Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

+77
k@terinio-loukonoraki
edem4ever
ifigeneia1
evanna
Ntinaki Agapaei Petraki
angeliga
Antigoni!
CineFreak
FieryRed
Ezantakou
nikidanis
nora_oscar
KatsaroYpotheto
Vaso20
Morena
Penny
NATALITSA_LOUKITSA
fotinaki
Lyn
dt
angel_patra
trelh gia nora-louka
aggeliki
glgs
Vasouli
rachel
Aria
nellyjenn
νοριτσα
LIBRA
Izabella29
maraki_ch
JESSIE
irini
maeveline
loukasnora
gourounaki
gxnel
fanlouknor
maria_sab
diam rena
giwta20
anastasia20
jim7
pruedens
sarita
kelly
koukoumfkos
DESPOINA
noraloukas2
tzibirdika
anneliz_333
katerina--noraloukakos
Cancoon
elenp
figenaki
masoul
Evalia
Foulitsa
ebelina2007
soso
margaret10
panpetrakatsi
Nora&Loukas
mariannitaki
nora19
pasxalitsa
st@cy
Καρ-Mik
sifantid
anna_loukonoriki4ever!!
vs116117
$ofi@ loukakos + nora
manos for ever
loukitsa
evangeliap2808
Clarabelle
81 απαντήσεις

Σελίδα 9 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap14%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 14% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap13%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 13% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap16%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 16% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap34%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 34% 
[ 46 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap13%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 13% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap10%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 10% 
[ 13 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 135
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από kelly Δευ Σεπ 20, 2010 4:05 pm

Foulitsa έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Η καλύτερη η ευχή του Λουκά. Όταν τον άκουσα να ζητάει να είναι οι φίλοι του καλά και να μην τον χρειαστούν ποτέ πήγα πίσω. Τον είδα να κλαίει σ αυτή την ίδια παραλία και να λέει έκανα λάθος ευχή έπρεπε να ευχηθώ να είναι καλά οι φίλοι μου. Βρήκε μια δεύτερη ευκαιρία λοιπόν και ζήτησε αυτό που θεωρεί ακριβό Love!


Σούπερ όλος ο σχολιασμός..
Αλλά στέκομαι εδώ και χαίρομαι που έκανες αυτη τη σύνδεση..Θεωρησα την ευχή του Λουκά γενικευμένενη και πρόχειρη αλλά τωρα που διαβάζω αυτη τη συγκριση και το συνειδητοποιώ θυμάμαι την απιστευτη αυτη σκηνή με το Λουκά στην παραλία που ήθελε να αλλάξει την ευχή του... RESPECT!! : respect :
Nα και μια ευχη για την οποία αναθεωρώ... ΑΝ δεν έβαζε και τον ύπνο του Νικόλα πρωτα μια χαρα θα μασταν...

Συμφωνώ!Απίστευτη η σύνδεση με την ευχή του Λουκά!Εμένα εξ'αρχής μου άρεσε πολύ η ευχή διότι ο Λουκάς ως το πιο αντιπροσωπευτικό δείγμα φίλου(για μένα)δεν έκανε ευχή για τον εαυτό του και προτίμησε να κάνει μια που να αφορά την ευτυχία των φίλων του!
Αλλά ομολογώ πως δεν σκέφτηκα καθόλου τα λόγια του τότε στην παραλία!
Συγκινητικό..... Love!
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από sifantid Δευ Σεπ 20, 2010 4:21 pm

Ζαλίστηκα λίγο να διαβάζω 12 σελίδες σχολιασμούς, αλλά ήρθε η ώρα να κάνω κάποια quotes!

maeveline έγραψε:με ενοχλησε η κων/πολη παρα πολυ ομως!....διανυουμε περιοδο οικονομικης κρισης και τελικα η ουσια του ταξιδιου και τα γυρισματα στην πολη (που ολο και κατι κοστιζουν!) τι απεφεραν?..ποιο το νοημα οταν ουσιαστικα δεν ειδαμε τιποτα..απλα φαινεσθαι και τιποτα αλλο...καμια ουσια ...καροτσερη ειδαμε...εξωτερικες εικονες υποτιθεται ειδαμε...
ο λουκας και η νορα ξερετε οι αυθεντικοι 2 years ago ΠΟΥ ηταν????αναρωτιεμαι εγω τωρα...
καποιες σκηνες πλεοναζαν σε στομφο αλλες απλα υπηρχαν για να υπαρχουν και ως εκει...δεν ξεκιναμε καλα εχω εγω να πω αλλα ενταξει πεστε πως ειμαι αρνητικο ατομο και παμε παρακατω...
μου αρεσε ομως η νυχτερινη εικονα με το φιλι σαν σκηνοθετικη αποψη...
βεβαια με χαλασε και το consept πηγαμε διακοπες με τα λεφτα της πεθερας...ο λουκας που δεν σηκωνε μυγα στο σπαθι του σε αυτο το θεμα και που ουσιαστικα δεν ηθελε να επισκεφτει τα "πεθερικα" του το ταξιδακι στην πολη το δεχτηκε μια χαρα...μην τον ξανακουσω να βγαζει καντηλες για τους γονεις της νορας ο σωγαμπρος θα υστεριασωωω(παραπανω απο οτι εχω ηδη δηλαδη..)
και μετα?...απο τι πρεπει να συνελθει η νορα μου λετε?...απο τις διακοπες?...ε να παει και αλλες διακοπες αμα ειναι για να ξεκουραστει απο τις διακοπες...
πρεπει να ηταν η πρωτη φορα που λουκανορικες σκηνες δεν μου εκαναν τιποτα...
Συμφωνώ μέχρι τελείας (Aν και πρακτικά μιλώντας δε χρησιμοποιείς τελείες, παρά μόνο αποσιωπητικά valen )! : respect :

Foulitsa έγραψε:
Izabella29 έγραψε:

*Η γκρίνια της Μαρίλιας επειδή δεν πέρασε ιατρική,αλλά οδοντριατική είναι αχαριστία και δεν έπρεπε να το βάλουν σαν σκηνή.Άλλοι κάνουν αμαν για να μπουν οδοντιατρική και εκείνη έκανε λες και πέρασε ΤΕΙ ζαμπονοκοπτικής!
ησμούς!

Πολλές φορές όταν άλλους στόχους εχεις και άλλα σου κάθονται, ακόμα και καλύτερα να είναι δεν το βλέπεις.. Πολλά παιδιά που περνουν σε μια σχολή καλή αλλά οχι αυτό που ήθελαν το λαμβάνουν ως προσωπική αποτυχία...
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Μαριέφη και θέλω να θίξω το θέμα ως άμεσα ενδιαφερόμενη. Η Μαρίλια είχε ως στόχο την Ιατρική. Έκανε μία υπέρμετρη προσπάθεια για να επιτύχει τα επιθυμητά μόρια (υπό φυσιολογικές συνθήκες ξεσκίστηκε στο διάβασμα) και τελικά συνειδητοποιεί ότι ναι μεν πέρασε σε μία πολύ αξιόλογη σχολή, αλλά στην τελική δεν είναι το όνειρό της. Οπότε εγώ πιστεύω ότι καλώς προστέθηκε η σκηνή, αφού θα μπορούσε να θεωρηθεί ότι ενθαρρύνει την επίτευξη του στόχου και την πραγματοποίηση του ονείρου (ίσως ακούγεται ουτοπικό, αλλά όλοι ξεκινάμε με όνειρα). Επίσης το γεγονός ότι αποφάσισε να ξαναδώσει εξετάσεις (μία πολύ δύσκολη απόφαση) μου φάνηκε πολύ θετικό από την άποψη ότι "υποστηρίζει" πολλούς νέους που βρίσκονται αυτό το διάστημα στη θέση της.

Καρ-Mik έγραψε:ΥΓ:Αν ήθελαν να χρυσωσουν το χάπι στους φαν, θα βάζανε πχ. μια Λουκανορική μπέμπα ή κάτι άλλο που ζητανε οι φαν.
Αυτό θα ήταν best of! Wink inlove

nora19 έγραψε:Λουκας: και εμενα μου αρεσει ο τροπος που σκεφτομαι.[/u]
με επιασε νερικο γελιο για κανα δεκαλεπτο lmao
Άσε το ψώνιο! Έριξα ένα γέλιο σε αυτή τη σκηνή! lmao

Έζι ο σχολιασμός σου είναι Μ Ο Ν Α Δ Ι Κ Ο Σ ! ! ! Οι παροιμίες όπως κάθε φορά άψογες και απόλυτα ταιριαστές! Γενικά κλέβει την παράσταση! Και εννοείται ότι συμφωνώ σε ό,τι λες! Cool

ΥΓ: Όντως οι... μαμάδες έδωσαν μία πιο χαρούμενη νότα στο επεισόδιο! sisi

Antigoni! έγραψε:Δεν προλαβαινω να σχολιασω αλλα εχω μια απορια..
Γιατι ολοι επιναν μπυρα και η Νορα sprite??
Confused? Πώς γίνεται να μην το πρόσεξα;
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Σεπ 20, 2010 4:46 pm

Είπα να μην παραπονεθώ σήμερα αλλα βλέπω ότι και εγώ να μην το κάνω υπάρχει σύμπνοια....

Θα ήθελα να σχολιάσω το κάτωθι (αν και στο συνολο ο σχολιασμός σου Μαριά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ και παντα to the point!!!)


Clarabelle έγραψε:Η καλύτερη η ευχή του Λουκά. Όταν τον άκουσα να ζητάει να είναι οι φίλοι του καλά και να μην τον χρειαστούν ποτέ πήγα πίσω. Τον είδα να κλαίει σ αυτή την ίδια παραλία και να λέει έκανα λάθος ευχή έπρεπε να ευχηθώ να είναι καλά οι φίλοι μου. Βρήκε μια δεύτερη ευκαιρία λοιπόν και ζήτησε αυτό που θεωρεί ακριβό Love!

Η χειρότερη η ευχή της Εύας. Μια απ τις κεντρικές τους ηρωίδες δεν έχει πια όνειρα. Δεν βρήκε τίποτα να ευχηθεί πέρα απ το να πάρει πίσω ένα κομάτι γης που τη δένει με την εποχή που ήλπιζε και ονειρευόταν. Τραγικά θλιβερό. Snif

Κι όμως το ύφος της Ξυλά που στην ουσία δεν έχει ρόλο πια σε υποχρέωνε να την προσέξεις οπότε την προσθέτω πανηγυρικά στους διασωθέντες του επεισοδίου.: respect :

H ευχή του Λουκά που είναι πρότυπο φίλου ήταν όντως καταπληκτική μόνο που οι ευχές δεν περίμενα να είναι έτσι γενικές..

Στην τελική ας εύχονταν όλοι το κλασσικό...



World Peace!!! lmao lmao lmao

Οι πρώτες τους ευχές ήταν για τα όνειρά τους και οι δεύτερες επειδή ωρίμασαν αφορούν άλλους? Τι κουλό είναι αυτό?

Η Νόρα ήταν η μόνη που ευχήθηκε για κάτι που θέλει και κάτι που πραγματικά στην ηλικία που είναι θα μπορούσε να αποτελεί όνειρο ζωής!!! Μια λουκανορική ψυχούλα!

Όλοι οι άλλοι αστα να πάνε!

Ο Νικόλας ευχήθηκε για την Δάφνη μια και με αυτό θα εχει ιστορία φέτος και για τον ύπνο του (κάπου εκεί ξεκινάς τα ως Παναγία μου) Και δεν ευχήθηκε καν να είναι καλά κι ευτυχισμένοι αλλα να μην αλλάξει τίποτα, εγώ γκρινιάζω κι εσύ πεισμώνεις και μ'αρεσει wall

Η Δάφνη αναφέρθηκε στις δυσκολίες μια και αυτή είναι η δική της ιστορία. Λες και η επαγγελματική αποκατάσταση τους μάρανε. Ποιος η Δάφνη που είχε τη σωστότερη και ομορφότερη ευχή στην αρχή!!! Το έσωσε κάπως με την ευχή για τα παιδιά τους βέβαια.

Ο Λουκάς τα είπαμε και η Εύα αποτελείωνε το κοινό ευχόμενη "Θέλω να φέρω πίσω στην παρέα την Εδέμ, και στα παιδιά μας!"

Δηλαδή μιλάμε συγκλονίστηκα! Να βλέπεις την Εύα να εύχεται να ξαναγυρίσει στο παρελθόν στην ουσία μια και το μέλλον της είναι κενο... Πόση στεναχώρια με γέμισε όλο αυτό δεν λέγεται!!! Πραγματικά ας την βλέπαμε να έφευγε με το αεροπλάνο για την Αμερική τώρα, μην βασανιζόμαστε γιατί Εδέμ και Εύα μάλλον για τους σεναριογράφους δεν πάνε μαζί... Και βαρέθηκα να βλέπω να επιβραβευονται οι βρωμιές και ένας άνθρωπος που το μόνο που ζήταγε είναι αγάπη να εύχεται να φτιάξει ένα ευχαριστο κοινόβιο σε ένα οικόπεδο... ΉΜΑΡΤΟΝ!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από sifantid Δευ Σεπ 20, 2010 4:51 pm

Τζίνα συμφωνώ για τις ευχές και έχω να πω ότι ΛΑΤΡΕΥΩ την υπογραφή σου! : respect :
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Σεπ 20, 2010 4:53 pm

Ευχαριστώ (αν και εξαιρετικά στενάχωρη κι εγώ τη λατρεύω) και ανταποδίδω Σοφία μου, το στιχάκι τα σπάει!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από sifantid Δευ Σεπ 20, 2010 4:56 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Ευχαριστώ (αν και εξαιρετικά στενάχωρη κι εγώ τη λατρεύω) και ανταποδίδω Σοφία μου, το στιχάκι τα σπάει!
Και εγώ ευχαριστώ με τη σειρά μου! Με το που διάβασα τη συγκεκριμένη φράση την αγάπησα! inlove
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Δευ Σεπ 20, 2010 4:59 pm

Τι να πω για την υποτιθέμενη πολυπόθητη και πολυδιαφημισμένη έναρξη του τρίτου κύκλου ?
Ότι ξενέρωσα, ότι αν δεν ήμουν με καλή παρεούλα θα είχα κοιμηθεί ?

Ξεκινάνε λοιπόν οι τίτλοι και αρχίζει το πρώτο ξενέρωμα :
Μα είναι δυνατόν, λέω, οι τίτλοι να είναι ίδιοι με πέρυσι ? Δε μπορούσαν να βγάλουν άλλες φωτογραφίες δηλαδή, τόσος κόπος θα τους ήταν ? Το μόνο παρήγορο (που με τη Τζίνα, περιττό να πω ότι, έπεσε χειροκρότημα!! χαχαχα) ήταν ότι η Παρέα ανέβηκε στους τίτλους και πήρε τη θέση που της άξιζε !!

Και αρχίζει με τα Λουκανοράκια και όλες τις σημαίες που υπάρχουν στην Τουρκία γύρω τους !!
Μα καλά, σε όλα τα κτίρια την Τουρκική σημαία έχουν κρεμασμένη αυτοί ?
Για Νόρα Λουκά τι να πω? …. Δε μου άρεσαν … Περίμενα περισσότερη αληθοφάνεια …. Βαρέθηκα υπερβολικά να βλέπω ΜΟΝΟ γλύκες, φιλάκια και ζουζουνίσματα … Και αυτό το πολυδιαφημισμένο ταξίδι πια ? Σιγά τα λάχανα !! Για 5 σκηνές έγιναν όλα αυτά ? ... Άσε που δεν τους ακούγαμε …

Δάφνη Νικόλας κούκλοι με το Μάριο τους που μεγάλωσε και είναι πολύ ζουζουνάκι ! Κλασική σκηνή ελληνικής οικογένειας με όλα τα συμπράγκαλα παραμάσχαλα !χιχι

Την Ευάρα την είδατε πουθενά ? Γιατί εγώ την ξέχασα… Λίγες οι σκηνές χωρίς ουσία, αλλά κούκλα ! Ευτυχώς που αναφέρθηκε λίγο και ο Μάνος με το θέμα της Μαρίλιας γιατί ….
Πάντως η Εύα κορμάρα !!! Δεν το χρειάζεται καλέ η γυναίκα το γυμναστήριο, και πόσο περισσότερο το να είναι κοντά στο Λευτέρη ! Αφού στις πρώτες διαφημίσεις του επεισοδίου, είδαμε με Τζίνα και Μαρία τη διαφήμιση του περιοδικού Vita (νομίζω…) και έδινε δώρο ένα dvd για γυμναστική στο σπίτι ! Και λέμε, δεν το στέλνουμε αυτό στην Εύα ? Αφού θέλει να γυμνάζεται, τουλάχιστον να την κρατήσουμε μακριά από το Λευτεράκη ??? lmao

Για την ξινισμένη μουτράκλα της Μελίτας τι να πω ??? Για το τουπέ απέναντι στους γονείς της ? Και πότε ακριβώς τους έκανε το ξεκαθάρισμα ότι θα ανεξαρτητοποιηθεί και τους θέλει μακριά της, όταν στο τέλος του δεύτερου κύκλου αγκάλιαζε τον πατερούλη και του έλεγε συγνώμη ? …. Για το νέο της σπιτάκι, έχω φυσικά τα ίδια ερωτήματα με εσάς… Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι μπορεί να ήταν ήδη επιπλωμένο, αλλά το ενοίκιο ? Σίγουρα παίζουν τα λεφτάκια του «κακού» μπαμπάκα ακόμα …

Αμαλία-Πέτρος σταθερή αξία, αλλά η Αμαλία με κούρασε υπερβολικά με το κόλλημα της με «το παιδί» !! ΕΛΕΟΣ πια ! ainta

Νταίζη-Μπέλλος: Σιχάθηκα και βαρέθηκα μια Νταίζη να τους παίζει όλους στα δάχτυλα ! Ο Μπέλλος γελοίος…
Πήγε και στην πεθερούλα να ζητήσει τα ρέστα για το άμοιρο το κοριτσάκι!
Η κα. Παπαδημητρίου μια ΘΕΑ στις αντιδράσεις της με το Μπέλλο και μαζί με τη Νταίζη !

Ερώτημα : Από πότε όταν κάνεις απόπειρα αυτοκτονίας βγαίνεις από το νοσοκομείο με καροτσάκι και συνεχίζεις και μια μέρα μετά να είσαι σε αυτό ? scratch

Χρήστος: Κούκλος και πολύ καλός ερμηνευτικά ! Τον χάρηκα ακόμα και με την τραγουδιάρα !
Είναι ερωτίλος, τι να κάνουμε …. χιχιχι

Λευτέρης Πολίτης : Τι να πω? Ήρθε αυτός ο άντρας για την Εύα ? Το παίξιμο του χάλια ! Τον έβλεπα και έλεγα ΚΟΥΡΕΨΤΕ τον ή ΛΟΥΣΤΕ τον !! Πήξαμε στα flash back του για να κατανοήσουμε πώς που πότε και γιατί σκότωσαν τη γυναίκα του, γελάσαμε όταν έκλαιγε πάνω από το πτώμα της (πώς έκλαιγε έτσι Παναγίτσα μου!!), ξαναγελάσαμε όταν τον είδαμε με το άχυρο στο στόμα (που εμένα προσωπικά μου θύμισε Λούκι Λουκ) και γενικώς τον έβλεπα μπροστά μου και δε χωρούσε το μυαλό μου ότι βλέπω Μυστικά ! ΦΕΡΤΕ ΠΙΣΩ ΤΟ ΜΑΝΟ ΛΕΜΕ !!!! ainta

Άννα αδιάφορη προς το παρόν…
Η Εριέττα καλή, της πάει της Λάμπου αυτό το «πλούσια» με ύφος…

Ο Σταύρου, θα συμφωνήσω μαζί σας ότι δε μου άρεσε. Ήταν ατημέλητος, βαριεστημένος, και βλέποντας τον νόμιζα ότι βλέπω ακόμα 2η σεζόν ! Πάλι ίδια ρούχα, ίδιο ύφος, και όλες του οι σκηνές να είναι ή πίσω από την μπουκλωτή ή να ουρλιάζει στη μανούλα !!

Και όσον αφορά την παρέα, ενώ περίμενα πολύ να δω τη σκηνή τους, απογοητεύτηκα και από εκεί …. Μου έλειπε ο Μάνος, μου έλειψε ότι δεν έγινε παρά ελάχιστη αναφορά στο πρόσωπο του, και το αποκορύφωμα ήταν οι ευχές… Η σειρά ξεκινούσε πριν δύο χρόνια με αυτές τις ευχές, για να καταλάβουμε πόσο σημαντικές ήταν για την Παρέα… και φέτος τι ? Ο ύπνος του Νικόλα και η Εύα μόνη της να μην έχει να ευχηθεί κάτι για εκείνη ? ….

Γενικώς είμαι απογοητευμένη και δεν ξέρω πόσο συστηματικά θα το βλέπω live φέτος ….
Είχα σκοπό να αναλύσω πολύ περισσότερο το σχολιασμό μου, αλλά βαρέθηκα να κάνω ακόμα και αυτό … Sleep
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από LIBRA Δευ Σεπ 20, 2010 5:04 pm

ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗ ΤΖΙΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΠΟΥ ΣΧΟΛΙΑΣΑΝ ΩΣ ΤΩΡΑ.
ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΕΥΧΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΕΒΓΑΖΑΝ ΕΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ,ΕΝΑ ΚΑΤΙ ΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ!ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΜΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΕΥΧΗ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣ ΑΝ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΖΕΥΓΟΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΧΑΡΑ ΔΕ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΜΕΝΑ!
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Σεπ 20, 2010 5:11 pm


Οι ευχές ήταν το πιο θλιβερό κομάτι του επεισοδίου και ταυτόχρονα το μόνο που θύμιζε τι βλέπαμε
Ακόμη κι αν αυτό που είπε η Εύα ήταν λογοπαίγνιο του τύπου η Εύα θα οδηγήσει τους φίλους της στον παράδεισο ακούστηκε τόσο ανούσιο που πέρασε στο ντούκου
Για να καταλάβω δηλαδή η Εύα θα κάνει της Νόρας παιδί και θα αποτρέψει την Δάφνη να διαλύσει το σπίτι της;
Ποιά η Εύα που δεν έχει ρόλο και συμμετοχή;
Άρα αυτό που ζήτησε ήταν να γυρίσει στην εποχή που ακόμη είχε ελπίδες και όνειρα μια και τώρα πια δεν μπορεί να εμπιστευτεί ούτε την καρδιά ούτε τη λογική
Θλιβερή σκηνή γιαυτό απ την πρώτη στιγμή που διάβασα γι αυτές τις ευχές κάτι κλώτσησε μέσα μου
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Δευ Σεπ 20, 2010 5:18 pm

Clarabelle έγραψε:
Οι ευχές ήταν το πιο θλιβερό κομάτι του επεισοδίου και ταυτόχρονα το μόνο που θύμιζε τι βλέπαμε
Ακόμη κι αν αυτό που είπε η Εύα ήταν λογοπαίγνιο του τύπου η Εύα θα οδηγήσει τους φίλους της στον παράδεισο ακούστηκε τόσο ανούσιο που πέρασε στο ντούκου
Για να καταλάβω δηλαδή η Εύα θα κάνει της Νόρας παιδί και θα αποτρέψει την Δάφνη να διαλύσει το σπίτι της;
Ποιά η Εύα που δεν έχει ρόλο και συμμετοχή;
Άρα αυτό που ζήτησε ήταν να γυρίσει στην εποχή που ακόμη είχε ελπίδες και όνειρα μια και τώρα πια δεν μπορεί να εμπιστευτεί ούτε την καρδιά ούτε τη λογική
Θλιβερή σκηνή γιαυτό απ την πρώτη στιγμή που διάβασα γι αυτές τις ευχές κάτι κλώτσησε μέσα μου


Οι ευχές μπήκαν στο πλάνο απλά και μόνο για να μην ξεχάσουμε οτι είναι η νύχτα των Λεοντιδών..Ουτε οι ίδιο που το λεγαν δεν το πίστευαν.. Το παραμυθάκι μας τελείωσε.. Προτιμω την περσινή νυχτα των Λεοντιδών που ηταν απλά ο Λουκάς και η Νόρα ακι είπαν πράγματα μέσα απο την καρδιά τους...
Η Ευα θα προτιμούσα να χε ευχηθεί για τα παιδιά της...Το θεαμα ήταν όντως θλιβερό...
Δεν έχει να περιμένει κάτι και ελπίζει να φέρει πάλι την εποχη της αθωότητας στην παρέα... Καλυτερα να μην το χα ακούσει ποτε..
Μου κατεστρεψαν το πιο όμορφο κομμάτι αυτης της παρέας...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από LIBRA Δευ Σεπ 20, 2010 5:19 pm

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ Ο ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ....


giouli_edem έγραψε:

Και αρχίζει με τα Λουκανοράκια και όλες τις σημαίες που υπάρχουν στην Τουρκία γύρω τους !!




ΑΣ ΜΗ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΓΙΝΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΚΑΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 00020670Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 00020670Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 00020670Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 00020670Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 00020670Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 00020670Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 00020670
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από aprild20 Δευ Σεπ 20, 2010 5:21 pm

Τι ήταν αυτό που είδαμε; Όχι, σας ρωτάω ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ;

Λίθοι, πλίνθοι και κέραμοι ατάκτως ερριμμένα, αυτό ήταν.

Δεν φτάνει να υπάρχουν 81 σκηνές στην τηλεταινία, οι σκηνές αυτές θα πρέπει να έχουν και μία συνοχή, να είναι σφιχτοδεμένες και όχι πεταμένες η μία δίπλα στην άλλη χωρίς ειρμό.
Το επεισόδιο ήταν πλαδαρό, κακοπαιγμένο, και ΒΑΡΕΤΟ.

Και ξεκινάω από το αγαπημένο μου ζεύγος:

Νόρα – Λουκάς: Φιλιούνται – αγκαλιάζονται…..αλλά μόνο φιλιούνται - αγκαλιάζονται….

Για πρώτη φορά, δεν μου άρεσαν η Νόρα και ο Λουκάς ….Για τον τουριστικό γύρο της Κωνσταντινούπολης έχω να πω ότι ακόμα κι εγώ με την βιντεοκάμερά μου καλύτερα πλάνα θα έκανα…..και σίγουρα πιο καλοφωτισμένα και με καλύτερο ήχο.

Ουσιαστική σκηνή μεταξύ τους καμία. ΄Ηταν σαν τους είχαν πει «μπείτε μπροστά στην κάμερα και κάθε ένα λεπτό ρίχτε και κανένα φιλί ».
Και ναι, είμαι η πρώτη που παραδέχεται ότι ο Πετράκης φιλάει υπέροχα, αλλά δώστε του και καμιά ατάκα του χριστιανού…..

Το μόνο φιλί που είχε λόγο ύπαρξης (αναφέρομαι σ΄αυτό που μαντεύω ότι έδωσε ο Λουκάς στη Νόρα μετά την ευχή της), δεν το είδαμε γιατί η κάμερα γύρισε στον Νικόλα.

Η σκηνή Ερριέτας – Λουκά καθόλου φυσική, είχαν και οι δύο πολύ στόμφο και ήταν πομπώδεις (ο Πετράκης βέβαια κούκλος).
Και από πότε η Νόρα που ξέρουμε θα καθόταν στο σπίτι να νοικοκυρευτεί και δεν θα πήγαινε στο σοβαρότερο επαγγελματικό ραντεβού από τη μέρα που άνοιξαν το γραφείο;

Κατά τα άλλα, μου άρεσαν ο κ.Κατρανίδης με την κ. Πεφάνη (πολύ ωραίο το φόρεμα και η αλλαγή στο look), η κ.Παπαδημητρίου κυρίως στη σκηνή με το Μπέλλο και το βλέμμα του Αλέξανδρου Σταύρου στην τελευταία σκηνή του επεισοδίου, όταν συνειδητοποιεί ότι η Νταίζη είναι αδελφή του.

Ααα, και το βλέμμα του Χρήστου όταν του λέει η Νταίζη ότι παντρεύεται.

Η σκηνή με τις ευχές της παρέας η μόνη που μου έμεινε, αν και δεν μπορώ να χωνέψω την ατάκα του Λουκά ότι λείπει βέβαια ο Μάνος, αλλά δεν πειράζει!!!!

Δεν μου άρεσε η Μάντυ Λάμπου, ενώ ξέρω ότι μπορεί να παίξει πιο φυσικά, βγαίνει πολύ στημένη (και τι ήταν αυτό που της φόρεσαν στο γραφείο του Λουκά? )
Βαρέθηκα σε όλες τις σκηνές Νταίζης – Μπέλλου.

Για τον Λευτέρη και την ιστορία του έχω να πω ότι ήταν σαν να βλέπω μια άλλη σειρά ένθετη στα Μυστικά της Εδέμ.

Και μια μάλλον μακάβρια λεπτομέρεια…. Όταν καίγεται ένα ανθρώπινο σώμα, μένουν αρκετά στερεά υπολείμματα (π.χ. τα οστά), και όχι μόνο στάχτη.

Αυτά από μένα....
Και τώρα πάω να διαβάσω 20+ σελίδες.....


aprild20
aprild20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από soso Δευ Σεπ 20, 2010 5:21 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Είπα να μην παραπονεθώ σήμερα αλλα βλέπω ότι και εγώ να μην το κάνω υπάρχει σύμπνοια....

Θα ήθελα να σχολιάσω το κάτωθι (αν και στο συνολο ο σχολιασμός σου Μαριά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ και παντα to the point!!!)


Clarabelle έγραψε:Η καλύτερη η ευχή του Λουκά. Όταν τον άκουσα να ζητάει να είναι οι φίλοι του καλά και να μην τον χρειαστούν ποτέ πήγα πίσω. Τον είδα να κλαίει σ αυτή την ίδια παραλία και να λέει έκανα λάθος ευχή έπρεπε να ευχηθώ να είναι καλά οι φίλοι μου. Βρήκε μια δεύτερη ευκαιρία λοιπόν και ζήτησε αυτό που θεωρεί ακριβό Love!

Η χειρότερη η ευχή της Εύας. Μια απ τις κεντρικές τους ηρωίδες δεν έχει πια όνειρα. Δεν βρήκε τίποτα να ευχηθεί πέρα απ το να πάρει πίσω ένα κομάτι γης που τη δένει με την εποχή που ήλπιζε και ονειρευόταν. Τραγικά θλιβερό. Snif

Κι όμως το ύφος της Ξυλά που στην ουσία δεν έχει ρόλο πια σε υποχρέωνε να την προσέξεις οπότε την προσθέτω πανηγυρικά στους διασωθέντες του επεισοδίου.: respect :

H ευχή του Λουκά που είναι πρότυπο φίλου ήταν όντως καταπληκτική μόνο που οι ευχές δεν περίμενα να είναι έτσι γενικές..

Στην τελική ας εύχονταν όλοι το κλασσικό...



World Peace!!! lmao lmao lmao

Οι πρώτες τους ευχές ήταν για τα όνειρά τους και οι δεύτερες επειδή ωρίμασαν αφορούν άλλους? Τι κουλό είναι αυτό?

Η Νόρα ήταν η μόνη που ευχήθηκε για κάτι που θέλει και κάτι που πραγματικά στην ηλικία που είναι θα μπορούσε να αποτελεί όνειρο ζωής!!! Μια λουκανορική ψυχούλα!

Όλοι οι άλλοι αστα να πάνε!

Ο Νικόλας ευχήθηκε για την Δάφνη μια και με αυτό θα εχει ιστορία φέτος και για τον ύπνο του (κάπου εκεί ξεκινάς τα ως Παναγία μου) Και δεν ευχήθηκε καν να είναι καλά κι ευτυχισμένοι αλλα να μην αλλάξει τίποτα, εγώ γκρινιάζω κι εσύ πεισμώνεις και μ'αρεσει wall

Η Δάφνη αναφέρθηκε στις δυσκολίες μια και αυτή είναι η δική της ιστορία. Λες και η επαγγελματική αποκατάσταση τους μάρανε. Ποιος η Δάφνη που είχε τη σωστότερη και ομορφότερη ευχή στην αρχή!!! Το έσωσε κάπως με την ευχή για τα παιδιά τους βέβαια.

Ο Λουκάς τα είπαμε και η Εύα αποτελείωνε το κοινό ευχόμενη "Θέλω να φέρω πίσω στην παρέα την Εδέμ, και στα παιδιά μας!"

Δηλαδή μιλάμε συγκλονίστηκα! Να βλέπεις την Εύα να εύχεται να ξαναγυρίσει στο παρελθόν στην ουσία μια και το μέλλον της είναι κενο... Πόση στεναχώρια με γέμισε όλο αυτό δεν λέγεται!!! Πραγματικά ας την βλέπαμε να έφευγε με το αεροπλάνο για την Αμερική τώρα, μην βασανιζόμαστε γιατί Εδέμ και Εύα μάλλον για τους σεναριογράφους δεν πάνε μαζί... Και βαρέθηκα να βλέπω να επιβραβευονται οι βρωμιές και ένας άνθρωπος που το μόνο που ζήταγε είναι αγάπη να εύχεται να φτιάξει ένα ευχαριστο κοινόβιο σε ένα οικόπεδο... ΉΜΑΡΤΟΝ!!


To αποτέλειωσε,όντως..
Μα δεν της εχουν αφησει τίποτα όρθιο της γυναικας..
Το Μανο δεν τον παντρευτηκε,επειδή την κερατωσε με τη Μελιτα imarton
τον Στεφανο τον χωρισε επειδή την κερατωσε με τη Μελιτα imarton
τον Λευτερη θα τον χωρίσει είτε επειδή ήδη κερατωνει την επομενη με την αποτεφρωθεισα αγαπη του,είτε επειδή θα την κερατωσει με τη Δαφνη imarton
Τι ευχη να εκανε η κοπελα και να μη γελουσε καθε πικραμενος;;;;
Κι αν σχολιάστηκε από τόσους το βλέμμα της (Τζίνα η υπογραφή τα σπαέι : respect : ) είναι προσωπική απολύτως κατακτηση της Ξυλά και όχι του άνευρου,ανιαρού και εντελως αφανισμένου ρόλου,που είχε στην τηλεταινία,την τρίτη και τελευταια εναρκτηρια των Μυστικών!
Επιμενω για την γκαντέμικη Μπουγιοροθεση που της δωσανε,και ελπίζω τουλάχιστον να την δούμε κι αυτή να καθαρίζει/μαγειρευει/αυγοκόβει κανα κολοκύθι στο μέλλον,γιατί κι αυτό χλωμό το βλέπω!
Για τη Έυα δεν υπαρχει ρόλος,υπαρχει μόνο η Ξυλα που επιβαλλει την παρουσία της.
Από πολιτικώς ανορθώς ακραία,μετατραπηκε σε λοβοτομημενη,κι αποκει σε εξαφανισμενη!
Για να βλέπω τι αντ'αυτής;;;
Το Μπελλο με τη Νταιζη;;;;Είναι ποτέ δυνατόν; wall
Αν εχει μενει κατι,για να σεβαστούν,ας είναι η αισθητική μας!
(και δεν αναφερομαι στους ηθοποιούς προφανως,αξιοπρεπέστατοι και πειστικότατοι ήταν οι συγκεκριμενοι)..
Και μόνο ότι η τηλεταινία με Λουκα και Νόρα σε Πόλη,δεν άρεσε καν σε Λουκανορικούς,οι οποίοι περίμενα να 'ναι ξετρελαμενοι, τα λέει όλα.
Παρ'το αλλιώς,γιατί θα βρεις!
ΟΛΕ-δε θα το ΄λεγα!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Σεπ 20, 2010 5:48 pm

Παιδια επειδη εχω πάει πολλες φορες στην Κων-πολη όλη η πολή ειναι γεματη απο σημαίες για τους γνωστους λόγους Aww
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από irini Δευ Σεπ 20, 2010 5:48 pm

Εγω περιμενα απο τον Λουκα να ευχηθει και κατι γι αυτον και την Νορα....δεν ξερω γιατι δεν το εκανε!!Και οι ευχες της παρεας δεν μου αρεσαν,παρα μονον της Νορας!!Παντως σημερα δεν εχω καμια αγωνια και ορεξη να δω το σημερινο επισοδειο....εγω ηξερα οτι η πρεμιερα μιας σειρας σε αφηνει σε αγωνια και σε κανει να ανυπομωνεις να δεις το επομενο επισοδειο,εμενα τωρα δεν μου αφησε τιποτα τετοιο παντως...Τυχαιο???Δεν νομιζω....
Δεν ξερω αλλα νιωθω μια απογοητευση απο χθες....ευχομαι να σωσουν την κατασταση στην συνεχεια!!!!Ειναι κριμα ενα εργο που εχει αγαπηθει τοσο πολυ να καιγεται τοσο πολυ....
Καλα αυτο με τις Τουρκικες σημαιες που εσπασε τα νευρα...ενταξει οκ καταλαβαμε πηγαν στην Τουρκια!!!Πιο πολυ ξεναγηθηκαμε στην Πολη παρα ειδαμε Νορα και Λουκα....λες και εβλεπα την εκπομπη στην Νετ ενιωσα..
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 103275 Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 17902
irini
irini
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από LIBRA Δευ Σεπ 20, 2010 6:05 pm

loukitsa έγραψε:Παιδια επειδη εχω πάει πολλες φορες στην Κων-πολη όλη η πολή ειναι γεματη απο σημαίες για τους γνωστους λόγους Aww

KAI AΦΟΥ Η ΝΟΡΑ ΚΑΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΓΥΡΙΣΑΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΩΝ/ΠΟΛΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ!!! nteni wall Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 00020425
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Δευ Σεπ 20, 2010 6:17 pm

Οι μηνες που περασαν... Οι ωρες που δεν ελεγαν να κυλησουν... Τα λεπτα που με αγγιξαν... Οι στιγμες που με συγκλονισαν!!! Ή κατι τετοιο τελος παντων!!! Α! Και η ανουσιοτητα που δεν ειχε ορια!!!
Και εχουμε και λεμε:

Νόρα - Λουκάς: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!! Κ αυτοι και οι σκηνες τους.. Τοσα εξοδα τζαμπα... A storm in a teacup το ολο θεμα!!! Βαρετο, σαχλαμαριστικο και καθολου μα καθολου ουσιωδες!! Να ενημερωσω τους ηθυνοντες, οτι οι τηλεθεατες δεν εχουν IQ σοκοφρετας, για να μενουν ευχαριστημενοι με κατι τετοια!!
Δάφνη - Νικόλας - Μαριάκος: Από τις λιγες σκηνες που σε χαλαρωνε ευχαριστα!! Αν κ ο Νικολας εμεινε ιδιος κ απαραλλαχτος!! Και μου αρεσε που η Δαφνη ενθουσιαστηκε με τη νεα δουλεια, αν κ ευχομαι να μην συμβουν τα γραμμενα!
Μαρίλια - σχολές: Θα συμφωνησω με τη Μαρίλια 1000%!! Πιο πολυ δε γινεται ομως.. Οκ, περασε σε μια πολυ καλη σχολη, αλλά δεν ειναι αυτο που θελει!! Καλα θα κανει και θα ξαναπροσπαθησει!!
Η κακιά η μίρλα: Οσο και να αποφευγω το σχολιασμο για τη Μελιτα, θα υποπεσω στο παραπτωμα!! Ελεος ρε κοπελια!! Μας εχεις πρηξει το συκωτι!! Μου θες και ανεξαρτησια, μη χε...! Σε τετοιο σπιτι κανω κι εγω την επανασταση μου.. Ειναι αυτο που λεει ο σοφος λαος :Ο λυκος κι αν εγερασε κι αλλαξε το μαλλί του.... ! Ουτε το παιδι της σκεφτεται, ουτε τιποτα! Εχει που εχει τοσα προβληματα, του δημιουργει άλλα τοσα! Ημαρτον!!
Ζευγαρακι της Φακής: Ε οχι!!! Αυτο παει πολυ!! Η Νταιζη ριχνει το δουλεμα του αιωνα και ο Μπελλος τρωει το κουτοχορτο που δεν εχει φαει ποτε κανεις!! Απαξιω!!
Εριέττα Χατζημπούκλα: Α πα πα πα!! Με τιποτα ομως!! Τι τουπε ειναι αυτο, χρυση μου??? Χαλαρωσε και λιγο!! Εξαλλη με εκανε!! Το καταλαβαμε, οτι δεν κρυβεις λιγα και του λογου σου, αλλά κατεβα λιγο απο το καλαμι!! Στη σκηνη με το Λουκά, απλα απαραδεκτη!
Αννα Δε Θυμαμαι: Καλε, τι ρολο εδωσαν στην κοπελα??? Η εντελώς Δουλάρα ομως!!! Κανε το ενα, κανε το αλλο!! Την ξετιναξαν την κοπελα!!
Χρηστάρας: Ο ανθρωπος εδωσε ρεστα και μπορει και άλλα τοσα!! Η καθε του αντιδραση υπεροχη, αν και κριμα που τον σερνει η Νταιζουλα απο τη μυτη!!!
Λευτέρης ΛέγεΜεΑτρόμητο: Αναρωτιεμαι κι απορω, γιατι δε μας εδειξαν αλλο τοσο το θανατο της γυναικας του!! Και το φλαςμπακ να συνεχιζεται!! Νταξει, το καταλαβαμε, οτι πονεσες, αλλά εμεις τι φταιμε???Ε?? Το οτι εκαψε την κοπελιτσα, το αφηνω ασχολιαστο!! ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΡΕ ΑΥΤΑ, λεμεεεεεε!!!
Το σπιτι του εκεινο μεσα στο δασος, ποιος το διακοσμησε ακριβως?? Εμετικο οσο δεν παει αλλο!! Ουτε ο Γαβαλας δε θα εκανε τετοια διακοσμηση!!
Ααα! Μπορω να εχω ενα διαμαντι απο τα τοσα?? Η Ναόμι, τι παραπανω ειχε κ πηρε?? Tongue Κουραστικος!!

Τιτανομέγιστοι: Απλα Υποκλινομαι!! Υπεροχοι κ συναμα πολυ πολυ ευστοχοι!!! Ειδικα, η σκηνη οταν επεφταν τα αστερια,, σουπερ!
Αντιγονη ΛεγεΜεΜητεραΤερεζα: Συγχαρητηρια στην Κα Παπαδημητριου για το ταλεντο και το παιξιμο της!! Ως ρολος τωρα, τι γεεεελιο Θεε μου το σκηνικο με την πισινα!! Οπως και η σκηνη με τον Μπελλο!! Παρτα Μητσακοοο!!! Τοπ σκηνη!! Ωστοσο, ουτε αυτη καμια προοδο!! Δεν αλλαζει παιδι μου ο ανθρωπος!! 20 χαπια πηρε κ βγηκε μετα απο 3 μηνες απο το νοσοκομειο κ μαλιστα σε καροτσακι! Μα ουδεμια προοδο η επιστημη??? gelio
Ηλίας - Αγγέλα: Χαλαρη σκηνη, αν και οχι απαραιτητη!! Ενα φλερτακι σκορπιο στην ατμοσφαιρα ή και μενα μου φανηκε????
Στεφανος Ο Ερευνητης: Αυτο το λιγοστο διαστημα που εμφανιστηκε, παλι τα ιδια κ τα ιδια!! Μονο στο τελος αναδειχτηκε ο Σταυρου!!
Στα περαιτερω τωρα:
- Πού ειναι η Εύα ΟΕΟ???? Ξεχασατε να της δωσετε ρολο στην κατα τ'αλλα 2ωρη τηλεταινια??? Ελεος!!! Οσο για το γυμναστηριο, καπως επρεπε να σχετιστει με το Λευτερη, αλλα γυμναστηριο??? Η γυναικα ειναι ΘΕΑ!!
- Η απουσια του Μάναρου δεν ηταν απλά αισθητη... Ηταν σαν μουσακας χωρις μελιτζανες!! Σαν καλοκαιρι χωρις θαλασσα!! Σαν σαλε στην Ελβετια χωρις χιονι!! Πώς το λενε ρε παιδακι μου??? ΜΑΣ ΕΛΕΙΨΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!
- Η απουσια των σκηνων της παρεας, επισης εκανε καραΜΠΑΜ!! Τι ειπαμε οτι παρακολουθουμ,ε?? Α ναι, την Παρεα της Φεγγαροπετρας!! Προς στιγμην, το ξεχασα!!

Νύχτα των Λεοντιδών - Ευχές
Νικόλας:
Ευχομαι να μην ηταν προοιοκονομια η ευχη του, αν και πολυ γλυκια, ωσπου το θεμα του υπνου του μας χτυπησε και παλι την πορτα!!
Δάφνη: Υπεροχη ευχη!! Και υπεροχο το κοιταγμα της με το Νικολα!!!
Λουκάς: Και να σου παλι ο υπνος του Νικολα, αν και το εσωσε ευχομενος για την ευτυχια των φιλων του!!
Εύα:Γλυκια και πανεμορφη!! Και συμφωνω κι εγω στο οτι η Εδέμ στην οποια αναφερεται δεν ειναι μονο η εκταση, αλλά και η ευτυχια ολων τους!!
Νόρα: υπεροχη ευχη, αν και το ζευγος επρεπε να δειχνει και οχι το Νικολα!!
Η Εύα υπεροχη με ενα βλεμμα απιστευτο!!! Λατρεμενη!! Και το dust in the wind ηταν το μονο σημειο οπου συγκινηθηκα, οπως καθε φορα αλλωστε!! Μαγικο!! Ολοι περιμεναμε να δοθει αλλιως η νυχτα αυτη. Κι εγω μαζι!!! Αλλά.... Ενα μεγαλο αλλά...

Αυτα ειχα να πω!! Ξερω πως εγινα κουραστικη, αλλά ένεκα η απουσια σχολιασμου 3 μηνες!!

Να δωσω τα γνωστα oscar σε ολες τις συνηθεις αιθεριες υπαρξεις, αλλά και ακομα : respect : στην Τρομερη ΑΕΔ για τη συγκλονιστικη της υπογραφη!!



Flkia
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από almaresi Δευ Σεπ 20, 2010 6:28 pm

lmao πολύ γέλιο το επεισόδιο!!! - με την κακή έννοια
το καλύτερο: ο Μπέλλος! κάτι που τον πήρε χαμπάρι η Αντιγόνη και τον δούλευε αριστοτεχνικά και κάτι μια φράση που πέταξε "γιατί να μην σ' έχω γνωρίσει λίγα χρόνια νωρίτερα?" (κάπως έτσι) Έλα ντε! Γιατί? Γιατί γιατί γιατί? Να μην περνούσαν και καθόλου απ' την εδέμ...

giouli_edem έγραψε:Λευτέρης Πολίτης : Τι να πω? Ήρθε αυτός ο άντρας για την Εύα ? Το παίξιμο του χάλια ! Τον έβλεπα και έλεγα ΚΟΥΡΕΨΤΕ τον ή ΛΟΥΣΤΕ τον !! Πήξαμε στα flash back του για να κατανοήσουμε πώς που πότε και γιατί σκότωσαν τη γυναίκα του, γελάσαμε όταν έκλαιγε πάνω από το πτώμα της (πώς έκλαιγε έτσι Παναγίτσα μου!!), ξαναγελάσαμε όταν τον είδαμε με το άχυρο στο στόμα (που εμένα προσωπικά μου θύμισε Λούκι Λουκ) και γενικώς τον έβλεπα μπροστά μου και δε χωρούσε το μυαλό μου ότι βλέπω Μυστικά ! ΦΕΡΤΕ ΠΙΣΩ ΤΟ ΜΑΝΟ ΛΕΜΕ !!!! ainta
Καλά, σχετικά με τον Λευτέρη, μου άρεσε... ο μπαμπάς μου (πως τον έπεισα να το δει δεν ξέρω!)! "Ωραίο το δράμα σου παληκάρι, αλλά <<αγάπη μου, αγάπη μου>> θα σου πεθάνει η γυναίκα"!!!
Τώρα σοβαρά, "άγριος", λιγομίλητος, μυστηριώδης ... γυμναστής! Τελείως ανορθόδοξο δεν είναι? Κι αυτό το γυμναστήριο, αν δεν είναι βιτρίνα για κάτι, δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει να προσφέρει σε μια δραματική σειρά...
Κι ακόμα πιο σοβαρά, ΚΟΥΡΕΜΑ άμεσα!

Το μόνο θετικό για την παρέα, όσο υπήρχε τέλος πάντων, ήταν ότι τουλάχιστον αυτοί δεν είχαν ψευτοδράματα

Αχαρακτήριστο γενικώς το επεισόδιο

Εις το επανειπείν :)
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 9 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης