Eπεισόδιο 273 - Ημερομηνία 04-01-2010

Σελίδα 5 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Eπεισόδιο 273 - Ημερομηνία 04-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap18%Eπεισόδιο 273 - Ημερομηνία 04-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 18% 
[ 7 ]
Eπεισόδιο 273 - Ημερομηνία 04-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap33%Eπεισόδιο 273 - Ημερομηνία 04-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 33% 
[ 13 ]
Eπεισόδιο 273 - Ημερομηνία 04-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap23%Eπεισόδιο 273 - Ημερομηνία 04-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 23% 
[ 9 ]
Eπεισόδιο 273 - Ημερομηνία 04-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap8%Eπεισόδιο 273 - Ημερομηνία 04-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 8% 
[ 3 ]
Eπεισόδιο 273 - Ημερομηνία 04-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap0%Eπεισόδιο 273 - Ημερομηνία 04-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Eπεισόδιο 273 - Ημερομηνία 04-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap20%Eπεισόδιο 273 - Ημερομηνία 04-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 20% 
[ 8 ]

Σύνολο Ψήφων : 40

Eπεισόδιο 273 - Ημερομηνία 04-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Eπεισόδιο 273 - Ημερομηνία 04-01-2010

Δημοσίευση από madolato Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 5:06 am

Τέλειο, τέλειο, τ έ λ ε ι ο !!!

Η Νόρα, στη σκηνή με την Εύα, δεν έχω λόγια... αφού απόρησα πώς κρατήθηκε η Εύα και δεν έβαλε τα κλάματα (εγώ πάντως δεν κρατήθηκα geek )

Πολύ τρυφερή η σκηνή Αμαλίας-Πέτρου. 'Οταν αλλάζουν στην Αμαλία τη δόση στα Ταβόρ μπορεί να γίνει πολύ γλυκιά και ιδιαιτέρως λογική. Ζήτω η Φαρμακολογία!

Δεν κατάλαβα γιατί η Νόρα και ο Λουκάς αρνήθηκαν την πρόταση του Ρούσσου, αλλά τους είμαι ευγνώμων γιατί ακολούθησε ένας πολύ συγκινητικός διάλογος και μια εξαιρετική σκηνή. geek

Οφείλω να ομολογήσω ότι η Μελίτα υστεριάζει, αλλά επίσης οφείλω να ομολογήσω ότι είναι απολύτως δικαιολογημένο. 'Οποιος καεί στο χυλό, φυσάει και το γιαούρτι.

Κάτι ανάλογο έχει πάθει και η Νόρα, η οποία μπορεί μεν σε ενδεχόμενη "κόντρα" Μελίτας-Εύας να είναι Εύα (Νόρα υπέρ Αδυνάτου geek ), αλλά καταλαβαίνει ότι όταν σου χτυπάει ο έρωτας την πόρτα, ε πώς να το κάνουμε; Δεν παίρνεις την πόρτα να φύγεις!

Όσο για το Λουκάκο... τι να κάνουμε...; Είναι ο Λουκάς που όλοι αγαπήσαμε! Έχει πολύ ανεπτυγμένη την αίσθηση του καθήκοντος και η απόφασή του να παντρευτεί τη Νταίζη είναι απόλυτα σύμφωνη με αυτό. Όχι, δε μου αρέσει αυτή η απόφαση, αλλά δε θα μου άρεσε να τον δω να κάνει κάτι άλλο. Συμφωνώ με την Clarabelle ότι ο πατέρας του παιδιού είναι ο Οδυσσέας, όπως άλλωστε πιστεύει και ο ίδιος ο Λουκάς, αλλά πώς ακριβώς μπορεί να μείνει ο Άρης μαζί του; Το δικαστήριο θα δώσει το παιδί στη Νταίζη, οπότε καλώς ή κακώς ο Οδυσσέας είναι ήδη χαμένος. Σε αυτή τη φάση, άλλη λύση δε βλέπω. Εκτός αν πούνε την αλήθεια και τον διεκδικήσει ο Λουκάς μόνος, ανεξάρτητα από τη Νταίζη. Αυτή τη λύση τη θέλουμε; Να ταράξουνε το παιδί για άλλη μια φορά, και με εξαιρετικά αμφίβολα αποτελέσματα; Δε νομίζω...

Στο στυλιστικό μέρος τώρα:
Νόρα απλώς κ ο ύ κ λ α ! Κλασική, κομψή και κλασάτη -και το παλτό τέλειο!
Μελιτοπαλτουδάκι και μελιτοφορεματάκι εγκρίνω με χίλια.
Δάφνη άχρωμη, άοσμη άγευστη -έχουμε δει και χειρότερα, οπότε πάλι καλά.
Αλλά η Εύα... πολύ δράμα! Δύο λόγια μόνο θα πω: άσπρο πλεχτό σκουφί και κόκκινες βάτες;;; ;/

Εν αναμονή των αυριανών αποκαλύψεων,
Σας ασπάζομαι και σας καληνυχτίζω! Flkia
madolato
madolato
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Κατσαβίδια!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 273 - Ημερομηνία 04-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Eπεισόδιο 273 - Ημερομηνία 04-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 9:22 am

Έχω βαρεθεί να ακούω τους πάντες να μιλάνε για πράγματα που δεν τους αφορούν και έχω επίσης βαρεθεί να τους βλέπω να κάνουν μόκο εκεί που πρέπει να μιλήσουν.
Η Νόρα πρώτη και καλύτερη προτιμάει να πνίγει τα συναισθήματά της, ένας θεός ξέρει γιατί. Αντί να διεκδικήσει τον άντρα που αγαπάει κάθεται σαν άβουλος θεατής που παρακολουθεί μελό να κλαίει και να σπαράζει. Έι κοπελιά...κάνε κάτι. Θα αφήσεις την τραγουδιάρα να σου πάρει μέσα από τα χέρια σου ότι αγαπάς περισσότερο;;Θα αφήσεις μια γυναίκα τελευταίας διαλογής να παντρευτεί τον έρωτα της ζωής σου (που αποδεδειγμένα πλέον μετά το φιλί ξέρουμε ότι νιώθει το ίδιο για σένα) μόνο και μόνο επειδή έμεινε έγκυος από σπόντα πριν 7 χρόνια και θυμήθηκε να το ανακοινώσει ξαφνικά;; Θα μου πεις τι να κάνεις κι εσύ που ο άλλος το παίζει κινέζος;;Αλλά ο Λουκάς αγάπη μου δεν πιάνεται γιατί ως γνωστόν οι άντρες είναι μπουνταλάδες κι αν οι γυναίκες περίμεναν από τους άντρες να πάρουν τις σημαντικές αποφάσεις ο Αδάμ και η Εύα θα ήταν οι πρώτοι αλλά και οι τελευταίοι άνθρωποι πάνω στη γη (αυτό δεν το λέω εγώ, η Ντένη Μαρκορά το έλεγε στους Δύο Ξένους nteni ).Που πήγε η μαχητική γλωσσοκοπάνα και πεισματάρα δικηγόρος;;
Από την άλλη συμβουλεύεις τη Μελίτα να τα τινάξει όλα στον αέρα για τον έρωτά της (κάτι που εσύ όμως δεν κάνεις) και της λες ότι πρέπει να τολμήσει. Της ξεκαθαρίζεις βέβαια πως όλοι θα πέσουν πάνω της να τη φάνε για να προστατέψουν την Εύα (από τι να την προστατέψουν;;Ένας θεός ξέρει..τέλος πάντων) και ότι το ίδιο θα κάνεις κι εσύ. Σαν να της λες δηλαδή "εγώ μαζί σου είμαι και όρμα στο ψητό αλλά τυπικά για να μην με πάρει κι εμένα η μπάλα θα υποστηρίξω τους άλλους". Κάνεις δηλαδή εκπτώσεις στην προσωπικότητά σου;;Εσύ πάντα έλεγες αυτό που πίστευες Νοράκι μου. Τι έπαθες ξαφνικά;; Τώρα βέβαια δεν χρειάζεται να αναφερθώ για άλλη μια φορά στο ότι όλη η παρέα θα είναι απαράδεκτη. Κανείς δεν έχει το δικαίωμα να κατηγορήσει τη Μελίτα για τίποτα. Ο Στέφανος είναι απλά πρώην της Εύας και η Εύα ουδέποτε τον ερωτεύτηκε. Ξέρουμε πολύ καλά πως ήταν, είναι και θα είναι κολλημένη με το Μάνο. Προς τι ο θρήνος και ο αλληλοσπαραγμός;;Και γιατί μια ζωή όλοι πρέπει να κάνουν πίσω για να βολεύεται η Εύα;;Ξεχνάει η παρέα της φεγγαρόπετρας τι έχει υποστεί εξάιτίας της Εύας;;Και στο φινάλε υποτίθεται ότι έκαναν τη Μελίτα μέλος της παρέας. Ας της συμπεριφερθούν λοιπόν σαν πραγματικοί φίλοι αν θέλουν να λέγονται φίλοι της ή αλλιώς ας την αφήσουν ήσυχη. Δεν είναι η Μελίτα φίλη τους όποτε τους βολεύει και παρείσακτη όποτε τους βολεύει επίσης. Χώρια που ο Στέφανος έχει κάνει πλέον την επιλογή του, η σχέση με την Εύα έχει τελειώσει και γενικά δεν μπορώ να καταλάβω τον τρόπο σκέψης τους. Μήπως πια να πάψουν να προστατεύουν τόσο πολύ την Εύα και να την αφήσουν να αντιμετωπίζει μόνη της τα όποια προβλήματά της χωρίς να γίνονται συμμορία εναντίον όλων χωρίς αιτία;; 😕

Με τη Μελίτα δεν συμφωνώ που τη λέει στο Στέφανο συνέχεια. Εντάξει τη δικαιολογώ μέχρι ένα σημείο. Νιώθει ανασφάλεια λόγω αυτών που έχει περάσει. Φοβάται να εμπιστευτεί το Στέφανο τελειώς αλλά δεν μπορεί και να του αντισταθεί. Από την άλλη ζηλεύει όπως όλες οι ερωτευμένες γυναίκες, αλλά Μελίτα μου ηρέμησε και απόλαυσέ το. Αφού λιώνει ο άνθρωπος για σένα...Τι άλλο θες πια για να το καταλάβεις;;

Η Αμαλία απλά θεά... Respect λέμε....Δεν υπάρχει αυτή η γυναίκα...Ο Ρούσσος την άδειασε τόσες φορές χωρίς δισταγμό, την καταδίκασε σε έναν ανούσιο γάμο και σε μια άδεια ζωή κι όμως αυτή έχει τη μεγαλοψυχία να του σταθεί...
Είσαι πολύ τυχερός Πέτρο μου. Αν ήταν άλλη θα σου έδινε μια να πας ακόμα πιο κάτω. Πότε επιτέλους θα εκτιμήσεις τη γυναίκα σου;;

Η Εύα από την άλλη δίνει στο Μάνο συμβουλές πως να είναι σωστός πατέρας για τη Νεφέλη που έχει ψυχολογικά προβλήματα μετά τον χωρισμό των γονιών της. Εύα...ασ'το κοριτσάκι μου γιατί δεν σε παίρνει καθόλου όμως...άντε...Παρεπιπτόντως λέει ότι δεν την ενδιαφέρει ούτε ο Στέφανος (οπότε λογικά δεν πρέπει να έχει πρόβλημα που τα έφτιαξε με τη Μελίτα) αλλά ούτε και ο Μάνος (βέβαια σε κανα-δυο επεισόδια θα πέσει στο κρεβάτι μαζί του) Γενικά ότι να'ναι. Σόρρυ αλλά διάβασα καλά στις περιλήψεις;;Θα της γίνει πρόταση να δουλέψει ως μοντέλο, να αναλάβει κάποια διαφήμιση κλπ;;Εγώ ξέρω ότι το επάγγελμα του μοντέλου είναι επάγγελμα με σύντομη ημερομηνία λήξης. Τα κορίτσια του μόντελινγκ ξεκινούν γύρω στα 15-16 και κατά τα 33-34 που είναι τώρα η Εύα τα παρατάνε και γίνονται κάτι σαν ηθοποιοί (που ήταν η Εύα) για να μην πεινάσουν. Η Εύα ξεκίνησε ανάποδα;;Πρώτα προσπάθησε να γίνει κάτι σαν ηθοποιός και στα γεράματα αποφάσισε να γίνει μοντέλο;; Για να μη σχολιάσω το θεόκουλο απαράδεκτο ύψος της. Η Εύα είναι το πολύ 1,61 και μοντέλο δεν μπορείς να γίνεις αν δεν έχεις ύψος το λιγότερο 1,74. Θα μας τρελάνουν αυτοί... Tigania

Ο Λουκάς στον κόσμο του. Δεν θα τον σχολιάσω παραπάνω γιατί του έχω ρίξει πολλά μπινελίκια τις τελευταίες μέρες.

Ο Ηλίας έχει πάθει αλτσχάιμερ ή τον απήγαγαν εξωγήινοι και στη θέση του έφεραν κάποιον που του μοιάζει. Δεν εξηγείται διαφορετικά που από κει που στόλιζε την Εύα με χίλια δυο κοσμητικά επίθτα, ξαφνικά τη θέλει και για νύφη του..Θα τρελαθώ παναγία μου....

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Materialgirl Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 9:23 am

Α!Και κάτι που ξέχασα...Clarabelle λατρεύω την υπογραφή σου. Είναι απλά τέλεια. Respect.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 12:36 pm

Aς σχολιάσω κι εγώ το χτεσινό επεισόδιο μια και βαριέμαι που βαριέμαι...

Λοιπόν χτες συνειδητοποίησα ότι όχι μόνο ΔΕΝ είχα καταλάβει τι έβλεπα πέρισυ, δεν είχα καταλάβει ούτε τι έβλεπα μέχρι την Πρωτοχρονιά! Νέο έτος και γυρίζουμε σελίδα, οι αμαρτωλοί μας βγήκαν άγιοι και δεν πήραμε χαμπάρι ούτε τη μετάλλαξη που τους πρόσφεραν οι Άγιες αυτές μερες!

Το επεισόδιο το βρήκα πολύ σουρεάλ χτες και θα το εξηγήσω στην πορεία..

Η Μελίτα για άλλη μια φορά έκανε τη διαδρομή “Που στο κόρακα μένει” – Παιανία για να τα χώσει στο Στέφανο και μόνο! Το στόμα το έχουμε για να τσιρίζουμε, τα αυτάκια πάλι τα έχουμε διακοσμητικά! Προχτες γύρισε σπιτι και λέει στην Αμαλίτσα τελειώσαμε μου έλεγε ψέματα, χτες κυλιότανε με τον Στέφανο στον καναπέ και σήμερα άντε παλι από την αρχή! Τουλάχιστον δεν χρειάζεται να μαθαίνει νέα λόγια... Με κούρασαν τα πέρα δώθε και δεν έχουν και ουσία!

Σουρεαλ Νο.1: Αν και καλά να πάθει η Μελίτα μίλησε σωστότατα σήμερα! Όσα του είπε έστεκαν!

Ναι είναι χειρότερος από τον Μάνο! Και ναι είναι ΙΔΙΟΙ! Το είπαν και οι δύο κοπέλες εχτες και είναι αλήθεια! Ταύτιση όμως είχαν και τα αγόρια μας, δεν το δέχονται ότι μοιάζουν με τίποτα όμως!

Σουρεάλ Νο.2: Η μαμά Αντιγόνη άργησε αλλα πήρε στροφες.. Συνειδητοποίησε ότι ο Στέφανος είναι ερωτευμένος απο μισή κουβέντα που κρυφάκουσε, όταν της το εξομολογήθηκε και σταμάτησε την εκδίκηση δηλαδή δεν το είχε πιάσει? (χαλια το πουκαμισάκι της όμως σήμερα, στο ίδρυμα αμέσως, είχε καλύτερη στυλίστρια!)

Η μαμα Αμαλία πάλι κάγκελο εμεινε μόλις είδε τη συμπεθέρα! Άλλα μου άρεσε πολύ χτες με τον Πέτρο οπότε δεν το σχολιάζω.. Αυτοι οι δυο μαζί μου αρέσουν τόσο στις δραματικές όσο και στις κωμικές σκηνές τους!

Η τρελή ατάκα: “Έχω τώρα και τις δύο πεθερούλες αγκαλιά!” gelio

+++

Η σκηνή οικογένειας Καρρά-Λουκά μου άφησε μια πολύ πικρή γεύση σε συνδυασμό με τη σκηνή με τον Λουκά στο γραφείο του.. Συμβατικός γάμος, ένας Πατέρας που τον λυπήθηκε η ψυχή μου και ο Λουκάς να λέει ότι “θα μεγαλώσεις μαζί μου” δεν μπορώ ρε παιδιά, πιάστηκε η ψυχή μου με τον κακομοίρη τον Οδυσσέα!

+++

ΌΛΕ! Χτες είχαμε και μια σκηνή Δάφνης και Νικόλα! Βέβαια από εκεί που περίμενα να δω τους άντρες να δουλεύουν το Λουκά για το φιλί με ξενερώσανε με συζήτηση Δάφνης – Νικόλα. Τουλάχιστον τους θυμηθήκαμε λιγουλάκι.

+++

Η Νόρα με την Εύα ήταν πάρα πολύ συγκινητικές μαζί! Με στεναχώρησε τόσο πολύ το Νοράκι! Η αλήθεια είναι ότι ο Λουκάς είναι τόσο πολύ “Λουκάς” που αν του εξομολογούνταν τον έρωτά της τώρα θα χάλαγε η σχέση τους, όσα και να ένιωθε ο Λουκάκος θα έβαζε πρώτο το παιδί... Αυτές οι δύο κοπέλες έχουν δέσει πολύ όμορφα ως φιλενάδες. ΣΟΥΠΕΡ!

+++

Ο Χρηστάκης μου, μου άρεσε πααααααααρα πολύ εχτες! Όπως πάντα άλλωστε.. Και καλά του τα είπε του μαμάκια! Άφησε τον έναν ποδόγυρο για τον άλλο! Όχι φίλε μου δεν φταίει ο Χρήστος που ερωτεύτηκες εσύ τις γυναίκες του Μάνου! Επίσης μου αρέσει που ο άλλος του λέει “Ρε φίλε, τι τσινάς? Πες ότι το έκανα εγώ!” Και ο ΦωτοΣτέφανος ο Large θέλει να το παίξει και οσιομάρτυρας! Μη χε....!!

Σημείωση: Το σεμεδάκι πάνω στον καναπε το έχω ξανασχολιάσει πόσο αίσχος είναι???

+++

Σουρεάλ Νο.3: Η Εύα πήγε στο Μάνο και ως άλλη Μελίτα (λόγω έντασης φωνής) του ξεκαθάρισε ότι δεν θέλει κανέναν και ότι δεν είναι δική του να την παραχωρεί! Τι ακούσαμε κι εμείς χτες όμως ε? Το σουρεάλ της όλης υπόθεσης είναι που ξέρω ότι η κουβέντα οσονούπω θα ακυρωθεί αλλιώς ένα μπραβο και δύο και τρία θα τα πέταγα! Μια χαρά του τα είπε!!!

Το παλτό αυτό το λευκό το έχω ερωτευτεί! (Όχι μόνο ο Ρούσσος θα ερωτεύεται τη θάλασσα? Το δικό μου ερωτευμενάκι είναι και πιο χειροπιαστό! χιχι)

Ο σκούφος της Εύας πάλι δεν μου άρεσε καθόλου!

+++

Η σκηνή Νόρας και Λουκά ήταν πολύ... Snif και Synelthe απο πλευράς Λουκά!

Αυτό που κάνουν σαν να μην έπεσε το φιλί με τρελαίνει λέμε!!!!!!!!!!!!!!!

+++

Σουρεάλ Νο.4: Ο Στέφανος απείλησε το Δημήτρη ότι θα το θυμάται ότι σταμάτησε την βρωμοδουλειά που κάνανε για χάρη ενός έρωτα! Βρε Δημήτρη δεν σου είπαν ότι από 2 γυναίκες και πάνω αιτιολογείται η αλλαγή σχεδίων και μόνο???

+++

Και φτάνουμε στο γραφείο! Κατρανίδης :respect:
Αψογη σκηνή, τέλεια κουβέντα, φοβερές αντιδράσεις! Το δεύτερο κομμάτι του επεισοδίου που το καταευχαριστήθηκα!!! (μετά τη συζήτηση Νόρας-Εύας)

+++

Καφές Μελίτα-Νόρα-Δάφνη
Μου άρεσε πάρα πολύ το μαλλί της Νόρας σε αυτή τη σκηνή, φάνηκε λιγο το προσωπάκι της! Επίσης μου άρεσε το λιιιιι α λα Αμαλία (παρα 5) χαχαχα

Σουρεαλ Νο.5: Η Δαφνη με τη Μελίτα συζητούν τι θα κάνουν με τη συνεργασία τους με τον Στέφανο. Συγνώμη αυτές δεν έχουν υπογράψει? Τι ακριβώς συζητάνε? Αν θα δουλέψουνε?

Η Μελίτα παίρνει ένα μεγαλοπρεπές
Χ για αυτή τη σκηνή! Κάποιοι (βλ. Δάφνη) δεν έχουν πλούσιο μπαμπάκα και διατροφή για να ζουν χρυσή μου, βασίζονται στη δουλειά τους, ξεκόλα λοιπόν από το προσωπικό σου δράμα (δράμαααααα η κατάσταση δράμα!) και συζήτησε με την κοπέλα να δείτε τι θα κάνετε!

Σουρεάλ Νο.6: Η μεταλλαγμένη Νόρα!!! Είναι η Νόρα αυτή που ακούσαμε χτες? Εγώ πάντως το ομολογω, την ώρα που παιζόταν η σκηνή αναρωτιόμουν πόσο κάτω έχει πέσει το σαγόνι της sifantid (που είναι και η αγαπημένη της) από την έκπληξη. Η συμπεριφορά της Νόρας περιγράφεται με μια λέξη μόνο, την ίδια λέξη με την οποία περιέγραψε στη Μελίτα την έκβαση του γάμου της Εύας με τον Μάνο!

+++

Μάνος-Ηλίας-Πολυθρόνα
Η σκηνή τιτλοφορείται “Η πολυθρόνα είναι καθισμα, ο Μάνος είναι άνθρωπος και ο αστυνομικός είναι μπουζούκι” wall

Σουρεάλ Νο.7, 8, 9...... 11 ...... /S έχασα το μέτρημα: Ένα μικρό γλυκό αγγελάκι πήγε πάνω από το Μανωλάκη και τσουπ τον χτύπησε με το ραβδάκι του να γίνει καλόοοοοοοος άνθρωπος! Και ο Μανωλάκης τσουπ συνειδητοποίησε ότι έχει πληγώσει όποιον στάθηκε ποτέ δίπλα του, η καρέκλα του είναι μια απλή καρέκλα, η εξουσία δεν κάνει τον άνθρωπο, είναι κι εκείνος ένας απλός άνθρωπος σαν όλους τους άλλους και άλλα τέτοια χαριτωμένα!

Τελικά είναι γεγονός, αφού δεν έχασα χτες τα μαλλιά μου δεν κινδυνεύουν!!!

Όσο για τον Ηλία, βλέποντας τη σκηνή και τα όσα έλεγε για την Εύα θυμήθηκα τους καλλιτέχνες του φόρουμ μας “Ευάκι μου θέλεις λίγο κεικ?” Tόοοοοοσο σουρεάλ!

+++

Για το τέλος θα πω ότι δεν θα ήθελα η Νόρα να μπλέξει με τον Δημήτρη σε καμμία περίπτωση, θαυμάζω όμως την επιμονή του να διεκδικεί αυτό που θέλει με το σωστό τρόπο! Αυτός είναι ΑΝΤΡΑΣ!

+++

Και κάποια μικρα σχολιάκια.

Εύα: Είπε 3 φορές ότι δεν θέλει κανέναν! Ανάθεμα τα περιοδικά γιατί δεν μπορώ να την πιστέψω! Αλλα διευκρίνίζει κιόλας ότι είναι ερωτευμένη με τον Μάνο. Το Στέφανο πάλι τον αγάπησε.

Μελίτα: Δεν θέλει να μπλέκει σε καταστάσεις αλλα έμπλεξε με τον Στέφανο όσο ήταν δεσμευμένος (ηθελέστα και παθέστα). Αγάπησε το Μάνο, ξε-αγάπησε το Μάνο, ερωτεύτηκε και αγάπησε το Στέφανο.

Αμαλία: Αυτή παλι ερωτεύτηκε το Χατζηβασιλείου και αγάπησε τον Ρούσσο. Η ζωγραφική είναι το πάθος της αλλα δεν είναι ερωτευμένη μαζί της? Γιατί δεν κατάλαβα ακριβώς, τον Στέφανο με τη θάλασσα τον παρομοίασε, το πάθος του Πέτρου, η ζωγραφική σε ποια κατηγορία εμπίπτει? scratch

Πέτρος: Ο Ρουσσος πάλι αγάπησε την Αμαλία αλλά ερωτεύτηκε τη θάλασσα που είπε και η Νίκη.

Μάνος: Ο Μάνος δεν μας έχουν διευκρινήσει τι είδους ερωτική σχέση είχε με την καρέκλα του, οπότε θα πω απλώς ότι αγάπησε την Μελίτα και ερωτεύτηκε με την Εύα.

Για τους υπόλοιπους δεν θα σχολιάσω, όλο και κάποιον θα έχουν αγαπήσει και αυτοί

Τα βάλαμε σε μια σειρά πρωτοχρονιάτικα δεν έχετε να πειτε ε? Razz

Υ.Γ. Και ναι Clarabelle συμφωνω με την προλαλήσασα, η υπογραφή σου τα σπάει!!!

Eπεισόδιο 273 - Ημερομηνία 04-01-2010 - Σελίδα 5 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 12:47 pm

Α ΡΕ ΤΖΙΝΑ : respect : .ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΕΣΥ ΕΓΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗ ΔΟΣΗ ΜΟΥ (ΓΕΛΙΟ) ΕΕΕΕΕΕΕΕ???????
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΝΟ Η ΚΑΡΕΚΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΕ ΕΤΣΙ ΠΩΣ ΤΗΝ ΓΥΡΝΟΥΣΕ Ο ΜΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗ ......ΤΑ ΛΕΓΕ ΑΠΛΑ ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΝΑ ΤΗΝ ΖΕΣΤΑΝΟΥΜΕ ΜΗΝ ΠΑΓΩΣΕΙ Ο ΑΠΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ!! gelio
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από mimi Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 12:52 pm

Μελίτα Στέφανος :sorry Μελιτάκι αλλά αν δεν ήθελες να τα ξαναπεράσεις αυτό ας μην έμπλεκες μαζί του
η σκηνή βαρετή μέχρι αηδίας
Λουκάς :Λουκά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Syneltheο Οδυσσέας απίστευτος
Δάφνη Νικόλας : ο πιο νορμάλ άνθρωπος αμάν πια
Εύα Νόρα: προσκυνώ θεές ..................η Νόρα με ψυχοπλάκωσε με έστειλε αχ Νοράκι μου .......Λουκά είσαι γουρούνι
Αμαλία Μελίτα απλά δεν σχολιάζω αναρωτιέμαι αν η Μελίτα μάθει για την'' απόπειρα δολοφονίας ''του τι θα κάνει ;;;;
Χρήστος : Τζίνα το αγόρι σου μια χαρά του τα πε εύγε
Εύα Μάνος : μια χαρά του τα χωνε αλλά ξέρω τι θα κάνει και δεν σχολιάζω
Λουκά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Synelthe
Κατρανίδης προσκυνώ
Δάφνη Μελίτα Νόρα : καλά που δεν ήταν και η Εύα γιατί δεν θα το άντεχα
Μάνος Ηλίας σώπα ρε φίλε
ο Ηλίας θέλει ξύλο τώρα που συμπάθησε την Εύα ας την πάρει ο γιόκας του
πολύ ποιητικά τα λεγε ο Μάνος αχ θα κλάψω (λέμε τώρα)
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 12:53 pm

nikidanis έγραψε:Α ΡΕ ΤΖΙΝΑ : respect : .ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΕΣΥ ΕΓΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗ ΔΟΣΗ ΜΟΥ (ΓΕΛΙΟ) ΕΕΕΕΕΕΕΕ???????
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΝΟ Η ΚΑΡΕΚΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΕ ΕΤΣΙ ΠΩΣ ΤΗΝ ΓΥΡΝΟΥΣΕ Ο ΜΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗ ......ΤΑ ΛΕΓΕ ΑΠΛΑ ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΝΑ ΤΗΝ ΖΕΣΤΑΝΟΥΜΕ ΜΗΝ ΠΑΓΩΣΕΙ Ο ΑΠΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ!! gelio

Εγώ πάλι νομίζω οτι ο Μπουγιούρης πολύ καλά την έπαιξε τη σκηνή
Δεν φταίει αυτός αν τον βάζουν να λέει τη μια μέρα αυγά και την άλλη καλάθια. Είναι απόλυτα φυσικό να μην πείθουν κανέναν αυτά που λέει.
Ας μην φορτώνουμε στον ηθοποιό ευθύνες που δεν του αναλογούν.
Ο τρόπος που ερμήνευσε τη σκηνή εμένα μου άρεσε. Βλέμα και κινήσεις ήταν άψογα. Απλά τα λόγια του δεν συμβάδιζαν με όσα παρακολουθούμε τόσο καιρό και ήταν φυσικό να μην πείθουν.
Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο και ο Αρζόγλου ενώ το βλέμμα του ήταν απίστευτο άκουγα τι έλεγε και γελούσα

Eπεισόδιο 273 - Ημερομηνία 04-01-2010 - Σελίδα 5 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 12:56 pm

Βρε κοριτσια μηπως κανουμε λαθος που το εχουμε δεσει οτι η Ευα θα γυρισει στο Μανο τοσο γρηγορα!?
Εγω οσο και να τους θελω μαζι δεν βλεπω την Ευα διατεθειμενη για κατι τετοιο,θα πρεπει να μεσολαβησει κατι σημαντικο πραγμα που σημαινει οτι χρειαζεται χρονος αρα μηπως αργει αυτη η μερα?
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 12:59 pm

Clarabelle έγραψε:
nikidanis έγραψε:Α ΡΕ ΤΖΙΝΑ : respect : .ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΕΣΥ ΕΓΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗ ΔΟΣΗ ΜΟΥ (ΓΕΛΙΟ) ΕΕΕΕΕΕΕΕ???????

Δεν φταίει αυτός αν τον βάζουν να λέει τη μια μέρα αυγά και την άλλη καλάθια. Είναι απόλυτα φυσικό να μην πείθουν κανέναν αυτά που λέει.
Ο τρόπος που ερμήνευσε τη σκηνή εμένα μου άρεσε. Βλέμα και κινήσεις ήταν άψογα. Απλά τα λόγια του δεν συμβάδιζαν με όσα παρακολουθούμε τόσο καιρό και ήταν φυσικό να μην πείθουν.
Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο και ο Αρζόγλου ενώ το βλέμμα του ήταν απίστευτο άκουγα τι έλεγε και γελούσα

ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΕΤΣΙ ΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ Ο ΗΛΙΑΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΕΠΑΘΕ .ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ Μ ΑΡΕΣΕ Η ΣΚΗΝΗ ΑΝΟΥΣΙΑ
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 1:02 pm

evanna έγραψε:Βρε κοριτσια μηπως κανουμε λαθος που το εχουμε δεσει οτι η Ευα θα γυρισει στο Μανο τοσο γρηγορα!?
Εγω οσο και να τους θελω μαζι δεν βλεπω την Ευα διατεθειμενη για κατι τετοιο,θα πρεπει να μεσολαβησει κατι σημαντικο πραγμα που σημαινει οτι χρειαζεται χρονος αρα μηπως αργει αυτη η μερα?

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΟΤΙ Η ΕΥΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΡΩΤΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΝΟ ΤΟΣΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ..ΚΑΠΟΙΟΣ Η ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΔΙΔΕΙ ΡΑΔΙΟΑΡΒΥΛΕΣ ΣΤΟ ΜΠΛΟΓΚ ΤΟΥ ΜΕΓΚΑ ΣΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ.....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΠΟΙΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΕΦΕΡΕ ΕΔΩ ..ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΡΑΔΙΟΑΡΒΥΛΕΣ Η Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ...
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 1:05 pm

nikidanis έγραψε:
evanna έγραψε:Βρε κοριτσια μηπως κανουμε λαθος που το εχουμε δεσει οτι η Ευα θα γυρισει στο Μανο τοσο γρηγορα!?

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΟΤΙ Η ΕΥΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΡΩΤΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΝΟ ΤΟΣΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ..ΚΑΠΟΙΟΣ Η ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΔΙΔΕΙ ΡΑΔΙΟΑΡΒΥΛΕΣ ΣΤΟ ΜΠΛΟΓΚ ΤΟΥ ΜΕΓΚΑ ΣΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ.....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΠΟΙΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΕΦΕΡΕ ΕΔΩ ..ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΡΑΔΙΟΑΡΒΥΛΕΣ Η Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ...
Μα βρε Νικη μου οτι καποια στιγμη αυτοι οι δυο θα ξανειναι μαζι ειναι σιγουρο αφου το ειπε η ιδια η Ακριτα!Απλα λεω οτι δεν νομιζω οτι αυτο θα γινει τοσο γρηγορα οσο νομιζουμε γιατι θα πρεπει να συμβει κατι που θα κανει την Ευα να αλλαξει γνωμη και να γυρισει!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 1:05 pm

Νίκη σε κάποιοι δημοσίευμα το έλεγε δεν νομίζω ότι ξεκίνησε από το blog το οποίο συμφωνώ και εγω δεν είναι αξιόπιστη πηγή!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 1:08 pm

evanna έγραψε:
nikidanis έγραψε:

Μα βρε Νικη μου οτι καποια στιγμη αυτοι οι δυο θα ξανειναι μαζι ειναι σιγουρο αφου το ειπε η ιδια η Ακριτα!Απλα λεω οτι δεν νομιζω οτι αυτο θα γινει τοσο γρηγορα οσο νομιζουμε γιατι θα πρεπει να συμβει κατι που θα κανει την Ευα να αλλαξει γνωμη και να γυρισει!

ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ .Η ΕΥΑ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΓΡΑΨΕΙ ΤΟ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ .ΔΗΛΑΔΗ ΧΘΕΣ ΤΟ ΜΑΝΟ ΩΡΑΙΑ ΤΟΥ ΤΑ ΠΕ ΣΩΣΤΑ ,..ΜΙΛΗΣΕ ΝΤΟΜΠΡΑ!!! Ο ΜΑΝΟΣ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΒΡΕ ΣΤΑΘΕΡΗ ΠΟΡΕΙΑ ΣΤΟ ΤΙ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ...
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από Jennifer Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 1:12 pm

Τζίνα ο σχολιασμός σου τέλειος όπως πάντα : respect :
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 1:13 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Νίκη σε κάποιοι δημοσίευμα το έλεγε δεν νομίζω ότι ξεκίνησε από το blog το οποίο συμφωνώ και εγω δεν είναι αξιόπιστη πηγή!

ΣΤΟ ΜΠΛΟΓΚ ΕΜΠΑΙΝΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΡΙΝ ΒΡΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΠΑΧΑΛΟ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΠΟΛΥΜΠΑΙΝΩ...ΕΓΩ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΣΤΟ ΜΠΛΟΓΚ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΠΩΣ ΑΚΟΥΣΑ ΚΙ ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΛΟΓΚ ..ΔΕΝ ΤΑ ΠΟΛΥΠΙΣΤΕΥΩ !!!ΟΣΟ ΣΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΖΑΠΙΝΓΚ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΚΕΙ ....ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΣΤΟ ΖΑΠΙΝΓΚ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΕΙ Ο ΚΑΡΥΣΤΙΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑΝ ΟΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΛΗΨΕΙΣ ΠΙΑ ...
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από mimi Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 1:19 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:

Λοιπόν χτες συνειδητοποίησα ότι όχι μόνο ΔΕΝ είχα καταλάβει τι έβλεπα πέρισυ, δεν είχα καταλάβει ούτε τι έβλεπα μέχρι την Πρωτοχρονιά! Νέο έτος και γυρίζουμε σελίδα, οι αμαρτωλοί μας βγήκαν άγιοι και δεν πήραμε χαμπάρι ούτε τη μετάλλαξη που τους πρόσφεραν οι Άγιες αυτές μερες!

Η Μελίτα για άλλη μια φορά έκανε τη διαδρομή “Που στο κόρακα μένει” – Παιανία για να τα χώσει στο Στέφανο και μόνο! Το στόμα το έχουμε για να τσιρίζουμε, τα αυτάκια πάλι τα έχουμε διακοσμητικά! Προχτες γύρισε σπιτι και λέει στην Αμαλίτσα τελειώσαμε μου έλεγε ψέματα, χτες κυλιότανε με τον Στέφανο στον καναπέ και σήμερα άντε παλι από την αρχή! Τουλάχιστον δεν χρειάζεται να μαθαίνει νέα λόγια... Με κούρασαν τα πέρα δώθε και δεν έχουν και ουσία!

Σουρεαλ Νο.1: Αν και καλά να πάθει η Μελίτα μίλησε σωστότατα σήμερα! Όσα του είπε έστεκαν!

Ναι είναι χειρότερος από τον Μάνο! Και ναι είναι ΙΔΙΟΙ! Το είπαν και οι δύο κοπέλες εχτες και είναι αλήθεια! Ταύτιση όμως είχαν και τα αγόρια μας, δεν το δέχονται ότι μοιάζουν με τίποτα όμως!

Σουρεάλ Νο.2: Η μαμά Αντιγόνη άργησε αλλα πήρε στροφες.. Συνειδητοποίησε ότι ο Στέφανος είναι ερωτευμένος απο μισή κουβέντα που κρυφάκουσε, όταν της το εξομολογήθηκε και σταμάτησε την εκδίκηση δηλαδή δεν το είχε πιάσει? (χαλια το πουκαμισάκι της όμως σήμερα, στο ίδρυμα αμέσως, είχε καλύτερη στυλίστρια!)

Η μαμα Αμαλία πάλι κάγκελο εμεινε μόλις είδε τη συμπεθέρα! Άλλα μου άρεσε πολύ χτες με τον Πέτρο οπότε δεν το σχολιάζω.. Αυτοι οι δυο μαζί μου αρέσουν τόσο στις δραματικές όσο και στις κωμικές σκηνές τους!

Η τρελή ατάκα: “Έχω τώρα και τις δύο πεθερούλες αγκαλιά!” gelio

+++

Η σκηνή οικογένειας Καρρά-Λουκά μου άφησε μια πολύ πικρή γεύση σε συνδυασμό με τη σκηνή με τον Λουκά στο γραφείο του.. Συμβατικός γάμος, ένας Πατέρας που τον λυπήθηκε η ψυχή μου και ο Λουκάς να λέει ότι “θα μεγαλώσεις μαζί μου” δεν μπορώ ρε παιδιά, πιάστηκε η ψυχή μου με τον κακομοίρη τον Οδυσσέα!

+++

ΌΛΕ! Χτες είχαμε και μια σκηνή Δάφνης και Νικόλα! Βέβαια από εκεί που περίμενα να δω τους άντρες να δουλεύουν το Λουκά για το φιλί με ξενερώσανε με συζήτηση Δάφνης – Νικόλα. Τουλάχιστον τους θυμηθήκαμε λιγουλάκι.

+++

Η Νόρα με την Εύα ήταν πάρα πολύ συγκινητικές μαζί! Με στεναχώρησε τόσο πολύ το Νοράκι! Η αλήθεια είναι ότι ο Λουκάς είναι τόσο πολύ “Λουκάς” που αν του εξομολογούνταν τον έρωτά της τώρα θα χάλαγε η σχέση τους, όσα και να ένιωθε ο Λουκάκος θα έβαζε πρώτο το παιδί... Αυτές οι δύο κοπέλες έχουν δέσει πολύ όμορφα ως φιλενάδες. ΣΟΥΠΕΡ!

+++

Ο Χρηστάκης μου, μου άρεσε πααααααααρα πολύ εχτες! Όπως πάντα άλλωστε.. Και καλά του τα είπε του μαμάκια! Άφησε τον έναν ποδόγυρο για τον άλλο! Όχι φίλε μου δεν φταίει ο Χρήστος που ερωτεύτηκες εσύ τις γυναίκες του Μάνου! Επίσης μου αρέσει που ο άλλος του λέει “Ρε φίλε, τι τσινάς? Πες ότι το έκανα εγώ!” Και ο ΦωτοΣτέφανος ο Large θέλει να το παίξει και οσιομάρτυρας! Μη χε....!!

Σημείωση: Το σεμεδάκι πάνω στον καναπε το έχω ξανασχολιάσει πόσο αίσχος είναι???

+++

Σουρεάλ Νο.3: Η Εύα πήγε στο Μάνο και ως άλλη Μελίτα (λόγω έντασης φωνής) του ξεκαθάρισε ότι δεν θέλει κανέναν και ότι δεν είναι δική του να την παραχωρεί! Τι ακούσαμε κι εμείς χτες όμως ε? Το σουρεάλ της όλης υπόθεσης είναι που ξέρω ότι η κουβέντα οσονούπω θα ακυρωθεί αλλιώς ένα μπραβο και δύο και τρία θα τα πέταγα! Μια χαρά του τα είπε!!!

Το παλτό αυτό το λευκό το έχω ερωτευτεί! (Όχι μόνο ο Ρούσσος θα ερωτεύεται τη θάλασσα? Το δικό μου ερωτευμενάκι είναι και πιο χειροπιαστό! χιχι)

+++

+++

Σουρεάλ Νο.4: Ο Στέφανος απείλησε το Δημήτρη ότι θα το θυμάται ότι σταμάτησε την βρωμοδουλειά που κάνανε για χάρη ενός έρωτα! Βρε Δημήτρη δεν σου είπαν ότι από 2 γυναίκες και πάνω αιτιολογείται η αλλαγή σχεδίων και μόνο???

+++

Αψογη σκηνή, τέλεια κουβέντα, φοβερές αντιδράσεις! Το δεύτερο κομμάτι του επεισοδίου που το καταευχαριστήθηκα!!! (μετά τη συζήτηση Νόρας-Εύας)

+++

Καφές Μελίτα-Νόρα-Δάφνη
Μου άρεσε πάρα πολύ το μαλλί της Νόρας σε αυτή τη σκηνή, φάνηκε λιγο το προσωπάκι της! Επίσης μου άρεσε το λιιιιι α λα Αμαλία (παρα 5) χαχαχα

Σουρεαλ Νο.5: Η Δαφνη με τη Μελίτα συζητούν τι θα κάνουν με τη συνεργασία τους με τον Στέφανο. Συγνώμη αυτές δεν έχουν υπογράψει? Τι ακριβώς συζητάνε? Αν θα δουλέψουνε?

Χ για αυτή τη σκηνή! Κάποιοι (βλ. Δάφνη) δεν έχουν πλούσιο μπαμπάκα και διατροφή για να ζουν χρυσή μου, βασίζονται στη δουλειά τους, ξεκόλα λοιπόν από το προσωπικό σου δράμα (δράμαααααα η κατάσταση δράμα!) και συζήτησε με την κοπέλα να δείτε τι θα κάνετε!

Σουρεάλ Νο.6: Η μεταλλαγμένη Νόρα!!! Είναι η Νόρα αυτή που ακούσαμε χτες? Εγώ πάντως το ομολογω, την ώρα που παιζόταν η σκηνή αναρωτιόμουν πόσο κάτω έχει πέσει το σαγόνι της sifantid (που είναι και η αγαπημένη της) από την έκπληξη. Η συμπεριφορά της Νόρας περιγράφεται με μια λέξη μόνο, την ίδια λέξη με την οποία περιέγραψε στη Μελίτα την έκβαση του γάμου της Εύας με τον Μάνο!

+++

Μάνος-Ηλίας-Πολυθρόνα
Η σκηνή τιτλοφορείται “Η πολυθρόνα είναι καθισμα, ο Μάνος είναι άνθρωπος και ο αστυνομικός είναι μπουζούκι” wall

Σουρεάλ Νο.7, 8, 9...... 11 ...... /S έχασα το μέτρημα: Ένα μικρό γλυκό αγγελάκι πήγε πάνω από το Μανωλάκη και τσουπ τον χτύπησε με το ραβδάκι του να γίνει καλόοοοοοοος άνθρωπος! Και ο Μανωλάκης τσουπ συνειδητοποίησε ότι έχει πληγώσει όποιον στάθηκε ποτέ δίπλα του, η καρέκλα του είναι μια απλή καρέκλα, η εξουσία δεν κάνει τον άνθρωπο, είναι κι εκείνος ένας απλός άνθρωπος σαν όλους τους άλλους και άλλα τέτοια χαριτωμένα!

Όσο για τον Ηλία, βλέποντας τη σκηνή και τα όσα έλεγε για την Εύα θυμήθηκα τους καλλιτέχνες του φόρουμ μας “Ευάκι μου θέλεις λίγο κεικ?” Tόοοοοοσο σουρεάλ!

+++

Για το τέλος θα πω ότι δεν θα ήθελα η Νόρα να μπλέξει με τον Δημήτρη σε καμμία περίπτωση, θαυμάζω όμως την επιμονή του να διεκδικεί αυτό που θέλει με το σωστό τρόπο! Αυτός είναι ΑΝΤΡΑΣ!

+++

Εύα: Είπε 3 φορές ότι δεν θέλει κανέναν! Ανάθεμα τα περιοδικά γιατί δεν μπορώ να την πιστέψω! Αλλα διευκρίνίζει κιόλας ότι είναι ερωτευμένη με τον Μάνο. Το Στέφανο πάλι τον αγάπησε.

Μελίτα: Δεν θέλει να μπλέκει σε καταστάσεις αλλα έμπλεξε με τον Στέφανο όσο ήταν δεσμευμένος (ηθελέστα και παθέστα). Αγάπησε το Μάνο, ξε-αγάπησε το Μάνο, ερωτεύτηκε και αγάπησε το Στέφανο.

Αμαλία: Αυτή παλι ερωτεύτηκε το Χατζηβασιλείου και αγάπησε τον Ρούσσο. Η ζωγραφική είναι το πάθος της αλλα δεν είναι ερωτευμένη μαζί της? Γιατί δεν κατάλαβα ακριβώς, τον Στέφανο με τη θάλασσα τον παρομοίασε, το πάθος του Πέτρου, η ζωγραφική σε ποια κατηγορία εμπίπτει? scratch

Πέτρος: Ο Ρουσσος πάλι αγάπησε την Αμαλία αλλά ερωτεύτηκε τη θάλασσα που είπε και η Νίκη.

Μάνος: Ο Μάνος δεν μας έχουν διευκρινήσει τι είδους ερωτική σχέση είχε με την καρέκλα του, οπότε θα πω απλώς ότι αγάπησε την Μελίτα και ερωτεύτηκε με την Εύα.

Για τους υπόλοιπους δεν θα σχολιάσω, όλο και κάποιον θα έχουν αγαπήσει και αυτοί

Τζινάκι προσκυνώ .......και φυσικά συμφωνώ σε όλα αυτό που ο Στέφανος λέει δεν είμαι Μάνος είναι ανέκδοτο
mimi
mimi
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 1:21 pm

Clarabelle έγραψε:

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ Clarabelle! Ο ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗΣ ΧΘΕΣ ΗΤΑΝ Ο ΑΚΥΡΟΣ Κ ΣΗΜΕΡΑ Ο ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕΤΑΝΙΩΜΕΝΟΣ! ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙ Κ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΑΖΟΥΝ ΝΑ ΛΕΕΙ!!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 1:25 pm

aggeliki έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ Clarabelle! Ο ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗΣ ΧΘΕΣ ΗΤΑΝ Ο ΑΚΥΡΟΣ Κ ΣΗΜΕΡΑ Ο ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕΤΑΝΙΩΜΕΝΟΣ! ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙ Κ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΑΖΟΥΝ ΝΑ ΛΕΕΙ!!
Ο Μπουγιουρης για μενα ειναι παρα πολυ καλος ηθοποιος και χτες μου αρεσε...την ευθυνη για το γεγονος οτι αυτα που λεει δεν συμβαδιζουν με τις πραξεις του την εχουν οι σεναριογραφοι!!!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 1:32 pm

Πέρα απ' το ότι προσκυνώ πάλι στο σχολιασμό της Τζίνας, θέλω να τονίσω πολύ το πόσο θαύμασα χτες την κα. Δρακουλάκη.

Αυτόν το σπαραγμό της Νόρας για τον ανεκπλήρωτο έρωτά της μου τον πέρασε τόσο πολύ που τη θαύμασα πραγματικά και αναρωτήθηκα για άλλη μια φορά πώς μπορούνε οι ηθοποιοί να βγάζουν τέτοιες σκηνές τόσο καλές ενώ είναι "φτιαχτές" . Βέβαια αυτό σημαίνει ταλέντο ....
Θεωρώ ότι ήταν εκπληκτική !!

Από την άλλη, τράβαγα πάλι τα μαλλιά μου Kotsides με το Μάνο με την αμίμητη ατάκα "Στο ίδιο τσουβάλι με το Στέφανο" και αντίστοιχα το Στέφανο στο τρέιλερ του σημερινού επεισοδίου που ΞΑΝΑ-τονίζει ότι "ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΟΣ" !!!! Ε-Λ-Ε-Ο-Σ !!!!!!!!!!! wall

Eπεισόδιο 273 - Ημερομηνία 04-01-2010 - Σελίδα 5 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 1:36 pm

mimi έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:

Η τρελή ατάκα: “Έχω τώρα και τις δύο πεθερούλες αγκαλιά!”

+++

+++

+++

+++

+++

+++

+++

+++

+++

Καφές Μελίτα-Νόρα-Δάφνη

+++

Μάνος-Ηλίας-Πολυθρόνα

+++

+++

Τζινάκι προσκυνώ .......και φυσικά συμφωνώ σε όλα αυτό που ο Στέφανος λέει δεν είμαι Μάνος είναι ανέκδοτο

ΤΖΙΝΑΚΙ ΓΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ!: respect : : respect : : respect :
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από madolato Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 1:38 pm

Απορία νο 1:
Ίσως και να 'μαι εκτός θέματος, και συγχωρήστε με αν είμαι, αλλά γιατί σχολιάζουμε αυτά που γίνονται σε σχέση με αυτά που ίσως θα γίνουν;
Γιατί να μην περιμένουμε να γίνουν πρώτα και, αν δε μας αρέσει ο τρόπος με τον όποιο δόθηκαν, να το συζητήσουμε τότε;

Απορία νο2:
Εσείς που τα 'χετε βάλει με το Λουκά, τι άλλο θα προτείνατε να κάνει;

Απορία νο3:
Στο ίδιο πνεύμα, τι επιλογές έχει η Νόρα, σε σχέση με το Λουκά; Να του εξομολογηθεί αγάπες κι έρωτες και να τον στείλει ακόμα περισσότερο; Ή να του σταθεί με τον τρόπο που του στεκόταν τόσα χρόνια, τώρα που την έχει ανάγκη περισσότερο από ποτέ; Άσε που και καθαρά στρατηγικά αν το δούμε, αν του το ξεφουρνίσει τώρα, το 'χασε το παιχνίδι. Το timing είναι φρικτό!
'Οσο για την προτροπή της προς τη Μελίτα, νομίζω ότι ερμηνεύεται ως "κάνε ό,τι δεν έκανα, για να μη βρεθείς εδώ που βρίσκομαι". Πού βρίσκεται η ανακολουθία; Στην τελική, πόσες φορές δεν έχουμε δώσει συμβουλές στους φίλους μας ενώ εμείς κάνουμε ακριβώς το αντίθετο; Στη θεωρία είναι όλα εύκολα...

Εδώ και καιρό ακούω κόσμο να εξανίσταται και να διαμαρτύρεται για τις ασυνέπειες των χαρακτήρων τις οποίες προσωπικά δε βλέπω -όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό. Ακόμα και η "μετάλλαξη" του Μάνου ήταν αναμενόμενη με την έννοια ότι δεν είναι η πρώτη φορά που τον πιάνει κρίση ευσυνειδησίας. Το 'χει ξαναπάθει και στο παρελθόν -αλλά ευτυχώς επανήλθε. Έτσι θα του περάσει και τώρα. Razz
Στα δικά μου τα μάτια λοιπόν, η Νόρα κι ο Λουκάς αντιδρούν και πράττουν 100% "Νορίσια" και "Λουκίσια". Βάσει λογικής και αίσθησης καθήκοντος.
Θυμήστε μου πάλι γιατί δε μας αρέσει αυτό; scratch

'Ασχετο νο1: δε μου αρέσει η Μελίτα με αφέλειες... ((
'Ασχετο νο2: το επεισόδιο ψηφίστηκε 7 φορές "τέλειο" και 6 φορές "άθλιο". Αυτό θα πει "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα"! :lol:
madolato
madolato
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Κατσαβίδια!

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 1:50 pm

ariadne έγραψε:Απορία νο 1:
Ίσως και να 'μαι εκτός θέματος, και συγχωρήστε με αν είμαι, αλλά γιατί σχολιάζουμε αυτά που γίνονται σε σχέση με αυτά που ίσως θα γίνουν;
Γιατί να μην περιμένουμε να γίνουν πρώτα και, αν δε μας αρέσει ο τρόπος με τον όποιο δόθηκαν, να το συζητήσουμε τότε;

Προσωπικα το σχολιάζω έτσι γιατί μου το χαλάνε, χτες θα είχα απολαύσει την Εύα να τα χώνει αν δεν ήξερα ότι πάλι θα την τουμπάρει π.χ.

Οταν η Μελίτα τα χώνει στο Στέφανο αλλα μετά από (ουτε καν μισο επεισόδιο) είναι πάλι μαζί του στα πατώματα ε πως να το κάνουμε με χαλάει! Και το ξέρω ότι θα μου πεις να μην διαβάζω αλλα τουλάχιστον για μένα αυτό είναι αδύνατο χιχι

ariadne έγραψε:Απορία νο2:

Εγώ τα έχω βάλει με το Λουκά επειδή θέλει να κάνει ένα γάμο για τα μάτια του Άρη και σκέφτεται κιόλας ότι τη Νταίζη θα την περιορίζει νομικά να μην παραστρατεί! Εϊναι καλό τώρα αυτό? Αυτή η παιδοψυχολόγος στην ζαχαροχώρα δεν έλεγε ότι τα παιδιά εχουν κεραίες όσο και να θες να κρυφτείς? Μεγαλώνοντας πώς θα νιώσει αυτό το παιδί αν κάποια στιγμή μάθει ότι είναι η αιτία που καταστράφηκε η προσωπική ευτυχία του πατέρα του? Εδώ συμφωνω με το Νικόλα, το παιδι βαδίζει βουρ σε ένα δεύτερο Διαζύγιο.

Αναγνωρίζω ότι είναι περιορισμένες οι επιλογές του αλλα δεν μπορώ να μην βλέπω ότι παει να κάνει χαζομάρα!

Να μην ξεχνάμε και τον παράγοντα "Χρήστο" που ο Λουκάς ακόμα τον αγνοεί!!!

ariadne έγραψε:Απορία νο3:
Στο ίδιο πνεύμα, τι επιλογές έχει η Νόρα, σε σχέση με το Λουκά; Να του εξομολογηθεί αγάπες κι έρωτες και να τον στείλει ακόμα περισσότερο; Ή να του σταθεί με τον τρόπο που του στεκόταν τόσα χρόνια, τώρα που την έχει ανάγκη περισσότερο από ποτέ; Άσε που και καθαρά στρατηγικά αν το δούμε, αν του το ξεφουρνίσει τώρα, το 'χασε το παιχνίδι. Το timing είναι φρικτό!
'Οσο για την προτροπή της προς τη Μελίτα, νομίζω ότι ερμηνεύεται ως "κάνε ό,τι δεν έκανα, για να μη βρεθείς εδώ που βρίσκομαι". Πού βρίσκεται η ανακολουθία; Στην τελική, πόσες φορές δεν έχουμε δώσει συμβουλές στους φίλους μας ενώ εμείς κάνουμε ακριβώς το αντίθετο; Στη θεωρία είναι όλα εύκολα...

Σε αυτό συμφωνούμε, θεωρώ ότι η Νόρα δεν έχει άλλη επιλογή από το να σιωπήσει προς το παρόν. Και κατανοώ ότι η συμβουλή της προς τη Λαίδη αντανακλούσε την πίκρα της για τη δική της κατάσταση όμως ουσιαστικά είναι σαν να της είπε "Ξέρω ότι η Εύα είναι χάλια αλλα εσύ μη λογαριάσεις τίποτα, δωστης μια να πάει στον πάτο, με την ευχή μου αλλα να ξέρεις όταν θα είναι μπροστά και οι άλλοι εγώ θα σε κράζω" Συγνώμη αλλα δεν είναι αυτή η Νόρα που ήξερα!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από xristina79 Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 1:55 pm

ariadne έγραψε:

Απορία νο3:

:lol:

Η ανακολουθία όσον αφορά την Νόρα είναι (για μένα πάντα) ότι της είπε μεν να ακολουθήσει την καρδιά της και να το ζήσει αλλά αν το μάθει η παρέα η Νόρα ουσιαστικά θα κάνει την πάπια (όχι την Νταίζη καλέ!!!!!!) και δεν θα την στηρίξει αλλά θα την κατασπαράξει! Θα περίμενα ότι αφού της δίνει τέτοια συμβουλή και πιστεύει οτι αυτό είναι το σωστό να στηρίξει την άποψη της και όταν το μάθει η παρέα! Τουλάχιστον έτσι μας έχει συνηθίσει ο χαρακτήρας της Νόρας μέχρι τώρα....
Δέχομαι πάντως ότι επειδή βρίσκεται σε δύσκολη (ας το πω έτσι!) κατάσταση η ίδια στην ερωτική της ζωή έχει αναθεωρήσει κάποια πράγματα και δεν αντιδρά όπως πέρσι με την Εύα....
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 1:55 pm

ariadne έγραψε:Απορία νο 1:

Απορία νο2:

σύμφωνα με τα δεδομένα ναι αυτά είναι η πιο λογική λύση..να παντρευτεί τη νταίζη..αλλά ακόμα και αυτό να κάνει είναι σίγουρη ότι ένας τέτοιος γάμος, συμβατικός δεν θα πετυχεί..αλλά εκτός από αυτό στο λουκά δεν μοπυ αρέσει που κάνει ότι το φιλί δεν δόθηκε ποτέ..εντάξει να μην πει τίποτα στη νόρα..αλλά ούτε στους φίλους του;;;
δεν ξέρω μου έχει χτυπήσει κάπως..

ariadne έγραψε:Απορία νο3:

Agree τη νόρα την καταλαβαίνω..έτσι όπως είναι ο λουκάς δεν μπορεί να του μιλήσει...

ariadne έγραψε:'Οσο για την προτροπή της προς τη Μελίτα, νομίζω ότι ερμηνεύεται ως "κάνε ό,τι δεν έκανα, για να μη βρεθείς εδώ που βρίσκομαι". Πού βρίσκεται η ανακολουθία; Στην τελική, πόσες φορές δεν έχουμε δώσει συμβουλές στους φίλους μας ενώ εμείς κάνουμε ακριβώς το αντίθετο; Στη θεωρία είναι όλα εύκολα...

έτσι το είπε αλλά το καπάκι της λέει ότι αν η παρέα αντιδράσει θα είμαι και εγώ εναντίον σου...τι εννοούσε δεν καταλαβαίνω...

ariadne έγραψε:'Εδώ και καιρό ακούω κόσμο να εξανίσταται και να διαμαρτύρεται για τις ασυνέπειες των χαρακτήρων τις οποίες προσωπικά δε βλέπω -όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό. Ακόμα και η "μετάλλαξη" του Μάνου ήταν αναμενόμενη με την έννοια ότι δεν είναι η πρώτη φορά που τον πιάνει κρίση ευσυνειδησίας. Το 'χει ξαναπάθει και στο παρελθόν -αλλά ευτυχώς επανήλθε. Έτσι θα του περάσει και τώρα. Razz

για το μάνο δεν αμφιβάλλω ούτε και εγώ...

ariadne έγραψε:Στα δικά μου τα μάτια λοιπόν, η Νόρα κι ο Λουκάς αντιδρούν και πράττουν 100% "Νορίσια" και "Λουκίσια". Βάσει λογικής και αίσθησης καθήκοντος.
Θυμήστε μου πάλι γιατί δε μας αρέσει αυτό; scratch

'Ασχετο νο2: το επεισόδιο ψηφίστηκε 7 φορές "τέλειο" και 6 φορές "άθλιο". Αυτό θα πει "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα"! :lol:
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από xristina79 Την / Το Τρι Ιαν 05, 2010 1:58 pm

αααααα, εμένα οι αφέλιες της Μελίτας όταν είναι σωστά χτενισμένες μου αρέσουν, της πάνε.... άλλες φορές πάλι είναι σαν να είναι άλουστη και αχτένιστη.....
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Σελίδα 5 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης