Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

+18
DESPOINA
Ioanna T
zeta88
νοριτσα
ΣΨ1
alex1
fay66
gxnel
sarita
JESSIE
filizza
dm10811
st@cy
evaki16
roria
fay
fantina
Clarabelle
22 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap19%Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 19% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap23%Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 23% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap19%Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 19% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap26%Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 26% 
[ 8 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 31
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από alex1 Τρι Νοε 08, 2011 11:30 pm

Ψήφισα μέτριο!!!

Νταίζη: Snif Snif πόσο βαριέμαι,δεν λέγεται!!!!!δεν είμαι καλά!!!!!χαχαχχαχαχαχα θα φάει ο Χρήστος,δεν θα φάει;;;;;;;;;;;θα γυρίσει πλευρό ο Χρήστος δεν θα γυρίσει;;;;;;;;;;;;;τα ζητήματα ηθικής,και δικαιοσύνης,που έχουν ειπωθεί,και συνεχίζονται να λέγονται,με κάνουν να θέλω να σπασω την τηλεόραση.Αλλά δεν μου φταίει σε τπτ.
Πίστευα σήμερα οτι δεν θα τους δούμε,όσο χτες.Αλλά έκανα λάθος,μέγα λάθος!!!!!!!
Τουλάχιστον χτες προσπαθούσα να καταλάβω τι σούπα του έφτιαξε!!
Σήμερα δεν περνούσε η ώρα με τπτ. lmao

-Τι να πρωτοσχολιάσω απο το σημερινό πρώτο πρώτο,είναι και πολλά! lmao -

Λουκάς-Στεφ:Φυσικό είναι να πάθει σοκ ο Στεφ,αλλά δεν μπορεί να είναι σίγουρος!ή πιο σωστά ο Λουκάς!Ο Στεφ το πιστεύει,ο Λουκάς έχει αμφιβολίες!!!Θα μείνω στην φράση του του Στεφ."Αν την πυροβόλησε κάποιος ληστής,άντε να το καταπιώ,αλλά να το έκανε η Μελ απο μίσος......"και σε αυτό έχει δίκαιο!!!!!δεν μπορεί να το συλλάβει ο ανθρώπινος νους!!!!!!
Αύριο βέβαια θα υπάρξει η επιβεβαίωση,αλλά θα το τραβήξουν και άλλο πιστεύω.

Ρούσσος:Και όμως δεν ξέρει.Αν ήξερε,θα είχε πάρει απο την πρώτη μέρα τα μέτρα του!!!αλλά με τις υποψίες του Λουκά,και του Στεφ,ήρθε και έδεσε.
Ότι τα παρατάει όλα,γιατί ξέρει τι έχει κάνει η κόρη του!ΚΟΥΛΟΥΒΑΧΑΤΑ.Όχι οτι τον λυπάμαι,αλλά στο τέλος,θα καταντήσει σαν τον ψεύτη βοσκό.Και αλήθεια να πει,δεν θα τον πιστεύουν!!!!!!

Εύα-Σύζηγος μπαρμπα-Θάνου:Δεν ξέρω τι άλλο περίμενε η Εύα!!
Η Γυναίκα τον χωρίζει και παίρνει μέτρα για τα παιδιά της!!!!!είχε απόλυτο δίκαιο,η ζωντοχήρα.Και πρέπει να κάνει τον σταυρό της,που θα απαλλαχτεί απο δαύτονε!
Οσο για την Εύα έχει μαραθώνιο,με τον πυροβολημένο!!
Έχει και ιστορικό ο μπαρμπα-Θάνος,καλό κουράγιο!

Μελ-Αμαλία:Μάλλον τα χάπια κάνουν καλή δουλειά!!!
χαχαχαχαχαχα άρχισαν τα "ωραία".
Η Εριέττα θα αρχίσει τα ψέμματα,θα δεις μαμά τι κακός άνθρωπος είναι,ποιος ξέρει τι θα πει μόλις ξυπνήσει για να με εκδικηθεί!!!!!!
Και θέλει να δει και τον Στεφ,πριν φύγει για την Βρετανική πρωτεύουσα.Δεν τους χωνέυω,σαν λαό,αλλά αρχίζω και τους λυπάμαι με το ενδεχόμενο οτι η Μελ,θα παει εκεί! lmao
Πάντως είναι θαραλλέα!αυτό της το αναγνωρίζω.Τι είπε;;;πριν φύγει θέλει να συναντηθεί με τον Στεφ;;;;;;;;;;;;χαχαχχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχα
μπράβο της,όχι μπράβο!!!!

Ενδιαφέρον το τρειλερ,και ελπίζω να είναι καλύτερο το αυριανό!!!

Σοφία,Δήμητρα περιμένω σχολιασμο!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Νοε 08, 2011 11:37 pm

fay66 έγραψε:Σήμερα μπορώ να πω ότι ήταν καλούτσικο το επεισόδιο.
Η σχέση της Μελίτας με την απόπειρα σιγά σιγά αποκαλύπτεται . Το μυρίστηκαν ο Στέφανος ,ο Λουκάς και η Νόρα.
Ο Ρούσσος σταματά τις διαδικασίες εναντίον του Λουκά . όσο για τη σκηνή που ήταν εντελώς βουβή , που κοιτάζονταν μέσα από το τζάμι, σιωπηλοί και οι δυο , δεν ξέρω αλλά με συγκίνησε.
Ο Νικόλας παίρνει το μερίδιό του από την κληρονομιά.
Η Εύα έρχεται σε επαφή με τη γυναίκα του άλλου σαλταρισμένου , του Θάνου , και επιβεβαιώνονται οι υποψίες της ότι πρόκειται γι ΄άρρωστο άτομο. Συζητά με τη μητέρα της και με το Λευτέρη ότι πρέπει να προσέχουν διπλά με το έτερο ήμισυ της Μελίτας στην τρέλα.
Ο Ηλίας αποδέχεται τη γυναίκα που θα τον φροντίζει και θα τον προσέχει, ύστερα από την πρόταση του Νικόλα αυτή να ασχολείται με τα ενδιαφέροντα του Ηλία-κηπουρική .
Η Νταίζη με τη Στέλλα συλλαμβάνονται.
Ε , όσο και να το κάνουμε αρκετές εξελίξεις είχαμε.
Ας μη ξεχνάμε ότι κυκλοφορούν οι περιλήψεις και γνωρίζουμε αρκετά για το τι πρόκειται να συμβεί. Αν όμως δεν τα γνωρίζαμε θα λέγαμε απόψε οι περισσότεροι αν μη τι άλλο είχε κάποια εξέλιξη.
Θα μου πείτε προσωπική άποψη εκφράζω και μπορεί άλλοι να συμφωνούν και άλλοι όχι.
Αλλά για αυτό δεν είναι το φόρουμ άλλωστε;
Αν συμφωνούσαμε και όλοι , θα είχε καταντήσει μονοτονία.


Fay μου, ακριβώς για να μην καταντήσουμε μονότονοι, θα έρθω να συμφωνήσω μαζί σου, επειδή το κόβω οτι δεν θα συμφωνήσουν πολλοί, κι επειδή μου αρέσει η ζυγαριά να ισορροπεί κι όχι να μπατάρει απ'τη μιά μεριά! Αλλά κυρίως γιατί βλέπω τα πράγματα ακριβώς όπως εσύ, δηλαδή συμφωνώ οτι είχαμε εξελίξεις στο σημερινό, που αν δεν τις ξέραμε ήδη απ'τις περιλήψεις, θα είχαν και μεγαλύτερη αξία, κι αυτό τουλάχιστον εμένα μου άρκεσε, σε συνδυασμό με τον σωστό ρυθμό που κρατήθηκε....
Filitsa, ναί, συμφωνώ οτι ο αγαπημένος μας Αλέξανδρος δεν εμφανίζεται τόσο όσο θα θέλαμε και όχι με τον τρόπο ακριβώς που θα θέλαμε, ενώ είναι βέβαιο οτι είναι απ'αυτούς που θα μπορούσε να μας κάνει να τρίβουμε τα μάτια μας. Ομως νομίζω οτι κι ο ίδιος έχει καταλάβει πιά αυτά που λέμε και ξαναλέμε, αλλά παραμένουν λόγια στον άνεμο: η σειρά δεν αφορά δυό άτομα, αλλά δέκα πέντε ή δεκάξη, το καθένα με το δικό του πόνο, και υπάρχουν μόνο 45 λεπτά στο κάθε επεισόδιο για ν'αναπτυχθούν τα ντέρτια όλων τους. Ας μην περιμένουμε λοιπόν αποκλειστικότητες των αγαπημένων μας, η σειρά τελειώνει εντός ολίγου, πρέπει να δοθούν οι εξηγήσεις, να μπούν τα πράγματα στη θέση τους, να έρθει η κάθαρση πριν πέσει η αυλαία του τέλους. Περιθώρια για μεγάλης διάρκειας σκηνές με ερωτικά σκιρτήματα ή με κουσκούς και χαζολόγημα των ηρώων της προτίμησης του καθενός δεν υπάρχουν, και γώ που το δέχομαι αυτό, αυτόματα βρίσκω και ευχάριστα τα επεισόδια.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Νοε 09, 2011 12:03 am

Snif Snif Snif εγραφα τοση ωρα και ο διακομιστης στο τελος ηταν πολυ απασχολημενος και χαθηκε το μηνυμα κι εχω κατι νευρα απιστευτα.Αλλα μην νομιζετε οτι θα την γλυτωσετε,ειμαι επιμονος κηπουρος εγω,πιο πολυ κι απ την Μελιτα xoxo και οσονουπω θα τον εχετε τον σχολιασμο μου!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από dm10811 Τετ Νοε 09, 2011 12:08 am

ΣΨ1 έγραψε: Snif Snif Snif εγραφα τοση ωρα και ο διακομιστης στο τελος ηταν πολυ απασχολημενος και χαθηκε το μηνυμα κι εχω κατι νευρα απιστευτα.Αλλα μην νομιζετε οτι θα την γλυτωσετε,ειμαι επιμονος κηπουρος εγω,πιο πολυ κι απ την Μελιτα xoxo και οσονουπω θα τον εχετε τον σχολιασμο μου!!

Gioupi Gioupi Gioupi
Πως και πως περιμενω αυτον τον σχολιασμο!!!!!
Το εχω παθει πολλες φορες και σε καταλαβαινω!!!!!
Ανεφερες και το αγαπημενο μου βιβλιο!!!!!!! inlove
Σοφακι θα σε περιμενουμε οσο θες!!!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από alex1 Τετ Νοε 09, 2011 12:09 am

ΣΨ1 έγραψε: Snif Snif Snif εγραφα τοση ωρα και ο διακομιστης στο τελος ηταν πολυ απασχολημενος και χαθηκε το μηνυμα κι εχω κατι νευρα απιστευτα.Αλλα μην νομιζετε οτι θα την γλυτωσετε,ειμαι επιμονος κηπουρος εγω,πιο πολυ κι απ την Μελιτα xoxo και οσονουπω θα τον εχετε τον σχολιασμο μου!!


ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ δεν πειράζει Σοφία μου!!!!!!

Αύριο ειναι μια καινούργια μέρα!!!!!!!σήμερα είναι αργό!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Νοε 09, 2011 12:09 am

χααχαχχαχααχχαχαχαχχχ alex μου μια χαρα σουκατσε που η Μελιτα θα παει στη Λοντρα.!Οσο ναναι θα ξεπαστρεψε κανενα Λονδρεζο και τους αγαπας τοοοοοσο!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από alex1 Τετ Νοε 09, 2011 12:11 am

ΣΨ1 έγραψε:χααχαχχαχααχχαχαχαχχχ alex μου μια χαρα σουκατσε που η Μελιτα θα παει στη Λοντρα.!Οσο ναναι θα ξεπαστρεψε κανενα Λονδρεζο και τους αγαπας τοοοοοσο!!


χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχα είδες;;;;;;;;;τι μπουμπούκι θα τους στείλουμε;;;;;;;

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από filizza Τετ Νοε 09, 2011 12:22 am

από jessie:
Filitsa, ναί, συμφωνώ οτι ο αγαπημένος μας Αλέξανδρος δεν εμφανίζεται τόσο όσο θα θέλαμε και όχι με τον τρόπο ακριβώς που θα θέλαμε, ενώ είναι βέβαιο οτι είναι απ'αυτούς που θα μπορούσε να μας κάνει να τρίβουμε τα μάτια μας. Ομως νομίζω οτι κι ο ίδιος έχει καταλάβει πιά αυτά που λέμε και ξαναλέμε, αλλά παραμένουν λόγια στον άνεμο: η σειρά δεν αφορά δυό άτομα, αλλά δέκα πέντε ή δεκάξη, το καθένα με το δικό του πόνο, και υπάρχουν μόνο 45 λεπτά στο κάθε επεισόδιο για ν'αναπτυχθούν τα ντέρτια όλων τους. Ας μην περιμένουμε λοιπόν αποκλειστικότητες των αγαπημένων μας, η σειρά τελειώνει εντός ολίγου, πρέπει να δοθούν οι εξηγήσεις, να μπούν τα πράγματα στη θέση τους, να έρθει η κάθαρση πριν πέσει η αυλαία του τέλους. Περιθώρια για μεγάλης διάρκειας σκηνές με ερωτικά σκιρτήματα ή με κουσκούς και χαζολόγημα των ηρώων της προτίμησης του καθενός δεν υπάρχουν, και γώ που το δέχομαι αυτό, αυτόματα βρίσκω και ευχάριστα τα επεισόδια.



Απαντώ :
Συμφωνώ jessie ότι οι ιστορίες είναι πολλές και πρέπει να ασχοληθούν με όλες και δώσουν απαντήσεις σε όλα, ωστόσο θεωρώ ότι τον τελευταίο καιρό αναλωθήκαμε πολύ περισσότερο σε συγκεκριμένες. Μπορεί και να έχω στρεβλή άποψη λόγω του ότι οι συγκεκριμένες εμένα δε μου προκαλούν μεγάλο ενδιαφέρον. Και νομίζω ότι επαναλαμβάνονται. Τα εμπεδώσαμε όλα τα της Νταίζης.
Και από την άλλη ακόμα και να αποδεχτώ αυτό που γράφεις ότι υπάρχει ίση κατανομή τηλεοπτικού χρόνου, δεν μπορώ να αποδεχτώ ότι δε μπορούν να δώσουν περισσότερο και ουσιαστικότερο κείμενο στον Σταύρου ή στην Ξυλά και στους λοιπούς ακόμα της παρέας (και αναφέρομαι και σε άλλους και όχι μόσο στον Σταύρου γιατί αλίμονο δεν έχω απαίτηση να βλέπω μόνο αυτόν) .
Πάντως νομίζω ότι ήμουν σαφής ..εμένα σε γενικές γραμμές μου αρέσουν τα μυστικά και κατανοώ και συμφωνώ συνήθως με όσα γράφεις, ωστόσο είναι απόλυτα φυσιολογικό κάποιες φορές ένα επεισόδιο απλά να σου αρέσει , άλλες να σε ξετρελάνει και άλλες πάλι να σε κουράσει …όπως εμένα το σημερινό..

Να είσαι καλά!

Zητώ συγνώμη για τον τρόπο παράθεσης του κειμένου. Δε κατάφερα να απομονώσω μέρος του σχολιασμού της jessie.
filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από νοριτσα Τετ Νοε 09, 2011 12:48 am

Εγω εχω να δηλωσω με σιγουρια οτι αυτη η δουλεια των Ακριτα-Κυριτση με εχει απογοητευσει οικτρα! Παρακολουθω τη δουλεια τους και εχω δει τα περισσοτερα αν οχι ολα τα εργα τους κανενα ομως δεν με εκανε να αισθανθω την απογοητευση που νιωθω γι'αυτη τη σειρα! Εχω σταματησει να βλεπω επεισοδια live οτι βλεπω ειναι απο τα βιντεακια που ανεβαζετε! Και με αυτες τις σκηνες και μονο θεωρω οτι τα επεισοδια ειναι το λιγοτερο αθλια! Λυπαμαι πραγματικα που μια σειρα με απιστευτες προδιαγραφες εχει καταντησει χειροτερη και απο μεξικανικη σαπουνοπερα!!!

Υ.Γ: Υπαρχουν κατι ωραια μεξικανικα εργα που το δικο μας μπροστα τους δεν πιανει μια!
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Νοε 09, 2011 12:53 am

Μια λεξη χαρακτηριζει την Νταιζη"αυτοκαταστροφικη" και σημερα φανηκε με το παραπανω στην συζητηση με τον Λουκα και παιρνει στον λαιμο της και τον "Χρηστο Μανεση" lmao ,γελαω γιατι ο Χρηστος εκει που ειπε:"Λουκαααααα(εσερνε τη φωνη του),δεν γινεται να μπω στη φυλακηηηηη,συμφωνησα κι εγω μ αυτη την αποδρασηηηηηη κι απ το λιγο που μπηκα στη στενηηηηηηημε τρελανεεεεεε!Τον Χρηστο Μανεση δεν τον εχει κανεις σε εκτιμησηηηηη",θυμιζε απιστευτα Ξανθοπουλο gelio ,ετσι εσερνε τις τελευταιες συλλαβες ο Ξανθοπουλος για να τονισει τον πονο του!

Οριστε,ειχαμε σκηνη εντος της εντατικης και την Εριεττα να απανταει στην ερωτηση του Στεφανου: Μελιτα!!!!Ηθελα ναξερα πως μπορει να αισθανεται ενας αντρας ,οταν η νυν του λεει ή μαλλον οταν καταλαβαινει οτι η πρωην του εχει πυροβολησει την νυν του.Ουτε ψιλος στον κορφο του!!Και φυσικα καγκελιασαν Λουκας και Νορα οταν τους το ειπε.Η Νορα μαλιστα μετεφερε την βρωμικη σκεψη της Νταιζης.Ο Στεφανος ειναι σιγουρος οτι το εκανε η μελιτα και παρα πολυ χαιρομαι γι αυτο,γιατι μας δειχνει την σταση που θα κρατησει μετα που θα προσπαθησουν να την βγαλουν ψευτρα imarton ,ενω ο λουκας δεν μπορει να το πιστεψει,το απωθει τελειως,αλλα ειναι θεικο αυτο που κανει στη σκεψη οτι μπορει ναναι κι ετσι,παιρνει τηλ τον Ευκλειδη και ρωταει αν το δωματιο στην Μονεμβασια ειναι ετοιμο για την οικογενεια!! lmao

Πηρε και την κληρονομια ο Νικολας και πολυ το χαρηκα,αλλα πιο πολυ γιατι ο Λουκακος μας επιτελους πηρε λεφτα για τις υπηρεσιεςπου προσεφερε ως δικηγορος εντος της παρεας!Ε μα ελεος ολα τζαμπε πια!!Και συνεχιζει να μενει με το στομα ανοιχτο ,οταν απ τον Ρουσο μαθαινει οτι η μελιτα παει για τρελες στις Σειχελες,ουπςςςςς στο Λονδινο ηθελα να πω,ενω αυτη δεν ξεκολλαγε για να ειναι κοντα στον Στεφανο,τοσο κοντα που παραλιγο να βγαζανε κορεους!Ψιλοι στ αυτια τους μπηκανε!!

Καλα το οτι η Στελλα πηρε το αυτ/το της Νταιζης Καρα χαχααχχα και σιναμενη κουναμενη πηγε Βασιλοπουλο για να χαζεψει μουσταρδες και ετσι εξαιτιας της πιασανε (Winkτον Χρηστο,το αφηνω ασχολιαστο!!
Οπως και το οψιμο ενδιαφερον της μανας κουραγιο λεγε με Αντιγονη,για την κορη της και την Εριεττα!

"Οταν τελειωσει αυτη η ιστορια,θα δεις οτι η πραξη μου ειναι γενναιοδωρη,θα το καταλαβεις",ταδε εφη Ρουσος στον λουκα!Ρε παιδια λετενα κρατησουμε καμια πισινη;;λετε ναρθουν τα πανω κατω;;;;Οχιιιιιιιιιι,δεν θελω λεμε!!

Για την σκηνη Ευας και γυναικας του Θανου τι να πω!Εψαξαν πολυ για να βρουν μια τοσο αταλαντη ηθοποιο;; imarton

Εχουμε και την μουρληπου θελει να δει λεει λιγο τον Στεφανο,να του μιλησει!Ετσι το λεμε τωρα λουλουδι μας;;Την εχω ικανη να παει στον Στεφανοκαι να του πει:ή θαρθεις μαζι μου στις Σειχελες xoxo ,γιατι μ αγαπας,εισαι το αλλο μου μισο,ασχετα με το τι λες εσυ,εγω λεω οτι μ αγαπας,παει και τελειωσε!ή θα σου την αναψω χαχαχαχαχαχ η φραου Μελιτα!!
Ακου να δεις τωρα το πρων μαρουλι του μπαξε ,ειπε την Εριεττα αραχνη και χθες την ειπε κακο σκυλι!!Αι στο καλο με το πρωην λαχανοφυλλο και νυν νεροφιδο!!Και σταματαω εδω γιατι τα πηρα με τις φραου και τις δυο!!!
Και ελπιζω να συνηλθε ο διακομιστης ,γιατι δεν ειμαι καλα,τα ειδα ολα σημερα!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ΣΨ1 στις Τετ Νοε 09, 2011 1:13 am, 1 φορά

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από dm10811 Τετ Νοε 09, 2011 12:59 am

Oκ αξιζε η αναμονη Σοφια!!!!!!! lmao lmao Μονο εχω την εντυπωση οτι η κοπελα που εκανε τη γυναικα του Θανου δεν ειναι ηθοποιος...Συνηθως παιρνουν κομπαρσους για τετοιους ρολους!!!!!

JESSIE,alex,Σοφια και Νελη απο ενα oscar με αγαπη απο μενα για τους σχολιασμους σας οι οποιοι ηταν εξαιρετικοι και με χιουμορ!!!!!!!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Νοε 09, 2011 1:05 am

dm10811 έγραψε:Oκ αξιζε η αναμονη Σοφια!!!!!!! lmao lmao Μονο εχω την εντυπωση οτι η κοπελα που εκανε τη γυναικα του Θανου δεν ειναι ηθοποιος...Συνηθως παιρνουν κομπαρσους για τετοιους ρολους!!!!!

JESSIE,alex,Σοφια και Νελη απο ενα oscar με αγαπη απο μενα για τους σχολιασμους σας οι οποιοι ηταν εξαιρετικοι και με χιουμορ!!!!!!!!!!

Ειναι αγαπημενο σου βιβλιο ο επιμονος κηπουρος;κι εμενα μ αρεσουν τρελα αυτα
τα κατασκοπικα.Εγινε και ωραια ταινια αυτο!!Δεν θυμαμαι καλα ,αλλα νομιζω οτι
ειναι του Τζον Λε καρε!μπορει και οχι!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από alex1 Τετ Νοε 09, 2011 1:06 am

ΣΨ1 έγραψε:
dm10811 έγραψε:Oκ αξιζε η αναμονη Σοφια!!!!!!! lmao lmao Μονο εχω την εντυπωση οτι η κοπελα που εκανε τη γυναικα του Θανου δεν ειναι ηθοποιος...Συνηθως παιρνουν κομπαρσους για τετοιους ρολους!!!!!

JESSIE,alex,Σοφια και Νελη απο ενα oscar με αγαπη απο μενα για τους σχολιασμους σας οι οποιοι ηταν εξαιρετικοι και με χιουμορ!!!!!!!!!!

Ειναι αγαπημενο σου βιβλιο ο επιμονος κηπουρος;κι εμενα μ αρεσουν τρελα αυτα
τα κατασκοπικα.Εγινε και ωραια ταινια αυτο!!Δεν θυμαμαι καλα ,αλλα νομιζω οτι
ειναι του Τζον Λε καρε!μπορει και οχι!


Σωστά,του Τζον Λε καρέ είναι!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από dm10811 Τετ Νοε 09, 2011 1:09 am

ΣΨ1 έγραψε:
dm10811 έγραψε:Oκ αξιζε η αναμονη Σοφια!!!!!!! lmao lmao Μονο εχω την εντυπωση οτι η κοπελα που εκανε τη γυναικα του Θανου δεν ειναι ηθοποιος...Συνηθως παιρνουν κομπαρσους για τετοιους ρολους!!!!!

JESSIE,alex,Σοφια και Νελη απο ενα oscar με αγαπη απο μενα για τους σχολιασμους σας οι οποιοι ηταν εξαιρετικοι και με χιουμορ!!!!!!!!!!

Ειναι αγαπημενο σου βιβλιο ο επιμονος κηπουρος;κι εμενα μ αρεσουν τρελα αυτα
τα κατασκοπικα.Εγινε και ωραια ταινια αυτο!!Δεν θυμαμαι καλα ,αλλα νομιζω οτι
ειναι του Τζον Λε καρε!μπορει και οχι!

Πολυ σωστα θυμασαι!!!!!!!Αν οχι το αγαπημενο μου ειναι απο τα αγαπημενα μου σιγουρα!!!!!!!!!!Η ταινια δεν μου αρεσε παρολο που ειχε καλες ερμηνειες...Νομιζω οτι ξεφυγε πολυ απο το βιβλιο(αναμενομενο βεβαια αλλα αλλαξαν πολυ βασικα θεματα)...Μου αρεσε ο τροπος γραφης,το μυστηριο,οι χαρακτηρες και λατρεψα το τελος!!!!!!!!!
Συγγνωμη για το off-topik...Οσοι δεν το εχετε διαβασει ομως σπευσατε!!!Αξιζει!!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από zeta88 Τετ Νοε 09, 2011 1:22 am

Μου άρεσε η σκηνή Δάφνης-Ηλία και γενικότερα η εξέλιξη που είχαμε στο θέμα του Ηλία. Πολύ καλή ιδέα και σωστή να ασχολείται και η γυναίκα και να δείχνει ενδιαφέρον για ό,τι ευχαριστεί τον Ηλία, ώστε να τη βλέπει σαν παρέα και όχι σαν κάποιον που είναι εκεί για να τον ελέγχει και να τον περιορίζει.
Μ'άρεσε πολύ η σκηνή στο γραφείο του Ρούσσου!
Ο Λευτέρης πολύ διακριτικά παρακολουθεί το σπίτι του Θάνου! sisi Βέβαια σε αυτή τη γειτονιά που μένει, δεν μπορεί να κάνει και πολλά ο άνθρωπος! Αλλά και η γυναίκα του Θάνου τι θα μπορούσε να τους κάνει παραπάνω; Άμα είναι τρελός ο άλλος και έχει και παιδιά να προστατέψει τι να κάνει;;Τουλάχιστον τους προειδοποίησε! Αν και πολύ ψύχραιμη φαινόταν!
Νόρα-Λουκάς-Στέφανος έχουνε τις πρώτες ενδείξεις αλλά δεν μπορούν να πιστέψουν ότι η Μελίτα μπορεί να έκανε κάτι τέτοιο. Πόσο μάλλον η δόλια η Αμαλία που έχει πειστεί κιόλας ότι η κόρη της βελτιώνεται κι ότι θα φύγουν και θα τα ξεχάσει όλα και θα συνέλθει!
Στέφανος-Αντιγόνη ωραία σκηνή!
Από τις σκηνές της Νταίζης μ'άρεσε περισσότερο η σκηνή με το Χρήστο που της έλεγε να τον πάει αλλού κι ότι δε θέλει να πληρώσουν κι άλλοι.
Αλλά η Νταίζη δεν την εκπαίδευσε καλά τη Στέλλα γι αυτές τις δουλειές κι έκανε τη χαζομάρα και πήρε το αυτοκίνητο της Νταίζης! Εκτός αν είχαν απεργία τα ταξί που είπε και η gxnel και δεν μπορούσε αλλιώς! sisi Αλλά δε γίνεται γιατί η Εύα πήρε ταξί! sisi


zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από Ioanna T Τετ Νοε 09, 2011 8:53 am

Η Εύα ζει έναν μεγάλο έρωτα με πολλές καθημερινές συναισθηματικές στιγμές...(θα μπορούσε να γυριστεί και ως κατασκοπευτική ταινία,η σαγηνευτική κατάσκοπος και το πειθήνιο sidekick της).
Η Νόρα ευγνωμονεί την τύχη που η μητέρα της της συμπαραστέκεται και της διδάσκει την αξία της μητρότητας σε μια δύσκολη εποχή,έχει δε και όλως ακίνδυνα χόμπυ,μεταξύ άλλων και το πλέξιμο(ή αλλιώς οι ανέμελες περιηγήσεις μιας γεροντομπεμπέκας).
Εν μέσω όλων αυτών περιφέρεται ένα εκτεθειμένο ερωτευμένο μπούστο και ο Χρήστος ο Μάνεσης με φωνή υβριδική(μείξη Ξανθόπουλου και Δον Κορλεόνε).
Παράλληλα κυκλοφορούν και άλλοι υγιείς και μη τύποι που πλαισιώνουν το πρωταγωνιστικό ζεύγος.(Αλήθεια η γυναίκα του Θάνου μένει ακόμα στη βίλα του; ^^ )
Με χιουμοριστική διάθεση και αναζητώντας ωσάν ρακοσυλλέκτης καμιά καλή σκηνή και κανέναν ωραίο πρωταγωνιστή περνάει το επεισόδιο....
Κο-πή-κα-τε;

Πάντως πέρα από την αποθέωση του παραλόγου ένα πράγμα με ενόχλησε πραγματικά στο σημερινό,η Αμαλία που δήλωσε ανέμελα ότι δε θα την πείραζε να μην ξαναγυρίσει σε αυτή τη ΧΑΛΙΑ χώρα.Συγχαρητήρια στους σεναριογράφους που μεταδίδουν τέτοια ωραία επίκαιρα μηνύματα εθνικής υπερηφάνειας.

Καλημέρα και ψυχραιμία!
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Νοε 09, 2011 10:50 am

Ioanna T έγραψε:Πάντως πέρα από την αποθέωση του παραλόγου ένα πράγμα με ενόχλησε πραγματικά στο σημερινό,η Αμαλία που δήλωσε ανέμελα ότι δε θα την πείραζε να μην ξαναγυρίσει σε αυτή τη ΧΑΛΙΑ χώρα.Συγχαρητήρια στους σεναριογράφους που μεταδίδουν τέτοια ωραία επίκαιρα μηνύματα εθνικής υπερηφάνειας.
Καλημέρα και ψυχραιμία!

Μου φαίνεται οτι για να μην έχουμε λόγο να διαμαρτυρόμαστε για το κάθε τι που πετάει ο κάθε ήρωας, θεωρώντας το σαν μήνυμα ή προτροπή των σεναριογράφων, η μόνη λύση είναι να υιοθετήσουν την τακτική των στούντιο του χόλλυγουντ, όπου πριν αρχίσει κάθε έργο, διαβάζεις με μεγάλα γράμματα κάτι σαν αυτό:
"Οσες γνώμες ή απόψεις ειπώθηκαν στις συνεντεύξεις των συντελεστών δεν αποτελούν γνώμες ή απόψεις των παραγωγών και απηχούν μόνο αυτούς που τις ξεστόμισαν" , βέβαια με την παραλλαγή του "ό,τι αναφέρεται απ'τους ήρωες της σειράς που βλέπετε, είναι δική τους άποψη μόνο και δεν απηχεί τις απόψεις των παραγωγών ή λοιπών συντελεστών της σειράς"....
Βέβαια εναλλακτικά θα μπορούσε να συσταθεί μιά νέα Επιτροπή Λογοκρισίας η οποία θα περνάει από κόσκινο κάθε παραγώμενο έργο, ώστε να μην υπάρχει το παραμικρό που θα ενοχλήσει τον εν ισχύει Κώδικα Ηθικής των κατοίκων αυτής της χώρας .
Είναι μιά υπερβολή, φυσικά, αλλά αν περιμέναμε ν'ακούσουμε μόνο τα πολιτικά ορθά απ'όλους τους ήρωες, τότε θα βλέπαμε ένα έργο περασμένο απ'τη χλωρίνη, αποστειρωμένο μεν, άνοστο και άγευστο δέ.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Νοε 09, 2011 12:42 pm





Κρατώ απ όλο το επεισόδιο

Την απογοήτευση που αισθάνθηκα όταν είδα να φτάνουν τα λουλούδια απ το Θάνο και σκέφτηκα οτι δεν έχουν δώσει μια τρυφερή σκηνή με το Λευτέρη να προσφέρει απο καρδιάς έστω μια μαργαρίτα. Κάτι που θα με έκανε να πιστέψω οτι υπάρχει και κάτι ακόμη σ αυτή τη σχέση εκτός απο βόλεμα και ανθρώπινη κατανόηση. Οτι υπάρχει βρε αδελφέ έστω και στοιχειωδώς το παραμύθι που έψαχνε η ηρωίδα τους σε όλη της τη ζωή και που γι αυτό πλήρωσε και πληρώνει ακόμη πανάκριβα.

Την παρηγοριά ότι έστω ένας κατάφερε να φτάσει το όνειρό του και μιλώ για το Νικόλα που κατάφερε αυτό που ονειρεύτηκε. Έγινε ένας εξαιρετικός γιατρός. Γιατί καλός γιατρός κατά τη δική μου πάντοτε γνώμη δεν είναι αυτός που αμοίβεται πλουσιοπάροχα και θεωρείται μεγαλογιατρός. Δεν είναι αυτός που θεραπεύει τα πάντα γιατί αλοίμονο αυτό δεν είναι εφικτό. Είναι εκείνος που νοιάζεται για τον ασθενή και ο Νικόλας με τη σκέψη του να προσφέρει η γυναίκα στον Ηλία αυτό που θα τον προκαλούσε να την αποδεχτεί έδειξε οτι τον σκέφτηκε και τον νοιάστηκε χωρίς να βαρυγκομίσει και χωρίς να αγανακτήσει. Μπορεί να μη θεράπευσε την πάθηση του Ηλία τον βοήθησε όμως ουσιαστικά και αυτό είναι για μένα η απόδειξη οτι το όνειρό του το έφτασε.

Την επιθυμία μου να μιλήσω με τη στυλίστρια της σειράς και να της πω οτι βασικός κανόνας της κομψότητας είναι να αποκαλύπτει το ρούχο κάθε φορά ένα μόνο σημείο του κορμιού. Και μπούστο και πόδια σε κοινή θέα δείχνουν απλά δεύτερα και ενίοτε πρόστυχα. Αν προσπαθούν λοιπόν να δώσουν νέο προφίλ στη Νταίζη ας μην την ντύνουν σαν τραγουδιάρα στα σκυλάδικα της εθνικής οδού με τα κάλη της φόρα παρτίδα.

Την διαπίστωση οτι η κυρία Πολυχρονίδη κάπου έχει χάσει τη μπάλα. Χθες έλεγε στο Λουκά σε παρακαλώ με ένα ύφος που με έκανε να ψάχνω απο ποιά τσέπη θα βγάλει το μαστίγιο να τον σακατέψει. Ίδιο ύφος είτε απειλεί είτε παρακαλεί.

Το συμπέρασμα οτι ο ξυλοδαρμός του Λευτέρη έγινε απλά για να αναζητήσει η Δάφνη το ιατρικό τσαντάκι του Νικόλα και να αποκαλυφθεί το κρυσφήγετο της Νταίζης και ο πυροβολισμός της Εριέττας για να αναδειχτεί το ψυχολογικό πρόβλημα της Μελίτας και όχι για να δούμε αντιδράσεις ανάμεσα στα ζευγάρια. Δεν είναι δυνατόν μετά απο τέτοιο ξυλοδαρμό ο Λευτέρης να γυρίζει με τη μηχανή όλη την Αττική και με την Εριέττα στο χείλος του θανάτου ο Στέφανος να πηγαίνει στο προσκέφαλο της απλά για να ακουστεί το όνομα της Μελίτας. Φοβάμαι οτι θα αρχίσει νέος γύρος σκηνών ανάμεσα στο Θάνο και την Εύα (δεν της έφταναν ο Κυριάκος ο Μάνος και ο Στέφανος ήθελε και έναν ακόμη να συμπληρωθεί το καρέ) και ανάμεσα στο Στέφανο και τη Μελίτα (οπότε αναμένω βαριές ανάσες και παρακαλια απ τη μια και εκφάνσεις βίας απ την άλλη) με αφορμή τα δύο περιστατικά.

Τη βεβαιότητα οτι τελικά δεν ήταν ο περιορισμένος λόγω της περιοδίας της Ξυλά χρόνος που βλέπουμε την Εύα σε σκηνές δευτερολέπτων. Μάλλον θεωρούν οτι αν δεν υπάρχει κάτι άρρωστο δεν αξίζει τον κόπο να γράψουν σκηνές. Τις ευχές τις έχουν αφήσει πίσω τους ανεπιστρεπτί και ασχολούνται με τις κομπίνες οπότε δεν μπορεί να έχει πια συμμετοχή

Ψήφισα άσχημο απλά για να δω πόσα άτομα έχουν κάνει τον κόπο να ψηφίσουν και είδα τον απογοητευτικό αριθμό 27. Δεν μπόρεσα να μη σκεφτώ την εποχή που ψήφιζαν 120 ή και περισσότερα άτομα.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από dm10811 Τετ Νοε 09, 2011 1:32 pm

zeta88 έγραψε:Μου άρεσε η σκηνή Δάφνης-Ηλία και γενικότερα η εξέλιξη που είχαμε στο θέμα του Ηλία. Πολύ καλή ιδέα και σωστή να ασχολείται και η γυναίκα και να δείχνει ενδιαφέρον για ό,τι ευχαριστεί τον Ηλία, ώστε να τη βλέπει σαν παρέα και όχι σαν κάποιον που είναι εκεί για να τον ελέγχει και να τον περιορίζει.
Μ'άρεσε πολύ η σκηνή στο γραφείο του Ρούσσου!
Ο Λευτέρης πολύ διακριτικά παρακολουθεί το σπίτι του Θάνου! sisi Βέβαια σε αυτή τη γειτονιά που μένει, δεν μπορεί να κάνει και πολλά ο άνθρωπος! Αλλά και η γυναίκα του Θάνου τι θα μπορούσε να τους κάνει παραπάνω; Άμα είναι τρελός ο άλλος και έχει και παιδιά να προστατέψει τι να κάνει;;Τουλάχιστον τους προειδοποίησε! Αν και πολύ ψύχραιμη φαινόταν!
Νόρα-Λουκάς-Στέφανος έχουνε τις πρώτες ενδείξεις αλλά δεν μπορούν να πιστέψουν ότι η Μελίτα μπορεί να έκανε κάτι τέτοιο. Πόσο μάλλον η δόλια η Αμαλία που έχει πειστεί κιόλας ότι η κόρη της βελτιώνεται κι ότι θα φύγουν και θα τα ξεχάσει όλα και θα συνέλθει!
Στέφανος-Αντιγόνη ωραία σκηνή!
Από τις σκηνές της Νταίζης μ'άρεσε περισσότερο η σκηνή με το Χρήστο που της έλεγε να τον πάει αλλού κι ότι δε θέλει να πληρώσουν κι άλλοι.
Αλλά η Νταίζη δεν την εκπαίδευσε καλά τη Στέλλα γι αυτές τις δουλειές κι έκανε τη χαζομάρα και πήρε το αυτοκίνητο της Νταίζης! Εκτός αν είχαν απεργία τα ταξί που είπε και η gxnel και δεν μπορούσε αλλιώς! sisi Αλλά δε γίνεται γιατί η Εύα πήρε ταξί! sisi



zeta88 πολυ ωραιος ο σχολιασμος σου!!!Και φοβερη η διαπιστωση για το ταξι!!!!!!!!!!! xoxo xoxo Ας επαιρνε την Ευα κανα τηλεφωνο η Στελλα και ας της ζητουσε να την πεταξει καπου πριν παει στη γυναικα του Θανου!!!! xoxo xoxo
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Νοε 09, 2011 2:05 pm

Δεν ειναι μονο ο Νικολας που εκανε πραγματικοτητα το ονειρο του clarabelle!OΛουκας και η Νορα επισης δεν εγιναν 2 πολυ καλοι δικηγοροι;;;;
Η Δαφνη μπορει να μην εγινε ακριβως αυτο που ζητησε,γιατι καμια φορα κανουμε ευχες και ζηταμε το ανεφικτο.Δηλ ο απολυτα καλος ανθρωπος δεν υπαρχει ,γιατι απλουστατα ειμαστε ανθρωποι,ειμαστε ατελη οντα.Αλλα εγινε ενας πραγματικα αξιολογος ανθρωπος η Δαφνη!
Πιστευω οτι αυτο που θελουν να μας δειξουν ειναι οτι για να φτασουμε στην Εδεμ μας περναμε απο συμπληγαδες και ή φτανουμε με ενα κοστος παντα ο καθενας ή τελικα αυτο που θελαμε δεν ηταν μπορετο.Οπως ο Μανος που ηθελε ολο τον κοσμο στα χερια του.Δεν ειναι και λιγο ασεβεια να το ζηταμε αυτο;Μπορει καποιος να πει οτι οχι στην εφηβεια τιποτα δεν ειναι ασεβεια,αλλα οταν εξακολουθουμε να κυνηγαμε κατι τετοιο,τοτε καποια στιγμη τα ονειρα εκδικουνται.
Η Ευα θελησε ναγινει μια μεγαλη ηθοποιος,αλλα δεν τα καταφερε.Γιατι;;;γιατι ισως δεν εδωσε ολο τον εαυτο της σ αυτο,τον ειχε δωσει πριν καπου αλλου και ξεχασε να τον παρει πισω.Μας την εδωσαν ομως να εχει ωριμασει και να τα εχει βρει με τον εαυτο της και δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο και τιποτα επισης πιο δυσκολο!Δεν ειναι λιγο αυτο που καταφερε η Ευα,αν αναλογιστουμε την πορεια της!
Θελω να πω οτι ολοι κανουμε ονειρα ,αλλα το ποσο ειναι δυνατον αυτα να τα κανουμε πραγματικοτητα εξαρταται απο παρα πολλα!Και κυριως απο μας τους ιδιους εξαρταται.
Πανω σ αυτο λοιπον ,για μενα το σεναριο ηταν απολυτα συνεπες!Ναι υπαρχει μια Εδεμ για τον καθενα μας ,αλλα δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα στον κοσμο να την κατακτησουμε.
Εμενα γι αυτο μου αρεσει αυτη η σειρα,μπορει να εχει υπερβολες στην πλοκη της,αλλα το νοημα,το μηνυμα που θελει να περασει με βρισκει απολυτως συμφωνη!
Επισης να κανω και ενα σχολιο για το επικαιρο που περασαν μεσα απ την σειρα οι σεναριογραφοι για τα χαλια της Ελλαδας.Γιατι δεν το ξερουμε ;;ειναι κατι κρυφο;;Εδω εχουμε γινει και συνεχιζουμα να γινομαστε ρεζιλι σε καθημερινη βαση ,σε ολο τον κοσμο,μας πειραζει που καποιοι Ελληνες το ειπαν στην τηλεοραση,οταν η ιδια η τηλεοραση με διαφορους δημοσιογραφισκους σκορπανε τον πανικο ;;Τι δουλεια κανεις ;;σε αυτη την ερωτηση λοιπον καποιοι ταχαμου δημοσιογραφοι θα πρεπε να απαντανε:σκορπαμε τον πανικο!Ειναι λοιπον λιγο υπερβολικο να λεμε οτι οι σεναριογραφοι εβαλαν στο στομα της Πεφανη τετοια μηνυματα"εθνικης υπερηφανιας"!Εξαλλου ειναι καθημερινη σειρα ,που η ιστορια της διαδραματιζεται στον πραγματικο χρονο .

ΥΓ. Και κατι που θυμηθηκα τωρα!Η Ευα ευχηθηκε να γινει μεγαλη ηθοποιος για να μπορει να σταθει επαξια διπλα στον Μανο.
Και επισης το βασικο στην παρεα της Φεγγαροπετρας ειναι οτι αυτα τα παιδια τα ειδαμε ενωμενα ,σαν μια γροθια στην αρχη τους ,οταν ηταν 16 χρονων και μετα απο 15 χρονια συνεχιζουν να ειναι μια γροθια,ασχετα αν ο ενας εφυγε και ασχετα απ τις δυσκολιες που στην πορεια τους βρηκαν ο καθενας ξεχωριστα.Αυτο απο μονο του δεν ειναι αξιοθαυμαστο;;Αυτο δεν ειναι το καλυτερο μηνυμα φιλιας;;

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από DESPOINA Τετ Νοε 09, 2011 2:27 pm

fantina έγραψε:θα βγαλουμε πρωθυπουργο ?
θα βγουμε απο το ευρω ?
θα μεινουμε στο ευρω ?
θα σωσει η Νταιζη τον Χρηστο ?
ε να σας πω την αληθεια ......μονο για το το τριτο ενδιαφερομαι .

δεν με νοιαζει η Νταιζη ....
δεν με νοιαζει η μπεμπεκομουλαρα Αστερω που θεωρει οτι ολα δικαιολογουνται και γινονται σωστα μονο και μονο επειδη εχει θετικη ματια και ηθικη υποχρεωση για να κανει μ@@@ιες !!!!!!!!
λες και ζει σε αλλο πλανητη .......

δεν με νοιαζει το ψυχολογικο δραμα της Μελιτας και θα πρεπει να την βλεπω επι 7 λεπτα να καθεται σε μια πολυθρονα

οταν λοιπον αυτα που δεν με νοιαζουν ειναι το μεγαλυτερο μερος του επεισοδιου τοτε κατα την προσωπικη μου αποψη και μονο (δεν κουβαλαω κανεναν μαζι μου ,δεν επιβαλλω ποτε την γνωμη ,δεν δημιουργω κινημα ή κινηση )μπορω να πω οτι το επεισοδιο δεν ελεγε τιποτα .......και γενικοτερα τα δυο τελευταια επεισοδια .

υπαρχουν ιστοριες και προσωπα που θα μπορουσαν να κρατησουν την σειρα οχι μονο για τρεις και κατι σεζον αλλα για πεντε και να τρεχουν σαν νερο .......
θα μπορουσα να αναφερω απειρες σκηνες και με απειρους συνδιασμους ηρωων και με πολυ πιο ενδιαφεροντα και ουσιαστικα θεματα (και οχι για το ποιος χαϊδευει τα διαμαντα ).........
αλλα καταναλονομαστε στο δραμα της Νταιζης ,που μπηκε στην σειρα ως συνοδευτικος ρολος.
αν αξιζε το κοπο να γινει βασικος ?ισως ναι ,αλλα οχι με αυτην την ιστορια που κουβαλαει και με τον τροπο που μας δοθηκε .......

τωρα γιατι βλεπω την σειρα ?
γιατι οταν κολλησα με την σειρα ...............με ιντρικαριζε η σχεση Λουκα -Νορας ,γιατι με ενδιεφερε η ζωη της Ευας και του Μανου ,γιατι περιμενα με λαχταρα τις συνομιλιες του Ηλια με τον Ρουσσο ,γιατι ,γιατι ,γιατι εψαχνα μετα στο you tube να βρω τα επεισοδια για να τα ξαναδω .(δεν ημουν ακομη μελος στο φορουμ )
και τωρα περιμενω με περισια καμμια φορα υπομονη να μου πεταξουν κανα κοκκαλο με τετοιες σκηνες ,με αυτους τους ηρωες , με εκεινο το χιουμορ ,με εκεινη την γλυκα ,με εκεινο το βαθος !
και στην τελευταια .......ναι θελω να δω τι θα πει ο ποιητης στο τελος ......
και στην ακομη πιο τελευταια ....γουσταρω το φορουμ και την παρεα εδω (τιμη μου που σας γνωρισα ,εστω και ετσι )και οταν σχολιαζω θελω η γνωμη μου να βασιζεται σε αυτα που ειδα και καταλαβα εγω !

θα μεινουμε τελικα στο ευρω ?ή να ξεκινησω να ξεθαβω τις δραχμουλες μου παλι ?


: respect : : respect : : respect : : respect :
Εδώ τα λόγια είναι περιττά!

Clarabelle, μαζί σου σε όλα! Τελικά το χάσαμε το κορμί πατριώτη.
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Νοε 09, 2011 2:31 pm


O Λουκάς και η Νόρα έγιναν δικηγόροι
Αυτό μας λέει κάτι; Για μένα δεν λέει τίποτα.
Ηταν ο Λουκάς που υπερασπίστηκε την Αντιγόνη που προσπάθησε να ξεκάνει την φίλη του για να μην ξεπέσει στα μάτια της Νόρας κι όχι επειδή την πίστευε ο ίδιος. Ο Λουκάς που τώρα υπερασπίζεται τη Νταίζη γνωρίζοντας οτι δεν έχει το δίκιο με το μέρος της αλλά επειδή είναι η μάνα του παιδιού του
Αυτό για μένα τον κάνει ένα δικηγόρο που κοιτάζει τη δουλίτσα του αλλά με τίποτα το δικηγόρο που υπερασπίζεται το δίκαιο
Ηταν η Νόρα που έβαλε μέσα κάποιον με χαλκευμένες κατηγορίες. Πόσο άξια δικηγόρο την κάνει αυτό;
Ή μήπως πιστεύεις οτι υπερασπιζόμαστε το δίκιο μόνο οταν δεν αντιβαίνει τα δικά μας συμφέροντα;

Η Δάφνη πάλι υποτίθεται ήθελε να γίνει καλός άνθρωπος. Κι όμως δεν είναι συμπαθής. Βγάζει κάτι ύπουλο που προσωπικά με απωθεί. Θα έλεγα μπράβο αν δεν ξαναμιλούσε ποτέ στην Εύα και θα την δικαιολογούσα. Αυτή τη γυναικουλιά όμως να λέει είμαι καλός άνθρωπος και τη συγχωρώ και την ίδια στιγμή να ρίχνει μπιχτές εγώ τη λέω διπροσωπεία όχι καλοσύνη

Έχεις δίκιο η Εύα ζήτησε να γίνει ηθοποιός για να σταθεί άξια δίπλα στο Μάνο. Στην ουσία δηλαδή ζήτητσε μια ισότιμη αγάπη. Και τι κατάφερε; Δεν βρήκε τον έρωτα δεν έχει καν δικό της σπίτι δέχεται ακόμη κριτική για όσα έκανε τη στιγμή που όλοι οι άλλοι που έκαναν τα ίδια μένουν στο απυρόβλητο και της πρόσφεραν λεφτά που ούτε καν είναι δικά της και ένα σκυλάκι να της κάνει τα χατήρια. Που είναι ο έρωτας; Τον βλέπεις κάπου και μου διαφεύγει;


Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από zeta88 Τετ Νοε 09, 2011 3:38 pm

dm10811 έγραψε:zeta88 πολυ ωραιος ο σχολιασμος σου!!!Και φοβερη η διαπιστωση για το ταξι!!!!!!!!!!! xoxo xoxo Ας επαιρνε την Ευα κανα τηλεφωνο η Στελλα και ας της ζητουσε να την πεταξει καπου πριν παει στη γυναικα του Θανου!!!! xoxo xoxo
xixixi Ε, ήταν όλο λίγο χαζομάρα..Αφού ήξεραν ότι κινδύνευαν τόσο κι ότι τους παρακολουθούσαν, ήταν ανάγκη να πάνε κι οι δύο; Ας πήγαινε η Νταίζη μόνη της ή αν φοβόταν ότι θα την εντοπίσουν ας πήγαινε έστω μόνο η Στέλλα, όπως και στο φαρμακείο. Το ότι χρησιμοποιήσε και το αυτοκίνητο της Νταίζης δεν το συζητώ!
Αλλά μ'άρεσε το βλέμμα της Πολυχρονίδη στο τέλος όταν τέλειωνε το επεισόδιο!

Να ρωτήσω κάτι..Στην Κύπρο που έδειξε επεισόδια Πέμπτη και Παρασκευή, συνεχίζει κανονικά, δηλαδή είναι δύο επεισόδια μπροστά από μας, ή έδειξε κάποια επενάληψη ή κάτι τέτοιο για να πηγαίνουμε μαζί;;
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Νοε 09, 2011 3:41 pm

Ειλικρινά μου κάνει κατάπληξη το πόσο υψηλά είναι τα στάνταρ και πόσο ανόθευτα τα ιδανικά όσων βλέπουν αυτή τη σειρά.... Είδαμε μιά παρέα ΕΦΗΒΩΝ να ονειρεύεται κάποια πράγματα, και ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ να τα δούμε να πραγματοποιούνται, αυτούσια και ανόθευτα, σε αντίθετη περίπτωση τη χάσαμε τη σειρά, το χάσαμε το κορμί κλπ., κλπ...
Η πιθανότητα αυτές οι ευχές να ήταν απλά φούσκες της -- ακόμη -- απονήρευτης ηλικίας τους, να μην είχαν τότε που τις έκαναν επαφή με την πραγματικότητα, δεν υπάρχει ? Εγώ στην αντίστοιχη ηλικία π.χ., ονειρευόμουν α) να γίνω η ωραιότερη γυναίκα του κόσμου και όσοι με βλέπουν να μ'ερωτεύονται, β) να μιλάω όλες τις γλώσσες του κόσμου σαν τη δική μου,
γ) να γίνω μιά διάσημη πιανίστα ή μπαλαρίνα ή κάτι ανάλογο, αλλά πάντα διάσημη..... Πρέπει άραγε να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο και να αισθάνομαι δυστυχισμένη που τίποτε απ'αυτά δεν πραγματοποιήθηκε?
Η Εύα ζήτησε να διακριθεί ώστε να είναι αντάξια αυτού που θα αγαπήσει, και το πέτυχε, εν τέλει, γιατί βρήκε τον άνθρωπο που την έχει τοποθετήσει ψηλά, και τη λατρεύει, χωρις να είναι διάσημη ηθοποιός, χωρις να έχει να του προσφέρει και τίποτε ιδιαίτερο, μόνο την παρουσία της και την αγάπη της γυρεύει, κι αυτό είναι το μεγάλο βραβείο -- το Οσκαρ -- της Εύας.
Η Νόρα κι ο Λουκάς ευχήθηκαν να γίνουν μεγάλοι δικηγόροι, και το πέτυχαν, αφού πρώτα αναγκάστηκαν να προσαρμοστούν στα δεδομένα αυτού που ευχήθηκαν, δηλαδή οτι πίσω απ'την επιτυχία , σε οποιοδήποτε τομέα, κρύβονται και συμβιβασμοί, απογοητεύσεις, πούλημα κάποιων αρχών και κάποιων ιδανικών, το πάν έγκειται στο ποσοστό της ψυχής που πουλάς, κι οι δυό τους τα κατάφεραν με ελάχιστα γρατζουνίσματα, οπότε η ευχή και αυτών θεωρείται πραγματοποιημένη.....
Για το Μάνο τι να πώ? Εσπειρε ανέμους, θέρισε θύελλες. Οποιος ζητάει τον ουρανό με τ'άστρα, και είναι διατεθειμένος να κάνει τα πάντα για να το πετύχει, έχει σίγουρη κατάληξη κάποιο κελλί, κάποιο χαντάκι, κάποιο πρόωρο θάψιμο, ή μια θέση στο επόμενο αεροπλάνο για Αμέρικα, μετανάστης ή άλλος Χριστόφορος Κολόμβος, θα σας γελάσω ποιό απ'τα δύο....
Ο Νικόλας που ζήτησε κάτι που μπορούσε να κάνει, κάτι στα μέτρα του, το πέτυχε εδώ και καιρό, και τώρα ήρθε και η ζωή να του αποδώσει μιά ανάσα, μιά ανάπαυλα, δίνοντάς του την περιουσία που δεν είχε ποτέ λάβει απ'τον πατέρα του.... Και η Δάφνη, σύμμαχος και βοηθός του σε όλα, μπορεί να μην πέτυχε να γίνει ο καλύτερος άνθρωπος, γιατί ήταν τόσο οξύμωρο αυτό που ευχήθηκε, αφού "άνθρωπος" και " καλός" είναι εκ προοιμίου πράγματα αντίθετα, όμως πέτυχε να κάνει μιά ευτυχισμένη οικογένεια, και νομίζω οτι έχει ήδη φτάσει κι αυτή την Εδέμ της....

Και το κυριώτερο, οι πέντε της παρέας, (ο έκτος είδαμε πού κατέληξε, στο "Αλλού φαν πάρκ"), κράτησαν τη φιλία τους δεμένη και δυνατή όσα κι αν τους έτυχαν, και ήταν αφύσικα πολλά για να συμβούν σε 5 ανθρώπους όσα τους συνέβησαν, και αυτό πιστεύω δείχνει οτι φιλία μπορεί να υπάρξει, και ν'αντέξει, και αυτή είναι η ουσία και το νόημα αυτής της σειράς, που πέτυχε κι αυτή 100% το στόχο της!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 603 - Ημερομηνία 08-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Νοε 09, 2011 3:54 pm

jessie Thumbs up Thumbs up δεν ξερεις ποσο χαιρομαι που διαβασα το παραπανω κειμενο σου!!Ειχα αρχισει να αισθανομαι μια απεραντη μοναξια!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης