Λουκάς Βενέτης

Σελίδα 6 από 14 Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Την / Το Σαβ Ιουν 26, 2010 4:42 pm

vs116117 έγραψε:Μπορούμε να σχολιάσουμε πώς θα της κάνει πρόταση γάμου.....?
Ναιιιι!!!!!!!Λοιπον..Επειδη θελουμε να δουμε την προταση χειμωνα(αλλιως θα ελεγα για θαλασσες κ.λ.π Razz),θελω να πανε εκδρομη σε ενα ομορφο μερος,να μεινουν καπου ζεστα,ο Λουκας να ετοιμασει δειπνο οπως εκεινος ξερει και εκει να της κανει την προταση...Αχχχ παλι εγινα μελο... :heart: :heart:
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από mariannitaki Την / Το Σαβ Ιουν 26, 2010 6:36 pm

Pennaki.......!! έγραψε:
Ναιιιι!!!!!!!Λοιπον..Επειδη θελουμε να δουμε την προταση χειμωνα(αλλιως θα ελεγα για θαλασσες κ.λ.π Razz),θελω να πανε εκδρομη σε ενα ομορφο μερος,να μεινουν καπου ζεστα,ο Λουκας να ετοιμασει δειπνο οπως εκεινος ξερει και εκει να της κανει την προταση...Αχχχ παλι εγινα μελο... :heart: :heart:

Αχ πολυ γλυκια ιδεα πεννυ μου!!!!!!!
Εγω λεω σε ενα ρομαντικο δειπνο στην εδεμ την νυχτα των λεοντιδων!!!
Και εγω πολι μελο το εκανα
mariannitaki
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Ονειρούπολη
Ασχολίες : Να ζω την κάθε στιγμή της ζωής :)

http://www.youtube.com/user/MrLoulou6930

Δημοσίευση από κικκο Την / Το Σαβ Ιουν 26, 2010 7:43 pm

ενασ ειναι ο τροποσ να σχολιασεισ το λουκα ξεχωριστα απ την νορα...

θεοσ,κουκλοσ,γλυκασ,μαναρι!!!!! θελετε κι αλλα?????
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Σαβ Ιουλ 03, 2010 10:50 pm

Pennaki.......!! έγραψε:Υπαρχει και ξεχωριστο τοπικ για τη Νορα καλε,εσυ το ανοιξες νομιζω Razz Razz
Ναι, ε; gelio cake Είμαι έλεος τότε!
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ Την / Το Κυρ Ιουλ 04, 2010 4:16 am

Pennaki.......!! έγραψε:

Εγω θα ηθελα να γινει στην αρχη του Γ κυκλου εκει που πεφτουν αστερια εκεινη να κανει την Ευχη κι ο Λουκας να ζητησει να γινει γυναικα του........(αν γινεται και με ενα δαχτυλι δεν μας κακοπεφτει) και να της πει πως η Ευχη που ηθελε πραγματοποιηθηκε δηλαδη να ειναι μαζι της Heart2
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από st@cy Την / Το Κυρ Ιουλ 04, 2010 2:35 pm

ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ έγραψε:
Pennaki.......!! έγραψε:

Εγω θα ηθελα να γινει στην αρχη του Γ κυκλου εκει που πεφτουν αστερια εκεινη να κανει την Ευχη κι ο Λουκας να ζητησει να γινει γυναικα του........(αν γινεται και με ενα δαχτυλι δεν μας κακοπεφτει) και να της πει πως η Ευχη που ηθελε πραγματοποιηθηκε δηλαδη να ειναι μαζι της Heart2

πως με καταλαβαινει αυτο το κοριτσι???ετσι βαλεντινα μου ετσι,η ευχη του τη νυχτα των λεωντιδων να ειναι να πει η νορα ναι στην προταση.... Love!
st@cy
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : In one of all the gon joints in all the towns in all the world...
Ασχολίες : Σινεμα,θεατρο,φωτογραφια,tango

Δημοσίευση από Ntinaki Agapaei Petraki Την / Το Δευ Ιουλ 05, 2010 12:03 pm

st@cy έγραψε:
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ έγραψε:
Pennaki.......!! έγραψε:

πως με καταλαβαινει αυτο το κοριτσι???ετσι βαλεντινα μου ετσι,η ευχη του τη νυχτα των λεωντιδων να ειναι να πει η νορα ναι στην προταση.... Love!
αχ ναι Βαλεντινα συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!
Ntinaki Agapaei Petraki
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στον δικο μου Πετρακικο κοσμο!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης<3 I love dreams,music,theatre,life,cinema and books<3

http://www.facebook.com/PanPetrakisFanClub

Δημοσίευση από maria15 Την / Το Δευ Ιουλ 05, 2010 12:12 pm

ΚΙ ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!! ΤΕΛΕΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!!!!!! Love! Love!
maria15
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!
Ασχολίες : Τραγούδια, Μυστικά της Εδέμ(βεβαίως-βεβαίως) κ.ά!!!

Δημοσίευση από sunrise Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 2:00 pm

ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ έγραψε:

Αχ, βρε Βαλεντίνα, τι μου κάνεις, τι μου κάνεις Heart2 ....Θα ήταν ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟ να γίνει έτσι, αλλά φοβάμαι τόσο πολύ να το ευχηθώ μήπως και φάμε πάλι καμιά κατραπακιά κατακούτελα...Διότι είναι φορές που νιώθω,διαισθάνομαι, υποπτεύομαι πως μας διαβάζουν και μετά ΕΠΙΤΗΔΕΣ πάνε και κάνουν το ΕΝΤΕΛΩΣ αντίθετο... Θα ήταν ΙΔΑΝΙΚΗ στιγμή και θα μας κρατούσαν και εμάς τους λουκανορικούς που έχουμε ήδη ανοίξει την πόρτα της εξόδου... 🇳🇴
sunrise
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 2:55 pm

sunrise έγραψε:
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ έγραψε:

Αχ, βρε Βαλεντίνα, τι μου κάνεις, τι μου κάνεις Heart2 ....Θα ήταν ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟ να γίνει έτσι, αλλά φοβάμαι τόσο πολύ να το ευχηθώ μήπως και φάμε πάλι καμιά κατραπακιά κατακούτελα...Διότι είναι φορές που νιώθω,διαισθάνομαι, υποπτεύομαι πως μας διαβάζουν και μετά ΕΠΙΤΗΔΕΣ πάνε και κάνουν το ΕΝΤΕΛΩΣ αντίθετο... Θα ήταν ΙΔΑΝΙΚΗ στιγμή και θα μας κρατούσαν και εμάς τους λουκανορικούς που έχουμε ήδη ανοίξει την πόρτα της εξόδου... 🇳🇴

Δυστυχώς ετσι ειναι αλλα η ελπίδα πεθαίνει τελευταία ελπίζω και εύχομαι να γινει ή τουλάχιστον κατι παρόμοιο να συμβεί γιατι απο τι διαβάζω μαλλον θα το περάσουν σαν Κωμωδία και δυστυχώς ολη την κωμωδία την περνάνε σε αυτο το ζευγάρι..........
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από NATALITSA_LOUKITSA Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 3:28 pm

και εγω το βλεπω παλι σα κωμωδια τη ολη διαδικασια θα την κανουν οπως και τη προετοιμασια μονο να μη το τραβηξουνε και το κουρασουν

θΑ ΘΕΛΑ κατι ρομαντικο να της μαγειρεψει να χορεψουν ενα καυτο ταγκο και να της κανει μια δευτερη προταση οπως την περιμενουμε τοσο καιροοοοοοοοοοο
NATALITSA_LOUKITSA
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : στη δικη μου εδεμ με τον Αιμιλιο μουυυ και σε στιγμες χαλαρωσης και σκεψης στο λουκικοπετρακικο κοσμο μου, Πολυχρονίδη,Πετρακης και ever
Ασχολίες : το μωρο μου πανω απο ολα ,η δικη μας παρεουλα facebook και φυσικα τα παιδια μας και το μαριαννακιιι

Δημοσίευση από sunrise Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 7:29 pm

ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ έγραψε: Δυστυχώς ετσι ειναι αλλα η ελπίδα πεθαίνει τελευταία ελπίζω και εύχομαι να γινει ή τουλάχιστον κατι παρόμοιο να συμβεί γιατι απο τι διαβάζω μαλλον θα το περάσουν σαν Κωμωδία και δυστυχώς ολη την κωμωδία την περνάνε σε αυτο το ζευγάρι..........

Επειδή η σάχλα από την κωμωδία δεν απέχουν πολύ και επειδή είναι πλέον καταφανείς οι προσπάθειες των σεναριογράφων να το καβουρδίσουν το ζευγάρι έως και να το κάψουν με την ελπίδα να ξενερώσουν τους φανς (φευ, δεν είχαν υπολογίσει τη δύναμη της χημείας και την τρομακτική απήχηση των δύο ηθοποιών που είχε το εντελώς αντίθετο, για τις δικές τους προσδοκίες, αποτέλεσμα), θα έλεγα να αφήσουν την κωμωδία στην άκρη σ' αυτή την περίπτωση: να βάλουν ΜΕΝ κωμικές πινελιές, τη σωστή δόση για έναν Λουκά και μία Νόρα, αλλά να είναι κατά βάση μία πρωτότυπη και ρομαντική πρόταση.... Με την προϋπόθεση, βέβαια, ΟΟΟΟΟΛΑ αυτά να μην είναι έπεα πτερόεντα και να μην περιμένουμε μια πρόταση (όπως καλή ώρα, μία μπέμπα) που δεν θα έρθει ποτέ... Kotsides
sunrise
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 7:50 pm

Κορίτσια να μπω κι εγώ στην κουβέντα;
Καταλαβαίνω την απογοήτευση και δυστυχώς νομίζω οτι δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ κομάτι των τηλεθεατών που να μην απογοητεύτηκε, αλλα να φτάνουμε να λέμε οτι το κάνουν πεισματικά δεν είναι λίγο υπερβολικό;
Μη φάω τούρτες. Εννοώ οτι δεν βλέπω για ποιό λόγο να μη θέλουν να δώσουν στο κοινό το συγκεκριμένο ζευγάρι.
Είναι αγαπητό και εκείνοι παλιές καραβάνες στο καθημερινό.
Προσωπικά πιστεύω οτι δεν καβουρδίζουν το ζευγάρι αλλά εμάς
Κι εγώ δυσαρεστήθηκε με το ξεκατίνιασμα που είδα το χειμώνα γιατί αυτή δεν ήταν η Νόρα που είχα μάθει να βλέπω, και για να είμαι ειλικρινής στράβωσα και με το Λουκά που το έπαιζε αμνησιακός για να κοιμηθεί με τη Νόρα.
Είναι καθημερινό και κάποια πράγματα ξεφεύγουν και εδώ ξέφυγαν ομολογώ λίγο περισσότερο.
Θέλω να ελπίζω οτι θα δούμε αυτά που περιμένουμε τι να πω....

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από sunrise Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 8:22 pm

Clarabelle έγραψε:
Καταλαβαίνω την απογοήτευση και δυστυχώς νομίζω οτι δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ κομάτι των τηλεθεατών που να μην απογοητεύτηκε, αλλα να φτάνουμε να λέμε οτι το κάνουν πεισματικά δεν είναι λίγο υπερβολικό;
Μη φάω τούρτες. Εννοώ οτι δεν βλέπω για ποιό λόγο να μη θέλουν να δώσουν στο κοινό το συγκεκριμένο ζευγάρι.
Κι εγώ δυσαρεστήθηκε με το ξεκατίνιασμα που είδα το χειμώνα γιατί αυτή δεν ήταν η Νόρα που είχα μάθει να βλέπω, και για να είμαι ειλικρινής στράβωσα και με το Λουκά που το έπαιζε αμνησιακός για να κοιμηθεί με τη Νόρα.
Είναι καθημερινό και κάποια πράγματα ξεφεύγουν και εδώ ξέφυγαν ομολογώ λίγο περισσότερο.

Αγαπητή Κλάραμπελ, δεν θεωρώ ότι είναι υπερβολικό το ότι διαβλέπουμε ένα περίεργο πείσμα πίσω από όλη αυτή την κατάσταση... Πες το διαίσθηση, πες το πρότερη εμπειρία, πες το εξέταση των δεδομένων σε βάθος, πες το όπως θες...Διότι εκτός από το σενάριο, εκτός από το τρισγμέστο χαστούκι με την εγκυμοσύνη της Μελίτας, τη σκηνή που κόπηκε, τις συζητήσεις που δεν γίνονται ποτέ και άλλα ευτράπελα, είναι και οι δηλώσεις για το εν λόγω ζεύγος που έχουν απογοητεύσει και απωθήσει ποικιλοτρόπως... ΛΟΓΙΚΑ, δεν εξηγείται αυτή η κατάσταση ούτε από την όποια κούραση... Είναι δύο σεναριογράφοι και 5 διαλογογράφοι ΜΕ ΠΕΙΡΑ ...Δεν γίνεται κάπου κάποιος όλο αυτό το διάστημα να μην βλέπει ότι αρμενίζουν στραβά και ότι πρέπει κάπου να πάψουν να επικεντρώνονται τόσο στα νούμερα και να βλέπουν την ουσία της ιστορίας τους...

Επίσης, τείνω να πιστεύω (και να συμφωνώ με όσους πρεσβεύουν τη συγκεκριμένη θέση ) ότι, όσο και αν , κατά μία έννοια τους επιβλήθηκε το συγκεκριμένο ζευγάρι λόγω χημείας (και ουχί λόγω σεναρίου) και λόγω συνθηκών (ο Μπουγιούρης έφευγε, κάπου αλλού έπρεπε να πέσει το βάρος , σε κάτι που είχε απήχηση στο κοινό) , δεν προχώρησαν σ' αυτή την απόφαση για να ευαρεστήσουν τους θαυμαστές τους...Όχι, το έκαναν για να τους ξενερώσουν αποδεικνύοντάς τους ότι , όπως συνήθως συμβαίνει σε τηλεοπτικά ζευγάρια όπου η εκτόνωση της παρατεταμένης σεξουαλικής έντασης συνοδεύεται από χαλάρωση έως και εξαφάνιση του ενδιαφέροντος, έτσι θα συνέβαινε κι εδώ...Άρα θα είχαν δίκιο εκείνοι που δεν τους ήθελαν ζευγάρι παρά μόνο και ΙΣΩΣ στην γ' σεζόν και ΑΝ και όχι οι θυμαστές που επέμεναν με τόση θέρμη και ζήλο να τους δουν μαζί...

Προσωπική μου εκτίμηση και άποψη...
sunrise
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 8:44 pm

sunrise έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Αγαπητή Κλάραμπελ, δεν θεωρώ ότι είναι υπερβολικό το ότι διαβλέπουμε ένα περίεργο πείσμα πίσω από όλη αυτή την κατάσταση... Πες το διαίσθηση, πες το πρότερη εμπειρία, πες το εξέταση των δεδομένων σε βάθος, πες το όπως θες...Διότι εκτός από το σενάριο, εκτός από το τρισγμέστο χαστούκι με την εγκυμοσύνη της Μελίτας, τη σκηνή που κόπηκε, τις συζητήσεις που δεν γίνονται ποτέ και άλλα ευτράπελα, είναι και οι δηλώσεις για το εν λόγω ζεύγος που έχουν απογοητεύσει και απωθήσει ποικιλοτρόπως... ΛΟΓΙΚΑ, δεν εξηγείται αυτή η κατάσταση ούτε από την όποια κούραση... Είναι δύο σεναριογράφοι και 5 διαλογογράφοι ΜΕ ΠΕΙΡΑ ...Δεν γίνεται κάπου κάποιος όλο αυτό το διάστημα να μην βλέπει ότι αρμενίζουν στραβά και ότι πρέπει κάπου να πάψουν να επικεντρώνονται τόσο στα νούμερα και να βλέπουν την ουσία της ιστορίας τους...

Επίσης, τείνω να πιστεύω (και να συμφωνώ με όσους πρεσβεύουν τη συγκεκριμένη θέση ) ότι, όσο και αν , κατά μία έννοια τους επιβλήθηκε το συγκεκριμένο ζευγάρι λόγω χημείας (και ουχί λόγω σεναρίου) και λόγω συνθηκών (ο Μπουγιούρης έφευγε, κάπου αλλού έπρεπε να πέσει το βάρος , σε κάτι που είχε απήχηση στο κοινό) , δεν προχώρησαν σ' αυτή την απόφαση για να ευαρεστήσουν τους θαυμαστές τους...Όχι, το έκαναν για να τους ξενερώσουν αποδεικνύοντάς τους ότι , όπως συνήθως συμβαίνει σε τηλεοπτικά ζευγάρια όπου η εκτόνωση της παρατεταμένης σεξουαλικής έντασης συνοδεύεται από χαλάρωση έως και εξαφάνιση του ενδιαφέροντος, έτσι θα συνέβαινε κι εδώ...Άρα θα είχαν δίκιο εκείνοι που δεν τους ήθελαν ζευγάρι παρά μόνο και ΙΣΩΣ στην γ' σεζόν και ΑΝ και όχι οι θυμαστές που επέμεναν με τόση θέρμη και ζήλο να τους δουν μαζί...

Προσωπική μου εκτίμηση και άποψη...

Χωρίς καμία πρόθεση να δημιουργήσω ένταση προσπαθώ να κάνω το συνήγορο της άλλης πλευράς
Σίγουρα Λουκάς και Νόρα ξεκίνησαν σεναριακά φίλοι.
Νομίζω όμως οτι όταν φάνηκε η καλή τους χημεία οι ίδιοι έβαλαν διαλόγους με εντονότερο το ερωτικό στοιχείο, προφανώς γιατί το είδαν κι αυτοί
Ο καθένας μας στη δουλειά του χειρίζεται τα πράγματα διαφορετικά.
Η γοητεία μιας ιστορίας αγάπης είναι το πως θα φτάσει το ζευγάρι να αποδεχτεί τα συναισθήματά του και να αρχίσει να λειτουργεί σαν μια οντότητα.
Ο Λουκάς και η Νόρα δεν είχαν πίσω τους κάτι σκοτεινό που θα μπορούσε να τους ταλαιπωρήσει για να τραβήξουν τόσο αυτή την ιστορία κι ίσως γι αυτό άργησαν τόσο να δώσουν το ζευγάρι. Και τόσο που το τράβηξαν με το ζευγάρι και τη Νταίζη στη μέση κούρασε. Μη ξεχνάμε οτι έχουμε να κάνουμε με καθημερινή σειρά και χωρίς ίντριγκα και προβλήματα δεν προχωράει το καθημερινό.
Μου φαίνεται αδιανόητο ένας επαγγελματίας να μή θέλει να χρησιμοποιήσει στη δουλειά του τα γερά του χαρτιά.
Αυτός και μόνο είναι ο λόγος που πιστεύω οτι δεν καθυστέρησαν να τους κάνουν ζευγάρι για κάποιο σκοτεινό λόγο.
Να ξεκαθαρίσω οτι είμαι μιά ακόμη δυσαρεστημένη απο το πώς έχει πάει η ιστορία και απ το που έχει επικεντρωθεί για να μη δημιουργηθεί παρεξήγηση και δεν το θέλω. Απλά προσπαθώ να δω και τις δύο πλευρές.

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 9:20 pm

Clarabelle έγραψε:

Εγω συμφωνω με οσα λες.Απλα δε νομιζω να αρεσε πολυ που εγινε ξανα το ιδιο πραγμα οπως με το Στρατο και τη Ρεγγινα που εγιναν ζευγαρι επειδη τους ηθελε ο κοσμος ειναι το ποιος θα επικρατησει .
Και με τη Νορα που εκανε κατινιες σπαστηκα αλλα και με το Λουκα που μεχρι να κοιμηθει με τη Νορα της το επαιζε αμνησιακος και μετα την εφερε και σε δυσκολη θεση .Τι να πω νομιζω οτι τους αγαπανε τους ηρωες τους ετσι κι αλλιως για αυτους βλεπουν οι περισσοτεροι τη σειρα για την παρεα οχι τους αναπληροματικους του πακου.Ιδωμεν
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Δημοσίευση από sunrise Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 9:42 pm

Clarabelle έγραψε:

Χωρίς καμία πρόθεση να δημιουργήσω ένταση προσπαθώ να κάνω το συνήγορο της άλλης πλευράς
Σίγουρα Λουκάς και Νόρα ξεκίνησαν σεναριακά φίλοι.
Νομίζω όμως οτι όταν φάνηκε η καλή τους χημεία οι ίδιοι έβαλαν διαλόγους με εντονότερο το ερωτικό στοιχείο, προφανώς γιατί το είδαν κι αυτοί
Ο καθένας μας στη δουλειά του χειρίζεται τα πράγματα διαφορετικά.
Η γοητεία μιας ιστορίας αγάπης είναι το πως θα φτάσει το ζευγάρι να αποδεχτεί τα συναισθήματά του και να αρχίσει να λειτουργεί σαν μια οντότητα.
Ο Λουκάς και η Νόρα δεν είχαν πίσω τους κάτι σκοτεινό που θα μπορούσε να τους ταλαιπωρήσει για να τραβήξουν τόσο αυτή την ιστορία κι ίσως γι αυτό άργησαν τόσο να δώσουν το ζευγάρι. Και τόσο που το τράβηξαν με το ζευγάρι και τη Νταίζη στη μέση κούρασε. Μη ξεχνάμε οτι έχουμε να κάνουμε με καθημερινή σειρά και χωρίς ίντριγκα και προβλήματα δεν προχωράει το καθημερινό.
Μου φαίνεται αδιανόητο ένας επαγγελματίας να μή θέλει να χρησιμοποιήσει στη δουλειά του τα γερά του χαρτιά.
Αυτός και μόνο είναι ο λόγος που πιστεύω οτι δεν καθυστέρησαν να τους κάνουν ζευγάρι για κάποιο σκοτεινό λόγο.
Να ξεκαθαρίσω οτι είμαι μιά ακόμη δυσαρεστημένη απο το πώς έχει πάει η ιστορία και απ το που έχει επικεντρωθεί για να μη δημιουργηθεί παρεξήγηση και δεν το θέλω. Απλά προσπαθώ να δω και τις δύο πλευρές.

Δεν υπάρχει λόγος να δημιουργηθεί ένταση, απλά θα συμφωνήσουμε ότι ερμηνεύουμε την κατάσταση υπό εντελώς διαφορετικό πρίσμα :)

Δεν είμαι καθόλου σίγουρη, κατ' αρχήν, ότι γνωρίζουν ποια είναι τα δυνατά χαρτιά τους... Παράδειγμα, Στέφανος-Μελίτα και Μελίτα γενικότερα...
Επίσης, δυστυχώς, έχω την αίσθηση, προσωπική δική μου αίσθηση βασισμένη και σε μία συγκεκριμένη εμπειρία από τη Βέρα που δεν θα ήθελα να παραθέσω εδώ, ότι το πρόβλημα προκύπτει όταν ο επαγγελματίας βάζει τα προσωπικά του συναισθήματα και σκέψεις πάνω από το καλό της σειράς το (η επιμονή να αποδείξουν ότι δεν οφείλεται η επιτυχία του ζευγαριού στη χημεία, στον αστάθμητο παράγοντα, αλλά στο σενάριο...Είχε συμβεί με Τουμασάτου-Σταύρου και Στράτο-Ρεγγίνα)... Αυτό είναι κάτι που "ψηλαφώ" και από τις συνεντεύξεις και δηλώσεις τους.... Εξ' ου και μίλησα για πείσμα....Προσωπικά, τέτοια σήματα λαμβάνω γι 'αυτό και τους καλώ, τους καλούμε όλοι, να μας διαψεύσουν πανηγυρικά... (h epimo
sunrise
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από ch-bl Την / Το Τετ Ιουλ 07, 2010 12:31 am

Κι εγώ θα συμφωνήσω με την sunrise.

Νομίζω ότι οι ίδιοι δε θέλουν να δουν ποια είναι τα δυνατά τους χαρτιά.Αλλιώς δε θα είχαμε μπουκώσει με τον απόλυτο και δε θα είχαμε τη βόμβα εγκυμοσύνη της Μελίτας,για παράδειγμα.

Από τη στιγμή εξάλλου που είναι γνωστό ότι δεν ΗΘΕΛΑΝ να τους κάνουν ζευγάρι καθόλου(άντε,στην καλύτερη περίπτωση να τους έκαναν στην τρίτη σεζόν εάν και εφόσον..),το γεγονός ότι ψάχνουμε τις ουσιαστικές σκηνές τους ως ζευγάρι ούτε καν με το κυάλι αλλά με τηλεσκόποιο με οδηγεί σε δύο πιθανές εξηγήσεις:
1.Ισχύει αυτό που προαναφέρθηκε.Πίστευαν ότι θα ξενερώσουμε αυτόματα αλλά δεν τους βγήκε.
2.Θεωρούν ότι αφού μας "έκαναν το χατίρι" και τους έκαναν ζευγάρι,δεν έχουν καμία άλλη υποχρέωση προς το κοινό όσον αφορά αυτό το θέμα..

Μακάρι να κάνουμε λάθος βέβαια και να ετοιμάζουν καλά κι ενδιαφέρονται πράγματα για τη Νόρα και το Λουκά..
ch-bl
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ Την / Το Τετ Ιουλ 07, 2010 1:05 am

Εγω πάλι εχω την άποψη του τύπου "δεν τους αρεσε το γεγονός οτι στην ουσία εμεις καταφέραμε να γίνουν ζευγάρι φετος" εγω ειχα καταλάβει πως οι σεναριογράφοι ήθελαν να το πάρουν στράτα στρατούλα σιγα σίγα βημα βήμα κι αν δεν ήμασταν εμεις να προχωρήσουμε με τον τροπο μας λιγο την κατάσταση σίγουρα φέτος δεν θα τους βλέπαμε μαζι ηταν φανερό πως ο σκοπός τους ηταν να γίνουν ζευγαρι την τριτη χρονιά κι ΑΝ γίνουν, ήθελαν να το πανε με πολυ αργα βήματα......
καταλαβαίνω Μαρια μου τι εννοείς και κατα κάποιο τροπο ισως να εχεις και δίκαιο αλλα εγω αυτο βλεπω σαν να μας έλεγαν τους θέλατε μαζι αλλα εμεις τωρα κάνουμε κουμάντο σαν να μας "εκδικούνται " γι αυτο εγω αυτα ειχα ειδη τοσο καιρο που ηταν ζευγάρι αυτο ειχα καταλαβει...... υπήρξαν πολλες σκηνές που φαίνονταν σαν "εκδίκηση" προς τους τηλεθεατές ηταν φανερό πως δεν τους αρεσε το οτι εμεις πανηγυρίσαμε οταν εγιναν ζευγάρι και αυτο φανηκε δεν ξερω τι σκοπούς εχουν τωρα αλλα σιγουρα εχουν απογοητευτεί πολλοί και ελπιζω στο τρίτο και τελευταίο κυκλο της σειράς να έχουμε αυτα που θέλουμε κι αυτα που ζητήσαμε και φανταστήκαμε πριν να γίνουν ζευγάρι........!!
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Ιουλ 07, 2010 11:18 pm

ch-bl έγραψε:Κι εγώ θα συμφωνήσω με την sunrise.

Νομίζω ότι οι ίδιοι δε θέλουν να δουν ποια είναι τα δυνατά τους χαρτιά.Αλλιώς δε θα είχαμε μπουκώσει με τον απόλυτο και δε θα είχαμε τη βόμβα εγκυμοσύνη της Μελίτας,για παράδειγμα.

Από τη στιγμή εξάλλου που είναι γνωστό ότι δεν ΗΘΕΛΑΝ να τους κάνουν ζευγάρι καθόλου(άντε,στην καλύτερη περίπτωση να τους έκαναν στην τρίτη σεζόν εάν και εφόσον..),το γεγονός ότι ψάχνουμε τις ουσιαστικές σκηνές τους ως ζευγάρι ούτε καν με το κυάλι αλλά με τηλεσκόποιο με οδηγεί σε δύο πιθανές εξηγήσεις:
1.Ισχύει αυτό που προαναφέρθηκε.Πίστευαν ότι θα ξενερώσουμε αυτόματα αλλά δεν τους βγήκε.
2.Θεωρούν ότι αφού μας "έκαναν το χατίρι" και τους έκαναν ζευγάρι,δεν έχουν καμία άλλη υποχρέωση προς το κοινό όσον αφορά αυτό το θέμα..

Μακάρι να κάνουμε λάθος βέβαια και να ετοιμάζουν καλά κι ενδιαφέρονται πράγματα για τη Νόρα και το Λουκά..

Συμφωνω με όσα λες oscar

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από filitsa Την / Το Πεμ Ιουλ 08, 2010 8:38 pm

συμφωνω κοριτσια μαζι σας .....
filitsa
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από KonstantinaA Την / Το Δευ Ιουλ 12, 2010 2:26 pm

Ο Λουκας ειναι ενας χαρακτηρας πολυ αγαπητος στο κοινο.Ειναι δικαιος, εκτιμα πολυ τη φιλια, ξερει να αγαπα να δινεται, να δινει, να βοηθα παντα.Ειναι εξυπνος, ατακαδορος και ταιριαστο ζευγαρι με τη Νορα.Μακαρι να δουμε ουσιαστικα παραγματα απο τους τους δυο τους την 3η σεζον.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Ntinaki Agapaei Petraki Την / Το Τρι Ιουλ 13, 2010 6:23 pm

συμφωνω κωνσταντινακι μου
Ntinaki Agapaei Petraki
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στον δικο μου Πετρακικο κοσμο!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης<3 I love dreams,music,theatre,life,cinema and books<3

http://www.facebook.com/PanPetrakisFanClub

Δημοσίευση από Katerinaki47 Την / Το Δευ Ιουλ 19, 2010 8:13 pm

Katerinaki47
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Deutschland
Ασχολίες : Ειμαι Δικηγορος ,παιζω Βολλευ και φυσικα τα Μυστικα της Εδεμ

Δημοσίευση από fay Την / Το Παρ Ιουλ 30, 2010 12:42 am

Θα ήθελα να κάνω μια παρατήρηση εδώ που έχει σχέση με το Λουκά. Δε νομίζω ότι θα μπορούσα να το γράψω στην ενότητα Νόρα -Λουκάς και γι΄αυτό το αναφέρω εδώ. Κατ' αρχήν θέλω να δηλώσω ότι είμαι φανατική Λουκανορική όπως οι περισσότεροι σ' αυτό το φόρουμ και χάρη σ' αυτό το υπέροχο ζευγάρι άρχισα να παρακολουθώ τη σειρά. Και αν συνεχίσω να την παρακολουθώ και του χρόνου παρ' όλα όσα ακούγονται θα το κάνω μόνο γι' αυτούς. Ευχαριστώ πάρα πολύ τη Βαλεντίνα για όλα τα υπέροχα βιντεάκια από τα παλιά επεισόδια με το Λουκά και τη Νόρα.Χάρη σ' αυτά μπορούμε να γνωρίσουμε την ιστορία τους από την αρχή και να την αξιολογήσουμε βάσει και όσων έχουμε δει ως τώρα. Όλα τα κενά που είχα τα καλύπτω τώρα και αυτό μου δίνει μια ολοκληρωμένη εικόνα που δεν την είχα πριν. Αυτές τις μέρες έβλεπα τα επεισόδια όπου ο Λουκάς προσφέρεται να παντρευτεί τη Δάφνη και να αναγνωρίσει το παιδί του Νικόλα. Αυτή η απόφασή του τον κάνει ακόμη πιο σπάνιο και ξεχωριστό άνθρωπο γιατί έτσι βάζει στην άκρη την προσωπική του ζωή για να στηρίξει τη φίλη του που βρίσκεται σε αδιέξοδο. Και εύλογα αναρωτιέμαι τι θα είχε συμβεί αν τελικά γινόταν αυτός ο γάμος. Πώς θα εξελισσόταν η σχέση Λουκά και Νόρας σε μια τέτοια περίπτωση; Και να προσθέσω ότι όταν γράφτηκαν αυτά τα επεισόδια οι σεναριογράφοι δεν είχαν καν σκεφτεί την πιθανότητα να τους κάνουν ζευγάρι. Βλέποντας τις κοινές σκηνές του Λουκά με τη Δάφνη ανακάλυψα με έκπληξη ότι αν δεν υπήρχε η μοναδική χημεία του με τη Νόρα θα μπορούσε να ήταν ένα πολύ όμορφο ζευγάρι με τη Δάφνη. Το σενάριο θα μπορούσε να τους οδηγήσει σ' ένα λευκό γάμο αλλά στην πορεία να ερωτευτούν ο ένας τον άλλο. Αν θέλετε τουρτώστε με ελεύθερα αλλά θα μπορούσε να συμβεί κι αυτό ( και το λέει αυτό μια φαν Λουκά-Νόρας). Ο γάμος αυτός δεν είχε καμιά σχέση με το γάμο που πήγε να κάνει ο Λουκάς με τη Νταίζη. Και πάλι ένα παιδί ήταν στη μέση αλλά με τη γυναίκα εκείνη δεν τον έδενε τίποτα εκτός απ' αυτό το παιδί. Με τη Δάφνη τον έδεναν πολλά, είχαν κοινό παρελθόν, ανήκαν στην ίδια παρέα, και την αγαπούσε. Σαν φίλη βέβαια, αλλά όπως είδαμε και από τη φιλία μπορεί να περάσει κανείς στον έρωτα. Δεν μπορούμε φυσικά να ξέρουμε τι είχαν στο μυαλό τους τότε οι σεναριογράφοι αλλά υπήρχαν και κάποιοι που έβλεπαν ότι κάτι θα μπορούσε να παίξει ανάμεσα στο Λουκά και τη Δάφνη. Όλα αυτά βέβαια πριν εκραγεί η εκπληκτική χημεία Λουκά-Νόρας και ανατρέψει τα σχέδια των δημιουργών. Πάντως κι εγώ ομολογώ ότι πριν δω αυτές τις κοινές σκηνές Λουκά και Δάφνης δεν θα μπορούσα να τους φανταστώ σαν ζευγάρι, αλλά τώρα που τους είδα απλά φαντάζομαι μια διαφορετική εξέλιξη και ελπίζω ότι και όσοι το διαβάζουν αυτό δεν θα έχουν σοκαριστεί. Ζητώ συγγνώμη για τη φλυαρία μου αλλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας. Και είπαμε, ελεύθερα οι τούρτες.
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Σελίδα 6 από 14 Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης