Νόρα - Λουκάς

Σελίδα 3 από 39 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Απ: Νόρα - Λουκάς

Δημοσίευση από fantina Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 9:35 pm

noratius έγραψε:
fantina έγραψε:καταλαβα ....
noratius ....τελος !!!!!!!κατα το Μπελλος ,τελος !!!!!!
και αμη τι αλλο .....μου αρεσαν οι γριφοι !!!!!!!!!

Το είχα πει αρκετές φορές παλιότερα...
Όλες οι "συμπτώσεις" κάποτε ..... παύουν να υφίστανται... μάλλον Wink
Ο καιρός θα δείξει... lol!

Υ.Γ. Μα Μπέλλος.... Do Ι look like Mpellos? lmao lmao lmao lmao lmao

δεν μπορω να ξερω ,αγαπητε μου !
υποθεσεις κανω ....
παντως απο τον τροπο ,που εθετες Winkτους γριφους, μαλλον οχι δεν μοιαζεις στον Μπελλο στο θεμα εξυπναδας ........

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από noraki_love_97 Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 9:39 pm

fanlouknor έγραψε: Από το site του mega το προσκλητήριο του γάμου

αχ λιωνω!!!και προσκλητηριο?Μπραβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αχ δεν ξερετε ποσο το περιμενα αυτο το ριμαδοπροσκλητηριο εδω και 3χρονια!!!!!!!
noraki_love_97
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη!!!!!
Ασχολίες : να ονειρευομαι.....

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 9:43 pm

loukitsa έγραψε:Αναμενόμενο να προμοταρουν το γάμο!
Άλλωστε Λουκας και Νορα φερνουν νουμερα
κακα τα ψέμματα και ειναι οι πιο αγαπητοί!

Συγγνωμη αλλα μου θυμιζει οταν περσι τετοιο καιρο περιπου οταν ειχε βγει το τρειλερ για το επεισοδιο που ο Λουκας και η Νορα εκαναν για πρωτη φορα ερωτα που ηταν ολο αφιερωμενο σε αυτο το γεγονος με τον εκφωνητη να λεει οτι ηρθε η στιγμη που ολοι περιμεναμε,το επεισοδιο σαρωσε σε τηλεθεαση και λιγο καιρο μετα ειπαν οτι το επεισοδιο εσκισε σε νουμερα εξαιτιας της δολοφονιας του Χατζημπουκλα.Δεν το εχω καθολου απιθανο μετα απο λιγο καιρο να μας πουν κατι τετοιο και για το επεισοδιο της Πεμπτης.Οτι πηγε καλα σε τηλεθεαση ( αν παει γιατι ποτε δεν ξερεις ) εξαιτιας του θανατου της Αννουλας του χιονια.
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από noraki_love_97 Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 9:46 pm

loukasnora έγραψε:
loukitsa έγραψε:Αναμενόμενο να προμοταρουν το γάμο!
Άλλωστε Λουκας και Νορα φερνουν νουμερα
κακα τα ψέμματα και ειναι οι πιο αγαπητοί!

Συγγνωμη αλλα μου θυμιζει οταν περσι τετοιο καιρο περιπου οταν ειχε βγει το τρειλερ για το επεισοδιο που ο Λουκας και η Νορα εκαναν για πρωτη φορα ερωτα που ηταν ολο αφιερωμενο σε αυτο το γεγονος με τον εκφωνητη να λεει οτι ηρθε η στιγμη που ολοι περιμεναμε,το επεισοδιο σαρωσε σε τηλεθεαση και λιγο καιρο μετα ειπαν οτι το επεισοδιο εσκισε σε νουμερα εξαιτιας της δολοφονιας του Χατζημπουκλα.Δεν το εχω καθολου απιθανο μετα απο λιγο καιρο να μας πουν κατι τετοιο και για το επεισοδιο της Πεμπτης.Οτι πηγε καλα σε τηλεθεαση ( αν παει γιατι ποτε δεν ξερεις ) εξαιτιας του θανατου της Αννουλας του χιονια.

συμφωνω απολυτα!!αν γινει καυτο ε τοτε εγω θα παω να πηδηχτω απτο παραθυρο!!ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sm
noraki_love_97
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη!!!!!
Ασχολίες : να ονειρευομαι.....

Δημοσίευση από fantina Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 9:57 pm

μια δολοφονια και τοτε ,μια δολοφονια και τωρα .......
λογικο να πουν κατι τετοιο ....
που ειναι το περιεργο ...
δεν σας καταλαβαινω μερικες φορες .....
επειδη ο Λουκας και η Νορα πουλανε .......
σιγα .....
ο φονος της Αννουλας που την ειδαμε στον τριτο κυκλο και αυτο για παρα πολυ λιγο ..... ειναι παρα μα παρα πολυ σημαντικος ....
αλοιμονο !!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 10:25 pm

Εγώ κάτι άλλο θέλω να πω: Αυτοί που έβλεπαν Βέρα στο Δεξί θα θυμούνται οτι ΟΛΑ σχεδόν τα δυσάρεστα , γινόντουσαν λίγο πριν, κατά τη διάρκεια ή μετά από ένα γάμο ή βαφτίσια.... Μετά το γάμο της συνέλαβαν την Ελσα, λίγο πριν το γάμο της πυροβόλησαν τη Ρεγγίνα, στα βαφτίσια του παιδιού της Ελσας συνέλαβαν τον Αντώνη, την ώρα που γινόταν ο γάμος Στράτου Ρεγγίνας πέθανε ο Αμιράς κοκ.... Είναι φαίνεται πάγια τακτική των σεναριογράφων, να συνδυάζουν τη χαρά με τη λύπη, "χαρμολύπη" το έλεγε η Ρεγγίνα... Γι'αυτό ας είμαστε ευχαριστημένοι που στο γάμο της Νόρας και του Λουκά το σχεδόν αναπόφευκτο δυσάρεστο θα συμβεί σε άλλους κι η τελετή του γάμου τους θα κυλήσει χωρις απρόοπτα!!!
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από marakii Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 10:35 pm

Δε λέω ο Χατζηβασιλείου μπλεκόταν σε πολλά αλλά να μην τρςελαθούμε τα νούμερα τότα δεν έγιναν χάρη σε αυτόν

Αυτά τα 2 παιδιά με το ταλέντο τους έχουν καταφέρει να κερδίσουν την αγάπη του κόσμου και να γινουν οι πιο αγαπητοί ήρωες και σαν ζευγάρι και ο καθένας μόνος του (αν δεν κάνω λάθος)
Η Άννα είναι ένας χαρακτήρας που να πω οτί δεν πρόσφερε σχεδόν τίποτα (θα το πω) οπότε αν το επεισόδιο κάνει πολλά νούμερα εννοείται και δεν θα εφθείνεται ο κατα λάθος θάνατος της....
Εδώ έχουμε ΛουκαΝορικό γάμο λέμε....Θα αφήσουμε το γάμο και θα τρέ3ουμε για πουρνάρια ......NOOO
marakii
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από st@cy Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 10:53 pm

Δεν ειναι οτι δε χαιρομαι για το γαμο...
αλλα δε μ'αρεσει το τι γινεται,πως γινεται,γιατι γινεται ετσι,και γιατι μες στο μυαλο μου κανω τη συκριση με το πως θα επρεπε να γινει.
Τους ηθελα απο της πρωτη στιγμη μαζι για παραπανω απο εναν λογους,αλλα σκηνικο και υποβαθρο δε με προιδεαζουν για κατι αναλογο..
Ειλικρινα ευχομαι να διαψευσθω,και να φταιξουν τα πραγματα αλλα δεν τα βλεπω ευοιωνα...
st@cy
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : In one of all the gon joints in all the towns in all the world...
Ασχολίες : Σινεμα,θεατρο,φωτογραφια,tango

Δημοσίευση από fay Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 11:27 pm

Επιπλέον ο γάμος της Νόρας και του Λουκά είναι ένα γεγονός που σχετίζεται άμεσα με την παρέα που είναι οι βασικοί πρωταγωνιστές της σειράς και είναι φυσικό να επισκιάζει το θάνατο ενός προσώπου που όχι μόνο δεν παίζει πρωταγωνιστικό ρόλο αλλά έχει σχέση και πάλι με την οικογένεια Καρτάλη, το Στέφανο, την Αντιγόνη, τη Νταίζη (εννοείται), πρόσωπα που προσπάθησαν να μας επιβάλουν σαν πρωταγωνιστές. Αλλά οι τηλεθεατές έχουν και μνήμη και κρίση και το βασικότερο, ξέρουν ποιοι είναι οι πραγματικοί πρωταγωνιστές και ποιοι φέρνουν τα νούμερα.
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από fantina Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 11:31 pm

fay έγραψε:Επιπλέον ο γάμος της Νόρας και του Λουκά είναι ένα γεγονός που σχετίζεται άμεσα με την παρέα που είναι οι βασικοί πρωταγωνιστές της σειράς και είναι φυσικό να επισκιάζει το θάνατο ενός προσώπου που όχι μόνο δεν παίζει πρωταγωνιστικό ρόλο αλλά έχει σχέση και πάλι με την οικογένεια Καρτάλη, το Στέφανο, την Αντιγόνη, τη Νταίζη (εννοείται), πρόσωπα που προσπάθησαν να μας επιβάλουν σαν πρωταγωνιστές. Αλλά οι τηλεθεατές έχουν και μνήμη και κρίση και το βασικότερο, ξέρουν ποιοι είναι οι πραγματικοί πρωταγωνιστές και ποιοι φέρνουν τα νούμερα.

ξερουν ποιοι ειναι οι πρωταγωνιστες?????
γιατι μερικες φορες εχω αμφιβολιες .....

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από fay Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 11:34 pm

fantina έγραψε:
fay έγραψε:Επιπλέον ο γάμος της Νόρας και του Λουκά είναι ένα γεγονός που σχετίζεται άμεσα με την παρέα που είναι οι βασικοί πρωταγωνιστές της σειράς και είναι φυσικό να επισκιάζει το θάνατο ενός προσώπου που όχι μόνο δεν παίζει πρωταγωνιστικό ρόλο αλλά έχει σχέση και πάλι με την οικογένεια Καρτάλη, το Στέφανο, την Αντιγόνη, τη Νταίζη (εννοείται), πρόσωπα που προσπάθησαν να μας επιβάλουν σαν πρωταγωνιστές. Αλλά οι τηλεθεατές έχουν και μνήμη και κρίση και το βασικότερο, ξέρουν ποιοι είναι οι πραγματικοί πρωταγωνιστές και ποιοι φέρνουν τα νούμερα.

ξερουν ποιοι ειναι οι πρωταγωνιστες?????
γιατι μερικες φορες εχω αμφιβολιες .....

Οι τηλεθεατές πιστεύω πως ξέρουν, τώρα για τους σεναριογράφους έχω κι εγώ τις αμφιβολίες μου...
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από fantina Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 11:40 pm

εχεις απολυτο δικιο !!!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Μαρ 01, 2011 11:59 pm

Θα έλεγα οτι οι σεναριογράφοι δεν ενδιαφέρονται για το κοινό
Διαφορετικά μια δυό μέρες πριν το γάμο έπρεπε να δούμε σκηνές με τα παιδιά
Δεν μου φτάνει να καλωπίζονται τα κορίτσια και να ξεσαλώνουν τα αγόρια
Θα προτιμούσα να ακούσω τα όνειρά τους να δω να γελούν και να πειράζονται όλοι μαζί κι όταν λέω να πειράζονται δεν εννοώ διακωμώδηση γιατί τελευταία μόνο αυτό βλέπουμε
Εγώ τουλάχιστον είμαι απόλυτα απογοητευμένη

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 12:11 am

Και μιας και πλησιαζει επιτέλους η ώρα του γάμου καιρός να πούμε και μερικά πραγματάκια.
Ο Λουκάς καλά θα κάνει να βάλει τη Στέλλα στη θέση της. Καλά κάνει και ανησυχεί , αλλά τις ανησυχίες ας τις εκφράσει στην κόρη της. Αυτό το σούρτα φέρτα στην παρέα ήταν άτοπο , όσο για τις επισκέψεις της στο Ρούσσο απαράδεκτες.
Η Νόρα καλά θα κάνει μετά το γάμο να της κόψει τα πολλά πολλά γιατί αυτή η γυναίκα από ότι κόβω όλο προβλήματα θα δημιουργήσει. και το σηματικότερο θα είναι αν τα μπλέξει με το Ρούσσο. Εκεί πολύ σκούρα τα πράγματα. Άντε να έχεις τη Στέλλα με τους έρωτες από τη μεριά , έναν Ευκλέιδη μόνο στη Μονεμβασιά και μια Αμαλία ωριόμενη από την άλλη.
Από την άλλη όμως ο Λουκάς καλό θα είναι να πάρει και αυτός τις οριστικές του αποφάσεις για το μέλλον του. Στο σημείο αυτό η Στέλλα έχει απόλυτα δίκιο. Δεν μπορεί να βλέπει μια μάνα το παιδί της έγκυο να δουλεύει και το παλλικάρι να έχει σταματήσει για ενδοσκόπηση και αυτοπροσδιορισμό . Πρέπει και αυτός επιτέλους να καταλάβει οτι πρέπει να πιάσει και μια δουλειά. Γιατί τον ταρίφα μπορεί να τον κοροιδεύει αλλά ο κύριος από γιατρός έγινε οδηγός ταξί-προς Θεού δεν έχω τίποτα με τους ταξιτζήδες-αλλά δούλεψε για να αναθρέψει την οικογένειά του. Εδώ μη φτάσουμε σε σημείο να πούμε ότι αναπαύεται στη Νόρα , γιατί αυτό είναι πολύ μακρά του χαρακτήρα του και φυσικά αυτό δεν ισχύει.Εκτός αν ο κύριος έχει καταφέρει να έχει πάρει τα διαμάντια με το Λευτέρη , μπα δε το νομίζω βέβαια , αλλά Ακρίτα είναι αυτή , όλα να τα περιμένει κανείς.
Πάντως για να μην έχουν ντράβαλα στο μέλλον καλό θα είναι η Στελλίτσα ή να πάει προς Μονεμβασιά μεριά -κάτι που δε γίνεται-ή να τη στείλουν κάπου μακριά από το σπίτι τους. Γιατί αυτή η γυναίκα φοβάμαι θα τους δημιουργήσει πολλά προβλήματα στο μέλλον και δε χρειάζεται.
Επιτέλους θέλω να απολαύσουμε το Λουκά και τη Νόρα μαζί στο ίδιο τους το σπίτι. Δε λέμε ότι θα είναι όλα ρόδινα. Και καβγάδες θα έχουν. Είναι λογικό. Αλλά οι αιτίες να προέρχονται από τους ίδιους και όχι από την πεθερά. Αμάν πια αυτές οι πεθερές. Στο σβέρκο κάθονται μερικές φορές και δε λένε να ξεκολλήσουν!!!!!!
Όπως δε θα ξεκολλήσω και εγώ από την οθόνη την Πέμπτη -αν και την Παρασκευή θα είναι τα πιο ωραία και θα το δω αργά το βράδυ από το μέγκα-.
Επιτέλους θα τους δούμε να παντρεύονται. Μετά από τόσα και τόσα εμπόδια .Και έρχεται και ένα σοκολατάκι που έλεγε κάποια πριν από πολύ καιρό και την έχω χάσει.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από st@cy Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 12:14 am

Clarabelle έγραψε:
Θα έλεγα οτι οι σεναριογράφοι δεν ενδιαφέρονται για το κοινό
Διαφορετικά μια δυό μέρες πριν το γάμο έπρεπε να δούμε σκηνές με τα παιδιά
Δεν μου φτάνει να καλωπίζονται τα κορίτσια και να ξεσαλώνουν τα αγόρια
Θα προτιμούσα να ακούσω τα όνειρά τους να δω να γελούν και να πειράζονται όλοι μαζί κι όταν λέω να πειράζονται δεν εννοώ διακωμώδηση γιατί τελευταία μόνο αυτό βλέπουμε
Εγώ τουλάχιστον είμαι απόλυτα απογοητευμένη
Ακριβως.Ξεχωριστα,χαιρω πολυ.Που κι αυτο λειψο ειναι αλλα οπως και να εχει..επρεπε για το τυπικο να ειναι μαζι,να μιλανε για το πως εφτασαν ως εδω για το παιδακι τους που ερχεται,για το μελλον τους μαζι,και στην τελικη πως η ζωη τους επιτελους φτιαχνει..κι ανταυτου βλεπουμε μια Νορα στα ορια της καταρρευσης να εχουν πεσει ολα σ'εκεινη κι ενα Λουκα που αντι να ειναι διπλα της,κανει οτι κανει γελοιποιωντας τον ευατο του...
st@cy
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : In one of all the gon joints in all the towns in all the world...
Ασχολίες : Σινεμα,θεατρο,φωτογραφια,tango

Δημοσίευση από fay Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 12:26 am

Τελειώνει κι αυτό το τόπικ και σκέφτομαι ότι κάτω από άλλες συνθήκες και άλλες συγγραφικές πένες μεθαύριο με το γάμο του ζευγαριού θα γέμιζε ένα ολόκληρο τόπικ σε δυο μέρες όπως γινόταν κάποτε. Δεν ελπίζω πια στα θαύματα, το μόνο που ελπίζω είναι να μη διακωμωδήσουν ΚΑΙ αυτό. Πολλά αντέξαμε ως τώρα. Ας είναι ο γάμος τους όπως ο πατέρας της Νόρας. Απλός, μετρημένος, σοβαρός και με ουσία.
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από sofia Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 12:32 am

Εγω θελω να δω μια Νορα και ενα Λουκα συγκινημενους.
Θελω την ωρα που θα πλησιαζει η Νορα τον Λουκα εκει που ειναι να γινει ο γαμος να μιλησουν με τα ματια οι δυο τους.
Θελω κατα τη διαρκεια του μυστηριου να κοιταζονται γλυκα και τρυφερα.
Θελω να δω και ενα φλας μπακ της σχεση τους.
Θελω να συγκινηθω και να κλαψω με αυτο το γαμο.
Βασικα κλαιω σε ολους τους γαμους.
Και κατι ακομα θελω την νθοδεσμη να την πιασει η Ερι

sofia
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από fantina Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 12:49 am

βρε που φτασαμε ....
να παρακαλαμε για εναν νορμαλ γαμο .....ή εναν γαμο ανταξιο του Λουκα και της Νορας ....
με δυο ηρωες που με ενα βλεμμα μας εκαναν να κλαιμε ,με μια ανασα μας εκαναν να αγωνιουμε για το επομενο επεισοδιο .....
που το σοβαρο συναγωνιζοταν σε ποιοτητα της χαλαρες τους στιγμες .....
που αγαπουσαμε να τσακωνονται και λατρευαμε οταν τα ξαναφτιαχνανε
εγινα φαν της σειρας εξαιτιας τους και εγινα μελος στο φορουμ για να μοιραζομαι τις σκεψεις μου κυριως για αυτους τους δυο χαρακτηρες .....
βεβαια χαμενη δεν βγηκα αλλα απογοητευμενη τις περισσοτερες φορες απο την σειρα ειμαι ......

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 2:50 pm

Ο Λουκάς και η Νόρα όλα αυτά τα χρόνια ήταν δύο άνθρωποι που μίλαγαν πάνω από όλα με τα βλέμματά τους, ήταν δύο φίλοι κολλητοί που στήριζαν πάντα ο ένας τον άλλο σε όλα, δεν παραδέχονταν όμως τα πραγματικά τους συναισθήματα, όταν έγινε αυτό, έστω και με τον τρόπο που έγινε, είχαν να αντιμετωπίσουν τη Νταίζη και δεν μπορούσαν να χαρούνε τον έρωτά τους όπως θα έπρεπε, μετά ήρθε η υπόθεση της Αντιγόνης η οποία έφερε και την πιο δυνατή ρήξη στη σχέση τους και ενώ όλοι νομίζαμε πως όλα θα φτιάξουν με την εγκυμοσύνη της Νόρας τα πράγματα χειροτέρεψαν και ήταν απόλυτα λογικό.
Παρόλα αυτά όμως ο Λουκάς και η Νόρα απέδειξαν πως όταν μία σχέση είναι καθαρή και υπάρχει πραγματική και ανιδιοτελής αγάπη ξεπερνούνται ακόμα και τα μεγαλύτερα προβλήματα.
Μετά από όλα αυτά, λοιπόν φτάσαμε επιτέλους στον πολυπόθητο γάμο τους. Επομένως, το συγκεκριμένο θέμα είναι λογικό ότι θα έπαιρνε τις ανάλογες διαστάσεις, ας μην ξεχνάμε ότι το συγκεκριμένο ζευγάρι της σειράς έχει το μεγαλύτερο fun club και όσα φάουλ και να έχουνε κάνει οι σεναριογράφοι, θεωρώ πως σε ένα τέτοιο γεγονός δε θα απογοήτευαν το κοινό τους. Περιμένω να δω ένα γάμο αντάξιο του ζευγαριού, με ευτράπελα, γέλια, πειράγματα, συγκίνηση, ρομαντισμό και πάνω από όλα με την αγάπη του Λουκά και της Νόρας να καλύπτει τα πάντα...!!!))

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Δημοσίευση από Μάνος Λύτρας Την / Το Τετ Μαρ 02, 2011 11:19 pm

λουκονορικηκος γαμος πως πιστευτε πως θα ειναι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Gamos
Μάνος Λύτρας
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας Τόπος : στην εδεμ μαζι με τη δαφουλα μου
Ασχολίες : υπολογιστης εδεμ εδεμ εδεμ και εδεμ

Δημοσίευση από fay Την / Το Πεμ Μαρ 03, 2011 12:23 am

Αναρωτιέμαι όταν άρχισε η σειρά είχαν φανταστεί οι δημιουργοί αυτού του τότε φιλικού ζευγαριού ότι θα ερχόταν μια μέρα που αυτοί οι δυο φίλοι θα ένωναν τις ζωές τους με τα δεσμά του γάμου; Ασφαλώς δεν τους είχε περάσει καν από το μυαλό, είχαν σκοπό να πλάσουν ένα ζευγάρι ετερόφυλων φίλων που μεγαλώνουν μαζί σαν αδέλφια και παραμένουν φίλοι για μια ζωή. Και σίγουρα αυτή η συνταγή θα πετύχαινε αν δεν υπήρχε η χημεία μεταξύ των ηθοποιών, αυτό το μοναδικό ταίριασμα που ούτε κι οι σεναριογράφοι το είχαν προβλέψει, απλά τους έτυχε. Κι όχι μόνο έτυχε, αλλά πέτυχε απόλυτα. Μια υπέροχη συγκυρία, το σενάριο να ακολουθεί το δέσιμο των ηθοποιών γιατί σε μια σειρά τηλεοπτική δε μπορείς να βασιστείς μόνο σ' αυτά που γράφεις. Σ΄ένα βιβλίο που διαβάζουμε φανταζόμαστε τους ήρωες όπως θέλουμε, αλλά σ΄ένα σίριαλ η εικόνα είναι βασικό στοιχείο και οι ήρωες παίρνουν σάρκα και οστά. Οι ηθοποιοί μπαίνουν στο πετσί του ρόλου τους και αναπόφευκτα ο θεατής κάνει την ταύτιση. Στη συγκεκριμένη περίπτωση η σχέση του Λουκά και της Νόρας εξελίχθηκε από φιλική σε ερωτική χάρη στους ηθοποιούς και στη χημεία τους ή για να το πω σαν το μπαμπά Ευκλείδη έκαναν οι δυο τους την τέλεια εξίσωση. Επιβεβαιώνεται έτσι και η θεωρία ότι μέσα από μια φιλία χρόνων μπορεί να γεννηθεί ένας μεγάλος έρωτας, και μάλιστα να έχει πιο γερές βάσεις γιατί η αγάπη υπάρχει από πριν και αυτό κάνει τη σχέση τους πιο σταθερή. Αυτό έκανε κι αυτό το ζευγάρι να ξεχωρίσει από τα άλλα της Εδέμ και ίσως και από πολλά άλλα που έχουμε δει. Η σχέση τους πέρασε από πολλά στάδια και εξελίχθηκε, χτίστηκε μπορώ να πω, πολύ όμορφα παρά τα λάθη που έγιναν και τις ανοησίες που είδαμε κατά καιρούς και μας ξενέρωσαν αρκετά. Έφτασαν όμως σ΄αυτό τον τόσο σημαντικό σταθμό της ζωής τους παρά τα παρατράγουδα και τελικά ο στόχος των απανταχού Λουκανορικών επιτεύχθηκε. Ο Λουκάς και η Νόρα παντρεύονται αύριο και αρχίζουν και επίσημα την κοινή τους ζωή. Το μόνο που μπορώ να ευχηθώ είναι από δω κι εμπρός να αρχίσει μια ανοδική πορεία στην ιστορία τους. Όσο ξενερώσαμε ξενερώσαμε. Ας μη δούμε άλλες ανοησίες κι ας θυμηθούμε γιατί αγαπήσαμε αυτό το ζευγάρι.
Ες αύριον τα σπουδαία λοιπόν. Καλό βράδυ.
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Πεμ Μαρ 03, 2011 12:23 am

Μάνος Λύτρας έγραψε:λουκονορικηκος γαμος πως πιστευτε πως θα ειναι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Gamos

Έχω πλέον βάσιμες ελπίδες ότι ο γάμος θα είναι αντάξιος των προσδοκιών μας. Ας μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για τα δυο πιο αγαπημένα πρόσωπα αυτής της σειράς. Αυθεντικοί και οι δυο , γεμάτοι αγάπη ο ένας για τον άλλον.
Πραγματικά θα ήθελα και εγώ να έβλεπα ένα φλας μπακ της σχέσης τους , και με καλές , τις αστείες αλλά και με τις άσχημες στιγμές που τους σημάδεψαν. Με αυτόν τον τρόπο θα εκτιμήσουν και οι δυο το πώς κατάφεραν να τα υπερνικήσουν όλα και να φτάσουν ως εδώ.
Θα κοιτάζουν με πάρα πολύ αγάπη και τρυφερότητα ο ένας τον άλλον. Τουλάχιστον αυτό μαρτυρούν οι φωτογραφίες που έχουν δημοσιευτεί. Το μέρος είναι όντως πάρα πολύ ωραία με θέα τη λίμνη και το φράγμα του Μαραθώνα. Όλα τα πρόσωπα είναι λαμπερά και χαρούμενα.
Φυσικά και περιμένω με αγωνία να δω τι πλάκα θα σκαρφιστεί ο Νικόλας στο Λουκά , αν και διέρευσε. Άλλά άλλο να το διαβάζεις και άλλο να το βλέπεις.
Μπορώ να φανταστώ και τη Νόρα μέσα στο άγχος. Μια το άγχος για την τελετή , κάτι οι ορμόνες της καταλαβαίνετε τι θα ζήσουμε.
Πιστεύω ότι η πιο συγκινητική σκηνή θα είναι Νόρα-Ευκλείδης. Γενικά όταν παντρεύεσαι η κόρη συγκινείται πολύ εύκολα με τον πατέρα.Σας γράφει κάποια που πριν από κάμποσα χρονάκια τα πέρασε και εύχομαι να τα ζήσω και ως μαμά νύφης σε μερικά χρόνια.
Η Ακρίτα είναι όταν θέλει άπαιχτη.Παρουσιάζει όλα τα συναισθήματα σωστά και με πολλή μεγάλη ακρίβεια. Είναι το στοιχείο της και εύχομαι ειλικρινά όταν έγραφε το σενάριο και τους διαλόγους του γάμου να είχε τα κέφια της. Γιατί τότε ετοιμαστείτε για χαρτομάντηλα.
Είμαι πολλή αισιόδοξη για το αυριανό!!
Και μετά την προβολή στο ΄σαιτ του μέγκα θα έχει αν διάβασα καλά και πολύ παρασκήνιο.
Εις αύριο λοιπόν τα σπουδαία!!!!!!
Και ας μην ξεχνάμε , έρχεται και ένα σοκολατάκι καθοδόν!!!!!!!!!!!!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Πεμ Μαρ 03, 2011 11:47 am

fay66 έγραψε:
Μάνος Λύτρας έγραψε:λουκονορικηκος γαμος πως πιστευτε πως θα ειναι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Gamos

Έχω πλέον βάσιμες ελπίδες ότι ο γάμος θα είναι αντάξιος των προσδοκιών μας. Ας μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για τα δυο πιο αγαπημένα πρόσωπα αυτής της σειράς. Αυθεντικοί και οι δυο , γεμάτοι αγάπη ο ένας για τον άλλον.
Πραγματικά θα ήθελα και εγώ να έβλεπα ένα φλας μπακ της σχέσης τους , και με καλές , τις αστείες αλλά και με τις άσχημες στιγμές που τους σημάδεψαν. Με αυτόν τον τρόπο θα εκτιμήσουν και οι δυο το πώς κατάφεραν να τα υπερνικήσουν όλα και να φτάσουν ως εδώ.
Θα κοιτάζουν με πάρα πολύ αγάπη και τρυφερότητα ο ένας τον άλλον. Τουλάχιστον αυτό μαρτυρούν οι φωτογραφίες που έχουν δημοσιευτεί. Το μέρος είναι όντως πάρα πολύ ωραία με θέα τη λίμνη και το φράγμα του Μαραθώνα. Όλα τα πρόσωπα είναι λαμπερά και χαρούμενα.
Φυσικά και περιμένω με αγωνία να δω τι πλάκα θα σκαρφιστεί ο Νικόλας στο Λουκά , αν και διέρευσε. Άλλά άλλο να το διαβάζεις και άλλο να το βλέπεις.
Μπορώ να φανταστώ και τη Νόρα μέσα στο άγχος. Μια το άγχος για την τελετή , κάτι οι ορμόνες της καταλαβαίνετε τι θα ζήσουμε.
Πιστεύω ότι η πιο συγκινητική σκηνή θα είναι Νόρα-Ευκλείδης. Γενικά όταν παντρεύεσαι η κόρη συγκινείται πολύ εύκολα με τον πατέρα.Σας γράφει κάποια που πριν από κάμποσα χρονάκια τα πέρασε και εύχομαι να τα ζήσω και ως μαμά νύφης σε μερικά χρόνια.
Η Ακρίτα είναι όταν θέλει άπαιχτη.Παρουσιάζει όλα τα συναισθήματα σωστά και με πολλή μεγάλη ακρίβεια. Είναι το στοιχείο της και εύχομαι ειλικρινά όταν έγραφε το σενάριο και τους διαλόγους του γάμου να είχε τα κέφια της. Γιατί τότε ετοιμαστείτε για χαρτομάντηλα.
Είμαι πολλή αισιόδοξη για το αυριανό!!
Και μετά την προβολή στο ΄σαιτ του μέγκα θα έχει αν διάβασα καλά και πολύ παρασκήνιο.
Εις αύριο λοιπόν τα σπουδαία!!!!!!
Και ας μην ξεχνάμε , έρχεται και ένα σοκολατάκι καθοδόν!!!!!!!!!!!!!!

Φαίη μου, θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου, όταν θέλει η Κα Ακρίτα κάνει θάυματα και το έχει αποδείξει περίτρανα πολλές φορές και εγώ θεωρώ ότι αυτό που θα δούμε σήμερα θα ξεπερνάει τις προσδοκίες μας...!!! ))

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Δημοσίευση από νοριτσα Την / Το Πεμ Μαρ 03, 2011 5:20 pm

noratius σημερα ειναι ξεχωριστη μερα μηπως εχεις κατι για εμας??? ;/
νοριτσα
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από noratius Την / Το Πεμ Μαρ 03, 2011 6:31 pm

νοριτσα έγραψε:noratius σημερα ειναι ξεχωριστη μερα μηπως εχεις κατι για εμας??? ;/

Πολύ θα το ήθελα αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτα.... Aww

noratius
Τουρίστας
Τουρίστας

Σελίδα 3 από 39 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης