Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

+36
KAZY
loukasnora
Jennifer
CineFreak
Mafalda
almaresi
Materialgirl
NATALITSA_LOUKITSA
nana
stefanos-melita
charmie258
panda
hionati
mimi
mariaki
jim7
nikidanis
xristina79
kikialex
konstantina
glgs
Ntinaki1
evanna
Καρ-Mik
Izabella29
aggeliki
verile_mistika
DESPOINA
KatsaroYpotheto
sifantid
sarita
filitsa
anastasia20
anna90
loukitsa
Clarabelle
40 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap12%Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 12% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap45%Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 45% 
[ 23 ]
Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap25%Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 25% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap14%Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 14% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap4%Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap0%Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 51
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από Mafalda Πεμ Ιαν 28, 2010 12:11 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Mafalda έγραψε:Εδω πάντως θα ήθελα να πώ ότι στο χθεσινό επεισόδιο , η Μελίτα μου άρεσε που του μίλησε ειλικρινά . Δεν συμφωνώ με την παρακολούθηση και το στενό μαρκάρισμα , αλλα θέλει κότσια να το παραδεχτείς και να εκθέσεις τον εαυτό σου και τα συναισθήματά σου φόρα παρτίδα στον άλλο .

Για μένα αυτό δεν ήταν κότσια τύπου δες πόσο σε αγαπάω μέχρι εκεί έφτασα, ή κοίτα την κατάντια μου αλλά ενας τρόπος χειραγώγησης του γνωστού σε όλους μας φλούφλη που είναι εντελώς ΟΦΑ (Όπου Φυσάει ο Ανεμος)..

Λεει η μια άσπρο, άσπρο ο Στεφανος, λέει η άλλα μαύρο, μάυρο ο Στέφανος.. μόνο άντρας δεν είναι αυτός πια! Φιλιππινέζα τον έχουν καταντήσει!


Ακόμα κι έτσι νάναι , χειραγώγηση , πάλι θελει κοτσια κατα τη γνώμη μου Τζίνα .Γιατί εκθέτεις εντελώς τον εαυτό σου και δεν κρατας τπτ για σενα. Ειναι που είναι άκυρη σαν πράξη , ε να την παραδέχεσαι κιόλας χωρίς να ξέρεις άν θα φας χυλοπιτα έχει μια υπερβαση .
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από loukasnora Πεμ Ιαν 28, 2010 12:15 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Ας σχολιάσω... (τρέμετε χιχι)

Nόρα – Λουκάς
Πεθαίνω! Φέρτε μου ένα φορτηγό χαρτομάντηλα!!! Με πηρε το παράπονο σαν τη Νόρα ένα πράγμα! Snif

Πάντα θα σε ......... (Πές το ρε Λουκάααααααααα!!!)

Όταν το έριξε στην πλάκα ο Λουκάς κύλησε το πρώτο δάκρυ.. τι δύσκολες στιγμές που περνάνε τα μικρά μου... κι εμείς μαζί τους!

Δεν ξέρω αν εξεπίτηδες χρησιμοποιήθηκαν τα ίδια λόγια με αυτά της Μελίτας αλλα νομίζω ότι μπορούμε πλέον να δούμε ότι δεν υπάρχει σύγκριση.. Οι αναμνήσεις, η αγάπη και όλα όσα δένουν αυτούς τους δύο είναι πολύ βαθειά!

+++

Γονείς to be
Από την κουβέντα τους εγώ κατάλαβα ότι ο Στέφανος συνεχίζει να έχει την Εύα πολύ ψηλα, όπως πάντα.. Ξέρει ότι ποτέ δεν θα πήγαινε να τον τυλίξει με ένα παιδί και φοβάται μήπως του τη σκάσει με το γιατρό επειδή δεν θέλει να τον βάζει να πληρώνει.. Δεν βγάζω άκρη!

+++

Αμαλία - Μάνος
Ο Μάνος έχει δίκιο! (τι λέω η γυναίκα??? χιχιχι) Η Μελίτα κλείνει το τηλέφωνο και ενώ μένει με το παιδί, το παιδί την ψάχνει? Τι θέλουν να μας πουν οι σεναριογράφοι οεο?

+++

Νόρα - Λαίδη
Η Λαίδη δεν είναι καλα..κανα νεο?? Αδιάφορη σκηνή εκτός από...... «έχουμε γίνει..μια σαλάτα στο 4» χαχα

Η Μελίτα της έλεγε να παλέψει και μόλις η Νόρα της είπε ότι υπάρχει ένα παιδί στη μέση κόλλησε..άλλα περίμενε να ακούσει..

Εντωμεταξύ όταν έμαθε για την πρόταση γάμου μου αρέσει που ρώτησε τι απάντησε η Εύα gelio Θες κατινάκι ειλικρινά να σου θυμίσω γιατί απάντησε αρνητικά??? Δεν θες!!!

Και το είπε η Νόρα, μόλις μάθει ο Μάνος τι γίνεται ποιος είδε το Θεό και δεν τον φοβήθηκε χαχαχαχαχαχα

+++

Λουκάς - Νταίζη
Καταρχην η κα Πολυχρονίδη ήταν μια κούκλα στη σκηνή αυτή! Άψογη εμφάνιση!

Κατα τα άλλα είναι για πολλέεεεεεεεεες σφαλιάρες!!! Δεν κατάλαβα γιατί κλωτσάει τώρα η μαντάμ στο να βλέπει το παιδί τον Οδυσσέα..δηλαδή τι θέλει? Να τον βγάλει τελείως από τη ζωή του παιδιού??? Μαζέψουυυυυυυυυυυυ!!!

«Δεν θες λευκό γάμο? Ωραία! Ας κάτσουμε μαζί να βρούμε την αποχρωση» Λουκάααααααααααααααα Fskl

+++

Αμαλία - Μελίτα
Η Αμαλίτσα τη βρήκε τη λύση... αν είχες μείνει κι εσύ έγκυος...Τι άλλο θα ακούσουμε? Ήμαρτον!

Πάντως την έπιασε ότι με το Μάνο θα έχουνε θέμα επειδή η Μελίτα είναι φάουλ οπότε της είπε της κορούλας της να μαζευτεί λίγο... όχι για το παιδί, προς Θεού! Για να αποφύγουν τα θέματα με το Μάνο... τς τς τς

+++

Απειλές και κοκορομαχίες
O Χατζηγλίτσης όπως πάντα ιου ιου ιου!!!

Απο εκεί και πέρα άκρη δεν έβγαζαν αυτοί με τόσες φωνές, θα βγάλω εγώ?? gelio

Στεφ: Λοιπόν τελείωσε, ο σώζων εαυτόν σωθείτο
Μάνος: Ε μπράβο τρέξε να σώσεις το τομάρι σου να την πληρώσουν αθώοι!
Στεφ: Και την Εύα θα προστατεύσω!

Σε αυτό το σημείο προσκηνώ τον κο Κατρανίδη, το φρύδι του σηκώθηκε ως το ταβάνι! Οι αντιδράσεις του ξεκίνησαν από το «Τι λέει πάλι ο Καρτάλης», πέρασαν σε «Ti?????» για να καταλήξουν σε «Τι ακούω πάλι ο έρημος?»
Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Petran

Αμέσως ο Στέφανος να δηλώσει προστάτης της Εύας μη χάσει! Ή βούλωσέ το χρυσέ μου, μια και είναι ο πεθερούλης σου μπροστά ή πές ότι θες να προστατεύσεις τους αθώους, έτσι γενικά κι αόριστα, αυτά τα τούβλα που σου ξεφεύγουν ώρες ώρες θα μας αφήσουν σέκους καμμία μέρα! Λογικό και επόμενο να τα μεταφέρει αυτά τα λόγια ο Πετρος απο τη στιγμή που ανησυχεί κιόλας για την κόρη του.. ο Στέφανος αν ήθελε μπορούσε να τα αποφύγει τα λόγια τούτα, του ξέφυγαν ή τα είπε επίτηδες?

+++

Η Νόρα και οι σκέψεις της
Συμφωνώ με τη sarita για τους άκαρδους σεναριογράφους.. απο εκεί και πέρα... Τι τέλειοι, τι καταπληκτικοί, τι αγαπημένοι!!! Αυτή είναι Η αγάπη που θέλω να τη ζήσω σε όλα της τα στάδια, θέλω να τη δω να ολοκληρώνεται και ΘΕΛΩ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ ΜΑΖΙ!!!

Δεν έχω λόγια για αυτή τη σκηνή..η φαντασίωση...ήταν ότι το καλύτερο...χίλιες φορές, εκατομμύρια χιλιάδες φορές καλύτερη από τις ταπετσαρίες! Snif

Ανυπομονώ χίλιες φορές περισσότερο για όταν θα συμβει αυτό! Μπορέι να κλείσει έτσι φέτος η σεζόν? Με ένα γάμο? Για να έχουμε του χρόνου φασολάκι! Τί τέλεια θα ήταν Palamakia

+++

Xρήστος - νταίζη
Η Νταιζούλα θελει πολύυυυυυυυυυυυυ ξύλο! Ενώ ο Χρήστος της είχε πει και παλιότερα ότι εκείνος και το παιδί δεν πάνε πακέτο τώρα του τα γυρίζει, αχ κακομοίρα μου θα σε μαδίσω!!!

Στον Λουκά έλεγε ότι δεν φοβάται τον Οδυσσέα ενώ στο Χρήστο μου ότι ο Οδυσσέας είναι έξαλλος και τον φοβάται, όλους τους παίζει πια???

Ο Χρήστος πάλι, ντόμπρος και ξεκάθαρος. Δεν θεωρεί τον εαυτό του ικανό να αναθρέψει σωστά ένα παιδί και δεν θέλει να αναλάβει τέτοια ευθύνη, αυτός ενδιαφέρεται για το παιδί πιο πολύ από την Νταίζη. Η Νταιζούλα μόλις ζορίστηκε ανέφερε και τα λεφτα..θα τα φάει λέει ο Οδυσσέας..εεεεε... Fskl

Κούκλος για μια ακόμη φορά ο Χρήστος μου!

+++

Οικογένεια Ρούσσου
Το κατινάκι διόλου ζορίστηκε όσο άκουγε τον πατέρας της να λέει ότι κινδυνεύουν, είχε άλλα να σκεφτεί, με αυτά θα ασχολούμαστε τώρα? Όταν όμως αναφέρθηκε ότι κινδυνεύει και ο Στέφανος ξύπνησε..

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 MelSupr

+++

Καρμικός αχταρμάς
Ο Μανωλάκης κι αν εγέρασε κι άσπρισε (λέμε τώρα) το μαλλί του, μήτε τη γνώμην άλλαξε μήτε την κεφαλήν του. Αντε χρυσέ μου μέχρι το περίπτερο να πάρεις κάνα TV Zapping να ξεστραβωθείς, είναι το καρμικό σου ταίρι η κοπέλα λέμε που πάλι την εκμεταλλεύεσαι!!!

Μου άρεσε η ειρωνία με την οποία του μίλησε αν και μετά μου τα χάλασε..

Πάντως.... Manos is back!
Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 ManosKatergaria

+++

Νόρα - Δάφνη
Στη σκηνή αυτή λυπήθηκα τη Νόρα απίστευτα...γενικά το επεισόδιο με έστειλε απο τη στεναχώρια. Είμαι εντελώς μαζόχα που το ευχαριστήθηκα σαν επεισόδιο? scratch Καλά τα κωμικά δεν λέω αλλα η ίντριγκα είναι που με συνεπαίρνει και βέβαια η απίστευτη ιστορία αγάπης της Νόρας και του Λουκά!

Δεν είναι τέλειες?
Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 DafniNora

+++

Νικόλας - Λουκάς
Ο Νικόλας μόλις έκλεισε πελατεία για τα επόμενα 50 χρόνια... «Σε σένα θα έρχομαι να τα λέω»... Ουφ! Με σκάσανε σήμερα.. Τα πήρε πάντως ο Νικόλας και μ’αρέσειιιιιιιιιιι!!!

Πάντως ο Νικόλας αν και θέλει να τον παροτρύνει να κινηθεί προς τη σωστή κατεύθυνση, μάλλον διάλεξε ατυχές παράδειγμα.. Τι σχέση έχει ο γάμος του με την Εύα με αυτό που συμβαίνει τώρα στο Λουκα? Αιντα!

Όλοι συμφωνούν σε ένα (εκτός από τον βλαμμένο Λουκά) γάμος χωρίς αγάπη δεν στερειώνει!!!

Σημείωση: Την ώρα που λέει ο Λουκάς «που πάς χωρίς αγάπη?» αρχίζω να τραγουδάω το γνωστότατο άσμα και μετά το έλεγε μαζί μου κι ο Λουκάς χιχιχιχιχι πολύ καλός διάλογος!

+++

Εύα - Αντιγόνη
Η Αντιγονάρα μου αρέσει και με την Εύα πάρα πολύ! Θέλω να τις βλέπω πιο συχνά μαζί! Είπαμε η εξέλιξη ντουέτου Αντιγόνης Εύας μου αρέσει πολύυυυυυυυυυυυυυυυ!!!

Γυναικεία υπόθεση όπως είχα γράψει και πριν μήνες... λέτε να εισακούσθηκαν οι ευχές μου??? Μάκάρι!!!!!!!!

Είναι τόσο γλυκιά η Αντιγόνη όταν είναι με την Ευα, μεταμορφώνεται! Αλλα συνεχίζει να μην μιλάει, πες μας καλέ τίποτα για την Ολγίτσα!!!

+++

Μελίτα – Αξιοπρέπεια = 2 – 0
Η Μελίτα δεν φτάνει που έφτασε σε σημείο να παρακολουθεί την Εύα με το Στέφανο, μετά κανει τι? Του το λέει για να τη λυπηθεί και να πάει προς τα εκείνην? Αξιοπρέπεια μηδέν ρε Μελίτα? Έλεος! Τον βλέπεις τον άνθρωπο ότι τον σούρνουν όλοι από τη μύτη, όχι ένας μόνο, όλοι! Η Μάνα του, η Εύα, εσύ, το σωστό, το λάθος, η εκδίκηση, ήμαρτον πια!

Του λέει κιόλας ότι υποφέρει γιατί τον σκεφτόταν με την Εύα να συλλαμβάνουν τον απόγονο...να είσαι τυχερή κυρία μου που δεν έχεις εικόνα όπως κάποιες άλλες μετά τα δικά σου κατορθώματα...

Όταν έφτασε δε να του πει να αφήσει το Μάνο να προστατεύσει την Εύα έσκασα σε κάτι γέλια… να είσαι καλά κατινάκι γιατί το επεισόδιο ήταν αρκετά στενάχωρο με τα ΣΟΒΑΡΑ θέματα και έπρεπε να ελαφρύνει λίγο… Η Νεφέλη δεν έπρεπε καν να πάει στο γάμο του Μάνου με την Εύα ενώ ο Μάνος τώρα μια χαρά μπορεί να μεγαλώσει το παιδί του Στέφανου.. Πόσο? Πόσο πιο χαμηλά θα πέσεις??? Και το έλεγε με ένα χαμόγελο, με μια προσμονή…. Συγνώμη Λαίδη μου αλλα δεν μου περισσεύουν όσα emoticons θα ήθελα...Fskl x 100000000000000000000000000000000000

Βέβαια η απάντηση του Στέφανου της έκοψε το χαμόγελο μαχαίρι.. «Ούτε να σου περνάει από το μυαλό..ούτε εσένα ούτε του Μάνου» Κάνα τέτοιο ΜανοΜελιτικό κόμμα να δω και θα τρελαθώ!!!

Μελ: Τουλάχιστον...μ’αγαπάς ακόμα? (Καταρχήν δεν είναι όλοι σαν εσένα που αγαπάς και ξεαγαπάς σε χρόνο dt και κατα δέυτερον....ήμαρτόοοοοοοοον!!!)

Αυτο που όλο ψάχνει επιβεβαίωση για τα αισθήματα του Στέφανου, από παντού τρώει σφαλιάρες (εκτός από τον Στεφ) και ακόμα συνεχίζει με τρελαίνει.. Αυτό το... «με αγαπας?» που πιπιλάει μου θυμίζει κάργα Εύα! Έλεος!!!

Ο κος Σταύρου πάντως ή έκανε ένα ατυχές γύρισμα ή κάπου αλλου το πάνε...δείτε ύφος όταν της είπε ότι την αγαπά όσο τίποτε άλλο στον κόσμο...
Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 StefAgapo

+++

Προξενήτρες εν δράση
Η πιο αγαπησιάρικη σκηνή... δεν άντεξε ο Νικολάκης και τα ξέρασε όλα! Το ίδιο και η Δαφνούλα χιχι Εμπρός στα αρματα, εμπρός στον αγώνα αγαπουλάκια μου να το δέσουμε το ζευγαράκι!! Περιμένω κατάστρωση σχεδίου ναιιιιιιιιιιιι!!!

+++

Γονείς to be σκηνή 2
Ευούλα? Πες αλεύρι.... Φάσκελο σε γυρεύει! Με πολύ αγάπη πάντα Fskl

Δεν μου άρεσε η σκηνή, αντιλαμβάνομαι ότι το τελευταίο που θέλει είναι να πεθάνει κάποιος από τους πατέρες των παιδιών της αλλα η όλη συμπεριφορά και έντασή της μου έκανε σαν να εκμεταλλεύεται την κατάστασή της για να τελειώσει το όλο θέμα.

Σε διαφορετικές συνθήκες θα ζήταγε από το Στέφανο να το λήξει, χτες το απαίτησε και με χάλασε πολύ!!!

Ο Στέφανος πάλι την ξέρει πολύ καλά την Εύα και αυτό φάνηκε και σήμερα, αναγνωρίζει και τα καλά και τα κακά της.. Όπως ξέρει ότι η Εύα δεν θα του πλάσαρε ξένο παιδί και δεν είναι τα λεφτά του που κηνυγάει, ξέρει ότι είναι επιρρεπής στις μ%$##ες αναφορικά με το Μάνο και πέταξε και την προειδοποίησή του...

+++

Ξεκαθάρισμα λογαριασμών σε γραφεία γνωστού Ομίλου Επιχειρήσεων
1) Πιο fake ξύλο δεν γίνεται
2) Κουκλίτσα η Κατερίνα
3) Τρισάθλια εμφάνιση ο μπράβος, έναν κομμωτή και ένα τσιμπιδάκι για τα φρύδια να του δώσει κάποιος ΑΜΕΣΑ!!!

Κατά τα άλλα μπορεί αυτό να ήταν fake αλλα υπάρχει η δυνατότητα όταν ξυλοφορτώνουν κάποιον να μην μείνουν σημάδια αν δεν θέλει ο θύτης συνεπώς δεν είναι άκυρο σαν σχόλιο...

Αυτά για σήμερα.. συνολικά ένα ακόμα πολύ καλό επεισόδιο και μόνο για την φαντασίωση, τέλειο θα έλεγα!!!

Μάλλον πρέπει πάντως να αλλάξουμε τους κανόνες, 10 emoticons έβαλα σήμερα και πάλι δεν ήταν αρκετά...

Περιμένουμε εναγωνίως τη συνέχειααααα!!!



Τζινα για αλλη μια φορα προσκυνω τον σχολιασμο σου.Και να πω οτι κι εγω το προσεξα το βλεμμα του λατρεμενου μας Σταυρου στη σκηνη που λεει στη Μελιτα οτι την αγαπαει οσο τιποτα στον κοσμο.Και θες τη γνωμη μου;Ο Σταυρου δεν εχει ποτε ατυχα γυρισματα.Και παλι συγχαρητηρια.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από anna90 Πεμ Ιαν 28, 2010 12:15 pm

Για μένα η πράξη της Μελίτας είναι ο απόλυτος ΕΞΕΦΤΕΛΙΣΜΟΣ του γυναικείου φύλου....
Και οι πράξεις της Εύας πέρσυ φυσικά...
Όσο για τη Μελίτα και την ιδιότητα της ως "μάνα"..
Ήμουν σίγουρη ότι το παιδί της το έχει γραμμένο..
Ακόμα και μια μικρή αμφιβολία να είχα μου αρκεί ότι η Νεφέλη ρωτάει που είναι η μαμά της... wall
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιαν 28, 2010 12:17 pm

Jennifer έγραψε:
Μελίτα – Αξιοπρέπεια = 2 – 0
Η Μελίτα δεν φτάνει που έφτασε σε σημείο να παρακολουθεί την Εύα με το Στέφανο, μετά κανει τι? Του το λέει για να τη λυπηθεί και να πάει προς τα εκείνην? Αξιοπρέπεια μηδέν ρε Μελίτα? Έλεος! Τον βλέπεις τον άνθρωπο ότι τον σούρνουν όλοι από τη μύτη, όχι ένας μόνο, όλοι! Η Μάνα του, η Εύα, εσύ, το σωστό, το λάθος, η εκδίκηση, ήμαρτον πια!

Του λέει κιόλας ότι υποφέρει γιατί τον σκεφτόταν με την Εύα να συλλαμβάνουν τον απόγονο...να είσαι τυχερή κυρία μου που δεν έχεις εικόνα όπως κάποιες άλλες μετά τα δικά σου κατορθώματα...

Όταν έφτασε δε να του πει να αφήσει το Μάνο να προστατεύσει την Εύα έσκασα σε κάτι γέλια… να είσαι καλά κατινάκι γιατί το επεισόδιο ήταν αρκετά στενάχωρο με τα ΣΟΒΑΡΑ θέματα και έπρεπε να ελαφρύνει λίγο… Η Νεφέλη δεν έπρεπε καν να πάει στο γάμο του Μάνου με την Εύα ενώ ο Μάνος τώρα μια χαρά μπορεί να μεγαλώσει το παιδί του Στέφανου.. Πόσο? Πόσο πιο χαμηλά θα πέσεις??? Και το έλεγε με ένα χαμόγελο, με μια προσμονή…. Συγνώμη Λαίδη μου αλλα δεν μου περισσεύουν όσα emoticons θα ήθελα... x 100000000000000000000000000000000000

Βέβαια η απάντηση του Στέφανου της έκοψε το χαμόγελο μαχαίρι.. «Ούτε να σου περνάει από το μυαλό..ούτε εσένα ούτε του Μάνου» Κάνα τέτοιο ΜανοΜελιτικό κόμμα να δω και θα τρελαθώ!!!

Μελ: Τουλάχιστον...μ’αγαπάς ακόμα? (Καταρχήν δεν είναι όλοι σαν εσένα που αγαπάς και ξεαγαπάς σε χρόνο dt και κατα δέυτερον....ήμαρτόοοοοοοοον!!!)

Αυτο που όλο ψάχνει επιβεβαίωση για τα αισθήματα του Στέφανου, από παντού τρώει σφαλιάρες (εκτός από τον Στεφ) και ακόμα συνεχίζει με τρελαίνει.. Αυτό το... «με αγαπας?» που πιπιλάει μου θυμίζει κάργα Εύα! Έλεος!!!

Ο κος Σταύρου πάντως ή έκανε ένα ατυχές γύρισμα ή κάπου αλλου το πάνε...δείτε ύφος όταν της είπε ότι την αγαπά όσο τίποτε άλλο στον κόσμο...

Αυτά σκεφτόμουν και εγώ χτες. Η Μελίτα αξιοπρέπεια μηδέν. Συνεχίζει να σέρνεται πίσω απο τον Στέφανο και να τον παρακαλάει. Είναι που η Μελίτα δεν είναι η Χέλμη στα κόκκινα φανάρια, να τρέχει πίσω απο τα παντελόνια ενός άντρα. Όχι κ.Ακρίτα μου, τι λέμε τώρα gelio

Αμ το άλλο που του είπε να αφήσει τον Μάνο να αναλάβει την Ευα και το παιδί, σου λεεί το λάχανο εγώ είμαι διατεθειμένη να μεγαλώσω το παιδί μου με τον εχθρό του πατέρα της, γιατί να μην δεχτεί και ο Στέφανος να μεγαλώσει ο παιδί του με τον εχθρό του? Βέβαια κάπου εδώ η λογική της πρέπει να έχει βγει για περίπατο και το κατσαρό κεφάλι της να έμεινε εντελώς ακατοίκητο... αλλά θα μου πείτε αφού αυτό το κεφάλι έχει κάτι μήνες που είναι ακατοίκητο!!! Ειδικά άμα κάθεται και ακούει τις συμβουλές-κατινιές της Αμαλίας που πέρσυ η ίδια η Μελίτα έλεγε τρελλή xaxa

Το μόνο καλό στις εξελίξεις είναι που τελικά ο Μάνος την έστησε στον Στέφανο. Μπορεί να μην πάω καθόλου τον χαρακτήρα του Μάνου, αλλά καιρός ήταν. Απο την αρχή της σεζόν ο Στέφανος τον έβαλε κάτω και τον πατά, καιρός ήταν να το αντοποδώσει κάποιος του κ. Καρτάλη!!! Tongue


Jennifer να σου πω την αλήθεια και μένα άρεσε σαν εξέλιξη η επιστροφή του Μάνου στο παιχνίδι. Τουλάχιστον θα δούμε και κάτι άλλο εκτός απ τον απόλυτο που μας έχει ζαλίσει και κουράσει και θα απολαύσουμε τα αγόρια σε δυνατές σκηνές ελπίζω γιατί δεν το συζητώ τόχουν τα καμάρια μου.
Τζίνα ο κος Σταύρου έχει αρκετές φορές αυτό το περίεργο ύφος. Τι να πω τώρα. Δεν ξέρω αν ήταν ατυχές γύρισμα πάντως για όσους ξέρουν τις εκφράσεις του ήταν σίγουρα περίεργη η έκφραση που πήρε. Επειδή δεν είναι η πρώτη φορά που ο Στέφανος κοιτάζει τη Μελίτα με αυτο το περίεργο υφάκι αναρωτιέμαι μήπως κάτι θέλει να μας πει ο ποιητής.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από nana Πεμ Ιαν 28, 2010 12:17 pm

Εγώ πάντως που δεν τη συμπαθώ καθόλου τη Μελίτα, χθες που έλεγε αυτά που έλεγε στον Στέφανο και παραδεχόταν το κατιναριό της, ντράπηκα. Φαντάσου ούτε να το ακούω δεν θέλω, όχι να το κάνω κιόλας...
nana
nana
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Με το Internet..παντού!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιαν 28, 2010 12:21 pm

Τζινα για αλλη μια φορα προσκυνω τον σχολιασμο σου.Και να πω οτι κι εγω το προσεξα το βλεμμα του λατρεμενου μας Σταυρου στη σκηνη που λεει στη Μελιτα οτι την αγαπαει οσο τιποτα στον κοσμο.Και θες τη γνωμη μου;Ο Σταυρου δεν εχει ποτε ατυχα γυρισματα.Και παλι συγχαρητηρια.


Τελικά είμαστε πολλές που το έχουμε μελετήσει καλά το ύφος του Σταύρου.gelio
Ποστάραμε σχεδόν ταυτόχρονα αλλά ταυτίστηκαν και οι απόψεις
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από nana Πεμ Ιαν 28, 2010 12:29 pm

Εμένα μου αρέσει που είναι σωστός ο Στέφανος. Μου αρέσει όπως σκέφτεται. Και μου αρέσει που εκτιμά τόσο πολύ την Ευα και δεν χαιδεύει τα αυτάκια της Μελίτας... η οποία είναι παραφωνία.
Δεν του ταιριάζει καθόλου!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nana στις Πεμ Ιαν 28, 2010 12:30 pm, 1 φορά
nana
nana
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Με το Internet..παντού!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Πεμ Ιαν 28, 2010 12:29 pm

Πώς μία μάνα με 5-6 κρεβάτια φτάνει στο σημείο να αφήνει το παιδί της να την ψάχνει, ακόμα δεν το έχω καταλάβει.
Και καλά τι? Θέλουν να μας πείσουν ότι ο έρωτας της άλλαξε τα φώτα και τα μυαλά? Αν προσπαθούν να με πείσουν έτσι, το κάνουν εντελώς άκομψα. Πέφτει ακόμα πιο χαμηλά στα μάτια μου.
Οι ατάκες τις Μελίτας είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΓΕΛΟΙΕΣ. Για να μην πω για τις πράξεις της. Καρακατίνα μέχρι που δεν πάει άλλο. Να'χε μάνα να ΄μοιαζε...


Το παιδί της Μελίτας την ψάχνει;;;Πού;;Μέσα στο σπίτι;;Όλη μέρα στο σπίτι είναι η Μελίτα. Βγήκε μια φορά και κάτι έγινε...Απλά το παιδάκι επειδή είναι μικρό δεν μπορούν να το δείχνουν συνέχεια στο σίριαλ και να κάνει συνεχώς γυρίσματα.Μίλησε κι ο Μάνος ότι έψαχνε η μικρή τη μάνα της...Ποιος μιλάει. Κι εσένα αγόρι μου σε΄εψαχνε η κόρη σου όταν έκανες ασκήσεις εδάφους με τον καρμικό σου έρωτα.
Την Εύα επίσης το παιδί της - ναι η Μαρίλια - την έψαχνε όχι μια μέρα αλλά καμιά 15αριά χρόνια. Βέβαια ξεχνάω ότι η Εύα ήταν απόλυτα δικαιολογημένη...και όχι η Εύα δεν έχει κάνει καμιά κατινιά....μην το ξαναπείτε αυτό. Το να σπιτώνεσαι όπου βρεις και να πηγαίνεις να βρεις μια παντρεμένη γυναίκα και να της ανακοινώνεις ότι σε βολεύει δεν είναι κατινιά...Μάλιστα....

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από nana Πεμ Ιαν 28, 2010 12:32 pm

Καλά, εδώ βάλανε μέσα στο έργο τόσους διαλόγους για το γεγονός ότι η Νεφέλη ψάχνει τη μάνα της, εσύ κατάλαβες ότι την ψάχνει επειδή δεν εμφανίζεται στο σήριαλ?
nana
nana
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Με το Internet..παντού!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Πεμ Ιαν 28, 2010 12:34 pm

Ο Στέφανος κάνει βλακίες.Η στάση του είναι τελείως γελοία. Περιμένει από την Εύα να αποφασίσει τη θέλει και ανάλογα με το τι θα αποφασίσει η κλέουσα ιτιά θα κανονίσει τη ζωή του. Έπρεπε να πει την αλήθεια από την αρχή. Όποιος είναι άντρας με τα όλα του ξελαθαρίζει τη θέση του αμέσως. Κακό στην Εύα κάνει ο Στέφανος αυτή τη στιγμή αν δεν το έχετε καταλάβει. Δεν κάνει κακό στη Μελίτα. Αυτός στο τέλος θα τη φορτωθεί στο σβέρκο του και θα του μείνει αμανάτι μια κοπέλα που δεν αγαπάει. Στον εαυτό του κυρίως κάνει κακό και στην Εύα (αν βέβαια η Εύα δεν έχει ακόμα καταλάβει τίποτα για τη Μελίτα). Η Μελίτα θα πληγωθεί πολύ αλλά έχει κάθε δικαίωμα να θέλει απαντήσεις για να ξέρει που βαδίζει. Και στο φινάλε ο Στέφανος γιατί δεν λέει κατάμουτρα ότι έχει αποφασίσει να παντρευτεί την Εύα;;Τι το κουράζει αφού όπως λέει δεν υπάρχει άλλη λύση;;

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Πεμ Ιαν 28, 2010 12:35 pm

για την ακρίβεια έβαλαν μία φράση του μάνου και μόνο..
ενώ πάρα πολλές φορές έχει ειπωθεί από τους πρωταγωνιστές π.χ τον λουκά πόσο καλή μάνα είναι η μελίτα...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Πεμ Ιαν 28, 2010 12:35 pm

Ναι σε ρωτάω που την ψάχνει η Νεφέλη τη μάνα της;;Μέσα στο σπίτι τους;;Αφού όπως έχετε παρατηρήσει η Μελίτα τις τελευταίες μέρες δεν έχει βγει να πάει πουθενά. Μόνο προχθές έδειξε που βγήκε και χθες που μίλαγε με το Στέφανο.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Ιαν 28, 2010 12:37 pm

Materialgirl έγραψε:Ο Στέφανος κάνει βλακίες.Η στάση του είναι τελείως γελοία. Περιμένει από την Εύα να αποφασίσει τη θέλει και ανάλογα με το τι θα αποφασίσει η κλέουσα ιτιά θα κανονίσει τη ζωή του. Έπρεπε να πει την αλήθεια από την αρχή. Όποιος είναι άντρας με τα όλα του ξελαθαρίζει τη θέση του αμέσως. Κακό στην Εύα κάνει ο Στέφανος αυτή τη στιγμή αν δεν το έχετε καταλάβει. Δεν κάνει κακό στη Μελίτα. Αυτός στο τέλος θα τη φορτωθεί στο σβέρκο του και θα του μείνει αμανάτι μια κοπέλα που δεν αγαπάει. Στον εαυτό του κυρίως κάνει κακό και στην Εύα (αν βέβαια η Εύα δεν έχει ακόμα καταλάβει τίποτα για τη Μελίτα). Η Μελίτα θα πληγωθεί πολύ αλλά έχει κάθε δικαίωμα να θέλει απαντήσεις για να ξέρει που βαδίζει. Και στο φινάλε ο Στέφανος γιατί δεν λέει κατάμουτρα ότι έχει αποφασίσει να παντρευτεί την Εύα;;Τι το κουράζει αφού όπως λέει δεν υπάρχει άλλη λύση;;

Γιατί πολύ απλά δεν είναι άντρας MaterialGirl είναι όπως είπα και πρίν μια Φιλιππινέζα που την κάνουν όλοι ότι θέλουν!!!

Όσο για τα περι Μαρίλιας
α) για μένα η Εύα δεν ήταν μάνα της Μαρίλιας ποτέ οπότε δεν τίθεται θέμα σύγκρισης
β) για να το βάλανε στη σειρά οι σεναριογράφοι ότι το Νεφελάκι τη ζητάει τη μαμά του κάτι θα σημαίνει μην εθελοτυφλούμε..
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από anna90 Πεμ Ιαν 28, 2010 12:40 pm

Materialgirl έγραψε:Ο Στέφανος κάνει βλακίες.Η στάση του είναι τελείως γελοία. Περιμένει από την Εύα να αποφασίσει τη θέλει και ανάλογα με το τι θα αποφασίσει η κλέουσα ιτιά θα κανονίσει τη ζωή του. Έπρεπε να πει την αλήθεια από την αρχή. Όποιος είναι άντρας με τα όλα του ξελαθαρίζει τη θέση του αμέσως. Κακό στην Εύα κάνει ο Στέφανος αυτή τη στιγμή αν δεν το έχετε καταλάβει. Δεν κάνει κακό στη Μελίτα. Αυτός στο τέλος θα τη φορτωθεί στο σβέρκο του και θα του μείνει αμανάτι μια κοπέλα που δεν αγαπάει. Στον εαυτό του κυρίως κάνει κακό και στην Εύα (αν βέβαια η Εύα δεν έχει ακόμα καταλάβει τίποτα για τη Μελίτα). Η Μελίτα θα πληγωθεί πολύ αλλά έχει κάθε δικαίωμα να θέλει απαντήσεις για να ξέρει που βαδίζει. Και στο φινάλε ο Στέφανος γιατί δεν λέει κατάμουτρα ότι έχει αποφασίσει να παντρευτεί την Εύα;;Τι το κουράζει αφού όπως λέει δεν υπάρχει άλλη λύση;;
Στο παραπάνω ποστ συμφωνώ...!!!
Ο Στέφανος φταίει...Αν είναι άντρας να μιλήσει και να ξεκαθαρίσει...
Μόνο και μόνο από αυτό πληγώνει τη Μελίτα θα πληγώσει την Εύα και θα πληγωθεί και ο ίδιος γιατί μετά παιδί δεν θα υπάρχει...
Όσο για τη Μελίτα ως μάνα τα λόγια του Μάνου και οι ανύπαρκτες σκηνές Μελίτας-Νεφέλης και το ότι η Μελίτα στα τελευταία επεισόδια δεν έχει πει κουβέντα για το παιδί της δεν μπορεί να είναι όλα τυχαία...
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιαν 28, 2010 12:40 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Materialgirl έγραψε:Ο Στέφανος κάνει βλακίες.Η στάση του είναι τελείως γελοία. Περιμένει από την Εύα να αποφασίσει τη θέλει και ανάλογα με το τι θα αποφασίσει η κλέουσα ιτιά θα κανονίσει τη ζωή του. Έπρεπε να πει την αλήθεια από την αρχή. Όποιος είναι άντρας με τα όλα του ξελαθαρίζει τη θέση του αμέσως. Κακό στην Εύα κάνει ο Στέφανος αυτή τη στιγμή αν δεν το έχετε καταλάβει. Δεν κάνει κακό στη Μελίτα. Αυτός στο τέλος θα τη φορτωθεί στο σβέρκο του και θα του μείνει αμανάτι μια κοπέλα που δεν αγαπάει. Στον εαυτό του κυρίως κάνει κακό και στην Εύα (αν βέβαια η Εύα δεν έχει ακόμα καταλάβει τίποτα για τη Μελίτα). Η Μελίτα θα πληγωθεί πολύ αλλά έχει κάθε δικαίωμα να θέλει απαντήσεις για να ξέρει που βαδίζει. Και στο φινάλε ο Στέφανος γιατί δεν λέει κατάμουτρα ότι έχει αποφασίσει να παντρευτεί την Εύα;;Τι το κουράζει αφού όπως λέει δεν υπάρχει άλλη λύση;;

Γιατί πολύ απλά δεν είναι άντρας MaterialGirl είναι όπως είπα και πρίν μια Φιλιππινέζα που την κάνουν όλοι ότι θέλουν!!!

Όσο για τα περι Μαρίλιας
α) για μένα η Εύα δεν ήταν μάνα της Μαρίλιας ποτέ οπότε δεν τίθεται θέμα σύγκρισης
β) για να το βάλανε στη σειρά οι σεναριογράφοι ότι το Νεφελάκι τη ζητάει τη μαμά του κάτι θα σημαίνει μην εθελοτυφλούμε..


Έχουν αρχίσει εδώ και καιρό οι υπαινιγμοί οτι η Μελίτα έχει τη Νεφέλη γραμμένη λίγο ως πολύ.
Θυμηθείτε οτι τα Χριστούγεννα χωρίς λόγο είδαμε μια σκηνούλα που μας έλεγε η μανούλα ξέχασε να πάρει δώρο στο παιδάκι της
Είδαμε αρκετές φορές να τη στέλνει πακέτο στο σπίτι της Αμαλίας για να κλάψει με την ησυχία της.
Είδαμε να κάνει ασκήσεις με το Στέφανο και το παιδί να είναι στον επάνω όροφο.
Μικρά πράγματα που όμως μπαίνουν συνεχώς και κάτι λένε.
Ας περιμένουμε
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από Jennifer Πεμ Ιαν 28, 2010 12:40 pm

Εγώ πάλι θα λυπάμαι τον Στέφανο αν του μείνει αμανάτι η Μελίτα. Μα να μείνει με μια γυναίκα που το μόνο που ξέρει να κάνει είναι να κλαίγεται απο καναπέ σε καναπέ, να υστεριάζει και να τσιρίζει? Κρίμα ο άνθρωπος! Snif
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Πεμ Ιαν 28, 2010 12:41 pm

για την ακρίβεια έβαλαν μία φράση του μάνου και μόνο..
ενώ πάρα πολλές φορές έχει ειπωθεί από τους πρωταγωνιστές π.χ τον λουκά πόσο καλή μάνα είναι η μελίτα...

Ναι θα μιλήσει τώρα και ο Μάνος για τη Μελίτα ότι δεν είναι καλή μάνα.Ποιος;;; Ο Μάνος που θυμάται ότι έχει παιδιά μόνο όταν κάνει διάλειμμα από τις κομπίνες του με το Ρούσσο...ουστ Μάνο, ουστ. Ας κοιτάξει να δει τα χάλια του καρμικού του έρωτα για να δει τι σημαίνει κακή μάνα. Και πως να το κάνουμε ρε παιδιά, κάποια στιγμή πρέπει και η Μελίτα να βγει από το σπίτι. Δεν γίνεται να τη χτίσουμε μέσα.Δηλαδή όποια κοπέλα έχει παιδί δεν ξαναβλέπει το φως του ήλιου;;

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από nana Πεμ Ιαν 28, 2010 12:42 pm

με τα παλαιά δεδομένα ήταν η "μάνα της χρονιάς"
φέτος έχουν αλλάξει πολυ αυτά.
Και όταν ΕΙΣΑΙ μάνα, ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ και σαν μάνα.
Έλεγε ότι το παιδί της δεν θέλει να πάει στον γάμο του Μάνου και της Ευας και τώρα λέει στον Στέφανο να μεγαλώσει ο Μάνος το παιδί του με την Ευα..
Το δικό της το παιδί να μην πληγωθεί, των υπολοίπων ας κάνουν ότι θέλουν. Συμφωνεί με την Νόρα ότι ο Λουκάς έχει και ένα παιδί με την Νταίζη και τσινάει για τη δική της περίπτωση..
nana
nana
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Με το Internet..παντού!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιαν 28, 2010 12:43 pm

Materialgirl έγραψε:
για την ακρίβεια έβαλαν μία φράση του μάνου και μόνο..
ενώ πάρα πολλές φορές έχει ειπωθεί από τους πρωταγωνιστές π.χ τον λουκά πόσο καλή μάνα είναι η μελίτα...

Ναι θα μιλήσει τώρα και ο Μάνος για τη Μελίτα ότι δεν είναι καλή μάνα.Ποιος;;; Ο Μάνος που θυμάται ότι έχει παιδιά μόνο όταν κάνει διάλειμμα από τις κομπίνες του με το Ρούσσο...ουστ Μάνο, ουστ. Ας κοιτάξει να δει τα χάλια του καρμικού του έρωτα για να δει τι σημαίνει κακή μάνα. Και πως να το κάνουμε ρε παιδιά, κάποια στιγμή πρέπει και η Μελίτα να βγει από το σπίτι. Δεν γίνεται να τη χτίσουμε μέσα.Δηλαδή όποια κοπέλα έχει παιδί δεν ξαναβλέπει το φως του ήλιου;;


Συγνώμη αλλά εδώ θα διαφωνήσω
Μπορεί ο Μάνος τις γυναίκες να της έβαζε κάτω και να τις πατούσε αλλά τα παιδιά του πάντοτε μας έδειχναν οτι τα αγαπούσε.
Όλοι το παραδεχόμασταν αυτό και δεν έχει αλλάξει κατι από τότε.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από Jennifer Πεμ Ιαν 28, 2010 12:43 pm

Μπορεί η Μελίτα να μην βγαίνει απο το σπίτι της, αλλά απ'οτι φαίνεται και σπίτι να είναι δεν ασχολείται καθόλου με το παιδί της!
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από anna90 Πεμ Ιαν 28, 2010 12:43 pm

Αναστασία μου έχει ειπωθεί ότι η Μελίτα είναι καλή μάνα σε προηγούμενα επεισόδια όχι τωρα..
Και αφού στεκόμαστε στα λόγια του Λουκά που λέει ότι είναι καλή μανα..
Γιατί να μην σταθούμε και στα δείγματα που μας έδωσαν αφού γνώρισε το Στέφανο ότι παράτησε το παιδί της???
Τόσο καιρό το λέγαμε...!!!Απο τα Χριστούγεννα συγκεκριμένα...
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από sarita Πεμ Ιαν 28, 2010 12:43 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Ας σχολιάσω... (τρέμετε χιχι)

Nόρα – Λουκάς
Πεθαίνω! Φέρτε μου ένα φορτηγό χαρτομάντηλα!!! Με πηρε το παράπονο σαν τη Νόρα ένα πράγμα! Snif

Πάντα θα σε ......... (Πές το ρε Λουκάααααααααα!!!)

Όταν το έριξε στην πλάκα ο Λουκάς κύλησε το πρώτο δάκρυ.. τι δύσκολες στιγμές που περνάνε τα μικρά μου... κι εμείς μαζί τους!

Δεν ξέρω αν εξεπίτηδες χρησιμοποιήθηκαν τα ίδια λόγια με αυτά της Μελίτας αλλα νομίζω ότι μπορούμε πλέον να δούμε ότι δεν υπάρχει σύγκριση.. Οι αναμνήσεις, η αγάπη και όλα όσα δένουν αυτούς τους δύο είναι πολύ βαθειά!

+++

Γονείς to be
Από την κουβέντα τους εγώ κατάλαβα ότι ο Στέφανος συνεχίζει να έχει την Εύα πολύ ψηλα, όπως πάντα.. Ξέρει ότι ποτέ δεν θα πήγαινε να τον τυλίξει με ένα παιδί και φοβάται μήπως του τη σκάσει με το γιατρό επειδή δεν θέλει να τον βάζει να πληρώνει.. Δεν βγάζω άκρη!

+++

Αμαλία - Μάνος
Ο Μάνος έχει δίκιο! (τι λέω η γυναίκα??? χιχιχι) Η Μελίτα κλείνει το τηλέφωνο και ενώ μένει με το παιδί, το παιδί την ψάχνει? Τι θέλουν να μας πουν οι σεναριογράφοι οεο?

+++

Νόρα - Λαίδη
Η Λαίδη δεν είναι καλα..κανα νεο?? Αδιάφορη σκηνή εκτός από...... «έχουμε γίνει..μια σαλάτα στο 4» χαχα

Η Μελίτα της έλεγε να παλέψει και μόλις η Νόρα της είπε ότι υπάρχει ένα παιδί στη μέση κόλλησε..άλλα περίμενε να ακούσει..

Εντωμεταξύ όταν έμαθε για την πρόταση γάμου μου αρέσει που ρώτησε τι απάντησε η Εύα gelio Θες κατινάκι ειλικρινά να σου θυμίσω γιατί απάντησε αρνητικά??? Δεν θες!!!

Και το είπε η Νόρα, μόλις μάθει ο Μάνος τι γίνεται ποιος είδε το Θεό και δεν τον φοβήθηκε χαχαχαχαχαχα

+++

Λουκάς - Νταίζη
Καταρχην η κα Πολυχρονίδη ήταν μια κούκλα στη σκηνή αυτή! Άψογη εμφάνιση!

Κατα τα άλλα είναι για πολλέεεεεεεεεες σφαλιάρες!!! Δεν κατάλαβα γιατί κλωτσάει τώρα η μαντάμ στο να βλέπει το παιδί τον Οδυσσέα..δηλαδή τι θέλει? Να τον βγάλει τελείως από τη ζωή του παιδιού??? Μαζέψουυυυυυυυυυυυ!!!

«Δεν θες λευκό γάμο? Ωραία! Ας κάτσουμε μαζί να βρούμε την αποχρωση» Λουκάααααααααααααααα Fskl

+++

Αμαλία - Μελίτα
Η Αμαλίτσα τη βρήκε τη λύση... αν είχες μείνει κι εσύ έγκυος...Τι άλλο θα ακούσουμε? Ήμαρτον!

Πάντως την έπιασε ότι με το Μάνο θα έχουνε θέμα επειδή η Μελίτα είναι φάουλ οπότε της είπε της κορούλας της να μαζευτεί λίγο... όχι για το παιδί, προς Θεού! Για να αποφύγουν τα θέματα με το Μάνο... τς τς τς

+++

Απειλές και κοκορομαχίες
O Χατζηγλίτσης όπως πάντα ιου ιου ιου!!!

Απο εκεί και πέρα άκρη δεν έβγαζαν αυτοί με τόσες φωνές, θα βγάλω εγώ?? gelio

Στεφ: Λοιπόν τελείωσε, ο σώζων εαυτόν σωθείτο
Μάνος: Ε μπράβο τρέξε να σώσεις το τομάρι σου να την πληρώσουν αθώοι!
Στεφ: Και την Εύα θα προστατεύσω!

Σε αυτό το σημείο προσκηνώ τον κο Κατρανίδη, το φρύδι του σηκώθηκε ως το ταβάνι! Οι αντιδράσεις του ξεκίνησαν από το «Τι λέει πάλι ο Καρτάλης», πέρασαν σε «Ti?????» για να καταλήξουν σε «Τι ακούω πάλι ο έρημος?»
Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Petran

Αμέσως ο Στέφανος να δηλώσει προστάτης της Εύας μη χάσει! Ή βούλωσέ το χρυσέ μου, μια και είναι ο πεθερούλης σου μπροστά ή πές ότι θες να προστατεύσεις τους αθώους, έτσι γενικά κι αόριστα, αυτά τα τούβλα που σου ξεφεύγουν ώρες ώρες θα μας αφήσουν σέκους καμμία μέρα! Λογικό και επόμενο να τα μεταφέρει αυτά τα λόγια ο Πετρος απο τη στιγμή που ανησυχεί κιόλας για την κόρη του.. ο Στέφανος αν ήθελε μπορούσε να τα αποφύγει τα λόγια τούτα, του ξέφυγαν ή τα είπε επίτηδες?

+++

Η Νόρα και οι σκέψεις της
Συμφωνώ με τη sarita για τους άκαρδους σεναριογράφους.. απο εκεί και πέρα... Τι τέλειοι, τι καταπληκτικοί, τι αγαπημένοι!!! Αυτή είναι Η αγάπη που θέλω να τη ζήσω σε όλα της τα στάδια, θέλω να τη δω να ολοκληρώνεται και ΘΕΛΩ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ ΜΑΖΙ!!!

Δεν έχω λόγια για αυτή τη σκηνή..η φαντασίωση...ήταν ότι το καλύτερο...χίλιες φορές, εκατομμύρια χιλιάδες φορές καλύτερη από τις ταπετσαρίες! Snif

Ανυπομονώ χίλιες φορές περισσότερο για όταν θα συμβει αυτό! Μπορέι να κλείσει έτσι φέτος η σεζόν? Με ένα γάμο? Για να έχουμε του χρόνου φασολάκι! Τί τέλεια θα ήταν Palamakia

+++

Xρήστος - νταίζη
Η Νταιζούλα θελει πολύυυυυυυυυυυυυ ξύλο! Ενώ ο Χρήστος της είχε πει και παλιότερα ότι εκείνος και το παιδί δεν πάνε πακέτο τώρα του τα γυρίζει, αχ κακομοίρα μου θα σε μαδίσω!!!

Στον Λουκά έλεγε ότι δεν φοβάται τον Οδυσσέα ενώ στο Χρήστο μου ότι ο Οδυσσέας είναι έξαλλος και τον φοβάται, όλους τους παίζει πια???

Ο Χρήστος πάλι, ντόμπρος και ξεκάθαρος. Δεν θεωρεί τον εαυτό του ικανό να αναθρέψει σωστά ένα παιδί και δεν θέλει να αναλάβει τέτοια ευθύνη, αυτός ενδιαφέρεται για το παιδί πιο πολύ από την Νταίζη. Η Νταιζούλα μόλις ζορίστηκε ανέφερε και τα λεφτα..θα τα φάει λέει ο Οδυσσέας..εεεεε... Fskl

Κούκλος για μια ακόμη φορά ο Χρήστος μου!

+++

Οικογένεια Ρούσσου
Το κατινάκι διόλου ζορίστηκε όσο άκουγε τον πατέρας της να λέει ότι κινδυνεύουν, είχε άλλα να σκεφτεί, με αυτά θα ασχολούμαστε τώρα? Όταν όμως αναφέρθηκε ότι κινδυνεύει και ο Στέφανος ξύπνησε..

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 MelSupr

+++

Καρμικός αχταρμάς
Ο Μανωλάκης κι αν εγέρασε κι άσπρισε (λέμε τώρα) το μαλλί του, μήτε τη γνώμην άλλαξε μήτε την κεφαλήν του. Αντε χρυσέ μου μέχρι το περίπτερο να πάρεις κάνα TV Zapping να ξεστραβωθείς, είναι το καρμικό σου ταίρι η κοπέλα λέμε που πάλι την εκμεταλλεύεσαι!!!

Μου άρεσε η ειρωνία με την οποία του μίλησε αν και μετά μου τα χάλασε..

Πάντως.... Manos is back!
Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 ManosKatergaria

+++

Νόρα - Δάφνη
Στη σκηνή αυτή λυπήθηκα τη Νόρα απίστευτα...γενικά το επεισόδιο με έστειλε απο τη στεναχώρια. Είμαι εντελώς μαζόχα που το ευχαριστήθηκα σαν επεισόδιο? scratch Καλά τα κωμικά δεν λέω αλλα η ίντριγκα είναι που με συνεπαίρνει και βέβαια η απίστευτη ιστορία αγάπης της Νόρας και του Λουκά!

Δεν είναι τέλειες?
Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 DafniNora

+++

Νικόλας - Λουκάς
Ο Νικόλας μόλις έκλεισε πελατεία για τα επόμενα 50 χρόνια... «Σε σένα θα έρχομαι να τα λέω»... Ουφ! Με σκάσανε σήμερα.. Τα πήρε πάντως ο Νικόλας και μ’αρέσειιιιιιιιιιι!!!

Πάντως ο Νικόλας αν και θέλει να τον παροτρύνει να κινηθεί προς τη σωστή κατεύθυνση, μάλλον διάλεξε ατυχές παράδειγμα.. Τι σχέση έχει ο γάμος του με την Εύα με αυτό που συμβαίνει τώρα στο Λουκα? Αιντα!

Όλοι συμφωνούν σε ένα (εκτός από τον βλαμμένο Λουκά) γάμος χωρίς αγάπη δεν στερειώνει!!!

Σημείωση: Την ώρα που λέει ο Λουκάς «που πάς χωρίς αγάπη?» αρχίζω να τραγουδάω το γνωστότατο άσμα και μετά το έλεγε μαζί μου κι ο Λουκάς χιχιχιχιχι πολύ καλός διάλογος!

+++

Εύα - Αντιγόνη
Η Αντιγονάρα μου αρέσει και με την Εύα πάρα πολύ! Θέλω να τις βλέπω πιο συχνά μαζί! Είπαμε η εξέλιξη ντουέτου Αντιγόνης Εύας μου αρέσει πολύυυυυυυυυυυυυυυυ!!!

Γυναικεία υπόθεση όπως είχα γράψει και πριν μήνες... λέτε να εισακούσθηκαν οι ευχές μου??? Μάκάρι!!!!!!!!

Είναι τόσο γλυκιά η Αντιγόνη όταν είναι με την Ευα, μεταμορφώνεται! Αλλα συνεχίζει να μην μιλάει, πες μας καλέ τίποτα για την Ολγίτσα!!!

+++

Μελίτα – Αξιοπρέπεια = 2 – 0
Η Μελίτα δεν φτάνει που έφτασε σε σημείο να παρακολουθεί την Εύα με το Στέφανο, μετά κανει τι? Του το λέει για να τη λυπηθεί και να πάει προς τα εκείνην? Αξιοπρέπεια μηδέν ρε Μελίτα? Έλεος! Τον βλέπεις τον άνθρωπο ότι τον σούρνουν όλοι από τη μύτη, όχι ένας μόνο, όλοι! Η Μάνα του, η Εύα, εσύ, το σωστό, το λάθος, η εκδίκηση, ήμαρτον πια!

Του λέει κιόλας ότι υποφέρει γιατί τον σκεφτόταν με την Εύα να συλλαμβάνουν τον απόγονο...να είσαι τυχερή κυρία μου που δεν έχεις εικόνα όπως κάποιες άλλες μετά τα δικά σου κατορθώματα...

Όταν έφτασε δε να του πει να αφήσει το Μάνο να προστατεύσει την Εύα έσκασα σε κάτι γέλια… να είσαι καλά κατινάκι γιατί το επεισόδιο ήταν αρκετά στενάχωρο με τα ΣΟΒΑΡΑ θέματα και έπρεπε να ελαφρύνει λίγο… Η Νεφέλη δεν έπρεπε καν να πάει στο γάμο του Μάνου με την Εύα ενώ ο Μάνος τώρα μια χαρά μπορεί να μεγαλώσει το παιδί του Στέφανου.. Πόσο? Πόσο πιο χαμηλά θα πέσεις??? Και το έλεγε με ένα χαμόγελο, με μια προσμονή…. Συγνώμη Λαίδη μου αλλα δεν μου περισσεύουν όσα emoticons θα ήθελα...Fskl x 100000000000000000000000000000000000

Βέβαια η απάντηση του Στέφανου της έκοψε το χαμόγελο μαχαίρι.. «Ούτε να σου περνάει από το μυαλό..ούτε εσένα ούτε του Μάνου» Κάνα τέτοιο ΜανοΜελιτικό κόμμα να δω και θα τρελαθώ!!!

Μελ: Τουλάχιστον...μ’αγαπάς ακόμα? (Καταρχήν δεν είναι όλοι σαν εσένα που αγαπάς και ξεαγαπάς σε χρόνο dt και κατα δέυτερον....ήμαρτόοοοοοοοον!!!)

Αυτο που όλο ψάχνει επιβεβαίωση για τα αισθήματα του Στέφανου, από παντού τρώει σφαλιάρες (εκτός από τον Στεφ) και ακόμα συνεχίζει με τρελαίνει.. Αυτό το... «με αγαπας?» που πιπιλάει μου θυμίζει κάργα Εύα! Έλεος!!!

Ο κος Σταύρου πάντως ή έκανε ένα ατυχές γύρισμα ή κάπου αλλου το πάνε...δείτε ύφος όταν της είπε ότι την αγαπά όσο τίποτε άλλο στον κόσμο...
Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 StefAgapo

+++

Προξενήτρες εν δράση
Η πιο αγαπησιάρικη σκηνή... δεν άντεξε ο Νικολάκης και τα ξέρασε όλα! Το ίδιο και η Δαφνούλα χιχι Εμπρός στα αρματα, εμπρός στον αγώνα αγαπουλάκια μου να το δέσουμε το ζευγαράκι!! Περιμένω κατάστρωση σχεδίου ναιιιιιιιιιιιι!!!

+++

Γονείς to be σκηνή 2
Ευούλα? Πες αλεύρι.... Φάσκελο σε γυρεύει! Με πολύ αγάπη πάντα Fskl

Δεν μου άρεσε η σκηνή, αντιλαμβάνομαι ότι το τελευταίο που θέλει είναι να πεθάνει κάποιος από τους πατέρες των παιδιών της αλλα η όλη συμπεριφορά και έντασή της μου έκανε σαν να εκμεταλλεύεται την κατάστασή της για να τελειώσει το όλο θέμα.

Σε διαφορετικές συνθήκες θα ζήταγε από το Στέφανο να το λήξει, χτες το απαίτησε και με χάλασε πολύ!!!

Ο Στέφανος πάλι την ξέρει πολύ καλά την Εύα και αυτό φάνηκε και σήμερα, αναγνωρίζει και τα καλά και τα κακά της.. Όπως ξέρει ότι η Εύα δεν θα του πλάσαρε ξένο παιδί και δεν είναι τα λεφτά του που κηνυγάει, ξέρει ότι είναι επιρρεπής στις μ%$##ες αναφορικά με το Μάνο και πέταξε και την προειδοποίησή του...

+++

Ξεκαθάρισμα λογαριασμών σε γραφεία γνωστού Ομίλου Επιχειρήσεων
1) Πιο fake ξύλο δεν γίνεται
2) Κουκλίτσα η Κατερίνα
3) Τρισάθλια εμφάνιση ο μπράβος, έναν κομμωτή και ένα τσιμπιδάκι για τα φρύδια να του δώσει κάποιος ΑΜΕΣΑ!!!

Κατά τα άλλα μπορεί αυτό να ήταν fake αλλα υπάρχει η δυνατότητα όταν ξυλοφορτώνουν κάποιον να μην μείνουν σημάδια αν δεν θέλει ο θύτης συνεπώς δεν είναι άκυρο σαν σχόλιο...

Αυτά για σήμερα.. συνολικά ένα ακόμα πολύ καλό επεισόδιο και μόνο για την φαντασίωση, τέλειο θα έλεγα!!!

Μάλλον πρέπει πάντως να αλλάξουμε τους κανόνες, 10 emoticons έβαλα σήμερα και πάλι δεν ήταν αρκετά...

Περιμένουμε εναγωνίως τη συνέχειααααα!!!

Τζινακι μου ειχα αρχισει να ανησυχω.Ελεγα που ειναι και που ειναι.Και ευτυχως εδωσες το υπεροχο στιγμα σου για αλλη μια φορα. Klap
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Πεμ Ιαν 28, 2010 12:45 pm

Κι εγώ για τον ίδιο λόγο λυπόμουν το Μάνο πέρσι, που το πήγαιναν φιρί φιρί να τον ζευγαρώσουν με την Εύα που το μόνο που ήξερε να κάνει ήταν να τριγυρνάει όλη μέρα στους δρόμους κλαίγοντας, και να λέει συνεχώς τις παρακάτω ατάκες

"έχω κάνει πολλά λάθη"
"θα σταθώ στα πόδια μου"
"θα γυρίσω σελίδα" τόσες φορές που έχει γυρίσει σελίδα θα είχε διαβάσει 10 φορές το "όσα παίρνει ο άνεμος"
"με το Μάνο τελειώσαμε οριστικά" gelio gelio gelio


Αλλά τι να κάνουμε. Ο Στέφανος αγαπάει τη Μελίτα και ο Μάνος λέει ότι αγαπάει την Εύα. Έτσι είναι η ζωή.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Ιαν 28, 2010 12:46 pm

Materialgirl έγραψε:
για την ακρίβεια έβαλαν μία φράση του μάνου και μόνο..
ενώ πάρα πολλές φορές έχει ειπωθεί από τους πρωταγωνιστές π.χ τον λουκά πόσο καλή μάνα είναι η μελίτα...

Ναι θα μιλήσει τώρα και ο Μάνος για τη Μελίτα ότι δεν είναι καλή μάνα.Ποιος;;; Ο Μάνος που θυμάται ότι έχει παιδιά μόνο όταν κάνει διάλειμμα από τις κομπίνες του με το Ρούσσο...ουστ Μάνο, ουστ. Ας κοιτάξει να δει τα χάλια του καρμικού του έρωτα για να δει τι σημαίνει κακή μάνα. Και πως να το κάνουμε ρε παιδιά, κάποια στιγμή πρέπει και η Μελίτα να βγει από το σπίτι. Δεν γίνεται να τη χτίσουμε μέσα.Δηλαδή όποια κοπέλα έχει παιδί δεν ξαναβλέπει το φως του ήλιου;;

Κανείς δεν είπε να χτίσουμε την κοπέλα μέσα στο σπίτι, ίσα ίσα μια υγιής μητέρα βοηθάει να μεγαλώσει καλύτερα το παιδί, όμως όταν το παιδί έχει ψυχολογικά προβλήματα και ενώ βλέπουμε ότι ο Μάνος μια φορά τη μέρα πάει απο εκεί ενώ δεν μας δείχνουν σκηνές με τη Μελίτα κάτι θέλει να πει ο ποιητής.. αν το παιδί μένει με τη μαμά του ποιος ο λόγος να τη ζητήσει? Κατι τρέχει εδώ πέρα και αναρωτιέμαι γιατί.. Μέχρι και η Αμαλία το κατάλαβε ότι πρέπει η Μελίτα να συμμαζευτεί λίγο και της το είπε.. απο εκεί να κρίνουμε!

Όσο για το τηλεφωνο όταν έχεις παιδί κανονικά το έχεις σκουλαρίκι, δεν το κλείνεις επειδή έχεις τα ψυχοπλακωτικά σου λυπάμαι..
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 290 - Ημερομηνία 27-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Ιαν 28, 2010 12:47 pm

Materialgirl έγραψε:Αλλά τι να κάνουμε. Ο Στέφανος λέει ότι αγαπάει τη Μελίτα και ο Μάνος λέει ότι αγαπάει την Εύα. Έτσι είναι η ζωή.

Μια διόρθωση μόνο... γιατί και οι δυο απο λόγια καλά πανε..
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης