Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

+23
Ioanna T
kapetanissa
loukasnora
Antigoni!
fay66
polykarpos
dm10811
ΣΨ1
alex1
νοριτσα
giwta007
Καρ-Mik
fay
JESSIE
zeta88
nefelik
sarita
gxnel
roria
evaki16
evanna
trelli petrakitsa
Clarabelle
27 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap0%Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap14%Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 14% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap20%Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 20% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap20%Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 20% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap20%Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 20% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap24%Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 24% 
[ 12 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 49
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από sarita Δευ Οκτ 24, 2011 11:21 pm

kapetanissa έγραψε:Καλέεεεεεε, πότε προλάβατε 6 σελίδες?!?!?! :)

Λοιπόν, εγώ θα σας πω την ιστορία απ' την αρχή, αλλιώς κάπου θα χαθεί το νόημα του σχολιασμού... sisi

Βρέχει από το Σάββατο. Χθες σε στυλ καταγίδας. Σήμερα σε στυλ "ό,τι έχουμε το ρίχνουμε". Η απόλυτη πλημμύρα. Νομίζω κάπου πήρε το μάτι μου τον Νώε.... Γυρνάω σπίτι, στήνομαι στην τηλεόραση. Μπα.... Λόγω βροχής, το σήμα πήγε περίπατο. Ένα αξιοπερίεργο όμως, σαλάτα η εικόνα και ο ήχος κατά τη διάρκεια της σειράς, με το που έβαζε διαφημίσεις, όλα καλά! imarton Γίνονται τα νεύρα μου ταλιατέλες σε πρώτη φάση, λέω άει στην ευχή, ας σηκωθώ να πάω σε ένα μάθημα που είχα, και τα βλέπω το βράδυ στο γιουτιούμπι. Βγαίνω έξω (η ηλίθια....). Δηλώνω υπεύθυνα, με το χέρι στην καρδιά και το καταθέτω και ενόρκως και το υπογράφω, ότι πέρασα 1 ώρα και 45 λεπτά στο αυτοκίνητο, για να διανύσω απόσταση 2 χιλιομέτρων, υπο καταρρακτώδη βροχή, με τους καθρέφτες άχρηστους. Επόμενη φάση, τα νεύρα κορδελάκια. Χάνω το μάθημα. Τα νεύρα κρόσσια. Γυρίζω σπίτι....

ΚΑι στρώνομαι περιχαρής να δω το επεισόδιο, μετά τη μέρα που πέρασα.

Και το βλέπω.

ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!?!?!? wall wall wall maaaad maaaad maaaad Kotsides


Μου άρεσε πολύ ο Νικόλας σήμερα. Και μ τη Δάφνη ήταν υπέροχος, και με τον Ρούσσο κορυφαίος.
Ο Ρούσσος στον κόσμο του.
Η κοριτσοπαρέα ήτο χαριτωμένη μεν, αλλά οι κουβέντες τους μου θύμισαν 15χρονα, και όχι θέρτι-σαμθινγκ μανάδες...
Μπορώ να καταλάβω κάπως τη φάση με τη Μαρίλια να νιώθει ενοχές, αλλά.... θα προτιμούσα να βλέπω την Εύα και τον Λευτέρη σε ουσιαστικές σκηνές ζευγαριού, που πλακώθηκε ναι, αλλά τρέφει αισθήματα....
Για την Ερριέτα τι να πω.... της βγάζω το καπέλο. Γι' αυτήν λυπάμαι εγώ, γι'αυτά που αδίκως περνάει.

Και έρχομαι στο φλέγον θέμα που με αποτελείωσε....
Τι katsaro-overdose ήταν αυτό Χριστέ και Παναγία μου?!? livani ΓΚΩΣΑΜΕ!!!

Λοιπόν, ξέρετε κάτι... εκνευρίστηκα διπλά και τρίδιπλα, για το εξής φτηνό κολπάκι: ήταν μια κακομαθημένη και κακιασμένη μικροκατινίτσα που έτρωγε πανταχόθεν κράξιμο -ας την "τρελάνουμε", οπότε, και να έχει το ακαταλόγιστο και να την λυπηθούν όλοι και να καβατζώνει η μούρλα της επεισόδιο after επεισόδιο....
"Παιδιά, η κοπέλα δεν είναι καλά"
"Σχεδόν τη λυπάμαι που τη βλέπω έτσι"
"Χρειάζεται ιατρική βοήθεια"
"Μην κρατάτε κακία στο παιδί μου" (αχ, ρε δόλια μάνα...)

Ε όχι λοιπόν. Εγώ απ' αυτό το κεκάκι δεν θα πάρω. Μπορείτε να με πείτε ότι θέλετε και να διαφωνήσετε, αλλά στο δικό μου σύμπαν, κοσμοθέαση, ιδεολογία, φιλοσοφία κλπ, κάποια πράγματα/άνθρωποι/πράξεις δεν αξίζουν ούτε λύπηση.
Γιατί να την λυπηθώ που τζάζεψε? Που άφησε τον εαυτό της να κατρακυλήσει έτσι? Διότι αφέθηκε. Ποτέ δεν αντιμετώπισε τίποτα. Και σιγά το βεβαρυμένο παρελθόν που είχε. Έφαγε λέει δύο απορρίψεις. Σιγά τα λάχανα. Κι εγώ έχω φάει 15, ξέρω γω? Τι έπρεπε να κάνω, να τους κυνηγάω με τη φαλτσέτα?! lmao Σου κάνω? Ναι? Καλώς, πάμε και βλέπουμε. Δεν σου κάνω? Οκ, άντε γεια και πάμε παρακάτω. Άντε κι ένα κρασάκι με τη φιλενάδα να φύγει το ντέρτι. Που για να τα λέμε κιόλας, τον δεύτερο εκείνη τον έδιωξε.... μιλάμε λοιπόν για έναν κακομαθημένο παλιοχαρακτήρα, που "δεν άντεξε" το ότι δεν μπορούσε να κουμαντάρει τα άλλα "ανθρωποκουκλάκια" της κατά το δοκούν και βρήκε καταφύγιο στην "τρέλα".... Παραγράφοντας κιόλας αυτό που (συνήθως) κρατάει όρθιους και τους πιο αδύναμους: έχει ένα παιδί....
Ε, όχι.
Τσαντίστηκα με το "βεβαρυμένο παρελθόν". Πραγματικά, αν υποβόσκει "σύγκριση" με Εύα, η οποία έχει εγνωσμένα όντως βεβαρυμένο παρελθόν, έχει αποτύχει οικτρά.... αν μη τι άλλο, γιατί η Εύα ναι απ' πέρασε τα χίλια μύρια όσα, αλλά τώρα βρισκεται με σώας τα φρένας.

Κρατάω λοιπόν τους εξαιρετικούς Αμαλία και Στεφ απέναντι στην "τρελή", κρατάω και το Λουκάς Νόρα Στεφ (αν και ειπώθηκαν και πραματάκια με οποία ως εξήγησα διαφωνώ καθέτως) και πάπαλα...

Το Αστέρι-"χαρά του μικροφώνου" το προσπερνώ ως συνήθως....

Και η Αντιγόνη γιατί δεν του έλεγε: "ναι ε? ε, δεν ήρθε!" Να γελάσουμε και λίγο...

Αυτά από μένα....

Roria, ελπίζω να καλύφθηκες με τις απορίες, μην επαναλαμβάνομαι κι εγώ.... lmao Το ήπιες το ντεπονάκι? Γιατί εμένα με κόβω για βαλεριάνα... /S
Clarabelle, το "Αμαλία-Ρούσσος= ΠΑΣΟΚ-ΝΔ, ποιός φταίει" : respect : με διέλυσε.... lmao
sarita.... με μελαγχόλησες.....
Από ένα oscar και στις τρεις, και σε jessie, nefelik, ΣΨ1, και αν ξεχνάω καμιά αγαπημένη, έτσι ως έχει γίνει το μυαλό μου πουρές συμπαθάτε με....


Πολλά φιλιά! Flkia




καπετανισσα μου με τα μπουρινια σου δεν ειχα τετοιο σκοπο.Αν και ειμαι ελικρινης εχω μελαγχολησει καιρο τωρα εγω με αυτα που βλεπω.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από gxnel Δευ Οκτ 24, 2011 11:23 pm

kapetanissa απλα Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 195890 Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 195890!!!!!!θεα!!!!!
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από fay66 Δευ Οκτ 24, 2011 11:42 pm

JESSIE έγραψε:
dm10811 έγραψε:
ΣΨ1 έγραψε:Kι εγω σαν την roria εγκωσα απ τα δηθεν κοψοφλεβικα και οχι μονο εμεις και οι σεναριογραφοι επισης,γι αυτο και αλλαξαν ροτα!
Εννοειται οτι η χθεσινη σκηνη ηταν πολυ μιλρη και δεν μας εκαναν την χαρη να την συνεχισουν εστω και λιγο σημερα.Δηλ αν εκοβαν εκει που Μελ περπαταει περπαταει,περπαταει ,ουφ κουραστηκα,για να φτασει στην φυλακη και να παραδωσει το γραμμα και αν εκοβαν εκεινες τις αηδιες που ελεγε η Στελλα στην Νταιζη,τι ζορι τραβαει αυτη με την Νταιζη ηθελα ναξερα imarton ,μια χαρα θα χωραγε μια μικρη,τοσο δα σκηνουλα με Εριεττα και Στεφανο!

Καλα λιγο πριν τελειωσει το τραγουδι της αρχης ελεγα απο μεσα μου μακαρι να ανοιξει με Στεφανο και Εριεττα!!!!!Αλλα δυστυχως δεν εγινε ετσι!!!!!!!!
Οσο για τη Στελλα και παλι απαντηση απο μενα δεν θα παρεις!!!Απλα ρωτα κατι που να μπορω να σου απαντησω!!!!!! lmao lmao

Καλά , έγραψες πάλι!!!!!

Σήμερα φάνηκε καθαρά οτι και η ίδια η ηθοποιος που παίζει τη Στέλλα, έχει βαρεθεί να λέει τα ίδια και τα ίδια στη Νταίζη! Τά'λεγε σαν να αναρρωτιόταν από μέσα της "τι βλακείες κάθομαι και λέω πάλι?"

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από roria Δευ Οκτ 24, 2011 11:44 pm

Kapetanissa : respect :
σχόλιο από τα παλιά, εκείνα τα δικά σου που μας είχαν λείψει πολύ.
Δεν μπορώ να σκεφτώ πιο ολοκληρωμένη διατύπωση για τον τρόπο με τον οποίο μας παρουσιάζεται η Μελίτα και, όπως ξανάγραψα, αυτό με τσάτισε ακόμα περισσότερο κι απ' το αποψινό overdose. Φοβάμαι ότι θα χρειαστεί κι άλλες φορές να ανατρέξω στο αχόλιό σου με το οποίο συμφωνώ καθέτως, οριζοντίως και διαγωνίως.
ΣΨ ωραία έμπνευση είχες. Ήρθε το "Πού βαδίζομεν,κύριοι" κι ελάφρυνε λίγο την ατμόσφαιρα. Μου θύμισες εκείνο το αλήστου μνήμης πάρτυ στη Βουλιαγμένη κάπου στα μέσα της δεκαετίας του '80... Έχουν κι οι Καπνικαρέες τις αναμνήσεις τους lmao
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από Ioanna T Τρι Οκτ 25, 2011 12:51 am

8 εμπνευσμένες σελίδες-ωδή στην αθλιότητα!Τα συγχαρητήριά μου,συμφορουμίτισσες,και τα oscar σε όλες αδιακρίτως!!!!
Πάντως να πω ότι πραγματικά σκιάχτηκα όταν είδα την Ψυχώ να μπουκάρει από τη μπαλκονόπορτα.
Τελικά το μενού μας είναι χειρότερο από νοσοκομείου,ή Νταίζη ή Μελίτα σε αμείλικτη περιφορά και με όλους τους πιθανούς ανθρωποσυνδυασμούς να τις σχολιάζουν-δικαιολογούν-συναναστρέφονται.
Μέσα σε όλα αυτά,η Εύα μιλάει ψύχραιμα για τον τελευταίο τροχό της αμάξης,και όχι γιατί είναι έτσι ως χαρακτήρας ούτε,κατα τη γνώμη μου,γιατί είναι απογοητευμένη,αλλά γιατί απλά βαριούνται να ασχοληθούν με την επανασύνδεση ενός ζευγαριού που,άλλωστε,δεν είδαμε και ποτέ πώς συνδέθηκε.
Είναι τυχαίο που από όλο αυτό το επεισόδιο μου έμεινε η απορία πού πήγαινε ο Χρήστος απο Ραφήνα;Να κρυφτεί στην Παναγία της Τήνου ή να παραθερίσει στη Μύκονο;
Άσχημο,γιατί αρκετή τρέλα και μελαγχολία είδα στα λεωφορεία σήμερα,αρκετά άκουσα ανθρώπους να υπολογίζουν πώς θα τα βγάλουν πέρα για να μπορέσω να υπομείνω αδικαιολόγητες τρέλες και απορίες του τύπου τι θα κάνω χωρίς τα διαμάντια μου,εγώ η πτωχή.
Ωστόσο Σταύρου-Πεφάνη-Λάμπου : respect :
sarita ιδιαιτέρως : respect : ,τα συνόψισες όλα όμορφα και νοσταλγικά...

Υ.Γ.Ήθελα να το γράψω με αφορμή παλιότερο επεισόδιο,αλλά όσον αφορά τη βιασθείσα-εκβιάζουσα Άννα Καρένινα,ενίοτε δεν αντέχω καν το λεξιλόγιό της.Δε θέλω να βλέπω μια σειρά που θα μπορούσε με απλά,όμορφα λόγια να μας ταξιδεύει να χρησιμοποιεί εκφράσεις του τύπου''Το καθ@@ι ο Ρούσσος με έκλεψε''.
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από sarita Τρι Οκτ 25, 2011 1:21 am

Ioanna T έγραψε:8 εμπνευσμένες σελίδες-ωδή στην αθλιότητα!Τα συγχαρητήριά μου,συμφορουμίτισσες,και τα oscar σε όλες αδιακρίτως!!!!
Πάντως να πω ότι πραγματικά σκιάχτηκα όταν είδα την Ψυχώ να μπουκάρει από τη μπαλκονόπορτα.
Τελικά το μενού μας είναι χειρότερο από νοσοκομείου,ή Νταίζη ή Μελίτα σε αμείλικτη περιφορά και με όλους τους πιθανούς ανθρωποσυνδυασμούς να τις σχολιάζουν-δικαιολογούν-συναναστρέφονται.
Μέσα σε όλα αυτά,η Εύα μιλάει ψύχραιμα για τον τελευταίο τροχό της αμάξης,και όχι γιατί είναι έτσι ως χαρακτήρας ούτε,κατα τη γνώμη μου,γιατί είναι απογοητευμένη,αλλά γιατί απλά βαριούνται να ασχοληθούν με την επανασύνδεση ενός ζευγαριού που,άλλωστε,δεν είδαμε και ποτέ πώς συνδέθηκε.
Είναι τυχαίο που από όλο αυτό το επεισόδιο μου έμεινε η απορία πού πήγαινε ο Χρήστος απο Ραφήνα;Να κρυφτεί στην Παναγία της Τήνου ή να παραθερίσει στη Μύκονο;
Άσχημο,γιατί αρκετή τρέλα και μελαγχολία είδα στα λεωφορεία σήμερα,αρκετά άκουσα ανθρώπους να υπολογίζουν πώς θα τα βγάλουν πέρα για να μπορέσω να υπομείνω αδικαιολόγητες τρέλες και απορίες του τύπου τι θα κάνω χωρίς τα διαμάντια μου,εγώ η πτωχή.
Ωστόσο Σταύρου-Πεφάνη-Λάμπου : respect :
sarita ιδιαιτέρως : respect : ,τα συνόψισες όλα όμορφα και νοσταλγικά...

Υ.Γ.Ήθελα να το γράψω με αφορμή παλιότερο επεισόδιο,αλλά όσον αφορά τη βιασθείσα-εκβιάζουσα Άννα Καρένινα,ενίοτε δεν αντέχω καν το λεξιλόγιό της.Δε θέλω να βλέπω μια σειρά που θα μπορούσε με απλά,όμορφα λόγια να μας ταξιδεύει να χρησιμοποιεί εκφράσεις του τύπου''Το καθ@@ι ο Ρούσσος με έκλεψε''.

ιοαννα μου σε ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σου λογια. hihi
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από evanna Τρι Οκτ 25, 2011 10:01 am

9 σελιδες σχολιασμου μετα απο τοοοοσο καιρο και μαλιστα με τετοιο επεισοδιο μεσα σ'ενα βραδυ? affraid Τελικα η αγανακτηση που μας προκαλει η σειρα ειναι ισχυροτερη πλεον απο τον ενθουσιασμο!

Δημητρα σ'ευχαριστω για τη διευκρινηση περι Ρουσσου-Αννας γιατι ειλικρινα δεν το θυμομουν καθολου! : thanks :
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από ebelina2007 Τρι Οκτ 25, 2011 10:50 am

sarita έγραψε:τι αληθεια θελετε σχολιασμο για το σημερινο επεισοδιο?

Ενα εχω και μοναδικο




Οποιαδηποτε ομοιοτης με προσωπα η καταστασεις ειναι συμπτωματικη και ουδεμια σχεση εχει με την πραγματικοτητα.

Και εις αλλα με υγεια.

Να ζησουμε να την θυμομαστε.

Καλα σαραντα.

Ειδα το τρειλερ κ πραγματικα ανατριχιασα.... που ειναι αυτοι οι παρεα οεοοο? τι βλακειες βλεπουμε τωρα?
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από edem4ever Τρι Οκτ 25, 2011 11:52 am

Πρωτο-τυπία (!)


"Η Μελίτα είναι άρρωστη"

Η Μελίτα Ρούσσου είναι ψυχικά ασθενής, σάικο!
μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλά
μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλά
μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλά

Η Μελίτα παρακαλά το Στέφανο να γυρίσει...
μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλά
μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλά
μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλά

Η Μελίτα στέλνει ραβασάκι -λίγο καθυστεριμένο,
κύριε Νικολαΐδη, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ-
στην Εριέττα. Μην την παρεξηγάτε...
μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλά
μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλά
μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλά

Η Μελίτα διώχνει την προδότρα μάνα και το
παιδί affraid -καλέ η Νεφέλη- με την κοπέλα!
μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλά
μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλά
μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλά

Η Μελίτα στα προσεχώς πρέπει να ντυθεί στα
άσπρα, όχι, όχι νυφούλα!
μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλά
μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλά
μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλουμ!


Αυτοί που φεύγουν...
Σφίγγουν τα χείλια! Στο λιμάνι της Πάτρας συνελήφθει
ο Χρήστος Μάνεσης ως ύποπτος για τη δολοφονία της
Άννας Βεργή!
Κι αυτοί που μένουν κουνούν μαντήλια! Η Νταίζη Καρρά
δεν μπορεί να ζήσει χωρίς το Χρήστο... Τον αγαπά
αλλά τον διώχνει! Τον ζητά αλλά δεν τον αντέχει...
Φύγε μη φεύγεις, Στέλλα βγάλε άκρη!
Πήγαινε γυρεύοντας να το ξεκαθαρίσουμε αυτό!
μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλά, μπλα
μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλά, μπλα
μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλα, μπλουμ!

Orlando Bloom! και μέτα λέμε την Μελίτα, κι η
Νταίζη το ίδιο μονοπάτι περπατάει!

Στα ψιλά γράμματα

Η Μαρίλια αποφάσισε πως η παρέμβασή της είναι
απολύτως αναγκαία για να σωθεί η σχέση της
μητέρας της με τον Λευτέρη! Κατανοώ το
ενδιαφέρον και τις τύψεις της ίσως, η κουβέντα με
τον Λευτέρη ήταν όμορφη αλλά εξακολουθώ να
απορώ γιατί δεν αφιερώνουν το χρόνο που έχουν
αφιερώσει σε όλες τις περιμετρικές συζητήσεις,
για μια κουβέντα της προκοπής ανάμεσα στους
άμεσα ενδιαφερόμενους!
Ο Στέφανος ενημέρωσε για την κατάσταση της
Μελίτας και η Νόρα το παίζει άπιστος Θωμάς!
Ο Νικόλας -λάτρεψα- ως αρνάκι του Θεού πήγε
να ζητήσει αυτά που διακιούται. Σημειώνεται
εδώ ότι η απάντηση του στο Ρούσσο ήταν άκρως
λογική και καμία πρόθεση δεν φάνηκε να είχε
να υπερασπιστεί τη Νταίζη. Δύο μου χρωστάς
και δύο θα μου δώσεις, τι θα κάνω από εκεί
και πέρα είναι δικό μου θέμα! Σωστός!


Του εκδότη
Το χθεσινό επεισόδιο ήταν από εκείνα που παρακαλούσα
να τελείωσει και τελειωμό δεν είχε... να φανταστείτε πως
δεν το είδα από την αρχή και νόμιζα πως διήρκησε το
διπλάσιο από ότι διαρκεί συνήθως. Η σκηνή της Μελίτας
με την Αμαλία νόμιζα πως δεν θα τελείωνε ποτέ... Πρέπει
να συμπονούμε τους τρελούς το πιάσαμε! Τον τρελό που
καταστρέφει τον εαυτό του να τον συμπονέσω και να τον
βοηθήσω όπως μπορώ, αυτόν που καταστρέφει τους γύρω
του πρέπει απλά να ζητήσω να τον εγκλισμό του, κάποτε
ο Ρούσσος απειλούσε να το κάνει με την Αμαλία... sfyr
Ψυχολόγος δεν είμαι, παιδαγωγός σπουδάζω και για να το
ξεθαρίσω, εγώ δεν είμαι Στέλλα! Angel Το γεγονός των
9-10 σελίδων σε ένα επεισόδιο από τα χειρότερα της σειράς,
θα μπορούσε να εξηγηθεί αν δούμε και εκείνα τα επεισόδια
που ήταν "τέλεια" μετά από ψηφοφορία. Κι εκείνα είχαν
πολλά σχόλια. Τι σημαίνει αυτό; Το "Τέλειο" επεισόδιο σε
ενθουσιάζει και θες να μοιραστείς τον ενθουσιασμό σου, το
"Τραγικό" σε απογοητεύει και θες να εκφράσεις την απογοή-
τευσή σου, το "Μέτριο" επεισόδιο όμως σου είναι αδιάφορο
και όταν αδιαφορείς δεν ασχολήσε...
Επαναλαμβάνω δεν είμαι Στέλλα!
Τελευταία απορία πριν κλείσω! Τα μπισκότα της Νόρας ήταν
αυτά με την μαρμελάδα στη μέση;

edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από katie007 Τρι Οκτ 25, 2011 11:55 am

Δεν θα σχολιασω γιατι <πρακτικα> δεεεεεν ......αλλα θα αναψω την βομβα που μολις βρεθηκε στα χερια μου .....κατι δεν μου αρεσε με την υπερεκθεση της<παλαβης>...υπο ψιαζομουν...διαασθανομουν ...ελεγα <εχει γουστο>....αλλα σας διαβαζα και ηρεμουσα..Ακουσα ..εμαθα λοιπον τιιιιιιιιιιιιιιι?κρατηθειτε..ολο αυτο,λεει, το πολυπαθον ,τρελο ν .βασανιστικον και τραγικον που βιωνει η Μελιτα θα <καθαρθει>στην μετα δεκαπενταετια εποχη ,οταν ο απολυτος δα δικαιωθει και με καποιο τροπο (ποιον?)θα εναι ξανα μαζι Στεφ. Μελιτα....ΓΙΑΥΤΟ ΚΡΑΤΟΥΝ ΕΠΤΑΣΦΡΑΓΙΣΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΟ ΤΕΛΟς ΤΗς ΣΕΙΡΑς....αλλαλα εμειναν τα χει λη μου ...τα δικα σας...(αυτα εστω και τηλεγραφικα..)..

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από alex1 Τρι Οκτ 25, 2011 12:07 pm

katie007 έγραψε:Ακουσα ..εμαθα λοιπον τιιιιιιιιιιιιιιι?κρατηθειτε..ολο αυτο,λεει, το πολυπαθον ,τρελο ν .βασανιστικον και τραγικον που βιωνει η Μελιτα θα <καθαρθει>στην μετα δεκαπενταετια εποχη ,οταν ο απολυτος δα δικαιωθει και με καποιο τροπο (ποιον?)θα εναι ξανα μαζι Στεφ. Μελιτα....ΓΙΑΥΤΟ ΚΡΑΤΟΥΝ ΕΠΤΑΣΦΡΑΓΙΣΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΟ ΤΕΛΟς ΤΗς ΣΕΙΡΑς....αλλαλα εμειναν τα χει λη μου ...τα δικα σας...(αυτα εστω και τηλεγραφικα..)..

Που το άκουσες αυτό;;;;;;;;;;;;


alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Οκτ 25, 2011 12:17 pm


Katie μου, μην μας πεθάνεις μεσημεριάτικα! Αν είναι δυνατόν να συμβεί κάτι τέτοιο! Πραγματικά δεν μπορω να το πιστέψω! Αν αληθεύει, ευτυχώς που αυτό είναι το τελευταίο σήριαλ της Ακρίτα, γιατί δεν επρόκειτο να δώ το επόμενο, ακόμη κι αν έπαιζε ο Αλέξανδρος!!!! Ωστόσο, εξακολουθώ να μην το πιστεύω.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από alex1 Τρι Οκτ 25, 2011 12:19 pm

JESSIE έγραψε:
Katie μου, μην μας πεθάνεις μεσημεριάτικα! Αν είναι δυνατόν να συμβεί κάτι τέτοιο! Πραγματικά δεν μπορω να το πιστέψω! Αν αληθεύει, ευτυχώς που αυτό είναι το τελευταίο σήριαλ της Ακρίτα, γιατί δεν επρόκειτο να δώ το επόμενο, ακόμη κι αν έπαιζε ο Αλέξανδρος!!!! Ωστόσο, εξακολουθώ να μην το πιστεύω.....

lmao lmao lmao JESSIE εσυ πάντως με πέθανες!!!!!

δεν νομίζω να ισχύει αυτό!!!!!μετα τι βλέπουμε;;;;;;;

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από katie007 Τρι Οκτ 25, 2011 12:20 pm

Υποψιν σας Αλεχ και καλες μου φιλες ο,τι εγραψα μου τα <μεταδωσε >πρωην συναδελφος μου και σοβαρο προσωπο ..δεν μου αναφερε πηγες ...(με ενημερωνε και για την βερα παλιοτερα..) μακαρι να μην ισχυει και να εινα και γιαυτην και για μας <ραδιο αρβυλα>......(δεν μπορω να συνεχισω....)να εισθε καλα...

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από roria Τρι Οκτ 25, 2011 12:22 pm

JESSIE έγραψε:
Katie μου, μην μας πεθάνεις μεσημεριάτικα! Αν είναι δυνατόν να συμβεί κάτι τέτοιο! Πραγματικά δεν μπορω να το πιστέψω! Αν αληθεύει, ευτυχώς που αυτό είναι το τελευταίο σήριαλ της Ακρίτα, γιατί δεν επρόκειτο να δώ το επόμενο, ακόμη κι αν έπαιζε ο Αλέξανδρος!!!! Ωστόσο, εξακολουθώ να μην το πιστεύω.....

Προσυπογράφω. Μην πω ότι θα σβήσω και ό,τι αρχείο κρατάω από προηγούμενες δουλειές τους.
Πάντως αν συμβεί κάτι τέτοιο, θα πρέπει μάλλον να το ρίξουμε ομαδικώς στην τρελλή, καθότι ακόμα και το Πού βαδίζομεν κύριοι που μας ανέβασε χθες η ΣΨ, θα είναι πολύ σοβαρό τραγούδι για να περιγράψει μια τέτοια γελοιότητα.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Οκτ 25, 2011 12:23 pm

Mα δεν έχει καμμιά λογική κάτι τέτοιο! Ακόμα κι αν, πές, αρρωσταίνει η Εριέττα και πεθαίνει ( livani ) είναι δυνατόν ο Στέφανος να γυρίσει στην τρελλή, στη δολοφόνο, ακόμη κι αν έχουν κάνει καλά τη δουλειά τους οι ψυχίατροι και την έχουν θεραπεύσει? Με τίποτε, σύμφωνα μ'όσα μας έχουν δείξει μέχρι τώρα!
Α στο καλό, δεν μπορούμε να ησυχάσουμε πιά!
Νομίζω οτι το σκέλος που αφορά οτι η Μελίτα θα είναι καλά μετά την πάροδο των 15 χρόνων, το διάβασα σε ένα δημοσίευμα . Και φυσικά καλό θα είναι αυτό. Αλλά όχι και τα υπόλοιπα, μάλλον παρανόηση θα είναι!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JESSIE στις Τρι Οκτ 25, 2011 12:28 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : προσθήκη)
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Οκτ 25, 2011 12:29 pm


Εδώ διαφημίζουν οτι θα κάνουν φινάλε με το Θεοχάρη λες και καίγεται το κοινό να τον δει αυτό σας παραξενεύει;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Οκτ 25, 2011 12:34 pm


Αυτό με το Θεοχάρη δεν είναι σημαντικό, για μένα τουλάχιστον ούτε κρύο ούτε ζέστη....
Αλλά αν δώσουν ένα τέλος σαν αυτό που λέει η Kattie, όλα τα σωστά και τα δίκαια ανατρέπονται, και οι δίκαιοι τιμωρούνται, ενώ οι εμπαθείς και οι αδίστακτοι ευημερούν. Δεν στέκει. Είναι σαν ο Ιάσονας να επέστρεφε στη Μήδεια, επειδή απ'την πολύ της αγάπη σκότωσε τα παιδιά της!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από roria Τρι Οκτ 25, 2011 12:35 pm

Το ελπίζω κι εγώ να είναι παρανόηση ή ράδιο-αρβύλα.
Για να είμαι απολύτως ειλικρινής, αφήνοντας κατά μέρος τον κορσέ της πολιτικής ορθότητας, είτε είναι καλά η Μελίτα είτε ψοφολογήσει μου είναι παγερά αδιάφορο. Εκείνο όμως που δεν θα μπορέσω με τίποτα να καταπιώ θα είναι μια προκλητική για τη νοημοσύνη μου ακύρωση όσων έβλεπα τόσα χρόνια.
Αηδία καταντάει πια το θέμα...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από loukasnora Τρι Οκτ 25, 2011 12:37 pm

Εγώ δεν πιστεύω ότι ισχύει αλλά δεν το αποκλείω κιόλας!Έχουν κάνει και πολύ χειρότερες κ@λοτούμπες από αυτήν βλέπε ''για Μάνο και Εύα έχουμε ακόμα ένα χρόνο και τέσσερις μήνες''.Αν ισχύει κακό του κεφαλιού τους!Αν δεν ισχύει τόσο το καλύτερο για την δική μου προσωπική ψυχική υγεία!Μου φόρτωσαν τον Θεοχάρη ως γιο του Λουκά και της Νταίζης δεν θα κάτσω να ασχοληθώ με τις υπόλοιπες ηλιθιότητες τους!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από alex1 Τρι Οκτ 25, 2011 12:37 pm

Ναι δεν μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο!!!

Και στην περίπτωση(που το αποκλειω )η Εριέττα έκρυβε μυστικα και πάλι ο Στεφ δεν θα μπορουσε να ήταν με την Μελ.Γιατί απλά δεν χωρισαν εξαιτίας της!!!!!!

Ραδιο αρβύλα είναι!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Οκτ 25, 2011 12:37 pm


Για μένα έχουν ήδη ακυρώσει ότι έβλεπα τόσα χρόνια οπότε ένα πάνω ένα κάτω δεν έχει σημασία
Άλλωστε ακόμη κι αν γίνει τι νόημα θα έχει;
Δεν είναι η κατάληξη το ζητούμενο είναι το ταξίδι
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Οκτ 25, 2011 12:39 pm

Καλε ναι αυτο ειναι το πλεον λογικο σεναριο!!Τι λεμε τωρα χαχχχααχχχαχαχα
Καλα που το εγραψε η κοπελα ,γιατι μερικοι δεν το βλεπουν γι αυτο τον λογο,επειδη ο απολυτος καταστραφηκε!Ε να τους ενημερωσω κριμα δεν ειναι;;να μαθουν ετσι ξαφνικα οτι δεν το εβλεπαν επειδη ειχαν λαθος πληροφορηση;;
αχχχαχαχαχαχαχχαχαχα δεν μπορω να συνελθω!!!Μα ειναι δυνατον;;;αυτο δεν ειναι ανατροπη,αυτο θα ηταν μεταλλαξη αν θα γινοταν .Κι εγω επειδη ποτε δεν πιστεψα σε μεταλλαξεις,δεν το πιστευω με την καμμια ομως!!
Βεβαια ο πιο βασικος λογος που δεν το πιστευω ειναι οτι ποτε δεν ξεφυγε το τελος καμιας σειρας της Ακριτα.Εχουν τον τροπο να μη βγαινει παραεξω αυτο που δεν θελουν και απλα αφηνουν να διαρρεουν τα σημαντα και αυτα που μας κανουν εμας τωρα να κανουμε συζητηση!Ειναι μαστορια σ αυτο!
Η φημη αυτη για μενα ειναι ενας ευσεβης ποθος καποιων που την δημιουργησαν και ειπαν να μας τρελανουν κι εμας με το να μας την πουνε.

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Οκτ 25, 2011 12:41 pm

Εγω πρώτ'απ'όλα λυπάμαι τον Σταύρου, τι φταίει ο άνθρωπος να του φορτώνουν τόσο σοκαριστικές συμπεριφορές, κρίμα το ταλέντο του να σπαταλιέται σε ανεκδιήγητα σενάρια! Οχι, δεν θα το πιστέψω και τελείωσε!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Οκτ 25, 2011 12:42 pm

alex1 έγραψε:Ναι δεν μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο!!!

Και στην περίπτωση(που το αποκλειω )η Εριέττα έκρυβε μυστικα και πάλι ο Στεφ δεν θα μπορουσε να ήταν με την Μελ.Γιατί απλά δεν χωρισαν εξαιτίας της!!!!!!

Ραδιο αρβύλα είναι!!!!!!

Ναι ,μεχρι θανατου τα εκρυβε αυτα τα μυστικα lmao μεχρι φυλακης ηταν αυτα
τα μυστικα lmao
Δεν υπαρχει αυτο και παω στοιχηματα!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης