Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

+74
ειρηνη7
st@cy
annoula!
Δ.Μπέλλος
Ανυπέρ-Βλήτο
almaresi
zeta88
ntinafer
meroula
Ioanna T
nadiap
abba
evaki16
anastasia20
elenp
amcy
koukoumfkos
trelli petrakitsa
xristinaki_noraloukofan
taradoula
Black rose
Cancoon
verile_mistika
scorpion_black
evanna
AmaliaPetros_fan1
loukasnora
noraki1987
Eya-8ea
nefelik
loukanorofan
stefanos
pasxalitsa
rafoni
dadela
aprild20
soso
aggeliki
roria
fantina
tzibirdika
julia
fay
doctor
KaTeRiNaM
dm10811
masoul
nik.paok!!!
DESPOINA
alex1
pruedens
gxnel
Caroline
ΣΨ1
panpetrakatsi
kapetanissa
brunakos
Nora&Loukas
stephanos13
fay66
Lisa Nova
Καρ-Mik
edem4ever
ntina fan
JESSIE
kallialoukanorikhmpoumpou
Dimitraaa
MARINAKI_AGAPI_97
sarita
marakii
spartiana
moonstone1
loukitsa
Clarabelle
78 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap40%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 40% 
[ 55 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap6%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap12%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 12% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap23%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 23% 
[ 33 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 139
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Μάης 30, 2011 11:10 pm

Δυστυχώς βαδίζουμε στο δρόμο που χάραξε η Γκλέν Κλόουζ στην Ολέθρια σχέση , με αυτά που βλέπουμε (και θα δούμε) με τη Μελίτα!!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Μάης 30, 2011 11:10 pm

Α ξέχασα, οτι εκτός απο την γίδα, είχαμε και τον Λουκά σε ρόλο μαίμους! Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 17902 Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 17902 Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 17902

Δεν μας έφτανε ο ροφός (Μελίτα), η ύαινα (Νταίζη), το σκυλάκι του καναπέ ( Χρήστος) , αποκτήσαμε +2 σε ένα επεισόδιο Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 763297
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από ntina fan Δευ Μάης 30, 2011 11:11 pm

εγω ενα ξερω. Απο τοτε που ο Μανος εφυγε οι σεναριογραφοι τα εκαναν σαλατα.Ειδη δεν εβλεπα το εργο εδω και καιρο και τωρα ειδικα δεν με ενδιαφερει τιποτα. τι να με ενδιαφερει για να το δω απο οκτωμβρη; δεν με ενδιαφερει τιποτα. καλο κουραγιο σε οσους συνεχισουν να το βλεπουν ευχομαι.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από spartiana Δευ Μάης 30, 2011 11:11 pm

εχασα την ωρα μου εκτος απο σημερα και ολο τον υπολοιπο καιρο που το εβλεπα αν και τωρα τελευταια δεν το παρακολουθουσα..!καλο σας καλοκαρι!!!

ΑΝ ΔΕΝ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΒΛΕΠΩ ....ΘΕΛΩ ΜΑΝΟ ΠΙΣΩ!!!!!!!
spartiana
spartiana

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από gxnel Δευ Μάης 30, 2011 11:13 pm

Γεννησαμεεεεεεεε Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 189890 ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΕΙ η μικρη θεοτητα!!!!


Τα πλανα της μπεμπας απλα δεν υπηρχαν....καθομουν και τη χαζευα!!!!τι γλυκουλικοοοοοο.....


ΛΟΥΚΑΣ.....Λουκα αγορι μου πηγαινε να παιξεις τζοκερ να γινεις πλουσιος....μονο μετεωριτης δεν επεσε πανω του σημερα...ισως αυτο με τη Μιρκα την κατσικουλα να με χαλασε λιγο αλλα γενικα γελασα με την γκαντεμια του...ξεραμε οτι θα γινει ο χαμος μεχρι να φτασει στο μαιευτηριο και μου αρεσε αυτο που ειδα....η σκηνη στα σκαλια της Εδεμ ηταν απο τις καλυτερες του επεισοδιου για μενα....χαμογελο μεχρι τα αυτια και ειναι ΠΑΤΕΡΑΣ ΛΕΜΕ!!

ΝΟΡΑ.....η Νορα ηρεμουσε τη Στελλα ή η Στελλα την Νορα??τα "δεν μπορω θα φωναζω" και "πολυ ησυχια εχει εδω μεσα" με πεθαναν...ερχονταν οι πονοι και η Νορα ανησυχουσε και για αυτο και για τον Λουκα....ηταν που αν ερχοταν ο Λουκας Νορα μου θα τον σκοτωνες ε??
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 751732


ΛΟΥΚΑΣ-ΝΟΡΑ-ΡΕΓΓΙΝΑ....αφου παραλιγο να μεινει χωρις μαλλι ο Λουκας ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ και ξαναλυποθυμησε ο ευτυχης πατερας....αλλα σορρυ προσκυναγε!! Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 191984 πολυ γλυκουλες οι σκηνες τους και μετα τη γεννα και ειδικα η τελευταια Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 226538 Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 681539

Πειτε μου ποτε εχει δρομολογιο για Μονεμβασια να κλεισω θεση στη Στελλα....μου εσπασε τα νευρα σημερα....ειδικα με τον Ευκλειδη αμεσως να τον διωξει???ασε μας καημενη!!!!

ο Ευκλειδης μπορει να μεινει για παντα???ο και καλα ψυχραιμος/θα τον σφαξω τον Λουκα συγκινηθηκε με την εγγονη του και την κορη του...εμαθε και τα κατορθωματα του Ρουσσου και του τα εψαλε ενα χερακι....ο Ευκλειδης ξερει πολλα και οταν τα χρησιμοποιησει θα βγουν πολλα στην επιφανεια!!!!

πολυ ωραια και η σκηνη Ρουσσου-Ηλια....εγω πιστευω ο Ηλιας τα εχει 400 και μας δουλευει....μια χαρα τα ειπε στον Ρουσσο..οτι "εσυ πανω απο ολα φροντισες τον εαυτο σου" και "δεν εκρυψες το φονο για να προστατεψεις τα παιδια αλλα τον εαυτο σου" ειναι πολυ λογικες κουβεντες και απο ανθρωπο που ξερει πολλα!!!!

πολυ μου αρεσε ο Κυριτσης σημερα...στη σκηνη με τη Νορα που ηρθε να δει το εγγονι του και τα βλεμματα με την Ερι...συναντηθηκε και με τον Ρουσσο και ο Ρουσσος ειδε φαντασμα....καταπληκτικος ο Κατρανιδης!!!!!

η παρεα χαρηκε με την νεα εισοδο στη παρεα...ηθελα λιγη παραπανω παρεα η αληθεια ειναι....

ΑΛΛΑ...ειχαμε και το δραμα της μελλουσας νυφης!!!σας παρακαλω ας το σεβαστουμε....της την εφερε το σκυλακι της!!!!τοσο εξυπνη σαινι με IQ που φτανει στο θεο και να μην σκεφτει απο την αρχη τον Χρηστο???τι εχει παθει η Νταιζη????

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 409391 ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΙΝΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΜΕΛΙΤΟΟΟΝΙ ΜΕΛΙΤΟΟΟΟΝΙ.....δεν νομιζω να χρειαζεται να πω περισοτερα...γεννησε η φιλη της(ασχολιαστο) και αυτη σκεφτεται μην πεσει πανω στην Ερι και τον Στεφ.....Βγαλε και προγραμμα ρε κοπελια να ξερουν ποτε να κανουν επισκεψη!!!! Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 103275


το καθαροαιμο αρσενικο Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 960514 εδιωξε την μικρουλα(Μαριλια) θα διωξει και την γυναικα του και θα αφιερωθει στην Ευα....το καθαροαιμο αρσενικο εχει περιπετοιουλες για να του μενει η "χαρα"....τωρα που περιμενει η Μαριλια παιδι να δω εγω χαρα Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 951465


μου αρεσε και η εμφανιση Τουμασατου-Μουταφη...δεν ξερω αν ηταν το καλυτερο που μπορουσαν να κανουν οι σεναριογραφοι αν ηθελαν τοσο πολυ καπως να συνδεσουν τις 2 σειρες αλλα εχω μεγαλη συμπαθεια στη Τουμασατου και δεν μπορω να πω κακο λογο για μια σκηνη 2 λεπτων..


Y.Γ1...ο Λουκας με τον Λευτερη δεν υπηρχαν σημερα...ο Λευτερης φταιει που εμπιστευτηκε τον Λουκα..."προχωρα Λευτερη θα βγει η κορη μου στους διαδρομους" Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 191984
Υ.Γ2...απο τον Ρουσσο παιρνανε ολες οι δουλειες...αν δωσει εγκριση να γυρισει ο Παναγιωτης πισω στο σωμα(τωρα που εκλεισε η υποθεση).....να θυμιθω να τον ρωτησω και τι ωρα να τρωω....
Υ.Γ3...εγω ηξερα οτι κατω απο το στρωμα φυλαμε χρηματα...τωρα με την Νταιζη φυλαμε και οπλα!!!
Υ.Γ4...ο Λουκας δεν εχει καλη εταιρεια τηλεφωνιας...ουτε Σημα Καμπανα...ουτε πρρρρ ελα Μιρκα
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 191984
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από panpetrakatsi Δευ Μάης 30, 2011 11:18 pm

Αααα!Επίσης ξέχασα να πω : Απορώ με το μαλλί του Παναγιώτη Πετράκη!Τον έσκισε στο μαλλιοτράβηγμα η Δρακουλάκη στο γύρισμα της γέννας,αλλά παρόλ'αυτά το μαλλί...μαλλί!!!Εκεί έμεινε,γερό και δυνατό!Φοβερό!
Και τέλος,τέλος...Ποια μυστικά αποκαλύφθηκαν σήμερα είπαμε;Ποιες ανατροπές ήρθαν;Μάλλον θα εννοούσαν την ανατροπή να αποφασίσει το Μελιτόνι να διεκδικήσει τον Στεφ!Τραγικό!Τώρα με αυτή τη κάψα θα μείνω όλο το καλοκαίρι..δε μου έφτανε η κάψα της εποχής...!!!
Κουράγιο φίλοι μου!Καλό καλοκαίρι και πάλι!
panpetrakatsi
panpetrakatsi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από alex1 Δευ Μάης 30, 2011 11:19 pm

Ψήφισα καλό!!!!!

Πολλές τρύπες,και πάλι!!!αναμενόμενο τώρα που το σκέφτομαι.Τέλος γ κύκλου,να έχουμε ανοιχτά θέματα για τον καινούργιο.
Η τελευταία νύχτα,ήταν του αγ.Βαρθολομαίου!!!!!όσα δεν συνεβησαν σε ένα χρόνο,έγιναν την συγκεκριμένη νύχτα.

Ας τα πάρω με την σειρά όμως!!!η Νταίζη,αφού έχει συνειδητοποιήσει ποιος της πήρε τα διαμάντια,αρχίζει πια και να δίνει βαρύτητα σε γεγονότα,που όταν είχαν λάβει χώρα,απλα τα προσπέρασε!!!!!εντύπωση μου έκανε που σκεφτηκε και την αρχή της σχέσης του Χρήστου και της Αννας!!!και αναρωτιέμαι μήπως ο Χρήστος δεν ήθελε να αφήσει την Νταίζη να εκβιάζει και για αυτό της πήρε και τα διαμάντια;;;;;;;;;;Μήπως όλα ήταν απο την αρχή ένα σχέδιο του,καλοδουλεμένο,και για αυτό πλησίασε την Αννα;;;;;;;;;Σίγουρα η υπόθεση των διαμαντιών έχει ακόμη πολύ ψωμί,φοβάμαι οτι έιμαστε ακόμη στην αρχή!

Και να που το βατερλώ ήρθε!!!!!ο αστάθμιτος παράγοντας.Η εμφάνιση της Μαρίλιας στο μπαρ!!!!το σοκ θα ήταν σίγουρα μεγάλο.Να βλέπει το καθίκι που ερωτεύθηκε,με την μάνα της,και να είναι και εγκυος!!!!!
Όσο για τον Θάνο και τα όσα έλεγε στην Εύα τι να σχολιάσω;;;;;;;;;τπτ.
Καθίκι μεγατόνων!!!!!!

Η Μελίτα θα διεκδικήσει τον Στεφ,απο Οκτώβρη.Πραγματικά δεν υπάρχει αυτό!!!!όσα και να της λέει η Αμαλία,που σήμερα σε οσα της είπε είχε δίκαιο,εκείνη εκεί στην κατηφόρα!!!!!Νοιώθει οτι δεν την έχει ξεπεράσει,και ναι σε αυτό μπορεί να εχει δίκαιο,αλλά πόσο χαμηλά πρέπει να πέσει για τον ερωτά της;;;;;;;;;;;;;
Μακάρι να μην δούμε τα χειρότερα απο τον Οκτώβρη!!!!

Ο Ρούσσος επισκέφθηκε τον Ηλία στην Εδέμ!!!!και ξαφνικά ο Ηλίας λογικεύθηκε,ξελαμπίκαρε το μυαλό του!!!!!!ΣΥΜΦΩΝΩ απόλυτα σε όσα του είπε,αλλά πραγματικά απορώ!!!!!με τόσα ανοιχτά θέματα αναρωτιέμαι τι θα προλάβουν να μας δείξουν απο Οκτώβρη!!!!!!στα 45 επεισόδια που μένουν!!!!!!

Ο Ρούσσος ακόμη πιο χαμηλά,με την επίσκεψη του στην Αντιγόνη και με τα όσα της είπε!!!!!!!!Το τραβάει πολύ τι σκοινί,γιατί απλά κάποιοι τόλμησαν να τα βάλουν μαζί του,και όχι άδικα!!!!!!Υπέροχος ο Κατρανίδης ειδικά με τον βλέμμα του στον Κυρίτση στο τέλος.

Γεννήθηκε η μικρή Ρεγγίνα,μια κουκλίτσα,αλλά πόσο πια υπερβολή;;;;;;;;;μέχρι και κατσίκα επιστράτευσαν,για την σκηνή!!!!! livani η ακηνή στα κατσάβραχα και το ανέβασμα στο δέντρο για το σήμα,και τα όσα προηγήθηκαν για μένα μόνο αστεία δεν ήταν!!!!
Και μετά λέμε οτι δεν υπάρχουν χρήματα!!!!!τι εξωτερικά γυρίσματα ήταν αυτα;;;;;;;;;παρεπιμπτόντως στα κιούρκα την γύρισαν;;;;; lmao για μένα ήταν αχρείαστη!!περισσότερο γέλιο θα είχαμε και καλύτερες σκηνές,αν ο Λουκάς ήταν στο μαιευτήριο απο την αρχή!!!!!

Πάντως το ζευγάρι Λουκά και Νόρας με το κοριτσάκι τους,και την λιποθυμία του Λουκά,έβγαλε συγκίνηση!!!!!!
ΝΑ ΤΟΥΣ ΖΗΣΕΙ Η ΡΕΓΓΙΝΑ!!!!!!!!!

Και να τελειώσω με την εμφάνιση του Κυρίτση,που κατά πάσα πιθανότητα είναι ο Αραβαντινός!!!!!!!υπέροχος ηθοποιός,απίστευτο βλέμμα στον Ρούσσο!!!!!κακώς που δεν παίζει συχνότερα!!!!!!
Στην Νόρα είπε ότι είναι εδω για το εγγόνι του,και η Εριέττα τον είχε δει πολλές φορές με τον παππού της.Ο Ρούσσος σωριάστηκε,δλδ έρχονται μέρες δύσκολες,για πολλους!!!!!!!!

Το επεισόδιο ήταν καλό,αλλά περίμενα να ήταν ακόμη καλύτερο.Περίμενα περισσότερα.Πόσο έμεινε για την πρεμιέρα του δ κύκλου;;;;;;;;4 μήνες μόνο.
Ελπίζω μόνο να μην ξεχάσουμε τα όσα εχουμε δει,μέχρι να ξανααρχίσει.

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από pruedens Δευ Μάης 30, 2011 11:19 pm

σε σχετικα μετρια επιπεδα το επεισοδιο

χειροτερη στιγμη

- Το τραβηγμα απο τα μαλλια να εχεις τον Λουκα να τρεχει και να τρεχει με αποκορυφωμα την κατσικα -

Καλυτερες στιγμες

1. Ρεγγινα και Ελσα με Νορα. Πεθανα. Ναι εβλεπα Βερα στο δεξι οχι οσο μυστικα αλλα τους βγαζω το καπελο ....ενιωσα πολυ καλα....με την σκηνη

2. Ο στεφανος οταν ακουσε ονομα Ρεγγινα και εκει ελιωσα.....και δεν ημουν φαν ρεγγινα-στρατου λογω οτι δεν πολυεβλεπα τοτε...

3. Νορα/Λουκας/Λουκανορικη Μπεμπα.....ουδεν σχολιο ακομα δηδξαηκξ κανω σαν χαζη

Παμε στα deep

1. Απο οτι φαινεται¨{ δωστε αλφα προσοχη οσοι εχετε δει στυλ τυπου δραματα LOST οχι ναυαγοι και ετσι " αλλα ο κυκλος των θεματων και το δραμα αναμεσα σε kids kai parents}

a. Nταιζη . Εκανε αρκετα ,πολλα θα ελεγα αλλα κατα καποιο τροπο πιστευα οτι απο την σχεση την με τον Χρηστο θα το βρισκε και αυτο γιατι επενδυσε πολλα και αληθινα αισθηματα. Τωρα θα λουστει τα της μητερας της οσον αφορα την προδοσια τωρα αν θα το ξεπερασει ειναι στα χερια της. Αλλα οι σεναριογραφοι φαινεται να ενδιαφερονται για τον χαρακτηρα της.

β, Μαριλια . Οκ το ψιλοσοκ το παθα. Οχι προς θεου δεν συγκρινω αυτον τουν τυπο με τον ΜΑΝΟΟΟΟ αλλα το παραλληλο υπαρχει ....το ολο φιλι με τσαντισε βεβαια....και με την εγκυμοσυνη τα παιξα...το φιλι εκανε πολυ βαρυ σαπουνι στα βαρια του...Αλλα και παλι οδευουμε για κατρακυλα...που σε ρε Μανο να βαλεις ταξη ειναι εμφανες το προβλημα της κορης σου και σορρυ αλλα φταις....μπαμπα εψαψνε το κοριτσι....ψυχολογικως ελεγμενο...

Ρουσσος / Αντιγονη. Περσι τελειωσαμε με την Αντιγονη να οδευει προς κυριο .Ετσι πιστευαμε δεν εγινε. Φετος ο Ρουσσος . Καλα τον κοβω ......θα περασει κανενα μηνα στην Εντατικη του χρονου να μας τυρανναει για τον περιεργο κυριουλη ...που εχει εγγονι και το πιο ομορφο και κατι μ λεει οτι ασχολειται με κηπουρικη οταν δεν ειναι σε Αμερικα ..

Σε γενικες γραμμες οι σεναριογραφοι κατι μ θυμιζουνε πατεντα λεγεται..και φοριεται σε εξωτερικο οσοι βλεπουν ξενες καλες σειρες γνωριζουνε....ΚΥΚΛΟΣ θεματων και παραλληλισμοι σε υπαρχοντα θεματα του παρελθοντος και το γουσταρω αλλα η Μελιτα ειτε να φευγει σιγα σιγα 'η βρειτε της νεο αμορε...στραφι παει ολη την σαιζον κριμα η ηθοποιος να χαραμιζεται χωρις ιστορια ....ετσι δεν ειναι??

Αλλα κατι μ λειψε σε σχεση με περσι....ακομα πιστευω οτι το περσινο φιναλε ητανε πιο δυνατο απο σχεση παρεας ...ενω το φετινο δυνατοτερο σε αυτο που αφορουσε ολη την σαιζον οτιδηποτε μακρια απο την παρεα...

αντε και του χρονου με νεο μωρο οπως δειχνει....με νεο καλεσμενο...και πολλα μυστικα...α και πολλα προβληματα γονεων..

pruedens


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από ntina fan Δευ Μάης 30, 2011 11:20 pm

spartiana έγραψε:εχασα την ωρα μου εκτος απο σημερα και ολο τον υπολοιπο καιρο που το εβλεπα αν και τωρα τελευταια δεν το παρακολουθουσα..!καλο σας καλοκαρι!!!

ΑΝ ΔΕΝ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΒΛΕΠΩ ....ΘΕΛΩ ΜΑΝΟ ΠΙΣΩ!!!!!!!
ntina fan συμφωνο μαζι σου ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!! δεν θα ξαναδουμε το εργο γιατι ο Μανος δεν θα ξαναγυρισει.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από DESPOINA Δευ Μάης 30, 2011 11:20 pm

Πατάτα. Μεγάλη πατάτα. Τι την ήθελαν την τηλεταινία;

Είδαμε το Λουκά πάνω σε δέντρο, παρέα με κατσίκα, να φιλάει άσφαλτο, να λιποθυμά. Το γελοιοποιήσατε αρκετά ή έχει κι άλλο; Αχ, Λουκά μου.

Μήπως έπρεπε να πάρει μαθήματα η Δρακουλάκη, από Ξυλά-Γεωργόνη, θα την βοηθούσε να μη τσίριζε έτσι την ώρα της γέννας. Άθλια!

Η μπέμπα με τα λουκανόρακια κ η σκηνή με Θάνο-Εύα τα μόνα που άξιζαν

Ευτυχώς λύσαμε αρκετά μυστήρια. lmao lmao lmao lmao

Άθλιο δυστυχώς
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Μάης 30, 2011 11:20 pm

Gxnel, πολύ όμορφος σχολιασμός! Palamakia
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από nik.paok!!! Δευ Μάης 30, 2011 11:30 pm

λοιπόν....... δεν ξαφνιάστηκα κιόλας!!!!!!!!!
Ρε παιδιά εμένα δεν μου άρεσε καθόλου η γέννα...... γενικά δεν μου αρέσει αυτό το μέλι (please μην με βρίσετε)....... πολύ ένταση για το τπτ!!!!

Λατρεύω που εμφανίστηκαν η Τουμασάτου με τη Μουτάφη.... έδωσαν την αίγλη της Βέρας που το είχε ανάγκη η σειρά γιατί επιτρέψτε μου, στιχομυθία Ελσας- Ρεγγίνας δεν υπάρχει στα Μυστικά......

Ναι ναι..... Χρήστο επιτέλους εν δράση....... την πάτησες κάτω και καλά έκανες γιατί την έσωσες από βέβαιο θάνατο την κυρια Νταίζη......

Νταίζη..... γκρεμίστηκε ο κόσμος σου και σε καταλαβαίνω..... ήταν χοντρο αλλά κατάλαβε πως σε έσωσε από τον θάνατο πολλές φορές και όλα τα φορτώνεται αυτός πάντα!!!!!

Ρε Μαρίλια, συγνώμη κιόλας από την μάνα σου που έκανε παιδί στα 16 και το μεγάλωσε η μάνα της δεν έμαθες τπτ..... κύρια Ακρίτα σας παρακαλώ υπάρχουν και τα προφυλακτικά, σταματήστε να μοιράζεται παιδιά εκτός γάμου!!!!!!!!

Εύα...... με μια λέξη...... τα έκανες μαντάρα (3 sorry)......

Ρε Μελίτα, τι θα γίνει ρε κορίτσι μου..... ούτε στα 13 μας δεν κάναμε έτσι......

Αμαλία..... σε λατρεύουμε........ δεν παίζεσαι!!!!!!!!!!!

Στέφανε..... να δω σε ποιόν καναπέ θα κοιμηθείς το βράδυ που δεν σου αρέσει και το όνομα Ρεγγίνα (στην Βέρα το λάτρευες).........

πλέον στηρίζω τον Πέτρο........

και κύριε Κυρίτσι- Αραβαντινέ βάλτε μια τάξη στα πράγματα επιτέλους.........

και δώστε ίντριγκα στον Ευκλείδη!!!!!!!!!!!!!!! τον χρειαζόμαστε!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτά από μένα lol!
nik.paok!!!
nik.paok!!!

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από masoul Δευ Μάης 30, 2011 11:34 pm

Αποφάσισα μετά από πολύ καιρό να δω το επεισόδιο και το μόνο συμπέρασμα που έβγαλα είναι ότι....ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ ΤΗ ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ!!!!!!!!!!!!!! ΑΓΑΠΩ ΡΕΓΓΙΝΑ-ΕΛΣΑ!!!! Heart2
Όλο το επεισόδιο ήταν πολύ βαρετό, το μόνο που ευχαριστήθηκα ήταν οι λιποθυμίες του Λουκά, και αυτό γιατί η φάτσα του ήταν πολύ αστεία, και η εμφάνιση του Κυρίτση (δηλ. Αραβαντινού πιστεύω).
ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!!
masoul
masoul
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από gxnel Δευ Μάης 30, 2011 11:36 pm

JESSIE έγραψε:Gxnel, πολύ όμορφος σχολιασμός! Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 943463


Ευχαριστω πολυ Jessie μου!!!


οσο για την υστερικη Δρακουλακη που αναφερεται γενικα....Η Νορα ηταν να ειναι υστερικη και αρα καλα το εκανε....οπως φωναζε προχτες γενναω τωρα βογγαγε....δωθηκε στην υπερβολη του το θεμα σιγουρα....

απλα και της Ευας η γεννα ηταν με μουσικο διαλλειμα απο πανω....και κει η τσιριδα θα εφευγε και λογικο ειναι να το παρουσιασουν ετσι!!!
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Μάης 30, 2011 11:36 pm

nik.paok!!! έγραψε:
Λατρεύω που εμφανίστηκαν η Τουμασάτου με τη Μουτάφη.... έδωσαν την αίγλη της Βέρας που το είχε ανάγκη η σειρά γιατί επιτρέψτε μου, στιχομυθία Ελσας- Ρεγγίνας δεν υπάρχει στα Μυστικά......

Στέφανε..... να δω σε ποιόν καναπέ θα κοιμηθείς το βράδυ που δεν σου αρέσει και το όνομα Ρεγγίνα (στην Βέρα το λάτρευες).........


και δώστε ίντριγκα στον Ευκλείδη!!!!!!!!!!!!!!! τον χρειαζόμαστε!!!!!!!!!!!!!!!!


Πολύ καλά τα λές, αλλά κυρίως στα παραπάνω : respect :
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Μάης 30, 2011 11:39 pm


Gxnel, η γέννα του Αγγελου είχε κι εκείνη τη δική της τρελλή αντιμετώπιση: Η Εύα πήγε να γεννήσει βαμμένη σαν να πήγαινε για φωτογράφηση στο στούντιο! Μέτρο δεν υπάρχει στο θέμα αυτό στα Μυστικά, πάει και τελείωσε!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από dm10811 Δευ Μάης 30, 2011 11:41 pm

Καλησπερα!!!!!

Αρχικα θα πω οτι ψηφισα τελειο...
Και εμενα με κουρασε λιγο ολο αυτο το περα δωθε του Λουκα και αναρωτιεμαι γιατι δε πηγε απλα με τον Νικολα και την Δαφνη απο τον κανονικο δρομο και επρεπε να τα δουμε ολα αυτα;;;;Παρολα αυτα το ''εσωσαν'' οι ερμηνειες...Εβγαλαν γελιο αν και θα μπορουσαν να λειπουν...



Μου αρεσε πολυ η Νορα σε ολο το επεισοδιο...Απο την αρχη που την επιασαν οι πονοι,μετα στο μαιευτηριο που ζητουσε τον Λουκα,οταν πηγε ο Λουκας και τελικα γεννησε μεχρι εκει που ειδαν το μωρακι(τι θεϊκο!!! Love! ) και που μιλησαν...Τι υπεροχες οι μεταξυ τους σκηνες!!!!Τι τρυφεροτητα τι αγαπη!!!!!Ο τροπος που της μιλουσε, που τη κοιτουσε και φυσικα το σημειο που δακρυσε η Νορα εξαιρετικα!!!!!!!!!!!Επισης η σκηνη της με τον Κυριτση σκηναρα!!!!!!!!




Οσο για τη Δρακουλακη εμενα μου αρεσε παρα μα παρα μα παρααααααα πολυ η ΘΕΑΡΑ........Μου αρεσε που του τραβαγε τα μαλλια γελασα παρα πολυ εκει!!!!!Τωρα αν ηταν υπερβολικη αδυνατω να πω μιας και δεν εχω γεννησει αλλα υποψιαζομαι οτι ακολουθουσε τις οδηγιες του σκηνοθετη της αλλα ετσι κι αλλιως η Αντιγονη ειναι παντα εξαιρετικη οπως και σημερα!!!!!!!



Τωρα πρεπει να σχολιασω και τη Νταιζη;;;;; pff Βαρεθηκα να τη βλεπω να ψαχνει το οπλο και να σκεφτεται,να κανει οτι κοιμαται και να σκεφτεται, να παρακολουθει και να σκεφτειται.....Ενταξει το καταλαβαμε το δουλευει το συστημα...Μη το καψει μονο...

Ξεχωριζω μια ατακα...

Ντ:Ζητησα απο τα αδελφια μου να με συνοδευσουν...

Αντ:Και;;;Γελασαν πολυ;;;;;
Η Αντιγονη απαιχτη για μια ακομα φορα!!!!Και εκτος του οτι ο ρολος ειναι καλογραμμενος η γυναικα το απογειωνει με την ερμηνεια!!!!!


Τι ειπε η Νταιζη;;;;; Wow
Να τους ζησει λεει η μικρη και θα παει να ευχηθει;;;;;; Faint
Εεεεεεε;;;;;;;Παει παιδια κατεβασα παροχη!!!!!!!!
Κανω λαθος ή σωστα θυμαμαι τη παρακατω φραση της Νταιζης προς τη Νορα;;;;

Νταιζη:Εγω αυριο το πρωι αμα θελω ξαναμενω εκγυος...Που ξερεις μπορει να ειμαι ηδη...Εσυ;;;;;;( vomit )
Ελεος που τη πηρε ο πονος και κανει και στροφη προς το καλο!!!!!Και ο Στεφανος θα ξεχασει που πηγε να του σκοτωσει το παιδι και θα τη καμαρωσει νυφουλα.... wall


Η σκηνη με τη Ρεγγινα και την Ελσα τελικα μου ψιλοαρεσε....Αλλα περιμενα να τα πουν αλλιως...Η Ρεγγινα να πει για τον αντρα της Στρατο-Στεφανο και η Νορα για τη κουνιαδα της Εριεττα-Αλικη...Και μετα η Ρεγγινα να τους συμπαρασταθει για τον αγωνα τους εναντια στον Πετρο-Αγγελο...
Ασχετη απορια....Η Ελσα τραγουδιστρια δεν ηταν;;;;;;;;Λετε να ξερει το Νταιζουλιιιιιινιιιιιιιιι;;;;;;;;;


Ο Ευκλειδης θεος οπως η κορη του!!!!!!!!!!!!!!!Μου αρεσε που πηγε στον Ρουσσο και η στηριξη του στα παιδια!!!!!Επισης που ζηλεψε η Στελλα...Εμ,οταν μας τα κανουνε Στελλιτσα ειναι πικρος ο καφες οταν τα κανουμε ομως ειναι καλα....Κατσε να αρχισει να ενδοσκοπειται και ο Ευκλειδης!!!!!Ο οποιος κατι ξερει!!!!!Δε μπορει πολυ σιγουρο τον ειδα....Ισως αυτη να ειναι η ανατροπη που περιμεναμε ολοι....Πολυ ευκολα δεν απειλησε τον Ρουσσο και μαλιστα μυστικα απο τη Στελλα;;;;;;;;


Γενικα αυτο το επεισοδιο(με τη γεννα κυριως) θα ηθελα να το δω μια βδομαδα πριν στη κανονικη ροη του εργου και το τελευταιο να εχει λιγο περισσοτερες εξελιξεις...


Υ.Γ1 Δρακουλακη Θεα οπως παντα!!!!!!!!
Υ.Γ2 Λουκανορικες σκηνες απαιχτες!!!!!!!!!!!
Υ.Γ3 Ξερω ειμαι κακια αλλα λατρεψα που η Νορα με τον Λουκα πεθαιναν απο ευτυχια και η Νταιζαρα εβαλε πλερεζες!!!!!!!!!!!!!Φυσικα απο τη μια βλεπαμε την απολυτη ευτυχια και απο την αλλη την απολυτη αηδια αλλα χαλαλι....

dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από gxnel Δευ Μάης 30, 2011 11:42 pm

JESSIE έγραψε:
Gxnel, η γέννα του Αγγελου είχε κι εκείνη τη δική της τρελλή αντιμετώπιση: Η Εύα πήγε να γεννήσει βαμμένη σαν να πήγαινε για φωτογράφηση στο στούντιο! Μέτρο δεν υπάρχει στο θέμα αυτό στα Μυστικά, πάει και τελείωσε!


σωστη παρατηρηση Jessie το ειχα ξεχασει....

απλα το ειπα γιατι εδω ειδαμε πιο πολυ ωρα τον τοκετο χωρις μουσικη και τετοια αρα αφου γενικα δεν υπαρχει μετρο τωρα θα το εβρισκαν??
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 621900
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από KaTeRiNaM Δευ Μάης 30, 2011 11:44 pm

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 482288 Προσπαθώ να συνέλθω από το σοκ!
Απογοητευτικότατο το επεισόδιο...Ξεκίνησε στις 9.30 και για μία ώρα βλέπαμε τον Πετράκη να προσπαθεί να παίξει κωμωδία σε δραματική-κοινωνική σειρά! Τί συμβαίνει αγαπητοί σεναριογράφοι, μείνατε από έμπνευση ή από ρευστό? Και αν μείνατε από ρευστό, γιατί δεν το τελειώνατε φέτος μπας και σώζατε τίποτα?
Βαρετό-βαρετό-βαρετό!
Μόνο οι λιγοστές σκηνές με την ΜΠΕΜΠΑΡΑ έσωσαν λίγο την κατάσταση!
Η Στέλλα απαράδεκτη, η Μελίτα επίσης! Ξύπνα καλό μου και αυτοσχεδίασε! Μην λες αυτά που σου γράφουν!!!
Η Νταιζάρα θιγμένη και προδομένη??? Το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε, έτσι δεν είναι? Αχ Χρήστο τσάμπα κόπος! Το κορίτσι δεν αλλάζει, τώρα που κατάλαβε ότι εσύ την "δούλευες" - για καλούς σκοπούς, στο αναγνωρίζω- θα προσπαθήσει να σε φάει λάχανο (ευελπιστώ ότι θα αποτύχει)...Μα να μην της πεις και εσύ: " Αγάπη μου, θέλω να σου εξομολογηθώ κάτι...Και αυτό γιατί το πιστεύω πλέον ότι έχεις αλλάξει! Εγώ έχω τα λύτρα και τα διαμάντια! Τα λύτρα θα τα αφήσω στην Εδέμ για την Εύα, και τα διαμάντια θα τα μοιράσω σύμφωνα με το δίκαιο. Συμφωνείς Νταιζούλα μου?". Και το Νταιζουλίνι θα δάκρυζε από συγκίνηση και θα σου έλεγε: "Χρήστο μου, έρωτα μου μοναδικέ, αυτό θέλω και εγώ. Να επιστρέψω αυτά που έκλεψα σε στιγμή αδυναμίας, και να αποδείξω σε όλους πόσο έχω αλλάξει!". Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 789620
Η σκηνή με τους Εύα-ακατανόμαστο-Μαρίλια...Χάλια, χάλια, χάλια! Και αυτή η εμμονή της Εύας να τον καταγράψει άλλη μία φορά, τί να πω! Εφόσον, οι σεναριογράφοι μας κατέστησαν έγκυο και την Μαρίλια, δεν πιστεύω ότι είχε νόημα η σκηνή με τους 3 τους! Το πρώτο βιντεάκι θα ήταν υπεραρκετό για να ταρακουνηθεί η Μαρίλια.
Καλά το άλλο με την Εριέττα-Στέφανο-Ρούσσο? Βρε τί συνειρμούς έκανε η γάτα και έτρεξε να βρει τον Πέτρο, τον κολλητό της ντε, να της επιβεβαιώσει τις υποθέσεις της! Και φυσικά πήγε μαζί με τον τρίτο κολλητό της παρέας, τον Στέφανο! Θα τον γλυτώσουν άραγε? Και μετά θα τους χρωστάει αιώνια ευγνωμοσύνη και ο ίδιος και η οικογένειά του! Και επιτέλους η Μελίτα δεν θα τρώγεται με την Εριέττα, και θα αναπτύξουν τον ρόλο της σε νέες βάσεις!
Και ας κλείσω με τα θετικά. Υποδειγματικές οι σκηνές: 1) Ρούσσου-Ηλία, 2) Ρούσσου-Αντιγόνης, 3) Ρούσσου - Αραβαντινού (έτσι πιστεύω)!
Καλό μας βράδυ και ελπίζω από τον Οκτώβρη σε καλύτερα σενάρια!!!!
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 850193

KaTeRiNaM


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από doctor Δευ Μάης 30, 2011 11:45 pm

Λοιπον, το επεισοδιο μου αρεσε απο τη μεση και μετα, μεχρι να φτασει ο Λουκας στο μαιευτηριο νομιζα οτι βλεπω το "Αγροτης μονος ψαχνει" (παντως μου αρεσε περισσοτερο απο το αντιστοιχο περσινο με τους σπαραξικαρδιους αποχαιρετισμους).
Για αλλη μια φορα βγαζω το καπελο στην υποκριτικη δεινοτητα του κου Κυριτση (λιγα λογια, βλεμμα σπινθηροβολο).
Απο τις κορυφαιες στιγμες (λατρευω τα in-jokes στις ταινιες) το ξινισμα του Στεφανου οταν ακουσε το ονομα της μικρης.
Αλλα εχω ενα (ακομα) σεναριακο κενο. Η Νταιζη συνειδητοποιησε οτι ο Χρηστος πηρε τα διαμαντια κυριως απο την ευγενικη πραξη να αποζημιωσει τους συγγενεις της Αννας. Γιατι ομως τοτε ο Χρηστος δεν εστελνε ανωνυμα τα διαμαντια στην οικογενεια της νεκρης κατευθειαν, αλλα προτιμησε να περιπλεξει τοσο πολυ τα πραγματα; Ακομα και στο Λευτερη θα μπορουσε να τα αφησει (ανωνυμα παντα) παρακαμπτοντας την αναμειξη της Νταιζης και ο,τι ακολουθησε.
Καλο καλοκαιρι σε ολους

doctor


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Μάης 30, 2011 11:49 pm


doctor, ο Χρήστος ήθελε να πετύχει δυό στόχους με μιά κίνηση: Και θα έκανε το καλό στην οικογένεια της Αννας, και συγχρόνως θα τρομοκρατούσε τη Νταίζη οτι κάποιος τους παρακολουθεί και ξέρει για το φόνο, για να την αναγκάσει να φύγουν μακρυά! Αλλά δυστυχώς και στά δύο απέτυχε, και κυρίως, πιάστηκε τώρα και στα πράσσα !!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από fay Δευ Μάης 30, 2011 11:49 pm

Τα μόνα που άξιζαν ήταν η γέννηση της μπέμπας και οι σκηνές της με τους γονείς της και την παρέα, η εμφάνιση του μυστηριώδους αγνώστου και η παρουσία του Ευκλείδη που προμηνύει πολλά όπως ελπίζω. Όλα τα άλλα από αδιάφορα ως γελοία. Εντελώς άσκοπη η δίλεπτη παρουσία δυο χαρακτήρων της Βέρας και με τίποτα δεν δικαιολογεί το όνομα της μικρής. Το όνομα Ρεγγίνα δεν μου άρεσε για το μωρό, το οποίο όμως είναι γλυκύτατο. Οι δυο καλύτερες σκηνές αυτή του Κυρίτση με τη Νόρα στο μαιευτήριο και αυτή του Λουκά και της Νόρας με τη μπέμπα τους.
Ξέρει καμιά από τις μαμάδες του φόρουμ, όταν μια γυναίκα γεννάει πεινάει ταυτόχρονα; Γιατί αυτό μου φάνηκε πως είπε η Νόρα την ώρα του τοκετού.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Μάης 30, 2011 11:51 pm



Μετά απ το εκπληκτικό φινάλε του πρώτου κύκλου όπου ξεφώνιζα μόνη σαν την τρελή και το φινάλε του δεύτερου που οι γνωστές άγνωστες ξόδεψαν δυό κούτες χαρτομάντηλα ήρθε το σημερινό που ήταν δυό χαμένες ώρες

Ντράπηκα γι αυτό που παρακολουθώ ειλικρινά

Ο τρόπος που γελοιοποίησαν το Λουκά απίστευτος. Οικονομική κρίση είπαμε και φαίνεται οι γίδες παίρνουν λίγα. Όταν προσπαθούν μια ολόκληρη σεζόν κόντρα στο χαρακτήρα του ήρωα να μου τον εμφανίσουν αρχηγό γιατί τον ακυρώνουν μ αυτόν τον τρόπο; Που πήγαν σήμερα τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά του ηγέτη; Πως να τον πάρει κάποιος σοβαρά οταν στη μια σκηνή παλεύει για το δίκιο και δίνει οδηγίες που ακολουθούν οι πάντες και την άλλη πελαγώνει και το ρίχνει στα καραγκιοζιλίκια σκαρφαλώνοντας στα δέντρα σαν μαιμού για να πιάσει σήμα καμπάνα;

Ήταν ανάγκη να τον βάλουν να πει τόσες φορές στο Νικόλα οτι έγινε πατέρας; Σε τούτη τη σειρά παιδιά είναι μόνο όσα προέρχονται απο έρωτα; Τα άλλα τι είναι περιτό βάρος; Ακόμη κι αν στην πορεία μου πουν οτι ο Άρης δεν είναι δικό του παιδί στη σημερινή πραγματικότητα ο Λουκάς έχει ήδη παιδί. Αλλά εδω ξεχνάμε τι είπαμε χτες με αυτά που έγιναν πέρσι θα ασχολούμαστε;

Απ την άλλη μετά τη γέννα της Δάφνης που ήταν γλυκειά και τρυφερή και τη γέννα της Εύας που ήταν φόβος και ελπίδα είδα σήμερα οτι σιχαίνομαι. Ουρλιαχτά και κλισέ της περασμένης εκατονταετίας του τύπου αχ τι τραβάμε οι γυναίκες. Δεν γεννούσε στα χωράφια κι αν δεν άντεχε στον πόνο υπήρχε λύση και λέγεται επισκληρίδιος. Υστερία και άγιος ο Θεός.

Μέτρησε κάποιος σήμερα πόσες φορές ακούστηκαν οι λέξεις βασίλισσα και πριγκίπισσα; Ζήτω η δημοκρατία. Όταν όμως της βάζουμε και μια κορώνα στο κεφάλι αποκτάει μεγαλύτερη γκλαμουριά φαίνεται. Βάλαμε την κορώνα στη μπέμπα ακούσαμε οτι θα κληρονομίσει και ανάκτορο (δεν ξέρω αν είναι στο Τατόι αλλά μας κάνει κι αυτό έχει ωραία θέα) ησύχασα και μπορώ ο λαουτζίκος να πάω για τα μπάνια μου το καλοκαίρι.

Ο Λευτέρης είδε το Λουκά που έγινε μπαμπάς και ήθελε κι αυτός. Καλά τα λες παλικάρι μου βρες μια άλλη να κάνεις παιδί γιατί η δικιά σου να σε κάνει μπαμπά δεν υπάρχει περίπτωση εκτός κι αν θέλεις να γίνεις παππούς αυτό τόχει Της Εύας της δινουν παιδιά μόνο όταν ο πατέρας τα έχει φτυσμένα για να την τιμωρήσουν Μη φανταστείτε οτι σκότωσε Όχι έκανε χειρότερο έγκλημα και την τιμωρούν απο το πρώτο επεισόδιο μέχρι και το σημερινό. Ερωτεύτηκε. Εκτός απ την αναισθησία κατά τη διάρκεια του τοκετού δεν έχουν ακουστά και την αντισύλληψη σε τούτη τη σειρά. Η Στελίτσα η σιτεμένη και η Εύα θα γίνουν ταυτόχρονα γιαγιάδες. Τι γλυκόοοοοοοοοο Και νόμιζα οτι μόνο ο Τσιτσίγκος έκανε τη Μπία Μπέκου γιαγιά. Τελικά σ όλα τα σαπούνια παίζει το σεναριάκι Μεγάλε Καπουτζίδη.

Όλοι ευτυχισμένοι και για τρίτο φινάλε στη σειρά η Εύα στα πατώματα.

Υπάρχει βέβαια και το δράμα της τραγουδιάρας. Πειράζει που δεν με συγκίνησε στο ελάχιστο; Θα τη βρεί απ το Χρηστάκη της αλλά δεν μου φτάνει. Η μαγκιά θα ήταν να έβρισκαν έναν τρόπο να πληρώσει απο εκείνους που τις ζωές τους τις έκανε μπάχαλο. Απ τη Νόρα και το Λουκά που τους κυνηγούσε ένα χρόνο κι απ την Εύα που κόντεψε να τη στείλει στον άλλο κόσμο και την έστειλε στο μαιευτήριο να γεννήσει και δεύτερο παιδί ολομόναχη λέγοντας ψέματα οτι δεν είναι ο Στέφανος πατέρας του για να καταφέρει να το φέρει στη ζωή. Εκεί θα ένοιωθα ικανοποίηση Τώρα το δράμα της με αφήνει παγερά αδιάφορη και η τιμωρία της δεν με καλύπτει.

Ο Ρούσσος με τον Ηλία έδωσαν όμορφη σκηνή και ο Ηλίας μια χαρά μου φάνηκε. Τελικά κάτι σκαρώνουν με τον Ευκλείδη αλλά δεν το πολυψάχνω. Στα μυστικά φέραμε τα γκέστ να μας λύσουν τα προβλήματα μιας κι οι ήρωες μας φαίνεται δεν κρίνονται ικανοί να τα λύσουν μόνοι τους. Αν υποψιαζόμουν οτι κάτι σκαρώνουν τα παιδιά θα έψαχνα τις εκδοχές τώρα απλά αδιαφορώ.

Τώρα που μίλησα για γκέστ να πω οτι χάρηκα που είδα στην τηλεόρασή μου την Μαριάννα και την Ελισάβετ αλλά ο καιρός έχει περάσει και οι ρόλοι ήταν ξένοι πια γι αυτές. Προτιμώ να θυμάμαι την Ρεγγίνα μου και την Έλσα μου όπως τις ήξερα εγώ. Απ την άλλη πόσο γελοίο να βάλουν το Στέφανο να πει οτι το όνομα Ρεγγίνα δεν του αρέσει. Όλο το σκηνικό θα προσπαθήσω να το σβήσω απ τη μνήμη μου.

Ο Στέφανος δεύτερο φινάλε στη σειρά πάνω απο έναν που ψυχοραγεί. Τι πρωτότυπο. Τουλάχιστον πέρσι η σκηνή είχε δύναμη ήταν η μάνα του Τώρα απλά έγινε για να δώσει μια δραματική νότα σε ένα επεισόδιο που ένα τέταρτο πριν το τέλος του ήταν απλά φαρσοκωμωδία.

Με λίγα λόγια σε σχέση με τις άλλες τηλεταινίες ετούτη πέρασε και δεν ακούμπησε
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από nik.paok!!! Δευ Μάης 30, 2011 11:51 pm

Καλά το άλλο με την Εριέττα-Στέφανο-Ρούσσο? Βρε τί συνειρμούς έκανε η γάτα και έτρεξε να βρει τον Πέτρο, τον κολλητό της ντε, να της επιβεβαιώσει τις υποθέσεις της! Και φυσικά πήγε μαζί με τον τρίτο κολλητό της παρέας, τον Στέφανο! Θα τον γλυτώσουν άραγε? Και μετά θα τους χρωστάει αιώνια ευγνωμοσύνη και ο ίδιος και η οικογένειά του! Και επιτέλους η Μελίτα δεν θα τρώγεται με την Εριέττα, και θα αναπτύξουν τον ρόλο της σε νέες βάσεις!

έχεις απόλυτο δίκιο................ για ότι απορίες έχετε... τρέξτε στον Ρούσσο και ας δεν τον χωνεύεται!!!!!!!!!!!!
nik.paok!!!
nik.paok!!!

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από julia Δευ Μάης 30, 2011 11:51 pm

Δε μπόρεσα να αντισταθώ και να μη γράψω τη γνώμη μου για την πολυαναμενόμενη τηλεταινία-φινάλε του Γ΄κύκλου!

Αφου παρακολούθησα λοιπόν 2,5 ώρες μια τηλεταινία με εξελίξεις-συνταρακτικές ανατροπές- αποκαλύψεις .....τελικά ο,το άξιζε για μενα απ αυτές τις 2,5 ώρες ήταν το τρέιλερ για το νησί της επόμενης εβδομάδας! ! ! ! !

Τέτοια κατάντια!!! Ακόμα και η τελευταία σκηνή Λουκά -Νόρας με τη μπέμπα που άξιζε δεν την χάρηκα μετά από τόση τηλεοπτική παρακμή!!!!

Για μένα ήταν ΑΙΣΧΡΟ το επεισόδιο !!!! Χωρίς ίχνος σεβασμού προς το κοινό που τους έδωσε το πράσινο φως για τέταρτη σεζον!!!

Υ.Σ. Καρ-Μικ : ο σχολιασμος σου ειναι για πολλά : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :
Με κάλυψες απόλυτα!!!!!
julia
julia
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης