Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011

+18
Ioanna T
ilectra
zeta88
Δ.Μπέλλος
rachel
fay66
dm10811
aggeliki
JESSIE
Antigoni!
Καρ-Mik
ΣΨ1
fantina
alex1
trelli petrakitsa
fay
evaki16
Clarabelle
22 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap3%Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap23%Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 23% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap33%Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 33% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap26%Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 26% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap5%Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap10%Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 10% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 39
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011

Δημοσίευση από roria Τρι Οκτ 18, 2011 2:14 pm

Νωρίς-νωρίς, λίγες ώρες πριν κλειδώσει lol! , ας γράψω κι εγώ!!!
Προσωπικά τη σειρά τη βλέπω κυρίως για ορισμένες ιστορίες και ορισμένους ηθοποιούς που με ενδιαφέρουν. Μη υπαρχόντων αυτών, δεν θα την έβλεπα.
Έχω πάντως την αίσθηση ότι ,δεδομένης και της ένδειας που προβλέπεται και στο τηλεοπτικό τοπίο με τα άπειρα ριάλιτυ που κατ' εμέ αποτελούν σκυλοτροφή και πολύ φτηνή μάλιστα, μάλλον θα τα νοσταλγήσουμε τα Μυστικά, άμα τελειώσουν...
Στο χθεσινό επεισόδιο τώρα: θα σχολιάσω το 1/3 του. Υπέροχες για μένα οι σκηνές Λουκά-Νόρας-Έρης, Λουκά-Νόρας-Στέφανου και Λουκά-Έρης.
Είναι φανερό ότι ο Λουκάς που ανησυχούσε επειδή στην αρχή δεν μπορούσε να νιώσει κάτι για την αδερφή του, τώρα την έχει πια βάλει στην καρδιά του και όχι μόνο επειδή είναι αδερφή του, αλλά και επειδή είναι αυτή που είναι. Εξαιρετική η Μαντυ Λάμπου σε όλες τις σκηνές της σύλληψης και της φυλακής, δένουν θαυμάσια, νομίζω, με τον Παναγιώτη Πετράκη. Εμένα τουλάχιστον, τις τελευταίες μέρες, κάθε φορά που έχουν σκηνή μαζί καταφέρνουν να με συγκινήσουν.
Ο Στέφανος δεν μπορεί πλέον να είναι ο ψύχραιμος και μετρημένος εαυτός του, ούτε μπροστά σε τρίτους. Δεν αντέχει αυτό που συμβαίνει και το δείχνει. Είναι έτοιμος να θυσιάσει χαλαρά την ελευθερία του για χάρη της Εριέττας κι αυτό ξαφνιάζει ευχάριστα τα Λουκονοράκια που προφανώς δεν του το 'χαν. Εξαιρετικός και ο Αλέξανδρος Σταύρου.Το αλαφιασμένο βλέμμα, οι σπασμωδικές κινήσεις, η φωνή που ράγιζε κάποιες στιγμές ήταν κάτι παραπάνω από εύγλωττα.
Μιλώντας για βλέμμα, πολύ ζεστή και ανθρώπινη η σκηνή της Εύας με τη Μαρίλια στο νοσοκομείο. Η μικρή αρχίζει να ξαναβρίσκει τον εαυτό της, γιατί σκάρτο παιδί δεν νομίζω ότι είναι και η Εύα από τη μεριά της βρίσκει με οδηγό την αγάπη της τις χειρονομίες και τα βλέμματα της μάνας.
Με το Λευτέρη πάλι, της βγήκε η πληγωμένη γυναίκα που έχει σκληρύνει από τα όσα πέρασε, με αποτέλεσμα να γίνεται κάποιες φορές άδικη. Σε αντίθεση με τη Δάφνη, εγώ δεν θεωρώ ότι οι δυο τους τσακώθηκαν για βλακείες. Το τάιμινγκ του Λευτέρη ήταν λάθος, αλλά το παράπονό του ήταν ειλικρινές και απόλυτα δικαιολογημένο. Και επειδή όντως αγαπιούνται (σε αυτό συμφωνώ με τη Δάφνη), θα ήθελα στην επανασύνδεσή τους την υπέρβαση να την κάνει αυτή τη φορά η Εύα και όχι ΠΑΛΙ ο Λευτέρης!
Εξίσου ζεστή και ανθρώπινη η σκηνή που ο Λουκάς γυρίζει στο σπίτι, το μωρό κοιμάται, η Νορα δουλεύει καθισμένη στο κρεβάτι κι οι δυο τους συζητούν για τα γεγονότα της μέρας που πέρασε. Μια από τις πιο φυσικές και ανεπιτήδευτες σκηνές που έχω δει τους τελευταίους μήνες στη σειρά κι ας μην είχε κάτι το "εξαιρετικό". Αυτή ακριβώς ήταν η ομορφιά της. Θα μπορούσε άνετα να έχει διαδραματιστεί στο δικό μας σπίτι.
Και επειδή δεν θα μπορούσε να περάσει ολόκληρο επεισόδιο χωρίς μια κωμική νότα, η Μελίτα ανησυχεί μήπως εξαιτίας της επικείμενης κατάθεσης της Αμαλίας οι άνθρωποι που αγαπάει lmao την ...παρεξηγήσουν! Όχι καλέ, τι λόγος! Μόνο αν σκοτώσεις την Έρη και μετά την τεμαχίσεις μπορεί να σου κακιώσουν για καμιά βδομάδα, έτσι είναι όμως ο κόσμος με τους ευαίσθητους μίσχους: σκληρός και άδικος!

Τα υπόλοιπα 2/3 του επεισοδίου ήταν Νταίζη σε κάθε πιθανή και απίθανη variation και ο επ' αυτού σχολιασμός μου είναι ο κάτωθι:
imarton ainta wall

Και δύο υστερόγραφα:
Υ.Γ.1 Καλά, όλοι οι πίνακες σε αυτή τη σειρά προορίζονται για (κυριολεκτικό ή μεταφορικό ) σφάξιμο;;;
Υ.Γ.2: Δεν πίστευα ποτέ ότι θα το έγραφα αυτό, αλλά θα μου άρεσε να δω λίγη ...τζαμαρία:να δω δηλαδή και το Στέφανο μόνο του να ατενίζει το άπειρο, να δω πώς περνούν οι νύχτες του με την αγαπημένη του στη φυλακή. Θα μου πείτε, με τέτοιες άχρηστες σκηνές θα γεμίζουμε το επεισόδιο; Και μετά, πού θα χωρέσει η ...Νταίζη;;;
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Οκτ 18, 2011 2:50 pm

Roria, εξαιρετικό το κείμενό σου, όπως πάντα άλλωστε....
Σχετικά με τη Νταίζη, επειδή για πρώτη φορά κυνηγάει κάτι που πράγματι της ανήκει, και επειδή για το λόγο αυτόν θα προκαλέσει ταραχή στον Ρούσσο, που για ακόμη μια φορά φάνηκε το ποιόν του, όπως και στην Αντιγόνη, που κι αυτή είναι εξ ίσου ένοχη, όλο το σκηνικό με τη Νταίζη στην παρούσα φάση με ευχαριστεί.... Αποτελεί μέρος του σχεδίου εκδίκησης του Αραβαντινού, και βγάζει ένα ακόμη μυστικό στην επιφάνεια. Γι'αυτό και δεν δυσανασχετώ για την παρουσία της ....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011

Δημοσίευση από elenp Τρι Οκτ 18, 2011 3:57 pm

Το επεισόδιο ήταν πολύ ωραίο. Η σκηνή με τον Λουκά, την Νόρα και την Εριέττα ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς και η Νόρα προσπάθησαν να ενθαρρύνουν λίγο την Εριέττα ενώ εκείνη σκέφτεται και τον Στέφανο και τους μίλησε γι' αυτό. Η σκηνή με τον Νικόλα και την Δάφνη ήταν πολύ ωραία, ο Νικόλας μίλησε με την Δάφνη για την υπόθεση και τι σκοπεύει να κάνει με τα χρήματα και η Δάφνη του είπε μήπως θα έπρεπε να το χειριστεί η ίδια το θέμα μιας και αυτός επειδή είναι έτσι μπορεί να μην πάρει τα χρήματα που δικαιούται ο ίδιος. Η σκηνή με τον Χρήστο και την Νταίζη ήταν πολύ ωραία, η Νταίζη παραδέχτηκε στον Χρήστο πώς έπρεπε να φύγουν από εκεί όταν αυτός της το είχε προτείνει αλλά του είπε πώς θα πρέπει να φύγει μόνος του γιατί τον κυνηγάνε και φοβάται μην τα ανακαλύψουν και τον κατηγορήσουν και δεν το θέλει αυτό. Η σκηνή με την Εύα και την Μαρίλια ήταν πολύ ωραία, η Εύα έκανε μία κουβέντα με την Μαρίλια για το θέμα της εγκυμοσύνης και ότι αυτό δεν θα την επηρεάσει στο να κάνει παιδιά όταν το θελήσει η ίδια. Η σκηνή με τον Λουκά, την Νόρα και το μωρό ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς και η Νόρα συζήτησαν τα θέματα που έχουν για την υπόθεση αλλά φυσικά δεν παρέβλεψαν να σχολιάσουν και λίγο το μωρό τους.
Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Τρι Οκτ 18, 2011 4:06 pm

dm10811 έγραψε:Θελω τοσο μα τοσο να δω μια σκηνη που θα μπαινει η Νορα στο σπιτι θα βρισκει τη Νταιζη εκει και θα τη πεταει εξω απο το σπιτι της!!!!!Ελεος!!!!!Και μετα να πεταξει και τη Στελλα εξω και να παρει τηλεφωνο τον Ευκλειδη να παει να τη βοηθαει!!!!!Οκ ειπαμε ας την εκμεταλλευτουν μια φορα κι αυτοι τη Νταιζη αλλα οχι να τη σβερκωθουν κιολας!!!!!! imarton

Συμφωνώ απόλυτα!!! Angel
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Οκτ 18, 2011 4:09 pm

Θα συμφωνησω με την jessie!Και μενα δεν μ ενοχλησε η περιοδια της Νταιζη στο χθεσινο επεισοδιο,γιατι μ αρεσει να βλεπω τον Ρουσο με τα υπογλωσσια και την Μελιτα ν ατενιζει το απειρο και να αναρωτιεται ποιος τελικα θα την βοηθησει lmao
roria;;εγραψε αυτο που ειπες για τους πινακες του Αραβαντινου lmao Λες και δεν εχουμε να κανουμε με πινακες,αλλα για καρπουζια με την βουλα!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011

Δημοσίευση από alex1 Τρι Οκτ 18, 2011 4:21 pm

JESSIE έγραψε:Roria, εξαιρετικό το κείμενό σου, όπως πάντα άλλωστε....
Σχετικά με τη Νταίζη, επειδή για πρώτη φορά κυνηγάει κάτι που πράγματι της ανήκει, και επειδή για το λόγο αυτόν θα προκαλέσει ταραχή στον Ρούσσο, που για ακόμη μια φορά φάνηκε το ποιόν του, όπως και στην Αντιγόνη, που κι αυτή είναι εξ ίσου ένοχη, όλο το σκηνικό με τη Νταίζη στην παρούσα φάση με ευχαριστεί.... Αποτελεί μέρος του σχεδίου εκδίκησης του Αραβαντινού, και βγάζει ένα ακόμη μυστικό στην επιφάνεια. Γι'αυτό και δεν δυσανασχετώ για την παρουσία της ....


Ακριβώς JESSIE,μόνο και μόνο για αυτό με ευχαριστεί η παρουσία της Νταίζης!!!!
Η ταραχή που σκορπίζει,στην οικ.Ρούσσου(εξαιρείται η Αμαλία),και φυσικά για πρώτη φορά,διεκδικεί κάτι που της ανήκει.

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 589 - Ημερομηνία 17-10-2011

Δημοσίευση από afroditi_norakii Τρι Οκτ 18, 2011 4:33 pm

Το Μελιτακι δεν το σχολιαζω...απλα απαξιο!

Εγω (και νομιζω οχι μονο εγω) γιατι ειχα την εντιπωση πως το Νταιζακι ηταν πιο μεγαλο απο τον Λουκα; και τωρα μας την βγαζουν 30 something; Αντε να το χωνεψω...την Στελλα με την Νταιζη ομως δεν μπορω να τις χωνεψω με τιποτα!

Η Αμαλια ποσο ΘΕΑ παιζει να ειναι; : respect : Κρουελα ντεβιλ! lmao ελιωσααα! Παντως σε αυτο το θεμα και εγω ειμαι με το μερος της Νταιζης! Διεκδικει κατι που της ανηκει! Φοβερη στη σκηνη με τον Ρουσσο!

Και κατι τελευταιο! Θελω την Εριετα εξω ΤΩΡΑΑΑ!
afroditi_norakii
afroditi_norakii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Σερρες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης