Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

+21
aggeliki
sarita
kapetanissa
nefelik
giwta007
aglaitsa
taradoula
marakii
roria
evaki16
dm10811
loukanorofan
fay66
ΣΨ1
JESSIE
gxnel
alex1
trelli petrakitsa
evaggelia*
Dimitraaa
Clarabelle
25 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Vote_lcap23%Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Vote_rcap 23% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Vote_lcap40%Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Vote_rcap 40% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Vote_lcap21%Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Vote_rcap 21% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Vote_lcap6%Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Vote_lcap4%Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Vote_lcap6%Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 48
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Οκτ 21, 2011 5:46 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από Dimitraaa Παρ Οκτ 21, 2011 7:18 pm

Το σημερινό επεισόδιο, δε ξέρω γιατί, αλλά ήταν υπέροχο για μένα και ψηφίζω τέλειο!
Στο θέμα Μελίτα-Στέφανος-Ερριέτα δε θα επανέλθω γιατί είναι γνωστές οι απόψεις μου...
Πετράκης-Πεφανη δένουν τέλεια και μ'άρεσαν πολύ και όλες οι σημερινές σκηνές τους! Το σιχάθηκα το Ρούσσο ακόμα περισσότερο με το υφάκι του απέναντι στο Λουκά και την στάση του γενικότερα όλο αυτό το διάστημα..
Της Νόρας της πάει τρελά το μαύρο φόρεμα και μου θύμισε τις παλιές σκηνές σε προηγούμενους κύκλους που το φορούσε κ' εκεί... Τέλεια η πρώτη σκηνή στο έργο αν δεν κάνω λάθος, με το Λουκάκο, τα φιλάκια και
τα σχετικά... Έπεται συνέχεια τη Δευτέρα φαντάζομαι με ΛουκαΝορικές παρόμοιες σκηνές και χαίρομαι Wink
Τα πήρε ο αστυνόμος με το Χρήστο και τους λοιπούς.. Εν τω μεταξύ, η σκηνή με Λουκά-Νταίζη-Νικόλα-(Δάφνη) και το δημοσιογράφο μου κέντρισε το ενδιαφέρον για έναν περίεργο λόγο και με καθήλωσε κατά κάποιο
τρόπο.. η Νταίζη βέβαια παρά τον όποιο θυμό θα μπορούσε να συγκρατηθεί όπως πολύ σωστά είπε και ο Λουκάς και να μην μιλούσε τόσο και με τέτοιο τρόπο μιας και πρόκειται για ένα λεπτό και σοβαρό θέμα που
θα απασχολήσει τη δημοσιότητα..
Αν και ο Λευτέρης μ'άρέσει σα χαρακτήρας, με την Εύα σόρι αλλά παιδιά δε μπορώ να το καταπιώ. Έχω μείνει στις εποχές Μάνου... Παρ'όλα αυτά, ομολογουμένως οι 2 τους είχαν πολύ ωραίες σκηνές σήμερα και σε
ωραία τοπία, ενώ στην φωτογράφηση το τραγούδι της Adele (νομίζω) ήταν κορυφή και καθήλωσε επίσης! Γλυκιά και λίγο διαφορετική, προσωπικά με έκανε να ξεφύγω από τη ρουτίνα ορισμένων συνηθισμένων επεισοδίων,
ήταν και αυτή με Νόρα-Στέλλα και τη μικρή Ρεγγίνα! Βολτούλα μες το πράσινο με μάνα και κόρη αλλά και το μωράκι που έφερε η δεύτερη πρόσφατα στον κόσμο..

* 1.) ΤΕΛΕΙΟ σχεδόν, το σημερινό
* 2.) Θέλω να βλέπω πάντα (όπου είναι δυνατό δηλ) Νόρα-Λουκά σε τρυφερές στιγμές
* 3.) Oscar στον Παναγιώτη Πετράκη και στην Αντιγόνη Δρακουλάκη για την εκφραστικότητά τους και την αλήθεια κάθε σκηνής τους, στην κυρία Πεφανη που συγκλονίζει με την τέλεια ερμηνεία της ειδικά στα τελευταία
επεισόδια όπου της δίνεται κ η ευκαιρία και το εκμεταλεύεται με το παραπάνω, ενώ πολύ καλές στο σημερινό ήταν και Ξυλά, Πολυχρονίδη, Λάμπου και ο Αλέξανδρος Σταύρου. Φυσικά και οι υπόλοιποι ηθοποιοί της σειράς,
για να μην παρεξηγηθώ είχαν καλές ερμηνείες... Wink
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από evaggelia* Παρ Οκτ 21, 2011 7:21 pm

Δεν εχω σχολιασει κανενα επεισοδιο αλλα ηρθε η ωρα....!!!!σε καθε επεισοδιο η Αντιγονη Δρακουλακη(Νορα)ειναι ολο και ποιο ομορφη!!!!!και τις δυνουνε απιστευτα ωραια ρουχα...!!!ειδικα τα ταγιερ, το σημερινο και το φορεμα ηταν υπεροχα!!!!!και τις πανε απιστετα!!!!!ειναι ΘΕΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!τη λατρευω!!!!!!! inlove inlove inlove inlove inlove

εγω ψηφισα πολυ καλο...!!!
evaggelia*
evaggelia*
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα
Ασχολίες : πολλα και διαφορα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Παρ Οκτ 21, 2011 7:40 pm

Ηπρώτη σκηνή με Νόρα-Λουκά πολύ γλυκιά! Love!
Εριέττα-Νόρα υπέροχες!!! Hug
Εύα-Αγγέλα όλο απέφευγε η Εύα να απαντήσει κ με εκνεύρισε λίγο....
Νταίζη-Λουκάς-Νικόλας Δεν μου αρέσει καθόλου που σε κάθε επεισόδιο βλέπω αυτούς τους τρεις μαζί! Έλεος!!! Η Δάφνη που της έχει δώσει τόσα χαστούκια( Efxi ) ο Νικόλας που πήγε να του πάρει το σπίτι αλλά ευτυχώς το πήραν πίσω!! Και στον Λουκά που του έχει κάνει πολλά, μιλάνε και οι τρεις(τέσσερίς) τους πολιτισμένα!!! livani Τι να πεις.........
Συχάθηκα κι εγώ τον Ρούσσο(να ακούγατε τι του "έλεγα" valen )..πώς του μιλούσε έτσι του Λουκά "αυτός" κι "αυτός"..ΑΥΤΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΡΕ!!!! maaaad Κι έλεγε και στην Αμαλία ότι ΔΕΝ θα βγει από το σπίτι! ΡΕ άντε από εκεί!!!
Και ξανά : respect : στην Πεφάνη!!!
Τώρα πια γελάω με την Μελίτα! Έχω πια συνηθήσει τα ανέκδοτά της, οπότε γελάω! Υπέροχος ο Στέφανος στην μεταξύ τους σκηνή να μην σταματάει να την ειρωνεύεται!!! : respect :
Πολύ μου άρεσε η Δάφνη που έλεγε στον Λευτέρη να τρέξει στην Εύα...
Η Εύα γι'αλλη μιία φορά δεν μου πολύ άρεσε η συμπεριφορά της προς τον Λευτέρη...Την καταλαβαίνω από την μια, αλλά από την άλλη υπερβάλη κιόλας....
Αμαν αυτές οι μπιχτές της Στέλλας! Όκ, ξέρουμε τι έκαναν, αλλά φτάνει να τους το πετάς σε κάθε ευκαιρία!!! ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ!!!! Έλεος!!!
Καλή κι η σκηνή Νταίζης-Αντιγόνης...αλλά δεν κατάλαβα΄αυτό που έλεγε η Νταίζη ότι δεν τους έμοιασε....αφου είναι η ίδια καλέ!!!! Razz
Κι άφησα τελευταίο την αγαπημένη μου σκηνή!!! Πάλι με συγκίνησαν ο Στέφανος κι η Εριέττα!!! ΥΠΕΡΟΧΗ ΣΚΗΝΗ....!!!! inlove

Ψηφίζω πολύ καλό!

Υ.γ.Ο Παναγιώτης φορούσε μωβ!!! inlove
Υ.γ.Πολύ ωραία τα ρούχα της Νόρας!!!
Υ.γ.Υπέροχη η φωτογράφηση της Εύας!!!
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από alex1 Παρ Οκτ 21, 2011 7:47 pm

Ψήφισα μέτριο!!!!!!!

Μελ-Αμαλία:Αναμενόμενη η αντίδραση της Μελ.Δεν μπορεί να σκεφτεί λογικά,και δεν μπορεί να ξεχωρίσει το καλό απο το κακό!
Η κ.Πεφάνη μου άρεσε πολύ σε αυτή την σκηνή!!!όταν κάποια στιγμή της γύρισε την πλάτη,όταν η κόρη της,της μιλούσε.Πάρα πολύ δύσκολο αυτό που έκανε η Αμαλία,και θέλει πολύ δύναμη,για να το κάνει ένας γονιός!!!!
Μου άρεσε επίσης ο Λουκάς με τον τρόπο που της απάντησε,και με τον τόνο που της απάντησε.
Πολύ δυνατή σκηνή για εμένα!!!

Στεφ-Μελ:Η Μελ,όσο περνούν η μέρες,εκτροχιάζεται όλο και περισσότερο.Ειδικά όταν είναι με τον Στεφ,γίνεται όλο και πιο επιθετική,και όλο και πιο παράλογη!!!
Στο επεισόδιο της Δευτέρας με τα όσα είδα,στο sneak preview αυτό φαίνεται ακόμη πιο έντονα!!τι να της πει;;;;;μόνο να την καλμάρει μπορεί,χωρίς να της απαντάει,γιατί απλά δεν βγαίνει άκρη!!όταν κάνει διάλογο μαζί της(αν μπορεί κάποιος να το πει διάλογο όλο αυτό)τέλος πάντων όταν της δίνει σημασία,τα πράγματα είναι χειρότερα.
Καθε μέρα που περνάει επιδεινώνεται,και αυτό θα έχει αποτέλεσμα να προσπαθήσει να την βγάλει απο την μέση,ειδικά μετά την αποφυλάκιση της Εριέττας,θα χάσει κάθε ελπίδα για επανασύνδεση,στο αρρωστημένο της μυαλό!!!!!!

Νόρα-Εριέττα:Μου άρεσε πολύ η Νόρα σε αυτή την σκηνή!!!!! lmao λύθηκα στα γέλια όταν της είπε"είναι μεγάλο σοκ να ανακαλύπτεις οτι βγαίνεις συγγενής με τον Λουκά Βενέτη" lmao lmao ΘΕΑ!!!!!!
Ήταν πολύ σοβαρή,έδειχνε επαγγελματίας,και γενικά η δικηγόρος Νόρα Φωκά μου αρέσει πολύ!!!!!Και ειδικά σήμερα η Νόρα μου φάνηκε ομορφότερη και λαμπερή όσο ποτέ!!!!!!

Δημοσιογράφος:Ακόμη και ο Ρούσσος πίστεψε οτι η Νταίζη έκανε την δουλειά,δλδ να τον ενημερώσει!!!!λογικά το σκέφτηκε,αλλά θέλω να δω την σκηνή όταν θα μάθει ποιος το έκανε!!!!!!
Ο Ρούσσος θα αναγκαστεί να τα δώσει τα χρήματα,και όσο στριμώχνεται το χαιρομαι όλο και πιο πολύ!!!!!

Νταίζη-Στεφ-Νικόλας:Τους ενημέρωσε για το πως σκεφτόταν η παλιοπαρέα,και το σχέδιο τους!!!!!Απλά τα παιδιά τους για εκείνους,ήταν μόνο για να ικανοποιήσουν τις φιλοδοξίες τους.Σαν να είχαν εργοστάσιο,και τα "άξια υλικά"τα κρατούσαν ενω τα σκάρτα τα πετούσαν.Τόσο απλά!!!!άνθρωποι κενοί δίχως συναισθήματα,ούτε καν για το ίδιο τους το αίμα.
Για τον Στεφ είναι ακόμη πιο δύσκολο,να κατανοήσει,να καταλάβει την Νταίζη,και να προχωρήσει.Ακόμα και οι απορίες λύθηκαν σήμερα του Νικόλα.Τα ερωτηματικά του,γιατί ο πατέρας του αδιαφορούσε!!!!και δεν υπάρχει χειρότερο για έναν άνθρωπο,να έχει ερωτηματικά,που τα κουβαλάει απο παιδί!!!!!!!Πολύ δυνατή σκηνή επίσης.

Αμαλία-Λουκάς:Δενουν πάρα πολύ καλά οι δυο τους.Θα μπορούσε κάλλιστα ο Λουκάς να είναι γιος της Αμαλίας!!!!!
Ακόμη και οι άμυνες τους ταιριάζουν!!!!!!!!
Λογικοί οι "φόβοι"της Αμαλίας,στο κατά πόσο έκανε καλό,η αναίρεση της κατάθεσης της κόρης της!!!!!!και δυστηχώς δεν έχουμε πιάσει πάτο ακόμη.

Εριέττα-Στεφ:Ανολοκήρωτη μου φάνηκε η σκηνή τους,αλλά πολύ δυνατή επείσης.Περιμένω την Δευτέρα την συνέχεια της.
Απο έναν άνθρωπο που το "σ΄αγαπώ"βγαίνει δύσκολα,εχει περισσότερη αξία!!!!!
Σιγά σιγά γεννήθηκε ένα υπέροχο ζευγάρι,απο την αρχή,παρόλο που όλα ήταν εναντίον τους,και φαίνεται πιο δυνατό απο ποτε!!!!!
Χαίρομαι να τους βλέπω πραγματικά!!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από gxnel Παρ Οκτ 21, 2011 7:56 pm

ας πω πρωτα αυτα που με χαλασαν.....

επεστρεψε ο sport billy το τσαντακι της Μελιτας....πηγε στον Στεφ επανελαβε τα γνωστα...."εγω θα σε σωσω απο το σατανα Ερι","εμενα αγαπας","εμενα θες"(επρεπε να ακουστει και ο Ρουβας εκει)..την εδιωξε κακην κακως ο Στεφ γιατι και αυτος ποσες πα..τατες να ακουσει....εξω απο τον ανακριτη ηταν το τσιρκο το ιδιο....την φοβηθηκε την δουλεια απο την Αμαλια και αρχισε τις γαλιφιες και "γτ μαμα θα με προδωσεις" λες και η Αμαλια θα πει τα ψεματα και η Μελιτα την αληθεια....πεταξε και το "κορυφαιο" "και συ Λουκα τσιρακι της Εριεττας?"...αν ειναι δυνατοοον!!!!....και μετα καταληγει στον μπαμπα της....ο οποιος ακομα δεν δειχνει να καταλαβαινει οτι η κορη ειναι αλλου....και απαιτει με νιαουρισματα και χαζα πεισματα ο μπαμπακας να μεσολαβησει για να μεινει η Ερι για παντα στην φυλακη ετσι ωστε αυτη να ζησει ευτυχισμενα με τον Στεφ....πλεον δεν εχει χειροτερα για την Μελιτα....

ενταξει Νταιζη μου...το εχουμε πει...εισαι βασανισμενη απο τη ζωη...σε πεταξανε σε βιασανε σου πηρανε την προικα...εγινες εκβιαστρια,παρολιγο φονισσα και συνεργος σε εγκλημα γιατι η π.... η ζωη δεν σου φερθηκε καλα...το εχουμε καταλαβει!!!ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ μανουλα μου.....εχει καταντησει κουραστικο το "δραμα" σου.....

Ρουσσο για χαλαρωσε τις απειλες σου....πηγε στο σπιτι να σταματησει την Αμαλια και το επαιζε εξουσια...πλεον δεν παιρνανε αυτα αγαπητε μου...αιντε!!!


αυτα που μου αρεσαν τωρα!

Λουκας-Νορα πρωτη σκηνη!!!!
Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 226538 Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 226538

Νορα-Λευτερης.....την θεα να ακους Λευτερη....πολυ ωραια σκηνη!

Νορα-Ερι....τι γλυκουλα σκηνη....η Νορα να προσπαθει να δωσει κουραγιο...και κεινη την Ερι την εχει λυπηθει η ψυχη μου...ελεος τι τραβαει η γυναικα για την τρελα της Μελιτας....

η Αμαλια σημερα ηταν συγκλονιστικη...εχει καταλαβει το προβλημα του παιδιου της...υποστηριξη απο τον αντρα της δεν εχει δυστυχως και προσπαθει να το βοηθησει μονη της...και τα ακουει και απο πανω.....Πεφανη
Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 195890

και ενταξει η καλυτερη σκηνη ηταν Στεφ-Ερι!!! Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 226538 Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 226538


Υ.Γ1....ποσο ΘΕΑ ηταν η Δρακουλακη σημερα!!!! Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 943463 Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 943463

Υ.Γ2....Ευα μου εχεις αδικο να φερεσαι ετσι....ωραια η σκηνη της φωτογραφησης!!!!

Υ.Γ3...ενταξει δεν θα μου ελειπε η Στελλα σημερα και να μην την εβλεπα...και επιτελους ας κοψει αυτο με τη μικρη κορη...εγγονι σου ειναι χριστιανη μου...

Υ.Γ4....Ρουσσο εχει και ονομα ο Λουκας...ακου κει "αυτος"...
Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 785784


Υ.Γ5....αυτο που εδειξε για το επομενο...να ναι καλα με εκανε και γελασα....οτι τωρα παραταει η Μελιτα το παιδι της....τωρα λογω της εμμονης της στον Στεφ....α ρε Αμαλια με τα ωραια σου!!!
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Οκτ 21, 2011 7:57 pm

Είναι αλήθεια αυτό που λένε οτι τα ωραία πράγματα κρατάνε λίγο.... Ισως εκεί να έγκειται και η ομορφιά τους, δεν φθείρονται απ'την υπερέκθεση, αλλά μένουν μέσα μας αυτούσια, να τα ζούμε και να τα ξαναζούμε με τη φαντασία μας. Το σημερινό επεισόδιο έδωσε σ'όσους αγάπησαν, στη διάρκεια αυτής της σειράς, το Στέφανο με την Εριέττα, μιά στιγμή που την περίμεναν εδώ και πολύ καιρό. Την εξομολόγηση του Στέφανου οτι κι αυτός την αγαπάει, οτι είναι το πάν γι'αυτόν. Ηταν μιά στιγμή μόνο, αλλά η αγαλλίαση που μας χάρισε άξιζε τον κόπο τόσης αναμονής. Ηταν γραφτό τους, τα λόγια αγάπης να τα λένε μέσα απ'τα τηλέφωνα, σε μιά αίθουσα επισκέψεων των φυλακών, κι ανάμεσά τους το ψυχρό τζάμι. Και τις δυό φορές να είναι και οι δύο άδικα κλεισμένοι εκεί μέσα. Την πρώτη φορά, ήταν η Εριέττα που εξομολογήθηκε τον έρωτά της, κι όμως, ο Στέφανος το ήξερε ήδη. Και τώρα, που την ίδια εξομολόγηση έκανε ο Στέφανος, η Εριέττα επίσης το ήξερε ήδη, αφού η αγάπη που της έχει, ήταν πάνω από φανερή, κι ας μην είχε πεί την λέξη μέχρι τώρα.
Τι όμορφοι πού ήταν και οι δύο! Η μορφή της Εριέττας ήταν σχεδόν εξαϊλωμένη, μιά αγάπη ιδεατή σχεδόν, να έχει ξεπεράσει τα γήινα, και του Στέφανου, συγκινημένου αλλά και αποφασισμένου να μην το δείξει, για να της δώσει δύναμη. Και τα χέρια τους ενωμένα, σαν να εξαφάνιζαν το εμπόδιο που τα χώριζε.... Μιά σκηνή που θα μείνει στη μνήμη μου, κι ας κράτησε τόσο λίγο!

Είχαν μεσολαβήσει κι άλλες σκηνές, που άξιζαν τον κόπο. Τότε που πήγε η Νόρα να επισκεφτει την Εριέττα, η φωνή της Εριέττας, όταν είπε την πρώτη της φράση, ακουγόταν χαμηλή, βαθειά, σαν τη φωνή κάποιου που δεν έχει μιλήσει με άνθρωπο για πολλές ώρες. Αυτές οι λεπτομέρειες είναι που κάνουν τη διαφορά....
Να πώ πόσο ευχαριστήθηκα με τη στάση του Στέφανου στη Μελίτα, την έδιωξε όπως της άξιζε, και απορώ πώς την ανέχτηκε εκεί μέσα τόση ώρα....
Επίσης ωραία σκηνή αυτή με την Αμαλία, το Λουκά και το Ρούσσο, όπως και αυτή έξω απ'το γραφείο του ανακριτή, με Λουκά, Αμαλία και Μελίτα, και αυτή με Ρούσσο και Μελίτα, και με το Λουκά και την Αμαλία στο καφέ....

Ο Λευτέρης μου άρεσε πολύ σήμερα. Τον λυπήθηκα έτσι όπως τον έβλεπα να τον κουμαντάρουν η Δάφνη και η Νόρα, να τον ωθούν να είναι από κοντά στην Εύα, κι αυτός να τις ακούει, για να φάει άλλη μιά χυλόπιττα. Εκεί που καθόταν και παρακολουθούσε την φωτογράφιση, έλεγα μέσα μου, φύγε παιδι μου, τι κάθεσαι, δεν έχεις υπερηφάνεια? Δεν θα πώ τίποτε περισσοτερο.....

Επίσης δεν μ'ενδιαφέρει ιδιαίτερα το θέμα με την κληρονομιά του Λύτρα, το μόνο που μ'ευχαριστεί είναι οτι βγαίνει στη φόρα άλλη μιά φορά η "αλλη πλευρά του φεγγαριού", για το Ρούσσο, και είναι σκοτεινή, πραγματικά σκοτεινή!! Και το ότι θ'αναγκαστεί να πληρώσει, αυτό κι αν μ'ευχαριστεί!

Ολοι έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους σήμερα, είδαμε πολύ καλές ερμηνείες, και το ψήφισα τέλειο!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Οκτ 21, 2011 7:59 pm

Το ψηφισα πολυ καλο μονο και μονο για την σκηνη του Στεφανου και της Εριεττας!!Μ αρεσει που επαναλαμβανονται οι σεναριογραφοι μερικες φορες.Η σκηνη της εξομολογησης της Εριεττας σε φλας μπακ και καπακι η ερωτικη εξομολογηση του Στεφανου ηταν ολα τα λεφτα!!Εξαιρετικη σκηνη και απο τους δυο.Η Εριεττα μ εκανε να νοιωσω ποσο πολυ ηθελε να τον εχει διπλα της και να τον αγγιζει εκεινη τη στιγμη.Αλλα πολυ λιγη,πολυ μικρη σκηνη.Επρεπε να ειχε αρχισει εκει που η Νταιζη μιλαγε στην Αντιγονη ,για να τους ευχαριστηθουμε λιγο παραπανω!
Δεν ξερω αλλα αυτη η σχεση μου μοιαζει σαν δροσερο αερακι,ειναι τοσο ρομαντικη και συγκινητικη.Και παιδια να προσεξετε μη σας μεινει του χουι και θελετε παντα ενα τζαμι αναμεσα σας lmao
Ελπιζω να εχουμε μια μικρη συνεχεια την Δευτερα,αν και στο τρειλερ ολο την τρελη του Σαγιο μας δειχνουν!

Νικολας-Στεφανος-Νταιζη!! lmao Τι να πω εδω και τι ν αφησω.Εμενα μου αρεσε η σκηνη,αλλα μολις τελειωσε σκεφτηκα την clarabelle και οτι θα εβγαλε φλυκταινες xixixi
Εχω πει πολλες φορες οτι δινοντας μας το παρελθον της Νταιζης,το πονεμενο αυτο παρελθον και μας το τονιζουν συνεχεια ,ειναι σαν να μας λενε ,να βρε εξηγουνται πολλα για την Νταιζη.Και οτι η παιδικη ηλικια καθοριζει την πορεια καθε ανθρωπου ειναι γεγονος και τα λογια αυτα τα εβαλαν σημερα στο στομα του Νικολα και του Στεφανου.
Θα ξαναπω οτι εμενα μου αρεσε,αλλα παγωσα και λιγο γιατι σκεφτομουν οτι η πλειοψηφια εδω μεσα δεεεεεεεεεεεεν...με τιποτα ομως!

Η Ευα μια κουκλα στην φωτογραφιση ,αλλα ο σκυλος ηταν 2 φορες η Ευα!!Πολυ καλος ο Λευτερης σαν καμακι,στο ματμαζελ ντου γιου λαικ δι γκρις gelio Α να πω οτι εμενα αυτο το μαλι το ελαφρως ατημελιτο της Ευας μου αρεσει πολυ!!

Η κατασταση της Μελιτας ειναι :αι αι αι γιαγιααι πουερτο ρικο!!!!!!!!!!! livani
Μα κι εσυ βρε Στεφανε τι γαιδαρος εισαι τελος των αγιων παντων,μα ουτε ενα καφε δεν της σερβιρισες;;Αυτη σου σερβιρισε μια φυλακα για την Εριεττα ναααααααααα!!Μα μονο στον εαυτο σου να βαλεις καφε!!Εμ η Αντιγονη σε μεγαλωσε που να μαθεις τροπους.Ενω αυτην που την μεγαλωσε ο Ρουσος,ειδες τροπο που τον εχει ε;;;Βαζει τον κοσμο στην φυλακη και μετα παιρνει το κιτρινο τσαντακι και διεκδικει χαμενους ερωτες! Confused?
Απ την μια σκεφτομαι οτι θελει ενα γερο φουσκο και απ την αλλη την ψιλολυπαμαι!

Τα θερμαμου σημερα στον Λουκα!Οταν αυτη η ευγενεστατη Μελιτα του ειπε:κι εσυ τσιρακι της αδελφης σου εγινες,αυτος της ειπε:αντε σταματα,δεν φτανει που εβαλες την Εριεττα μεσα ,ενω ειναι αθωα,εχεις μουτρα και μιλας απο πανω.Και μουγκα η κυρια,ουπς πρωην ηθελα να πω!

Ρουσος απαραδεκτος ,αχαρακτηριστος,δεν εχω λογια και μια απ τα ιδια και για την Αντιγονη,που οταν την απειλουσε η Νταιζη αυτη την κοιταζε με περηφανια;; imarton μηπως δεν ειδα καλα;;μπορει !!

Η Αμαλια θα το ξαναπω ειναι μονη ,πιο πολυ απο ποτε,αλλα εχει τα κοτσια που λειπουν απ τον Ρουσο.Αυτη φοραει παντελονια στην οικογενεια και οχι ο Ρουσος!Η δε Πεφανη σε ολες τις σκηνες της ,τις παιρνει και φευγει.Μου αρεσε εκει που ειχε χαμηλωσει το κεφαλι ,οταν συναντηθηκε με την Μελ στον διαδρομο ,πριν παει για καταθεση!Η μονη που εχει τσιπα στο Ρουσεικο ειναι αυτη,οι υπολοιποι την εχασαν και θ αργησουν πολυ να την ξαναβρουν!!


ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από fay66 Παρ Οκτ 21, 2011 9:01 pm

JESSIE έγραψε:Είναι αλήθεια αυτό που λένε οτι τα ωραία πράγματα κρατάνε λίγο.... Ισως εκεί να έγκειται και η ομορφιά τους, δεν φθείρονται απ'την υπερέκθεση, αλλά μένουν μέσα μας αυτούσια, να τα ζούμε και να τα ξαναζούμε με τη φαντασία μας. Το σημερινό επεισόδιο έδωσε σ'όσους αγάπησαν, στη διάρκεια αυτής της σειράς, το Στέφανο με την Εριέττα, μιά στιγμή που την περίμεναν εδώ και πολύ καιρό. Την εξομολόγηση του Στέφανου οτι κι αυτός την αγαπάει, οτι είναι το πάν γι'αυτόν. Ηταν μιά στιγμή μόνο, αλλά η αγαλλίαση που μας χάρισε άξιζε τον κόπο τόσης αναμονής. Ηταν γραφτό τους, τα λόγια αγάπης να τα λένε μέσα απ'τα τηλέφωνα, σε μιά αίθουσα επισκέψεων των φυλακών, κι ανάμεσά τους το ψυχρό τζάμι. Και τις δυό φορές να είναι και οι δύο άδικα κλεισμένοι εκεί μέσα. Την πρώτη φορά, ήταν η Εριέττα που εξομολογήθηκε τον έρωτά της, κι όμως, ο Στέφανος το ήξερε ήδη. Και τώρα, που την ίδια εξομολόγηση έκανε ο Στέφανος, η Εριέττα επίσης το ήξερε ήδη, αφού η αγάπη που της έχει, ήταν πάνω από φανερή, κι ας μην είχε πεί την λέξη μέχρι τώρα.
Τι όμορφοι πού ήταν και οι δύο! Η μορφή της Εριέττας ήταν σχεδόν εξαϊλωμένη, μιά αγάπη ιδεατή σχεδόν, να έχει ξεπεράσει τα γήινα, και του Στέφανου, συγκινημένου αλλά και αποφασισμένου να μην το δείξει, για να της δώσει δύναμη. Και τα χέρια τους ενωμένα, σαν να εξαφάνιζαν το εμπόδιο που τα χώριζε.... Μιά σκηνή που θα μείνει στη μνήμη μου, κι ας κράτησε τόσο λίγο!

Είχαν μεσολαβήσει κι άλλες σκηνές, που άξιζαν τον κόπο. Τότε που πήγε η Νόρα να επισκεφτει την Εριέττα, η φωνή της Εριέττας, όταν είπε την πρώτη της φράση, ακουγόταν χαμηλή, βαθειά, σαν τη φωνή κάποιου που δεν έχει μιλήσει με άνθρωπο για πολλές ώρες. Αυτές οι λεπτομέρειες είναι που κάνουν τη διαφορά....
Να πώ πόσο ευχαριστήθηκα με τη στάση του Στέφανου στη Μελίτα, την έδιωξε όπως της άξιζε, και απορώ πώς την ανέχτηκε εκεί μέσα τόση ώρα....
Επίσης ωραία σκηνή αυτή με την Αμαλία, το Λουκά και το Ρούσσο, όπως και αυτή έξω απ'το γραφείο του ανακριτή, με Λουκά, Αμαλία και Μελίτα, και αυτή με Ρούσσο και Μελίτα, και με το Λουκά και την Αμαλία στο καφέ....

Ο Λευτέρης μου άρεσε πολύ σήμερα. Τον λυπήθηκα έτσι όπως τον έβλεπα να τον κουμαντάρουν η Δάφνη και η Νόρα, να τον ωθούν να είναι από κοντά στην Εύα, κι αυτός να τις ακούει, για να φάει άλλη μιά χυλόπιττα. Εκεί που καθόταν και παρακολουθούσε την φωτογράφιση, έλεγα μέσα μου, φύγε παιδι μου, τι κάθεσαι, δεν έχεις υπερηφάνεια? Δεν θα πώ τίποτε περισσοτερο.....

Επίσης δεν μ'ενδιαφέρει ιδιαίτερα το θέμα με την κληρονομιά του Λύτρα, το μόνο που μ'ευχαριστεί είναι οτι βγαίνει στη φόρα άλλη μιά φορά η "αλλη πλευρά του φεγγαριού", για το Ρούσσο, και είναι σκοτεινή, πραγματικά σκοτεινή!! Και το ότι θ'αναγκαστεί να πληρώσει, αυτό κι αν μ'ευχαριστεί!

Ολοι έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους σήμερα, είδαμε πολύ καλές ερμηνείες, και το ψήφισα τέλειο!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου λέξη προς λέξη.

Το μόνο που θα προσθέσω είναι η σκηνή στα προσεχώς:
Δάφνη: Ήθελαν τα παιδιά τους αετοί , γεράκια.
Νικόλας: Και εγώ βγήκα μπεκάτσα!
Καλά εδώ έσκασα στα γέλια!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Οκτ 21, 2011 9:11 pm

fay66 έγραψε:
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου λέξη προς λέξη.

Το μόνο που θα προσθέσω είναι η σκηνή στα προσεχώς:
Δάφνη: Ήθελαν τα παιδιά τους αετοί , γεράκια.
Νικόλας: Και εγώ βγήκα μπεκάτσα!
Καλά εδώ έσκασα στα γέλια!!


Χαχαχά , πραγματικά κωμωδία οι ατάκες του Νικόλα! Αν ήταν κι η Νταίζη εκεί, έπρεπε να συμπληρώσει : Και γώ βγήκα "κλέφτρα κίσσα!"


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JESSIE στις Παρ Οκτ 21, 2011 9:13 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : λάθος ορθογραφικό)
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από loukanorofan Παρ Οκτ 21, 2011 9:12 pm

είμαι δραστηριο ατομο γενικα... εχω ενα σωρο χομπυ....
αλλα για να συνεχιζω να βαζω mega οποτε τυχαινει και εχω χρονο 7-8, κατι δεν παει καθόλου καλά με μενα........

η μόνη σκηνη που χάρηκα, ήταν η φωτογραφηση της Ευας...!! άντε και η πρωτη του Λουκά και της Νόρας....
και οι μόνες που με άγγιξαν, ήταν η Αμαλια και η Εριέττα (<=> Πεφάνη & Λάμπου... )

αυτα μονο απο όλο το επεισοδιο...

ολο το υπολοιπο, μια παρωδια σκέτη....!

έμεινε κανεις άλλος στα καλά του? απο που να πιάσεις?:
απο το "συνετό τοσα χρόνια- νυν σαλεμενο" δικηγορο και το φυντάνι του?
ας είναι καλά αυτός που σκεφτηκε το mute στο τηλεκοντρολ....! οποτε έβλεπα μπούκλα, πατημα κατευθειαν...! .και μόνο που την είδα να παταει στο σπίτι της Εριέττας, φρίκαρα! δεν θελω να ακουσω και τι λεει, να μου λειπει! να ήταν άλλος, 100 μετρα απο το σπιτι να περνούσε, υστερα απο όσα κάνει, θα την έπιανε απο το μαλλι και θα την έκανε σαν στουπι! εδω ο Στέφανος, την βαζει μέσα και την ανεχεται κιόλας! wall τη μόνη κουβεντα της που άκουσα ήταν αυτη που πεταχτηκε μετα απο τη φωτογραφιση της Ευας, που σκιαχτηκα κιολας ετσι όπως εκραζε... Fskl.. .
.....και την στηρίζει κι ο μπαμπακας, - ο σκοπος πανω απο την ψυχικη υγεια της κορης... εξαιρετικα...- τον οποιο παρεπιπτοντως πριν λιγο καιρο η κορούλα του είχε ουτε για φτυσιμο...

πού αλλού να στραφεις? στα αδερφάκια? που ένα λειπει ακόμα για να συμπληρωθει σωστα η οικογενεια: οι Νταλτον....
ο Νικολας ειναι ο Αβερελ, και η Νταιζη ο πιο κοντουλης... -το "σατανικο μυαλο" της οικογενειας.... ο Στεφανος αμφιταλαντευεται ποιος απο τους άλλους δυο είναι, όπως κανει και με τους γύρω του γενικα... μια έτσι, μια γιουβετσι....περυσι τετοια εποχη δεν την έπνιγε την αδερφούλα του?.... φετος μονο που δεν την έχει αγκαλιασει ακομα... livani ... που ειναι πλεον "Οσια" και με τη βουλα.... pff

αλλα τι μπαινω στη διαδικασια να συγκρίνω την εξεληξη? ...βλακεία μου... τί να συγκρίνω? το Χιλτον με το Δρομοκαητειο?
που και σκηνες απο εκει να έβλεπα, πιο σταθεροι θα ήταν οι χαρακτηρες, και ποιο λογικες θα ηταν!

η Ευα ξέφυγε απο τις προσβολες την κόρης και της μάνας, έμπλεξε με άλλα -παιδακιστικα κατα τη γνωμη μου- προβληματα στη σχεση της.... πρωταγωνιστικος ρολος σου λεει μετα.... pff

η Νόρα με το Λουκά κατι κανουν..... αλλα κι αυτοι... με το ζορι κρατιουνται αναμεσα στα υπολοιπα...
-αντι να πηγαινει με το Λουκα βολτα το μωρο η Νόρα, το παει με το Αστερι, κι ο Λουκας τρεχει απ την μια προαναφερθεισα στην αλλη, σαλεμενη ομαδα.. το οποιο Αστέρι, δεν εχει βαρεθει να πιπιλάει τα ίδια και τα ίδια για τα παιδια και το Ρουσσο? έλεος!... και η Νόρα, ας αποφασισει επιτελους τι ειναι το παιδι της, ήσυχο ή κλαψιαρικο...



αν ξεκινουσε τωρα η σειρα, και δεν ειχαν προηγηθει 3 -ουτε ένας, ουτε δυο- κυκλοι γεγονότων και συμπεριφορων, μπορει και να την έβλεπα.... αλλα τωρα αισθανομαι το λιγοτερο οτι με δουλευουν.... -_-

γι αυτο λεω οτι κατι δεν παει καθολου καλα με μενα που βάζω mega ποτε ποτε 7-8...
κακο συνηθειο...... θα ξεκινησω κι άλλες δραστηριοτητες...

με επιασε παραλληρημα, το ξερω... αλλα δεν γινεται να παρουσιαζουν πρωτα έναν κυκνο, στην πορεία να τον έχουν κανει χηνα, και πλεον να εχει καταλήξει πάπια -ή μαλλον κότα..- αλλά εκεινοι να συνεχιζουν να λενε οτι βλεπουμε τον κυκνο!
αν καποια διαφωνει, σεβαστο...

δεν ψηφισα........

scratch ........βαθμιδες στο παραλογο υπαρχουν..?
....οσα και να θελουν να με τρελανουν, δεν εχω να δωσω... καραδοκει το ΔΝΤ, τα χρειαζομαι.... Razz

edit: υ.γ. στη σκηνη Αμαλιας-Λουκα στην καφετερια, οι φυσιογνωμιες στο πισω τραπεζι, ήταν γνωστες, ή ιδέα μου? Neutral
loukanorofan
loukanorofan
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στον κοσμο μου...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από Dimitraaa Παρ Οκτ 21, 2011 9:31 pm

edit: υ.γ. στη σκηνη Αμαλιας-Λουκα στην καφετερια, οι φυσιογνωμιες στο πισω τραπεζι, ήταν γνωστες, ή ιδέα μου?

ΔΕΝ ήταν η ιδέα σου sisi
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από dm10811 Παρ Οκτ 21, 2011 9:51 pm

Σημερα θα ψηφισω τελειο για δυο λογους Νορα-Λουκας και Εριεττα-Στεφανος...

Δυστυχως τη Νορα και τον Λουκα τους ειδαμε σε μια μονο σκηνη αλλα ηταν πολυ ομορφη!!!!Δοθηκε τοσο ομορφα η αναγκη για λιγη τρυφεροτητα μεσα σε τοσα προβληματα...Οι αναφορες στη κορουλα τους γλυκυτατες μεσα σε φιλια Love!

Η Ερη και ο Στεφανος ειχαν μια απο τις πιο δυνατες τους σκηνες σημερα...Η σκηνη εδεσε υπεροχα με την αντιστοιχη που ο Στεφανος ηταν μεσα και η Ερη του ελεγε οτι τον αγαπαει!!! Love! Ισως να ηθελα να ηταν λιγο πιο μεγαλη αλλα εμεινα ικανοποιημενη!!!!!!

Περα απο αυτα μου αρεσε παρα μα παρα πολυ η σκηνη με Νορα και Εριεττα...Η Ερη κουρασμενη απο την αδικη φυλακιση της να σπαει σιγα σιγα και μονο στηριγμα η σκεψη οτι οι δικοι της την αγαπανε...Η Νορα απο την αλλη ειχε επισης ενα μουδιασμα...Αλλα προσπαθουσε να φερθει επαγγελματικα απο τη μια και να της συμπαρασταθει απο την αλλη...Η ατακα με τη συγγενεια ολα τα λεφτα!!!!! lmao Και μαλιστα απο τη Νορα που επελεξε να συγγενεψει με τον Λουκα lmao lmao Η σκηνη ηταν εξαιρετικα παιγμενη και απο τις δυο κυριες της σειρας!!!!! : respect :

Απο την αλλη μου αρεσαν οι συμβουλες της Νορας και της Δαφνης στον Λευτερη...Θεωρω οτι εχουν δικιο ως προς τη τακτικη...Βεβαια η Ευα ειναι λιγο αγυριστο κεφαλι αλλα αν καταλαβει οτι ο Λευτερης δεν θελει να τον βαλει πανω απο ολα θα μπορεσει να αξιολογησει τα πραγματα στις πραγματικες τους διαστασεις...

Η Πεφανη οπως παντα εσκισε!!!Απιστευτη για αλλη μια φορα καταφερε να μας δειξει πραγματικα πως αισθανεται μια μανα που θα παει κοντρα στο παιδι της...Στεναχωρημενη αλλα με αποφασιστικοτητα και μετα με τον Λουκα λυγισε και του ειπε ολα οσα την προβληματιζουν για τη Μελιτα...Πραγματικα τη λυπηθηκα!!!Η σκηνη με Λουκα-Αμαλια-Μελιτα μου αρεσε!!Και που ο Λουκας μιλησε στη Μελιτα οπως επρεπε...

Απο την αλλη χαλιεμαι απιστευτα με τη Νταιζη!!!Τι θα γινει με τη παρτυ της τελικα;;;;;; nteni Καταλαβαινω οτι εχει περασει δυσκολα...Περισσοτερο απο δυσκολα...Και συμφωνω οτι το περιβαλλον παιζει πολυ σημαντικο ρολο στη διαμορφωση του χαρακτηρα ενος ανθρωπου...Αλλα ολα αυτα ειναι υποθετικα!!!!Αν το παμε ετσι υποθετω κι εγω οτι η Αντιγονη αν κρατουσε τη Νταιζη θα τη μεγαλωνε με τον ιδιο τροπο με τον Στεφανο και επειδη η Νταιζη ως χαρακτηρας εχει ροπη προς το κακο μπορει να ειχε και χειροτερη(γινεται;;;; scratch )...Οποτε αυτο το αν μπορει να λειτουργησει και αντιστροφως αναλογα...Γιατι το οτι θα ειχε περασει καλυτερα δεν θα την εκανε ταυτοχρονο και καλυτερο ανθρωπο...Οπως και καποιοι που περνανε χειροτερα ειναι καλυτεροι ανθρωποι...Η σκηνη λοιπον με τον δημοσιογραφο δεν μου αρεσε γιατι εβλεπα μια Νταιζη να ωρυεται και να απειλει κατηγορωντας οσα εχει κανει αναισχυντα και οχι εχοντας απεναντι της ενα παιδι-φαντασμα αλλα μια εγκυο γυναικα και ενα παιδι που ειναι συγγενης της!!!!Τοτε που ηταν η οικογενεια;;;Διακοπες με τον Αρη στη Θεσσαλονικη μαλλον!!!!Ουτε η σκηνη με τα αδελφια της αδελφης μου αρεσε...Δεν μπορω να λυπηθω ή να δικαιολογησω τη Νταιζη...Ουτε να τη καταλαβω...

Και η Στελλα σταθερα στις χαζομαρες της...Γινεται σε μια σκηνη να μην βριζει τη Νορα;;;;Πολλα ζηταω;;;Μια μικρη σκηνουλα που να μην τη βριζει!!!!!!!!Ελεος!!!!!!

Υ.Γ.1 Το λαχανι τσαντακι της Μελιτας ειδα το προσεξατε κι εσεις!!!!Ειναι το τυχερο της τσαντακι...Παντα αυτο κραταει οταν παει για κολλητηρι στον Στεφανο... Nyxia

Υ.Γ.2 Ειδα στο sneak preview την κατρακυλα(οση απεμεινε τελος παντων0 του Μελιτονιου...Ενα εχω να πω!!!Αχ,κακομοιρε Στεφανε με τη τρελη που εμπλεξες!!!!!
Σπόιλερ:

Υ.Γ. 3 Δε μπορω να περιγραψω το ποσο Θεα ηταν σημερα η Θεα!!!!!!!Μιλαω για τη Νορα...Ηταν ομορφη παρα ποτε...Ειδικα στη σκηνη με τη Στελλα εκει που κοιτουσε τη μπεμπα!!!!Και η Δρακουλακη για ακομα μια φορα εξαιρετικη!!!Και στη σκηνη με την Εριεττα που ηδη ανεφερα και σε αυτη με τον Λουκα!!!!!!! : respect :

Υ.Γ. 4 Νελλη σταθερη αξια!!!! oscar Σοφια,alex1 και JESSIE μου αρεσαν πολυ και οι δικοι σας σχολιασμοι!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από fay66 Σαβ Οκτ 22, 2011 12:11 am

[quote="dm10811...........................
Υ.Γ.2 Ειδα στο sneak preview την κατρακυλα(οση απεμεινε τελος παντων0 του Μελιτονιου...Ενα εχω να πω!!!Αχ,κακομοιρε Στεφανε με τη τρελη που εμπλεξες!!!!![spoiler],,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Συμπέρασμα .Δεν αφήνουμε ποτέ μπαλκονόπορτα ανοιχτή. Ποτέ δεν ξέρεις τι σε περιμένει!![/quote]


Έχει επεξεργασθεί από τον/την fay66 στις Σαβ Οκτ 22, 2011 12:12 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : αποκάλυψη σπόιλερ)

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από evaki16 Σαβ Οκτ 22, 2011 12:31 am

Όταν έβλεπα την Εύα στην φωτογράφηση είχα πέσει με τα μούτρα στην τηλεόραση και είχα ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά!!! Αν με έβλεπε κανείς εκείνη την ώρα θα με περνούσε για χαζοχαρούμενο!!! Τι τέλεια σκηνη Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 226538 Και το τραγούδι υπέροχο....

Η πρώτη Λουκανορική σκηνή (και η μοναδική αν θυμάμαι καλά) ήταν υπέροχη!!!

Η Αμαλία απλά Θεά!!! Έκανε αυτό που έπρεπε!!! Και ο Λουκάκος πολύ μ αρεσε σήμερα!!!

Η σκηνή της Νόρας και της Έρης στο τμημα ήταν πολύ γλυκιά!!!

Επίσης λάτρεψα τη σκηνή Έρης-Στέφανου και το flash back!!!!!!

Τη Νταίζη είναι ανάγκη να την δείχνει σε τόσες σκηνές???? Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 905116

Ακόμα μου άρεσε πολύ και η Νόρα με τον Λευτέρη!!!

Και τώρα που είπα Λευτέρης... ο τρόπος που έκανε καμάκι στην Εύα δεν μ αρεσε καθόλου... Κάτι καλύτερο δεν μπορούσε να βρει να πει?lol!

Έναν γιατρό για τη Μελίτα.... επιγόντως λέμε!!!!!!!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από roria Σαβ Οκτ 22, 2011 2:09 am

Μετά από εκατό και βάλε επεισόδια, μετά από μπαστακώματα μπροστά σε τζαμαρίες και βραχνά κατσαρά παράσιτα, μετά από μήνες σημαδεμένους με καταστροφές που βαφτίστηκαν σωτηρίες και χρεωκοπίες που βαφτίστηκαν κουπ και μιζανπλί, όσοι από τους θεατές των Μυστικών αφεθηκαν να ταξιδέψουν με την ερωτική ιστορία του Στέφανου και της Εριέττας, θα τον θυμούνται τον αποψινό σταθμό του ταξιδιού κι ας μην πρόλαβαν καλά-καλά ούτε το όνομά του να μάθουν.
Δεν θυμάμαι την Εριέττα πιο όμορφη και πιο εκφραστική ,σαν βγαλμένη από αναγεννησιακό πίνακα (αυθεντικό, όχι μαϊμού σαν εκείνους του μπαμπά της). Τα χέρια και τα μάτια της έλεγαν στο Στέφανο πολύ περισσότερα από το στόμα. Ο Στέφανος όμως πέρα από τη γλώσσα των βλεμμάτων και των νευμάτων, έπρεπε πια να μιλήσει. Και μίλησε. Ξεπέρασε τη συνηθισμένη του δυστοκία και της μίλησε για την αγάπη του, πίσω από ένα τζάμι, όπως είχε κάνει παλιότερα κι εκείνη. Ήταν συγκινητικό που ενώθηκαν οι δύο σκηνές στη σκέψη τους και στα μάτια μας, αλλά σαφώς τη σκηνή του σήμερα δεν θα την ήθελα τόσο σύντομη. Ελπίζω να υπάρξει συνέχεια τη Δευτέρα, όπου από ό,τι είδα θα δοθεί ικανός χρόνος στο επαναλαμβανόμενο, νοσηρό παραλήρημα της Μελίτας.
Η οποία με το τσαντάκι της ξεφτίλας υπό μάλης έτυχε σήμερα μιας αριστουργηματικής αντιμετώπισης από το Στέφανο. Σερβίρισε τελετουργικά τον καφέ του και πριν την ξαποστείλει, την έσφαξε με τον δαντελλένιο του σαρκασμό. Έξοχο και πάντα τέτοια.
Έξοχος και ο Λουκάς, έτσι όπως μίλησε στη Μελίτα και όπως στήριξε την Αμαλία, παροτρύνοντάς τη παράλληλα να μην υπαναχωρήσει.
Γενικότερα η συμπαράσταση που δείχνουν και εκείνος και η Νόρα στην Εριέττα είναι συγκινητική. Αυτό φάνηκε και κατά την επίσκεψη της Νόρας στη φυλακή. Το διερευνητικό της βλέμμα μαρτυρούσε την ανησυχία της, καθώς η Εριέττα έχει προφανώς αρχίσει να λυγιζει και να απελπίζεται, όσο κι αν προσπαθεί να το κρύψει, για να μην επιβαρύνει τους αγαπημένους της. Πολύ καλοπαιγμένη σκηνή και από τις δυο τους.
Φυσική και ενδιαφέρουσα και η σκηνή της Νόρας με το Λευτέρη. Αυτή τουλάχιστον του μίλησε, του εξήγησε, τον συμβούλεψε, δεν προσπάθησε να τον χειραγωγήσει όπως η Δάφνη που όταν την πιάνει ο υπερβάλλων ζήλος μπορεί να γίνει πολύ επικυριαρχική.
Μετά από πολύ καιρό είδαμε και σκηνή φωτογράφισης της Εύας και ίσως αυτή να ήταν η καλύτερη από όλες τις προηγούμενες. Εντυπωσιακή φωτογένεια, λάμψη και ένα υπέροχο σκυλί. Ο Λευτέρης είχε μείνει να την κοιτάζει εκστατικός.
Εμένα ο τρόπος που την προσέγγισε δεν με ξένισε. Ειχε μια αφοπλιστική αμηχανία. Ομως για άλλη μια φορά η Εύα, του φέρθηκε άδικα. Ελπίζω να το αναγνωρίσει σύντομα και να φερθεί επιτέλους σαν ερωτευμένη γυναίκα.
Η σκηνή των τριών αδερφών ήταν πιο διεκπεραιωτική από ό,τι περίμενα. Δεν μου είπε και πολλά. Δεν φαίνεται πάντως ότι θα γίνουν και κολλητοί. Απλώς ότι ο ένας κατανοεί λίγο καλύτερα τα ελατήρια του άλλου και ότι όλοι μαζί κατάλαβαν πως υπήρξαν θύματα των γονιών τους.
Τελικώς, αν και με καποιες επιφυλάξεις τις οποίες προανέφερα, θα το ψηφίσω τέλειο, για αυτό το σ' αγαπάω του Στέφανου στην Έρη που ήρθε να δικαιώσει μιαν αγάπη η οποία του προσφέρθηκε απλόχερα χωρίς ποτέ να ζητήσει τίποτα, γι' αυτό και στο τέλος τα κέρδισε όλα.
jessie,ΣΨ, alex, gxnel. dm oscar
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από marakii Σαβ Οκτ 22, 2011 8:52 am

Νόρα-Λουκάς:αν και μικρή η σκηνούλα υπέροχη!Μου άρεσαν πολύ τα έμμεσα παράπονα της Νόρα και η αναφορά στη μικρή ζητώντας άλλο ένα φιλί από το Λουκά και εκείνος που της έλεγε <<έτσι θα μάθεις την κόρη μας ,με το γιατί στο στόμα>> γλύκες απλά!Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 226538

Στέφανος-Ερριέτα:Υπέροχη η σκηνή και ο τρόπος που δέθηκε με το flashback ¨οταν οι θέσεις τους ήταν αντίστροφες και η Έρη αμήχανη του έλεγε για το πως νοιώθει και τώρα ο Στέφανος που είπε οτί είναι η σειρά του να της πει πόσο την αγαπάει άλλοι γλύκες οι δυο τουςΕπεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 226538 υπέροχο το βλέμμα της Λάμπου και σήμερα!...

Λευτέρης-Εύα:Μου άρεσε πολύ το διακριτικό φλερτ του Λευτέρη ,ήταν αμήχανο και ''παιδικό'' και ο τρόπος που την προσέγγισε το βρήκα πολύ ωραίο ♥️!(μου άρεσε και όταν της είπε το ''σκληρό τρόπο'' και του κάνει η Εύα για ηρέμισε λίγο Razz)βέβαια η Εύα ξεροκέφαλη δεν καταλαβαίνει αυτό που της ζητάει ο Λευτέρης και είναι άδικη...

Λουκάς-Αμαλία:θεά Αμαλία!..αυτή η γυναίκα που πάτα έκανε τα πάντα για την κόρη της τώρα πάει να στραφεί εναντίον της για να την ξυπνήσει από το λίθαργο ...φαινόταν απόλυτα ο δισταγμός της να βοηθήσει και η στεναχώρια που ένοιωθε ,ακόμη και όταν είδε τη Μελίτα να βγαίνει γύρισε το κεφάλι σα να ντράπηκε...(εξαιρετικήηη!)ο Λουκάς ώρες-ώρες μου φάνηκε σα να την ''πίεζε'' λίγο δεν ξέρω Rolling Eyes Μου άρεσε πολύ μετά που της είπε να πάνε για παγωτό για να του ανοίξει την καρδιά της και να ηρεμήσει!.....(αναγνώρισα και εγώ τις φυσιογνωμίες στο πίσω τραπέζι Razz)

Nόρα-Ερριέτα:μου αρέσουν πολύ σε κοινές σκηνές!...με τη Νόρα να τονίζει οτί είναι οικογένεια τους πλέον και να προσπαθεί με χιούμορ (κλασσική Νόρα <3) να την κάνει να χαμογελάσει και να φανεί αισιόδοξη!...

Πολύ ωραία η φωτογράφιση της Εύας με το σκύλο και το κατάλληλο soundrackΕπεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 145879

Στέφανος-Νικόλας-Νταίζη:μου άρεσε αρκετά η σκηνή στα ''αδελφάκια'' που προβληματίζονταν όλα μαζί και στο τέλος χαμογέλασαν...Επίσης μου αρέσει που η Νταίζη αναγνωριζει το τι έχει κάνει....

Γιατί η Νταίζη λέει τα ίδια και τα ίδια συνέχεια?


Ο Παναγιώτης να φωνάζει στο τηλέφωνο για το Χρήστο ,λίγο υπερβολικός μου φάνηκε στο παίξιμο του αλλά μετά όταν τα έψαλλε στο άλλο το παιδί μου άρεσεεε!..

Πολύ ωραία η αγκαλιά Κατρανίδη-Παππά!..φαίνεται οτί η Μελίτα έχει έλλειψη αγάπης και τώρα αισθάνεται να ''χάνει'' τη σταθερότητς της μητέρας της που ήταν δίπλα της ... ελπίζω να καταλάβει οτί το κάνει για το καλό της και να γίνει και η ίδια καλά!

Νόρα-Λευτέρης:πάρα πολύ όμορφη σκηνή οι συμβουλές σε συνδυασμό με το χιούμορ της Νόρας υπέροχες!..

Δάφνη-Λευτέρης:Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 621900 αγαπώ τη Δάφνη προξενήτρα (απλά να μην το παρακάνει...)

Νόρα-Στέλλα:ωραίο τοπίο ,ήρεμη συζήτηση ,η Νόρα να μιλάει και να κοιτάει το μωρό της!...πολύ καλή σκηνή! (η Στέλλα να σταματήσει να λέει χαζομάρες ,έχει μιά υπέροχη κόρη και λέει βλακείες)

Τέλειο και από εμένα!...

*Θέλω παρέα
*Θέλω Νόρα-Λουκά
*Πόσο κούκλα παίζει να ήταν πάλι η Αντιγόνη Δρακουλάκη(μου είχαν λείψει αυτά τα συνολάκια του β' κύκλου!)
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από taradoula Σαβ Οκτ 22, 2011 10:16 am

Το χθεσινό επεισόδιο ήταν ίσως το καλύτερο που έχουμε δει, τουλάχιστον για φέτος.

Καταρχάς, η σκηνή με τον αστυνόμο που τους τα έχωσε κανονικότατα επειδή χάσανε το Χρήστο ήταν πραγματικά απολαυστική.

Μου άρεσε και η σκηνή Νικόλα-Στέφανου-Νταίζης, αν και τη Νταίζη σαν χαρακτήρα την αντιπαθώ, θέλω να τονίσω πως στη συγκεκριμένη περίπτωση με το Ρούσσο έχει απόλυτο δίκιο.

Η Αμαλία ήταν συγκλονιστική : respect : : respect : : respect :
δε θα μπορούσε ποτέ μία μητέρα να δώσει μεγαλύτερο χαστούκι στην κόρη της, κυριολεκτικά της βγάζω το καπέλο, στάθηκε κυρία και με μεγάλη αξιοπρέπεια κατέθεσε την αλήθεια.

Στέφανος-Μελίτα: Αυτή το χαβά της, δεν καταλαβαίνει πως ακόμα και αν υπήρχε έστω και μία πιθανότητα ο Στέφανος να γυρίσει κοντά της, μετά από όλα αυτά που έχει κάνει πλέον δεν υπάρχει ούτε αυτή.
Κατανοώ το γεγονός ότι είναι μια πληγωμένη γυναίκα, αλλά όλα έχουνε και τα όριά τους και αυτή τα έχει ξεπεράσει προ πολλού.

Επίσης, πάρα πολύ γλυκιά ήταν και η σκηνή Νόρας-Λουκά...

Και τέλος νομίζω ότι η σκηνή που απογείωσε το επεισόδιο ήταν του Στέφανου και της Ερριέτας oscar
Τα βλέμματα και τα λόγια που ανταλλάξανε αποδεικνύουνε ότι τελικά υπάρχει αληθινή αγάπη μεταξύ τους. ))

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από aglaitsa Σαβ Οκτ 22, 2011 10:40 am

εγω παντως ψηφισα καλο και αυτο οφειλεται στην Αμαλια που τεινει να γινει ο αγαπημενος μου ρολος
αυτη η κραυγη αγωνιας της μανας που βλεπει το παιδι της να χανεται και προσπαθει να το βοηθησει με συγκινησε αφανταστα
Βεβαια επαιξε ρολο και η ερμηνεια της Πεφανη η οποια ηταν απιστευτη.....

πολυ εχει αρχισει να μου αρεσει και το ζευγος Εριετας -Στεφανου και επιτελους ο δευτερος παραδεχτηκε οτι την αγαπαει....
Η Λαμπου με τον Σταυρου εξαιρετικοι.....

ο Στεφανος μου αρεσε πολυ και στον τροπο που αντιμετωπισε την Μελιτα...βλεπεις τον τρελο αλλα δεν του φωναζεις γιατι καταλαβαινεις πως αντι να τον φοβισεις και να τον ηρεμισεις θα βγαλει κανενα μαχαιρι και θα βλεπεις τα ραδικια αναποδα...

ο Ρουσος με εκνευρισε αφανταστα....πως μιλας ετσι στον Λουκα μας?
μου θυμισε την σκηνη στον πρωτο κυκλο που πηγε ο Λουκας να υπερασπιστει την Νορα για την δικη του Νικολα και του ειχε βαλει τις φωνες....
οσο για τον τροπο που εκμεταλευεται την κορη του...απλα απαραδεχτος

η Ευα πανεμορφη αλλα κολημενη ....αν εισαι ερωτευμενος διεκδικεις χρονο και χωρο στη ζωη του αλλου και εσυ απλα δεν εισαι....ηθελες ηρεμια στη σχεση σου αλλα θυμισου πως η πολυ ηρεμια βαλτωνει τη σχεση και πνιγεσαι.....

Νορα και Λουκας λιγο αλλα καλουτσικο....
Μου αρεσαν πολυ ομως στις σκηνες τους με τους αλλους...
οι ιδανικοι φιλοι και συμπαραστατες.....

και τελος δυσανασχετησα πολυ με τα αδελφακια........
δεν μπορω να δεχτω τον Νικολα να κανει χαλαρη κουβεντουλα με την Νταιζη μετα απο οσα εχει κανει στην παρεα , ουτε τον Στεφανο να την συγχωρει μετα απο αυτα που εκανε στην Ευα αλλα και στη Μελιτα....γιατι μην ξεχναμε ποιος ηταν η αιτια που εχασε το παιδι η Μελιττα....

aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από giwta007 Σαβ Οκτ 22, 2011 10:46 am

Θυμαμαι στα προσεχως του προηγουμενου επεισοδίου έδειξε μια σκηνή με Νικόλα-Δάφνη που ήταν στο κρεβάτι! Εγω το επεισόδιο το ειδα απ΄το site του Mega τη συγκεκριμενη σκηνη δεν την είδα! Επειδή ίσως εκείνη την ώρα να έκανα τίποτ'άλλο δεν ξέρω και εγω τι θυμάται κανείς να μου πει μετά από ποια σκηνη την έδειξε ή αν ήταν στην αρχή στη μέση ή προς το τέλος του επεισοδίου? Επίσης και τωρα που ξανα κοιτάω το επεισόδιο για να βρω αυτη τη σκηνη δεν την βρισκω....

Όσο για το επεισόδιο ήταν όμορφο! Είχε καλές σκηνές!

Ευχαρηστηθηκα τον Λουκα να τα χωνει τοσο στην Μελίτα όσο και στον Ρούσσο!

Επίσης η Ξυλά στις φωτογραφήσεις μια κούκλα!

Στέφανος-Εριεττα Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 58481

Θα συμφωνησω και εγω για την Αντιγόνη Δρακουλάκη! ήταν μια Θεά στο χθεσινό επεισόδιο! Ή μαλλον ΚΑΙ στο χθεσινο επεισόδιο! Της πάνε πάρα πολύ αυτα τα ρούχα!!!
giwta007
giwta007
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Πατρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από nefelik Σαβ Οκτ 22, 2011 11:06 am

Τι να γράψω τώρα γι’ αυτό το επεισόδιο; ;/

Εξαιρετική η Αμαλία τόσο στη σκηνή της με το Λουκά και το Ρούσσο, όσο και σε αυτές με τη Μελίτα και αργότερα με το Λουκά, ο οποίος προσπαθούσε να τη στηρίξει. Αν και της είναι πολύ δύσκολο να πάει κόντρα στο παιδί της, είναι αποφασισμένη να το κάνει, μήπως καταφέρει να σώσει κάτι, έστω και τώρα... Τελικά η ΣΨ μάλλον έχει δίκιο. Ίσως η Αμαλία να είναι πιο μόνη και από την Εριέττα... Επίσης εξαιρετική η Πεφάνη, όπως πάντα άλλωστε...

Η Μελίτα έχει χάσει εντελώς τον έλεγχο (δηλ. όχι ακόμα, τα χειρότερα έρχονται...). Μου άρεσε η ειρωνία με την οποία την αντιμετώπισε ο Στέφανος, αν και δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο δεν την πέταξε αμέσως έξω και δέχτηκε να την ακούσει. Μου άρεσε πολύ και η απάντηση του Λουκά έξω από το γραφείο του ανακριτή, αν και τη βρήκα μάλλον πολύ ευγενική. Ο Ρούσσος πάλι, αν και βλέπει την κατρακύλα της κόρης του, εξακολουθεί να τη χρησιμοποιεί και δεν κάνει τίποτα ουσιαστικό για να τη βοηθήσει. Αυτό που επίσης δεν καταλαβαίνω είναι για ποιο λόγο χρειαζόταν και σε αυτό το επεισόδιο, και απ’ ότι είδα και στο επόμενο, να... απολαύσουμε τη Μελίτα σε τετράλεπτο παραλήρημα, μαζί με το Στέφανο. Για να εμπεδώσουμε ότι έχει μάθει να μπαίνει στο σπίτι της Εριέττας και από τη τζαμαρία; Εντάξει, το καταλάβαμε... sfyr

Πολύ καλή ήταν και η σκηνή Νόρας – Εριέττας. Η Νόρα προσπαθεί να ισορροπήσει ανάμεσα στον επαγγελματικό της ρόλο και την ανησυχία της για την Εριέττα, η οποία είναι εμφανές ότι έχει απογοητευτεί και δεν περιμένει πολλά πια. Μ’ αρέσει πολύ που σε αυτή την οικογένεια επιστρατεύουν το χιούμορ, για να τα βγάλουν πέρα στις δύσκολες στιγμές... ))

Η φωτογράφηση της Εύας μου άρεσε πολύ. Thumbs up Όσο για το Λευτέρη, αυτά που του είπε η Νόρα ήταν πολύ σωστά. Μου άρεσε ο τρόπος που προσπάθησε να προσεγγίσει την Εύα. Και οι δύο έχουν δίκιο μέχρι ενός σημείου, και ελπίζω σύντομα να ξεπεράσουν τα προβλήματά τους και να τα ξαναβρούν.

Καλή και η σκηνή Νόρας – Στέλλας, αν εξαιρέσουμε τα... αστειάκια της Στέλλας. Πολύ ωραίο και το καροτσάκι της μικρής, αν και η σκηνή θα ήταν ακόμα καλύτερη αν ήταν και η μπέμπα μέσα...

Άφησα για το τέλος την καλύτερη, κατά τη γνώμη μου, σκηνή του επεισοδίου. Τη σκηνή Στέφανου – Εριέττας περιμέναμε πολύ καιρό να τη δούμε και επιτέλους την είδαμε. Δεν έχω να πω πολλά, άλλωστε η roria και η JESSIE τα είπαν όλα με τις περιγραφές τους... Συγκίνηση, απίστευτα βλέμματα, εξαιρετικές ερμηνείες και επιτέλους ακούσαμε το Στέφανο να λέει αυτό που όλοι είχαν καταλάβει, αλλά εκείνος ακόμα δεν είχε πει... Συμφωνώ με τον alex ότι όταν το «σ’ αγαπώ» λέγεται από έναν άνθρωπο που το λέει δύσκολα, έχει περισσότερη αξία... Love! Love!

Δυστυχώς η σκηνή ήταν πολύ σύντομη, λίγο πάνω από 2 λεπτά, και βέβαια η μισή ήταν το flashback. Η ιδέα να συνδυάσουν την καινούρια σκηνή με την προηγούμενη, αν και ήταν καλή, στην εκτέλεση δε με ενθουσίασε. Ενώ οι ερμηνείες ήταν εξαιρετικές, κάτι στις ατάκες πριν και μετά το flashback δεν μου κόλλαγε... Και σίγουρα θα προτιμούσα να είχε δοθεί περισσότερος χρόνος στη συγκεκριμένη σκηνή, παρά να βλέπουμε ατέλειωτες επαναλαμβανόμενες σκηνές με το παραλήρημα της κατσαρής θεότρελης, και τα παράπονα της πληγωμένης κορασίδας στη σκληρή και άκαρδη μάνα της, που αντί να ενδιαφέρεται για τα παιδιά της ενδιαφέρεται μόνο για τα λεφτά.

Δεν ξέρω αν πρέπει να ψηφίσω το επεισόδιο τέλειο, επειδή όσοι είμαστε φανς της Εριέττας και του Στέφανου είδαμε μια σκηνή που την περιμέναμε καιρό, και πριν μερικούς μήνες δεν περίμενα ότι θα τη δούμε ποτέ, ή πολύ καλό για να κρατήσω το τέλειο για τις ακόμα καλύτερες σκηνές, που θέλω να πιστεύω ότι θα δούμε προσεχώς...

Υ.Γ.1 Roria, JESSIE, ΣΨ1, gxnel, alex1 : respect :

Υ.Γ.2 Νομίζω ότι αξίζει από ένα oscar στους Πεφάνη, Λάμπου, Σταύρου.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Σαβ Οκτ 22, 2011 1:44 pm

Τουλάχιστον πολύ καλό το επεισόδιο...

Το πόσο ευχαριστήθηκα το ξέσπασμα του Παναγιώτη, δεν μπορώ να σας το περιγράψω... ενθουσιάστηκα!

Μου άρεσε πολύ ο Λουκάς με την Αμαλία. Καλά, για την Αμαλία per se : respect : Έκανε το σωστό, για να βοηθήσει το παιδί της, και δεν ήταν καθόλου εύκολο... Να αντιμετωπίζει τους τσαμπουκάδες του άντρα της, το λαμπερό μάτι της κόρης της... έβγαζε τόσο πόνο και μοναξιά. Και ο Λουκάς την αντιμετώπισε εξαιρετικά, ενθαρρύνοντάς την, αλλά ήπια. Διότι έχει "προσωπικό συμφέρον", για την αδερφή του πρόκειται, αλλά είναι αθώα και η άλλη τρελή. Πολύ καλές οι σκηνές τους.

Για τα τρία "αδερφάκια", νομίζω τα συναισθήματά μου συνοψίζονται στο υπό του Στέφανου ρηθέντος "τ'ακούσαμε κι αυτό..."

Η τρελή που πήγε πάλι να βρει τον Στεφ έχει ξεφύγει ανεκκλήτως, ζει στο δικό της όχι παράλληλο πλέον, αλλά διαγώνιο σύμπαν... Απόλαυσα τον Στεφ απέναντί της, και σφίχτηκε η καρδιά μου μετά που βγήκε έξω σαν χαμένος... Ε ναι, πώς να το παλέψεις όλο αυτό... Από την άλλη, ο πατέρας της τρελής, ενώ βλέπει, φαίνεται, ότι το σπλάχνο του έχει πολύ γυαλιστερό μάτι, απλά της λέει να ηρεμήσει και την στέλνει σπίτι. Ποιό σπίτι χρυσέ μου κι εσύ, για το Μαρκομιχελάκειο είναι!!!

Την σκηνή μάνας-κόρης της Κολάσεως τη βρήκα εντελώς περιττή και ανούσια.

Η Νόρα απ' την άλλη ήταν υπέροχη καθόλη τη διάρκεια. Μαγκωμένη με την Ερριέτα, να ανησυχεί και να μην μπορεί να προσφέρει, χαλαρή με το παιδί στη βόλτα της, και με δυο λόγια σταράτα για τον καημένο τον Λευτέρη...

Το έχει λυπηθεί η καρδιά μου αυτό το παλικάρι. Bad timing, ναι, αλλά είχε ένα δίκιο στο παράπονό του πια... γλάστρα είχε καταντήσει. Και τώρα προσπαθεί με κάθε τρόπο και η όμορφη (πανέμορφη και στη φωτογράφιση...) έχει μουλαρώσει. Αμάν καλή μου κι εσύ! Τις εμπεδώσαμε τις προτεραιότητές σου και δεν σου τις αμφισβήτησε κανείς, αλλά άκου τον και λίγο τον χριστιανό...

Για την τελευταία σκηνή τι να πω πιά... τα είπατε τόσο καλά, Jessie, roria, gxnel, nefelik.... Wink Εγώ συγκινήθηκα. Τι καημός αυτό το τζάμι εκεί, ανάμεσα....

Αχ, πολύ καλό, και αναμένουμε και τα καλύτερα, άντε, άντε....
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από gxnel Σαβ Οκτ 22, 2011 2:20 pm

roria,nefelik,kapetanissa,marakii και Δημητρα...εξαιρετικοι σχολιασμοι....


ανταποδιδω
Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 11556 Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 195890
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Οκτ 22, 2011 2:34 pm

ΣΨ1 έγραψε:

Νικολας-Στεφανος-Νταιζη!! lmao Τι να πω εδω και τι ν αφησω.Εμενα μου αρεσε η σκηνη,αλλα μολις τελειωσε σκεφτηκα την clarabelle και οτι θα εβγαλε φλυκταινες xixixi
Εχω πει πολλες φορες οτι δινοντας μας το παρελθον της Νταιζης,το πονεμενο αυτο παρελθον και μας το τονιζουν συνεχεια ,ειναι σαν να μας λενε ,να βρε εξηγουνται πολλα για την Νταιζη.Και οτι η παιδικη ηλικια καθοριζει την πορεια καθε ανθρωπου ειναι γεγονος και τα λογια αυτα τα εβαλαν σημερα στο στομα του Νικολα και του Στεφανου.
Θα ξαναπω οτι εμενα μου αρεσε,αλλα παγωσα και λιγο γιατι σκεφτομουν οτι η πλειοψηφια εδω μεσα δεεεεεεεεεεεεν...με τιποτα ομως!


Τελικά παρά τα τόσα ποστ δεν έχω καταφέρει να κάνω ξεκάθαρη τη θέση μου για τη Νταίζη

Δεν είναι η ηρωίδα που με εκνευρίζει. Άλλωστε τη Νταίζη την θεωρώ μακράν τον πιο κακογραμμένο ρόλο των μυστικών. Είναι ο τρόπος που μονοπωλούν τα επεισόδια με δυσανάλογα μεγάλες σκηνές στην προσπάθειά τους να εξαναγκάσουν το κοινό να δικαιολογήσει τις πράξεις της

Όταν έχουμε μπει στην τελική ευθεία οπότε περιμένω να δω τους ήρωες που ακολουθούσα τη διαδρομή τους τρία χρόνια και τελικά βλέπω ΑΥΤΟ τότε ναι εκνευρίζομαι

Όσο καλές ας πούμε και να είναι οι σκηνές με την Αντιγόνη βαρέθηκα να βλέπω σε κάθε επεισόδιο τρία λεπτά την Νταίζη να κατηγορεί και την Αντιγόνη να δικαιολογείται και στη συνέχεια περιοδία της ηρωίδας τους να επαναλαμβάνει τα ίδια και τα ίδια.

Παρακολουθούμε τον οδυρμό της για το Χρήστο και οι σκηνές είναι για γέλια γιατί απλά αυτή η ίδια τον έχει αδειάσει για την ασφάλεια -και καλά- που θα της πρόσφερε ο Λουκάς και για τα φράγκα του Μπέλλου και μετά απ όλα αυτά σε κάθε επεισόδιο ειμαι υποχρεωμένη να την ακούω να χτυπιέται οτι δεν μπορεί να ζήσει χωρίς το Χρήστο απλά για να γεμίζουν τα επεισόδια με σκηνές της.

Παρακολουθώ τους πάντες να λένε το Χρήστο ευαίσθητο και αθώο. Έλεος όμως ένας μπράβος με μπόλικα στο ενεργητικό του που απλά έχει μείνει μέσα του λίγη τσίπα. Επειδή τον ερωτεύτηκε η Νταίζη και επειδή πρέπει να εκστασιαστούμε απ αυτόν τον έρωτα βαφτίζουμε τον υπόκοσμο άβγαλτο. Ναι ακόμη κι αυτοί οι άνθρωποι ερωτεύονται αλλά ας το δώσουν με κάποια λογική όχι έτσι

Το δεύτερο που με ενοχλεί είναι οτι οι αναφορές στις πράξεις της Νταίζης είναι επιλεκτικές. Μας λένε έμαθε στον εκβιασμό γιατί αυτός είναι ο τρόπος που μεγάλωσε. Δεν μας είπαν όμως για τις δολοφονικές απόπειρες τις προσπερνούν πολύ πολύ βολικά λες και το κοινό δεν έχει μνήμη και κρίση. Μπουκώνουν δηλαδή δικαιολογίες για όσα τέλος πάντων ίσως και να επιδέχονται δικαιολογίας και κάνουν πως ξέχασαν τα τερατώδη και αδικαιολόγητα.

Τι εννοούν; Οτι κάθε άνθρωπος που πέρασε δύσκολα ή ακόμη κι εφιαλτικά χρόνια είναι φυσιλογικό να εκβιάζει να διαλύει τις ζωές των άλλων και να κάνει δολοφονικές απόπειρες κι οι άλλοι επειδή κατανοούν το δύσκολο παρελθόν λένε δεν βαριέσαι προσπερνούν τις πράξεις του θύτη ξεχνούν και του δείχνουν συμπάθεια;

Στην προσπάθειά τους να δικαιολογήσουν την ηρωίδα τους βάζουν έναν πατέρα να λέει την καταλαβαίνω είναι κι αυτή θύμα της μάνας της τη λυπάμαι και τη θαυμάζω. Στα τελευταία επεισόδια έχει πει και τα τρία ο Στέφανος. Υπάρχει πατέρας που θα έλεγε κάτι τέτοιο; Πόσο ρεαλιστική είναι αυτή η αντιμετώπιση;

Ίσως εγώ είμαι η εξαίρεση. Μιλάω όμως ειλικρινά αν κάποιος πείραζε μια τρίχα απ τα μαλλιά των παιδιών μου θα τον έβαζα απέναντι δια βίου. Δεν είναι στη φύση μου να χρησιμοποιώ βία αλλά δεν θα του μιλούσα ποτέ ξανά και δεν θα καταδεχόμουν ούτε να τον κοιτάξω.

Ειδικά η σημερινή σκηνή των τριών Νικόλας Στέφανος Νταίζη μπορεί να στείλει άνθρωπο στον ψυχίατρο αν παρατηρήσει τι έλεγαν.

Οι συμμορίτες με τους οποίους ασχολούμεθα ένα χρόνο τώρα επέλεγαν λέει τα παιδιά τους ανάλογα με τις ικανότητες τους. Και ερωτώ εγώ. Ο Νικόλας που έφτασε να γίνει γιατρός είχε χαμηλή νοημοσύνη; Δεν νομίζω. Απλά δεν πιέστηκε και δεν εκπαιδεύτηκε όπως ο Μάνος Ο Λύτρας είδε δύο μωρά στην κούνια και κατάλαβε απ το κλάμα τους οτι ο Μάνος ήταν ο κατάληλος οπότε πέταξε το Νικόλα; Δύο μικρά παιδιά ήταν ζυμάρι στα χέρια όποιου αναλάμβανε να τα πλάσει. Και το λέω διότι έχουμε δει αναμνήσεις του Νικόλα όπου ο γερο Λύτρας κακομεταχειρίζεται το Μάνο και τον πιέζει πιο ψηλά και πιο ψηλά και τα δύο παιδιά είναι κάτω απο δέκα ετών. Ανάμεσα σε δύο παιδιά έξυπνα λοιπόν πέταξε το δικό του και προτίμησε το άλλο. Φτηνή δικαιολογία δεν νομίζετε; Απλά για να μπαλωθεί το γεγονός οτι δεν προτιμήθηκε ο Νικόλας και να δικαιολογηθεί λίγο το παράλογο μιας κι οι άλλοι δύο είναι μπασμένοι στις κομπίνες ενώ ο Νικόλας όχι

Ακούσαμε απ το Νικόλα οτι ο Ρούσσος πλάσαρε το Μάνο στη Μελίτα και όταν απέτυχε με το γιό του χρησιμοποίησε το Μάνο στις βρωμοδουλειές του. Και αναρωτήθηκα. Γιατί δύο μέτρα και δύο σταθμά; Ο Στέφανος έχει μόνιμη δικαιολογία για τις βρωμοδουλειές του τον τρόπο που τον χρησιμοποίησε η μάνα του ο Μάνος δεν έχει δύο φορές την ίδια δικαιολογία; Πως γίνεται αυτό που για τον έναν είναι δικαιολογία για τον άλλον είναι μομφή; Και να προσθέσω σ όλο αυτό οτι το Μάνο ο Λύτρας τον έκλεψε στην ουσία απ τον φυσικό του πατέρα και τον εκπαίδευσε όπως ο Τούρκοι τους Γεννίτσαρους αλλά κι αυτό το ξεχνάμε βολικά. Καταλογίζουν δηλαδή στο Ρούσσο οτι χώρισε το Λουκά και την Εριέττα και την ίδια στιγμή κατηγορούν το Μάνο που έπαθε ακριβώς το ίδιο και μάλιστα με τον πατέρα του εν ζωή

Κατ εμέ όλο αυτό είναι διαστρέβλωση των γεγονότων και αυτό είναι που με εκνευρίζει κι όχι η Νταίζη που μερικές φορές επειδή το ρόλο της κακιάς δεν τον έχει με τίποτα κι έβγαινε μάλλον δεύτερη και κατινίτσα μου προκαλούσε γέλιο. Βλέπεις αγαπητή ΣΨ1 για μένα δεν φτάνει να τα λένε οι ηθοποιοί θέλω να με πείθουν κι αυτά που λένε. Έχω θέμα με το σενάριο όχι με τη Νταίζη

Στα λοιπά του επεισοδίου τώρα

Ξεχώρισα την φωτογράφιση της Εύας με το υπέροχο λαμπραντόρ που είναι ο Μόρτης αν δεν κάνω λάθος της Ξυλά και του Γιαννακόπουλου και που την θεωρώ κι εγώ μια απ τις καλύτερες φωτογραφίσεις που μας έχουν δείξει νεανικό και σέξυ λουκ, και το φλερτ του Λευτέρη που ήταν εκτός τόπου και χρόνου αλλά αυτό δεν το έκανε λιγότερο γοητευτικό. Τελικά η Εύα συνειδητά τον βάζει τελευταίο απ όλους. Μια γυναίκα ακρωτηριασμένη. Κρίμα. Κατά τα άλλα δικαίωση για τους ήρωες

Ξεχώρισα την Αμαλία και την όμορφη ερμηνεία της κυρίας Πεφάνη που κρατάει πάντα το επίπεδό της και έβγαλε τον πόνο της τόσο μα τόσο υπέροχα. Και μια παρατηρησούλα. Τόση κρίση βρε παιδιά; Καθισμένοι στο καφέ με παγωτό ξυλάκι στο χέρι; Ρε Λουκά την Αμαλία με ξυλάκι την ξεπέταξες;

Λυπήθηκα την Εριέττα στη φυλακή. Μεγάλο ζόρι να πληρώνεις επειδή ερωτεύτηκες. Η σκηνή με το Στέφανο μου θύμισε επανάληψη της σκηνής Στέφανου Μελίτας με τα αγγίγματα μεσα απ το τζάμι την περασμένη σεζόν στο πιο καλοπαιγμένο της. Αφού όμως αποφάσισαν να του δώσουν τρίτο έρωτα σε δύο χρόνια γιατί τσιγκουνεύονται να γράψουν σκηνές ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω.

Κλασικά δεν ψηφίζω γιατί η ιστορία που διηγούνται με χαλάει. Πολύ διαμάντι κομπίνα και κομπιναδόροι βρε παιδί μου. Ξεκίνησα να βλέπω όνειρα και κατέληξα να βλέπω λαμόγια. Με τα δελτία ειδήσεων μοιάζει η σειρά πια

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 593 - Ημερομηνία 21-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Σαβ Οκτ 22, 2011 3:15 pm

Συμφωνω απολυτα με οσα λες για την Νταιζη ,ειναι οντως τραβηγμενο ετσι οπως μας το δινουν,γιατι εκανε αποπειρες εναντιον ανθρωπων και αυτο απο μονο του ειναι τοσο κυνικο ,οσο δεν παιρνει.Προσπαθουν ομως να μας το πλασαρουν καπως αλιως και στηριζονται στην ασχημη παιδικη ηλικια ,που ενοειται δεν δικαιολογει τα παντα.
Βεβαια βαζουν εναν Στεφανο και εναν Νικολα να εχουν δεχτει ,οχι συγχωρησει τις πραξεις τις. Δεν μας εχουν βαλει ουτε την Δαφνη,αλλα ουτε και την Ευα να κανει κατι τετοιο.Αν εβαζαν την Ευα ας πουμε θα ηταν τελειως κουκουρουκου.Ο Στεφανος ειναι πατερας ,αλλα εχει την ατυχια να ειναι αδελφος της και ακομα πιο μεγαλη ατυχια να εχει μανα την Αντιγονη και επισης εχει αυτον τον χαρακτηρα που ολοι ξερουμε,δεν ειναι Μανος δηλ αν ηταν Μανος δεν θα ξαναμιλαγε ποτε σε Νταιζη και Αντιγονη.Δελ λεω βεβαια οτι καποιος που θα εκανε κατι τετοιο ειναι και σαν τον Μανο,μην παρεξηγηθω!Ισως επειδη και αυτος και ο Νικολας χρησιμοποιηθηκαν ,ο ενας απ την Αντιγονη και ο αλλος απ τον Λυτρα,να μπορουν να την δουν με αλλο ματι,οχι να την συγχωρησουν,δεν νομιζω να πιστευεις ουτε εσυ οτι την εχει συγχωρησει ο Στεφανος.
Πολυ ευκολα ενας γονιος μπορει να ξεχωρισει στοιχεια σε δυο παιδια του.Απ την ηλικια τη νηπιακη ακομα,ευκολα μπορεις να καταλαβεις την παστα που ειναι φτιαγμενα.Προφανως ενα παιδι που κλαιει και ειναι φοβητσιαρικο,ενας πατερας σαν τον Λυτρα ας πουμε ,δεν θα του εριχνε δευτερη ματια,ενω το αλλο παιδι που θα το εβλεπε μεσα στην αταξια και να "ρισκαρει" ,θα ηταν το αγαπημενο του.Αρα δεν με ξενιζει καθολου οτι διαλεξε τον μανο και οχι τον Νικολα!
Οσο για τον Στεφανο clarabelle ,εχω αποκομισει τη εντυπωση οτι κατα καποιον τροπο αναγκαστηκε να κανει πολλα απ αυτα που εκανε.Νομιζω η Αντιγονη πατησε στην αγαπη και την αδυναμια που της ειχε,ηξερε πως να τον κανει να νιωθει ενοχες και απλα τον κουρδιζε οπως την βολευε την καθε φορα.Εξαλλου ενας ανθρωπος που μεγαλωνει με εναν μονο γονιο ,εχει συνηθως παθολογικη αγαπη γι αυτον και οταν τυχαινει ο γονιος αυτος να ειναι μια Αντιγονη, εεε μετα γινονται διαφορα!
Θα χρησιμοποιησω μια λεξη για τον Στεφανο,η συμπεριφορα του πολλες φορες σκεφτηκα οτι ειναι πειθαναγκαστικη,σε οτι αφορα παντα στη μανα του.

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης