Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

+37
noraki_love_97
almaresi
filizza
ale3ia_eva&nora!!!
zoi18koi77
mariavenetifoka
ΣΨ1
fay66
aggeliki
nefelik
ProudMaslowqueen
aglaitsa
loukasnora
evanna
Clarabelle
tzibirdika
Kornilia_Petrakitsa
feggaropetra
μπουγιουριτσα
Καρ-Mik
koukoumfkos
zwi
afroditi_norakii
Antigoni!
fay
DESPOINA
KAKOS LYKOS
giwta007
trelli petrakitsa
Δ.Μπέλλος
lizzie
dm10811
Foulitsa
roria
evaki16
marakii
JESSIE
41 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από zwi Κυρ Ιουλ 03, 2011 2:12 am

Πολλές οι σκηνές που μου έχουν μείνει:

~Η απαγωγή της Νόρα από τον Στέλιο και ο θάνατος του Στέλιου...
~Η απαγωγή των κοριτσιών...
~Όταν γέννησε η Νόρα...και όταν έβλεπε την μπέμπα και την κρατούσε...
~Όταν η Νόρα είπε στον Λουκά για την έκτρωση...
~Όταν η Νόρα μαθαίνει για τον Στέλιο...
~Το ξέσπασμα του Νικόλα μια μέρα πριν φύγει ο αδελφός του...
~Η αγκαλιά του Νικόλα με τη Νορα όταν ήταν στο κελί και η αντίδραση του όταν έμαθε για την εγκυμωσύνη της Δάφνης...
~Η χριστουγεννιάτικη βραδυά που γύρισε σπίτι (που δεν πήγε στην Αμερική) και η Δάφνη όρμιξε στην αγκαλιά του...
~Ο τραυματισμός του ενώ μιλούσε με την Δάφνη...
~Η Δάφνη όταν "εκλαιγε" στην αγκαλιά του Λουκά και έλεγε πως ήθελε να πάρει πίσω την ευχή της...
~Το βλέμμα της Δάφνης όταν ο Νικόλας της ανακοίνωσε γιατί δε παντρεύτηκαν...
~Η στιγμή που γ Δάφνη αποχαιρετούσε την Εδέμ...
~Η κραυγή της Εύας στην παραλία και η έκφραση της όταν έλεγε οτί θέλει να εκδικηθεί το Μάνο...
~Η στιγμή που Εύα θυμόταν τα αγαπημένα της πρόσωπα πριν ''πέσει'' από το γκρεμό...
~Όταν η Εύα μπήκε μπροστά στην σφάιρα για τον Μάνο...
~Όταν ο Νικόλας έσπασε μερικά πράγματα στο σπίτι του όταν είχε πιάσει τον Μάνο και την Εύα...
~Όταν ο Νικόλας έκαψε το πτυχίο του...
~Όλες οι σκηνές Εύας-Στέφανου...
~Όταν έφυγε ο Μάνος...εκείνο το επεισόδιο με την παρέα...
~Όταν η Νόρα έμαθε ότι είναι έγκυος...
~Το βλέμμα της όταν έλαβε τις φωτογραφίες που ο Χρήστος δωροδόκισε τον μάρτυρα...
~Όταν ο Μάνος έμαθε ότι η Μαρίλλια είναι κόρη του...
~Όταν ο Μάνος έμαθες ότι δεν είναι γιος του Λύτρα και η σκηνή σην Εδέμ με την Δάφνη...
~Όλες οι σκηνές Στέφανου-Αντιγόνης...
~Όλες οι σκηνές Νταίζης-Χρήστου και Νταίζης-Αντιγόνης...
~Γενικά όλες οι σκηνές με την Νόρα...
~Όταν ο Μάνος πήγε να αυτοκτονήσει όταν ήταν άρρωστη η Νεφέλη...

Αν θυμηθώ και άλλες θα επανέλθω...
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από evaki16 Κυρ Ιουλ 03, 2011 9:20 am

JESSIE έγραψε:Επίσης αν και το ξέχασα κι αυτό, θεωρώ κι εγώ τη σκηνή που η Εύα προσεύχεται για Δάφνη και Λευτέρη, μιά θεϊκή σκηνή, άλλωστε με είχε κατασυγκρινήσει.....

Ωχ ναι!!! Υπέροχη σκηνή.... την είχα ξεχάσει.... και αυτή με είχε εντυπωσιάσει αφάνταστα και τη θεωρώ μία από τις καλύτερες του 3ου κύκλου!!! Φανταστική ερμηνία της Ξυλά : respect : : respect : : respect :
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από koukoumfkos Κυρ Ιουλ 03, 2011 4:08 pm

Καταρχήν πολύ ωραίο τόπικ και νομίζω ότι ανοίχτηκε την κατάλληλη χρονική στιγμή μιας και η σειρά έχει σχεδόν τελειώσει!

Ας ξεκινήσω κι εγώ,θα προσπαθήσω να το πάρω ανά κύκλο!

Α' κύκλος
-Η πρώτη-πρώτη σκηνή της σειράς,στην κατασκήνωση και η τριάδα των κοριτσιών Δάφνη-Εύα-Νόρα σηκώνονται και τραγουδούν το ''Γέλα πουλί μου''μαζί με τα αγόρια καθίμενοι βέβαια.
Και γενικά όλες οι σκηνές της παρέας στην κατασκήνωση,ως έφηβοι που μας τις έδειξαν σε φλασμπακ!
-Μια σκηνή τις Δάφνης που την ανέφεραν και άλλοι,στην οποία καταλαβαίνει ότι κάποιοι χτύπησαν τον Νικόλα όσο δούλευε στο ταξί και μετά που αιμορραγεί!
-Τα βλέμματα της Εύας-Ξυλά όταν την άδειαζε ο Μάνος
-Μια σκηνή Νόρας-Λουκά στην οποία της λέει ότι εκείνος θα πάει να δώσει το φάρμακο στο Στέλιο και εκείνη δεν θέλει.Μου έβγαλαν απίστευτη γαλήνη παρότι δεν υπήρχε μ'όλα αυτά που γίνονταν στη ζωή τους.Συγκεκριμένα, αυτήν εννοώ https://www.youtube.com/watch?v=P9FmDMRW3MQ&playnext=1&list=PLCD348E53697A78D1
-Η απαγωγή της Νόρας από τον Στέλιο,η σκηνή που ο Λουκάς τρέχει όταν ακούει ότι θα σκοτώσει τη Νόρα και μέσα από την πάλη τον σκοτώνει.Καθώς και η σκηνή που μιλάνε μετά στη φυλακή
-Φυσικά η κραυγή της Εύας στη παραλία στο 198 αλλά και όλο το σκηνικό που πηγαίνει και βλέπει απο την τζαμαρία τον Μάνο με την Μελίτα.Και στο ίδιο επεισόδιο η Νόρα που νομίζει ότι τα ντιπ στο σπα είναι μάσκα ομορφιάς και η Εύα της το λέει lmao
-Η τελευταία σκηνή του κύκλου που η Εύα πιάνει το χέρι του Στέφανου και φεύγει ενώ ο Μάνος πίσω την φωνάζει.

Β' κύκλος
-Η σκηνή Νόρας-Λουκά στη πρεμιέρα, τη νύχτα των Λεοντιδών
-Στο 214 όπου ο Λουκάς έχει τις μαύρες του και είναι στη παραλία και πηγαίνει η Νόρα και τον αγκαλιάζει και του λέει σε περίληψη ότι είναι δίπλα του και κάθονται εκεί όλη τη νύχτα.
-Το περίφημο ''έλα,ανοιχτά είναι'' της Νόρας και μετά η αναπάρασταση του Λουκά!
-Εννοείται το πρώτο φιλί της Νόρας και του Λουκά, έβγαλε πιστεύω όλη την ένταση και το πάθος που έκρυβαν και οι δυο τους 15 χρόνια!
-Στο επεισόδιο 302 που πάνε στο μαγαζί της Νταίζης τα αγόρια(Λουκάς-Νικόλας-Μάνος-Μπέλλος) και σκάνε μύτη τα κορίτσια(Νόρα-Δάφνη-Εύα-Μαρίλια)
-Η σκηνή που η Νόρα αποχαιρετά τον Λουκά γιατί εκείνος θα παντρευόταν την Νταίζη και θα πήγαινε στην Κρήτη και μετά που γυρνάει πίσω και τον φιλάει!
-Η ερωτική εξομολόγηση Νόρας-Λουκά στο 327
-Μια σκηνή προς το τέλους του κύκλου νομίζω Νόρας-Λουκά ,που ο Λουκάς είπε στην Νόρα ότι περιμένει να κοιμηθεί εκείνη πρώτα και μετράει τις ανάσες τις ή κάτι τέτοιο πάντως!
-Η σκηνή που έσπασαν τα νερά της Εύας και είναι στο αυτοκίνητο με τον Μάνο!Άπειρου κάλλους σκηνή!
-Η σκηνή Αντιγόνης-Σταυρίδη που ο οποίος της αποκαλύπτει όλη την αλήθεια
-Και η τελευταία σκηνή του κύκλου,ο αποχαιρετισμός της Εύας και του Μάνου!

Γ' κύκλος
-Μου άρεσε η Εύα-Ξυλά πάρα πολύ σε όλες τις σκηνές με την απαγωγή του Άγγελου!
-Η σκηνή Νόρας-Λουκά στον Ναύπλιο
-Η σκηνή Εριέττας Λουκά όταν έχουν μάθει ότι είναι αδέρφια και ο Λουκάς πηγαίνει στο σπίτι να της συστηθεί ως ''αδερφός'' καθώς και όταν της ανακοινώνει ότι θέλει να είναι η κουμπάρα τους στο γάμο του με την Νόρα
-Η σκηνή που πυροβολούν την Δάφνη και την Λευτέρη και η σκηνή στην οποία η Εύα προσεύχεται γι' αυτούς!
-Η Δρακουλάκη τότε με την απαγωγή της Στέλλας ήταν συγκλονιστική!
-Οι απολαυστικές σκηνές Αντιγόνης-Νταίζης που οι ατάκες και οι ειρωνείες δίνονταν και παίρνονταν!
-Τα εξαιρετικά βλέμματα Εριέττας-Κυρίτση!
-Στο τελευταίο επεισόδιο που ο Λουκάς ευχαριστεί τη Νόρα για τη κόρη τους!Μεγάλη συγκίνηση! Snif

Αυτά τα ολίγα!
koukoumfkos
koukoumfkos
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : Σύρος και αιωρούμαι σε Καρδίτσα και Τρίκαλα
Ασχολίες : μουσική,internet,θέατρο,σχολείο-_- και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από marakii Κυρ Ιουλ 03, 2011 6:04 pm

Ξαναεπανήλθα ( έχω σχολιάσει βέβαια άλλες 2 φορές αλλά λεπτομέρειες Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 621900 )



  • όταν τα 4 κορίτσια βρίσκονταν στο νοσοκομείο μετα την απαγωγή και η Αμαλία άναψε ένα κερί για την καθεμιά
  • σκηνές με Δάφνη-Λουκά και Νόρα-Δάφνη
  • όταν ο Πέτρος πήρε το δαχτυλίδι στην Αμαλία και της είπε πως την αγαπά Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 94762
  • ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΛουκαΝορικό

Νομίζω αυτά για αυτή τη φορά αν ξαναθυμηθώ κάτι ξαναεπανέλχομαι Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 558573
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από evaki16 Κυρ Ιουλ 03, 2011 6:36 pm

A κάτι που θυμήθηκα και εγώ.... μου έχει κάνει ακόμα τρομερή εντύπωση η χημεία ανάμεσα σε Ξυλά και Πετράκη... λάτρευω την κάθε σκηνή τους κυρίως αυτές που τρώγανε ποπ-κορν και βλέπανε ταινία.... Love! Love! Love!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Ιουλ 03, 2011 7:27 pm

JESSIE έγραψε:Σκέφτηκα τώρα οτι επειδή το τόπικ αυτό δεν αναφέρεται ρητά στις "καλύτερες" σκηνές της τριετίας , αλλά σ'αυτές που μας "εντυπώθηκαν", θα μπορούσαμε ίσως να γράψουμε και μιά ή δύο σκηνές που μας έκαναν αρνητική εντύπωση, όχι γενικά, αλλά ειδικά....

Π.χ. για τον εαυτό μου ν'αναφέρω τις πιό κάτω σκηνές που με "χάλασαν" πιό πολύ:

-- Πρώτη με διαφορά όλη η ιστορία της εκδρομής στη Χαλκίδα... Ηταν κακού γούστου, θύμιζε κακή φάρσα και δεν ταίριαζε καθόλου με το ύφος του σήριαλ...

-- Κατόπιν, για τους ίδιους λόγους, ο τρόπος που παρουσιάστηκε ο πρώτος υπέρηχος του μωρού Νόρας και Λουκά... Υπερβολικός καί κακόγουστος επίσης...

--Καί τέλος, η όλη σκηνή του χορού Ρούσσου-Μελίτας στο sixties party, που μόνο χορό πατέρα κόρης δεν θύμιζε, κι η Μελίτα ήταν πραγματικά ανεκδιήγητη.... Επίσης το παιχνίδι με τις σακκούλες γκροτέσκο, αλλά όχι τόσο όσο ο χορός....

Βέβαια, θα μπορούσαμε να ανοίξουμε ένα άλλο τόπικ, όπου θα γράφουμε μόνο τις "κακές" σκηνές, για να μην χαλάσουμε την ευχαρίστηση που μας φέρνει η ανάμνηση των καλύτερων σκηνών.... Ο,τι προτιμάτε!

Αυτό είναι το πιο ενδιαφέρον κομμάτι ! Οι κακές σκηνές! Εκτός απο τις Χαλκίδας, που όχι οτι μου άρεσε αλλα δεν ήταν και τόσο αρνητική, συμφωνώ απόλυτα.

- ο υπέρηχος - ξεφτύλισμα

- οι σακούλες στο πάρτι και ο χορός ''πατέρα κόρης''

- η Μελίτα στην καντίνα

- η αποβολλή οργασμός αντί πόνου της Μελίτας

- ο Λουκάς με την Μίρκα

- η Στέλλα και η απαγωγή της, καθώς και η ίδια γενικά.

- Ολες οι σκηνές που προσπαθεί να κλάψει αλλα δεν, η Μελίτα

- οι χιλιο-επαναλαμβανόμενες σκηνές με τον ύπνο-ξύπνημα του Νικόλα με τον Λουκά..
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από dm10811 Κυρ Ιουλ 03, 2011 10:10 pm

Και λεω να γραψω κι αλλες σκηνες...Μου ξαναρχονται μια-μια γι'αυτο τις γραφω λιγες-λιγες...
Οπως ειπε και η Ζωη μου αρεσε πολυ η σκηνη με τη Δαφνη και τον Λουκα οταν του λεει οτι θελει να παρει πισω την ευχη της και μετα εκλαψε στην αγκαλια του...
Οταν ο Νικολας πηγε να πει στη Δαφνη οτι δεν θα τη παντρευτει που τον εδιωξε...
Οταν η Δαφνη και ο Λουκας πηγαν να παντρευτουν και η Δαφνη του ειπε οτι δεν θα τον παντρευτει τελικα...
Οταν ο Λουκας ειχε παει να δει την Δαφνη στο νοσοκομειο μετα τον πυροβολισμο της και αγκαλιαστηκαν...
Προς το παρον αυτα που ειχαν κυριως Δαφνη... ))
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από μπουγιουριτσα Δευ Ιουλ 04, 2011 12:12 am

Η καλητερη ερμηνεια στην σειρα ηταν, οταν η Ευα βλεπει τον Μανο μαζι με την Μελιτα και πηγαινει στην θαλασσα.
Η κραυγη ηταν ΥΠΕΡΟΧΗ και η Φαιη ΣΥΝΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και φυσικα η σκηνη που οι σκιες του Μανου και της Ευας εγιναν μια!!!!!!!!!!!!

Η συνεχεια αυριο!
καληνυχτα!!!!
μπουγιουριτσα
μπουγιουριτσα
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη με τον Μπουγιουρη
Ασχολίες : Τα μυστικα της ΕΔΕΜ,Παναγιωτης Μπουγιουρης,Τραγουδι πολυ τραγουδι,χορος χιπ χοπ.ΙΝΤΕΡΝΕΤ,κοσμημα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από feggaropetra Δευ Ιουλ 04, 2011 11:11 am

Ενδιαφέρον θέμα. :)

Δεν ξέρω αν θυμάμαι συγκεκριμένες σκηνές –πέρα από τις Λουκανορικές valen - τα επεισόδια μου αφήνουν συνήθως μια γενική γεύση… Θα πω περίπου τι μου έχει μείνει στο μυαλό…

Εύα: Θυμάμαι έντονα τη σκηνή που μπαίνει μπροστά από τη σφαίρα για να σώσει το Μάνο, τη σκηνή που είναι έτοιμη να πέσει από το γκρεμό και τη σώζει ο Λουκάς, και τη σκηνή στο τέλος του Α’ Κύκλου, στη θάλασσα…

Μάνος: Η σκηνή που μαθαίνει πως η Δάφνη είναι αδελφή του και η σκηνή που προσπάθησε να σώσει τη Μαρίλια κι εκείνη τον είπε για πρώτη φορά μπαμπά…

Μελίτα: Νομίζω πως οι καλύτερες στιγμές της ήταν στην απαγωγή της Νεφέλης…

Ρούσσος: Φυσικά τι να πει κανείς για τον ένα και μοναδικό Δάνη Κατρανίδη… Αν έπρεπε να διαλέξω μια σκηνή, εκείνη που μου έχει μείνει, είναι η σκηνή που έκαψε το φάκελο υιοθεσίας της Εριέττας και μετά μονολογούσε κρατώντας το φάκελο του Λουκά… "Εσένα πώς να σε κάψω"… Ή κάπως έτσι, δε θυμάμαι καλά. :)

Αμαλία: Η Βάνα Πεφάνη είναι απολαυστική και δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποια συγκεκριμένη σκηνή, η όλη της συμπεριφορά είναι μοναδική, ο τρόπος που τσαντίζεται, που χαίρεται, που τρομάζει, ακόμα και ο τρόπος που ζηλεύει το Ρούσσο, είναι εξαιρετικοί. valen

Δάφνη: Οι σκηνές που θυμάμαι περισσότερο με τη Δάφνη είναι αυτή της γέννας και η σκηνή στο καροτσάκι όταν είχε πέσει… Θυμάμαι πιο έντονα εκείνη τη σκηνή, παρά εκείνη που περπάτησε ξανά ή αυτή της επίθεσης στο γυμναστήριο…

Νικόλας: Ο Νικόλας είναι ένας χαρακτήρας που –κατά τη γνώμη μου- δεν είχε ιδιαίτερα δυνατές σκηνές σε σχέση με τους υπόλοιπους ήρωες… Υπάρχουν σκηνές όπως αυτή του ατυχήματος στο ταξί, αυτή όταν προσπάθησε να κάψει το εργοστάσιο, ο γάμος με την Εύα και τη Δάφνη, ο χωρισμός τους και η επανασύνδεση, αλλά δεν ξέρω γιατί, δε μου έχει μείνει κάποια σκηνή στο μυαλό ως κάτι το ξεχωριστό… Οι σκηνές που θυμάμαι περισσότερο –ίσως γιατί ήταν και πολύ περισσότερες- ήταν αυτές που προσπαθούσε μάταια να κοιμηθεί… valen Αλλά και γενικότερα σα δίδυμο με το Λουκά… Ενώ είναι πολύ καλός και στις δραματικές σκηνές, θεωρώ πως παράλληλα έχει και ένα μεγάλο κωμικό ταλέντο που ίσως δε φαίνεται εκ πρώτης όψεως, αλλά αυτό που κυρίως θυμάμαι από το Νικόλα είναι οι στιγμές που με έκανε να γελάσω… Και το θεωρώ εξίσου σημαντικό, αν όχι και περισσότερο, από μια συγκλονιστική δραματική σκηνή που ίσως να είναι τόσο συγκλονιστική ώστε να έχει εντυπωθεί στο μυαλό… :)

Αντιγόνη: Η σκηνή που μου έχει μείνει στο μυαλό είναι αυτή που ομολογεί στη Νόρα το φόνο του Χατζηβασιλείου… Η ψυχραιμία της σε εκείνη τη σκηνή είναι απίστευτη… Σα να είναι το πιο φυσιολογικό πράγμα στον κόσμο… Σα να περιγράφει κάτι τελείως πρακτικό και διαδικαστικό… Είναι καταπληκτική, και γενικότερα μου αρέσουν αυτές οι σκηνές της και η "ψυχρότητα" που αντιμετωπίζει όλα τα πράγματα… Η μόνη φορά που την είδα να "φοβάται" ίσως, ήταν η σκηνή που τη σημάδευαν για να την αναγκάσουν να πουλήσει την "Εδέμ"… Άλλη μια ωραία σκηνή…

Νταίζη: Πέρα από την άποψη που έχω για τη Νταίζη σα χαρακτήρα στη σειρά, πέρα από τα βασανιστήρια που έχει κάνει σε όλους και κυρίως σε Νόρα και Λουκά, ακόμη κι αν πιστεύω πως ο Άρης δεν είναι γιος του Λουκά, η σκηνή που μου έκανε τη… μεγαλύτερη εντύπωση ας πούμε, ήταν μια σκηνή στο Β’ Κύκλο που ο Λουκάς πήγε να τη βρει στο κέντρο που δούλευε, κι όταν εκείνος έφυγε, εκείνη μονολογούσε "Δικό σου παιδί είναι ο Άρης, εσύ είσαι ο πατέρας του…", ή κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω αν είναι λογικό και πώς εξηγείται επιστημονικά valen , αλλά μου άρεσε αυτή η σκηνή… Σα μεμονωμένη σκηνή όμως και ΜΟΝΟ…

Εριέττα: Η σκηνή που θυμάμαι περισσότερο από την Εριέττα, είναι αυτή της εξομολόγησής στο Στέφανο, όταν του μίλησε για το παρελθόν της και τον πρώην άντρα της…

Στέφανος: Η σκηνή που θυμάμαι πιο έντονα είναι αυτή που προσπάθησε να πνίξει τη Νταίζη… Και η σκηνή με την απόπειρα αυτοκτονίας της Αντιγόνης, στο τέλος του Β’ Κύκλου… Γενικά ήταν όμορφες και οι γλυκές σκηνές του Β’ Κύκλου με την Εύα…

Μπέλλος: Αν και δεν τον είδαμε πάρα πολύ… Θα έλεγα η σκηνή του θανάτου του…

Λευτέρης: Η σκηνή που ετοιμάζεται να κάψει την αγαπημένη του…

Και φτάνω στους αγαπημένους μου ήρωες… valen

Νόρα:
Η σκηνή του βιασμού από το Στέλιο…
Η σκηνή στην μπανιέρα λίγο μετά που συνειδητοποίησε το πραγματικό πρόσωπο του Στέλιου…
Η σκηνή στην τετραπλή απαγωγή όταν έβαλε το πιστόλι στον κρόταφό της…
Η σκηνή με το γράμμα στο Λουκά, πριν από το γάμο του με τη Νταίζη που δεν έγινε ποτέ…
Οι σκηνές της Νόρας με τη Νεφέλη πριν μείνει έγκυος…

Λουκάς:
Η σκηνή στη φυλακή μετά το θάνατο του Στέλιου και η προστατευτικότητα με την οποία αντιμετώπιζε τη Νόρα…
Η σκηνή του ατυχήματος τη μέρα του παρολίγο γάμου με τη Νταίζη…
Η σκηνή στο νοσοκομείο με τη Δάφνη, μετά το ατύχημα στο γυμναστήριο που την άφησε για λίγο "παράλυτη". Η συγκεκριμένη σκηνή ήταν υπέροχη από πολλές απόψεις, από σενάριο, από σκηνοθεσία, από διαλόγους, από ερμηνεία, από τη δύναμη και τα μηνύματα που περνούσε, από τη στάση του Λουκά από όλες τις απόψεις… : respect :
Η σκηνή που ο Λουκάς αντικρίζει την Εριέττα πρώτη φορά σαν αδερφή του…
Η σκηνή που παραδέχτηκε ο Λουκάς για πρώτη φορά τα συναισθήματά του για τη Νόρα στο Νικόλα…
Η σκηνή που έμαθε ότι η Νόρα περιμένει το παιδί του…
Οι σκηνές ζήλειας στην Ορεινή Αρκαδία…

Νόρα και Λουκάς μαζί:
Η σκηνή στον Α’ Κύκλο που ανακοινώνει στη Νόρα ότι θα δώσει εκείνος το χάπι στο Στέλιο…
Η σκηνή στο Ναύπλιο…
Η δεύτερη κλωτσιά της μπέμπας… Η πρώτη δε μου άρεσε. valen
Η σκηνή του "αποχαιρετισμού" που ο Λουκάς πήγαινε να συναντήσει το Μπέλλο στην απαγωγή της Στέλλας.
Η τελευταία σκηνή με τη μπέμπα αγκαλιά…
Το δεύτερο φιλί πριν από το γάμο του Λουκά με τη Νταίζη…
Η σκηνή της επανασύνδεσης στο 351 και η σκηνή κάτω από τη βροχή…
Και γενικότερα όλες οι γλυκές και ζουζουνιάρικες σκηνές μεταξύ τους, αλλά και οι ευχάριστες- κωμικές –του πάνε πολύ του Πετράκη νομίζω αυτές οι σκηνές-, όχι όμως αυτές που φτάνουν στα όρια του γελοίου, γιατί έχω δει και τέτοιες…

Επίσης ξεχώρισα και τις παρακάτω σκηνές…
Η σκηνή με τον Ευκλείδη και τη Νόρα λίγο πριν γεννήσει στο σπίτι και η γενικότερη ηρεμία που είχε αυτός ο άνθρωπος, έκανε πολύ για μπαμπάς, έβγαζε ένα αίσθημα ασφάλειας…
Η σκηνή με το θάνατο του Σταυρίδη…
Η σκηνή που η Νταίζη "αυτομαχαιρώθηκε" με το Χρήστο αγκαλιά…
Η σκηνή που ο Οδυσσέας μαθαίνει ότι ο Άρης είναι γιος του Λουκά…
Η σκηνή με το Γιώργο Κυρίτση και τη Νόρα στο νοσοκομείο, λίγο μετά τη γέννηση της μπέμπας…
Η σκηνή με τον Παύλο Χαϊκάλη στη φυλακή, ως δικηγόρο του Κυριάκου…
Αρκετές σκηνές με τον Ηλία και τον εκπληκτικό Κώστα Αρζόγλου, χωρίς να μπορώ να ξεχωρίσω κάποια...

Όσον αφορά τις σκηνές που με χάλασαν λίγο, θα συμφωνήσω πάνω-κάτω με τη Jessie και τη Βάσω… Το σκηνικό στη Χαλκίδα μου φάνηκε υπερβολικό, στην πρώτη κλωτσιά της μπέμπας θα ήθελα να ήταν εκεί ο Λουκάς, επίσης θα ήθελα η πρόταση γάμου να είχε γίνει αλλιώς και από το Λουκά, γενικά πολλά θα ήθελα, αλλά δε γίνεται να γίνονται όλα όπως τα θέλουμε… valen

Αυτά τα λίγα. Καιρό είχα να γράψω κατεβατό. valen
Προσωπικά αυτά μου έμειναν περισσότερο στο μυαλό, σίγουρα θα έχω ξεχάσει πολλά, σίγουρα θα έχω αδικήσει κάποιες σκηνές και ίσως θα έχω υπερτιμήσει άλλες, είναι καθαρά προσωπικές οι απόψεις μου και ίσως φυσικά η κρίση μου να είναι λανθασμένη. :)

feggaropetra
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Ιουλ 04, 2011 12:06 pm


Οσο προχωρούμε και γράφονται εδώ οι σκηνές που μας έμειναν περισσότερο στη μνήμη μας, τόσο ξετυλίγονται οι αναμνήσεις μας... Προσωπικά, το κέρδος είναι διπλό, γιατί είτε χαίρομαι που και άλλοι ξεχώρισαν τις ίδιες σκηνές με μένα, είτε γιατί όταν αναφέρονται σκηνές που τις είχα ξεχάσει, τις ξαναθυμάμαι μ'ευχαρίστηση .... Πχ. η σκηνή που η Δάφνη πέφτει απ'το αναπηρικό καροτσάκι μπροστά στο απουσιολόγιο, με τον Ηλία να τρέχει να τη βοηθήσει, ήταν ακόμη μιά σκηνή άξια μνείας....
Χτές θυμήθηκα άλλη μιά σκηνή, στην απαγωγή του 'Αγγελου, όταν ο Στέφανος πάει στην Αντιγόνη, πιστεύοντας οτι εκείνη έχει οργανώσει την απαγωγή, και με δάκρυα στα μάτια της λέει, θα σου δώσω ό,τι έχω και δεν έχω, πέφτω στα γόνατα, δώσε μου πίσω το παιδί μου! Είχε τόση απόγνωση που με συγκίνησε! Απειρες λοιπον είναι οι σκηνές που απαρτίζουν αυτό το καλειδοσκόπιο, και θα ήθελα , στο τέλος της σειράς, να μας έδιναν και κάποια στατιστικά στοιχεία, π.χ. πόσες σκηνές γυρίστηκαν συνολικά για την ολοκλήρωση της σειράς, για ποιές σκηνές χρειάστηκε να γυριστούν τα περισσότερα takes, και τέτοια.... Οπως επίσης κι ένα δίωρο με στιγμιότυπα απ'τα παρασκήνια....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Δευ Ιουλ 04, 2011 1:17 pm

Δεν μπορώ να είμαι σίγουρη οτι θυμάμαι σκηνές όλων των ηρώων που μου έχουν μείνει -πέραν των Λουκανορικών σκηνών Love!

Εύα: Μου έχουν μείνει οι σκηνές της με τον Μάνο (ειδικά στον 1ο κύκλο και στο τέλος του 2ου) και όλες της οι σκηνές με τον Στέφανο. Δένει τέλεια με τον Σταύρου..

Μάνος: Ποτέ δεν ήμουν φαν αυτού του χαρακτήρα της σειράς οπότε δε μου έχουν μείνει πολλές σκηνές. Μου άρεσαν πάρα πολύ οι περσινές του σκηνές στο τέλος, που είχε πολύ πλάκα..

Μελίτα: Οι σκηνές της Μελίτας γενικά ήταν μέτριες. Δε μου αρέσει ο χαρακτήρας της αλλά ξεχώρισα τις σκηνές όταν ο Στέλιος απήγαγε τη Νεφέλη. Χρύσα Παπά : respect :

Ρούσσος: Νομίζω οτι υπήρχαν πάρα πολλές δυνατές σκηνές χωρις να θέλω να ξεχωρίσω καμία αλλά θυμάμαι χαρακτηριστικά τις σκηνές του με την Αντιγόνη και όταν έκαψε το φάκελο με τις παράνομες υιοθεσίες. Δε μπορώ να πω τίποτα παραπάνω για τον κ.Κατρανίδη πέρα του ότι είναι εξαιρετικός ηθοποιός.

Αμαλία: Λατρεύω Βάνα Πεφάνη και λατρεύω Αμαλία. Με την Αμαλία πάντα γελούσα σε σκηνές της με τον Ρούσσο. Είχα λυθεί στα γέλια εκεί που είπε "Salut moi le platan" lmao lmao lmao Απλά : respect :

Δάφνη/Νικόλας: Τους έβαλα μαζί γιατί δε τους ξεχωρίζω. Δε με ξετρέλεναν οι σκηνές τους αλλά σαν ζευγάρι ήταν καλό..

Αντιγόνη: Συγκλονιστικές σκηνές και ερμηνείες από την κ.Παπαδημητρίου. Σκηνές που μου έμειναν είναι αυτές στο τέλος του 2ου κύκλου με την αυτοκτονία και όταν ο Σταυρίδης της αποκάλυψε οτι ήξερε τα πάντα..

Νταίζη: Δε μου αρέσει ο ρόλος της αλλά μου έχει μείνει η σκηνή που "αυτοκτονεί" στα χέρια του Χρήστου.

Εριέττα: Γενικά σαν ρόλος δεν είχε πολλές δυνατές σκηνές αλλά μπορώ να πω οτι μου άρεσαν οι πρώτες της σκηνές με το Λουκά και οι σκηνές της με τον Στέφανο..

Στέφανος: Στο τέλος του 2ου κύκλου όταν αυτοκτόνησε η Αντιγόνη και στις αρχές του 3ου όταν πήγε να πνίξει τη Νταίζη..

Νόρα: Μου έχουν μείνει όλες οι σκηνές στην απαγωγή της από τον Στέλιο και οι σκηνές μετά όπως επίσης και οι σκηνές στην απάγωγή των κοριτσιών. Ακόμη όταν έμαθε οτι είναι έγκυος και όταν γέννησε τη μικρή..
feggaropetra έγραψε:Λουκάς: Η σκηνή στη φυλακή μετά το θάνατο του Στέλιου και η προστατευτικότητα με την οποία αντιμετώπιζε τη Νόρα…
Η σκηνή του ατυχήματος τη μέρα του παρολίγο γάμου με τη Νταίζη…
Η σκηνή στο νοσοκομείο με τη Δάφνη, μετά το ατύχημα στο γυμναστήριο που την άφησε για λίγο "παράλυτη". Η συγκεκριμένη σκηνή ήταν υπέροχη από πολλές απόψεις, από σενάριο, από σκηνοθεσία, από διαλόγους, από ερμηνεία, από τη δύναμη και τα μηνύματα που περνούσε, από τη στάση του Λουκά από όλες τις απόψεις… : respect :
Η σκηνή που ο Λουκάς αντικρίζει την Εριέττα πρώτη φορά σαν αδερφή του…
Η σκηνή που παραδέχτηκε ο Λουκάς για πρώτη φορά τα συναισθήματά του για τη Νόρα στο Νικόλα…
Η σκηνή που έμαθε ότι η Νόρα περιμένει το παιδί του…
Οι σκηνές ζήλειας στην Ορεινή Αρκαδία…

Νόρα και Λουκάς μαζί:
Η σκηνή στον Α’ Κύκλο που ανακοινώνει στη Νόρα ότι θα δώσει εκείνος το χάπι στο Στέλιο…
Η σκηνή στο Ναύπλιο…
Η δεύτερη κλωτσιά της μπέμπας… Η πρώτη δε μου άρεσε. valen
Η σκηνή του "αποχαιρετισμού" που ο Λουκάς πήγαινε να συναντήσει το Μπέλλο στην απαγωγή της Στέλλας.
Η τελευταία σκηνή με τη μπέμπα αγκαλιά…
Το δεύτερο φιλί πριν από το γάμο του Λουκά με τη Νταίζη…
Η σκηνή της επανασύνδεσης στο 351 και η σκηνή κάτω από τη βροχή…
Και γενικότερα όλες οι γλυκές και ζουζουνιάρικες σκηνές μεταξύ τους, αλλά και οι ευχάριστες- κωμικές –του πάνε πολύ του Πετράκη νομίζω αυτές οι σκηνές-, όχι όμως αυτές που φτάνουν στα όρια του γελοίου, γιατί έχω δει και τέτοιες…
Σε αυτές συμφωνώ απόλυτα με τη Στελλίνα..

Ενδιαφέρον θέμα, μπράβο Jessie Palamakia
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Spamοφύλαξ
Spamοφύλαξ

Θηλυκό Τόπος : Κατερίνη
Ασχολίες : Πολλά και διάφορα..

http://www.twilightsagaforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από roria Δευ Ιουλ 04, 2011 2:10 pm

Jessie, είχα κι εγώ εντόνως το πρόβλημα με τις "μισές σκηνές". Σκηνές δηλαδή που, αν έκρινα το ήμισυ, θα έπρεπε ασυζητητί να τις εντάξω στις καλύτερές μου, το άλλο ήμισυ όμως έπρεπε να το βλέπω ή στο fast forward ή στο mute. Θυμάμαι για παράδειγμα το Στεφανο να λέει μπροστά σε μια εξώπορτα : "η ζωή μου απλά συμβαίνει" και να με αγγίζει πολύ, ανεξάρτητα από τη συγκεκριμένη τροπή της ιστορίας που του είχε προκαλέσει αυτή την αγωνία. Αλλά...
Κι επειδή αναφέρθηκε προηγουμένως: ξεχωρίζω κι εγώ τις "στρατικές" σκηνές του, με κορυφαία εκείνη όπου πήγε να πνίξει τη Νταίζη, όπως κι εκείνη με τον απαγωγέα, ακόμα κι εκείνη όπου πυροβολεί το Χρήστο. Το τρελλαμένο μάτι του δεν περιγράφεται!
Τι καλά που θυμήθηκες τη σκηνή με την Αντιγόνη στη διάρκεια της απαγωγής του Άγγελου! Συγκλονιστική όντως. Να προσθέσω κι άλλη μία με την Αντιγόνη: εκεί που έχει μάθει ότι είναι η δολοφόνος του Χατζηβασιλείου και τη ρωτάει με "τρελό" χαμόγελο και πιάνοντάς της το χέρι "πόσους έχουν σκοτώσει αυτά τα χέρια, μάνα;" ή κάτι τέτοιο.
Ναι, οι σκηνές της Έρης με το Στέφανο ήταν εξαίσιες, κι αν δεν ήθελα να κουράσω με τις αδυναμίες μου, θα πρόσθετα κι άλλες (τις δυστυχώς λίγες ερωτικές τους, για παράδειγμα).
Α, υπάρχει και μία της Μελίτας που μου έχει μείνει: αυτή που έδωσε το νερό στην Εύα, όταν τις είχαν απαγάγει.
Επίσης να προσθέσω κι εγώ στις καλές σκηνές του Μάνου εκείνη που έσωσε τη Μαρίλια και στου Νικόλα εκείνη που πήγε να κάψει το εργοστάσιο, εκείνη που ξαναγύρισε πίσω και δεν πήγε στην Αμερική και όλες του πρώτου κύκλου που έδειχναν την πάλη του πριν εγκαταλείψει τη Δάφνη για την Εύα. Ήταν πολύ καλός εκεί.
Τέλος να αναφέρω και τις ζεστές και καλοπαιγμένες σκηνές που είχε ο Στέφανος με την Εύα . Μία απ' αυτές στο 236, νομίζω, μετά την απαγωγή των κοριτσιών, που είναι κι οι δύο στη βεράντα κι εκείνος την τυλίγει σε ένα μπουρνούζι (μπορεί να μην ήταν και μπουρνούζι, δεν καλοθυμάμαι)...
Και κάτι για τις χειρότερες, τις σοβαρές δηλαδή που βγήκαν αστείες: νομίζω ότι ήταν στον πρώτο κύκλο, (δεν είμαι σίγουρη) που έδειχνε ένα συμβούλιο των μετόχων του Ομίλου. Οι ...μέτοχοι ήταν σαν να είχαν βγει κατευθείαν από ταινία των αδερφών Μαρξ. Μου είχαν θυμίσει τους άλλους "μετόχους", εκείνους του Ομίλου Αμιρά που συναντούσε ο Στράτος, όταν ο μπαμπάς του τού είχε κάνει δώρο την προεδρία για το γάμο του με τη Δώρα! Και στις δύο περιπτώσεις είχα ρίξει ΤΟ γέλιο!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από tzibirdika Δευ Ιουλ 04, 2011 4:23 pm

Ωραιο τοπικ!!! Ας αναφερω κι εγω οτι θυμαμαι και σορρυ για το σεντονακι που θα ακολουθησει...


ΕΥΑ

Αν και στο 1ο κυκλο μου την εδινε απιστευτα θυμαμαι καποιες καλες σκηνες της

-Η σκηνη που την εχει ριξει ο Μανος απο τη σκαλα και πηρε τηλεφωνο το Λουκα να παει να τη βρει

-Η σκηνη με τη Μαριλια πριν το γαμο της

-Οι σκηνες της με τα κοριτσια κατα τη περιοδο προετοιμασιας του γαμου της

-Η σκηνη που βλεπει Μανο-Μελιτα στο παρκε πλην της κραυγης γιατι εμενα προσωπικα δε με αγγιξε και τοσο...ισως λογω ρολου...
Στο πρωτο μισο του 2ου κυκλου..ηταν η εποχη που εσταζαν οι βρυσες στο κεφαλι της και πιπιλιζε τη καραμελα «θα σε φτασω στο πατο Μανο θα σε μηδενισω» και τη βαριομουν απιστευτα...Αργοτερα μολις εμεινε εγκυος μου αρεσε σε σκηνες της με το Στεφανο που της μαγειρευε και στις σκηνες της με τα κοριτσια καθως και πολυυ αργοτερα στο τελος καποιες σκηνες της κωμικες με το Μανο και τελος η γεννα του Αγγελου.. Στο 3ο κυκλο νομιζω οτι η απαγωγη του Αγγελου ηταν απο τις πιο δυνατες σκηνες της,,



ΜΑΝΟΣ

Στο 1ο κυκλο μ’αρεσε: Η σκηνη που σερνει τη Μελιτα εξω απο το σπιτι...αν και με ειχε εξαγριωσει σαν σκηνη ηταν τελεια!
-Οι σκηνες του με τη Μαριλια
-Οταν εμαθε οτι η Δαφνη ειναι αδερφη του και αγκαλιαστηκαν
-Οταν πηγε να αυτοκτονησει και ο Λουκας τον εσωσε
-Οταν εδωσε το οπλο στη Νορα και της ειπε να τιναξει τα μυαλα της στον αερα οπως πηγε να κανει καποτε κι αυτος..
-Η σκηνη που παιζει με το Νεφελακι και κανουν πως συνομιλουν στο τηλεφωνο

Στο 2ο κυκλο αν σας πω οτι το μονο που μου εχει μεινει ειναι τα κολοκυθακια τι θα μου πειτε? Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 558573
Τελοσπαντων...ο Μανος ειχε αρχισει να μ’αρεσει προς το τελος που ειχε καπως πιο κωμικο ρολο...ισως γιατι ποτε δε με ξετρελανε ο χαρακτηρας του..Ηταν οντως γελιοποιηση του χαρακτηρα να τον βαζουν να καθαριζει κολοκυθακια καθε τρεις και λιγο και καταλαβαινω οσους τα ειχαν παρει ασχημα εκεινη τη περιοδο αλλα εμενα δε με ενοχλησε τοσο....μη σας πω διασκεδαζα κιολας...και το εχω ξαναπει τον Μπουγιου θελω να τον δω σε κωμωδια ΤΕΛΟΣ!
Ααα θυμηθηκα μια σκηνη που ξεχωριζω...
Η σκηνη που σωζει τη Μαριλια καθως και ολες οι επομενες σκηνες τους οταν τα βρισκουν και συζητανε...Γενικα για μενα την καλυτερη χημεια την ειχε με τη Μαριλια...Μου αρεσαν τρελα μαζι ειτε στις σκηνες που τον διαολοστελνε ειτε σε αυτες που ανησυχουσε για εκεινον...
Ααα ειναι και μια σκηνη που αποχαιρετα τη Νεφελη και της γραφει κατι πισω απο μια φωτογραφια της αλλα δε θυμαμαι σε ποιο κυκλο ηταν...αυτο που θυμαμαι ηταν πως το δακρυ ετρεχε κορομηλο..
Τελος...στο τελευταιο επεισοδιο οταν αποχαιρετα τις 2 του κορες ειχα συγκινηθει πολυ και φυσικα στο τελευταιο στο καμπινγκ...



ΔΑΦΝΗ

-Στο 1ο κυκλο μ’αρεσε το βλεμμα της οταν της ανακοινωσε ο Νικολας πως δε θα γινει ο γαμος
-Οταν ανακοινωσε τα νεα της εγκυμοσυνης της στο Νικολα
-Οταν κινδυνεψε το μωρο και πηγε νοσοκομειο
-Η γεννα
-Οι σκηνες μετα τη γεννα που παρουσιαστηκε προβλημα στο μωρο και κατηγορουσε τον εαυτο της



Στον 2ο μ’αρεσε η σκηνη που ειπε τη Νορα χαζουλα οταν εκεινη της ειπε πως φοβαται μη χασει το Λουκα

-Στην απαγωγη οταν πηγε να αυτοκτονησει...|(εστω κι αν το εκανε στα ψεμματα Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 558573 )

-Στον 3ο μ’αρεσε η σκηνη που τη πυροβολησανμε μετα με το καροτσακι που επεσε..και οταν ξαναπερπατησε . Επισης οταν τα ξαναβρηκαν με το Νικολα

ΝΙΚΟΛΑΣ

1ος κυκλος-Οταν του ειπε η Ευα οτι την ξαναβιασε ο Μανος και ετρεξε σπιτι του για να πλακωθουν

-Το υφος του οταν εμαθε οτι η Δαφνη ειναι εγκυος

2ος κυκλος
-
-Η σκηνη που κρατα το Μαριο αγκαλια και τον φιλαει οταν ειχαν απαγαγει τη Δαφνη
-η σκηνη που τραγουδα ο Λουκας το μινορε της αυγης μαζι με ολη τη παρεα και ο Νικολας ξυπνα και φωναζει

-Η σκηνη που κοροιδευει το Λουκα που μιλα ζουζουνιστικα στη Νορα (φιλακιααα στα μαγουλακιααα γουτσου γουτσου γλουγλου γλου Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 191984 )
-Η σκηνη με το Λουκα και την κοπελα που κανει ερευνα για τη σεξουαλικη ζωη...Ειχα ριξει ενα γελιο... Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 191984
Γενικα ολες οι σκηνες του με το Λουκα

3ος κυκλος η αγωνια του για τη Δαφνη και για τη πορεια της υγειας της μετα τον πυροβολισμο...και η σκηνη με το Λουκα μετα τη γεννηση της μπεμπας που αγκαλιαζονται

ΛΟΥΚΑΣ

1ος κυκλος-Η σκηνη με τη Νορα που φευγει για Λονδινο και την αποχαιρετα προσπαθωντας να μην κλαψει

-Οταν κανει σκηνη ζηλοτυπιας στη Νορα στο εστιατοριο που ειχε ραντεβου με το Στελιο

-Η σκηνη 116 απο την Καθαρα Δευτερα που γυρισαν σπιτι και εμμεσως την επεσε στη Νορα

-Η σκηνη που εκλαιγε μπροστα στη Νορα επειδη στενοχωριοταν για τη παρεα και για τον εαυτο του που ειναι μεσα στις εφημερες σχεσεις και η Νορα τον παρηγορουσε

-Οι σκηνες του με τις ασκουμενες...δε ξερω αλλα μ’αρεσαν πολυ!
Θυμαμαι οτι την ψιλοεπεφτε αρχικα σε μια και τωρα που βλεπω τις σχεσεις τους στο 2ο 3ο κυκλο γελαω..

-Οταν επισκεφτηκε τον Στελιο στο ψυχιατρειο και τον απειλησε να μεινει μακρια απο τη Νορα

-Οταν απηγαγε ο Στελιος τη Νορα που ειχε τρελαθει απο την αγωνια
Φυσικα η σκηνη διασωσης της Νορας και η σκηνη αργοτερα στη φυλακη που μαντεψε οτι ο Στελιος τη βιασε

-Ολες οι κωμικες τους σκηνες....δεν ξερω ποια να πρωτοδιαλεξω...με τη μυγοσκοτωστρα? Με το καναρινι τσιου τσιου? Με το πουλοβερ το αμανικο? Με τη ταραμοσαλατα? Με τα σουβλακια και το τσαγερο της Barbie? Που τραγουδουσε στη Νορα τα στρουμφακια «μη με ξυπνας απ τις 6» ? Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 191984

2ος κυκλος-

-Φυσικα πρωτη και καλυτερη η ορεινη Αρκαδια!!! Εεελα ανοιχτα ειναιιι και αργοτερα στο σπιτι του Νικολα με το μπιμπερο...Απο τις πιο ξεκαρδιστικες του σκηνες

-Οταν εμαθε οτι απηγαγαν τη Νορα και οταν εκλαιγε πανω απο τη φωτογραφια της

-Οταν εψαχνε τα εσωρουχα της Νορας και αργοτερα το αθωο του υφος στο νοσοκομειο οταν της εφερε τη τουαλετα

-Το πρωτο φιλι και η αμηχανια του μετα..αν και με ειχε συγχισει αλλα τεσπα..
-Η εποχη του αμνησιακου που απλα δεν υπηρχε!!! (Φικος χαρηκα)
-Οταν εμαθε οτι ο Αρης ειναι γιος του και οταν το ανακοινωσε στη Νορα
-Οταν ανακοινωσε στο Νικολα πως ειναι ερωτευμενος με τη Νορα
-Η σκηνη με τα αγορια και το Μπελλο μια μερα πριν το γαμο του με τη Νταιζη...Καλα εκει κεντησαν ολοι ειδικα ο Μπουγιου

-Η σκηνη του αποχαιρετισμου...πλανταξαμε στο κλαμα...
-Οταν εκανε ερωτικη εξμολογηση στη Νορα
-Οταν εσωσε την Ευα απο το γκρεμο και γενικα ολες οι σκηνες του με την Ευα πχ οταν εβλεπαν ταινιες μαζι...
-Οταν εκανε τον αστεγο και περιπλανωμενο
-Οταν εσπαγε τα νευρα της Νταιζης και επαιρνε και το πονηρο υφακι «καλα να παθεις»

-Η πρωτη του φορα με τη Νορα....και γενικα σε ολες τις ερωτικες σκηνες κεντησε! Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 221877
-Οταν η Νορα του εδωσε τη λιστα με τα ψωνια για το καμπινγκ και οταν του ειπε την ατακα Ααα Λουκα παρε και καμια σερβιετα και αυτος γυρισε και με ενα φυσικοτατο υφος τη ρωτα «γτ περιμενεις?» Πεθαναα Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 191984 Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 191984
3ος κυκλος  η σκηνη στο αυτοκινητο που βαρα το τιμονι λογω χωρισμου
-Η σκηνη που αρπαζει τη Νορα στη βροχη και τη φιλα
-Η σκηνη που της ανακοινωνει οτι θελει παιδι..και νωριτερα η σκηνη που τη βλεπει με τη Νεφελη
-ΤΟΠ ΣΚΗΝΗ η 358 οπου παραδεχεται στη Νορα οτι εκανε λαθος και δακρυσε μπροστα της....απλα ρισπεκτ!!!
-Η σκηνη στο Ναυπλιο
-Οταν εμαθε οτι ειναι αδερφος της Ερριετας και οταν τη συναντησε
-Οι σκηνες του με τη Νορα κατα την απαγωγη της Στελλας
-Οι σκηνες του με τον Παναγιωτη και καποιες με τη Νταιζη οταν την ειρωνευοταν
-Οι σκηνες μετα τη γεννα που της ειπε ευχαριστω κτλ κτλ



ΝΟΡΑ

Πιστευω οτι απο τις καλυτερες στιγμες της στη σειρα ηταν αυτη της απαγωγης-βιασμου της απο τον Στελιο... Απο κεινα τα επεισοδια κολλησα κι εγω με τη σειρα...(που να μην κολλαγα Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 905116 )

-Επισης ξεχωριζω μια σκηνη μετα την απαγωγη της Νεφελης οπου παει στη Μελιτα και ζητα να δει τη Νεφελη..καθως και η αγκαλια που της εδωσε..ηταν τοσο τρυφερη σκηνη!

-Η σκηνη που λεει στο Λουκα οτι εριξε το παιδι του Στελιου
-Η σκηνη που προσπαθει να πεισει το Λουκα να μη φυγει
-Η σκηνη που χτυπα το κουδουνι ανοιγει και πεφτει στην αγκαλια του Λουκα λεγοντας του «τους σκοτωσα τους σκοτωσα» και εννοουσε τους γονεις της που εμαθαν τι εκανε με το Στελιο...


-Η σκηνη μετα τη γεννηση του Μαριου που η Νορα κλαιει για το δικο της μωρο που εχασε..

-Η σκηνη που μιλα στη Μελιτα για το μωρο που εχασε και πως θα ηταν αν το ειχε κρατησει

2ος κυκλος- Η σκηνη που ευχηθηκε για εκεινον στην κατασκηνωση
ολες οι σκηνες της με το Λουκα και κυριως στην Ορεινη Αρκαδια

-Η απαγωγη της απο τον Σταμο και οταν πηγε να αυτοκτονησει καθως και οταν επεφτε πανω στη πορτα και τη βαραγε..

-Οταν στο μαγαζι της Νταιζης τον καπελωσε με τα γαρυφαλλα
-Οταν επαιξε τεννις με το Λουκα
-Γενικα ο κυκλος αυτος ηταν ο καλυτερος κατ εμε λογω Λουκανορικων σκηνων..η μια καλυτερη απο την αλλη αλλα ας μη τις γραψω τωρα

-Οι σκηνες με τα κοριτσια οταν εμεναν ολες μαζι και συζητουσαν

3ος κυκλος -Οταν εμαθε οτι ειναι εγκυος
-Οταν ενιωσε πονο στη κοιλια και ο Λουκας ετρεξε απο πισω της
-Οταν ο Λουκας της εγραψε το «γεννηθηκα οταν με φιλησεις, πεθανα οταν χωρισαμε εζησα μονο οσο ημασταν μαζι» το βλεμμα της ηταν απιστευτο...και ετσι οπως επεσε πανω στη πορτα και εκλαιγε..

-Οταν τα ξαναβρηκαν
-Οταν λιποθυμισε επειδη νομιζε οτι ο Λουκας εφυγε εξαιτιας της για παντα
-Οταν κλωτσησε η μπεμπα για πρωτη φορα..
-η σκηνη που φωναζε στο Ρουσσο οταν εμαθε την αληθεια
-Οταν ειχαν απαγαγει τη Στελλα και η σκηνη με το Μπελλο που του δινει τα χρηματα

- η σκηνη που τα χωνει στο Λουκα και του λεει να αναλαβει τις ευθυνες του και η μετεπειτα σκηνη που τα βρισκουν και του λεει οτι θα τον στηριξει

-Οι σκηνες μετα τη γεννα....


ΜΕΛΙΤΑ

-Οι σκηνες της με τη Νεφελη
-Οι συζητησεις της με τη Νορα στο πρωτο κυκλο
-Η σκηνη με το Μανο στην απαγωγη της Νεφελης οταν αγκαλιαστηκαν στο πατωμα
-Μια σκηνη με τη Νορα οπου ηταν μεθυσμενες και ειχαν παρει τηλ το Λουκα να τις μαζεψει...ειχα γελασει με τη Μελιτα που χορευε περα δωθε..
-Στην απαγωγη που ολα τα κοριτσια ελεγαν ιστοριες απο την κατασκηνωση κι εκεινη τους ειπε για τη δικη της ζωη και πως δεν ειχε φιλους κτλ ...
-Οταν εδωσε το νερο στην Ευα
- η σκηνη που ειχε πεσει στο πατωμα αγκαλια με το νυφικο

Στο 3ο κυκλο δε μ αρεσει καμια σκηνη της...τυχαιο? Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 751732

ΗΛΙΑΣ

Η μονη σκηνη που θυμαμαι και ξεχωριζω απο τον 1ο κυκλο ειναι οταν η Δαφνη τη μερα του γαμου της του ειπε «που πας? Δεν ειναι υποχρεωση σου να συνοδεψεις τη κορη σου στην εκκλησια?» Το βλεμμα του ηταν απιστευτο!
Απο τον 2ο δεν θυμαμαι...κι απο τον 3ο η σκηνη που τον επαιρναν οι γιατροι και εκεινος φωναζε «τι σας εχω κανει?» Πολυ συγκινητικη... Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 593737

Οσο για ΑΜΑΛΙΑ και ΠΕΤΡΟ ολες οι σκηνες τους ειναι απιστευτες...Αλλα αν ειχα να ξεχωρισω καποια θα ελεγα εκεινη στην καντινα με τα βρωμικα και τις μπυρες!! Μακαρι να ειχαμε και πιο αναλαφρες σκηνες τους περα απο αυτη...

Ξεχωριστα θα ελεγα οτι η καλυτερη στιγμη της Αμαλιας ειναι οταν ζωγραφισε τη παλαμη της στη Νεφελη και μετα εκανε αποπειρα αυτοκτονιας...και του Πετρου οταν μονολογουσε τη μερα του γαμου του Λουκα και της Νορας και τους ευχοταν...

Και λιγα γενικα για τους υπολοιπους

Η Νταιζη αρχικα με εκνευριζε αλλα ερμηνευτικα ηταν πολυ καλυτερη απο οτι αργοτερα που την καταντησαν καρτουν...Ξεχωριζω τη σκηνη του μαχαιρωματος και τη σκηνη που πυροβοληθηκε απο το Μπελλο....

Η Αντιγονη ειναι ισως ο μονος κακος με ολη την σημασια χαρακτηρας που συμπαθω! Δεν κανει πισογυρισματα και δε κρυβει αυτο που ειναι...Αρχικα οταν εκανε τη μουγγη ηταν πολυ καλη γιατι και μονο με το βλεμμα της σε επειθε...αργοτερα απεδειξε οτι ειναι ακομα καλυτερη κι αν ειχα να ξεχωρισω καποια σκηνη θα ηταν αυτη με τη βενταλια και το Μπελλο!!!

Ο Στεφανος σαν χαρακτηρας μου ειναι αδιαφορος..αλλα μια σκηνη του που ξεχωριζω ειναι οταν η μανα του πηρε χαπια και εκεινος την ταρακουνουσε για να τη συνεφερει...Ειχε κοκκινησει ολοκληρος και ετρεμε..ηταν πολυ πειστικος και μ’αρεσε!

Ο Χρηστος μου αρεσε πολυ στη σκηνη με την Αμαλια που βγαινουν για φαγητο οπως και στη σκηνη που τα χωνει στη Νταιζη και τη διωχνει...Επισης μετα που μαχαιρωσε τη Νταιζη αλλη μια ωραια σκηνη ειναι στη παραλια που προσπαθει να καθαρισει τα χερια του με την αμμο..

Ο Λευτερης νομιζω μου αρεσε περισσοτερο στα φλασμπακ με τη Βερα, σε μια σκηνη με την Ευα εξω απο τη πορτα της και στο τελευταιο επεισοδιο που ζωγραφισε με τις γκριματσες του!

Αυτα τα λιγα προς το παρον.... Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 558573 Αργοτερα θα γραψω και ποιες σκηνες ΔΕΝ μου αρεσαν....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την tzibirdika στις Δευ Ιουλ 04, 2011 4:29 pm, 2 φορές συνολικά (Λόγος της επεξεργασίας : .)
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Ιουλ 04, 2011 5:44 pm


Roria, δεν μας κουράζεις καθόλου με την αδυναμία σου, δεν είσαι η μόνη που την έχεις άλλωστε! Ναί, οι ερωτικές σκηνές του Στέφανου με την Εριέττα μπορεί να είναι λίγες, αλλά κάνουν τη διαφορά.... Ακόμη και τότε που δεν είχαν ουσιαστικά "ομολογήσει" την αγάπη τους, οι ερωτικές σκηνές τους ήταν το κάτι άλλο, γεμάτες τρυφερότητα, αμοιβαιότητα, κοιτάζονται στα μάτια συνεχώς, υπάρχει μιά αρμονική συνύπαρξη μεταξύ τους που "μυρίζει" έντονα ευτυχία!
Εβλεπα σήμερα την τρίτη στη σειρά ερωτική τους συνεύρεση, και μου άρεσε τρομερά! Και γενικά, ξαναβλέποντας τώρα τη σχέση τους απ'την αρχή, ανακαλύπτω οτι η έλξη μεταξύ τους ήταν φανερή πριν καν την "ακουμπίσουν με το δάχτυλο" κι οι ίδιοι.... Και μάλιστα στην πορεία τους, υπήρξαν και στιγμές που ήρθαν αντιμέτωποι, ήταν κάτι που δεν θα μπορούσαν ν'αποφύγουν, όταν όλες οι συνθήκες ήταν εναντίον τους, αλλά πόσο εύκολα έδιωχναν όλες τις παρεξηγήσεις, απλά μιλώντας κι εξηγώντας ο ένας στον άλλον..... Για μένα, έστω και αν συνέβη αργά στη πορεία της σειράς, ο έρωτας Στέφανου Εριέττας είναι ο τέλειος έρωτας, ένας έρωτας ανώτερος, πάνω απ'τις καθημερινές τριβές, τις μικροζήλειες και τους μικροεγωισμούς που απειλούν άλλους έρωτες. Και την κορύφωσή του θα τη δούμε στα επεισόδια που υπολείπονται..... Δεν ξεχνάω τη φράση του Στέφανου στη Μελίτα, μιλώντας για την Εριέττα : "Το σ'αγαπώ δεν της το έχω πεί ακόμη!" .... Περιμένουμε, Στέφανε, περιμένουμε!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από roria Δευ Ιουλ 04, 2011 7:30 pm

Λίαν αγαπητή μου Jessie, υποκλίνομαι, χειροκροτώ και οσκαροδοτώ μαζί και ταυτοχρόνως. Τουτέστιν: : respect : Palamakia oscar
Δεν σχολιάζω τίποτα για να μη χαλάσω την υπέροχη ανάλυσή σου.
Μόνο μια ερώτηση: την τελευταία φράση πότε την είπε ο Στέφανος; Πώς μου έχει ξεφύγει; Μήπως έχω όντως αρχίσει και φυραίνω; affraid Ή μήπως ήταν καμιά σκηνή που την πέρασα στο τρεχτό; Χρειάζομαι τα φώτα σου!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Ιουλ 04, 2011 10:47 pm



Roria, τώρα είδα το μήνυμά σου και σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια flower

Τη φράση αυτή την είπε ο Στέφανος στη Μελίτα, μιά απ'τις τόσες φορές που της τα'χωνε, αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς πότε! Θα το ψάξω αύριο και θα σου πώ, όχι τίποτ'άλλο, αλλά δεν κάνει να σ'αφήσω να πιστεύεις οτι....φύρανες!!!
Βέβαια κι εγώ έχω τις ίδιες αμφιβολίες για το μνημονικό μου, αλλά αυτή η φράση μου έχει μείνει, άσχετα αν δεν την είχα σχολιάσει ποτέ!

Καληνύχτα!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιουλ 05, 2011 9:04 am

Ας πω κι εγώ με τη σειρά μου τις προτιμήσεις μου

Νομίζω ότι κορυφαία σκηνή των μυστικών και για τους τρείς κύκλους της σειράς ήταν η αναβάπτιση της Εύας
Σεναριακά ήταν κορύφωση και ανατροπή και ταυτόχρονα εισαγωγή στο θέμα της επόμενης σεζόν της σειράς ήταν υπέροχα σκηνοθετημένη είχε υποβλητικό φωτισμό απόλυτα ταιριαστή μουσική υπόκρουση και η ερμηνεία της Ξυλά την απογείωσε
Νομίζω ότι στο μέλλον όταν θα ανακαλώ αυτή τη σειρά αυτή η σκηνή θα είναι η πρώτη που θα φέρνω στο νού μου

Όμως κατά καιρούς έχουμε δει εξαιρετικές σκηνές από πολλούς ηθοποιούς οπότε αναφέρω μερικές που αγαπώ

Εύα Μαρίλια στο φινάλε του πρώτου κύκλου

Στέφανος Αντιγόνη όταν ο Στέφανος έμαθε για τη διαθήκη στη σκηνή που της έλεγε μαμά μου πες μου ένα παραμύθι και στο φινάλε του δεύτερου κύκλου όταν την βρίσκει ημιαναίσθητη. Συνήθως βέβαια όλες οι σκηνές τους είναι πολύ καλές αλλά αυτές οι δύο είναι για μένα ξεχωριστές

Ο Μάνος να χωρίζει την Εύα και να προσπαθεί να μετατρέψει τον πόνο σε σαρκικό ματώνοντας με το χαρτοκόπτη το χέρι του. Αντίστοιχα στο β κύκλο να βαράει τα βράχια. Εξαιρετικός και στις δύο σκηνές

Ο Μάνος να σέρνει τη Μελίτα στα σκαλοπάτια για να την πετάξει έξω απ το σπίτι. Εξαιρετική σκηνή κι ίσως η μόνη αξιομνημόνευτη της Μελίτας

Ο Μάνος και η Δάφνη στην σκηνή στην κατασκήνωση όταν έμαθαν ότι ήταν αδέλφια

Ο Ηλίας σε ένα απ τα πρώτα επεισόδια της σειράς να έχει πιάσει απ το λαιμό την Εύα να την πνίξει με το βλέμμα του τρελού. Μαζί με τη σκηνή που ρωτούσε στο νοσοκομείο τι σας έκανα οι δύο σκηνές που με έκαναν να ανατριχιάσω αν κι ο κύριος Αρζόγλου είναι πάντοτε ιδιαίτερος.

Ο βιασμός της Εύας στο αυτοκίνητο απ το Μάνο. Δύσκολη και άψογα δοσμένη σκηνή. Εξαιρετικοί και οι δύο

Μία και μοναδική σκηνή που μου άρεσε η Νταίζη όταν μιλούσε στο Λουκά για το βιασμό της απ τον πατριό. Ίσως γιατί είναι κοντά στις δυνατότητές της και δεν κουνούσε χέρια ούτε μόρφαζε. Απλή ερμηνεία και εξαιρετική κατ εμέ που είμαι κατά του υπερβολικού παιξίματος που υιοθέτησε στη συνέχεια.

Η Αμαλία να αποχαιρετά τη Νεφέλη πριν την απόπειρα αυτοκτονίας της. Μαζί με τη σκηνή του σπαραγμού της στο νοσοκομείο οι δύο κορυφαίες σκηνές της Πεφάνη παρόλο που όλες της οι σκηνές μου αρέσουν.

Η σκηνή που ο Νικόλας επιστρέφει απ το αεροδρόμιο παραμονή Χριστουγέννων. Νομίζω η καλύτερή του στη σειρά.

Ο Ρούσσος να επιχειρεί να δωροδοκήσει την Εύα προκειμένου να φύγει για Παρίσι και να αφήσει το πεδίο ελεύθερο στην Μελίτα Εξαιρετική χημεία Κατρανίδη Ξυλά που ελάχιστα εκμεταλεύτηκαν στα μυστικά.

Η σκηνή Μάνου Εύας όταν της είπε ότι είναι αλυσίδα στο λαιμό του. Ερμηνευτικά άψογη

Η σκηνή που η Εύα πηγαίνει να μαζέψει τα ρούχα της και βρίσκει στο σπίτι το Μάνο και του εύχεται να αγαπήσει κάποτε όσο αγάπησε εκείνη αυτόν.

Λουκάς και Νόρα να εύχονται στην παραλία τη νύχτα των λεοντιδών της δεύτερης σεζόν. Για μένα η καλύτερή τους σκηνή μαζί με τη σκηνή πριν τον παραλίγο γάμο του Λουκά που η Νόρα του πήγε δώρο τις πυζάμες του.

Στέφανος και Εύα στο υπερηχογράφημα που μαζί με κάποια σκηνή που είχαν στον καναπέ όπου της μιλούσε για τη μητέρα του είναι για μένα απ τις καλύτερές τους σκηνές

Η ερωτική σκηνή Στέφανου Εύας όταν της έλυνε το πουκάμισο για μένα ότι πιο αισθαντικό έχει παίξει στα μυστικά.

Το ζειμπέικικο του Μάνου παραμονή του γάμου της Εύας με το Στέφανο.

Πέτρος και Αμαλία να τρώνε βρώμικο. Νομίζω ότι απ όλες τους τις σκηνές σαν ζευγάρι που δεν ήταν λίγες αυτή έδειχνε γιατί ο γάμος τους άντεξε τόσα χρόνια. Περνούσαν καλά και το έβγαζαν τέλεια άσχετα αν στη συνέχεια όλα ακυρώθηκαν.

Στην ομαδική απαγωγή η σκηνή των κοριτσιών να τραγουδούν γέλα πουλί μου γέλα.

Λουκάς και Εύα όταν της ανακοινώνει ότι θυμάται.

Η σκηνή Εύας Λευτέρη όταν αποχαιρετούσαν την κατασκήνωση. Εξαιρετική σκηνή υπέροχα σκηνοθετημένη και οι δύο ηθοποιοί ισάξιοι ερμηνευτικά

Εύα και Λευτέρης στην αποκάλυψη της αλήθειας για τα διαμάντια.

Εύα και Δάφνη στην απαγωγή του Άγγελου καθώς και η σκηνή της Εύας όταν χάιδευε την τηλεόραση

Κι επειδή μετά τα όσκαρ ακολουθούν τα χρυσά βατόμουρα ας γράψω μια σκηνή που δεν θέλω καν να θυμάμαι γιατί όσα με χάλασαν δεν θέλω ούτε να τα σκέπτομαι

Το μεθύσι της Μελίτας στην καντίνα. Ότι πιο γελοίο είδα στα μυστικά. Δεν με παραξενεύει βέβαια γιατί την πρώτη χρονιά είχαμε δει σκηνή Μελίτας Νόρας μεθυσμένες επίσης άθλια

Όμως είχαμε και μερικές εξαιρετικές κωμικές σκηνές

Κυριάκος Αμαλία και το στρηπ τηζ του Κυριάκου τοπ οφ δε τοπ

Ο Λουκάς να αναπαριστά στη Δάφνη και το Νικόλα την Νόρα στην ορεινή Αχαία. Έλα ανοιχτά είναι

Υπέρδιπλο σεντονάκι άπλωσα τελικά και διαπιστώνω ότι απ την Τρίτη σεζόν ελάχιστα πράγματα μου άρεσαν σε αντίθεση με τις δύο πρώτες χρονιές που θα μπορούσα να γράφω μια μέρα
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από Antigoni! Τρι Ιουλ 05, 2011 11:38 am

Ο βιασμός της Εύας στο αυτοκίνητο απ το Μάνο. Δύσκολη και άψογα δοσμένη σκηνή. Εξαιρετικοί και οι δύο
Μηπώς μπορείς να μου πεις σε ποιο επεισόδιο είναι η σκηνή? Angel
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από evanna Τρι Ιουλ 05, 2011 11:45 am

Μαιρουλα ειναι στο επεισοδιο 31! Wink
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από loukasnora Τρι Ιουλ 05, 2011 11:54 am

evanna έγραψε:Μαιρουλα ειναι στο επεισοδιο 31! Wink

Όχι αυτή η σκηνή είναι στο επεισόδιο 18! ))
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από Antigoni! Τρι Ιουλ 05, 2011 11:56 am

Σας ευχαριστώ πολύ και τις δύο! ))
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από aglaitsa Τρι Ιουλ 05, 2011 4:45 pm

επειδη ετυχε να ξαναδω προσφατα το επεισοδιο που ο στεφανος μαθαινει πως η αντιγονη ηταν αυτη που σκοτωσε τελικα τον χατζη/λειου πιστευω πως η ερμηνεια του οταν πηγε να βρει τη μανα του ηταν ολα ταλεφτα.....
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από evanna Τρι Ιουλ 05, 2011 4:57 pm

JESSIE,πολυ ωραια η ιδεα σου για το συγκεκριμενο τοπικ! Thumbs up Ας πω και εγω τη γνωμη μου λοιπον αν και πανω-κατω τα περισσοτερα ποστ με εχουν καλυψει.....

Μεμονωμενα....

Η σκηνη της Ευας στην παραλια με την κραυγη,εχει χαραχτει και στη δικη μου μνημη.....εξαιρετικη πραγματικα.Οπως και το βλεμμα της οταν ακουμπησε με τα χερια της την οθονη που εδιχνε το προσωπακι του Αγγελου.

Ο Μανος που ετοιμαζοταν να αυτοκτονησει λογω της αρρωστιας της Νεφελης.
Και το ζεϊμπεκικο του στην Εδεμ στο τελευταιο επεισοδιο του β'κυκλου!

Η επισκεψη του Λουκα στο ψυχιατρειο για να δει το Στελιο.
Η περιπλανηση του στην Εδεμ με μουσικη υποκρουση το ''Θεος αν ειναι''

Η σκηνη της Νορας στην μπανιερα να προσπαθει να ''βγαλει'' τα ''σημαδια'' του βιασμου απο πανω της.

Η σκηνη της γεννας της Δαφνης!

Ο Νικολας αγκαλια με το Μαριο να κλαιει τοτε που ειχε απαχθει η Δαφνη με τις υπολοιπες τρεις.

Η σκηνη που η Αμαλια αναψε 4 κερια,ενα για το καθε κοριτσι που κινδυνευε.

Η πρωτη σκηνη του Στεφανου με τη μανα του αλλα και αυτη στο τελος του 2ου κυκλου που η Αντιγονη ειχε κανει αποπειρα αυτοκτονιας.

Ο θανατος του Σταυριδη και η αντιδραση του Παναγιωτη.

Το ξεκινημα της σειρας με τα λογια του Ρουσσου.

Οι σκηνες του Ηλια στο φετινο κυκλο!

Η αφηγηση της Εριεττας στο Στεφανο για ο,τι συνεβη με τον αντρα της.

Ο Λευτερης που εσωσε λιγο την κατασταση με τη γελοια περιπλανηση του Λουκα μεχρι αυτος να φτασει στο νοσοκομειο.



Συνδυασμοι/Διδυμα/Ζευγαρια

Η σκηνη αποχαιρετισμου Δαφνης-Νικολα οταν εκεινος επροκειτο να φυγει για Αμερικη και φυσικα η επανοδος του.

Η σκηνη Νορας-Λουκα στην Εδεμ την νυχτα των Λεοντιδων στις αρχες του 2ου κυκλου,το φιλι της Πρωτοχρονιας και ο ''αποχωρισμος'' πριν τον παρολιγον γαμο με τη Νταιζη.

Η σκηνη ανακοινωσης της Ευας στο Μανο οτι η Μαριλια ειναι κορη του,η ''απαγωγη'' της απο το Μανο στις αρχες του Β' κυκλου και φυσικα το καταπληκτικο φιναλε του β' κυκλου!(Και αλλες πολλες δηλαδη ειναι αλλα αμα τις γραψω ολες θα νυχτωσουμε Razz )

Μερικες τρυφερες σκηνες Μελιτας-Νεφελης!

Η σκηνη του υπερηχου της Ευας,παρουσια του Στεφανου!

Οι σκηνες αποχαιρετισμου του Μανου με τη Μαριλια,τη Νεφελη και τον Ηλια στο τελευταιο επεισοδιο του β'κυκλου.

Η αντιδραση του Μανου οταν εμαθε οτι η Δαφνη ειναι αδερφη του απο το Λουκα και στη συνεχεια η συναντηση του με αυτην.

Ο τροπος που μιλησε η Νταιζη στο Λουκα για το βιασμο της.

Ο χορος της παρεας στην βροχη στο τελος του β'κυκλου!


Στα πιο κωμικα θα εβαζα το ξυλο που εφαγε ο Κυριακος απο το Λουκα στο γαμο Δαφνης-Νικολα και φυσικα τις σκηνες Κυριακου-Αμαλιας.
Στα χειροτερα συγκαταλεγονται η Μελιτα μεθυσμενη στην καντινα,και τα σκηνικα πριν τη γεννα της Νορας!

Σιγουρα εχω αφησει παρα πολλα ακομα εξω αλλα εβαλα τα πιο ''χτυπητα'' για μενα!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από evaki16 Τρι Ιουλ 05, 2011 7:39 pm

Αχ ξέχασα κι'άλλη μία σκηνή που με εντυπωσίασε πάάάάάάρα πολύ... αυτή που ο Μάνος πηγαίνει απ'το σπίτι του Λουκά και της Νόρας και τους λέει ότι φεύγει για Αμερική.... φοβερές ερμηνίες κυρίως του Πετράκη!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιές είναι οι σκηνές των διαφόρων ηρώων που μας έχουν "εντυπωθεί" σ'αυτά τα τρία χρόνια?

Δημοσίευση από evanna Τετ Ιουλ 06, 2011 9:16 am

evaki16 έγραψε:Αχ ξέχασα κι'άλλη μία σκηνή που με εντυπωσίασε πάάάάάάρα πολύ... αυτή που ο Μάνος πηγαίνει απ'το σπίτι του Λουκά και της Νόρας και τους λέει ότι φεύγει για Αμερική.... φοβερές ερμηνίες κυρίως του Πετράκη!!!
Συμφωνω 100%.......Απο τις καλυτερες σκηνες που ειχαν ποτε οι τρεις τους! : respect : : respect : : respect :
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης