Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

+58
DESPOINA
evanna
Antigoni!
ale3ia_eva&nora!!!
sarita
rinaki
evaki16
Δ.Μπέλλος
giwta007
xristinaki_noraloukofan
Foulitsa
almaresi
tzibirdika
νοριτσα
evaggelia*
alkisti
trelli petrakitsa
marakii
mary - manos
nefelik
ProudMaslowqueen
katie007
doctor
Xaroulinial
ilectra
Ntinaki Agapaei Petraki
elenp
l_aquila
feggaropetra
Nora&Loukas
taradoula
tinaki18
JESSIE
manos for ever
aglaitsa
roria
lorelei
edem4ever
filizza
gxnel
alex1
dm10811
kapetanissa
mystika telos
Dimitraaa
maraki_ch
fay
κικκο
verile_mistika
Paparazzi
fay66
AmaliaPetros_fan1
black_cat
ΣΨ1
euaki
loukasnora
loukitsa
Clarabelle
62 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 5 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Vote_lcap52%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Vote_rcap 52% 
[ 57 ]
Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Vote_lcap8%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Vote_rcap 8% 
[ 9 ]
Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Vote_lcap13%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Vote_rcap 13% 
[ 14 ]
Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Vote_lcap15%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Vote_rcap 15% 
[ 16 ]
Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Vote_lcap6%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Vote_rcap 6% 
[ 7 ]
Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Vote_lcap6%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Vote_rcap 6% 
[ 6 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 109
 
 

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Δεκ 08, 2011 8:39 pm


Απόψε αποχαιρετάμε τα μυστικά της Εδέμ σχολιάζουμε κάνουμε απολογισμό και λέμε το δικό μας αντίο
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από loukitsa Παρ Δεκ 09, 2011 12:24 am

Λοιπον αυτά ήταν τα Μυστικά της Εδεμ!

Μυστικά τέλος ακόμα θυμαμαι το πρωτο επεισόδιο του α κυκλου
το οποίο μοιάζει εντελως ανόμοιο με το τελευταιο...

Ασπάστηκα:
1.Τις κινησεις του Αλεξανδρου Σταυρου όταν εφευγε απο το πατρικο του

2.Ο Ρούσσος δίπλα στη θάλασσα με το ιστιοπλοικό

3.Ο Λουκας και η Νόρα το ζευγαρι των πετυχημενων δικηγορων
και οχι των χαζοχαρουμενων ερωτευμένων..!

4.Λευτερη και γω αναρωτιεμαι που να ειναι τα διαμαντια...
Αλλα η Ευα κουκλα

5.Η Δαφνη φωτισε το προσωπακι της με τα την "αναλαμπή" του Λιάκου

6.Συμπαθητικη η σκηνη του Ρούσου και της Αμαλίας στο σπιτι τους
τα βουρκωμενα ματια τους τα ειπαν ολα.

7.Λευτερης-Ευα-Νικόλας-Δαφνη:Στο γυμναστηριο οι γειτονες στην εδεμ.

8.Τρομερη σκηνη αυτη της Θεαρας και του Στεφανου, πραγματικο ρεσιταλ!
Παλι βγαζουν λάδι την Οχιά?

9.Παναγιωτη καλοφάγωτα τα διαμαντια

10.Ερη-Στεφανος:Μπορει να χωρισαν αλλα η ερμηνεια τους ηταν πολυ καλη!Κουρελι την εκανε

11.Η Έρη αποχαιρετα Λουκά και Νόρα με λευκο κρασακι...
Η αγκαλια πολυ γλυκια.

12.Στεφανος-Ερη τη νύχτα και η αντιθεση τη μερα να σκεφτεται ο ένας τον άλλον.
Πόσο ωραίο ζευγαρι κριμα να χωρισουν τελικά.Τη φωτογραφια του κρατησε και όλες τις
στιγμες τους γραφοντας στο τζαμι το όνομά του...Και η επανασυνδεση στο αεροδρομιο
μου άρεσε

13.Δακρυσα στη σκηνη με το θανατο του Ηλια! Γεωργόνη και Αρζόγλου εδωσαν ρεστα!


Σπάστηκα:

1.η Νταίζη παρέμεινε εγωιστρια μεχρι και την τελευταια στγμη
της ζωής της....Μιας και η ίδια ηταν αυτη που σκότωε το Χρηστο
αλλα και τον εαυτό της...Κρίμα για την Οχια θα ηθελα μια δολοφονια
μονο αυτο της άξιζε...Οι καλοσυνες της πέρασαν και δεν ακούμπησαν..!
Κηδεια και Καρταλόσπιτο και κονιακάκι...Ποιος ξέρει αν θα ειναι μαζι?
Ο Αρης δεν γνωρισε μάνα άρα...
"Η νταιζη ειχε ονειρα για τον Άρη"
και ο Λουκας πρεπει να τα πραγματοποιήσει...
Που ηταν καλε όλα αυτα? γι αυτο επιτεθηκε
στην Ευα όταν ηταν εγκυος? Για την ψυχουλα του Άρη?
Αν τα μαθει το παιδι δεν νομιζω να πεταξει απ τη χαρα του!

2.Λιάκος: "Η Νταίζη ατυχο παιδι..η Αντιγονη την κατεστρεψε Κριμα.." με εκανε και γελασα!
Βιολογικα ειναι τα λαχανικα του κηπου σου Λιάκο, ή το λιπασμα σε πείραξε..αναθυμιάσεις?

3.Παναγιωτης-Λουκάς:Βαλτε ερ κοντισιον στο αμαξι ωρε εσκασαν απ τη ζεστη με τα σακακια και τα μακρυμανικα!

4.Λουκας-γιαγιά Στέλλα-Νόρα:Παγωσε το γαλατακι της μικρης σκηνη απλά για να φανει το guest!

5.Λουκάς-Έρη-Αραβαντινός:Με απωθεί η σταση του "πατερα" τους αδαμαντορύχος και ξανα ψέμματα!

6.Ολα καλα και ωραια στη συναντηση Ρουσου-μαθητων αλλα
οχι και να σταθουν στη Μπεκρου σαν αδερφια ελεος!

7.Ο Λουκας και ο Νικόλας λένε χαζομαρούλες στο γραφειο του Λουκά...

8. Η γιαγια Στελλα θυμηθηκε τον Ευκλείδη και του τηλεφωνησε με τη Νόρα..
νωρις τν θυμηθηκαν...

9.Σκηνη αποχαιρετισμου Ρουσσέων:Λόλα να ενα μηλο, ένα και ένα κανουν δυο κτλ...
Το μονο συμπαθητικο ηταν η αποχωρηση Αμαλιας-Ρούσου..Η Μπεκρου εναν λυγμο της προκοπης
δεν μπορει να κανει?

10.Η Μπεκρου ουτε μια κριση δεν μπορει να φέρει εις πέρας?
Προσωπικα γελασα με την ψυχη μου, ζορίζονταν αρκετα, ισως εφταιγε και η ζεστη
νομιζα πως ειχε ταση προς εμετο...





------------------




Δεκαπεντε χρονια μετα μπολικα παιδια, ο Θεοχαρης Ιωαννίδης μια χαρα (χειροτερα τα περιμενα τα πραγματα)
Η περουκα της Κατερινας άθλια, ο Κυριακος μας λειπει πολυ, το παρκινσον της Στελιτσας σούπερ
σε αντιθεση με την Αμαλι που ειναι κυρια και καλοστεκουμενη...Πολυ κοντα σορτσακια φορανε οι δεσποινιδες Βενετη
επισης δεν με συγκλόνησαν τα νεα πρόσωπα...Ο Νικόλας φερνει τη σχεση Ρεγγινας-Μαριου λάου λάου στο Λουκά...!

Νυχτα των Λεοντιδων με δυο παρεες οκ ειχαμε σε ενα πλανο και το Μάνο!



Συγκινήθηκα με τη σκηνη Στεφανου-Αντιγόνης, Στεφανου-Ερης
και δακρυσα στη σκηνη Δαφνης και Ηλια στο θανατο του!
Αχ αυτη η σειρα όσο κι αν δεν μου άρεσε η πορεια της
θα την εχω πάντα στην καρδια μου, άλλωστε σχεδον τέσσερα χρόνια ηταν αυτα!

Μπραβο στην κ.Παπαδημητρίου, κ.Σταυρου, κ.Γεωργόνη,κ.Αρζόγλου, κ.Πετρακη και στο λοιπό καστ

Καλη συνέχεια σε ό,τι κι αν κάνουν

Ψηφίζω για τελευταία φορά Μέτριο!

Φιλικα loukitsa
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από loukasnora Παρ Δεκ 09, 2011 12:25 am

Dust in the wind και γέλα πουλί μου!Και μια αγκαλιά.Αλλά η απουσία του έκτου της παρέας ήταν ιδιαίτερα έντονη απόψε!Κρίμα!

Αναλυτικότερα προσεχώς.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από euaki Παρ Δεκ 09, 2011 12:33 am

λοιπον εχω να μπω παρα πολυ καιρο στο forum αλλα αισθανθηκα την αναγκη αμεσως μετα το τελος της αγαπιμενης μας σειρας να μπω και να μοιραστω μαζι σας τα συναισθηματα μου !!!! καταρχας θελω να πω οτι απο τι στιγμη που αρχισε το επεισοδιο δεν εχω σταματησει να κλαιω απο λυπη που δεν θα ξανα δουμε ποτε τα μυστικα μας με νεα επεισοδια και απο ενταση λογω των εξελιξεων !!!! ηταν το πιο ωραιο και το πιο απαισιο (διοτι ηταν το τελευταιο) επεισοδιο μαζι!!!!!!!!! Μετα τα 15 χρονια ηταν εκπληκτικο το ποσο μεγαλες ηταν οι αλλαγες στις ζωες των ηρωων αλλα και τα νεα προσωπα ηταν εκπληκτικα!!!
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΠΟΙΟ ΝΕΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ!!! αλλα το συγκεκριμενο επεισοδιο ηταν υπεροχο η παρεα της φεγγαροπετρας δεν εχει αλλες περιπετειεσ για να περασουμε μαζι της !!! ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΧΑΡΙΣΑΝ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!
euaki
euaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : thessalonikh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Δεκ 09, 2011 12:37 am

Δεν υπαρχει το σημερινο παιδια!Συγκινηθηκα τοσο πολυ,γελασα επισης .
Φυσικα και ειναι αδυνατον να σχολιασω αυτη την στιγμη,το μονο που θα πω ειναι οτι η σκηνη που πηρε ολο το επεισοδιο πανω της ,ηταν Στεφανος Αντιγονη!
Ειλικρινα δεν εχω λογια!Ενας καταπληκτικος Σταυρου,αλλα καιμια υπεροχη Παπαδημητριου.Και επειδη χθες ελεγα οτι αυτη η γυναικα για μενα ηταν οτι χειροτερο στην Εδεμ,αυτος ο ρολος λοιπον σημερα μ εκανε να κλαψω!!!
Απο μενα γι αυτην και μονο τη σκηνη,για τις ερμηνειες απειρα : respect : : respect :
Θα επανελθω με πολυ περισσοτερα!
Και φυσικα θα ψηφισω ΤΕΛΕΙΟ!Ειναι το δευτερο που εδωσα για φετος!!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από black_cat Παρ Δεκ 09, 2011 12:50 am

Μικρά σχολιάκια γιατί με κάλυψε 99,9999% η Αριάδνη Razz:

-Η Στέλλα ήταν ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ 14 και η Ρεγγίνα (επίσης ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ)15.Οι κορούες που παίζανε τους ομώνυμους ρόλους φαινόντουσαν,αν όχι 4ο,3ο έτος στο πανεπιστήμιο!!Έχουν δει πως είναι τα 14χρονα???Μάλλον όχι...

-Η Ρεγγίνα,15 χρονών,έχει "προχωρήσει" με τον Μάριο και σε ΚΑΝΕΝΑΝ δεν έκανε εντύπωση!Δηλαδή έχουμε γίνει Σουηδία.

-Ο Νικόλας,πολύ καρφί.Πήγε και τα πε όλα στον Λουκά,έτσι...Χωρις να σκεφτεί τις συνέπειες και το πως θα το πάρει ο Λουκάς.Αυτά είναι!!
black_cat
black_cat
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο άπειρο...κι ακόμα παραπέρα!
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες.I'm a bizzy bee! :p

https://s1184.photobucket.com/home/stellinaki_ch/index

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από loukitsa Παρ Δεκ 09, 2011 12:52 am

black_cat έγραψε:Μικρά σχολιάκια γιατί με κάλυψε 99,9999% η Αριάδνη Razz:

-Η Στέλλα ήταν ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ 14 και η Ρεγγίνα (επίσης ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ)15.Οι κορούες που παίζανε τους ομώνυμους ρόλους φαινόντουσαν,αν όχι 4ο,3ο έτος στο πανεπιστήμιο!!Έχουν δει πως είναι τα 14χρονα???Μάλλον όχι...

-Η Ρεγγίνα,15 χρονών,έχει "προχωρήσει" με τον Μάριο και σε ΚΑΝΕΝΑΝ δεν έκανε εντύπωση!Δηλαδή έχουμε γίνει Σουηδία.

-Ο Νικόλας,πολύ καρφί.Πήγε και τα πε όλα στον Λουκά,έτσι...Χωρις να σκεφτεί τις συνέπειες και το πως θα το πάρει ο Λουκάς.Αυτά είναι!!

Ευχαριστω πολυ!
Κι ελεγα τι ξεχασα να γραψω!!!!!!
Δεκαπενταχρονα με ολοκληρωμενες σχεσεις sfyr
Και ο Λουκας τοοοσο ψυχραιμος?
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από AmaliaPetros_fan1 Παρ Δεκ 09, 2011 12:58 am

Ακόμα τα ματια μου τρέχουν!Σήμερα τελειωσε ενα μικρό κομμάτι της ζωης και της καθημερινότιτας μου!Σχολιάζω για τελευταία φορά το τελευταίο επεισόδιο και δεν το πιστευω!Απο Δευτέρα δεν θα εχω τι να κάνω 7-8.

Ευα-Λευτέρης
Τους άξιζε να είναι ευτυχισμένοι!Καλύτερα που δεν γύρισε ο Μάνος!Η παρέα βεβαια δεν είναι όπως πρώτα αλλά και πάλι είναι η παρέα της Φεγγαρόπετρας!Ο Λευτέρης είναι φοβερο παιδι αλλά η κόρη του μοιαζει στο Κυριάκο sisi

Δάφνη - Νικόλας
Συγκινήθηκα πολύ με τον θανατο του Ηλία.Η Δάφνη όμως το ξεπέρασε και εδωσε το όνομα του στον Ηλία!Φοβερά παιδιά ο Μάριος και ο Ηλίας.

Νόρα-Λουκάς
Τι ωραίες κόρες που εχουν!Είναι αστέρια σαν την γιαγια Στελλα!(αυτό το τρέμουλο με άκανε να γελάσω πολύ΄)
Χέρομαι για τον Λουκα και τον Αρη.Επιτέλους είναι πατέρας και γιος!Η Νόρα κούκλα και πάντα ερωτευμενη με τον Λουκακο της.

Μελίτα
Συγκλονίστηκα!Πραγματικα με ταρακούνησε πολύ η Μελίτα και με εκανε τρισευτηχισμένη όταν την είδα καλά στο τέλος!

ΑΜΑΛΊΑ-ΠΈΤΡΟΣ
Για το τέλος αφησα αυτούς που αγαπώ πιο πολύ!!!Η Αμαλία και ο Πέτρος γεμισαν ώρες απο την ζωή μου τα τελευταία 3,5 χρόνια.Είναι λατρεία.Βαθιά η αγάπη τους και η Αμαλία ακόμα ερωτευμενη μαζί του.Πέρασε πολύ δύσκολα όσο ο Πέτρος έλειπε.Μεγάλωσε ένα πανεμορφο εγγόνι,φρόντισε την κόρη τους και συνέχεισε να αγαπάει τον άντρα της!Οι σκηνές του αποχερετησμου με έκαναν να κλάψω πάρα πολύ και η σκηνή της άναγνωσης της κάρτας απο τον Πέτρο με έκανε να χαρώ ακόμα περισσότερο!Την αγαπάει ακόμα και γυρίζει κοντά της.Όπως και ο Οδυσσέας πλάκα πλάκα!Τον περίμενε πολύ η Αμαλία και εκανε και κούρα ομορφιάς!Στεναχορέθηκα που δεν εδειξε την επιστροφή του Πέτρου Aww αλλά μου αρεσε που πήρε μαζί του μόνο της καλες του αναμνήσεις με την Αμαλία!Θα μου λείψουν παρα πολύ!Δεν νομίζω οτι θα έχω ποτέ σε άλλη σειρά τέτοιο κόλημμα με δυο χαρακτήρες!

Θα μου λείψει η Εδεμ μας!Όλα θα μου λείψουν.Οι καυγαδες του Λουκα και του Νικόλα.Οι μπιχτές της Αμαλίας στον Πέτρο.Οι πατάτες του Λουκά.Οι ρομαντικες σκηνες της Νόρας και του Λουκα.Η Ευα και ο Λευτέρης.ΌΛΑ!Όλα θα μου λείψουν.Το σίγουρο πάντως έιναι ότι θα βλέπω ξανα και ξανα τα επεισόδια της Εδεμ.Της σκηνες της Αμαλία και του Πέτρου δε θα της βλέπω παρα πολύ συχνά.Ε οι καλες συνήθιες δεν κόβοντε!Δεν θέλω να πω αντίο στην Εδεμ μας.Θα πω στο επανιδείν.Πάντα οι αγαπημένοι μου ηθοποιοι θα είναι ο Δάνης Κατρανίδης και η Βάνα ΠεφάνηΠαναγιώτης Πετράκης και η Αντιγόνη ΔρακουλάκηΦαίη Ξυλά και Κωνσταντίνος ΓιαννακόπουλοςΚώστας ΑρζόγλουΧρύσα Παπα.Αυτοί οι ανθρωποι είναι μέσα στην καρδιά μου και θα είναι για πάρα πολύ καιρό ακόμα.Το "για πάντα" είναι μεγάλη κουβέντα αλλά ναι θα είναι για πάντα!Έβαλα τα ονοματα τους με διαφορετικά χρώματα και τους ευχομαι οι ζωες τους απο δω και πέρα να ευτηχισμένες και γεμάτες χρώμα!Μακάρι να είχα μια παρέα σαν την παρέα της Φεγγαρόπετρας (χωρις τα εγκλήματα) και μια αγάπη τόσο βαθιά και απόλυτη όσο της Αμαλίας και του Πέτρου μου!

Καλή μας νύχτα!
Flkia

AmaliaPetros_fan1
AmaliaPetros_fan1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Λονδινο...διαμερiσμα οικ.Ρουσσου!!!
Ασχολίες : Τραγούδι,λογοτεχνία,cinema και φυσικά Τα Μυστικά της Εδέμ!!!

http://<a href="https://s1088.photobucket.com/albums/i330

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από fay66 Παρ Δεκ 09, 2011 1:08 am

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες σας!!!
Τελευταίος σχολιασμός λοιπόν. Περνά τελικά ο καιρός πιο γρήγορα από ότι θέλουμε.Τι να κάνουμε;

Λοιπόν θα με πείτε τρελή , αλλά απόψε έριξα αρκετό κλάμα.

Είχε γραφτεί ότι ο Σταύρου με την Παπαδημητρίου είχαν καταπληκτική τελευταία σκηνή , αλλά τελικά ήταν΄όχι μόνο καταπληκτική , πιστεύω η καλύτερη όλου του τελευταίου και προτελευταίου κύκλου. Αβίαστα , χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια από το Σταύρου. Η δε Παπαδημητρίου κεντούσε με το βουβό βλέμμα της. Η σκηνή!!!

Ηλίας-Δάφνη. Εκεί έριξα το κλάμα. Πολύ συγκινητική σκηνή , έπαιξε πολύ ωραία η "Δάφνη"

Ο Ρούσσος τελικά πήρε τις θάλασσες και επιστρέφει μετά από 15 χρόνια .Καταπληκτική η ερμηνεία του , όπως πάντα.Σταθερή και αναλλοίωτη η αξία του.

Η Πεφάνη καταπληκτική. Και στη σκηνή με την Παππά και με τον Κατρανίδη , έδειξε η γυναίκα ότι το κατέχει άριστα το άθλημα.
Αστεία με την Νεφέλη , καταπληκτική γιαγιά. Αλλά λιγότερη κιμωλία στο μαλλί δε θα έβλαπτε. Ξέρετε η βαφή ισχύει και σε μεγάλες ηλικίες...Προτιμότερο να είχαν μια ρυτιδούλα παραπάνω. Λεπτομέρειες τώρα ψάχνω.

Η γιαγιά Στέλλα απόψε μου άρεσε πολύ. Έπαιξε τέλεια τη γιαγιά με το ελαφρύ πάρκινσον αλλά την τρέλλα τρέλλα .Δεν την ξεχνάμε. Μα αν την ξεχνούσε , δε θα ήταν η Στέλλα που ξέραμε.

Η Μελίτα τώρα. Ας το καλύτερα. Περισσότερο μου άρεσε μέσα από το skype παρά στην σκηνή του αποχωρισμού με τον πατέρα της και που ξαναθυμήθηκε.

Η Εριέττα. Κυρία ως το τέλος. Με κ κεφαλαίο. Μου άρεσε και όταν την έδειξαν 15 χρόνια μετά. Ψηλή , αρχοντική αλλά και με ελαφρά μποέμικο (καλό) στυλ.

Ο Στέφανος ,είπαμε καταπληκτικός με τη μητέρα του , αλλά και το come back κούκλος. Λίγη κιμωλία , τόση όση χρειάζεται. Μου άρεσε και η αντιμετώπισή του ,του καψουρέματος του γιο του με την Στέλλα. Άνετος και με χιούμορ.

Η Νόρα τώρα. Πιο ώριμη πλέον , ήρεμη και ευτυχισμένη. Απολαμβάνει την κάθε της στιγμή , μακριά από όλα τα παλιά τους προβλήματα. Το μαλλί δεν ξετρελλάθηκα , όπως και με την περούκα της Κατερίνας.

Ο Λουκάς , ο γνωστός Λουκάς. Ωραίο το πιάσιμο του χεριού της Νόρας όταν ο Ρούσσος τον συμβούλεψε να την ακούει. Μπορεί να έφτασαν και οι τρεις στα άκρα , η Νόρα όμως κρατούσε μια πιο ώριμη στάση απέναντι στην κόντρα Ρούσσου-Λουκά. Στοιχείο σημαντικό και για την επαγγελματική ζωή τους , αλλά κυρίως για την προσωπική.
Κλασική μάνα πλέον όταν πρέπει να κρύβει από τον μπαμπά τους δεσμούς των κοριτσιών της και κλασική μαμά ότι αν το μάθει ο μπαμπάς καήκαμε.Α βρε Ελληνίδα μάνα , όσες γενιές και αν περάσουν , ίδιες είμαστε τελικά.

Ο Νικόλας εγέρασε και μυαλό δεν έβαλε. Μου άρεσε πολύ ο τρόπος που ξεφούρνησε τα νέα στο Λουκά για το δεσμό των παιδιών τους , αλλά και ο Λουκάς άπαιχτος. Και ποιον θέλει να ειδοποιήσει για βοήθεια; Τη Νόρα του. Άσχετα αν ως πάντα μάνα είναι τα πάντα ξέρει και τα πάντα γνωρίζει.

Η Εύα με τα τρία της παιδιά από τρεις διαφορετικούς πατέρες.Προτιμούσα και τα τρία να ήταν από τον ίδιο , αλλά δεν μπορείς να τα έχεις και όλα.

Τώρα στα παιδιά.

Βλέπω ότι τα γονίδια των παππούδων έσκασαν μύτη.

Η δε Φοίβη , γονίδια Κυριάκου. Μέχρι και ευχή να γίνει πλούσια έκανε.

Η Στέλλα πήρε το ταλέντο του Αραβαντινού. Ωραία ζωγράφα , που έλεγε και ο πατέρας της .

Η Νεφέλη ίδια γιαγιά. Πάλι καλά. Που να έπαιρνε τα γονίδια του λαμόγιου , της μαμάς(παναγιά μου) ή του παππού. Ευτυχώς το παιδάκι πήρε από τη γιαγιά.Αλλά από ομορφιά ............

Πάντως μια απορία έχω. Γιατί δεν έδειξαν και την επιστροφή του Πέτρου; Πλάκα θα είχε. Θα ήταν σαν τον πίνακα που άφησε ο Χ΄βασιλείου στην Αμαλία. Ο παππούς με το τσιμπούκι!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από fay66 Παρ Δεκ 09, 2011 1:08 am

Πώς τα κατάφερα και το ανέβασα δυο φορές;


Έχει επεξεργασθεί από τον/την fay66 στις Παρ Δεκ 09, 2011 1:13 am, 1 φορά

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από Paparazzi Παρ Δεκ 09, 2011 1:11 am

Τελευταίο επεισόδιο...

Συγκινησιακά φορτισμένο...

Οι έρωτες της τηλεώρασης ποτέ δεν με ακούμπησαν... σήμερα ομολογώ συγκινήθηκα λίγο για τον "χρονικό" χωρισμό του Στέφανου και της Έρης...

Αντιθέτως έχω ένα κακό στο θανατικό... πάντα με ακουμπάει και σήμερα ο θάνατος του Ηλία με έκανε να βουρκώσω, όπως και η σκηνή του Άρη στον τάφο της Νταίζης.

Επίσης, μάθαμε πως ο Παναγιώτης είχε αυτή την σχέση με τον Αραβαντινό, αλλά και ότι ο Αραβαντινός είχε τα διαμάντια (όχι ότι δεν το γνωρίζαμε, αλλά πλέον σιγουρευτήκαμε!)

Α! Η Στέλλα είπε "κούκλα" την Νόρα... έπρεπε να πεθάνει η Νταίζη για να ακούσει κάτι καλό και η κόρη της;

Μου άρεσαν: (τωρινά)

Η σκηνή που ο Ρούσσος αποχαιρετούσε την Αμαλί...
Η Έρη που αποχαιρετούσε Στέφανο, Λουκά & Νόρα... (ένα "χαιρετήσματα στον Μάνο". δεν θα έβλαπτε όμως... μικρός είναι ο κόσμος όλο και κάπου θα τον πετύχαινε)
Ο Λουκάς και η Νόρα που αποδέχτηκαν την πρόταση του Ρούσσου, το άξιζαν πραγματικά...
Επίσης που κράτησαν την Κατερίνα στην δουλειά... έχει περάσει πολλά στον όμιλο και σε αυτό το γραφείο!
Που τελικά ο Στέφανος βρέθηκε μπροστά στην Έρη μαζί με τα εισητήρια... πριν φύγει για το Αμέρικα...
Η Μελίτα που αποτρελάθηκε... αν και ήθελα να την πάνε με ζουρλομανδία! Rolling Eyes
Ο Ηλίας που συνήλθε πριν ξεκινήσει το αιώνιο ταξίδι... Και σε αντίθεση με την Λουκίτσα (χωρίς παρεξήγηση), συμφώνησα μαζί του... Και εγώ πιστεύω πως η Αντιγόνη κατέστρεψε την Νταίζη... και όπως της είπε και ο Στέφανος θα μπορούσαν να είναι όλα διαφορετικά και να μην είχαν αυτό το τέλος με τον Χρήστο...
Ο Αραβαντινός που έστειλε λίγα διαμάντια στον Παναγιώτη...
Που η Εύα, Δάφνη και Νικόλας αποφάσισαν να μην διαλύσουν το κτήριο που πέρασαν τόσες στιγμές...
Η σκηνή Αντιγόνης - Στέφανου για πολλά όσκαρ... για μένα η καλύτερη σκηνή σήμερα, ειδικά στο τέλος που έφυγε ο Στέφανος και η Αντιγόνη κρατούσε την φωτογραφία του Άγγελου.


Δεν μου άρεσαν: (τωρινά)

Η φυγή του Ρούσσου (ασχέτως αν μου άρεσε ο αποχαιρετησμός, να είναι καλά οι ερμηνίες)... Έπρεπε να μείνει, διότι η Αμαλία τον είχε σίγουρα ανάγκη... ειδικά όταν αποτρελάθηκε η Τρελίτα...
Ο Αραβαντινός αποχαιρέτησε τα παιδιά του για πάντα... Την κίνηση "αγγαλιά" την έχουμε ακουστά κύριε Αραβαντινέ; ή περιμένατε να κάνουν κίνηση τα παιδιά; Δεν τα βλέπατε; Είχαν βουρκώσει να πούμε...
Ο θάνατος του Ηλία... (αν και το περίμενα ότι θα είχε αυτή την κατάληξη απ τον πρώτο κύκλο κ όλας)... Λυπήθηκα πολύ την Δάφνη...
Επίσης δεν έδειξαν την κηδεία του Ηλία... μήπως επειδή έπρεπε να υπάρχει και ένας... Μάνος εκεί;


πάμε 15 χρόνια μετά...

Μου άρεσαν:

Που τα παιδιά τους έγιναν μια παρέα... όπως οι γονείς τους!
Το pro... πάντα επίκαιρο παιχνίδι! lmao
Το ύφος του Νικόλα όταν έμαθε ότι ο Μάριος τα έχει με την Ρεγγίνα, αλλά και όταν το έφερνε λάου λάου στον Λουκά!
Το μαλλί της Νόρας... θεά με το μελαχρινό! (όχι ότι με το κόκκινο πάει πίσω...)
Τα σχέδια του Κυριάκου για την εγγονή του... και η αντίδραση της Εύας και της Άγγελας! lmao
Το πάρκινσον της Στέλλας... έμα πια!
Μου άρεσε που συνήλθε η Μελίτα και ξεκόλλησε το μυαλό της...
Όταν ο Λουκάς πήγε τον Άρη στον τάφο της μητέρας του... συγκινητική στιγμή....
Η τελευταία σκηνή (στο περίπου)... Παιδιά και μεγάλοι στην Εδέμ... φωτιά στην μέση, αστέρια, αγγαλιές, ευχές....


Δεν μου άρεσαν:

Δεν μάθαμε το μέλλον του Παναγιώτη... Σίγουρα ο πιο μυστήριος χαρακτήρας της σειράς...
Τι απέγινε η Αντιγόνη μετά από 15 χρόνια; Ζει στην σιωπή της, ή πήγε να συναντίσει τους υπόλλοιπους της παρέας της;
Για τον Αραβαντινό δεν θα ρωτήσω... Ούτως η άλλως κανείς δεν θα είχε νέα του... ήταν η τελευταία φορά που τον είδαν όλοι!
Η επιστροφή του Ρούσσου μετά από 15 (;Wink χρόνια... Μήπως το παρακάναμε κύριε Πέτρο;;
Η γνώμη της Νεφέλης για τους γονείς της... Μπορεί να είναι αλήθεια, μπορεί να το πε για αστείο αλλά δεν μιλάς έτσι για τους γονείς σου...
Το μαλλί της Κατερίνας :Ρ
Το ότι η ΑΕΛ παίζει στο Champions League... ε όχι δα!
Τα παιδιά στην τελευταία σκηνή δεν με έπεισαν στις ερμηνίες τους... δεν ένιωθαν την Εδέμ και την φεγγαρόπετρα...
Και βεβαίως που ο Μάνος δεν εμφανήστηκε στην τελευταία σκηνή... Η παρέα της φεγγαρόπετρας είναι 6 άτομα... Μάνος, Λουκάς, Νικόλας, Εύα, Νόρα & Δάφνη... ο Λευτέρης είναι απλά ο άντρας της Εύας...


Αυτά από εμένα... Μυστικά Τέλος!






Έχει επεξεργασθεί από τον/την Paparazzi στις Παρ Δεκ 09, 2011 1:33 am, 1 φορά
Paparazzi
Paparazzi
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας Τόπος : ΕΔΕΜ
Ασχολίες : Μυστηκά της Εδέμ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από verile_mistika Παρ Δεκ 09, 2011 1:13 am

Καλησπερα ...

Ηταν ενα χορταστικο επεισοδιο ..Ψηφισα τελειο γιατι παρακολουθουσα τρια χρονια αυτη την σειρα οποτε για τελευταια φορα δεν μου πηγαινε να ψηφισω κατι αλλο... Μ'αρεσε ειχε δυνατες ερμηνειες ειχε λιγο απο ολα δεν εχω παραπονο ...

~Καλυτερες σκηνες για μενα :Εριεττα-Στεφανου,Δαφνης-θανατος Ηλια,Εριεττα-Νορα-Λουκας,στην παραλια με το τραγουδι..

~Ποιο πολυ απο ολα μ'αρεσε η ερμηνεια της Εριεττας σε ολες της σκηνες της απεδωσε οσο καλυτερα μπορουσε εγω πραγματικα την χαρηκα..Α ρε Στεφανος μας εστειλε κανονικα με αυτα που ελεγες αλλα τελικα ο καθαρος αερας που πηρες σου επανεφερε την λογικη ...Αξιζε να ειναι μαζι και μονο γι'αυτο εγω χορτασα ακομα περισσοτερο το εργο....

~Δαφνη μου μπραβο ερμηνεια εκπληκτικη ..Ο Ηλιας εεε δεν υπαρχουν λογια για το μεγαλειο του ταλεντου του ... : respect :
~Η Νορα μου αρεσε επισης μου φαινονταν πολυ απλη,φυσικη στην σκηνες στης πραγμα καλο για μενα..
~Οσο για τα 15 χρονια μετα..παντα ονειρευομαι να δω πως θα ειναι ηρωες στο μελλον μ'αρεσε που το εκαναν πραξη συνηθως δεν το κανουν στα εργα..Δεν ηταν και τελειο αλλα ενδιαφερον να τους μετα απο τοσα χρονια ..Μεγαλες αλλαγες ειδαμε μονο σε Νορα και Λουκα οι αλλοι πανω κατω ιδιοι ηταν ..Αμαλια ιδια και απαραλαχτη : respect :

Ηταν ενδιαφερον ταξιδι για ακομη φορα που παρακολουθουσα Ακριτα-Κυριτση..Υπηρξαν καλες-κακες στιγμες αλλα προ παντως μου προσφερε συντροφια και ψυχαγωγια ..
Λεμε καληνυχτα και οχι Αντιο (οπως ειπε και Αραβαντινος) Να ειστε καλα ...
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από κικκο Παρ Δεκ 09, 2011 1:15 am

ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ!!!!!!!
ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ ΤΕΛΟΣ!!!!!
Αρα ολα καποτε τελειωνουν κ οσο κ αν τισ τελευταιεσ μερες ειχα ψιλοσαλταρη μαυτα που εβλεπα....θα μαου λειψουνε οι ατιμοι......ακομη κ αυτεσ οι ακυρεσ σκηνεσ της νταιζης με τη στελλα.....
Τα σημερινα συγχαρητηρια πανε σε ολους.......Τουσ καταπληκτικουσ ηθοποιουσ για τισ ερμηνιες τους κ σε ολα τα παιδια της παραγωγης που δουλεψαν σκληρα για ολα αυτα.....καιρος λοιπον να που με κι εμεισ το δικο μασ αντιο......ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ!!!!
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από fay Παρ Δεκ 09, 2011 1:15 am

Οι δυο κορυφαίες σκηνές για μένα ήταν ο Στέφανος που αποχαιρετούσε την Αντιγόνη όπου και οι δύο ήταν υπέροχοι και με συγκίνησαν πολύ, και η συγκλονιστική σκηνή με τη Δάφνη να κλαίει πάνω από το νεκρό πατέρα της. Έκλαψα με αυτή τη σκηνή που μου έφερε μνήμες από το θάνατο του δικού μου πατέρα και ταυτίστηκα απόλυτα με τον πόνο της. Καθηλωτικές οι ερμηνείες Αρζόγλου και Γεωργόνη. Το σοκ ήταν μεγάλο μετά από μια τέτοια μεγαλειώδη σκηνή να μας πετάνε δεκαπέντε χρόνια μπροστά. Από εκεί και πέρα ένιωσα σα να έβλεπα άλλο έργο με τους ίδιους πρωταγωνιστές. Ανάμικτα τα συναισθήματα όπως και οι εντυπώσεις. Προς το παρόν δεν ξέρω τι να το ψηφίσω. Αναλυτικός σχολιασμός αργότερα.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από maraki_ch Παρ Δεκ 09, 2011 1:17 am

Θεατρο του παραλογου.... Εντελως... Για μενα ο,τι αξιζε ηταν η σκηνη Στεφανου-Αντιγονης, Στεφανου-Ερης και ο θανατος του Ηλια....
Α! Κ οι σκηνες του παρελθοντος!!!
Αυτο με τα 15 χρονα στο λαιμο μου εκατσε.. Το'λεγα και το ξαναλεγα, οτι αν ειναι δυνατον!!
Δεν μπορω και το Θεοχαρη.. Με εκνευριζει απεριοριστα!!!
Ζητησα και συγνωμη απο τις φιλες μου για αυτο που τις αναγκασα να δουν...
Κι ολο λεγαμε, να τωρα θα συγκινηθουμε, ολο δεν....
Ευτυχως που δεν πηρα εξτρα χαρτομαντηλα!!!
Στολισα και στο τελος λιγο το Λευτερη, που τον εβλεπα στην Εδεμ εκει που επρεπε να ειναι αλλος.... Με τοσα που του εσουρα πρεπει να πηγε πολυ μακρια!!!
Αναλυτικος τελευταιος σχολιασμος μαλλον αυριο..
Δεν μπορω να χωνεψω αυτο που παρακολουθησα!!!
Να'μαστε καλα εμεις!!! Και μπραβο μας που αντεξαμε!!!
Τα Flkia μου προς το παρον!!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από Dimitraaa Παρ Δεκ 09, 2011 1:26 am

Δεν έχω λόγια.... Συγγνώμη, αλλά προσωπικά, δεν είναι στο χέρι μου να προβώ ούτε καν σε επιφανειακό σχολιασμό του επεισοδίου... Τόση συγκίνηση, τόσες αναμνήσεις, όμορφες και μη στιγμές, νοσταλγία, δάκρυα, χαρά και θλίψη ταυτόχρονα.. Πολύ καλό επεισόδιο και ΤΕΛΕΙΑ η τελευταία σκηνή, τη νύχτα των Λεοντιδών.. Πραγματική φιλία και δυνατές αγάπες που άντεξαν στο χρόνο γιατί άξιζαν... Νόρα-Λουκάς, Νικόλας-Δάφνη Love! Αγκαλιές, τραγούδια... Εμείς δε θα πούμε αντίο όμως.. Αρνούμαι.. Δε θα το ορίσω, θα ζει μέσα μου.. Καλή συνέχεια σε όλους τους ηθοποιούς! Δρακουλάκη-Πετράκης-Κατρανίδης-Πεφάνη-Σταύρου-Παπαδημητρίου-Αρζόγλου-Γεωργόνη κτλ κτλ ΜΠΡΑΒΟ για τις σημερινές ερμηνείες...! Σας αγαπάμε!!!!

Υ.Γ Και μένα μου τη δίνει ο Θεοχάρης Razz
Υ.Γ 2 Αισθητή η απουσία του Μάνου..
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty telos :(

Δημοσίευση από mystika telos Παρ Δεκ 09, 2011 1:32 am

mystika telos pou elege kai to trailer.Ena poli sigkinitiko epeisodio me pollous apoxwrismous!
teleiwse kai egw omws ena marazi exw!ma oute mia anafora sto mano?to lamogio?autos itan o ektos tis pareas.
oute na poun ti ekane sti zwi tou?megalo lathos kai vlakia!sas euxomai na vreite oloi ti diki sas edem kai mia kali parea
pou na sas agapaei kai na tin agapate etsi giati i filia i ali8ini spanizei stis meres mas...

me tosa paidia berdeutika!!i marilia kai kala 34 xronwn etsi??
to malli tis noras den mou poli arese!!
thanatos ilia epiki skini mporw na pw!
nomizw oti o erwtas tis margaritas me to xristo 8a afisei istoria!!
san sirial itan ipervoliko se kapoia stigmi alla pada eixe to humor tou(vl Loukas!!!)8imi8ite pws itan stin arxi poios exei paei me poion,poios exei paidia me poion klp einai toso asteio alla sto telos kai kala oloi o enas gia ton allo,auta den nomizw na simvainoun stin ali8ini zwi omws...na sou xei skotwsei o allos tin oikogeneia kai sto telos den trexei tipota..telospadwn!ta mystika tis edem teleiwsan kai oute enas tourtopolemos den epese.hehe

mystika telos


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από kapetanissa Παρ Δεκ 09, 2011 1:33 am

Μια πρώτη γεύση και τα ρέστα αργότερα, διότι κάνει νύστα...

-Στέφανος Αντιγόνη : respect : η κορυφαία σκηνή σήμερα

-Στέφανος Έρη: μπερδεύτηκε, αποπροσανατολίστηκε, του πέσαν όλα μαζί και βαριά, είπε κουλαμάρες, την έκανε κουρέλι, παρέμεινε Κυρία, ευτυχώς συνήλθε γρήγορα... Εκπληκτικοί και οι δύο. Κουκλιά και ταλέντα.

-Δάφνη Ηλίας: οκ, έτρεξε δάκρυ... : respect :
(το βλέπαμε μαζί με τον κολλητό. που έχασε τον πατέρα του το Σάββατο. μας πήρε και μας σήκωσε.)

Απ' το... μέλλον ένα έχω τώρα να σχολιάσω: είμαι τρελή, ή τη νύχτα των Λεοντιδών το βλέμμα της Εύας ήταν κάπου αλλού;

Αυτά για τώρα.
Μυστικά τέλος....

Τα υπόλοιπα αύριο... Ypnos
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Δεκ 09, 2011 1:34 am


ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Τίτλοι τέλους για τα μυστικά λοιπόν. Η αυλαία έπεσε με ένα μέτριο κατά την εκτίμησή μου επεισόδιο.

Κάποια στιγμή θα σχολιάσω περισσότερα αλλά απόψε μόνο δυό λόγια

Κρίμα που τελικά όλοι αυτοί που έκλεψαν σκότωσαν και εξαπάτησαν (οι εν ζωή τουλάχιστον) επέλεξαν μόνοι τους αν και πόσο θα τιμωρηθούν και μόνο η Αντιγόνη κάηκε στην επίγεια κόλασή της

Κρίμα που δεν είδαμε αντιδράσεις για το χαμό του Ηλία. Κεντρικός ήρωας που έδωσε ποιότητα σε τούτη τη σειρά με την παρουσία του ξεπετάχτηκε πρόχειρα

Κρίμα που ενώ μάθαμε για όλους (έγινε αναφορά ακόμη και στον Κυριάκο) κανένας δεν είπε δυό λέξεις για το Μάνο.Τουλάχιστον μικρόψυχο. Κι όμως εκεί στην παραλία ήταν παρών. Στις σκηνές της παρέας απ τα παλιά αλλά κυρίως στα μάτια της Εύας όπου καθρεφτίζονταν οι αναμνήσεις της

Καταπληκτική η σκηνή Στέφανου Αντιγόνης που κλείνουν όπως άνοιξαν

Ελάχιστα έως καθόλου δεν με άγγιξαν όλα αυτά τα παιδιά που δεν παρακολούθησα και δεν ταυτίστηκα με τις ζωές τους.

Η μοναδική στιγμή που αισθάνθηκα συγκίνηση ήταν το φινάλε με τα δύο αγαπημένα τραγούδια και τις εικόνες απο αγαπημένες σκηνές να περνούν μπροστά μου.

Τέλος λοιπόν για τα μυστικά που μου χάρισαν δύο καταπληκτικές σεζόν κι ας με απογοήτευσαν οικτρά στη συνέχεια αλλά κυρίως την όμορφη συντροφιά σας για την οποία σας ευχαριστώ.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από dm10811 Παρ Δεκ 09, 2011 1:37 am

Λοιπον...Θα ξεκινησω με το οτι το ψηφισα τελειο!!!!!!!Γενικα σε σειρες που βλεπω οσο και να μου αρεσουν συνηθως το τελευταιο επεισοδιο δεν μου αρεσει...Αλλα εδω ενω δεν ηξερα τι να περιμενω και ενω ειχα ακουσει πραγματα που μου αρεσαν και που δεν μου αρεσαν εχω να πω οτι μ'αρεσε παρα πολυ!!!!!!!!Ειχε πραγματα με τα οποια ξετρελαθηκα και πραγματα που ισως να με χαλασαν και λιγο...Αλλα ετσι ηταν και τα μυστικα!!!Με καλες στιγμες,με κακες στιγμες,με νευρα και συγκινησεις και πολυ λιωσιμο και πολλα χαμογελα!!!!!Ναι λοιπον οπως ειπαν και τα παιδια στο τελος ΧΑΜΟΓΕΛΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!Και αυτο ειναι που αξιζει...

Αναλυτικος σχολιασμος μαλλον 8α υπαρξει...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από kapetanissa Παρ Δεκ 09, 2011 1:40 am

kapetanissa έγραψε:
Απ' το... μέλλον ένα έχω τώρα να σχολιάσω: είμαι τρελή, ή τη νύχτα των Λεοντιδών το βλέμμα της Εύας ήταν κάπου αλλού;

Clarabelle έγραψε:
Κρίμα που ενώ μάθαμε για όλους (έγινε αναφορά ακόμη και στον Κυριάκο) κανένας δεν είπε δυό λέξεις για το Μάνο.Τουλάχιστον μικρόψυχο. Κι όμως εκεί στην παραλία ήταν παρών. Στις σκηνές της παρέας απ τα παλιά αλλά κυρίως στα μάτια της Εύας όπου καθρεφτίζονταν οι αναμνήσεις της

Α, οκ, ΔΕΝ είμαι τρελή!
Ευχαριστώωωωωω! lol!

Καληνύχτα μας! flower
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Δεκ 09, 2011 1:43 am

kapetanissa έγραψε:
kapetanissa έγραψε:
Απ' το... μέλλον ένα έχω τώρα να σχολιάσω: είμαι τρελή, ή τη νύχτα των Λεοντιδών το βλέμμα της Εύας ήταν κάπου αλλού;

Clarabelle έγραψε:
Κρίμα που ενώ μάθαμε για όλους (έγινε αναφορά ακόμη και στον Κυριάκο) κανένας δεν είπε δυό λέξεις για το Μάνο.Τουλάχιστον μικρόψυχο. Κι όμως εκεί στην παραλία ήταν παρών. Στις σκηνές της παρέας απ τα παλιά αλλά κυρίως στα μάτια της Εύας όπου καθρεφτίζονταν οι αναμνήσεις της

Α, οκ, ΔΕΝ είμαι τρελή!
Ευχαριστώωωωωω! lol!

Καληνύχτα μας! flower


Είχαμε ακριβώς την ίδια αίσθηση. Μεγάλη της μαγκιά που κατάφερε να αφησει να φανεί η ιστορία της χωρίς λόγια. Η Εύα τελικά πήγε παρακάτω αλλά δεν ακύρωσε όσα έζησε. Αυτή η παραλία την γύρισε στις πισω της σελίδες και το έδειξε ξεκάθαρα
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από alex1 Παρ Δεκ 09, 2011 1:47 am

Ας πω και εγω 2 λόγια πριν τον αναλυτικό σχολιασμό μου αύριο πια!!!

Τέλειο το επεισόδιο,μόνο και μόνο γιατί έπεσε η αυλαία,και φυσικά υπήρξε συγκίνηση,σε πολλές σκηνες.Αλλά θα συμφωνήσω με τους περισσοτέρους οτι η σκηνή του επεισοδίου ήταν του Στεφ και της Αντιγόνης,και δεν ήταν απλά η ΣΚΗΝΗ αλλά για μένα δείχνει τι πέρασε ο Στεφ όλα αυτα τα χρόνια,απο παιδί!!!!!!!και οχι μόνο ο Στεφ!

Τεσπα,αυριο θα ολοκληρώσω τον σχολιασμό μου!!!!!



alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από maraki_ch Παρ Δεκ 09, 2011 1:48 am

kapetanissa έγραψε:Απ' το... μέλλον ένα έχω τώρα να σχολιάσω: είμαι τρελή, ή τη νύχτα των Λεοντιδών το βλέμμα της Εύας ήταν κάπου αλλού;

Αυτο το ειδα κι εγω... Και κατι περιμενα... Μια εικονα απο τις σκεψεις της Ευας.. Εστω μια κοινη σκηνη τους... Εστω μια υποψια Μαναρου... Αλλα τιποτα... Grrr

Clarabelle έγραψε:
Κρίμα που τελικά όλοι αυτοί που έκλεψαν σκότωσαν και εξαπάτησαν (οι εν ζωή τουλάχιστον) επέλεξαν μόνοι τους αν και πόσο θα τιμωρηθούν και μόνο η Αντιγόνη κάηκε στην επίγεια κόλασή της

Αυτο τωρα ειναι σιγουρο??? Γιατι εγω λιγο μπερδευτηκα και ειχα την αισθηση οτι η Αντιγονη ειναι μια χαρα!!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από gxnel Παρ Δεκ 09, 2011 1:49 am

Τελευταιος σχολιασμος....πω πολυ παραξενο μου φαινεται....ειχε γινει και αυτο μια συνηθεια...και ομορφη συνηθεια....συνηθω ς εμπαινα και περιμενα να γραψει και κανεις αλλος πριν απο μενα γιατι η μνημη μου δεν με βοηθουσε παντα....σημερα δεν διαβασα τους προηγουμενους....και ζηταω συγνωμη για το σεντονι που μαλλον θα βγει αλλα θελω να κανω grand finale Cool


λοιπον...για μενα το αποψινο ηταν αν οχι το πρωτο καλυτερο επεισοδιο αλλα το δευτερο....πες τε με χαζο ευαισθητη αλλα σημερα συγκινηθηκα τρελα σχεδον σε ολο το εργο με αποκορυφωμα το τελος.....


τι ειδαμε λοιπον.....


τα μετα της κηδειας....που μετα το γαμο πηγαμε στη κηδεια...απο τη χαρα στη λυπη...οτι και να ειχε γινει με την Νταιζη...που ειχαν
γινει πολλα...στην τελικη 2 ανθρωποι χαθηκαν.....που πειτε με και τρελη αλλα εγω δεν ηθελα τετοιο τελος για την Νταιζη(οκ τωρα πεστε να με φατε)...




Ο Ρουσσος ετοιμαζεται να ανοιξει πανια και να την κοπανησει...θα σαλπαρει σε αλλη γη και αλλα μερη...ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ η σκηνη με την
Αμαλια....το ελεγα και το ξαναελεγα αποψε ΑΜΑΛΙΑ ΕΙΣΑΙ ΨΥΧΑΡΑ!!!θα αντεξει η Αμαλια το φευγιω σου Ρουσσο και θα σου ετοιμασει και κεφτεδακια με πατατες για το δρομο....και ασε οταν το βλασταρι σου θυμηθει δεν θα σε χρειαστουμε...θα ειναι η Αμαλια εκει!!Διπλα της...γιατι αυτη δεν το σκαει...ειναι εκει και αγωνιζεται....και συ...αι σαλπαρε!!!και τελικα πανε και το λενε στην Μελιτα....η σκηνη αυτη ευτυχως που ηταν η Αμαλια και ο Ρουσσος γιατι η Μελιτα δεν μου αρεσε καθολου....επεστρεψαν τα βογκητα στη παρεα μας και δεν ηθελα καθολου....και μετα απο το bye bye father....το Μελιτονι παθαινει κριση....που εμενα μου αρεσε το παιξιμο της...οκ δεν ηταν και τελειο-οχι οτι εχω και τις γνωσεις να την κρινω και στη λεπτομερεια- αλλα μαρεσε η σκηνη...και η Αμαλια να προσπαθει να την ηρεμησει.....πολυ καλη σκηνη!





Ειχαμε τη συναντηση με τον Αραβαντινο....καλα και μερα εχει φανερωθει ο Αραβαντινος...δεν χαθηκε ο κοσμος να βρεθειτε μερα Ερι
μου...Μια χαρα τον μεγαλωσε τον Λουκα ο Βενετης κ.Αραβαντινε...και ειναι κριμα ναι που δεν ηρθες νωριτερα να δεις τα παιδια σου,ειναι κριμα που εχουν γινει τοσα,ειναι κριμα που φευγεις παλι...λες και οσο ησουν εδω καλυφθηκε το κενο...αλλα φευγεις!!!!και αυτο οτι λετε καληνυχτα και οχι αντιο εμενα δεν με επεισε...παλι στη σιωπη του επιστρεφει...την εκδικηση του την πηρε και τωρα λουης....μαθαμε και για την συνεργασια του με τον Αστυνομο....του εστειλε και το δωρακι και αντε γεια τα λεμε.....οπως και να χει δυνατη σκηνη Αραβαντινου-Λουκα-Ερις....





να σας την πω την αληθεια μου δεν καταλαβα γιατι επρεπε να χωρισουν Ερι-Στεφ....και δεν καταλαβα και πως το προβλημα σε μια
νυχτα λυθηκε...αλλα επρεπε να ειναι μαζι και τελικα τα καταφεραν....πολυ ωραιες οι σκηνες τους και ειδικα αυτη της Εριετας μπροστα στη τζαμαρια που ειπε σ'αγαπω......





πολυ δυνατη και ξεχωριστη η σκηνη Στεφανου – Αντιγονης...πολλα respect και στους 2 αξιζουν....ο Στεφανος να της μιλαει
για ολα τα λαθη της...και πως θα ηταν αλλιως ολη η ιστορια τους η Αντιγονη να δακρυζει και στο τελος με τη φωτογραφια
του Αγγελου να κλαιει....Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ 195890 Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ 195890 Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ 195890





αφου επανηλθε λιγο ο Ηλιας ηρθε το τελος...δεν ξερω ποσα respect και oscar να δωσω στον κ.ΑρζογλουΤηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ 195890 Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ 195890 Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ 195890 ...η σκηνη απλα με γονατισε...πολυ κλαμα...ηταν πολυ δυνατη σκηνη με τη δαφνη να βρισκει το πατερα της νεκρο....









και αφου βαλαν τους ορους τους μιλησαν με το Ρουσσο ανελαβαν το γραφειο τελικα Νορα-Λουκας...ΝΑΙ Ρουσσο τα παιδια ηταν παντα εκει και διπλα στην Αμαλια και στη Μελιτα...ασχετα αν το αξιζε η κορη σου η οχι...και ΝΑΙ Ρουσσο το αξιζαν με το παραπανω τα
παιδια.....και Ναι Λουκακο..να ακους την Νορα!!!




υ.γ1..τι κουκλα η Νορα...υ.Γ2 αντε να χτιζουμε σιγα σιγα...φερτε τα σχεδια....υ.γ3...τι τροπος να πει η Στελλα τα ευχαριστα στον
Ευκλειδη...φαντασου να μην σκεφτοταν την υγεια του τι θα του ελεγε...





15χρονια μετα....





τις διαφωνειες που ειχα στην επιλογη του Θεοχαρη για να παιξει τον Αρη τις ειχα πει...ε δεν αλλαξε και η γνωμη μου και πολυ...τελοσπαντων....





μου αρεσε η μεταβαση ολων 15χρονια μετα....


με τα παιδια τους και τις ζωες τους....ειδαμε και τα νεα ζευγαρακια....





μου αρεσε που τους ειδα να κανουν τις ιδιες πλακες Νικολας-Λουκας...μου αρεσε που η κορη της Ευας εχει προτυπο τον παππου
Κυριακο...τι γελιο εριξα θεεε μου... Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ 191984

που το φαν κλαμπ του Ρουσσου ενωθηκε....που η Στελλα τζουνιορ πηρε και αυτη απο παππου γονιδιο....





και η τελευταια σκηνη...με τη παλια και τη νεα παρεα...ηταν η καλυτερη σκηνη ever....περιμενα οτι θα επαιζαν και τα 2 τραγουδια..και με συγκινησε ιδιαιτερα που εδειχνε σκηνες απο τους παλιοτερους κυκλους με ολους τους πρωταγωνιστες.....εδω και αν συγκηνηθηκα....




Υ.Γ....και εδω το σεντονι θα τελειωσει....βγηκε μεγαλος ο σχολιασμος....και δεν ξερω αν θα κατσει και καποιος να το διαβασει ολο...εμενα θα μου λειψει πολυ η συνηθεια μου...να ψηνω καφε 7 παρα 10 και να στηνομαι να δω μυστικα...θα μου λειψει Η ΠΑΡΕΑ....τα γελια και τα κλαματα...η Νορα και ο Λουκας...που ηταν οι αγαπημενοι μου...θα μου λειψει μεχρι και η Μελιτα γιατι εκει ξεσπαγα τα νευρα μου.Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ 191984 ...θα μου λειψει ο σχολιασμος μετα...που διαβαζα καποιους αλλους σχολιασμους...που νευριαζα με καποιους αλλους...το κοκκινισμα ή το πρασινισμα....σε πολλα με πολλους διαφωνουσα και ειχαμε αλλη οπτικη για τη σειρα....αλλα εμενα αυτη η σειρα με κρατησε με κερδισε και με συγκινησε πολλες φορες....και οι οποιες ατελειες της ειχαν τη νοστιμαδα
τους....ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ.Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ 94762


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gxnel στις Παρ Δεκ 09, 2011 1:56 am, 1 φορά
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 5 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης