Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου

+11
zeta88
afroditi_norakii
konna
trelli petrakitsa
nadiap
xristina tamystikatisedem
evanna
evaki16
EDEMAKI
loukasnora
Καρ-Mik
15 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου Empty Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Ιουλ 31, 2011 1:55 pm

by loukasnora
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου Empty Απ: Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου

Δημοσίευση από loukasnora Κυρ Ιουλ 31, 2011 2:00 pm

Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου

Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου Unled25l

Ο Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος γεννήθηκε και μεγάλωσε στη Λάρισα. Το 2002 αποφοίτησε από τη Σχολή του Εθνικού Θεάτρου. Ασχολείται κυρίως με το θέατρο και το χοροθέατρο. Για τρία χρόνια μας κρατάει συντροφιά με τη καθημερινή σειρά του Mega «Μυστικά της Εδέμ», στο ρόλο του Νικόλα. Αυτή τη περίοδο συμμετέχει στη παράσταση «Ειρήνη» του Αριστοφάνη, σε σκηνοθεσία κ. Πέτρου Φιλιππίδη.

Του Άγγελου Γεραιουδάκη

Θες να μας περιγράψεις το ρόλο που έχεις στη παράσταση «Ειρήνη», σε σκηνοθεσία του κ. Φιλιππίδη;

Στη παράσταση κάνω μία από τις κόρες του Τρυγαίου. Ο Τρυγαίος ήταν ένας αμπελουργός από το Μαρούσι, ο οποίος εκπροσωπεί το λαό της Αθήνας και είναι ο πρωταγωνιστής της παράστασης. Στη διάρκεια του Πελοποννησιακού πολέμου μεταξύ των πόλεων κρατών της Αρχαίας Ελλάδας, ο κόσμος είχε μπουχτίσει και ήθελε Ειρήνη. Με την ευκαιρία αυτή, ο Αριστοφάνης έκανε ένα έργο την «Ειρήνη», η οποία διαπραγματεύεται την ειρήνη και το πόλεμο. Όπως ανέφερα και πριν, εγώ κάνω μία από τις κόρες του Τρυγαίου που προσπαθεί να τον μεταπείσει να μην πετάξει με ένα σκαθάρι πάνω στον Όλυμπο για να βγάλει την ειρήνη από τη σπηλιά που είναι φυλακισμένη.

Εάν είχες το ρόλο του θεατή. Τι μηνύματα πιστεύεις ότι θα σου μετέδιδε η παράσταση που συμμετέχεις;

Ο Αριστοφάνης είναι επίκαιρος. Γι’ αυτό τόσα χρόνια έχει επιζήσει και έχει τόσο απήχηση στο κόσμο. Δίνει την ευκαιρία στους σύγχρονους σκηνοθέτες να καταπιάνονται με Αριστοφάνη και να σατιρίζουν και να καυτηριάζουν την επικαιρότητα της κάθε εποχής. Δηλαδή, πράγματα που απασχολούν τον κόσμο. Το έργο είναι σε διασκευή του Πέτρου Φιλιππίδη, Γιώργου Γαλίτη και Γιώργου Λέφα. Σε μετάφραση είναι Κ.Χ. Μύρη πάντα σε συνεργασία με τον κ. Κώστα Γιωργουσόπουλο. Είναι προσαρμοσμένο με τέτοιο τρόπο που κατά την γνώμη μου ο θεατής όταν φύγει νιώθει μία λύτρωση. Γιατί θα ακούσει αυτά που δύσκολα θα ακούσει στα ΜΜΕ. Λέει τα πράγματα έξω από τα δόντια. Θα ικανοποιηθεί πλήρως από αυτά που θα ακούσει και θα δει.

Πόσο κουραστικό είναι να κάνεις τρία χρόνια καθημερινό σήριαλ;

Είναι πάρα πολύ δύσκολο, απαιτητικό και κουραστικό. Αλλά είναι ταυτόχρονα ευχάριστο. Κερδίσαμε πολλά πράγματα… εμπειρία, φίλους, την αγάπη του κόσμου και χρήματα. Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος και νιώθω τυχερός που βρέθηκα σε αυτή τη δουλειά.

Ποια είναι η δική σου Εδέμ;

Θέλω να πιστεύω ότι είμαι ολιγαρκής και θέλω να είμαι υγιής και να έχω ανθρώπους που με αγαπάνε.

Πιστεύεις ότι έχεις πετύχεις να έχεις ανθρώπους που πραγματικά σε αγαπάνε και σε νοιάζονται;

Νομίζω πως ναι…

Υπάρχουν πράγματα στη ζωή σου που τα έχεις κρύψει από τους κοντινούς σου ανθρώπους;

Μέχρι πριν κάποια χρόνια δεν ανοιγόμουν τόσο πολύ. Πλέον με τους ανθρώπους που είμαι πολύ κοντά υπάρχουν ελάχιστά πράγματα που έχω κρατήσει για μένα. Πράγματα που ο κάθε άνθρωπος κρατάει για τον εαυτό του. Δεν υπάρχει κανείς που να έχει ανοιχτεί τόσο πολύ, ακόμα και στον μπαμπά του και την μαμά του. Μέχρι πριν κάποια χρόνια είχα πολύ περισσότερα μυστικά. Έπρεπε να με πείσει ο άλλος για πολλά χρόνια είτε ως φίλος είτε ως ερωτική σχέση να ανοιχτώ. Τα τελευταία χρόνια είμαι πιο χαλαρός και πιο ανοιχτός σε κάποια πράγματα.

Τι περιμένουμε να δούμε ακόμα από το ρόλο του Νικόλα από τη σειρά «Μυστικά της Εδέμ»;

Νομίζω πως τα έχουμε δει όλα. Αυτό που θα δούμε ακόμα είναι οι ανατρεπτικές εξελίξεις σεναριακά σε πράγματα που αυτή τη στιγμή είναι σε δράση…

Πόσο σημαντική είναι για σένα η φιλία;

Μετά την υγεία μας, η αγάπη και η φιλία είναι ότι πιο σημαντικό. Μπορώ να πω πιο πολύ και από τις ερωτικές μας σχέσεις. Στα όρια είναι αυτά τα δύο.

Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου Unled179

Είναι κάτι στη ζωή σου που νιώθεις περήφανος;

Είμαι πολύ περήφανος για τις συνεργασίες και τις δουλειές που έχω κάνει μέχρι τώρα. Επίσης, είμαι περήφανος για ότι έχω κάνει ως τώρα, το έκανα μόνος μου, χωρίς βοήθεια από κάπου ή κάποιον γνωστό. Όπως ύφιστε να γίνεται στην Ελλάδα. Ήρθα στην Αθήνα και από το πουθενά και έκανα αυτό το πράμα.

Πώς είναι δύο σύζυγοι να κάνουν το ίδιο επάγγελμα και να δουλεύουν και στον ίδιο χώρο;

Εγώ το απολαμβάνω. Έχουμε τις ίδιες ανησυχίες. Τους ίδιους προβληματισμούς. Υπάρχουν περίοδοι που είναι δύσκολoi και δεν βλεπόμαστε πολύ, όπως το φετινό καλοκαίρι με δύο διαφορετικές θεατρικές περιοδείες.

Χρόνος και προσωπική ζωή υπάρχει καθόλου;

Υπάρχουν περίοδοι που δεν έχεις καθόλου. Όπως για παράδειγμα αυτό το καλοκαίρι, έχουμε δύο διαφορετικές περιοδείες με την γυναίκα μου. Έχουμε σχεδόν μηδαμινό χρόνο να ειδωθούμε, αλλά σε γενικές γραμμές πάντα υπάρχει χρόνος. Άλλες φορές είναι περισσότερος κι άλλες λιγότερος.

Κάπου διάβασα ότι υπάρχουν συναισθηματικοί λόγοι που συνδέουν εσένα και τη σύντροφο σου με τα Χανιά. Είναι αλήθεια;

Βέβαια… Είχαμε γνωριστεί πρώτα σε ένα casting μίας ταινίας και η επόμενη συνάντηση μας ήταν εδώ στα Χανιά. Ήταν μαζί με φίλη της και εγώ ήμουν με ένα θίασο που κάναμε περιοδεία. Βγήκαμε, κάναμε παρέα και μετά από ένα χρόνο ήμασταν μαζί.

Φωτογραφίες: Ιωάννα Τζετζούμη

http://www.chaniamagazine.gr/?p=25635
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου Empty Απ: Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου

Δημοσίευση από EDEMAKI Κυρ Ιουλ 31, 2011 2:03 pm

THANKS

EDEMAKI
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου Empty Απ: Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου

Δημοσίευση από evaki16 Κυρ Ιουλ 31, 2011 3:21 pm

Ευχαριστούμε πολύ!!!

Και εμείς λατρεύουμε τον ΚωνσταντίνοChania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου 226538
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου Empty Απ: Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου

Δημοσίευση από evanna Κυρ Ιουλ 31, 2011 3:23 pm

Ευχαριστουμε πολυ Νικη για τη συνεντευξη! : thanks :

Τελειες οι φωτο! Love!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου Empty Απ: Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου

Δημοσίευση από xristina tamystikatisedem Κυρ Ιουλ 31, 2011 4:25 pm

ευχαριστουμε πολυ,πολυ ωραια συνεντευξη και εχει δικιο σε αυτα που ειπε!!!
xristina tamystikatisedem
xristina tamystikatisedem
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καρδιτσα και ενιοτε Θεσσαλονικη
Ασχολίες : πολλες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου Empty Απ: Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου

Δημοσίευση από nadiap Κυρ Ιουλ 31, 2011 4:36 pm

: thanks :
nadiap
nadiap
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου Empty Απ: Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Κυρ Ιουλ 31, 2011 5:10 pm

Ευχαριστούμε πολύ Νίκη!
Υπέροχος!
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου Empty Απ: Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου

Δημοσίευση από konna Κυρ Ιουλ 31, 2011 8:19 pm

: thanks :
konna
konna
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου Empty Απ: Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου

Δημοσίευση από afroditi_norakii Δευ Αυγ 01, 2011 9:52 am

Ευχαριστουμε πολυ!
afroditi_norakii
afroditi_norakii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Σερρες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου Empty Απ: Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου

Δημοσίευση από zeta88 Δευ Αυγ 01, 2011 12:12 pm

Νίκη ευχαριστούμε πολύ!! ))
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου Empty Απ: Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου

Δημοσίευση από st@cy Δευ Αυγ 01, 2011 2:19 pm

Νικη ευχαριστουμε πολυ!!!
st@cy
st@cy
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : In one of all the gon joints in all the towns in all the world...
Ασχολίες : Σινεμα,θεατρο,φωτογραφια,tango

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου Empty Απ: Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Αυγ 01, 2011 2:26 pm

Ευχαριστούμε Πολυ Νικάκι και Μικάκι!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου Empty Απ: Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου

Δημοσίευση από Dimitraaa Τετ Αυγ 03, 2011 10:01 am

Ευχαριστούμε Νίκη! :)
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου Empty Απ: Chania Magazine 31/07/2011 Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος | Είμαι περήφανος για τις συνεργασίες μου

Δημοσίευση από zouzounaki Σαβ Αυγ 06, 2011 2:32 pm

ευχαριστουμε

zouzounaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης