Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Απορίες για την ιστορία της σειράς

+56
Sofh Papa
KaTeRiNaM
amcy
brunakos
AmaliaPetros_fan1
Dorina <3 Πέτρος
Nora&Loukas
scorpion_black
κικκο
fanlouknor
mariavenetifoka
stephanos13
aggeliki
ioannaki48
roria
pasxalitsa
soso
kapetanissa
ProudMaslowqueen
fay
Antigoni!
space
maeveline
evanna
Kornilia_Petrakitsa
zeta88
abba
nadiap
marakii
fay66
almaresi
ellie
Edemgiapanta
ειρηνη7
kikitsa
Caroline
loukasnora
edem4ever
taradoula
mary32
naive7
sifantid
Δ.Μπέλλος
aglaitsa
maria_sab
black_cat
feggaropetra
ntina fan
KatsaroYpotheto
nefelik
Clarabelle
JESSIE
loukanorofan
l_aquila
dadela
fantina
60 απαντήσεις

Σελίδα 11 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Σαβ Μάης 28, 2011 3:23 pm

brunakos έγραψε:Ρε παιδιά για τί ενδεχόμενα μιλάτε??Ο Αραβαντινος ζει.Δεν υπαρχει πτωμα.
θα μπορούσε κάλλιστα ο Αραβαντινος να μην είναι θαμένος στον οικογενειακό ταφο των Χατζηβασιλείου και ο Κυρίυσης να ενσαρκωνει καποιον αλλο αγνωστο χ προφανως αυτο εννοει η Μένι.
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από dadela Σαβ Μάης 28, 2011 5:27 pm

Dorina <3 Πέτρος έγραψε:
brunakos έγραψε:Ρε παιδιά για τί ενδεχόμενα μιλάτε??Ο Αραβαντινος ζει.Δεν υπαρχει πτωμα.
θα μπορούσε κάλλιστα ο Αραβαντινος να μην είναι θαμένος στον οικογενειακό ταφο των Χατζηβασιλείου και ο Κυρίυσης να ενσαρκωνει καποιον αλλο αγνωστο χ προφανως αυτο εννοει η Μένι.

Αφού ο Κυρίτσης (Αραβαντινός κατά τη γνώμη μου) θα πάει να δει και κόρη του Λουκά στο μαιευτήριο, αν ήταν π.χ.ο Λαζαρίδης γιατί να πήγαινε για να δει τη εγγονή εκείνου που σκότωσε?scratch Δε το νομίζω...όπως είπα και πριν, πιστεύω πως ο "άγνωστος" που θα εμφανιστεί θα είναι ο Αραβαντινός..
dadela
dadela
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens
Ασχολίες : Κοιτάω τον ουρανό γιατί όπου να ναι θα πέσει στο κεφάλι μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Σαβ Μάης 28, 2011 5:39 pm

dadela έγραψε:
Dorina <3 Πέτρος έγραψε:
brunakos έγραψε:Ρε παιδιά για τί ενδεχόμενα μιλάτε??Ο Αραβαντινος ζει.Δεν υπαρχει πτωμα.
θα μπορούσε κάλλιστα ο Αραβαντινος να μην είναι θαμένος στον οικογενειακό ταφο των Χατζηβασιλείου και ο Κυρίυσης να ενσαρκωνει καποιον αλλο αγνωστο χ προφανως αυτο εννοει η Μένι.

Αφού ο Κυρίτσης (Αραβαντινός κατά τη γνώμη μου) θα πάει να δει και κόρη του Λουκά στο μαιευτήριο, αν ήταν π.χ.ο Λαζαρίδης γιατί να πήγαινε για να δει τη εγγονή εκείνου που σκότωσε?scratch Δε το νομίζω...όπως είπα και πριν, πιστεύω πως ο "άγνωστος" που θα εμφανιστεί θα είναι ο Αραβαντινός..
Συμφωνώ! flower
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από AmaliaPetros_fan1 Σαβ Μάης 28, 2011 9:59 pm

Dorina <3 Πέτρος έγραψε:
dadela έγραψε:
Dorina <3 Πέτρος έγραψε:
brunakos έγραψε:Ρε παιδιά για τί ενδεχόμενα μιλάτε??Ο Αραβαντινος ζει.Δεν υπαρχει πτωμα.
θα μπορούσε κάλλιστα ο Αραβαντινος να μην είναι θαμένος στον οικογενειακό ταφο των Χατζηβασιλείου και ο Κυρίυσης να ενσαρκωνει καποιον αλλο αγνωστο χ προφανως αυτο εννοει η Μένι.

Αφού ο Κυρίτσης (Αραβαντινός κατά τη γνώμη μου) θα πάει να δει και κόρη του Λουκά στο μαιευτήριο, αν ήταν π.χ.ο Λαζαρίδης γιατί να πήγαινε για να δει τη εγγονή εκείνου που σκότωσε?scratch Δε το νομίζω...όπως είπα και πριν, πιστεύω πως ο "άγνωστος" που θα εμφανιστεί θα είναι ο Αραβαντινός..
Συμφωνώ! flower

Δεν ξέρω.Μπόρει αλλά ο Πέτρος τον είδε να πεθαίνει μπροστα στα μάτια του.Πως μπορεί να σοθηκε.Μαλλον είναι αυτός που ελεγε η Αντιγόνη με τη Νταίζη.Ο "αρχηγος" της τότε παρέας που δε φενόταν πουθενα.
AmaliaPetros_fan1
AmaliaPetros_fan1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Λονδινο...διαμερiσμα οικ.Ρουσσου!!!
Ασχολίες : Τραγούδι,λογοτεχνία,cinema και φυσικά Τα Μυστικά της Εδέμ!!!

http://<a href="https://s1088.photobucket.com/albums/i330

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από dadela Σαβ Μάης 28, 2011 10:16 pm

AmaliaPetros_fan1 έγραψε:
Dorina <3 Πέτρος έγραψε:
dadela έγραψε:
Dorina <3 Πέτρος έγραψε:
brunakos έγραψε:Ρε παιδιά για τί ενδεχόμενα μιλάτε??Ο Αραβαντινος ζει.Δεν υπαρχει πτωμα.
θα μπορούσε κάλλιστα ο Αραβαντινος να μην είναι θαμένος στον οικογενειακό ταφο των Χατζηβασιλείου και ο Κυρίυσης να ενσαρκωνει καποιον αλλο αγνωστο χ προφανως αυτο εννοει η Μένι.

Αφού ο Κυρίτσης (Αραβαντινός κατά τη γνώμη μου) θα πάει να δει και κόρη του Λουκά στο μαιευτήριο, αν ήταν π.χ.ο Λαζαρίδης γιατί να πήγαινε για να δει τη εγγονή εκείνου που σκότωσε?scratch Δε το νομίζω...όπως είπα και πριν, πιστεύω πως ο "άγνωστος" που θα εμφανιστεί θα είναι ο Αραβαντινός..
Συμφωνώ! flower

Δεν ξέρω.Μπόρει αλλά ο Πέτρος τον είδε να πεθαίνει μπροστα στα μάτια του.Πως μπορεί να σοθηκε.Μαλλον είναι αυτός που ελεγε η Αντιγόνη με τη Νταίζη.Ο "αρχηγος" της τότε παρέας που δε φενόταν πουθενα.

Μπορεί πολύ απλά να μην πέτυχε ζωτικό όργανο ή ακόμα καλύτερα να σκηνοθετήθηκε (π.χ.αμπούλα ντομάτας αντί για σφαίρα). Δεν ξέρβ γιατί αλλά μου αρέσει σαν πιθανότητα.. :;D:
dadela
dadela
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens
Ασχολίες : Κοιτάω τον ουρανό γιατί όπου να ναι θα πέσει στο κεφάλι μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από loukasnora Σαβ Μάης 28, 2011 10:25 pm

Το πιθανότερο είναι πως η δολοφονία του Αραβαντινού ήταν σκηνοθετημένη από τους Αραβαντινό-Χατζηβασιλείου και δεν αποκλείω και την συμμετοχή του Λαζαρίδη στο κόλπο!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από dadela Σαβ Μάης 28, 2011 10:29 pm

loukasnora έγραψε:Το πιθανότερο είναι πως η δολοφονία του Αραβαντινού ήταν σκηνοθετημένη από τους Αραβαντινό-Χατζηβασιλείου και δεν αποκλείω και την συμμετοχή του Λαζαρίδη στο κόλπο!

Και εγώ αυτόε είπα. Αν το σκεφτείς ο Αραβαντινός ήταν βουτηγμένος στις "βρομωδουλειές" μέχρι τα αυτιά, είχε 2 παιδιά να φροντίσει μόνος του....Σκέφτηκε πως αν σκηνοθετούσε τη δολοφονία του 1) θα γλίτωνε ο ίδιος,αφού θα τον θεωρούσαν νεκρό, θα άλλαζε ταυτότητα 2)Θα εξασφάλιζε τα παιδιά του καθώς όλοι οι άντρες της παρέας ήταν ευκατάστατοι, αν όχι πλούσιοι. Αυτό είνια, είμαι σίγουρη!! Bounce
dadela
dadela
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens
Ασχολίες : Κοιτάω τον ουρανό γιατί όπου να ναι θα πέσει στο κεφάλι μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από AmaliaPetros_fan1 Σαβ Μάης 28, 2011 11:18 pm

Ε τοτε ο Λουκας δεν θα επρεπε να μισεί τον Πέτρο αλλά τον πατερα του.Δεν είναι σταση πατέρα αυτή.Να αφηνει τα παιδιά του έτσι απλά.Ακόμα και σε "πλούσιους" ανθρώπους!
AmaliaPetros_fan1
AmaliaPetros_fan1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Λονδινο...διαμερiσμα οικ.Ρουσσου!!!
Ασχολίες : Τραγούδι,λογοτεχνία,cinema και φυσικά Τα Μυστικά της Εδέμ!!!

http://<a href="https://s1088.photobucket.com/albums/i330

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από dadela Σαβ Μάης 28, 2011 11:26 pm

AmaliaPetros_fan1 έγραψε:Ε τοτε ο Λουκας δεν θα επρεπε να μισεί τον Πέτρο αλλά τον πατερα του.Δεν είναι σταση πατέρα αυτή.Να αφηνει τα παιδιά του έτσι απλά.Ακόμα και σε "πλούσιους" ανθρώπους!

Θα ήταν καλύτερα να τον μπαγλάρωναν οι αστυνομικοί, αυτά να πήγαιναν στο ορφανοτροφείο και να τους έμενε για πάντα το στίγμα του"πατέρα εγκληματία"? geek
dadela
dadela
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens
Ασχολίες : Κοιτάω τον ουρανό γιατί όπου να ναι θα πέσει στο κεφάλι μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από AmaliaPetros_fan1 Κυρ Μάης 29, 2011 9:19 am

dadela έγραψε:
AmaliaPetros_fan1 έγραψε:Ε τοτε ο Λουκας δεν θα επρεπε να μισεί τον Πέτρο αλλά τον πατερα του.Δεν είναι σταση πατέρα αυτή.Να αφηνει τα παιδιά του έτσι απλά.Ακόμα και σε "πλούσιους" ανθρώπους!

Θα ήταν καλύτερα να τον μπαγλάρωναν οι αστυνομικοί, αυτά να πήγαιναν στο ορφανοτροφείο και να τους έμενε για πάντα το στίγμα του"πατέρα εγκληματία"? geek

Αυτο έκανε και ο Πέτρος.Για να μην πάνε αυτα τα παιδιά στο ορφανοτροφειο εκανε οτι εκανε.Θα μπορουσε ανετα ο Αραβαντινος να τα πάρει μαζί του.Εξαλου ηταν πολύ μικρα τοτε δεν θα καταλαβεναν και δεν θα θυμοντουσαν τιποτα.Ασε που το πιο ευκολο αν αλλαζε ονομα θα ήταν να διλόσει και τα παιδιά του με άλλο όνομα!
AmaliaPetros_fan1
AmaliaPetros_fan1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Λονδινο...διαμερiσμα οικ.Ρουσσου!!!
Ασχολίες : Τραγούδι,λογοτεχνία,cinema και φυσικά Τα Μυστικά της Εδέμ!!!

http://<a href="https://s1088.photobucket.com/albums/i330

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από marakii Κυρ Μάης 29, 2011 1:26 pm

Αν ισχύει τότε αυτό , θα υπάρχξει διπλό χτύπημα για το Λουκάκο , γιατί αν όντως ο Αραβαντινός συνομότησε για σκηνοθετημένη δολοφονία για να ξελασπώσει από τη μία νε μεν δίνει τα παιδιά του σε ευκατάστατες οικογένειες αλλά από την άλλη τα παρατάει αμαχητί και κάνει τα πάντα περισσότερο για να σώσει το τομάρι του Rolling Eyes ....Βέβαια ακόιμη δεν σιγουρεύω τίποτα ούτε καν για το ποιος είναι αν και εγώ γέρνω προς Αραβαντινό μεριά Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 558573 θα περιμένω όντως να δω τι ακριβώς γίνεται γιατί ποτέ δεν ξέρεις Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 558573
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Κυρ Μάης 29, 2011 2:20 pm

Αν ισχύουν όλα όσα λέτε ο Πέτρος παίρνει ξανά τη θέση που είχε σε σχέση με το Λουκά, σωστα; Διότι ο Λουκάς θεωρούσε οτι ο Ρούσσος έφταιγε και όχι ο Αραβαντινός. Επίσης εαν ισχύουν αυτά, ο εφιάλτης της Εριέττας δεν ήταν πραγματικό γεγονος;
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Spamοφύλαξ
Spamοφύλαξ

Θηλυκό Τόπος : Κατερίνη
Ασχολίες : Πολλά και διάφορα..

http://www.twilightsagaforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Κυρ Μάης 29, 2011 2:30 pm

Kornilia_Petrakitsa έγραψε:Αν ισχύουν όλα όσα λέτε ο Πέτρος παίρνει ξανά τη θέση που είχε σε σχέση με το Λουκά, σωστα; Διότι ο Λουκάς θεωρούσε οτι ο Ρούσσος έφταιγε και όχι ο Αραβαντινός. Επίσης εαν ισχύουν αυτά, ο εφιάλτης της Εριέττας δεν ήταν πραγματικό γεγονος;
Ναι έχεις δικιο. Αλλά όλα αυτα είναι μόνο ικασίες.
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από dadela Κυρ Μάης 29, 2011 4:05 pm

AmaliaPetros_fan1 έγραψε:
dadela έγραψε:
AmaliaPetros_fan1 έγραψε:Ε τοτε ο Λουκας δεν θα επρεπε να μισεί τον Πέτρο αλλά τον πατερα του.Δεν είναι σταση πατέρα αυτή.Να αφηνει τα παιδιά του έτσι απλά.Ακόμα και σε "πλούσιους" ανθρώπους!

Θα ήταν καλύτερα να τον μπαγλάρωναν οι αστυνομικοί, αυτά να πήγαιναν στο ορφανοτροφείο και να τους έμενε για πάντα το στίγμα του"πατέρα εγκληματία"? geek

Αυτο έκανε και ο Πέτρος.Για να μην πάνε αυτα τα παιδιά στο ορφανοτροφειο εκανε οτι εκανε.Θα μπορουσε ανετα ο Αραβαντινος να τα πάρει μαζί του.Εξαλου ηταν πολύ μικρα τοτε δεν θα καταλαβεναν και δεν θα θυμοντουσαν τιποτα.Ασε που το πιο ευκολο αν αλλαζε ονομα θα ήταν να διλόσει και τα παιδιά του με άλλο όνομα!


Θα τα ανάγκαζε όμως να κρύβονται μια ζωή, να λένε ψέματα για το ποιοι είναι...Κάποια στιγμή όταν μεγάλωναν δε θα ρώταγαν τον πατέρα τους γιατί ζουν αυτό που ζουν? scratch Πιστεύω πως ο Αραβαντινός ήθελε να τα "σω΄σει" και πράγματι ο Ρουσσος έκανε ό,τι μπορούσε να για εξασαφλίσει στα παδιά μια καλη ζωή. Ο Λουκά και η Ερη το τράβιξαν λίγο μακριά νομίζω, αν σκεφτείς όλα όσα έκανε για αυτούς.... ((
dadela
dadela
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens
Ασχολίες : Κοιτάω τον ουρανό γιατί όπου να ναι θα πέσει στο κεφάλι μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Μάης 29, 2011 4:58 pm


Το θέμα είναι οτι ο Ρούσσος "τακτοποίησε" τα παιδιά με παράνομες υιοθεσίες, όχι τόσο γιατί τα λυπήθηκε, αλλά γιατί, θεωρόντας οτι ο Αραβαντινός είχε δολοφονηθεί, προσπάθησε να κουκουλώσει τα πράγματα, αφού αυτή η δολοφονία δεν έπρεπε να βγεί στο φώς, γιατί όλοι θα την είχαν άσχημα τότε. Αν τα πήγαιναν στο ορφανοτροφείο θα έπρεπε να εξηγήσουν πού τα βρήκαν. Εκτός άν έλεγαν οτι τα βρήκαν στα σκουπίδια, όπως βρίσκουμε τα εγκαταλελειμένα σκυλάκια ή γατάκια.... Κανείς δεν είχε το θάρρος, ούτε ο Βενέτης, ούτε ο Ρούσσος, ούτε ο Χατζηβασιλείου, να πεί την αλήθεια σ'αυτά τα δύο παιδιά, γιατί αυτόματα θα έπρεπε να πούν και την αλήθεια για το φόνο του πατέρα τους, και μαζί μ'αυτό, και όλες τις παράνομες δουλειές που έκαναν τότε..... Μου φαίνεται αστείο που ο Ρούσσος ορυώταν οτι ο Στέφανος δεν είναι αυτός που φαίνεται, την ώρα που ο ίδιος, όχι μόνο έκανε ακριβώς την ίδια δουλειά με το Στέφανο, αλλά και πολύ χειρότερα.
Και χαίρομαι γιατί ο Λουκάς , πάνω στην οργή του για το ότι του στέρησαν την αδελφή του και την αληθινή του ταυτότητα, το τραβάει στα άκρα με το Ρούσσο. Αν δεν το έκανε, θα γινόταν ίδιος με το Ρούσσο, ένας βολεμένος καλοπερασάκιας, που συμβιβάζεται με το παράνομο, κουκουλώνοντας την αλήθεια για μιά ακόμη φορά, προκειμένου να μη χάσει τη θέση του στην κοινωνία και το "όνομα" του διακεκριμένου δικηγόρου, του υπεράνω πάσης υποψίας. Γιατί, εκτός των άλλων, δεν ξεχνάω οτι ο Ρούσσος είχε το δικό του μερίδιο ευθύνης και για το θάνατο αθώων παιδιών, που και πάλι προσπάθησε , κατά το συνήθειό του, να κουκουλώσει, και τα κατάφερε, γιατί κανείς δεν πλήρωσε το παραμικρό γι'αυτούς του φόνους....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από AmaliaPetros_fan1 Κυρ Μάης 29, 2011 7:28 pm

Dorina <3 Πέτρος έγραψε:
Kornilia_Petrakitsa έγραψε:Αν ισχύουν όλα όσα λέτε ο Πέτρος παίρνει ξανά τη θέση που είχε σε σχέση με το Λουκά, σωστα; Διότι ο Λουκάς θεωρούσε οτι ο Ρούσσος έφταιγε και όχι ο Αραβαντινός. Επίσης εαν ισχύουν αυτά, ο εφιάλτης της Εριέττας δεν ήταν πραγματικό γεγονος;
Ναι έχεις δικιο. Αλλά όλα αυτα είναι μόνο ικασίες.

Σωστα όλα είναι ικασίες!Θα δουμε τι θα γινει!
AmaliaPetros_fan1
AmaliaPetros_fan1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Λονδινο...διαμερiσμα οικ.Ρουσσου!!!
Ασχολίες : Τραγούδι,λογοτεχνία,cinema και φυσικά Τα Μυστικά της Εδέμ!!!

http://<a href="https://s1088.photobucket.com/albums/i330

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Ιουν 04, 2011 1:07 pm

Amcy, σχετικά με την ερώτησή σου στο σχολιασμό, σου απαντώ εδώ:

Δεν υπάρχουν σαφείς ενδείξεις για να στηρίξω αυτό που είπα για την Αντιγόνη, απλά ακολουθώ το ένστικτό μου.... Είδαμε οτι η Αντιγόνη είχε πρόβλημα με το χέρι της, τέτοιο που δεν μπορούσε να πυροβολήσει. Πώς λοιπον θα μπορούσε να πνίξει έναν άνθρωπο, όσο αδύναμος κι αν ήταν? Αλλά κυρίως τι λόγο θα είχε να το κάνει? Κανείς δεν ήταν εκεί, ήταν νύχτα, είχε δεχτεί κάμποσες σφαίρες, αργά ή γρήγορα θα πέθαινε, κι όχι απ'τα χέρια της.... Γιατί να κάνει κάτι που φαινόταν περιττό? Δεν ήταν εν βρασμώ, για να κάνει κάτι χωρις να σκεφτεί, ήθελε ν'απαλλαγεί απ'αυτόν επειδή την εκβίαζε. Και με τί την εκβίαζε? Οτι θα μίλαγε για την διαθήκη του Λαζαρίδη. Ομως είχαμε ήδη δεί οτι σκοπός της Αντιγόνης, επιμένοντας να παντρευτεί ο Στέφανος την Εύα, και να γεννήσει δίπλα τους το παιδί τους, ήταν ακριβώς να καρπωθεί το παιδί την περιουσία, και να την διαχειρίζεται στην ουσία η ίδια. Απαραίτητη προυπόθεση γι'αυτό, θα ήταν να βγεί στο φώς η διαθήκη... Ηταν λοιπον διατεθειμένη να πάρει το ρίσκο ν'αποκαλυφθεί ο δικός της ρόλος, προκειμένου η περιουσία να μείνει στην οικογένεια.... Οταν βέβαια είδε οτι ο Στέφανος κι η Εύα χώρισαν και το παιδί θα γεννιόταν, προτίμησε να κάψει τη διαθήκη και να χάσει τα λεφτά, για να μην μάθει ο Στέφανος αυτά που δεν έπρεπε να μάθει για τη μάνα του και το δεσμό με τον Λύτρα, χωρις φυσικά να ξέρει οτι ο Σταυρίδης είχε φυλάξει ένα αντίγραφο.... Ομως απ'όλ'αυτά φαίνεται οτι ο Χατζηβασιλείου δεν είχε ένα ιδιαίτερα δυνατό χαρτί για να την εκβιάζει.... Η ομολογία της δε για το φόνο στη Νόρα, στη χρονική στιγμή που έγινε, δεν έχει νόημα, αφού λίγο πριν είχε αθωωθεί, ούτε είναι μιά κοινή γυναικούλα που κομπάζει για τις πράξεις της, και ενεργεί παρορμητικά, αφού ήταν ικανή να κρατήσει τόσα χρόνια τη σιωπή της, πόσο μάλλον να παριστάνει τη μουγγή για να ευοδωθεί το σχέδιο εκδίκησης.... Δηλαδή ούτε ο φόνος τη στιγμή που έγινε, ούτε η ομολογία της ταιριάζει με την ψυχρή και μεθοδευμένη φύση της Αντιγόνης.... Αρα καταλήγω οτι η ομολογία της ήταν ψεύτικη, και είχε απώτερο σκοπό να αποτρέψει τις περαιτέρω έρευνες πάνω στη δολοφονία του Χατζηβασιλείου, φοβούμενη οτι πίσω απ'το φόνο κρυβόταν κάποιο αγαπημένο της πρόσωπο, δηλ. ο Στέφανος....
Βέβαια το ότι δεν έχω πειστεί εγώ, δεν σημαίνει οτι οι σεναριογράφοι θα την δικαιώσουν οπωσδήποτε, γιατί μετά θα πρέπει να μας πούν και ποιός έκανε πράγματι το φόνο, κι ίσως δεν έχουν έναν ακόμη δολοφόνο έτοιμο!
Πάντως εαν έχει κάνει το φόνο, της αξίζει φυλακή, κι η φυλακή θα είναι το τέλος της, αν σκεφτούμε πόσο την είχε επηρεάσει η πρώτη της, άδικη, φυλάκιση!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από amcy Σαβ Ιουν 04, 2011 1:37 pm

[quote="JESSIE"]Amcy, σχετικά με την ερώτησή σου στο σχολιασμό, σου απαντώ εδώ:

Δεν υπάρχουν σαφείς ενδείξεις για να στηρίξω αυτό που είπα για την Αντιγόνη, απλά ακολουθώ το ένστικτό μου.... Είδαμε οτι η Αντιγόνη είχε πρόβλημα με το χέρι της, τέτοιο που δεν μπορούσε να πυροβολήσει. Πώς λοιπον θα μπορούσε να πνίξει έναν άνθρωπο, όσο αδύναμος κι αν ήταν? Αλλά κυρίως τι λόγο θα είχε να το κάνει? Κανείς δεν ήταν εκεί, ήταν νύχτα, είχε δεχτεί κάμποσες σφαίρες, αργά ή γρήγορα θα πέθαινε, κι όχι απ'τα χέρια της.... Γιατί να κάνει κάτι που φαινόταν περιττό? Δεν ήταν εν βρασμώ, για να κάνει κάτι χωρις να σκεφτεί, ήθελε ν'απαλλαγεί απ'αυτόν επειδή την εκβίαζε. Και με τί την εκβίαζε? Οτι θα μίλαγε για την διαθήκη του Λαζαρίδη. Ομως είχαμε ήδη δεί οτι σκοπός της Αντιγόνης, επιμένοντας να παντρευτεί ο Στέφανος την Εύα, και να γεννήσει δίπλα τους το παιδί τους, ήταν ακριβώς να καρπωθεί το παιδί την περιουσία, και να την διαχειρίζεται στην ουσία η ίδια. Απαραίτητη προυπόθεση γι'αυτό, θα ήταν να βγεί στο φώς η διαθήκη... Ηταν λοιπον διατεθειμένη να πάρει το ρίσκο ν'αποκαλυφθεί ο δικός της ρόλος, προκειμένου η περιουσία να μείνει στην οικογένεια.... Οταν βέβαια είδε οτι ο Στέφανος κι η Εύα χώρισαν και το παιδί θα γεννιόταν, προτίμησε να κάψει τη διαθήκη και να χάσει τα λεφτά, για να μην μάθει ο Στέφανος αυτά που δεν έπρεπε να μάθει για τη μάνα του και το δεσμό με τον Λύτρα, χωρις φυσικά να ξέρει οτι ο Σταυρίδης είχε φυλάξει ένα αντίγραφο.... Ομως απ'όλ'αυτά φαίνεται οτι ο Χατζηβασιλείου δεν είχε ένα ιδιαίτερα δυνατό χαρτί για να την εκβιάζει.... Η ομολογία της δε για το φόνο στη Νόρα, στη χρονική στιγμή που έγινε, δεν έχει νόημα, αφού λίγο πριν είχε αθωωθεί, ούτε είναι μιά κοινή γυναικούλα που κομπάζει για τις πράξεις της, και ενεργεί παρορμητικά, αφού ήταν ικανή να κρατήσει τόσα χρόνια τη σιωπή της, πόσο μάλλον να παριστάνει τη μουγγή για να ευοδωθεί το σχέδιο εκδίκησης.... Δηλαδή ούτε ο φόνος τη στιγμή που έγινε, ούτε η ομολογία της ταιριάζει με την ψυχρή και μεθοδευμένη φύση της Αντιγόνης.... Αρα καταλήγω οτι η ομολογία της ήταν ψεύτικη, και είχε απώτερο σκοπό να αποτρέψει τις περαιτέρω έρευνες πάνω στη δολοφονία του Χατζηβασιλείου, φοβούμενη οτι πίσω απ'το φόνο κρυβόταν κάποιο αγαπημένο της πρόσωπο, δηλ. ο Στέφανος....
Βέβαια το ότι δεν έχω πειστεί εγώ, δεν σημαίνει οτι οι σεναριογράφοι θα την δικαιώσουν οπωσδήποτε, γιατί μετά θα πρέπει να μας πούν και ποιός έκανε πράγματι το φόνο, κι ίσως δεν έχουν έναν ακόμη δολοφόνο έτοιμο!
Πάντως εαν έχει κάνει το φόνο, της αξίζει φυλακή, κι η φυλακή θα είναι το τέλος της, αν σκεφτούμε πόσο την είχε επηρεάσει η πρώτη της, άδικη, φυλάκιση!




Εχεις δικαιο ουτε εμενα μου φενεται λογικη η ομολογια της στην Νορα,ομως ο Στεφανος απο που ως που να εμπλεκεται στον φονο?Ο ιδιος ο Σταυριδης ομολογησε πως διεπραξε τον φονο για να εκδικηθει και παγιδεψε την Αντιγονη για τον ιδιο λογο .Προσωπικα πιστευω πως εβαλαν την Αντιγονη να ομολογησει τον φονο , για να δικαιωσουν την παρεα της φεγγαροπετρας και ειδικα την Νορα και να δειξουν πως δεν ηθελαν την καταδικη της Αντιγονης για λογους εμπαθειας,επισης το θεωρησαν ανατροπη καθως ολοι πιστευαμε πως τον φονο τον διεπραξε ο Σταυριδης. Δεν ξερω τι χαρτι ειχε στα χερια του ο Χατηβασιλειου,αλλα οτι την εκβιαζε ειναι γεγονος.Το οτι θα πεθενε απο τις σφαιρες δεν ειναι σιγουρο, τωρα για το χερι,γιατρος δεν ειμαι να ξερω αν θα μπορουσε να τον πνιξει.Το μονο που πραγματικα ειναι παραλογο ειναι η ομολογια του φονου στην Νορα,αλλα αυτο ειναι πταισμα μπροστα σε αλλα παραλογα που μας εχουν δειξει sisi

amcy
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Ιουν 04, 2011 1:51 pm



Αν ξεκινήσουμε με την παραδοχή οτι η Αντιγόνη δεν τον σκότωσε, υποθέτουμε οτι κάποιος άλλος το έκανε. Η Αντιγόνη λοιπον, βάζει με το νού της πολλά και διάφορα, δηλαδή οτι μπορεί ο Στέφανος να το έκανε, και προσπαθεί, κάνοντας την ομολογία φόνου στη Νόρα, να σταματήσει νέες έρευνες, που ποιός ξέρει πού θα οδηγούσαν.... Ετσι κι αλλιώς η ίδια θεωρούσε οτι γλύτωσε πιά, αφού αθωώθηκε.....
Το ξέρω οτι βασικά ήθελαν να κάνουν ανατροπή, αφού όλοι πιστεύαμε από καιρό οτι ο Σταυρίδης ήταν ο δολοφόνος, αλλά έτσι πήραν στο λαιμό τους την Αντιγόνη, γιατί ένας φόνος δεν μπορεί να μείνει ατιμώρητος, και εξ αλλου η Αντιγόνη έχει ήδη φυλακιστεί για καιρό, με ψεύτικες κατηγορίες .....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από amcy Σαβ Ιουν 04, 2011 1:58 pm

[quote="JESSIE"]

Αν ξεκινήσουμε με την παραδοχή οτι η Αντιγόνη δεν τον σκότωσε, υποθέτουμε οτι κάποιος άλλος το έκανε. Η Αντιγόνη λοιπον, βάζει με το νού της πολλά και διάφορα, δηλαδή οτι μπορεί ο Στέφανος να το έκανε, και προσπαθεί, κάνοντας την ομολογία φόνου στη Νόρα, να σταματήσει νέες έρευνες, που ποιός ξέρει πού θα οδηγούσαν.... Ετσι κι αλλιώς η ίδια θεωρούσε οτι γλύτωσε πιά, αφού αθωώθηκε.....
Το ξέρω οτι βασικά ήθελαν να κάνουν ανατροπή, αφού όλοι πιστεύαμε από καιρό οτι ο Σταυρίδης ήταν ο δολοφόνος, αλλά έτσι πήραν στο λαιμό τους την Αντιγόνη, γιατί ένας φόνος δεν μπορεί να μείνει ατιμώρητος, και εξ αλλου η Αντιγόνη έχει ήδη φυλακιστεί για καιρό, με ψεύτικες κατηγορίες .....
[/quote



Ναι αλλα οπως αναφερα στο προηγουμενο ποστ μου,ο Σταυριδης της ομολογησε πως διεπραξε τον φονο ,αρα πως ειναι δυνατον να υποπτευται πως εμπλεκεται ο Στεφανος? Καλα πολλοι φονοι στην σειρα εμειναν ατιμωρητοι,αν δεν θελουν να τιμωρησουν την Αντιγονη,δεν θα την τιμωρησουν,δεν νομιζω να τους εμποδιζει κατι.

amcy
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Ιουν 04, 2011 2:06 pm


Εννοώ να νόμιζε οτι ο Στέφανος τον αποτελείωσε, αφού κι εκείνη γι'αυτό το .... αποτελείωμα μιλάει στην ομολογία της.....

Το θέμα είναι να δικαιωθεί το κοινό αίσθημα με την τιμωρία των ενόχων, γιατί φυσικά και μπορούν να την αφήσουν ατιμώρητη ακόμη και για φόνο, αλλά αυτό δεν θα συνάδει με τις ηθικές αξίας που πρέπει να διέπουν μια σειρά. Εκτός αν την αφήσουν ατιμώρητη, αλλά τη δείξουν να μετανοεί βαθειά για όσα έκανε, (εκτός και πέραν του φόνου) , όπως έκαναν και με τον Αμιρά στη Βέρα, αλλά προς το παρόν την βλέπω αγέρωχη και αμετανόητη.....
Θα δούμε.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από amcy Σαβ Ιουν 04, 2011 2:16 pm

[quote="JESSIE"]
Εννοώ να νόμιζε οτι ο Στέφανος τον αποτελείωσε, αφού κι εκείνη γι'αυτό το .... αποτελείωμα μιλάει στην ομολογία της.....

Το θέμα είναι να δικαιωθεί το κοινό αίσθημα με την τιμωρία των ενόχων, γιατί φυσικά και μπορούν να την αφήσουν ατιμώρητη ακόμη και για φόνο, αλλά αυτό δεν θα συνάδει με τις ηθικές αξίας που πρέπει να διέπουν μια σειρά. Εκτός αν την αφήσουν ατιμώρητη, αλλά τη δείξουν να μετανοεί βαθειά για όσα έκανε, (εκτός και πέραν του φόνου) , όπως έκαναν και με τον Αμιρά στη Βέρα, αλλά προς το παρόν την βλέπω αγέρωχη και αμετανόητη.....
Θα δούμε.....[/quote


Θα μπορουσε να τον ειχε αποτελιωσει ο Σταυριδης, εξαλλου κανενας δεν υποψιαστηκε πως αλλος πυροβολησε αλλος επνιξε,αλλα οκ και την ελαχιστη υποψια να ειχε πως εμπλεκεται ο Στεφανος,λογικο ειναι να ηθελε να τον προστατεψει.Εγω προσωπικα δεν θελω να παει φυλακη η Αντιγονη,νομιζω ειναι αρκετη τιμωρια που εμεινε μονη της εγκαταλειμενη απο ολους.

amcy
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από roria Σαβ Ιουν 04, 2011 2:19 pm

Επειδή πρόσφατα έβλεπα τα σχετικά βιντεάκια ήταν όντως αδικαιολόγητη η ομολογία της Αντιγόνης στη Νόρα. Δεν ταιριάζει με την ψυχοσύνθεσή της. Από την άλλη ο Στέφανος είναι βέβαιο ότι δεν εμπλέκεται, αφού το σοκ που υπέστη όταν έμαθε ότι η μάνα του είχε κάνει το φόνο ήταν πολύ μεγάλο και τον είδαμε συγκλονισμένο και σε σκηνές που ήταν μόνος του.
Βέβαια και οι άνθρωποι δεν αντιδρούν πάντα ευθύγραμμα, κάνουν και πράγματα απρόσμενα, και ασυμβίβαστα με το χαρακτήρα τους όπως τον βλέπουν οι απέξω. Επίσης είναι ίδιον πολλών εγκληματιών να προσπαθούν ασυναίσθητα να "προδοθούν", σαν να θέλουν να τους σταματήσει κάποιος. Η Αντιγόνη βέβαια δεν μας έχει δώσει άλλα τέτοια δείγματα πλην της ομολογίας. Επομένως και αυτό το θέμα παραμένει ανοιχτό και θα μπορούσαν να το πραγματευτούν και με τους δύο τρόπους. Προσωπικά πάντως, προκειμένου να δω καμιά κουλή ανατροπή, προτιμώ να μείνουν τα πράγματα ως έχουν.
Αγαπημένη jessie εκτός από την ψυχολογική και "φιλοσοφική" ανάλυση στην οποία διαπρέπεις στους σχολιασμούς, το 'χεις και το αστυνομικό, τελικά! Όσο για τα όσκαρ που έγραφες σε άλλο τόπικ, και για μένα ακριβώς το ίδιο ισχυει σε ό,τι αφορά τα σχόλιά σου. flower
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από dadela Σαβ Ιουν 04, 2011 2:22 pm

Η Λαζαρίδενα δεν ήθελε να μάθει ο κόσμος για τη διαθήκη γιατί μέσα έλεγε και για τη σχέση της με το Λύτρα, καθώς και ότι αυτήν ήταν έγκυος(Νταιζάρα) από εκείνον. Αφού λοιπόν θα έχανε τη κληρονομιά,δ εν ήθελε να χάσει και το "όνομα"(λέμε τώρα) που είχε στην "κοινωνία". Σκότωσε με το Χατζημπούκλα η ίδια γιατί ήθελε να τον στείλει τα θυμαράκια με ατ δικά της χέρια(κάθε δολοφόνος με τη διαστροφή του geek ). Το χέρι της δε μπορούσε να αντέξει το "κλότσημα" του όπλου κατά τον πυροβολισμό, αλλά μπορούσε να ρίξει όλο της το βάρος στα χέρια και να τον πνίξει. Κατά τη ομολογία της στη Νόρα της είπε και "εσένα θα ήθελα να έχω κόρη μου", μήπως αυτό ήθελαν να τονίσουν οι συγγραφείς, την προοικονομία? Αν ο Στέφανος είχε σκοτώσει το Χατζηβασιλείου γιατί όταν έμαθε πως η μητέρα του τον σκότωσε έκανε ολόκληρο σαματά μαζί της, αλλά έκανε και συζητήσεις πάνω σε αυτό με τους υπόλοιπους. Αυτός μπορεί να ήταν εξαγριωμένος γιατί αυτή πήρε το βάρος και "θυσιάστικε" για αυτόν, αλλά όταν μίλαγε με τους άλλους δε φαινόταν αυτό, αλλά ο θυμός του προς τη μητέρα του που τελικά σκότωσε το Χατζηβασιλείου ενώ χτυπιόταν πως δεν το έκανε. Οπότε λίγο απίθανο να είνια ο Στέφανος ο δολοφόνος. Αυτά κατά τη γνώμη μου king
dadela
dadela
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens
Ασχολίες : Κοιτάω τον ουρανό γιατί όπου να ναι θα πέσει στο κεφάλι μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 11 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από amcy Σαβ Ιουν 04, 2011 2:26 pm

Μα δεν λεει κανενας ,πως ο Στεφανος ειναι ο δολοφονος,απλα πως ισως η Αντιγονη υποψιαστηκε πως εμπλεκεται.

amcy
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 11 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης