Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009

+5
Alex
Clarabelle
Kimberly
KatsaroYpotheto
Vampirela
9 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογήστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap63%Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 63% 
[ 10 ]
Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap31%Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 31% 
[ 5 ]
Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap6%Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 1 ]
Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 16
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009

Δημοσίευση από Alex Πεμ Ιουν 25, 2009 9:20 pm

Clarabelle έγραψε:
τι άλλο...ααα...ο Νικόλας τό'χει η μοίρα του να πετυχαίνει την Εύα με άλλους...αμάν βρε αγόρι μου, αμάν...

Ευτυχώς που δεν θα γίνει ο γάμος αλλοιώς κάποιος έπρεπε να ειδοποιήσει τη Δάφνη να απομακρύνει το Νικόλα απ την ευρύτερη περιοχή του ζεύγους gelio


gelio gelio gelio
Alex
Alex
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009

Δημοσίευση από Kiki Πεμ Ιουν 25, 2009 10:39 pm

Αλέξανδρος.... αααααααααααααααααααα : juhu : : juhu : Τέλειος!!! : juhu : : juhu :
Ανατρίχιασα με όλο το πακέτο : respect : Hug Love!
Πολύ χαίρομαι που θα τον βλέπουμε κάθε μέρα απο Σεπτέμβρη Hug

Επίσης... θέλω να δω το Μάνο να κυλιέται στα πατώματα xaxa
Εμ... με τόσες πατάτες που κάνει του αξίζει... xastouki

Τέλειο το σημερινό επεισόδιο, όλοι όλοι καταπληκτικοί Palamakia
Kiki
Kiki


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009

Δημοσίευση από Moonstone Πεμ Ιουν 25, 2009 11:26 pm

Το επεισόδιο μου άρεσε πολύ γιατί πρωταγωνιστούσε η Εύα και εφόσον είναι ο αγαπημένος μου ρόλος λογικό είναι.

Ο Στέφανος (Σταύρου) πολύ καλός στο ρόλο του ωραίο παρουσιαστικό, ωραίο ύφος και εκεί στη συνομιλία του με την Εύα ήταν εξαιρετικός. Φαίνεται καθαρά ότι κρύβει πράγματα, φαίνεται καθαρά ότι έχει σκοτεινή πλευρά τι και πως δεν το ξέρουμε αλλά στον πορεία θα το μάθουμε.
Το καλό είναι ότι θα βοηθήσει την Εύα να ξεπεράσει το σοκ που θα πάθει και έτσι θα την κάνει να σταθεί πιο γρήγορα στα πόδια της.

Κορυφαία θεωρώ τη σκηνή με τις φωτογραφίες της Εύας και αντίστοιχα να δείχνει τον Στέφανο και τον Μάνο να τις έχουν στα χέρια τους. Ο Μάνος κοιτούσε την φωτογραφία της Εύας με αγάπη και λαχτάρα και έρωτα και αυτό φαινόταν καθαρά στα μάτια του.

Το πόσο μου αρέσει ο Μάνος όταν ζηλεύει την Εύα είναι το κάτι άλλο, υποφέρει και το δείχνει το εννοεί όταν λέει ότι δεν θέλει να την αγγίζει άλλος και είναι (παρόλο που αντιδράει έντονα) πολύ γλυκός σε αυτές του τις σκηνές. Αλλωστε αυτό το έντονό τους είναι αυτό που εξιτάρει!
Μετά στο σπίτι της Νόρας και ο τρόπος που την βούτηξε από το λαιμό με πάθος ήταν : respect : τέλεια!

Η Μελίτα για ακόμη μια φορά πολύ βαρετή!. Πάλι για μωρό είπε η Αμαλία και αυτό δεν μου αρέσει, έτσι και τυχόν κάνουν το λάθος και μας "παίξουν" κανένα στόρυ και μείνει έγκυος η Μελίτα και δήθεν δεν ξέρει ποιού είναι το παιδί και τέτοιες μπούρδες θα με ξενερώσουν τόσο πολύ όσο δεν μπορείτε να φανταστείτε!!! Πιστεύω να μην γίνει καμια τέτοια ηλιθιόταητα!

Αντίθετα όχι γιατί συμπαθώ την Εύα αλλά γιατί η Εύα της αξίζει να κάνει ένα μωράκι είμαι σίγουρη ότι θα γίνει καταπληκτική μάνα που αυτή δεν θα αφήνει συνέχεια το παιδί της με τις νταντάδες, έχει λαχτάρα η Εύα για ένα παιδί μακάρι να είναι και παιδί από την μεγάλη της αγάπη. Ναι και το λέω αυτό γιατί πιστεύτω ότι οι μεγάλες αγάπες δεν πεθαίνουν ποτέ ο Μάνος και η Εύα κάποια στιγμή θα είναι πάλι μαζί!
Moonstone
Moonstone
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 25, 2009 11:35 pm

Αντίθετα όχι γιατί συμπαθώ την Εύα αλλά γιατί η Εύα της αξίζει να κάνει ένα μωράκι είμαι σίγουρη ότι θα γίνει καταπληκτική μάνα που αυτή δεν θα αφήνει συνέχεια το παιδί της με τις νταντάδες, έχει λαχτάρα η Εύα για ένα παιδί μακάρι να είναι και παιδί από την μεγάλη της αγάπη. Ναι και το λέω αυτό γιατί πιστεύτω ότι οι μεγάλες αγάπες δεν πεθαίνουν ποτέ ο Μάνος και η Εύα κάποια στιγμή θα είναι πάλι μαζί!
_________________


Eμένα η Εύα είναι απ τους αγαπημένους μου χαρακτήρες. Ή τουλάχιστον απ τους χαρακτήρες που μου δημιουργούν την περιέργεια να τους παρακολουθήσω στην εξέλιξή τους. Παρόλα αυτά δεν πιστεύω οτι είναι και το καλύτερο δείγμα μάνας. Μπορεί να έχει πολλές δικαιολογίες για τη συμπεριφορά της απέναντι στη Μαρίλια, αλλά δεν μπορώ να την βάλλω στο ίδιο σακί με τη Μελίτα, ούτε με τη Δάφνη. Ίσως αν κάνει ένα καινούριο μωρό κάτω από πιο φυσιολογικές συνθήκες να γίνει πράγματι τρυφερή μάνα αλλά δεν μπορώ να το προδικάζω γιατί δεν το έχω δει. Αν θέλεις θα ήθελα κι εγώ να αποκτήσει ένα μωρό και να τη δω να δίνει και να παίρνει ευτυχία απ αυτό, αλλά δεν μπορώ και να είμαι υπέρ της σε σύγκριση με τις άλλες, τουλάχιστον όχι ακόμη.




Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009

Δημοσίευση από Moonstone Πεμ Ιουν 25, 2009 11:41 pm

Εγώ δεν μπορώ να την συγκρίνω σε αυτό γιατί καμία από τις δύο δεν έγινε μάνα στα 15, καμία δεν έπαθε επιλόχεια κατάθλιψη και να ειναι τελείως μόνη της για να το αντιμετωπίσει και καμία από τις δύο δεν αντιμετώπισε τα προβλήματα γενικότερα της Εύας ειδικά η "πριγκιπέσσα" η Μελίτα vomit
Moonstone
Moonstone
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Ιουν 26, 2009 10:21 am

maaaad maaaad maaaad Πάνω που σχολίασα κάτιτις χτες τα φτυσε ο υπολογιστής μου maaaad maaaad maaaad

Λοιπόν εγώ πιστεύω ότι η παρουσία του Στέφανου στην κατασκήνωση αλλά και στο σπίτι της Δάφνης και η συνάντησή του με τη Μαρίλια έχει τον εξής σκοπό: να δεί η Εύα τι έχασε!! Να τον εκτιμήσει το περιβάλλον της και να τον αποδεχτούν ώστε να πέσει σύγκριση Μάνος-Στέφανος και από λίγο πιο αμερόληπτες πηγές Wink

Από εκεί και πέρα είναι σίγουρο ότι δεν ετοιμάζει κάτι εφόσον ετοιμάζεται να φύγει και είναι η Εύα εκείνη που τον γυρίζει πίσω!

Aναμένω βέβαια πρώτα να δω ποιος έστειλε αυτό το άτιμο το sms... Αλλά και ο Στέφανος να ήταν δεν τον αδικώ! Ας φρόντιζε ο Μανούλης να μην δώσει στον monsieur Kartali πυρομαχικά!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Ιουν 26, 2009 10:38 am

Aναμένω βέβαια πρώτα να δω ποιος έστειλε αυτό το άτιμο το sms... Αλλά και ο Στέφανος να ήταν δεν τον αδικώ! Ας φρόντιζε ο Μανούλης να μην δώσει στον monsieur Kartali πυρομαχικά!!!



Ο Μανούλης εκτός από ασυγκράτητος είναι και ολίγον αργόστροφος.
Τι την κάνεις την παρεκτροπή αγόρι μου?
Να πεις οτι δεν το ξέρεις οτι ο αντίζηλος είναι στη γύρα να πω εντάξει.
Τι νομίζει δηλαδή οτι ο άλλος θα γυρίσει το μάγουλο σαν καλός χριστιανός?
Όχι παληκάρι μου. Είπαμε Ευρωπαική κουλτούρα, αλλά για ηλίθιος δεν δείχνει.


Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Ιουν 26, 2009 11:09 am

Επίσης ο Στέφανος δεν μου χτύπησε σαν άνθρωπος που θα έστελνε αγκάθινα στεφάνια και μαύρα νυφικά, τουλάχιστον όπως μας παρουσιάστηκε εχθές!

Γιατί όμως αυτός που έκαψε το απουσιολόγιο να κάνει και όλα αυτά τα μακάβρια?

Γιατί να είναι κάποιος τρίτος ε όχι! Λίγο τραβηγμένο δεν είναι?

Άρα αν εμπρηστής = ραβασάκιας αυτό σημαίνει ότι είτε είναι κάποιος από την παρέα που θέλει να κάνει το Μάνο να μιλήσει και θέλει να προστατεύσει την Εύα κρατώντας την μακριά του, ή είναι κάποιος που θέλει να τους εκδικηθεί όλους και έκανε την αρχή από το ζευγαράκι της Αγ.Παρασκευής!

Ουφ! Πολύ μπέρδεμα!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009

Δημοσίευση από Vampirela Παρ Ιουν 26, 2009 11:12 am

Τι λες τώρα;;;

Απλώς μπέρδεμα;;; Προβλέπω να βλέπουμε το τελευταίο επεισόδιο τη μια φορά πάνω στην άλλη γιατί από τις κατραπακιές που θα τρώμε στο μισό θα είμαστε λιπόθυμοι
Faint Faint
Vampirela
Vampirela
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

http://tamystikathsedem.forumotion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο : 197 Ημερομηνία : 25-06-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Ιουν 26, 2009 1:52 pm


Είδα ξανά τη σκηνή Στέφανου Εύας στην παραλία.
Έβγαζαν και οι δύο αυτά που περίμενα να δω.
Η Εύα απ τη μια ένοιωθε αμηχανία και την έβλεπες καθαρά. Εκφραστικότατη σε όλη τη σκηνή.
Ο Στέφανος με άφησε με την εντύπωση οτι μιλούσε και ταυτόχρονα προσπαθούσε να κρατήσει κρυφά τα όσα τον πονούσαν. Αυτό το νευρικό ανασήκωμα των ώμων και το ανοιγοκλείσιμο των ματιών αυτό μου έλεγαν. Επίσης πολύ εκφραστικός.
Γενικά η σκηνή έδινε την εντύπωση, οτι αυτό που υπήρξε μεταξύ τους απ την μεριά του ήταν έντονο, και απ τη δική της δεν ήταν αδιάφορο.







Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης