Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

+44
Materialgirl
Artemis
marializ25
sarita
katie007
stefanos-melita
mina
zwi
KonstantinaA
elli
evanna
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
almaresi
vs116117
sifantid
DESPOINA
LIBRA
Pennaki.......!!
sofia
anna90
1977
filitsa
kikialex
T2eNnh
xristina79
jim7
KatsaroYpotheto
verile_mistika
glgs
mimi_loukas+nora
Izabella29
νοριτσα
konstantina
Ntinaki1
nikidanis
anastasia20
Dorina <3 Πέτρος
aggeliki
margaret
Καρ-Mik
hionati
loukasnora
loukitsa
Clarabelle
48 απαντήσεις

Σελίδα 7 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap18%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 18% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap36%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 36% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap34%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 34% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap9%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 9% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap0%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap2%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 44
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Ιαν 25, 2010 12:33 am

stefanos-melita έγραψε:
ΟΠΩΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΡΟΣΕΞΕΣ, ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΡΩΤΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΣΚΗΝΕΣ, ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΜΠΟΛΛΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ, ΤΑ ΟΠΟΙΑ Ω, ΤΙ ΕΚΠΛΗΞΗ! ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΡΩΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΧΩ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙ ΟΛΑ. Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΙΩΝΕΣ ΝΑ "ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΤΙ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ" ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΣ. ΠΑΝΤΩΣ, ΑΝ ΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΕΚΦΡΑΣΗ, ΕΓΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ, ΑΛΛΑ ΑΛΛΗ ΕΧΕΙ ΤΗ ΧΑΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ..ΣΚΛΗΡΟΠΥΡΙΝΙΚΟ ΑΡΛΕΚΙΝ.
ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ, ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΓΓΙΖΟΥΝ ΟΙ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΙ ΜΟΥ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ. ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΣΒΛΗΘΩ, ΣΑΣ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩ. ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΓΩ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΕΓΝΟΙ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΜΕΤΑΔΩΣΗΣ ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΟΣ ΚΑΤ ΕΜΕ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Γλυκιά μου κοπέλα, η έκφραση ''μπούτι'' δεν είναι σκληροπυρηνική, η λέξη αυτή, έχει αναφερθεί και στην ίδια την σειρά, χωρίς μπιμ, ή οτιδήποτε...
Αν πάλι εσυ την θεωρείς σκληροπυρινική, δεν είναι το πρόβλημα δικό μου.
Για την ενημέρωση, κάτι το πιο ''σκληροπυρηνικό'' είναι απλως τσόντα, και όχι άρλεκιν, ούτε καν ερωτικό...
Γενικά, βλέπω οτι δεν καταλαβαίνεις το νόημα του σχολιασμού μου, και επιτίθεσαι προσωπικά σε μένα...(Μια ενημερωση, την χάρη δεν μπορείς να την ξέρεις, γιατι ποτε δεν έχω καν προσπαθήσει να γράψω ''ερωτική ιστορία'', γιαυτο τα σχολιάκια με το όνομα και την χάρη, είναι απλως άστοχα...Γιατι αν ξεκινήσω να γράφω, τι χάρη φαίνεται να έχεις σύμφωνα με τα ποστ σου, θα φάω ban δια παντώς)

Για να καταλήξω, ο λογος που σχολιασα, είναι γιατι, το τόπικ, αφορά σχολιασμό για το επεισόδιο, και όχι για την Μελίτα και το Στέφανο μόνο... Ολοι έχουμε αδυναμίες σε κάποιον απο την σειρά ή σε κάποιο ζευγάρι αλλα καταντάει κουραστικό και ανούσιο, να τα βλέπουμε τεράστιους σχολιασμούς, για κρυμένα συναιθήματα τρυφερά τετ-α-τετ με ανατριχιαστικές λεπτομέρειες...

Edit by KatsaroYpotheto

+1 προειδοποίηση και μία μέρα αποκλεισμό
Παρακαλώ να σέβεστε τους κανόνες και τις υποδείξεις της ομάδας.

Ευχαριστώ
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Ιαν 25, 2010 12:44 am

ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ έγραψε:υπαρχουν και ατομα που σχολιαζουν μονο νορα-λουκα!!εκεινοι γιατι δεν πανε στο αναλογο τοπικ να τα γραψουν??αν και νομιζω οτι θα ηταν πολυ καλη ιδεα και το συνιστω στην φανη να το κανει μιας και εχουν χωριστει πια τα στρατοπεδα οπως φαινεται και να γραφει μονο στο στεφανος-μελιτα για να μην ενοχλει και ο ενας τον αλλον!!

Με ενόχλησε το ανωτέρω σχόλιο οπότε θα το ξεκαθαρίσω ως διαχειρίστρια.

To φόρουμ μας, όπως και ΟΛΑ ανα τον κόσμο φαντάζομαι, έχει ανθρώπους που, ω τι έκπληξη, έχουν διαφορετικές γνώμες μεταξύ τους.

ΟΜΩΣ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΔΩ και τουλάχιστον υπό τη δική μου διαχείρηση, όσο οι γνώμες εκφράζονται με κόσμιο τρόπο, θα ακούγονται ΚΑΙ οι μεν ΚΑΙ οι δε!

Επαναλαμβάνω η συζήτηση λήγει εδώ!

Ευχαριστώ
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από almaresi Δευ Ιαν 25, 2010 2:14 am

Με αφορμή την φράση του Μάνου:
"Τι σου έκανα αγάπη μου? Τι σου έκανα? Έριξα τη σκιά μου επάνω σου"
θέλω να ρωτήσω πως αντιλαμβάνεστε την εφηβική τους υπόσχεση:
"...μέχρι οι δυο σκιές μας να γίνουν μία..."

Είχα δυο εκδοχές στο μυαλό μου (μέχρι να μας χωρίσει ο θάνατος, μέχρι να γίνουμε ένα) αλλά με μπέρδεψαν τα λόγια του
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Ntinaki1 Δευ Ιαν 25, 2010 2:21 am

Με αφορμή την φράση του Μάνου:
"Τι σου έκανα αγάπη μου? Τι σου έκανα? Έριξα τη σκιά μου επάνω σου"
θέλω να ρωτήσω πως αντιλαμβάνεστε την εφηβική τους υπόσχεση:
"...μέχρι οι δυο σκιές μας να γίνουν μία..."

Είχα δυο εκδοχές στο μυαλό μου (μέχρι να μας χωρίσει ο θάνατος, μέχρι να γίνουμε ένα) αλλά με μπέρδεψαν τα λόγια του

Εννούσαν μάλλον ότι θα είναι για πάντα μαζί που αντί για 2 σκιές θα φαίνεται μία λες και είναι ένας άνθρωπος. Τόσο μαζί! Θα βγάλουνε κορέους ένα πράγμα. Θα πηγαίνουν παντού μαζί , ακόμα και στην τουαλέτα που λέει ο λόγος!
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Ιαν 25, 2010 2:29 am

almaresi έγραψε:Με αφορμή την φράση του Μάνου:
"Τι σου έκανα αγάπη μου? Τι σου έκανα? Έριξα τη σκιά μου επάνω σου"
θέλω να ρωτήσω πως αντιλαμβάνεστε την εφηβική τους υπόσχεση:
"...μέχρι οι δυο σκιές μας να γίνουν μία..."

Είχα δυο εκδοχές στο μυαλό μου (μέχρι να μας χωρίσει ο θάνατος, μέχρι να γίνουμε ένα) αλλά με μπέρδεψαν τα λόγια του


Πίστευα πάντοτε οτι εννοούσαν μέχρι να γίνουμε ένα
Την πρόταση του Μάνου την ερμήνευσα οτι την κάλυψε με τη σκιά του τόσο ώστε δεν την άφησε να προχωρήσει ή αν θέλεις λίγο ποιητικότερα της έκρυψε το φως που θα μπορούσε να της δείξει το δικό της δρόμο
Σιγά σιγά τις τούρτες
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Δευ Ιαν 25, 2010 2:39 am

"Εννούσαν μάλλον ότι θα είναι για πάντα μαζί που αντί για 2 σκιές θα φαίνεται μία λες και είναι ένας άνθρωπος. Τόσο μαζί! Θα βγάλουνε κορέους ένα πράγμα. Θα πηγαίνουν παντού μαζί , ακόμα και στην τουαλέτα που λέει ο λόγος!"

Χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχχα!Θεικό!!! gelio
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από almaresi Δευ Ιαν 25, 2010 3:02 am

Clarabelle έγραψε:
Πίστευα πάντοτε οτι εννοούσαν μέχρι να γίνουμε ένα
Την πρόταση του Μάνου την ερμήνευσα οτι την κάλυψε με τη σκιά του τόσο ώστε δεν την άφησε να προχωρήσει ή αν θέλεις λίγο ποιητικότερα της έκρυψε το φως που θα μπορούσε να της δείξει το δικό της δρόμο
Σιγά σιγά τις τούρτες
Ναι, αυτή ήταν και η δική μου πρώτη σκέψη. Αλλά στη συνέχεια δεν μπορούσα να αντιληφθώ με ποιο τρόπο συνδέεται μια τέτοια ερμηνεία με τη στιγμή που το λέει...
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Artemis Δευ Ιαν 25, 2010 5:27 am

almaresi έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Πίστευα πάντοτε οτι εννοούσαν μέχρι να γίνουμε ένα
Την πρόταση του Μάνου την ερμήνευσα οτι την κάλυψε με τη σκιά του τόσο ώστε δεν την άφησε να προχωρήσει ή αν θέλεις λίγο ποιητικότερα της έκρυψε το φως που θα μπορούσε να της δείξει το δικό της δρόμο
Σιγά σιγά τις τούρτες
Ναι, αυτή ήταν και η δική μου πρώτη σκέψη. Αλλά στη συνέχεια δεν μπορούσα να αντιληφθώ με ποιο τρόπο συνδέεται μια τέτοια ερμηνεία με τη στιγμή που το λέει...
Προηγείται η σκηνή που η Δάφνη πληροφορεί το Μάνο για την εγκυμοσύνη.Του λέει πως η Εύα το είπε στο Στέφανο γιατί δεν ήθελε να κάνει τα λάθη του παρελθόντος(Μαρίλια) .Εκείνος της απαντά (περίπου) πως δεν θα ξανακάνει τα παλιά αλλά θα κάνει καινούργια λάθη και πως δεν μπορεί πια ούτε να την διεκδικήσει.Μετά πάει στην παραλία όπου και ακούγεται η παραπάνω φράση.
Μήπως εννοεί πως αντί να βαδίσουν μαζί σαν να ενώνονται 2 σκιές ίδιου ύψους και να φαίνονται σαν μια ,ο Μάνος εριξε τόσο πολύ τη σκιά του επάνω της που τελικά την ανάγκασε να απομακρυνθεί απ' αυτόν για να βρει ζωτικό χώρο-συμφωνώ με την Κλάραμπελ- και στην πορεία τα νέα λάθη που γίνονται την απομακρύνουν ακόμη περισσότερο από δίπλα του; Ίσως πίστευε εκείνη τη στιγμή πως οι σκιές τους δεν μπορούν να ξαναγίνουν μία .
Με το μαλακό οι τούρτες και για μένα.
Artemis
Artemis
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Δευ Ιαν 25, 2010 8:24 am

Πραγματικά έχω βαρεθεί να ακούω το Μάνο να λέει τέτοια βαρύγδουπα.Έλεος πια. Βάζουν το Μάνο να λέει βλακίες που δεν πείθουν για να μας πλασάρουν αυτό το φιάσκο Μάνου - Εύας ως καρμικό έρωτα. Αν ήθελαν να πουλήσουν στο κοινό μεγάλο έρωτα μπορούσαν να δείξουν ότι ο Μάνος όντως αγάπησε την Εύα και από την αρχή το έδειξε έμπρακτα. Αυτό βέβαια μέχρι στιγμής δεν έχει γίνει επί της ουσίας. Τη φράση "τι σου έκανα αγάπη μου" ο Μάνωλάκης την ξεστόμισε και τότε που η Αγία Εύα είχε φάει τη σφαίρα..και καλά τότε συνειδητοποίησε πόσο την αγαπάει και τρίχες κατσαρές....ήταν τότε που από τύψεις και κυρίως από χρέος ορμώμενος της έκανε την πρόταση γάμου με τα γνωστά επακόλουθα.

Τώρα που η Εύα έμεινε έγκυος από το Στέφανο εκείνος δεν μπορεί λέει να πιστέψει ότι η Εύα η γυναίκα που αγάπησε (και που παράτησε 100 φορές, που την έφτυσε για να παντρευτεί άλλη, που της φερόταν σαν σκουπίδι, που τη σπίτωσε για να τη σπάσει στη Μελίτα επειδή στη δίκη πήρε το μέρος του Νικόλα και που μετά από 2-3 βδομάδες την έδιωξε λέγοντας της ότι είναι αλυσίδα στο λαιμό του κλπ κλπ) θα κάνει το παιδί του εχθρού του. Αυτό μόνο τον καίει. Ότι δηλαδή το παιδί είναι του εχθρού του. Μόνο εγωισμό νιώθει αυτός ο άνθρωπος και τίποτε παραπάνω.Εγώ δεν είδα το Μάνο να κόπτεται και ιδιαίτερα για την Εύα την περίοδο που αυτή συζούσε με το Στέφανο και ο Μάνος ήξερε πολύ καλά ότι και έρωτα κάνουν και σχέση έχουν. Όχι δεν λαμβάνω υπόψην ότι γκρίνιαζε στον πατέρα του κι έλεγε ότι η Εύα είναι η γυναίκα της ζωής του και κουραφέξαλα ούτε θα σχολιάσω ότι χάραζε το όνομα της στην άμμο με ματσούκι. Αυτά είναι γελοιότητες. Γενικώς την έχει γραμμένη. Απορώ που είναι αυτός ο τόσο μεγάλος έρωτας.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Δευ Ιαν 25, 2010 9:09 am

Materialgirl έγραψε:Πραγματικά έχω βαρεθεί να ακούω το Μάνο να λέει τέτοια βαρύγδουπα.Έλεος πια. Βάζουν το Μάνο να λέει βλακίες που δεν πείθουν για να μας πλασάρουν αυτό το φιάσκο Μάνου - Εύας ως καρμικό έρωτα. Αν ήθελαν να πουλήσουν στο κοινό μεγάλο έρωτα μπορούσαν να δείξουν ότι ο Μάνος όντως αγάπησε την Εύα και από την αρχή το έδειξε έμπρακτα. Αυτό βέβαια μέχρι στιγμής δεν έχει γίνει επί της ουσίας. Τη φράση "τι σου έκανα αγάπη μου" ο Μάνωλάκης την ξεστόμισε και τότε που η Αγία Εύα είχε φάει τη σφαίρα..και καλά τότε συνειδητοποίησε πόσο την αγαπάει και τρίχες κατσαρές....ήταν τότε που από τύψεις και κυρίως από χρέος ορμώμενος της έκανε την πρόταση γάμου με τα γνωστά επακόλουθα.

Τώρα που η Εύα έμεινε έγκυος από το Στέφανο εκείνος δεν μπορεί λέει να πιστέψει ότι η Εύα η γυναίκα που αγάπησε (και που παράτησε 100 φορές, που την έφτυσε για να παντρευτεί άλλη, που της φερόταν σαν σκουπίδι, που τη σπίτωσε για να τη σπάσει στη Μελίτα επειδή στη δίκη πήρε το μέρος του Νικόλα και που μετά από 2-3 βδομάδες την έδιωξε λέγοντας της ότι είναι αλυσίδα στο λαιμό του κλπ κλπ) θα κάνει το παιδί του εχθρού του. Αυτό μόνο τον καίει. Ότι δηλαδή το παιδί είναι του εχθρού του. Μόνο εγωισμό νιώθει αυτός ο άνθρωπος και τίποτε παραπάνω.Εγώ δεν είδα το Μάνο να κόπτεται και ιδιαίτερα για την Εύα την περίοδο που αυτή συζούσε με το Στέφανο και ο Μάνος ήξερε πολύ καλά ότι και έρωτα κάνουν και σχέση έχουν. Όχι δεν λαμβάνω υπόψην ότι γκρίνιαζε στον πατέρα του κι έλεγε ότι η Εύα είναι η γυναίκα της ζωής του και κουραφέξαλα ούτε θα σχολιάσω ότι χάραζε το όνομα της στην άμμο με ματσούκι. Αυτά είναι γελοιότητες. Γενικώς την έχει γραμμένη. Απορώ που είναι αυτός ο τόσο μεγάλος έρωτας.


Απλά έχω πεθάνει στα γέλια!Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ!!! gelio Πραγματικά αν πιάσουμε το θέμα πόσο μπορεί να αγαπήσει ο Μάνος δεν θα τελειώσουμε ποτέ!Ίσως θα μπορούσε να γραφτεί και στο ρεκόρ γκίνες για τον πλέον ανήθικο και ανίκανο να αγαπήσει άντρα της χρονιάς!!Είναι γελοίο το πόσο φρικτά της έχει φερθεί και προσπαθεί να πείσει για το πόσο την αγαπάει!Αν την μισούσε δηλαδή τί θα της έκανε???Βιασμούς,χωρισμούς,ξύλο και άλλα πολλά πλέκουν αυτόν το μεγάλο έρωτα.Αλλά αυτό που πάντα με εντυπωσίαζε στον Μάνο είναι η ευκολία να κοροιδεύει τον κόσμο.Μετά από όσα έχει κάνει δεν νομίζω πως θα μπορούσα ποτέ να τον δω με άλλο μάτι και να πειστώ πως άλλαξε.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Δευ Ιαν 25, 2010 10:18 am

Δεν είναι ο Μάνος αυτός που κοροιδεύει αλλά οι σεναριογράφοι που μας δουλεύουν στα μούτρα μας. Έδειχναν από την αρχή το Μάνο έναν άντρα που δεν έδειξε ποτέ αγάπη στην Εύα. Την είχε μια ζωή του πεταματού. Απόδειξη γι αυτό είναι ότι παντρεύτηκε μια άλλη. Άντρας που αγαπάει πραγματικά δεν παντρεύεται άλλη ούτε για τα λεφτά ούτε για κανέναν άλλο λόγο. Αν ο Μάνος ήταν τόσο ερωτευμένος με την Εύα δεν θα μπορούσε να ζήσει μακριά της. Παρεπιπτόντως δεν νομίζω ότι ο Μάνος παντρεύτηκε μόνο για τα χρήματα γιατί αν η Μελίτα δεν ήταν η κουκλάρα που είναι και ήταν καμιά κοντόχοντρη ξεδοντιάρα με σπυριά δεν νομίζω να την παντρευόταν ο Μάνος ακόμα κι αν ήταν κόρη του Ωνάση. Απλά ο Μάνος ήθελε να καλοπαντρευτεί, να κάνει καλό γάμο. Ήθελε να πάρει γυναίκα όμορφη, πλούσια, μορφωμένη, να έχει ένα επίπεδο και να μπορούσε να την παρουσιάσει. Έχετε μήπως την εντύπωση ότι αν η Εύα είχε πει του Μάνου για τη Μαρίλια από την αρχή, ότι ο Μάνος δεν θα παντρευόταν;;Λάθος...θα παντρευόταν ο Μάνος έτσι κι αλλιώς. Η ίδια η Εύα τον ρώτησε κάποτε και ο Μάνος δεν απάντησε και του λέει αυτή "κατάλαβά...θα παντρευόσουν". Και μετά το γάμο τι έκανε ο Μάνος...παρκάρισε την Εύα στο Παρίσι και πήγαινε να τη δει δυο φορές το χρόνο, της έκανε κι ένα σεξ κι έξω από την πόρτα. Αυτό δεν είναι αγάπη. Δυστυχώς για έναν παντρεμένο άντρα η γκόμενα είναι απλώς ένα χόμπι και όχι έρωτας. Για μας τις γυναίκες ο έρωτας και το σεξ ταυτίζονται, για τους άντρες όχι. Μπορούν να κΆνουν σεξ με μια γυναίκα χωρίς απαραίτητα να την αγαπούν. Αυτό πολλοι το μπερδεύουν με αγάπη. Και πιστεύουν ότι επειδή ο Μάνος την κανόνιζε αραιά και που αυτό σημαίνει ότι την αγαπούσε κιόλας. Κι αυτές τις δυο φορές το χρόνο που την έβλεπε ο Μάνος τι έκανε;;Της μιλούσε συνεχώς για τη Μελίτα. Τι χρώμα της αρέσει, ποιος είναι ο αγαπημένος της ηθοποιός, το αγαπημένο της φαγητό, τι χρώμα βάφει τα μαλλιά της και πολλά άλλα.Βγάλτε με τρελή αλλά δεν νομίζω ο κάθε σύζυγος να κάθεται να μιλάει στην ερωμένη του για τη γυναίκα του..Και μετά που αυτή γύρισε στην Ελλάδα (που μαύρη η ώρα που πάτησε το ποδάρι της η κατσικοπόδαρη, η παλιογρουσούζα) ο Μάνος συνέχισε να την έχει γραμμένη. Το μόνο που έκανε ήταν να την σπιτώσει για τη σπάσει στη Μελίτα επειδή η κοπέλα υποστήριξε το Νικόλα στη δίκη με τα εργοστάσια και ήθελε να της την πει. Τη σπίτωσε καλά καλά σαν εταίρα πολυτελείας και μετά από 2-3 βδομάδες της είπε ότι είναι αλυσίδα στο λαιμό του, ότι δεν μπορούν να συμβιώσουν και την έτζασε για άλλη μια φορά.Λοιπόν τι αγάπη και κουραφέξαλα μας τσαμπουνάνε οι σεναριογράφοι;;Στραβοί είμαστε και δεν βλέπουμε τι γίνεται;Ενδεικτικά αναφέρω κάτι τελευταίο.Τότε που ήταν να σύρει ο Μάνος το Νικόλα στα δικαστήρια η Εύα πήγε να τον παρακαλέσει να μην το κάνει και του είπε ότι σαν αντάλλαγμα θα πάψει να του φορτώνεται και ότι θα γυρίσει στο Παρίσι και ότι θα βλέπονται όταν θέλει αυτός...Η απάντηση του Μάνου;;; Ιδού "Μου προσφέρεις κάτι που ήδη έχω. Όποτε γουστάρω σε έχω. Αλλά τώρα δεν γουστάρω. Έχω πολύ πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθώ". Λοιπόν αυτή είναι συμπεριφορά ανθρώπου που αγαπάει;;Ή έπαθε ξαφνικά μετάλλαξη και την αγάπησε;;;Μπούρδες. Μη μας λένε λοιπόν για σκιές που γίνονται μία και "τι σου έκανα αγάπη μου" και κολοκύθια τούμπανα.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Ιαν 25, 2010 10:24 am

Με εξαίρεση τη μικρή σου παρένθεση, συμφωνώ απόλυτα MaterialGirl!

Ο Μανώλης με τα λόγια.... ταιριάζει πώς να το κάνουμε!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Δευ Ιαν 25, 2010 10:31 am

Και κάτι τελευταίο σχετικό με το επεισόδιο της Παρασκευής:
Έχω νευριάσει με όλους που συγκρίνουν τα τέρατα της Εύας με τη σχέση Μελίτας - Στέφανου. Τα πήρα στο κρανίο με τη Νόρα. Η Νόρα βρίσκεται στην ίδια θέση με τη Μελίτα και όφειλε να την καταλάβει. Παρεπιπτόντως συμπεριφέρεται κάκιστα. Η Νόρα με το Λουκά δεν τα έχουν καν. Αυτό όμως δεν την εμπόδισε να χρησιμοποιεί τα αισθήματα του Δημήτρη και να ακολουθήσει σαν κατίνα το Λουκά στη Χαλκίδα και γενικά να συμπεριφερθεί σαν κυράτσα.Κι όλα αυτά με τη δικαιολογία ότι αγαπάει το Λουκά. Ξεχνάει η κυρία Νόρα ότι και στη δική της περίπτωση υπάρχει ένα παιδί. Αυτή γιατί δεν κάνει λοιπόν πίσω, να βουλώσει το στόμα της και να εξαφανιστεί που το παίζει και υπεράνω και κάνει κατινιές;; Έτυχε να μην τα έχει φτιάξει ακόμα με το Λουκά όταν έπεσε η βόμβα για το παιδί. Αν της είχε τύχει αυτό που έτυχε στη Μελίτα τι θα έκανε;;Αν τα είχε ήδη κάνα δίμηνο με το Λουκά και ξαφνικά η Νταίζη ξεφούρνιζε το παιδί η κυρία Νόρα θα τα χάλαγε με το Λουκά έτσι έυκολα;;; Ποια η διαφορά ανάμεσα σε αυτές τις δύο περιπτώσεις;;Επειδή η μάνα του παιδιού είναι η Νταίζη και όχι η Εύα το πράγμα αλλάζει;; Η Μελίτα δεν έχει να δώσει λόγο σε κανέναν. Είναι μια ελεύθερη γυναίκα που έκανε σχέση με έναν ελεύθερο άντρα. Η φράση "ο Στέφανος έχει καταχωρηθεί ως σύντροφος της Εύας" είναι τουλάχιστον γελοία. Υπάρχει πουθενά στο σύνταγμα κάποιος νόμος που να ορίζει ότι όποιος δύστυχος κάνει το τραγικό λάθος να τα φτιάξει με την παγοκολώνα έστω και για λίγο, δεν έχει το δικαίωμα να πάει με άλλη γυναίκα ακόμα κι αν έχει χωρίσει;;; Fskl
Τι πάμε να συγκρίνουμε τωρα;;Τη σχέση δυο ελεύθερων ανθρώπων με τα τέρατα της Εύας;;;Ξεχνούν μάλλον οι φεγγαροπετρίτες τι αίσχη έχει κάνει η Εύα. Στην κυριολεξία έχει διαπράξει εγκλήματα στο όνομα της υποτιθέμενης αγάπης της. Και παρόλα αυτά αντί να την πλακώσουν στις μάπες κάθονται και την νταντεύουν μην τυχόν και κλονιστεί. Μωρε τι μας λες;;Αν είναι τόσο έυθραυστη η ψυχική της ισσοροπία τότε παιδάκια μου να την κλείσετε σε ένα ψυχιατρείο. Δεν θα κανονίζει όλος ο κόσμος τη ζωή του με βάση το τι θέλει η Εύα μην τυχόν και κλονιστεί. Την προστατεύουν υπερβολικά χωρίς να το αξίζει.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Δευ Ιαν 25, 2010 11:02 am

Materialgirl έγραψε:Δεν είναι ο Μάνος αυτός που κοροιδεύει αλλά οι σεναριογράφοι που μας δουλεύουν στα μούτρα μας. Έδειχναν από την αρχή το Μάνο έναν άντρα που δεν έδειξε ποτέ αγάπη στην Εύα. Την είχε μια ζωή του πεταματού. Απόδειξη γι αυτό είναι ότι παντρεύτηκε μια άλλη. Άντρας που αγαπάει πραγματικά δεν παντρεύεται άλλη ούτε για τα λεφτά ούτε για κανέναν άλλο λόγο. Αν ο Μάνος ήταν τόσο ερωτευμένος με την Εύα δεν θα μπορούσε να ζήσει μακριά της. Παρεπιπτόντως δεν νομίζω ότι ο Μάνος παντρεύτηκε μόνο για τα χρήματα γιατί αν η Μελίτα δεν ήταν η κουκλάρα που είναι και ήταν καμιά κοντόχοντρη ξεδοντιάρα με σπυριά δεν νομίζω να την παντρευόταν ο Μάνος ακόμα κι αν ήταν κόρη του Ωνάση. Απλά ο Μάνος ήθελε να καλοπαντρευτεί, να κάνει καλό γάμο. Ήθελε να πάρει γυναίκα όμορφη, πλούσια, μορφωμένη, να έχει ένα επίπεδο και να μπορούσε να την παρουσιάσει. Έχετε μήπως την εντύπωση ότι αν η Εύα είχε πει του Μάνου για τη Μαρίλια από την αρχή, ότι ο Μάνος δεν θα παντρευόταν;;Λάθος...θα παντρευόταν ο Μάνος έτσι κι αλλιώς. Η ίδια η Εύα τον ρώτησε κάποτε και ο Μάνος δεν απάντησε και του λέει αυτή "κατάλαβά...θα παντρευόσουν". Και μετά το γάμο τι έκανε ο Μάνος...παρκάρισε την Εύα στο Παρίσι και πήγαινε να τη δει δυο φορές το χρόνο, της έκανε κι ένα σεξ κι έξω από την πόρτα. Αυτό δεν είναι αγάπη. Δυστυχώς για έναν παντρεμένο άντρα η γκόμενα είναι απλώς ένα χόμπι και όχι έρωτας. Για μας τις γυναίκες ο έρωτας και το σεξ ταυτίζονται, για τους άντρες όχι. Μπορούν να κΆνουν σεξ με μια γυναίκα χωρίς απαραίτητα να την αγαπούν. Αυτό πολλοι το μπερδεύουν με αγάπη. Και πιστεύουν ότι επειδή ο Μάνος την κανόνιζε αραιά και που αυτό σημαίνει ότι την αγαπούσε κιόλας. Κι αυτές τις δυο φορές το χρόνο που την έβλεπε ο Μάνος τι έκανε;;Της μιλούσε συνεχώς για τη Μελίτα. Τι χρώμα της αρέσει, ποιος είναι ο αγαπημένος της ηθοποιός, το αγαπημένο της φαγητό, τι χρώμα βάφει τα μαλλιά της και πολλά άλλα.Βγάλτε με τρελή αλλά δεν νομίζω ο κάθε σύζυγος να κάθεται να μιλάει στην ερωμένη του για τη γυναίκα του..Και μετά που αυτή γύρισε στην Ελλάδα (που μαύρη η ώρα που πάτησε το ποδάρι της η κατσικοπόδαρη, η παλιογρουσούζα) ο Μάνος συνέχισε να την έχει γραμμένη. Το μόνο που έκανε ήταν να την σπιτώσει για τη σπάσει στη Μελίτα επειδή η κοπέλα υποστήριξε το Νικόλα στη δίκη με τα εργοστάσια και ήθελε να της την πει. Τη σπίτωσε καλά καλά σαν εταίρα πολυτελείας και μετά από 2-3 βδομάδες της είπε ότι είναι αλυσίδα στο λαιμό του, ότι δεν μπορούν να συμβιώσουν και την έτζασε για άλλη μια φορά.Λοιπόν τι αγάπη και κουραφέξαλα μας τσαμπουνάνε οι σεναριογράφοι;;Στραβοί είμαστε και δεν βλέπουμε τι γίνεται;Ενδεικτικά αναφέρω κάτι τελευταίο.Τότε που ήταν να σύρει ο Μάνος το Νικόλα στα δικαστήρια η Εύα πήγε να τον παρακαλέσει να μην το κάνει και του είπε ότι σαν αντάλλαγμα θα πάψει να του φορτώνεται και ότι θα γυρίσει στο Παρίσι και ότι θα βλέπονται όταν θέλει αυτός...Η απάντηση του Μάνου;;; Ιδού "Μου προσφέρεις κάτι που ήδη έχω. Όποτε γουστάρω σε έχω. Αλλά τώρα δεν γουστάρω. Έχω πολύ πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθώ". Λοιπόν αυτή είναι συμπεριφορά ανθρώπου που αγαπάει;;Ή έπαθε ξαφνικά μετάλλαξη και την αγάπησε;;;Μπούρδες. Μη μας λένε λοιπόν για σκιές που γίνονται μία και "τι σου έκανα αγάπη μου" και κολοκύθια τούμπανα.


Δεν έχω να σχολιάσω τίποτα περισσότερο από το ότι διασκεδάζω αφάνταστα με τους σχολιασμούς σου!Ειλικρινά δίνεις ρεσιτάλ!Και συμφωνώ απολύτως!!!Μας κοροιδεύουν μάλλον οι σεναριογράφοι όντως!Και το τελευταίο περιστατικό που ανέφερες είναι ένα από τα πιο ενδεικτικά που έχω για να σκέφτομαι πόσο του πεταματού είχε πάντα ο Μάνος την Εύα!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Δευ Ιαν 25, 2010 11:04 am

Materialgirl έγραψε:Και κάτι τελευταίο σχετικό με το επεισόδιο της Παρασκευής:
Έχω νευριάσει με όλους που συγκρίνουν τα τέρατα της Εύας με τη σχέση Μελίτας - Στέφανου. Τα πήρα στο κρανίο με τη Νόρα. Η Νόρα βρίσκεται στην ίδια θέση με τη Μελίτα και όφειλε να την καταλάβει. Παρεπιπτόντως συμπεριφέρεται κάκιστα. Η Νόρα με το Λουκά δεν τα έχουν καν. Αυτό όμως δεν την εμπόδισε να χρησιμοποιεί τα αισθήματα του Δημήτρη και να ακολουθήσει σαν κατίνα το Λουκά στη Χαλκίδα και γενικά να συμπεριφερθεί σαν κυράτσα.Κι όλα αυτά με τη δικαιολογία ότι αγαπάει το Λουκά. Ξεχνάει η κυρία Νόρα ότι και στη δική της περίπτωση υπάρχει ένα παιδί. Αυτή γιατί δεν κάνει λοιπόν πίσω, να βουλώσει το στόμα της και να εξαφανιστεί που το παίζει και υπεράνω και κάνει κατινιές;; Έτυχε να μην τα έχει φτιάξει ακόμα με το Λουκά όταν έπεσε η βόμβα για το παιδί. Αν της είχε τύχει αυτό που έτυχε στη Μελίτα τι θα έκανε;;Αν τα είχε ήδη κάνα δίμηνο με το Λουκά και ξαφνικά η Νταίζη ξεφούρνιζε το παιδί η κυρία Νόρα θα τα χάλαγε με το Λουκά έτσι έυκολα;;; Ποια η διαφορά ανάμεσα σε αυτές τις δύο περιπτώσεις;;Επειδή η μάνα του παιδιού είναι η Νταίζη και όχι η Εύα το πράγμα αλλάζει;; Η Μελίτα δεν έχει να δώσει λόγο σε κανέναν. Είναι μια ελεύθερη γυναίκα που έκανε σχέση με έναν ελεύθερο άντρα. Η φράση "ο Στέφανος έχει καταχωρηθεί ως σύντροφος της Εύας" είναι τουλάχιστον γελοία. Υπάρχει πουθενά στο σύνταγμα κάποιος νόμος που να ορίζει ότι όποιος δύστυχος κάνει το τραγικό λάθος να τα φτιάξει με την παγοκολώνα έστω και για λίγο, δεν έχει το δικαίωμα να πάει με άλλη γυναίκα ακόμα κι αν έχει χωρίσει;;; Fskl
Τι πάμε να συγκρίνουμε τωρα;;Τη σχέση δυο ελεύθερων ανθρώπων με τα τέρατα της Εύας;;;Ξεχνούν μάλλον οι φεγγαροπετρίτες τι αίσχη έχει κάνει η Εύα. Στην κυριολεξία έχει διαπράξει εγκλήματα στο όνομα της υποτιθέμενης αγάπης της. Και παρόλα αυτά αντί να την πλακώσουν στις μάπες κάθονται και την νταντεύουν μην τυχόν και κλονιστεί. Μωρε τι μας λες;;Αν είναι τόσο έυθραυστη η ψυχική της ισσοροπία τότε παιδάκια μου να την κλείσετε σε ένα ψυχιατρείο. Δεν θα κανονίζει όλος ο κόσμος τη ζωή του με βάση το τι θέλει η Εύα μην τυχόν και κλονιστεί. Την προστατεύουν υπερβολικά χωρίς να το αξίζει.


Πες τα!!!Δεν θέλω να πω περισσότερα πάνω στο θέμα γιατί ήδη έχω εκφράσει την άποψή μου,απλώς δεν θα μπορούσα να μην αναφέρω πόσο πολύ συμφωνώ Wink
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Δευ Ιαν 25, 2010 11:05 am

Γιατί τότε με το ανώνυμο dvd με τις πορνοταινίες;;;Θυμάσαι τι της είπε ο Μάνος;;;Του λέει αυτή ότι κάνει απλώς τη δουλειά της και της απαντάει αυτός "ε βέβαια κι αυτό δουλειά είναι, μπορείς να το πεις και επάγγελμα, μη σου πω το αρχαιότερο". Και τον βόλεψε απίστευτα αυτό το dvd γιατί βρήκε την ευκαιρία να της πει να το διαλύσουν. Το έπαιξε πληγωμένος που και καλά δεν αντέχει να τη βλέπει να κάνει σεξ με άλλους άντρες και να ξεπουλάει το κορμί της για να τη σουτάρει... Σε τα μας;;;

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Δευ Ιαν 25, 2010 11:10 am

Μα τα περιστατικά που αποδεικνύουν ακράδαντα πως δεν την αγάπησε ποτέ είναι άπειρα!Αυτά που ήδη ανέφερες και άλλα τόσα,μη σου πω και περισσότερα!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Ιαν 25, 2010 11:12 am

Γιατί τότε με το ανώνυμο dvd με τις πορνοταινίες;;;Θυμάσαι τι της είπε ο Μάνος;;;Του λέει αυτή ότι κάνει απλώς τη δουλειά της και της απαντάει αυτός "ε βέβαια κι αυτό δουλειά είναι, μπορείς να το πεις και επάγγελμα, μη σου πω το αρχαιότερο". Και τον βόλεψε απίστευτα αυτό το dvd γιατί βρήκε την ευκαιρία να της πει να το διαλύσουν. Το έπαιξε πληγωμένος που και καλά δεν αντέχει να τη βλέπει να κάνει σεξ με άλλους άντρες και να ξεπουλάει το κορμί της για να τη σουτάρει... Σε τα μας;;;


Ο Μάνος και όλοι οι υπόλοιποι εδώ που τα λέμε προστάτευαν το Κατινάκι με νύχια και με δόντια.
Ο μπαμπάκας της που τόσο βολικά τώρα τον αδειάζει για δυό κρεβάτια έφτασε μέχρι να απειλήσει την Εύα οτι θα την πάει μέσα για φόνο.
Συμφωνώ ο Μάνος ταλαιπώρησε την Εύα αφάνταστα και το γεγονός οτι πήγε και παντρεύτηκε δείχνει οτι δεν την αγάπησε.
Τώρα το ίδιο ετοιμάζεται να κάνει και ο εγώ δεν είμαι Μάνος.
Άντε να τη δω την κόμησα τώρα που θα την αδειάσουν κι αυτή τι θα κάνει.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Ιαν 25, 2010 11:14 am

Αγαπητή MaterialGirl σε άλλα συμφωνώ σε άλλα διαφωνώ σε σχέση με αυτά που λες οπότε ας κάνω το σχολιάκι μου. Αυτό που πρέπει ντε και καλά ο Στέφανος να παντρευτεί την Εύα επειδή περιμένουν παιδί δεν το καταλαβαίνω με τίποτα!!! Που ζουμε???

Για μένα η Μελίτα όμως δεν πρέπει να πάρει θέση, ούτε πίσω να κάνει (κατά τους δικηγόρους μας) ούτε να διεκδικήσει τίποτα (κατά την Αμαλία)! Ο Στέφανος γνωρίζει τα συναισθήματά της και είναι ΑΥΤΟΣ που πρέπει να αποφασίσει τι θέλει να κάνει, μια και δεν είναι Μάνος βεβαίως βεβαίως!

Στον αντίποδα η Νόρα θα έπρεπε να έχει ξεκαθαρίσει στο Λουκά τι αισθάνεται και να τον αφήσει να αποφασίσει, δεν νομίζω ότι μπορούμε να συγκρίνουμε πάντως τις ιστορίες της Νόρας και του Λουκά με το Στέφανο και τη Μελίτα, άλλο Νταίζη, άλλο Εύα και άλλο ένα έμβρυο, άλλο ένα 10χρονο παιδί που έχει ήδη πατέρα!!!

Απο εκεί και πέρα για μένα ο Στέφανος θα πρέπει να αποφασίσει 2 πράγματα! Πρώτον, πόσο θέλει να συμμετέχει στην ανατροφή αυτού του παιδιού και δεύτερον, με ποια γυναίκα θέλει να περάσει τη ζωή του! Ας αποφασίσει λοιπόν, ας πει τι θέλει κι ας αφήσει τις βαρύγδουπες δηγλώσεις τύπου "θα σε κατασπαράξουν" γιατί μόνο για τη Μελίτα δεν το κάνει!

Όσο για την Αντιγονάρα, βρήκε τον κάλο του και τον πατάει τον "Δεν είμαι Μάνος" Κατάλαβε ότι το 5χρονό της, ο "μικρός", αν τους πάς κόντρα ξεσπαθώνει και του πετάει τυράκια τύπου "Η Εύα θα παντρευτεί το Μάνο"¨για να τσιμπήσει! Καλός μπούλης κι αυτός!

Και για το τι θα κάνει η Εύα, διαφωνώ στο να παντρευτεί το Μάνο αλλα όχι και επειδή θα κάνει το παιδί του Στέφανου να μείνει και μια ζωή μόνη!

Συμπέρασμα: Για συνέλθετε όλοι εκεί μέσα!!!


KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Δευ Ιαν 25, 2010 11:15 am

Τότε λοιπόν τι μας δουλεύουν;;Δεν με ενδιαφέρει πια ειλικρινά αν θα καταλήξει η Εύα με το Μάνο...Τώρα πια που η λατρεμένη μου Μελίτα θα μείνει με το Στέφανο δεν με νοιάζει αρκεί να φύγει από τη μέση. Ότι θα έφτανα στο σημείο να παρακαλώ να μείνει η παταγωνία με το Μάνο, ομολογώ ότι δεν το περίμενα. Αλλά μην μας βγάζουν τρελούς.Αυτό το πράγμα δεν είναι αγάπη...Σαν τηλεθεατής απαιτώ σεβασμό. Αν υπάρχει κάτι που σιχαίνιμαι είναι να με κοροιδεύουν μέσα στα μούτρα μου και ενώ βλέπω ότι π.χ το φόρεμά μου είναι μαύρο να προσπαθούν να με πείσουν ότι είναι μαύρο.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Ιαν 25, 2010 11:20 am

Materialgirl έγραψε:Τότε λοιπόν τι μας δουλεύουν;;Δεν με ενδιαφέρει πια ειλικρινά αν θα καταλήξει η Εύα με το Μάνο...Τώρα πια που η λατρεμένη μου Μελίτα θα μείνει με το Στέφανο δεν με νοιάζει αρκεί να φύγει από τη μέση. Ότι θα έφτανα στο σημείο να παρακαλώ να μείνει η παταγωνία με το Μάνο, ομολογώ ότι δεν το περίμενα. Αλλά μην μας βγάζουν τρελούς.Αυτό το πράγμα δεν είναι αγάπη...Σαν τηλεθεατής απαιτώ σεβασμό. Αν υπάρχει κάτι που σιχαίνιμαι είναι να με κοροιδεύουν μέσα στα μούτρα μου και ενώ βλέπω ότι π.χ το φόρεμά μου είναι μαύρο να προσπαθούν να με πείσουν ότι είναι μαύρο.


Η λατρεμένη σου Μελίτα ας τραβήξει κι αυτή το κουπί της λαχανιάζοντας και ασθμαίνοντας και μετά ας τον πάρει τον μικρό
Μόνο που μιας και το θέτεις με τόση εμπάθεια περιμένω με χαρά να δω πως θα αισθανθεί όταν καταλάβει τι εστί βερύκοκο.
Αν το να μένεις με έναν άντρα δεκαπέντε χρόνια δεν είναι αγάπη τότε τι είναι; Το να λες βαρύγδουπα σ αγαπώ μετά απο δυό κρεβάτια;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από CineFreak Δευ Ιαν 25, 2010 11:20 am

Material Girl απλά, συμφωνώ σε όλα ... Flkia

ο μόνος λόγος που ΤΩΡΑ ο Μάνος κυνηγάει την Εύα είναι γιατί "παίζει" με τον αντίπαλό του, οπότε ο Μάνος που έχει ένα θεματάκι με τα Ε9, τη θέλει δική του ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ για να τη σπάσει στον εχθρό ΚΑΙ για να μην είναι μόνος κ έρημος ... όταν( με το κακό ) την αποκτήσει ξανά, θα τη γράψει ΞΑΝΑ στα παλαιότερα των Guy Laroche παπουτσιών του, γιατί πολύ απλά θα αρχίσει να ασχολείται δυναμικά με το πως θα χωρίσει διά παντός τη Μελίτα από το Στέφανο, να μου το θυμηθείτε ... Agree

το υπόλοιπο επεισόδιο δεν το θυμάμαι, γιατί έπαθα τέτοιο σοκ με το X-Factor το βράδυ της Παρασκευής, που διεγράφη η μνήμη μου ... zip πρώτα ο Hovig, μετά η Ηβη, εάν βγάλουν και τον Σταύρο θα καταραστώ την επιτροπή να γίνουν μέλη της παρέας της φεγγαρόπετρας (που δεν έχω χειρότερο αχαχαχαχαααα...)

Grrr xaxa
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Δευ Ιαν 25, 2010 11:21 am

Katsaro Ypotheto έγραψε:
Αγαπητή MaterialGirl σε άλλα συμφωνώ σε άλλα διαφωνώ σε σχέση με αυτά που λες οπότε ας κάνω το σχολιάκι μου. Αυτό που πρέπει ντε και καλά ο Στέφανος να παντρευτεί την Εύα επειδή περιμένουν παιδί δεν το καταλαβαίνω με τίποτα!!! Που ζουμε???

Για μένα η Μελίτα όμως δεν πρέπει να πάρει θέση, ούτε πίσω να κάνει (κατά τους δικηγόρους μας) ούτε να διεκδικήσει τίποτα (κατά την Αμαλία)! Ο Στέφανος γνωρίζει τα συναισθήματά της και είναι ΑΥΤΟΣ που πρέπει να αποφασίσει τι θέλει να κάνει, μια και δεν είναι Μάνος βεβαίως βεβαίως!

Στον αντίποδα η Νόρα θα έπρεπε να έχει ξεκαθαρίσει στο Λουκά τι αισθάνεται και να τον αφήσει να αποφασίσει, δεν νομίζω ότι μπορούμε να συγκρίνουμε πάντως τις ιστορίες της Νόρας και του Λουκά με το Στέφανο και τη Μελίτα, άλλο Νταίζη, άλλο Εύα και άλλο ένα έμβρυο, άλλο ένα 10χρονο παιδί που έχει ήδη πατέρα!!!

Απο εκεί και πέρα για μένα ο Στέφανος θα πρέπει να αποφασίσει 2 πράγματα! Πρώτον, πόσο θέλει να συμμετέχει στην ανατροφή αυτού του παιδιού και δεύτερον, με ποια γυναίκα θέλει να περάσει τη ζωή του! Ας αποφασίσει λοιπόν, ας πει τι θέλει κι ας αφήσει τις βαρύγδουπες δηγλώσεις τύπου "θα σε κατασπαράξουν" γιατί μόνο για τη Μελίτα δεν το κάνει!

Όσο για την Αντιγονάρα, βρήκε τον κάλο του και τον πατάει τον "Δεν είμαι Μάνος" Κατάλαβε ότι το 5χρονό της, ο "μικρός", αν τους πάς κόντρα ξεσπαθώνει και του πετάει τυράκια τύπου "Η Εύα θα παντρευτεί το Μάνο"¨για να τσιμπήσει! Καλός μπούλης κι αυτός!

Και για το τι θα κάνει η Εύα, διαφωνώ στο να παντρευτεί το Μάνο αλλα όχι και επειδή θα κάνει το παιδί του Στέφανου να μείνει και μια ζωή μόνη!

Συμπέρασμα: Για συνέλθετε όλοι εκεί μέσα!!!


Δεν έχει σημασία αν το ένα παιδί είναι έμβρυο και αν το άλλο είναι 10 χρόνων. Και τα δύο έχουν ανάγκη από τον πατέρα τους. Πάντως για μένα αυτοί οι συμβατικοί γάμοι χωρίς αγάπη είναι βλακίες. Ο Στέφανος μπορεί κάλλιστα να αναγνωρίσει το παιδί και να είναι εντάξει στις υποχρεώσεις του σαν πατέρας, όπως και ο Λουκάς. Οι γάμοι, τα νυφικά, τα κουφέτα και όλα τα υπόλοιπα είναι περιττά. Κανονικά ο Στέφανος μετά την αποκάλυψη της εγκυμοσύνης έπρεπε ωραία και καλά να πει στην Εύα την αλήθεια¨"ωραία και καλά, κράτα το παιδί κι εγώ θα το αναγνωρίσω και θα το φροντίσω σαν πατέρας, αλλά εγώ θα σου πώ αυτό που ήθελα. Αγαπάω τη Μελίτα και θα ζήσουμε μαζί". Τόσο απλά και τίμια.

Πάντως ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θα αποβάλλει η Εύα;;Από τη στενοχώρια της που ο Στέφανος (τον οποίο έχει χεσμένο) αγαπάει τη Μελίτα;;;

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Δευ Ιαν 25, 2010 11:21 am

Ναι όντως λίγο σεβασμό σχετικά με την συνέπεια των χαρακτήρων!Δεν νομίζω πως ζητάμε πολλά.Όλοι εννοείται πως γίνεται να αλλάξουν,αλλά τόσο ριζικά δεν νομίζω πως είναι εφικτό.Δεν μπορεί κάποιος που μέχρι χτες δεν νοιαζόταν για κανένα εκτός από την πάρτη του,τώρα να μας λένε και να προσπαθούν να μας πείσουν πως αγαπάει βαθιά και πιστά.Τρελαίνομαι!!!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Δευ Ιαν 25, 2010 11:23 am

"Πάντως ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θα αποβάλλει η Εύα;;Από τη στενοχώρια της που ο Στέφανος (τον οποίο έχει χεσμένο) αγαπάει τη Μελίτα;;;"

Και δική μου απορία!Ας την απαντήσει κάποιος!!!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 7 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης