Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

+54
anna90
hionati
filitsa
sarita
Evalia
νοριτσα
nikidanis
Καρ-Mik
nicole
Χρύσα
ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ
basilis
anastasia20
verile_mistika
almaresi
milia
Pennaki.......!!
diam rena
Cancoon
ebelina2007
sunrise
margaret
elenp
Vasouli
edem4ever
Ezantakou
loukasnora
Dioni
sofia
xristina tamystikatisedem
irini
ksanthi
Ntinaki Agapaei Petraki
sifantid
panpetrakatsi
pasxalitsa
DESPOINA
$ofi@ loukakos + nora
jim7
soso
Black rose
Ανυπέρ-Βλήτο
maraki_ch
Izabella29
LIBRA
evanna
vagvard
anna_loukonoriki4ever!!
aggeliki
manos for ever
maria*
Vaso20
loukitsa
Clarabelle
58 απαντήσεις

Σελίδα 7 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap41%Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 41% 
[ 34 ]
Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap30%Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 30% 
[ 25 ]
Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap23%Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 23% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap2%Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 2% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap1%Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap2%Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 2% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 83
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από hionati Κυρ Ιουν 27, 2010 11:56 am

nicole έγραψε:Nikidanis καταρχην σε ευχαριστω για την διευκρινιση...δεν το ειχα παρει χαμπαρι οτι ο Νικολας αρχισε να ζηταει τα νομιμα δεδουλευμενα του (και καλα κανει ο ανθρωπος gelio )...ειχα μεινει σε καποιες ατακες της Δαφνης απο παλιοτερα...

Η αληθεια ειναι οτι τους τελευταιους μηνες βλεπω τη σειρα αργα το βραδυ απο το internet ή μαζεμενα τα επεισοδια στο forward το ΣΚ και καποιες σκηνες δεν τις "προσεχω"...οπως του Νικολα φετος, κυριως γιατι το περισσοτερο καιρο "παραπονιοταν για τον υπνο του"....gelio ζηταω συγνωμη απο ολους που λογω επαγγελματικων και προσωπικων υποχρεωσεων δεν βλεπω frame by frame & line by line τη σειρα lol!

Στα του επεισοδιου:

Ξεκιναω με Μελιτα - Στεφανο γιατι θεωρω τη χθεσινη τους σκηνη απο τις καλυτερες μεταξυ τους...

Επιτελους ειδαμε ενα ζευγαρι να "αντιπαρατιθεται" οπως και στην προηγουμενη τους συναντηση, χωρις κλαψες, υστεριες, απειλες για αυτοκτονιες, μεγαλοστομιες χωρις λογο κτλ...δηλαδη ειδαμε ενα "ζευγαρι ενηλικων" ανθρωπων που και οι δυο εχουν ενα παρελθον, υποχρεωσεις και προβληματα να "μαλωνει"...

Δινω ιδιαιτερη σημασια στο οτι η Μελιτα ειχε γυρισμενη την πλατη για να μην τον δει και λυγισει γιατι προφανως τον αγαπαει ακομη, και η ατακα του Στεφανου "να του δωσει η Μελιτα μια αμφιβολια για να παλεψει" με εστειλε...γιατι δειχνει οτι η μοναδικη γνωμη που τον νοιαζει ειναι της Μελιτας...

Μου αρεσει που στο ζευγαρι Παππα-Σταυρου μεχρι και τα ρουχα τους ταιριαζουν... gelio και πανε και στους δυο τα μονοχρωμα συνολα...

Εχει ηδη αρχισει να ψαχνει αποδειξεις και στοιχεια για το παρελθον της οικογενειας του αλλα νομιζω οτι στον τριτο κυκλο θα γινει πιο εμφανες...γι αυτο και μιλαει με τους παντες....

Κραταω το γεγονος οτι γνωριζει τη βοηθο της Χατζηβασιλενας...και νομιζω οτι δεν εχει πει ακομα την τελευταια του λεξη οσο αφορα το Μανο...

Τωρα για την εγκυμοσυνη της Μελιτας, κα Ακριτα μου ενα πραγμα θα πω...

Διαφωνω με το ΠΩΣ και τη ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ που δοθηκαν ολες οι εγκυμοσυνες της σειρας...δεδομενου ομως οτι:
-το σεναριο το εχετε κανει μπ*****ο
-παρουσιασατε ενα psycho ατομο με δυο παιδια
-παρουσιασατε ολο το club των "καταφρονεμενων παιδιων" με τα προβληματικα περιβαλλοντα και τις εις βαρους τους αδικιες αυτης της κοινωνιας που αλλους τους ανεβαζει και αλλους τους κατεβαζει...να εχουν και απο ενα παιδι...

ΕΑΝ δω το συγκεκριμενο να μην γεννιεται για τον οποιοδηποτε λογο, δηλωνω οτι ΣΤΑΜΑΤΑΩ να βλεπω τη σειρα ΓΕΝΙΚΩΣ & ΠΑΝΤΕΛΩΣ!!!

(και εγω κα Ακριτα μου δεν λεω "απειλες" στον αερα...οτι δηλωνω το πραγματοποιω...) Impatient

Τωρα οσο για τη Νεφελη
...προσωπικα δεν θεωρω οτι τα πραγματα ειναι τοσο τραγικα....εγω βλεπω ενα παιδακι που απο τοτε που γεννηθηκε μεγαλωνει μεσα σε ενα ελεγχομενο και ισορροπημενο περιβαλλον...τα περισσοτερα χρονια της ζωης της μεχρι τωρα η μαμα, η γιαγια και η νταντα της ηταν μαζι της, παιζει και χαμογελαει...

Ειναι φυσικο να ειχε καποια προβληματα με το διαζυγιο και τη μεταβατικη φαση στις ζωες των γονιων της....αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα τα εχει και ΕΣΑΕΙ....ιδιαιτερα οταν η οικογενεια του παιδιου αντιληφθηκε το προβλημα εγκαιρα....

Βλεπω δυο ανθρωπους, τη Μελιτα και το Μανο, που παρολες τις διαφορες που ειχαν, οσο αφορα το παιδι τους και οι δυο τρεχουν οταν υπαρχει προβλημα...παιζουν μαζι της, πηγαν σε παιδοψυχολογο, οι παππουδες της Νεφελης επισης ασχολουνται μαζι της, ο πατερας της παροτι φευγει και θα ειναι πληγμα για εκεινη, κανει οτι μπορει για να μην διακοψει την επικοινωνια, η Μαριλια παρολη την διαφορα ηλικιας δεθηκε μαζι της...αρα δεν νομιζω οτι ενα νεο μωρο που ηλικιακα θα ειναι και πιο κοντα στη Νεφελη θα δημιουργησει τοσο μεγαλο προβλημα...

Αυτο ομως που μου κανει εντυπωση και θα ηθελα να σχολιασω ειναι οτι δεν καταλαβαινω γιατι τοση αρνητικοτητα και υποτιμητικα σχολια "προς το θεσμο της νταντας"!!!

Η συγκεκριμενη νταντα ζει μαζι με τη Νεφελη απο τη στιγμη που γεννηθηκε και οταν η Μελιτα και ο Μανος ηταν ακομα παντρεμενοι...που σημαινει οτι ειναι ενα ατομο που το παιδι γνωριζει και εμπιστευεται...

Περα απο το γεγονος οτι σεναριακα, η παραγωγη ηθελε να δειξει το διαφορετικο "status" των οικογενειων Ρουσσου - Λυτρα - Χαριτου, γι αυτο τα διαφορετικα σπιτια, υπηρετικο προσωπικο και στο σπιτι της Μελιτας και της Αμαλιας....

Προσωπικα οταν ζουσα στο εξωτερικο γνωρισα αρκετες οικογενειες συναδελφων με μωρα και οικονομικη ευρωστια οπου ειχαν νταντα μεσα στο σπιτι και το οποιο δεν σημαινει οτι οι καθε "Μανος" και "Μελιτα" ηταν "ανικανοι" ή "ακαταλληλοι" για γονεις...

Κυριως στα νεογεννητα, η νταντα ειχε πρακτικο σκοπο με το να βοηθαει σε διαφορες εργασιες...και ειχε και ιατρικες γνωσεις σε περιπτωση αμεσου ιατρικου προβληματος, ιδιαιτερα τη νυχτα...

Και σε μεγαλυτερες ηλικιες και μεχρι το παιδι να παει νηπιαγωγειο...ηταν εξιδικευμενοι παιδαγωγοι οπου μαθαιναν στο παιδι ιστοριες, τραγουδια, ξενες γλωσσες....

Στην Ελλαδα απο οτι εχω καταλαβει απο συναδελφους...αυτο το ρολο τον αναλαμβανουν οι παππουδες γιατι οι Ελληνες γονεις δεν αφηνουν ευκολα το παιδι σε τριτους....

Χρηστος - Αντιγονη - Στεφανος:
Ο Σταυρου εγραψε για μια ακομη φορα!!!
Μ' αρεσει να βλεπω Χρηστο-Στεφανο να συζητουν...
Θελω να δω ποιανου "στρατοπεδο" θα επιλεξει ο Χρηστος....
Τα λεγομενα του Στεφανου μου φανηκαν ως προοικονομια για μαχη για την επιμελεια της κηδεμονιας του παιδιου....

Αντιγονη μου εαν ειναι να σταματησεις να χτυπιεσαι...σου δηλωνω οτι εγω σε πιστευω...την διαθηκη ηθελες...οχι να σκοτωσεις την Καλφοπουλου...ποιος χεστηκε για δικηγορους και συμβολαιογραφους οταν εχει να ασχοληθει με 50-60μμυρια... gelio
ο Χατζημπουκλας φταιει που δεν κρατησε την ψυχραιμια του....αλλα αντρες, τι να πεις?..."μπλοκαρουν στο multi-tasking" gelio

Μπελλος: ρε ανθρωπε μου δεν καταλαβα ποιο ειναι το προβλημα σου???...

Δικαιωμα σου ηταν να μην του δανεισεις χρηματα διοτι δικα σου ειναι οτι θελεις τα κανεις...
Ναι, ηταν "που***α" αυτο που σου εκανε ο Λυτρας με την επενδυση...
Καλως εκανες και τον απελυσες και τον διεσυρες στην αγορα διοτι ατομο που υπεξαιρει χρηματα δεν μενει ουτε δευτερολεπτο σε εταιρια...

Αλλα δεν καταλαβαινω γιατι τοσος οδυρμος...???

Για να μπεις σε αυτη τη δουλεια προφανως ειχες και το κεφαλαιο οπως ειχες δηλωσει και παλιοτερα...ο Λυτρας σου εστρωσε τη δουλεια... αρα απλως ή βρες ενα αντικαταστατη ή παρε ενα δανειο να καλυψεις τα τρεχοντα και κανε μια επαναδιαπραγματευση των συμφωνιων για τα υπολοιπα...

Και υστερα εαν θελεις να τον "εκδικηθεις" υπαρχει τροπος (και μαλιστα χωρις φωτιες και κουραφεξαλα)...πολυ απλα "σπασε την Εδεμ" σε κομματια, πουλησε τα σε διαφορες off-shore ανα το πλανητη, πουλησε σε τα σε "εχθρους" του Λυτρα που εχει και αρκετους....και ασε την Ευα και καθε Ευα να ψαχνεται... gelio

Μανος: εαν δεν ειχα δει φετος ολο το τσελεμεντε μπροστα μου και το βαριεστημενο υφος του Μπουγιουρη των τελευταιων εβδομαδων θα ελεγα οτι Manos is back....

Μανωλακη σου δινω συν γιατι το σχεδιο ηταν οντως μεγαλοφυες αλλα ας πουμε και μερικες αληθειες:
-γνωριζεις πολυ καλα οτι ο Μπελλος εχει και τα λεφτα και την επαγγελματικη εμπειρια να το ξεπερασει το προβλημα....η "που****α" ηταν που τον πειραξε καταβαθος...
-γνωριζεις οτι εαν δεν ηταν ο Μπελλος δουλεια στην Ελλαδα δεν εβρισκες μετα την πτωχευση και το διασυρμο των δικαστηριων...
-γνωριζεις οτι καμια start-up company δεν δινει δανειο 200.000€
-γνωριζεις οτι οταν καποιος επιχειρηματιας εχει προβλημα ρευστοτητας δεν ξεκιναει να το λυσει πουλωντας τα "ασημικα" αλλα ξεκιναει με δανεια, αναδιαπραγματευση δανειων κτλ....
αλλα επειδη ειναι σειρα το βαζω και αυτο στο "forward" και σου λεω οτι αντε και τον εφτασες σε σημειο να πουλησει την Εδεμ:

το πραγματικο θεμα ειναι να πουλησει ή σε ΠΟΙΟΝ και κυριως ΠΟΣΟ θα την πουλησει? Γιατι να την πουλησει στην Ευα και οχι σε καποιον αλλον?

Ποιος θεωρεις οτι θα εχει το πανω χερι σε αυτη τη διαπραγματευση? ο Μπελλος που το θεωρει ενα κομματι γης προς αγοροπωλησια ή η Ευα που εχει συναισθηματικο μπλεξιμο με το μερος και θα δωσει οτιδηποτε της ζητησει χωρις να το σκεφτει...?

Θεωρεις οτι ειναι καλη επενδυση η Ευα να δωσει πχ. το 15πλασιο ή 20πλασιο της πραγματικης της αξιας εαν ο Μπελλος αυτο ζητησει και να μειωσει/ζημιωσει αυτοματα την περιουσια του γιου της?

Εγω ηξερα στα real estates οτι το ζητουμενο ειναι να αγοραζεις φθηνα και να μεταπωλεις ακριβα, οχι το αντιστροφο...

Νορα-Λουκας-Ρουσσος:
Μου κανει φοβερη εντυπωση που δυο υποτιθεται εξυπνοι δικηγοροι βλεπουν το "τυρακι" (επιταγη) και δεν βλεπουν τη "φακα" (οικογενεια Χατζηβασιλειου)...

Προσωπικα πιστευω οτι υπαρχουν και αλλα που δεν εχουν βγει στο φως διοτι τα παντα σχετικα με περιουσιες και εργα τεχνης σχεδιαστηκαν απο τους "γονεις" (Ρουσσο, Λαζαριδη, Χατζηβασιλειου, Λυτρα) των ηρωων...

Ναι, η Αντιγονη ειναι ενοχη αλλα δεν πιστευω οτι φταιει για ολα και κυριως ο Χατζημπουκλας δεν ηταν η προσωποποιηση της μητερας Τερεζας...και κατι μου λεει οτι ουτε και η κορη του ειναι... gelio

Θα βγουν πολλα στη δικη της Αντιγονης στη φορα και μπορει να γυρισει μπουμεργκαν η κατασταση...

Επισης θεωρω οτι ο Ρουσσος ξερει κι αλλα και δεν μιλαει...και θελει να αναλαβουν την υποθεση Νορα-Λουκας για να τους εχει απο κοντα...

Ευα-Δαφνη-Νορα: εριξα το γελιο της αρκουδας κυριως γιατι μου φανηκε γελοιο το θεαμα Ευα-Δαφνη να μιλανε μαζι για ερωτικα και επισης μου φανηκε γελοιο το θεαμα της Ευας να προσπαθει να το παιξει παρθενα που δυσκολευεται να μιλησει για sex σε υποτιθεται αδερφικες φιλες που γνωριζονται απο την εφηβεια και για μια σχεση που υποτιθεται οτι διαρκει on-off εδω και εικοσι χρονια...

Μανος-Ευα: δεν μου αρεσε κανεις απο τους δυο στη συγκεκριμενη σκηνη....

-ηταν ο φωτισμος?
-τους βρηκα "υπερβολικα" ντυμενους, ιδιαιτερα τη Ξυλα για ερωτικη σκηνη?
-ειδα μονο ενα κουβαρι απο χερια και ποδια και κατι αγκαλιες....?
-κα Ακριτα μου εαν καποιος ηθοποιος αυτη τη χρονια εχει προβλημα με τις ερωτικες σκηνες δεν ειναι προτιμοτερο να υπονοηθει η σκηνη?

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ...γι' αυτο τα μονα που θα σχολιασω ειναι τα εξης:

-ωραιο φορεμα φορουσε η Ξυλα (οποιος γνωριζει brand/collection ας δωσει τα φωτα του...)
-ρε παραγωγη υποτιθεται οτι ο ανθρωπος παει για μετεγκατασταση στην Αμερικη....μονο αυτη τη βαλιτσα του δωσατε?
Σε κατι μετεγκαταστασεις σε Δουβλινο / Πραγα / Αμστερνταμ ειχα την τριπλασια βαλιτσα απο αυτη...

Αυτα...Κυριακη το grand finale για καλοκαιρι....αντε να δουμε τι θα δουμε...




καταπληκτικος ασχολιασμος...και συμφωνω σε ολα...
παντα απολαυστικος πραγματικα...μου αρεσει πολυο τροπος που γραφεις...
αν μπορεσεις να δεις το επεισοδιο το βραδυ θα περιμενω με ανυπομονησια τον σχολιασμο σου...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Ιουν 27, 2010 12:07 pm

sarita έγραψε:Ενα εχω να πω: Τζαμπα το γελιο που εριξα σημερα το μεσημερι.Ειδα το επεισοδιο πριν μιση ωρα και ακομα κλαιω.Αν δεν παω με ανακοπη σημερα καλα θα ειναι.Λοιπον.

Βλεπω σκηνη Νορα-Λουκα και αναρωτιεμαι:
Γιατι ειχαν προβλημα να αναλαβουν την υπερασπιση του χατζηβασιλειου?Απο που κι ωσπου δηλαδη πρεπει να σκεφτουμε την μελιτα?Ουτως η αλλως τον εδιωξε και η ιδια.Αρα γιατι σκαλωσαμε?Το μονο που μπορω να δεχτω ειναι τον λογο για τον ρουσσο και τιποτα αλλο.Και εκει που παμε να δουμε μια τρυφερη σκηνη μεταξυ τους, τσουπ πεταγεται ο αλλος μην πω σαν τι (ιδιο ελαττωμα με την αλλη τι να πω?Για αυτο ταιριαξανε αυτοι οι δυο) και μου προκυπτει αλλη μια ερωτηση: ο στεφανος δεν ηταν εκεινος που δεν πιστευε την μανα του και μας εδειχνε οτι την θεωρουσε τρελλη?Πως το γυρισε τωρα και μας δειχνει οτι πιστευει την μανα του?Ποτε την πιστεψε?Μια σταθερη πορεια μπορειτε να κρατησετε κυριε καρταλη-λαζαριδη?Με κουραζετε.
Χαρηκα ειλικρινα τον τροπο που απαντουσαν λουκας νορα.Και παραπονιεται ο μικρος στεφανακος "τα καλα αγια παιδια της παρεας εναντιον μου."Ελα ρε μεγαλε και που ηθελες να ειναι?Διπλα σου?Γιατι? απο τα πολλα καλα που δεν τους εχεις κανει?Για να μην θυμηθω οτι οταν ερχοσουν ως ο σκληρος εκδικητης το στομα σου ξεστομισε την φραση "οτι εχω σχεδια για την παρεα".Και τωρα κανουμε παραπονα?Αντι να κοιταξεις που δεν ξερεις που σου παν τα τεσσερα αρχιζεις και μου το παιζεις βασιλης καιλας στον λουστρακο.Βρε ουστ απο δω.
Μετα ειχαμε την πολυ επικοδομοιτικη συζητηση του με τον μανο και ακουω την ατακα "η παρτιδα δεν τελειωσε".Ελα ρε δεν το πιστευω.Εσυ δεν εισαι αυτος που φωναζει και οδυρεται και χτυπιεται και λυσσομαναει οτι σταματησε την εκδικηση (βεβαια το γιατι πηγαινε σαν εκκρεμες ποτε για την ευα ποτε για την μελιτα ουτε ο ιδιος ηξερε) και τωρα λεει αυτο?Μηπως τελικα δεν εχει τελειωσει τιποτα απο τον στεφανο?Μηπως δεν ειναι τοσο ηλιθιος οσο φαινεται?ΟΣΟ ΖΩ ΕΛΠΙΖΩ.
Μετα βλεπω το μπελλοτουβλο.Αυτος ο ανθρωπος απορω πως εγινε επιχειρηματιας.Ρε πυροτουβλο οταν κανεις συνεταιρισμο και βαζεις το κεφαλαιο ελεγχεις και τι γινεται δεν το αφηνεις στην τυχη του.Τωρα τι φωναζεις?Τον απελυσες η δεν τον απελυσες?Και ναι τι πρωτοτυπο ΑΓΑΠΑΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΥΝΩ ΜΑΝΟ.Και οχι τιποτα αλλο δεν μπορει να του κανει και τιποτα ο μπελλος.
Ερχεται η σκηνη με τις βαλιτσες.Που υποσχομαι οτι δεν προκειται να ξαναδω βαλιτσες για τους επομενους δυο μηνες.Παρατηρουμε εναν μανο να ετοιμαζει και να πακεταρει και τα τελευταια οταν νιωθει οτι κατι λειπει.Βλεπει τη φωτογραφια και ξαφνικα ολες οι αναμνησεις περνανε απο μπροστα του.Η ανεμελεια και η χαρα εκεινης της ηλικιας που ποτε δεν θα την ξεχασει.Που οπου κι αν παει θα την κουβαλαει μαζι του.Γιατι την εδεμ την εχει ο καθενας μεσα του.Ελιωσα με το κατερινα μου.Αχ!Ειπα οτι θελω το τηλεφωνο του μπουγιουρη ε?Προσαρμοσου που λεει και η ευαννα.
Λοιπον και βλεπουμε για αλλη μια φορα την ανθρωπινη πλευρα του.Φροντιζει η κατερινα να μην μεινει χωρις δουλεια και εκει εγω συναντιεμαι με το πατωμα.ΑΧ!
Βλεπω μια μελιτα η οποια δεν θελει να βλεπει τον στεφανο.Και ερωτω:Αφου δεν θες να του μιλησεις γιατι ανοιγεις την πορτα και τον αφηνεις να περασει?γιατι τον αφηνεις και σου μιλαει τοση ωρα?Φαντασου και να ηθελες δηλαδη.
Βλεπω τη σκηνη μανου-ευα και το δακρυ κορομηλα- συγνωμη κορομηλο ηθελα να πω-.Και ερωτω κυριε των φωτων λιγο φως?Α ξεχασα το φως το κραταμε μονο για τους απολυτους τι ζηταω κι εγω?Δεν θα συγχιστω κι αλλο.Κατα τα αλλα υπεροχη η σκηνη τους.
Ερχεται και η σκηνη με τον νικολα και εκει απλα απο το κλαμα η κατασταση μου περασε σε κατασταση λυγμων.Χανομαι!Και θελω να τελειωσω με μια υποθεση-σκεψη μου:
Διεκρινα στον στεφανο μια χροια ανακουφισης που φευγει ο μανος και σκεπτομενη τα μελλουμενα και την εισοδο του καινουριου μηπως τελικα ο στεφανακος του χρονου μας δειξει οτι τον ποναει το δοντακι του για την ευα?Γιατι οσο να πεις ηξερε οτι ο μανος ειναι αηττητος αντιπαλος.Αλλα μηπως τωρα με την καινουρια εισοδο του νεου αρχιζει να διεκδικει την ευα?Και τελικα ο ερωτας του για την μελιτα αποδειχτει ενα μπαλονι που απλα εσκασε η μαλλον ενα παιχνιδι?
Παω να σας διαβασω. Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 96572 ξερετε ποιες.


Όπως πάντα όταν η παρέα έχει θέματα ο σχολιασμός πήρε φωτιά.
Να πω οτι δεν συμφωνώ θα είναι ψέμα. Η σκηνή με τις βαλίτσες κι εμένα με άγγιξε και με πήρε πίσω.
Βρήκα ενδιαφέρουσα την οπτική σου στο θέμα του Στέφανου.
Ακούστηκαν διάφορα για τη συμπεριφορά του Στέφανου και ομολογώ το ξάφνιασμά του στο άκουσμα της αποχώρησης του Μάνου με προβλημάτισε κι εμένα
Αλλωστε κάποια στιγμή σε ανύποπτο χρόνο είχε πει στη Μελίτα εσύ τουλάχιστον με αγαπάς και αυτό το τουλάχιστον το είχα σχολιάσει και τότε.
Θα περιμένω να δω την αντίδρασή του στην φυγή του Μάνου. Ίσως πια είναι απ τα λίγα πράγματα που θα με ενδιέφερε να δω γιατί κατά τα άλλα το δράμα της Νταίζης και το κλάμα της Μελίτας για μια εγκυμοσύνη που η ίδια επεδίωξε με αφήνουν μάλλον αδιάφορη.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από sunrise Κυρ Ιουν 27, 2010 12:23 pm

Καρ-Mik έγραψε:Ας σχολιάσω και γω.................


male Καρμικός - wannabe male Απολυτος εις την αλάνα-parking:

Ο Στέφανος που ξέρει οτι αυτή είναι η γραμματέας της Χατζηκόρης?
Να πεις οτι απο κάπου την ξέρανε στο παρελθόν, λίγο δύσκολο. Η ΧατζηΚόρη είναι στο Αμέρικα και οι Καρμικό-Απόλυτοι είχανε παρεδώσε στο Παρισι. Εχω χάσει κανα επεισόδιο?

Ανυπερβλητάκια με επιταγουλα:


Στεναχωρήθηκα με τον Λουκάκο που λέει οτι δεν της έχει κάνει ούτε ένα δώρο .. Αλλα σε αυτή την σχέση, μιας που δεν είναι ''υψηλού κοινωνικού επιπέδου'' Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 610665 , είναι αρκετή η αγάπη... Δεν χρειάζονται δώρα και βραχιολια (βλέπε Νταίζη) για να κάνεις τον αλλον ευτυχισμένο, φτάνουν δυο σακούλες με άμμο απο την εδέμ, και της δίνει τον κόσμο όλο Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 681539 .....

Πέρα απο αυτό, δεν μπορω να καταλάβω γιατι θα πρέπει να είναι περίεργο που τα Λουκανοράκια μας σχολιάσανε το ποσό της επιταγης. Γιατι εκπλήσει κάτι τέτοιο δηλαδη?
Δικηγόροι δεν είναι? Δεν θα κάνουν δουλειά για να κερδίσουν αυτά τα λεφτά? δεν είναι σημαντική η υποθεση?


Απόλυτος - λέγε με και χαλάστρα:


Δεν είναι απολυτος αυτός, είναι ο χαλάστρας...Μια η μπεκρουλίτα χτές, μια ο φωτοΣτέφανος σήμερα, δεν αφήνουν τα παιδιά να χαρούν... Είναι στο σπίτι τους? Τσουπ η κλαψοβούνα, είναι στο γραφείο, τσούπ ο Βιτάμ-Καστράτο σε νέες περιπέτειες....
ΕΛΕΟΣ!!!Toν ταπώσανε πάντως τα καλά μου!!!! Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Icon_twisted
Απο κει και πέρα, δεν μπορώ να καταλάβω προς τι η όλη τουρ για ακόμη μια φορά. Τους μισεί, τον μισούν, τι περιμένει? Θα κάτσουν να του πουνε χαρτι και καλαμάρι οτι τους ζητήσει?
Αυτη η άποψη του Στέφανου οτι όλοι του χρωστάνε και πρέπει να του μιλήσουνε με τρελαίνει!!!!

Ειναι ποτε δυνατον να θέλω να κάνω κακό στην Ευα? ταδε έφη Καστράτο
Οχι καλέ, ποτε της έκανες άλλωστε για να σκεφτούμε κάτι τέτοιο. Τότε με τα νυφικά, τα στεφάνια, και τα μηνύματα? Ποτε εσύ αγόρι μου, ΠΟΤΕ !!!! (Εδώ πάει το βιντεάκι της Τζίνας)

Σπόιλερ:


Εμετικο Πατσοζευγαρο - ΚουνιαΜπέλλος-Τέλος
Πολύ το ευχαριστήθηκα Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Icon_twisted .
Κύριε Μπέλλο, άριστε εσύ επειχηρηματία, που έχεις το μυαλό σου? Στα εξαγοράσιμα μπούτια του τσόκαρου?
Ας πρόσεχες.....Αναλαμβάνει ένα έργο ένας εργαζόμενος σου. Τον απολύεις πάνω στα νευρα σου? Κακώς! Φέρε κάποιον πρώτα να αναλάβει την θέση του.
Αφού το κάνεις όμως, οτι πιο λογικό θα ήταν να δεις τι κινήσεις έχει κάνει ωστε να πράξεις αναλόγως. Δεν το κανες?Δεν σου φταίει αυτός αλλα το χαζό σου το μυαλό. Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατι κάποιος χρεώνει αυτό στον Μάνο. Για την υπεξαίρεση,ναι, δεκτόν, στην συγκεκριμένη περίπτωση όμως έκανε αυτό που έπρεπε να κάνει. Του ζήτησε να αναλάβει και να τρέξει αυτό το project και το έκανε. Τον απέλυσε και έφυγε απο την δουλεια. Ο Μανος που φταίει? Δεν έκανε καλά την δουλειά του? Μια χαρά την έκανε.

Μπέλλος-Τέλος-Πάω πάλι απο τα Λουκανοράκια:


Βρε Μπέλλο, βρε Μπέλλο (πως λέμε βρε Αια?)
Ερωτω.(ξανά) Τι στα κομμάτια πάει ο Μπέλλος απο κει? Είναι ή δεν είναι θέμα δικό του και του Μάνου? Γιατι θα πρέπει για ακόμη μια φορά να πηγαίνει απο το γραφείο των παιδιών να τους δείξει εμέσως πλην σαφώς πόσα πολλά λεφτά έχει-και οτι ο Μάνος φταίει που έχασε λίγα απο αυτά. Ο τύπος τελικά εκτός απο τελείως βλάκας έχει μεγάλα κόμπλεξ.. Γενικώς και ειδικώς.
Πάντως καταευχαριστήθηκα το δούλεμα που του ρίχνουνε.!

Απόλυτος - Ατάλαντος και Ακλαφτος:


Αυτή τώρα η γυναίκα βρισκόταν σε απόγνωση-τον μισεί αλλα είναι και παράφορα ερωτευμένη μαζί του? Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 397896
Εγώ αν έπαιζα, πιο πολύ θα το έδειχνα!Θα θελα να ξερα, η Παπά δεν πέρασε απο οντισιον? Πως την διαλέξανε?
Στην αρχή δεν κοιτούσε καν τον συμπρωταγωνιστή της , αλλα να μου πεις...και αν τον κοίταζε, συναίσθημα δεν θα έβγαζε!!!

Πάντως εκεί που λέει το Βιτάμ ''δως μου κάτι να πιαστώ '' έκανα δύο σκέψεις..Μια για την Κλάψουρίτα και μία για τον φωτοΣτέφανο
Σπόιλερ:

Μια τέτοια σκηνή θα έπρεπε να βγάζει μίσος, πάθος και απόγνωση,εγω αντίθετα έβλεπα βαρεμάρα, παγωμάρα και ξενέρωμα....Θυμάται κανείς Βερικός πόση σπίθα και συναίσθημα έβγαζαν οι αντίστοιχες σκηνές Ρεγγίνας-Στράτου? Αυτό μόνο φτάνει...Οσοι κατάλαβαν τη διαφορά την κατάλαβαν, ειδικά αν σκεφτείς οτι ο πρωταγωνιστής παραμένει ίδιος....

Μπέμπης: Έχει κορμάρα Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 681539

''Μακάρι να κάνει και ο άλλος ο ηλήθιος κανα παιδάκι''


Μακάρι Νικόλα μου, μακάρι...Μακάρι να γεννηθεί και ένα παιδί σε αυτή τη σειρά ως η ολοκλήρωση της ευτυχίας ενός ζευγαριου και όχι ως πρόβλημα. Τι κακό είναι αυτό να πρέπει ΠΑΝΤΑ το παιδί να παρουσιάζεται σαν πρόβλημα. Η Ευα εγκυος στα 15, η Δάφνη εγγυος αφου την παράτησε ο Νικόλας, η Ευα ξανά έγκυος αφου χώρισε με τον Στέφανο, ο Αρης παρατημένος σε κάποιον που (βιολογικά) δεν είναι πατέρας του, μιας και η μητέρα του το έβλεπε σαν εμπόδιο...Τώρα με το απολυτάκι τα ίδια..

Μια φορά να δείξετε οτι το παιδί είναι καρπός έρωτα και όχι ρίζα προβλημάτων γίνεται?

Λουκονοράκια - Μανουλομάνουλος:
ΘΕΟΣ ο Μάνος, έχει απόλυτο δίκιο Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 195890

ο ΚαρταλοΛαζαρίδης που προσπαθεί να κατέβει απο την φούστα της μαμας:

Ακόμη μια φορά τα ίδια προβλέψιμα λόγια Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Sleep

Καλλιτεχνικό κατινάζ περι του Καρ-Mik-ου σεξακίου:
Δεν έχω κάτι να σχολιάσω περι της κουβέντας πέρα της τρελής ατάκας απο την Δάφνη:
Εμένα πάλι ο Νικόλας δεν μ'αρπάζει !!!!

Δόλια Δάφνη, μόνο εσύ δεν καλοπερνάς!! Σε λυπάμαι.....

Βαλιτσάτος Καρμικός :


Εγώ ερωτώ (τρίτη φορά, πολλές απορίες δεν έχω?)
Ο Μάναρος πάει Αμέρικα για πάντα. Μόνο δύο βαλίτσες παίρνει? Ολόκληρος Μάνος Λυτρας-Γεραλής με το όνομα, με τις κουστουμιές του και τα ωραία του, μόνο δυο βαλίτσες? Και βάζει και τα πουκάμισα όπως-όπως, και δεν θα χωράει καν άλλα η βαλίτσα? Εγώ 1 βδομάδα πάω στην Ζακυνθο και γεμίζω 2 σαν και αυτές που με το ζόρι κλείνουν. Και δεν είμαι Λύτρα-Γεραλή!

Στο στόρυ πάλι, δεν μπορω να πω πολλά, υπάρχου άλλοι πιο κατάλληλοι να σχολιάσουν το καρμικο-ζευγος....

ΛουκοΝορικό σκόνταμα με παρεμβολή wannabe κλαψουρίτας - Johnsson --> οχι πια δάκρυα!!! Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 397896

Ελάχιστα δεπτερόλεπτα σκηνή με απαράδεκτη σκηνοθεσία και πάλι αυτοί οι δύο βγάζουν τοσο ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ χημεία! Βγάζουν αυτό που πρέπει να βγάλουν και με το παραπάνω! Γεμίζει η οθόνη αγάπη, ερωτα....

Και ναι, νιώσαμε και λιώσαμε για άλλη μια φορά.....

Νικόλας :

Επιτέλους μια αντίδραση απο τον Νικόλα, γιατι είχα αρχίσει να ξεχνάω οτι υπάρχει. Πολύ φορτισμένη συναισθηματικά σκηνή, και απο οτι είδα, ένας άντρας μπορεί και κλάει καλύτερα απο μια γυναίκα που δεν μπορεί να βγάλει ούτε ίχνος απο δάκρυα. Η σκηνή τους εκπληκτική. Γιαννακόπουλος και Γεωργόνη δώσανε ρέστα!


Εγκυμοσύνη Μπεκρουλίτας:

Υποκριτικά η Παπά ήταν ξανά άθλια.Πέρα απο αυτό, εχω 4 σενάρια για αυτή την εγκυμοσύνη και θα πω την γνώμη μου επιτέλους χωρίς να φοβάμαι οτι είναι spoiler......

Σενάριο 1 : Γεννάει κανονικά
Σενάριο 2 : Χάνει το παιδί
Σενάριο 3 : Ρίχνει το παιδί
Σενάριο 4 : Δεν υπήρξε ποτέ παιδί

Σχόλια και παρατηρήσεις :

1) Γεννάει κανονικά .Μακράν η χειρότερη συνέχεια που έχει δωθεί στην σειρά. Αν γεννήσει η Μελίτα το απολυτάκι θα έχουμε 2 γυναίκες με 2 παιδιά απο τους 2 ίδιους άντρες??????????
Θυμάμαι σε συνεντεύξεις τον Κυρίτση και την Ακρίτα να λένε οτι αυτό που χαρακτηρίζει το σενάριο τους είναι οι καθημερινοί χαρακτήρες σε λίγο πιο ακραίες καταστάσεις.
Είναι αυτοί καθημερινοί χαρακτήρες? Δυο γυναίκες με τους δύο ίδιους άντρες και απο δύο παιδιά μεταξύ τους απο τον καθένα? Και όχι μόνο αυτό, κανένα παιδί να μην γεννιέται κάτω απο φυσιολογικές συνθηκες?
Αν δεν είχε κάνει η Ευα τον μικρό Αγγελο, θα το δεχόμουν μονο αν η Μελίτα ήταν σωστά και κανονικά με τον Στέφανο. Εφόσον όμως η Ευα εχει ήδη παιδί μαζι του, είναι τόσο μα τόσο εξωπραγματικό το να έχουν όλες απο όλους παιδιά!
Συν οτι τι? Εχουμε 4 παιδιά που είναι όλα ετεροθαλή μεταξύ τους? Ποσο καθημερινό μπορεί να είναι αυτό ? Ακρίτα και Κυρίτση γιατι θέλετε να αυτοαναιρείστε?

Εκτός απο αυτο, πως θα μεγαλώσει η Μελίτα παιδι? Καλά καλά δεν μπορεί να μεγαλώσει την Νεφέλη ( Α ρε Αγγελική και Αμαλία!!), πόσο μάλλον δε τώρα που φευγει ο Μάνος και θα μεγαλώσει ένα καινουριο παιδί? Με τι μυαλό? Τι δύναμη? Η Νεφέλη? Θα δούμε το παιδάκι με ακόμα χειρότερα προβλήματα. Δεν είναι άδικο ακόμα και αυτό το παιδάκι, που γεννήθηκε πιο φυσιολογικά απο τα άλλα στην σειρά, να αντιμετωπίζει προβλήματα , και δη ακόμα περισσότερα?

Και στο φινάλε, μετα απο τόση στεναχώρια, και τόσο ποτο, πως είμαστε σίγουρη οτι δεν έχει επηρεαστεί η εγκυμοσύνη της?

2) Χάνει το παιδί. Δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι. Ακόμα και σε τηλεοπτικό χαρακτήρα, είναι κάτι που δεν θα ήθελα ποτέ να δω. Απλά δεν δέχομαι κάτι τέτοιο.

3) Ρίχνει το παιδί.
Πολύ λογικό και αληθοφανές. Υποθετικά (ασχετα αν δεν υποστηρίζεται υποκριτικά καταλλήλως) έχει ''προδωθει'' απο τον άντρα που αγαπάει-πατέρα του παιδιού της, έχει ακόμα ένα παιδί που με το ζόρι μεγαλώνει, μέσα στα χίλια προβλήματα, δεν είναι σε θέση και δεν έχει την δύναμη να μεγαλώσει ακόμα ένα παιδι.. Επίσης, πολύ λογικό να μην θέλει τίποτα δικό του. Είδωμεν.
Βλέπω πολύ να παίζει όπως και να χει...

4) Last but not least, να μην ήταν ποτέ εγκυος.
Μας έδειξαν ποτέ τεστ εγκυμοσύνης? Οχι!
Mας έδειξαν έστω να πηγαίνει στον γιατρό?Ουτε!
(Τυχαίο? Δεν νομίζω!!!!)

Αρα, ποιος μας λέει οτι είναι πράγματι έγκυος?
Θα μπορούσε κάλλιστα αυτό να είναι ενα τέλεια στημένο κόλπο της Μελίτας και για να δοκιμάσει τους πάντες, αλλα και τον ίδιο το Στέφανο, καθώς και να τον πικράνει.Να παίξει μαζί του οπως θεωρεί οτι έπαιξε αυτός . Θα ήταν μια έξυπνη συνέχεια της ιστορίας.....
Μπορεί να του πει οτι ναι μεν έπιασε το κόλπο σου για τον απόγονο, τότε που σου λεγε η Ευα ότι είναι του Μάνου το παιδι της (μιας που με είχες καβάντζα) , και μου κανες και μενα ένα μικρό, αλλα θα το ρίξω γιατι με πλήγωσες να δεις και συ την γλύκα. Ξέχνα τον απόγονο νούμερο δυο, κανέναν δεν θα βλέπεις πια.

Ετσι, και η Μελιτα θα μπορούσε να δει την αντίδραση και την στηριξη που θα της πρόσφερα οι γονείς της και όχι μόνο(δυστυχώς), και εκδίκηση θα μπορούσε να πάρει απο τον Στέφανο, και θα αποκτούσε και επιτέλους λίγο νόημα ο ρόλος της γιατι μεχρι τώρα δεν είχε κανένα.Ειναι ένα άβουλο πλάσμα που άγεται και φέρεται απο το εκάστοτε παντελόνι (ή τσέπη)

Αυτά και απο μένα... Προτελευταίο σεντονάκι..Τέρμα η μπουγάδα για φέτος...

Απλά : respect : : respect : : respect : : respect : ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ σχολιασμός....
Τα υπογραμμισμένα είναι τα highlights pour moi...
sunrise
sunrise
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από Dioni Κυρ Ιουν 27, 2010 1:12 pm

Καρ-Mik έγραψε:Ας σχολιάσω και γω.................


male Καρμικός - wannabe male Απολυτος εις την αλάνα-parking:

Ο Στέφανος που ξέρει οτι αυτή είναι η γραμματέας της Χατζηκόρης?
Να πεις οτι απο κάπου την ξέρανε στο παρελθόν, λίγο δύσκολο. Η ΧατζηΚόρη είναι στο Αμέρικα και οι Καρμικό-Απόλυτοι είχανε παρεδώσε στο Παρισι. Εχω χάσει κανα επεισόδιο?

Ανυπερβλητάκια με επιταγουλα:


Στεναχωρήθηκα με τον Λουκάκο που λέει οτι δεν της έχει κάνει ούτε ένα δώρο .. Αλλα σε αυτή την σχέση, μιας που δεν είναι ''υψηλού κοινωνικού επιπέδου'' Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 610665 , είναι αρκετή η αγάπη... Δεν χρειάζονται δώρα και βραχιολια (βλέπε Νταίζη) για να κάνεις τον αλλον ευτυχισμένο, φτάνουν δυο σακούλες με άμμο απο την εδέμ, και της δίνει τον κόσμο όλο Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 681539 .....

Πέρα απο αυτό, δεν μπορω να καταλάβω γιατι θα πρέπει να είναι περίεργο που τα Λουκανοράκια μας σχολιάσανε το ποσό της επιταγης. Γιατι εκπλήσει κάτι τέτοιο δηλαδη?
Δικηγόροι δεν είναι? Δεν θα κάνουν δουλειά για να κερδίσουν αυτά τα λεφτά? δεν είναι σημαντική η υποθεση?


Απόλυτος - λέγε με και χαλάστρα:


Δεν είναι απολυτος αυτός, είναι ο χαλάστρας...Μια η μπεκρουλίτα χτές, μια ο φωτοΣτέφανος σήμερα, δεν αφήνουν τα παιδιά να χαρούν... Είναι στο σπίτι τους? Τσουπ η κλαψοβούνα, είναι στο γραφείο, τσούπ ο Βιτάμ-Καστράτο σε νέες περιπέτειες....
ΕΛΕΟΣ!!!Toν ταπώσανε πάντως τα καλά μου!!!! Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Icon_twisted
Απο κει και πέρα, δεν μπορώ να καταλάβω προς τι η όλη τουρ για ακόμη μια φορά. Τους μισεί, τον μισούν, τι περιμένει? Θα κάτσουν να του πουνε χαρτι και καλαμάρι οτι τους ζητήσει?
Αυτη η άποψη του Στέφανου οτι όλοι του χρωστάνε και πρέπει να του μιλήσουνε με τρελαίνει!!!!

Ειναι ποτε δυνατον να θέλω να κάνω κακό στην Ευα? ταδε έφη Καστράτο
Οχι καλέ, ποτε της έκανες άλλωστε για να σκεφτούμε κάτι τέτοιο. Τότε με τα νυφικά, τα στεφάνια, και τα μηνύματα? Ποτε εσύ αγόρι μου, ΠΟΤΕ !!!! (Εδώ πάει το βιντεάκι της Τζίνας)

Σπόιλερ:


Εμετικο Πατσοζευγαρο - ΚουνιαΜπέλλος-Τέλος
Πολύ το ευχαριστήθηκα Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Icon_twisted .
Κύριε Μπέλλο, άριστε εσύ επειχηρηματία, που έχεις το μυαλό σου? Στα εξαγοράσιμα μπούτια του τσόκαρου?
Ας πρόσεχες.....Αναλαμβάνει ένα έργο ένας εργαζόμενος σου. Τον απολύεις πάνω στα νευρα σου? Κακώς! Φέρε κάποιον πρώτα να αναλάβει την θέση του.
Αφού το κάνεις όμως, οτι πιο λογικό θα ήταν να δεις τι κινήσεις έχει κάνει ωστε να πράξεις αναλόγως. Δεν το κανες?Δεν σου φταίει αυτός αλλα το χαζό σου το μυαλό. Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατι κάποιος χρεώνει αυτό στον Μάνο. Για την υπεξαίρεση,ναι, δεκτόν, στην συγκεκριμένη περίπτωση όμως έκανε αυτό που έπρεπε να κάνει. Του ζήτησε να αναλάβει και να τρέξει αυτό το project και το έκανε. Τον απέλυσε και έφυγε απο την δουλεια. Ο Μανος που φταίει? Δεν έκανε καλά την δουλειά του? Μια χαρά την έκανε.

Μπέλλος-Τέλος-Πάω πάλι απο τα Λουκανοράκια:


Βρε Μπέλλο, βρε Μπέλλο (πως λέμε βρε Αια?)
Ερωτω.(ξανά) Τι στα κομμάτια πάει ο Μπέλλος απο κει? Είναι ή δεν είναι θέμα δικό του και του Μάνου? Γιατι θα πρέπει για ακόμη μια φορά να πηγαίνει απο το γραφείο των παιδιών να τους δείξει εμέσως πλην σαφώς πόσα πολλά λεφτά έχει-και οτι ο Μάνος φταίει που έχασε λίγα απο αυτά. Ο τύπος τελικά εκτός απο τελείως βλάκας έχει μεγάλα κόμπλεξ.. Γενικώς και ειδικώς.
Πάντως καταευχαριστήθηκα το δούλεμα που του ρίχνουνε.!

Απόλυτος - Ατάλαντος και Ακλαφτος:


Αυτή τώρα η γυναίκα βρισκόταν σε απόγνωση-τον μισεί αλλα είναι και παράφορα ερωτευμένη μαζί του? Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 397896
Εγώ αν έπαιζα, πιο πολύ θα το έδειχνα!Θα θελα να ξερα, η Παπά δεν πέρασε απο οντισιον? Πως την διαλέξανε?
Στην αρχή δεν κοιτούσε καν τον συμπρωταγωνιστή της , αλλα να μου πεις...και αν τον κοίταζε, συναίσθημα δεν θα έβγαζε!!!

Πάντως εκεί που λέει το Βιτάμ ''δως μου κάτι να πιαστώ '' έκανα δύο σκέψεις..Μια για την Κλάψουρίτα και μία για τον φωτοΣτέφανο
Σπόιλερ:

Μια τέτοια σκηνή θα έπρεπε να βγάζει μίσος, πάθος και απόγνωση,εγω αντίθετα έβλεπα βαρεμάρα, παγωμάρα και ξενέρωμα....Θυμάται κανείς Βερικός πόση σπίθα και συναίσθημα έβγαζαν οι αντίστοιχες σκηνές Ρεγγίνας-Στράτου? Αυτό μόνο φτάνει...Οσοι κατάλαβαν τη διαφορά την κατάλαβαν, ειδικά αν σκεφτείς οτι ο πρωταγωνιστής παραμένει ίδιος....

Μπέμπης: Έχει κορμάρα Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 681539

''Μακάρι να κάνει και ο άλλος ο ηλήθιος κανα παιδάκι''


Μακάρι Νικόλα μου, μακάρι...Μακάρι να γεννηθεί και ένα παιδί σε αυτή τη σειρά ως η ολοκλήρωση της ευτυχίας ενός ζευγαριου και όχι ως πρόβλημα. Τι κακό είναι αυτό να πρέπει ΠΑΝΤΑ το παιδί να παρουσιάζεται σαν πρόβλημα. Η Ευα εγκυος στα 15, η Δάφνη εγγυος αφου την παράτησε ο Νικόλας, η Ευα ξανά έγκυος αφου χώρισε με τον Στέφανο, ο Αρης παρατημένος σε κάποιον που (βιολογικά) δεν είναι πατέρας του, μιας και η μητέρα του το έβλεπε σαν εμπόδιο...Τώρα με το απολυτάκι τα ίδια..

Μια φορά να δείξετε οτι το παιδί είναι καρπός έρωτα και όχι ρίζα προβλημάτων γίνεται?

Λουκονοράκια - Μανουλομάνουλος:
ΘΕΟΣ ο Μάνος, έχει απόλυτο δίκιο Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 195890

ο ΚαρταλοΛαζαρίδης που προσπαθεί να κατέβει απο την φούστα της μαμας:

Ακόμη μια φορά τα ίδια προβλέψιμα λόγια Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Sleep

Καλλιτεχνικό κατινάζ περι του Καρ-Mik-ου σεξακίου:
Δεν έχω κάτι να σχολιάσω περι της κουβέντας πέρα της τρελής ατάκας απο την Δάφνη:
Εμένα πάλι ο Νικόλας δεν μ'αρπάζει !!!!

Δόλια Δάφνη, μόνο εσύ δεν καλοπερνάς!! Σε λυπάμαι.....

Βαλιτσάτος Καρμικός :


Εγώ ερωτώ (τρίτη φορά, πολλές απορίες δεν έχω?)
Ο Μάναρος πάει Αμέρικα για πάντα. Μόνο δύο βαλίτσες παίρνει? Ολόκληρος Μάνος Λυτρας-Γεραλής με το όνομα, με τις κουστουμιές του και τα ωραία του, μόνο δυο βαλίτσες? Και βάζει και τα πουκάμισα όπως-όπως, και δεν θα χωράει καν άλλα η βαλίτσα? Εγώ 1 βδομάδα πάω στην Ζακυνθο και γεμίζω 2 σαν και αυτές που με το ζόρι κλείνουν. Και δεν είμαι Λύτρα-Γεραλή!

Στο στόρυ πάλι, δεν μπορω να πω πολλά, υπάρχου άλλοι πιο κατάλληλοι να σχολιάσουν το καρμικο-ζευγος....

ΛουκοΝορικό σκόνταμα με παρεμβολή wannabe κλαψουρίτας - Johnsson --> οχι πια δάκρυα!!! Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 397896

Ελάχιστα δεπτερόλεπτα σκηνή με απαράδεκτη σκηνοθεσία και πάλι αυτοί οι δύο βγάζουν τοσο ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ χημεία! Βγάζουν αυτό που πρέπει να βγάλουν και με το παραπάνω! Γεμίζει η οθόνη αγάπη, ερωτα....

Και ναι, νιώσαμε και λιώσαμε για άλλη μια φορά.....

Νικόλας :

Επιτέλους μια αντίδραση απο τον Νικόλα, γιατι είχα αρχίσει να ξεχνάω οτι υπάρχει. Πολύ φορτισμένη συναισθηματικά σκηνή, και απο οτι είδα, ένας άντρας μπορεί και κλάει καλύτερα απο μια γυναίκα που δεν μπορεί να βγάλει ούτε ίχνος απο δάκρυα. Η σκηνή τους εκπληκτική. Γιαννακόπουλος και Γεωργόνη δώσανε ρέστα!


Εγκυμοσύνη Μπεκρουλίτας:

Υποκριτικά η Παπά ήταν ξανά άθλια.Πέρα απο αυτό, εχω 4 σενάρια για αυτή την εγκυμοσύνη και θα πω την γνώμη μου επιτέλους χωρίς να φοβάμαι οτι είναι spoiler......

Σενάριο 1 : Γεννάει κανονικά
Σενάριο 2 : Χάνει το παιδί
Σενάριο 3 : Ρίχνει το παιδί
Σενάριο 4 : Δεν υπήρξε ποτέ παιδί

Σχόλια και παρατηρήσεις :

1) Γεννάει κανονικά .Μακράν η χειρότερη συνέχεια που έχει δωθεί στην σειρά. Αν γεννήσει η Μελίτα το απολυτάκι θα έχουμε 2 γυναίκες με 2 παιδιά απο τους 2 ίδιους άντρες??????????
Θυμάμαι σε συνεντεύξεις τον Κυρίτση και την Ακρίτα να λένε οτι αυτό που χαρακτηρίζει το σενάριο τους είναι οι καθημερινοί χαρακτήρες σε λίγο πιο ακραίες καταστάσεις.
Είναι αυτοί καθημερινοί χαρακτήρες? Δυο γυναίκες με τους δύο ίδιους άντρες και απο δύο παιδιά μεταξύ τους απο τον καθένα? Και όχι μόνο αυτό, κανένα παιδί να μην γεννιέται κάτω απο φυσιολογικές συνθηκες?
Αν δεν είχε κάνει η Ευα τον μικρό Αγγελο, θα το δεχόμουν μονο αν η Μελίτα ήταν σωστά και κανονικά με τον Στέφανο. Εφόσον όμως η Ευα εχει ήδη παιδί μαζι του, είναι τόσο μα τόσο εξωπραγματικό το να έχουν όλες απο όλους παιδιά!
Συν οτι τι? Εχουμε 4 παιδιά που είναι όλα ετεροθαλή μεταξύ τους? Ποσο καθημερινό μπορεί να είναι αυτό ? Ακρίτα και Κυρίτση γιατι θέλετε να αυτοαναιρείστε?

Εκτός απο αυτο, πως θα μεγαλώσει η Μελίτα παιδι? Καλά καλά δεν μπορεί να μεγαλώσει την Νεφέλη ( Α ρε Αγγελική και Αμαλία!!), πόσο μάλλον δε τώρα που φευγει ο Μάνος και θα μεγαλώσει ένα καινουριο παιδί? Με τι μυαλό? Τι δύναμη? Η Νεφέλη? Θα δούμε το παιδάκι με ακόμα χειρότερα προβλήματα. Δεν είναι άδικο ακόμα και αυτό το παιδάκι, που γεννήθηκε πιο φυσιολογικά απο τα άλλα στην σειρά, να αντιμετωπίζει προβλήματα , και δη ακόμα περισσότερα?

Και στο φινάλε, μετα απο τόση στεναχώρια, και τόσο ποτο, πως είμαστε σίγουρη οτι δεν έχει επηρεαστεί η εγκυμοσύνη της?

2) Χάνει το παιδί. Δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι. Ακόμα και σε τηλεοπτικό χαρακτήρα, είναι κάτι που δεν θα ήθελα ποτέ να δω. Απλά δεν δέχομαι κάτι τέτοιο.

3) Ρίχνει το παιδί.
Πολύ λογικό και αληθοφανές. Υποθετικά (ασχετα αν δεν υποστηρίζεται υποκριτικά καταλλήλως) έχει ''προδωθει'' απο τον άντρα που αγαπάει-πατέρα του παιδιού της, έχει ακόμα ένα παιδί που με το ζόρι μεγαλώνει, μέσα στα χίλια προβλήματα, δεν είναι σε θέση και δεν έχει την δύναμη να μεγαλώσει ακόμα ένα παιδι.. Επίσης, πολύ λογικό να μην θέλει τίποτα δικό του. Είδωμεν.
Βλέπω πολύ να παίζει όπως και να χει...

4) Last but not least, να μην ήταν ποτέ εγκυος.
Μας έδειξαν ποτέ τεστ εγκυμοσύνης? Οχι!
Mας έδειξαν έστω να πηγαίνει στον γιατρό?Ουτε!
(Τυχαίο? Δεν νομίζω!!!!)

Αρα, ποιος μας λέει οτι είναι πράγματι έγκυος?
Θα μπορούσε κάλλιστα αυτό να είναι ενα τέλεια στημένο κόλπο της Μελίτας και για να δοκιμάσει τους πάντες, αλλα και τον ίδιο το Στέφανο, καθώς και να τον πικράνει.Να παίξει μαζί του οπως θεωρεί οτι έπαιξε αυτός . Θα ήταν μια έξυπνη συνέχεια της ιστορίας.....
Μπορεί να του πει οτι ναι μεν έπιασε το κόλπο σου για τον απόγονο, τότε που σου λεγε η Ευα ότι είναι του Μάνου το παιδι της (μιας που με είχες καβάντζα) , και μου κανες και μενα ένα μικρό, αλλα θα το ρίξω γιατι με πλήγωσες να δεις και συ την γλύκα. Ξέχνα τον απόγονο νούμερο δυο, κανέναν δεν θα βλέπεις πια.

Ετσι, και η Μελιτα θα μπορούσε να δει την αντίδραση και την στηριξη που θα της πρόσφερα οι γονείς της και όχι μόνο(δυστυχώς), και εκδίκηση θα μπορούσε να πάρει απο τον Στέφανο, και θα αποκτούσε και επιτέλους λίγο νόημα ο ρόλος της γιατι μεχρι τώρα δεν είχε κανένα.Ειναι ένα άβουλο πλάσμα που άγεται και φέρεται απο το εκάστοτε παντελόνι (ή τσέπη)

Αυτά και απο μένα... Προτελευταίο σεντονάκι..Τέρμα η μπουγάδα για φέτος...

Απλά : respect : ...Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με όλα!!Και ΝΑΙ,θέλω και εγώ το number4..
Dioni
Dioni
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σε μια γκαρσονιέρα με τον Νικόλααα μου <3<3<3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από Cancoon Κυρ Ιουν 27, 2010 1:21 pm

Izabella29 έγραψε:
nicole έγραψε:Nikidanis καταρχην σε ευχαριστω για την διευκρινιση...δεν το ειχα παρει χαμπαρι οτι ο Νικολας αρχισε να ζηταει τα νομιμα δεδουλευμενα του (και καλα κανει ο ανθρωπος )...ειχα μεινει σε καποιες ατακες της Δαφνης απο παλιοτερα...

Η αληθεια ειναι οτι τους τελευταιους μηνες βλεπω τη σειρα αργα το βραδυ απο το internet ή μαζεμενα τα επεισοδια στο forward το ΣΚ και καποιες σκηνες δεν τις "προσεχω"...οπως του Νικολα φετος, κυριως γιατι το περισσοτερο καιρο "παραπονιοταν για τον υπνο του".... ζηταω συγνωμη απο ολους που λογω επαγγελματικων και προσωπικων υποχρεωσεων δεν βλεπω frame by frame & line by line τη σειρα

Στα του επεισοδιου:

Ξεκιναω με Μελιτα - Στεφανο γιατι θεωρω τη χθεσινη τους σκηνη απο τις καλυτερες μεταξυ τους...

Επιτελους ειδαμε ενα ζευγαρι να "αντιπαρατιθεται" οπως και στην προηγουμενη τους συναντηση, χωρις κλαψες, υστεριες, απειλες για αυτοκτονιες, μεγαλοστομιες χωρις λογο κτλ...δηλαδη ειδαμε ενα "ζευγαρι ενηλικων" ανθρωπων που και οι δυο εχουν ενα παρελθον, υποχρεωσεις και προβληματα να "μαλωνει"...

Δινω ιδιαιτερη σημασια στο οτι η Μελιτα ειχε γυρισμενη την πλατη για να μην τον δει και λυγισει γιατι προφανως τον αγαπαει ακομη, και η ατακα του Στεφανου "να του δωσει η Μελιτα μια αμφιβολια για να παλεψει" με εστειλε...γιατι δειχνει οτι η μοναδικη γνωμη που τον νοιαζει ειναι της Μελιτας...

Μου αρεσει που στο ζευγαρι Παππα-Σταυρου μεχρι και τα ρουχα τους ταιριαζουν... gelio και πανε και στους δυο τα μονοχρωμα συνολα...

Εχει ηδη αρχισει να ψαχνει αποδειξεις και στοιχεια για το παρελθον της οικογενειας του αλλα νομιζω οτι στον τριτο κυκλο θα γινει πιο εμφανες...γι αυτο και μιλαει με τους παντες....

Κραταω το γεγονος οτι γνωριζει τη βοηθο της Χατζηβασιλενας...και νομιζω οτι δεν εχει πει ακομα την τελευταια του λεξη οσο αφορα το Μανο...

Τωρα για την εγκυμοσυνη της Μελιτας, κα Ακριτα μου ενα πραγμα θα πω...

Διαφωνω με το ΠΩΣ και τη ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ που δοθηκαν ολες οι εγκυμοσυνες της σειρας...δεδομενου ομως οτι:
-το σεναριο το εχετε κανει μπ*****ο
-παρουσιασατε ενα psycho ατομο με δυο παιδια
-παρουσιασατε ολο το club των "καταφρονεμενων παιδιων" με τα προβληματικα περιβαλλοντα και τις εις βαρους τους αδικιες αυτης της κοινωνιας που αλλους τους ανεβαζει και αλλους τους κατεβαζει...να εχουν και απο ενα παιδι...

ΕΑΝ δω το συγκεκριμενο να μην γεννιεται για τον οποιοδηποτε λογο, δηλωνω οτι ΣΤΑΜΑΤΑΩ να βλεπω τη σειρα ΓΕΝΙΚΩΣ & ΠΑΝΤΕΛΩΣ!!!

(και εγω κα Ακριτα μου δεν λεω "απειλες" στον αερα...οτι δηλωνω το πραγματοποιω...) Impatient

Τωρα οσο για τη Νεφελη
...προσωπικα δεν θεωρω οτι τα πραγματα ειναι τοσο τραγικα....εγω βλεπω ενα παιδακι που απο τοτε που γεννηθηκε μεγαλωνει μεσα σε ενα ελεγχομενο και ισορροπημενο περιβαλλον...τα περισσοτερα χρονια της ζωης της μεχρι τωρα η μαμα, η γιαγια και η νταντα της ηταν μαζι της, παιζει και χαμογελαει...

Ειναι φυσικο να ειχε καποια προβληματα με το διαζυγιο και τη μεταβατικη φαση στις ζωες των γονιων της....αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα τα εχει και ΕΣΑΕΙ....ιδιαιτερα οταν η οικογενεια του παιδιου αντιληφθηκε το προβλημα εγκαιρα....

Βλεπω δυο ανθρωπους, τη Μελιτα και το Μανο, που παρολες τις διαφορες που ειχαν, οσο αφορα το παιδι τους και οι δυο τρεχουν οταν υπαρχει προβλημα...παιζουν μαζι της, πηγαν σε παιδοψυχολογο, οι παππουδες της Νεφελης επισης ασχολουνται μαζι της, ο πατερας της παροτι φευγει και θα ειναι πληγμα για εκεινη, κανει οτι μπορει για να μην διακοψει την επικοινωνια, η Μαριλια παρολη την διαφορα ηλικιας δεθηκε μαζι της...αρα δεν νομιζω οτι ενα νεο μωρο που ηλικιακα θα ειναι και πιο κοντα στη Νεφελη θα δημιουργησει τοσο μεγαλο προβλημα...

Αυτο ομως που μου κανει εντυπωση και θα ηθελα να σχολιασω ειναι οτι δεν καταλαβαινω γιατι τοση αρνητικοτητα και υποτιμητικα σχολια "προς το θεσμο της νταντας"!!!

Η συγκεκριμενη νταντα ζει μαζι με τη Νεφελη απο τη στιγμη που γεννηθηκε και οταν η Μελιτα και ο Μανος ηταν ακομα παντρεμενοι...που σημαινει οτι ειναι ενα ατομο που το παιδι γνωριζει και εμπιστευεται...

Περα απο το γεγονος οτι σεναριακα, η παραγωγη ηθελε να δειξει το διαφορετικο "status" των οικογενειων Ρουσσου - Λυτρα - Χαριτου, γι αυτο τα διαφορετικα σπιτια, υπηρετικο προσωπικο και στο σπιτι της Μελιτας και της Αμαλιας....

Προσωπικα οταν ζουσα στο εξωτερικο γνωρισα αρκετες οικογενειες συναδελφων με μωρα και οικονομικη ευρωστια οπου ειχαν νταντα μεσα στο σπιτι και το οποιο δεν σημαινει οτι οι καθε "Μανος" και "Μελιτα" ηταν "ανικανοι" ή "ακαταλληλοι" για γονεις...

Κυριως στα νεογεννητα, η νταντα ειχε πρακτικο σκοπο με το να βοηθαει σε διαφορες εργασιες...και ειχε και ιατρικες γνωσεις σε περιπτωση αμεσου ιατρικου προβληματος, ιδιαιτερα τη νυχτα...

Και σε μεγαλυτερες ηλικιες και μεχρι το παιδι να παει νηπιαγωγειο...ηταν εξιδικευμενοι παιδαγωγοι οπου μαθαιναν στο παιδι ιστοριες, τραγουδια, ξενες γλωσσες....

Στην Ελλαδα απο οτι εχω καταλαβει απο συναδελφους...αυτο το ρολο τον αναλαμβανουν οι παππουδες γιατι οι Ελληνες γονεις δεν αφηνουν ευκολα το παιδι σε τριτους....

Χρηστος - Αντιγονη - Στεφανος:
Ο Σταυρου εγραψε για μια ακομη φορα!!!
Μ' αρεσει να βλεπω Χρηστο-Στεφανο να συζητουν...
Θελω να δω ποιανου "στρατοπεδο" θα επιλεξει ο Χρηστος....
Τα λεγομενα του Στεφανου μου φανηκαν ως προοικονομια για μαχη για την επιμελεια της κηδεμονιας του παιδιου....

Αντιγονη μου εαν ειναι να σταματησεις να χτυπιεσαι...σου δηλωνω οτι εγω σε πιστευω...την διαθηκη ηθελες...οχι να σκοτωσεις την Καλφοπουλου...ποιος χεστηκε για δικηγορους και συμβολαιογραφους οταν εχει να ασχοληθει με 50-60μμυρια... gelio
ο Χατζημπουκλας φταιει που δεν κρατησε την ψυχραιμια του....αλλα αντρες, τι να πεις?..."μπλοκαρουν στο multi-tasking" gelio

Μπελλος: ρε ανθρωπε μου δεν καταλαβα ποιο ειναι το προβλημα σου???...

Δικαιωμα σου ηταν να μην του δανεισεις χρηματα διοτι δικα σου ειναι οτι θελεις τα κανεις...
Ναι, ηταν "που***α" αυτο που σου εκανε ο Λυτρας με την επενδυση...
Καλως εκανες και τον απελυσες και τον διεσυρες στην αγορα διοτι ατομο που υπεξαιρει χρηματα δεν μενει ουτε δευτερολεπτο σε εταιρια...

Αλλα δεν καταλαβαινω γιατι τοσος οδυρμος...???

Για να μπεις σε αυτη τη δουλεια προφανως ειχες και το κεφαλαιο οπως ειχες δηλωσει και παλιοτερα...ο Λυτρας σου εστρωσε τη δουλεια... αρα απλως ή βρες ενα αντικαταστατη ή παρε ενα δανειο να καλυψεις τα τρεχοντα και κανε μια επαναδιαπραγματευση των συμφωνιων για τα υπολοιπα...

Και υστερα εαν θελεις να τον "εκδικηθεις" υπαρχει τροπος (και μαλιστα χωρις φωτιες και κουραφεξαλα)...πολυ απλα "σπασε την Εδεμ" σε κομματια, πουλησε τα σε διαφορες off-shore ανα το πλανητη, πουλησε σε τα σε "εχθρους" του Λυτρα που εχει και αρκετους....και ασε την Ευα και καθε Ευα να ψαχνεται... gelio

Μανος: εαν δεν ειχα δει φετος ολο το τσελεμεντε μπροστα μου και το βαριεστημενο υφος του Μπουγιουρη των τελευταιων εβδομαδων θα ελεγα οτι Manos is back....

Μανωλακη σου δινω συν γιατι το σχεδιο ηταν οντως μεγαλοφυες αλλα ας πουμε και μερικες αληθειες:
-γνωριζεις πολυ καλα οτι ο Μπελλος εχει και τα λεφτα και την επαγγελματικη εμπειρια να το ξεπερασει το προβλημα....η "που****α" ηταν που τον πειραξε καταβαθος...
-γνωριζεις οτι εαν δεν ηταν ο Μπελλος δουλεια στην Ελλαδα δεν εβρισκες μετα την πτωχευση και το διασυρμο των δικαστηριων...
-γνωριζεις οτι καμια start-up company δεν δινει δανειο 200.000€
-γνωριζεις οτι οταν καποιος επιχειρηματιας εχει προβλημα ρευστοτητας δεν ξεκιναει να το λυσει πουλωντας τα "ασημικα" αλλα ξεκιναει με δανεια, αναδιαπραγματευση δανειων κτλ....
αλλα επειδη ειναι σειρα το βαζω και αυτο στο "forward" και σου λεω οτι αντε και τον εφτασες σε σημειο να πουλησει την Εδεμ:

το πραγματικο θεμα ειναι να πουλησει ή σε ΠΟΙΟΝ και κυριως ΠΟΣΟ θα την πουλησει? Γιατι να την πουλησει στην Ευα και οχι σε καποιον αλλον?

Ποιος θεωρεις οτι θα εχει το πανω χερι σε αυτη τη διαπραγματευση? ο Μπελλος που το θεωρει ενα κομματι γης προς αγοροπωλησια ή η Ευα που εχει συναισθηματικο μπλεξιμο με το μερος και θα δωσει οτιδηποτε της ζητησει χωρις να το σκεφτει...?

Θεωρεις οτι ειναι καλη επενδυση η Ευα να δωσει πχ. το 15πλασιο ή 20πλασιο της πραγματικης της αξιας εαν ο Μπελλος αυτο ζητησει και να μειωσει/ζημιωσει αυτοματα την περιουσια του γιου της?

Εγω ηξερα στα real estates οτι το ζητουμενο ειναι να αγοραζεις φθηνα και να μεταπωλεις ακριβα, οχι το αντιστροφο...

Νορα-Λουκας-Ρουσσος:
Μου κανει φοβερη εντυπωση που δυο υποτιθεται εξυπνοι δικηγοροι βλεπουν το "τυρακι" (επιταγη) και δεν βλεπουν τη "φακα" (οικογενεια Χατζηβασιλειου)...

Προσωπικα πιστευω οτι υπαρχουν και αλλα που δεν εχουν βγει στο φως διοτι τα παντα σχετικα με περιουσιες και εργα τεχνης σχεδιαστηκαν απο τους "γονεις" (Ρουσσο, Λαζαριδη, Χατζηβασιλειου, Λυτρα) των ηρωων...

Ναι, η Αντιγονη ειναι ενοχη αλλα δεν πιστευω οτι φταιει για ολα και κυριως ο Χατζημπουκλας δεν ηταν η προσωποποιηση της μητερας Τερεζας...και κατι μου λεει οτι ουτε και η κορη του ειναι... gelio

Θα βγουν πολλα στη δικη της Αντιγονης στη φορα και μπορει να γυρισει μπουμεργκαν η κατασταση...

Επισης θεωρω οτι ο Ρουσσος ξερει κι αλλα και δεν μιλαει...και θελει να αναλαβουν την υποθεση Νορα-Λουκας για να τους εχει απο κοντα...

Ευα-Δαφνη-Νορα: εριξα το γελιο της αρκουδας κυριως γιατι μου φανηκε γελοιο το θεαμα Ευα-Δαφνη να μιλανε μαζι για ερωτικα και επισης μου φανηκε γελοιο το θεαμα της Ευας να προσπαθει να το παιξει παρθενα που δυσκολευεται να μιλησει για sex σε υποτιθεται αδερφικες φιλες που γνωριζονται απο την εφηβεια και για μια σχεση που υποτιθεται οτι διαρκει on-off εδω και εικοσι χρονια...

Μανος-Ευα: δεν μου αρεσε κανεις απο τους δυο στη συγκεκριμενη σκηνη....

-ηταν ο φωτισμος?
-τους βρηκα "υπερβολικα" ντυμενους, ιδιαιτερα τη Ξυλα για ερωτικη σκηνη?
-ειδα μονο ενα κουβαρι απο χερια και ποδια και κατι αγκαλιες....?
-κα Ακριτα μου εαν καποιος ηθοποιος αυτη τη χρονια εχει προβλημα με τις ερωτικες σκηνες δεν ειναι προτιμοτερο να υπονοηθει η σκηνη?

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ...γι' αυτο τα μονα που θα σχολιασω ειναι τα εξης:

-ωραιο φορεμα φορουσε η Ξυλα (οποιος γνωριζει brand/collection ας δωσει τα φωτα του...)
-ρε παραγωγη υποτιθεται οτι ο ανθρωπος παει για μετεγκατασταση στην Αμερικη....μονο αυτη τη βαλιτσα του δωσατε?
Σε κατι μετεγκαταστασεις σε Δουβλινο / Πραγα / Αμστερνταμ ειχα την τριπλασια βαλιτσα απο αυτη...

Αυτα...Κυριακη το grand finale για καλοκαιρι....αντε να δουμε τι θα δουμε...





Ας ξαναπούμε τα ίδια για ακόμη μια φορά lol!
Υπέροχος,ρεαλιστικότατος και αντικειμενικότατος σχολιασμός!
Δικό σου με το σπαθί σου oscar

Θέλω και σχολιασμό τελευταίου επεισοδίου!Μεγαλόπρεπο,με τα όλα του!!!! Palamakia

Συμφωνώ, επαυξάνω και περιμένω για το τελευταίο φετινό επεισόδιο επικό σχολιασμό!!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Κυρ Ιουν 27, 2010 1:54 pm

Izabella29 έγραψε:
nicole έγραψε:Nikidanis καταρχην σε ευχαριστω για την διευκρινιση...δεν το ειχα παρει χαμπαρι οτι ο Νικολας αρχισε να ζηταει τα νομιμα δεδουλευμενα του (και καλα κανει ο ανθρωπος )...ειχα μεινει σε καποιες ατακες της Δαφνης απο παλιοτερα...

Η αληθεια ειναι οτι τους τελευταιους μηνες βλεπω τη σειρα αργα το βραδυ απο το internet ή μαζεμενα τα επεισοδια στο forward το ΣΚ και καποιες σκηνες δεν τις "προσεχω"...οπως του Νικολα φετος, κυριως γιατι το περισσοτερο καιρο "παραπονιοταν για τον υπνο του".... ζηταω συγνωμη απο ολους που λογω επαγγελματικων και προσωπικων υποχρεωσεων δεν βλεπω frame by frame & line by line τη σειρα

Στα του επεισοδιου:

Ξεκιναω με Μελιτα - Στεφανο γιατι θεωρω τη χθεσινη τους σκηνη απο τις καλυτερες μεταξυ τους...

Επιτελους ειδαμε ενα ζευγαρι να "αντιπαρατιθεται" οπως και στην προηγουμενη τους συναντηση, χωρις κλαψες, υστεριες, απειλες για αυτοκτονιες, μεγαλοστομιες χωρις λογο κτλ...δηλαδη ειδαμε ενα "ζευγαρι ενηλικων" ανθρωπων που και οι δυο εχουν ενα παρελθον, υποχρεωσεις και προβληματα να "μαλωνει"...

Δινω ιδιαιτερη σημασια στο οτι η Μελιτα ειχε γυρισμενη την πλατη για να μην τον δει και λυγισει γιατι προφανως τον αγαπαει ακομη, και η ατακα του Στεφανου "να του δωσει η Μελιτα μια αμφιβολια για να παλεψει" με εστειλε...γιατι δειχνει οτι η μοναδικη γνωμη που τον νοιαζει ειναι της Μελιτας...

Μου αρεσει που στο ζευγαρι Παππα-Σταυρου μεχρι και τα ρουχα τους ταιριαζουν... gelio και πανε και στους δυο τα μονοχρωμα συνολα...

Εχει ηδη αρχισει να ψαχνει αποδειξεις και στοιχεια για το παρελθον της οικογενειας του αλλα νομιζω οτι στον τριτο κυκλο θα γινει πιο εμφανες...γι αυτο και μιλαει με τους παντες....

Κραταω το γεγονος οτι γνωριζει τη βοηθο της Χατζηβασιλενας...και νομιζω οτι δεν εχει πει ακομα την τελευταια του λεξη οσο αφορα το Μανο...

Τωρα για την εγκυμοσυνη της Μελιτας, κα Ακριτα μου ενα πραγμα θα πω...

Διαφωνω με το ΠΩΣ και τη ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ που δοθηκαν ολες οι εγκυμοσυνες της σειρας...δεδομενου ομως οτι:
-το σεναριο το εχετε κανει μπ*****ο
-παρουσιασατε ενα psycho ατομο με δυο παιδια
-παρουσιασατε ολο το club των "καταφρονεμενων παιδιων" με τα προβληματικα περιβαλλοντα και τις εις βαρους τους αδικιες αυτης της κοινωνιας που αλλους τους ανεβαζει και αλλους τους κατεβαζει...να εχουν και απο ενα παιδι...

ΕΑΝ δω το συγκεκριμενο να μην γεννιεται για τον οποιοδηποτε λογο, δηλωνω οτι ΣΤΑΜΑΤΑΩ να βλεπω τη σειρα ΓΕΝΙΚΩΣ & ΠΑΝΤΕΛΩΣ!!!

(και εγω κα Ακριτα μου δεν λεω "απειλες" στον αερα...οτι δηλωνω το πραγματοποιω...) Impatient

Τωρα οσο για τη Νεφελη
...προσωπικα δεν θεωρω οτι τα πραγματα ειναι τοσο τραγικα....εγω βλεπω ενα παιδακι που απο τοτε που γεννηθηκε μεγαλωνει μεσα σε ενα ελεγχομενο και ισορροπημενο περιβαλλον...τα περισσοτερα χρονια της ζωης της μεχρι τωρα η μαμα, η γιαγια και η νταντα της ηταν μαζι της, παιζει και χαμογελαει...

Ειναι φυσικο να ειχε καποια προβληματα με το διαζυγιο και τη μεταβατικη φαση στις ζωες των γονιων της....αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα τα εχει και ΕΣΑΕΙ....ιδιαιτερα οταν η οικογενεια του παιδιου αντιληφθηκε το προβλημα εγκαιρα....

Βλεπω δυο ανθρωπους, τη Μελιτα και το Μανο, που παρολες τις διαφορες που ειχαν, οσο αφορα το παιδι τους και οι δυο τρεχουν οταν υπαρχει προβλημα...παιζουν μαζι της, πηγαν σε παιδοψυχολογο, οι παππουδες της Νεφελης επισης ασχολουνται μαζι της, ο πατερας της παροτι φευγει και θα ειναι πληγμα για εκεινη, κανει οτι μπορει για να μην διακοψει την επικοινωνια, η Μαριλια παρολη την διαφορα ηλικιας δεθηκε μαζι της...αρα δεν νομιζω οτι ενα νεο μωρο που ηλικιακα θα ειναι και πιο κοντα στη Νεφελη θα δημιουργησει τοσο μεγαλο προβλημα...

Αυτο ομως που μου κανει εντυπωση και θα ηθελα να σχολιασω ειναι οτι δεν καταλαβαινω γιατι τοση αρνητικοτητα και υποτιμητικα σχολια "προς το θεσμο της νταντας"!!!

Η συγκεκριμενη νταντα ζει μαζι με τη Νεφελη απο τη στιγμη που γεννηθηκε και οταν η Μελιτα και ο Μανος ηταν ακομα παντρεμενοι...που σημαινει οτι ειναι ενα ατομο που το παιδι γνωριζει και εμπιστευεται...

Περα απο το γεγονος οτι σεναριακα, η παραγωγη ηθελε να δειξει το διαφορετικο "status" των οικογενειων Ρουσσου - Λυτρα - Χαριτου, γι αυτο τα διαφορετικα σπιτια, υπηρετικο προσωπικο και στο σπιτι της Μελιτας και της Αμαλιας....

Προσωπικα οταν ζουσα στο εξωτερικο γνωρισα αρκετες οικογενειες συναδελφων με μωρα και οικονομικη ευρωστια οπου ειχαν νταντα μεσα στο σπιτι και το οποιο δεν σημαινει οτι οι καθε "Μανος" και "Μελιτα" ηταν "ανικανοι" ή "ακαταλληλοι" για γονεις...

Κυριως στα νεογεννητα, η νταντα ειχε πρακτικο σκοπο με το να βοηθαει σε διαφορες εργασιες...και ειχε και ιατρικες γνωσεις σε περιπτωση αμεσου ιατρικου προβληματος, ιδιαιτερα τη νυχτα...

Και σε μεγαλυτερες ηλικιες και μεχρι το παιδι να παει νηπιαγωγειο...ηταν εξιδικευμενοι παιδαγωγοι οπου μαθαιναν στο παιδι ιστοριες, τραγουδια, ξενες γλωσσες....

Στην Ελλαδα απο οτι εχω καταλαβει απο συναδελφους...αυτο το ρολο τον αναλαμβανουν οι παππουδες γιατι οι Ελληνες γονεις δεν αφηνουν ευκολα το παιδι σε τριτους....

Χρηστος - Αντιγονη - Στεφανος:
Ο Σταυρου εγραψε για μια ακομη φορα!!!
Μ' αρεσει να βλεπω Χρηστο-Στεφανο να συζητουν...
Θελω να δω ποιανου "στρατοπεδο" θα επιλεξει ο Χρηστος....
Τα λεγομενα του Στεφανου μου φανηκαν ως προοικονομια για μαχη για την επιμελεια της κηδεμονιας του παιδιου....

Αντιγονη μου εαν ειναι να σταματησεις να χτυπιεσαι...σου δηλωνω οτι εγω σε πιστευω...την διαθηκη ηθελες...οχι να σκοτωσεις την Καλφοπουλου...ποιος χεστηκε για δικηγορους και συμβολαιογραφους οταν εχει να ασχοληθει με 50-60μμυρια... gelio
ο Χατζημπουκλας φταιει που δεν κρατησε την ψυχραιμια του....αλλα αντρες, τι να πεις?..."μπλοκαρουν στο multi-tasking" gelio

Μπελλος: ρε ανθρωπε μου δεν καταλαβα ποιο ειναι το προβλημα σου???...

Δικαιωμα σου ηταν να μην του δανεισεις χρηματα διοτι δικα σου ειναι οτι θελεις τα κανεις...
Ναι, ηταν "που***α" αυτο που σου εκανε ο Λυτρας με την επενδυση...
Καλως εκανες και τον απελυσες και τον διεσυρες στην αγορα διοτι ατομο που υπεξαιρει χρηματα δεν μενει ουτε δευτερολεπτο σε εταιρια...

Αλλα δεν καταλαβαινω γιατι τοσος οδυρμος...???

Για να μπεις σε αυτη τη δουλεια προφανως ειχες και το κεφαλαιο οπως ειχες δηλωσει και παλιοτερα...ο Λυτρας σου εστρωσε τη δουλεια... αρα απλως ή βρες ενα αντικαταστατη ή παρε ενα δανειο να καλυψεις τα τρεχοντα και κανε μια επαναδιαπραγματευση των συμφωνιων για τα υπολοιπα...

Και υστερα εαν θελεις να τον "εκδικηθεις" υπαρχει τροπος (και μαλιστα χωρις φωτιες και κουραφεξαλα)...πολυ απλα "σπασε την Εδεμ" σε κομματια, πουλησε τα σε διαφορες off-shore ανα το πλανητη, πουλησε σε τα σε "εχθρους" του Λυτρα που εχει και αρκετους....και ασε την Ευα και καθε Ευα να ψαχνεται... gelio

Μανος: εαν δεν ειχα δει φετος ολο το τσελεμεντε μπροστα μου και το βαριεστημενο υφος του Μπουγιουρη των τελευταιων εβδομαδων θα ελεγα οτι Manos is back....

Μανωλακη σου δινω συν γιατι το σχεδιο ηταν οντως μεγαλοφυες αλλα ας πουμε και μερικες αληθειες:
-γνωριζεις πολυ καλα οτι ο Μπελλος εχει και τα λεφτα και την επαγγελματικη εμπειρια να το ξεπερασει το προβλημα....η "που****α" ηταν που τον πειραξε καταβαθος...
-γνωριζεις οτι εαν δεν ηταν ο Μπελλος δουλεια στην Ελλαδα δεν εβρισκες μετα την πτωχευση και το διασυρμο των δικαστηριων...
-γνωριζεις οτι καμια start-up company δεν δινει δανειο 200.000€
-γνωριζεις οτι οταν καποιος επιχειρηματιας εχει προβλημα ρευστοτητας δεν ξεκιναει να το λυσει πουλωντας τα "ασημικα" αλλα ξεκιναει με δανεια, αναδιαπραγματευση δανειων κτλ....
αλλα επειδη ειναι σειρα το βαζω και αυτο στο "forward" και σου λεω οτι αντε και τον εφτασες σε σημειο να πουλησει την Εδεμ:

το πραγματικο θεμα ειναι να πουλησει ή σε ΠΟΙΟΝ και κυριως ΠΟΣΟ θα την πουλησει? Γιατι να την πουλησει στην Ευα και οχι σε καποιον αλλον?

Ποιος θεωρεις οτι θα εχει το πανω χερι σε αυτη τη διαπραγματευση? ο Μπελλος που το θεωρει ενα κομματι γης προς αγοροπωλησια ή η Ευα που εχει συναισθηματικο μπλεξιμο με το μερος και θα δωσει οτιδηποτε της ζητησει χωρις να το σκεφτει...?

Θεωρεις οτι ειναι καλη επενδυση η Ευα να δωσει πχ. το 15πλασιο ή 20πλασιο της πραγματικης της αξιας εαν ο Μπελλος αυτο ζητησει και να μειωσει/ζημιωσει αυτοματα την περιουσια του γιου της?

Εγω ηξερα στα real estates οτι το ζητουμενο ειναι να αγοραζεις φθηνα και να μεταπωλεις ακριβα, οχι το αντιστροφο...

Νορα-Λουκας-Ρουσσος:
Μου κανει φοβερη εντυπωση που δυο υποτιθεται εξυπνοι δικηγοροι βλεπουν το "τυρακι" (επιταγη) και δεν βλεπουν τη "φακα" (οικογενεια Χατζηβασιλειου)...

Προσωπικα πιστευω οτι υπαρχουν και αλλα που δεν εχουν βγει στο φως διοτι τα παντα σχετικα με περιουσιες και εργα τεχνης σχεδιαστηκαν απο τους "γονεις" (Ρουσσο, Λαζαριδη, Χατζηβασιλειου, Λυτρα) των ηρωων...

Ναι, η Αντιγονη ειναι ενοχη αλλα δεν πιστευω οτι φταιει για ολα και κυριως ο Χατζημπουκλας δεν ηταν η προσωποποιηση της μητερας Τερεζας...και κατι μου λεει οτι ουτε και η κορη του ειναι... gelio

Θα βγουν πολλα στη δικη της Αντιγονης στη φορα και μπορει να γυρισει μπουμεργκαν η κατασταση...

Επισης θεωρω οτι ο Ρουσσος ξερει κι αλλα και δεν μιλαει...και θελει να αναλαβουν την υποθεση Νορα-Λουκας για να τους εχει απο κοντα...

Ευα-Δαφνη-Νορα: εριξα το γελιο της αρκουδας κυριως γιατι μου φανηκε γελοιο το θεαμα Ευα-Δαφνη να μιλανε μαζι για ερωτικα και επισης μου φανηκε γελοιο το θεαμα της Ευας να προσπαθει να το παιξει παρθενα που δυσκολευεται να μιλησει για sex σε υποτιθεται αδερφικες φιλες που γνωριζονται απο την εφηβεια και για μια σχεση που υποτιθεται οτι διαρκει on-off εδω και εικοσι χρονια...

Μανος-Ευα: δεν μου αρεσε κανεις απο τους δυο στη συγκεκριμενη σκηνη....

-ηταν ο φωτισμος?
-τους βρηκα "υπερβολικα" ντυμενους, ιδιαιτερα τη Ξυλα για ερωτικη σκηνη?
-ειδα μονο ενα κουβαρι απο χερια και ποδια και κατι αγκαλιες....?
-κα Ακριτα μου εαν καποιος ηθοποιος αυτη τη χρονια εχει προβλημα με τις ερωτικες σκηνες δεν ειναι προτιμοτερο να υπονοηθει η σκηνη?

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ...γι' αυτο τα μονα που θα σχολιασω ειναι τα εξης:

-ωραιο φορεμα φορουσε η Ξυλα (οποιος γνωριζει brand/collection ας δωσει τα φωτα του...)
-ρε παραγωγη υποτιθεται οτι ο ανθρωπος παει για μετεγκατασταση στην Αμερικη....μονο αυτη τη βαλιτσα του δωσατε?
Σε κατι μετεγκαταστασεις σε Δουβλινο / Πραγα / Αμστερνταμ ειχα την τριπλασια βαλιτσα απο αυτη...

Αυτα...Κυριακη το grand finale για καλοκαιρι....αντε να δουμε τι θα δουμε...





Ας ξαναπούμε τα ίδια για ακόμη μια φορά lol!
Υπέροχος,ρεαλιστικότατος και αντικειμενικότατος σχολιασμός!
Δικό σου με το σπαθί σου oscar

Θέλω και σχολιασμό τελευταίου επεισοδίου!Μεγαλόπρεπο,με τα όλα του!!!! Palamakia
αν και δεν συμφωνω σε ολα πολυ ωραιος σχολιασμος ειδες το θεμα σφαιρικα oscar
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Κυρ Ιουν 27, 2010 1:59 pm

maraki_ch έγραψε:Ας σχολιασω κι εγω μεταξυ φθορας και αφθαρσιας... Εχουν βαλθει ολοι να με ξεκανουν.. (Μηπως κρυβεται καμια Αντιγονη ή Νταιζη απο πισω??? Χμμμ!!!) Δεν εξηγειται αλλιως η κατασταση μου.. Anyway, εχουμε και λεμε:

Οσον αφορα την ΚαρταλοΟικογενεια γενικα, γιατι εχω κουραστει με τα ιδια και τα ιδια! Τι ακριβως εκανε ο Μπούλης μεσα στα δεντρακια παραμονευοντας σαν την τελευταια Κατινα? Και που την ξερει αυτος την δεσποινις εξ Αμερικης??? Χαλαρωσε λιγο αγορι μου, που θα απειλησεις παλι!! Ειδες πως την τελευταια φορα, εφαγες τα μουτρα σου!! Φιρι φιρι το πας ε? Αφου δε σε παιρνει!!!
ΠΡΟΣΚΥΝΩ ΤΟ ΜΑΝΑΡΟ!!! Προς το παρον, βάλτο στην τσεπη!!!! Ποσο το απολαυσα!!!!
Κι επειδη, δουλειες δεν εχει ο κυριος, ειπε να διακοψει και το δικηγορικο ζευγος μας!! Που ηταν μεσα στη γλυκα και οι 2!! Love!
Τι ηθελε ειπαμε??? Απορουσε γιατι ειναι εναντιον του??? Χμμμ... Ελα μου ντε!!! Κι εγω αυτο αναρωτιεμαι!! Χμμμ... ΠΟΥ ΠΑΣ ΡΕ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ να ζητησεις και τα ρεστα?? Φ@κ γιου!!
Παντως, η αληθεια ειναι πως πολυ τη βρισκω που μιλαει ετσι στη μανουλα!! Πω πω σκετη απολαυση ειναι!! Ετσι ετσι, να φαγωθουνε μεταξυ τους μπας και ησυχασουμε!!
Μεχρι κ η Απολυτη σου αγαπη σε γειωσε!! Που κι αυτη, κουκλαρα ε?? Πώς την εχουν ετσι συνεχεια?? Τρομαζει ρε παιδι μου!!!! Α πα πα πα!! Εξαλλου, εγινε και αμειλικτη προς τον Απολυτο της και οσο να'ναι μια αγριαδα την εχει!! cake
Στο μεταξυ, ειχα πεσει κατω απ'τα γελια που η Τρελη Γριετζω εδινε "εντολη" στο Χρηστο να τη σκοτωσει!! Αναξια και για αυτο ειναι!!!

Ως προς το ΚανονιοΒλημα Μπεεεελο και το τσ****κι του gelio
Καλα να παθετεεεεεεε!! Βλαμμενοι!! Ας προσεχατε! ΠΟυ θα πειτε "διδυμο της συμφορας" τη Νόρα και το Λουκάκο!! Για κοιταχτειτε λιγο στον καθρεφτη μωρε!! Ετσι για την αντανακλαση!! Fskl Που πηγε και με υφος να τους πει ΤΙ??? Προσεξε πως μιλας για το προσωπικο μας καθικι!Φαε την ταπα τωρα απο το "διδυμο της συμφορας" να δεις πως τσουζει!!
Πηγε και ο Μάναρος στο γραφειο του αφου τον ειχε σε αναμμενα καρβουνα να περιμενει και τον αποτελειωσε!! Η Εδέμ εκδικειται αγορι μου και κατι χαπατα σαν και σενα τα εχουμε για δεκατιανο εμεις!! Ταραχτηκε ο καημενος!! ΧΑΧΑΧΑ!!!
Χωσεεεεε ρε Μάναρε, χωσε, που το παιζει και μεγαλοεπιχειρηματιας!! Αφου δεν ξερει που πανε τα 4!!! ΠΡΟΣΚΥΝΟ ΜΑΝΑΡΟ again!!
Βρηκε και επομενη δουλεια στην Κατερινα!!! Μα ειναι να μην τον λατρευεις??? Ααααχ!!
Παρατηρηση: Ο Μπαμπακος μου μου θυμισε οτι περσι σε ενα επεισοδιο, μας ειχαν δειξει οτι κατι τρεχει με την Κατερινα και τον Χρηστο, αλλα δε μας το συνεχισαν, ουτε εδειξαν κατι επι τουτου, ετσι??? Χμμμ!!

Οσο για την εγκυμοσυνη της τερατοΜελίτας, ειτε εμαθε οτι ειναι εγκυος, ειτε οτι επεσε στα ταρταρα το χρηματιστηριο, ενα και το αυτο!!! Μεταφερθηκε και στις σκαλες γιατι δε βολευε και ο καναπες!! Καρπερος ο Μπούλης ε??? Fskl

Υπεροχη η Κοριτσοπαρεα!! Και η καημενη η Δαφνούλα που "δεν την αρπαζει" ο Νικολας!!
Υπεροχη και η σκηνη με Νικολα, Εύα και Αγγέλα! Και φυσικα, ο γιος εχει κορμαρα!! Με τετοια μαμά τι θα ειχε?! χιχι!! inlove Τελειο και το φορεμα της Εύας!!
Υπεροχοι και οι 5 που συζητουσαν για το καμπινγκ!!! Και μετα στο σπιτι της Εύας!!
Υπεροχη και η σκηνη με τον Πέτρο και το Λουκά!! Πατερας και γιος!!! Και προς τιμην τους, που ζητησαν τη γνωμη του για την υποθεση του ΧατζηΤετοιου!!! Μαζι σου Πέτρο!! Να αναλαβουν τα παιδια!!

Και ας περασουμε στα πιοοοο....!!!!

ΜΑΝΑΡΕ αγορι μου, γιατι να φυγεις, μου λες???
Και να σου οι βαλιτσες κι εγω να κλαιω!! Και να σου η φωτογραφια κι εγω να κλαιω πιο πολυ!! Και να σου το flashback της παρεας κι εγω να βαλαντωνω!! Παιρνει ολη του τη ζωη και ολες του τις αναμνησεις σε μια βαλιτσα!! Και φευγει!! ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΦΤΑΙΜΕΕΕΕΕ????

Ουτε κι εγω περιμενα τετοιο ξεσπασμα απο το Νικόλα!! Για να μη με φτασουν τα χαρτομαντηλα το κανανε!! Ειμαι σιγουρη!! Χανει τον αδερφο του και ποναει!! Κι ομως, αγαπες μου, οι αντρες κλαινε!!
ΥΠΕΡΟΧΗ σκηνη!!!!

Και ο Λουκάκος ειπε για αλλη μια φορα μεγαλη κουβεντα!! Αυτο θα πει ΦΙΛΙΑ παιδακια μου!!! Τον αγαπουν ολοι ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!! Υπεροχη και η ερωτικη τους σκηνη!!! inlove

ΤΙ ΑΓΚΑΛΙΑ!!! ΤΙ ΒΛΕΜΜΑΤΑ!!! ΤΙ ΟΜΟΡΦΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ!! Και ο Μάναρος και η Θεά!!! Αυτοι οι ανθρωποι δε χρειαζεται να μιλουν πολυ!!Τα λεει ολα η σιωπη τους!!
Εμενα δε με ενοχλησε η ελλειψη φωτισμου!! Ισα ισα που την εκανε πιο ερωτικη τη σκηνη τους!! Εκαναν ερωτα για τελευταια φορα!! Με το ιδιο παθος που ειχαν ΠΑΝΤΑ!! Heart2 Heart2

Αυτα!!
Εν αναμονη για το σημερινο!!! Με μπολικα σοφτεξ!!!
Snif
περιττο να πω οτι συμφωνω σε ολα δικο σου oscar και ευχαριστω για το οσκαρ
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Ιουν 27, 2010 2:25 pm

nicole έγραψε:
Αυτο ομως που μου κανει εντυπωση και θα ηθελα να σχολιασω ειναι οτι δεν καταλαβαινω γιατι τοση αρνητικοτητα και υποτιμητικα σχολια "προς το θεσμο της νταντας"!!!

Η συγκεκριμενη νταντα ζει μαζι με τη Νεφελη απο τη στιγμη που γεννηθηκε και οταν η Μελιτα και ο Μανος ηταν ακομα παντρεμενοι...που σημαινει οτι ειναι ενα ατομο που το παιδι γνωριζει και εμπιστευεται...

Περα απο το γεγονος οτι σεναριακα, η παραγωγη ηθελε να δειξει το διαφορετικο "status" των οικογενειων Ρουσσου - Λυτρα - Χαριτου, γι αυτο τα διαφορετικα σπιτια, υπηρετικο προσωπικο και στο σπιτι της Μελιτας και της Αμαλιας....

Προσωπικα οταν ζουσα στο εξωτερικο γνωρισα αρκετες οικογενειες συναδελφων με μωρα και οικονομικη ευρωστια οπου ειχαν νταντα μεσα στο σπιτι και το οποιο δεν σημαινει οτι οι καθε "Μανος" και "Μελιτα" ηταν "ανικανοι" ή "ακαταλληλοι" για γονεις...

Κυριως στα νεογεννητα, η νταντα ειχε πρακτικο σκοπο με το να βοηθαει σε διαφορες εργασιες...και ειχε και ιατρικες γνωσεις σε περιπτωση αμεσου ιατρικου προβληματος, ιδιαιτερα τη νυχτα...

Και σε μεγαλυτερες ηλικιες και μεχρι το παιδι να παει νηπιαγωγειο...ηταν εξιδικευμενοι παιδαγωγοι οπου μαθαιναν στο παιδι ιστοριες, τραγουδια, ξενες γλωσσες....

Στην Ελλαδα απο οτι εχω καταλαβει απο συναδελφους...αυτο το ρολο τον αναλαμβανουν οι παππουδες γιατι οι Ελληνες γονεις δεν αφηνουν ευκολα το παιδι σε τριτους....


Nicole, θα σταθώ κυρίως σε αυτο έγραψες, αν και διαφωνώ σχεδόν σε όλα τα ''αντικειμενικότατα''( Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 397896 ) σχόλια σου.

Δεν νομίζω οτι ποτέ μίλησε κανείς υποτιμητικά ή εκραξε τον ρόλο της νταντάς σε μία οικογένεια.
Αυτό που οι περισσότεροι - αν οχι ολοι απο αυτούς που έχουν αντίθετη γνώμη- κράζουν, είναι το γεγονός οτι η Μελίτα που ΔΕΝ εργαζεται και ΔΕΝ κάνει τίποτα όλη μέρα, αφήνει τους τελευταίους μήνες όλη την ώρα το παιδί της στην νταντα.

Δεν λέω να μην το αφήσει οταν χρειαστεί, ή στην νταντά ή στους παππούδες αλλα έχει καταλήξει το παιδί να βλέπει περισσότερο την νταντά, παρά την μαμά του - που δεν εργάζεται (ξαναλέω)...Εκεί είναι το θέμα Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 692872
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από anna90 Κυρ Ιουν 27, 2010 2:33 pm

Πολύ καλό από μένα το επεισόδιο...!
Ασχοληθήκαμε με την παρέα αν και είχαμε και μερικές παρεμβολές...(δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα σ αυτή τη ζωή)
Έλιωσα:
με Μάνο+Εύα... Ένα τέτοιο ζευγάρι πάντα μπόρεί να σε συνεπάρει ακόμα και αν έχει στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι σε κοροΐδεψαν και ότι όλα αυτά που ήλπιζες δεν θα τ αδεις ΠΟΤΕ...
με Νόρα+Λουκά.Επιτέλους δώσατε χρόνο σε ένα ζευγάρι που η χημεία του συνεπαίρνει το κοινό..
με Μάνο να μαζεύει βαλίτσες.. Snif
με κοριτσοπαρέα και κους-κους..
με τάπωμα κοτο-Μήτσουλα από το δικηγορικό ζεύγος...
με τάπωμα κοτο-Μήτσουλα από Μάναρο...Ε μα και εσύ βρε αγόρι πόσο ΗΛΙΘΙΟΣ μπορεί να είσαι..??Ξεπερνάς τα όρια..
(στο γέλιο) με την εγκυμοσύνη της Μελίτας...Εκτός του ότι με αυτή την εγκυμοσύνη καταντάμε την σειρά τελείως Βραζιλιάνικη...(2 γυναίκες, 2 άντρες,4 ετεροθαλή αδέρφια) Δώσατε το καινούργιο bebe στο σωστό άτομο..Δεν με ενδιαφέρει να δω τη Μελίτα να παραμελεί και 2ο παιδί...Δεν με ενδιαφέρει να την δω να μην τα βγάζει πέρα με την Νεφέλη...(το βλέπω ήδη)
Αντί να δούμε το ΠΙΟ αγαπημένο ζευγάρι της σειράς να αποκτά παιδί,να δούμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ένα παιδί να μεγαλώνει με αγάπη και φροντίδα από 2 αγαπημένους και ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΥΣ γονείς , να προβάλλουμε μια φυσιολογική οικογένεια πρέπει πάλι να δούμε ένα παιδί που θα μεγαλώνει με μια όικιακή βοηθό και με τη μάνα του να πίνει??
Αν είναι ποτέ δυνατόν....
Είπαμε κύριοι σεναριογράφοι ένα παιδί βοηθά δραματουργικά την εξέλιξη της σειράς (το είχαν πει για το Αγγελο-υδι) αλλά εσείς μας το κάνατε τουρλουμπούκι...Δείξτε μας το καρπό από ένα ανυπέρβλητο ΑΛΗΘΙΝΟ έρωτα..Δείξτε μας τους 2 πιο αγαπημένους χαρακτήρες να αποκτούν παιδί..Να λιώνουν...Να χαϊδεύουν κοιλίτσες ευτυχισμένοι...
Αυτά από μένα...Μακάρι η επιθυμία μας να πραγματοποιηθεί κάποτε..
Και ΟΧΙ δεν θα περιμένω το τελευταίο επεισόδιο της 3ης χρονιάς...
Σαν το Μάνο+Εύα.. Δεν με καλύπτει...
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από nicole Κυρ Ιουν 27, 2010 3:28 pm

Καρ-Mik έγραψε:
nicole έγραψε:
Αυτο ομως που μου κανει εντυπωση και θα ηθελα να σχολιασω ειναι οτι δεν καταλαβαινω γιατι τοση αρνητικοτητα και υποτιμητικα σχολια "προς το θεσμο της νταντας"!!!

Η συγκεκριμενη νταντα ζει μαζι με τη Νεφελη απο τη στιγμη που γεννηθηκε και οταν η Μελιτα και ο Μανος ηταν ακομα παντρεμενοι...που σημαινει οτι ειναι ενα ατομο που το παιδι γνωριζει και εμπιστευεται...

Περα απο το γεγονος οτι σεναριακα, η παραγωγη ηθελε να δειξει το διαφορετικο "status" των οικογενειων Ρουσσου - Λυτρα - Χαριτου, γι αυτο τα διαφορετικα σπιτια, υπηρετικο προσωπικο και στο σπιτι της Μελιτας και της Αμαλιας....

Προσωπικα οταν ζουσα στο εξωτερικο γνωρισα αρκετες οικογενειες συναδελφων με μωρα και οικονομικη ευρωστια οπου ειχαν νταντα μεσα στο σπιτι και το οποιο δεν σημαινει οτι οι καθε "Μανος" και "Μελιτα" ηταν "ανικανοι" ή "ακαταλληλοι" για γονεις...

Κυριως στα νεογεννητα, η νταντα ειχε πρακτικο σκοπο με το να βοηθαει σε διαφορες εργασιες...και ειχε και ιατρικες γνωσεις σε περιπτωση αμεσου ιατρικου προβληματος, ιδιαιτερα τη νυχτα...

Και σε μεγαλυτερες ηλικιες και μεχρι το παιδι να παει νηπιαγωγειο...ηταν εξιδικευμενοι παιδαγωγοι οπου μαθαιναν στο παιδι ιστοριες, τραγουδια, ξενες γλωσσες....

Στην Ελλαδα απο οτι εχω καταλαβει απο συναδελφους...αυτο το ρολο τον αναλαμβανουν οι παππουδες γιατι οι Ελληνες γονεις δεν αφηνουν ευκολα το παιδι σε τριτους....


Nicole, θα σταθώ κυρίως σε αυτο έγραψες, αν και διαφωνώ σχεδόν σε όλα τα ''αντικειμενικότατα''( Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 397896 ) σχόλια σου.

Δεν νομίζω οτι ποτέ μίλησε κανείς υποτιμητικά ή εκραξε τον ρόλο της νταντάς σε μία οικογένεια.
Αυτό που οι περισσότεροι - αν οχι ολοι απο αυτούς που έχουν αντίθετη γνώμη- κράζουν, είναι το γεγονός οτι η Μελίτα που ΔΕΝ εργαζεται και ΔΕΝ κάνει τίποτα όλη μέρα, αφήνει τους τελευταίους μήνες όλη την ώρα το παιδί της στην νταντα.

Δεν λέω να μην το αφήσει οταν χρειαστεί, ή στην νταντά ή στους παππούδες αλλα έχει καταλήξει το παιδί να βλέπει περισσότερο την νταντά, παρά την μαμά του - που δεν εργάζεται (ξαναλέω)...Εκεί είναι το θέμα Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 692872

Mik μου αυτο που λεω ειναι... οτι η προσληψη μιας νταντας δεν εχει καμια σχεση με το εαν ο ενας γονιος ή και δυο εργαζονται ή οχι....ή με το γεγονος οτι οι γονεις ειναι "αδιαφοροι" ή "ακαταλληλοι" ή "ανικανοι" προς το παιδι τους ούτε ο ρολος τους ειναι να "φυλάνε" απλως το παιδι....

Οι ντανταδες προσλαμβανονται ως εξειδικευμενο προσωπικο με παιδαγωγικες, νοσοκομειακες, γλωσσικες γνωσεις και υποβαθρο κτλ, περνανε απο αυστηρο ελεγχο προτου μετεγκατασταθουν μαζι με την οικογενεια και μαλιστα θεωρουνται και μελη της οικογενειας οταν ζουν με αυτην...

Ανεφερα το συγκεκριμενο θεμα γιατι το συζητουσα προσφατα με καποιους συναδελφους απο το εξωτερικο και αυτο που μου ανεφεραν ειναι οτι τα παιδια εχουν "συγκεκριμενο προγραμμα, δραστηριοτητες και ωραρια" και τα οποια δεν ειναι δυνατον να "χαλανε" ή να διαφοροποιουνται απο επαγγελματικες υποχρεωσεις των γονιων τους ή απο οποιεσδηποτε αλλες τυχον παρεμβολες ή παραγοντες...γι αυτο και η νταντα προσφερει εναν αξονα σταθεροτητας στη ζωη του παιδιου....

Στη συγκεκριμενη περιπτωση βλεπω μια Μελιτα που απο τη στιγμη που γεννηθηκε η Νεφελη μαζι με την νταντα και την Αμαλια ασχολειται μαζι της (για το Μανο που φευγει και που την εβλεπε παροδικα, τι θα επρεπε να πουμε δηλαδη?)....τους τελευταιους μηνες την ειχε παραμελησει λογω διαφορων αλλων ιστοριων...και προσπαθει να ξαναβρει τον εαυτο της....μεχρι να τον βρει καθως και το παιδι να συνειδητοποιήσει την εγκατασταση του πατερα της στην Αμερικη...δεν ειναι προτιμοτερο να μενει στο σπιτακι του με ενα ατομο που γνωριζει και εμπιστευεται απο τη γεννηση του....να εχει μια σταθεροτητα στα ωραρια και στις δραστηριοτητες του...αντι να το πηγαινοφερνουν ή να επηρεαζεται απο τα συναισθηματα των γονιων του λογω διαφορων παραγοντων?


nicole
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Κυρ Ιουν 27, 2010 3:37 pm

Η Μελίτα παραδέχεται η ίδια ότι παραμελεί το παιδί της για τον Στέφανο, γιατί είναι τόσο δύσκολο να το δεχτείτε?
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Ιουν 27, 2010 3:41 pm

nicole έγραψε:
Mik μου αυτο που λεω ειναι... οτι η προσληψη μιας νταντας δεν εχει καμια σχεση με το εαν ο ενας γονιος ή και δυο εργαζονται ή οχι....ή με το γεγονος οτι οι γονεις ειναι "αδιαφοροι" ή "ακαταλληλοι" ή "ανικανοι" προς το παιδι τους ούτε ο ρολος τους ειναι να "φυλάνε" απλως το παιδι....

Οι ντανταδες προσλαμβανονται ως εξειδικευμενο προσωπικο με παιδαγωγικες, νοσοκομειακες, γλωσσικες γνωσεις και υποβαθρο κτλ, περνανε απο αυστηρο ελεγχο προτου μετεγκατασταθουν μαζι με την οικογενεια και μαλιστα θεωρουνται και μελη της οικογενειας οταν ζουν με αυτην...

Ανεφερα το συγκεκριμενο θεμα γιατι το συζητουσα προσφατα με καποιους συναδελφους απο το εξωτερικο και αυτο που μου ανεφεραν ειναι οτι τα παιδια εχουν "συγκεκριμενο προγραμμα, δραστηριοτητες και ωραρια" και τα οποια δεν ειναι δυνατον να "χαλανε" ή να διαφοροποιουνται απο επαγγελματικες υποχρεωσεις των γονιων τους ή απο οποιεσδηποτε αλλες τυχον παρεμβολες ή παραγοντες...γι αυτο και η νταντα προσφερει εναν αξονα σταθεροτητας στη ζωη του παιδιου....

Στη συγκεκριμενη περιπτωση βλεπω μια Μελιτα που απο τη στιγμη που γεννηθηκε η Νεφελη μαζι με την νταντα και την Αμαλια ασχολειται μαζι της (για το Μανο που φευγει και που την εβλεπε παροδικα, τι θα επρεπε να πουμε δηλαδη?)....τους τελευταιους μηνες την ειχε παραμελησει λογω διαφορων αλλων ιστοριων...και προσπαθει να ξαναβρει τον εαυτο της....μεχρι να τον βρει καθως και το παιδι να συνειδητοποιήσει την εγκατασταση του πατερα της στην Αμερικη...δεν ειναι προτιμοτερο να μενει στο σπιτακι του με ενα ατομο που γνωριζει και εμπιστευεται απο τη γεννηση του....να εχει μια σταθεροτητα στα ωραρια και στις δραστηριοτητες του...αντι να το πηγαινοφερνουν ή να επηρεαζεται απο τα συναισθηματα των γονιων του λογω διαφορων παραγοντων?


Νicole μου, νομίζω οτι μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαινόμαστε. Δεν αμφιβάλλω για την συμβολή της νταντάς στην ανατροφή ενός παιδιού. Η Μελίτα ομως, απο ότι μας δείχνουν, χρησιμοποιεί την νταντά όχι ως '' εξειδικευμενο προσωπικο με παιδαγωγικες, νοσοκομειακες, γλωσσικες γνωσεις και υποβαθρο'', αλλα ως κάποιον άνθρωπο που θα παρατάει καθε τρεις και λίγο το παιδί ωστε να τρέξει στον απόλυτο για ''γουτσου-γούτσου'', να τρέξει στον απόλυτο για ανάσες, να τρέξει στον απόλυτο για να κλάψουνε τον πόνο τους, να φέρει τον απόλυτο σπίτι για μία απο τα ίδια....Κοινώς, χρησιμοποιεί την νταντά ως κάποιον που ''θα αφήσει το παιδί'' για να είναι με τον γκομενίτσο....
Εχει φτάσει σε σημείο το παιδί να βλέπει την νταντά πιο συχνά απο την μητέρα του. Και δεδομένου οτι η μητέρα του δεν δουλεύει (για αυτό το ανέφερα), αρά δεν λείπει απο το σπίτι το λιγότερο 8 ωρες....

Προσπαθεί να βρει τον αυτό της? Εσυ τους τελευταίους μήνες βλέπεις οτι προσπαθεί να βρει τον ευατό της? Εγώ βλέπω τους τελευταίους μήνες να προσπαθεί να είναι με τον Στέφανο και μόνο, και για χάρη αυτού να αφήνει όλη την ώρα το Νεφελάκι ( Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 681539 ) στην Αγγελική....

Τέλος, είναι στο χέρι του κάθε γονιου το πόσο θα κρύψει τα συναισθήματα του μπροστά στο παιδί ...Να μου πεις, εδώ δεν προσέχουν τα λόγια τους Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 610665
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Ιουν 27, 2010 3:41 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Η Μελίτα παραδέχεται η ίδια ότι παραμελεί το παιδί της για τον Στέφανο, γιατί είναι τόσο δύσκολο να το δεχτείτε?

Οπως θα έλεγε και ο Μπουζιώτης...

Πόντος!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από vagvard Κυρ Ιουν 27, 2010 3:53 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Η Μελίτα παραδέχεται η ίδια ότι παραμελεί το παιδί της για τον Στέφανο, γιατί είναι τόσο δύσκολο να το δεχτείτε?

Άλλο να παραμελείς το παιδί σου για συγκέκριμένο χρονικό διάστημα για διάφορους λόγους που δεν θα αναλύσω τώρα (κάτι που κανείς δεν αρνήθηκε) και άλλο να είσαι άχρηστη μάνα (κάτι που προσπαθείτε να κάνετε εδώ και μέρες-μήνες).
Υ.Γ.Και η Εύα παράτησε το παιδί της από τη μέρα που γεννήθηκε μέχρι τα 18 της περίπου και δεν είχε καμία επαφή μαζί της γιατί την ενδιέφερε μόνο ο Μάνος και το έχει παραδεχτεί αλλά προσπαθείτε να βρείτε δικαιολογίες εκεί που δεν υπάρχουν,άρα δεν είστε αντικειμενικές-οί.
vagvard
vagvard
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από sarita Κυρ Ιουν 27, 2010 4:00 pm

μαρακι μου χαιρομαι που σε κεντρισε η σκεψη μου για τον στεφανο.Ε μα δεν εχω να περιμενω κατι για την τριτη χρονια αν εξαιρεσουμε τον θανατο της νταιζης που σε αυτο το επεισοδιο οργανωνω παρτυ στο σπιτι.Αλλα ειλικρινα θα με κραταγε να εβλεπα την ανατροπη στον χαρακτηρα του στεφανου και οτι τελικα τιποτα δεν ειναι οπως φαινεται.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από hionati Κυρ Ιουν 27, 2010 4:29 pm

Καρ-Mik έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Η Μελίτα παραδέχεται η ίδια ότι παραμελεί το παιδί της για τον Στέφανο, γιατί είναι τόσο δύσκολο να το δεχτείτε?

Οπως θα έλεγε και ο Μπουζιώτης...

Πόντος!

εγω προσωπικα δεν αρνουμαι αυτο...αρνουμαι τους χαρακτηρισμους της μελιτας ως αχρηστη μανα...το οτι βρεθηκε σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση και παραμελησε το παιδι της,κατι που μπορει να συμβει στον οποιοδηποτε,δεν την κανει κακη μανα...ποσο μαλιστα οταν μας εχει δειξει επανηλημενα την αγαπη της και και την αφοσιωση της για να μη πω για τα περσινα τρανταχτα παραδειγματα και βεβαια φετος που αναγνωρισε τα λαθη της και τονισε πως το παιδι της ερχεται πρωτο...
οσο για το ποιος δε δεχεται τι ειναι αλλη ιστορια...
εδω αποκαλυφθηκε οτι ο στεφανος τελικα δεν ειχε καμια γνωση και κανενα σχεδιο και αυτη που αγαπα πραγματικα ειναι η μελιτα ενω την ευα την εχει ψιλογραμμενη και αν δεν ειχε το παιδι του ουτε που θα τον ενοιαζε και διαβαζω σχολια του τυπου οτι ο στεφ μπορει να θελει ακομη την ευα... gelio δηλαδη τι αλλο θα ακουσω...την μελιτα παρακαλα και προσπαθει να πεισει...οσο για την ευα ξερει οτι ειναι αγκαλια με τον καρμικο της αλλα δεν του καιγεται καρφακι....οσο για το μανο εγω ειδα οτι δεν του αρεσε που φευγει γιατι ξερει οτι ο μανος ειναι μπελγμενος...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Κυρ Ιουν 27, 2010 4:35 pm

Για μένα η Εύα δεν υπήρξε μάνα της Μαρίλιας γεγονός για το οποίο δεν θεωρώ ότι φταίει μόνο εκείνη αλλα περισσότερο η Αγγέλα (εντελώς off topic)

H Mελίτα επίσης για μένα υπήρξε καλή μάνα όσο όλα στη ζωή της ήταν ρόδινα. Γονιός όμως δεν είσαι μόνο στα καλά, δεν είναι Part time job αλλά τρόπος ζωής! Και η Μελίτα ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΕ ότι στα δύσκολα παραμέλησε το παιδί της και μάλιστα για έναν άντρα που δεν καλο ήξερε!

Διαφωνούμε?
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από vagvard Κυρ Ιουν 27, 2010 4:45 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Για μένα η Εύα δεν υπήρξε μάνα της Μαρίλιας γεγονός για το οποίο δεν θεωρώ ότι φταίει μόνο εκείνη αλλα περισσότερο η Αγγέλα (εντελώς off topic)

H Mελίτα επίσης για μένα υπήρξε καλή μάνα όσο όλα στη ζωή της ήταν ρόδινα. Γονιός όμως δεν είσαι μόνο στα καλά, δεν είναι Part time job αλλά τρόπος ζωής! Και η Μελίτα ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΕ ότι στα δύσκολα παραμέλησε το παιδί της και μάλιστα για έναν άντρα που δεν καλο ήξερε!

Διαφωνούμε?

Για τη Μελίτα νομίζω έχω απαντήσει ήδη όταν λέω ότι κανείς δεν το αρνήθηκε.Όσο για την Εύα,την δικαιολογώ στην αρχή που είχε επιλόχιο κατάθληψη και σίγουρα έχει μερίδιο ευθύνη η μάνα της,αλλά 18 χρόνια είναι πολλά.Και μη μου πεις ότι όταν μεγάλωσε ήταν δύσκολο να της το πουν γιατί δεν έπρεπε να περιμένουν τόσα χρόνια.Και σου ξαναλέω ότι μέχρι και η Εύα παραδέχτηκε ότι την ένοιαζε μόνο ο Μάνος γι' αυτό ήταν έξω από τη ζωή της.Κι αν όπως λες δεν υπήρξε μάνα για τη Μαρίλια ήταν επεδή δεν το επεδίωξε,δεν ενδιαφέρθηκε να γίνει.Και δεν ήταν δίπλα της ολυτε σαν αδερφή της και αυτό έχει υποθεί στο σενάριο.Και δεν νομίζω ότι την δικαιολογεί ότι δεν υπήρξε μάνα της,μάλλον την επιβαρύνει.Κι επειδή όπως είπες είμαστε οφ,το σταματάω εδώ.Έτσι κι αλλιώς και να το συνεχίσουμε θα λέμε 3 ώρες το ίδιο.
vagvard
vagvard
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από filitsa Κυρ Ιουν 27, 2010 4:49 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Για μένα η Εύα δεν υπήρξε μάνα της Μαρίλιας γεγονός για το οποίο δεν θεωρώ ότι φταίει μόνο εκείνη αλλα περισσότερο η Αγγέλα (εντελώς off topic)

H Mελίτα επίσης για μένα υπήρξε καλή μάνα όσο όλα στη ζωή της ήταν ρόδινα. Γονιός όμως δεν είσαι μόνο στα καλά, δεν είναι Part time job αλλά τρόπος ζωής! Και η Μελίτα ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΕ ότι στα δύσκολα παραμέλησε το παιδί της και μάλιστα για έναν άντρα που δεν καλο ήξερε!

Διαφωνούμε?
Συμφωνω απόλυτα μαζι σου....
filitsa
filitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από maeveline Κυρ Ιουν 27, 2010 4:52 pm

εγω προσωπικα δεν ειμαι γονιος αλλα ειμαι παιδι καποιας η οποια προς μεγαλη μου τυχη ειναι μανα. .μητερα.. μαμα. . με ολη την εννοια. . .
βλεποντας τη σειρα λοιπον παρατηρω πως σε αυτο το θεμα πασχει(η σειρα εννοειται! Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Icon_lol ). .
δεν συμφωνω με κανενα μητρικο προτυπο οπως παρουσιαζεται. .
ισως να ειμαι ιδιαιτερα αυστηρη αλλα τα παιδια και ο ψυχισμος τους μπαινουν πανω απο ολα. .απο καθε αντρα η κατασταση . . εχοντας πει αυτο οσο αφορα τα μυστικα της εδεμ δεν θεωρω πως υπαρχει θεμα συγκρισης . .
καμια αλλα ΚΑΜΙΑ εκει μεσα δεν ειναι σωστη μανα. .
αλλα καμια ομως!!!. . καποιες ισως να θεωρουνται καλυτερες απο αλλες αλλα και παλι το θεμα ειναι ιδιαιτερα ευαισθητο και εδω μιλαμε για μια καθημερινη σειρα που εχει συγκεκριμενες εξελιξεις και δεν μας μεταφερει τη καθημερινοτητα των παιδιων. .
υποθετω πως ο χρονος που περναει η μελιτα. . η δαφνη . . η ευα με τα παιδια τους ειναι ο ευκολος εννουμενος(off screen) περα απο τα 45' καθημερινης προβολης της σειρας. .
απο την αλλη τα παιδια παρουσιαζονται σαν πηγη προβληματων των πρωταγωνιστων για τις σχεσεις τους και τους ιδιους γενικοτερα κατι που επισης δεν μου αρεσει. .

βολικοτατα βεβαια ξεχασαν να μας αναφερουν τον ψυχισμο της νεφελης και τις επιπτωσεις που θα υπαρξουν απο την φυγη του μανου. . βεβαιως εφοσον ο μανος πρεπει να φυγει αυτο πρεπει καπως να καλυφθει. .
κριμα για μενα γιατι ο μανος οσα να ειναι τα αρνητικα του και ειναι πολλα αν και δεν ειχε παρουσιαστει σαν υποδειγμα πατερα ειχε αλλη ευαισθησια σε αυτο το θεμα που τωρα ακυρωνεται παντελως . .το ιδιο βεβαια ισχυει και για τη μαριλια αν και σε διαφορετικη κλιμακα μιας και η κοπελα εχει αλλες αμυνες λογω ηλικιας . . .


εδω θα ηθελα να σχολιασω και την τελευταια εξελιξη του επεισοδιου ωστε να μην ειμαι τελειως off topic και να πω πως η εξελιξη με την εγκυμοσυνη της μελιτας δεν μου αρεσε καθολου. .
οχι γιατι υποστηριζω καποιο ζευγαρι. . ουτε το μανος-ευα μου αρεσει ουτε το στεφανος -μελιτα. .αλλα γιατι τη θεωρω διαστροφικη. .
μα ειναι ποτε δυνατον να ολοι να ειναι αδερφια με ολους; . . ολοι να εχουν και απο ενα χαμενο γονιο;. .μπερδεμενο dna , μπερδεμενες καταστασεις. .ενα μπερδεμα γενικοτερα. .
η σειρα εχει μεταλλαχτει απο τα μυστικα της εδεμ στο τα παιδια του ζεβεδδαιου ποιον ειχανε πατερα Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Icon_razz

αυτα απο μενα. .
maeveline
maeveline
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από vagvard Κυρ Ιουν 27, 2010 5:04 pm

maeveline έγραψε:εγω προσωπικα δεν ειμαι γονιος αλλα ειμαι παιδι καποιας η οποια προς μεγαλη μου τυχη ειναι μανα. .μητερα.. μαμα. . με ολη την εννοια. . .
βλεποντας τη σειρα λοιπον παρατηρω πως σε αυτο το θεμα πασχει(η σειρα εννοειται! Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Icon_lol ). .
δεν συμφωνω με κανενα μητρικο προτυπο οπως παρουσιαζεται. .
ισως να ειμαι ιδιαιτερα αυστηρη αλλα τα παιδια και ο ψυχισμος τους μπαινουν πανω απο ολα. .απο καθε αντρα η κατασταση . . εχοντας πει αυτο οσο αφορα τα μυστικα της εδεμ δεν θεωρω πως υπαρχει θεμα συγκρισης . .
καμια αλλα ΚΑΜΙΑ εκει μεσα δεν ειναι σωστη μανα. .
αλλα καμια ομως!!!. . καποιες ισως να θεωρουνται καλυτερες απο αλλες αλλα και παλι το θεμα ειναι ιδιαιτερα ευαισθητο και εδω μιλαμε για μια καθημερινη σειρα που εχει συγκεκριμενες εξελιξεις και δεν μας μεταφερει τη καθημερινοτητα των παιδιων. .
υποθετω πως ο χρονος που περναει η μελιτα. . η δαφνη . . η ευα με τα παιδια τους ειναι ο ευκολος εννουμενος(off screen) περα απο τα 45' καθημερινης προβολης της σειρας. .
απο την αλλη τα παιδια παρουσιαζονται σαν πηγη προβληματων των πρωταγωνιστων για τις σχεσεις τους και τους ιδιους γενικοτερα κατι που επισης δεν μου αρεσει. .

βολικοτατα βεβαια ξεχασαν να μας αναφερουν τον ψυχισμο της νεφελης και τις επιπτωσεις που θα υπαρξουν απο την φυγη του μανου. . βεβαιως εφοσον ο μανος πρεπει να φυγει αυτο πρεπει καπως να καλυφθει. .
κριμα για μενα γιατι ο μανος οσα να ειναι τα αρνητικα του και ειναι πολλα αν και δεν ειχε παρουσιαστει σαν υποδειγμα πατερα ειχε αλλη ευαισθησια σε αυτο το θεμα που τωρα ακυρωνεται παντελως . .το ιδιο βεβαια ισχυει και για τη μαριλια αν και σε διαφορετικη κλιμακα μιας και η κοπελα εχει αλλες αμυνες λογω ηλικιας . . .


εδω θα ηθελα να σχολιασω και την τελευταια εξελιξη του επεισοδιου ωστε να μην ειμαι τελειως off topic και να πω πως η εξελιξη με την εγκυμοσυνη της μελιτας δεν μου αρεσε καθολου. .
οχι γιατι υποστηριζω καποιο ζευγαρι. . ουτε το μανος-ευα μου αρεσει ουτε το στεφανος -μελιτα. .αλλα γιατι τη θεωρω διαστροφικη. .
μα ειναι ποτε δυνατον να ολοι να ειναι αδερφια με ολους; . . ολοι να εχουν και απο ενα χαμενο γονιο;. .μπερδεμενο dna , μπερδεμενες καταστασεις. .ενα μπερδεμα γενικοτερα. .
η σειρα εχει μεταλλαχτει απο τα μυστικα της εδεμ στο τα παιδια του ζεβεδδαιου ποιον ειχανε πατερα Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Icon_razz

αυτα απο μενα. .

Έχεις δίκιο.Θα έπρεπε οι σεναριογράφοι να προσέχουν περισσότερο στο θέμα παιδιών,γιατί υποτίθεται ότι η σειρά περνάει και μηνύματα.
vagvard
vagvard
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από rachel Κυρ Ιουν 27, 2010 5:34 pm

Το επεισοδιο μου αφησε μια γλυκια γευση πριν το τελος αλλα θα επικεντρωθω στις σκηνες που λατρεψα... :lol:

-Αρχικα θα αναφερθω την υπεροχη ΤΑΠΑ του Μπεεεεεελου κυριως απο τον Μανο αλλα φυσικα και απο Νορα-Λουκα...
Περα απο τον κομπλεξισμο του στα προσωπικα του οπου συνδεει παντα τους Νορα-Λουκα σε οτιδηποτε τον ενοχλει, φανηκε νομιζω πανηγυρικα οτι ακομα και στα επαγγελματικα του ειναι εντελως αχρηστος... Εννοειται οτι καλα εκανε που απελυσε τον Μανο λογω της υπεξαιρεσης, αλλα θα επρεπε να ξερει πως θα διαχειριστει το ολο θεμα της επενδυσης του μετα την απολυση Μανου... ας φαει τωρα την ταπα των 2,5 εκατομμυριων και ας παει στην Νταιζαρα να τον παρηγορησει... Razz

-Μου αρεσε πολυ η κοριτσοκουβεντα και η αφηγηση της καθε μιας ξεχωριστα περι ερωτικης συμπεριφορας των αγοριων της παρεας.... emmm η ατακα δε της Δαφνης " εμενα παλι ο Νικολας δεν με αρπαζει...." με αποτελειωσε στο γελιο... gelio

- Συγκινηθηκα με το ξεσπασμα του Νικολα, ενος ηρωα αρκετα παρεξηγημενου κατα την γνωμη μου... Ολην την σεζον τον βλεπαμε να διαμαρτυρεται για τον υπνο του και επιτελους μας εδειξαν και την πιο ευαισθητη πλευρα του.... Thumbs up

-Λατρεψα τις ερωτικες σκηνες Μανου-Ευας και φυσικα Λουκα-Νορας... Οι 2 σκηνες μαλιστα ηταν συνεχομενες και το λιωσιμο ηταν εξισου συνεχομενο και ακρως απολαυστικο για τους οφθαλμους μας... red

Οσο για την σχιζοφρενεια του Στεφανου οπου μπροστα στην μανουλα το παιζει σκληρος-αμιληκτος και μετα τρεχει παντου και προσπαθει να την βγαλει αθωα περιστερα, πραγματικα ασχολιαστος...
Η θιγμενη επισης Αντιγοναρα να παρακαλει τον Χρηστο να την σκοτωσει, ηταν για πολλα γελια...Kotsides

Σχετικα με την εγκυμοσυνη της Μελιτας, προσωπικα μου ειναι εντελως αδιαφορη και εντελως ατοπη χρονικα λογω της καταστασης της Νεφελης...
Περα απο αυτο ομως επειδη διαβασα αρκετα σχολια για το γεγονος οτι παντα οι εγκυμοσυνες στην Εδεμ ερχονται σε λαθος στιγμη για τα ζευγαρια...
Εγω προχωρησα στην σκεψη μου και σκεφτηκα οτι ισως ετσι εξηγειται το γεγονος οτι η εγκυμοσυνη της Μελιτας προηγειται της εγκυμοσυνης της Νορας.... Ισως επειδη οι Νορα-Λουκας ειναι το μονο φυσιολογικο ζευγαρι στην Εδεμ, το μονο ζευγαρι με σωστη, καθαρη και ευθεια πορεια οπως πολυ σωστα ειπε η Soso, ισως θελουν η συγκεκριμενη εγκυμοσυνη να ερθει την σωστη στιγμη... δηλαδη αφου εχουν ηδη παντρευτει και εχουν ηδη αποφασισει να κανουν παιδι... Gamos

Τελος σχετικα με το αιωνο θεμα Ευα-Μελιτα εχω να πω οτι ειναι φυσιολογικο να υπαρχουν αντιδρασεις αναλογα με οποια συμπαθει ο καθενας...
Ακομα και εγω που δεν υποστηριζω την Μελιτα δεν μπορω να την χαρακτηρισω "κακια μανα" γιατι αυτο θα ηταν αδικο, μπορει τελευταια λογω Απολυτου να εχει παραμελησει την Νεφελη και να εχει κανει αρκετα λαθη αλλα δεν θα την κρινω μονο απο αυτο...
Οπως επισης ειναι αδικο να συνεχιζουμε να χτυπαμε την Ευα για το παρελθον της, την στιγμη που την κατηγορουσαμε και δικαιολογημενα ολον τον 1ο κυκλο, πλεον εχει η ιδια παραδεχθει τα λαθη της, εχει μετανιωσει γι αυτα και συνεχιζει και τα πληρωνει καθημερινα...

Εν αναμονη λοιπον για το τελευταιο επεισοδιο της Εδεμ που ξεραμε και αγαπησαμε γιατι ειναι γνωστο οτι απο την νεα σεζον η Εδεμ θα αλλαξει ροτα αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα αλλαξει και κοινο... Snif

Πολλα συγχαρητηρια για τους σχολιασμους σε Clarabelle, Evanna, Soso, Loukitsa, Sarita, Ezi-Loukakos, Black Rose, Καρ Mik, Pasxalitsa, Irini, Dioni, Edem4ever και φυσικα στην λατρεμενη συντοπιτισσα Maraki_ch... Congrats

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από LIBRA Κυρ Ιουν 27, 2010 5:49 pm

maeveline έγραψε:
η σειρα εχει μεταλλαχτει απο τα μυστικα της εδεμ στο τα παιδια του ζεβεδδαιου ποιον ειχανε πατερα Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Icon_razz

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΠΛΑ ΚΡΑΤΗΣΑ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΓΕΛΑΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ!!! !!!ΕΝΩ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΑΦΗΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ!!!ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΨΗΦΙΣΑ ΑΠΛΑ ΚΑΛΟ!!!ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΣΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ!! TutTut
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Κυρ Ιουν 27, 2010 6:08 pm

Το επεισόδιο είχε μια πικρία απο όλες τις πλευρές... Και για τη διάλυση της παρέας, που όσο και να μας το λένε δεν πρόκειται να πιστεψουμε οτι η παρέα θα ναι ίδια, και για το ατσούμπαλο κλέισιμο μιας ερωτικής ιστορία που έχει καθηλώσει πολύ κόσμο και για το το τι προκειται να δούμε απο του χρόνου.. Και λέω ατσούμπαλο γιατί όλα αυτή η ψυχραιμία απο πλευράς της Ευας δεν μου κάνει,και φυσικά γιατι υπήρχε άπλετος χρόνος ή να χωρίσουν Ευα Μανος δια παντός και να πάει αλλού το θέμα ή να τους τα ξαναβρούν μια ωρα αρχυτερα..Είπαμε απο νωρίς ξερατε και το παίζατε Κινέζοι...
Για την άθλια εξέλιξη της εγκυμοσύνης τι ναπω???Ηλπιζα αλλά πάει και η τελευταια ελπίδα.. Σαν εξέλιξη εχω πει τη γνωμη του τη θεωρώ μεξικανιά τελείως ..Επισης ανατωρίεμαι ποτε πρόλαβε η Μελίτα να κάνει τεστ εγκυμοσύνης..Επίσης σε αυτη τη σειρά την έχει ακουσει κανεις τη λέξη προφυλακτικό ή είναι προχωρημένα ελληνικά??? Καλά θέλανε να κανουν οικογένεια ο Στεφανος και η Μελίτα αλλά η μια είχε και έχει θεμα με το ήδη υπάρχον παιδάκι που το έχε και γραμμένο, και ο άλλος περίμενε ένα παιδί το οποιο βρισκότανε και σε κίνδυνο..Και να δείτε η σύλληψη εκείνη την νύχτα έγινε που κράζαμε το σεξάκι του απολυτου...

Οχι άλλη μίρλα,οχι άλλη Μαρουβλίτα σε απόγνωση,κυρως οχι άλλο κάψιμο στους ηρωες που αγαπήσαμε!! Τουλάχιστον το τέλος σημερα έχει να κάνει με την παρέα και και ανυπομονώ!!
Καλό απο μένα..Δεν προλαβαίνω σα σας διαβ'ασω αλλά συμφωνω με τα γνωστα σεντονακια!!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 396 - Ημερομηνία 25-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Κυρ Ιουν 27, 2010 8:01 pm

Απο ενα oscar σε anna90, Foulitsa και φυσικα στην υπεροχη rachel ευχαριστωντας την θερμα!!!

maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 7 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης