Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Σελίδα 17 από 22 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 22  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

14% 14% 
[ 19 ]
13% 13% 
[ 18 ]
16% 16% 
[ 22 ]
34% 34% 
[ 46 ]
13% 13% 
[ 17 ]
10% 10% 
[ 13 ]

Σύνολο Ψήφων : 135

Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από sarita στό Δευ Sep 20, 2010 9:50 am

Γεια σας και απο μενα.Χθες το μονο εργο που δεν παρακολουθησα ηταν τα "Μυστικα της εδεμ". "Αιμα, δακρυα και ιδρωτας", "Η ζωη μιας κατατρεγμενης μανας", "Τα διαμαντια ειναι παντοτινα" ή η "Ιστορια μιας ξεριζωμενης" ισως να πω οτι παρακολουθησα.

* Για πρωτη φορα βαρεθηκα τις σκηνες Λουκα και Νορας (μην μου την πεσετε ολες μαζι γιατι ειμαι φαν τους απο περσι).Απλα περιμενα να δω καποια κουβεντα, καποια ερωτικη σκηνη και δυστυχως δεν ειδα τιποτα απο ολα αυτα.Παρα ενα καροτσερη που ευτυχως το τραγουδησε θεσπεσια ο Πετρακης(για οποιον εχει διαφορετικη γνωμη απλα χρειαζεται ωρυλα), την γκρινια της νορας που ηθελε ο λουκας να την φωτογραφισει σε αλλη θεση και το ¨γιατι δεν κλεινει η βαλιτσα".Απαραδεκτο.

* Μου αρεσε η σκηνη Δαφνη-Νικολα-Μαριου το οποιο μεγαλωσε και εχει γινει κουκλακι.Και ναι επιτελους μια δομημενη οικογενεια.Με τις διακοπες της, τα πειραγματα της και στη σκηνη Δαφνη-Νικολα με τις ανησυχιες της, τους προβληματισμους της.

* Ωραια σκηνη της οικογενειας χαριτου.Το να θελει η μαριλια να ξανaδωσει δεν το βρισκω κακο.Απο τη στιγμη που ηθελε παιδιατρικη και περασε οδοντιατρικη γιατι να το ακολουθησει δεν καταλαβαινω.Οπως και εγω.Εδωσα πληροφορικη περασα οικονομικα και ποτε δεν πηγα να γραφτω.Οποτε εγω υποστηριζω μαριλια με τα 1000 και χθες περασε μηνυμα η ακριτα να μην ζοριζετε τα παιδια σας αλλα να τα αφηνετε να ακουλουθησουν το ονειρο τους.Η Ευα ας μου πει καποιος που παχυνε?Στις πατουσες?Δηλαδη η γυναικα ειναι Κ-Ο-Ρ-Μ-Α-Ρ-Α-.

* Την μελιτα την υποβιβασαν σε τιτλους που σημαινει οτι επιτελους εδειξε το ταλεντο που δεν ειχε και εγω την αναβαθμισα στην διαθεση μου.Απο αηδια μονο γελιο μου προκαλει.Τη μονη στιγμη που εκνευριστηκα ειναι που για αλλη μια φορα τα εριξε ολα στους γονεις της ακομα και που δεν αναλαμβανει ευθυνη.Δηλαδη ημαρτον 30 χρονων γαιδουρα.Εγω απο τα 15 μου ειχα αποψη και αναλαμβανα τις ευθυνες μου.Προσπαθω να καταλαβω τι σοι μανα ειναι και ειλικρινα ακρη δεν βγαζω.Σε διαφορα λιγων μηνων(Wink εβαλε δυο αντρες μεσα στο σπιτι της, κοντα στο παιδι της.Εφτασε τον εαυτο της σε επιπεδο Ορεστη Μακρη χωρις να υπολογιζει τις συνεπειες που θα εχει στη Νεφελη, στουκαρε με το αμαξι και την εκλεισαν φυλακη και τωρα τι?Παιρνει το παιδι απο την σταθερη του, απο τους δικους του ανθρωπους για ποιο λογο?Μονο και μονο για να ικανοποιησει το ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΘΕΛΩ για αλλη μια φορα.Μπορει να την ενημερωσει καποιος οτι ΠΡΩΤΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΘΕΛΩ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ?Οσον αφορα την επανασταση ειλικρινα δεν εχω να πω κατι.Αν το θεωρει οτι με το να πιανει σπιτι με τα λεφτα του μπαμπα της ειναι επανασταση τοτε μην την κατεβασω απο το ροζ συννεφο.Ας μεινει και καπου ψηλα .Παντως θελει ταλεντο να αποτυχεις σαν μανα,γυναικα και κορη.Και δυστυχως και στα τρια η μελιτα εμεινε ισοβια ουτε καν μεταξεταστεα.Στη σκηνη με το στεφανο παγωμενη να την πω, ανουσια να την πω?Χωρις λογο και αιτια που εγινε να την πω?Παντως ο στεφανος με κατεστρεψε χθες.Με το που ακουσα δεν αγαπησα ποτε καμμια αλλη μου βγηκε η σοκολατινα απο την μυτη.Δεν την ευχαριστηθηκα καθολου.

*Λευτερης:Το νεο κεφαλαιο της σειρας.Με γοητευεσε σαν αντρας αλλα σαν ηθοποιος πιστευω οτι εχει να δωσει πολλα ακομα.Σε αλλες σκηνες μου αρεσε σε αλλες οχι.Επειδη γενικα ειμαι καλος ανθρωπος στη ζωη αυτη λεω να του δωσω λιγο χρονο ακομα πριν καταληξω στα συμπερασματα μου.

*Εριεττα: Μα τι ομορφη γυναικα η Λαμπου και τι ηθοποιος.Απαπα την ειχα ξεχασει και χαιρομαι που την ξαναβλεπω .Το μονο που με χαλασε ειναι το συνολακι που της φορεσαν στη σκηνη με τον Λουκα.Στη σκηνη δε με τον Στεφανο εχω να πω οτι αν δεν ημουν υπερ στεφανου-ευα εννοειται οτι θα ψηφιζα Εριεττα-Στεφανο.Τετοια ενταση τετοιος ηλεκτρισμος αναμεσα τους απο τα ματια τους και μονο δηλαδη δεν ειχε ουτε κατα διανοια με την μελιτα.

* Η σκηνη με την παρεα να ευχεται δεν μου αρεσε.Περιμενα σοβαρες ευχες και ακουσα βλακειες με μονη εξαιρεση την Δαφνη και την Νορα.

*Για την νταιζη τι να πω πια?Απαξιω και να την σχολιασω.Η κουνια μπελλος βεβαια απορω πως εγινε επιχειρηματιας αλλα δεν βλεπω να μου λυνεται η απορια σε αυτη τη ζωη.Οπου βεβαια ευχαριστηθηκα την σκηνη του με την Αντιγονη.Κυρια Παπαδημητριου απλα υποκλιθηκα σε αυτη τη σκηνη.Το τι γελιο εκανα δεν λεγεται.Για αλλη μια φορα τα σεβη μου.Ρε κουνιaμπελλε με την Αντιγονη πηγες να τα βαλεις?Αυτη για πρωινο σε εχει.

*Τζινα συγνωμη αλλα πολυ ηλιθιος ο δικος σου.Αντι να την στειλει στον αγυριστο χωρις επιστροφη χαλι εγινε να τον πατησει.Αμεσως ξενοδοχειο.Ουτε καν ενα λεπτο να αντισταθει.Παρολαυτα ΘΕΟΣ ο Περικλης (Ξερω μουσειο).

*Στη σκηνη της Αγγελας με την Πυθια το ποσο ηθελα να εμφανιζοταν ο Κυριακος να γελασουμε δεν περιγραφεται.Κυριακο εισαι online να σου πουμε τα νεα?

Αυτα αν ξεχασα κατι θα επανελθω.Και κλεινω με αυτο που εγραψα χθες.ΜΑΝΟ ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ ΘΑ ΦΑΡΜΑΚΩΘΩ.Τα μυστικα χωριε εσενα ειναι σαν σπιτι χωρις τοιχους.

Ενα oscar στις γνωστες-αγνωστες.

sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Female

Επιστροφή στην κορυφή Go down

Δημοσίευση από Morena στό Δευ Sep 20, 2010 9:57 am

Το επεισόδιο και για μένα δυστυχώς ήταν απογοητευτικό...δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλους τους σχολιασμούς σας αλλά απ'ότι κατάλαβα μάλλον οι περισσότεροι έτσι αισθάνονται...τίποτα καινούργιο, τίποτα το συνταρακτικό με σεναριογράφους να προσπαθούν να τραβήξουν από τα μαλλιά μια ιατορία που όπως φαίνεται μάλλον δεν πήγαινε για τρίτο κύκλο...μοναδική παρηγοριά οι σκηνές Λουκά και Νόρας αν και ήταν ελάχιστες από Πόλη...η οποία κατά τα άλλα είναι μια υπέροχα και πολύ ερωτική....αυτά... οψώμεθα για μια καλύτερη συνέχεια...

Morena
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Female Τόπος: Ζωγράφου, Αθήνα

Δημοσίευση από Vaso20 στό Δευ Sep 20, 2010 9:57 am

Καλο ηταν το επεισοδιο!Ενταξει το περιμενα καλυτερο αλλα μια χαρα ηταν,δεν εχω παραπονο!

Η Μελιτα μ αρεσε πολυ!Καιρος ηταν να παρει τη ζωη της στα χερια της κ να πει αληθειες στους γονεις της!Αργησε λιγο αλλα καλλιο αργα παρα ποτε valen
Η Νταιζη επισης μ αρεσε!Τους δουλευει ολους κ τσιμπανε!στους μισους τα λεει ετσι στους μισους γιουβετσι!Πολυ γελιο!Ειναι πολυ πιστικη!Ακομα κ εγω που ξερω οτι λεει ψεμματα την πιστευω καμια φορα! valen
Η Εριεττα μ αρεσε!Εχει ενα στυλ,εναν αερα!Εφερε ενα μυστηριο κ παλυ στη σειρα!Κ με την Αννα κανουν ωραιο δυδιμο,αρκει να μην αρχισουν τα πισωπλατα μαχαιρωματα by Αννα κ ξενερωσουμε!
Ο Λευτερης μου αρεσε!Ενδιαφερουσα η ιστορια του κ καπως συγκινητικη!
Η Ευα μ αρεσε!Ενταξει τπτ το ιδιαιτερο αλλα ειναι ευχαριστη παρουσια!Οπως κ η Δαφνη(Γεραλη??Λυτρα??βαλε επωνυμα τωρα που γυριζει! valen )αν κ δεν την πολυσυμπαθω!
Το Νικολα τον εχω βαρεθει πια!Γκρινια,γκρινια,γκρινια!Δουλεια θα πιασει η γυναικα σου!Δεν θα κανει φονο!Ελεος! Synelthe
Ο Στεφανος τπτ το ιδιαιτερο!Τα ιδια παλυ!"Η Μελιτα ειναι η γυναικα της ζωης μου κ θα την πεισω γι αυτο"
Ενταξει πεισ την ομως!Μη μας ταλαιπωρεις αδικα! valen
Αμαλια-Πετρος λιγο "κολλημενοι"!Ενταξει δεν θα παει κ στην ξενητια η Μελιτα!Πεντε στενα παρακατω θα παει(που λεει ο λογος)δεν χρειαζονταν οι υπερβολες αυτες πιστευω!

Οι αλλοι βαρετοι κ αδιαφοροι!Αλλα ενταξει αρχη ειναι ακομα θα στρωσουν! valen

Vaso20
Τουρίστας
Τουρίστας

Female Τόπος: Παντου κ παντα!
Ασχολίες: μαμ-κακα-tv-pc κ νανι!!!Α κ σχολη οποτε θυμαμαι!!Εχουμε κ δουλειες!!

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto στό Δευ Sep 20, 2010 10:05 am

Ας σχολιάσω κι εγώ και μετά όσο προλαβαίνω θα σας διαβάσω..

Σαν κλασσικός τεμπέλης βέβαια θα πω τι μου άρεσε που είναι και μακράν μικρότερη λίστα από το να γράψω τι δεν μου άρεσε..

Από το επεισόδιο λοιπόν κράτησα τα εξής:

1) Τους τίτλους!!!
α) Η Ξυλά δεύτερη στη θέση του Μπουργιού (και άφαντη ωσάν τον Μπουγιούρη θα έλεγα αλλά είπαμε θα σχολιάσω μόνο τα θετικά!)
β) Η παρέα της Φεγγαρόπετρας σύσσωμη, με εξαίρεση τους Κατρανίδη και Πεφάνη που παίρνουν προβάδισμα λόγω πείρας και ηλικίας, ΠΑΝΩ από τους ΔΕΥΤΕΡΑΓΩΝΙΣΤΕΣ!!! Επιτέλους αναγνωρίζεται η αξία τους και το ποιος φέρνει τα νούμερα και χωρίς αβανταδόρικο σενάριο και πουσάρισμα από παντου!

2) Η σκηνή της οικογένειας Λύτρα που γυρνούσε από τη θάλασσα. Η κλασσική ελληνική οικογένεια με τις ομπρέλες τις ξαπλώστρες και τα συμπράγκαλα φορτωμένα στον ευτυχή πατέρα!! Εξαιρετικά αληθινό και έλιωσα και με τον Μαριο με το μαγιώ και τη μπαντάνα!

3) Η σκηνή της Αντιγόνης στο καρότσι με τον Χρήστο να παρακαλά για να συνέλθει και εκείνη πεισματικά να λέει ότι δεν θέλει να μιλήσει με κανέναν.

4) Η σκηνή του Χρήστου με την Νταίζη με έμφαση στην ανακοίνωση του γάμου της χρονιάς όπου ο Κασσανδρινός μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα με την αλλαγή στις εκφράσεις του μου πέρασε όλα τα συναισθήματα του Χρήστου σταδιακά και όπως εξελίσσονταν.. στεναχώρια, πικρα, θυμός..

Αλλά και μετά παραίτηση μπροστά στη γυναίκα που αγαπά και θέλει.. Σου μετέδιδε τόσο πολύ έντονα τα συναισθήματά του που δεν μπορούσες καν να σκεφτείς "Α τον ηλίθιο τον τούμπαρε" γιατί έβλεπες και ένιωθες τον πόνο του!

5) Η αντίδραση της θεάς Παπαδημητρίου ως Αντιγόνη Λαζαρίδη όταν άκουσε να αποκαλούν τη Νταίζη ανυπεράσπιστο κορίτσι και όταν του έλεγε του Μπέλου "μα πως φαίνεται ότι την παίζετε στα δάχτυλα τη Νταίζη" αλλα και γενικότερα η σκηνή της με τον Καλαθά που με έκανε να σηκωθώ απο την καρέκλα και να προσκηνώ με τις κινήσεις και της εκφράσεις της ανεπανάληπτης Στέλλας Παπαδημητρίου!!!

6) Το ύφος της θεάς Ξυλά όταν έκανε ευχές η παρέα.. Αυτό το σιωπηλό παράπονο..

7) Η σκηνή του θανάτου της Βέρας με το Λευτέρη να κλαίει απο πάνω της, το κωμικό στοιχείο του επεισοδίου άκρως επιτυχημένο καθώς όπως είπε και ο Καπουτζίδης όταν κάνεις δράμα δεν θα σου πει κανείς γιατί δεν τον έκανες να κλάψει, αλλά όταν κάνεις κωμωδία αν δεν γελάσει είσαι χαμένος, εγώ λοιπόν γέλασα με την καρδιά μου!!!!!

Η ψήφος τώρα... θα είμαι επιηκής.. καθώς όλα τα παραπάνω κάλυπταν 10 λεπτά από τις 2 ώρες του επεισοδίου δεν θα το πώ άθλιο... θα το πώ άσχημο! Είδατε τι καλή που είμαι? lmao

Θυμώνω με τον εαυτό μου που δεν έχω κάτι θετικό να πω για τη Νόρα και το Λουκά αλλα μάλλον όταν ζητούσαμε σοβαρές σκηνές τα λέγαμε στον τοίχο! Συγνώμη αγαπητά μου Λουκανοράκια..

Θυμώνω που δεν μπορώ να επαινέσω Σταύρου και Ξυλλά οι οποίοι λιγότερο ο πρώτος και περισσότερο η δεύτερη ήταν επιηκώς αόρατοι! Και ειδικά ο Σταύρου (συγνώμη και πάλι) μου φάνηκε ελαφρώς παραιτημένος..

Θυμώνω που κάθισα και είδα 2 ώρες επεισόδιο για 10 λεπτά που άξιζαν και εκτός από 5 ανθρώπους όλοι οι άλλοι δεν με σύγχυσαν καν.. με άφησαν απλά παντελώς αδιάφορη!

Θυμώνω που είχα άγχος πώς θα ζορίζω τη δουλειά μου να τελειώνει πριν τις 7 να προλαβαίνω επεισόδιο, άγχος χωρίς λόγο μια και τελικά το live δεν έχει άλλη χάρη όπως δήλωσα χτες, desavantage έχει που δεν μπορείς να κάνεις ff ειδικά τις σκηνές του Λευτέρη που τις φάγαμε στη μάπα x 3 να τις εμπεδώσουμε! lmao

Αυτά για σήμερα.. και πολλά ήταν..

Περασμένα μεγαλεία...

Από τη λίστα με τα δεν, ένα μόνο θέλω οπωσδήποτε να σχολιάσω, όλη αυτή την κοκκινίλα στο Βόσπορο, λιγότερες σημαίες δεν γινόταν να φάμε στη μάπα? Έλεος... Sorry αλλά μου χτύπησε πολύ άσχημα στο μάτι όλο αυτό...

Και εις άλλα με υγείαν!

ΥΓ. Το κλασσικό - απαλλάξτε μας από τον ξενέρωτα!

KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Female Τόπος: Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες: Playing referee between my heart and my mind..

http://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από nora_oscar στό Δευ Sep 20, 2010 10:11 am

Εγω ψηφισα μετριο το επεισόδιο και παραθετω αναλυτικα τουσ λογους παρακατω.

Λουκας-Νορα: αδιαφοροι...ενα ταξιδι στην Κων/πολη οπου ενα ερωτευμενο ζευγαρι ευηποληπτων δικηγορων σαχλαμαριζε δεξια και αριστερα.... σαν 15χρονα...ελεος προχειροτητα στα γυρισματα,δεν μου προκαλεσε κανενα συναισθημα ουτε καν αυτη την χημεια που εχουν μεταξυ τους...σαν 2 φιλοι ηταν οση ωρα σουλατσαριζαν! Μόνο η σκηνη το βραδυ στο μπαλκονι πηαγαινε να σωσει το σκηνικο...τελος παντων...ελπιζω στα επομενα επεισοδια να μας πεισουν για την μαγεια της σχεσης τους.... Οσο για τις ευχες τους τι να πω...ο καημος του λουκα να μην ζαλιζει τον Νικολα? και μονο η Νορα να σκεφεται το μελλον τους....?
Μπελλος-Νταιζη Λατρευ Στελιο Καλαθά...μου αρεσε που τα χωσε στην Αντιγόνη,αλλα αυτο το βλεμμα του βοδιου οταν κοιταζει την Νταιζη μου τη δινει στα νευρα...θελω να ξυπνησει ο Μπελλος και να δουμε το αλλο του σκοτεινο προσωπο.
Μανος Απλές αναφορές...τι σου ειπε ο πατέρας σου ( ερωτηση προσ τη Μαριλλια) αισθητη καρααισθητη η απουσια του σε ολο το εργο. τον εψαχνα στην παραλια με την παρεα,τον εψαχνα στο ατελιε της Δαφνης τον εψαχνα γενικα....κριμα....
Στεφανος- ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!

Καρτάλω: πολυ καλη και με την Νταιζη και με τον Μπελλο και με τον Χρηστο και με τον γιο της ωραια. Μου αρέσει πολυ που έχω να περιμένω πως θα εξελιχθεί η ιστορία και μέχρι ποιο σημεέιο εμπλεκεται...

Μελιτα: ασχολιαστο. ενα παιδι που το εχει κανει βαλιτσα και ενα αλλο που κραταει οπως ειπε ο πατέρας της για να εχει κατι δικο του....με του ρουσσου τα λεφτα μετακομιζω και εγω....φραγκα στην ακρη,το σπιτι ετοιμο θελω να την δω να στεκεται ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΗΣ οχι ετσι...

ευα ωραιο το βλεμμα που την ταξιδευε την ωρα των ευχων....θα ηθελα ενα πλανο με τον μανο σε ενα παραθυρο στη βοστωνη να σκεφτεται την παρεα...και την ΕΥΑ φυσικα...anyway. Αν μας πρηξουν με την ευα να χτυπειται στα γυμναστηρια θα το κλεισω και δεν θα το ξαναδω ποτε!

Δαφνη Νικολας οπως τους εχουμε συνηθισει μονο που η διαισθηση του Νικολα μας προιδεαζει για το τι θα δουμε παρακατω..

Λευτερης....αινηγματικος οκ...αλλα τι σκηνικο ηταν αυτο με την καμμενη γκομενα? απο ποτε επιτρεπεται αυτο στην Ελλαδα μου λετε? ΑΚΥΡΟ. Θα μας τρελλανουν οπως τοτε με τον χατζηβασιλειεου που εφαγε τοσες σφαιρες στο κεφαλι και συνεχιζε να μιλαει.....τι βλακειες ειναι αυτες ρε γαμωτο...γιατι παιζουν με την νοημοσυνη μας?

ερριετα...στυλιστικα με τοσα λεφτα που εχει θα επρεπε να ντυνεται καλυτερα...και τι ακυρο πεσιμο ηταν αυτο στο λουκα? μαζεψε τα σαλια σου κοπελα μου! 2 κυκλους περιμεναμε για να ειναι ο λουκας με την νορα!
γραμματεας της αδιαφορη....παντελως....
μαριλλια...κριμα που το κοριτσι δεν περασε...γιατι της στο εκαναν αυτο οι σεναριογραφοι?μου λετε?
ηλιας -αγγελα...αυτοι θα τα φτιαξουν σιγουρα!

και οι the best! μαμα και μπαμπας Ρουσσου. κρατησαν το εργο παιδια χθες...πολυ καλοι και οι 2 ειδικα ο κατρανιδης που ειναι και η αδυναμια μου μεσα στη σειρα.....φοβερος θα αποκλαυφθουν και γιαυτον πιστευω αρκετα σε αυτον τον κυκλο...

τελειωνοντας θελω να πω οτι περιμενα περισσοτερα απο το πρωτο επεισοδιο αλλα δεν πηρα τελικα αυτο που ηθελα....θα ηθελα αν μας διαβαζουν,να εχουμε περισσοτερο την παρεα και λιγοτερο ολους αυτους που τη γυροφερνουν....εγω ξεκινησα να βλεπω τη σειρα για ολη αυτη την ατμοσφαιρα που δημιουργουσε η παρεα εκει στην εδεμ...πως αλλαξαν ετσι τα πραγματα ελπιζω να με καρτησει η σειρα φετος...και φυσικα να ξαναδω τον Μανο με τη Ευα ευτυχισμενους....αυτα

nora_oscar
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Vaso20 στό Δευ Sep 20, 2010 10:38 am

anastasia20 έγραψε:Ας σχολιασω….

Μελιτα:θεα….μετα από καιρο δυναμικη,αποφασισμενη και πανω από όλα ηρεμη…
Ετσι θελω να βλεπω τη μελιτα…παρατα τους ολους μελιτα(εκτος από το στεφανο)και παρε τη ζωη στα χερια σου….

Στεφανος:θεος….
<είναι η μοναδικη γυναικα που εχω αγαπησει τοσο πολύ στη ζωη μου>
<εχω κανει πολλα στη ζωη μου…αλλα η μελιτα δεν ηταν ποτε μερος σχεδιου..θα την κανω να το καταλαβει. >

Love!
Ναι αγορι μου…πεισε την….και θα γλιτωσεις πολλα φασκελα…

Και ναι ειχαμε σκηνη μελιτας-στεφανου…μικρη μεν αλλα ειχαμε…το καμαρι μου την βρηκε…αυτή η μελιτα αμαν πια…ας τον ακουσει λιγο..ο καημενος σαν πληγωμενο κουταβι την κοιτουσε…

Παμε στα υπολοιπα…

Νταιζη:θα τους χορεψει ολους στο ταψι….μια απορια μονο…γιατι κοπελα μου δεν εριξες την καρταλω στην πισινα;γιατι;να μεινει στον τοπο να ησυχασουμε….
Που να ηξερες κακομοιρα μου ότι σε λιγες μερες θα κανεις μακροβουτι εσυ στην πισινουλα…ελπιζω να εχεις καλη αναπνοη μονο….

Θελω να δειρω….

Λιακουρας: πυθια…αει σιχτηρ ….παει δωρο στο γιο του στεφανου και εχει τη νεφελη γραμμενη….τα νευρα μου…maaaad
Αλλα βεβαια αλλως είναι ο χρυσος κληρονομος όχι το νεφελακι….και εχει και μητερα την οσια ευα…
Και Αει στο δ...λο πια με την μητερα-τερεζα ευα…εχει γραψει το παιδι της και τρεχει στα γυμναστηρια να φτιαξει σωμα….μην χασει…εμ βεβαια μασαμπουκιαζε περυσι και τωρα τρεχει….
Αλλα αν είναι να μην εχουμε σκηνες της να ξημερωβραδιαζεται στο γυμναστηριο….

Ρουσσεικο….
Αμαλια και πετραν ωραια στηριξαν τη μελιτα…τι είναι τουτοι ρε;

Αδιαφοροι:

Νορα-λουκας:καλε γιατι τους καταστρεφουν αργα αργα και βασανιστικα;
15 πλανα…στα οποια η νορα με το λουκα αγκαλιαζονταν φιλιοντουσαν,τραγουδουσαν,φωτογραφιζονταν,εκαναν βολτα με την αμαξα,ξεχωριζαν τα απλυτα από τα καθαρα…παλι καλα που δεν μας του εδειξαν να χ…ζουν… gelio

Γελασα:

Με σκηνη μπισμπικη-αποτεφρωμενης….τι ηταν αυτό θεε μου;ηθελαν και πανοραμικο πλανο μην ξερασω…ο αβραμ και η σαρα…ελεος…
Καλα εκει που πιανει τον δολοφονο και του φωναζει <πες μου ποιος σας εβαλε;>μονο ο θεοχαρης ελειπε….
<μιλα σκουληκι…μιλα…ξερασε τα όλα>gelio

Με το υφος του λουκα όταν μιλουσε στην εριετα….
Λες και ακουγα τον χατζηνικολαου… gelio και δεν του εβγαινε κιολας..

Με τα ρουχα της εριετας….εβαλε την κουρτινα και βγηκε…
Το μαλλι γιατι το εχει ετσι;απαισιο…σαν τον jesus Christ εσυ σουπερσταρ ηταν με την μαλλουρα και τα ριχτα….gelio ΕΛΕΟΣ…

Αχ…δεν αντεχω άλλο…εχω πεθανει στο γελιο… gelio

Σημειωσεις:
1)ο κασσανδρινος εχει ομορφυνει επικινδυνα…. ^^
2)ο λουκας τραγουδησε σε μια τηλεταινια 2 ωρων 2 φορες;δηλαδη να υποθεσω-αν το παρω αναλογικα- ότι σε κάθε επεισοδιο θα ριχνει και από ένα τραγουδακι; slap

Στο αυριανο ο στεφανος σακατευει την νταιζη ή της κανει πιπιλια;καλα πως την χτυπησε στο λαιμο;με ποση δυναμη πηγε να την πνιξει;
Και από τι βλεπω αυριο αρχιζει η μεταλλαξη του στεφανου σε ραμπο…θα τις φαει και ο χρηστος…

υ.γcancoon συμφωνω σε ολα..

: respect :
Ο Λουκας-Χατζηνικολαου lmao
Πραγματι ηταν καπως σ αυτη τη σκηνη!Τι στο καλο?Δεν εχει ξαναμιλησει με πελατη?
Αλλα μπορει να κομπλαρε μπροστα στη Εριεττα!Ειναι κ 2 μετρα κουκλαρα! valen

Vaso20
Τουρίστας
Τουρίστας

Female Τόπος: Παντου κ παντα!
Ασχολίες: μαμ-κακα-tv-pc κ νανι!!!Α κ σχολη οποτε θυμαμαι!!Εχουμε κ δουλειες!!

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto στό Δευ Sep 20, 2010 10:45 am

Μόλις διάβασα μέσες άκρες τα γενικότερα σχόλια τα οποία ένα μεγάλο κομμάτι με βρίσκει σύμφωνη αλλα και η γνωστή μειοψηφία με βρίσκει κάθετα αντίθετη! Δεν έχω καν όρεξη όμως να θάψω την πανάθλια Μελίτα που απο εκεί που ζητούσε συγνώμη σήκωσε πάλι μπαιράκι πήρε τη βαλίτσα της ...ε....συγνώμη το παιδί της ήθελα να πω και έφυγε.

Λίγα σχόλια απο τα όσα διάβασα..

maeveline έγραψε:ξεχασα να κανω αλλη μια παρατηρηση...

οταν ανεβαινουμε σε μηχανες φοραμε κρανος και ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ

Εεεε να τον υπερασπιστώ ότι in real life φορά κράνος? shy

Καρ-Mik έγραψε:Αριστεροί με δεξιές τσέπες! Το χείριστο είδος επαναστάτη!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙΣ!!!

nellyjenn έγραψε:με λίγα λόγια αγαπημένες μου θα σχολιασω τα σημερινά:

Γενικά μου φάνηκε ΜΕΤΡΙΟ.

Kων/πολη: Τα πλάνα πολλές φορές άσχημα. Ο Λουκάς και οι Νόρα συμπαθητικοί αλλά μέτριο το συναίσθημα που βγήκε, λίγο μας κουράσανε. Επίσης, μήπως ήταν λίγο άχρηστη η εκδρομή στην Πόλη; τι ακριβώς εξυπηρετούσε; δεν κατάλαβα...

Λευτέρης: Μέτριότατος να το πώ; αδιάφορος; αχρωμος; άοσμος; Τι να πω, ισως μας δώσει κάτι παραπάνω στα επόμενα. καλα να μήν πω για την καύση της νεκρής (η οποία παρεπιπτόντως είχε σφυγμό, λυγισμένα γόνατα και κίνηση στα μάτια και πρόσωπο) άκυρο θα το χαρακτήριζα και εκτός κλίματος.

Εύα: η αγαπημένη μου. Θεά όπως πάντα αλλα σήμερα ήθελα κι άλλο.

Νταίζη-Αντιγόνη: στο ίδιο το μοτίβο με πέρυσι. παρολαυτά πολύ ενδιαφέρουσες σκηνές
Νταίζη-Μπέλλος: αδιάφοροι, βαρέθηκα

Εριέτα: Μου άρεσε, έχει στυλ και φαίνεται οτι ήρθε για να κάνει κάτι σημαντικό

Χρήστος: Η αποκάλυψη του σημερινού επεισοδίου. Ένας κούκλος, ένας τυφώνας που ήρθε πάνω στη μηχανή και μας ξύπνησε από ένα ώς επι το πλείστο, μέτριο επεισόδιο. Χρήστος-Λευτέρης 1-0 (hehe).
Εκπληκτική αντίδραση όταν η Νταίζη του λέει οτι παντρεύεται, εξαιρετική σκηνή και καταπληκτική ερμηνεία και ροή.
Ευχαριστούμε Χρήστο και συνεχισε έτσι. Απαιτούμε όμως στο εξής να έχεις ρόλο στις εξελίξεις. Και μή σε ξαναδούμε να τρέχεις πίσω από τη Νταίζη, έλεος, δεν μας αρέσει να το βλέπουμε και πρέπει να σταματήσει.

Πέτρος-Αμαλία: Εξαιρετικοί και οι δύο.

Μελίτα: κάτι δεν παει καλα με σένα.. επίσης μην ξανα αφήσεις το παιδί για να μιλήσεις με το γκομενο.

τα λέμε σύντομα! φιλιά!

nellyjenn τον έψαχνα τον σχολιασμό σου με τον οποίο συμφωνώ από την αρχή μέχρι το τέλος! Αδιάφορο και επιηκώς μέτριο το επεισόδιο με μόναδικές εξαιρέσεις τις σκηνές του Χρήστου και κάποιες της Αντιγόνης!!!

Aria έγραψε:Nellyjen θα συμφωνήσω μαζί σου και επαυξάνω ειδικά στο θέμα του αγαπημένου μου Χρηστου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τι ήταν αυτό Παναγιά μου;;;;;;;;;;;;;;;;;
Κόντεψα να λιποθυμήσω!!!!!!! Τι τεστοστερόνη ξεχύθηκε απο την οθόνη στο σαλόνι μου;;;;;
Χίλια μπράβο στις σκηνές του Χρήστου, αυτό το βλέμμα σε καθηλώνει.... και πως του παει η μηχανη........!!!!
Ασε που μου θυμίζει και Νίκο Κούρκουλο με αυτό το αρρενωπο το στυλ.
Πάντα τέτοια!!!!!

Κατα τα άλλα ελπίζω σε καλύτερα επεισόδια...

Θα συμφωνήσω και μαζί σου και καλώς μς ήρθες!

KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Female Τόπος: Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες: Playing referee between my heart and my mind..

http://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από nikidanis στό Δευ Sep 20, 2010 10:55 am

Ειλικρινα δεν ξερω και αν αξιζει τον κοπο να γραψω τοσα με ένα επεισοδιο που με αφησε παγερα στο τελος αδιαφορη.

Θα ξεκινησω αντιστροφα θα πιασω πρωτα τις ευχες των παιδιων ….Εκτος της Νορας και της Ευας που επρεπε να συμπληρωθει η προταση –Θελω να γινω ευτυχισμενη- ολες οι υπολοιπες ηταν προχειρογραμμενες .Ετσι για να κανουν μια ευχη και οι λοιποι. Τιποτα παει η Παρεα για μενα χαθηκε η μαγεια σε κεινη τη στιγμη και οχι μονο επειδη ελειπε ενας αλλα ηταν και κακως δωσμενη.Μετα από τόσο καιρο αυτοι οι 5 εναπομειναντες δεν ειχαν να πουν τιποτα σοβαρο?? Απογοητευση…. Παρεα σκονη στον ανεμο πλεονSnif Snif Snif

Από τους καινουργιους Μπισμπικη ,Ουστα και Λαμπου η μονη που αξιζε και μπηκε στο κλιμα κατευθειαν ηταν η Λαμπου αν και δεν ειχε πολλες σκηνες.

Οι σκηνες με τον Λευτερη στην παραλια και στο βουνο αν τον βγαζανε και από τα πλανα να βλεπαμε τη φυση καλυτερα θα ταν!!! Συγνωμη αλλα όταν έναν ηθοποιο θελεις να σου κρατησει ολοκληρη τηλεταινια πρεπει να τον ψαξεις και να τον επιλεξεις σωστα.Προσωπικη μου αποψη ο Μπισμπικης δε απεδωσε οσα επρεπε και ειδικα όταν η σειρα σε μεγαλο μερος θα στηριζεται σε κεινον.

Οσο για το δραμα του Βασιλακη Καιλα λεγε με και αλλιως Νταιζη ΗΜΑΡΤΟΝ ναι μεν γελαω μολις τι βλεπω και με αυτά που ακουω αλλα καποτε εξαντλειται η υπομονη του τηλεθεατη!!!

Ο Στεφανος αφαντος να επαναλαμβανει τα ιδια και τα ιδια ……κριμα για τον Σταυρου που ευτυχως λιγακι σωθηκε από το βλεμμα του στην τελευταια σκηνη όταν μαθαινει ότι η Νταιζη είναι αδελφη του.Η επανασταση της Μελιτας ακυρη τελειως .Ξεκινα αλλα βρες πρωτα μια δουλεια παρε τα πρωτα χρηματα και μετα το παιζεις ανεξαρτητη.Εχει και το Νεφελακι μαζι .Τι εχει να τραβηξει το καημενο…

Νορα-Λουκας τα λογια είναι περιττα .Ειτε ξεκινηστε τους δινοντας τους ιστορια που τους αρμοζει ή στον πατο ετσι όπως τους πατε.

Οι μονοι 3 που αξιζαν για μενα χθες ηταν η Παπαδημητριου και φυσικα η Αντιγονη ειχε μια συνοχη ο ρολος και η ερμηνεια της Παπαδημητριου ητα όλα τα λεφτα!!!! …Η Πεφανη που η γυναικα χωρις να εχει δυνατες σκηνες και κατι ουσιαστικο να πει μου περασε απιστευτα συναισθηματα για το που εχει φτασει η ζωη της και ο Κατρανιδης που δεν ειχε και τις τρομερες σκηνες αλλα μονο η παρουσια του και η σκηνη με την Αμαλια εκανε τη διαφορα!!!!!

Υποτιθεται η τηλεταινια με βαζει στο κλιμα για τα επεισοδια που θα ακολουθησουν.Ελα όμως που όχι μονο δεν μπηκα αλλα εξοργιστηκα κιολας με αυτά που ειδα.Αλλαξτε πλευση τωρα που είναι νωρις γιατι αν συνεχιστουν ετσι τα επεισοδια πολύ απλα και με τακτ παντα θα κλεισω την τηλεοραση!!!
H ψηφος μου αν βαλω μετριο θα ειναι με πολυ επιεικεια αν βαλω ασχημο δεν με αντιπροσωπευει η λεξη οποτε αθλιο...Λυπαμαι...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την nikidanis στις Δευ Sep 20, 2010 11:59 am, 2 φορές συνολικά

nikidanis
Reporter
Reporter

Female

Δημοσίευση από JESSIE στό Δευ Sep 20, 2010 10:56 am

Σήμερα διάβασα όλα τα σχόλιά σας κι επανέρχομαι για κάτι συμπληρωματικά του χθεσινού μου σχολιασμού... Ξέρω οτι η απουσία του Μάνου έγινε αισθητή στους φάνς του, αλλά νομίζω οτι στην ίδια την παρέα της φεγγαρόπετρας δεν έκανε τόση εντύπωση.... Εξηγούμαι: στον Α κύκλο, που τους είδαμε να κάνουν τις ευχές τους, υποτίθεται ήταν η ΠΡΩΤΗ χρονιά μετά από ένα πάρα πολύ μεγάλο διάστημα που ήταν ΟΛΟΙ εκεί, γιατί ο Μάνος είχε ξεκόψει χρόνια και η Εύα ήταν επίσης χρόνια στο Παρίσι. Εξ ού και οι πάρα πολλές εγγραφές απουσίας στο απουσιολόγιό τους... Αρα η τωρινή απουσία του Μάνου δεν σημαίνει και πολλά για την παρέα, έχει περάσει και χειρότερα.... Το θέμα είναι να επιβιώσουν κι απ'όσα δύσκολα τους περιμένουν στην πορεία, και να βιώσουν την ευτυχία, έστω και αν καθένας τους είναι σε άλλη χώρα, ακόμη και σε άλλη ήπειρο...
Ενα άλλο που μου έκανε εντύπωση είναι οτι η Εύα (και να πώ εδώ πόσο όμορφη μου φάνηκε η κα Ξυλά και πόσο φυσικά παίζει, μπράβο της), δεν έπεσε και στα πατώματα από τη φυγή του Μάνου, αντίθετα μας την έδειξαν να χαίρεται με την νέα της ανεξαρτησία, με τα παιδιά της, με τις προοπτικές εξέλιξης στην καριέρα της, με τις προσπάθειες βελτίωσης της εμφάνισής της (αυτό βέβαια είναι λίγο οξύμωρο αφού δεν έχει κανένα πρόβλημα σ'αυτό το σημείο), και γενικά μόνο την ώρα της ευχής φάνηκε λίγο μελαγχολική, όχι όμως ειδικά για το Μάνο, αλλά γενικά στο ότι έμεινε μπακούρι. Θα της έλεγα καλύτερα μπακούρι και ήρεμη, παρά ζευγάρι με κάποιον που την κάνει δυστυχισμένη! ...
Αλλη παρατήρηση, έχεις στο κάστ σου ένα υποκριτικό ταλέντο σαν τον Σταύρου και το αφήνεις (σχετικά) ανεκμετάλλευτο, δεν είναι έξυπνη κίνηση αυτή, αλλά δικαιολογώ εν μέρει τους σεναριογράφους γιατί έπρεπε σ'αυτήν την πρώτη τηλεταινία να μας βάλουν στο παρελθόν των νέων αφίξεων. Ελπίζω στο μέλλον να τον βλέπουμε όσο του αξίζει, όπως και τους Κατρανίδη,Πεφάνη, Κασσανδρινό, Παπαδημητρίου που υποκριτικά κεντάνε... Και να μην ξεχάσω και τη Λάμπου, που σε πολύ λίγες σκηνές έδωσε δείγματα ενός άλλου επιπέδου ερμηνείας....
Επίσης να συμφωνήσω οτι η Μελίτα έχει κερδίσει πολύ σε ΕΜΦΑΝΙΣΗ στον Γ κύκλο, είναι πολύ όμορφη πράγματι, αλλά το παίξιμό της παραμένει μονοδιάστατο, παρασύροντας πρός τα κάτω καί όλους τους άλλους που παίζουν κοντά της στό ίδιο πλάνο ... Οι θαυμαστές της, αντί να την λιβανίζουν, θα έκαναν καλά να υπογραμμίζουν τις ατέλειές της, ώστε να τη ωθήσουν να βελτιωθεί, γιατί μόνο η εμφάνιση δεν κάνει τον ηθοποιό τελικά...

JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Female Τόπος: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από nora19 στό Δευ Sep 20, 2010 11:05 am

εγω παντως τα μονα που θα κρατησω απο αυτη την αδιαφορη τηλεταινια εν τελει ειναι 1)το χουφτωμα λουκα στη Νορα sisi (ή μηπως να πω του παναγιωτη στην αντιγονη sisi ) , 2)την ευχη της Νορας για το Λουκανορακι )) αν και θα μας ταλαιπωρησουν παρα πολυ μεχρι να το δουμε και αν το δουμε Rolling Eyes

3) τη στιχομυθια εριεττας λουκα( ωραιο διδυμο πλακα ειχε η σκηνη sisi αν και διεκρινα ενα αμοιβαιο φλερτ ή ηταν η ιδεα μου? lol! )

Εριεττα: μου αρεσει ο τροπος που σκεφτεστε.

Λουκας: και εμενα μου αρεσει ο τροπος που σκεφτομαι.

lmao lmao με επιασε νερικο γελιο για κανα δεκαλεπτο lmao

nora19
Τουρίστας
Τουρίστας

Female Τόπος: παντού και πουθενά

Σελίδα 17 από 22 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 22  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

- Similar topics

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης