Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

+18
kapetanissa
alex1
edem4ever
roria
Dimitraaa
aggeliki
marakii
κικκο
νοριτσα
fay66
JESSIE
fay
filizza
doctor
DESPOINA
elenh
evanna
Clarabelle
22 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Vote_lcap23%Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Vote_rcap 23% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Vote_lcap30%Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Vote_rcap 30% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Vote_lcap20%Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Vote_rcap 20% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Vote_lcap13%Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Vote_rcap 13% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Vote_lcap10%Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Vote_rcap 10% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Vote_lcap3%Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 30
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Νοε 29, 2011 6:34 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Νοε 29, 2011 8:01 pm


Λάθος μπάνερ
Μυστικά μέχρις εξόντωσης έπρεπε να γράψουμε όχι μυστικά τέλος
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από evanna Τρι Νοε 29, 2011 8:19 pm

Λιγα πραγματα απο μενα....

Οι σκηνες αποχωρισμου Νταιζης-Λουκα & Νταιζης-Στελλας δεν με συγκινησαν στο ελαχιστο.......Ομως η Πολυχρονιδη μου αρεσε! Thumbs up

Ευτυχως ο Λευτερης και η Ευα εθεσαν το θεμα του σπιτιου γιατι ανρωτιομουν που θα χωρεσουν;Οσο για το ''τι σοϊ γαμος θα'ναι αυτος;'' που αναρωτιεται ο Λευτερης ασ'το καλυτερα,λεω να κρατηθω και να μην σχολιασω! zip

Ποσο γελοια η σκηνη που η Μελιτα ταραζεται απο τον εφιαλτη; lmao Σαν να κλωτσουσε τον ανυπαρκτο διπλανο της!Jesus! imarton

To Ριχαρδος που σκεφτηκε ο Λουκας,απαισιο!Περιττο να σας πω οτι οταν ειπε οτι το ονομα του γιου θα πρεπει να ταιριαζει με αυτο της Ρεγγινας,σκεφτηκα το Στρατος και λεω εχε πλακα να το πει αλλα ευτυχως δνε το ξεφτιλισαν τοσο! valen

Η ειρωνια του Παναγιωτη απεναντι στη Νταιζη ολα τα λεφτα! : respect :

Αυτααααα!Μετριο απο μενα! Angel
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Νοε 29, 2011 8:26 pm

evanna έγραψε:


To Ριχαρδος που σκεφτηκε ο Λουκας,απαισιο!Περιττο να σας πω οτι οταν ειπε οτι το ονομα του γιου θα πρεπει να ταιριαζει με αυτο της Ρεγγινας,σκεφτηκα το Στρατος και λεω εχε πλακα να το πει αλλα ευτυχως δνε το ξεφτιλισαν τοσο! valen



Το ίδιο ακριβώς σκέφτηκα κι εγώ lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao
Νομίζω το ίδιο σκέφτηκαν όσοι παρακολούθησαν κάποτε βέρα lmao lmao lmao lmao
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από elenh Τρι Νοε 29, 2011 8:27 pm

[quote="evanna"]
To Ριχαρδος που σκεφτηκε ο Λουκας,απαισιο!Περιττο να σας πω οτι οταν ειπε οτι το ονομα του γιου θα πρεπει να ταιριαζει με αυτο της Ρεγγινας,σκεφτηκα το Στρατος και λεω εχε πλακα να το πει αλλα ευτυχως δνε το ξεφτιλισαν τοσο! valen

χαχαχααα... RESPECT! sisi

elenh
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από elenh Τρι Νοε 29, 2011 8:36 pm

Ένα πράγμα από εμένα... ή μάλλον μια συμβουλή:
Δώστε λίγο ξύδι στη Στέλλα γιατί τα νεύρα μας έχουν γίνει νερό.
Ή έστω βαλσάμικο ainta
Ευχαριστώ ))

elenh
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από DESPOINA Τρι Νοε 29, 2011 8:59 pm

Με κούρασαν, με απογοήτευσαν. Δεν βλέπω την ώρα να τελειώσει επιτέλους.
Δεν θα σχολιάσω το επεισόδιο, ότι άξιζε οι σκηνούλες Εύας-Λευτέρη κ Δάφνης-Νικόλα, το υπόλοιπο το πέταξα στο καλάθι των αχρήστων.

Υ.γ πολύ χαίρομαι που εγώ δεν είμαι με τον έρωτα-τον συγκεκριμένο εμετικό έρωτα. Για να αγιοποιήσουμε τη Νταιζούλα, της δώσαμε ένα σκυλάκι να παίζει κ όλους τους ήρωες να υποκλίνονται. Εντάξει, είμαστε βλάκες αλλά, όχι κ τόσο.
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από doctor Τρι Νοε 29, 2011 8:59 pm

Ποιο αλλο αετισιο ματι (περα απο το δικο μου) προσεξε τον Τακη απο τη "Βερα" στο ρολο του αστυνομικου που εντοπισε το Χρηστο στο κρυσφηγετο;;

doctor


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Νοε 29, 2011 9:01 pm

doctor έγραψε:Ποιο αλλο αετισιο ματι (περα απο το δικο μου) προσεξε τον Τακη απο τη "Βερα" στο ρολο του αστυνομικου που εντοπισε το Χρηστο στο κρυσφηγετο;;

Αγαπημένος Γιώργος Κικίδης και πάντα τον πιάνει το βλέμμα μου κι όπως βλέπω όχι μόνο το δικό μου

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από filizza Τρι Νοε 29, 2011 9:10 pm

Χτύπα κι άλλο θα τα αντέξω … Μετά από αυτό το ρεσιτάλ, το μάθημα υποκριτικής, μπροστά σε τέτοιο ταλέντο , δε μπορώ παρά να υποκλιθώ αγαπητές μου.. (μια υπόκλιση τόσο μεγάλη που ακόμα στα πατώματα βρίσκομαι..).. Αφού δεν το χεις κοπέλα μου σταμάτα να χτυπιέσαι, ΛΥΠΗΣΟΥ μας.. wall
Η «το βράδυ δολοφόνος το πρωί αθώα παιδούλα με χαζές απορίες» μιλάει με τη «μάνα κουράγιο» σε μια σκηνή που θα μας στείλει αδιάβαστους… Την είδες λέει πρόσφατα στον ξύπνιο σου βρε γι αυτό τη βλέπεις και στον ύπνο σου.. αχ δε μπορώ! Τι διάλογος ήταν αυτός.. Ένα είναι σίγουρο τον εφιάλτη εμείς τον ζούμε..

Κατά τα άλλα, επιγραμματικά :

Η φυλακή διαθέτει και κομμωτήριο ..(αλλά άμα είσαι «σικ» καρδιά μου έτσι είναι)..

Νταίζη και ξανά Νταίζη και ξανά Νταίζη… Sleep

Ο Χρήστος ζητά συγνώμη … Πάλι καλά γιατί είναι και ο μόνος που τη ζητάει..

Η μάνα της Νταίζης πάλι, μια κωμωδία συνέχεια..(για τη Στέλλα φυσικά ο λόγος).

Αύριο γάμος γίνεται σε ωραίο περιβόλι, αλλά εμείς ζούμε στους ρυθμούς της αδικημένης…. (πάντως καλύτερα που τελειώνει το έργο γιατί αν συνεχιζόταν, την Εύα και τον Λευτέρη θα τους έβαζαν να ζούνε χώρια και μετά το γάμο για να μη βαριόμαστε ένα πράμα).

Ευτυχώς που έδειξε και δύο όμορφες σκηνές με τους Λουκά Νόρα και Εύα Λευτέρη… Love!

Άργησα αλλά το κατάλαβα.. οι σεναριογράφοι προσπαθούν να κάνουν τον αποχωρισμό μας πιο εύκολο!! Μυστικά τέλος και τηλεθεατές τέλος..Με τέτοιο χάλι ποιός θα στεναχωρηθεί που θα τελειώσουν μου λέτε;..

Σας φιλώ..γιατί αν αξίζει κάτι πλέον είναι η μεταξύ μας επικοινωνία.. Hug



filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από fay Τρι Νοε 29, 2011 9:14 pm

Κάποιος να μου πει αν άκουσα καλά. Είπε η Νταίζη στο Λουκά ότι τον αγάπησε με τον τρόπο της; Η ίδια Νταίζη που δήλωνε ότι μόνο το Χρήστο αγάπησε σ΄αυτό το μάταιο κόσμο; Δηλαδή πρώτα ακυρώνουν όλο το δεύτερο κύκλο που τη βλέπαμε να κυνηγάει το Λουκά μέχρι γάμου σχεδόν και τώρα μας ξαναθυμίζουν ό,τι βλέπαμε τότε; Θα πρέπει να θεωρούν πολύ ηλίθιο το κοινό τους.
Αν ξανακούσω τη Στέλλα να μιλάει για το μεγάλο έρωτα της Νταίζης και του Χρήστου θα τη σπάσω την τηλεόρασή μου. Η συμπεριφορά της προς τη Νόρα και το Λουκά μετά τα αποκαλυπτήρια του αναστημένου ήταν τουλάχιστον εξοργιστική.
Σπόιλερ:

Αν η Νταίζη λέει είχε γνωρίσει τη Στέλλα νωρίτερα αλλιώς θα είχε κυλήσει η ζωή της. Τρέμω και μόνο στην ιδέα ότι θα βλέπαμε τη Στελλίτσα να χωρίζει την κόρη της από το Λουκά για να μείνει μαζί του η Νταίζη και να μεγαλώσουν μαζί το παιδί τους.
Η Εριέττα μετά τον πυροβολισμό της κάτι θα έπαθε, δεν εξηγείται αλλιώς τόση αφέλεια. Πρώτα όπως πολύ σωστά επισημάνθηκε αφήνει ακόμη το σπίτι της ανοιχτό και προσβάσιμο αντί να πάρει τα κατάλληλα μέτρα ασφαλείας, και τώρα κρύβει και το Χρήστο που εξαιτίας του μπήκε άδικα φυλακή. Και το κάνει λέει επειδή συμπαθεί τους ερωτευμένους. Πόσα θέλουν να μας τρελλάνουν; Kotsides
Ο Παναγιώτης θεώρησε το Λουκά συνένοχο της Νταίζης στην υπόθεση του Χρήστου, κάτι που μου χτύπησε άσχημα ξέροντας τι άνθρωπος είναι ο Λουκάς. Από την άλλη βέβαια δεν ξεχνάω και ότι ο Λουκάς και οι υπόλοιποι ήξεραν ότι η Νταίζη έκαψε το μπαρ και στον Παναγιώτη κουβέντα. Κι όλο αυτό μέσα στα πλαίσια της εκστρατείας προστασίας της Νταίζης και διάσωσης του έρωτά της. Γιατί είναι ολοφάνερο ότι αυτό κάνουν τόσο καιρό προσπαθώντας να μας κάνουν και μας να τη λυπηθούμε. Λυπάμαι, αποτύχατε. Η Νταίζη σάπια ήταν και σάπια θα παραμείνει.
Η Μελίτα προφανώς μεταλλάχθηκε με την αμνησία αφού οι γονείς της πιστεύουν ότι όταν τα θυμηθεί όλα θα πάθει σοκ. Μπορώ να πω όμως ότι αν είχαμε αυτή την εξέλιξη από την αποφυλάκιση της Εριέττας και μετά ο χαρακτήρας της τουλάχιστον θα είχε αποφύγει τέτοια ακραία μεταχείριση. Τώρα όπως είναι τα πράγματα απλά δεν πείθει. Όχι μερική αμνησία, ολική μετάλλαξη βλέπω εγώ.
Μέσα σε τόσα παράσιτα, Νταίζη, Στέλλα, Μελίτα, μήπως πήρε το μάτι κανενός την παρέα; Μια σκηνούλα με Λουκά και Νόρα στην αρχή μόνο γιατί τις σκηνές τους με τη Στέλλα δεν τις αντέχω πλέον. Ελάχιστοι ως σχεδόν αθέατοι Νικόλας και Δάφνη, και ολίγη από Εύα και Λευτέρη. Μη δούμε μόνο την Εύα μετά το γάμο της να μένει ακόμη με την Αγγέλα γιατί όλα πια έχουν τα όριά τους.
Με τη Νταίζη σχεδόν σε κάθε σκηνή του επεισοδίου μια που και απούσα να είναι πάλι γι΄αυτήν θα μιλάνε, το σημερινό δε θα μπορούσε να ξεφύγει από την τύχη που είχαν και τα προηγούμενα με εξαίρεση την πρόταση του Λευτέρη. Αδιάφορο και απογοητευτικό.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από filizza Τρι Νοε 29, 2011 9:14 pm

Clarabelle έγραψε:
doctor έγραψε:Ποιο αλλο αετισιο ματι (περα απο το δικο μου) προσεξε τον Τακη απο τη "Βερα" στο ρολο του αστυνομικου που εντοπισε το Χρηστο στο κρυσφηγετο;;

Αγαπημένος Γιώργος Κικίδης και πάντα τον πιάνει το βλέμμα μου κι όπως βλέπω όχι μόνο το δικό μου


Στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου.. Το έκανε το πέρασμά του και από τα μυστικά.. Συμπαθέστατη φυσιογνωμία «ο δικός μας» Τάκης.
filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Νοε 29, 2011 9:15 pm

Ας πώ κι εγώ λίγα πράγματα..... Φαντάζομαι οτι οι φάνς Λουκά Νόρας θα είναι χαρούμενοι σήμερα, μ'όλες αυτές τις αγάπες που είδαμε με το ζευγαράκι, που και πολύ τις καθυστέρησαν, άλλωστε! Οι φάνς Εύας Λευτέρη επίσης κάτι ένιωσαν σήμερα, κατ'αρχήν οτι ο Λευτέρης θέλει όλα τα παιδιά της Εύας κοντά τους και κατόπιν οτι επιτέλους θα αποκτήσουν ένα δικο τους σπίτι, να ζήσουν σαν νορμάλ ζευγάρι.... Ακόμα και οι φάνς Στέφανου Εριέττας, όπως εγώ, είχαμε το δωράκι μας, είδαμε μιά ωραία αγκαλιά, ακούσαμε ένα "αγάπη μου", και ένα "είσαι θησαυρός", κι επιβεβαιώσαμε ακόμη μιά φορά πόσο τρυφερή είναι η καρδιά της Εριέττας, πόσο χιούμορ διαθέτει, και πόσο ανιδιοτελής είναι η αγάπη της για το Στέφανο.... Είδαμε το Στέφανο χαρούμενο που ο "αδελφός" του ζεί, ακούσαμε το Χρήστο να ζητάει ξανά και ξανά συγγνώμη, αφού συναιστάνθηκε πόσο λάθος ήταν απέναντι στην Εριέττα.... Αυτά, συν το γεγονός ότι υπήρχε ένας ρυθμός, έκαναν το επεισόδιο αρκετά ενδιαφέρον ....
Ο Ρούσσος κι η Αμαλία βρίσκονται σε αδιέξοδο, το οποίο όμως δημιούργησαν μόνοι τους και δεν μπορώ να πώ οτι τους λυπάμαι. Οταν προσπαθείς να καλύψεις κάτι άσχημο, κάνοντας κάτι ακόμη πιο άσχημο, κι όταν αρχίσεις τα ψέμματα, υποχρεωτικά συνεχίζοντας με ακόμη μεγαλύτερα ψέμματα, στο τέλος βυθίζεσαι ώς το λαιμό στην κινούμενη άμμο όπου έπεσες εν γνώσει σου.... Είμαι περίεργη , θα αποκαλυφθεί ποτέ επίσημα η αλήθεια για όσα έγιναν , δηλαδή σε όλους κι όχι μόνο στους άμεσα ενδιαφερόμενους? Δεν το πολυπιστεύω βέβαια....
Πάντως ο Ρούσσος έχει ήδη μπεί σε άλλο ρεπερτόριο, το σώμα του είναι εδώ, ενδιαφέρεται για τη Μελίτα, συμβουλεύει την Αμαλία, αλλά το μυαλό του είναι αλλού, ξαναδίνει νοερά ραντεβού με τα όνειρα που έκανε από νέος, και χωρις να πεί τίποτε σε κανένα, το επεξεργάζεται και το κανονίζει το φευγιό του, κάνει τα σχέδιά του, ετοιμάζει δικαιολογίες και τροπολογίες, γενικά είναι "υπ'ατμόν" και τον συχαίνομαι ολοένα και περισσότερο, γιατί συν τοις άλλοις είναι και θρασύδειλος, όταν τα πράγματα δείχνουν να ξεφεύγουν απ'τον έλεγχό του, έχει έτοιμη τη λύση του Ριχάρδου, (πολύ φοριέται το όνομα σήμερα!!!), δηλαδή "το βασίλειό μου για ένα άλογο!" (ή για μιά θαλαμηγό, στην περίπτωσή μας!!!).....
Αρχισε η τιμωρία της Νταίζης, τελείωσε η ρέντα της, και τώρα έρχεται ο λογαριασμός!!! Αν είχε περισσότερη εμπιστοσύνη στο Χρήστο και μοιραζόταν τα σχέδιά της μαζί του, ίσως ο Χρήστος θα μπορούσε να δράσει τώρα και να το σκάσει μόνος του, κι αργότερα να την ειδοποιήσει πού να τον βρεί. Αλλα όχι, η Νταίζη ήθελε πάντα να έχει αυτή το πάνω χέρι, να φτιάχνει τα πλάνα μόνη της, κι εκείνος ν'ακολουθεί, τώρα ας λουστεί τις επιλογές της..... Πάντως η σκηνή στο νεκροταφείο με τον Παναγιώτη μου άρεσε πολύ, ήταν καλογυρισμένη και είχε τη σωστή δόση σασπένς.....
Η αρρώστεια του Ηλία, τέλος, είναι μιά σκέτη θλίψη....Μέσα σ'όλα αυτά τα κραυγαλέα με τα διαμάντια, τις κληρονομιές, τις φυλακίσεις , τους αγώνες, ένας άνθρωπος "αποσύρεται" , ετοιμάζεται για τη δική του "εξοδο", να ξαναβρεί αυτήν που ποτέ δεν ξέχασε, και που τίποτε δεν μπόρεσε να την αντικαταστήσει στη ζωή του.... Είναι κρίμα, αλλά και πολύ ανθρώπινο συγχρόνως....
ΥΓ: Τον είδα κι εγώ τον "Τάκη" κι έχω την εντύπωση οτι έχει ξαναεμφανιστεί στα Μυστικά, αλλά δεν θυμάμαι πότε και γιατί....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από fay66 Τρι Νοε 29, 2011 9:38 pm

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες σας!!!

Σήμερα μια από τα ίδια. Βλέπω ότι αρκετές έβλεπαν Βέρα μιας και εντόπισαν τον "Τάκη" Γιώργο Κικίδη να παίζει το ρόλο του αστυνομικού. Ο Κικίδης έτσι και αλλιώς είναι βοηθός σκηνοθέτη -ή κάτι τέτοιο - και στη Βέρα αλλά και εδώ. Μάλιστα σε ένα δημοσίευμα ενός περιοδικού ήταν μαζί με την Παπαδημητρίου σε πρόβες. Ωραίο ήταν που τον είδαμε και πάλι.
.
Πάλι καλά που όντως δεν είπαν το γιο Στράτο , γιατί εκεί πήγε το μυαλό όλων μας. Αλλά και εκείνο το Ριχάρδο , έκαναν πολύ καιρό να το σκεφτούν θα ήθελα να μάθω;

Ποιες σκηνές ήταν καλές; Αυτό θέλει πολλή σκέψη.

Η γύρα της Νταίζης για αποχαιρετηστήρια δεν με άγγιξε στο ελάχιστο. Καλή η Μαριάννα , αλλά η Νταιζάρα δεν μπορώ ότι με συγκινεί. Συμφωνώ απόλυτα με την άποψη ότι ο έρωτάς της με το Χρήστο δεν μου λέει πολλά. Ε , το τραβάω από εδώ , το τραβάω από εκεί , ε , βρε κορίτσια δεν μου βγαίνει το "συγκινησιακό" μου για αυτούς τους δυο με τίποτα.

Με τη Μελίτα δεν θα ασχοληθώ. Δεν μου άρεσε και η Παπά όπως έπαιξε καθόλου , οπότε την αφήνω.

Ο Κατρανίδης με τη Πεφάνη προσπαθούν για καλές ερμηνείες. Αλλά πια αυτό το σενάριο χωλαίνει , και είναι κρίμα. Πάντως αν ήταν άλλοι ηθοποιοί στη θέση τους , καλά δεν το συζητάμε , θα είχαν καεί οι ρόλοι του Ρούσσου και της Αμαλίας από χέρι.

Ο Λουκάς. Καλή η σκηνή του με τον Παναγιώτη. Όπως μου άρεσε και με την πεθερούλα. Συγκράτησε και τη Νόρα να μην χυμήξει στη Στέλλα που τους το έκρυβε πως ο Ρωμαίος-Χρήστος ήταν ζωντανός.

Περισσότερο μου άρεσε η συζήτηση που είχαν μεταξύ τους. Έθεσε τους προβληματισμούς του και η Νόρα μιας και τον ξέρει τι άνθρωπος είναι προσπάθησε να του εκθέσει πώς θα είναι τα πράγματα σε περίπτωση που υπερασπιστεί τον Πέτρο. Αυτό το Ριχάρδος να έλειπε !
[spoiler][Αλλά Λουκάκο μην χτυπιέσαι , τη Στελλίτσα θα βγάλεις.Ε δεν γίνεται να παραγγέλνεις το φύλο των παιδιών σου λες και είναι πίτα με γύρο ή πίτα καλαμάκι!!/spoiler]

Εριέττα-Στέφανος-Χρήστος. Ωραία σκηνούλα , αν και οι δυο τους νόμιζαν ότι είδαν φάντασμα. Αλλά με τέτοια σουλάτσα που γίνονται από τον κάτω κόσμο στον πάνω , τίποτα πλέον δεν πρέπει να τους ξαφνιάζει. Οι νεκροαναστάσεις σε όλο τους το μεγαλείο σε αυτό το σίριαλ. Πώς λέμε έχουμε μπόλικο πιπέρι , ρίξε και στα λάχανα , ε , αυτό ένα πράγμα.

Πάντως ούτε και απόψε μου θυμίζει σίριαλ που σε ελάχιστα επεισόδια ρίχνει αυλαία. Στο μόνο που ελπίζω είναι στην τηλεταινία να δούμε κάτι καλό.
Dum spiro spero λοιπόν!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από νοριτσα Τρι Νοε 29, 2011 9:42 pm

filizza έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
doctor έγραψε:Ποιο αλλο αετισιο ματι (περα απο το δικο μου) προσεξε τον Τακη απο τη "Βερα" στο ρολο του αστυνομικου που εντοπισε το Χρηστο στο κρυσφηγετο;;

Αγαπημένος Γιώργος Κικίδης και πάντα τον πιάνει το βλέμμα μου κι όπως βλέπω όχι μόνο το δικό μου


Στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου.. Το έκανε το πέρασμά του και από τα μυστικά.. Συμπαθέστατη φυσιογνωμία «ο δικός μας» Τάκης.
Πειραζει που ηταν το μονο σημειο που μου κινησε το ενδιαφερον? Ελεγα ειναι δεν ειναι? Αλλα ακουσα και τη φωνη του και σιγουρευτηκα!!! Αγαπω ''Τακη''
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από κικκο Τρι Νοε 29, 2011 9:43 pm

καρδουλες Love! καρδουλεσ Love! καεδουλεσ Love! καρδουλες inlove .....υπερβολικη δοση ρομαντισμου....overdose επαθα......ε τι το θελαν το μετα......εφαγα μια ξενερα.....την νταιζη μ κ το αγιοχαρτο...που αποφασησαν να τησ δωσουν......
ασ μ απαντηση καποιοσ το γιατι?????????????????????????????????????????????????????????????????
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από marakii Τρι Νοε 29, 2011 9:48 pm

Πάντως εμένα μου άρεσε ο ''αποχαιρετισμός'' Λουκά-Νταίζης και Νταίζης-Στέλλας ,οι σκηνές δε μου φάνηκαν καθόλου κουραστικές και ερμηνευτικά τις βρήκα και πολύ καλές!

Δάφνη-Νικόλας:μου άρεσε πολύ η σκηνή τους!(λίγο παραπάνο να τους βλέπαμε δε θα έβλαπτε!:))

Νόρα-Λουκάς:ε εντάξει έλιωσα Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 681539 Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 681539 Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 681539! Γιατί τα συνδυάζουν όλα μαζί αγάπη και χιούμορ...η επιλογή του Ριχάρδου δεν μου άρεσε τα σχολιάκια της Νόρας ευστοχότατα!Λάτρεψα τα Βενέτη-Φωκά που έπεφταν ,τα χιουμοράκια ,το Λουκά που σκεφτόταν ''πρακτικά'' τη Νόρα που έκανε πως δεν καταλάβαινε και τα φιλιά και τις αγκαλιές...γενικά λάτρεψα!...Μου άρεσε πολύ και η πρωινή σκηνούλα που ο Λουκάς έλεγε να μη του βγάλουν έξω την κόρη επειδή κάνει κρύο και η Νόρα ρώταγε για τον εαυτό της <<για να μην κρυώσω;>>Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 621900 (η αναφορά στην αμνησία και το σχόλιο της Νόρας επίσης πολύ καλάΕπεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 145879)

Εύα-Λευτέρης:ελπίζω να μην τα εννούσε η Εύα αυτά περί ξεχωριστών σπιτιών στην αρχή Neutral ευτυχώς που κατέληξαν στο να νοικιάσουν σπίτι...γλυκιά σκηνούλα μου άρεσε και ο Λευτέρης πολύ καλός που θέλει και νοιώθει όλη την οικογένεια της Εύα και δική του!

Ωραία η σκηνή Πέτρου-Αμαλίας και Αμαλίας-Μελίτας εκεί που της περιέγραφε το ''όνειρο''...εξαιρετική Πεφάνη ακόμη μια φορά!

Γλυκούλι το κοπλιμέντο του Στέφανου στην Ερη οτί είναι θησαυρός ωραία και η αγκαλιά Στέφανου-Χρήστου...

Πολύ καλή που ο Παναγιώτης τρίζει τα δόντια στη Νταιζούλα (ακόμη απορώ πως ο αστυνόμος σχετίζεται με τον Αραβαντινό scratch )

Η Στελλίτσα Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 103275 ...δεν έπρεπε ο Λουκάς να συγκρατήσει τη Νόρα (πάλι έκοψαν τη σκηνή...μου φαινόταν ότι όταν έφυγε από το σπίτι η Στέλλα κάτι ετοιμαζόταν να πει η Νόρα)...και ξαναγυρνάω στη Στέλλα ε όχι να βγει και από πάνω ,ίμαρτον πια...(πολύ καλή στο ρόλο της η Θεοδωροπουλου) εκεί που έλεγε <<και εμένα μου αρέσω>>Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 621900

Συμπαθητική και η σκηνούλα Νταίζης-Χρήστου

Πόσο στεναχωριέμαι για τον κυρ'Ηλία Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 593737 (είσης στενάχωρη και η κατάσταση της Μελίτας ,θέλω να γίνει καλά)

Πολύ Καλό ή Τέλειο από 'μένα
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από aggeliki Τρι Νοε 29, 2011 9:57 pm

πηραν μια τσ@λ@ που έχει εκβιασει ολο το καστ,που έχει κανει εκατο δολοφονικες αποπειρες
που εχει φερθει σαν π@@@@@ για τα φραγκα και μου λενε να ο έρωτας.
Ποσο ηλίθιους μας νομίζουν για να ονομάζουν αυτό το πράγμα έρωτας;


aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από fay Τρι Νοε 29, 2011 10:08 pm

aggeliki έγραψε:πηραν μια τσ@λ@ που έχει εκβιασει ολο το καστ,που έχει κανει εκατο δολοφονικες αποπειρες
που εχει φερθει σαν π@@@@@ για τα φραγκα και μου λενε να ο έρωτας.
Ποσο ηλίθιους μας νομίζουν για να ονομάζουν αυτό το πράγμα έρωτας;

Εγώ συμφωνώ μαζί σου, μη σ΄ακούσει μόνο η Στέλλα γιατί θα έχουμε δράματα lmao

fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από Dimitraaa Τρι Νοε 29, 2011 10:14 pm

Δεν παρακολούθησα όλο το επεισόδιο, αλλά το ψήφισα τέλειο πρώτα απ'όλα γιατί χορτάσαμε 5λεπτη ΛουκαΝορική σκηνή με ατάκες, αγκαλίτσες, φιλιά μετά από καιρό! Σχεδόν ολοκληρωμένη όπως την θέλαμε... Ας ελπίσουμε να συνεχιστεί με παρόμοιες σκηνές μιας και λίγο έμεινε για το τέλος...
Την Στέλλα πραγματικά τη βαρέθηκα και γω... Εντάξει, το εμπεδώσαμε ότι έχει καλές σχέσεις με τη Νταίζη αλλά μου τη δίνει που κάθε φορά που κρατάει μυστικό, χτυπάει τα "μυστικά" της παρέας.. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.. Mmm
Μου άρεσε που έμεινε κάγκελο ο Στέφανος, μόλις είδε το Χρήστο και επίσης μου άρεσαν πολύ και τα....ευχάριστα & δυσσάρεστα του Λουκάκου στο σπίτι και ο κλασσικός τρόπος με τον οποίο τα ανακοίνωσε! lmao
Κρίμα που κατέληξε έτσι ο κ. Ηλίας......! Aww
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από roria Τρι Νοε 29, 2011 10:52 pm

Δεν θα έγραφα καν σχόλιο, όμως το γεγονός της βραδιάς κι ό,τι άξιζε από το σημερινό επεισόδιο κατά γενική ομολογία ήταν το σύντομο δυστυχώς πέρασμα του Γιώργου Κικίδη από την οθόνη μας.
Μου άρεσε κι η αστραπιαία τρυφερή σκηνούλα της Εριέττας με το Στέφανο, αλλά δεν μπορώ εντελώς να παραβλέψω το γεγονός ότι για να προκύψει αυτή η σκηνούλα, η λογική μας χρειάστηκε να μπει στην πρέσσα του ατμού. Μήπως να φιλοξενήσουν και τη Μελίτα, για να αλλάξει παραστάσεις, πράγμα που θα βελτίωνε ίσως την ψυχική της υγεία; Πολύ μνησίκακη τη βρίσκω την Εριέττα που δεν έχει ακόμα αναλάβει τη σχετική πρωτοβουλία.
Πάντως από ό,τι είδα τα κωμικά έστω μέτρα ποφύλαξης στο σπίτι της Εριέττας τίθενται σε λειτουγία μόνο όταν είναι εκεί και ο Στέφανος. Όταν μένει μονη η Εριέττα, ανοίγουν διάπλατα οι τζαμόπορτες και περιμένουν όσους λάτρεις της σκοποβολής έχουν πλέον βαρεθεί τους χαρτονένιους στόχους και τα τενεκεδάκια από τα αναψυκτικά.
Και κάτι ακόμα, για να κλείσω με το θέμα της Εριέττας: πότε ο Χρήστος έφτασε στο αμήν για να πάει να παραδοθεί, επειδή είχαν κλείσει φυλακή μια αθώα; Κι εγώ πού ήμουνα όταν συνέβη αυτό; Μήπως η μερική αμνησία είναι νόσημα λοιμώδες και μεταδοτικό; Μήπως άρχισε να κατσαρώνει το μαλλί μου; affraid
Το τέλος των Μυστικών θα μας στερήσει φοβάμαι τη δυνατότητα να δούμε άλλο ένα εντυπωσιακό δειγμα αντισυμβατικότητας, ένα παντρεμένο ζευγάρι να μένει σε χωριστά σπίτια! Λαμπρή ιδέα. Να υποθέσω επομένως ότι παντρεύονται για να μην βγει το όνομα της Εύας στη γειτονιά;Ξέρω, ειπώθηκε μεταξύ σοβαρού και αστείου, και πάλι όμως...
Ασχολίαστη η Στέλλα που μπήκε στο σπίτι των παιδιών της σαν οδηγός τριαξονικού επειδή το από σπόντα σπλάχνο της, το μόνο που θεωρεί κόρη της εξάλλου, επρόκειτο να φύγει για τα έρημα τα ξένα.
Συμπαθητική όμως η αρχική σκηνή με τα Λουκονοράκια.
Ριχαρδος, ε; Pas mal. Ωστόοσο υπάρχουν και καλύτερα: Ροβέρτος, Χλωδοβίκος, Φερδινάνδος, Φρειδερίκος, όλα βασιλικά, γιατί να περιορίζουμε τη φαντασία μας; Έτσι κι αλλιώς. αφού δεν προτάθηκε το Στράτος, τα αντέχω όλα.
Ιδιαίτερη μνεία ασφαλώς στις ερμηνείες, μοναδικό πλέον αποκούμπι του σαστισμένου τηλεθεατή.
Ένα μόνο χρυσό βατόμουρο σε αυτό το πεδίο. Δεν θα σας πω όμως για πού προορίζεται. Το αφήνω για homework...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από filizza Τρι Νοε 29, 2011 11:12 pm

roria έγραψε:Δεν θα έγραφα καν σχόλιο, όμως το γεγονός της βραδιάς κι ό,τι άξιζε από το σημερινό επεισόδιο κατά γενική ομολογία ήταν το σύντομο δυστυχώς πέρασμα του Γιώργου Κικίδη από την οθόνη μας.
Μου άρεσε κι η αστραπιαία τρυφερή σκηνούλα της Εριέττας με το Στέφανο, αλλά δεν μπορώ εντελώς να παραβλέψω το γεγονός ότι για να προκύψει αυτή η σκηνούλα, η λογική μας χρειάστηκε να μπει στην πρέσσα του ατμού. Μήπως να φιλοξενήσουν και τη Μελίτα, για να αλλάξει παραστάσεις, πράγμα που θα βελτίωνε ίσως την ψυχική της υγεία; Πολύ μνησίκακη τη βρίσκω την Εριέττα που δεν έχει ακόμα αναλάβει τη σχετική πρωτοβουλία.
Πάντως από ό,τι είδα τα κωμικά έστω μέτρα ποφύλαξης στο σπίτι της Εριέττας τίθενται σε λειτουγία μόνο όταν είναι εκεί και ο Στέφανος. Όταν μένει μονη η Εριέττα, ανοίγουν διάπλατα οι τζαμόπορτες και περιμένουν όσους λάτρεις της σκοποβολής έχουν πλέον βαρεθεί τους χαρτονένιους στόχους και τα τενεκεδάκια από τα αναψυκτικά.
Και κάτι ακόμα, για να κλείσω με το θέμα της Εριέττας: πότε ο Χρήστος έφτασε στο αμήν για να πάει να παραδοθεί, επειδή είχαν κλείσει φυλακή μια αθώα; Κι εγώ πού ήμουνα όταν συνέβη αυτό; Μήπως η μερική αμνησία είναι νόσημα λοιμώδες και μεταδοτικό; Μήπως άρχισε να κατσαρώνει το μαλλί μου; affraid
Το τέλος των Μυστικών θα μας στερήσει φοβάμαι τη δυνατότητα να δούμε άλλο ένα εντυπωσιακό δειγμα αντισυμβατικότητας, ένα παντρεμένο ζευγάρι να μένει σε χωριστά σπίτια! Λαμπρή ιδέα. Να υποθέσω επομένως ότι παντρεύονται για να μην βγει το όνομα της Εύας στη γειτονιά;Ξέρω, ειπώθηκε μεταξύ σοβαρού και αστείου, και πάλι όμως...
Ασχολίαστη η Στέλλα που μπήκε στο σπίτι των παιδιών της σαν οδηγός τριαξονικού επειδή το από σπόντα σπλάχνο της, το μόνο που θεωρεί κόρη της εξάλλου, επρόκειτο να φύγει για τα έρημα τα ξένα.
Συμπαθητική όμως η αρχική σκηνή με τα Λουκονοράκια.
Ριχαρδος, ε; Pas mal. Ωστόοσο υπάρχουν και καλύτερα: Ροβέρτος, Χλωδοβίκος, Φερδινάνδος, Φρειδερίκος, όλα βασιλικά, γιατί να περιορίζουμε τη φαντασία μας; Έτσι κι αλλιώς. αφού δεν προτάθηκε το Στράτος, τα αντέχω όλα.
Ιδιαίτερη μνεία ασφαλώς στις ερμηνείες, μοναδικό πλέον αποκούμπι του σαστισμένου τηλεθεατή.
Ένα μόνο χρυσό βατόμουρο σε αυτό το πεδίο. Δεν θα σας πω όμως για πού προορίζεται. Το αφήνω για homework...

Κυρία κυρία το βρήκα να να το πώ;..

ΥΓ1. Βλέπω ήταν να μη μάθουμε να αλλάζουμε υπογραφές....(ζηλεύω)..

ΥΓ2. Σχολίαζε εσύ καλή μου roria και ΤΑΚΗΣ ας είναι η αιτία..
filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από edem4ever Τρι Νοε 29, 2011 11:15 pm

"Η Οδύσσεια του 4ου χρόνου"
Έκθεση... συνειρμών!

Ποιος ήταν αυτός που είπε πως ο τρίτος χρόνος ήταν ο πιο δύσκολος; Όχι να μου τον δείξετε, γιατί εγώ δεν τον θυμάμαι και πρέπει να του πω δυο λογάκια... Πόσα μείνανε, οχτώ; Πρέπει να μας τσακίσεις το νευρικό σύστημα για οκτώ μαθήματα; Ένα σας λέω μόνο, τα πόδια μου από το γόνατο και κάτω δεν τα νιώθω, με τσάκισε ο ποδαρόδρομος... Είπα να ξεκουραστώ και με κούρασε η Νταίζη, πέρα δώθε να χαιρατάει κόσμο... Συγκινήθηκα... Για την ακρίβεια θα μπορούσα, αν δεν είχα ως βασικό μου μέλημα να ξεφορτωθώ τα παπούτσια που φορούσα από το πρωί... Τώρα που λέμε για παπούτσια, πως στο καλό οδηγεί η Νταίζη με αυτό το τακούνι μου λέτε; Που έφυγε και το άφησε το παλικάρι μόνο του... Α, κι εγώ τον είδα τον "Τάκη"... Στην έφοδο ήταν ή έχασα κάτι;

Δεν έχει εργασία, θα είναι πιο χαλαρά... Κούνα που σε κούναγε!!! Μα θέλουν και τα λένε... Αμ, ο άλλος "Μην ανησυχείτε, εγώ είμαι" τι λες ρε φίλε, τώρα ησυχάσαμε... Αν μας έλεγες πως είσαι ο Έλβις μπορεί να ανησυχούσαμε αλλά αφού ξεκαθάρισες την ταυτότητά σου...Τι λέτε μωρέ; Ωραία και η Εριέττα... Μόνο εγώ σκιάζομαι να την κάνω την παρατυπία, να πάω σε άλλο σχολείο ρε παιδί μου, γιατί το 18ο μου πέφτει ολίγον μακριά; Ξέχασα, δεν παίζει έρωτας στην δική μου περίπτωση... Τι θα έκανα αν το 18ο ήταν ερωτευμένο με το 1ο; Αν ερωτευτώ το 18ο; Χμμμ, δεν το έχω σκεφτεί... Αυτό που σκέφτηκα πάντως, ήταν ένα αγαπημένο μου σενάριο... Στη σκηνή του Χρήστου και της Εριέττας ήρθε και σφινώθηκε σβινννν!

Σβιννν, ήταν και η σκηνή της Εύας με το Λευτέρη... Τώρα για να καταλάβω, δουλευόντουσαν ή πρέπει να ανησυχήσω... Δε βαριέσαι ανησυχώ για τόσα άλλα, ωραία σκηνούλα πάντως!! Το υποκοριστικό παραμένει μία μέρα πριν το γάμο! "Υποκοριστικό", τι λες τώρα.. Σε ποια τάξη το διδάσκουν αυτό, πρέπει να το ψάξω...

Και που να ψάξεις... Στα ΔΕΠΠΣ ή στα ΑΠΣ, όχι δεν είναι σύνδρομα... Αλήθεια από τι είπαμε πάσχει η Μελίτα; Δεν ξέρω τι να κάνω με αυτή την οικογένεια, να εκνευριστώ, να το παίξω αδιάφορη ή να το ρίξω στο ζάπινγκ να ξεκουραστώ; Βιβλία του δασκάλου να έχουν τυπώσει άραγε ή να ψάξω DvD;

ΒΕΤΟ και στο Ριχάρδος και στο Φάντης Μπαστούνι!!! Αποκλείω επίσης το Λουδοβίκος και το Ιουστινιανός! Πείτε το Ρήγα! Προσωπικά μου θυμίζει σκύλο αλλά γλωσσικά ταιριάζει με τη Ρεγγίνα!!! Γλωσσικά... "Δδ"... Ωχ, μανούλα μου.... Μάνα και πεθερά να σου πετύχει, η Στελλίτσα... Παγαϊα βόηθα!!!

Εμάς να δούμε ποιος θα μας βοηθήσει, έτσι που τα κάναμε ομαδικώς... Τι να κάνω εγώ την Πέμπτη, να πάω σχολείο ή όχι...; Εσείς το "Ββ" πως το γράφετε; Συνεχίστε, μπήκαμε στην τελική ευθεία... 7 και τέλος!!!

Υ.Γ. Η Εριέττα επιτέλους έκλεισε τα παράθυρα!
Υ.Γ. Θα το ψήφιζα αλλά δεν έχω στυλό!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από alex1 Τρι Νοε 29, 2011 11:23 pm

Ψήφισα άσχημο!!!!

Nταίζη:Πήρε αμπάριζα και χαιρετούσε κόσμο.Πήγε στον Λουκά,και ο αποχαιρετισμός τους,έγινε ακριβώς όπως θα έπρεπε,αναμεσα στους δυο.
Με σχόλια και μπηχτες,και φυσικά,χωρίς εναγκαλισμό γιατί θα ήταν υπερβολή!!!!!
Η Νταίζη ακόμη και τώρα συνεχίζει τις απειλές,και φυσικά θα γύριζε αν ο Λουκάς,κακοδιαχειριζόταν τα χρήματα της.
Και συνέχισε με τον εφιάλτη!!!!"Να τον φτάσεις στην κορυφή(Αρη)"ωωωωωωχ,άλλος Μάνος βλέπω.Αλλά την γλίτωσε πιστεύω,γιατί και ο Οδυσσέας και ο Λουκάς,δεν ήταν Λύτρας.Μόνο φοβάμαι μην κληρονομήσει τα γονίδια της μάνας του.

Κυρία Ακρίτα πάντως με τον τρόπο που δίνεται το σενάριο στα τελευταία επεισόδια,απο Σεπτέμβρη μπορείτε κάλλιστα να αρχίσετε δευτερο κύκλο μυστικών!!!!!! lmao Το εννοώ,καλά μην βαράτε!!!!

Και μετά σειρά είχε η συμπαθεια της,η Στέλλα.Ναι φυσικά δάκρυα,ναι πιστεύω οτι αγάπη ένοιωσε για την μάνα της Νόρας γιατί πήρε μόνο αγάπη,απο το χαίρω πολύ.Μια αγκαλιά,μητρική που θα είναι και η τελευταία της,γιατί το καντηλάκι της,σιγοσβήνει!!!!!!
Όλο το επεισόδιο ήταν πάνω της,και κατά την γνώμη μου,ήταν απαραίτητο,απο την στιγμή που ξέρουμε τι θα γίνει.Απλά υπερέβαλλαν στον χρόνο που δόθηκε σε εκείνη και τον ερωτα της!!!!!

Στέλλα-Νόρα:Πραγματικά κάποιες φορές οι ρόλοι αντιστρέφονται.Η Νόρα σε ότι αφορά στην σχέση της μάνας της με την Νταίζη,αντιδρά πιο ώριμα και φυσικά δεν κάνει σαν παιδάκι που βάζει τις φωνές όταν στριμώχνεται!!!!!!
Φωνάζει ο κλέφτης για να φοβηθεί ο νοικοκύρης!!!!!!Ώρες ώρες το "αστέρι"της σειράς με εκνευρίζει.

"Ο Χρήστος ζει αυτός μας οδηγεί "όπως είπε ο Λουκάς.Πια έγινε γνωστό,και φυσικά μπουζουριάσανε την Νταίζη και την γλίτωσαν οι Ιταλοί lmao συμπαθέστατος λαός!!!!!!Για τους Αμερικάνους(που πήγε ο Μάνος μας)καλά να πάθουν lmao
Στο διπλανό κελί είναι η Νταιζούλα με την μαμά της!!γιατί δεν τις βάζουν μαζί,έτσι θα γλιτώσουν και χώρο.

Εριέττα:Τι αστέρι είναι αυτό;;;;;;;τι μπριλάντι,τι μαργαριτάρι;;;;;;;;;;;;;;;κάθε φορά που την βλέπω και ανοιγει το στοματάκι της,μένω άφωνος απο την μεγαλοψυχία,και πάνω απο όλα την ευαισθησία και αξιοπρέπεια που την διακρίνουν!!!!!αμέσως να κρατήσει τον Χρήστο σπίτι της μετά απο όλα συνέβησαν,και φυσικά έβαλε σε κίνδυνο τον εαυτό της.Θα μπορούσε να κατηγορηθεί για υπόθαλψη εγκληματία!!!!!!Ποιος θα το έκανε αυτό;;;;;;;;;;;
Δεν είναι απλά θυσαυρός,όπως είπε ο Στεφ,είναι η χαμένη Ατλαντίδα!!!!!!!

Μελ:Είδε το όνειρο η Μελ,και τα χειρότερα έρχονται!!!!!!!
"Μα γιατί να δω τέτοιο όνειρο;;;;;;τόσο μισος έχω μέσα μου για την Εριέττα και δεν το έχω καταλάβει;;;;;"αχαχού!!!!!!!ΚΡΙΜΑ ΠΟΛΥ ΚΡΙΜΑ.
Αυτά ειναι τα άσχημα!!όταν αφήνεις πράγματα που δεν αντέχεις,αργότερα που θα τα επαναφέρεις,θα πονάνε περισσότερο.

Αυτα για το σημερινό,και πολλά έγραψα!!!!ΡΙΧΑΡΔΟΣ Ο ΚΑΤΑΚΤΗΤΗΣ.Ακόμη δεν τον γέννησε Γιάννη τον βάφτισε. lmao Υπάρχουν και χειρότερα,φαντάσου να τον έλεγαν ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑ lmao
Αλλά ας μην γκρινιάζουμε για το σημερινό,λίγα επεισόδια έμεινας,ας τα απολαύσουμε όσο μπορούμε γιατί δεν θα τα ξαναδούμε!!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 618 - Ημερομηνία 29-11-2011

Δημοσίευση από roria Τρι Νοε 29, 2011 11:32 pm

filizza, καλή μου, φέρε τον έλεγχο να σου βάλω άριστα, που έλεγαν και σε μια ελληνική ταινία!
αγαπητή edem4ever, είσαι σβιννν και ζημιά μου φαίνεται! Καλά που δεν προκάμουν πλέον να υλοποιήσουν τις ...επικίνδυνες ιδέες σου lmao
Κι αφού έτσι ελαφρά τη καρδία αποκλείεις το Ιουστινιανός, τι θα έλεγες για το Ηράκλειος;
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης