Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011

+16
kapetanissa
koukoumfkos
roria
nefelik
tzibirdika
ΣΨ1
fay66
JESSIE
dm10811
alex1
$ofi@ loukakos + nora
Antigoni!
marakii
evaki16
trelli petrakitsa
Clarabelle
20 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap46%Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 46% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap29%Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 29% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap9%Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 9% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 35
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Οκτ 28, 2011 10:54 am

Clarabelle, έχεις δίκιο, το θυμάμαι αυτό ακόμη κι από τη Βέρα στο δεξί!
Αλλά εδώ χτές φτάσαμε στο απροχώρητο! Δεν παρεμβάλλονται πλάνα, αλλά βάζουν το ένα πλάνο πάνω στο άλλο, με αποτέλεσμα να βλέπουμε τη σκηνή κατά το ήμισυ! Χωρις την παραμικρή τέχνη, χωρις καλαισθησία, απλά ακυρώνουν την ίδια τη σκηνή!

Nefelik σ'ευχαριστώ για τα περαστικά, και συμφωνώ μαζί σου, αυτή η μικρή ελπίδα μας κρατάει ακόμη!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011

Δημοσίευση από roria Παρ Οκτ 28, 2011 11:16 am

Περαστικά, jessie μου.
Clarabelle έχεις δίκιο, πολύ σωστή η παρατήρηση, αλλά, όπως επισήμανε και η jessie, το χθεσινό δεν είχε νομίζω προηγούμενο. Ουσιαστικά ακύρωσαν την ερωτική σκηνή. Ούτε επίτηδες να γινόταν (να βάλω τελεία ή ερωτηματικό εδώ; ). Σε ένα χρόνο το ζευγάρι είχε τρεισήμισυ ερωτικές σκηνές εκ των οποίων η πρώτη περιείχε περισσότερη Μελίτα από ό,τι Στέφανο-Έρη και χθες αυτό επαναλήφθηκε σε χειρότερη μάλιστα βερσιόν, καθότι η Μελίτα δεν παρεμβαλλόταν απλώς, κάλυπτε το ζευγάρι.
Και φυσικά είναι αμφίβολο αν μέχρι το τέλος της σειράς θα ξαναδούμε ερωτική σκηνή ανάμεσά τους. Τώρα έρχονται οι εντατικές και κάτι μου λέει ότι μετά θα ακολουθήσουν τα γνωστά μονόλεπτα στις τζαμαρίες με αναλύσεις για Αραβαντινούς, Ρούσσους, Μελίτες και διαμάντια.
Κι εγώ, όπως η nefelik, χάρηκα βέβαια για τις άλλες σκηνές, για τα αισθήματα του Στέφανου που τόσο καιρό περιμέναμε να εκδηλωθούν, το έγραψα κιόλας χθες, αλλά κάτι η σημερινή μέρα και ο συμβολισμός της, κάτι τα γεγονότα που ήδη έχουν συμβεί, σκέφτομαι μήπως το βασικότερο πρόβλημά μας είναι ίσως αυτό ακριβώς: ότι από τα πιο ασήμαντα θέματα της ζωής μας μέχρι τα πιο σοβαρά, αρκούμαστε στα ψίχουλα που μας πετάνε...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Παρ Οκτ 28, 2011 12:54 pm

roria έγραψε:σκέφτομαι μήπως το βασικότερο πρόβλημά μας είναι ίσως αυτό ακριβώς: ότι από τα πιο ασήμαντα θέματα της ζωής μας μέχρι τα πιο σοβαρά, αρκούμαστε στα ψίχουλα που μας πετάνε...

Αυτό ακριβώς είναι που δεν πάει κάτω....
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011

Δημοσίευση από katie007 Παρ Οκτ 28, 2011 1:01 pm

Nefelik ..γεια σου εγραψες πωςςστ Α Προσεχως κκκκαι στ τρειλερ ειδες τρειιιιιιιις σκηνες που δεν σου ερεσαν..πππππου μπορω να τις δω?ευχριστω και συγνωμη για την <γγγραφη μου..

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Οκτ 28, 2011 1:37 pm

Clarabelle έγραψε:
Διαβάζοντας τους σχολιασμούς ξαφνιάστηκα που σας φάνηκε ξαφνική σκηνοθετική έμπνευση η εμβόλιμες σκηνές της Μελίτας στην σκηνή Στέφανου Εριέττας
Είναι ο συνήθης τρόπος να εμφανίσουν ερωτικό τρίγωνο
Επειδή απ την αρχή ακόμη της σειράς ανέβαζα σκηνές στο you tube οπότε παρατηρούσα τις σκηνές αυτό που έχω να πω είναι το εξής
Δεν υπάρχει ούτε μία σκηνή Μάνου Εύας που να μην παρεμβάλονται πλάνα της Μελίτας εκτός απ τις δυό τρεις σκηνές στο τέλος του β κύκλου οπότε και πέταξαν ξεροκόματο στους δυσαρεστημένους φανς του ζευγαριού
Επίσης δεν υπάρχει ούτε μια σκηνή Στέφανου Εύας χωρίς εμβόλιμα πλάνα της Μελίτας.
Αρα δεν μιλάμε για ατυχέστατη σκηνοθετική ματιά αλλά για τη συνήθη σκηνοθετική πρακτική της σειράς

Κοινώς παρονομαστής είναι η Μελίτα όμως...
Το ίδιο συνέβαινε και σε σκηνές Μάνου-Μελίτας με την Ευα εμβόλιμη? Το ίδιο και σε σκηνές Στέφανου-Μελίτας με την Ευα εμβόλιμη? Το ίδιο και σε σκηνές άλλον με τρίτο άτομο να χαλάει την σκηνή?
Δεν θα το έλεγα...Εκτος αν είναι η Μελίτα Nyxia Nyxia
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011

Δημοσίευση από nefelik Παρ Οκτ 28, 2011 2:18 pm

katie007 έγραψε:Nefelik ..γεια σου εγραψες πωςςστ Α Προσεχως κκκκαι στ τρειλερ ειδες τρειιιιιιιις σκηνες που δεν σου ερεσαν..πππππου μπορω να τις δω?ευχριστω και συγνωμη για την <γγγραφη μου..
Katie, έγραψα ότι είδα 3 σκηνές που μου άρεσαν και 1 (τη... γνωστή) που δεν μου άρεσε. Φαντάζομαι ότι θα τις δούμε στο σημερινό επεισόδιο, αλλά τόσο το χθεσινό επεισόδιο όσο και το τρέιλερ υπάρχουν στο site του Mega. Τα επεισόδια νομίζω ότι μπορείς να τα κατεβάσεις και από το forum.

Υ.Γ. Καρ-Mik, σε όλες τις περιπτώσεις που μας εκνευρίζουν υπάρχει ένας κοινός παρονομαστής. Γιατί άραγε; sfyr

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011

Δημοσίευση από katie007 Παρ Οκτ 28, 2011 2:32 pm

ΕΕυχαριστωωωωπολυ. nefelik, νναεισαι ππαντα καλα....

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011

Δημοσίευση από elenp Παρ Οκτ 28, 2011 3:53 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά, τον Νικόλα και τον Λευτέρη ήταν πολύ καλή, συζήτησαν για το πρόβλημα που απασχολεί την Εύα, ο Λουκάς, ο Νικόλας και ο Λευτέρης πρότειναν να τον χτυπήσουν ώστε να μην την ενοχλήσει και η Νόρα και η Δάφνη δεν τους άρεσε η ιδέα αυτή και προσπαθούσαν να σκεφτούν κάτι άλλο γι' αυτό. Η σκηνή με την Νόρα, τον Λουκά και την Στέλλα ήταν πολύ ωραία, ο Λουκάς και η Νόρα συζήτησαν για το τι έχουν να κάνουν και η Στέλλα έλεγε και αυτή την γνώμη της. Η σκηνή με την Νόρα και την Εριέττα ήταν πολύ καλή, η Νόρα πήγε για να πάρει την Εριέττα που αποφυλακίστηκε και ήταν χαρούμενη που θα έβγαινε από εκεί. Η σκηνή με την Εριέττα και τον Στέφανο ήταν πολύ ωραία, η Εριέττα είπε στον Στέφανο ότι είναι πολύ ευτυχισμένη που αθωώθηκε και αυτό της είπε και ο ίδιος. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς συζήτησε κάτι με την Νόρα και μετά της είπε ότι την θέλει και αυτή αν και δίστασε ανταποκρίθηκε και αυτή στα φιλιά του.
Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω πολύ καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011

Δημοσίευση από roria Παρ Οκτ 28, 2011 4:18 pm

Kapetanissa : respect : και Flkia
Καρ-μικ σωστή η επισήμανση.
Πάντως η τριγωνική λογική έχει τόσο διαποτίσει το σύνολο, ώστε ακόμα και στην περίπτωση των λουκονορακίων όπου ήταν αδύνατη η ύπαρξη ερωτικού τριγώνου, για να μην μπορούν ποτέ οι ερωτευμένοι να έχουν μια σκηνή της προκοπής, χρονικά τουλάχιστον, επινοήθηκε η ...Στέλλα!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Οκτ 28, 2011 4:45 pm

roria έγραψε:Kapetanissa : respect : και Flkia
Καρ-μικ σωστή η επισήμανση.
Πάντως η τριγωνική λογική έχει τόσο διαποτίσει το σύνολο, ώστε ακόμα και στην περίπτωση των λουκονορακίων όπου ήταν αδύνατη η ύπαρξη ερωτικού τριγώνου, για να μην μπορούν ποτέ οι ερωτευμένοι να έχουν μια σκηνή της προκοπής, χρονικά τουλάχιστον, επινοήθηκε η ...Στέλλα!

Rοria & Kapetanissa, oσο κι αν είναι δυσκολο να το καταπιούμε, θα το πάρουμε το φάρμακο, και μάλιστα γιά πάααρα πολύ καιρό!
Συμφωνώ κι εγώ οτι η Μελίτα παίζει μονίμως το τρίτο σκέλος του τριγώνου. Αλλά και η Νταίζη είναι εξ ίσου εκνευριστική, κι ας μην ανήκει σε τρίγωνα. Για μένα ο ρόλος της Νταίζης ήταν τελείως περιττός στη σειρά, χωρις αυτήν μιά χαρά θα είχαμε καιρό να δούμε λίγο παραπάνω τους υπόλοιπους.
Τώρα για τη ....Στέλλα, δεν φταίει η ίδια, αλλά τα μυαλά των συγγραφέων. Η Στέλλα τους κρατάει το παιδί την ημέρα, αλλά κοιμάται αλλού, όπως ο Ηλίας με τον Μάριο. Δεν είδα λοιπόν να δημιουργεί κανένα πρόβλημα, απ'αυτήν την άποψη! (δεν πυροβολώ τις γιαγιάδες, κάποτε ίσως γίνω κι εγώ μία!!!) Ας διάλεγαν να μας δείξουν πιό συχνά όμορφες σκηνές μεταξύ του ζεύγους το βράδυ, όταν είναι μόνοι τους.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Οκτ 28, 2011 5:03 pm

Η σειρα εχει να κανει με ερωτκα τριγωνα,δεν εχει να κανει απλα με ερωτικες σχεσεις.Αυτο βλεπαμε απ την αρχη και αυτο συνεχιστηκε μεχρι και τωρα.Η μονη σχεση που δεν ηταν τριγωνο ηταν Λουκας και Νορα και γι αυτο δοθηκε με απλο και ομορφο τροπο.
Οταν εχεις να κανεις ομωςμε τριγωνα που το ενα μελος δεν μπορει να αποφασισει με ποια θα ειναι και μετα με αλλο τριγωνοπου ο αντρας αισθανοταν πραγματα και γιατις δυο γυναικες,ε τοτε υπαρχει προβλημα.
Στην χθεσινη ερωτικη σκηνη μαλιστα εμενα δεν με ενοχλησε καθολου να βλεπω την Μελιτα.Ηθελαν να αμς τονισουν τον κινδυνο που παραμονευει.
Η μονη μου ενσταση ειναι οτι επρεπε να κρατησει περισσοτερο,Δηλ να ειχε την μελιτα,αλλα και λιγα λεπτα ναναι μονο του το ζευγαρι,για να το χαρουμε λιγο.
Αλλα μαλλον ειμαι η μονη πουεχω αυτην την αποψη.Μπορει φυσικα και να ειμαι παμφαγο και να μην το εχω καταλαβει lmao

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 597 - Ημερομηνία 27-10-2011

Δημοσίευση από roria Παρ Οκτ 28, 2011 5:11 pm

jessie μου, για το πρώτο έτσι δείχνουν τα πράγματα, αλλά οι κρίσιμες περίοδοι πάντα ενέχουν και μια ρευστότητα που κάνει δύσκολες τις προβλέψεις και τους προγραμματισμούς.
Στο θέμα της Στέλλας συμφωνούμε απόλυτα. Δεν με ενοχλεί η παρουσία μιας γιαγιάς, κάθε άλλο μάλιστα. Τι πιο φυσικό και καθημερινό; Με ενοχλεί ο τρόπος που παρουσιάζεται η γιαγιά αυτή.
Γενικώς η σειρά θα ήταν σαφώς καλύτερη και με πολύ λιγότερες κοιλιές αν δεν ήταν κατά το ήμισυ αφιερωμένη αποκλειστικά στη Νταίζη και στη Μελίτα κι αν δεν στρυμώχνονταν όλες οι υπόλοιπες ιστορίες και τα πολλά πρόσωπα στο άλλο ήμισυ. Αδικούνται ηθοποιοί, χημείες, ζευγάρια, ιστορίες με δραματουργικό ενδιαφέρον και πυκνότητα, ψυχογραφήματα ηρώων που δίνονται με πρόχειρα σκαριφήματα... Και μολονότι είμαστε πια μια ανάσα από το τέλος, τίποτα από όλα αυτά δεν αλλάζει, εξ ου νομίζω και η γενικευμένη κάπως απογοήτευση. Αλλά όλα αυτά τα έγραψες εξαιρετικά εσύ από χθες.

ΣΨ μου, αν η σκηνή ήταν μεγαλύτερη ίσως να μη χτυπούσε τόσο πολύ, έχεις δίκιο. Αλλά παίζει ρόλο και το πού επιλέγει κανείς να χρησιμοποιήσει το διπλό πλάνο. Όλη η ιστορία ήταν να δουμε την πρώτη τους ερωτική σκηνή όπου και οι δύο είναι βαθιά και συνειδητά ερωτευμένοι, οπότε το βάρος έπεφτε εκ των πραγμάτων στο Στέφανο. Οταν λοιπόν είδα τη μούρη της Μελίτας εκείνη ειδικά τη στιγμή πάνω στο πρόσωπο του Στέφανου αυθόρμητα το πρώτο που σκέφτηκα ήταν: "Δεν μπορεί, μας δουλεύουν"!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης