Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι»

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι» Empty Παναγιώτης Πετράκης: «Δεν καταλαβαίνω γιατί κολλάμε στα τούρκικα»

Δημοσίευση από Ntinaki Agapaei Petraki Πεμ Αυγ 23, 2012 12:31 pm

Ένας πολυτάλαντος και χαρισματικός άνθρωπος και ένας ηθοποιός με φωνή επαγγελματία τραγουδιστή. Αυτός είναι ο Παναγιώτης Πετράκης που έγινε γνωστός στο ευρύ κοινό μέσα από την καθημερινή σειρά «Τα μυστικά της Εδέμ». Ο γνωστός ηθοποιός σε συνέντευξή του στο «Λοιπόν» και την δημοσιογράφο Κατερίνα Σταυρίδου, μίλησε για την «ανατολίτικη κουλτούρα» των Ελλήνων και τη «μόδα» με τα τούρκικα σίριαλ.

Όσον αφορά τα τούρκικα σίριαλ, ο γνωστός ηθοποιός δήλωσε «Αναρωτιέμαι γιατί μόνο τούρκικα; Αφού υπάρχουν κι άλλες χώρες που κάνουν παραγωγές, οι οποίες φαντάζομαι ότι μπορούν να αγοραστούν επίσης φτηνά. Δεν καταλαβαίνω γιατί κολλάμε στα τούρκικα».

«Δεν θέλω να πιστέψω ότι ταιριάζει περισσότερο η κουλτούρα μας. Ότι μας δέρνει ακόμη τρελή τουρκιά το ξέρω, φαίνεται και στη μουσική μας παραγωγή και σε πολλά. Αλλά καλό θα ήταν να αρχίσουμε λίγο να αποτινάζουμε αυτή την ανατολίτικη κουλτούρα» κατέληξε ο Παναγιώτης Πετράκης.

Πηγή: http://www.entertv.gr/2012/08/23/media/panagiotis-petrakis-den-katalaveno-giati-kollame-sta-tourkika/
Ntinaki Agapaei Petraki
Ntinaki Agapaei Petraki
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στον δικο μου Πετρακικο κοσμο!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης<3 I love dreams,music,theatre,life,cinema and books<3

https://www.facebook.com/PanPetrakisFanClub

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι» Empty Απ: Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι»

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Πεμ Αυγ 23, 2012 12:45 pm

: thanks :
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι» Empty Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι»

Δημοσίευση από Ntinaki Agapaei Petraki Παρ Αυγ 24, 2012 9:48 am

Ο γνωστός και επιτυχημένος ηθοποιός που έχει ταλέντο και ως τραγουδιστής, κάτι που απέδειξε στο «Just the two of us» κατακτώντας την πρώτη θέση, παραδέχεται ότι τα τελευταία δυο χρόνια ζει μόνο από το τραγούδι.

Σε ερώτηση που του έκαναν για το αν περίμενε να συμβεί όλο αυτό που ζούμε, απάντησε: «Όχι, δεν φανταζόμουν ότι θα φτάναμε σε τέτοιο σημείο, αλλά φτάσαμε. Το μόνο που ελπίζω,χωρίς να ξέρω αν η ελπίδα μου έχει βάση ή αν είναι στον αέρα, είναι ότι αυτός θα είναι ο χειρότερος χειμώνας και από εκεί και έπειτα τα πράγματα θα φτιάχνουν. Τα τελευταία δυο χρόνια ζω αποκλειστικά από το τραγούδι».

Ο Παναγιώτης Πετράκης δηλώνει πολύ αισιόδοξος: «Δεν ξέρω γιατί, αλλά έχω μια, ίσως και αδικαιολόγητη , αισιοδοξία ότι τα πράγματα θα πάνε καλά και σε ό, τι αφορά εμένα και σε ό, τι αφορά τη γενικότερη κατάσταση».

Πηγή: http://www.entertv.gr/2012/08/24/lifestyle/panagiotis-petrakis-ta-teleftea-dio-chronia-zo-apo-to-tragoudi/





Edit by L_aquila
Μην ανοίγεις πολλά τοπικ για το ίδιο θέμα.
1η προειδοποίηση
1.2 Μετά από τρεις (3) προειδοποιήσεις ένας λογαριασμός μπορεί να αποκλειστεί προσωρινά για διάρκεια, ανάλογη της σοβαρότητας της παράβασης. Η παράκαμψη του αποκλεισμού με τη δημιουργία δεύτερου λογαριασμού δεν επιτρέπεται. Αν ένας χρήστης έχει αποκλειστεί πολλαπλά αλλά εξακολουθεί να παραβιάζει τους κανόνες, τότε μπορεί να αποκλειστεί μόνιμα, ανάλογα το ‘βάρος’ των κατά καιρούς παραβιάσεών του.
Ntinaki Agapaei Petraki
Ntinaki Agapaei Petraki
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στον δικο μου Πετρακικο κοσμο!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης<3 I love dreams,music,theatre,life,cinema and books<3

https://www.facebook.com/PanPetrakisFanClub

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι» Empty Απ: Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι»

Δημοσίευση από Ntinaki Agapaei Petraki Παρ Αυγ 24, 2012 10:04 am

Παναγιώτης Πετράκης: «Δεν καταλαβαίνω γιατί κολλάμε στα τούρκικα»

Ο Παναγιώτης Πετράκης μίλησε για τα τουρκικά σίριαλ!

«Αναρωτιέμαι γιατί μόνο τούρκικα; Αφού υπάρχουν κι άλλες χώρες που κάνουν παραγωγές, οι οποίες φαντάζομαι ότι μπορούν να αγοραστούν επίσης φτηνά. Δεν καταλαβαίνω γιατί κολλάμε στα τούρκικα» είπε χαρακτηριστικά σε συνέντευξή του στο Λοιπόν!

«Δεν θέλω να πιστέψω ότι ταιριάζει περισσότερο η κουλτούρα μας. Ότι μας δέρνει ακόμη τρελή Τουρκιά το ξέρω, φαίνεται και στη μουσική μας παραγωγή και σε πολλά. Αλλά καλό θα ήταν να αρχίσουμε λίγο να αποτινάζουμε αυτή την ανατολίτικη κουλτούρα» κατέληξε ο ηθοποιός.

Πηγή: http://www.gossip-tv.gr/Media/story/209313/panagiotis-petrakis-den-katalavaino-giati-kollame-sta-toyrkika
Ntinaki Agapaei Petraki
Ntinaki Agapaei Petraki
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στον δικο μου Πετρακικο κοσμο!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης<3 I love dreams,music,theatre,life,cinema and books<3

https://www.facebook.com/PanPetrakisFanClub

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι» Empty Ο Παναγιώτης Πετράκης για την τηλεόραση

Δημοσίευση από Ntinaki Agapaei Petraki Παρ Αυγ 24, 2012 10:09 am

Ο ηθοποιός Παναγιώτης Πετράκης μίλησε στο περιοδικό «Λοιπόν» για την κατάσταση της τηλεόρασης, η απογοήτευσή του είναι ολοφάνερη.

Συγκεκριμένα, στην ερώτηση για το πως βλέπει τα πράγματα στην τηλεόραση, είπε: «Ανύπαρκτα! Είναι στο κενό, στον αέρα, απλήρωτες δουλειές, παραγωγές που είναι αμφίβολο αν θα ξεκινήσουν…Έχω κάνει μια μεγάλη συμμετοχή στους «Βασιλιάδες» και ακόμα δεν ξέρουμε καν αν θα προβληθεί. Και στην τηλεόραση είναι ζόρικα τα πράγματα».

Η ελληνική σειρά τα «Μυστικά της Εδέμ», στην οποία πρωταγωνιστούσε, αδιαμφισβήτητα ήταν μια από τις πιο επιτυχημένες σειρές. Κατά πόσο δύσκολο ή εύκολο είναι για τον Παναγιώτη Πετράκη να ξαναδούμε τέτοια δουλειά στην τηλεόραση; Ο ίδιος, απαντά: «Στο άμεσο μέλλον ναι, θεωρώ ότι θα αργήσει να γίνει κάτι τέτοιο. Ξέρεις, ήταν οι συγκυρίες πολλές που την έκαναν καλή αυτή τη δουλειά. Ξεκινώντας από το σενάριο που είχε τη μερίδα του λέοντος. Είχε μια πολύ σωστή σκηνοθεσία, γρήγορη, με εναλλαγές, με πολλούς εξωτερικούς χώρους, είχε δυνατό καστ».

Πηγή: http://www.entertv.gr/2012/08/23/media/o-panagiotis-petrakis-gia-tin-tileorasi/
Ntinaki Agapaei Petraki
Ntinaki Agapaei Petraki
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στον δικο μου Πετρακικο κοσμο!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης<3 I love dreams,music,theatre,life,cinema and books<3

https://www.facebook.com/PanPetrakisFanClub

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι» Empty Απ: Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι»

Δημοσίευση από ProudMaslowqueen Παρ Αυγ 24, 2012 10:38 am

: thanks :
ProudMaslowqueen
ProudMaslowqueen
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Palm Woods!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης-Βig Time Rush (James Maslow!)!!!!!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι» Empty Απ: Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι»

Δημοσίευση από ProudMaslowqueen Παρ Αυγ 24, 2012 10:42 am

Πες τα ρε Παναγιωτη...Εχω βαρεθει να ανοιγω την τηλεοραση και να πεφτω πανω σε τουρκικα...Ελεος πια!
ProudMaslowqueen
ProudMaslowqueen
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Palm Woods!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης-Βig Time Rush (James Maslow!)!!!!!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι» Empty Απ: Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι»

Δημοσίευση από ProudMaslowqueen Παρ Αυγ 24, 2012 10:44 am

: thanks :
ProudMaslowqueen
ProudMaslowqueen
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Palm Woods!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης-Βig Time Rush (James Maslow!)!!!!!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι» Empty Απ: Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι»

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Παρ Αυγ 24, 2012 12:00 pm

: thanks :
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι» Empty Απ: Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι»

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Παρ Αυγ 24, 2012 12:01 pm

: thanks :
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι» Empty Απ: Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι»

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Παρ Αυγ 24, 2012 12:04 pm

: thanks :
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι» Empty Απ: Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι»

Δημοσίευση από Ntinaki Agapaei Petraki Κυρ Αυγ 26, 2012 10:24 am

Σε τι βάζει «στοπ» ο Παναγιώτης Πετράκης;

Σε τι βάζει στοπ ο Παναγιώτης Πετράκης; «Βάζω στοπ σε ό,τι έχει σχέση με την προσωπική μου ζωή. Εκεί, όχι δεν το διαπραγματεύομαι» τονίζει ο ηθοποιός!

Και αποκάλυψε πώς υπήρχαν δημοσιεύματα ανυπόγραφα που τον έχουν στενοχωρήσει. «Έχουν υπάρξει δημοσιεύματα, συνήθως ανυπόγραφα, με μία κριτική η οποία δυστυχώς 'ηταν εμπαθής και αβάσιμη, αυτό με ενοχλεί. Δέχομαι την αρνητική κριτική, εφόσον είναι εμπεριστατωμένη και δικαιολογημένη, γιατί με βοηθάει κι εμένα να δω κάποια πράγματα που ίσως δεν είχα προσέξει!

Πηγή: http://www.gossip-tv.gr/showbiz/story/209565/se-ti-vazei-stop-o-panagiotis-petrakis
Ntinaki Agapaei Petraki
Ntinaki Agapaei Petraki
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στον δικο μου Πετρακικο κοσμο!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης<3 I love dreams,music,theatre,life,cinema and books<3

https://www.facebook.com/PanPetrakisFanClub

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι» Empty Απ: Παναγιώτης Πετράκης: «Τα τελευταία δυο χρόνια ζω από το τραγούδι»

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Κυρ Αυγ 26, 2012 1:28 pm

: thanks :
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης