Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011

+19
nefelik
marakii
taradoula
maraki_ch
roria
Paparazzi
ΣΨ1
fay66
alex1
dm10811
evaki16
gxnel
Koukoutsaki
Dimitraaa
aglaitsa
$ofi@ loukakos + nora
evanna
trelli petrakitsa
Clarabelle
23 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap41%Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 41% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap32%Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 32% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap17%Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 17% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 41
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011

Δημοσίευση από sarita Πεμ Οκτ 20, 2011 4:01 pm

μια φορα και ενα καιρο ηταν τρια αγαπημενα αδερφια που η ζωη τους επαιξε ατιμο παιχνιδι και τα χωρισε.

Η νταιζη, ο νικολας και ο στεφανος.

Μετα απο χρονια βρισκονται και ο ενας για τον αλλον στεκεται λαμπαδα αναμμενη.Αγαπαει ο ενας τον αλλον,στηριζει ο ενας τον αλλον.Μαζι στα ευκολα μαζι και στα δυσκολα.

Η νταιζη παραλιγο να παντρευτει και τον φιλο απο την παρεα του αδερφου της τον λουκα.Αλλα δυστυχως ο λουκας δεν εκτιμησε την αγνοτητα και την αθωοτητα της και προτιμησε να τη χωρισει.

Η κοπελα εμεινε εγκυος αλλα επειδη ηταν τιμια δεν ηθελε να πει τιποτα στον λουκα και να σταθει εμποδιο στην καριερα του.

Βρισκει λοιπον ενα καλο συζυγο τον οδυσσεα να μεγαλωσουν το παιδι.

Η νταιζη ομως δεν αντεχει την επωδυνη αυτη ζωη που ζει διπλα του και τον εγκαταλειπει με το παιδι που δεν ειναι δικο του για να φτιαξει το μελλον του παιδιου της.

Δουλεψε σκληρα και τιμια εβγαλε πολλα λεφτα με κοπο και ιδρωτα.Με υπερωριες.Ακομα και σεξουαλικες παρενοχλησεις δεχτηκε απο τους εργοδοτες της αλλα εκεινη εκει για το καλο του παιδιου της υπεστη σιωπηλα ολες αυτες τις δοκιμασιες. αλλα επειδη ειναι καλη μανα και ειδε οτι το παιδι της ηταν καλα με τον οδυσσεα τον αφησε μαζι του στη θεσσαλονικη.Ο ευτυχης πραγματικος πατερας βεβαια ο λουκας μαθαινει μετα απο χρονια οτι ειναι γιος του αλλα πριν προλαβει το παιδι να το χαρει και να το μαθει εφυγε για θεσσαλονικη.Παντα ομως το σκεφτεται και παντα μιλα μαζι του,του στελνει δωρα και πηγαινει και τον επισκεπτεται..

Η Μελιτα ειναι το προτυπο μου.

Ειναι η ηρωιδα που σωζει τον κοσμο απο τους κακους.

Εσωσε την ευα πηγαινοντας με τον μανο παραμονη του γαμου της γιατι ο μανος ηταν κακος.

Μετα φλερταρε με τον στελιο, τον αγαπημενο της φιλης της νορας γιατι καταλαβε τι ψυχακιας ηταν και ηθελε να γλυτωσει τη φιλη της.Δυστυχως δεν προλαβε να τον τυλιξει και παντα το κουβαλαει στη συνειδηση της.

Κατοπιν πηγαινε με τον αντρα της ευας -οχι καλε τον μανο τον στεφανο- ναι βρηκε αλλον η ευα γιατι και αυτος ηταν κακος για εκεινην.Δυστυχως ομως η ηρωιδα μελιτα πεφτει στα διχτυα του ερωτα του και σπαρταραει απο αγαπη και αφοσιωση για εκεινον.Η αγαπη τους μεγαλη.Και επειδη τις αγαπες τις μεγαλες τις ζηλευουν μπηκε στη μεση η κακια μαγισσα εριεττα που τους χωρισε και εκανε και τον στεφανο αλλο ανθρωπο.Η μελιτα για ακομη μια φορα θελει να σωσει τον αγαπημενο της βαζοντας την κακια μαγισσα φυλακη.

Η ευα καποτε απαρνιοταν οικογενεια φιλιες και συναφη για τον μανο-μεγαλος ερωτας που στα οπα οπα την ειχε-τωρα ομως αμαρτησε και θελει να γινει υποδειγμα μητρος και φιλης πληρωνοντας τα σπασμενα ο λευτερης που το παιδι αθορυβο ηταν στη γωνια του καθοταν και κιχ δεν εβγαζε.

Και το παραμυθι μας συνεχιζεται.

Θα ζησουν αυτοι καλα και εμεις καλυτερα?Γιατι εχω μια αγωνια μεγαλων διαστασεων αφου στη ζωη ευτυχια δεν βλεπουμε τουλαχιστον να την δουν αυτοι οι πικραμενοι ηρωες στην κατα τα αλλα καθημερινη σειρα που παρακολουθουμε.

Τι?Ξεφυγα?Δεν ειμαι εντος σχολιασμου της σειρας?Γιατι η σειρα ειναι εντος των ιδιων της των εξελιξεων? Siga...
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011

Δημοσίευση από elenp Πεμ Οκτ 20, 2011 4:09 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή με τον Λουκά, την Νόρα, τον Στέφανο και την Εριέττα ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς και η Νόρα αναπτέρωσαν λίγο την Εριέττα που της είπαν ότι ο Στέφανος ήταν εκεί και θα τον έβλεπε και εκείνη χάρηκε πολύ που τον είδε όπως και εκείνος και συζήτησαν για λίγο και είπαν κάποια πράγματα. σκηνή με τον Χρήστο και την Νταίζη ήταν πολύ ωραία, η Νταίζη αγαπάει τον Χρήστο και δεν θέλει να τον πιάσουν, εκείνος της είπε ότι θέλει να πάει να τους μιλήσει κάτι που δεν άρεσε στην Νταίζη και του είπε ότι καλύτερα να φύγει για να μην τον βρουν.Η σκηνή με τον Λουκά, την Νόρα και τον Στέφανο ήταν πολύ ωραία, ο Λουκάς και ο Στέφανος σκεφτόντουσαν το θέμα της Εριέττας και η Νόρα έλεγε στον Λουκά για την Στέλλα και για το θέμα που συζήτησαν. Η σκηνή με την Εύα και τον Λευτέρη ήταν πολύ καλή, η Εύα πήγε να συζητήσει με τον Λευτέρη για την σχέση τους αλλά τελικά δεν τα βρήκαν. Η σκηνή με την Δάφνη, τον Νικόλα και τον Ηλία ήταν πολύ ωραία, η Δάφνη είπε στον Νικόλα να διεκδικήσει αυτά που πρέπει και ο Ηλίας έκανε διάφορες ερωτήσεις για αυτό.
Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Πεμ Οκτ 20, 2011 5:02 pm

Για μενα δεν υπαρχει τιποτα μπερδεμενο στην συζητηση Ρουσου και Αντιγονης!Οταν σκοτωθηκε ο Αραβαντινος μοιρασαν τα υπαρχοντα του,προφανως γιατι δεν υπηρχε καποιος συγγενης για να τα διεκδικησει ή γιατι ο Αραβαντινος σε καταθεσεις που μπορει να ειχε ,για καποιον λογο που δε γνωριζουμε και θα μαθουμε στην πορεια,ορισε συνδικαιουχο καποιον ή καποιους απ την παρεα!
Τα διαμαντια που αφησε ο Λυτρας στην Νταιζη ,το λεει πολυ ξεκαθαρα ο Ρουσος,τα αφησε λιγο πριν πεθανει,αρα τουλαχιστον δεκα χρονια αργοτερα,γιατι ξερουμε οτι ο Μανος οταν πεθανε ο Λυτρας ηταν τουλαχιστον 16-17 χρονων.Γινεται δηλ πολυ αργοτερα αυτη η συνεργασια,η οποια συνεργασια ειχε σαν αποτελεσμα τα διαμαντια που ολοι ψαχνουν.Εξαλλου για την Αντιγονη μιλαμε ,υπαρχει καποιος απο δω μεσα που δεν πιστευει οτι η Αντιγονη ακομα και με τον ιδιο τον διαβολο θα συνεργαζοταν ,για να βγαλει οσο περισσοτερα χρηματα γινοταν;;;
Και μεσα σε ολα αυτα ,μεγαλωνε τον Στεφανο για να εκδικηθει τον Λυτρα!Ο Ρουσος προεκυψε στην πορεια,οταν σε συνεργασια με τον Μανο,την εριξαν στην μοιρασια και την εβαλαν στην φυλακη!
Για μενα δεν υπαρχει μπερδεμα,γιατι απλουστατα μιλαμε για την Αντιγονη,η οποια χρησιμοποιησε τα παντα,παιδια ,σκυλια ,γατια,συζυγο ,εραστη,δεν αφησε τιποτα ορθιο,για τον υποτιθεμενο ερωτα της ,εδω γελαμε αμα θελουμε!Οπως γελαμε για τον μεγαλο ερωτα που αισθανεται η Μελιτα για τον Στεφανο,το ιδιο γελαω εγω με τον ερωτα της Αντιγονης για τον Λυτρα.Ενας "ερωτας" που ισοπεδωνει τα παντα, ειναι αργε ερωτας;;Φυσικα και δεν ειναι,ουτε στην μια ,αλλα ουτε και στην αλλη περιπτωση κι ας φαινεται οτι ειναι τοσο διαφορετικες οι περιπτωσεις αυτες!Εχουν πολλα κοινα στοιχεια σε οτι αφορα στην ψυχοσυνθεση των δυο γυναικων.Δεν συγκρινω γενικα τις 2 γυναικες ,για να μην παρεξηγηθω το λεω,αλλα μονον ειδικα στο πως αντιμετωπιζουν εναν ερωτα και μια απορριψη!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011

Δημοσίευση από alex1 Πεμ Οκτ 20, 2011 5:15 pm

ΣΨ1 έγραψε:Για μενα δεν υπαρχει τιποτα μπερδεμενο στην συζητηση Ρουσου και Αντιγονης!Οταν σκοτωθηκε ο Αραβαντινος μοιρασαν τα υπαρχοντα του,προφανως γιατι δεν υπηρχε καποιος συγγενης για να τα διεκδικησει ή γιατι ο Αραβαντινος σε καταθεσεις που μπορει να ειχε ,για καποιον λογο που δε γνωριζουμε και θα μαθουμε στην πορεια,ορισε συνδικαιουχο καποιον ή καποιους απ την παρεα!
Τα διαμαντια που αφησε ο Λυτρας στην Νταιζη ,το λεει πολυ ξεκαθαρα ο Ρουσος,τα αφησε λιγο πριν πεθανει,αρα τουλαχιστον δεκα χρονια αργοτερα,γιατι ξερουμε οτι ο Μανος οταν πεθανε ο Λυτρας ηταν τουλαχιστον 16-17 χρονων.Γινεται δηλ πολυ αργοτερα αυτη η συνεργασια,η οποια συνεργασια ειχε σαν αποτελεσμα τα διαμαντια που ολοι ψαχνουν.Εξαλλου για την Αντιγονη μιλαμε ,υπαρχει καποιος απο δω μεσα που δεν πιστευει οτι η Αντιγονη ακομα και με τον ιδιο τον διαβολο θα συνεργαζοταν ,για να βγαλει οσο περισσοτερα χρηματα γινοταν;;;
Και μεσα σε ολα αυτα ,μεγαλωνε τον Στεφανο για να εκδικηθει τον Λυτρα!Ο Ρουσος προεκυψε στην πορεια,οταν σε συνεργασια με τον Μανο,την εριξαν στην μοιρασια και την εβαλαν στην φυλακη!
Για μενα δεν υπαρχει μπερδεμα,γιατι απλουστατα μιλαμε για την Αντιγονη,η οποια χρησιμοποιησε τα παντα,παιδια ,σκυλια ,γατια,συζυγο ,εραστη,δεν αφησε τιποτα ορθιο,για τον υποτιθεμενο ερωτα της ,εδω γελαμε αμα θελουμε!Οπως γελαμε για τον μεγαλο ερωτα που αισθανεται η Μελιτα για τον Στεφανο,το ιδιο γελαω εγω με τον ερωτα της Αντιγονης για τον Λυτρα.Ενας "ερωτας" που ισοπεδωνει τα παντα, ειναι αργε ερωτας;;Φυσικα και δεν ειναι,ουτε στην μια ,αλλα ουτε και στην αλλη περιπτωση κι ας φαινεται οτι ειναι τοσο διαφορετικες οι περιπτωσεις αυτες!Εχουν πολλα κοινα στοιχεια σε οτι αφορα στην ψυχοσυνθεση των δυο γυναικων.Δεν συγκρινω γενικα τις 2 γυναικες ,για να μην παρεξηγηθω το λεω,αλλα μονον ειδικα στο πως αντιμετωπιζουν εναν ερωτα και μια απορριψη!


Συμφωνώ απόλυτα Σοφία μου!!!!!

Ο Ρούσσος χτες ήταν ξεκάθαρος στα όσα είπε.Μετα τον "θάνατο"του Αραβαντινού,μοίρασαν σαν κοράκια την περιουσία του.Βέβαια μένει να δούμε πως το έκαναν,αφού για κακή τους τύχη ο Αραβαντινός ζει!!!!

Στα όσα έκανε η Αντιγόνη,δείχνει οτι είναι μια γυναίκα δίχως ηθικούς φραγμούς και δεν αγαπάει ούτε τα έντερα της.
Και αυτό φαίνεται στον τρόπο που μεγάλωσε τον Στεφ,και συνεργαζόταν με τον Ρούσσο!!!!!
Υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι,που δεν διστάζουν να "θυσιάσουν"τα ίδια τους τα παιδιά,για τις προσωπικές τους φιλοδοξίες.

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Οκτ 20, 2011 5:21 pm

ΣΨ1 έγραψε:Για μενα δεν υπαρχει τιποτα μπερδεμενο στην συζητηση Ρουσου και Αντιγονης!Οταν σκοτωθηκε ο Αραβαντινος μοιρασαν τα υπαρχοντα του,προφανως γιατι δεν υπηρχε καποιος συγγενης για να τα διεκδικησει ή γιατι ο Αραβαντινος σε καταθεσεις που μπορει να ειχε ,για καποιον λογο που δε γνωριζουμε και θα μαθουμε στην πορεια,ορισε συνδικαιουχο καποιον ή καποιους απ την παρεα!
Τα διαμαντια που αφησε ο Λυτρας στην Νταιζη ,το λεει πολυ ξεκαθαρα ο Ρουσος,τα αφησε λιγο πριν πεθανει,αρα τουλαχιστον δεκα χρονια αργοτερα,γιατι ξερουμε οτι ο Μανος οταν πεθανε ο Λυτρας ηταν τουλαχιστον 16-17 χρονων.Γινεται δηλ πολυ αργοτερα αυτη η συνεργασια,η οποια συνεργασια ειχε σαν αποτελεσμα τα διαμαντια που ολοι ψαχνουν.Εξαλλου για την Αντιγονη μιλαμε ,υπαρχει καποιος απο δω μεσα που δεν πιστευει οτι η Αντιγονη ακομα και με τον ιδιο τον διαβολο θα συνεργαζοταν ,για να βγαλει οσο περισσοτερα χρηματα γινοταν;;;
Και μεσα σε ολα αυτα ,μεγαλωνε τον Στεφανο για να εκδικηθει τον Λυτρα!Ο Ρουσος προεκυψε στην πορεια,οταν σε συνεργασια με τον Μανο,την εριξαν στην μοιρασια και την εβαλαν στην φυλακη!
Για μενα δεν υπαρχει μπερδεμα,γιατι απλουστατα μιλαμε για την Αντιγονη,η οποια χρησιμοποιησε τα παντα,παιδια ,σκυλια ,γατια,συζυγο ,εραστη,δεν αφησε τιποτα ορθιο,για τον υποτιθεμενο ερωτα της ,εδω γελαμε αμα θελουμε!Οπως γελαμε για τον μεγαλο ερωτα που αισθανεται η Μελιτα για τον Στεφανο,το ιδιο γελαω εγω με τον ερωτα της Αντιγονης για τον Λυτρα.Ενας "ερωτας" που ισοπεδωνει τα παντα, ειναι αργε ερωτας;;Φυσικα και δεν ειναι,ουτε στην μια ,αλλα ουτε και στην αλλη περιπτωση κι ας φαινεται οτι ειναι τοσο διαφορετικες οι περιπτωσεις αυτες!Εχουν πολλα κοινα στοιχεια σε οτι αφορα στην ψυχοσυνθεση των δυο γυναικων.Δεν συγκρινω γενικα τις 2 γυναικες ,για να μην παρεξηγηθω το λεω,αλλα μονον ειδικα στο πως αντιμετωπιζουν εναν ερωτα και μια απορριψη!

O Aραβαντινός δεν πέθανε άκληρος υπήρχαν δύο παιδιά που θα έπρεπε να κληρονομήσουν την περιουσία του όμως όπως μας είπαν χθες Ρούσσος και Αντιγόνη την καταχράστηκαν αφήνοντας απ έξω απ όσο κατάλαβα Χατζηβασιλείου και Βενέτη που αφού είχαν τα παιδιά θα έπρεπε να έχουν πάρει και την περιουσία.
Αυτό είναι μια πρώτη συνεργασία ή αν θέλεις μια πρώτη απατεωνιά που έδεσε αυτούς τους δύο
Καταλαβαίνω οτι η Αντιγόνη θα ήθελε να εκδικηθεί το Λύτρα. Ήξερε όμως οτι ο Μάνος δεν ήταν γιός του κι όμως αυτόν χτυπούσε κι όχι το Νικόλα πράγμα που για μένα είναι ακατανόητο

Εξήγησέ μου για ποιό λόγο συνεργαζόταν με το Ρούσσο και ταυτόχρονα μεγάλωνε έναν εκδικητή γιατί μου διαφεύγει
Δεν αρνούμαι οτι η Αντιγόνη θα έκανε τα πάντα για το κέρδος αυτό που δεν καταλαβαίνω ειναι γιατί ήθελε να εκδικηθεί το συνεργάτη της στην απάτη. Χθες μας είπε ο Ρούσσος οτι η Αντιγόνη τον έριξε και συνεργάστηκε με το Χατζηβασιλείου. Αρα αφού εκείνη τον έριξε στις κομπίνες (και αν πρόσεξες η Αντιγόνη δεν το αρνήθηκε αντίθετα το επιβεβαίωσε) γιατί ήθελε να τον εκδικηθεί;

Όλο μαζί ενα τεράστιο σεναριακό κενό.



Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Πεμ Οκτ 20, 2011 5:22 pm

Ακριβως alex μου και εδω ειναι και το κλειδι στη ιστορια!
Μοιρασαν ακριβως οπως ειπες ,σαν κορακια την περιουσια του και αν ηταν οντως στημενη η αποπειρα,συνενεσαι και αυτος στο να μοιραστουν την περιουσια του.Γιατι ομως να κανει κατι τετοιο;;Γιατι να εξαφανιστει και να τον νομιζουν ολοι πεθαμενο;;Δυσκολος γριφος ε;;;

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011

Δημοσίευση από alex1 Πεμ Οκτ 20, 2011 5:24 pm

ΣΨ1 έγραψε:Ακριβως alex μου και εδω ειναι και το κλειδι στη ιστορια!
Μοιρασαν ακριβως οπως ειπες ,σαν κορακια την περιουσια του και αν ηταν οντως στημενη η αποπειρα,συνενεσαι και αυτος στο να μοιραστουν την περιουσια του.Γιατι ομως να κανει κατι τετοιο;;Γιατι να εξαφανιστει και να τον νομιζουν ολοι πεθαμενο;;Δυσκολος γριφος ε;;;


Ο γρίφος αυτός θα λυθεί Σοφία μου,μόλις εμφανιστεί ο Αραβαντινός και απαντήσει στα ερωτήματα,που τα ίδια του τα παιδια θα του κάνουν!!!!!!!κοντή γιορτή δλδ!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011

Δημοσίευση από nefelik Πεμ Οκτ 20, 2011 5:27 pm

Βρε παιδιά, συγγνώμη, αλλά για ποια περιουσία μιλάμε; Μου διαφεύγει κάτι; Ο Αραβαντινός ένας ζωγράφος ήταν, που, όπως είχε πει νομίζω ο Ρούσσος (βέβαια το είπε για να καλύψει άλλα) δεν είχε ιδέα πόσο ακριβά πωλούνταν οι πίνακες του. Από πριν τον κορόιδευαν, δεν πήραν καμία περιουσία όταν πέθανε, εκτός κι αν δεν έχω καταλάβει εγώ κάτι... Ο Χατζηβασιλείου είχε μια τεράστια περιουσία και ο Βενέτης προφανώς δεν δέχτηκε να πάρει τίποτα...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Πεμ Οκτ 20, 2011 5:28 pm

Στο εξηγησα clarabelle!Μεγαλωσε τον Στεφανο για να εκδικηθει τον Λυτρα και δεν τα εβαλε με τον νικολα γιατι ο Νικολας ηταν αμετοχος με ολα αυτα,ενω ο Μανος μαζι με τον Ρουσο την εκλεισαν στην φυλακη !
Η Αντιγονη ειναι περιπτωση,ειναι ικανη για τα παντα.Εχω ξαναπει οτι με τιποτα δεν μπορουμε να εξηγησουμε τις πραξεις της.Ετσι μας την εχουν δωσει οι σεναριογραφοι και το τελος της σιγουρα θα ειναι το χειροτερο.Μια μανα που χρησιμοποιει και τα δυο της παιδια!Ε αυτο ειναι αρκετο.Φανταζει στα ματια μου σαν μια συγχρονη Μηδεια,που το μονο που δεν εκανε ειναι να σκοτωσει με τα ιδια της τα χερια τα παιδια της.Αν και ενας ψυχολογος θα μπορουσε να πει οτι εκανε και αυτο!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Πεμ Οκτ 20, 2011 5:31 pm

nefelik έγραψε:Βρε παιδιά, συγγνώμη, αλλά για ποια περιουσία μιλάμε; Μου διαφεύγει κάτι; Ο Αραβαντινός ένας ζωγράφος ήταν, που, όπως είχε πει νομίζω ο Ρούσσος (βέβαια το είπε για να καλύψει άλλα) δεν είχε ιδέα πόσο ακριβά πωλούνταν οι πίνακες του. Από πριν τον κορόιδευαν, δεν πήραν καμία περιουσία όταν πέθανε, εκτός κι αν δεν έχω καταλάβει εγώ κάτι... Ο Χατζηβασιλείου είχε μια τεράστια περιουσία και ο Βενέτης προφανώς δεν δέχτηκε να πάρει τίποτα...

Ποτε μα ειπαν οτι τον κοροιδευαν και δεν εβγαλε τιποτα ο Αραβαντινος απ ολα αυτα;;Δεν θυμαμαι να μας ειπαν κατι τετοιο!Πως ειναι δυνατον ολοι να εβγαλαν τρελα λεφτα και αυτος που εκανε τις απομιμησεις να μην το καταλαβε και να μην ειχε περιουσια απ ολη αυτην την κομπινα;;

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Οκτ 20, 2011 5:32 pm

nefelik έγραψε:Βρε παιδιά, συγγνώμη, αλλά για ποια περιουσία μιλάμε; Μου διαφεύγει κάτι; Ο Αραβαντινός ένας ζωγράφος ήταν, που, όπως είχε πει νομίζω ο Ρούσσος (βέβαια το είπε για να καλύψει άλλα) δεν είχε ιδέα πόσο ακριβά πωλούνταν οι πίνακες του. Από πριν τον κορόιδευαν, δεν πήραν καμία περιουσία όταν πέθανε, εκτός κι αν δεν έχω καταλάβει εγώ κάτι... Ο Χατζηβασιλείου είχε μια τεράστια περιουσία και ο Βενέτης προφανώς δεν δέχτηκε να πάρει τίποτα...


Ο Αραβαντινός ήταν ο πλαστογράφος τους κι απλά τον ψιλοέριχναν στη μοιρασιά. Χτες όμως ο Ρούσσος μίλησε για την περιουσία του που τη μοίρασαν. Ξεκάθαρα. Αυτά λέω κι εγώ οτι τη μια λένα αβγα και την άλλη καλάθια.
Τον σκότωσαν τον λήστεψαν οι δυό τους φάγανε κι ότι άφησε ο Λύτρας.
Αρα συνεταιράκια.
Κι εξακολουθώ να ρωτάω για ποιό λόγο η Αντιγόνη μεγάλωνε έναν εκδικητή;
Για να τελειώσει το συνεργάτη της;
Όλο μαζί δνε στέκει

Αγαπητή ΣΨ δεν ξέρω αν παρακολουθούσες τη σειρά απ την αρχή αλλά το γεγονός που αναφέρεις είναι κάτι που συνέβη τα τελευταία χρόνια. Ο Μάνος κι ο Στέφανος ήταν ενήλικες και ο Στέφανος τότε ήταν μεσα στις κομπίνες μέχρι τα αφτιά. Αρα όλο αυτό το μεγάλωσε έναν εκδικητή είναι απλά αέρας κοπανιστός
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011

Δημοσίευση από nefelik Πεμ Οκτ 20, 2011 5:34 pm

Ο Ρούσσος ως δικαιολογία για τη συνάντηση που υποτίθεται ότι τον σκότωσαν είχε πει ότι ο Αραβαντινός ζήτησε να συναντηθούν επειδή είχε καταλάβει ότι πουλούσαν τους πίνακες πανάκριβα και του έδιναν ελάχιστα σε σύγκριση με αυτά που έπαιρναν.

Υ.Γ. Clarabelle, θα το ξαναδώ γιατί δεν το πρόσεξα.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011

Δημοσίευση από rachel Πεμ Οκτ 20, 2011 5:34 pm

Θα συμφωνησω με την Clarabelle περι μπουρδουκλωματος....
Εγω εχω αλλη απορια.....

Δεν αμφισβητω την τραγικη σταση της Αντιγονης απεναντι στην Νταιζη, αλλα ως τωρα μαθαμε οτι οι λογοι ηταν καθαρα συναισθηματικοι λογω γονιδιων Λυτρα.... Τωρα μπαινει και το θεμα της καταπατησης της περιουσιας της ιδιας της της κορης....
Μας εχουν δειξει οτι η Αντιγονη προσπαθησε ολα αυτα τα χρονια να καλυψει την απουσια της απο την ζωη της κορης μεσω χρηματων.... Χρηματοδοτουσε τον πατριο, η μεγαλη κληρονομια του πατριου ανηκε τελικα στην Αντιγονη και κερασακι στην τουρτα οτι αφηνε στην Νταιζη ολη της την περιουσια, πριν καταλαβει την σαπιλα της οπου αλλαξε τελικα την διαθηκη της...
Εννοω οτι η Αντιγονη παρα τα εγκληματα της δεν φανηκε «τσιγγουνα» οικονομικα απεναντι στην Νταιζη, ενω σιγουρα φανηκε «τσιγγουνα» συναισθηματικα....
Την αναμιξη του Ρουσσου στην συγκεκριμενη απατη την κατανοω, αντιθετως δεν κατανοω καθολου την συνεργασια της Αντιγονης με βαση οσα εχουμε δει....

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Πεμ Οκτ 20, 2011 5:38 pm

Clarabelle έγραψε:
nefelik έγραψε:Βρε παιδιά, συγγνώμη, αλλά για ποια περιουσία μιλάμε; Μου διαφεύγει κάτι; Ο Αραβαντινός ένας ζωγράφος ήταν, που, όπως είχε πει νομίζω ο Ρούσσος (βέβαια το είπε για να καλύψει άλλα) δεν είχε ιδέα πόσο ακριβά πωλούνταν οι πίνακες του. Από πριν τον κορόιδευαν, δεν πήραν καμία περιουσία όταν πέθανε, εκτός κι αν δεν έχω καταλάβει εγώ κάτι... Ο Χατζηβασιλείου είχε μια τεράστια περιουσία και ο Βενέτης προφανώς δεν δέχτηκε να πάρει τίποτα...


Ο Αραβαντινός ήταν ο πλαστογράφος τους κι απλά τον ψιλοέριχναν στη μοιρασιά. Χτες όμως ο Ρούσσος μίλησε για την περιουσία του που τη μοίρασαν. Ξεκάθαρα. Αυτά λέω κι εγώ οτι τη μια λένα αβγα και την άλλη καλάθια.
Τον σκότωσαν τον λήστεψαν οι δυό τους φάγανε κι ότι άφησε ο Λύτρας.
Αρα συνεταιράκια.
Κι εξακολουθώ να ρωτάω για ποιό λόγο η Αντιγόνη μεγάλωνε έναν εκδικητή;
Για να τελειώσει το συνεργάτη της;
Όλο μαζί δνε στέκει

Αγαπητή ΣΨ δεν ξέρω αν παρακολουθούσες τη σειρά απ την αρχή αλλά το γεγονός που αναφέρεις είναι κάτι που συνέβη τα τελευταία χρόνια. Ο Μάνος κι ο Στέφανος ήταν ενήλικες και ο Στέφανος τότε ήταν μεσα στις κομπίνες μέχρι τα αφτιά. Αρα όλο αυτό το μεγάλωσε έναν εκδικητή είναι απλά αέρας κοπανιστός

Μα σου εξηγησα οτι τον Στεφανο τον μεγαλωσε με σκοπο να εκδικηθει τον Λυτρα.Ο Λυτρα ςπεθανε και πολυ αργοτερα προεκυψε ολο αυτο με τον Ρουσο και τον Μανο και εκει η Αντιγονη βρηκε ευκαρια να εκδικηθει!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Πεμ Οκτ 20, 2011 5:41 pm

Και επισης ολα αυτα που λες clarabelle,oτι τον εριχναν στην μοιρασια και ποσο μπορει να τον εριχναν ,γιατι χαζος δεν ηταν ο Αραβαντινος,ηξερε οτι εφτιαχνε απομιμησεις τοσο καλες που μπορουσαν να πουληθουν σαν αυθεντικα εργα τεχνης.Δηλ εχουμε ακομα να μαθουμε πολλα ,γι αυτο ας μην προτρεχουμε.Πιστευω θα μας τα εξηγησουν παρακατω με τον καλυτερο τροπο!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Οκτ 20, 2011 5:43 pm

rachel έγραψε:Θα συμφωνησω με την Clarabelle περι μπουρδουκλωματος....
Εγω εχω αλλη απορια.....

Δεν αμφισβητω την τραγικη σταση της Αντιγονης απεναντι στην Νταιζη, αλλα ως τωρα μαθαμε οτι οι λογοι ηταν καθαρα συναισθηματικοι λογω γονιδιων Λυτρα.... Τωρα μπαινει και το θεμα της καταπατησης της περιουσιας της ιδιας της της κορης....
Μας εχουν δειξει οτι η Αντιγονη προσπαθησε ολα αυτα τα χρονια να καλυψει την απουσια της απο την ζωη της κορης μεσω χρηματων.... Χρηματοδοτουσε τον πατριο, η μεγαλη κληρονομια του πατριου ανηκε τελικα στην Αντιγονη και κερασακι στην τουρτα οτι αφηνε στην Νταιζη ολη της την περιουσια, πριν καταλαβει την σαπιλα της οπου αλλαξε τελικα την διαθηκη της...
Εννοω οτι η Αντιγονη παρα τα εγκληματα της δεν φανηκε «τσιγγουνα» οικονομικα απεναντι στην Νταιζη, ενω σιγουρα φανηκε «τσιγγουνα» συναισθηματικα....
Την αναμιξη του Ρουσσου στην συγκεκριμενη απατη την κατανοω, αντιθετως δεν κατανοω καθολου την συνεργασια της Αντιγονης με βαση οσα εχουμε δει....


Aυτό ακριβώς υποστηρίζω κι εγώ
Η Αντιγόνη παράτησε αυτό το παιδί που της θύμιζε τον εραστή που την ξεπούλησε όμως αρχικά αυτό που μας έδειξαν είναι οτι αισθανόταν τύψεις. Σίγουρα όχι αγάπη αλλά τύψεις οπωσδήποτε. Εδινε χρήματα σ εκείνους που την υιοθέτησαν και της άφηνε ότι είχε και δεν είχε στην αρχική διαθήκη
Απλά επειδή η Νταίζη δεν τράβηξε σαν ρόλος επιχειρείται να δικαιολογηθεί και φορτώνουν στην Αντιγόνη πράξεις που δεν στέκουν σύμφωνα με όσα έχουμε δει.
Ένα αλαλούμ γενικά lmao
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 591 - Ημερομηνία 19-10-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Οκτ 20, 2011 6:05 pm

ΣΨ1 έγραψε:Στο εξηγησα clarabelle!Μεγαλωσε τον Στεφανο για να εκδικηθει τον Λυτρα και δεν τα εβαλε με τον νικολα γιατι ο Νικολας ηταν αμετοχος με ολα αυτα,ενω ο Μανος μαζι με τον Ρουσο την εκλεισαν στην φυλακη !
Η Αντιγονη ειναι περιπτωση,ειναι ικανη για τα παντα.Εχω ξαναπει οτι με τιποτα δεν μπορουμε να εξηγησουμε τις πραξεις της.Ετσι μας την εχουν δωσει οι σεναριογραφοι και το τελος της σιγουρα θα ειναι το χειροτερο.Μια μανα που χρησιμοποιει και τα δυο της παιδια!Ε αυτο ειναι αρκετο.Φανταζει στα ματια μου σαν μια συγχρονη Μηδεια,που το μονο που δεν εκανε ειναι να σκοτωσει με τα ιδια της τα χερια τα παιδια της.Αν και ενας ψυχολογος θα μπορουσε να πει οτι εκανε και αυτο!

Ο Στέφανος με τον Μάνο έχουν παρόμοια ηλικία. Πως γίνεται να μεγάλωσε τον Στέφανο για να εκδικηθεί τον Λυτρα, και λέμε οτι ο Μάνος είχε σχέση και ο Νικόλας ήταν αμέτοχος.
Το παιδαρέλι είχε σχέση με όλα αυτά δηλαδή?
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης