Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

+19
Δ.Μπέλλος
gxnel
dm10811
loukasnora
Kitty
Καρ-Mik
sarita
roria
alex1
trelli petrakitsa
giwta007
evaki16
fay66
marakii
JESSIE
black_cat
ΣΨ1
evanna
Clarabelle
23 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Vote_lcap3%Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Vote_lcap31%Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Vote_rcap 31% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Vote_lcap25%Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Vote_rcap 25% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Vote_lcap14%Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Vote_rcap 14% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Vote_lcap27%Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Vote_rcap 27% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 36
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Οκτ 11, 2011 4:14 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από evanna Τρι Οκτ 11, 2011 6:21 pm

Τι και αν αλλαξε η ωρα....το επεισοδιο συνεχισε στο ιδιο βαρετο μοτιβο.Τελοσπαντων,ας πω μερικα πραγματα ανακατα....

-Δεν μας εφτανε που ειχαμε απο τη μια τη Νταιζη και απο την αλλη τη Μελιτα,τωρα τις ειδαμε και σε κοινη σκηνη! imarton Βεβαια η φυσικοτητα με την οποια η Νταιζη πηγε με το μεσιτη στο σπιτι ηταν ολα τα λεφτα! sisi
Επισης καποιος φουρνος θα γκρεμιστηκε μιας και σημερα η Μελιτα θυμηθηκε οτι εχει και ενα παιδι...ουαου!

-Η Νταιζη συνεχιζει την περιοδεια της με τις απειλες και τους εκβιασμους και εγω πληττω αφανταστα!Ο Λευτερης παντως μια χαρα της τα 'πε! Thumbs up

-Στο Χαριτεϊκο η συζητηση που ειδαμε χτες με την τριαδα της οικογενειας ηταν σαν να μην εγινε ποτε......η Μαριλια αρχισε παλι τα δικα της και ειχαμε νεο γυρο εντασεων! pff

-Τι ηταν αυτα που ακουστηκαν σημερα για το Μανο δια στοματος Λουκα?Περα του οτι τον εβαλε στο ιδιο σακι με τη Νταιζη το οποιο και προσπερναω,ειπε οτι τους μασουλησε τα λεφτα και εφυγε......τι ηταν ο Μανος δηλαδη προικοθηρας που τους εφαγε ο,τι ειχαν και δεν ειχαν και εξαφανιστηκε για να το γλεντησει....ημαρτον! livani
Και στο κατω-κατω ο χαρακτηρας του Μανου ηταν δημιουργημα των σεναριογραφων(οπως και ολοι δηλαδη) και δεν καταλαβαινω γιατι ξεφτιλιζεται ετσι ακομα και τωρα.....ή μαλλον καταλαβαινω και μαλιστα πολυ καλα αλλα δεν ειναι της παρουσης......Τι να πω... ainta

-Η μπεμπα Ρεγγινα πολυ γκρινιαριτα ειναι αλλα ειναι γλυκα οπως και να 'χει! Love! Ο Λουκας παλι απο τοτε που ηρθε το μωρο στο σπιτι επαψε να ασχολειται με τη Νορα....σημασια δεν της δινει πια!

-Ο Στεφανος και η Εριεττα καλα τα λενε αλλα να βλεπαμε κατι που να παραπεμπει περισσοτερο στο οτι ειναι ζευγαρι καλα θα'ταν(και δεν εννοω απαραιτητα ερωτικη σκηνη)!Παντως η αγγλικη προφορα της Ερις μου εμεινε! Razz

Κατα τ'αλλα βαρεθηκα να ακουω για τα διαμαντια,τον αγνωστο Χ και φυσικα το κοτετσι(btw αν θελουν να κανουν φαρμα και να παρουν και κατσικες να παρουν τη Μιρκα που στο τελευταιο επεισοδιο του προηγουμενου κυκλου ηταν η μονη που εκλεψε τις εντυπωσεις!)
Η ιστορια ειναι τραβηγμενη απο τα μαλλια και γενικως το πραγμα σουρνεται.....Ασχημο απο μενα! Rolling Eyes


Έχει επεξεργασθεί από τον/την evanna στις Τρι Οκτ 11, 2011 6:24 pm, 1 φορά
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Οκτ 11, 2011 6:24 pm

Νικολας -Μελιτα!Μπραβο Νικολα μου,επειδη δεν μιλας δεν σημαινει ,οτι δεν καταλαβαινεις και κυριως δεν ξεχνας!Ρουσος και Μανος πηραν οτι αφησε ο Λυτρας και το εκαναν δικο τους!Και η Μελιτα μουγκα στην στρουγκα με σκυφτο το κεφαλακι,που λιγο πριν το σηκωνε και ελεγε με περηφανια,οτι ναι λεω ψεμματα για την Εριεττα για να σωσω τον Στεφανο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Χριστε μου τι καταντια ειναι αυτη!!Ελεγα οτι ειναι ανωριμη,ανασφαλης,απο καλη οικογενεια ,μεγαλωμενη στα πουπουλα!Θα πω και δυο ακομα που μου ξεφυγαν και τα ειδα σημερα: μικροψυχη,κακοψυχη,με απιστευτο θρασος!Αυτη ειναι ηΜελιτα!Δοξαστε την!!!Απαξιω να μιλαω πια για την συμπεριφορα της και καταχαρηκα που την εφερε σε τοσο δυσκολη θεση η Νταιζη.Και δεν ειμαι φαν της Νταιζης ε;;;;;;;;;;;;;;;;Και στα προσεχως λεει στη Αμαλια οτι εκανε το καθηκον της σαν πολιτης livani ουτε να την φτυσω τελικα!Η Αμαλια ομως σε λιγα επεισοδια οντως θα το κανει το καθηκον σαν πολιτης!!

Νταιζη-Λευτερης!!+++++++++++++ παραπολλα +++ απο μενα σημερα στον Λευτερη.Ετσι ακουει η Νταιζη Λευτερη μου και πολυ καλα της ταπε.Ελεος πια.
Δικεκδικησε χρυση μου γυναικα αυτα που σου αφησε ο πατερας σου ,κανε οσο μπορεις δυσκολη τη ζωη του Ρουσου και αστα τα υπολοιπα.Αλλωστε αυτα τα διαμαντια δεν σου ανηκουν και οπως ειπε ο Λευτερης,τα ειχε τοσα χρονια και δεν τα ακουμπησε και ερχεται τωρα η Νταιζη και του ζηταει και τα ρεστα.
Αντε στον Χρηστο σου,γιατι ολοι εχουν καταλαβει οτι αυτος την εφαγε την Αννα!

Νικολας Λουκακος!!!!!!!!!!!!!Η λατρεια μου ο Λουκας ,πως τον παρηγορουσε τον φιλο του!Ηξερε λεει ο Λυτρας οτι εσυ εισαι γατονι και θα τα καταφερεις στην ζωη σου,με τα φακελακια lmao και γι αυτο δεν σου αφησε τιποτα!!Αφησε στον Μανο και στην Νταιζη που ηξερε επισης ποσο αχρηστοι ειναι και οι δυο και ειδες ο Μανος μεχρι και τα δικα μας εφαγε και την εκανε με ελαφρα!!
Τον χαρηκα τον Λουκα γιατι παντα διπλα στους φιλους του ειναι!
Και γελασα απιστευτα,γιατι τον αποπροσανατολιζει τον Νικολα ,οταν συζητανε,αυτος ειναι ο σκοπος του νομιζω για να τον κανει να ξεχαστει,γιατι δεν ειναι και λιγο να ανακαλυπτεις οτι ο πατερας σου με τις πραξεις του σε απορριπτει!

Νορα-Λουκας!Μια οαση ειναι αυτοι οι δυο!Πως ειναι τα κοριτσια μου;;Βγαλε μια φωτο με το κινητο να μου την στειλεις για να σας δω!! ή η απαντηση της Νορας στο που ειναι η Ρεγγινα:πηγε στο γραφειο,μια που δεν παταμε εμεις ,ειπε να παει αυτη!!Σκετες γλυκες και οι δυο,μαλλον και οι τρεις τωρα πια!!

Δειξτε μας και λιγο Στεφανο-Εριεττα,ημαρτον πια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από black_cat Τρι Οκτ 11, 2011 6:37 pm

Αν δεν το πω,θα σκάσω:Αυτά τα γυαλιά που φόραγε ο Λουκάς στην σκηνή με τον Νικόλα,είναι δικά του ή του τα έδωσε ο ενδυματολόγος?
Μου θύμιζε λαικό τραγουδιστή που βγαίνει να κάνει δηλωσεις σε μεσημεριανή εκπομπή τύπου "Super Star" Razz
black_cat
black_cat
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο άπειρο...κι ακόμα παραπέρα!
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες.I'm a bizzy bee! :p

https://s1184.photobucket.com/home/stellinaki_ch/index

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Οκτ 11, 2011 6:42 pm

ΣΨ, ήθελα να σχολιάσω, αλλά μ'έβγαλες απ'τον κόπο, τα είπες όλα όπως ήθελα να τα πώ κι εγώ....

Από μένα σήμερα ένα μεγάλο μπράβο στο Νικόλα, για τον τρόπο που αντιμετώπισε τη Μελίτα, και στο Λευτέρη, γιατί φέρθηκε στη Νταίζη όπως δεν της έχει φερθεί κανείς και την έκανε να φύγει με κατεβασμένο το κεφάλι!

Ο Λουκάς πάντα προσπαθούσε να "παρηγορήσει" το Νικόλα με παραδοξολογίες, αλλά σήμερα , όσα του είπε δεν ήταν καθόλου παράδοξα.... Ηταν πολύ σωστά και πραγματικά. Ο Μάνος πήρε μονομερώς όλη την περιουσία απ'το Λύτρα, έφτιαξε εταιρίες και ομίλους, και τα έχασε όλα, για το γινάτι του και για να εκδικηθεί όσους του πήγαιναν κόντρα. Κι ανάμεσα στις απώλειες, ήταν να χάσει η αδελφή του το κτήμα της Εδέμ, το μόνο δηλαδή περιουσιακό της στοιχείο (εκτός αν πούμε οτι αφού αυτός της το είχε δωρίσει, δικαιούτο να της το πάρει πίσω όποτε το χρειαζόταν, δηλαδή Γιάννης κερνάει, Γιάννης πίνει!) Αλλα ούτε τα λεφτά των σπουδών της κόρης του δίστασε να πάρει, για να γλυτώσει τη φυλακή, αφού πρώτα έκανε την υπεξαίρεση στην Εταιρία του Μπέλλου, για να φανεί στα μάτια όλων σαν ο προστάτης της αδελφής του. Κοινώς, όπως ακριβώς το είπε ο Λουκάς, τους τα πήρε και το σκασε αλά γαλλικά!
Ηταν ένα ακόμη καλό επεισόδιο, προχωρούμε σιγά σιγά αλλά σταθερά, και το μοναδικό παράπονό μου είναι το ίδιο με της ΣΨ: Δείξτε μας λίγο Στέφανο με Εριέττα, τόσο μεγάλη είναι πιά η απαίτησή μας???
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από marakii Τρι Οκτ 11, 2011 7:05 pm

Νταίζη-Μελίτα:Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 621900 η γνωστή ''καλή'' Νταίζη και η άγνωστη Μελίτα....οτί κουβαλάν και οι δύο τρέλα κουβαλούν οπότε μια χαρά θα μπορούσε να αντεπιτεθεί η Μελίτα στα σχόλια της πρώην τραγουδιάρας!

Ο Λευτέρης τα είπε τέλεια σήμερα στη Νταιζάρα!...

Τη Δαφνούλα την είδαμε με το σταγονόμετρο αλλά η σκηνή της με την Εύα πολύ μου άρεσε!...Έλεγε για το Νικόλα της και πόσο ευαισθητούλης είναι και στεναχωριόταν για τον πατέρα του...Δείξτε την καλέ τη Δαφνούλα περισσότερο!...

Λουκάς-Νικόλας:λάτρεψα το Λουκά να προσπαθεί να φέρνει επιχειρήματα για να προσπαθεί να κάνει το Νικόλα να νοιώσει καλύτερα!....

Η Μαριλού είδε το dvd αλλά τη γλώσσα δε τη βούτηξε στο μυαλό πριν μιλήσει και συνεχίζει να λέει τα ίδια για το Θάνο!...Μπορεί να είναι θολωμένη αλλά κάποιοα στιγμή πρέπει να καταλάβει...Πολύ καλές οι Ξυλά και Χήναρη στη σκηνή

Νταίζη-Χρήστος:Βαρέθηκα να ακούω τη Νταίζη να λέει τα ίδια και τα ίδιαΕπεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 123796

Νόρα-Λουκάς:ΛΑΤΡΕΨΑ ΛΑΤΡΕΨΑ ΛΑΤΡΕΨΑ τη Νόρα με τη μικρή στην αγκαλιά-η οποία είναι και γκρινιάρα-να προσπαθεί να την κοιμήσειΕπεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 681539 ΑΓΑΠΩ λέμεε!...

Λουκάκο δε θα τα πάμε καθόλου καλά ,σταμάτα να ασχολείσαι με το μωρό και πιάσε τη Νόρα...

Νικόλας-Μελίτα:πολύ καλή σκηνή!...

Έρη-Νόρα-Στέλλα:Δεν κατάλαβα πως τους βγήκε τόσο εύκολα οτί το δώρο προοριζόταν για το μωρό....πού ωραία η σκηνή πάντως!...

Αμαλία κλασσικά θεάα...Όταν Πεφάνη και Δρακουλάκη έχουν μαζί σκηνή απλάΕπεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 195890 Πολύ μου άρεσε η σκηνή με την αντίδραση της Αμαλίας μην είναι ψεύτικο το δικό της κόσμημα(Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 397896 )!

Αντιγόνη-Λουκάς:εξαιρετικοί και οι δυο!Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 145879 Υπέροχο το βλέμμα της κυρίας Παπαδημητρίου όταν αντίκρυσε το σχέδιο της!καθώς και όσα της είπε ο Λουκάς...!

Τι έγινε τελικά με αυτό το κόσμημα?ΟΕΟ? η Αντιγόνη έτρεμε να ανημερώσει το Ρούσσο και η τηλεφωνική κουβέντα των παραλήγων συμπεθέρων υπέροχη!...

η Στέλλα από που και ως που πάει στο γραφείο?Razz Η ατάκα της Νόρα περί μικρής που πήγε στο γραφείο όλα τα λεφτάΕπεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 191984 -θεάαα!-

Υ.γ.:θέλω να δω συνάθροιση της παρέας!

Επίσης θέλω να δω το Λουκά να πάψει να ασχολείται τόσο με τη μπεμπα και να ασχολείται πιο πολύ με τη Νόρα!
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από fay66 Τρι Οκτ 11, 2011 7:30 pm

Λοιπόν σήμερα μπορώ να αποτολμήσω και να πω ότι μου άρεσε.
Ίσως επειδή είχαμε πολύ καλές ερμηνείες και κάπως η υπόθεση προχώρησε , έστω και λίγο.

Θα σταθώ στο Νικόλα. Για πρώτη φορά μετά από πάρα πολύ καιρό , ίσως από τότε που κοντραρίστηκε με το Μάνο με το εργοστάσιο , ύψωσε το ανάστημά του .Ο τρόπος που τα είπε στη Μελίτα απόλυτα σωστός. Πάντα με την πλευρά του δίκαιου , υπερασπίστηκε ξεκάθαρα την Νταίζη και της τα είπε και ένα χεράκι για την κατάθεσή της απέναντι στην Εριέττα..Μπράβο του!
Όσο για τη Μελίτα κατάλαβε ότι δεν μπορεί να τα έχει όλα πια δικά της; Από τη μια να κατηγορεί άδικα την Εριέττα , ως Πουαρώ ότι έκανε δήθεν τη δολοφονία της Άννας.Και από την άλλη να μεσολαβήσει ο Νικόλας να μαζέψει την Νταίζη για να μην πηγαίνει στο σπίτι της. Είναι δικό της λέει και δεν έχει κανένα δικαίωμα. Αμ έλα που στην προκειμένη περίπτωση έχει.
Κάποια στιγμή θυμήκε ότι έχει και ένα παιδί και φοβάται μην διαταραχτεί η ψυχική της υγεία. Σώπα βρε μεγάλη , νωρίς θυμήθηκες ότι είσαι μάνα. Πάντως μια συμβουλή από μια μάνα. η ψυχική υγεία ενός παιδιού κυρά Μελίτα -και δεν γράφω τυχαία τη λέξη κυρά- δεν κινδυνεύει αν θα ζήσει σε παλάτι 800 τετραγωνικών μέτρων και αυλή 5 στρεμμάτων.Η ψυχική του υγεία κινδυνεύει και μάλιστα πολύ , αν η μάνα που του τυχαίνει αδιαφορεί για την ύπαρξή της. Γιατί στα τελευταία επεισόδια δεν τη βλέπω να κόπτεται και καθόλου για το έρμο το παιδί. Λες και δεν έχει τη Νεφέλη, λες και εξαερώθηκε.
Σπόιλερ:

Αφήνω το Νικόλα που απόψε έδωσε τα ρέστα του .
Ο Λουκάς πάλι προσπάθησε να τον παρηγορήσει που δικαιολογημένα έχει παράπονο από τον πατέρα Λύτρα. Κοντά του ο Λουκάς , πότε με καλά επιχειρήματα , πότε με όχι. Πάντως κοντά και δίπλα του.

Σωπάτε , είδαμε και λίγο Δάφνη απόψε .Πάλι καλά.Έλεγα μπας και πήγε καλοκαιριάτικα στην Αμερική στον αδερφούλη της γιατί σε κάτι δίλεπτα τη βλέπουμε και αν.

Λαζαρίδαινα. κανονικό εγκεφαλικό μόλις είδε το περιδέραιο.Πιστεύω ότι της ξέφυγε ότι αυτή ήταν η σχεδιάστρια. Για κοίτα που μας προέκυψε και Λαλαούνης η δικιά σου. Όλα τα ταλέντα πάνω της λοιπόν τα έχει.Πολυτάλαντη . Πάντως τη λαχτάρα την περνάει βλέποντας ότι ο Λουκάς καταλαβαίνει ότι αυτό δεν ήρθε από τον αγγελιοφόρο Ερμή και ότι το έχει στείλει ο γνωστός άγνωστος. Σφίγγουν τα πράγματα Αντιγόνη . Για αυτό πήρες έντρομη το Ρούσσο.

και τώρα που λέμε για Ρούσσο.Απόψε εξαφανιζόλ.Ούτε μια σκηνή. Φαίνεται εκείνη την ημέρα στα γυρίσματα πήγε να κάνει και μια βόλτα με το ιστιοφόρο του. Μόνο που στο έργο τον βλέπω να κάνει παρέα με μερικούς που έστειλε φυλακή. Η δικαιοσύνη μπορεί να αργεί να αποδοθεί , αλλά αργεί αλλά δεν λησμονεί .κάτι που ο Ρούσσος το ξέρει καλά.

Μυστικά χωρίς Νταίζη πλέον δεν υφίστανται. Πάει και μια επισκεψούλα στο Λευτέρη , αλλά στο τέλος κάπου η μαγκιά της έφυγε και έφυγε με κατεβασμένα τα φτερά. Ε , καιρός ήταν πια και με σένα.
Όμως όλα τα λεφτά σήμερα στο Μελιτάκι. Την έκανε να τα παίξει.Πού πας βρε πρωτάρα Μελίτα και μπλέκεσαι σε αναποδιές και σε δολοπλοκίες να τα βάλεις με τη μάστερ-δολοπλόκο; Και μετά πήγε κλαίγοντας στη μανούλα.

Την οποία μανούλα , Αμαλία , τη ζώνουν τα φίδια. Παίρνει τους δρόμους και ξεκινά τις εθιμοτυπικές επισκέψεις της του ψαρέματος , μπας και μάθει κάτι. Αλλά αντί να μάθει , φωτιές τις ανάβουν.Αχ βρε Αμαλία , φωτιά στα ποδαράκια σου!!

Η Νόρα μου άρεσε με το μωρό. Κάπου η Δρακουλάκη , δεν το παρα έχει με μωρά και αυτό μου φαίνεται ότι φάνηκε απόψε. Η μπουμπού έκλαιγε , είχε και τις ατάκες της να μην ξεχάσει , οπότε κάπου η μικρή... Δεν ξέρω , μπορεί και να είναι η ιδέα μου.Γάτα όμως η Νόρα. Εκμεταλλεύεται την επίσκεψη της Αμαλίας .Και επειδη την ξέρει της δείχνει το περιβόητο περιδέραιο. Ξέρει ότι αυτή θα γυρίσει τη γη ανάποδα , κάτι που φάνηκε και στα προσεχώς.
Καλό το αποψινό.μακάρι να είναι έτσι από εδώ και πέρα.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από evaki16 Τρι Οκτ 11, 2011 7:57 pm

Mε το που τελείωσε το επεισόδιο διάβασα ιστορία και τώρα που άνοιξα τον υπολογιστή για να σχολιάσω θυμήθκα ότι δεν θυμάμαι τίποτα... πάλι καλά που είδα και τους σχολιασμούς σας κορίτσια και μου ήρθαν ξανά στο μυαλό οι σκηνές...

Ευάννα θα συμφωνήσω μαζί σου... έχουμε απ΄τη μία τη Νταίζη απ΄την άλλη τη Μελίτα και χώρια πάει στο καλό αντέχονται (η Νταίζη δηλαδή γιατί η Μελίτα δεεεεν...) αλλά ότι θα τις βλέπαμε και σε κοινή σκηνή... αυτό παραπάει... 1η φορά θα πω κάτι τέτοιο αλλά ευχαρηστήθηκα τη Νταίζη να τα χώνει στη Μελίτα...Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 40334

Εύα-Μαρίλια-Αγγέλα... τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου...Sleep

Η Μελίτα γιατί πήγε στον Νικόλα ένας Θεός ξέρει... αγαπάει το Στέφανο λέει και θέλει να τον σώσει απ΄την κακιά Έρη... ε και εγώ είμαι ο πάπας της Ρώμης...

Κορόιδο έπιασε ο Πέτρος την Αμαλία τελικά??? Αχ Αμαλί μου προσέχουμε... ή μήπως το έκλεψε ο άγνωστος Χ με έναν άγνωστο τρόπο απ΄τη θυρίδα που το χε η Αμαλία? scratch (τίποτα δεν αποκλείω πλέον... όλα τα ενδεχόμενα είναι πιθανά σε αυτη τη σειρά...)

Η Ρεγγινούλα είναι μια γλύκα...Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 226538 Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 226538 Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 226538 (το όνομα με χαλάει βέβαια... αλλά αυτο είναι άλλο θέμα...)

Οι σκηνές Νικόλα-Λουκά και Εύας-Δάφνης ήταν πολύ ωραίες... Αχ αυτές οι φιλίες...Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 681539 Λάτρεψα τον Λουκά όταν προσπάθησε να ανεβάσει το ηθικό του Νικόλα... βέβαια δεν τον λάτρεψα καθόλου με τον τρόπο που το έκανε... είπαμε Λουκάκο... όχι και έτσι για τον Μάνο... Τέρας προσωποποιημένο τον παρουσίασε...Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 315438 Τέλος πάντων... τι να πω?

Όπως είπα και στην αρχή όταν έκλεισα την τηλεόραση και ασχολήθηκα με την ιστορία αυτό που μου είχε μείνει απ΄το επεισόδιο ήταν το απόλυτο τίποτα... ή δεν έχω καλή μνήμη... ή το επεισόδιο δεν είχε κάτι που ήταν άξιο να θυμάμαι και τις επόμενες ώρες... ΄
Ο μόνος λόγος που θα συνεχίσω να βλέπω τη σειρά είναι η Αμαλία και η Ρεγγινούλα μας μου φαίνεται!!! Οι μόνες που αξίζουν...
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Οκτ 11, 2011 8:12 pm

fay66 έγραψε:Η Νόρα μου άρεσε με το μωρό. Κάπου η Δρακουλάκη , δεν το παρα έχει με μωρά και αυτό μου φαίνεται ότι φάνηκε απόψε. Η μπουμπού έκλαιγε , είχε και τις ατάκες της να μην ξεχάσει , οπότε κάπου η μικρή... Δεν ξέρω , μπορεί και να είναι η ιδέα μου.

Πώς φαίνονται οι μαμάδες! Κι εγώ όταν κρατούσε το μωράκι η Νόρα κι αυτό έκλαιγε, έλεγα μέσα μου έτσι όπως το κρατάει, με το κεφαλάκι του χωρις στήριγμα να πηγαίνει προς τα πίσω, φυσικά κλαίει το μωρό. Οταν το σήκωσε όρθιο, σταμάτησε το κλάμα! Αλλά όπως λές κι εσύ, δεν ξέρει από μωρά, επρεπε να θυμάται και τα λόγια της.... Σιγά σιγά θα μάθει όμως.

Και μιά άλλη παρατήρηση, σχετικά με την Εύα αυτή τη φορά: Στη σκηνή με τη Δάφνη, σήμερα, αλλά και χτές στη σκηνή με Μαρίλια και Αγγέλα, μου φάνηκε τρομερά αδύνατη και χλωμή, σχεδόν καταπονημένη.... Μόνο τα μάτια της φάνταζαν τεράστια. Είναι φανερό οτι η ηθοποιός έχει κουραστεί τρομερά με θεατρικές παραστάσεις και γυρίσματα, και πολύ καλά κάνει που παίρνει λίγο time off, να ξαναγεμίσει τις μπαταρίες της....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από giwta007 Τρι Οκτ 11, 2011 8:34 pm

Αν ψηφίζω άθλιο θα είμαι πολύ αυστηρή? Δεν ξέρω αλλά εκτός απ΄τη σκηνή με Ευα και Δαφνη Λουκα-Νικόλα και τη Νόρα με τη μικρή δεν μου άρεσε κάτι άλλο... Τέλος πάντων ψηφίζω άσχημο γιατι είδαμε και Χρηστο...
Ερωτηση: Θα υπάρξουν άραγε καλύτερα επείσόδια? Ιδού η απορία...
giwta007
giwta007
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Πατρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Τρι Οκτ 11, 2011 8:49 pm

Από τους σχολιασμούς σας, να πω ότι και σήμερα έκανα καλά που ΒΑΡΙΟΜΟΥΝ να ανοίξω την τβ μου και να το δω!
Την καλύτερη δουλειά έκανα που έβλεπα διάφορα βιντεάκια στο youtube!!! Nyxia
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από alex1 Τρι Οκτ 11, 2011 9:41 pm

Ψήφισα καλό!!!!!!!

Νικόλας-Μελ:Ο Νικόλας την έβαλε στην θέση της και το χάρηκα όσο τπτ.
Γιατί σε θρασύτατα άτομα,αυτό τους πρέπει.Πώς πήγε,με τι μούτρα να ζητήσει το οτιδήποτε μετά απο οτι έχει κάνει;;;;;;;;;;;;;;
Πήγε να υπερασπιστεί τον αθώο Ρούσσο που δεν έχει κάνει καμμία λαμογιά ποτέ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;το παρελθόν όπως καλά της είπε το ξεχνάει;;;;;;;
Ποια αυτός ο χαρακτήρας με εκνευρίζει απίστευτα!!!!!!!να αγιάσει το στόμα σου Νικόλα!!!!!!!

Νταίζη-Μελ:Να μην χαρώ που πηγε με το κτηματομεσίτη στο σπίτι της;;;;;; lmao lmao το περίμενα πως και πως!!!!!!!και ειδικά πια στην οικ.Ρούσσου,(εξαιρείται η Αμαλία)θα χαρώ διπλά και τριπλά,να μην πω καλύτερα οτι τους κάνει!!!!!!!!!

Αμαλία-Νόρα:Τελικά η δουλειά της "παλιοπαρέας"ήταν καλοστυμένη!!!!!!!!Και που πήγαν τόσα λεφτά;;;;;;;;;;;
Πιθανότατα το κολιέ της Αμαλίας,βγήκε σε αντίγραφο,για να μην πιέζεται η καλλιτέχνης,μέχρι να της έρθει η έμπνευση.Έπρεπε να διαμάντια,ή καλύτερα οι πολύτιμοι λίθοι,να δεθούν σε κόσμηματα,για να μην πέσουν σε ξένα χέρια και φυσικά για να μην κινήσουν υποψίες!!!!!!!!
Καλοδουλεμένη μηχανή,και φυσικά σε όλο το κόλπο πρώτη μούρη η Αντιγόνη.Λείπει ο Μάης απο την Σαρακοστή;;;;;;;;;;;;;;;;;

Λουκάς:Ο Λουκάς έχει τον δικό του τρόπο να συμπαραστέκεται στους φίλους του,αλλά το θέμα είναι οτι βρίσκεται δίπλα τους!!!!!!!!!!
Πάντως τον Νικόλα τον καταλαβαίνω που αισθάνεται πικραμένος,και όχι μόνο!!!!!!αλλά είπαμε δεν είμαστε όλοι οι άνθρωποι φτιαγμένοι στο να γίνουμε γονείς.

Εύα-Μαρίλια:Επιτέλους είδε το dvd Palamakia άντε επιτέλους να τελειώνουμε γιατί κουράστηκα!!!!!!!!

Λευτέρης-Νταίζη:Σήμερα τις απανωτές χαρές μου τις έδωσαν οι άντρες της σειράς.Πρώτος ο Νικόλας,και μετά ο Λευτέρης.Δεν φτάνει όπως ορθά τις είπε,που τον έβαλαν στο στόχαστρο,αλλά ζητάει και ρέστα.
ΦΩΝΗ και πάλι ΦΩΝΗ.
Όχι να φοβηθούμε και την Νταίζη,ας το αφήσουμε στην οικ.Ρούσσου xixixi

Ο πίνακας εξαφανίστηκε,(τι πρωτότοπο)αλλά ο γνωστός "άγνωστος"θα τον φέρει πεσκέσι όταν εκείνος θα θελήσει!!!!!!!

Καλό σημερα το επεισόδιο,και αυτό οφείλεται στον Νικόλα και στον Λευτέρη.

Σοφία μου ένα oscar απο εμένα για το σημερινό σου σχολιασμό!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από roria Τρι Οκτ 11, 2011 10:47 pm

ΣΨ1 έγραψε:Δειξτε μας και λιγο Στεφανο-Εριεττα,ημαρτον πια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Το ζουμί όσων θα έγραφα κανονικά περικλείεται σε αυτή τη φράση.
Δυο λόγια για τα υπόλοιπα: δεύτερη μέρα που δεν θα ψηφίσω το επεισόδιο. Απόψε μου συνέβη κάτι παράξενο: ενώ είχε ένα ρυθμό και κυλούσε όσο το έβλεπα, όταν τελείωσε δεν μου έμεινε σχεδόν τίποτα.
Μόνο ότι επιτέλους ο Νικόλας, έστω και στα τελευταία επεισόδια, ξαναβρίσκει τον εαυτό του, εκείνον του πρώτου κύκλου και ξαναβρίσκει και έναν πιο ουσιαστικό ρόλο εντός της σειράς.
Η κωμική στιγμή του επεισοδίου ήταν όταν η Μελίτα εξέφρασε την ανησυχία της για την ηρεμία του ...παιδιού της lmao Εξαιρετικό (αν και μάλλον δεν προοριζόταν για αστείο)!
Και τέλος μια απορία, αναφορικά με τις περιλήψεις: θυμάμαι λάθος ή όντως η περίληψη του σημερινού έγραφε ότι η Μαρίλια βλέπει το DVD και γίνεται πιο διαλλακτική προς την Εύα;
Δεν είμαι στα καλύτερά μου ώστε να ανατρέξω στο Μπαμπινιώτη, αν το έκανα όμως είμαι σίγουρη ότι ο ορισμός στο λήμμα διαλλακτικός δεν θα είχε πολλή σχέση με αυτό που είδα.
Δεν έχω τίποτα άλλο να γράψω και δεν είμαι καθόλου σίγουρη ότι γι' αυτό ευθύνεται η ίωση.
ΣΨ μου, σε ευχαριστώ πολύ για τα περαστικά στο σχολιασμό του χθεσινού. Τώρα τα είδα.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Οκτ 11, 2011 11:00 pm


Μερικές σκόρπιες σκέψεις απο μένα για όσα είδα

Ας ξεχάσω όσα είδα δυό χρόνια και ας μείνω σ αυτά που μου λένε.

Απ όσο κατάλαβα ο Λύτρας είχε αφήσει χρήματα για τη Νταίζη και το Μάνο στο Ρούσσο.

Συμπεραίνω λοιπόν οτι η βιτρίνα ήταν Λύτρας χρεοκωπημένος και στην ουσία ο Λύτρας είχε χρήματα και τα άφησε στα παιδιά του δια της πλαγίας οδού.

Ο Ρούσσος λοιπόν επέλεξε να δώσει τα χρήματα στο Μάνο ίσως γιατί μέσω της κόρης του και του γάμου της πάλι η δική του οικογένεια θα τα χαιρόταν και κράτησε για τον εαυτό του το μερίδιο της Νταίζης που έτσι κι αλλιώς ούτε τα περίμενε ούτε το ήξερε για να τον ενοχλήσει

Ποιός μας λέει λοιπόν οτι δεν έχει αφήσει κάτι και για το Νικόλα και ο Ρούσσος επίσης να το καταχράστηκε;

Κάτι όμως μου λέει οτι τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι.
Σήμερα ακούστηκε κι όχι μια φορά οτι ο Νικόλας αισθανόταν πως ο πατέρας του τον μισούσε και ίσως δεν ακούστηκε τυχαία
Μακάρι να καταφέρουν να με ξαφνιάσουν με κάτι αν και δεν το πιστεύω και πολύ.

Η περιοδία του τσόκαρου συνεχίστηκε. Ακάματο αυτό το κορίτσι. Αφού πήρε όσα μπόρεσε να κλέψει ήρθε να διεκδικήσει και τα νόμιμα. Δεν βρέθηκε βρε παιδάκι μου ένας άνθρωπος να της πει δώσε κυρά μου πίσω τα κλεψιμέικα και μετά σε βοηθάμε να βρεις το δίκιο σου.

Μόνο ο Λευτέρης σήμερα της τα είπε έξω απ τα δόντια και λούφαξε η τύπισα. Αυτή τη γλώσσα καταλαβαίνει αυτή. Ανέβηκε δυό σκαλοπάτια στην εκτίμησή μου ο φίλος μας ο Λευτέρης με τη συμπεριφορά του.

Η κομπίνα πάντως ήταν καλοστημένη. Τα πλαστά και κλεμένα έργα τέχνης πουλιόντουσαν με αντίτιμο πολύτιμους λίθους και τα πετραδάκια γίνονταν κοσμήματα και ρίχνονταν στην αγορά. Ωραία μπίζνα που θάλεγε κι ο Κυριάκος. Απ ότι φαίνεται ο Ρούσσος κι ο Αραβαντινός είχαν δέσει τα δικά τους πετραδάκια και τα πρόσφεραν έκαστος στη σύζυγο. Τώρα πως γίνεται ο ένας απατεώνας να στριμώχνεται στη γωνία απ τον άλλον και να λέμε τον έναν άτιμο και άθλιο και τον άλλον πληγωμένο πατέρα μόνο οι σεναριογράφοι το ξέρουν.

Το άλλο γυναικίδιο της σειράς (για το κατσαρό μιλάω) συγχίστηκε. Πήγε η Νταιζούλα με το μεσίτη να εκτιμήσει το φτωχικό της και τα είδε σκούρα. Ξέχασε οτι το σπιτάκι το αγόρασε ο Ρούσσος ξέχασε οτι ο μεγάλος της έρωτας της έλεγε οτι αγοράστηκε με βρώμικο χρήμα και ήθελε να της το προσφέρει με το δικό του το καθαρό και ανησύχησε οπότε έπιασε κι αυτή τους δρόμους και πήγε να φορτωθεί στο Νικόλα. Να το κλείσει το ιατρείο και να ταίζει τις κότες προτείνω. Στραβοί κουτσοί σε κείνο το γραφείο του κουβαλιούνται. Χτες η Νταίζη σήμερα η Μελίτα. Στην ανάγκη αν επιμένει στην ιατρική να αλλάξει ειδικότητα. Προτείνω την ψυχιατρική με αυτές που έμπλεξε

Η Μαρίλια είδε τα dvd και επανήλθε δριμύτερη. Αυτό το κορίτσι θέλει καλά και ντε να εκδικηθεί την Εύα. Έτσι το έκανε να νοιώθει η Αγγέλα. Η Εύα φταίει για όλα μ αυτό την πότησε οπότε έτσι αντιδράει. Πάντως της έχω λύση. Μπορεί αν θέλει να συνεργαστεί με τη Νταίζη ή τη Μελίτα ή ακόμη καλύτερα και με τις δύο μαζί να την τελειώσουν γιατί όλο αυτό με κούρασε σε σημείο που αναρωτιέμαι γιατί δεν την τέλειωσαν στο γκρεμό. Έτσι κι αλλιώς ιστορία δεν της έδωσαν συμμετοχή δεν έχει θα είχα σταματήσει κι εγώ να ταλαιπωρούμαι να βλέπω τη σειρά έστω και στο γρήγορο.

Υγ. Τα σχόλια οτι ο Μάνος έφαγε τα λεφτά όλων κάνω πως δεν το άκουσα Δεν αξίζει τον κόπο να το συζητώ καν. Εγώ έβλεπα τη σειρά ενώ κάποιοι απ την ομάδα σεναρίου προφανώς δεν έκαναν τον κόπο όταν πήραν τη σκυτάλη να ρίξουν μια ματιά τι είχε δει το δόλιο το κοινό τις δυο πρώτες σεζόν

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από sarita Τρι Οκτ 11, 2011 11:09 pm

μαρακι ακομα περιμενεις εκπληξεις?Με εκπλησσεις.
Οσο για τον μανο και οι καινουριοι και οι παλιοι ξερουν τι γραφουν και γιατι.
Κατι μου λεει οτι το θεμα κοτετσι δεν ειναι τυχαια επιλογη και οποιος καταλαβε καταλαβε που ελεγε και μια ψυχη.
Ειναι τραγικα ανατριχιαστικο να αποδεικνυεται το τραγουδι τους ο οιωνος για αυτα που βλεπουμε.Καποτε ανατριχιαζαμε οταν το ακουγαμε και τωρα απλα συνειδητοποιουμε και λυπουμαστε για την καταντια της σειρας.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Οκτ 11, 2011 11:12 pm


Κάποτε είχαμε το λιγότερο δέκα σελίδες σχολιασμούς και σχεδόν πάντοτε ψήφιζαν το επεισόδιο περισσότερα απο 100 άτομα
Δες τώρα τι γίνεται
Απογοητευμένο κοινό που παρακολουθεί απλά για να δει το τέλος
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Οκτ 11, 2011 11:16 pm

Μαρία μου, δεν ενδιαφέρεται ο κόσμος για το δράμα της Νταίζης, και τις υστερίες της Μελίτας...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Οκτ 11, 2011 11:21 pm

Καρ-Mik έγραψε:Μαρία μου, δεν ενδιαφέρεται ο κόσμος για το δράμα της Νταίζης, και τις υστερίες της Μελίτας...


Λογικό δεν είναι;
Το κοινό παρακολουθούσε την ιστορία μιας παρέας και τη διαδρομή της προς την Εδέμ
Η Νταίζη που κολάει σε όλο αυτό; Ο Αραβαντινός ο Λαζαρίδης ο Χατζηβασιλείου τι σχέση έχουν με αυτή την διαδρομή;
Αφήσαμε τους ζωντανούς και ασχολούμαστε με τις κομπινες των πεθαμένων και την άξια απόγονο Νταίζη

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Οκτ 11, 2011 11:23 pm

Ξέχασες και την Στέλλα! Απο τότε που αρχισε η σειρά να κινείται γύρω απο αυτούς, τα νούμερα πέσανε κατακόρυφα!
Που είναι τα 19άρια που έκανε τότε με την σχέση Λουκά-Νόρας και τον Μάνο-Στεφανο-Ευα?
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από Kitty Τρι Οκτ 11, 2011 11:26 pm

Γεια σας παιδιά...

Clarabelle και Jessie ευχαριστώ για το καλωσόρισμα....προσπάθησα να σας απαντήσω στην ενότητα για το προηγούμενο επεισόδιο αλλά είχε ήδη κλειδώσει...


Στο επεισόδιο τώρα...

Η Νταίζη έφερε κτηματομεσίτη να εκτιμήσει την χρηματική αξία του σπιτιού της Μελίτας με τη Μελίτα μέσα στο σπίτι...η αποθέωση της κατινιάς. Αφού με τον Ρούσσο τα έχει γιατί χτυπά παράπλευρα; Τι της φταίει η Μελίτα και η κόρη της;

Να δεχτώ ότι ο Ρούσσος της έκλεψε διαμάντια....δεν τα πήρε πίσω όταν απέσπασε ένα τεράστιο χρηματικό πόσό από τον Ρούσσο, την Εριέττα και τον Στέφανο λίγους μήνες πριν; Πώς απειλεί θεούς και δαίμονες όταν δεν έχει αποδεικτικά στοιχεία που θα τη δικαιώσουν; Από που κι ως που θα πάρει τα σπίτια του Ρουσέικου όταν δεν μπορεί να αποδείξει την απάτη; Το γράμμα από μόνο του δεν αρκεί και φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση να φύγουν από τα σπίτια τους οικειοθελώς. Νομίζει αληθινά ότι τρομάζει κανέναν ή προσπαθεί απλά να εκτονωθεί;

Χάρηκα που της την είπε ο Λευτέρης. Καιρός ήταν να ανεβάσει λίγο τους τόνους αυτό το παιδί.

Η Μαρίλια δεν μπορεί ακόμα να δεχτεί την αλήθεια...γιατί ακόμα δεν εμπιστεύεται την Εύα....και γιατί δεν μπορεί να δεχτεί ότι έπεσε θύμα τέτοιας κοροιδίας από τον Θάνο.

Γιατί όλοι πηγαίνουν επιμένουν να πηγαίνουν και να ανακρίνουν την Αντιγόνη που δε λέει ποτέ τίποτα επί της ουσίας είναι απορίας άξιο...

Μόνο η Αμαλία θα μπορούσε να πειράχτεί στη σκέψη ότι το περιδέραιό της ήταν ψεύτικο και όχι στη σκέψη ότι γινόταν παράνομη διακίνηση διαμαντιών μέσω των κοσμημάτων....

Ο καημένος ο Νικόλας...ποτέ δεν ήταν φιλοχρήματος αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν δικαούταν ένα μέρος από την περιουσία του πατέρα του. Οι εξηγήσεις του Λουκά είχαν κάποια βάση αλλά δεν δικαιολογούν την πράξη του Λύτρα.

Εκτός και αν αποδειχτεί οτι ο Λύτρας δεν ήταν πραγματικός του πατέρας...και πάλι όμως...σαν γιος του μεγάλωσε οπότε δεν θα έπρεπε να έχει σημασία.

Ψήφισα καλό γιατί δεν κουράστηκα ούτε βαρέθηκα ιδιαίτερα....θα προτιμούσα περισσότερες εξελίξεις όμως παρά το αναμάσημα παρόμοιων σκηνών.

Kitty
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από loukasnora Τρι Οκτ 11, 2011 11:26 pm

Το ότι τα επεισόδια δεν παλεύονται το ξέραμε!Το τραγικότατο μοντάζ το πρόσεξε κανείς;Η Εύα πήγε στην Δάφνη με το μαλλί πιό κατσαρό και με άλλα ρούχα,ενω αργότερα με την νέα επίθεση της Μαρίλιας αφού είδε το dvd το μαλλί και τα ρούχα της ήταν αυτά της χθεσινής σκηνής της με Αγγέλα-Μαρίλια!Αλλά εδώ δεν πρόσεξαν να σουλουπώσουν το σενάριο,με το μοντάζ θα ασχολιόντουσαν; Fskl Fskl

Ο Λευτέρης στην σκηνή με την Νταίζη ήταν πάρα πολύ καλός!Να αγιάσει το στόμα σου παλικάρι μου! Congrats Congrats

Η Νταίζη αδιάφορη και κουραστική όπως πάντα! pff

Η Αμαλία απίστευτη όπως πάντα! : respect :

Μου άρεσε αρκετά η σκηνή Λουκά-Αντιγόνης!Το σοκ στο βλέμμα της απίστευτό και αυτό ήταν που την έκανε να πει ότι εκείνη το είχε σχεδιάσει!Κάπως έτσι νομίζω πως της ξέφυγε και ότι ξέρει ποιά είναι η γυναίκα του πίνακα του Χατζηβασιλείου!

Ο χαμηλός τόνος της φωνής του κυρίου Κατρανίδη ομολογώ πως με εκνευρίζει τα μάλα!

Η πίκρα του Νικόλα για τον πατέρα του ήταν αφοπλιστική!Κι εγώ αναρωτιέμαι για πιό λόγο φέρθηκε έτσι στο νόμιμο παιδί του ο Λύτρας!

Η Μελίτα που πήγε στον Νικόλα να ζητήσει και τα ρέστα ξανά τόσο μα τόσο εκνευριστική!Ο Νικόλας της τα έχωσε πολύ ωραία!Εύγε αγόρι μου!

Ψηφίζω άσχημο!Το ''άθλιο'' του πέφτει πολύ!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από Kitty Τρι Οκτ 11, 2011 11:29 pm

Μελίτα...

Γιατί η Μελίτα θεώρησε σωστό να ζητήσει τη βοηθεια του Νικόλα για το θέμα της Νταίζης...άγνωστο.

Και το ότι ξέρει ότι η Εριέττα σκότωσε την Άννα....ασχολίαστο.

Ο Νικόλας όπως πάντα...κύριος. Ίσως περισσότερο από όσο έπρεπε έχοντας απέναντί του μια όχι τόσο κυρία.

Kitty
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Οκτ 11, 2011 11:30 pm

Kitty έγραψε:Γεια σας παιδιά...

Clarabelle και Jessie ευχαριστώ για το καλωσόρισμα....προσπάθησα να σας απαντήσω στην ενότητα για το προηγούμενο επεισόδιο αλλά είχε ήδη κλειδώσει...

To επεισόδιο κλειδώνει λίγο πριν ξεκινήσει να προβάλεται το νέο. Αν θες να προσθέσεις κάτι, μπορείς να το κάνεις στις γενικές συζητήσεις, ή σε κάποιο ανάλογο θέμα ))
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Οκτ 11, 2011 11:32 pm

loukasnora έγραψε:Το ότι τα επεισόδια δεν παλεύονται το ξέραμε!Το τραγικότατο μοντάζ το πρόσεξε κανείς;Η Εύα πήγε στην Δάφνη με το μαλλί πιό κατσαρό και με άλλα ρούχα,ενω αργότερα με την νέα επίθεση της Μαρίλιας αφού είδε το dvd το μαλλί και τα ρούχα της ήταν αυτά της χθεσινής σκηνής της με Αγγέλα-Μαρίλια!Αλλά εδώ δεν πρόσεξαν να σουλουπώσουν το σενάριο,με το μοντάζ θα ασχολιόντουσαν; Fskl Fskl



Aυτό είναι το λιγότερο
Υπάρχουν σκηνές που άλλοι φορούν καλοκαιρινά κι άλλοι χειμωνιάτικα.
Σήμερα η Νταίζη πήγε στη Μελίτα με καμπαρντίνα και η Μελίτα ήταν με φανελάκι
Η Αμαλία με τα χειμερινά ρούχα και άσπρη τσάντα
ΟΛΕ
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από Kitty Τρι Οκτ 11, 2011 11:33 pm

Ρητορικές ερωτήσεις...

Γιατί οι ήρωες πιστεύουν ότι με την ανάκριση θα εκμαιεύσουν τις πληροφορίες που θέλουν;

Γιατί μιλάνε για τα διαμάντια σαν να ήταν....καραμέλες; Ειδικά σε μια περίοδο οικονομικής κρίσης που οι περισσότεροι άνθρωποι προσπαθούν απλά να τα βγάλουν πέρα;

Πώς η Αμαλία μεταπηδά από την αβάσταχτη ελαφρότητα του είναι στο Είναι αργά για δάκρυα Ηλέκτρα με τόση ευκολία;


Kitty
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης