Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γενικές συζητήσεις

+56
A.R.T.
KatsaroYpotheto
μπουγιουριτσα
kapetanissa
brunakos
hlias16
estrella
filizza
xalkate
Kitty
fantina
Nora&Loukas
varemaraful
katie007
ath376
aggeliki
ειρηνη7
maeveline
evaggelia*
taradoula
tzibirdika
Caroline
stella7778
k@terinio-loukonoraki
edem4ever
evaki16
Δ.Μπέλλος
LaurelRose
loukasnora
Foulitsa
trelli petrakitsa
Antigoni!
rachel
Ezantakou
evanna
anna90
dm10811
fay66
hionati
aglaitsa
sarita
l_aquila
ProudMaslowqueen
pruedens
nefelik
Clarabelle
alex1
roria
JESSIE
KAKOS LYKOS
abba
zeta88
giwta007
Καρ-Mik
ΣΨ1
fay
60 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 32 1, 2, 3 ... 16 ... 32  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από fay Τρι Σεπ 13, 2011 5:59 pm

Καρ-Mik έγραψε:
Δεν βρίσκω λόγο γιατί θα πρέπει να μειώνεται ο οποιοσδήποτε ηθοποιός, για να υπερυψωθεί αυτός που μας αρέσει...



Ούτε κι εγώ και κυρίως δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχώς αναγκαζόμαστε μέσα απ' αυτό το φόρουμ να ανακινούμε ένα θέμα που πριν από κάμποσες σελίδες είχε προκαλέσει τόσες αντιδράσεις. Πρώτον είναι εντελώς άσκοπο αυτό που γίνεται, η συγκεκριμένη ηθοποιός μπορεί να αναδειχθεί ΜΟΝΗ ΤΗΣ και όχι με το συνεχές θάψιμο που κάνουν οι φαν της στους συναδέλφους της, είναι απαράδεκτο να υποτιμούμε ηθοποιούς όπως η Παπαδημητρίου, ο Αρζόγλου και η Πεφάνη για να επαινέσουμε μόνο την Παπά. Δεύτερον αναγκάζονται τα μέλη του φόρουμ να ανεβάζουν τους τόνους εξαιτίας τέτοιων υπερβολικών και άδικων δηλώσεων και αυτό βέβαια δεν βοηθάει να λειτουργήσει ομαλά αυτό το τόπικ που ναι μεν είναι για γενικές συζητήσεις αλλά δεν είναι χώρος για κουτσομπολιό ούτε για προσβλητικά σχόλια.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Σεπ 13, 2011 6:05 pm

Εννοειται πως για ενα ηθοποιο ειναι προκληση καθε τι που του δινουν να
κανει για να εμπλουτισει τον ρολο του.Φυσικα και ειναι οτι καλυτερο για την
Παπα που ειμαι σιγουρη μετα απ αυτο θα παει στην Τηνο και θ αναψει μια
λαμπαδα ισα με το μποι της.Δεν ειναι και λιγο να εισαι σε μια σειρα επι τριαμι-
ση χρονια και εκει που δεν σε ηξερε ουτε η μανα σου που λεει ο λογος ,να σε
ξερει ξαφνικα ολη η Ελλαδα.Γιατι που θα ηταν η Παπα αν δεν ειχε επιλεγει να
παιξει στην Εδεμ.Δεν πειραζει λοιπον που δεν θα παρει τον Στεφανο και δεν
θα ζησουν αυτοι καλα και μεις καλυτερα.Αλλωστε κι αυτο Ξανθοπουλικο ειναι
χαχαχαχχχχαχαχαχ!
Αλλα πολυ μιρλα ρε παιδι μου για την τυχη ενος ρολου.Ααααααααααα θα σας μα-
λωσω και απειλω οτι θα σας ανοιξω ενα τοπικ για την αισιοδοξια xoxo

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Σεπ 13, 2011 6:08 pm

fay έγραψε:
η συγκεκριμένη ηθοποιός μπορεί να αναδειχθεί ΜΟΝΗ ΤΗΣ
Καταρχάς ο καθε ηθοποιός, αναδυκνύεται μόνος του, ούτως ή αλλως. Ασχετα τι λέω εγω, εσύ ή κάποιος άλλο, η καριέρα του θα δείξει αν έχει την ανάλογη αξία ή όχι...
Και αξία του καθενός φαίνεται στο χειροκρότημα, όπως λένε ...
Στις δουλειές που θα κλείσει, στην ποιότητα που θα έχουν, στις συνεργασίες, στην αγάπη του κοινού, στην ζήτηση, κτλ κτλ κτλ...

Και αλλιώς να το δεις, με το να μειώνονται όλοι οι άλλοι, δεν αναδυκνύεται κανείς, το ζητούμενο θα ήταν να λάμψει κάποιος, ανάμεσα τους.

και όχι με το συνεχές θάψιμο που κάνουν οι φαν της στους συναδέλφους της, είναι απαράδεκτο να υποτιμούμε ηθοποιούς όπως η Παπαδημητρίου, ο Αρζόγλου και η Πεφάνη για να επαινέσουμε μόνο την Παπά. Δεύτερον αναγκάζονται τα μέλη του φόρουμ να ανεβάζουν τους τόνους εξαιτίας τέτοιων υπερβολικών και άδικων δηλώσεων και αυτό βέβαια δεν βοηθάει να λειτουργήσει ομαλά αυτό το τόπικ που ναι μεν είναι για γενικές συζητήσεις αλλά δεν είναι χώρος για κουτσομπολιό ούτε για προσβλητικά σχόλια.
Μα δεν υποτιμούνται ΜΟΝΟ αυτοί, υποτιμούνται ΚΑΙ αυτοί.....
ΣΨ1 έγραψε:Εννοειται πως για ενα ηθοποιο ειμαι προκληση καθε τι που του δινουν να
κανει για να εμπλουτισει τον ρολο του.Φυσικα και ειναι οτι καλυτερο για την
Παπα που ειμαι σιγουρη μετα απ αυτο θα παει στην Τηνο και θ αναψει μια
λαμπαδα ισα με το μποι της.Δεν ειναι και λιγο να εισαι σε μια σειρα επι τριαμι-
ση χρονια και εκει που δεν σε ηξερε ουτε η μανα σου που λεει ο λογος ,να σε
ξερει ξαφνικα ολη η Ελλαδα.Γιατι που θα ηταν η Παπα αν δεν ειχε επιλεγει να
παιξει στην Εδεμ.Δεν πειραζει λοιπον που δεν θα παρει τον Στεφανο και δεν
θα ζησουν αυτοι καλα και μεις καλυτερα.Αλλωστε κι αυτο Ξανθοπουλικο ειναι
χαχαχαχχχχαχαχαχ!

Την Παπά, και την κάθε Παπά, δεν την επηρεάζει στην καριέρα της εαν η Μελίτα μεινει με τον Στέφανο, ή με τον Οδυσσέα, ή με τον οποιδήποτε.
Αυτό που δίνει ++ στην καριέρα της, είναι να μπορεί να αναδείξει όποιον ρόλο και αν της δοθεί. Και όσο μεγαλύτερη ποικιλία , τόσο το καλύτερο.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Σεπ 13, 2011 6:19 pm

Σαφεστατα ΚαρΜικ μου,δεν επηρεαζεται απο το τι θα απογινει ενας ρολος,
η καριερα της Παπα και της καθε Παπα!Και σιγουρα θα φανει αργοτερα ποσοι
θα τους αντεξει το σκοινι!
Νομιζω οτι εσυ εγραψες παραπισω κατι για τον Στεφ ο οποιος σμπρωχνει τη Μελ και συγκρινεις την σκηνη αυτη με αναλογες του Μανου.
Το θεμα ειναι οτι ο Μανος το σηκωνε το χερακι του για ψυλου πηδημα.Εσπα-
σε τα παιδια της Ευας χωρις λογο στην ουσια και εριχνε σφαλιαρες στη Μελ
γιατι περασε απεξω μοτοσυκλετα με χαλασμενη εξατμιση και του χαλασε την
ησυχια του!Οσο για την σκηνη του τρειλερ με τον Στεφ που ριχνει κατω τη
Μελ,πρεπει να εγινε η μετα που η πυροβολημενη κατεδωσε την Εριεττα
στην αστυνομια,ή μετα το πυροβολισμο της απ την πυροβολημενη!
Εεεεεεεεεεεεεεε ποσα να αντεξει ο ανθρωπος και λιγα της λεει και της
κανει στο τρειλερ.Και ειμαι κατα της βιας γενικοτερα ε;;;;;;;;;;;;;;

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Σεπ 13, 2011 6:25 pm

ΣΨ1 έγραψε:
Νομιζω οτι εσυ εγραψες παραπισω κατι για τον Στεφ ο οποιος σμπρωχνει τη Μελ και συγκρινεις την σκηνη αυτη με αναλογες του Μανου.
Το θεμα ειναι οτι ο Μανος το σηκωνε το χερακι του για ψυλου πηδημα.Εσπα-
σε τα παιδια της Ευας χωρις λογο στην ουσια και εριχνε σφαλιαρες στη Μελ
γιατι περασε απεξω μοτοσυκλετα με χαλασμενη εξατμιση και του χαλασε την
ησυχια του!Οσο για την σκηνη του τρειλερ με τον Στεφ που ριχνει κατω τη
Μελ,πρεπει να εγινε η μετα που η πυροβολημενη κατεδωσε την Εριεττα
στην αστυνομια,ή μετα το πυροβολισμο της απ την πυροβολημενη!
Εεεεεεεεεεεεεεε ποσα να αντεξει ο ανθρωπος και λιγα της λεει και της
κανει στο τρειλερ.Και ειμαι κατα της βιας γενικοτερα ε;;;;;;;;;;;;;;

Για μένα η βία , απο άντρα προς γυναίκα γενικώς, δεν δικαιολογείται. Ποσο μάλλον όταν δεν αφορά ένα απλό χαστούκι, αλλα σπρώξιμο και τα λοιπά.Δηλαδή καθαρή επιδειξη δύναμης. Διοτι, όπως και να το κάνουμε, είναι ο δυνατός και είναι η αδύναμη.
Ασχετα τον λόγο που γίνεται, αυτό είναι ΑΔΙΚΟ.

Την Μελίτα την αντιπαθώ, νομίζω δεν είναι κρυφό, αλλα δεν υποστηρίζω την πράξη του Στέφανου, όπως και να χει. Αν θέλει να την τιμωρήσει, ας την ρίξει στην φυλάκα (γιατί με αποπειρα δολοφονιας, χώνεται για τα καλά στην ψειρού) και αν θέλει να την ξεφτυλίσει ας την φτύσει.

Αλλα τσάμπα τον κουρ@δομαγκα, ας μην τον κάνει.

Εγώ απορώ, κάθε που του χτυπάνε γκόμενα (Μελίτα, Ερη) απλώνει χέρι σε γυναίκες (Μελίτα, Νταίζη). Για τον γιο του όμως, δεν το ακούμπησε το Νταιζάκι. Γενικές συζητήσεις 951465
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από giwta007 Τρι Σεπ 13, 2011 6:31 pm

Καρ-Mik έγραψε:
ΣΨ1 έγραψε:
Νομιζω οτι εσυ εγραψες παραπισω κατι για τον Στεφ ο οποιος σμπρωχνει τη Μελ και συγκρινεις την σκηνη αυτη με αναλογες του Μανου.
Το θεμα ειναι οτι ο Μανος το σηκωνε το χερακι του για ψυλου πηδημα.Εσπα-
σε τα παιδια της Ευας χωρις λογο στην ουσια και εριχνε σφαλιαρες στη Μελ
γιατι περασε απεξω μοτοσυκλετα με χαλασμενη εξατμιση και του χαλασε την
ησυχια του!Οσο για την σκηνη του τρειλερ με τον Στεφ που ριχνει κατω τη
Μελ,πρεπει να εγινε η μετα που η πυροβολημενη κατεδωσε την Εριεττα
στην αστυνομια,ή μετα το πυροβολισμο της απ την πυροβολημενη!
Εεεεεεεεεεεεεεε ποσα να αντεξει ο ανθρωπος και λιγα της λεει και της
κανει στο τρειλερ.Και ειμαι κατα της βιας γενικοτερα ε;;;;;;;;;;;;;;

Για μένα η βία , απο άντρα προς γυναίκα γενικώς, δεν δικαιολογείται. Ποσο μάλλον όταν δεν αφορά ένα απλό χαστούκι, αλλα σπρώξιμο και τα λοιπά.Δηλαδή καθαρή επιδειξη δύναμης. Διοτι, όπως και να το κάνουμε, είναι ο δυνατός και είναι η αδύναμη.
Ασχετα τον λόγο που γίνεται, αυτό είναι ΑΔΙΚΟ.

Την Μελίτα την αντιπαθώ, νομίζω δεν είναι κρυφό, αλλα δεν υποστηρίζω την πράξη του Στέφανου, όπως και να χει. Αν θέλει να την τιμωρήσει, ας την ρίξει στην φυλάκα (γιατί με αποπειρα δολοφονιας, χώνεται για τα καλά στην ψειρού) και αν θέλει να την ξεφτυλίσει ας την φτύσει.

Αλλα τσάμπα τον κουρ@δομαγκα, ας μην τον κάνει.

Εγώ απορώ, κάθε που του χτυπάνε γκόμενα (Μελίτα, Ερη) απλώνει χέρι σε γυναίκες (Μελίτα, Νταίζη). Για τον γιο του όμως, δεν το ακούμπησε το Νταιζάκι. Γενικές συζητήσεις 951465

Συμφωνώ ότι η βία δεν δικαιολογείται και ότι ο Στέφανος είναι τελείως λάθος αλλά όταν είδα το τρέιλερ και τη συγκεκριμένη σκηνή πήρα μια χαρά!!!!!
giwta007
giwta007
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Πατρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Σεπ 13, 2011 6:33 pm

giwta007 έγραψε:

Συμφωνώ ότι η βία δεν δικαιολογείται και ότι ο Στέφανος είναι τελείως λάθος αλλά όταν είδα το τρέιλερ και τη συγκεκριμένη σκηνή πήρα μια χαρά!!!!!

Eγω πάλι νευρίασα. Θα χαιρόμουν με ενα φτυσιματάκι. Ταπεινωτικό και πονάει περισσότερο Wink
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Σεπ 13, 2011 6:35 pm

Κι εγω μαζι σου ΚαρΜικ σ αυτα που λες οτι ενας αντρας δεν δικαιολογειται
να απλωνει χερι σε γυναικα.Και συμφωνω οτι μυικα ειναι πιο δυνατος ενας
αντρας,οποτε δεν λεει να κανει τον τζαμπα μαγκα.
Αλλα παντα πρεπει να σκεφτομαστε και την ψυχικη κατασταση που ειναι ο
αλλος.Και σε μενα δεν αρεσει,αλλα οταν επι ενα χρονο ακους κουλα απο εναν
ανθρωπο,μπορει να φτασεις λοιπον και να ξεπερασεις τα ορια σου.Πιστευω
σε μια τετοια κατασταση θα εφτασε και ο Στεφ.Ξερεις τι ειναι επι ενα χρονο
και κατι να βλεπεις τον πρωην ερωτα σου να γινεται αλλος ανθρωπος και
να εμμενει και να επιμενει βλακωδως και στο τελος να γινεται επικινδυνη
για τους γυρω της;;Δεν ειναι και λιγο αυτο!
Πως δεν την αγγιξε την Νταιζη.Πηγε να την πνιξει στην πισινα,δεν θυμαμαι τον λογο που τοτε το εκανε,αλλα το εκανε!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από giwta007 Τρι Σεπ 13, 2011 6:38 pm

Καρ-Mik έγραψε:
giwta007 έγραψε:

Συμφωνώ ότι η βία δεν δικαιολογείται και ότι ο Στέφανος είναι τελείως λάθος αλλά όταν είδα το τρέιλερ και τη συγκεκριμένη σκηνή πήρα μια χαρά!!!!!

Eγω πάλι νευρίασα. Θα χαιρόμουν με ενα φτυσιματάκι. Ταπεινωτικό και πονάει περισσότερο Wink

Όντως... και εμένα τώρα δεν μου αρέσει αλλά όπως το έβλεπα είπα και ένα "Μπράβο αγόρι μου... καλά της έκανες!!!!!!" Το φτυσιματάκι είναι πιο ταπεινωτικό αλλά σε αυτή ότι και να της κάνεις χαμπάρι δεν παίρνει... Είναι τρελή η γυναίκα!!! Γενικές συζητήσεις 621900
giwta007
giwta007
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Πατρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Σεπ 13, 2011 6:58 pm

giwta007 έγραψε:

Όντως... και εμένα τώρα δεν μου αρέσει αλλά όπως το έβλεπα είπα και ένα "Μπράβο αγόρι μου... καλά της έκανες!!!!!!" Το φτυσιματάκι είναι πιο ταπεινωτικό αλλά σε αυτή ότι και να της κάνεις χαμπάρι δεν παίρνει... Είναι τρελή η γυναίκα!!! Γενικές συζητήσεις 621900
Αυτό δεν λέει κάτι. Καταλαβαίνει δεν καταλαβαίνει, τρελή ξε-τρελή, η βια ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από zeta88 Τρι Σεπ 13, 2011 7:14 pm

Δε θα 'θελε να τη χτυπήσει..Είναι που έτσι έχουνε μάθει να τα λένε αυτοί οι δύο..στα πατώματα..(κακιούλα xm )
Στο θέμα της βίας συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Βάσω, είναι πάντα καταδικαστέα και δεν δικαιολογείται!!
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από abba Τρι Σεπ 13, 2011 7:19 pm

Καρ-Mik έγραψε:
giwta007 έγραψε:

Όντως... και εμένα τώρα δεν μου αρέσει αλλά όπως το έβλεπα είπα και ένα "Μπράβο αγόρι μου... καλά της έκανες!!!!!!" Το φτυσιματάκι είναι πιο ταπεινωτικό αλλά σε αυτή ότι και να της κάνεις χαμπάρι δεν παίρνει... Είναι τρελή η γυναίκα!!! Γενικές συζητήσεις 621900
Αυτό δεν λέει κάτι. Καταλαβαίνει δεν καταλαβαίνει, τρελή ξε-τρελή, η βια ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ.

Σορυ παιδια που επεμβαινω αλλα η γυναικα σηκωσε οπλο με σκοπο να σκοτωσει... Η δολοφονια (απο προθεση) τιμωρειται ακομα σε καποιεσ χωρες με θανατικη ποινη.. Νομιζω πως ενα σπρωξιμο στο πατωμα μεσα στα νευρα του αλλου, δεν ειναι και τοσο καταπτυστο.

abba
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Σεπ 13, 2011 7:25 pm

abba έγραψε:
Σορυ παιδια που επεμβαινω αλλα η γυναικα σηκωσε οπλο με σκοπο να σκοτωσει... Η δολοφονια (απο προθεση) τιμωρειται ακομα σε καποιεσ χωρες με θανατικη ποινη.. Νομιζω πως ενα σπρωξιμο στο πατωμα μεσα στα νευρα του αλλου, δεν ειναι και τοσο καταπτυστο.
Abba μου, υπάρχουν νομοι και δικαστήρια για αυτό. Και ο Στέφανος, ούτε δικαστής είναι, ούτε τίποτα.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Τρι Σεπ 13, 2011 10:16 pm

Φυσικα και οι διαφορετικοι χαρακτηρες ειναι προκληση για τους ηθοποιους.
Φυσικα και η τροπη που παιρνει ο ρολος της Μελιτας θα μπορουσε να ειναι μια ευκαιρια για την ηθοποιο που την ενσαρκωνει, για να αναδειξει καλυτερα ή να βελτιωσει το οποιο υποκριτικο της ταλεντο, αν η τροπη στον χαρακτηρα γινοταν γι' αυτο τον σκοπο.
Προσωπικα ομως δεν πιστευω οτι ολη αυτη η τροπη γινεται για να ανδειχτουν τα υποκριτικα ταλεντα της κυριας Παπα, γι'αυτο και μιλησα για ο,τι πιο ακυρο μπορουσαν να κανουν στο ρολο, το κανουν.

KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Σεπ 13, 2011 10:33 pm

KAKOS LYKOS έγραψε:Φυσικα και οι διαφορετικοι χαρακτηρες ειναι προκληση για τους ηθοποιους.
Φυσικα και η τροπη που παιρνει ο ρολος της Μελιτας θα μπορουσε να ειναι μια ευκαιρια για την ηθοποιο που την ενσαρκωνει, για να αναδειξει καλυτερα ή να βελτιωσει το οποιο υποκριτικο της ταλεντο, αν η τροπη στον χαρακτηρα γινοταν γι' αυτο τον σκοπο.
Προσωπικα ομως δεν πιστευω οτι ολη αυτη η τροπη γινεται για να ανδειχτουν τα υποκριτικα ταλεντα της κυριας Παπα, γι'αυτο και μιλησα για ο,τι πιο ακυρο μπορουσαν να κανουν στο ρολο, το κανουν.

Ας παραπαφράσω λίγο αυτό που γράφεις...

Φυσικα και οι διαφορετικοι χαρακτηρες ειναι προκληση για τους ηθοποιους.
Φυσικα
και η τροπη που παιρνει ο ρολος της Μελιτας θα μπορουσε να ειναι μια
ευκαιρια για την ηθοποιο που την ενσαρκωνει, για να αναδειξει καλυτερα ή
να βελτιωσει το οποιο υποκριτικο της ταλεντο.


Αυτό που θέλω να πω είναι οτι οποιος και αν είναι ο λόγος ( που ο ''λόγος'' που γίνεται, είναι κάτι που δεν μπορείς να ξέρεις, όπως δεν μπορώ και γω, και μπορούμε να κάνουμε μόνο υποθέσεις ) το αποτέλεσμα είναι ένα:

Εχει μια ευκαιρία μπροστά της .

Και ο ρόλος της πάυει να είναι μονοδιάστατος, και τηλεοπτικό χρόνο έχει, και ευκαιρία να αποδείξει κάτι έχει...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Σεπ 13, 2011 10:37 pm

Εγώ πάντως λυπάμαι που βλέπω μιά ηθοποιό να αρχίζει ουσιαστικά την καρριέρα της (γιατί η συμμετοχή της στα Μυστικά ήταν ό,τι πιό σημαντικό είχε κάνει μέχρι τότε), με τη σκιά όλου αυτού του σκηνικού που δημιούργησαν κάποιοι απ'το κοινό της, για την "υποστηρίξουν"..... Γιατί έχουμε φτάσει όταν αναφέρεται το όνομά της, να μην είναι για να πούνε για το ταλέντο της, αλλά για τους ψιθύρους που συνοδεύουν τη συμμετοχή της στη σειρά, για τις φήμες περί προώθησης ή όχι του ρόλου της, κλπ. Πιο καλό θα της έκανε να έμενε δεύτερος ρόλος, και να ανέβαινε σκαλί σκαλί αλλά σταθερά, παρά να κέρδιζε τον πρωταγωνιστικό ρόλο, όταν αυτός συνοδεύεται από τέτοιο δήθεν παρασκήνιο... Ο κάθε ηθοποιός κρίνεται για το ήθος του απ'τον επαγγελματισμό του και για το ταλέντο του απ'την υποκριτική του δεινότητα στον κάθε ρόλο που αναλαμβάνει. Αν στη θέση αυτών υπάρχουν οι "φήμες", τότε βράστα, πραγματικά όμως. Γιατί νομίζω οτι όλος αυτός ο θόρυβος, όταν γίνεται γι'αυτούς τους λόγους, στο τέλος τέλος αδικεί την ίδια την ηθοποιό....
Οι σεναριογράφοι δεν έχουν να χάσουν τίποτε, η θέση τους είναι εδραιωμένη, όπως και ολοι οι ηθοποιοι που έχουν επί χρόνια αποδείξει την αξία τους και τον επαγγελματισμό τους. Κι όσοι βρήκαν στα Μυστικά την ευκαιρία που ζητούσαν γιά ν'αναδειχθούν, δήλωσαν δημόσια την ευγνωμοσύνη τους στο συγγραφικό δίδυμο , όπως έκανε πχ. ο κ.Πετράκης, και τον εκτιμώ πάρα πολύ γι'αυτό.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Σεπ 13, 2011 10:44 pm

Jessie μου, εγω ξέρω οτι φήμες - ξεφήμες, θα φανεί η αξία του καθενός, στο χειροκρότημα- αν δεν έχει ήδη φανεί...

Γιατί μπορεί κάποιος να λάμψει μέσω μια σειράς, σαν διάτοντας αστέρας να χαθεί πάλι όμως, αλλα μπορεί επίσης και να χαντακωθεί απο αυτήν, και ποιος ξέρει, να σταθεί μετά στα πόδια του ξανά...

Δεν είναι τα μυστικά της Εδέμ που θα κρίνουν την αξία της Παπά, του Πετράκη, του Κατρανίδη, της Ξυλα ή του οποιουδήποτε, αλλα αυτά που θα κάνει ΠΡΙΝ και ΜΕΤΑ απο αυτά. ΟΛΑ ΜΑΖΙ κάνουν την καριέρα του.

Εαν η Παπά ή η κάθε Παπά αδικήθηκε, αυτό θα φανεί, αν η Παπά ή η κάθε Παπά προωθήθηκε, αυτό πάλι θα φανεί.

Γεγονός είναι αυτό που λες και συ, οτι όλο το παρασκήνιο, μόνο καλό δεν είναι.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Σεπ 13, 2011 10:57 pm


Η διάρκεια είναι πράγματι το δυσκολώτερο τέστ για έναν ηθοποιο.
Στις μέρες κρίσης που ζούμε, που η προσφορά είναι πολύ μεγάλη και η ζήτηση μικρή, κάθε ηθοποιός πρέπει να είναι και καλός επαγγελματίας, εκτός από καλός ηθοποιός. Αρα νομίζω οτι καλό θα ήταν ν'αφήσουν την συγκεκριμένη ηθοποιό μακρυά από φήμες και υποθέσεις, ώστε να μπορέσει να προχωρήσει με την αξία της και χωρις σκιές στο ιστορικό της.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Σεπ 13, 2011 11:03 pm

JESSIE έγραψε:
Η διάρκεια είναι πράγματι το δυσκολώτερο τέστ για έναν ηθοποιο.
Στις μέρες κρίσης που ζούμε, που η προσφορά είναι πολύ μεγάλη και η ζήτηση μικρή, κάθε ηθοποιός πρέπει να είναι και καλός επαγγελματίας, εκτός από καλός ηθοποιός. Αρα νομίζω οτι καλό θα ήταν ν'αφήσουν την συγκεκριμένη ηθοποιό μακρυά από φήμες και υποθέσεις, ώστε να μπορέσει να προχωρήσει με την αξία της και χωρις σκιές στο ιστορικό της.

Κοίτα, προσωπικά δεν με ενδιαφέρει η καριέρα της, για να ασχοληθώ ιδιαίετερα τι της κάνει καλό ή κακο.
Οι φαν της, θα πράξουν όπως νομίζουν αυτοί καλύτερα...

Εγω θα υποστηρίξω αυτούς που μαρέσουν, προβάλοντας την δουλειά τους, αυτό....

ΥΓ: Πέρυσι βγάλανε πρόμο φωτογραφίες με τον καθένα, φέτος δεν θα βγάλουνε? Γενικές συζητήσεις 593737
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από roria Τρι Σεπ 13, 2011 11:09 pm

jessie, προσυπογράφω απολύτως το παραπάνω σχόλιό σου.
Δεν γνωρίζω την κυρία Παπά, νομίζω όμως πως αν έχει υπόψη της ότι συνήθως οι φαν της (γενικότερα, δεν το περιορίζω αποκλειστικά στο δικό μας φόρουμ) την "υπερασπίζονται" μειώνοντας και πολλές φορές βρίζοντας τους συναδέλφους της και παρομοιάζοντάς τους με αρκούδες, αγελάδες, φώκιες και λοιπά θηλαστικά, θα πρέπει να αισθάνεται εξαιρετικά άσχημα.
Καρ-μικ μου συμφωνώ απολύτως ότι η τροπή του χαρακτήρα της Μελίτας αποτελεί μοναδική ευκαιρία για την ηθοποιό. Σπάνια τόσο νέες ηθοποιοί έχουν τόσο σημαντικές ευκαιρίες τόσο γρήγορα.Μακάρι να την αξιοποιήσει για να έχουν οι σκηνές της δραματική ένταση, την οποία , έτσι κι αλλιώς, με δεδομένη την παρουσία στη σειρά των Παπαδημητρίου, Σταύρου, Ξυλά,
Κατρανίδη, Αρζόγλου, Κυρίτση την έχουμε ήδη εξασφαλισμένη.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Σεπ 13, 2011 11:15 pm

roria έγραψε:jessie, προσυπογράφω απολύτως το παραπάνω σχόλιό σου.
Δεν γνωρίζω την κυρία Παπά, νομίζω όμως πως αν έχει υπόψη της ότι συνήθως οι φαν της (γενικότερα, δεν το περιορίζω αποκλειστικά στο δικό μας φόρουμ) την "υπερασπίζονται" μειώνοντας και πολλές φορές βρίζοντας τους συναδέλφους της και παρομοιάζοντάς τους με αρκούδες, αγελάδες, φώκιες και λοιπά θηλαστικά, θα πρέπει να αισθάνεται εξαιρετικά άσχημα.
Καρ-μικ μου συμφωνώ απολύτως ότι η τροπή του χαρακτήρα της Μελίτας αποτελεί μοναδική ευκαιρία για την ηθοποιό. Σπάνια τόσο νέες ηθοποιοί έχουν τόσο σημαντικές ευκαιρίες τόσο γρήγορα.Μακάρι να την αξιοποιήσει για να έχουν οι σκηνές της δραματική ένταση, την οποία , έτσι κι αλλιώς, με δεδομένη την παρουσία στη σειρά των Παπαδημητρίου, Σταύρου, Ξυλά,
Κατρανίδη, Αρζόγλου, Κυρίτση την έχουμε ήδη εξασφαλισμένη.

Για να τελειώνουμε, δεν νομίζω οτι μας/με αφορά (ή αφορά το φόρουμ) το τι κάνουνε οι φαν τους γενικώς, ή το πως επηρεάζει αυτό την πχ. Χ.Παπά.
Εγώ αντιτίθεμαι στα σχόλια που γίνονται, τώρα, για όποιον λόγο και αν τα κάνει ο καθένας, και όποιο αποτέλεσμα και αν έχει για τον ηθοποιό που υποστηρίζει, ποσως με ενδιαφέρει.

Θέλω να πω στην συγκεκριμένη περίπτωση, οτι αυτό που με ενδιαφέρει ή αυτό που θα σχολιάσω, και θα αντιτεθώ είναι το γεγονός οτι ''κανείς αλλος δεν τιμά την υπογραφή του'', ή τα προσβλητικά σχόλια σε φυσικά χαρακτηριστικά...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από alex1 Τρι Σεπ 13, 2011 11:28 pm

Φυσικά και δεν δικαιολογείται ο άντρας να απλώνει το χέρι του σε μια γυναίκα.Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό!!!!!!

Αλλά δεν έχουμε δει την σκηνή.Εγώ θα περιμένω να την δω πρώτα.
Όσο για το σπρώξιμο του Στεφ προς την Μελ,θα περιμένω να το δω ολοκληρωμένο χωρις το μοντάζ και τότε θα κάνω το σχολιο μου.

Και φυσικα ο Στεφ δεν είναι Μάνος.Αυτό πια είναι ξεκάθαρο.Δεν συγκρίνονται καν.Ο Μάνος είναι αξεπέραστος.

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Τετ Σεπ 14, 2011 2:38 am

Tα δυο μετρα και δυο σταθμα, δεν ισχυουν μονο για τους αλλους.
Ισχυουν για ολους. Και μεσα στους "ολους" ειναι και ο ευατος μας.
Αν η κυρια Παπα, ενιωθε ασχημα, πληροφορουμενη οτι οι φανς της την υπερασπιζονται μειωνοντας συναδελφους της, παρομοιαζοντας τους με λοιπα θηλαστικα, νομιζω το ιδιο ασχημα θα ενιωθε και η οποια "χ" συναδελφος της κυριας Παπα μαθαινε, οτι αντιστοιχως και οι δικοι της φανς, την υπερασπιζονται παρομοιαζοντας την κυρια Παπα με "μουλαρα".
Για να μην πω, οτι πιθανον (η συναδελφος της κυριας Παπα) να ενιωθε διπλα ασχημα, γιατι οι φανς της κυριας Παπα, επακολουθησαν, δηλ. απαντησαν με τον ιδιο τροπο στην αναφορα αυτη, που προηγηθηκε.
Και οπως καποιος εκφραζει την επιθυμια του για την σειρα, να καταληξει η Μελιτα σε ψυχιατρειο ή σε κελι ,γιατι ειναι ακρως "επικυνδινος" χαρακτηρας, και "σοβαρολογει" (δεν ειναι αστεϊσμος) ετσι και ενας αλλος, μπορει να εκφραζει την δικη του επιθυμια η βολη να βρει το στοχο της.
Ειναι απλα τα πραγματα. Πολυ απλα.
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Σεπ 14, 2011 3:27 am

Eμ, είπε κανείς την Παπά μουλάρα στο φόρουμ ? Που ακριβώς έγινε κάτι τέτοιο και δεν το είδα?
scratch
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Σεπ 14, 2011 7:49 am

KAKOS LYKOS έγραψε:Tα δυο μετρα και δυο σταθμα, δεν ισχυουν μονο για τους αλλους.
Ισχυουν για ολους. Και μεσα στους "ολους" ειναι και ο ευατος μας.
Αν η κυρια Παπα, ενιωθε ασχημα, πληροφορουμενη οτι οι φανς της την υπερασπιζονται μειωνοντας συναδελφους της, παρομοιαζοντας τους με λοιπα θηλαστικα, νομιζω το ιδιο ασχημα θα ενιωθε και η οποια "χ" συναδελφος της κυριας Παπα μαθαινε, οτι αντιστοιχως και οι δικοι της φανς, την υπερασπιζονται παρομοιαζοντας την κυρια Παπα με "μουλαρα".
Για να μην πω, οτι πιθανον (η συναδελφος της κυριας Παπα) να ενιωθε διπλα ασχημα, γιατι οι φανς της κυριας Παπα, επακολουθησαν, δηλ. απαντησαν με τον ιδιο τροπο στην αναφορα αυτη, που προηγηθηκε.
Και οπως καποιος εκφραζει την επιθυμια του για την σειρα, να καταληξει η Μελιτα σε ψυχιατρειο ή σε κελι ,γιατι ειναι ακρως "επικυνδινος" χαρακτηρας, και "σοβαρολογει" (δεν ειναι αστεϊσμος) ετσι και ενας αλλος, μπορει να εκφραζει την δικη του επιθυμια η βολη να βρει το στοχο της.
Ειναι απλα τα πραγματα. Πολυ απλα.


Επειδή η άγονη αντιπαράθεση δεν έχει κανένα νόημα και επειδή είμαστε άνθρωποι και ενδεχομένως δεν έχει υποπέσει στην αντίληψή μας το συγκεκριμένο ποστ παρακαλώ να μας επισημάνεις το ποστ όπου κάποιος αναφέρεται στην κυρία Παπά και την αποκαλεί μουλάρα
Αν έχει γραφτεί στο συγκεκριμένο φόρουμ αυτή η έκφραση θα πράξουμε αναλόγως αλλά μου κάνει εντύπωση που διέφυγε απ όλους μας
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 32 1, 2, 3 ... 16 ... 32  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης