Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

+19
dm10811
Kornilia_Petrakitsa
veronica1757
Rafaella+Manos=EdemReee.G
loukasnora
loukitsa
jim7
manos 4 ever!!
νοριτσα
Foulitsa
mina
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
soso
Despinaki
Jennifer
Καρ-Mik
Ezantakou
Clarabelle
KatsaroYpotheto
23 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Μαρ 10, 2010 1:21 pm

Μεταφέρω εδω τα ποστ απο άλλο τόπικ να συνεχιστεί η συζήτηση. Παρακαλώ εδω συζητήσεις μόνο για την παρέα. Ευχαριστώ

Materialgirl έγραψε:Και ναι αυτή η παρέα έιναι μια συμμορία με τα όλα της, βιασμούς, φόνους, απάτες και πάει λέγοντας. Και τη Μελίτα μπορεί κανείς να την κατηγορήσει για αδυναμία, για ενοχική συμπεριφορά, για κακόψυχη αλλά αλίμονο κανείς δεν μπορεί να την πει κλέφτρα, δολοφόνο ή απατεώνισα.Οπότε η παρέα της συμφοράς καλά θα κάνει να κοιτάει τις δικές της καμπούρες και να αφήσει τα προσωπικά των άλλων...

KatsaroYpotheto έγραψε:Με εξαίρεση το Μάνο δεν νομίζω ότι κανείς άλλος απο την παρέα θα μπορούσε να κατηγορηθεί ως κλέφτης, απατεώνας ή δολοφόνος! Που το στηρίζεις αυτό? Το θεωρώ εντελώς ανυπόστατο!

Materialgirl έγραψε:Ο θάνατος του Φώτη δεν οφειλόταν μόνο στην σπρωξιά που του έδωσε κατά λάθος ο Μάνος πάνω στον καυγά. Ήταν απόρροια πολλών πραγμάτων. Όλη η παρέα είναι ηθικοί αυτουργοί γι αυτό που έγινε. Πρώτος ο Λουκάς ο εμπνευστής αυτής της περίφημης ιδέας (να βγάλουν τη ρετσινιά του κλέφτη σε ένα παιδί επειδή και καλά τους έκανε χοντρές φάρσες - όχι τέτοια σκ....ψυχιά δεν δικαιολογείται) και ακολουθούν όλοι οι υπόλοιποι.

Ο Λουκάς έκανε ακόμη έναν φόνο - αυτόν του Στέλιου - έστω και σε αυτοάμυνα δεν παύει να είναι φόνος.

Η Νόρα είναι καμιά καλύτερη;;;Ήξερε εξ΄αρχής ότι ο Στέλιος έκαψε το εργοστάσιο κι αντί να πει την αλήθεια αμέσως τι έκανε;;;Το βούλωσε για να σώσει το γκόμενο και ταλαιπωριόταν κάνα χρόνο ο Νικόλας με δίκες.

Άσε όλοι λαμόγια είναι.

Mik έγραψε:Οσο για την παρέα, την ''συμμορία'' όπως λες, τα ίδια τα μελη έχουν αποδεχτεί τα λάθη τους, και οτι και αν έχει γίνει, ο ένας ήταν δίπλα στον άλλο όταν χρειάστηκε, και δεν ''χαιδεψαν'' ποτε κανενός τα καμώματα .... Η Μελίτα το γνώριζε αυτό , οταν θέλησε να μπει στην συμμορία... Οι παρέες είναι καλές οταν τις έχουμε ανάγκη, αλλα όταν βρίσκουμε γκομενάκι να ασχολούμαστε μας ξινίζουν?

Αλλωστε απο την παρέα, δεν είναι ολοι κλέφτες-δολοφόνοι ή απατεώνες.... Ενας είναι, και αυτόν τον έναν, το είχε παντρευτεί , τον θαυμαζε και τον αγαπουσε!!!

KatsaroYpotheto έγραψε:Κατηγορείς 6 15χρονα επειδή έκαναν μια φάρσα γιατί είχε κακή κατάληξη? Το θεωρω εντελώς άκυρο! Και επιμένω ότι αυτή η παρέα δεν αποτελείται απο απατεώνες, κλέφτες και δολοφόνους.

Παρεπιπτόντως ο θάνατος του Στέλιου ήταν φόνος σε άμυνα και όχι δολόφονία που έχει πολύ μεγάλη διαφορά!!!

Όσο για τη Μελίτα γιατί σκίζεται να μπει στην παρέα αν δεν την θέλει? Μήπως γιατί ξεκίνησε για να πάρει με το μέρος της τους φίλους του άντρα της και μετά της καλάρεσε?

Και τώρα βρήκε τον απόλυτο και τη χαλάει που συγκρούονται τα θέλω της με το τι είναι σωστό και τα θέλει όλα δικά της?

Δεν ξεχνώ ότι παράτησε τη Νόρα που κι αν της έχει σταθεί γιατί ήξερε ότι επειδή την παρηγορεί η Εύα ο απόλυτος ήταν μόνος στο σπίτι!!! Σούπερ φίλη είναι!

Μπορεί η Εύα να μην είναι καλή αλλα κι η Μελίτα απέχει παρασάγγας απο αυτόν τον χαρακτηρισμό!

Και ενώ η μια διακτέχεται και απο κάποια ακραία μεν αλλά καλα και άσχημα στοιχεία, η άλλη είναι απλά βουτηγμένη στη μετριότητα!

Mik έγραψε:
Materialgirl έγραψε:Ο θάνατος του Φώτη δεν οφειλόταν μόνο στην σπρωξιά που του έδωσε κατά λάθος ο Μάνος πάνω στον καυγά. Ήταν απόρροια πολλών πραγμάτων. Όλη η παρέα είναι ηθικοί αυτουργοί γι αυτό που έγινε. Πρώτος ο Λουκάς ο εμπνευστής αυτής της περίφημης ιδέας (να βγάλουν τη ρετσινιά του κλέφτη σε ένα παιδί επειδή και καλά τους έκανε χοντρές φάρσες - όχι τέτοια σκ....ψυχιά δεν δικαιολογείται) και ακολουθούν όλοι οι υπόλοιποι.
Οι ηθικοί αυτουργοί που λες, ήταν 15 χρονών, αν μπορείς να τους βγάλεις σκ***ψυχους-δολοφόνους για μια ανωριμότητα που σκεφτήκανε στην εφηβεία τους, τοτε τι να πω. Για τον Μάνο, δεν θα διαφωνήσω...

Ο Λουκάς έκανε ακόμη έναν φόνο - αυτόν του Στέλιου - έστω και σε αυτοάμυνα δεν παύει να είναι φόνος.
Τότε έπρεπε να αφήσει τον Στέλιο να τον σκοτώσει, για να μην τον πουμε και φονιά!!!!......

Η Νόρα είναι καμιά καλύτερη;;;Ήξερε εξ΄αρχής ότι ο Στέλιος έκαψε το εργοστάσιο κι αντί να πει την αλήθεια αμέσως τι έκανε;;;Το βούλωσε για να σώσει το γκόμενο και ταλαιπωριόταν κάνα χρόνο ο Νικόλας με δίκες.
Η Νόρα, πλήρωσε με τον χειρότερο τρόπο οτι έκανε και δεν έκανε......Στο τέλος θα μας βγάλεις και λάδι τον Στέλιο!!!!

glgs έγραψε:
Materialgirl έγραψε:
Αλλωστε απο την παρέα, δεν είναι ολοι κλέφτες-δολοφόνοι ή απατεώνες.... Ενας είναι, και αυτόν τον έναν, το είχε παντρευτεί , τον θαυμαζε και τον αγαπουσε!!!

Τον θαύμαζε και τον αγαπούσε για αυτό που της είχε παρουσιαστεί και γι αυτό που πίστευε ότι ήταν...όχι γι αυτό που ήταν.

καλά τώρα μην τα ωραιοποιούμε όλα...δλδ δεν της είχε περάσει από το μυαλό ότι μπορεί να έχει κάνει βρωμοδουλειές??
τόσα λεφτά δεν γίνονται με καθαρά χέρια ούτε μόνο με σκληρή δουλειά
αλλά και αυτό να πίστευε...όταν ο αδερφός της αμφισβητούσε τον την προέλευση των χρημάτων δεν θυμάμαι να προβληματίστηκε..
και πάνω από όλα ούτε ο Στέφανος είναι άγιος...είναι ένα άτομο το οποίο ήθελε να πάρει εκδίκηση για μια κομπίνα που τον ρίξαν...αν θέλουμε να είμαστε καθαροί προσέχουμε και τι υποστηρίζουμε(και αυτό πάει σχεδόν σε όλους της σειράς που αυτό το συγχωροχάρτι στο Στέφανο ποτέ δεν το κατάλαβα....μεταξύ κατεργαρέων ειλικρίνεια?αυτό θέλουν να μας πουν?)
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 10, 2010 1:52 pm


Δεν μπορώ να πω εγκληματίες μια παρέα δεκαπεντάχρονα που έστησαν μια πλάκα σε έναν συνομίληκο έστω και χοντρή. Και το θάνατο του Φώτη όσα κι αν έχω μαζεμένα του Μάνου δεν μπορώ να τον χαρακτηρίσω φόνο όπως τον είδα ατύχημα μου φάνηκε. Αυτό που καταλογίζω του Μανου είναι οτι το κράτησε κρυφό.

Ο Νικόλας είχε πρόθεση να κάνει εμπρησμό μόνο που ακόμη κι αν τον έκανε εγώ μάλλον με το μέρος του θα ήμουν. Έχω δει σύσσωμη την Ελλάδα και τα μέσα ενημέρωσης να υποστηρίζουν έναν νεαρό που σκότωσε τον πατέρα του επειδή κακοποιούσε τη μητέρα του. Κάπως έτσι το εισπράτω κι αυτό.

Η Νόρα πάλι έβαλλε στη φυλακή το Στέλιο για άλλα αντί άλλων αλλά ο κύριος ας μην ξεχνάμε είχε ήδη κάνει ένα φόνο αυτο του γιατρού ψυχρά και προμελετημένα, και ετοιμαζόταν να κάνει το ίδιο και σε εκείνη. Έστω κι αν ο συγκεκριμένος γιατρός ήταν εγκληματίας δεν ήταν δική του δουλειά να τον καταδικάσει σε θάνατο.

Ο Λουκάς πάλι σκότωσε το Στέλιο αλλά σε άμυνα και μάλλον ήρωα θα τον χαρακτήριζα παρά φονιά. Αμυνόταν και βοηθούσε εκείνη την ώρα.

Μπορώ να δεχτώ τον όρο εγκληματίας για το Μάνο και το Ρούσσο λόγω των εργοστασίων και επίσης για το Στέφανο γιατί δεν ξέρω τι άλλο έχει κάνει ή έχει πρόθεση να κάνει αλλά δεν ξεχνάω οτι ασκούσε τρομοκρατία έναν ολόκληρο χρόνο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από Ezantakou Τετ Μαρ 10, 2010 2:48 pm

Να πώ και εγώ τη γνώμη μου για τη περίφημη "Παρέα της Φεγγαρόπετρας"..

Δε τους θεωρώ συμμορία, ούτε εγκληματίες.. Είναι άνθρωποι που έκαναν πολλά και αδιόρθωτα λάθη, ειδικά στο θέμα του Φώτη δε το ήθελαν να γίνει έτσι, ακόμα και ο Μάνος..

Βάζω στην άκρη τον Μάνο γιατί θεωρώ πως έκανε τέρατα σε σχέση με τους υπόλοιπους. Ότι κάνει (είτε καλό είτε κακό) είναι προμελετημένο και ήταν πολύ ΕΓΩΙΣΤΗΣ πάντα..

Η Εύα περισσότερο κακό στον εαυτό της έκανε μόνο, έκανε λάθη αλλά αυτά πλήγωσαν ΚΑΙ εκείνη στην τελική.. Και τώρα βλέπω μια Εύα, ήρεμη, χαμογελαστή και πάνω από όλα μετανιωμένη...

Η Δάφνη είναι η καλή της παρέας που ανησυχεί για όλους και ο Νικόλας πιστεύω πως τη αγαπάει πραγματικά. Το μόνο λάθος του Νικόλα ήταν που άφησε τη γυναίκα της ζωής του (τη Δάφνη) για ένα αποθημένο (την Εύα)..

Η Νόρα μας έκανε ΤΟ λάθος της ζωής της με τον Στέλιο, δε την καταλάβαινα αλλά ούτε και την αδικώ.. Υπέστει απο αυτόν τον άνδρα τα χειρότερα εγκλήματα για μια γυναίκα. Και σε καμία περίπτωση ΔΕΝ ΑΞΙΖΕ αυτά που της έκανε ο Στέλιος, σε καμία περίπτωση...

Ο Λουκάς είναι ο συνδετικός κρίκος της παρέας και χωρίς αυτόν δε θα συνυπήρχαν.. Φυσικά και δεν δολοφόνησε τον Στέλιο, άμυνα ήτανε και καλό για την κοινωνία..


Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας καλώς ή κακώς είναι οι πρωταγωνιστές μας και κατά έναν μαγικό τρόπο καταφέρνουν να συγχωρούν τους πάντες (ακόμα και τον Μάνο)..
Εγώ προσωπικά λατρεύω τις σκηνές που είναι όλοι μαζί και παίζουν τουρτοπολέμους, ταραμοσαλατοπολέμους και θέλω και άλλες τέτοιες..

Αυτά απο μένα..
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Μαρ 10, 2010 2:49 pm

Clarabelle έγραψε:
Δεν μπορώ να πω εγκληματίες μια παρέα δεκαπεντάχρονα που έστησαν μια πλάκα σε έναν συνομίληκο έστω και χοντρή. Και το θάνατο του Φώτη όσα κι αν έχω μαζεμένα του Μάνου δεν μπορώ να τον χαρακτηρίσω φόνο όπως τον είδα ατύχημα μου φάνηκε. Αυτό που καταλογίζω του Μανου είναι οτι το κράτησε κρυφό.

Ο Νικόλας είχε πρόθεση να κάνει εμπρησμό μόνο που ακόμη κι αν τον έκανε εγώ μάλλον με το μέρος του θα ήμουν. Έχω δει σύσσωμη την Ελλάδα και τα μέσα ενημέρωσης να υποστηρίζουν έναν νεαρό που σκότωσε τον πατέρα του επειδή κακοποιούσε τη μητέρα του. Κάπως έτσι το εισπράτω κι αυτό.

Η Νόρα πάλι έβαλλε στη φυλακή το Στέλιο για άλλα αντί άλλων αλλά ο κύριος ας μην ξεχνάμε είχε ήδη κάνει ένα φόνο αυτο του γιατρού ψυχρά και προμελετημένα, και ετοιμαζόταν να κάνει το ίδιο και σε εκείνη. Έστω κι αν ο συγκεκριμένος γιατρός ήταν εγκληματίας δεν ήταν δική του δουλειά να τον καταδικάσει σε θάνατο.

Ο Λουκάς πάλι σκότωσε το Στέλιο αλλά σε άμυνα και μάλλον ήρωα θα τον χαρακτήριζα παρά φονιά. Αμυνόταν και βοηθούσε εκείνη την ώρα.

Μπορώ να δεχτώ τον όρο εγκληματίας για το Μάνο και το Ρούσσο λόγω των εργοστασίων και επίσης για το Στέφανο γιατί δεν ξέρω τι άλλο έχει κάνει ή έχει πρόθεση να κάνει αλλά δεν ξεχνάω οτι ασκούσε τρομοκρατία έναν ολόκληρο χρόνο.

Δεν θα μπορούσα να τα πω καλύτερα....!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από Jennifer Τετ Μαρ 10, 2010 2:54 pm

Mik έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Δεν μπορώ να πω εγκληματίες μια παρέα δεκαπεντάχρονα που έστησαν μια πλάκα σε έναν συνομίληκο έστω και χοντρή. Και το θάνατο του Φώτη όσα κι αν έχω μαζεμένα του Μάνου δεν μπορώ να τον χαρακτηρίσω φόνο όπως τον είδα ατύχημα μου φάνηκε. Αυτό που καταλογίζω του Μανου είναι οτι το κράτησε κρυφό.

Ο Νικόλας είχε πρόθεση να κάνει εμπρησμό μόνο που ακόμη κι αν τον έκανε εγώ μάλλον με το μέρος του θα ήμουν. Έχω δει σύσσωμη την Ελλάδα και τα μέσα ενημέρωσης να υποστηρίζουν έναν νεαρό που σκότωσε τον πατέρα του επειδή κακοποιούσε τη μητέρα του. Κάπως έτσι το εισπράτω κι αυτό.

Η Νόρα πάλι έβαλλε στη φυλακή το Στέλιο για άλλα αντί άλλων αλλά ο κύριος ας μην ξεχνάμε είχε ήδη κάνει ένα φόνο αυτο του γιατρού ψυχρά και προμελετημένα, και ετοιμαζόταν να κάνει το ίδιο και σε εκείνη. Έστω κι αν ο συγκεκριμένος γιατρός ήταν εγκληματίας δεν ήταν δική του δουλειά να τον καταδικάσει σε θάνατο.

Ο Λουκάς πάλι σκότωσε το Στέλιο αλλά σε άμυνα και μάλλον ήρωα θα τον χαρακτήριζα παρά φονιά. Αμυνόταν και βοηθούσε εκείνη την ώρα.

Μπορώ να δεχτώ τον όρο εγκληματίας για το Μάνο και το Ρούσσο λόγω των εργοστασίων και επίσης για το Στέφανο γιατί δεν ξέρω τι άλλο έχει κάνει ή έχει πρόθεση να κάνει αλλά δεν ξεχνάω οτι ασκούσε τρομοκρατία έναν ολόκληρο χρόνο.

Δεν θα μπορούσα να τα πω καλύτερα....!

Κι εγώ συμφωνώ απόλυτα!
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από Despinaki Τετ Μαρ 10, 2010 3:59 pm

Η ΠΑΡΕΑ ΤΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΕ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ ΑΠΟ 6ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ-ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΝ ΕΚΑΝΑΝ ΤΠΤ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΝ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΕΝΑ "ΜΑΘΗΜΑ" Σ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΠΕΙΡΑΖΕ ΤΣ ΠΑΝΤΕΣ...ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΘΕΙ ΣΤΝ ΙΔΙΑ ΘΕΣΗ...ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΝΑ ΧΑΛΑΕΙ ΤΝ ΚΟΣΜΟ,ΝΑ ΤΝ ΦΕΡΝΕΙ ΑΝΩ-ΚΑΤΩ ΜΕ ΤΑ ΔΗΘΕΝ "ΑΣΤΕΙΑ" ΤΟΥ...ΕΤΣΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΕΝΑ "ΜΑΘΗΜΑ" ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΕΛΙΚΑ ΕΞΕΛΙΧΘΗΚΕ ΣΕ ΚΑΤΙ ΘΑΝΑΣΙΜΟ...ΔΝ ΗΤΑΝ ΟΜΩΣ ΟΥΤΕ ΠΡΟΜΕΛΕΤΗΜΕΝΟ ΟΥΤΕ ΤΠΤ...ΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ ΗΤΑΝ....ΚΑΝΕΙΣ ΔΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ...ΟΥΤΕ ΚΑΝ Ο ΜΑΝΟΣ ΠΟΥ ΤΝ ΕΣΠΡΩΞΕ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΝ ΣΤΕΛΙΟ ΔΝ ΤΝ ΔΟΛΟΦΗΝΗΣΕ Ο ΛΟΥΚΑΣ...ΣΕ ΑΜΥΝΑ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ...ΑΛΛΙΩΣ Ο ΣΤΕΛΙΟΣ ΘΑ ΣΚΟΤΩΝΕ ΤΝ ΝΟΡΑ,ΙΣΩΣ ΤΝ ΑΜΑΛΙΑ,ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΤΝ ΙΔΙΟ....ΚΑΙ ΝΑ ΜΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΗΔΗ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ...ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ "ΗΡΩΑ" ΤΝ ΛΕΣ(ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Κ Η ΝΟΡΑ) ΠΑΡΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟ...ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΥΤΗ Η ΠΑΡΕΑ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ ΟΥΤΕ ΤΠΤ...ΕΙΝΑΙ 6 ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΜΕ ΤΝ ΑΓΑΠΗ ΤΣ ΠΑΡΕΑΣ,ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΠΟΛΛΑ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΜΟΙΡΑΙΑ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ(ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗΣ ΤΝ ΜΑΝΟ)...
Despinaki
Despinaki
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από soso Τετ Μαρ 10, 2010 9:54 pm

Ezi_loukno έγραψε:Να πώ και εγώ τη γνώμη μου για τη περίφημη "Παρέα της Φεγγαρόπετρας"..

Δε τους θεωρώ συμμορία, ούτε εγκληματίες.. Είναι άνθρωποι που έκαναν πολλά και αδιόρθωτα λάθη, ειδικά στο θέμα του Φώτη δε το ήθελαν να γίνει έτσι, ακόμα και ο Μάνος..

Βάζω στην άκρη τον Μάνο γιατί θεωρώ πως έκανε τέρατα σε σχέση με τους υπόλοιπους. Ότι κάνει (είτε καλό είτε κακό) είναι προμελετημένο και ήταν πολύ ΕΓΩΙΣΤΗΣ πάντα..

Η Εύα περισσότερο κακό στον εαυτό της έκανε μόνο, έκανε λάθη αλλά αυτά πλήγωσαν ΚΑΙ εκείνη στην τελική.. Και τώρα βλέπω μια Εύα, ήρεμη, χαμογελαστή και πάνω από όλα μετανιωμένη...

Η Δάφνη είναι η καλή της παρέας που ανησυχεί για όλους και ο Νικόλας πιστεύω πως τη αγαπάει πραγματικά. Το μόνο λάθος του Νικόλα ήταν που άφησε τη γυναίκα της ζωής του (τη Δάφνη) για ένα αποθημένο (την Εύα)..

Η Νόρα μας έκανε ΤΟ λάθος της ζωής της με τον Στέλιο, δε την καταλάβαινα αλλά ούτε και την αδικώ.. Υπέστει απο αυτόν τον άνδρα τα χειρότερα εγκλήματα για μια γυναίκα. Και σε καμία περίπτωση ΔΕΝ ΑΞΙΖΕ αυτά που της έκανε ο Στέλιος, σε καμία περίπτωση...

Ο Λουκάς είναι ο συνδετικός κρίκος της παρέας και χωρίς αυτόν δε θα συνυπήρχαν.. Φυσικά και δεν δολοφόνησε τον Στέλιο, άμυνα ήτανε και καλό για την κοινωνία..


Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας καλώς ή κακώς είναι οι πρωταγωνιστές μας και κατά έναν μαγικό τρόπο καταφέρνουν να συγχωρούν τους πάντες (ακόμα και τον Μάνο)..
Εγώ προσωπικά λατρεύω τις σκηνές που είναι όλοι μαζί και παίζουν τουρτοπολέμους, ταραμοσαλατοπολέμους και θέλω και άλλες τέτοιες..

Αυτά απο μένα..



Συμφωνώ !
Ειδικά η τελευταία σου παραγραφος,τα λέει όλα! : respect :
Κι εγώ θέλω περισσότερες κοινες σκηνες τους..
Με συγκινούν παντα,με κάνουν να χαμογελώ ή με το Λουκά σε κεφια,ακόμη και να λιώνω από γέλια!
Μου αρέσουν παρα παρα πολύ,ο καθένας για διαφορετικούς λόγους!!!
Αγαπώ συμμορία! Love
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από Ezantakou Τετ Μαρ 10, 2010 10:32 pm

soso, και εγώ αγαπώ συμμορία και όσο πιό πολύ τους βλέπω μαζί, τόσο περισσότερο μου αρέσουν.. Ειδικά όταν συγκεντρώνονται στη "Εδεμοταβέρνα" τους gelio
Σευχαριστώ πάντως για τα καλά λόγια..
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ Πεμ Μαρ 11, 2010 12:25 am

Clarabelle έγραψε:
Δεν μπορώ να πω εγκληματίες μια παρέα δεκαπεντάχρονα που έστησαν μια πλάκα σε έναν συνομίληκο έστω και χοντρή. Και το θάνατο του Φώτη όσα κι αν έχω μαζεμένα του Μάνου δεν μπορώ να τον χαρακτηρίσω φόνο όπως τον είδα ατύχημα μου φάνηκε. Αυτό που καταλογίζω του Μανου είναι οτι το κράτησε κρυφό.

Ο Νικόλας είχε πρόθεση να κάνει εμπρησμό μόνο που ακόμη κι αν τον έκανε εγώ μάλλον με το μέρος του θα ήμουν. Έχω δει σύσσωμη την Ελλάδα και τα μέσα ενημέρωσης να υποστηρίζουν έναν νεαρό που σκότωσε τον πατέρα του επειδή κακοποιούσε τη μητέρα του. Κάπως έτσι το εισπράτω κι αυτό.

Η Νόρα πάλι έβαλλε στη φυλακή το Στέλιο για άλλα αντί άλλων αλλά ο κύριος ας μην ξεχνάμε είχε ήδη κάνει ένα φόνο αυτο του γιατρού ψυχρά και προμελετημένα, και ετοιμαζόταν να κάνει το ίδιο και σε εκείνη. Έστω κι αν ο συγκεκριμένος γιατρός ήταν εγκληματίας δεν ήταν δική του δουλειά να τον καταδικάσει σε θάνατο.

Ο Λουκάς πάλι σκότωσε το Στέλιο αλλά σε άμυνα και μάλλον ήρωα θα τον χαρακτήριζα παρά φονιά. Αμυνόταν και βοηθούσε εκείνη την ώρα.

Μπορώ να δεχτώ τον όρο εγκληματίας για το Μάνο και το Ρούσσο λόγω των εργοστασίων και επίσης για το Στέφανο γιατί δεν ξέρω τι άλλο έχει κάνει ή έχει πρόθεση να κάνει αλλά δεν ξεχνάω οτι ασκούσε τρομοκρατία έναν ολόκληρο χρόνο.

Ακιρβως Συμφωνώ απολυτα!!
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από mina Πεμ Μαρ 11, 2010 12:42 pm

Clarabelle έγραψε:
Δεν μπορώ να πω εγκληματίες μια παρέα δεκαπεντάχρονα που έστησαν μια πλάκα σε έναν συνομίληκο έστω και χοντρή. Και το θάνατο του Φώτη όσα κι αν έχω μαζεμένα του Μάνου δεν μπορώ να τον χαρακτηρίσω φόνο όπως τον είδα ατύχημα μου φάνηκε. Αυτό που καταλογίζω του Μανου είναι οτι το κράτησε κρυφό.

Ο Νικόλας είχε πρόθεση να κάνει εμπρησμό μόνο που ακόμη κι αν τον έκανε εγώ μάλλον με το μέρος του θα ήμουν. Έχω δει σύσσωμη την Ελλάδα και τα μέσα ενημέρωσης να υποστηρίζουν έναν νεαρό που σκότωσε τον πατέρα του επειδή κακοποιούσε τη μητέρα του. Κάπως έτσι το εισπράτω κι αυτό.

Η Νόρα πάλι έβαλλε στη φυλακή το Στέλιο για άλλα αντί άλλων αλλά ο κύριος ας μην ξεχνάμε είχε ήδη κάνει ένα φόνο αυτο του γιατρού ψυχρά και προμελετημένα, και ετοιμαζόταν να κάνει το ίδιο και σε εκείνη. Έστω κι αν ο συγκεκριμένος γιατρός ήταν εγκληματίας δεν ήταν δική του δουλειά να τον καταδικάσει σε θάνατο.

Ο Λουκάς πάλι σκότωσε το Στέλιο αλλά σε άμυνα και μάλλον ήρωα θα τον χαρακτήριζα παρά φονιά. Αμυνόταν και βοηθούσε εκείνη την ώρα.

Μπορώ να δεχτώ τον όρο εγκληματίας για το Μάνο και το Ρούσσο λόγω των εργοστασίων και επίσης για το Στέφανο γιατί δεν ξέρω τι άλλο έχει κάνει ή έχει πρόθεση να κάνει αλλά δεν ξεχνάω οτι ασκούσε τρομοκρατία έναν ολόκληρο χρόνο.

Clarabelle συμφωνώ σε όλα όσα είπες!!! Με κάλυψες απόλυτα!!! Η Παρέα ποτέ δεν ήταν και ούτε θα γίνει μια συμμορία δολοφόνων και εγκληματιών!
mina
mina
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε έναν ονειρικό και φανταστικό πλανήτη κάπου μακρια!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από Foulitsa Πεμ Μαρ 11, 2010 5:33 pm

Μια εφηβικη πλακα δεν νομιζω πως μπορει να χαρακτηριστεί εγκλημα παρολο που ειχε αυτην την καταληξη...Δν σκοπευε κανεις τους να σκοτωσει το Φωτη και μην ξεχναμε τι οτι και να εγινε αυτος ο φονος είναι μέσα τους,τον κουβαλάνε και έχουν πληρώσει με τον έναν η με τον άλλον τρόπο...Κανεις τους δεν έχει καταφέρει ακόμα να είναι ευτυχισμένος και ήρεμος...Ο Μάνος που έκανε εγκλήματα εν γνώσει του (τα παιδάκια που πέθαναν απο τη μολυνση) μπορει να χαρακτηριστεί άλλα οχι και οι υπόλοιποι...Και όσα έχουν περάσει εγω νομίζω πως τους έχουν δέσει ακόμα πιο πολύ, ολοι στηρίζουν ο ένας τον άλλον και αφήνουν προσωπικές διαφορές οταν κάποιος απο την παρέα έχει κάποιο πρόβλημα..Η Νόρα νομίζω πως τα λάθη της με το Στέλιο τα πλήρωσε πολυ ακριβά,ειδικά αφου υπέστη εναν βιασμό και συν οτι έριξε ένα παιδί που το ήθελε τοσο πολυ πριν μάθει τι είναι ο Στέλιος,είναι πολυ μεγάλη και δύσκολη απόφαση για μια γυναικα να το κάνει αυτο...Νομίζω πως τιμωρήθηκε για τα λάθη της...Οσον αφορά το Λουκα ητανε σε άμυνα και θα μπορουσε καλλιστα να είχε χτυπησει ο ιδιος οταν πάλευε με το στέλιο,μην ξεχναμε οτι κινδύνευαν ζωες σε εκεινο το γραφείο....
Εγω πιστευω πως το να αποκαλούμε την πρεα συμμορία είναι λιγο τραβηγμένο...Εχουν κάνει παρα πολλα λάθη αλλα δν είναι ουτε δολοφόνοι (Στελοιος), ουτε απολαμβάνουνε τα λάθη που έχουν κάνει κατα καιρους...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από νοριτσα Πεμ Μαρ 11, 2010 6:29 pm

Foulitsa έγραψε:Μια εφηβικη πλακα δεν νομιζω πως μπορει να χαρακτηριστεί εγκλημα παρολο που ειχε αυτην την καταληξη...Δν σκοπευε κανεις τους να σκοτωσει το Φωτη και μην ξεχναμε τι οτι και να εγινε αυτος ο φονος είναι μέσα τους,τον κουβαλάνε και έχουν πληρώσει με τον έναν η με τον άλλον τρόπο...Κανεις τους δεν έχει καταφέρει ακόμα να είναι ευτυχισμένος και ήρεμος...Ο Μάνος που έκανε εγκλήματα εν γνώσει του (τα παιδάκια που πέθαναν απο τη μολυνση) μπορει να χαρακτηριστεί άλλα οχι και οι υπόλοιποι...Και όσα έχουν περάσει εγω νομίζω πως τους έχουν δέσει ακόμα πιο πολύ, ολοι στηρίζουν ο ένας τον άλλον και αφήνουν προσωπικές διαφορές οταν κάποιος απο την παρέα έχει κάποιο πρόβλημα..Η Νόρα νομίζω πως τα λάθη της με το Στέλιο τα πλήρωσε πολυ ακριβά,ειδικά αφου υπέστη εναν βιασμό και συν οτι έριξε ένα παιδί που το ήθελε τοσο πολυ πριν μάθει τι είναι ο Στέλιος,είναι πολυ μεγάλη και δύσκολη απόφαση για μια γυναικα να το κάνει αυτο...Νομίζω πως τιμωρήθηκε για τα λάθη της...Οσον αφορά το Λουκα ητανε σε άμυνα και θα μπορουσε καλλιστα να είχε χτυπησει ο ιδιος οταν πάλευε με το στέλιο,μην ξεχναμε οτι κινδύνευαν ζωες σε εκεινο το γραφείο....
Εγω πιστευω πως το να αποκαλούμε την πρεα συμμορία είναι λιγο τραβηγμένο...Εχουν κάνει παρα πολλα λάθη αλλα δν είναι ουτε δολοφόνοι (Στελοιος), ουτε απολαμβάνουνε τα λάθη που έχουν κάνει κατα καιρους...
δεν μπορω παρα να συμφωνησω μαζι σου μεχρι τελους!!!! με καλυψες απολυτα!
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από Ezantakou Πεμ Μαρ 25, 2010 11:36 pm

Δεν ήξερα που αλλού να το γράψω γιατί δεν ήθελα να είμαι εντελώς οφ τόπικ...

Το Banner είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ, ΜΟΝΑΔΙΚΟ, ΑΠΙΘΑΝΟ
Δε χορταίνω να το κοιτάζω Klap
Συγχαρητήρια στα κορίτσια που το φτιάξανε : respect :
Είπα οτι λατρεύω την παρέα της φεγγαρόπετρας? Πεθένω να τους βλέπω σε παρεϊστικες σκηνές είτε πιο δραματικές είτε πιο κωμικές.. Είναι, αν όχι ο λόγος (γιατί έχω και Λουκά με Νόρα), το κίνητρο για να βλέπω Μυστικά της Εδέμ Opados1
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μαρ 25, 2010 11:38 pm

Εζι χίλια ευχαριστω!!! Το σωστό τόπικ είναι εδώ -> http://tamystikathsedem.forumotion.com/forum-f32/topic-t1591-170.htm#134608

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από manos 4 ever!! Παρ Μαρ 26, 2010 1:33 pm

ΑΠΛΑ ΑΠΑΙΧΤΗ-ΤΕΛΕΙΑ-ΜΟΝΑΔΙΚΗ! Opados ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ, ΤΙΣ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΤΟΥΣ, ΤΑ ΞΕΣΠΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥΣ, ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΑΓΑΠΗΣ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΣΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!! Gioupi
manos 4 ever!!
manos 4 ever!!
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Γη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από jim7 Κυρ Μάης 02, 2010 4:56 pm

Ας χαρούμε όσο μπορούμε περισσότερο την παρέα μας γιατί από του χρόνου παρέα γιόκ, μόνο απόλυτος και τραγουδιάρα. Καλά μιλάμε για πολύ σασπένς από τον Σεπτέμβριο gelio gelio gelio gelio gelio gelio gelio gelio
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από loukitsa Κυρ Μάης 02, 2010 8:23 pm

jim7 έγραψε:Ας χαρούμε όσο μπορούμε περισσότερο την παρέα μας γιατί από του χρόνου παρέα γιόκ, μόνο απόλυτος και τραγουδιάρα. Καλά μιλάμε για πολύ σασπένς από τον Σεπτέμβριο gelio gelio gelio gelio gelio gelio gelio gelio

Πες το ψέμματα υπομονη και πάλι υπομονη....
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από loukasnora Δευ Μάης 03, 2010 1:17 am

jim7 έγραψε:Ας χαρούμε όσο μπορούμε περισσότερο την παρέα μας γιατί από του χρόνου παρέα γιόκ, μόνο απόλυτος και τραγουδιάρα. Καλά μιλάμε για πολύ σασπένς από τον Σεπτέμβριο gelio gelio gelio gelio gelio gelio gelio gelio


Τωρα γιατι το λες αυτο;Δεν θα εχει σασπενς να βλεπουμε την Νταιζη και τον Μητσουλα να κανουν βολτες στην Εδεμ και να κανουν τις ευχες τους;Δεν θα εχει ενδιαφερον να δουμε την Νταιζη να ευχεται να του τα φαει ολα του Μητσουλα και να τον παρατησει να κοιμαται στα σανιδια και να τρεξει να βρει το επομενο πλουσιο κοροιδο;Δεν θα εχει ενδιαφερον να δουμε τον Μητσουλα να ευχεται να καταφερει μια μερα να πεισει τον κοσμο οτι δεν ειναι τοσο ηλιθιος και χαπατο οσο φαινεται αλλα ακομα περισσοτερο;;;;Εμενα με εχει φαει ηδη η αγωνια Sleep Sleep
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από jim7 Δευ Μάης 03, 2010 9:17 pm

Είναι εξωφρενικό να ξέρεις ότι ξεκίνησε μια παρέα 6 παιδιών με τα καλά τους και τα κακά τους, για δυό χρόνια έβλεπες τα μυστικά να βγαίνουν στην φόρα και να επηρεάζουν τις σχέσεις τους, μια Εύα να είναι άρρωστα ερωτευμένη με τον Μάνο και στο τέλος η παρέα θα πρέπει να δεχθεί τον Στέφανο στην θέση του Μάνου και την Μελίτα στην θέση της Εύας, η οποία όπως και νάχει θα έχει ήδη καταστραφεί σαν χαρακτήρας με την "φυγή" του Μάνου και θα πρέπει εγώ να δεχτώ μετά ότι θα είναι μια ευτυχισμένη παρέα και να ξεχάσω τους δυό βασικούς ήρωες της σειράς, γιατί προσπαθούν να με πείσουν ότι δυό χρόνια δεν είχα καταλάβει τίποτα ... Fskl Fskl
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από Foulitsa Τρι Μάης 04, 2010 12:55 pm

jim7 έγραψε:Είναι εξωφρενικό να ξέρεις ότι ξεκίνησε μια παρέα 6 παιδιών με τα καλά τους και τα κακά τους, για δυό χρόνια έβλεπες τα μυστικά να βγαίνουν στην φόρα και να επηρεάζουν τις σχέσεις τους, μια Εύα να είναι άρρωστα ερωτευμένη με τον Μάνο και στο τέλος η παρέα θα πρέπει να δεχθεί τον Στέφανο στην θέση του Μάνου και την Μελίτα στην θέση της Εύας, η οποία όπως και νάχει θα έχει ήδη καταστραφεί σαν χαρακτήρας με την "φυγή" του Μάνου και θα πρέπει εγώ να δεχτώ μετά ότι θα είναι μια ευτυχισμένη παρέα και να ξεχάσω τους δυό βασικούς ήρωες της σειράς, γιατί προσπαθούν να με πείσουν ότι δυό χρόνια δεν είχα καταλάβει τίποτα ... Fskl Fskl



: respect : : respect : : respect :
Έλειπα τόσες μέρες και τώρα ενημερωνομαι για την κατσταση..Εχω απλά σοκαριστέι και απο τις εξελίξεις και απο τον τρόπο που μας αντιμετώπισαν.. Κάπως ετσι αισθάνομαι και εγώ,ουτε μπορώ να ξεχάσω ουτε να συνεχίσω να βλέπω τις απόλυτες μπούρδες που μας πασάρουν τόσο καιρό.. Μυστικά χωρίς την παρέα δεν υπάρχουν και παρέα χωρις Μάνο δεν έιναι παρέα ειναι σκορπιοχώρι...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από Rafaella+Manos=EdemReee.G Σαβ Δεκ 18, 2010 10:06 am

Οτι και να αλλαξε με την παρεα της Φεγγαροπετρας που αγαπισαμε πιστευω πως εχει περιθωρια να ξανα φτοιαξει ακι να δεσουν ολοι και παλι .....!!!!!
Rafaella+Manos=EdemReee.G
Rafaella+Manos=EdemReee.G
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : κυπρος ή Στην αγκαλιά του Λουκάκου..♥♥
Ασχολίες : Να βλέπω ΜΥΣΤΙΚΑ.. Τραγούδια κ.α

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από veronica1757 Σαβ Δεκ 18, 2010 6:48 pm

Εγώ πιστεύω πως αν και έχουν κάνει πάρα πολλά λάθη ( όλοι τους ανεξαιρέτως) έχουν γίνει υπέροχοι άνθρωποι τελικά...Αγωνίζονται για τη ζωή τους και πληρώνουν τα λάθη τους..Δημιουργούν δεσμούς που είναι σπάνιοι στις μέρες..Θα έδιναν και τη ζωή τους για τους φίλους τους... Είναι υπέροχοι που ακόμα και μετά από όσα έχουν περάσει είναι εκεί και παλεύουν...! Χαίρομαι που τελικά υπάρχουν τέτοιοι χαρακτήρες στην τηλεόραση! Heart2 ole
veronica1757
veronica1757

Θηλυκό Τόπος : Κεφαλονια!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Σαβ Φεβ 12, 2011 7:39 pm

Πως μπορει αυτη η παρέα να χαρακτηριστει συμμορια;

-Εκαναν μια φαρσα οταν ηταν 15 χρονων χωρις να ξερουν τι τελος θα εχει ολο αυτο και χωρις φυσικα να ξέρουν τις επιπτωσεις του.
-Ο Νικόλας ηταν ετοιμος να θυσιασει την ελευθερια του για καποια παιδια που πεθαναν εξαιτιας του αδερφου του(γιατι αδερφος του ειναι ο Μανος)και του Ρουσσου.
-Το Λουκα πως μπορει κποιος να τον χαρακτηρησει δολοφονο; Ειναι δολοφονος αυτος που σκοτωνει για την αληθινη του αγαπη; Για τον έρωτα της ζωης του; Και δεν σκοτωσε προ μελετης..Ηταν σε ΑΜΥΝΑ.
-Η Νόρα εκανε το μεγαλυτερο λαθος της ζωης της με το Στελιο αλλα ας μην ξεχναμε και τι της εκανε...Καμια γυναικα δεν το αξιζει αυτο..
-Σε σχεση με Ρουσσο,Μανο,Αντιγονη και τα σχετικα χρησιμοποιοω ΣΙΓΟΥΡΑ τον ορο εγκληματιες γιατι ειναι ολοι τους!
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Spamοφύλαξ
Spamοφύλαξ

Θηλυκό Τόπος : Κατερίνη
Ασχολίες : Πολλά και διάφορα..

http://www.twilightsagaforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από dm10811 Παρ Οκτ 07, 2011 4:50 pm

Μολις ανακαλυψα αυτο το τοπικ!!!!
Η παρεα ειναι η βαση αυτης της σειρας και νομιζω οτι οι περισσοτεροι εκτος απο τις επιμερους συμπαθειες βλεπουν τη σειρα για αυτη τη παρεα...Προσωπικα ξεκινησα να τη βλεπω σχεδον τυχαια επειδη εκεινη την ωρα ημουν σπιτι(τη δευτερη χρονια) και μου κεντρισε το ενδιαφερον ο χαρακτηρας της Νορας...Αλλα αργοτερα τη παρεα αυτη την αγαπησα πολυ και ομολογω οτι πλεον ειναι βασικος λογος που βλεπω το σιριαλ!!!!Ακομα και αφου εφυγε ο Μανος μου αρεσει πολυ και χαιρομαι πολυ να τους βλεπω να περνανε ωραιες στιγμες και να ''τρωνε'' τοσο ωραιες τουρτες!!!!! lmao
Κορυφαια σκηνη ο τουρτοπολεμος στη γιορτη του Νικολα!!!!!! cake (αυτο ειναι το πιο ταιριαστο emoticon για τα μυστικα!!! gelio )Ειδικα το ''τωρα ηρθε η ωρα για τη Νορα'' θα το σκεφτομαι παντα και θα πεθαινω στα γελια!!!!! lmao
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας Empty Απ: Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Δημοσίευση από evaki16 Κυρ Οκτ 09, 2011 11:44 am

Αχ η παρέα της Φεγγαρόπετρας... τι θυμήθηκα τώρα???Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας 811901 Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας 811901 Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας 811901
Πόσο μου λείπει αυτη η παρέα...
Λοιπόν αρχικά η παρέα έγινε ξανά παρέα απ'τη στιγμή που γύρισε η Ευα απ΄το Παρίσι... πριν γυρίσει... κανένας δεν έβλεπε κανέναν... (εκτός βέβαια απ΄τα ζευγάρια Λουκάς-Νόρα Ευα-Μάνος και φυσικά Νικόλας-Δάφνη) Ένα τηλέφωνο που και που έκανε η Δάφνη στη Νόρα (και αντιστροφα) ο Μάνος με τον Νικόλα λόγω συγγένειας βλέπονταν αρκετά συχνά... (οχι με φιλικες προθέσεις όμως...) και κάπως έτσι κυλόυσε η ζωή τους... μέχρι να έρθει η Εύα... όταν ήρθε ενώθηκαν όλοι.... μαζί ξανά... ίσως να μην ήταν όλοι μαζί... αλλά βλέπαμε..Νόρα-Δάφνη... ή Εύα-Λουκά.. Νικόλα-Λουκά... ή Νικόλα-Νόρα κλπ και όσο πλησιάζαμε προς το τέλος του α' κύκλου η παρέα ηταν ξανά ένα... Όλοι μαζί... όλοι μαζί όπως παιδιά... βλέπαμε σκηνές τους που δεν θέλαμε να τελειώσουν....
Ο 2ος κύκλος ήταν πιο πολύ της παρέας... οι στιγμες τους έχουν μείνει χαραγμένες στην καρδια μας και στο μυαλό μας... Προσωπικά εγώ τρελαινομουν όταν έβλεπα Νόρα-Ευα-Δάφνη μαζί!!! Απίστευτες!!! Όπως επίσης και οι άντρες της παρέας... να μην τους αδικήσω κιόλας!!! Απλά καταπληκτικοι!!!
Αγαπημένη μου σκηνη η τελευταία που είχαν όλοι μαζί!!! Και οι 6!!! Δεν θα την ξεχάσω ποτέ...!!!
Ε απ΄τον 3ο κύκλο και μετά... κάνω τον ντετέκτιβ!! Ψάχνω την παρέα αλλά παρέα γιοκ!!! Ότι είδαμε είδαμε!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης