Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

+15
zouz0unii
Caroline
marakii
rachel
dm10811
edem4ever
ΣΨ1
nadiap
Nora&Loukas
nefelik
Δ.Μπέλλος
zeta88
giouli_edem
aglaitsa
Clarabelle
19 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Σεπ 30, 2011 10:00 am


Παρατήρησα οτι η δημοσιογράφος έκανε αυτή την ερώτηση στη Δρακουλάκη και απάντηση δεν πήρε
Ποιό όνομα νομίζετε θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;
Πάει κάπου το μυαλό σας;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από aglaitsa Παρ Σεπ 30, 2011 10:18 am

μονο και μονο απο το γεγονος οτι ρωτηθηκε η Νορα φανταζομαι πως θα ειναι το ονομα της μικρης Ρεγγινας...
Αλλωστε στο μαιευτηριο δεν ειχαν πει πως ειναι το νεοτερο μελλος της παρεας τους.... το φεγγαροχαλικακι?
Αλλιως ποιος ? ο Λευτερης? ναι μεν τον αποδεχτηκαν αλλα οταν στο απουσιολογιο υπαρχει το ονομα του Μανου.... χλωμο....
Ειδωμεν....
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από giouli_edem Παρ Σεπ 30, 2011 10:18 am

Εγώ αρχικά δεν καταλαβαίνω πώς ο δημοσιογράφος ξέρει ότι θα γραφτεί ένα νέο γυναικείο όνομα στο απουσιολόγιο ενώ δεν έχει ακουστεί / γραφτεί πουθενά ... Ee? Τι ρεπορτάζ κάνεις καλέ μου και έχεις την είδηση μισή αφού δεν ξέρεις πιο θα είναι το όνομα να μας πεις κι εμάς ? sisi

Δεν ξέρω τι να σκεφτώ ... Αρχικά, σίγουρα έχει σημασία και το ποιος θα το γράψει ... Λογικά ο Αραβαντινός φαντάζομαι που θα κινεί και τα νήματα της ιστορίας ...

Να γράψει της Εριέττας που είναι κόρη του ?
Να γράψει της Νταίζης που είναι η "αδικημένη" της ζωής ? vomit

Γενικώς δεν καταλαβαίνω το σκοπό του να γραφτεί κάποιο άλλο όνομα στο απουσιολόγιο της Παρέας ...

Εδώ δε γράφτηκε τότε της Μελίτας που της έδωσαν και την Φεγγαρόπετρα ... vomit
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Σεπ 30, 2011 10:28 am


Αποκλείω να είναι το όνομα της μικρής
Δεν γράφτηκε ποτέ ούτε της Μαρίλιας ούτε της Νεφέλης ούτε του Μάριου ούτε του Άγγελου
Άλλωστε σε τι θα εξυπηρετούσε την ιστορία;
Λογικά πρέπει να είναι καποιος συνομήλικός τους
Μάλλον της Νταίζης βλέπω να γράφεται
Η αδικημένη της ζωής που λέγαμε xoxo
Άλλωστε αν δεν γραφτεί το όνομα της Νταίζης που είναι η μεγάλη τους ευεργέτης ποιό θα γραφτεί το δικό μου; xoxo
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από giouli_edem Παρ Σεπ 30, 2011 10:43 am

Αν μιλάμε για ευεργέτες θα έπρεπε να γραφτεί του Χρήστου που τους έδωσε πίσω τα λεφτά και πήραν ξανά την Εδέμ !! sisi

Έλα όμως που λέει για γυναικείο όνομα ... scratch

Να δω και της Νταίζης στο απουσιολόγιο της παρέας και τι στον κόσμο ! Fskl Fskl
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Σεπ 30, 2011 10:46 am


Γιατί το λες αυτό Γιούλη;
Δεν ευεργέτησε η Νταίζη την Εύα; Η κοπέλα προσπάθησε να μην την αφήσει να μπει στα βάσανα της μητρότητας
Δεν ευεργέτησε τα Λουκανοράκια; Τους απάλλαξε απ το δεύτερο ακίνητο. Ξέρεις τι φόρο θα πλήρωναν με τα νέα μέτρα;
Δεν ευεργέτησε το Νικόλα; Τον βοήθησε να φύγει απ το σπίτι που ήταν σώγαμπρος και να εγκατασταθεί στο δικό του
Μην είμαστε αχάριστοι.
Το κορίτσι έκανε ότι μπορούσε lmao lmao lmao
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από zeta88 Παρ Σεπ 30, 2011 11:14 am

Μπορεί να γράψει ο Αραβαντινός κανένα όνομα που να είναι η απάντηση σε αυτά που ψάχνει η παρέα, πχ της μητέρας του Λουκά..
Πάντως, δε θα ήθελα να γράψουν κάποια (ή κάποιον) για να ανήκει και "επίσημα" στην παρέα..Το απουσιολόγιο ανήκει στην παρέα των έξι που γνωρίσαμε..Εκτός αν γράψουν τα παιδιά τους..
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από aglaitsa Παρ Σεπ 30, 2011 11:15 am

ΟΚ δικιο εχετε απλα το συνδυασα με το οτι η μονη που ρωτηθηκε σχετικα με αυτο ηταν η Νορα και οτι ο Λουκας ωντας υπερβολικος με τις αντιδρασεις του ισως να εγραφε το ονομα της μικρης....
Ομως στη συνεντευξη εγραφε πως θα βοηθησει την ιστορια να προχωρησει ....
Η Εριετα ισως?
Παντως αν παιξει και το ονομα της Νταιζης.....θα σπασω την ΤV...
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Παρ Σεπ 30, 2011 11:41 am

Clarabelle έγραψε:
Άλλωστε αν δεν γραφτεί το όνομα της Νταίζης που είναι η μεγάλη τους ευεργέτης ποιό θα γραφτεί το δικό μου; xoxo

Ε τώρα πάτε γυρεύοντας! Εγώ νομίζω ότι κάποια στιγμή πρέπει να καταλάβουν ότι άλλη έπρεπε να είναι στη θέση του Μήτσου κι έτσι θα γράψουν το όνομά του στο απουσιολόγιο!! lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από nefelik Παρ Σεπ 30, 2011 11:42 am

Υποψιάζομαι ότι το όνομα θα το γράψει ο Αραβαντινός... Αν πρόκειται να βοηθήσει την ιστορία να προχωρήσει, μάλλον θα είναι το όνομα της μητέρας του Λουκά και της Εριέττας. Ίσως με αυτό τον τρόπο ο Λουκάς καταλάβει ποια είναι η γυναίκα στον πίνακα... Διαφορετικά, εξαρτάται από το για ποιον λόγο και σε ποια χρονική στιγμή θα γραφτεί το όνομα. Είμαι ανάμεσα στη Νταίζη και στην Εριέττα, αλλά κανένας από τους λόγους που μπορώ να σκεφτώ δεν είναι για καλό...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Σεπ 30, 2011 11:45 am


nefelik κι εγώ στο ίδιο συμπέρασμα καταλήγω
Το θέμα είναι οτι αυτό το απουσιολόγιο είναι στην ουσία η ιστορία μιας παρέας και κανένας άλλος δεν χωράει στο παρελθόν τους γιατί το παρελθόν τους αφορά το απουσιολόγιο
Μήπως λοιπόν πρόκειται απλά για μια αναφορά που θα δώσει κατεύθυνση προς τα που πρέπει να ψάξουν για να λύσουν κάποιο μυστήριο
Ότιδήποτε άλλο θα ήταν άκυρο και γελοίο
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από nefelik Παρ Σεπ 30, 2011 11:50 am

Clarabelle έγραψε:
nefelik κι εγώ στο ίδιο συμπέρασμα καταλήγω
Το θέμα είναι οτι αυτό το απουσιολόγιο είναι στην ουσία η ιστορία μιας παρέας και κανένας άλλος δεν χωράει στο παρελθόν τους γιατί το παρελθόν τους αφορά το απουσιολόγιο
Μήπως λοιπόν πρόκειται απλά για μια αναφορά που θα δώσει κατεύθυνση προς τα που πρέπει να ψάξουν για να λύσουν κάποιο μυστήριο
Ότιδήποτε άλλο θα ήταν άκυρο και γελοίο
Κι εγώ θεωρώ πιο πιθανό να είναι η Δήμητρα, ακριβώς γιατί πιστεύω ότι θα τους δώσει μια κατεύθυνση. Σίγουρα αυτή είναι η ιστορία της παρέας, αλλά γελοίο δεν ξέρω αν θα ήταν... Θα εξαρτηθεί από τις εξελίξεις μέχρι τότε, γιατί περνάνε διάφορα από το μυαλό μου... Πάντως ας ελπίσουμε ότι θα πρόκειται απλά για μια πληροφορία που θα τους βοηθήσει...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Σεπ 30, 2011 11:52 am


Μπορεί να διαμαρτύρεται το πνεύμα της δόλιας Δήμητρας που έδωσε τη ζωή της να φέρει στον κόσμο ένα παιδί που έφτυσε τη μνήμη της για να δώσει στο δικό του παιδί βασιλικό όνομα τι να πω Razz
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από nefelik Παρ Σεπ 30, 2011 11:58 am

Clarabelle έγραψε:
Μπορεί να διαμαρτύρεται το πνεύμα της δόλιας Δήμητρας που έδωσε τη ζωή της να φέρει στον κόσμο ένα παιδί που έφτυσε τη μνήμη της για να δώσει στο δικό του παιδί βασιλικό όνομα τι να πω Razz
Σωστό κι αυτό. sisi Ούτε τους πέρασε από το μυαλό να βγάλουν τη μικρή Δήμητρα. Για να μην πω και για τη θετή μητέρα του Λουκά, που τον μεγάλωσε και δεν έχουμε ακούσει ούτε πώς την έλεγαν... Μας έφαγαν οι συνειρμοί και οι συνδέσεις με τη «Βέρα»...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από Nora&Loukas Παρ Σεπ 30, 2011 12:12 pm

Εγώ φοβάμαι ότι το όνομα που θα γράφει στο απουσιολόγιο θα είναι της Νταίζης. Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί πρεπεί να γραφτεί κάποιο άλλο όνομα, ποιος άλλος έχει τόσο κοινά βιώματα, ιστορία, παρελθον με αυτούς του 6 που να αξίζει μια θέση στο απουσιολόγιο που υπάρχει εκεί 18 χρόνια. Ακόμα και αν κάποιος είναι υποτίθεται θύμα, βασανίσμένος και εχουν πέσει όλα τα κακά πάνω του (ας πουμε Νταίζη) τι δουλειά έχουν να τον γράψουν εκεί.
Ελπίζω να είναι αναφορά σε ένα όνομα για να τους βοηθήσει στην συνέχεια για την μπλοκή της ιστορίας

Nora&Loukas
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Κύπρος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από nadiap Παρ Σεπ 30, 2011 1:18 pm

Clarabelle έγραψε:
nefelik κι εγώ στο ίδιο συμπέρασμα καταλήγω
Το θέμα είναι οτι αυτό το απουσιολόγιο είναι στην ουσία η ιστορία μιας παρέας και κανένας άλλος δεν χωράει στο παρελθόν τους γιατί το παρελθόν τους αφορά το απουσιολόγιο
Μήπως λοιπόν πρόκειται απλά για μια αναφορά που θα δώσει κατεύθυνση προς τα που πρέπει να ψάξουν για να λύσουν κάποιο μυστήριο
Ότιδήποτε άλλο θα ήταν άκυρο και γελοίο

Σωστά γιατί σε αυτήν τη σειρά δεν έχουμε δει τίποτα άκυρο και γελοίο. Nyxia

nadiap
nadiap
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Σεπ 30, 2011 1:49 pm

Δεν νομιζω να γραφτει το ονομα της Νταιζης.Δεν εχει καμια σχεση με την παρεα,δηλ εχει ,πηγε να την αφανισει lmao Οποτε τι νοημα θαχε να γρα-
φτει εκει το ονομα της.Και να κινδυνευε η Νταιζη ,σκασιλα της μεγαλη της
παρεας.
Στο απουσιολογιο εχουν γραφτει τα ονοματα της παρεας,επισης γραφτηκε το ονομα του Αγγελου και εκαναν τον συνειρμο ,οτι αυτος κατα καποιον τροπο
θα τους εσωζε.Επισης αν καπιος απ την παρεα κινδυνευε γραφονταν εκει
το ονομα του.
Εχω μια ιδεα,αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα μπορουσε να ισχυει.Θα μπορου-
σε να γραφτει το ονομα της Εριεττας.Απο ποιον;;;Ισως απ την Μελιτα,η
οποια θα την πυροβολησει.Γιατι να το γραψει;;;Ισως γιατι ξερει οτι καπως
ετσι λειτουργει το απουσιολογιο και θελησει να στειλει μια προειδοποιηση.
Ειναι λιγο τραβηγμενο δε λεω,αλλα μηπως και το να την εκβιαζει αυτος που
της πουλησε το πιστολι δεν ειναι τραβηγμενο;;
Η αλλη εκδοχη ειναι αυτη που λετε για τον Αραβαντινο και οτι μπορει να
εγραψε το ονομα της γυναικας του.Αλλα γιατι να το κανει αυτο.Για να βοηθη-
θουν τα παιδια του και να αναγνωρισουν την μητερα τους στον πινακα;Πολυ
κακο για το τιποτα ειναι αυτο.Θα μπορουσε να τους στειλει ενα ανωνυμο
γραμμα και να τους λεει ποια ειναι.

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από edem4ever Παρ Σεπ 30, 2011 2:52 pm

Για αρχή συμφωνώ με τη Γιούλη, πως γίνεται κάποιος να ξέρει ότι θα γραφτεί γυναικείο όνομα στο απουσιολόγιο και δεν έτυχε να πάρει το αυτάκι του πιο είναι αυτό;; imarton
Τεσπα...

Η Νταίζη, γιατί αν δεν την είχαν δώσει για υιοθεσία θα είχε μεγαλώσει μαζί με τον αδερφό της και θα ήταν κι αυτή μέλλος της παρέας της φεγγαρόπετρας, άρα αποκαθίσταται η φυσική τάξη πραγμάτων.

Η Εριέττα, για παρόμοιους λόγους με την προηγούμενη, plus δεν προσπάθησε να σκοτώσει κανένα!

Η Μελίτα, γιατί κάποιος θέλει να δώσει τον επίδοξο δολοφόνο της Εριέττας!

Η Δήμητρα για τους προφανείς λόγους...

Και τέλος η Στέλλα, γιατί είναι η φεγγαρόπετρα!!!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Σεπ 30, 2011 2:54 pm

edem4ever έγραψε:

Και τέλος η Στέλλα, γιατί είναι η φεγγαρόπετρα!!!


Για να δω αν τόπιασα
Εννοείς οτι η Στέλλα μας ήρθε ουρανοκατέβατη και μας έπεσε σαν πέτρα στην κεφάλα; lmao
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από dm10811 Παρ Σεπ 30, 2011 2:56 pm

nefelik έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Μπορεί να διαμαρτύρεται το πνεύμα της δόλιας Δήμητρας που έδωσε τη ζωή της να φέρει στον κόσμο ένα παιδί που έφτυσε τη μνήμη της για να δώσει στο δικό του παιδί βασιλικό όνομα τι να πω Razz
Σωστό κι αυτό. sisi Ούτε τους πέρασε από το μυαλό να βγάλουν τη μικρή Δήμητρα. Για να μην πω και για τη θετή μητέρα του Λουκά, που τον μεγάλωσε και δεν έχουμε ακούσει ούτε πώς την έλεγαν... Μας έφαγαν οι συνειρμοί και οι συνδέσεις με τη «Βέρα»...
Εχει αναφερθει η ιδεα να δοθει το ονομα ή της πραγματικης ή της θετης μητερας του Λουκα στη μικρη...Θυμαμαι μια φορα που το συζηταγε η Νορα με τη Στελλα νομιζω μπορει και με τον Λουκα δεν θυμαμαι καλα...Αλλα νομιζω η ιδια η Νορα το απερριψε γιατι θεωρησε οτι θα ηταν επιπονο για τον Λουκα ειτε το ενα ονομα ειτε το αλλο...Βεβαια θα μπορουσε να επιμεινει ο Λουκας αν ηθελε - που προφανως δεν ηθελε - αλλα ετσι κι αλλιως ουτε αναγκαστικο ειναι να δινεις στα παιδια σου ονοματα απο τους παπουδες ουτε - κατα τη γνωμη μου - ιδιαιτερα τιμητικο...Παντα θεωρουσα καλυτερη μια αλλη επιλογη...Οπως και να εχει και παλι πιο λογικο θα ηταν να εδινε το ονομα της μητερας που τον μεγαλωσε...Αυτη ηταν ουσιαστικα η μητερα του...

Οσο για το γυναικειο ονομα οταν το διαβασα αμεσως σκεφτηκα τη μητερα του Λουκα και της Εριεττας...Βεβαια οντως ειναι πολυ κακο για το τιποτα αλλα αν ειναι αυτο τοτε μαλλον θα ειναι συμβολικου χαρακτηρα αυτη η πραξη...Ο Ρουσσος και Αντιγονη αρνουνται οτι ξερουν τη γυναικα στον πινακα ετσι ο Αραβαντινος γραφει το ονομα της στο απουσιολογιο με διπλο σκοπο...Για να δειξει οτι τωρα που γυρισε τιποτα δεν θα μεινει κρυφο και οτι σκοπος του ειναι να βοηθησει τη παρεα...Δεν νομιζω να γραφτει το ονομα ειτε της Νταιζης ειτε της Εριεττας...Βεβαια δεν θα γραφτει απο την παρεα οποιοδηποτε ονομα οποτε ας ελπισουμε αν ειναι της Νταιζαρας να σβηστει αμεσως!!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από edem4ever Παρ Σεπ 30, 2011 3:18 pm

Clarabelle έγραψε:
edem4ever έγραψε:

Και τέλος η Στέλλα, γιατί είναι η φεγγαρόπετρα!!!


Για να δω αν τόπιασα
Εννοείς οτι η Στέλλα μας ήρθε ουρανοκατέβατη και μας έπεσε σαν πέτρα στην κεφάλα; lmao

Χαίρομαι που καταλαβαινόμαστε!!!! ;D
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από rachel Παρ Σεπ 30, 2011 6:13 pm

Ομολογω οτι οταν διαβασα την συνεντευξη, μου διεφυγε εντελως η συγκεκριμενη ερωτηση... Rolling Eyes

Προσεξα οτι αναφερεται στο απουσιολογιο «των παιδιων» και σκεφτομαι μηπως προκειται για ενα νεο απουσιολογιο με τα ονοματα των παιδιων της παρεας... και υπονοει ισως το ονομα της δευτερης κορης που θ’ αποκτησουν οι Νορα-Λουκας στο μελλον.... ;/

Σε περιπτωση που αναφερεται στο γνωστο μας απουσιολογιο, ισως χρησιμοποιησουν καποιο συμβολικο χαρακτηρισμο τυπου «Νεμεσις» για να συνδιαστει και η αφιξη του κυριου Λερα-Αραβαντινου ως προσωποποιηση της θειας δικης (σχημα αρκετα οξυμωρο μπορω να πω lmao )..... Matakia

Σχετικα με την πονεμενη-αδικημενη-χιλιοχαστουκισμενη κορασιδα ας περιοριστει στις υπολοιπες 99,9% ιστοριες που πρωταγωνιστει και ας αφησει αυτο το μοναδικο ψηγμα της παρεας αμολυντο.... Mmm


Υ.Γ. Καλε πηρα και εγω προαγωγη, εγινα «Μυστικοφανακι»!!! yey


rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από marakii Παρ Σεπ 30, 2011 9:05 pm

To απουσιολόγιο είναι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ και ΜΟΝΟ της παρέας ,αυτών των έξι ατόμων ,οπότε πιστεύω πως αν γραφεί κάτι θα πρέπει να σχετίζεται με αυτούς και μόνο (δεν εννοώ δικό τους όνομα) για κάποια στιγμή μου πέρασε οτί ίσως γράψουν το όνομα της μητέρας του Λουκά(scratch)αλλά μπορεί να λέω και κάτι τελείως φάουλ....Πραγματικά δεν έχω ιδέα!
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από Caroline Παρ Σεπ 30, 2011 9:42 pm

Η δημοσιογράφος που ξέρει ότι θα γραφτεί κάποιο όνομα στο απουσιολογιο? Rolling Eyes
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο; Empty Απ: Ποιό νομίζετε θα είναι το όνομα που θα γραφτεί στο απουσιολόγιο;

Δημοσίευση από zouz0unii Παρ Σεπ 30, 2011 10:14 pm

Μα ούτως ή άλλος είπε Γυναικείο όνομα....
Και σκέφτομαι εγώ τώρα με το αθώο μου μυαλουδάκι
Μήπως θα είναι της Εριέττας...?
Γιατί είναι αδερφή του Λουκά μην ξεχνιόμαστε...!
zouz0unii
zouz0unii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ♡ Σε ένα ροζ Συννεφάκι!! ♡
Ασχολίες : ✰ Να ονειρεύομαι..!! ♡

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης