Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

+77
k@terinio-loukonoraki
edem4ever
ifigeneia1
evanna
Ntinaki Agapaei Petraki
angeliga
Antigoni!
CineFreak
FieryRed
Ezantakou
nikidanis
nora_oscar
KatsaroYpotheto
Vaso20
Morena
Penny
NATALITSA_LOUKITSA
fotinaki
Lyn
dt
angel_patra
trelh gia nora-louka
aggeliki
glgs
Vasouli
rachel
Aria
nellyjenn
νοριτσα
LIBRA
Izabella29
maraki_ch
JESSIE
irini
maeveline
loukasnora
gourounaki
gxnel
fanlouknor
maria_sab
diam rena
giwta20
anastasia20
jim7
pruedens
sarita
kelly
koukoumfkos
DESPOINA
noraloukas2
tzibirdika
anneliz_333
katerina--noraloukakos
Cancoon
elenp
figenaki
masoul
Evalia
Foulitsa
ebelina2007
soso
margaret10
panpetrakatsi
Nora&Loukas
mariannitaki
nora19
pasxalitsa
st@cy
Καρ-Mik
sifantid
anna_loukonoriki4ever!!
vs116117
$ofi@ loukakos + nora
manos for ever
loukitsa
evangeliap2808
Clarabelle
81 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Vote_lcap14%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Vote_rcap 14% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Vote_lcap13%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Vote_rcap 13% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Vote_lcap16%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Vote_rcap 16% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Vote_lcap34%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Vote_rcap 34% 
[ 46 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Vote_lcap13%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Vote_rcap 13% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Vote_lcap10%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Vote_rcap 10% 
[ 13 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 135
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Σεπ 19, 2010 8:26 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από evangeliap2808 Κυρ Σεπ 19, 2010 11:14 pm

Αρκετά ικανοποιητικό το πρώτο επεισόδιο,αν και το περισσότερο ήταν flash back του Λευτεράκη.
Σημαντικά σημεία:
1) "Είναι η μοναδικη γυναίκα που εχω αγαπήσει στη ζωή μου"
Όπα..όπα γιατί τη θες και εσύ τη μούτζα σου!Μη λες μεγαλα λόγια Στεφανάκο γιατί η Ακρίτα έχει άλλα σχέδια.
2)Η ηθοποιός που παίζι τη κοπέλα/γυναίκα ή ότι και αν είναι του Λευτέρη..δεν έχει τύχει να τη δω κάπου αλλού.Γεγονός είναι όμως πως οι ατάκες που είχε δεν μπορούσε να τις αξιοποιήσει σωστα.Δεν το ένιωθα.
3)Φέτος το είχα πάρει απόφαση.Δεν θα υποστηρίξω τη Μελίτα..και με το που βλέπω τη σκηνη με τους γονείς της ...
BAM!
Μια αλλαγμενη Μελίτα βλέπω στην οθόνη μου.Μια Μελίτα που προσπαθεί να ανεξαρτητοποιηθεί,μια Μελίτα που να καταλαβαίνει τα λάθη της,μια Μελίτα που να παιρνά χρόνο με το παιδί της και γενικά ακριβώς αυτο το άτομο που ηλπιζα πως θα δω.Αν συνεχίσουν έτσι οι σεναριογράφοι , Μελίτα 3ου κύκλου>>>>>>>2ου κύκλου
4)Η καύση των νεκρών από πότε επιστεπεται στην Ελλάδα;;Τα'χασα μολίς τον είδα εκεί πάνω!
5)Προσπαθούν να κάνουν Μπέλλο - Νταιζάρα normal ζευγάρι;;Oh God θα ρίξουμε ένα γέλιο στα επόμενα επισόδεια..!!
6)Η Ερριέτα μ'αρέσει που έχει αυτό τον αέρα...άρχοντικό.Δεν ξέρω έαν μου αρέσει ή όχι σε προσωπικότητα ακόμα.
7)Οι άλλοι (Νταίζη-Χρήστος) έτσι τους ήρθε και το κάνουν; Τόσο πάθος πια;;Η άλλη παντέυεται σε λίγο..έχει να πάει κέρατο ο Μπέλλος σε αυτή τη σεζόν!
To επόμενο από ότι είδα θα είναι καλύτετο...
evangeliap2808
evangeliap2808
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σε ένα κόσμο χαμένων ονείρων...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από loukitsa Κυρ Σεπ 19, 2010 11:15 pm

Ξεκινω με τους τιτλους αρχης….επιτελους εγινε κατανοητό ποιους αγαπάμε και πέρασαν μπροστά Ευχαριστούμε!!!!!

Πρωτο πλάνο ο Λουκάς και η Νόρα σε Βοσποράδα , Νόρα να χορευει σανχανουμισσα δεν περιμενα καλυτερη αρχη! Νικόλας-Δαφνη-Μάριος με μαγιουδακι έλιωσα σαν πριγκιπισσα η Δαφνούλα μας. Ευα με τον Αγελλουκο και την οικογένεια της υπέροχη σκηνούλα.

Το Νεφελακι μια κουκλα με την γιαγιακα της και κλασσικα η Μπεκρουλιτα με την ξυνίλα της.Ενα ερωτημα Μελίτα το άλλο σπίτι με ποιανου τα χρηματα είναι έτοιμο που θες να πάς να μείνεις?

Και μέσα σε όλα τα ωραία τσουπ το Πατσοζευγαρο που η οχια το παιζει βαρυ πεπονι και δεν θελει την Εδεμ μονοχα δυο κουπες με το ονομα τους!Τυλιξε και συ ένα χάπατο ΜΠΟΡΕΙΣ!
Εξαιρετικη ερμηνεια της Θεάρας Αντιγόνης

Τελικα ακουσαμε την υπερβολη…Ας έλειπε το καροτσερη….Το σωσε ο Λουκάς. ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ!!!!!!
Σκηνη με Ρούσσο Αμαλί και Μπεκρουλίτα.Η γνωστη ξυνιλα της wanna be Τσε γκεβάρα.Την σκηνη εσωσαν Κατρανιδης-Πεφανη. Κλασσικα το Νεφελακι δεν το σκεφτεται καθόλου και αλλάξαν και οικιακη βοηθο Ρένα τη λένε την καινούργια!

Στεφανος-Χρηστος-Αντιγονη: το πρωτο ονομα που ειπε στη μανουλα του ηταν Ευα…τυχαίο?? Δεν νομίζω.

Η Δαφνη είναι σαν νεράιδα μια κουκλίτσα μεσα στα ασπρα και η σκηνη με Νικολα, Ευα και Ηλία πολύ ρεαλιστική!Ο Νικόλας έχει ασχημο προαίσθημα για τη ναε δουλεια της γυναίκας του.

Η Μπεκρουλιτα κοιτά με μίσος την Αμαλι που εχει λυγισει και βαζει τη Νεφελη στο ταξι. Ντροπη της. Πάλι σκεφτεται τον εαυτό της και όχ την προσαρμογη στο νέο περιβάλλον πραγμα που της απαγόρευσε η παιδοψυχολόγος. cake

Αντιγονη-Οχιά:Στυγνός εκβιασμος από την οχιά.Και ερχομαι και ρωτω…η οχια τι δικαιούται από την περιουσια Σπύρου Λαζαριδη οεο??? Μεγαλο φαουλ από πλευρας σεναρίου… Innocent

Τα αποσπασματα με Λευτερη και Βερα ηταν σαν από σκηνες του Κοκκινου Κυκλου με τις φλογες να περικυκλωνουν το πτωμα της Βερας ανατριχιασα σαν θρίλερ ένα πράμα ήταν ασχετα με την Παρεα το όλο στόρυ. Innocent
Και μεσα σ όλα ειδαμε και ρομαντικο γευμα από τους Πατσαδες. Αν μας φερουν και τη Μαρω Λυτρα (τραγουδιστρια) για ετεροθαλη αδερφη της δεν θα εκπλαγώ

Να έλειπαν και τα χαζοκαυγαδάκια του Λουκά και της Νόρας. Καλέ επεσε χουφτουματάκι livani

Μελίτα τραμπαλα κανετε με το μικρό δεν παιζετε αεροπλανάκια ή αυτοκινητάκια! Εγκλιματίσου επιτελους livani Και μπροστα στο παιδι πετάει και ένα φυγε αλλιως θα καλέσω την Αστυνομία, ετσι να νιωσει ασφαλεια μαζι της η μικρή!

Στο Γυμναστηριο διεκρινα την κλασσικη αμηχανία με το συνενετυξιαζόμενο αναμεσα σε Λευτερη και Δαφνη.

Η Εριέττα μου φανηκε πολύ υποπτη και με το Λουκα αλλα και μετα τη συζητηση με την Άννα.

Αντιγοναρα-Μπέλλος:ΘΕΑΡΑ ΜΟΥ του κανες τη μούρη κρέας, που ηρθε να σου τριξει τα δόντια! Η Νταιζη ανυπεράσπιστο κορίτσι αυτό μην το πουμε παρα εξω θα μας πάρουν με τα λάχανα lmao Που πας ρε Καραμητρο να το παίξεις προστάτης??? xoxo

Δωστε ρόλο στο Χρηστο δεν είναι χρησιμος μονο για τις ερωτικες σκηνες…!

Επιτελους λιγες σκηνες της παρέας ετσι παιδια ΠΑΝΤΑ ΕΝΩΜΕΝΟΙ!
ΌΧΙ ΑΛΛΗ ΟΧΙΑ livani livani

Μεσα στον όλο πανικο ειδαμε και μερικες μετρημενες σκηνες της Παρεας να κανουν ευχες.Ο Νικόλας ευχηθηκε να μην αλλαξει τιποτα αναμεσα σ αυτόν και τη Δαφνη και να μην του στερει τον υπνο ο Λουκάς.Η Δαφνη όλοι να τα βγαλουν πέρα και τα παιδια τους να γινουν καλοί άνθρωποι. Η ευα να φερει πίσω την Εδέμ η Νόρα ένα φασολάκι να φερει στον κόσμο αυτό του Λουκά.Αυτο περιμενουμε να δουμε.

Κατά τα άλλα μετριο από μενα, λίγες οι καλες σκηνες που εσωσαν το επεισόδιο.Ειχα μεγαλύτερες και καλύτερες βλέψεις.

Υγ1.Περισσότερη παρέα που αγαπάμε
Υγ.2Απαλλαγη από τους μετεξεταστέους στη χημεία Στεφανος-Μελίτα κάτω από τη βάση


Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Parea


Έχει επεξεργασθεί από τον/την loukitsa στις Κυρ Σεπ 19, 2010 11:21 pm, 2 φορές συνολικά
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από manos for ever Κυρ Σεπ 19, 2010 11:17 pm

ηταν για πολλα oscar η σημερηνη τηλεταινια!!!!!!!!!!!!!ηταν κ παραπανω απ αυτα που ξεραμε οτι θα γινουν.........απιθανος ο λευτερης στο ρολο του!!!!!!!!Φυσικα στην παραλια με της ευχες ελειπε ο μανος μας αλλα οπως κ να χει ηταν ολοι τελειοι περιμενουμε τα επομενα επεισοδια!!!!!!!!!!!! runaround

manos for ever
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : αθηνα
Ασχολίες : κολλιμενη με τα μυστικα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από $ofi@ loukakos + nora Κυρ Σεπ 19, 2010 11:18 pm

απο εμενα απλα καλο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την $ofi@ loukakos + nora στις Κυρ Σεπ 19, 2010 11:18 pm, 1 φορά
$ofi@ loukakos + nora
$ofi@ loukakos + nora
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην χώρα του CINEMA!
Ασχολίες : cinema, θεατρο,

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από vs116117 Κυρ Σεπ 19, 2010 11:18 pm

Υπήρχε που υπήρχε η μελαγχολία του Σεπτέμβρη, αυτό το επεισόδιο με έκανε ακόμη χειρότερα.
1) Η απουσία του Παναγιώτη Μπουγιούρη κάνει κάτι παραπάνω από "μπαμ"
2) Το όλο σκηνικό με τον Λευτέρη ενδιαφέρον, αλλά νόμιζα ότι έβλεπα άλλη σειρά.
3) Περιμένω καλές σκηνές να δωθούν στον κο Κασσανδρινό και στην κα Παπαδημητρίου. (ΘΕΑ σήμερα στην σκηνή με τον Μπέλλο.)
4) Κάτι μου λέει ότι οι ευχές της παρέας των πέντε θα αργήσουν πολύ να πραγματοποιηθούν και ότι πρώτα θα περάσουν το στάδιο της καταστροφής.
5) Η υπόθεση Χατζηβασιλείου δεν μου προξενεί πια κανένα ενδιαφέρον.
6) ΘΕΛΩ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΗ ΜΠΕΜΠΑ και ΣΟΒΑΡΕΣ λουκανορικές σκηνές.
Γιατί σήμερα ήταν λίγο από την Πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλα...

Αυτά. Τα είπα κι έφυγα. lmao
vs116117
vs116117
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από anna_loukonoriki4ever!! Κυρ Σεπ 19, 2010 11:21 pm

loukitsa έγραψε:Ξεκινω με τους τιτλους αρχης….επιτελους εγινε κατανοητό ποιους αγαπάμε και πέρασαν μπροστά Ευχαριστούμε!!!!!

Πρωτο πλάνο ο Λουκάς και η Νόρα σε Βοσποράδα , Νόρα να χορευει σανχανουμισσα δεν περιμενα καλυτερη αρχη! Νικόλας-Δαφνη-Μάριος με μαγιουδακι έλιωσα σαν πριγκιπισσα η Δαφνούλα μας. Ευα με τον Αγελλουκο και την οικογένεια της υπέροχη σκηνούλα.

Το Νεφελακι μια κουκλα με την γιαγιακα της και κλασσικα η Μπεκρουλιτα με την ξυνίλα της.Ενα ερωτημα Μελίτα το άλλο σπίτι με ποιανου τα χρηματα είναι έτοιμο που θες να πάς να μείνεις?

Και μέσα σε όλα τα ωραία τσουπ το Πατσοζευγαρο που η οχια το παιζει βαρυ πεπονι και δεν θελει την Εδεμ μονοχα δυο κουπες με το ονομα τους!Τυλιξε και συ ένα χάπατο ΜΠΟΡΕΙΣ!
Εξαιρετικη ερμηνεια της Θεάρας Αντιγόνης

Τελικα ακουσαμε την υπερβολη…Ας έλειπε το καροτσερη….Το σωσε ο Λουκάς. ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ!!!!!!
Σκηνη με Ρούσσο Αμαλί και Μπεκρουλίτα.Η γνωστη ξυνιλα της wanna be Τσε γκεβάρα.Την σκηνη εσωσαν Κατρανιδης-Πεφανη. Κλασσικα το Νεφελακι δεν το σκεφτεται καθόλου και αλλάξαν και οικιακη βοηθο Ρένα τη λένε την καινούργια!

Στεφανος-Χρηστος-Αντιγονη: το πρωτο ονομα που ειπε στη μανουλα του ηταν Ευα…τυχαίο?? Δεν νομίζω.

Η Δαφνη είναι σαν νεράιδα μια κουκλίτσα μεσα στα ασπρα και η σκηνη με Νικολα, Ευα και Ηλία πολύ ρεαλιστική!Ο Νικόλας έχει ασχημο προαίσθημα για τη ναε δουλεια της γυναίκας του.

Η Μπεκρουλιτα κοιτά με μίσος την Αμαλι που εχει λυγισει και βαζει τη Νεφελη στο ταξι. Ντροπη της. Πάλι σκεφτεται τον εαυτό της και όχ την προσαρμογη στο νέο περιβάλλον πραγμα που της απαγόρευσε η παιδοψυχολόγος. cake

Αντιγονη-Οχιά:Στυγνός εκβιασμος από την οχιά.Και ερχομαι και ρωτω…η οχια τι δικαιούται από την περιουσια Σπύρου Λαζαριδη οεο??? Μεγαλο φαουλ από πλευρας σεναρίου… Innocent

Τα αποσπασματα με Λευτερη και Βερα ηταν σαν από σκηνες του Κοκκινου Κυκλου με τις φλογες να περικυκλωνουν το πτωμα της Βερας ανατριχιασα σαν θρίλερ ένα πράμα ήταν ασχετα με την Παρεα το όλο στόρυ. Innocent
Και μεσα σ όλα ειδαμε και ρομαντικο γευμα από τους Πατσαδες. Αν μας φερουν και τη Μαρω Λυτρα (τραγουδιστρια) για ετεροθαλη αδερφη της δεν θα εκπλαγώ

Να έλειπαν και τα χαζοκαυγαδάκια του Λουκά και της Νόρας. Καλέ επεσε χουφτουματάκι livani

Μελίτα τραμπαλα κανετε με το μικρό δεν παιζετε αεροπλανάκια ή αυτοκινητάκια! Εγκλιματίσου επιτελους livani Και μπροστα στο παιδι πετάει και ένα φυγε αλλιως θα καλέσω την Αστυνομία, ετσι να νιωσει ασφαλεια μαζι της η μικρή!

Στο Γυμναστηριο διεκρινα την κλασσικη αμηχανία με το συνενετυξιαζόμενο αναμεσα σε Λευτερη και Δαφνη.

Η Εριέττα μου φανηκε πολύ υποπτη και με το Λουκα αλλα και μετα τη συζητηση με την Άννα.

Αντιγοναρα-Μπέλλος:ΘΕΑΡΑ ΜΟΥ του κανες τη μούρη κρέας, που ηρθε να σου τριξει τα δόντια! Η Νταιζη ανυπεράσπιστο κορίτσι αυτό μην το πουμε παρα εξω θα μας πάρουν με τα λάχανα lmao Που πας ρε Καραμητρο να το παίξεις προστάτης??? xoxo

Δωστε ρόλο στο Χρηστο δεν είναι χρησιμος μονο για τις ερωτικες σκηνες…!

Επιτελους λιγες σκηνες της παρέας ετσι παιδια ΠΑΝΤΑ ΕΝΩΜΕΝΟΙ!
ΌΧΙ ΑΛΛΗ ΟΧΙΑ livani livani

Μεσα στον όλο πανικο ειδαμε και μερικες μετρημενες σκηνες της Παρεας να κανουν ευχες.Ο Νικόλας ευχηθηκε να μην αλλαξει τιποτα αναμεσα σ αυτόν και τη Δαφνη και να μην του στερει τον υπνο ο Λουκάς.Η Δαφνη όλοι να τα βγαλουν πέρα και τα παιδια τους να γινουν καλοί άνθρωποι. Ο ευα να φερει πίσω την Εδέμ η Νόρα ένα φασολάκι να φερει στον κόσμο αυτό του Λουκά.Αυτο περιμενουμε να δουμε.

Κατά τα άλλα μετριο από μενα, λίγες οι καλες σκηνες που εσωσαν το επεισόδιο.Ειχα μεγαλύτερες και καλύτερες βλέψεις.

Υγ1.Περισσότερη παρέα που αγαπάμε
Υγ.2Απαλλαγη από τους μετεξεταστέους στη χημεία Στεφανος-Μελίτα κάτω από τη βάση

Άρια δικό σου!!! Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 11556
anna_loukonoriki4ever!!
anna_loukonoriki4ever!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Σεπ 19, 2010 11:22 pm


Ένα πρώτο σχόλιο
Δύο ώρες επεισόδιο τα μόνα που άξιζε να δει κανεις ήταν
1. Η καταπληκτική Παπαδημητρίου στη σκηνή της με το Μπέλλο
2. Το ύφος του Χρήστου όταν άκουσε οτι η Νταίζη παντρεύεται
3. Ο Μάριος με τη μπαντάνα
4. Το εκπληκτικό βλέμα της Ξυλά όταν οι υπόλοιποι έκαναν ευχές

Είπα να το ψηφίσω άθλιο αλλά ντράπηκα και το ψήσισα μέτριο
Γέλασα μέχρι δακρύων οπότε κρίμα ήταν να μη τιμήσω ένα επεισόδιο που με διασκέδασε

Υγ. Το σκεφτήκανε καλά να φέρουνε το Λευτεράκη για μια κλασάτη γυναίκα σαν την Εύα; lmao
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από sifantid Κυρ Σεπ 19, 2010 11:24 pm

Σήμερα κατ’ εξαίρεση θα «παραβιάσω» λίγο τα σχολικά περιθώρια ώρας και θα μείνω να σχολιάσω το επεισόδιο –ή τουλάχιστον κάποιες σκηνές που μου προκάλεσαν το ενδιαφέρον- που κατά τα άλλα δε με ενθουσίασε για να το θέσω διακριτικά.

Νόρα-Λουκάς… Hoscakal Κωνσταντινούπολη

Εδώ έχω μία εύλογη απορία. Τρεις μέρες 10ωρα γυρίσματα έγιναν για λιγότερα από 5 λεπτά σκηνές; Τόσα έξοδα για εξωτερικά γυρίσματα στην Κωνσταντινούπολη για να έχουμε περισσότερα πλάνα της στάχτης παρά του ζευγαριού; Ευτυχώς υπάρχει και η χημεία των ηθοποιών, ο ερωτισμός που αποπνέουν και κάτι έγινε στις ελάχιστες σκηνές. Πάντως, σήμερα μου φάνηκαν λίγο εκτός φόρμας για να λέμε και του στραβού το δίκιο. Ας πούμε εκεί που συμπλήρωναν ο ένας τα λόγια του άλλου μου έβγαζαν κάτι ψεύτικο. Περιττό να πω ότι ο φωτιστής και ο μπούμαν απολύονται! Ούτε έβλεπα ούτε άκουγα καλά στις νυχτερινές σκηνές! Μπας και έφταιγε αυτό; Επίσης ΜΙΑ σοβαρή στιχομυθία δεν άκουσα! Κάτι φωτογραφίες και χορούς και τραγούδια –λέμε τώρα-… Απογοητεύτηκα! Ένα το κρατούμενο!

Ρούσσος-Αμαλία… Σταθερή αξία

Κατρανίδης και Πεφάνη σε εξαιρετικές ερμηνείες! Ανανεωμένοι… Άψογοι! Τόσο στις μεταξύ τους σκηνές, όπως σε αυτήν που μιλούσαν για τα παιδιά τους που έφυγαν από το σπίτι, όσο και μεμονωμένα, όπως αυτή της Αμαλίας με τη Νεφέλη. (Η μικρή έφυγε με σκυμμένο κεφάλι, έριξε και ένα υπέροχο, γλυκό βλέμμα…Η μητέρα της πάλι για άλλη μια φορά βάζει τα δικά της «θέλω» πάνω από τα «θέλω» του παιδιού της!) Από τις αγαπημένες μου! Μακάρι να τους βλέπαμε περισσότερο στο επεισόδιο. Δύο τα κρατούμενα!

Dust in the wind…

Ερωτική σκηνή στην Κωνσταντινούπολη ΔΕΝ είδαμε, αλλά ξύλα, κάρβουνα, στάχτες, φωτιές, σπίθες και τα λοιπά βεγγαλικά τα είδαμε. Η σκηνή μου άρεσε πολύ από σκηνοθετικής άποψης και γιατί όχι και σαν ιδέα. Αν δεν είχα, βέβαια, τη μαμά μου να με πρήζει από δίπλα: «Και τι αντιχριστιανικό! Ο άθεος! Απαράδεκτος! Τι μηνύματα περνάνε!» και εγώ να μην μπορώ να συγκρατήσω τα γέλια μου θα την είχα προσέξει καλύτερα! Τρία τα κρατούμενα!

Δικηγόροι,-ος εν δράση…

H Νόρα από τι θα συνέλθει; Από τις διακοπές; Εγώ γιατί να πηγαίνω την επόμενη μέρα φροντιστήριο και εκείνη να χαλαρώνει; Είναι άδικο! Razz Είχε ένα ύφος ο Λουκάς εδώ, πάντως… «Κρύψου ήλιε, βγαίνω εγώ»! Χώρια που σαν να του την έπεφτε η Εριέττα! Μάζεψε τα σάλια σου κοριτσάκι, γιατί δαγκώνει η Νόρα! Κατά τα άλλα η Εριέττα ούτε κρύο ούτε ζέστη για εμένα! Τέσσερα τα κρατούμενα!

Μπέλλος-Νταίζη… Το θέατρο του παραλόγου

Πιο μεγάλο ξενέρωμα δεν έχω δει! Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε! Κοροϊδία! Υποκρισία! Μεγάλα λόγια και ψεύτικες υποσχέσεις! Δεν τους αντέχω ομολογουμένως! Πέντε τα κρατούμενα!

Η Νύχτα των Λεοντιδών…

Αν και μικρή μακράν η αγαπημένη μου σκηνή του επεισοδίου… Μα γινόταν κι αλλιώς; Με την ευχή της Νόρας; «Θέλω να φέρω στον κόσμο το παιδί του έρωτά μου» Και εμείς αυτό θέλουμε! Θέλω και εγώ το «ΛουκαΝοράκι» τους! inlove Το περιμένω πώς και πώς! Θέλω να τους δω να συζητάνε την ευχή! Θέλω να τους δω να συζητάνε ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ! Για παρόν, παρελθόν και μέλλον! Έξι τα κρατούμενα!

Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα σχολιάσω! Προς το παρόν ψηφίζω «Μέτριο» και αυτό όχι με όλη μου την καρδιά! Σκηνοθεσία και μουσική επιμέλεια τα highlights του επεισοδίου!

ΥΓ. 1: ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΗ ΜΠΕΜΠΑ! Επτά τα κρατούμενα!
ΥΓ. 2: ΘΕΛΩ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΦ’ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΥΛΗΣ! Οκτώ τα κρατούμενα!
ΥΓ. 3: Η Μελίτα δάνειο πήρε; Νοικιάζει; Πού στο καλό τα βρήκε τα λεφτά; Εννιά τα κρατούμενα!

sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Σεπ 19, 2010 11:24 pm

Clarabelle έγραψε:
Ένα πρώτο σχόλιο
Δύο ώρες επεισόδιο τα μόνα που άξιζε να δει κανεις ήταν
1. Η καταπληκτική Παπαδημητρίου στη σκηνή της με το Μπέλλο
2. Το ύφος του Χρήστου όταν άκουσε οτι η Νταίζη παντρεύεται
3. Ο Μάριος με τη μπαντάνα
4. Το εκπληκτικό βλέμα της Ξυλά όταν οι υπόλοιποι έκαναν ευχές

Είπα να το ψηφίσω άθλιο αλλά ντράπηκα και το ψήσισα μέτριο
Γέλασα μέχρι δακρύων οπότε κρίμα ήταν να μη τιμήσω ένα επεισόδιο που με διασκέδασε

Υγ. Το σκεφτήκανε καλά να φέρουνε το Λευτεράκη για μια κλασάτη γυναίκα σαν την Εύα; lmao

Θα συμφωνήσω μαζί σου!!!!!!!

Μόνο που εγώ ψήφισα άθλιο, και δεν ντρέπομαι καθόλου!! Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 767325
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από st@cy Κυρ Σεπ 19, 2010 11:26 pm

ειλικρινα δεν εχω κατι να σχολιασω νομιζω τα ειπε ολα η αριδνη..δεν αρχισαμε καλα,καθολου καλα.....απλα καλο,κι αυτο επειδη ειμαι σε καλη μερα.
st@cy
st@cy
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : In one of all the gon joints in all the towns in all the world...
Ασχολίες : Σινεμα,θεατρο,φωτογραφια,tango

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Σεπ 19, 2010 11:27 pm

sifantid έγραψε:
ΥΓ. 3: Η Μελίτα δάνειο πήρε; Νοικιάζει; Πού στο καλό τα βρήκε τα λεφτά; Εννιά τα κρατούμενα!


Είναι το ''στέκομαι στα πόδια μου'' !!!

Σπιταρόνα με ταράστια LCD τηλεόραση, ενώ η Μελίτα είναι άνεργη?? Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 735655
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από pasxalitsa Κυρ Σεπ 19, 2010 11:27 pm

Εισαγωγικό το αποψινό, ενακτήριο για τον τελικό κύκλο επεισόδιο.
Με τους παλιούς να προσπαθούν να κάνουν ένα νέο βήμα και τους καινούργιους να μπουν στο κλίμα και να δέσουν με την ιστορία.

Ξεχώρισα ακόμα μια φορά τους συνήθεις Υπόπτους
Κατρανίδης-Πεφάνη-Παπαδημητρίου-Κασσανδρινός-Πολυχρονίδη-Σταύρου σε πολύ δυνατές σκηνές. Περιμένουμε ακόμα περισσότερες.oscar:

Λούκας-Νόρα σε τρυφερά τετ- α -τετ πριν αρχίσουν τη μεγάλη περιπέτεια της Δίκης Χατζηβασιλείου. Πολύ καλή η σκηνή Λουκά-Εριέττας.

Η παρέα ενωμένη, ανανεώνει τις ευχές της, αν και δική μου άποψη είναι ότι θα δυσκολευτούν να πραγματοποιήσουν αυτά που ευχήθηκαν. Θα δείξει.

Μπέλλος στο δικό του ροζ συννεφάκι, πηγή γέλιου.

Με το Λευτεράκη δεν κόπηκα τρελά, περιμένω τη συνέχεια.

Μελίτα, τι είχες Γιάννη, τι είχα Πάντα. Καμία βελτίωση ούτε ως ρόλος ούτε ως ερμηνεία. Μόνο νεύρα μου προκαλεί. Λυπάμαι.

Περιμένω το αυριανό για την αποκάλυψη της Νταίζης.

Καλή μας αρχή .......
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από nora19 Κυρ Σεπ 19, 2010 11:27 pm

μετριο. στα συν η λαμπου και η παρεα. οι σκηνες νορας λουκα με εξαιρεση το καροτσερι ωραιες αλλα λιγες. περιμεναμε ερωτικη σκηνη αλλα με την ορεξη μειναμε( ελεος αυτο το ζευγαρι εχει απο τις μεγαλυτερες αν οχι τη μεγαλυτερη χημεια σε τετοιες σκηνες. αποδεδειγμενα τις σκιζει. και δεν ειδαμε ουτε μια? Kotsides )

εμενα κατα τα αλλα μου φανηκε λιγο βαρετο. ειδικα νταιζη μπελλος και αντιγονη. ο λευτερης ουδετερη εντυπωση ουτε κρυο ουτε ζεστη. (στα μειον το θεματακι με την καυση της νεκρης. δεν ξερω δεν μου καθησε καλα το ολο σκηνικο. γενικα η ολη ιστορια λευτερης παρελθον διαμαντια δεν δεν δεν..πώς το λενε...δεν...)

αναμενω η ευχη της Νορας να πραγματοποιηθει αν και θα σκεφτω πολυ αν θα βλεπω τη σειρα μετα απο αυτην την τηλεταινια. δε ξερω μου αφησε πολυ αρνητικη εντυπωση το ολο πραγμα με τις νεες -ο θεος να τις κανει- εξελιξεις. βασικα μου φανηκε λιγο βαρετο και προχειρο. και δεν εχω κανεναν σκοπο να βλεπω την παρωδια που ονομαζεται νταιζη αδελφη καρταλη αδελφη νικολα που θα διεκδικησει ο,τι της ανηκει. δεν νομιζω το νευρικο μου συστημα να αντεξει αλλες σκηνες παρωδιας μεταξυ νταιζης μπελλου.


ΥΓ κουκλα η παπα και ο παναγιωτης(πετρακης).
nora19
nora19
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : παντού και πουθενά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από mariannitaki Κυρ Σεπ 19, 2010 11:28 pm

Εγω αν μου επιτρεπετε θα σχολιασω αυριο αναλυτηκοτερα
Σημερα δεν ξερω αλλα δεν μου βγαινει
Το μονο που εχω να πω ειναι πως το περιμενα πολυ καλυτερο και πως ηταν ΑΠΛΑ καλο

Αυτα αναλυτηκοτερα αυριο valen
mariannitaki
mariannitaki
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Ονειρούπολη
Ασχολίες : Να ζω την κάθε στιγμή της ζωής :)

https://www.youtube.com/user/MrLoulou6930

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από vs116117 Κυρ Σεπ 19, 2010 11:29 pm

sifantid έγραψε: Εννιά τα κρατούμενα!

Στα δέκα το επεισόδιο κατεβαίνει κατηγορία στην ψηφοφορία!
vs116117
vs116117
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από anna_loukonoriki4ever!! Κυρ Σεπ 19, 2010 11:29 pm

sifantid έγραψε:Σήμερα κατ’ εξαίρεση θα «παραβιάσω» λίγο τα σχολικά περιθώρια ώρας και θα μείνω να σχολιάσω το επεισόδιο –ή τουλάχιστον κάποιες σκηνές που μου προκάλεσαν το ενδιαφέρον- που κατά τα άλλα δε με ενθουσίασε για να το θέσω διακριτικά.

Νόρα-Λουκάς… Hoscakal Κωνσταντινούπολη

Εδώ έχω μία εύλογη απορία. Τρεις μέρες 10ωρα γυρίσματα έγιναν για λιγότερα από 5 λεπτά σκηνές; Τόσα έξοδα για εξωτερικά γυρίσματα στην Κωνσταντινούπολη για να έχουμε περισσότερα πλάνα της στάχτης παρά του ζευγαριού; Ευτυχώς υπάρχει και η χημεία των ηθοποιών, ο ερωτισμός που αποπνέουν και κάτι έγινε στις ελάχιστες σκηνές. Πάντως, σήμερα μου φάνηκαν λίγο εκτός φόρμας για να λέμε και του στραβού το δίκιο. Ας πούμε εκεί που συμπλήρωναν ο ένας τα λόγια του άλλου μου έβγαζαν κάτι ψεύτικο. Περιττό να πω ότι ο φωτιστής και ο μπούμαν απολύονται! Ούτε έβλεπα ούτε άκουγα καλά στις νυχτερινές σκηνές! Μπας και έφταιγε αυτό; Επίσης ΜΙΑ σοβαρή στιχομυθία δεν άκουσα! Κάτι φωτογραφίες και χορούς και τραγούδια –λέμε τώρα-… Απογοητεύτηκα! Ένα το κρατούμενο!

Ρούσσος-Αμαλία… Σταθερή αξία

Κατρανίδης και Πεφάνη σε εξαιρετικές ερμηνείες! Ανανεωμένοι… Άψογοι! Τόσο στις μεταξύ τους σκηνές, όπως σε αυτήν που μιλούσαν για τα παιδιά τους που έφυγαν από το σπίτι, όσο και μεμονωμένα, όπως αυτή της Αμαλίας με τη Νεφέλη. (Η μικρή έφυγε με σκυμμένο κεφάλι, έριξε και ένα υπέροχο, γλυκό βλέμμα…Η μητέρα της πάλι για άλλη μια φορά βάζει τα δικά της «θέλω» πάνω από τα «θέλω» του παιδιού της!) Από τις αγαπημένες μου! Μακάρι να τους βλέπαμε περισσότερο στο επεισόδιο. Δύο τα κρατούμενα!

Dust in the wind…

Ερωτική σκηνή στην Κωνσταντινούπολη ΔΕΝ είδαμε, αλλά ξύλα, κάρβουνα, στάχτες, φωτιές, σπίθες και τα λοιπά βεγγαλικά τα είδαμε. Η σκηνή μου άρεσε πολύ από σκηνοθετικής άποψης και γιατί όχι και σαν ιδέα. Αν δεν είχα, βέβαια, τη μαμά μου να με πρήζει από δίπλα: «Και τι αντιχριστιανικό! Ο άθεος! Απαράδεκτος! Τι μηνύματα περνάνε!» και εγώ να μην μπορώ να συγκρατήσω τα γέλια μου θα την είχα προσέξει καλύτερα! Τρία τα κρατούμενα!

Δικηγόροι,-ος εν δράση…

H Νόρα από τι θα συνέλθει; Από τις διακοπές; Εγώ γιατί να πηγαίνω την επόμενη μέρα φροντιστήριο και εκείνη να χαλαρώνει; Είναι άδικο! Razz Είχε ένα ύφος ο Λουκάς εδώ, πάντως… «Κρύψου ήλιε, βγαίνω εγώ»! Χώρια που σαν να του την έπεφτε η Εριέττα! Μάζεψε τα σάλια σου κοριτσάκι, γιατί δαγκώνει η Νόρα! Κατά τα άλλα η Εριέττα ούτε κρύο ούτε ζέστη για εμένα! Τέσσερα τα κρατούμενα!

Μπέλλος-Νταίζη… Το θέατρο του παραλόγου

Πιο μεγάλο ξενέρωμα δεν έχω δει! Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε! Κοροϊδία! Υποκρισία! Μεγάλα λόγια και ψεύτικες υποσχέσεις! Δεν τους αντέχω ομολογουμένως! Πέντε τα κρατούμενα!

Η Νύχτα των Λεοντιδών…

Αν και μικρή μακράν η αγαπημένη μου σκηνή του επεισοδίου… Μα γινόταν κι αλλιώς; Με την ευχή της Νόρας; «Θέλω να φέρω στον κόσμο το παιδί του έρωτά μου» Και εμείς αυτό θέλουμε! Θέλω και εγώ το «ΛουκαΝοράκι» τους! inlove Το περιμένω πώς και πώς! Θέλω να τους δω να συζητάνε την ευχή! Θέλω να τους δω να συζητάνε ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ! Για παρόν, παρελθόν και μέλλον! Έξι τα κρατούμενα!

Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα σχολιάσω! Προς το παρόν ψηφίζω «Μέτριο» και αυτό όχι με όλη μου την καρδιά! Σκηνοθεσία και μουσική επιμέλεια τα highlights του επεισοδίου!

ΥΓ. 1: ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΗ ΜΠΕΜΠΑ! Επτά τα κρατούμενα!
ΥΓ. 2: ΘΕΛΩ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΦ’ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΥΛΗΣ! Οκτώ τα κρατούμενα!
ΥΓ. 3: Η Μελίτα δάνειο πήρε; Νοικιάζει; Πού στο καλό τα βρήκε τα λεφτά; Εννιά τα κρατούμενα!

με βρίσκει απόλυτα σύμφωνη ο σχολιασμός σου... δικό σου Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 11556
anna_loukonoriki4ever!!
anna_loukonoriki4ever!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από pasxalitsa Κυρ Σεπ 19, 2010 11:30 pm

Clarabelle έγραψε:
Ένα πρώτο σχόλιο
Δύο ώρες επεισόδιο τα μόνα που άξιζε να δει κανεις ήταν
1. Η καταπληκτική Παπαδημητρίου στη σκηνή της με το Μπέλλο
2. Το ύφος του Χρήστου όταν άκουσε οτι η Νταίζη παντρεύεται
3. Ο Μάριος με τη μπαντάνα
4. Το εκπληκτικό βλέμα της Ξυλά όταν οι υπόλοιποι έκαναν ευχές

Είπα να το ψηφίσω άθλιο αλλά ντράπηκα και το ψήσισα μέτριο
Γέλασα μέχρι δακρύων οπότε κρίμα ήταν να μη τιμήσω ένα επεισόδιο που με διασκέδασε

Υγ. Το σκεφτήκανε καλά να φέρουνε το Λευτεράκη για μια κλασάτη γυναίκα σαν την Εύα; lmao


Χωρίς Σχόλια..... : respect : : respect : : respect :
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από loukitsa Κυρ Σεπ 19, 2010 11:32 pm

Ευχαριστω πάρα πολυ για τα σχόλια σας!
με ενοχλησε η σχεδον ανυπαρκτη παρέα, ο Ρούσσος εξαφανισμένος σε 2 σκηνες απο διωρο επεισόδιο και η γελοιοποιήση Λουκά και Νόρας!
sifantid δικό σου oscar
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από Nora&Loukas Κυρ Σεπ 19, 2010 11:33 pm

Καλή ήταν η πρεμιέρα του γ΄ κύκλου αλλα υπήρχαν και στιγμές που βαρέθηκα.
Η Μελίτα μου δίχνει οτι θέλει να κάνει μια νέα αρχή αλλά είναι τελείος συγχυσμένη και θα τραβήξει και πολλά το Νεφελάκι με την αποφασή της.
Η ιστορία του Λευτέρη καλή αλλά τη σκήνη με την γυναίκα του την έδιξε 3 φορές και ψιλοβαρέθηκα.
Καλά ο Μπέλος στον κόσμο του, και μου αρέσει που πέρνει και προτοβουλίες αντι να κάτσει στα αυγά του και να ξεστραβωθεί που πηγαίνει να μπλέξει με την Νταίζη.
Οι σκήνες του Λουκά και της Νόρας στην αρχή στην Κωσταντινούπολη δεν μου πολυ άρεσαν ήταν πολύ μικρές σε διαρκεια, αλλά μου άρεσαν οι σκήνες όπου ήταν νύχτα.
Η νύχτα των Λεωντιδών ήταν τέλεια, αλλα έλειπε ο Μάνος...
Snif δεν μπορώ να συνηθήσω την παρέα χωρίς αυτόν.

Nora&Loukas
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Κύπρος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από panpetrakatsi Κυρ Σεπ 19, 2010 11:38 pm

Λοιπόν...Εχουμε και λεμε:
Λουκάς-Νόρα:::Μου άρεσε η ''θεαματικη'' εναρξη στην Κων/πολη με Λουκα και Νορα!Υπεροχες οι σκηνες τους,αν και σε καποιο σημειο (συγκεκριμενα στη σκηνη στο μπαλκονι που ηταν νυχτα) εγινε πολυ μελο πιστευω....
Στη σκηνη που έκαναν τις ευχές την νύχτα των Λεοντιδων με συγκινησε η ευχή της Νόρας για λουκονοράκι...!Αλλα που 'ν'το το λουκονορακι;;;;Το σιγουρο ειναι πως και ο Παναγιωτης και η Αντιγονη εκαναν δυνατο comeback!!!
Δαφνη-Νικολας:::Ε ρε φουκαρα Νικολα!!!Δικιο ειχες και ενιωθες σφιξιμο στο στομαχι!Απο εδω και περα να παίρνεις σοβαρα αυτες τις μεταφυσικες σου ανησυχιες!Αμα λαχει πηγαινε και σε μαγισσες,σε χαρτοριχτρες,σε μεντιουμ!
Νταιζαρα-Μπελλος:::Ε ρε κατακαημενε Μπελλο!!!!Αναρωτιεμαι τι αλλο θα δουμε απο την Νταιζαρα!
Μπελλος-Αντιγονη:::Ελιωσα σ'αυτη τη σκηνη!!!!Μπελλο ζοριστηκες ασχημα!!!Σε ταπωσε η Αντιγοναρα!Χαχα!Λατρεψα το κουνημα της βενταλιας με αυτο το υπεροχο-ειρωνικο γελιο της!!!Θεά!
Μελιτα-Στεφανος:::Ειλικρινα δεν αντεχω αλλο!!!!Η Μελιτα ανεξαρτητη πλεον παει στη παιδικη χαρα με τη Νεφελη και παιζουν τραλαλι-τραλαλο!Ηθελα και να 'ξερα ο Στεφανος που την βρηκε την Μελιτα εφοσον υποτιθεται δεν ξερει που βρισκεται η νεα της κατοικια!!!!Ντοιιιιν!!!Μαλλον πηγε σε μεντιουμ!
Λευτέρης-Αποθανουσα γυναικα στα ανεμοδαρμενα υψη:::
Ελεοοοοοος!!!!Αυτο εγινε πιο μελο και απο τις ταινιες ''Κοριτσια στον ηλιο'' και ''εκεινο το καλοκαιρι''!!!Τι τραγουδια,τι ''θελω να με καψεις και να πεταξεις την σκονη μου και να ερχεσαι καθε Μαη''!!!!Υπερπαραγωγη!Ειχα την αγωνια μη ξεπηδησει απο καπου καμια Αναμπελ και να την κυνηγαει ο βοσκος απο πισω να της φωναζει ''Αναμπελ στασου!Μυγδαλα!'' !!!!Η σκηνη με την πυρα στον λοφο μου θυμισε την τελευταια σκηνη στο Van Helsing που εκαψε κι αυτος την αγαπη του πανω σε ενα λοφο με θεα την θαλασσα!χαχαχα!Το μονο που με αγγιξε σημερα οσον αφορα τις σκηνές του Λευτερη-Λευτερη ειναι το ΑΠΟΛΥΤΑ ΛΑΤΡΕΜΕΝΟ μου soundtrack με τίτλο ''Time'' που συνεθεσε ο Hans Zimmer για την ταινία Inception και επαιξε στην σκηνη που ηταν στην παραλια διπλα στη φωτια!!!Υπέροχο!
panpetrakatsi
panpetrakatsi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από margaret10 Κυρ Σεπ 19, 2010 11:38 pm

Aρχισαν τα "Μυστικα της Εδεμ" και εμεις καθηλωμενοι αποψε παρακολουθησαμε τις νεες εξελιξεις.

Καταρχην να πω οτι μου αρεσε αυτο το 2ωρο επεισοδιο.
Βασιλης Μπισμπικης: Ενας πολυ καλος ηθοποιος με καταπληκτικο βιογραφικο και θεωρω ηταν καταλληλος για τον ρολο του Λευτερη. Περιμενω πολλα απο εκεινον διοτι εχω παρακολουθησει δουλειες του ειδικα στο θεατρο και ειναι φοβερος.

Μαντυ Λαμπου: Επισης πολυ καλη για τον ρολο της Εριεττας, προσδιδει μυστηριο και εναν αερα που σε παραπεμπει να σκεφτεις και να περιμενεις περιεργες καταστασεις απο εκεινη.

Αρχισα με τα νεα προσωπα της σειρας, επισης πολυ αξιολογη η ηθοποιος που εκανε την γυναικα του Λευτερη.

Λουκας Βενετης, ο γλυκος μας δικηγορος, που ομολογω μου κεντρισε περισσοτερο το ενδιαφερον στο σημερινο επεισοδιο, τον ειδα διαφορετικο και στην ερμηνεια του και στο ολο του στησιμο, καλα οσο για το οτι ειναι "Κουκλος και Μελαχροινος Θεος" δεν χρειαζεται να το πω αλλωστε, φανταζομαι συμφωνουν πολλες μαζι μου.

Νορα Φωκα, τρελλιαρα και ευαισθητη σε αυτο το επεισοδιο και συγκινητικη οταν στην ευχη της ζητησε ενα παιδακι απο τον ερωτα της με τον Λουκα. Πιο γυμνασμενη απο ποτε η Αντιγονη να παρατηρησω επισης.

Αλεξανδρος Σταυρου, παχυνε το αγορακι μας απο οτι φανηκε και το μουσι δεν ειχε βγει ακομα καλα sisi Ερμηνεια καταπληκτικη οπως παντα αλλωστε ο Αλεξανδρος, δεν εχω λογια εμενα μην με ρωτατε για εκεινον δεν ειμαι αντικειμενικη τον λατρευω σαν καλλιτεχνη και σαν ανθρωπο.

Δαφνη και Νικολας, ωραια σκηνη με τον μικρο Μαριο μαζι, μεγαλωσε το φασολακι, αλλα ο Νικολας εχει ενα δικιο που φοβαται τωρα που η Δαφνη παει για δουλεια, πολλα θα συμβουν στην πορεια.......

Νταιζη Καρρα, η απολυτη σκυλα της σειρας που εχει καταντησει το Μπελλο μεγαλο θυμα της και ο απολυτος βλακας την πιστευει με ανοιχτο το στομα και ειναι και τιμη του που θα την κανει και γυναικα του.Ποσο καλα την ξερεις βρε Δημητρη, εισαι μεγαλος ψυχολογος βρε ειδικα σε γυναικες σαν την Νταιζη, ατιμουτσικο, παλι καλα που υπαρχεις και εσυ στη σειρα και γελαω λιγο.

Αντιγονη Λαζαριδη, δεν θα την γλιτωσεις αυτη την φορα ερχεται η μεγαλη μπορα, σε βλεπω να εισαι η επομενη που θα βουτηξει ο Στεφανος στην πισινα να σε δροσισει λιγο.Κατα τα αλλα μοναδικη στον ρολο της η Κα Παπαδημητριου.

Ευα, κουκλα και πιο γλυκια απο ποτε, με το μικρο της Αγγελο διπλα ο οποιος εχει μεγαλωσει και εκεινος.

Μελιτα, απαραδεκτη οπως παντα, δεν σηκωνει σχολιασμο η περιπτωση της.

Ζευγος Ρουσσου, οπως παντα μοναδικοι σε ολα, φτωχα τα λογια για τους δυο τους.

Η απουσια του Μανου αισθητη σε ολο το επεισοδιο.

Πηραμε μια μικρη γευση του τι θα επακολουθησει, μυστηριο, μυστικα, ιντριγκες, ψεμματα, αγαπη, παθος και πολλες ανατροπες.

Σημερα ενιωσα την τεστοστερονη διαχυτη στο επεισοδιο, Χρηστος Θεος, Στεφανος επισης καθως και Λευτερης......

Η πορεια πιστευω να μας δικαιωσει που παρακολουθουμε την σειρα. Βεβαια περιμενα μεγαλυτερη ενταση να δω σημερα συμφωνα με το τρειλερ αλλα ας μην βιαζομαστε αρχη ειναι και μια ολοκληρη σεζον ξετυλιγεται μπροστα μας.

Υπομονη και θελω να πιστευω πως τα καλυτερα ερχονται...........

margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από soso Κυρ Σεπ 19, 2010 11:39 pm

pasxalitsa έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Ένα πρώτο σχόλιο
Δύο ώρες επεισόδιο τα μόνα που άξιζε να δει κανεις ήταν
1. Η καταπληκτική Παπαδημητρίου στη σκηνή της με το Μπέλλο
2. Το ύφος του Χρήστου όταν άκουσε οτι η Νταίζη παντρεύεται
3. Ο Μάριος με τη μπαντάνα
4. Το εκπληκτικό βλέμα της Ξυλά όταν οι υπόλοιποι έκαναν ευχές

Είπα να το ψηφίσω άθλιο αλλά ντράπηκα και το ψήσισα μέτριο
Γέλασα μέχρι δακρύων οπότε κρίμα ήταν να μη τιμήσω ένα επεισόδιο που με διασκέδασε

Υγ. Το σκεφτήκανε καλά να φέρουνε το Λευτεράκη για μια κλασάτη γυναίκα σαν την Εύα; lmao


Χωρίς Σχόλια..... : respect : : respect : : respect :

: respect : : respect : : respect : κι απο δω..
..με προσθήκη την βλέμμα της Πεφανη,αφού έφυγε η Μελιτα! : respect :
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από ebelina2007 Κυρ Σεπ 19, 2010 11:40 pm

Μου αρεσε πολυ η πρωτη σκηνη Νορα-Λουκας και εκει σκεφτομαι πως εχω ελπιδες....ολες οι σκηνες στην Πολη ηταν Υπεροχες και να και ο Νικολας με την Δαφνη και τον μικρο Μαριο και παλι χαμογελασα ...ομορφη σκηνη....Η Ευα με την Μαριλου -Αγγελα -και μικρο μπεμπουλη...η αναφορα στον πατερα Μανο που μιλαει καθε βραδυ με την Μαριλια...και μεχρι εκει καλα...Αντε να σας πω πως ακομα και με Στεφανο -Μελιτα χαρηκα...αλλα πραγματικα μεχρι Εκει ....ο Λευτερης μου φανηκε παντελως αδιαφορος...οσο τρομερο και αν ηταν αυτο που εζησε δεν μου το περασε...ενα προσωπο χωρις συναισθημα....
Η μονη που μου εκανε ενα κατι ειναι η Εριεττα...
Ο Χρηστος σημερα μου αρεσε πολυ ειχε εναν αερα διαφορετικο....ακρως γοητευτικο....
Ο Στεφανος μια απο τα ιδια...χτυπαω την πορτα και ψαχνω την αγαπη....Η Μελιτα απαραδεκτη για ακομα μια φορα μονο ο εαυτος της...
Ψηφισα καλο μονο για της σκηνες της παρεας..αν και η απουσια του Μανου ειδικα το βραδυ στην παραλια ηταν πολυ εντονη.....
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Κυρ Σεπ 19, 2010 11:40 pm

Δεν ψηφίζω ακόμα..Είμαι ανάμεσα στο άσχημο και το άθλιο και δεν θέλω να του βάλω παραπάνω απο οτι άξιζε...

Μού άρεσε η ΘΕΑ Στέλλα Παπαδημητρίου και το υφος της στην κουβέντα με το χάπατο!
Η ΘΕΑ Βάνα Πεφάνη, εκπληκτικό βλέμμα σε όλες τι σκηνές...
Το Dust in the Wind που πάντα με συγκινεί..μόνο του αυτη τη φορά..
Η Λάμπου γενικώς..
Τα φασολάκια που μεγάλωσαν..
Και ενα φίλι Νόρας-Λουκά που ηταν μέρα και φαινόντουσαν..
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης