Ποιό απο τα ζευγάρια σας αρεσει πιο πολυ?

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ποιό απο τα δυο ζευγάρια σας αρεσει πιο πολυ?

48% 48% 
[ 77 ]
30% 30% 
[ 47 ]
22% 22% 
[ 35 ]

Σύνολο Ψήφων : 159

Απ: Ποιό απο τα ζευγάρια σας αρεσει πιο πολυ?

Δημοσίευση από verile_mistika Την / Το Πεμ Δεκ 02, 2010 4:35 pm

Στεφανος -Εριεττα δενουν πολυ σαν χαρακτηρες και ταιριαζουν ..Εξαλλου η Εριεττα ειναι πολυ ευθυς και ειλικρινης ανθρωπος κατι που ταιριαζει στον Στεφανο..
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Πεμ Δεκ 02, 2010 5:46 pm

Στεφανος Εριεττα!

Δεν με χαλαγε με την Ευα αλλα ειμαι λιγο Μανοευικη!

Η ενδιαμεση εναλλακτικη απορριπτεται!
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από mina Την / Το Πεμ Δεκ 16, 2010 9:13 pm

Στέφανος-Εριέττα με τα χίλια! Αυτό το ζευγάρι απ'την αρχή μου άρεσε και όσο πάει καλυτερεύει! Η χημεία μεταξύ Σταύρου-Λάμπου είναι ανεπανάληπτη και επίσης και ιστορία υπάρχει για να τους στηρίξει επαρκώς!
mina
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε έναν ονειρικό και φανταστικό πλανήτη κάπου μακρια!!!

Δημοσίευση από Elsa* Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 2:35 pm

στεφανο-ερριετα
γιατι μαρεσει η αδυναμια που του χει, ο ερωτασ τησ γι αυτον...
δεν μπαινει εμποδιο στην ζωη του οσο κι αν τον θελει δικο τησ...
και γενικοτερα μαρεσαν μαζι...κ οι ερωτικεσ τουσ σκηνεσ ηταν ωραιεσ, αν κ οχι τοσο εντονεσ οσο αυτεσ με την μελιτα...
με την ευα ταιριαζουν ναι μεν, αλλα δεν θα μαρεσε να δω γι αλλη μια φορα την ευα δυστυχισμενη(γτ αν ηταν με τον στεφανο, εκει θα κατεληγε)
Elsa*
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Νεα Φιλαδελφεια

Δημοσίευση από afroditi_norakii Την / Το Κυρ Ιαν 02, 2011 8:39 pm

στεφανος-ερριετα γιατι αν και ηταν καπως αποτομη και γρηγορη η σχεση τους ταιριαζαν και ταιριαζουν αρκετα!!!!
afroditi_norakii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Σερρες!

Δημοσίευση από AmaliaPetros_fan1 Την / Το Κυρ Ιαν 09, 2011 7:04 pm

Στέφανος- Μελίτα φυσικά
AmaliaPetros_fan1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Λονδινο...διαμερiσμα οικ.Ρουσσου!!!
Ασχολίες : Τραγούδι,λογοτεχνία,cinema και φυσικά Τα Μυστικά της Εδέμ!!!

http://<a href="http://s1088.photobucket.com/albums/i330

Δημοσίευση από stefistaroy Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 10:32 am

ΜΕΛΙΤΑ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ

stefistaroy

Δημοσίευση από ilio Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 10:49 am

ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΕΛΙΤΑ ΔΑΓΚΩΤΟ
ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΡΙΕΤΤΑ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΞΕΝΕΡΩΜΑ

ilio

ΜΕΛΙΤΑ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ

Δημοσίευση από ilio Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 10:52 am

Το ζευγαρι Μελιτας Στέφανου ειναι το καλυτερο ζευγαρι της σειρας
με πολυ αγαπη, παθος , χημεια, ζηλειες, ανασφαλειες ότι πρεπει να εχει μια σχεση για να εχει ενδιαφερον

ilio

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 12:08 pm

Ενταξει το εμπεδωσαμε οτι σ'αρεσει το συγκεκριμενο ζευγαρι... pff
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από ellie Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 1:06 pm

Στεφανος Ερριετα απο μενα. Στεφανο Ευα καψαμε πριν ενα χρονακο περιπου...
Τωρα που υπαρχει πιθανοτητα για τον Στεφανο και την Ερριετα τους θελω μαζι...
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Δημοσίευση από JELSOMINA Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 1:12 pm

από άποψη αισθητικής να το δεισ.... η ερι ωραίο ζευγάρι δεν κάνει με κανέναν στην εδεμ τουλαχιστον... δείχνει πολύ μεγάλη σε ηλικία αυτή η ηθοποιός...
μελιτα στέφανοσ κι εγω...
JELSOMINA
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από tsourdalitsa Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 1:25 pm

Το καλύτερο θα ήταν Στέφανος-Εύα αλλά αφού δεν πρόκειται, ψηφίζω Στέφανος-Έρι! Λάμπου-Σταύρου έχουν και χημεία και ταλέντο!
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 3:45 pm

Το ενδεχόμενο να πάει ο Στέφανος να καλογερέψει livani και να μείνουν πίσω τα κορίτσια να ξεσαλώσουν δεν παίζει ε; Δηλαδή η Εύα και η Εριέττα να ξεσαλώσουν γιατί η Μελίτα το πολύ πολύ να πάει στο περίπτερο για μπύρες. Αν και φοβάμαι οτι μπορεί να τρέξει στο μοναστήρι να τον βρει να τον κολάσει.. αφού πρώτα του πρήξει τον έρωτα με ερωτήσεις του στυλ: "Τι παραπάνω έχει το μοναστήρι από το σπίτι της", "Είναι πιο σημαντική η θρησκεία του από εκείνη" ή "Τίποτα δεν είναι πιο σημαντικό από τη σχέση τους! Να αλλαξοπιστήσει άμεσα και να την προσκυνάει όλη μέρα! Γιατί είναι και το κέντρο του κόσμου..."
Τέλος πάντων... όνειρα καλοκαιρινής νύχτας........ Sleep Sleep
Λοιπόν... στα εφικτά τώρα:
Στέφανος - Μελίτα: Δεν μου αρέσουν λέμε!!TutTut Ξενερώνω! Ή σεξ θα κάνουν ή θα τσακώνονται!! Έλεος!! Και το Νεφελάκι μονίμως κλειδαμπαρωμένο!!! Ας πάει η Μελίτα να βρεί γκόμενο σε κανένα γυμνάσιο!! Να τα φτιάξει με κανέναν 15χρονο να ταιριάξουν στα πείσματα, τα κόμπλεξ και γενικά στην ανωριμότητα και τη βλακεία της ηλικίας.
Στέφανος - Εύα: Μακάρι να καταλήγανε μαζί! Έχουνε και το παιδάκι τους!! Δεν του πάει του Στέφανου ο ρόλος του Μπαμπά του Σααββατοκύριακου! Μπορεί όταν ήταν μαζί να μη τους έβγαινε το πολύ το παθιασμένο αλλά τους προτιμώ μαζί!!!
Στέφανος - Εριέττα: Δεν ξέρω αν όντως ταιριάζουν! Το σίγουρο είναι όμως ότι η Έρι είναι η μόνη που μπορεί να "αντέξει", να διαχειριστεί τον Στέφανο σε όλη του τη διάσταση! Δηλαδή μπορεί μαζί της ο Στέφανος να ειναι 100% ο εαυτός του και εκείνη να μην μασάει, να μην πελαγώνει αλλά να τον στηρίζει, να τον βοηθάει αποτελεσματικά και να τον αγαπάει ουσιαστικά! Είναι φτιαγμένοι από τα ίδια υλικά βρε παιδί μου! Ίδια πατέντα έχουν! Ενώ με τις άλλες δύο ο Στέφανος πρέπει να είναι όπως τον φαντάζονται εκείνες αλλιώς... παντόφλααααα!!!!
Αν και όσο το σκέφτομαι αυτή η τρυφερότητα που έδειχνε στην Εύα όταν ήταν έγκυος φαινόταν να του βγαίνει αβίαστα!!! Μόνο η Ρουσσοπριγκήπισσα του βγάζει το λάδι εντελώς!
Συνεπώς είμαι ανάμεσα σε Εύα και Έρι....
Θα ψηφίσω Έρι!!
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Φεβ 01, 2011 5:54 pm

JELSOMINA έγραψε:από άποψη αισθητικής να το δεισ.... η ερι ωραίο ζευγάρι δεν κάνει με κανέναν στην εδεμ τουλαχιστον... δείχνει πολύ μεγάλη σε ηλικία αυτή η ηθοποιός...

Αν το ζευγάρι Στέφανος Μελίτα περιωριζόταν να βγάζει φωτογραφίες, θα συμφωνούσα οτι σαν παρουσίες και μονο είναι ωραίοι και ταιριάζουν.. Ομως δεν αρκεί να βλέπεις ωραίες φωτογραφίες για να πείς οτι ένα ζευγάρι σε αγγίζει, σε συγκινεί, χρειάζεται να υπάρχει δέσιμο --ερμηνευτικά-- με τον παρτενέρ , να δημιουργείται αυτή η ατμόσφαιρα μιάς μεγάλης αγάπης, που δεν έχει σχέση με την εμφάνιση και πόσο ωραίες πόζες βγάζουν μαζί. Με την Εριέττα υπάρχει αυτή η ατμόσφαιρα, μπορεί η ηθοποιός να αποδώσει ερμηνευτικά τη μεγάλη αγάπη, κι αυτό μετράει περισσότερο. Γι'αυτό για μένα το ζευγάρι είναι Στέφανος Εριέττα.
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από JELSOMINA Την / Το Τετ Φεβ 02, 2011 1:18 pm

JESSIE έγραψε:
JELSOMINA έγραψε:από άποψη αισθητικής να το δεισ.... η ερι ωραίο ζευγάρι δεν κάνει με κανέναν στην εδεμ τουλαχιστον... δείχνει πολύ μεγάλη σε ηλικία αυτή η ηθοποιός...

Αν το ζευγάρι Στέφανος Μελίτα περιωριζόταν να βγάζει φωτογραφίες, θα συμφωνούσα οτι σαν παρουσίες και μονο είναι ωραίοι και ταιριάζουν.. Ομως δεν αρκεί να βλέπεις ωραίες φωτογραφίες για να πείς οτι ένα ζευγάρι σε αγγίζει, σε συγκινεί, χρειάζεται να υπάρχει δέσιμο --ερμηνευτικά-- με τον παρτενέρ , να δημιουργείται αυτή η ατμόσφαιρα μιάς μεγάλης αγάπης, που δεν έχει σχέση με την εμφάνιση και πόσο ωραίες πόζες βγάζουν μαζί. Με την Εριέττα υπάρχει αυτή η ατμόσφαιρα, μπορεί η ηθοποιός να αποδώσει ερμηνευτικά τη μεγάλη αγάπη, κι αυτό μετράει περισσότερο. Γι'αυτό για μένα το ζευγάρι είναι Στέφανος Εριέττα.

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, αναφορικά με το "ερμηνευτικό δέσιμο"... το οποίο είναι υποκειμενικό και προφανώς εκεί εντοπίζεται η διαφωνία μας, εμένα σαν τηλεθεατή με πείθει το ζευγάρι.... οπότε και με την εμφάνιση ....έχουν όλο το πακέτο !!!
JELSOMINA
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Irida Την / Το Τετ Φεβ 09, 2011 1:15 pm

Φυσικά Στέφανος – Εριέττα! Έχουν εκπληκτική χημεία και η Εριέττα είναι η μόνη που αγαπάει τον Στέφανο αληθινά και τον έχει δεχτεί όπως είναι. Εύχομαι μια μέρα να καταλάβει κι εκείνος ότι την αγαπάει και να είναι ξανά μαζί!

ΥΓ Να προσθέσω επίσης ότι στις κοινές τους σκηνές βλέπουμε πάρα πολύ καλές ερμηνείες και από τους δύο ηθοποιούς, όχι μόνο από τον έναν όπως συμβαίνει σε κάποιες άλλες περιπτώσεις.

Irida

Δημοσίευση από stefistaroy Την / Το Τετ Φεβ 09, 2011 1:44 pm

ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΕΛΙΤΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ

stefistaroy

Δημοσίευση από ilio Την / Το Τετ Φεβ 09, 2011 2:01 pm

ΣΤΕΦΑΝΟ -ΜΕΛΙΤΑ φυσικα , το πιο υπεροχο ζευγαρι!!
τους θελω για παντα μαζι

ilio

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τετ Φεβ 09, 2011 2:14 pm

stefistaroy έγραψε:ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΕΛΙΤΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ
Στέφανος – Μελίτα με διαφορά... το χειρότερο...
Στέφανος – Εύα μια χαρά ήταν, αλλά τους έκαψαν από την αρχή και έτσι κι αλλιώς δεν αγαπιούνταν ποτέ...
Το μόνο ζευγάρι που έχει χημεία, και παράλληλα υπάρχει αγάπη τουλάχιστον από τη μια πλευρά και ελπίζω να υπάρξει και από την άλλη, και έχει προοπτικές να μείνει μαζί (αν ξεχάσουμε το σπρώξιμο σε κάποιους άλλους χαρακτήρες βέβαια), είναι Στέφανος – Εριέττα.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Φεβ 09, 2011 3:10 pm

nefelik έγραψε:
stefistaroy έγραψε:ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΕΛΙΤΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ
Στέφανος – Μελίτα με διαφορά... το χειρότερο...
Στέφανος – Εύα μια χαρά ήταν, αλλά τους έκαψαν από την αρχή και έτσι κι αλλιώς δεν αγαπιούνταν ποτέ...
Το μόνο ζευγάρι που έχει χημεία, και παράλληλα υπάρχει αγάπη τουλάχιστον από τη μια πλευρά και ελπίζω να υπάρξει και από την άλλη, και έχει προοπτικές να μείνει μαζί (αν ξεχάσουμε το σπρώξιμο σε κάποιους άλλους χαρακτήρες βέβαια), είναι Στέφανος – Εριέττα.

Με κάλυψες!!! Παρόλο που και εγώ ήθελα την Εύα με τον Στέφανο για πολλούς και διάφορους λόγους (ταλέντο, χημεια, -αρχικά- ιστορία) τώρα τον θέλω με την Εριέττα ή μόνο του, σίγουρα όχι με τη Μελίτα. Βέβαια είναι τόσο ωθούμενη και προωθούμενη που και να χωρίσουν θα την τρώμε στη μάπα να σφίγγεται 40 λεπτά στο επεισόδιο!!! Η προώθηση δεν σταματά στην πιο άθλια ιστορία έρωτα ever!

Πάντως το ότι Εύα και Μελίτα είναι τόσο κοντά στους ψήφους είναι από μόνο του τραγικό. Κρίμα τον Σταύρου, κρίμα.

KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

http://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από feggaropetra Την / Το Τετ Φεβ 09, 2011 3:14 pm

Ο Στέφανος και η Εύα μου άρεσαν μαζί. Ήταν ένα "φωτεινό" ζευγάρι, είχαν και χημεία, ταίριαζαν μαζί, αλλά και σαν ιστορία είχε μια βάση... Μπορεί να μην έβγαζαν το απίστευτο πάθος που βλέπαμε πχ σε Νόρα-Λουκά, αλλά έβγαζαν κάτι ήρεμο και γλυκό μαζί, κάτι πολύ όμορφο, και ίσως ήταν και καλύτερο, αφού δεν μπορεί να είναι όλα τα ζευγάρια ίδια... Επίσης σαν ιστορία υπήρχε μια βάση, είχαν και το παιδάκι τους... Μετά από όλα όσα έγιναν όμως, δεν έχει νόημα να είναι πια μαζί...

Ο Στέφανος και η Μελίτα δε μου αρέσουν καθόλου μαζί. Ενώ αρχικά είχα πάρει με καλό μάτι αυτή τη σχέση, στη συνέχεια ξενέρωσα απίστευτα... Από άποψη ιστορίας, δε θα έλεγα ότι πρόκειται για ένα μεγάλο έρωτα... Το αντίθετο. Δε με πείθει η Μελίτα ότι νιώθει κάτι ιδιαίτερα βαθύ... Ή αντίδρασή της, είναι αντίδραση "κακομαθημένου" παιδιού... Δε νομίζω ότι θα είναι ευτυχισμένοι μαζί. Και δεν υπάρχει και η κατάλληλη χημεία μεταξύ τους, ώστε να παραβλέψω όλα αυτά, να πω τουλάχιστον ότι ταιριάζουν τόσο μαζί, που "καλύπτονται" τα υπόλοιπα κενά... Προσωπική μου άποψη, μπορεί να κάνω και λάθος...

Η Εριέττα πάλι, μου είναι πολύ συμπαθής, προσπαθεί να βοηθήσει χωρίς να ζητάει αντάλλαγμα... Έχει μια αξιοπρέπεια, κάτι που λείπει από τη Μελίτα, και αποδέχεται τις επιθυμίες του Στέφανου... Επίσης θεωρώ πως ταιριάζουν περισσότερο με το Στέφανο, έχουν καλύτερη χημεία, και μου αρέσει πολύ και σαν ηθοποιός η Λάμπου. Διαλέγω λοιπόν Στέφανο και Εριέττα...

Επιπλέον δε θα ήθελα η Εριέττα να μείνει μόνη της στο τέλος... Κοντοζυγώνουμε στο φινάλε, και την παρουσιάζουν ερωτευμένη με το Στέφανο, χωρίς ανταπόκριση. Το βλέπω δύσκολο να ερωτευτεί κάποιον άλλον μέχρι το τέλος, αφού είναι μικρό το διάστημα, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει διαθέσιμος άντρας στη σειρά... Άρα ή θα μπει κάποιος καινούριος, ή θα τα φτιάξει με το Μπέλλο valen , ή θα μείνει μόνη, ή θα τη σκοτώσουν... Δεν της αξίζει τίποτα απ'όλα αυτά... Θέλω την Εριέττα ευτυχισμένη, και αφού αγαπάει το Στέφανο, θα ήθελα να τη δω στο πλευρό του... Αυτά. :)

feggaropetra
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από maria_sab Την / Το Τετ Φεβ 09, 2011 3:18 pm

feggaropetra έγραψε:

Επιπλέον δε θα ήθελα η Εριέττα να μείνει μόνη της στο τέλος... Κοντοζυγώνουμε στο φινάλε, και την παρουσιάζουν ερωτευμένη με το Στέφανο, χωρίς ανταπόκριση. Το βλέπω δύσκολο να ερωτευτεί κάποιον άλλον μέχρι το τέλος, αφού είναι μικρό το διάστημα, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει διαθέσιμος άντρας στη σειρά... Άρα ή θα μπει κάποιος καινούριος, ή θα τα φτιάξει με το Μπέλλο

Scaryyyyyyy....... sisi

Eιναι και Παναγιωτης.... Razz

maria_sab
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τετ Φεβ 09, 2011 3:29 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Με κάλυψες!!! Παρόλο που και εγώ ήθελα την Εύα με τον Στέφανο για πολλούς και διάφορους λόγους (ταλέντο, χημεια, -αρχικά- ιστορία) τώρα τον θέλω με την Εριέττα ή μόνο του, σίγουρα όχι με τη Μελίτα. Βέβαια είναι τόσο ωθούμενη και προωθούμενη που και να χωρίσουν θα την τρώμε στη μάπα να σφίγγεται 40 λεπτά στο επεισόδιο!!! Η προώθηση δεν σταματά στην πιο άθλια ιστορία έρωτα ever!

Πάντως το ότι Εύα και Μελίτα είναι τόσο κοντά στους ψήφους είναι από μόνο του τραγικό. Κρίμα τον Σταύρου, κρίμα.

Έτσι κι αλλιώς την τρώμε στη μάπα, αυτό δεν βλέπω να το γλιτώνουμε... Οπότε ας χωρίσουν να παίζει τουλάχιστον ο Σταύρου με μια παρτενέρ που να του αξίζει. Efxi

Και το Μελιτόνι ας πάει να κλαφτεί (λέμε τώρα) στη μαμάκα της και στο μπαμπάκα της που την ανέχονται. Να γίνεται και το σπρώξιμο σωστά... sfyr Μόνο στη Νόρα να μην τρέχει πάλι...

feggaropetra έγραψε:Ο Στέφανος και η Εύα μου άρεσαν μαζί. Ήταν ένα "φωτεινό" ζευγάρι, είχαν και χημεία, ταίριαζαν μαζί, αλλά και σαν ιστορία είχε μια βάση... Μπορεί να μην έβγαζαν το απίστευτο πάθος που βλέπαμε πχ σε Νόρα-Λουκά, αλλά έβγαζαν κάτι ήρεμο και γλυκό μαζί, κάτι πολύ όμορφο, και ίσως ήταν και καλύτερο, αφού δεν μπορεί να είναι όλα τα ζευγάρια ίδια... Επίσης σαν ιστορία υπήρχε μια βάση, είχαν και το παιδάκι τους... Μετά από όλα όσα έγιναν όμως, δεν έχει νόημα να είναι πια μαζί...

Ο Στέφανος και η Μελίτα δε μου αρέσουν καθόλου μαζί. Ενώ αρχικά είχα πάρει με καλό μάτι αυτή τη σχέση, στη συνέχεια ξενέρωσα απίστευτα... Από άποψη ιστορίας, δε θα έλεγα ότι πρόκειται για ένα μεγάλο έρωτα... Το αντίθετο. Δε με πείθει η Μελίτα ότι νιώθει κάτι ιδιαίτερα βαθύ... Ή αντίδρασή της, είναι αντίδραση "κακομαθημένου" παιδιού... Δε νομίζω ότι θα είναι ευτυχισμένοι μαζί. Και δεν υπάρχει και η κατάλληλη χημεία μεταξύ τους, ώστε να παραβλέψω όλα αυτά, να πω τουλάχιστον ότι ταιριάζουν τόσο μαζί, που "καλύπτονται" τα υπόλοιπα κενά... Προσωπική μου άποψη, μπορεί να κάνω και λάθος...

Η Εριέττα πάλι, μου είναι πολύ συμπαθής, προσπαθεί να βοηθήσει χωρίς να ζητάει αντάλλαγμα... Έχει μια αξιοπρέπεια, κάτι που λείπει από τη Μελίτα, και αποδέχεται τις επιθυμίες του Στέφανου... Επίσης θεωρώ πως ταιριάζουν περισσότερο με το Στέφανο, έχουν καλύτερη χημεία, και μου αρέσει πολύ και σαν ηθοποιός η Λάμπου. Διαλέγω λοιπόν Στέφανο και Εριέττα...

Επιπλέον δε θα ήθελα η Εριέττα να μείνει μόνη της στο τέλος... Κοντοζυγώνουμε στο φινάλε, και την παρουσιάζουν ερωτευμένη με το Στέφανο, χωρίς ανταπόκριση. Το βλέπω δύσκολο να ερωτευτεί κάποιον άλλον μέχρι το τέλος, αφού είναι μικρό το διάστημα, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει διαθέσιμος άντρας στη σειρά... Άρα ή θα μπει κάποιος καινούριος, ή θα τα φτιάξει με το Μπέλλο , ή θα μείνει μόνη, ή θα τη σκοτώσουν... Δεν της αξίζει τίποτα απ'όλα αυτά... Θέλω την Εριέττα ευτυχισμένη, και αφού αγαπάει το Στέφανο, θα ήθελα να τη δω στο πλευρό του... Αυτά. :)
Συμφωνώ σε όλα μαζί σου. Έχω σκεφτεί ότι υπάρχουν κι άλλες (χειρότερες) επιλογές για την Εριέττα από αυτές που αναφέρεις, αλλά δεν θέλω να τις γράψω γιατί φοβάμαι ότι δίνουμε ιδέες... Σίγουρα κι εγώ δεν θέλω να τη δω μόνη της και αφού αγαπάει τόσο πολύ τον Στέφανο θα ήθελα να μείνει μαζί του.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από feggaropetra Την / Το Τετ Φεβ 09, 2011 3:35 pm

Ναι, κι εγώ έχω σκεφτεί κι άλλες πιθανές επιλογές, αλλά δεν αντέχω ούτε καν να τις αναφέρω... valen Δεν ξέρω αν της αξίζει ο Στέφανος... Αλλά είναι ερωτευμένη μαζί του και ο Στέφανος δε μου φαίνεται αδιάφορος... Είναι η μόνη ρεαλιστική εξέλιξη, και η καλύτερη -κατά τη γνώμη μου- με τη δεδομένη ιστορία, και για το Στέφανο, και για την Εριέττα, αλλά και για τη Μελίτα... Να είναι Στέφανος και Εριέττα μαζί... Ίσως είναι μια ευκαιρία και για τη Μελίτα να ωριμάσει λίγο... Να συνειδητοποιήσει κάποια πράγματα... Και αργότερα να βρει κι εκείνη την ευτυχία σε γερές βάσεις πια...

feggaropetra
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης