Δάφνη και Νικόλας

Σελίδα 2 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από evanna Την / Το Σαβ Δεκ 12, 2009 11:16 am

Εγω παιδια πιστευω πως θα κολακευτει απο το φλερτ ενος τοσου γοητευτικου αντρα αλλα δεν νομιζω να προχωρησει το πραγμα περαιτερω εκτος πια αν η σχεση της με το Νικολα ειναι σε τοσο ασχημη κατασταση!!!
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από tinaki18 Την / Το Σαβ Ιαν 16, 2010 4:03 pm

ξεκιναω και εγω λοιπον :1) Η ΔΑΦΝΗ ΕΧΕΙ ΥΠΟΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΙΚΟΛΑ ΜΙΑ ΑΠΟΡΥΨΗ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΗΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ !
2) Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ !!!
3 ) Η ΔΔΑΦΝΗ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ !
4 ) ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΟΜΟΣ ΤΟΝ ΝΙΚΟΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΓΤ ΟΠΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΧΟΥΝ ΧΕΙΜΕΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ !
tinaki18
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ Μ !:)
Ασχολίες : -μουσικη -βολτεσ με φιλουσ- υπολογιστη- και φυσικα να βλεπω οποτε προλαβενω μυστικα της εδεμ

Δημοσίευση από rache[L] Την / Το Σαβ Ιαν 16, 2010 5:06 pm

Pennaki_loukanoriki έγραψε:εε οχι!!παιδια αυτος επρεπε να ειναι ο μπελος...οχι ο καλαθας!!οχι εκεινος δεν ειναι ομορφος αλλα αυτο μου αρεσει περισσοτερο για το νορακι..για να ζηλεψει ο λουκακος μας φυσικα!
μια χαρα ειναι ο καλα9ας! Snif (( απλα το παιζει αγα9ουλης και χαζουλης!για να πω την αλη9εια ουτε εμενα μου αρεσει ο τροπος που την πεφτει στη νορα αλλα παμε αλλου γιατι ειμστε off topic!

rache[L]

Δημοσίευση από zwi Την / Το Σαβ Ιαν 16, 2010 10:10 pm

να μείνουν μαζί ευτυχισμένοι με φασολάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Κυρ Ιαν 17, 2010 3:55 am

Ο Νικόλας και η Δάφνη αγαπιούνται δεν ξέρω αν και κατα πόσο είναι ερωτευμένοι αλλά αγαπιούνται και φυσικά θα υπάρχουν μικροπροβλήματα στη σχέση τους,όπως σε όλες αλλά θα τα ξεπερνούν :D

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από mimi Την / Το Κυρ Ιαν 17, 2010 11:22 am

το ζευγαράκι της σειράς μας που αναβλύζει ζεστασιά και αγάπη
και ελπίζω η Κυρία Ακρίτα να μην τους μπλέξει κι αυτούς
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Δαφνη - Νικόλας ...

Δημοσίευση από CineFreak Την / Το Τετ Μαρ 10, 2010 12:18 pm

ΑΝΑΛΥΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΚΑΠΟΥΤΣΙΝΟ :

ο Νικόλας γενικά είναι πιστός στον χαρακτήρα που του έδωσαν : γιαλαντζί ιδεολόγος, κομπλεξάρα του κερατά, και, ας το παραδεχτούμε πια, δεν αγαπάει τη Δάφνη, απλά την έχει συνηθίσει 15 χρόνια να του είναι αφοσιωμένη, νιώθει ασφάλεια με αυτό, δεδομένης και της πρόσφατης τάπας που έφαγε από την Εύα ...
τώρα που αυτή πήρε πρωτοβουλία και έβαλε τον αδερφό της σε προτεραιότητα, ένιωσε παραγκωνισμένος (ίσως με το δίκιο του σε κάποιο βαθμό), και ακριβώς επειδή δεν νιώθει αγάπη γι αυτήν, του είναι εύκολο να κακιώσει και να φύγει από το σπίτι ... δεν είναι τυχαίο που ΚΑΙ η Δάφνη δε ζήτησε τη γνώμη του για την πώληση ... μη νομίζετε πως δε νιώθει η κοπέλα ότι ΤΕΛΙΚΑ την παντρεύτηκε επειδή είχαν παιδί και όχι γιατί είναι τρελά ερωτευμένος μαζί της, απλά βολεμένος και με κομμένα τα φτερά του από εμπρησμούς, δικαστήρια, Εύα, ταξί ... γι αυτό και δε νιώθει την υποχρέωση να τον ενημερώσει αλλά αποφασίζει ερήμην του - τον έχει και αυτή υποσυνείδητα "στον πάγο" ... ΔΕΝ έχει ξεχάσει το κάζο που της έκανε πέρυσι... πιστεύω πως αν δεν ήταν το παιδί ΟΥΤΕ ΚΑΙ η Δάφνη θα τον παντρευόταν ...

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑ ... συμφωνούτε ή διαφωνούτε ???

Flkia
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Δημοσίευση από Materialgirl Την / Το Τετ Μαρ 10, 2010 1:49 pm

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου λέξη προς λέξη. Άντε να χωρίσουν επιτέλους να βρει η Δάφνη έναν άντρακλα με όλη τη σημασία της λέξεως. Σιγά μην ξεμείνει η ΘΕΑ με τον κουλό που της πέφτει πραγματικά πολύ λίγος και εσωτερικά και εξωτερικά. Συγνώμη αλλά αυτή η γυναικάρα με τις ατελείωτες ποδάρες δεν είναι για τα δόντια του Νικόλα. Έχετε δει το σώμα της Δάφνης με τα μίνι φορέματα;;;ΓΥΝΑΙΚΑΡΑ με τα όλα της. Και πολύ του πέφτει. Ο Νικόλας πάντα είχε κόμπλεξ κατωτερότητας απένατι στο Μάνο και το αποδεικνύει άλλη μια φορά.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από soso Την / Το Τετ Μαρ 10, 2010 9:45 pm

Materialgirl έγραψε:Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου λέξη προς λέξη. Άντε να χωρίσουν επιτέλους να βρει η Δάφνη έναν άντρακλα με όλη τη σημασία της λέξεως. Σιγά μην ξεμείνει η ΘΕΑ με τον κουλό που της πέφτει πραγματικά πολύ λίγος και εσωτερικά και εξωτερικά. Συγνώμη αλλά αυτή η γυναικάρα με τις ατελείωτες ποδάρες δεν είναι για τα δόντια του Νικόλα. Έχετε δει το σώμα της Δάφνης με τα μίνι φορέματα;;;ΓΥΝΑΙΚΑΡΑ με τα όλα της. Και πολύ του πέφτει. Ο Νικόλας πάντα είχε κόμπλεξ κατωτερότητας απένατι στο Μάνο και το αποδεικνύει άλλη μια φορά.

Πού να δεις και την πραγματική γυναίκα του.. Αλαλη,θα μείνεις!Σε προειδοποιώ! Αστα..Αστα..
Εγώ πάλι είμαι 100% μαζί του,γιατί απλούστατα οι πραγματικοί μαγκες,όπως επιμένω πως έχει το υλικό να γίνει ο Μανος (ειδικά,για να του δώσω τη Θεά),φτιάχνονται μόνοι τους και δε στηρίζονται ούτε στις πλάτες της συζύγου και του μπαμπά της,ούτε στις πλάτες του έρωτά τους,ούτε και στις πλάτες των βιολογικών ή μη αδελφών τους..
Ανεβαινουν μόνοι τους,στηριζόμενοι στις δικές τους πλάτες κι έτσι είναι μάγκες πραγματικοί κι όχι τζάμπα!(faux για τους γαλλομαθείς)
Το κοντέρ μηδενίζεται λοιπόν κι ο Λυτρας θα φιάξει μόνος του το νεο μεγαλειο!
Αυτή τη στιγμή σ όλους κάτι χρωστάει..Πόσο αντριλίκι να 'ναι αυτό;;

Υγ, Εχει υποσχεθεί κι ένα γυάλινο,πύργο μη ξεχνιόμαστε!
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από spy Την / Το Τετ Μαρ 10, 2010 9:48 pm

Materialgirl έγραψε:Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου λέξη προς λέξη. Άντε να χωρίσουν επιτέλους να βρει η Δάφνη έναν άντρακλα με όλη τη σημασία της λέξεως. Σιγά μην ξεμείνει η ΘΕΑ με τον κουλό που της πέφτει πραγματικά πολύ λίγος και εσωτερικά και εξωτερικά. Συγνώμη αλλά αυτή η γυναικάρα με τις ατελείωτες ποδάρες δεν είναι για τα δόντια του Νικόλα. Έχετε δει το σώμα της Δάφνης με τα μίνι φορέματα;;;ΓΥΝΑΙΚΑΡΑ με τα όλα της. Και πολύ του πέφτει. Ο Νικόλας πάντα είχε κόμπλεξ κατωτερότητας απένατι στο Μάνο και το αποδεικνύει άλλη μια φορά.

Συμφωνώ απόλυτα. Σημερα το απέδειξε για άλλη μια φορά. Στη Δάφνη αξίζουν τα καλύτερα!! Το έχει πει και η ίδια η Ακριτα ότι ο Νικόλας είχε ανέκαθεν κόμπλεξ κατωτερότητας. Ας τα βρει με τον εαυτό του πρώτα και μετά τα ξαναλέμε.
spy
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από corazon Την / Το Τετ Μαρ 10, 2010 10:21 pm

CineFreak έγραψε:ΑΝΑΛΥΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΚΑΠΟΥΤΣΙΝΟ :

ο Νικόλας γενικά είναι πιστός στον χαρακτήρα που του έδωσαν : γιαλαντζί ιδεολόγος, κομπλεξάρα του κερατά, και, ας το παραδεχτούμε πια, δεν αγαπάει τη Δάφνη, απλά την έχει συνηθίσει 15 χρόνια να του είναι αφοσιωμένη, νιώθει ασφάλεια με αυτό, δεδομένης και της πρόσφατης τάπας που έφαγε από την Εύα ...
τώρα που αυτή πήρε πρωτοβουλία και έβαλε τον αδερφό της σε προτεραιότητα, ένιωσε παραγκωνισμένος (ίσως με το δίκιο του σε κάποιο βαθμό), και ακριβώς επειδή δεν νιώθει αγάπη γι αυτήν, του είναι εύκολο να κακιώσει και να φύγει από το σπίτι ... δεν είναι τυχαίο που ΚΑΙ η Δάφνη δε ζήτησε τη γνώμη του για την πώληση ... μη νομίζετε πως δε νιώθει η κοπέλα ότι ΤΕΛΙΚΑ την παντρεύτηκε επειδή είχαν παιδί και όχι γιατί είναι τρελά ερωτευμένος μαζί της, απλά βολεμένος και με κομμένα τα φτερά του από εμπρησμούς, δικαστήρια, Εύα, ταξί ... γι αυτό και δε νιώθει την υποχρέωση να τον ενημερώσει αλλά αποφασίζει ερήμην του - τον έχει και αυτή υποσυνείδητα "στον πάγο" ... ΔΕΝ έχει ξεχάσει το κάζο που της έκανε πέρυσι... πιστεύω πως αν δεν ήταν το παιδί ΟΥΤΕ ΚΑΙ η Δάφνη θα τον παντρευόταν ...

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑ ... συμφωνούτε ή διαφωνούτε ???

Flkia

εγώ συμφωνούτε απόλυτα!! δεν ξέρω αν μου φταίει ο ρόλος ή ο ηθοποιός που παίζει το ρόλο ή και τα δύο μαζί, πάντως όχι νιόπαντρο ζευγάρι δεν θυμίζουν, ούτε καν ερωτευμένο. Ίσως το πιο ξενέρωτο ζευγάρι στην ιστορία της παγκόσμιας σαπουνόπερας

corazon

Δημοσίευση από laoura Την / Το Πεμ Μαρ 11, 2010 11:02 am

Μεταφέρω κι αυτό από το σχολιασμό μου
Για τη Δάφνη ότι και να πω είναι λίγο. Είναι σπάνιο πλάσμα και είναι συγκλονιστικό το μεγαλείο της ψυχής της και το απώθεμα αγάπης που έχει μέσα της. Ο Νικόλας απαράδεκτος και πραγματικά αυτά που της έλεγε ήταν βλακείες. Βλέπεις τη γυναίκα σου να υποφέρει και να βασανίζεται και εσύ το ρίχνεις στην τρελή και δείχνεις το πόσο εγωιστής είσαι ασχολούμενος με αηδίες, γυρίζεις πλευρό και κοιμάσαι;Η Δάφνη απέδειξε για άλλη μια φορά ότι είναι γυναίκα με ψυχή, κότσια και τσαγανό. Ενώ ο Νικόλας το πόσο σαθρό είναι το προφίλ του ιδεολόγου που προβάλλει προς τα έξω. Η ιδεολογία είναι στάση ζωής, όχι βολή. Ας κάνει κάτι ο ίδιος να αφήσει περιουσία στο γιο του, γιατί έτσι κι αλλιώς θα έχει πρόβλημα όταν μάθει ο μικρός τι έκανε ο μπαμπάς του στη μαμά του. Θέλω η Δάφνη να το φθάσει ως το τέλος. Ήμουν αρνητική στο να παντρευτεί η Δάφνη το Νικόλα, γιατί πιστεύω ότι δεν της αξίζει. Αλλά από τη στιγμή που έγινε περίμενα ο Νικόλας να της δείχνει κάθε στιγμή πόσο την αγαπάει, γιατί της το χρωστάει άλλωστε. Να μη θυμηθώ την αισχρή συμπεριφορά του όταν η Δάφνη ήταν έγκυος και κατά τη διάρκεια της λοχίας. Πρέπει να μπει στη ζωή της κάποιος που θα την ερωτευθεί, θα την αγαπήσει και θα την κανεί ευτυχισμένη, θα εκτιμήσει την ψυχή της και θα της χαρίσει απλόχερα την ευτυχία. Αυτή η γυναίκα το αξίζει.
Δεν κατάλαβα τι εννοείς ότι δεν της χρωστάει τίποτα για το ότι την παρατησε νύφη. Την πρόδωσε και την πλήγωσε. Της χρωστάει συγγνώμη και ευχαριστώ (όχι τις λέξεις, αλλά την ουσία και πράξεις που θα το αποδεικνύουν), της χρωστάει στιγμές ευτυχίας και πολλή αγάπη.

laoura

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Μαρ 11, 2010 11:11 am

Δεν θεωρώ ότι ο Νικόλας χρωστάει στη Δάφνη από την άποψη ότι της έκανε ένα μεγάλο κακό το οποίο όμως επιδιόρθωσε και επειδή πλέον είναι παντρεμένοι, αν νιώθει η Δάφνη ότι ο Νικόλας της χρωστάει κακώς τον παντρεύτηκε. Δεν θεωρώ ότι είναι έτσι. Άλλλωστε νομίζω ότι το σκηνικό με την Αμερική ήταν τρανή απόδειξη της αγάπης του για εκείνη. Μην ξεχνάμε επίσης ότι η Δάφνη τον εμπιστεύεται πλήρως, τον έβαζε μέχρι και να πηγαινοφέρνει την εγκυμονούσα Εύα. Δεν θεωρώ ότι το πρόβλημα σε αυτή τη σχέση είναι η έλλεψη αγάπης ή ότι ο ένας χρωστάει στον άλλον και δεν είναι ίσοι μέσα σε αυτή τη σχέση.

Επιπλέον είμαι της άποψης ότι για να χαλάσει ένας γάμος πάντα φταίνε δύο κι όχι μόνο ο ένας.

Το συγκεκριμένο ζευγάρι -για μένα- έχει πρόβλημα επικοινωνίας. Δεν τους έχουμε δει ποτέ να συζητούν το θέμα της Εύας και γενικά σπάνια τους βλέπουμε να συζητούν για σοβαρά θέματα που αφορούν και τους δυό τους.

Όσο για το φλέγον ζήτημα, για μένα το ότι η Δάφνη μέσα στα μεσάνυχτα πήγε να κάνει μια κουβέντα στο Νικόλα και "δεν της έκατσε" δεν σημαίνει ότι πρέπει να πάρει αποφάσεις μόνη της! Ας προσπαθούσε να το ξανασυζητήσει το πρωί.

Η Δάφνη έκανε προχτες αυτό για το οποίο κατηγόρησε το Νικόλα τότε με την Αμερική, πήρε αποφάσεις και για τους δυό τους ερήμην του. Και ενώ τότε ο Νικόλας ξέρουμε ότι το σκεφτόταν αλλά τίποτα δεν είχε αποφασίσει και δεν θα αποφάσιζε πριν μιλήσει μαζί της, η Δάφνη καθαρά πήγε να κάνει ανακοινώσεις! Για μένα λοιπόν ήταν μεγάλο φάουλ.

Συν ότι διαφωνώ στο να βοηθήσουν πάλι το Μάνο στον οποίο επίσης θεωρώ ότι δεν χρωστάνε τίποτα!!!

Όσο για το κόμπλεξ του Νικόλα που αναφέρθηκε παραπάνω αυτό έχει να κάνει με τον τρόπο που μεγάλωσε σε σχέση με τον αδερφό του, η Δάφνη δεν νομίζω να του προκαλεί τέτοια συναισθήματα. Εγω βλέπω ότι την αγαπάει και δεν μπορεί χωρίς εκείνη, ειδικά τότε με την Αμερική φάνηκε. Ίσως φεύγοντας (που ούτε κι αυτό είναι λύση, ειδικά η πρώτη λύση όπως την έχει ο Νικόλας) προσπαθεί να την λογικέψει, θα δούμε.

Συνοψίζοντας -για μένα- φάουλ η Δάφνη που αποφασίζει μόνη της και ανακοινώνει χωρίς να συζητήσει πρώτα, φάουλ κι ο Νικόλας που σαν λύση σκέφτηκε το διαζύγιο ειδικά με ένα παιδί μέσα στη μέση.

Θέλω να πιστεύω ότι αυτή η διάλυση διαρκείας θα γίνει με σκοπό να μπουν οι σωστές βάσεις σε αυτή τη σχέση που προσωπικά θέλω πολύ να ευδοκιμήσει!

KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

http://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Μαρ 11, 2010 11:50 am

Περιμένω να δω πως θα δοθεί ο καυγάς αυτών των δύο. Σίγουρα ποτέ δεν φταίει μόνο ο ένας απ τους δύο.

Να συμπληρώσω όμως κάτι. Η Δάφνη είναι άνθρωπος με αίσθημα δικαίου. Δεν ξεχνάει οτι την κατασκήνωση την αγόρασε για λογαριασμό της ο Μάνος και μάλιστα χωρίς να το πει πουθενά. Επίσης την περίοδο που η Δάφνη ήταν καταχρεωμένη και πάλι ο Μάνος την ξελάσπωσε και πάλι το έκανε κρυφά απ όλους. Είναι απο εκείνες τις πράξεις του Μάνου που έκαναν το θεατή να σκεφτεί οτι δεν είναι μόνο αυτό που βλέπει αλλά και αυτό που υπάρχει κάτω απ το ορατό με πρώτη ματιά.

Αυτό που κάνει τώρα είναι η ανταπόδωση του καλού ανθρώπου που δεν ξεχνάει οτι κάποτε τον ευεργέτησαν.

ΑΛΛΑ. Το πρώτο που θα έπρεπε να κάνει είναι να το συζητήσει με το Νικόλα. Οι σχέσεις και ακόμη περισσότερο οι γάμοι δεν κρατούν παίζοντας διελκυνστίδα. Όταν ο καθένας τραβάει απο διαφορετική μεριά κάποια στιγμή το σκοινί σπάει. Ίσως τώρα να είναι η στιγμή να αναθεωρήσουν τον τρόπο που λειτουργεί η σχέση τους γιατί μόνο δημοκρατικός δεν είναι. Νομίζω οτι αν η Δάφνη εξηγούσε μερικά πράγματα στο Νικόλα εκείνος θα συναποφάσιζε την πωληση και δεν θα υπήρχε πρόβλημα.

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από spy Την / Το Πεμ Μαρ 11, 2010 12:24 pm

Clarabelle έγραψε:
Περιμένω να δω πως θα δοθεί ο καυγάς αυτών των δύο. Σίγουρα ποτέ δεν φταίει μόνο ο ένας απ τους δύο.

Να συμπληρώσω όμως κάτι. Η Δάφνη είναι άνθρωπος με αίσθημα δικαίου. Δεν ξεχνάει οτι την κατασκήνωση την αγόρασε για λογαριασμό της ο Μάνος και μάλιστα χωρίς να το πει πουθενά. Επίσης την περίοδο που η Δάφνη ήταν καταχρεωμένη και πάλι ο Μάνος την ξελάσπωσε και πάλι το έκανε κρυφά απ όλους. Είναι απο εκείνες τις πράξεις του Μάνου που έκαναν το θεατή να σκεφτεί οτι δεν είναι μόνο αυτό που βλέπει αλλά και αυτό που υπάρχει κάτω απ το ορατό με πρώτη ματιά.

Αυτό που κάνει τώρα είναι η ανταπόδωση του καλού ανθρώπου που δεν ξεχνάει οτι κάποτε τον ευεργέτησαν.

Σε αυτό το κομμάτι συμφωνώ απόλυτα.
Η Δάφνη και ο Μάνος είχαν ανέκαθεν μία πολύ ιδιαίτερη σχέση. Ήταν η μόνη που έβλεπε τη θετική και ευαίσθητη πλευρά του Μάνου. Ακόμη και όταν έμαθε για τον Φώτη η Δάφνη προτίμησε να κρατήσει το μυστικό άν και φοβόταν την αντίδραση του Νικόλα. Ο Μάνος ήταν και τότε σε δύσκολη θέση και η Δάφνη προτίμησε να κρατήσει τη στάση αυτή, γιατί ήξερε πως αν μάθαιναν την αλήθεια οι υπόλοιποι τα πράγματα θα χειροτέρευαν. Δεν νομίζω ότι η Δάφνη και στις δύο περιπτώσεις δεν αναλογίστηκε την ευθύνη και τις συνέπειες. Και στις δύο περιπτώσεις η Δάφνη υπέφερε. Μην ξεχνάμε το δέσιμο που έχει ιδιαίτερα η Δάφνη με την κατασκήνωση. Στη δεδομένη στιγμή έχει να κάνει με μια ζωή, τη ζωή του αδελφού της. Και μπροστά στην ανθρώπινη ζωή η Δάφνη δεν θα έβαζ τα εκατομμύρια όλου του κόσμου.
spy
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Μαρ 11, 2010 12:31 pm

spy έγραψε:Clarabelle έγραψε:

Σε αυτό το κομμάτι συμφωνώ απόλυτα.
Η Δάφνη και ο Μάνος είχαν ανέκαθεν μία πολύ ιδιαίτερη σχέση. Ήταν η μόνη που έβλεπε τη θετική και ευαίσθητη πλευρά του Μάνου. Ακόμη και όταν έμαθε για τον Φώτη η Δάφνη προτίμησε να κρατήσει το μυστικό άν και φοβόταν την αντίδραση του Νικόλα. Ο Μάνος ήταν και τότε σε δύσκολη θέση και η Δάφνη προτίμησε να κρατήσει τη στάση αυτή, γιατί ήξερε πως αν μάθαιναν την αλήθεια οι υπόλοιποι τα πράγματα θα χειροτέρευαν. Δεν νομίζω ότι η Δάφνη και στις δύο περιπτώσεις δεν αναλογίστηκε την ευθύνη και τις συνέπειες. Και στις δύο περιπτώσεις η Δάφνη υπέφερε. Μην ξεχνάμε το δέσιμο που έχει ιδιαίτερα η Δάφνη με την κατασκήνωση. Στη δεδομένη στιγμή έχει να κάνει με μια ζωή, τη ζωή του αδελφού της. Και μπροστά στην ανθρώπινη ζωή η Δάφνη δεν θα έβαζ τα εκατομμύρια όλου του κόσμου.

Είδα οτι κράτησες ένα μόνο κομάτι του ποστ μου. Υποθέτω διαφωνείς στο οτι έχει και η Δαφνη τις ευθύνες της.
Έχω μόνο να συμπληρώσω οτι η Δάφνη το Νικόλα τον παντρεύτηκε απο επιλογή δεν της τον έδωσαν με το ζόρι. Επιπλέον πριν τον παντρευτεί γνώριζε όλες τις πλευρές του χαρακτήρα του. Η γνωριμία και η σχέση τους ήταν μακροχρόνια και όπως είδες τον ήξερε πολύ καλά, γιατί και το απωθημένο του με την Εύα και το ήξερε και το φοβήθηκε απ την αρχή, σχεδόν απ το πρώτο επεισόδιο. Τον άνθρωπο λοιπόν που επιλέγουμε να πορευτούμε μαζί του δεν τον αφήνουμε έξω από τις αποφάσεις ζωής. Τον συμπεριλαμβάνουμε στα σχέδιά μας και συναποφασίζουμε για το πως θα πορευτούμε

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Μαρ 11, 2010 12:31 pm

Ναι αλλα δεν μιλάμε για μια κίνηση που θα σώσει τη ζωή του Μάνου, μιλάμε για μια κίνηση που απλά δεν θα τον αφήσει να πιάσει οικονομικό και άρα συναισθηματικό πάτο μια και ο Μάνος μόνο τα λεφτά αναγνωρίζει. Δεν μπαίνει μπροστά απο τη σφαίρα, του δίνει λεφτά που δεν τους περισσεύουν..

Τον έχει βοηθήσει άπειρες φορές! Δεν ξεχνάω ότι ο Μάνος την βοηθούσε όταν είχε! Όπως είπε και ο Νικόλας να είχα να του δώσω αλλα δεν έχω!

Του έδωσαν οικογενειακά κειμήλια και ο Μάνος για ακόμα μια φορά τα χρησιμοποίησε για να μπει στο μάτι του Καρτάλη, έχουν ένα παιδί και δεν έχουν και τα τρελά εισοδήματα συν ότι τα εισοδήματα αυτά δεν είναι σταθερά!

Πώς είναι δυνατόν να βάζει η Δάφνη το Μάνο πάνω απο την οικογένειά της και το καλό και το μέλλον του παιδιού της! Για μένα έντελώς λάθος κίνηση να βοηθήσει για νιωστή φορά έναν άνθρωπο που κάθε φορά τα κάνει μαντάρα! Επιπλέον έπρεπε να το συζητήσει με το Νικόλα πρωτα!

Δεν αμφισβητώ τις καλές της προθέσεις, αυτή ήταν άλλωστε πάντα η Δάφνη αλλά πρέπει να κοιτάξει λίγο τις προτεραιότητές της για μένα..

KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

http://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Πεμ Μαρ 11, 2010 12:36 pm

Εγω τα ειπα στον σχολιασμο του επεισοδιου θα τα πω κι εδω.Ειλικρινα δεν μπορω να την καταλαβω αυτη την κοπελα ωρες ωρες.Καταλαβαινω οτι θελει να βοηθησει τον αδερφο της και ειναι λογικο και απολυτα κατανοητο αλλα ειναι δυνατον να μην υπολογιζει μεσα σε αυτη της την αποφαση τον αντρα της και το παιδι της;Οταν ο Νικολας κληθηκε να παει στην Αμερικη αποφασισε πριν απο ολα να το συζητησει μαζι της και μετα να αποφασισει αν θα παει ή οχι.Και αν θυμαμαι καλα η Δαφνη δεν ακουγε κουβεντα.Τωρα εκεινη πως παει και του λεει ''αποφασισα να πουλησω την Εδεμ'' χωρις να το συζητησουν μαζι;
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από spy Την / Το Πεμ Μαρ 11, 2010 12:40 pm

Η ζωή του Μάνου κινδυνεύει. Οι μπράβοι του Χατζηβασιλείου επιτέθηκαν στο Στέφανο. Το να μπλοεχτείς με τους τοκογλύφους δεν ξέρεις που θα σε βγάλει. Παίζονται ακόμη και ζωές. Πολλές φορές μάλιστα βάζουν σε κίνδυνο τη ζωή μελών της οικογένειας αυτού που χρωστάει ως μοχλό πίεσης για να πάρουν πίσω τα λεφτά τους. Είναι επικίνδυνα μονοπάτια, όχι παίξε γέλασε.
spy
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Μαρ 11, 2010 12:41 pm

spy έγραψε:Η ζωή του Μάνου κινδυνεύει. Οι μπράβοι του Χατζηβασιλείου επιτέθηκαν στο Στέφανο. Το να μπλοεχτείς με τους τοκογλύφους δεν ξέρεις που θα σε βγάλει. Παίζονται ακόμη και ζωές. Πολλές φορές μάλιστα βάζουν σε κίνδυνο τη ζωή μελών της οικογένειας αυτού που χρωστάει ως μοχλό πίεσης για να πάρουν πίσω τα λεφτά τους. Είναι επικίνδυνα μονοπάτια, όχι παίξε γέλασε.

Η διαφωνία η δική μου δεν είναι γι αυτό που κάνει αλλά για τον τρόπο που το κάνει. Αποφασίζομεν και διατάσομεν. Λάθος τρόπος ζωής για μένα.

Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Πεμ Μαρ 11, 2010 12:45 pm

spy έγραψε:Η ζωή του Μάνου κινδυνεύει. Οι μπράβοι του Χατζηβασιλείου επιτέθηκαν στο Στέφανο. Το να μπλοεχτείς με τους τοκογλύφους δεν ξέρεις που θα σε βγάλει. Παίζονται ακόμη και ζωές. Πολλές φορές μάλιστα βάζουν σε κίνδυνο τη ζωή μελών της οικογένειας αυτού που χρωστάει ως μοχλό πίεσης για να πάρουν πίσω τα λεφτά τους. Είναι επικίνδυνα μονοπάτια, όχι παίξε γέλασε.

Συμφωνω αλλα η Δαφνη δεν ειναι μονη της.Εχει να υπολογισει κι ενα παιδι.Θα μου πεις και ο Μανος το ιδιο αλλα απο τη στιγμη που οταν του εδωσαν τα λεφτα ο Νικολας και η Δαφνη και που μαλιστα του εδωσε κοσμηματα της μητερας της εκεινος αντι να κανει κατι με αυτα τα λεφτα κατι καλο πηγε να μπει παλι στο ματι του Στεφανου.Αλλωστε εγω δεν ειδα τον Νικολα να ειναι αρνητικος στο να βοηθησει τον Μανο το ειπε αλλωστε και μονος του ''να ειχα να του δωσω''.Εγω νομιζω οτι πιο πολυ τον ενοχλει οτι δεν το συζητησε μαζι του η Δαφνη και το αποφασισε μονη της.
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από spy Την / Το Πεμ Μαρ 11, 2010 12:53 pm

loukasnora έγραψε:

Συμφωνω αλλα η Δαφνη δεν ειναι μονη της.Εχει να υπολογισει κι ενα παιδι.Θα μου πεις και ο Μανος το ιδιο αλλα απο τη στιγμη που οταν του εδωσαν τα λεφτα ο Νικολας και η Δαφνη και που μαλιστα του εδωσε κοσμηματα της μητερας της εκεινος αντι να κανει κατι με αυτα τα λεφτα κατι καλο πηγε να μπει παλι στο ματι του Στεφανου.Αλλωστε εγω δεν ειδα τον Νικολα να ειναι αρνητικος στο να βοηθησει τον Μανο το ειπε αλλωστε και μονος του ''να ειχα να του δωσω''.Εγω νομιζω οτι πιο πολυ τον ενοχλει οτι δεν το συζητησε μαζι του η Δαφνη και το αποφασισε μονη της.

Εννοείται ότι ο Μάνος έκανε λάθος και το έχει παραδεχτεί και η ίδια η Δάφνη και του το είπε ότι το μόνο που τον νοιάζει είναι να μπει στο μάτι του Στέφανου. Η κατάσταση έχει φτάσει σε ένα σημείο που είναι μπρος γκρεμός και πίσω ρέμμα. Χρειάζεται μια λύση άμεσα και κυρίως χειροπιαστή. Εγώ δεν νομίζω ότι η Δάφνη βάζει το Μάνο πάνω από την οικογένειά της. Άλλωστε είπε στο Νικόλα πως της φτάνει να είναι με το Μάριο καινα έχουν την αγάπη τους. Άλλωστε δουλεύουν και οι δύο και μπορούν να δημιουργήσουν περιουσία.
spy
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από spy Την / Το Σαβ Μαρ 13, 2010 12:12 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Δεν θεωρώ ότι ο Νικόλας χρωστάει στη Δάφνη από την άποψη ότι της έκανε ένα μεγάλο κακό το οποίο όμως επιδιόρθωσε και επειδή πλέον είναι παντρεμένοι, αν νιώθει η Δάφνη ότι ο Νικόλας της χρωστάει κακώς τον παντρεύτηκε. Δεν θεωρώ ότι είναι έτσι. Άλλλωστε νομίζω ότι το σκηνικό με την Αμερική ήταν τρανή απόδειξη της αγάπης του για εκείνη. Μην ξεχνάμε επίσης ότι η Δάφνη τον εμπιστεύεται πλήρως, τον έβαζε μέχρι και να πηγαινοφέρνει την εγκυμονούσα Εύα. Δεν θεωρώ ότι το πρόβλημα σε αυτή τη σχέση είναι η έλλεψη αγάπης ή ότι ο ένας χρωστάει στον άλλον και δεν είναι ίσοι μέσα σε αυτή τη σχέση.

Επιπλέον είμαι της άποψης ότι για να χαλάσει ένας γάμος πάντα φταίνε δύο κι όχι μόνο ο ένας.

Το συγκεκριμένο ζευγάρι -για μένα- έχει πρόβλημα επικοινωνίας. Δεν τους έχουμε δει ποτέ να συζητούν το θέμα της Εύας και γενικά σπάνια τους βλέπουμε να συζητούν για σοβαρά θέματα που αφορούν και τους δυό τους.

Όσο για το φλέγον ζήτημα, για μένα το ότι η Δάφνη μέσα στα μεσάνυχτα πήγε να κάνει μια κουβέντα στο Νικόλα και "δεν της έκατσε" δεν σημαίνει ότι πρέπει να πάρει αποφάσεις μόνη της! Ας προσπαθούσε να το ξανασυζητήσει το πρωί.

Η Δάφνη έκανε προχτες αυτό για το οποίο κατηγόρησε το Νικόλα τότε με την Αμερική, πήρε αποφάσεις και για τους δυό τους ερήμην του. Και ενώ τότε ο Νικόλας ξέρουμε ότι το σκεφτόταν αλλά τίποτα δεν είχε αποφασίσει και δεν θα αποφάσιζε πριν μιλήσει μαζί της, η Δάφνη καθαρά πήγε να κάνει ανακοινώσεις! Για μένα λοιπόν ήταν μεγάλο φάουλ.

Συν ότι διαφωνώ στο να βοηθήσουν πάλι το Μάνο στον οποίο επίσης θεωρώ ότι δεν χρωστάνε τίποτα!!!

Όσο για το κόμπλεξ του Νικόλα που αναφέρθηκε παραπάνω αυτό έχει να κάνει με τον τρόπο που μεγάλωσε σε σχέση με τον αδερφό του, η Δάφνη δεν νομίζω να του προκαλεί τέτοια συναισθήματα. Εγω βλέπω ότι την αγαπάει και δεν μπορεί χωρίς εκείνη, ειδικά τότε με την Αμερική φάνηκε. Ίσως φεύγοντας (που ούτε κι αυτό είναι λύση, ειδικά η πρώτη λύση όπως την έχει ο Νικόλας) προσπαθεί να την λογικέψει, θα δούμε.

Συνοψίζοντας -για μένα- φάουλ η Δάφνη που αποφασίζει μόνη της και ανακοινώνει χωρίς να συζητήσει πρώτα, φάουλ κι ο Νικόλας που σαν λύση σκέφτηκε το διαζύγιο ειδικά με ένα παιδί μέσα στη μέση.

Θέλω να πιστεύω ότι αυτή η διάλυση διαρκείας θα γίνει με σκοπό να μπουν οι σωστές βάσεις σε αυτή τη σχέση που προσωπικά θέλω πολύ να ευδοκιμήσει!

Να σου πω την αλήθεια με "ενοχλεί" η φράση της έκανε κακό το οποίο όμως επιδιόρθωσε. Προσωπικά θεωρώ ότι αυτό που έκανε ο Νικόλας στη Δάφνη ήταν ψυχικός βιασμός. Ακούγεται βαρύ, δεν ξέρω, αλλά εγώ έτσι το αντιλαμβάνομαι. Δεν αναφέρομαι μόνο στην πράξη του την ημέρα του γάμου, αλλά και στα 6 χρόνια σχέσης που προηγήθηκαν. Όταν είχαν μαζευτεί όλοι στο σπίτι της Μελίτας μετά την αποκάλυψη ότι ο Ηλίας σκότωσε τη Μαίρη, η Μελίτα είπε πως η ζωή της Δάφνης ήταν ένα ψέμμα και απευθυνόμενη στο Νικόλα του είπε πως μαζί του η Δάφνη έζησε μια πραγματικότητα που στην ουσία δεν υπήρχε και μάλιστα σεναριακά απάντηση από το Νικόλα δεν υπήρξε, αλλά και σκηνοθετικά ούτε πλάνο του για να δούμε αντίδραση στα λόγια της Μελίτας. Για μένα αυτή η πρόταση τα λέει όλα. Είναι τραγικό να το ακούς, πόσο μάλλον να έρθεις αντίμετωπος με αυτή την αλήθεια. Αυτά τα 6 χρόνια όμως η Δάφνη τα έζησε με βαθιά και ειλικρινή συναισθήματα για αυτόν τον άνδρα. Η Δάφνη μεγάλωσε ως μοναχοπαίδι και από τα 15 της με το αίσθημα ότι η μητέρα της τους εγκατέλειψε για έναν άλλο άντρα προκαλώντας της ενοχές πως η ίδια δεν ήταν τόσο καλή ώστε η μάνα της να μην τους αφήσει. Στην κρίσιμη ηλικία της εφηβείας καταρρέει το μητρικό και γυναικείο πρότυπο. Ζει με την ανασφάλεια πως ό,τι αγαπάει θα το χάσει. Σε σύντομο χρονικό διάστημα έρχεται η προδοσία του άνδρα που λατρεύει, της φίλης της και του πατέρα της. Αυτό που έγινε με το Νικόλα είναι από εκείνα τα αγκάθια που όσο και να το συζητήσεις, όσο χρόνια και να περάσουν δεν το βγάζεις ποτέ από μέσα σου, όσο και να προσπαθήσεις δεν βγαίνει ποτέ. Γι'αυτό δεν πιστεύω πως υπάρχει τρόπος ο Νικόλας να διορθώσει όσα της έκανε. Σίγουρα το παιδί επηρέασε την απόφαση της Δάφνης να ξαναπροσπαθήσει με το Νικόλα. Από την άλλη είναι και αυτό που είχε πει και η Νόρα πως η Δάφνη τον Νικόλα τον είχε ψηλά και μετά από εκείνο το γεγονός καταβαραθρώθηκε. Και αυτό σε συνδυασμό με την αγάπη είναι ό,τι χειρότερο. Νομίζω πως η Δάφνη προσπάθησε να αναστήσει το όνειρό της να κάνει οικογένεια με το Νικόλα και να τον ανεβάσει και πάλι στο βάθρο και σίγουρα αυτό θέλει χρόνο.
spy
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από orfeasm Την / Το Κυρ Μαρ 14, 2010 7:01 pm

Ο Νικόλας είναι πολύ ξενέρωτος. Είναι δυνατόν να έχεις τέτοια γυναικάρα δίπλα σου κι εσύ να κοιμάσαι;

orfeasm

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Την / Το Κυρ Μαρ 14, 2010 7:07 pm

Εμενα μου αρεσουν πολυ μαζι!!!!Ειναι ενα απο τα ποιο τρυφερα ζευγαρια της Εδεμ.........ειναι μια ενωμενη οικογενεια....και ελπιζω ετσι να μεινει!!Και να μη χωρισουν!!!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Σελίδα 2 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης