Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γενικές συζητήσεις

+56
A.R.T.
KatsaroYpotheto
μπουγιουριτσα
kapetanissa
brunakos
hlias16
estrella
filizza
xalkate
Kitty
fantina
Nora&Loukas
varemaraful
katie007
ath376
aggeliki
ειρηνη7
maeveline
evaggelia*
taradoula
tzibirdika
Caroline
stella7778
k@terinio-loukonoraki
edem4ever
evaki16
Δ.Μπέλλος
LaurelRose
loukasnora
Foulitsa
trelli petrakitsa
Antigoni!
rachel
Ezantakou
evanna
anna90
dm10811
fay66
hionati
aglaitsa
sarita
l_aquila
ProudMaslowqueen
pruedens
nefelik
Clarabelle
alex1
roria
JESSIE
KAKOS LYKOS
abba
zeta88
giwta007
Καρ-Mik
ΣΨ1
fay
60 απαντήσεις

Σελίδα 27 από 32 Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 32  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Antigoni! Παρ Δεκ 02, 2011 4:30 pm

Μακάρι η όλη φάση να μου θύμιζε κι εμένα Βλαχοπούλου.

Μπαα λιγάκι δύσκολο!
Η Βλαχοπούλου ήταν η ΘΕΑ του ελληνικού κινηματογράφου..
Κι εγώ έχουμε τη γελοιότητα της ελληνικής τηλεόρασης... Angel
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Δεκ 02, 2011 4:33 pm

roria έγραψε:

Επίσης είμαι περίεργη να δω πώς στην ευχή θα αιτιολογηθεί ο χωρισμός Στέφανου-Εριέττας. Θα θεωρηθώ προκατειλημμένη αν πω ότι εκτιμώ πως θα πρόκειται για καμιά εξωφρενική γελοιότητα που θα μου σπάσει τα νεύρα;


Νομίζω οτι στα χθεσινά προσεχώς άκουσα τον Μπραβαίο (Ξέρεις απ το Μπραβαίος και Μπουζουκιέτα) να λέει στην Εριέττα ότι ο Στέφανος θα επηρεαστεί απ το εγκεφαλικό της Αντιγόνης
Βάλε και το δράμα της νεκρής αδελφής και νάτη η δικαιολογία.
Προτείνω αφέψημα βαλεριάνας και υπόσχομαι συμπαράσταση

Κυριολεκτικά έχει χαθεί η επαφή με την πραγματικότητα

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από roria Παρ Δεκ 02, 2011 5:00 pm

Clarabelle έγραψε:
roria έγραψε:

Επίσης είμαι περίεργη να δω πώς στην ευχή θα αιτιολογηθεί ο χωρισμός Στέφανου-Εριέττας. Θα θεωρηθώ προκατειλημμένη αν πω ότι εκτιμώ πως θα πρόκειται για καμιά εξωφρενική γελοιότητα που θα μου σπάσει τα νεύρα;


Νομίζω οτι στα χθεσινά προσεχώς άκουσα τον Μπραβαίο (Ξέρεις απ το Μπραβαίος και Μπουζουκιέτα) να λέει στην Εριέττα ότι ο Στέφανος θα επηρεαστεί απ το εγκεφαλικό της Αντιγόνης
Βάλε και το δράμα της νεκρής αδελφής και νάτη η δικαιολογία.
Προτείνω αφέψημα βαλεριάνας και υπόσχομαι συμπαράσταση
Κυριολεκτικά έχει χαθεί η επαφή με την πραγματικότητα

Αμ το δράμα του νεκρού αδερφού, πού το πας;Αυτουνού, καλέ, που στο Στέφανο δε λέει ψέμματα, όπως ακουσαμε προχθές! Τώρα, αν ξέχασε στο παρελθόν να του αναφέρει κάτι λεπτομέρειες όπως το ότι η Αντιγόνη έχαιρε άκρας υγείας ή ότι ο ίδιος είχε κλεφτουριάσει τα διαμάντια κι αν άφησε την Εριέττα (με βουβό πόνο ψυχής ) να πάει φυλακή, είναι αυτά αιτίες να κλονιστεί μια βαθιά αδερφική σχέση; Όχι βέβαια. Το λογικό στη περίπτωση αυτή είναι να κλονιστεί η σχέση του Στέφανου με την ...Εριέττα!!!
Κοίτα να δεις πάντως που εγώ η χαζή πίστευα μέχρι τώρα ότι το πένθος και ο πόνος γενικότερα σε φέρνει πιο κοντά με τον άνθρωπο που αγαπάς και σ' αγαπάει. Αυτό το γνωστό δηλαδή ότι η λύπη όταν μοιράζεται γίνεται μισή και η χαρά διπλή... Πάει, το πήρα απόφαση, δεν έχω ιδέα από ψυχολογία.
Βαλεριάνα θα κοιτάξω να προμηθευτώ εγκαίρως.
Η συμπαράσταση θα είναι και χρειαζούμενη και καλοδεχούμενη.
Όσο για τα ονόματα του ζεύγους, ταιριάζουν γάντι. Θα τα υιοθετήσω.


roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από fay Παρ Δεκ 02, 2011 5:08 pm

Λυπάμαι πολύ που δικαιώνονται οι φόβοι μου περί ένδοξου και τραγικού τέλους και αγιοποίησης της τραγουδιάρας. Όχι μόνο το σενάριο δεν την τιμωρεί αλλά την παρουσιάζει μια τραγική και πονεμένη ύπαρξη που ακυρώνει όλα όσα έχουμε δει απ΄αυτή τη γυναίκα. Καμία δικαίωση, καμία κάθαρση. Κανένα ίχνος μεταμέλειας για τις πράξεις της, μέχρι την τελευταία της πνοή το μόνο που την ενδιαφέρει είναι το αρρωστημένο πάθος της. Ακόμη και τα θύματά της θα τη θρηνήσουν. Το έχουμε εμπεδώσει πλέον ότι η αγαπημένη τους ηρωίδα είναι η Νταίζη, αυτό φάνηκε από τότε που αποκαλύφθηκε ότι είναι κόρη της Αντιγόνης και του Λύτρα και με αυτό τον τρόπο βρέθηκε να εμπλέκεται στις ζωές όλων.
Για τον Άρη ενήλικο τι να σχολιάσω. Το γελοίο του πράγματος δεν είναι απλά ότι ο Παναγιώτης Πετράκης δείχνει υπερβολικά νέος για πατέρας του αλλά γενικά αυτό το άλμα στο χρόνο για να μας μεταφέρουν δεκαπέντε χρόνια μετά. Υπήρχε κι άλλος τρόπος να το κάνουν, ακολουθώντας τον πραγματικό χρόνο. Αφού τη σειρά την έκαναν σαπουνόπερα να εφαρμόσουν τη συνταγή και να την τραβήξουν χρόνια, βλέπε Τόλμη και Γοητεία, Ατίθασα Νιάτα αλλά και την εγχώρια Λάμψη. Τουλάχιστον μέχρι τότε ίσως να αντιλαμβάνονταν πώς ξεκίνησαν και πώς κατέληξαν γιατί τώρα αυτογνωσία δε βλέπω εγώ. Και κρίνοντας από το τρέιλερ του φινάλε πιστεύουν ότι μπορούν ακόμη να αποκοιμίσουν τους τηλεθεατές που έχουν απομείνει χρησιμοποιώντας σαν απλό κράχτη τους χαρακτήρες που στην αρχή τους παρουσίασαν σαν πρωταγωνιστές.
Εκεί είναι όλη η γελοιότητα. Δυστυχώς όμως ούτε να γελάσω δε μπορώ πια.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από kapetanissa Παρ Δεκ 02, 2011 5:18 pm

roria έγραψε:Αγαπητή μου Clarabelle πάνω που λέγαμε ότι καρφωνόμαστε με την Πολυάννα, έρχεσαι στο καπάκι και βάζεις και τον ...Κοινούση;;; Δεν σε προλαβαίνω πια! lmao lmao lmao

..και νόμιζες τώρα ότι δεν θα έρθω να χωθώ εδώ και να (σε) κράξω πάλι?! sisi
Κι εγώ έχω διαβάσει Πολυάννα κυρίες μου αγαπημένες και ξέρω Κοινούση, τι πάει να πει?! Nyxia

Τώρα θέτε να πω και για τη σειρά, να μην είμαι τελείως off?
Άντε, εγώ να πω. Για ποιά σειρά όμως!??!!?!?!?
Αυτή που έχει γίνει λάστιχο, κρόσσια, ταλιατέλες και φιτίλια, σαν τα νεύρα μας?
Έχω έξτρα στοκ βαλεριάνες... Angel
Αν και χτες με τον γάμο-υπερπαραγωγή της Α' ηρωίδας, ομολογώ ότι κατέφυγα στα μααλόξ...

Δείτε αισιόδοξα, γιατί εγώ συντάσσομαι με τη fay. Ούτε να γελάσω δεν μπορώ πια...
Clarabelle, τρέλα τα ονόματα, ζωγράφισες!

kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Δεκ 02, 2011 6:07 pm


Από ένα σημείο κι έπειτα, μόνο αποστασιοποιημένα μπορεί κανείς να παρακολουθήσει τα τεκτενόμενα.... Πως μερικοί "καπνίζουν", αλλά χωρις να κατεβάζουν τον καπνό, κάτι τέτοιο....
Δεν μ'ενδιαφέρει η Νταίζη, ο έρωτάς της, ο τραγικός της θάνατος κλπ.κλπ... Για μένα είναι απλά ενδιαφέρον να δώ πού μπορεί να φτάσει κανείς, όταν σταματάει η τύχη του, γιατί εδώ έτσι θα γίνει. Οταν βρήκε το νήμα που την οδήγησε στο κατόπι του Μπέλλου, είχε ρέντα, ό,τι έκανε ήταν σωστό, τώρα που έχει γκίνια, ό,τι κάνει είναι λάθος.... Οσο με επιρρέασε ο θάνατος του Μπέλλου, τόσο θα μ'επιρρεάσει κι ο θάνατος αυτών των δύο, δηλαδή καθόλου!
Δεν μ'ενδιαφέρει πώς θα είναι σε 15 χρόνια η παρέα, και τα παιδιά τους....
Τι εξυπηρετεί όλο αυτό, σ'ενα επεισοδιο δεν μπορείς να πείς σχεδόν τίποτε, οπότε γιατί δεν αφήνουν να τους φανταστούμε καλύτερα?
Δεν μ'ενδιαφέρουν τα συμπεθεριάσματα μεταξύ τους, σε λίγο θα παντρεύονται σαν στην αρχαία Αίγυπτο, και δεν είναι απίθανο κάτι τέτοιο, όταν υπάρχει τόση "γειτνίαση", δεν είναι πάντα εύκολο να θυμάσαι οτι ο ένας ή η άλλη είναι ετεροθαλής αδελφός ή αδελφή σου οπότε μακρυά γιατί είναι "τζίζ" !!!
Γενικά η φιλία είναι κάτι ωραίο όσο και σπάνιο, αλλά εδώ δεν μιλάμε πιά για φιλία, μιλάμε για κοινόβιο, σπίτια με γυάλινους τοίχους (τελικά το έκαναν πράξη το όνειρο του Μάνου), όπου κανένας δεν έχει ιδιωτική ζωή, αφού οι φίλοι μπουκάρουν όποτε θέλουν... Για μένα, το να έχεις το δικαίωμα να κλείσεις την πόρτα σου σε όλους, όποτε το επιθυμείς, είναι εξ ίσου σημαντικό με το να έχεις φίλους. Σε όλα έχει γίνει κατάχρηση σ'αυτή τη σειρά.....
Απ'την άλλη, δεν μ'ενδιαφέρει κάν πως θα δικαιολογήσουν το σύντομο χωρισμό του Στέφανου με την Εριέττα.Το βλέπω σαν μιά μιά ξαφνική δραματική νότα, σε μιά σονάτα παιγμένη μόνιμα σε pianissimo.... Επρεπε να γίνει κάτι, για να νοιώσει ο Στέφανος πώς είναι να είναι χωρις την Εριέττα, και να αιστανθεί αυτή τη λαχτάρα να είναι μαζί της! Κι όταν ξαναβρίσκονται, όλα πιά παίζονται σε molto allegro!!!! Τελικά, αυτοί οι δύο θα γλυτώσουν απ'την στενή αυτή γωνιά γής, την παραλία της Εδέμ, να κάνουν εσαεί ευχές που ποτέ δεν πραγματοποιούνται.... Ανοίγουν τα φτερά τους και φεύγουν μακρυά, κι όλος ο κόσμος είναι η Εδέμ για δυό ανθρώπους που αγαπιούνται!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από katie007 Παρ Δεκ 02, 2011 6:18 pm

......<ολλλλλλος οοο κοσμοος εινννναι η ΕΔΕΜ γα δυο ανθρωπουσ που αγαπιουνται..> Η ΜΟΝΗ ΑΛΗΘΕΙΑ jessie.......

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Δεκ 02, 2011 6:28 pm

roria έγραψε:Επίσης είμαι περίεργη να δω πώς στην ευχή θα αιτιολογηθεί ο χωρισμός Στέφανου-Εριέττας. Θα θεωρηθώ προκατειλημμένη αν πω ότι εκτιμώ πως θα πρόκειται για καμιά εξωφρενική γελοιότητα που θα μου σπάσει τα νεύρα;

Ειναι ξεκαθαρο roria μου,γιατι ο ο Στεφανος θα πει στην Εριεττα να χωρισουν!Εγω το καταλαβα οταν η Εριεττα του ειπε,να μην ξεχναει οτι η μητερα του σκοτωσε τον πατερα της.Φανηκε απ το υφος του ,ποσο τον βαρυνει ολο αυτο.Ποσο στρεσαρισμενος ειναι απο ολα αυτα.Ναι ο Αραβαντινος τον βοηθησε ετσι ωστε να μην μπλεχτει στην υποθεση με τους πινακες,αλλα την μανα του την εριξε στον λακο των λεοντων και το εγκεφαλικο θα το παθει γιατι δεν μπορει να αντεξει την σκεψη της φυλακης.Αρα εξαιτιας του Αραβαντινου θα πεθανει η μητερα του.Ναι εκανε εγκληματα η Αντιγονη,πουλησε μεχρι και τα ιδια της τα παιδια η Αντιγονη,εγω την θεωρω μακραν τον χειροτερο χαρακτηρα της σειρας,αλλα ειλικρινα θα εχανα πασα ιδεα,αν ο Στεφανος ,αυτος που ξερουμε μεχρι τωρα,το ξεπερναγε ολο αυτο και συνεχιζε σαν να μην συμβαινει τιποτα.Ας μην ξεχναμε οτι η Εριεττα ειναι η κορη του Αραβαντινου.Ε δεν θα γινει και κατι ,αν για μια μερα ο Στεφανος κανει ενδοσκοπηση,η οποια δεν θα κρατησει και πολυ,ουτε μια μερα.Οποτε τελος καλο ,ολα καλα!!


roria έγραψε:Όσο για τη νέα παρέα της Φεγγαρόπετρας, θα περιμένω να δω την τηλεταινία, αλλά πώς είναι δυνατόν να ταυτιστούν οι θεατές και να ενδιαφερθούν για πρόσωπα που θα τα δουν για πρώτη φορά στο τελευταίο επεισόδιο, για τα ερωτικά και τα επαγγελματικά τους;

Eγω θα ταυτιστω απολυτα γιατι ειναι η συνεχεια του Λουκα,της Νορας ,της Ευας ,του Λευτερη,της Δαφνης και του Νικολα.
Δηλ η συνεχεια της παλιας Φεγγαροπετρας.Με ενδιαφερει τρελα να μαθω τι εκαναν ολα αυτα τα χρονια,πως ειναι οι ιδιοι και φυσικα τα παιδια τους!
Βεβαια εδω θα βγαλω το καπελο στην Ακριτα,η οποια τιποτα δεν κανει τυχαια και ειναι της φιλοσοφιας ,οτι η εκδικηση ειναι ενα πιατο που τρωγεται κρυο.Γιατι το λεω αυτο;;Λυπαμαι αν θα στεναχωρησω καποιες,αλλα οπως ειδαμε στο τρειλερ μας δειχνουν την παλια παρεα στην μια πλευρα και στην αλλη την νεα Φεγγαροπετρα η οποια αποτελειται απο:τους δυο γιους του Νικολα και της Δαφνης,τις 2κορες του Λουκα και της Νορας ,τον γιο του Στεφανου και της Ευας,την κορη της Ευας και του ΛΕΥΤΕΡΗ!!Φαινεται εδω λοιπον ποιοι εχουν θεση στην νεα παρεα και ποιοι οχι!Λειπει καποιος και οχι μονο απ την παλια παρεα,δεν υπαρχει η συνεχεια του ουτε καν στη νεα!!Υπαρχει καποιος που πιστευει ακομα οτι η φυλακη ειναι το χειροτερο;Παντως η Ακριτα δεν το πιστευει αυτο!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από roria Παρ Δεκ 02, 2011 6:50 pm

kapetanissa έγραψε:
roria έγραψε:Αγαπητή μου Clarabelle πάνω που λέγαμε ότι καρφωνόμαστε με την Πολυάννα, έρχεσαι στο καπάκι και βάζεις και τον ...Κοινούση;;; Δεν σε προλαβαίνω πια! lmao lmao lmao

..και νόμιζες τώρα ότι δεν θα έρθω να χωθώ εδώ και να (σε) κράξω πάλι?! sisi
Κι εγώ έχω διαβάσει Πολυάννα κυρίες μου αγαπημένες και ξέρω Κοινούση, τι πάει να πει?! Nyxia

Και να πεις ότι δεν το σκέφτηκα, την ώρα που το έγραφα! Μάλιστα η σκέψη μου ηταν της μορφής: "καλά που μάλλον η kapetanissa δεν θα το δει, αλλιώς θα έτρωγα κράξιμο!".
Καλά, δεν παίζω τζόκερ αυτή τη βδομάδα!
ΣΨ μου, αυτό είναι που κυρίως εύχομαι να ΜΗ δω. Δηλαδή το να παίξει ρόλο στο μίνι χωρισμό το γεγονός ότι η Εριέττα είναι κόρη του Αραβαντινού. Αν γίνει αυτό, μετά από τα όσα έχουν προηγηθεί και την όλη στάση της Εριέττας σε αυτή τη σχέση, ειλικρινά δεν είμαι σίγουρη ότι τους ξαναθέλω μαζί και μάλιστα στο άψε-σβήσε.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από aglaitsa Παρ Δεκ 02, 2011 9:22 pm

εμενα παντως μια μελαγχολια με επιασε σημερα.....
ειδα πριν λιγο το τρειλερ της πεμπτης και περα απο διαφορες αποριες που μου γεννηθηκαν μου θυμησε γιατι ξεκινησα να βλεπω αυτη τη σειρα ....
μπορει να αλλαξαν πολλα σε αυτα τα τριαμιση χρονια αλλα .... θα μου λειψουν ολοι τους οπως μου λειπει και ο Μανος απο τοτε που εφυγε....και οσο και αν διαφωνω με καποιες επιλογες θα ηθελα να δω την νεα παρεα της φεγγαροπετρας που θα την δενουν μονο δεσμοι φιλιας και ερωτα και οχι μυστικα και λαθη....
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από edem4ever Παρ Δεκ 02, 2011 9:37 pm

Clarabelle έγραψε:

Ξέρεις απ το Μπραβαίος και Μπουζουκιέτα

lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao
Νευρικό μ'έπιασε!!! ΘΕΑ!!!

Τώρα για της εξελήξεις του φινάλε που ήταν και εφτασφράγιστο μυστικό τι να πει κανείς... Να μου πληρώσετε τα ηρεμιστικά κύριοι... Έχω χρυσώσει τις φαρμακευτικές!!!

edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από nefelik Παρ Δεκ 02, 2011 10:43 pm

ΣΨ1 έγραψε:
roria έγραψε:Επίσης είμαι περίεργη να δω πώς στην ευχή θα αιτιολογηθεί ο χωρισμός Στέφανου-Εριέττας. Θα θεωρηθώ προκατειλημμένη αν πω ότι εκτιμώ πως θα πρόκειται για καμιά εξωφρενική γελοιότητα που θα μου σπάσει τα νεύρα;

Ειναι ξεκαθαρο roria μου,γιατι ο ο Στεφανος θα πει στην Εριεττα να χωρισουν!Εγω το καταλαβα οταν η Εριεττα του ειπε,να μην ξεχναει οτι η μητερα του σκοτωσε τον πατερα της.Φανηκε απ το υφος του ,ποσο τον βαρυνει ολο αυτο.Ποσο στρεσαρισμενος ειναι απο ολα αυτα.Ναι ο Αραβαντινος τον βοηθησε ετσι ωστε να μην μπλεχτει στην υποθεση με τους πινακες,αλλα την μανα του την εριξε στον λακο των λεοντων και το εγκεφαλικο θα το παθει γιατι δεν μπορει να αντεξει την σκεψη της φυλακης.Αρα εξαιτιας του Αραβαντινου θα πεθανει η μητερα του.Ναι εκανε εγκληματα η Αντιγονη,πουλησε μεχρι και τα ιδια της τα παιδια η Αντιγονη,εγω την θεωρω μακραν τον χειροτερο χαρακτηρα της σειρας,αλλα ειλικρινα θα εχανα πασα ιδεα,αν ο Στεφανος ,αυτος που ξερουμε μεχρι τωρα,το ξεπερναγε ολο αυτο και συνεχιζε σαν να μην συμβαινει τιποτα.Ας μην ξεχναμε οτι η Εριεττα ειναι η κορη του Αραβαντινου.Ε δεν θα γινει και κατι ,αν για μια μερα ο Στεφανος κανει ενδοσκοπηση,η οποια δεν θα κρατησει και πολυ,ουτε μια μερα.Οποτε τελος καλο ,ολα καλα!!
Εγώ θέλω να πιστεύω ότι δεν θα παίξει ρόλο το γεγονός ότι η Εριέττα είναι κόρη του Αραβαντινού. Η Εριέττα δεν καταλόγισε ποτέ στο Στέφανο ότι η μητέρα του σκότωσε τον θετό της πατέρα και ο πατέρας του σκότωσε το βιολογικό της πατέρα (όπως νόμιζε τότε). Θεωρώ αδιανόητο ότι θα μπορούσε ο Στέφανος να επηρεαστεί από το γεγονός ότι ο Αραβαντινός είναι πατέρας της, και μάλιστα ενώ η ίδια δεν τον γνωρίζει καν. Ακόμα και να συμφωνούσε η Εριέττα με τις πράξεις του Αραβαντινού, που δεν πιστεύω ότι θα δούμε κάτι τέτοιο, ο Στέφανος θα έπρεπε να τη δικαιολογήσει απόλυτα μετά από όσα έκαναν τόσο η Αντιγόνη όσο και ο Λαζαρίδης στην οικογένειά της...

Νομίζω ότι θα μας δείξουν ότι ο Στέφανος θα είναι πιεσμένος και ότι θα θέλει χρόνο για να σκεφτεί, αλλά ελπίζω να μην επικαλεστεί το θέμα του Αραβαντινού. Και πάλι βέβαια δεν δικαιολογείται με τίποτα το γεγονός ότι τώρα που η μητέρα του βυθίστηκε πάλι στη σιωπή και η αδελφή του (λέμε τώρα Grrr ) και ο αδελφός του (επίσης λέμε τώρα Grrr ) αυτοκτόνησαν, και συνειδητοποίησε ότι έμεινε μόνος του, αποφάσισε να διώξει και την Εριέττα, που εκείνος είχε παραδεχτεί ότι είναι ο μόνος άνθρωπος που τον αγάπησε άνευ όρων, για να μείνει τελείως μόνος του... Όπως γράφει και η JESSIE πιο πάνω, απλά όλο αυτό θα είναι μια δραματική νότα, ίσως μια ανατροπή που ήθελαν να γίνει στο τελευταίο επεισόδιο μια και όλα τα άλλα ζευγάρια τα τακτοποίησαν... Ίσως και να ήθελαν να ταλαιπωρήσουν λίγο ακόμα όσους τηλεθεατές δεν έχουν ήδη πληροφορηθεί τις εξελίξεις από τα περιοδικά... Οπότε εγώ τουλάχιστον θα μείνω μόνο στις ερμηνείες, γιατί δεν νομίζω ότι έχει νόημα να προσπαθούμε να εξηγήσουμε μια εξέλιξη για την οποία δεν υπάρχει λογική εξήγηση...

Υ.Γ. Η Αντιγόνη δεν νομίζω ότι θα πεθάνει, τουλάχιστον όχι άμεσα...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Δεκ 02, 2011 11:01 pm

Συμφωνω απολυτα nefelik, σε οσα λες για Στεφ και Εριεττα.Το ιδιο ειπα κι εγω ,οτι ο Στεφανος ειναι στρεσαρισμενος με οσα συμβαινουν.Εννοειται οτι δεν θα καταλογισει κατι τετοιο στην Εριεττα,θα ηταν αδικο οταν αυτη τον δεχτηκε χωρις καμμια επιφυλαξη.Απλα λεω οτι θα κανει μια ενδοσκοπηση και θα τα βαλει ολα κατω!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από evaki16 Κυρ Δεκ 04, 2011 9:20 pm

Από αύριο θα διανύουμε την τελευταία εβδομαδα μυστικών...

Κατά τη γνώμη μου αυτή τη βδομάδα θα έπρεπε να την είχαμε διανύσει τον Ιούνιο του 2010!!! Θα μας είχε αφήσει μια πιο γλυκιά γευση.... και μια νοσταλγία.... Ενώ τώρα...
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ ΧΡΗΣΤΟ-ΝΤΑΙΖΗ!!!!!!

Δημοσίευση από μπουγιουριτσα Τρι Δεκ 06, 2011 9:04 pm

τι τελος ηταν αυτο???????
εριξα το κλαμα!!!!!!!
και μονο που το ξανασκευτομαι κλαιω!!!!
φοβεροι ηθοποιοι και οι δυο!!!!
ποσο ζηλευω τον ερωτας τους!!!
μπουγιουριτσα
μπουγιουριτσα
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη με τον Μπουγιουρη
Ασχολίες : Τα μυστικα της ΕΔΕΜ,Παναγιωτης Μπουγιουρης,Τραγουδι πολυ τραγουδι,χορος χιπ χοπ.ΙΝΤΕΡΝΕΤ,κοσμημα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από maeveline Τρι Δεκ 06, 2011 9:14 pm

δεν ειδα το σημερινο επεισοδιο οποτε δεν εχει λογο να κανω αναφορα στους σχολιασμους των επεισοδιων ομως εχω να πω πως....

βλεποντας το τρειλερ για το σημερινο επεισοδιο και βλεποντας το νυφικο της νταιζης...εχω να πω πως εχει γινει προοδος....θυμαται κανεις το νυφικο που θα φοραγε στο γαμο της με τον Λουκα; Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 767325 στου μπελλου τρωγοτανε δεν λεω, αλλα και παλι Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 558573 ...ενω σημερα μια χαρα Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 558573

και μιας και σημερα ηταν και το μεγαλο θανατικο....μπελλο πες αλευρι...η γυναικουλα σου σε γυρευει....

www.youtube.com/watch?v=4DcSzGIJxhY

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 558573 lol!

υ.γ...ειναι ομως οι σεναριογραφοι να πιανουν τον παλμο του κοινου Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 558573
maeveline
maeveline
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Δεκ 07, 2011 12:51 pm

Αφαιρέθηκαν ποστ. Παρακαλώ διαβάστε την παρακάτω ανακοίνωση και μην αμελείτε να ενημερώνεστε από τον ανάλογο τομέα για ότι νεώτερο.

KatsaroYpotheto έγραψε:Αγαπητά μου εδεμοφανάκια,

Όπως ξέρετε ή όπως διαπιστώνετε σιγά σιγά οι νέοι μας φίλοι γίνεται μία συνολική προσπάθεια ώστε το φόρουμ μας να κρατείται σε ένα επίπεδο.

Για αυτό το λόγο το διευκρινίζω και με ανακοίνωση ώστε να μην υπάρχει καμμία δικαιολογία επί του θέματος (δεν ήξερες? ας διάβαζες! sisi).

Κουτσομπολιά (διάβασα σε ένα blog/forum, σε ένα ραβασάκι που βούτηξα από την κολλητή μου ή που μου είπε ένα γνωστός, ο φούρναρης, η μανάβισσα, η κουνιάδα του μπατζανάκη της κουμπάρας κλπ.) τα οποία αφορούν είτε τις εξελίξεις της σειράς, είτε τους ηθοποιούς και την προσωπική τους ζωή, στο φόρουμ μέσα ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ!!!

Στο φόρουμ δημοσιεύονται ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΑΝΑΛΟΓΟ ΤΟΜΕΑ νέα τα οποία αφορούν τη σειρά και τους ηθοποιούς ΠΑΝΤΑ με αναγραφόμενη την πηγή τους και ΜΟΝΟ όταν προέρχονται από περιοδικά ή δημοσιεύσεις γνωστών site.

Όλο αυτό βοηθάει γενικά και στο να αποφεύγονται οι γνωστές ράδιο αρβύλες Cool

Σας ευχαριστούμε που βοηθάτε όλοι μαζί να περνάμε όμορφα και να αποφεύγουμε τις κακοτοπιές!

Καλό εδεμοχειμώνα να έχουμε yey

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από fay Πεμ Δεκ 08, 2011 6:50 pm

Τώρα που φτάνουμε στο φινάλε να πω ότι δε συγκινούμαι καθόλου; Ψέμα θα είναι. Παρ' όλα τα τούβλα που φάγαμε κι εμείς στο κεφάλι αντέξαμε και κατά βάθος αυτή τη σειρά την αγαπήσαμε ακόμη και με τις ασυνέπειες και τις υπερβολές. Πολλά λάθη στην πορεία, πολλά σκαμπανεβάσματα, πολλές απογοητεύσεις. Αλλά η απογοήτευση ήταν αποτέλεσμα της επιθυμίας του κοινού να σταθεί κι αυτή η σειρά στο ύψος των προηγούμενων. Έκανε ένα λαμπρό ξεκίνημα και ο κόσμος την αγκάλιασε από την αρχή, δέθηκε με τους ήρωες. Και όταν αυτοί οι ήρωες άρχισαν να παραγκωνίζονται και ακόμα χειρότερα να μεταλλάσσονται, όταν το σενάριο άρχισε να χωλαίνει, πολλοί τηλεθεατές γύρισαν την πλάτη τους. Ναι, η απογοήτευση υπάρχει και τα νούμερα μιλάνε από μόνα τους. Αλλά υπάρχουν κι εκείνοι που έκαναν τη διαδρομή μέχρι το τέλος κι αυτό γιατί δεν ήθελαν να προδώσουν τους χαρακτήρες που αγάπησαν και ταξίδεψαν μαζί τους. Η διαδρομή απόψε τελειώνει και τουλάχιστον από την πλευρά μου θα προσπαθήσω να θυμηθώ τις καλές στιγμές και να ξεχάσω τις δυσάρεστες. Δεν έχω και τις υψηλότερες προσδοκίες για να μην προσγειωθώ απότομα αλλά ελπίζω το τέλος αυτού του ταξιδιού να δικαιώσει κάπως την αφετηρία του.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από A.R.T. Πεμ Δεκ 08, 2011 7:32 pm

Τερμα τα ψεματα,εφτασε το τελος!!! την αγαπησα αυτη την σειρα και με τα καλα της και με τα κακα της....ποτε μεχρι σημερα δεν ειχα ξανα ''κολλησει'' με καποιο εργο,ισως γιατι το συγκεκριμενο μου εβγαλε συναισθηματα αληθινα!!! Αγαπησα την παρεα της Φεγγαροπετρας και την ενιωσα δικη μου παρεα, καθε φορα αγωνιουσα και χερομουν μαζι τους.
Αν και καποιες φορες απογοητευτικα με την πορεια του σεναριου , αυτο δεν σταθηκε ως αφορμη για να χασω εστω και ενα επεισοδιο!!
Με ταξιδευε συναισθηματικα καθε φορα...και αυτο ειναι που θα μου λειψει!!!!Ειχε γινει συνηθεια πια για μενα...μια συνηθεια που περιελαμβανε φιλια , αγαπη ,ερωτα , μισος, οικογενειακες στιγμες κλπ........οπως και να το κανουμε 3,5 χρονια ηταν αυτα που μας συντροφευαν οχι μονο την ωρα της προβολης αλλα και τις υπολοιπες ωρες !!!!
ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ : thanks :
A.R.T.
A.R.T.
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ''Στη σκηνη του αρχαιου ελληνικου θεατρου''
Ασχολίες : ΘΕΑΤΡΟ η μεγαλυτερη μου αγαπη!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από alex1 Πεμ Δεκ 08, 2011 8:40 pm

Πικρή γεύση σίγουρα μου αφήνει,το τέλος!!!κάθε τέλος αφήνει πικρή γεύση,ακόμη και όταν το εύχεσαι κάποιες φορές!!!!!δεν το ευχήθηκα για την σειρά μας,αλλά ο κύκλος κλείνει πάντα!!

3,5 χρόνια μας κράτησαν συντροφιά,και σίγουρα ο αποχαιρετισμός,θα γεννήσει συναισθήματα!!!!!

Ευχαριστούμε όλους τους συντελεστές,για την συντροφιά,τα γέλια,την απογοητευση κάποιες φορές,την συγκίνηση!!!!!!

Σίγουρα εμένα τα μυστικά θα μου μείνουν αξέχαστα,για διάφορους λόγους!!!και δεν μετανοιώνω στιγμή που τα παρακολούθησα και δεν έχασα επεισόδιο,απο το πρώτο μέχρι το σημερινό!!!!!


alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Δευ Δεκ 12, 2011 12:18 am

Κυριαρχησε στους σχολιασμους ενα παραπονο!Γιατι δεν ακουστηκε εστω μια φορα το ονομα του Μανου,οτι δεν υπαρχει Φεγγαροπετρα χωρις τον Μανο,οτι ο Μανος ηταν ο πρωταγωνιστης,οτι πανω του χτιστηκε το σεναριο των Μυστικων,οτι οι σεναριογραφοι εδειξαν μικροψυχια,εμεις τι φταιμε αν αυτοι μαλωσαν και αλλα πολλα τετοια!Πριν απ αυτα βεβαια ειχαμε ριξει το αναθεμα για το σεναριο,για τις τρυπες τις σεναριακες!
Θελω λοιπον να βοηθησω να δουμε και λιγο αλλιως αυτο το θεμα.Εγραψε και η jessy και ο alex σχετικα με το θεμα αυτο στους σχολιασμους,αλλα ειπα να το συνεχισουμε εδω,για να μην βγουμε οff.Aν θεωρησετε οτι το κειμενο μου περναει σε θεματα που δεν πρεπει να αγγιζονται,σβηστε το.
Ο Μπουγιου ειναι ενας πολυ καλος ηθοποιος,εμενα μου αρεσει πολυ και παντα πιστευα οτι απογειωσε τον ρολο του Μανου.Του εμπιστευτηκαν λοιπον αυτον τον ρολο σε ενα καθημερινο.Δεν ξερω τι συμβολαιο μπορει να υπεγραψε και δεν με ενδιαφερει,αλλα οταν σου δινουν τον πρωτο αντρικο ρολο,δεν φευγεις στην μεση της σειρας επειδη δεν σου φτανουν τα χρηματα ή επειδη εισαι κουρασμενος απ τις προβες στο θεατρο ή επειδη δεν θελεις να καεις εξαιτιας του καθημερινου.Πρωτα απ ολα εισαι επαγγελματιας και πρεπει σαν κυριος να τελειωσεις αυτο που σου εμπιστευτηκαν!
Φευγει λοιπον και τους αφηνει στα κρυα του λουτρου.Και ερχομαι τωρα στην σεναριογραφο η οποια ξερουμε οτι δεν μασαει απο τετοια και αποφασιζει να συνεχισει την σειρα,φτιαχνοντας εναν τριτο κυκλο χωρις Μανο.Μπορω να μπω λιγο στη θεση τους και να φανταστω τι δυσκολιες θα αντιμετωπισαν για να φερουν το σεναριο στα ισα του.Κι εγω τους βγαζω το καπελο γιατι τα καφεραν ,παρ ολες τις αντιξοοτητες.Λογικο ηταν λοιπον που επαιξαν και με αλλες ιστοριες ,γιατι οι αρχικες δεν τους εβγαιναν.
Ξερουμε επισης οτι το mega ζητησε αλλα 80 επ ,δηλ η σειρα να πηγαινε μεχρι τον Μαρτη του 12 περιπου,αλλα η Ακριτα δεν ηθελε.Αυτο που ηθελε ηταν να τελειωσει η σειρα τον Ιουνιο που μας περασε.Δεν τους κρεμασε ομως,εριξε τα επ στα 45 ,αυτα που ειδαμε απ τον Οκτωβρη και μετα.Θα μπορουσε κι αυτη καλλιστα να πει στο mega ,oχι δεν γινεται,σταματαω τωρα.Σεβαστηκε ομως το mega ,που της εδωσε βημα και για την βερα,αλλα και για τα μυστικα.Γιατι αν πχ τις σειρες της τις εδειχνε καποιο αλλο καναλι μπορει να μην ειχαν αυτη την επιτυχια.Ετσι κανουν οι σωστοι επαγελματιες.Δεν πουλανε συναδελφους για λιγα παραπανω μπικικινια!
Για μενα αυτο εκανε ο ηθοποιος και φυσικα πληρωσε .Καποια στιγμη ειπε οτι δεν θα ειχε καμμια αντιρρηση να εμφανιστει στο τελευταιο επεισοδιο ,φυσικα κανεις δεν του εδωσε σημασια και γιατι αλλωστε;;
Οσο για το αν υπαρχει Φεγγαροπετρα χωρις τον μανο,εννοειται οτι υπαρχει και την ειδαμε κιολας.Εξαλλου ουδεις αναντικαταστατος.Μια χαρα τελειωσε η σειρα.Το θεμα ειναι ποιος τελικα βγηκε κερδισμενος απ αυτη την ιστορια.Αραγε κερδιζεις ποτε ,αν θεωρηθεις αναξιοπιστος;;

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από alex1 Δευ Δεκ 12, 2011 12:21 am

ΣΨ1 έγραψε:Κυριαρχησε στους σχολιασμους ενα παραπονο!Γιατι δεν ακουστηκε εστω μια φορα το ονομα του Μανου,οτι δεν υπαρχει Φεγγαροπετρα χωρις τον Μανο,οτι ο Μανος ηταν ο πρωταγωνιστης,οτι πανω του χτιστηκε το σεναριο των Μυστικων,οτι οι σεναριογραφοι εδειξαν μικροψυχια,εμεις τι φταιμε αν αυτοι μαλωσαν και αλλα πολλα τετοια!Πριν απ αυτα βεβαια ειχαμε ριξει το αναθεμα για το σεναριο,για τις τρυπες τις σεναριακες!
Θελω λοιπον να βοηθησω να δουμε και λιγο αλλιως αυτο το θεμα.Εγραψε και η jessy και ο alex σχετικα με το θεμα αυτο στους σχολιασμους,αλλα ειπα να το συνεχισουμε εδω,για να μην βγουμε οff.Aν θεωρησετε οτι το κειμενο μου περναει σε θεματα που δεν πρεπει να αγγιζονται,σβηστε το.
Ο Μπουγιου ειναι ενας πολυ καλος ηθοποιος,εμενα μου αρεσει πολυ και παντα πιστευα οτι απογειωσε τον ρολο του Μανου.Του εμπιστευτηκαν λοιπον αυτον τον ρολο σε ενα καθημερινο.Δεν ξερω τι συμβολαιο μπορει να υπεγραψε και δεν με ενδιαφερει,αλλα οταν σου δινουν τον πρωτο αντρικο ρολο,δεν φευγεις στην μεση της σειρας επειδη δεν σου φτανουν τα χρηματα ή επειδη εισαι κουρασμενος απ τις προβες στο θεατρο ή επειδη δεν θελεις να καεις εξαιτιας του καθημερινου.Πρωτα απ ολα εισαι επαγγελματιας και πρεπει σαν κυριος να τελειωσεις αυτο που σου εμπιστευτηκαν!
Φευγει λοιπον και τους αφηνει στα κρυα του λουτρου.Και ερχομαι τωρα στην σεναριογραφο η οποια ξερουμε οτι δεν μασαει απο τετοια και αποφασιζει να συνεχισει την σειρα,φτιαχνοντας εναν τριτο κυκλο χωρις Μανο.Μπορω να μπω λιγο στη θεση τους και να φανταστω τι δυσκολιες θα αντιμετωπισαν για να φερουν το σεναριο στα ισα του.Κι εγω τους βγαζω το καπελο γιατι τα καφεραν ,παρ ολες τις αντιξοοτητες.Λογικο ηταν λοιπον που επαιξαν και με αλλες ιστοριες ,γιατι οι αρχικες δεν τους εβγαιναν.
Ξερουμε επισης οτι το mega ζητησε αλλα 80 επ ,δηλ η σειρα να πηγαινε μεχρι τον Μαρτη του 12 περιπου,αλλα η Ακριτα δεν ηθελε.Αυτο που ηθελε ηταν να τελειωσει η σειρα τον Ιουνιο που μας περασε.Δεν τους κρεμασε ομως,εριξε τα επ στα 45 ,αυτα που ειδαμε απ τον Οκτωβρη και μετα.Θα μπορουσε κι αυτη καλλιστα να πει στο mega ,oχι δεν γινεται,σταματαω τωρα.Σεβαστηκε ομως το mega ,που της εδωσε βημα και για την βερα,αλλα και για τα μυστικα.Γιατι αν πχ τις σειρες της τις εδειχνε καποιο αλλο καναλι μπορει να μην ειχαν αυτη την επιτυχια.Ετσι κανουν οι σωστοι επαγελματιες.Δεν πουλανε συναδελφους για λιγα παραπανω μπικικινια!
Για μενα αυτο εκανε ο ηθοποιος και φυσικα πληρωσε .Καποια στιγμη ειπε οτι δεν θα ειχε καμμια αντιρρηση να εμφανιστει στο τελευταιο επεισοδιο ,φυσικα κανεις δεν του εδωσε σημασια και γιατι αλλωστε;;
Οσο για το αν υπαρχει Φεγγαροπετρα χωρις τον μανο,εννοειται οτι υπαρχει και την ειδαμε κιολας.Εξαλλου ουδεις αναντικαταστατος.Μια χαρα τελειωσε η σειρα.Το θεμα ειναι ποιος τελικα βγηκε κερδισμενος απ αυτη την ιστορια.Αραγε κερδιζεις ποτε ,αν θεωρηθεις αναξιοπιστος;;


Συμφωνώ απόλυτα μέχρι τελείας Σοφία μου!!!!!!

Ο Μπουγιούρης,ήθελε να αποχωρήσει δεν τον έδιωξε κανείς,για μένα αυτή είναι η ουσια,και όντως οι σεναριογράφοι
ανταπεξήλθαν άψογα,κατα την γνώμη μου!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από sarita Δευ Δεκ 12, 2011 1:33 am

ο μπουγιουρης οτι θα εφευγε η κυρια ακριτα το ηξερε απο την αρχη του δευτερου κυκλου.Οποτε ηταν σε θεση να διαχειριστει τη συνεχεια των μυστικων.Τωρα για το ουδεις αναντικαταστατος λεω να διαφωνησω.Γιατι αν ισχυε αυτο τοτε οι σεναριογραφοι η θα πεθαιναν τον μανο η θα εφερναν αλλονηθοποιο στη θεση του.Αρα εδειξαν μονοι τους οτι ο μανος ειναι αναντικαταστατος.

Και ξαναλεω οτι οταν εισαι επαγγελματιας διαχωριζεις τα προσωπικα απο τα επαγγελματικα.

Και στην τελικη για μενα η ακριτα θα κερδιζε ποντους αν εβαζε τον μανο στο φλας μπακ η αν ελεγε κατι για αυτον.

Θα ελεγα μπραβο της αν και ο παναγιωτης εφυγε αυτη εδειξε ανωτεροτητα και επαγγελματισμο και τον ανεφερε.

Αλλα τιποτα απο ολα αυτα δεν εγινε.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Ezantakou Δευ Δεκ 12, 2011 2:21 am

ΣΨ1 έγραψε:Φευγει λοιπον και τους αφηνει στα κρυα του λουτρου.Και ερχομαι τωρα στην σεναριογραφο η οποια ξερουμε οτι δεν μασαει απο τετοια και αποφασιζει να συνεχισει την σειρα,φτιαχνοντας εναν τριτο κυκλο χωρις Μανο.Μπορω να μπω λιγο στη θεση τους και να φανταστω τι δυσκολιες θα αντιμετωπισαν για να φερουν το σεναριο στα ισα του.Κι εγω τους βγαζω το καπελο γιατι τα καφεραν ,παρ ολες τις αντιξοοτητες.Λογικο ηταν λοιπον που επαιξαν και με αλλες ιστοριες ,γιατι οι αρχικες δεν τους εβγαιναν.
Η αλήθεια είναι πώς έπρεπε να φέρουν εις πέρας ένα δύσκολο έργο μιας και η αποχώρηση (και η απώλεια) ενός τόσο δυνατού ρόλου σαν του Μανου φέρνει τα πάνω κάτω στη σειρά...
Δε πιστεύω όμως οτι οι γράφοντες το αντιμετώπισαν το θέμα με επαγγελματισμό, περισσότερο με προχειρότητα θα έλεγα...!!! Θα μπορούσαν να δικαιολογήσουν την απουσία αυτού του ρόλου με έναν πιο εκλεπτυσμένο τρόπο (εφόσον ήταν ο κεντρικός ρόλος) και ανταυτού είδαμε να χειρίζονται το όλο θέμα με τόσο άχαρο τρόπο που ελάχιστους έπεισε και ικανοποίησε...!!! Και για να γίνω πιο συγκεκριμένη, αυτό το σκεπτικό, που ντε και καλά έπρεπε να στείλουν τον Μάνο στην άλλη άκρη του κόσμου, ομολογώ ποτέ μου δεν μπόρεσα να το καταλάβω αφού έτσι θα δημιουργούνταν ακόμα περισσότερες "τρύπες" στο μέλλον (κάτι που και έγινε)... Μας είπαν ζει σε άλλη χώρα που σημαίνει υπάρχει ακόμα κάπου, μαθαίνει τα νέα της οικογένειας του και των φίλων του.. και τότε που στο καλό ήταν όταν Άγγελος απήχθει και η Εύα (την οποία υποτίθεται αγάπησε τόσο) τον χρειαζόταν, που ήταν όταν η Μελίτα γλύτωνε απο του χάρου τα δόντια και το παιδί του η Νεφέλη τον χρειαζόταν δίπλα της, που ήταν όταν η Μαρίλια είχε μπλέξει με τον ψυχοπαθή, που ήταν όταν η αδελφή του παραλίγο να χωρίσει απο τον Νικόλα και ούτε ένα τηλέφωνο δε την πήρε...??? όλα αυτά χτυπάνε άσχημα στον τηλεθεατή... αναποφεύκτα εγείρονται πολλά ερωτήματα και το σενάριο δεν βοηθά καθόλου στο να απαντηθούν και να δοθούν λύσεις.... Εκεί είναι και η ένσταση μου, εφόσον ήθελαν να διαγράψουν τον Μάνο απο τις ζωές των ηρώων, θα μπορούσαν κάλλιστα να του δώσουν ένα ηρωϊκό τέλος (αλλά θα μου πείς αυτό το κρατούσαν για την Νταίζη valen ) ή έστω ένα τέλος -τελεία-... όσο σκληρό και να ακούγεται, ο θάνατος θα ήταν μια λύση (καλά μιλάμε για σενάριο, δεν είμαι και ο don killer valen )... τουλάχιστον θα υπήρχε μια λογική σε όλο αυτό και δεν θα μιλούσαμε για ανεξήγητες καταστάσεις...!!! θα ήταν προτιμότερο πιστεύω να είχε ένα δικό του τέλος ο Μάνος, θα έκλεινε έτσι ο κύκλος του τουλάχιστον.... άλλωστε για δραματική σειρά μιλάμε...!!! Καταλαβαίνω οτι οι γράφοντες ίσως να μην περίμεναν την αποχώρηση αυτή αλλά είχαν την ικανότητα και το ταλέντο να χειριστούν πιο σωστά αυτή την υπόθεση... σαφώς και η επιλογή αποχώρησης ήταν του ηθοποιού αλλά η επιλογή στο πώς θα δικαιολογήσουν την αποχώρηση αυτή ήταν καθαρά δική τους... ε δεν νομίζω ο ηθοποιός να τους είπε να μην τον σκουτώσουν επειδή φοβάται τις σάλτσες... valen
Αυτή είναι καθαρά δική μου άποψη και είμαι απο εκείνους που ένιωσαν την απουσία του Μάνου πολύ έντονα, συνειδητοποίησα πως για μένα η σειρά τελείωσε στο τέλος του δεύτερου κύκλου και τονίζω πως ο Μάνος ποτέ δεν ήταν ο αγαπημένος μου χαρακτήρας... παρ'όλα αυτά όμως μου έλειψε πολύ στο φινάλε...!!!

Μια σειρά είναι όμως και τελείωσε.. καλά να είμαστε εμείς, υγεία να΄χουμε και καλές γιορτές σε όλους... Flkia
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 27 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Δεκ 12, 2011 9:09 am

Ολη η παρεξήγηση ξεκινάει απ'το γεγονός οτι ο Μάνος είναι στην Αμερική, θεωρείται δηλαδή σε απόσταση..... τηλεφώνου, ή έστω επιστολής. Ομως δεν είναι έτσι, μας έδειξαν ακριβώς οτι ο Μάνος έφυγε, και δεν έδωσε σημεία ζωής, παρά μόνο ελάχιστα στην αρχή, που επικοινώνησε, υποτίθεται, με τη Μαρίλια. Από κει και πέρα χάθηκαν τα ίχνη του, και άρα πώς να τον ειδοποιήσουν, πώς να μάθει για όσα συνέβαιναν και πώς να απαντήσει, αφού είχε εξαφανιστεί? Κι εγώ πιστεύω οτι θα έπρεπε να τον σκοτώσουν, αντί να τον εξαφανίσουν, αλλά στην ουσία το ίδιο είναι, είτε νεκρός είτε εξαφανισμένος, συμμετοχή στην πλοκή δεν μπορούσε να έχει κατά κανένα τρόπο.... Απλά κρατώντας τον ζωντανό σε μιά γωνιά του πλανήτη, κρατούσαν μιά πισινή, σε περίπτωση που είχαν μιά σεναριακή ιδέα που θα μπορούσε να περιλαμβάνει και το Μάνο. Πάντως πραγματικά το θέμα έχει κλείσει, η σειρά τελείωσε και δεν έχει νόημα να αναμοχλεύουμε το παρελθόν.
Εύχομαι και γώ υγεία και καλές γιορτές σε όλους!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 27 από 32 Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 32  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης