Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

+40
sifantid
manos+eva
ria
Izabella29
CineFreak
evanna
Artemis
madolato
Jennifer
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
stefanos-melita
zwi
T2eNnh
manthaki-loukanoraki
marializ25
konstantina
PrincessRachel
kikialex
Pennaki.......!!
aggeliki
nikidanis
KatsaroYpotheto
Ntinaki Agapaei Petraki
loukakos
xristinaki_noraloukofan
anna90
Καρ-Mik
vs116117
andy
DESPOINA
νοριτσα
charitomeni
Ntinaki1
Amalia_1297
Dorina <3 Πέτρος
jim7
anastasia20
loukasnora
loukitsa
Clarabelle
44 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap33%Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 33% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap35%Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 35% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap22%Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 22% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap4%Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap4%Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap2%Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 49
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Σαβ Ιαν 02, 2010 1:08 pm

Ntinaki1 έγραψε:Σωστά anastasia! Ας πεθάνει! Μα τι καλές που είμαστε εεε; Που μπλέξαμε με τον ex-μουγγοθόδωρο η απλά Θόδωρο.Χωρίς το μουγγο μπροστα. Θα τα χωρίσει τα παιδιά η λυσσάρα.

είμαστε πολύ καλές...
κάθεται σαν τα αγαλματάκια ακούνητα αμίλητα αγέλαστα..τουλάχιστον τώρα δεν κάνει μεγάλη ζημιά..
ενώ μόλις ανοίξει το στόμα της καταστροφή...
λίγα της λέμε...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Σαβ Ιαν 02, 2010 1:48 pm

evanna έγραψε:Επισης εμενα απο την αρχη μου αρεσε με το Στεφανο...θεωρουσα οτι εχουν απιστευτη χημεια και βγαζουν κατι πολυ ωραιο μαζι,τωρα ομως με κουραζουν απιστευτα,βαριεμαι να τους βλεπω και νομιζω οτι αυτη η ιστορια πλεον δεν προχωραει!Αφηστε που αυτο που ειπε η Μελιτα στο Στεφανο(απο τη μια θελω να σε αγκαλιασω και απο την αλλη να σε χτυπησω)το ειχε πει περισυ η Ευα στο Μανο!!!Πολυ ανακυκλωση πεφτει τελευταια!

Evanna μου είπαμε είμαστε οικολόγοι! Θέλω ανακύκλωση του φιλιού Νόρας-Λουκά ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!

Clarabelle έγραψε:
Μεγάλο θέμα η σύγκριση μεταξύ Εύας και Μελίτας.

Διάβασα οτι η Εύα χάλασε το γάμο της Μελίτας από πρόθεση ενώ η Μελίτα χάλασε το γάμο της Εύας χωρίς πρόθεση. Σίγουρα υπήρχε πρόθεση να χαλάσει το γάμο αλλά όχι της άγνωστης που άκουγε στο όνομα Μελίτα αλλά του Μάνου που ενώ τον άφησε όταν έμαθε οτι παντρευτόταν γύρισε τη διεκδίκησε της έταξε και στη συνέχεια ανέβαλε το χωρισμό που υποσχόταν επι σειρά ετών. Η Μελίτα απ την άλλη όταν χαλάει το γάμο της Εύας λέει οτι δεν έχει πρόθεση παραδέχεται όμως στο Λουκά οτι ήθελε να πάρει τη ρεβάνς και αυτό δεν το ξεχνάω. Την παίρνει λοιπόν η Μελίτα την εκδίκησή της απέναντι στην Εύα.

Αμέσως μετά το φιάσκο του γάμου περιμένατε να πει ένα ευχαριστώ η Εύα στη Μελίτα; Δεν είναι λογικό να έχει θυμό; Δεν πήγε να τη βρει ούτε να ρίξει χαστούκια όπως έκανε στις ανάλογες περιστάσεις last year η Μελίτα. Απλά φέρεται ψυχρά και με θυμό όταν η Μελίτα πηγαίνει να τη βρεί. Η Εύα δεν γυρίζει γύρω γύρω σε όλα τα μέλη της παρέας όπως έκανε η Μελίτα πέρσυ να κατηγορεί τη Μελίτα, δεν στέλνει το μπαμπά προστάτη να εξαγοράσει και αν απειλήσει. Αντίθετα κατανοεί οτι για οτι συνέβη ο κύριος υπεύθυνος είναι ο Μάνος κάτι που η μκρή αθώα Μελίτα δεν σκέφτηκε ουτε για μια στιγμή την περασμένη χρονιά.

Διάβασα παραπάνω οτι η Εύα ρώτησε το Στέφανο " τι ήθελε αυτή εδώ". Γιατί σας φάνηκε παράλογο; Τη συγκεκριμένη στιγμή ο Μάνος έχει αποκαλύψει στην Εύα οτι συνεργαζόταν με το Στέφανο και η Εύα προσπαθεί να βγάλει μια άκρη. Είναι λογικό να υποψιάζεται τα πάντα. Ας μην ξεχνάμε οτι ο Στέφανος διατυμπάνιζε προς όλες τις κατευθύνσεις οτι την αγαπάει και κάνει τα πάντα γι αυτήν. Το μεγάλο σφάλμα της Εύας σε σχέση με το Στέφανο είναι οτι τον είχε πολύ ψηλά στην εκτίμησή της. Με κάποιο τρόπο η Εύα είχε μια ξεχωριστή θέση στην καρδιά της γι αυτόν. Τον πίστευε και τον εμπιστευόταν όπως δεν εμπιστεύτηκε ποτέ το Μάνο. Τον θεωρούσε υπεράνω πάσης υποψίας και του ανοίχτηκε με ειλικρίνεια. Δεν τον κορόιδεψε και δεν του πούλησε παραμύθι ενώ αυτός αντίθετα μεθοδικά και οργανωμένα εκμεταλεύτηκε τις ανασφάλειές της, και την τρομοκράτησε για μεγάλο χρονικό διάστημα πριν το γάμο της. Όπως ο Μάνος μεθοδικά την κρατούσε μακριά απ την Ελλάδα και της πουλούσε παραμύθι για να έχει άθικτο το πακέτο Εύα Μελίτα χρήμα έτσι κι ο Στέφανος μεθοδικά και για τους δικούς του λόγους τη δούλευε κανονικά. Με τον ιδιο τρόπο τη χρησιμοποίησαν και οι δύο.

Διάβασα παραπάνω οτι η Εύα είχε το ταμπελάκι reserve στο Στεφανο και ήρθε η ώρα να το βγάλει. Ξεχνάτε πολύ βολικα οτι ο Στέφανος για να κλείσει αυτό το ταμπελάκι για τον εαυτό του έκανε μέχρι και εικονική απόπειρα δολοφονίας. Το κυνήγησε λυσσασμένα το αγόρι αυτό το ταμπελάκι.

Διάβασα τα περί απαγωγής της Νεφέλης. Η απαγωγή του παιδιού ήταν σχεδιασμένη και προγραμματισμένη απ το Στέλιο και θα γινόταν κάποια στιγμή έτσι ή αλλιώς. Την Εύα την κατηγόρησαν όλοι μαζί για κάτι που στο κάτω κάτω είχε όση ακριβώς ευθύνη και η Μελίτα, την έδιωξαν και την πρόσβαλλαν, τη δίκασαν και την καταδίκασαν της συμπεριφέρθηκαν σαν να είναι σκουπίδι όταν το μοναδικό της έγκλημα ήταν οτι προσπάθησε να κερδίσει τη συμπάθεια του παιδιού του συντρόφου της, πηγαίνοντας το στο πάρκο.

Η Μελίτα νευρίασε με το Στέφανο και διάβασα να λέτε οτι πολύ σωστά το έκανε. Εγώ αναρωτιέμαι όμως το γιατί. Όταν του εξομολογήθηκε τα αισθήματά της ήξερε οτι ο Στέφανος συζούσε με την Εύα, και μάλιστα τότε αυτό που ήξερε ήταν οτι γύρισε μόνο γι αυτή. Μια μέρα πριν έλεγε στον πατέρα της ο Στέφανος την αγαπάει την Εύα. Αφού λοιπόν αποδέχεται αυτή την αγάπη γιατί θυμώνει όταν ο Στέφανος λέει οτι θέλει να αποδείξει οτι είναι αθώος και για την Εύα. Στο όνομα του έρωτα προσπέρασε χαλαρά το γεγονός οτι ο Στέφανος διέλυσε το γάμο στέλνοντας μαύρα νυφικά και αγκάθινα στεφάνια, και δεν στάθηκε καν στο μήνυμα που έστειλε την Εύα στο σπίτι της να δει live τη συνεύρεσή της με το Μάνο κάτι που έφερε την ίδια σε πολύ δύσκολη θέση. Τόσο καιρό χτυπιόταν οτι θα βρεί ποιός έστειλε το μήνυμα και θα τον ξεμπροστιάσει. Ορίστε λοιπόν τον βρήκε. Τι έκανε; Το απόλυτο τίποτα γιατί απλά του συγχωρεί τα πάντα όπως έκανε η Εύα για το Μάνο. Μόνο που αυτό ακριβώς κατα περιόδους το έχει κατηγορήσει και τώρα το λούζεται.

Βλέπω οτι οι υποστηρικτές της απέφυγαν επιμελώς να αναφερθούν στη συμπεριφορά της απέναντι στον πατέρα της. Έφτασαν δυό νύχτες σεξ για να πει στο Στέφανο αν μου το έλεγες εγώ θα ήμουν μαζί σου. Σταυρώνει για κάποιον που ξέρει ελάχιστα τον πατέρα που τόσα χρόνια την αγαπάει και την προστατεύει. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τη λογική της. Αν δηλαδή ο Στέφανος της άνοιγε τα χαρτιά του και της έλεγε ξέρεις δεν ήρθα για να διεκδικήσω την Εύα αυτήν απλά την πήρε η μπάλα και της διέλυσα το γάμο, αλλά ήρθα για να βάλω στη φυλακή τον πατέρα σου και το Μάνο γιατί έβλαψαν την οικογένειά μου και της πούλαγε και λίγο μελό, αυτή θα του έλεγε καλά κάνεις έρωτά μου δώστους να καταλάβουν; Τι να πω εμένα αυτό με ανατριχιάζει να το σκέπτομαι.

Τελικά οι δύο γυναίκες ελάχιστες διαφορές φαίνονται να έχουν.

Συμφωνώ σε όλα Clarabelle.

Επίσης θέλω να προσθέσω ότι περισυ είδαμε τη Νόρα να ερωτεύεται το Στέλιο και από το στραπάτσο η καρδούλα της έκλεισε. Της πήρε μήνες έστω και να παραδεχτεί ότι κάτι γίνεται με το Λουκά που έχουν τόση ιστορία μαζί που είναι όλα τόσο φυσιολογικά όπως εξελίσσονται.. Λογικό!

Η Εύα ήταν πάντα ερωτευμένη με το Μάνο, όταν της έφεραν το Στέφανο μας εξήγησαν ότι η Εύα συνεχίζει να είναι ερωτευμένη με το Μάνο, δεν είναι τηλεόραση ο έρωτας να πατήσεις το off, αλλα ότι έχει αισθήματα για τον Στέφανο από το παρελθον, αισθήματα διαφορετικα απο αυτά που είχε για το Μάνο τα οποια τα είχε απο τη σχέση που είχαν παλιά στο Παρίσι. Με το Νικόλα ουδέποτε υπήρξε αίσθημα και αυτό έγινε εμφανές εξαρχής. Υπήρχε το στορυ που εξηγούσε στον τηλεθεατή τα πώς και τα γιατί. Λογικό!

Η Μελίτα από την άλλη μας εξήγησαν ότι ήταν τρελά ερωτευμένη με τον Μάνο, αλλα επειδή ο Μάνος κι αν είχε ταμπελάκι, εκ των σεναριογράφων "Reserve - καρμική σχέση Εύας" έλεος δηλαδή, αποφάσισαν να μας την δείξουν να ξε-ερωτευεται το Μάνο (αυτή το βρήκε το off) και να ερωτεύεται το Στέφανο με συνοπτικές διαδικασίες. Εμένα αυτό δεν με πείθει, το fast forward του όλου θέματος! Αυτό δεν είναι λογικό! Και για αυτό δεν το δέχομαι σα μεγάλο έρωτα! Αν δεν είχε υπάρξει το όλο θέμα με τον Στέφανο θα της δικαιολογούσα τη βραδιά με το Μάνο αλλα όχι πια!

@ariadne: Καλη χρονιά κοπελίτσα μου, δεν τα είπαμε εμείς! Με τις απόψεις σου περι Λουκάκου τα βρίσκουμε πάντα!

@Ntinaki1: Η πηγή των γεγονότων είσαι Ντίνα! Ευχαριστούμε για την περιγραφή του νέου promo (της νεας σειράς του Mega απο ότι κατάλαβα από τις περιγραφές)

@CineFreak: Έλιωσα και με το δικό σου σχολιασμό! Είσαι τρομερή! lol!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Σαβ Ιαν 02, 2010 2:01 pm

Ήρθε και μένα η ώρα μου να σχολιάσω.Χτές δεν το είδα,αλλά το είδα μόλις τώρα!Μ'άρεσε πάρα πολύ και έχω κάποιες παρατηρησούλες.Ο Σταύρου είναι υπερτατος!!!Θεός απλά!!!Επίσης η Εύα επιτέλους(δεν ξερω για πόσο θα κρατήσει βέβαια) πήρε την σωστά απόφαση, να στηριχτεί δηλαδή στα δικά της πόδια και να κάνει μια νέα αρχή.Καιρός ήταν!!Ο Μάνος βέβαια όπως πάντα την έκανε την βλακεία του λέγοντας στην Μελίτα τα δικά του συμπεράσματα για Εύα και Στέφανο και δημιούργησε την παρεξηγησή του.Τέλος,οι σκηνές με Στέφανο Μελίτα μ'αρεσαν τρελά!Τους λατρεύω!!! Love
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Σαβ Ιαν 02, 2010 2:34 pm

CineFreak έγραψε:Καταρχήν Καλή χρονιά σε όλους/ες σας, με υγεία πάνω απ'όλα !

Εγώ ψήφισα "άσχημο" γιατί, ενώ ήταν ωραίο επεισόδιο με έκανε να αισθανθώ ΧΑΛΙΑ !!! Grrr

οι άντρες της σειράς αναποφάσιστοι κωλοτούμπες με 2 γυναίκες ή/και 1,2,3,4 παιδιά ο καθένας να σκέφτονται ατέρμονα κοιτώντας τα λαπτοπ-παράθυρα-πόρτες-τζαμαρίες της Δάφνης και να μη ξέρουν που να δώσουν την καρδιά τους, το κορμί τους, την ψυχή τους, αλλού αγαπάνε αλλού είναι ερωτευμένοι, το ότι έχουν παιδιά το θυμούνται κατά περίσταση στις πιο ακατάλληλες στιγμές ...

οι γυναίκες της σειράς κλαίουσες ιτιές που περιμένουν ένα νεύμα του αγαπημένου για να χαρούν λιγάκι, πέφτουν στα πατώματα-καναπέδες-καρέκλες της Δάφνης για να κλαουνιάσουν για την άτιμη τη ζωή την άτυχή τους μοίρα...(αλλά μην ανησυχούμε, όπου να'ναι παίρνουν τη ζωή στα χέρια τους - μουάαααα χαχαχαχαχαααααααα )

Οπως είπε και ο μέγας Ρούσσος, δε θα βαρεθούμε σίγουρα τη νέα χρονιά ... εάν συνεχίσουν έτσι οι μάγκες και οι κούκλες της σειράς θα πετάω τα γιαουρτια στην οθόνη μεχρι να πεις "φεγγαρόπετρα" ...!!!

Κατά τα άλλα, συγχαρητήρια στην Αντιγόνη Δρακουλάκη, με στενοχώρησε πολύ πρωτοχρονιάτικα...

Λουκά, αυτό το "γιέ μου είναι ο πόνος μου αβάσταχτος καλέ μου" είναι ολίγον βιαστικό ... το παιδί το ρώτησες εάν σε θέλει για πατέρα ρε κουραμπιέ ?? ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ???

ο Στέφανος, απλά ασχολίαστος ... τα πολλά έργα τέχνης του κουρκουτιαναν τον εγκέφαλο, δεν εξηγείται αλλιώς τέτοια φλωρίαση !!!

Φιλάκια !





🎅 🎅 🎅 🎅 🎅 🎅 🎅

Απλως προσκυνω!!! : respect : : respect : Σούπερ σχολιασμός....
Και ευτυχώς δεν είμαι η μόνη που με ξενερωσε η σκηνή του Λουκά στο λαπιτόπι (που λένε και οι γιαγιάδες)
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από ria Σαβ Ιαν 02, 2010 2:35 pm

Το έχουν καταλάβει μέχρι και οι...τηλεοπτικές πέτρες ότι η Νόρα-Αντιγόνη Δρακουλάκη αισθάνεται κάτι παραπάνω από φίλη του Λουκα-Παναγιώτης Πετράκης στα ''Μυστικά της Εδέμ'' του Mega. Σύντομα στις οθόνες σας η φιλία θα γίνει έρωτας που θα ξεδιπλωθεί και θα θεριέψει!

Η Νόρα έχει μυαλό μόνο για τον Λουκά και για κα-νέ-ναν άλλο! Το έχουμε οσμιστεί από καιρό, το έχουμε δει να φαίνεται πολύ έντονα παρά την παρουσία της Νταίζης-Μαριάννα Πολυχρονίδη.

Τόσο πολύ που η Έλενα Ακρίτα και ο Γιώργος Κυρίτσης είναι στο…παρά ένα να γράψουν για ένα μεγάλο έρωτα που θα πάρει σύντομα σάρκα και οστά…

Θα έρθει ο ανεκπλήρωτος ο έρως και θα…εκπληρωθεί για αυτό λάβετε θέσεις γιατί τα ακόμα πιο ερωτικά έρχονται.



λετε αχ τελεια Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 189890

ria

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονικη
Ασχολίες : μουσικη βολτα με φιλες μυστικα της εδεμ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από jim7 Σαβ Ιαν 02, 2010 2:36 pm

CineFreak έγραψε:Καταρχήν Καλή χρονιά σε όλους/ες σας, με υγεία πάνω απ'όλα !
Και σε σένα
...
οι άντρες της σειράς αναποφάσιστοι κωλοτούμπες με 2 γυναίκες ή/και 1,2,3,4 παιδιά ο καθένας να σκέφτονται ατέρμονα κοιτώντας τα λαπτοπ-παράθυρα-πόρτες-τζαμαρίες της Δάφνης και να μη ξέρουν που να δώσουν την καρδιά τους, το κορμί τους, την ψυχή τους, αλλού αγαπάνε αλλού είναι ερωτευμένοι, το ότι έχουν παιδιά το θυμούνται κατά περίσταση στις πιο ακατάλληλες στιγμές ...
οι γυναίκες της σειράς κλαίουσες ιτιές που περιμένουν ένα νεύμα του αγαπημένου για να χαρούν λιγάκι, πέφτουν στα πατώματα-καναπέδες-καρέκλες της Δάφνης για να κλαουνιάσουν για την άτιμη τη ζωή την άτυχή τους μοίρα...(αλλά μην ανησυχούμε, όπου να'ναι παίρνουν τη ζωή στα χέρια τους - μουάαααα χαχαχαχαχαααααααα)...

Συμφωνώ σε όλα εκτός από ότι λες για τις γυναίκες μία ξέρει ακριβώς τι θέλει η Νταίζη.


...Λουκά, αυτό το "γιέ μου είναι ο πόνος μου αβάσταχτος καλέ μου" είναι ολίγον βιαστικό ... το παιδί το ρώτησες εάν σε θέλει για πατέρα ρε κουραμπιέ ?? ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ???

Τώρα πως από το "γιέ μου είναι ο πόνος μου αβάσταχτος καλέ μου" και τα υπόλοιπα του γράμματος κολλάει "θα με παντρευτείς Νταίζη" ένας θεός ξέρει

...ο Στέφανος, απλά ασχολίαστος ... τα πολλά έργα τέχνης του κουρκουτιαναν τον εγκέφαλο, δεν εξηγείται αλλιώς τέτοια φλωρίαση !!!...

Άσε μην κάνεις τον κόπο, τον Στέφανο τον σχολιάζουν άλλοι για τα καμώματά του


Τέλος πρόσεχε και λίγο τον αριθμό των emoticons max10, OK;
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Σαβ Ιαν 02, 2010 2:37 pm

Εμ κατάλαβαν μάλλον ότι η καρμική σχέση Νο.1 δεν τραβάει μια και ο Μανωλάκης και είναι μεγάλο καθίκι και δεν έχει αλλάξει στο παραμικρό για να πεις να τον δεχτείς, η καρμική σχέση Νο.2 ήταν τόσο fast food που είναι τουλάχιστον ψεύτικη, το μόνο σωστό στόρυ προέκυψε κατα λάθος, είναι θεϊκό το λιγότερο και έχει μαζέψει την πλειοψηφία των τηλεθεατών πλάι του, ας το εκμεταλευτούν τουλάχιστον!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Ιαν 02, 2010 2:38 pm

Απλως προσκυνω!!! : respect : : respect : Σούπερ σχολιασμός....
Και ευτυχώς δεν είμαι η μόνη που με ξενερωσε η σκηνή του Λουκά στο λαπιτόπι (που λένε και οι γιαγιάδες)


Η συγκεκριμένη σκηνή νομίζω μας ξενέρωσε όλους.
Εγώ η καημένη την ώρα που έφυγε απ το σπίτι της Νόρας είχα την αφέλεια να πιστεύω οτι θα τον δούμε έστω να περπατάει να σκεφτεί κάτι σχετικά με τη Νόρα βρε αδελφέ κι αντί γι αυτό τον είδα να γράφει γράμμα στον ουρανοκατέβατο γιό λες και δεν φιλιόταν πριν λίγο με την κολητούλα ούτε σκέψη γι αυτή. Wow
Τι να πω
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από loukasnora Σαβ Ιαν 02, 2010 2:39 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Εμ κατάλαβαν μάλλον ότι η καρμική σχέση Νο.1 δεν τραβάει μια και ο Μανωλάκης και είναι μεγάλο καθίκι και δεν έχει αλλάξει στο παραμικρό για να πεις να τον δεχτείς, η καρμική σχέση Νο.2 ήταν τόσο fast food που είναι τουλάχιστον ψεύτικη, το μόνο σωστό στόρυ προέκυψε κατα λάθος, είναι θεϊκό το λιγότερο και έχει μαζέψει την πλειοψηφία των τηλεθεατών πλάι του, ας το εκμεταλευτούν τουλάχιστον!!!



Συμφωνω μεχρι τελειας.Με καλυψες δεν εχω να πω κατι αλλο.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από madolato Σαβ Ιαν 02, 2010 3:34 pm

Βρε παιδιά, μην τα παίρνετε όλα κυριολεκτικά και τοις μετρητοίς, τηλεοπτική σειρά βλέπουμε! Φυσικά και θα γίνονται όλα γρήγορα, και ευτυχώς για αυτό! Αν έπρεπε να περιμένω ένα εξάμηνο για να θεριέψει ο έρως Μελίτας-Στέφανου (ή οποιοσδήποτε άλλος έρως εδώ που τα λέμε) θα είχα αλλάξει κανάλι! Το ίδιο θα έκανα αν έβλεπα περισσότερη ώρα το Μάνο και τη Μελίτα να ασχολούνται με τη Νεφέλη (επειδή έχει σχολιαστεί και αυτό στο παρελθόν). Και γρήγορα θα εξελιχθούν τα γεγονότα, και "κουλές" καταστάσεις μπορεί να δούμε και καμιά ανατροπή που θα εξυπηρετεί το σενάριο, ε εντάξει! Δε είναι και ντοκιμαντέρ! Προσωπικά απαιτώ τα απολύτως απαραίτητα κι από τη στιγμή που μπορώ να βρω μια στοιχειώδη αιτιολόγηση για αυτά που συμβαίνουν, είμαι ευχαριστημένη.
'Οσο για το Μελίτα-Εύα, μ' αρέσει γιατί μπορώ να βρω επιχειρήματα να στηρίξω και τις δύο πλευρές, και πολύ το διασκεδάζω! Razz Μου είναι εξίσου συμπαθείς και οι δύο χαρακτήρες -ενίοτε δε, με εκνευρίζουν εξίσου και οι δύο. Το μόνο που μπορώ να πω ότι είναι πως έχω την αίσθηση ότι η Εύα πληρώνει τα δικά της λάθη, ενώ η Μελίτα πληρώνει κατά κύριο λόγο "αμαρτίες αλλωνών", χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν έχει κάνει κι εκείνη πολλά λάθη ή ότι συμφωνώ με τις αντιδράσεις της.
Σε αυτές τις αντιδράσεις συμπεριλαμβάνεται και η στάση της απέναντι στον πατέρα της, την οποία καταλαβαίνω μεν, αλλά δε δικαιολογώ.
Το μόνο που δεν μπορώ με τίποτα να καταλάβω είναι γιατί όταν συμβεί κάτι, παθαίνουν όλοι μια ομαδική παράκρουση και κανείς δεν πιστεύει τον "κατηγορούμενο". Στην προκειμένη περίπτωση, όλοι πάνε στο σπίτι του Στέφανου να μάθουν την αλήθεια ή να τον κατηγορήσουν, αλλά κανείς δεν ακούει ούτε λέξη. Τι τα κάνεις τόσα χιλιόμετρα μακριά από τον πολιτισμό αφού δε θες να πειστείς βρε αγάπη μου; Ας κάνουμε και λίγη οικονομία στη βενζίνη, ενεργειακή κρίση έχουμε! geek
madolato
madolato
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Κατσαβίδια!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από loukasnora Σαβ Ιαν 02, 2010 3:41 pm

ariadne έγραψε:Βρε παιδιά, μην τα παίρνετε όλα κυριολεκτικά και τοις μετρητοίς, τηλεοπτική σειρά βλέπουμε! Φυσικά και θα γίνονται όλα γρήγορα, και ευτυχώς για αυτό! Αν έπρεπε να περιμένω ένα εξάμηνο για να θεριέψει ο έρως Μελίτας-Στέφανου (ή οποιοσδήποτε άλλος έρως εδώ που τα λέμε) θα είχα αλλάξει κανάλι!



Τοτε εμεις γιατι περιμεναμε 271 επεισοδια για ενα φιλι;
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από madolato Σαβ Ιαν 02, 2010 4:37 pm

loukasnora έγραψε:
Τοτε εμεις γιατι περιμεναμε 271 επεισοδια για ενα φιλι;

Δεν ήταν 271 τα επεισόδια, γιατί ο Λουκάς και η Νόρα ήταν το ζευγάρι που απλώς προέκυψε. Οι χαρακτήρες τους δεν είχαν γραφτεί για να είναι ζευγάρι, άλλο που στην πορεία το γλυκό έδεσε και -δεν έτυχε- πέτυχε!
Κι αν θες να μιλήσουμε και για αυτούς, όσο κι αν δε με χαλάει η εξέλιξη αυτής της σχέσης, πιστεύω ότι η συνειδητοποίηση από την πλευρά της Νόρας έγινε γρήγορα και, ίσως, λίγο άγαρμπα. Κι επίσης, αν θέλω να βρω "ατέλεια", μπορώ να πω ότι η φυσικότητα με την οποία ξεκίνησαν να φιλιούνται ήταν λίγο... αφύσικη. Θα το καταλάβαινα καλύτερα αν έβλεπα π.χ. μια σκηνή όπου πάνε να φιληθούνε στο μάγουλο και ο ένας πάει να στρίψει το κεφάλι δεξιά και ο άλλος αριστερά και σκοντάφτουν στη μέση. Αλλά μου άρεσε ΤΟΣΟ πολύ αυτό που ακολούθησε, που δεν έχω καμία διάθεση να το σκεφτώ περαιτέρω!
Εν πάσει περιπτώσει, αυτό που θέλω να πω είναι ότι δε βλέπω το λόγο να κάθομαι και να ψειρίζω τι έγινε, πώς έγινε, γιατί έγινε, ούτε να σκέφτομαι πώς αλλιώς θα μπορούσε να έχει γίνει. Σε τελευταία ανάλυση, πάντα θα υπάρχει κάτι καλύτερο και παντού μπορείς να βρεις ψεγάδι αν το ψάξεις!
madolato
madolato
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Κατσαβίδια!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από manos+eva Σαβ Ιαν 02, 2010 5:06 pm

Λοιπον αρχιζω σχολιασμο.!!!!! Μα καλα μετα απο τετοιο φιλι δεν ειπαν τιποτα; wall Παντως τα βλεματα τους ηταν τρομερα. Συγκηνηθηκα με το γραμμα που εγραψε ο Λουκακος στον Αρη Snif ηταν πολυ τρυφερο!
Μα καλα τοσο μισος εκρυβε η Μελιτα για την Ευα; Ελεος ζηταει και τα ρεστα.δηλαδη η Ευα φταιει που η Μελιτα συνεχεια ερωτευεται αντρες που ανηκουν σε εκεινη; Grrr
Καλα ο <<τσακωμος>> πανω στο τραπεζι ηταν ολα τα λεφτα για το πως μαγειρευει η Δαφνη!!!!!! Και φυσικα δεν μπορω να σχολιασω τον Μανο. Νομιζω πως εχει μετανοιωσει για ολα...να πω την αληθεια τον λυπηθηκα!!!
manos+eva
manos+eva
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από evanna Σαβ Ιαν 02, 2010 5:09 pm

Και φυσικα δεν μπορω να σχολιασω τον Μανο. Νομιζω πως εχει μετανοιωσει για ολα...να πω την αληθεια τον λυπηθηκα!!!
Ναι μωρε τον γλυκουλη μου...και εγω το ιδιο Μαριαννα μου! Love!
Και συφωνω και στα αλλα που ειπες!!! Agree
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Σαβ Ιαν 02, 2010 5:30 pm

Clarabelle έγραψε:
Μεγάλο θέμα η σύγκριση μεταξύ Εύας και Μελίτας.

Διάβασα οτι η Εύα χάλασε το γάμο της Μελίτας από πρόθεση ενώ η Μελίτα χάλασε το γάμο της Εύας χωρίς πρόθεση. Σίγουρα υπήρχε πρόθεση να χαλάσει το γάμο αλλά όχι της άγνωστης που άκουγε στο όνομα Μελίτα αλλά του Μάνου που ενώ τον άφησε όταν έμαθε οτι παντρευτόταν γύρισε τη διεκδίκησε της έταξε και στη συνέχεια ανέβαλε το χωρισμό που υποσχόταν επι σειρά ετών. Η Μελίτα απ την άλλη όταν χαλάει το γάμο της Εύας λέει οτι δεν έχει πρόθεση παραδέχεται όμως στο Λουκά οτι ήθελε να πάρει τη ρεβάνς και αυτό δεν το ξεχνάω. Την παίρνει λοιπόν η Μελίτα την εκδίκησή της απέναντι στην Εύα.

Αμέσως μετά το φιάσκο του γάμου περιμένατε να πει ένα ευχαριστώ η Εύα στη Μελίτα; Δεν είναι λογικό να έχει θυμό; Δεν πήγε να τη βρει ούτε να ρίξει χαστούκια όπως έκανε στις ανάλογες περιστάσεις last year η Μελίτα. Απλά φέρεται ψυχρά και με θυμό όταν η Μελίτα πηγαίνει να τη βρεί. Η Εύα δεν γυρίζει γύρω γύρω σε όλα τα μέλη της παρέας όπως έκανε η Μελίτα πέρσυ να κατηγορεί τη Μελίτα, δεν στέλνει το μπαμπά προστάτη να εξαγοράσει και αν απειλήσει. Αντίθετα κατανοεί οτι για οτι συνέβη ο κύριος υπεύθυνος είναι ο Μάνος κάτι που η μκρή αθώα Μελίτα δεν σκέφτηκε ουτε για μια στιγμή την περασμένη χρονιά.

Διάβασα παραπάνω οτι η Εύα ρώτησε το Στέφανο " τι ήθελε αυτή εδώ". Γιατί σας φάνηκε παράλογο; Τη συγκεκριμένη στιγμή ο Μάνος έχει αποκαλύψει στην Εύα οτι συνεργαζόταν με το Στέφανο και η Εύα προσπαθεί να βγάλει μια άκρη. Είναι λογικό να υποψιάζεται τα πάντα. Ας μην ξεχνάμε οτι ο Στέφανος διατυμπάνιζε προς όλες τις κατευθύνσεις οτι την αγαπάει και κάνει τα πάντα γι αυτήν. Το μεγάλο σφάλμα της Εύας σε σχέση με το Στέφανο είναι οτι τον είχε πολύ ψηλά στην εκτίμησή της. Με κάποιο τρόπο η Εύα είχε μια ξεχωριστή θέση στην καρδιά της γι αυτόν. Τον πίστευε και τον εμπιστευόταν όπως δεν εμπιστεύτηκε ποτέ το Μάνο. Τον θεωρούσε υπεράνω πάσης υποψίας και του ανοίχτηκε με ειλικρίνεια. Δεν τον κορόιδεψε και δεν του πούλησε παραμύθι ενώ αυτός αντίθετα μεθοδικά και οργανωμένα εκμεταλεύτηκε τις ανασφάλειές της, και την τρομοκράτησε για μεγάλο χρονικό διάστημα πριν το γάμο της. Όπως ο Μάνος μεθοδικά την κρατούσε μακριά απ την Ελλάδα και της πουλούσε παραμύθι για να έχει άθικτο το πακέτο Εύα Μελίτα χρήμα έτσι κι ο Στέφανος μεθοδικά και για τους δικούς του λόγους τη δούλευε κανονικά. Με τον ιδιο τρόπο τη χρησιμοποίησαν και οι δύο.

Διάβασα παραπάνω οτι η Εύα είχε το ταμπελάκι reserve στο Στεφανο και ήρθε η ώρα να το βγάλει. Ξεχνάτε πολύ βολικα οτι ο Στέφανος για να κλείσει αυτό το ταμπελάκι για τον εαυτό του έκανε μέχρι και εικονική απόπειρα δολοφονίας. Το κυνήγησε λυσσασμένα το αγόρι αυτό το ταμπελάκι.

Διάβασα τα περί απαγωγής της Νεφέλης. Η απαγωγή του παιδιού ήταν σχεδιασμένη και προγραμματισμένη απ το Στέλιο και θα γινόταν κάποια στιγμή έτσι ή αλλιώς. Την Εύα την κατηγόρησαν όλοι μαζί για κάτι που στο κάτω κάτω είχε όση ακριβώς ευθύνη και η Μελίτα, την έδιωξαν και την πρόσβαλλαν, τη δίκασαν και την καταδίκασαν της συμπεριφέρθηκαν σαν να είναι σκουπίδι όταν το μοναδικό της έγκλημα ήταν οτι προσπάθησε να κερδίσει τη συμπάθεια του παιδιού του συντρόφου της, πηγαίνοντας το στο πάρκο.

Η Μελίτα νευρίασε με το Στέφανο και διάβασα να λέτε οτι πολύ σωστά το έκανε. Εγώ αναρωτιέμαι όμως το γιατί. Όταν του εξομολογήθηκε τα αισθήματά της ήξερε οτι ο Στέφανος συζούσε με την Εύα, και μάλιστα τότε αυτό που ήξερε ήταν οτι γύρισε μόνο γι αυτή. Μια μέρα πριν έλεγε στον πατέρα της ο Στέφανος την αγαπάει την Εύα. Αφού λοιπόν αποδέχεται αυτή την αγάπη γιατί θυμώνει όταν ο Στέφανος λέει οτι θέλει να αποδείξει οτι είναι αθώος και για την Εύα. Στο όνομα του έρωτα προσπέρασε χαλαρά το γεγονός οτι ο Στέφανος διέλυσε το γάμο στέλνοντας μαύρα νυφικά και αγκάθινα στεφάνια, και δεν στάθηκε καν στο μήνυμα που έστειλε την Εύα στο σπίτι της να δει live τη συνεύρεσή της με το Μάνο κάτι που έφερε την ίδια σε πολύ δύσκολη θέση. Τόσο καιρό χτυπιόταν οτι θα βρεί ποιός έστειλε το μήνυμα και θα τον ξεμπροστιάσει. Ορίστε λοιπόν τον βρήκε. Τι έκανε; Το απόλυτο τίποτα γιατί απλά του συγχωρεί τα πάντα όπως έκανε η Εύα για το Μάνο. Μόνο που αυτό ακριβώς κατα περιόδους το έχει κατηγορήσει και τώρα το λούζεται.

Βλέπω οτι οι υποστηρικτές της απέφυγαν επιμελώς να αναφερθούν στη συμπεριφορά της απέναντι στον πατέρα της. Έφτασαν δυό νύχτες σεξ για να πει στο Στέφανο αν μου το έλεγες εγώ θα ήμουν μαζί σου. Σταυρώνει για κάποιον που ξέρει ελάχιστα τον πατέρα που τόσα χρόνια την αγαπάει και την προστατεύει. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τη λογική της. Αν δηλαδή ο Στέφανος της άνοιγε τα χαρτιά του και της έλεγε ξέρεις δεν ήρθα για να διεκδικήσω την Εύα αυτήν απλά την πήρε η μπάλα και της διέλυσα το γάμο, αλλά ήρθα για να βάλω στη φυλακή τον πατέρα σου και το Μάνο γιατί έβλαψαν την οικογένειά μου και της πούλαγε και λίγο μελό, αυτή θα του έλεγε καλά κάνεις έρωτά μου δώστους να καταλάβουν; Τι να πω εμένα αυτό με ανατριχιάζει να το σκέπτομαι.

Τελικά οι δύο γυναίκες ελάχιστες διαφορές φαίνονται να έχουν.


Μαζί σου σε όλα! Η Μελίτα για μένα είναι μία κακομαθημένη έζησε μια όμορφη κ άνετη ζωή! Αν δεν θέλησε ποτέ να δεί τι πραγματικά παίζει στον έξω κόσμο δεν φταίει κανείς μόνο η ίδια! Η Μελίτα είχε μια ατυχία στον γάμο της-σιγά τα λάχανα-εκατομμύρια γυναίκες την ίδια ατυχία έχουν! Το κατινάκι ξαφνικά ρίχνει ευθύνες απο εδώ κ κεί για όλα.Δεν πληρώνει τα λάθη των άλλων τα δικά της πληρώνει! Με υστερίες δεν μαθαίνεις την ζωή!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από aggeliki Σαβ Ιαν 02, 2010 5:52 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Ήγκηκεν η ώρα μου... (έχω γράψει πολλά μη με γιαουρτώσετε παρακαλώ!)

Ρεβεγιόν στην οικία Φωκά
Ξεκινάω από τα χτεσινά... ΑΧΧΧΧΧΧ αυτό το φιλί!!! Η Νόρα..... Ο Λουκάκος........

Το φιλί το ξεκίνησε ο Λουκάκος αλλά το έσπασε η Νόρα χεχε, γλυκάθηκε το μελαχρινάκι και δεν ξεκόλλαγε! Η σκηνή τους ήταν το λιγότερο συγκινητική και απίστευτα συναισθηματική!

Στην αρχή η αμηχανία, που δεν ήξεραν τι να πουν και πώς να φερθούν και μετά το χιούμορ που έρχεται να σώσει πάντα την κατάσταση όταν θές να αποφύγεις τη συζήτηση... πολύ καλοί! Η συγκίνηση της Νόρας πειράζει που εμένα με έκανε να τρέξω για χαρτομάντηλα? Τα οποία βέβαια μετά τα ακούμπησα παραπέρα.. όπως πήγε ο Λουκάς και κάθισε στην καρέκλα και περίμενε για το φαί μου φάνηκε τόσο αστείος που έλιωσα χιχι

Έντωμεταξύ προσπάθησε να σώσει την κατάσταση με χιούμορ (βλ. catering) και τελικά του βγήκε κομπλιμέντο και μετά για να το σώσει ανέφερε και το Δημήτρη! Α ρε Λουκά... αναμενόμενο μεν, τελικά θέλεις κι άλλο κούνημα δε.. Synelthe Εκεί που έλεγε από τα μάτια πιάνεται, στα χείλη κατεβαίνει ήθελα να ρωτήσω αυτός σε ποιο στάδιο είναι? Στο "ριζώνει" είσαι ζαβό! Ε ΖΑΒΟ!!!

Καλά εκανε και τον έδιωξε κακήν κακώς.. κι αυτός για πρώτη φορά δεν έφερε αντίρρηση! Αχχχ η καημένη η τηλεθεάτρια την ώρα που έσκυβε η Νόρα προς το Λουκά, έσκυβα κι εγώ προς την τηλεόραση μπας και σκύψει κι ο Λουκάς και δώ μια επανάληψη της προκοπής! Το καλύτερο φιλί ever!!!!!

Αυτό το φιλί μόνο με το πρώτο φιλί Εύας-Στέφανου μπορώ να το συγκρίνω κι αυτό για τα όσα έκρυβαν από πίσω και τα δύο φιλιά και με έκαναν και τα ένιωσα! Την λαχτάρα για κάτι που θέλεις όσο τίποτε άλλο τόσο καιρό και ξαφνικά το αποκτάς, ξαφνιάζεσαι, κοκκαλώνεις και μετά αφήνεσαι να το απολαύσεις!

Νοράκι δώστου μια χαστούκα να κουνηθεί το κεφάλι του λίγο!!!

+++

Γράμμα στον Άγιο Βασίλη
Η σκηνή αυτή επαληθευσε κάπου μέσα μου ότι η κα Ακρίτα εμπνέεται από τα αριστουργήματα της Stephanie Meyer! Όλα τα βιβλία της συγγραφέως αποτελούν σκέψεις της πρωταγωνίστριάς της και στην οθόνη έχουν αποδωθεί άριστα για μένα (ως τώρα). Στην τελευταία ταινία για να μην μαντεύεις τις σκέψεις, η πρωταγωνίστρια έστελνε mails τα οποία δεν παραδίδονταν ποτέ..

Χρησιμοποιώντας λοιπόν αυτό το ευφυές τέχνασμα μάθαμε ότι ο Λουκάς είναι ο καλός και τίμιος Λουκάς που όλοι αγαπάμε, νιώθει πολλά και αναγνωρίζει άλλα τόσα! Δεν θέλει να πάρει το παιδί, δεν θέλει να το ταράξει και αναγνωρίζει την προσφορά και τα αισθήματα του Οδυσσέα και μπράβο του! Η σκηνή με άγγιξε (ειδικά εκεί που έλεγε ότι ζηλεύει τον Οδυσσέα...) και μου άρεσε που μπορέσαμε να δούμε έναν όμορφο μονόλογο σε μοντέρνα μορφή (ηλεκρονικού γράμματος)!

Το μόνο που με χάλασε ήταν το σακάκι, ήλπιζα ότι θα του το έβγαζε η Νόρα και τώρα έχει αρχίσει και με εκνευρίζει lol!

+++

Ρεβεγιόν στην βιοτεχνία
Νικόλας: Σε ποιον να το πούμε αυτό το πράγμα και να μη χαζέψει! (Τελικά ο Νικόλας είναι τηλεθεατής στο στόρυ για αυτό λέει πάντα τα πιο σωστά! Μανωλάκη νωρίς το θυμήθηκες βρε ότι η Εύα είναι άνθρωπος και όχι καμμιά μετοχή που την διπλασφαλίζεις μην στην κλέψουν!)

Αυτό δηλαδή που του δίνανε και μπράβο μετά με έστειλε! Καλέ Ηλία μου, ήσυχη είπε ότι θα την αφήσει την κοπέλα και σε 5 επεισόδια στάνταρ θα το μετανιώσει και κάνεις λες και δώρισε όλα του τα λεφτά και το γύρισε στην εθελοντική εργασία! Έλεος! Άλλος δεν έκανε παιδί μόνο ο Ηλίας τον Μάνο!!!

Μου άρεσε και η ειρωνία της Δάφνης χιχι (είμαι κακιά οκ!)

Νικόλας: Καλά ο Στέφανος θα έχει πάθει μεγάλη πλάκα τώρα (Μωρε αμα σας λέω ότι είναι τηλεθεατής να με ακούτε! Πλάκα? Ταφόπλακα! Άλλη θέλει και άλλη του παραχωρούν! gelio Δεν μπορούν να συντονιστούν κι αυτά τα παιδιά ρε παιδί μου τι κρίμα...)

Νικόλας: Και πριν είχες στόχο μόνο που μάλλον δεν είχες καλό σημάδι και τρέχαμε εμείς πανικόβλητοι μη μας πετύχεις, μην πάμε άκλαφτοι!

Έγραψε ο Dr.Ταρίφας!!!!! gelio

+++

Ρεβεγιόν στο Χαριταίικο
Τελικά η Μαρίλια είναι ο πιο συνειδητοποιημένος άνθρωπος σχετικά με τον Μάνο! Θα προχωρήσει, θα πατήσει 5-6, οκ έχει και καλά στοιχεία αλλά ο χαρακτήρας του δεν φτιάχνει! Τα είπε ΟΛΑ!!!

Η σκηνή που η Εύα σκίζει τις φωτο μου άρεσε παααααααααρα πολύ! Αλλα είναι δυνατόν να κοιμηθεί πάλι με τον Άκυρο σε λίγα επεισόδια? Τόσο πολύ τη μισούν την ηρωίδα τους? Ή επειδή είναι η μόνη που πάει μπροστά από το κατεστραμένο κουαρτέτο έπρεπε ντε και καλά να ακυρωθεί ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ (νουμερό δεν γνωρίζω σταμάτησα να μετράω)

Τελικά, πήγαινε μπροστά μπροστά και η ζαριά την έφερε σε τετραγωνάκι που λέει "Επιστρέψτε στην αρχή του παιχνιδιού"... τι γκαντεμιά!

+++

Ρεβεγιόν στο Καρταλορουσσαίικο
Η Λαίδη σήκωσε τη μύτη και δεν ήθελε καν να ευχηθεί στο μπαμπάκα! Αλλα ξέχασα, ο μπαμπάκας διέπραξε το μεγαλύτερο αμάρτημα, είναι υπεύθυνος γιατί με την είσοδό του στη φυλακή η Μελίτα κατάλαβε τα ψέματα του Στέφανου και χάλασε το ροζ συννεφάκι του έρωτα της ώριμης γυναίκας! Ντα ντα θα σε κάνω Πετράκη!

Κόρη που ξεπουλάει την οικογένειά της για 2 βραδιές με το μεγάλο της έρωτα είναι κόρη για πολλά χαστούκια! Τελικά καλά που έχει παρακαταθήκη από πέρισυ που της τα έχωνε ο Μάνος αδίκως αλλιώς θα έλεγα ότι πρέπει να φάει μερικά ξεγυρισμένα και σύντομα!!!

Οι σκηνές μαμας Αντιγόνης και ΦωτοΣτέφανου μου αρέσουν πάντα πάρα πολύ! Ο κος Σταύρου είναι εξαίρετος ηθοποιός το ίδιο και η κα Παπαδημητρίου! Η γυναίκα δεν λέει κουβέντα και ξέρεις ακριβώς τι σκέπτεται!

Άρχισε ο Στέφανος να κάνει και συγκρίσεις για να μας πείσει ότι με τη Μελίτα είναι τρελά ερωτευμένος.. Και την άλλη? Α! Την αγαπάει και την άλλη! Θέλω να πείσω και εσενα και την Εύα! Όχι δεν είναι ο Μάνος σας λέω όχι! Μα γιατί δεν με πιστεύετε? Γιατί??? Μου λέτε?

Και στέλνει ο ΦωτοΣτέφανος ο Large μηνυματάκι και η Λαίδη μας (κοιτώντας τα στολίδια και το δέντρο που είχε ψωνίσει πέρισυ η Εύα για το σπίτι τουτο) ξέχασε ότι της έλεγε ψέματα και έβαλε το μπαμπάκα φυλακή, αφού βγήκε δεν έγινε και τίποτα...

Και φιλιόμαστε και πάλι στην ορθάνοιχτη πορτα μπροστά... όχι τίποτε άλλο αλλα μην χαλάσει η κουμπαριά και μας πάει άσχημα ο χρόνος.. σας το είπα εγώ, έχει το συνδρομο της ανοιχτής πόρτας η κοπέλα! Πάντως τις ερωτικές σκηνές τις έχει.. το συναίσθημα της λείπει!

Στη σκηνή που ήταν αγκαλίτσα ήθελα οπωσδήποτε να πιει λίγο κρασί! Το έχω παρατηρήσει πολλές φορές στο παρελθόν αλλα τούτη τη φορά με σύγχυσε. Όπως μιλάει ακούγεται η γλώσσα της που ακουμπάει στον ουρανίσκο, όπως όταν έχει στεγνώσει κάποιου το στόμα του, όταν κομπάζει ειδικά είναι ανυπόφορο!

Όταν του είπε να μη γελάει πάντως ένα μικρό freeze να απολαύσω το υπέροχο χαμόγελο του Αλέξανδρου το έκανα! Αχχχχ

Και πιάνουν τι ωραία και καλά την κουβέντα και τη χάλασε τι? Ότι ο ΦωτοΣτέφανος ο Large επανέλαβε αυτά που έλεγε εκείνη χτες στον μπαμπάκα? Εσύ δεν τσίριζες την Εύα την αγαπάει και εμένα με αγαπάει και είναι ερωτευμένος και με θέλει? Τι ακριβώς σε χάλασε τώρα? Ότι στο επανέλαβε???

Σ: Δεν θα ησυχάσω αν δεν σε κάνω να πιστέψεις ότι λέω αλήθεια, και σένα και την Εύα! (και ΜΠΑΜ!!!!! Αλήθεια λέει πάντα.. τη μισή τουλάχιστον! Έχει παραλήψει κάτι λίγα, π.χ. ότι έβαλε να τον πυροβολήσουν για να ανέβει στα μάτια της Εύας αλλα δεν πάει στο καλό... μικροπράγματα)

Σ: Μελίτα σε παρακαλώ ξέρεις πόσο σημαντική είναι για μένα! (Mais bien sure παριζιάνε! Τόσο σημαντική που δεν θα αφήσεις την πάσα που σου έκανε ο Μάνος χτες ανεκμετάλευτη! Μωρε θες χαστούκια εσύ!!! Από τη μία καλά έκανε και σε πέταξε έξω αλλα από την άλλη Λαίδη μου δεν ήξερες ότι ο κύριος αγαπάει την Εύα? Το ήξερες! Προχτές το φώναζες κιόλας...)

Μ: Ότι ζήσω παντού υπάρχει η Εύα! (Μωρε τι μας λές! Ας γελάσω τρεις σαν τον Κυριάκο χοχοχο! Μορεί να μην φταις που παντρεύτηκες τον Μάνο αλλά α) σίγουρα φταίς που επιδώθηκες σε ασκήσεις εδάφους μαζί του πέρισυ και σερνόοοοοοοοσουνα από πίσω τους ωσπου άρχισε να σε τριβελίζει ο άλλος και β) σίγουρα επίσης φταίς που έμπλεξες με το Στέφανο ενώ ήξερες ότι είναι με την Εύα και ότι την αγαπάει όπως λές δωθε κειθε)

Όσο για το έκπληκτο ύφος του με κάλυψε η περιγραφή της Ntikani1 "Τι έγινε ρε παιδιά?" lol!

+++

Μάνος - Πέτρος
Η συζήτηση του Μάνου με τον Πέτρο με άφησε με μία απορία.. λέτε να είχε γίνει και τότε ότι και τώρα? Ετοίμασαν την παγίδα της Αντιγόνης αλλα αποφάσισαν να μην την ολοκληρώσουν και την ολοκλήρωσε άλλος?

Όσο για την αποκάλυψη του Μάνου στον Πέτρο δεν έχω λόγια! Ο έρημος ο Πέτρος δεν ήξερε από που του ήρθε! Σου λέει ναι την αγαπάει αλλα με την κόρη μου τι? Πάντως προς τιμήν του... δεν την έδωσε την κόρη του!!!

+++

Και φτάνουμε στα τραπέζια!

Γεύμα στη βιοτεχνία με την παρέα της Φεγγαρόπετρας και στο Ρουσσαίικο με το βατραχάκι!

1/1/2010 το πρώτο φιλί! ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!

Τα πειράγματα των κοριτσιών μου άρεσαν πάααααααααρα πολύ! Ήθελα να δω και κάτι αντίστοιχο από την πλευρά των αγοριών αλλα κρίμα.. Το απόλαυσα πάντως πάρα πολύ!!! Πάρα πάρα πολύ! Ζω για όταν μάθει για το φιλί ο Μάνος! Θα ρίξουμε τρελό γέλιο!!!

Η παρέα της Φεγγαρόπετρας λύνουν και δένουν, κρίμα που τους έχουμε ξεχάσει! Ατάκες, ζουζουνιές και πειράγματα, ότι πρέπει για το πρωτοχρονιάτικο κλίμα των ημερών! Ο μπουκωμένος Νικόλας και η αμηχανία Νόρας-Λουκά μου άρεσαν πάρα πολύ! Η γαλοπούλα είχε και φιογκάκι!

Για να μη σχολιάσω την αντίδραση του Ηλία όταν μίλησε η Νόρα για φενγκ σούι χαχαχαχαχα μου θύμησε τη γιαγιά μου lol! Ο Λουκάς σε καποια φάση ήταν σαν να έχει πάρει αναβολικά, τι ενέργεια, τι χαρά! Εκεί που έλεγε τι θα πουν στο Μανο αν του πέσει το φλουρί!gelio Δεν κρύβεται όμως η ηλεκτρισμένη ατμόσφαιρα μελαχρινάκι, φωνάζει!!!!!!!!

Η σκηνή με το βατραχάκι ήταν επίσης πολύ σούπερ! Πολύ ζουζουνιάρικη και όσο πρέπει παγωμένη.

Και περνάω στη συζήτηση Λαίδης - Άκυρου

Ο Άκυρος απέκτησε και έκτη αίσθηση, ώπα βρε ψυχολόγε εσύ που όλα τα κατάλαβες! Ούτε βαλτός να ήσουν!

Όσο για τη Λαίδη, να με συγχωρείτε, αλλά όσο σκύλιαζε τόσο το ευχαριστιόμουν! Προσπαθούσε να ψαρέψει κάτι που να της δώσει ελπίδες και όσο άκουγε αυτά που δεν ήθελε να ακούσει τόσο καιγόταν!!! Όσο της έλεγε ο Μάνος πόσο ανώτερή της αποδεικνύεται σιγά σιγά η Εύα σε όλα ήθελα να χειροκροτήσω!

Η Εύα και δεν κατηγόρησε τη Μελίτα για την ανταπόδοση, ήξερε ότι ίσως και να της άξιζε! Και έδωσε πίσω στο Μάνο τα λεφτά του, δεν κράτησε δεκάρα τσακιστή από κανέναν (άλλωστε ποτέ δεν ήθελε τα λεφτά κανενός)! Και φέρθηκε με ανωτερότητα και μόνο από τη στιγμή που συνειδητοποίησε τα λάθη της και μετά, ενω η Λαίδη μας παρτάκιας ήταν, παρτάκιας παρέμεινε! Τα δικά μου, δικά μου, τα δικά σου, δικά μας (που λέει και η γιαγιά μου)

Μάνος: Είμαι σίγουρος ότι θα κάνει το πάν για να τον συγχωρέσει. (η Εύα)
Μελίτα: Ο ίδιος στο είπε αυτό? (Εχμμμ να σου θυμήσω ότι στο είπε και εσένα χτες οπότε δεν τίθεται θέμα ερώτησης... χιχι)

Μάνος: Ότι χρειαστείς από μενα θα το έχεις
Μελίτα: Το ξέρω Μάνο, δεν αμφέβαλλα ποτέ! (Τι έγινε καλέ? Ούτε να του πει ότι δεν θέλει τίποτα από αυτόν, ούτε να υποθέσει αυτόματα ότι της την πέφτει.. ΟΥΑΟΥ προόδους!)

Δεν θα σχολιάσω την τελευταία επίσκεψη της Λαίδης στον ΦωτοΣτέφανο γιατί θα έχουμε πλήρη εικόνα τη Δευτέρα, θα το κάνω τότε!

Θα κλείσω quotαρωντας τον Πετράν "Ενδιαφέρουσα χρονιά θα είναι όπωσδήποτε!"

ΥΓ1. Το ντύσιμο της Αμαλίας για το σώμα και την ηλικία της το θεωρώ σούπερ σέξυ και μοντέρνο! (επειδη δεν το είπα χτες)

ΥΓ2. Το φουστάνι της Εύας θεϊκό αλλα γιατί της φόραγαν μπλούζα από μέσα ρε παιδιά? Μόνο η Νόρα θα φοράει τα ξώπλατα? χιχι

ΥΓ3. Ενημερώθηκα ότι τη Δευτέρα θα έχει σεξάκι σε επανάληψη (στις σκέψεις του Μάνου) να χαρούν λίγο και οι ΜανοΕυοικοί, μας έφεξε πάλι! Πφφφφφ!!!


ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ! ΕΓΡΑΨΕΣ ΠΑΛΙ ΤΖΙΝΑΚΙ! : respect : : respect :
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από madolato Σαβ Ιαν 02, 2010 5:59 pm

DESPOINA έγραψε:
Μαζί σου σε όλα! Η Μελίτα για μένα είναι μία κακομαθημένη έζησε μια όμορφη κ άνετη ζωή! Αν δεν θέλησε ποτέ να δεί τι πραγματικά παίζει στον έξω κόσμο δεν φταίει κανείς μόνο η ίδια! Η Μελίτα είχε μια ατυχία στον γάμο της-σιγά τα λάχανα-εκατομμύρια γυναίκες την ίδια ατυχία έχουν! Το κατινάκι ξαφνικά ρίχνει ευθύνες απο εδώ κ κεί για όλα.Δεν πληρώνει τα λάθη των άλλων τα δικά της πληρώνει! Με υστερίες δεν μαθαίνεις την ζωή!

Με την ίδια λογική και η Εύα είναι μια ψυχονευρωτική κλαψιάρα που άγεται και φέρεται από τον πρώτο τυχόντα, που είχε δύσκολα παιδικά χρόνια (σε πολλούς έχει συμβεί αλλά έχουν σώας τας φρένας), που ερωτεύτηκε (σιγά τα λάχανα, κι εμείς ερωτευτήκαμε αλλά δεν αρρωστήσαμε), και που εν ονόματι αυτού του έρωτα διέλυσε τη ζωή τη δική της, του παιδιού της, το γάμο της -οποιασδήποτε- Μελίτας, το γάμο της -υποτίθεται- καλύτερής της φίλης, και εν πάσει περιπτώσει, ας πρόσεχε. Αν δε θέλησε ποτέ να απαγκιστρωθεί από το Μάνο/το Στέφανο/ το μπάρμπα μου τον Κίτσο και να φτιάξει τη ζωή της, δε φταίει κανείς, μόνο η ίδια.

Με μια άλλη λογική όμως, η ζωή δεν είναι άσπρο-μαύρο. Και, το ξέρω ότι επαναλάμβανομαι, αλλά αυτή η σειρά μου αρέσει γιατί μπορώ να βρω ελαφρυντικά και να δικαιολογήσω τις περισσότερες από τις πράξεις των χαρακτήρων.
madolato
madolato
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Κατσαβίδια!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από aggeliki Σαβ Ιαν 02, 2010 6:00 pm

DESPOINA έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Μεγάλο θέμα η σύγκριση μεταξύ Εύας και Μελίτας.

Διάβασα οτι η Εύα χάλασε το γάμο της Μελίτας από πρόθεση ενώ η Μελίτα χάλασε το γάμο της Εύας χωρίς πρόθεση. Σίγουρα υπήρχε πρόθεση να χαλάσει το γάμο αλλά όχι της άγνωστης που άκουγε στο όνομα Μελίτα αλλά του Μάνου που ενώ τον άφησε όταν έμαθε οτι παντρευτόταν γύρισε τη διεκδίκησε της έταξε και στη συνέχεια ανέβαλε το χωρισμό που υποσχόταν επι σειρά ετών. Η Μελίτα απ την άλλη όταν χαλάει το γάμο της Εύας λέει οτι δεν έχει πρόθεση παραδέχεται όμως στο Λουκά οτι ήθελε να πάρει τη ρεβάνς και αυτό δεν το ξεχνάω. Την παίρνει λοιπόν η Μελίτα την εκδίκησή της απέναντι στην Εύα.

Αμέσως μετά το φιάσκο του γάμου περιμένατε να πει ένα ευχαριστώ η Εύα στη Μελίτα; Δεν είναι λογικό να έχει θυμό; Δεν πήγε να τη βρει ούτε να ρίξει χαστούκια όπως έκανε στις ανάλογες περιστάσεις last year η Μελίτα. Απλά φέρεται ψυχρά και με θυμό όταν η Μελίτα πηγαίνει να τη βρεί. Η Εύα δεν γυρίζει γύρω γύρω σε όλα τα μέλη της παρέας όπως έκανε η Μελίτα πέρσυ να κατηγορεί τη Μελίτα, δεν στέλνει το μπαμπά προστάτη να εξαγοράσει και αν απειλήσει. Αντίθετα κατανοεί οτι για οτι συνέβη ο κύριος υπεύθυνος είναι ο Μάνος κάτι που η μκρή αθώα Μελίτα δεν σκέφτηκε ουτε για μια στιγμή την περασμένη χρονιά.

Διάβασα παραπάνω οτι η Εύα ρώτησε το Στέφανο " τι ήθελε αυτή εδώ". Γιατί σας φάνηκε παράλογο; Τη συγκεκριμένη στιγμή ο Μάνος έχει αποκαλύψει στην Εύα οτι συνεργαζόταν με το Στέφανο και η Εύα προσπαθεί να βγάλει μια άκρη. Είναι λογικό να υποψιάζεται τα πάντα. Ας μην ξεχνάμε οτι ο Στέφανος διατυμπάνιζε προς όλες τις κατευθύνσεις οτι την αγαπάει και κάνει τα πάντα γι αυτήν. Το μεγάλο σφάλμα της Εύας σε σχέση με το Στέφανο είναι οτι τον είχε πολύ ψηλά στην εκτίμησή της. Με κάποιο τρόπο η Εύα είχε μια ξεχωριστή θέση στην καρδιά της γι αυτόν. Τον πίστευε και τον εμπιστευόταν όπως δεν εμπιστεύτηκε ποτέ το Μάνο. Τον θεωρούσε υπεράνω πάσης υποψίας και του ανοίχτηκε με ειλικρίνεια. Δεν τον κορόιδεψε και δεν του πούλησε παραμύθι ενώ αυτός αντίθετα μεθοδικά και οργανωμένα εκμεταλεύτηκε τις ανασφάλειές της, και την τρομοκράτησε για μεγάλο χρονικό διάστημα πριν το γάμο της. Όπως ο Μάνος μεθοδικά την κρατούσε μακριά απ την Ελλάδα και της πουλούσε παραμύθι για να έχει άθικτο το πακέτο Εύα Μελίτα χρήμα έτσι κι ο Στέφανος μεθοδικά και για τους δικούς του λόγους τη δούλευε κανονικά. Με τον ιδιο τρόπο τη χρησιμοποίησαν και οι δύο.

Διάβασα παραπάνω οτι η Εύα είχε το ταμπελάκι reserve στο Στεφανο και ήρθε η ώρα να το βγάλει. Ξεχνάτε πολύ βολικα οτι ο Στέφανος για να κλείσει αυτό το ταμπελάκι για τον εαυτό του έκανε μέχρι και εικονική απόπειρα δολοφονίας. Το κυνήγησε λυσσασμένα το αγόρι αυτό το ταμπελάκι.

Διάβασα τα περί απαγωγής της Νεφέλης. Η απαγωγή του παιδιού ήταν σχεδιασμένη και προγραμματισμένη απ το Στέλιο και θα γινόταν κάποια στιγμή έτσι ή αλλιώς. Την Εύα την κατηγόρησαν όλοι μαζί για κάτι που στο κάτω κάτω είχε όση ακριβώς ευθύνη και η Μελίτα, την έδιωξαν και την πρόσβαλλαν, τη δίκασαν και την καταδίκασαν της συμπεριφέρθηκαν σαν να είναι σκουπίδι όταν το μοναδικό της έγκλημα ήταν οτι προσπάθησε να κερδίσει τη συμπάθεια του παιδιού του συντρόφου της, πηγαίνοντας το στο πάρκο.

Η Μελίτα νευρίασε με το Στέφανο και διάβασα να λέτε οτι πολύ σωστά το έκανε. Εγώ αναρωτιέμαι όμως το γιατί. Όταν του εξομολογήθηκε τα αισθήματά της ήξερε οτι ο Στέφανος συζούσε με την Εύα, και μάλιστα τότε αυτό που ήξερε ήταν οτι γύρισε μόνο γι αυτή. Μια μέρα πριν έλεγε στον πατέρα της ο Στέφανος την αγαπάει την Εύα. Αφού λοιπόν αποδέχεται αυτή την αγάπη γιατί θυμώνει όταν ο Στέφανος λέει οτι θέλει να αποδείξει οτι είναι αθώος και για την Εύα. Στο όνομα του έρωτα προσπέρασε χαλαρά το γεγονός οτι ο Στέφανος διέλυσε το γάμο στέλνοντας μαύρα νυφικά και αγκάθινα στεφάνια, και δεν στάθηκε καν στο μήνυμα που έστειλε την Εύα στο σπίτι της να δει live τη συνεύρεσή της με το Μάνο κάτι που έφερε την ίδια σε πολύ δύσκολη θέση. Τόσο καιρό χτυπιόταν οτι θα βρεί ποιός έστειλε το μήνυμα και θα τον ξεμπροστιάσει. Ορίστε λοιπόν τον βρήκε. Τι έκανε; Το απόλυτο τίποτα γιατί απλά του συγχωρεί τα πάντα όπως έκανε η Εύα για το Μάνο. Μόνο που αυτό ακριβώς κατα περιόδους το έχει κατηγορήσει και τώρα το λούζεται.

Βλέπω οτι οι υποστηρικτές της απέφυγαν επιμελώς να αναφερθούν στη συμπεριφορά της απέναντι στον πατέρα της. Έφτασαν δυό νύχτες σεξ για να πει στο Στέφανο αν μου το έλεγες εγώ θα ήμουν μαζί σου. Σταυρώνει για κάποιον που ξέρει ελάχιστα τον πατέρα που τόσα χρόνια την αγαπάει και την προστατεύει. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τη λογική της. Αν δηλαδή ο Στέφανος της άνοιγε τα χαρτιά του και της έλεγε ξέρεις δεν ήρθα για να διεκδικήσω την Εύα αυτήν απλά την πήρε η μπάλα και της διέλυσα το γάμο, αλλά ήρθα για να βάλω στη φυλακή τον πατέρα σου και το Μάνο γιατί έβλαψαν την οικογένειά μου και της πούλαγε και λίγο μελό, αυτή θα του έλεγε καλά κάνεις έρωτά μου δώστους να καταλάβουν; Τι να πω εμένα αυτό με ανατριχιάζει να το σκέπτομαι.

Τελικά οι δύο γυναίκες ελάχιστες διαφορές φαίνονται να έχουν.


Μαζί σου σε όλα! Η Μελίτα για μένα είναι μία κακομαθημένη έζησε μια όμορφη κ άνετη ζωή! Αν δεν θέλησε ποτέ να δεί τι πραγματικά παίζει στον έξω κόσμο δεν φταίει κανείς μόνο η ίδια! Η Μελίτα είχε μια ατυχία στον γάμο της-σιγά τα λάχανα-εκατομμύρια γυναίκες την ίδια ατυχία έχουν! Το κατινάκι ξαφνικά ρίχνει ευθύνες απο εδώ κ κεί για όλα.Δεν πληρώνει τα λάθη των άλλων τα δικά της πληρώνει! Με υστερίες δεν μαθαίνεις την ζωή!


ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ Κ ΜΕ ΤΣ 2!!!! : respect : : respect :
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Σαβ Ιαν 02, 2010 6:10 pm

ariadne έγραψε:
DESPOINA έγραψε:
Μαζί σου σε όλα! Η Μελίτα για μένα είναι μία κακομαθημένη έζησε μια όμορφη κ άνετη ζωή! Αν δεν θέλησε ποτέ να δεί τι πραγματικά παίζει στον έξω κόσμο δεν φταίει κανείς μόνο η ίδια! Η Μελίτα είχε μια ατυχία στον γάμο της-σιγά τα λάχανα-εκατομμύρια γυναίκες την ίδια ατυχία έχουν! Το κατινάκι ξαφνικά ρίχνει ευθύνες απο εδώ κ κεί για όλα.Δεν πληρώνει τα λάθη των άλλων τα δικά της πληρώνει! Με υστερίες δεν μαθαίνεις την ζωή!

Με την ίδια λογική και η Εύα είναι μια ψυχονευρωτική κλαψιάρα που άγεται και φέρεται από τον πρώτο τυχόντα, που είχε δύσκολα παιδικά χρόνια (σε πολλούς έχει συμβεί αλλά έχουν σώας τας φρένας), που ερωτεύτηκε (σιγά τα λάχανα, κι εμείς ερωτευτήκαμε αλλά δεν αρρωστήσαμε), και που εν ονόματι αυτού του έρωτα διέλυσε τη ζωή τη δική της, του παιδιού της, το γάμο της -οποιασδήποτε- Μελίτας, το γάμο της -υποτίθεται- καλύτερής της φίλης, και εν πάσει περιπτώσει, ας πρόσεχε. Αν δε θέλησε ποτέ να απαγκιστρωθεί από το Μάνο/το Στέφανο/ το μπάρμπα μου τον Κίτσο και να φτιάξει τη ζωή της, δε φταίει κανείς, μόνο η ίδια.

Με μια άλλη λογική όμως, η ζωή δεν είναι άσπρο-μαύρο. Και, το ξέρω ότι επαναλάμβανομαι, αλλά αυτή η σειρά μου αρέσει γιατί μπορώ να βρω ελαφρυντικά και να δικαιολογήσω τις περισσότερες από τις πράξεις των χαρακτήρων.

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου Αριαδνη...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από aggeliki Σαβ Ιαν 02, 2010 6:12 pm

ariadne έγραψε:
DESPOINA έγραψε:
Μαζί σου σε όλα! Η Μελίτα για μένα είναι μία κακομαθημένη έζησε μια όμορφη κ άνετη ζωή! Αν δεν θέλησε ποτέ να δεί τι πραγματικά παίζει στον έξω κόσμο δεν φταίει κανείς μόνο η ίδια! Η Μελίτα είχε μια ατυχία στον γάμο της-σιγά τα λάχανα-εκατομμύρια γυναίκες την ίδια ατυχία έχουν! Το κατινάκι ξαφνικά ρίχνει ευθύνες απο εδώ κ κεί για όλα.Δεν πληρώνει τα λάθη των άλλων τα δικά της πληρώνει! Με υστερίες δεν μαθαίνεις την ζωή!

Με την ίδια λογική και η Εύα είναι μια ψυχονευρωτική κλαψιάρα που άγεται και φέρεται από τον πρώτο τυχόντα, που είχε δύσκολα παιδικά χρόνια (σε πολλούς έχει συμβεί αλλά έχουν σώας τας φρένας), που ερωτεύτηκε (σιγά τα λάχανα, κι εμείς ερωτευτήκαμε αλλά δεν αρρωστήσαμε), και που εν ονόματι αυτού του έρωτα διέλυσε τη ζωή τη δική της, του παιδιού της, το γάμο της -οποιασδήποτε- Μελίτας, το γάμο της -υποτίθεται- καλύτερής της φίλης, και εν πάσει περιπτώσει, ας πρόσεχε. Αν δε θέλησε ποτέ να απαγκιστρωθεί από το Μάνο/το Στέφανο/ το μπάρμπα μου τον Κίτσο και να φτιάξει τη ζωή της, δε φταίει κανείς, μόνο η ίδια.

Με μια άλλη λογική όμως, η ζωή δεν είναι άσπρο-μαύρο. Και, το ξέρω ότι επαναλάμβανομαι, αλλά αυτή η σειρά μου αρέσει γιατί μπορώ να βρω ελαφρυντικά και να δικαιολογήσω τις περισσότερες από τις πράξεις των χαρακτήρων.


ΤΟ ΓΑΜΟ ΤΗΣ ΔΑΦΝΗΣ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΕΛΥΣΕ Η ΕΥΑ ΑΛΛΑ,Ο ΝΙΚΟΛΑΣ!! Ο ΓΑΜΟΣ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ Κ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΨΕΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
ΕΝΩ Η ΜΕΛΙΤΑ ΑΠΑΓΚΙΣΤΡΩΘΗΚΕ....ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΣΤΟΝ ΜΑΝΟ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΟΔΥΣΣΕΑ Κ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ! ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΤΗΝ ΕΥΑ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Σαβ Ιαν 02, 2010 6:19 pm

aggeliki έγραψε:
ariadne έγραψε:
DESPOINA έγραψε:
Μαζί σου σε όλα! Η Μελίτα για μένα είναι μία κακομαθημένη έζησε μια όμορφη κ άνετη ζωή! Αν δεν θέλησε ποτέ να δεί τι πραγματικά παίζει στον έξω κόσμο δεν φταίει κανείς μόνο η ίδια! Η Μελίτα είχε μια ατυχία στον γάμο της-σιγά τα λάχανα-εκατομμύρια γυναίκες την ίδια ατυχία έχουν! Το κατινάκι ξαφνικά ρίχνει ευθύνες απο εδώ κ κεί για όλα.Δεν πληρώνει τα λάθη των άλλων τα δικά της πληρώνει! Με υστερίες δεν μαθαίνεις την ζωή!

Με την ίδια λογική και η Εύα είναι μια ψυχονευρωτική κλαψιάρα που άγεται και φέρεται από τον πρώτο τυχόντα, που είχε δύσκολα παιδικά χρόνια (σε πολλούς έχει συμβεί αλλά έχουν σώας τας φρένας), που ερωτεύτηκε (σιγά τα λάχανα, κι εμείς ερωτευτήκαμε αλλά δεν αρρωστήσαμε), και που εν ονόματι αυτού του έρωτα διέλυσε τη ζωή τη δική της, του παιδιού της, το γάμο της -οποιασδήποτε- Μελίτας, το γάμο της -υποτίθεται- καλύτερής της φίλης, και εν πάσει περιπτώσει, ας πρόσεχε. Αν δε θέλησε ποτέ να απαγκιστρωθεί από το Μάνο/το Στέφανο/ το μπάρμπα μου τον Κίτσο και να φτιάξει τη ζωή της, δε φταίει κανείς, μόνο η ίδια.

Με μια άλλη λογική όμως, η ζωή δεν είναι άσπρο-μαύρο. Και, το ξέρω ότι επαναλάμβανομαι, αλλά αυτή η σειρά μου αρέσει γιατί μπορώ να βρω ελαφρυντικά και να δικαιολογήσω τις περισσότερες από τις πράξεις των χαρακτήρων.


ΤΟ ΓΑΜΟ ΤΗΣ ΔΑΦΝΗΣ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΕΛΥΣΕ Η ΕΥΑ ΑΛΛΑ,Ο ΝΙΚΟΛΑΣ!! Ο ΓΑΜΟΣ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ Κ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΨΕΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
ΕΝΩ Η ΜΕΛΙΤΑ ΑΠΑΓΚΙΣΤΡΩΘΗΚΕ....ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΣΤΟΝ ΜΑΝΟ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΟΔΥΣΣΕΑ Κ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ! ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΤΗΝ ΕΥΑ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος...Αν η Δάφνη ΔΕΝ ήταν φίλη της Εύας, όλο τα φταίξιμο, θα το ρίχναμε στον Νικόλα..Ομως η Δαφνη ήταν αδερφική της φίλη, και το μεγαλύτερο φταίξιμο πάει στην Εύα...

Τώρα αν ο γάμος της Μελίτας ήταν ένα ψέμα η όχι, δεν δίνει σε κανένα το δικαίωμα να χώνεται μέσα σε αυτόν...Το κέρατο πολλοί συγχώρεσαν, την σφήνα ουδείς...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Σαβ Ιαν 02, 2010 6:31 pm

aggeliki έγραψε:
ariadne έγραψε:
DESPOINA έγραψε:
Μαζί σου σε όλα! Η Μελίτα για μένα είναι μία κακομαθημένη έζησε μια όμορφη κ άνετη ζωή! Αν δεν θέλησε ποτέ να δεί τι πραγματικά παίζει στον έξω κόσμο δεν φταίει κανείς μόνο η ίδια! Η Μελίτα είχε μια ατυχία στον γάμο της-σιγά τα λάχανα-εκατομμύρια γυναίκες την ίδια ατυχία έχουν! Το κατινάκι ξαφνικά ρίχνει ευθύνες απο εδώ κ κεί για όλα.Δεν πληρώνει τα λάθη των άλλων τα δικά της πληρώνει! Με υστερίες δεν μαθαίνεις την ζωή!

Με την ίδια λογική και η Εύα είναι μια ψυχονευρωτική κλαψιάρα που άγεται και φέρεται από τον πρώτο τυχόντα, που είχε δύσκολα παιδικά χρόνια (σε πολλούς έχει συμβεί αλλά έχουν σώας τας φρένας), που ερωτεύτηκε (σιγά τα λάχανα, κι εμείς ερωτευτήκαμε αλλά δεν αρρωστήσαμε), και που εν ονόματι αυτού του έρωτα διέλυσε τη ζωή τη δική της, του παιδιού της, το γάμο της -οποιασδήποτε- Μελίτας, το γάμο της -υποτίθεται- καλύτερής της φίλης, και εν πάσει περιπτώσει, ας πρόσεχε. Αν δε θέλησε ποτέ να απαγκιστρωθεί από το Μάνο/το Στέφανο/ το μπάρμπα μου τον Κίτσο και να φτιάξει τη ζωή της, δε φταίει κανείς, μόνο η ίδια.

Με μια άλλη λογική όμως, η ζωή δεν είναι άσπρο-μαύρο. Και, το ξέρω ότι επαναλάμβανομαι, αλλά αυτή η σειρά μου αρέσει γιατί μπορώ να βρω ελαφρυντικά και να δικαιολογήσω τις περισσότερες από τις πράξεις των χαρακτήρων.


ΤΟ ΓΑΜΟ ΤΗΣ ΔΑΦΝΗΣ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΕΛΥΣΕ Η ΕΥΑ ΑΛΛΑ,Ο ΝΙΚΟΛΑΣ!! Ο ΓΑΜΟΣ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ Κ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΨΕΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
ΕΝΩ Η ΜΕΛΙΤΑ ΑΠΑΓΚΙΣΤΡΩΘΗΚΕ....ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΣΤΟΝ ΜΑΝΟ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΟΔΥΣΣΕΑ Κ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ! ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΤΗΝ ΕΥΑ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!


Οχι καλέ, πρεπει να δικαιολογήσουμε την Μελίτα γιατι έζησε σε ενα χρυσο κλουβί! Να την δικαιολογήσουμε γιατί δεν έκανε ποτέ κάτι δικός γιατί βασίστηκε στα λεφτα των άλλων για να ζήσει!
Την ζωή δεν την μαθαίνεις στον καναπέ την ζωή την μαθαίνεις οταν δημιουργείς, οταν δουλευεις!
Ψιλά γράμματα για το κατινάκι!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από madolato Σαβ Ιαν 02, 2010 6:33 pm

ΟΚ, έστω.
Η Εύα που δεν έζησε σε κανένα χρυσό κλουβί, ποια ζωή έμαθε; Τι έμαθε να κάνει μόνη της;
madolato
madolato
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Κατσαβίδια!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Σαβ Ιαν 02, 2010 6:34 pm

Τώρα αν ο γάμος της Μελίτας ήταν ένα ψέμα η όχι, δεν δίνει σε κανένα το δικαίωμα να χώνεται μέσα σε αυτόν...Το κέρατο πολλοί συγχώρεσαν, την σφήνα ουδείς....

Mήπως το ίδιο έκανε κ το κατινάκι? Κ μάλιστα όχι μια φορά αλλά 2?
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 272 - Ημερομηνία 01-01-2010

Δημοσίευση από madolato Σαβ Ιαν 02, 2010 6:41 pm

Μπήκε σφήνα σε γάμο ή μπήκε επίτηδες να χωρίσει ζευγάρι;
'Εχω πολύ αδύνατη μνήμη τελικά...
madolato
madolato
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Κατσαβίδια!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης