Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010

+44
aggeliki
anna90
zwi
jim7
edem4ever
T2eNnh
iriniem_mystika_tis_edem
mina
elena
evanna
1977
stefanos-melita
hionati
kakia_e
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
katie007
rache[L]
tinaki18
sifantid
marializ25
kelly
sia
elli
kikialex
ΕΥΑ
vs116117
Ntinaki1
xristina79
Καρ-Mik
panda
mimi_loukas+nora
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
KatsaroYpotheto
anastasia20
mimi
charitomeni
DESPOINA
dj_mitsaki
νοριτσα
loukasnora
konstantina
Izabella29
loukitsa
Clarabelle
48 απαντήσεις

Σελίδα 8 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap22%Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 22% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap36%Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 36% 
[ 21 ]
Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap24%Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 24% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap12%Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 12% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap3%Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap2%Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 58
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010

Δημοσίευση από jim7 Δευ Ιαν 18, 2010 10:07 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Βαρετό και μέτριο το τελευταίο επεισόδιο για μένα αλλά θα σχολιάσω! χιχι

Χαλκίδα
Ο γκρουμ για άλλη μια φορά ΘΕΟΣ!!! Ειδικά εκεί που προσπαθούσε με νοήματα να τους δείξει πώς ανοίγει η πόρτα έλιωσα! Καταπληκτικός ο κος Γαλίτης! ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ!!!

Η Νόρα κόντεψε να στείλει το Δημήτρη και ο Λουκάς εμάς! Αχ αχ αχ! Λουκάαααα Synelthe

H Nόρα όταν πήγε στο Δημήτρη με τη σαμπάνια ήθελε να πάρει εκδίκηση από το Λουκά και η εντύπωση που μου έδωσε ήταν ότι δεν ήθελε να φύγει ο Μπέλλος από το δωμάτιο για να μην την παρασύρει πάλι η ζήλεια της και κάνει διάφορα, όπως και έγινε δηλαδή.. Μ'αρεσει που έλεγε "Α ρε Λουκά τι τραβάω για σένα, θα σε σκίσω!!!" χαχαχαχα

Λουκάς: Την άνοιξα τη σαμπάνια και δεν πινότανε, ήταν στιφή, ξινή, βρωμούσε...μπουρμπουλήθρες πολλές!!!

Η Νταιζούλα πάλι αποδείχθηκε τρομερά καπάτσα! Με ενα ζευγάρι παπουτσακια τούμπαρε το Λουκά και πέτυχε το στόχο της! Δεν έχω καταλάβει σε τι αποσκοπει πάντως αυτή η κοπέλα, απο τη μία δεν θέλει να παντρευτεί το Λουκά χωρίς να υπάρχει έρωτας αλλα δεν τον θέλει κιόλας υποτίθεται. Μετά του λέει ότι ζηλεύει τη Νόρα και ενώ δεν υπάρχει περίπτωση να μην βλέπει τις αντιδράσεις του Λουκά, τον τσιγκλάει συνέχεια με τον "έρωτα" Νόρας-Δημήτρη! Τελικά τον θέλει ή όχι? Εχω μπερδευτεί! Κι αν τον θελει..είναι ερωτευμένη μαζί του ή απλά τον αγαπάει? Ετσι για να ξέρουμε...

Έθεσε τους όρους της μια φορά και αφού πάσαρε τα παπούτσια κάθισε ο χάφτας και τους σκεφτότανε κιόλας! Γκρρρρρρρρρρρ

Το πιο σωστό απο αυτά που είπε πάντως η Νταίζη ήταν οτι ένας λευκός γάμος θα είναι κακός για το παιδί! Έλεος τόσο δύσκολο είναι να το σκεφτεί ο χαζός ο Λουκάς αυτό?? Δηλαδή τι νομίζει? Θα παντρευτεί τη Νταίζη και αυτόματα θα γίνουν σαν τις οικογένειες στις διαφημίσεις του βιταμ? Αντε Λουκά χαλβά!!! Ξύπνα! Πιο πολύ μυαλό έχει η Νταιζούλα τελικά!

Και βέβαια την ώρα που του δήλωσε ότι δεν χωράνε και εκείνη και η Νόρα στη ζωή του ήταν η πρώτη φορά εκ των δύο μέσα στο επεισόδιο που θυμήθηκα τα λόγια της Νόρας από το επεισόδιο 279
Λ: Βρε κορίτσι μου, είναι ποτέ δυνατόν να σε μισήσω εγω εσένα?
Ν: Αν σε πείσει πως στρέφομαι εναντίον της οικογένειάς σας, των παιδιών σας..

Η κα Πολυχρονίδη ήταν πολύ καλή σε αυτά τα επεισόδια!

Η Νόρα τώρα, φεύγει απο το δωμάτιο και πάει και μπουκάρει στου Λουκά με ένα στυλ και ύφος που σε τίποτα δεν θύμιζε τη ατρόμητη και δυναμική δικηγόρο που ξέρουμε, Νόρα παρτο αλλιώς σε παρακαλώ!

Ν: Μπες έτσι άνετα? Αρα δεν είναι ούτε στην τουαλέτα ούτε πάνω στο κρεββάτι που είναι και το φυσικό της περιβάλλον! Βέβαια οι ξεπέτες δεν προλαβαίνουν να ξαπλώσουν στα κρεββάτια!

Νόρα έγραψες! Η μαλλον όποιος σου έδωσε την ατάκα χιχιχι

Έτσι, οι ξεπέτες δεν προλαβαίνουν να ξαπλώσουν στα κρεβάτια, προτιμούν τα μπιλιάρδα, τους καναπέδες, τις σκάλες κλπ. Συμπέρασμα: Ο Λουκάς είναι ερωτευμένος με την Νταίζη ενώ αγαπάει τη Νόρα Aχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα gelio

Το ύφος του Λουκά που έλεγε "Ωωωω τι ιππότης!" με τρέλανε, τι τρομερο ειρωνικό υφάκι ήταν αυτό καλέ???

Και βέβαια οφείλω να ομολογήσω ότι οι καλύτερες σκηνές του επεισοδίου μετα το Εύα-Μαρίλια ήταν τα τηλεφωνήματα της οικογένειας Λύτρα στη Νόρα χαχαχαχα

Τηλεφώνημα πρώτο:
Δάφνη: Γιατί μου μιλάς έτσι?
Νόρα: Γιατί.. γιατίιιιι... είμαι μέσα με το Λουκά και έξω είναι ο Δημήτρης και χτυπάει και με ψάχνει!
Δάφνη: Και γιατί μου μιλάς έτσι?
Νόρα: Γιατί δεν θέλω να με βρεί εδώ!
Δάφνη: Παίζετε κρυφτό?
Νόρα: Τι κρυφτό ρε Δάφνη? Σιγά μην παίζουμε και το γύρω γύρω όλοι! Τι παίζουμε?
Δάφνη: Και γιατί δεν του ανοίγετε ρε παιδάκι μου? Είστε γυμνοί? (το είπε με μια προσμονή η Δαφνούλα! χιχιχι)
Νόρα: Τι γυμνοί ρε? Τι λέει?

Τρομερό το τηλεφώνημα! Και απίστευτοι και οι τρείς τους! Η Νόρα μεθυσμένη, Η Δάφνη πονηρεμένη και ο Λουκάς να σχολιάζει στη νοημάτική!!! Δείτε φάτσες!

Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Tilefonima012

Η Νταιζούλα ποιον περίμενε με την πόρτα "ΑΝΟΙΧΤΑ" μπορείτε να μου πειτε??? : curse : Α ρε Χρήστο μου που είσαι μανάρι μου να τη δεις να τη μαδίσεις τη μικρή?!!! Μαργαριτούλα κόβεσαι λέμε!!! Μετά προσπαθούσε και να μου μαζευτεί κιόλας, γκρρρρρρρ!!!

Πάντως την ώρα που λέει ο Λουκάς "Νόρα μου κάνεις χαλάστρα μπορείς να το καταλάβεις?" ήθελα να του φέρει κάτι, οτιδήποτε, στο κεφάλι το Νοράκι! Ακου εκεί χαλάστρα! Χαλβάααααα!

Τηλεφώνημα δεύτερο:
Δάφνη: Έλα ρε τι γίνεται πάλι μέσα είσαι?
Νόρα: Ναί ρε Δάφνη! Ναι αλλα αλλού μέσα!
Δάφνη: Τι αλλού μέσα ρε παιδάκι μου τι λές?
Νόρα: Ρε Δάφνη αλλάξαμε γεωγραφικό σημείο τι δεν καταλαβαίνεις τώρα?
Δάφνη: Το σύνολο! (όχι πείτε μου την αδικείτε? Αχαχαχαχαχαχαχα)
Δάφνη: Και γιατί μου μιλάς πάλι σιγά?
Νόρα: Γιατί πάλι χτυπάει ο Δημήτρης ρε Δάφνη!
Δάφνη: Α και πάλι του κρύβεσαι?
Νόρα: Ναι γιατί πάλι είμαι με τον ηλίθιο!
Δάφνη: Θα μου εξηγήσεις παιδάκι μου τι συμβαίνει? Που μπαινοβγαίνετε και κυρίως..γιατί???
Νόρα: Άμα ήξερα κι εγώ θα σου'λεγα!
Δάφνη: Πάντως εσύ είσαι κάπου μέσα με τον Λουκά!
Νόρα: Αυτό είναι το μόνο σίγουρο!
Δάφνη: Και γιατί δεν τον βουτάς? (Χούφτωσ'τον! Χουφτωσ'τον! Α ρε Δαφνούλα ΘΕΑ!!!)
Νόρα: Ρε Δάφνη! Σταμάτα!
Λουκάς: Τι λέει? (στη νοηματική χιχι)
Νόρα: Δεν μπορώ τώρα να σου πώ!

Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Tilefonima0345

Εχω να παρατηρήσω ότι όταν η Νόρα βρήκε τη Νταίζη με το Δημήτρη το Νταιζουλίνι αντί να συμμαζευτεί πρότασε τα στήθη! Επίτηδες!!! Παλιο...@@$#@$#!

Τηλεφώνημα τρίτο:
Νόρα: Ελα!
Νικόλας: Έλα ρε!
Νόρα: Τι εγινε? Ολα καλα?
Νικόλας: Εγω ναι! Εσύ? Είσαι ακόμα μέσα?
Νόρα: Ααααα σου είπε η Δάφνη ε?
Νικόλας: Ότι κατάλαβε (σε απλή μετάφραση: Τίποτα! χαχαχαχαχα)
Νόρα: Ναι μέσα είμαι!
Νικόλας: Και ο Δημήτρης είναι απέξω.
Νόρα: Ναι μου χτυπάει αλλά δεν του ανοίγω!
Νικόλας: Γιατί?
Νόρα: Γιατί του το παίζω τσαντισμένη τώρα
Νικόλας: Κι επειδή είναι κι ο Λουκάς εκεί μέσα μαζί σου!
Νόρα: Όχι όχι ο Λουκάς είναι αλλού μέσα!
Νικόλας: Αααααα καταλαβα (Και το ύφος του υποδηλώνει ότι κατάλαβε ότι ακριβώς και η Δάφνη! Κι απο δίπλα η Δάφνη να χαίρεται που επιτέλους κάποιος κατάλαβε! χαχαχα)
Νικόλας: Η Νταίζη?
Νόρα: Η Νταίζη είναι έξω.
Νικόλας: Έξω απο το μέσα που είσαι εσύ?
Νόρα: Όχι ρε παιδί μου, από το μεσα που είναι ο Λουκάς! Και του χτυπάει τώρα για να του ζητήσει να ξηγηθούνε! (δείτε φάτσα)
Νικόλας: Αααα μαλιστα..όλα είναι υπο έλεγχο πάντως έτσι?
Νόρα: Όλα καλά! Έχουμε γίνει λίγο μπάχαλο αλλά όλα καλά!
Νικόλας: Οκ εντάξει τότε, ευχαριστώ!
Νόρα: Έλα γειά!
Δάφνη: Τι εγινε κατάλαβες τίποτα?
Νικόλας: Ναι αμέ! Απλά τα πράγματα! Αυτοί παλιμπαιδίζουν κι εμείς θα πάμε σιγά σιγά για ύπνοοοο!!!

Όοοοοοολα τα λεφτα!!!

Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Tilefonima00

Όσο για την αναχώρηση σε στυλ μονομαχίας, τα βλέμματα και των δύο αντρών ήταν καταπληκτικά!!! Ο δε Γαλίτης έκλεψε για άλλη μια φορά την παράσταση χωρίς καμμία κουβέντα! χαχαχαχαχα

Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Galitis

+++

Λεκανοπέδιο Αττικής

Νόρα-Λουκάς: Στη συζήτησή τους στο γραφείο ήταν το δεύτερο σημείο που θυμήθηκα τα λόγια της Νόρας.. Δεν ξέρω αν η σκηνή αυτή ειδικά όπως τελείωσε που σφήνωσαν στην πόρτα έπρεπε να βγάλει γέλιο αλλα εγω προσωπικά στεναχωρήθηκα απίστευτα! Καθόλου καλά δεν μας τα λέει ο Λουκάς! Αλλά καθόλου λέμε! Mik επάνω του!!!!! Δεν ήταν λόγια αυτά που ξεστόμισε.."Βαρέθηκα να σε βλέπω μπροστά μου", "Μου έχεις φάει τη ζωή" κλπ. Ντροπή Λουκά! Ντροπή!!! xastouki Να σε δω αν την χάσεις τι θα κάνεις... Θελω πραγματικά να τα φέρουν οι σεναριογράφοι να τρέχει ο Λουκάς και να μην φτάνει! Mik στα σενάρια να πάρει η Νόρα το Δημήτρη και να φύγει, άντε με τον παλιοχαλβά!!! Με σύγχυσε λέμε!!!

Μάνος: Ο Μάνος το καταλαβαίνω να το παίζει τρελίτσα στην Εύα αλλα στο Νικόλα γιατί? Η σκηνή στο σπίτι του και σεναριάκα και ερμηνευτικά δεν μου άρεσε καθόλου! Ειδικά όταν του είπε ο Νικόλας "αν αλλάξουμε τον τόνο να το πάρουμε και συμβολικά" το γέλιο του μου φάνηκε πολύ ψεύτικο.. Ήταν αυτή συμπεριφορά του Μάνου? Τι προσπαθεί να μας πείσει ότι δεν τρέχει κάστανο? Απο εκεί που σερνότανε του έκαναν λοβοτομή? Εγω αυτό εισέπραξα παντως...

Στέφανος-Μελίτα-Αντιγονάρα-Τιτανομεγίστη & Πετράν: Σκηνές τσόντα (με την κυριολεκτική έννοια από την οποία προήλθε η μεταφορική) στο εργάκι της Χαλκίδας για όλους, έβλεπες το στόρυ και σου πέταγαν κ λίγα λεπτά από αυτούς! Ευτυχώς δηλαδή γιατί από το τρέιλερ νόμιζα ότι όλη την ώρα θα βλέπαμε τον απόλυτο έρωτα vomit την Παρασκευή αλλα διαψεύστηκα!
Η Αμαλία να κάνει πλάτες στην κόρη της με την πιο γελοία δικαιολογία ever και να μην της λέει για το πειθαρχικό και τον πατέρα της λες και ήταν αμελητέα λεπτομέρεια!
Ο Πέτρος να πηγαίνει να ελέγξει τα ερωτικά του παιδιού του που hellooooooooo τριαντάρησε χρυσέ μου!
Και η Αντιγόνη να εμφανίζεται σαν το Χάρο από το πουθενά και να λέει κουλά!
Λυπηθείτε μάααααααααας!

Όσο για τον απόλυτο έρωτα 4 μόνο σχόλια!

1) Όταν έπεσε αυτό το πλάνο
Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Rige
λέω από μέσα μου.."Καλά ριγέ μπλουζάκι φορούσε ο Νικόλας..αυτή μαζί του ποια είναι?" Αιντα χαιντά λέμε!!! Ανάψτε κανα φως καλέεε, θα σκοντάψετε σε κάνα σκαλοπάτι και θα σαβουρντιστείτε λέμε!!!

2) Της φυλακής τα κάγκελα είναι για τους λεβέντες και της σκάλας για τους εραστές! gelio

3) Εργένης ετών σαράντα που ζεί με τη μαμά του και κοιμάται σε άσπρα σεντόνια με ροζ λουλουδάκια, βρήκε την ιδανική σύντροφο! Έλεος ρε παιδιά, χαθήκαν τα μονόχρωμα σεντόνια??? Υπάρχει αλήθεια εργένης που να έχει τέτοια κλινοσκεπάσματα??? Η σκέψη της στιγμής: Συμπεθέρα μου...θα πεθάνω!!!

4) Όταν έφευγαν απο το σπίτι και γέλαγαν ήταν μια πολύ γλυκιά σκηνή αλλα με έχουν μπουκώσει τόσο που ούτε καν κατάφερε να με αγγίξει! Τον έχουμε ξαναδεί έτσι με άλλη παρτενέρ, παρτο αλλιώς φίλε μια και ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΑΝΟΣ! lol!

Και βέβαια άφησα για το τέλος να σχολιάσω το καλύτερο!

Εύα-Μαρίλια-Αγγέλα:
Πολύ καλή η συγκεκριμένη σκηνή! Μου πέρασε ένα αίσθημα ζεστασιάς αλλά και αμηχανίας και βέβαια σε άφηνε να αντιληφθείς πολλά! Η Εύα έχει πλέον συνειδητοποιήσει τα λάθη του παρελθόντος, ξέρει οτι ο Μάνος είναι καλός στα "μαγειρέματα" και δεν χάφτει πλέον τα κούφια λόγια! Ελπίζω να συνεχίσει έτσι! Επίσης η Μαρίλια ακόμα δεν έχει αποδεχθεί πλήρως την Εύα, η άρνηση να πάρει τα χρήματα μου έδωσε να καταλάβω ότι δεν ήθελε να υποχρεωθεί άρα δεν την νιώθει ακόμα πολύ κοντά της!

Μαρίλια: Ένα ψιλομαζωχισμό τον έχει πάντως δεν μπορείς να πεις ε??? (Και πάνω που ετοιμάζομαι να κανω σχόλιο προς την τηλεόραση με προλαβαίνει και το κάνει η Εύα από μόνη της!!!)
Εύα: Χρόνια τώρα!!!

Τέτοιες σκηνές μου αρέσει να βλέπω!!! Τέτοιες!!!!!

Αυτά για σήμερα, είχα και ώρα, να και το τεντόπανο! χαχαχα

Πάω να σας διαβάσω και επανέρχομαι!!!


Χαράς το κουράγιο σου να ξαναδείς τέτοιο επεισόδιο για να σχολιάσεις. Όσο για τον σχολιασμό : respect :
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Δευ Ιαν 18, 2010 1:58 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Βαρετό και μέτριο το τελευταίο επεισόδιο για μένα αλλά θα σχολιάσω! χιχι

Χαλκίδα
Ο γκρουμ για άλλη μια φορά ΘΕΟΣ!!! Ειδικά εκεί που προσπαθούσε με νοήματα να τους δείξει πώς ανοίγει η πόρτα έλιωσα! Καταπληκτικός ο κος Γαλίτης! ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ!!!

Η Νόρα κόντεψε να στείλει το Δημήτρη και ο Λουκάς εμάς! Αχ αχ αχ! Λουκάαααα Synelthe

H Nόρα όταν πήγε στο Δημήτρη με τη σαμπάνια ήθελε να πάρει εκδίκηση από το Λουκά και η εντύπωση που μου έδωσε ήταν ότι δεν ήθελε να φύγει ο Μπέλλος από το δωμάτιο για να μην την παρασύρει πάλι η ζήλεια της και κάνει διάφορα, όπως και έγινε δηλαδή.. Μ'αρεσει που έλεγε "Α ρε Λουκά τι τραβάω για σένα, θα σε σκίσω!!!" χαχαχαχα

Λουκάς: Την άνοιξα τη σαμπάνια και δεν πινότανε, ήταν στιφή, ξινή, βρωμούσε...μπουρμπουλήθρες πολλές!!!

Η Νταιζούλα πάλι αποδείχθηκε τρομερά καπάτσα! Με ενα ζευγάρι παπουτσακια τούμπαρε το Λουκά και πέτυχε το στόχο της! Δεν έχω καταλάβει σε τι αποσκοπει πάντως αυτή η κοπέλα, απο τη μία δεν θέλει να παντρευτεί το Λουκά χωρίς να υπάρχει έρωτας αλλα δεν τον θέλει κιόλας υποτίθεται. Μετά του λέει ότι ζηλεύει τη Νόρα και ενώ δεν υπάρχει περίπτωση να μην βλέπει τις αντιδράσεις του Λουκά, τον τσιγκλάει συνέχεια με τον "έρωτα" Νόρας-Δημήτρη! Τελικά τον θέλει ή όχι? Εχω μπερδευτεί! Κι αν τον θελει..είναι ερωτευμένη μαζί του ή απλά τον αγαπάει? Ετσι για να ξέρουμε...

Έθεσε τους όρους της μια φορά και αφού πάσαρε τα παπούτσια κάθισε ο χάφτας και τους σκεφτότανε κιόλας! Γκρρρρρρρρρρρ

Το πιο σωστό απο αυτά που είπε πάντως η Νταίζη ήταν οτι ένας λευκός γάμος θα είναι κακός για το παιδί! Έλεος τόσο δύσκολο είναι να το σκεφτεί ο χαζός ο Λουκάς αυτό?? Δηλαδή τι νομίζει? Θα παντρευτεί τη Νταίζη και αυτόματα θα γίνουν σαν τις οικογένειες στις διαφημίσεις του βιταμ? Αντε Λουκά χαλβά!!! Ξύπνα! Πιο πολύ μυαλό έχει η Νταιζούλα τελικά!

Και βέβαια την ώρα που του δήλωσε ότι δεν χωράνε και εκείνη και η Νόρα στη ζωή του ήταν η πρώτη φορά εκ των δύο μέσα στο επεισόδιο που θυμήθηκα τα λόγια της Νόρας από το επεισόδιο 279
Λ: Βρε κορίτσι μου, είναι ποτέ δυνατόν να σε μισήσω εγω εσένα?
Ν: Αν σε πείσει πως στρέφομαι εναντίον της οικογένειάς σας, των παιδιών σας..

Η κα Πολυχρονίδη ήταν πολύ καλή σε αυτά τα επεισόδια!

Η Νόρα τώρα, φεύγει απο το δωμάτιο και πάει και μπουκάρει στου Λουκά με ένα στυλ και ύφος που σε τίποτα δεν θύμιζε τη ατρόμητη και δυναμική δικηγόρο που ξέρουμε, Νόρα παρτο αλλιώς σε παρακαλώ!

Ν: Μπες έτσι άνετα? Αρα δεν είναι ούτε στην τουαλέτα ούτε πάνω στο κρεββάτι που είναι και το φυσικό της περιβάλλον! Βέβαια οι ξεπέτες δεν προλαβαίνουν να ξαπλώσουν στα κρεββάτια!

Νόρα έγραψες! Η μαλλον όποιος σου έδωσε την ατάκα χιχιχι

Έτσι, οι ξεπέτες δεν προλαβαίνουν να ξαπλώσουν στα κρεβάτια, προτιμούν τα μπιλιάρδα, τους καναπέδες, τις σκάλες κλπ. Συμπέρασμα: Ο Λουκάς είναι ερωτευμένος με την Νταίζη ενώ αγαπάει τη Νόρα Aχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα gelio

Το ύφος του Λουκά που έλεγε "Ωωωω τι ιππότης!" με τρέλανε, τι τρομερο ειρωνικό υφάκι ήταν αυτό καλέ???

Και βέβαια οφείλω να ομολογήσω ότι οι καλύτερες σκηνές του επεισοδίου μετα το Εύα-Μαρίλια ήταν τα τηλεφωνήματα της οικογένειας Λύτρα στη Νόρα χαχαχαχα

Τηλεφώνημα πρώτο:
Δάφνη: Γιατί μου μιλάς έτσι?
Νόρα: Γιατί.. γιατίιιιι... είμαι μέσα με το Λουκά και έξω είναι ο Δημήτρης και χτυπάει και με ψάχνει!
Δάφνη: Και γιατί μου μιλάς έτσι?
Νόρα: Γιατί δεν θέλω να με βρεί εδώ!
Δάφνη: Παίζετε κρυφτό?
Νόρα: Τι κρυφτό ρε Δάφνη? Σιγά μην παίζουμε και το γύρω γύρω όλοι! Τι παίζουμε?
Δάφνη: Και γιατί δεν του ανοίγετε ρε παιδάκι μου? Είστε γυμνοί? (το είπε με μια προσμονή η Δαφνούλα! χιχιχι)
Νόρα: Τι γυμνοί ρε? Τι λέει?

Τρομερό το τηλεφώνημα! Και απίστευτοι και οι τρείς τους! Η Νόρα μεθυσμένη, Η Δάφνη πονηρεμένη και ο Λουκάς να σχολιάζει στη νοημάτική!!! Δείτε φάτσες!

Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Tilefonima012

Η Νταιζούλα ποιον περίμενε με την πόρτα "ΑΝΟΙΧΤΑ" μπορείτε να μου πειτε??? : curse : Α ρε Χρήστο μου που είσαι μανάρι μου να τη δεις να τη μαδίσεις τη μικρή?!!! Μαργαριτούλα κόβεσαι λέμε!!! Μετά προσπαθούσε και να μου μαζευτεί κιόλας, γκρρρρρρρ!!!

Πάντως την ώρα που λέει ο Λουκάς "Νόρα μου κάνεις χαλάστρα μπορείς να το καταλάβεις?" ήθελα να του φέρει κάτι, οτιδήποτε, στο κεφάλι το Νοράκι! Ακου εκεί χαλάστρα! Χαλβάααααα!

Τηλεφώνημα δεύτερο:
Δάφνη: Έλα ρε τι γίνεται πάλι μέσα είσαι?
Νόρα: Ναί ρε Δάφνη! Ναι αλλα αλλού μέσα!
Δάφνη: Τι αλλού μέσα ρε παιδάκι μου τι λές?
Νόρα: Ρε Δάφνη αλλάξαμε γεωγραφικό σημείο τι δεν καταλαβαίνεις τώρα?
Δάφνη: Το σύνολο! (όχι πείτε μου την αδικείτε? Αχαχαχαχαχαχαχα)
Δάφνη: Και γιατί μου μιλάς πάλι σιγά?
Νόρα: Γιατί πάλι χτυπάει ο Δημήτρης ρε Δάφνη!
Δάφνη: Α και πάλι του κρύβεσαι?
Νόρα: Ναι γιατί πάλι είμαι με τον ηλίθιο!
Δάφνη: Θα μου εξηγήσεις παιδάκι μου τι συμβαίνει? Που μπαινοβγαίνετε και κυρίως..γιατί???
Νόρα: Άμα ήξερα κι εγώ θα σου'λεγα!
Δάφνη: Πάντως εσύ είσαι κάπου μέσα με τον Λουκά!
Νόρα: Αυτό είναι το μόνο σίγουρο!
Δάφνη: Και γιατί δεν τον βουτάς? (Χούφτωσ'τον! Χουφτωσ'τον! Α ρε Δαφνούλα ΘΕΑ!!!)
Νόρα: Ρε Δάφνη! Σταμάτα!
Λουκάς: Τι λέει? (στη νοηματική χιχι)
Νόρα: Δεν μπορώ τώρα να σου πώ!

Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Tilefonima0345

Εχω να παρατηρήσω ότι όταν η Νόρα βρήκε τη Νταίζη με το Δημήτρη το Νταιζουλίνι αντί να συμμαζευτεί πρότασε τα στήθη! Επίτηδες!!! Παλιο...@@$#@$#!

Τηλεφώνημα τρίτο:
Νόρα: Ελα!
Νικόλας: Έλα ρε!
Νόρα: Τι εγινε? Ολα καλα?
Νικόλας: Εγω ναι! Εσύ? Είσαι ακόμα μέσα?
Νόρα: Ααααα σου είπε η Δάφνη ε?
Νικόλας: Ότι κατάλαβε (σε απλή μετάφραση: Τίποτα! χαχαχαχαχα)
Νόρα: Ναι μέσα είμαι!
Νικόλας: Και ο Δημήτρης είναι απέξω.
Νόρα: Ναι μου χτυπάει αλλά δεν του ανοίγω!
Νικόλας: Γιατί?
Νόρα: Γιατί του το παίζω τσαντισμένη τώρα
Νικόλας: Κι επειδή είναι κι ο Λουκάς εκεί μέσα μαζί σου!
Νόρα: Όχι όχι ο Λουκάς είναι αλλού μέσα!
Νικόλας: Αααααα καταλαβα (Και το ύφος του υποδηλώνει ότι κατάλαβε ότι ακριβώς και η Δάφνη! Κι απο δίπλα η Δάφνη να χαίρεται που επιτέλους κάποιος κατάλαβε! χαχαχα)
Νικόλας: Η Νταίζη?
Νόρα: Η Νταίζη είναι έξω.
Νικόλας: Έξω απο το μέσα που είσαι εσύ?
Νόρα: Όχι ρε παιδί μου, από το μεσα που είναι ο Λουκάς! Και του χτυπάει τώρα για να του ζητήσει να ξηγηθούνε! (δείτε φάτσα)
Νικόλας: Αααα μαλιστα..όλα είναι υπο έλεγχο πάντως έτσι?
Νόρα: Όλα καλά! Έχουμε γίνει λίγο μπάχαλο αλλά όλα καλά!
Νικόλας: Οκ εντάξει τότε, ευχαριστώ!
Νόρα: Έλα γειά!
Δάφνη: Τι εγινε κατάλαβες τίποτα?
Νικόλας: Ναι αμέ! Απλά τα πράγματα! Αυτοί παλιμπαιδίζουν κι εμείς θα πάμε σιγά σιγά για ύπνοοοο!!!

Όοοοοοολα τα λεφτα!!!

Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Tilefonima00

Όσο για την αναχώρηση σε στυλ μονομαχίας, τα βλέμματα και των δύο αντρών ήταν καταπληκτικά!!! Ο δε Γαλίτης έκλεψε για άλλη μια φορά την παράσταση χωρίς καμμία κουβέντα! χαχαχαχαχα

Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Galitis

+++

Λεκανοπέδιο Αττικής

Νόρα-Λουκάς: Στη συζήτησή τους στο γραφείο ήταν το δεύτερο σημείο που θυμήθηκα τα λόγια της Νόρας.. Δεν ξέρω αν η σκηνή αυτή ειδικά όπως τελείωσε που σφήνωσαν στην πόρτα έπρεπε να βγάλει γέλιο αλλα εγω προσωπικά στεναχωρήθηκα απίστευτα! Καθόλου καλά δεν μας τα λέει ο Λουκάς! Αλλά καθόλου λέμε! Mik επάνω του!!!!! Δεν ήταν λόγια αυτά που ξεστόμισε.."Βαρέθηκα να σε βλέπω μπροστά μου", "Μου έχεις φάει τη ζωή" κλπ. Ντροπή Λουκά! Ντροπή!!! xastouki Να σε δω αν την χάσεις τι θα κάνεις... Θελω πραγματικά να τα φέρουν οι σεναριογράφοι να τρέχει ο Λουκάς και να μην φτάνει! Mik στα σενάρια να πάρει η Νόρα το Δημήτρη και να φύγει, άντε με τον παλιοχαλβά!!! Με σύγχυσε λέμε!!!

Μάνος: Ο Μάνος το καταλαβαίνω να το παίζει τρελίτσα στην Εύα αλλα στο Νικόλα γιατί? Η σκηνή στο σπίτι του και σεναριάκα και ερμηνευτικά δεν μου άρεσε καθόλου! Ειδικά όταν του είπε ο Νικόλας "αν αλλάξουμε τον τόνο να το πάρουμε και συμβολικά" το γέλιο του μου φάνηκε πολύ ψεύτικο.. Ήταν αυτή συμπεριφορά του Μάνου? Τι προσπαθεί να μας πείσει ότι δεν τρέχει κάστανο? Απο εκεί που σερνότανε του έκαναν λοβοτομή? Εγω αυτό εισέπραξα παντως...

Στέφανος-Μελίτα-Αντιγονάρα-Τιτανομεγίστη & Πετράν: Σκηνές τσόντα (με την κυριολεκτική έννοια από την οποία προήλθε η μεταφορική) στο εργάκι της Χαλκίδας για όλους, έβλεπες το στόρυ και σου πέταγαν κ λίγα λεπτά από αυτούς! Ευτυχώς δηλαδή γιατί από το τρέιλερ νόμιζα ότι όλη την ώρα θα βλέπαμε τον απόλυτο έρωτα vomit την Παρασκευή αλλα διαψεύστηκα!
Η Αμαλία να κάνει πλάτες στην κόρη της με την πιο γελοία δικαιολογία ever και να μην της λέει για το πειθαρχικό και τον πατέρα της λες και ήταν αμελητέα λεπτομέρεια!
Ο Πέτρος να πηγαίνει να ελέγξει τα ερωτικά του παιδιού του που hellooooooooo τριαντάρησε χρυσέ μου!
Και η Αντιγόνη να εμφανίζεται σαν το Χάρο από το πουθενά και να λέει κουλά!
Λυπηθείτε μάααααααααας!

Όσο για τον απόλυτο έρωτα 4 μόνο σχόλια!

1) Όταν έπεσε αυτό το πλάνο
Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Rige
λέω από μέσα μου.."Καλά ριγέ μπλουζάκι φορούσε ο Νικόλας..αυτή μαζί του ποια είναι?" Αιντα χαιντά λέμε!!! Ανάψτε κανα φως καλέεε, θα σκοντάψετε σε κάνα σκαλοπάτι και θα σαβουρντιστείτε λέμε!!!

2) Της φυλακής τα κάγκελα είναι για τους λεβέντες και της σκάλας για τους εραστές! gelio

3) Εργένης ετών σαράντα που ζεί με τη μαμά του και κοιμάται σε άσπρα σεντόνια με ροζ λουλουδάκια, βρήκε την ιδανική σύντροφο! Έλεος ρε παιδιά, χαθήκαν τα μονόχρωμα σεντόνια??? Υπάρχει αλήθεια εργένης που να έχει τέτοια κλινοσκεπάσματα??? Η σκέψη της στιγμής: Συμπεθέρα μου...θα πεθάνω!!!

4) Όταν έφευγαν απο το σπίτι και γέλαγαν ήταν μια πολύ γλυκιά σκηνή αλλα με έχουν μπουκώσει τόσο που ούτε καν κατάφερε να με αγγίξει! Τον έχουμε ξαναδεί έτσι με άλλη παρτενέρ, παρτο αλλιώς φίλε μια και ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΑΝΟΣ! lol!

Και βέβαια άφησα για το τέλος να σχολιάσω το καλύτερο!

Εύα-Μαρίλια-Αγγέλα:
Πολύ καλή η συγκεκριμένη σκηνή! Μου πέρασε ένα αίσθημα ζεστασιάς αλλά και αμηχανίας και βέβαια σε άφηνε να αντιληφθείς πολλά! Η Εύα έχει πλέον συνειδητοποιήσει τα λάθη του παρελθόντος, ξέρει οτι ο Μάνος είναι καλός στα "μαγειρέματα" και δεν χάφτει πλέον τα κούφια λόγια! Ελπίζω να συνεχίσει έτσι! Επίσης η Μαρίλια ακόμα δεν έχει αποδεχθεί πλήρως την Εύα, η άρνηση να πάρει τα χρήματα μου έδωσε να καταλάβω ότι δεν ήθελε να υποχρεωθεί άρα δεν την νιώθει ακόμα πολύ κοντά της!

Μαρίλια: Ένα ψιλομαζωχισμό τον έχει πάντως δεν μπορείς να πεις ε??? (Και πάνω που ετοιμάζομαι να κανω σχόλιο προς την τηλεόραση με προλαβαίνει και το κάνει η Εύα από μόνη της!!!)
Εύα: Χρόνια τώρα!!!

Τέτοιες σκηνές μου αρέσει να βλέπω!!! Τέτοιες!!!!!

Αυτά για σήμερα, είχα και ώρα, να και το τεντόπανο! χαχαχα

Πάω να σας διαβάσω και επανέρχομαι!!!

ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΑΠΟΛΥΤΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ. ΤΕΛΕΙΑ ΚΡΙΤΙΚΗ. ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΤΖΙΝΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΑΝΕΛΥΣΕΣ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΚΑΙ ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΦΩΤΟ. Klap

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 282 - Ημερομηνία 15-01-2010

Δημοσίευση από KAZY Πεμ Ιαν 21, 2010 12:28 am

stefanos-melita έγραψε:Αποψε εχω διαθεση να σας παρω μαζι μου, σε ένα ρομαντικο ταξιδι.. Heart2 Γι αυτό προετοιμαστητε..και οσες από σας δεν ειστε ετοιμες για να ερθετε μαζι μου..μην διαβαζετε το παρακατω,θα βαρεθητε.. ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ..ΣΤΕΦΑΝΟΜΕΛΙΤΙΚΕΣ. Doro

Ενας ανδρας κρυμενος στο σκοταδι της νυχτας, που συναγωνιζεται τα σκοταδια της σκεψης του.. Εκεινη..της εδωσε χρονο,οσο χρονο ηθελε..Εκεινος πως θα αντεχε να περασει άλλη μια νυχτα μακρυα της? Της το χε πει.. «Δεν περναει η νυχτα μακρυα σου..» Η σκια της ξεπροβαλλει μεσα από τη νυχτα, μυστηριωδης, γεματη φως για να φωτισει τα σκοταδια του..Η εκφραση του καθως πλησιαζει την πορτα, σοκ, αγωνια, και μια αισθηση εξωπραγματικου. Μοιαζει σαν να μην γνωριζει αν εκεινη είναι το οραμα της φαντασιας του, ή η εκφραση της πιο κρυφης του επιθυμιας..Ανοιγει την πορτα,φευγει το εμποδιο..Μονοι οι δυο τους. Το βλεμμα καρφωμενο σε εκεινη..Πραγματικη, ναι.. Όμως ηρθε για να τον αποτελειωσει ή για να του δωσει ζωη? Ο Στεφανος απλως περιμενει την ετυμηγορια.
«Δεν μπορω..μακρυα σου..δεν μπορω. Οι νυχτες χωρις εσενα πονανε..» Ποναει η ψυχη, ποναει το κορμι.. «Σ ΑΓΑΠΑΩ..’ Λατρεψα τη Χρυσα στη σκηνη αυτή. Εκεινο το ‘σαγαπω’ βγηκε από τα βαθη της ψυχης της ποτισμενο με πονο, κ τη ματαιοτητα ενός ηδη χαμενου αγωνα Όπως ειπε κ η Μανα της ‘ Ερως ανικατε μαχαν’..
Το φιλι τους τρυφερο, επισφραγιζει την ελπιδα που γεννιεται στην ψυχη τους για μια κοινη πορεια..Η πορτα θα κλεισει πισω από τους ερωτευμενους, σαν μια ασπιδα που θα τους προστατεψει τουτη τη βραδια απ ολους οσους δεν βλεπουν το φως γυρω από το αγκαλιασμα τους..Και είναι πολλοι. Η πορτα κλεινει, και τους περικλειει ενα ζεστο κουκουλι,μεσα σε μια νυχτα μαγικη..

Μια νυχτα μαγικη, γεματη φως, χρωματα και μουσικη..Το ζευγαρι, στεκεται κατω από την «φωτεινη» αψιδα, αγκαλιασμενο, στο δικο του ομορφο, ιδιωτικο συμπαν..Τα δυο κορμια γινονται ένα, δεν ξεχωριζεις που τελειβνει το ένα, και που αρχιζει το άλλο..Απαλα φιλια, μικρα διαμαντια γυρω τους..Εκεινος αγγιζει τα μαλλια, αποτυπωνει το σχημα του αγαπημενου προσωπου στις παλαμες του,σαν να θελει να το κουβαλαει παντοτε στα χερια του, σαν να θελει τα χερια του να είναι παντοτε γεματα από Εκεινη.. Χαιδευει τα χειλη της. Τα χερια τους μπλεκονται, φιλουν ο ενας το χερι του αλλου..Η εκφραση της απολυτης αφοσιωσης, της μεγαλης λατρειας..Ο ενας πολυτιμος και ιερος για τον άλλο. Εγω προσωπικα δεν χρειαζομαι τιποτα άλλο για να πεισθω για το μεγαλειο τουτου του συναισθηματος..Περιττη μια καθαρα ερωτικη σκηνη, όταν τα χερια είναι ικανα να πουν μυριαδες ιστοριες..

Ιστοριες που συνεχιζουν να λενε αδιακοπα, καθως τους βλεπουμε σε ένα από τα πιο υπεροχα, πιο τρυφερα και συγκηνητικα τους πλανα μαζι..Αγκαλια, αγκαλια σφιχτη, με τα χερια του Στεφανου σφιχτα δεμενα γυρω της, και τα δικα της, σε μια απελπιδα προσπαθεια να τον περικλεισουν ολοκληρο στην αγκαλαια της.. Δεσμα εκουσια, που τους δενουν τον έναν με τον άλλο, τωρα, υστερα, ισως για παντα..

«Δεν αντεχω να σε χασω» Ερχεται ο φοβος..ο φοβος που μας ακολουθει σαν ανεπιθυμητος συντοφος σε κάθε ευτυχισμενη στιγμη..οτι θα χασουμε αυτή την ευτυχια.. Η Μελιτα ξερει, βλεπει..τι θα επακολουθησει. Ο δημοσιος λιθοβολισμος. Ο Στεφανος, γνωριζει και εκεινος. Αλλα εκεινος είναι ο ανδρας, και δεν φοβαται τοσο. Ξερει ότι αργα ή γρηγορα θα το αποδεχθουν. ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ περιμενει από την Ευα να κατανοησει αυτό που αισθανεται για τη Μελιτα, γιατι το νιωθει και η ιδια για το Μανο, και γιατι οντως ο Στεφανος οσο ηταν μαζι,εδειξε κατανοηση για την εμμονη της με το Μανο. Γιατι να μην κανει το ιδιο αυτή? Του το χρωστα. Η Μελιτα όμως ΞΕΡΕΙ ότι η γυναικεια λογικη δεν εχει καμια σχεση με την ορθολογιστικη σκεψη των ανδρων. Η Ευα πανω απ όλα είναι γυναικα, γυναικα του παρ’ολιγον. Αλλα αυτό δεν εχει και τοση σημασια. Το πιθανοτερο είναι πως θα αντιδρασει ασχημα.
« ΜΠΟΡΟΥΜΕ να ειμαστε μαζι Στεφανε?»
«Φτανει που το ΘΕΛΟΥΜΕ!»
Ναι, για τους ανδρες τα πραγματα είναι απλα. Το δυσκολο είναι να παραδεχθουν ότι σε αγαπουν. Όταν όμως γινει αυτό, το ζουν και δεν υπολογιζουν τιποτα άλλο. Σε αντιθεση με ταγυναικεια πλασματα, που οσο ευκολα παραδεχονται τα συναισθηματα τους στον εαυτο τους, τοσο δυσκολευονται να τα εκφρασουν-και να τα υπερασπιστουν στον κοινωνικο περιγυρο τους, ποσο μαλλον ταν εχουμε δυο πληρως αντιπροσωπευτικα δειγματα των ανωτερω κατηγοριων, το Στεφανο και τη Μελιτα αντιστοιχα, μεγαλωμενους αντιθετα. Ο ενας εμαθε μια ζωη να κρυβει το όποιο συναισθημα του, η άλλη να υπολογιζει τον.. «κοσμο» μια ζωη..
«Δεν αντεχω να φευγω σαν τον κλεφτη πια..ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙΣ..»
Ολος ο πονος της Μελιτας εκφραζεται σε τουτα τα λογια..Κεντησε η Χρυσα, μου εφερε δακρυα στα ματια.. Μια μορφη γεματη απελπισια, μια φωνη ραγισμενη από το βαρος ενος ανειπωτου πονου.. Πώς να ζησει χωρια του? Πώς να απαρνηθει την ιδια τη ζωη τωρα που τη γνωρισε? Πώς να ξαναγυρισει στον ταφο της? Σε μια ζωη σαν αδειο κελυφος, διχως ανασα, ζωη, αγαπη.. Πώς να αντεξει να βυθιστει και παλι στην απολυτη σιωπη, όταν ολο το κορμι της, ολακερη η ψυχη της εμαθε επιτελους να τραγουδα? Πώς να γυρισεις την πλατη στην Εδεμ σου, όταν την εχεις ηδη συναντησει??
Και εκεινος..πως να εκφρασουν οι λεξεις τα συναισθηματα του? Ποτε δεν ηταν ικανος στα λογια ο Στεφανος..Τα χερια παιρνουν και παλι την πρωτοβουλια, και την σφιγγουν πολύ δυνατα, πανω στο κορμι του, σε μια κινηση που υποδηλωνει τοσα παραγματα, τοσα συναισθηματα..ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ, ΑΓΑΠΗ, ΤΡΥΦΕΡΟΤΗΤΑ,ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ, ΑΣΦΑΛΕΙΑ..

Η μαγικη νυχτα φτανει στο τελος της, και το σκληρο φως του ηλιου, τους γυριζει πισω στην παραγματικοτητα..Ξαπλωμενοι αγκαλια, το πρωτο πρωινο που τους βρισκει ΜΑΖΙ, κλεινουν πεισματικα τα ματια..Ακομη είναι στο ονειρο τους..
«Δεν θελω να σε αφησω.. Όταν ειμαι μαζι σου μου ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΟΣΟ ΣΩΣΤΑ...»
Μα είναι σωστα..Ποτε η ΖΩΗ δεν είναι λαθος..
Εκεινος θελει να ακουσει για άλλη μια φορα,θελει να σιγουρευτει για την αγαπη της, βαθια ανασφαλης για τουτο το πρωτογνωρο συναισθημα.. «Κι όταν δεν εισαι??»
«ΤΟ ΧΑΟΣ..»
Το σκανταλιαρικο χαμογελο ενός μικρου αγοριου, κανει την εμφανιση του στο προσωπο ενός ωριμου, ομορφου ανδρα, κανοντας τον ακομη πιο γοιτευτικο.. Το απροσμενο χιουμορ, ερχεται να μας ξαφνιασει.. Ο παντα ηρεμος, απολυτα ελεγχομενος Καρταλης, ο σοβαρος, που εδειχνε σαν να μην εχει χαμογελασει ποτε στη ζωη του, χαμογελα γλυκα..και κοροιδευει την αγαπημενη του! «Να μην σε τρομαξω, αλλα εισαι μαλλον ερωτευμενη» Περιμενοντας με αγωνια την απαντηση της.
Εκεινη, η πλουσια κυρια, το κοριτσι που εχει μαθει απεξω τους..»κανονες ευπρεπειας» γινεται ένα μικρο,σκανταλαιρικο κοριτσακι, και του απαντα χαμογελωντας, χωρις να παψει στιγμη, να είναι και ΓΥΝΑΙΚΑ..
«ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ ΑΘΕΡΑΠΕΥΤΑ..»
Ο Στεφανος, μαγεμενος, παραδομενος απολυτα στα χερια της, στην αγκαλια της, σαν μωρο, δεχεται το τρυφερο φιλι της, κλεινοντας τα ματια του, σε μια γλαφυρη εικονα της απολυτης παραδοσης,και της απολυτης αγαλλιασης του, γι αυτή την παραδοση.. Το χαδι στο προσωπο της, απαραιτητο πια για εκεινον, οσο και η ανασα του..

Επιστροφη στην καθημερινοτητα, με μια εικονα συνηθισμενη για όλα τα ζευγαρια, μα τοσο καινουργια για αυτους τους δυο ερωτευμενους..Ξυπνουν μαζι, κατεβαινουν αγκαλια τη σκαλα, ετοιμη να χαμογελασουν στην καινουργια μερα.. Το χερι του ακουμπα στη μεση της κτητικα, την τραβα κοντα του, εκεινη του δινει τρια ρουφηχτα φιλακια στα μαγουλακια του..τοσο μα τοσο αγαπησιαρικη, τρυφερη εικονα..Το χαμογελο του σπανιο, σαν τον ηλιο,που βγαινει σπανια στο Βορρα..οταν βγει όμως φωτιζεται η πλαση ολη..Ετσι και το δικο του, φωτιζει την πλαση της Μελιτας.. Ένα χαμογελο που θελει να επισφραγησει μια υπεροχη νυχτα, να γραψει ένα υπεροχο τελος για το χθεσινο ονειρο τους.. Τι κριμα που το τελος θα είναι ΓΚΡΑΝ ΓΚΙΝΙΟΛ.. Το φιδι της Εδεμ τους βγαινει παγανια, για να δηλητηριασει την ευτυχια τους..
«η κορη του δολοφονου» Το βλεμμα της αδειο, παγωμενο, διχως ψυχη, κρυβει για άλλη μια φορα το φως για το αγαπημενο μας ζευγαρι, καθως τους τυλιγει η παγωνια. Σοκαρισμενοι, σιωπηλοι, παγωμενοι, την κοιτουν. Η Μελιατ σοκαρισμενη, ο Στεφανος, πιο ψυχραιμος «ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ!»
Βαζει το σωμα του μπροστα, το χερι του στην πλατη της, σε μια ασυνειδητη προσπαθεια να προστατεψει την αγαπημενη του από την κακια και το μισος της μητερας του..

Ο φοβος της γυριζει ακομη πιο δυνατος, ο Στεφανος προσπαθει να την καθησυχασει. Ένα απαλο φιλι στην ακρη των χειλιων, διστακτικα, βιαστικα, σαν αν φοβουνται τουτη τη μαυριλα που φανηκε ξαφνικα πανω απ τα κεφαλαι τους.
Ο Στεφανος αντιμετωπιζει τη μανα του, η Μελιτα την οργη του πατερα της.
Εξαλλος ο Στεφανος, φαινεται πως παταει ποδι για πρωτη φορα στη μητρικη Τυραννια..
«ειμαι ερωτευμενος.. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗ..ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ?? Όχι, πως θα μπορουσε να τον καταλαβει? Δεν αγαπησε ποτε τον πατερα του, δεν το ενιωσε ποτε αυτο το φως στη ψυχη της.. Την φωβιζει το φως, το μισει..Η Αντιγονη εζησε τοσο καιρο στο «σκοταδι» του μισους, που στην ψυχη της δεν υπαρχει χωρος για να τρυπωσει το φως που εχει στην ψυχη του ο Στεφανος.. Και εκεινος το καταλαβαινει αυτό, βλεπει το σκοταδι που καλυπτει την ψυχη της.. «αν πραγμ,ατικα ηθελες την ευτυχια μου, δεν θα τα λεγες αυτά τωρα»
Ουτε αυτή η φραση από το στομα του παιδιου της είναι ικανη να ταρακουνησει την Αντιγονη, που συνεχιζει.. Η Ευα είναι η μοιρα σου.»
Ανικανος να αντιμετωπισει τον παραλογισμο ο Στεεφανος «Αμτε παρατα μας ρε μανα..» Πρωτη φορα μιλαει ετσι, τοσο οργισμενα ο Στεφανος στη μανα του..

Και αυτή είναι μονο η αρχη δυστυχως..
το σκοταδι οσο παει και πυκνωνει απνω από τους ερωτευμενους, με εκπληκτικη ταχυτητα.. Η Ευα είναι εγκυος.. Ποτε θα βγει ξανα ο ηλιος γι αυτους? Δεν ξερω. Ελπιζω να μην αργησει πολύ…

Φανή μου δεν έχω λόγια... απλά Respect! kyma
KAZY
KAZY
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 8 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης