Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

+33
Jennifer
Materialgirl
anna90
Pennaki.......!!
jim7
Καρ-Mik
orfeasm
Black rose
annaki
jo8
evanna
nora_oscar
laoura
spy
soso
ebelina2007
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
ioulieta
nora_loukas_love
LYDIA
nikidanis
Ezantakou
Amalia_1297
Izabella29
katie007
Foulitsa
$ofi@ loukakos + nora
xristina79
DESPOINA
loukitsa
Ntinaki1
anastasia20
Clarabelle
37 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap51%Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 51% 
[ 32 ]
Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap29%Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 29% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 63
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Παρ Μαρ 12, 2010 10:26 pm

Δεν θα τη χάλαγε να της χρωστάει ο Μάνος....Ασε που θα τους είχε και στο χέρι!!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από nora_loukas_love Παρ Μαρ 12, 2010 10:28 pm

Foulitsa έγραψε:Δεν θα τη χάλαγε να της χρωστάει ο Μάνος....Ασε που θα τους είχε και στο χέρι!!!!!

Φυσικά και δεν θα τη χάλαγε...αλλά έχει και έναν εγωισμό η Καρταλομάνα...δεν γίνεται να κάνει καλό στον Λύτρα τον ''εχθρό''!!! χαχαχα!!
nora_loukas_love
nora_loukas_love
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Παναθηνα'ι'κός, Μυστικά της Εδέμ (ΦΥΣΙΚΑ!), Πανεπιστήμιο, internet, cinema, θέατρο και πολύ μουσική!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Παρ Μαρ 12, 2010 10:41 pm

Σωστό και αυτό!!!!!!!!Τον έχει και τρελό αχτι!!!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ Παρ Μαρ 12, 2010 11:18 pm

nikidanis έγραψε:70 ώρες μέχρι την Δευτέρα !!!!!!!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.....
Λουκανορικοί όλου του κόσμου ενωθείτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!
runaround runaround

ουτε εγω μπορω να περιμενω runaround
ποτε θα περασουμε αυτες οι ωρες ειπμαε?
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από nora_loukas_love Παρ Μαρ 12, 2010 11:26 pm

ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ έγραψε:
nikidanis έγραψε:70 ώρες μέχρι την Δευτέρα !!!!!!!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.....
Λουκανορικοί όλου του κόσμου ενωθείτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!
runaround runaround

ουτε εγω μπορω να περιμενω runaround
ποτε θα περασουμε αυτες οι ωρες ειπμαε?

Λουκονορικοί όλου του κόσμου δηλώνουμε παρόντες και περιμένουμε αγωνιωδώς την Δευτέρα!!!!!!
Αααααχ τι ωραία!!!! Οι ώρες αυτές Βαλεντίνα νομίζω θα περάσουν βλέποντας συνεχώς επεισόδια με το αγαπημένο μας ζευγάρι!!! Heart2 Heart2 Heart2
nora_loukas_love
nora_loukas_love
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Παναθηνα'ι'κός, Μυστικά της Εδέμ (ΦΥΣΙΚΑ!), Πανεπιστήμιο, internet, cinema, θέατρο και πολύ μουσική!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από ebelina2007 Σαβ Μαρ 13, 2010 12:43 am

ωραιο επεισοδιο την Δευτερα ερχονται τα καλυτερα......
Νομιζω ο Στεφανος θα αγορασει την ΕΔΕΜ.....
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από soso Σαβ Μαρ 13, 2010 4:23 am

Τωρα αξιώθηκα να δω ολόκληρο το επεισόδιο και λέω..

Καταρχήν,ας μαζέψει κάποιος το γλωσσάδικο-τη γραμματέα,που απετόλμησε να πει στην Ευαρα ότι ο" κ.Λυτρας είναι απασχολημενος" και να σταθεί μπροστά στην (συρόμενη) πόρτα..
Λίγο σέβας στη γυναικα που έχει ρίξει τις περισσότερες εργατοώρες εκεί μεσα και κυοφορει και αινιγματικό κουμπαρά ,νομίζω δε θα 'βλαπτε.. (εμείς φταίμε που δεν την απολύσαμε τον Οκτωβρη)

Σημερα ακούστηκαν ενδιαφέροντα πράγματα,ωστόσο..
- Ο Μανος έχει ηθικές αναστολές (Μελίτα έφα)
-Ο Μανος έβαλε λαθος προτεραιότητες σε τούτη τη ζωή,έβαλε πάνω απ' όλους τον έρωτα (Μανος έφα) Snif
-Μόνο η Ευα μπορεί να στηρίξει ψυχολογικά το Μανο (Δαφνη εφα/κι εδώ είναι η έκπληξη)

Δηλαδή,όχι μόνο μου έχουν κρύψει επεισόδια (και παλιότερα τσεκαρισμένο),αλλά μου προβαλλουν ΚΑΙ παραπληνητικά επεισόδια,βασει των οποίων τα παραπάνω είναι αλλοπρόσαλλες και άσχετες μπαρούφες..

Ο Λουκάς (με τον οποίον έχουμε το ίδιο αγαπημενο φαγητό,γεγονός άκρως ενδεικτικό της νοητικής μας συγγενειας-μ εκεινον,όμως, σε ημιάνοια κι εμενα στο πικ) έδειξε απολύτως παρών βασει των άχαρων συνθηκών,όταν έκλαψε με τη Νόρα για την πώληση της Εδεμ..(συμπαρασταση το 'πε,αλλα αυτό ηταν)
Είναι τραγική ειρωνία ότι ο χαρακτηρας που για μενα ενωνει πιο πολύ από καθε άλλον την πολυθρυλητη παρέα, οφείλει να το παίζει αυτή τη μεγαλη στιγμή,ελαφρως αλλού.. Love
(Νταιζουλίννι,σε μισώ)

Ο Στεφανουκος αφού τακτοποίησε τα γυναικόπαιδα και ρίχτηκε στον αγώνα εξόντωσης του μισητού εχθρού,όχι που θα κανε καλό ο Μπέλλος (χαζός και καλό δεν πάνε μαζί), τονισε ότι την Ευα την αγαπά,αλλα δεν ειναι ερωτευμενος μαζί της (την κόβω να παιρνει μεγάλη στεναχωρια,όταν το αντιληφθεί..παίζει να μη φαει για καναμισάωρο)

Η τελευταια σκηνή με συγκίνησε πολύ.. : respect :
Η πιο δυνατή γι απόψε..
(Και δεν του το 'χα του Νικόλα..)

Υγ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ/ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ runaround
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από spy Σαβ Μαρ 13, 2010 7:25 am

Η ερμηνεία της Γεωργόνη ήταν εξαιρετική : respect : και έπεισε απόλυτα ως Δάφνη που βρίσκεται σε μια κατάσταση στην οποία πιέζεται από παντού. Η Δάφνη επιλέγει το δύσκολο δρόμο. Να συγκρουστεί με όλους στηρίζοντας μέχρι τέλος την απόφασή της. Θέλει να εξαντλήσει και την παραμικρή πιθανότητα να σώσει το Μάνο. Δεν είναι εύκολη απόφαση και το έδειξε και όταν της τηλεφώνησε ο δικηγόρος, στη συζήτηση με τα κορίτσια και στη σκηνή με το Μάνο, που για μένα ήταν η πιο δυνατή γιατί ως Δάφνη του είπε 5 πράγματα, αλλά με το βλέμμα της και την ερμηνεία της η Γεωργόνη εννόησε άλλα 100. Σου δίνω την Εδέμ, που εσύ την αγόρασες για να μας την προσφέρεις, που ξέρεις τι σημαίνει για εμάς, αλλά πιστεύω σε εσένα, στο μυαλό σου, στις ικανότητές σου, μπορείς να τα καταφέρεις, προσπάθησε μέχρι το τέλος και μην εγκαταλείψεις, γιατί ξέρεις να πολεμάς-μην πετάξεις την ευκαιρία. Η όλη στάση της είναι ένας μοχλός πίεσης για το Μάνο με τις καλύτερες προθέσεις και με αλήθεια.
Από την άλλη ο Γιαννακόπουλος ως Νικόλας που βρίσκεται στην κατάσταση που βρίσκεται σεναριακά δεν με έπεισε ούτε δευτερόλεπτο και ειδικά στην τελευταία σκηνή ήταν εντελώα αποστασιοποιημένος.
Επαναλαμβάνω πως θεωρώ λάθος της Δάφνης να μην συζητήσει μαζί του την απόφασή της, αλλά έχει δίκιο η Δάφνη στο ότι ο Νικόλας επιλέγει τον εύκολο τρόπο. Και πέρυσι και φέτος έχω δει άπειρες φορές το Νικόλα να ανοίγει την πόρτα και να φεύγει. Η όλη του συμπεριφορά χθες μόνο αντρίκια δεν ήταν. Εξαφανίστηκε, γιατί ήθελε να ανησυχήσει η Δάφνη, πηγαίνει σπίτι και κάνει το ίδιο για το οποίο κατηγορεί τη Δάφνη, τής ανακοινώνει την απόφαση του να χωρίσει και έρχομαι σε ό,τι πιο άθλιο είδα χθες: να πέφτει πάνω της δύο φορές και δε νομίζω να μην έβλεπε μπροστά του μια γυναίκα δύο μέτρα. Αυτή του η κίνηση είχε το σκοπό της και προσωπικά μου έδειξε πολλά-θα προτιμούσα βέβαια να έδειχνε κάποια στιγμή και στη Δάφνη. Η Δάφνη επέλεξε δύο φορές, ενώ ο Μάνος ήταν σε δύσκολη θέση να μην του δώσει τη χαριστική βολή, σε αντίθεση με το Νικόλα που επιλέγει να γονατίσει τη Δάφνη. Και αν αυτός δεν είναι εγωισμός, τί είναι;
Επίσης, χθες ο Μάνος απάντησε γιατί δεν εγκαταλείπει το καράβι που βουλιάζει και του δίνω απόλυτο δίκιο-μπορεί ο Ρούσσος να του έδωσε χρήματα και την πρώτη ώθηση, αλλά από εκεί και πέρα ο Μάνος πήρε την κατάσταση πάνω του. Αυτό θα έκανε και ο κάθε ένας που θα έβλεπε το δημιούργημα του να γκρεμίζεται-θα το πάλευε. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν έκανε λάθη και δεν ευθύνεται για την πτώχευση του ομίλου.
spy
spy
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από laoura Σαβ Μαρ 13, 2010 10:13 am

Αυτό που κρατάω από το χθεσινό επεισόδιο είναι η Γεωργόνη που πραγματικά δίνει ρέστα και αποδεικνύει ότι μπορεί άνετα να παρει επεισόδιο πάνω της και θα σταθώ σε δύο σκηνές.
Δάφνη-Νικόλας και Δάφνη-Μάνος. Η Γεωργόνη ερμηνευτικά τις απογείωσε τις σκηνές. Τώρα σχετικά με το περιεχόμενο: θεωρώ τη συμπεριφορά του Νικόλα εντελώς γυναικουλίστικη. Την αφήνει να ανησυχεί ως τι; Ως τιμωρία να υποθέσω; Και όταν έρχεται δεν έχει ούτε τα κότσια να της ανακοινώσει την απόφασή του και το πηγαίνει μέσω Λαμίας. Ήρθα να πάρω τα ρούχα μου. Και η Γεωργόνη απέδωσε εξαιρετικά τον πανικό που αρχίζει να αισθάνεται η Δάφνη όταν τον ρωτάει χωρίζουμε και είναι η στιγμή που είναι σχεδόν σίγουρη ότι θα το ακούσει και ταυτόχρονα εύχεται να είναι η μόνη λέξη που δεν θα ακούσει, όχι γιατί φοβάται τη λέξη, αλλά την κατάσταση και ξέρει ότι δεν το αξίζει ούτε ως κατάσταση ούτε ως συμπεριφορά. Και όταν του είπε ότι τον θέλει δίπλα της και μετά που σάστησε όταν είδε τον δικηγόρο. ΑΨΟΓΗ. Και φυσικά πως να μην σταθώ σε αυτό που έγραψε και η spy: στην ανεκδιήγητη αντίδραση του Νικόλα να περάσει δύο φορές σπρώχνοντάς την. Γιατί σημασία δεν έχει αν ο άλλος σε χαστουκίσει, σε σπρώξει, σε φτύσει, αλλά τι θέλει να δηλώσει με αυτό. Ότι δεν σε υπολογίζω; Ότι δεν σε βλέπω; Ότι είσαι μπροστά μου και όμως για μένα δεν είσαι; Ότι είμαι τσάμπα μάγκας; Και επιλέγεις τη στιγμή που η γυναίκα σου είναι σε μια δύσκολη κατάσταση να της ανακοινώσεις ότι εσύ παίρνεις τα κουβαδάκια σου και πηγαίνεις σε άλλη παραλία. Συγγνώμη, αλλά αυτό δείχνει ότι δεν την εκτιμάς ως άνθρωπο πρώτα από όλα.
Για τη σκηνή Δάφνης-Μάνου, πάλι θα συμφωνήσω με τη spy, ότι η Γεωργόνη είπε 5 και εννόησε 100 ως Δάφνη κι αν δεν είναι αυτό ταλέντο τότε τί είναι; Η επιμονή της στο Μάνο δείχνει ότι και τον πιστεύει και τον αγαπάει και του δηλώνει να μη χάσει και αυτή την ευκαιρία, όπως και τις υπόλοιπες γιατί όντως είναι Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ. Και ο Μάνος αυτό θέλει να ακούσει, έναν άνθρωπο να του πει πιστεύω σε εσένα και φθάσε ως το τέλος. Προηγήθηκε και η σκηνή που η Μελίτα της ανέφερε ότι ο Μάνος έκλαιγε όλο το βράδυ και την πείσμωσε ακόμη περισσότερο τη Δάφνη. Όπως έσωσε ο Μάνος τη Δάφνη δύο φορές το ίδιο θα κάνει και εκείνη. Θα ξέρει ότι προσπάθησε.

laoura


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από nora_oscar Σαβ Μαρ 13, 2010 10:52 am

ΓΕΝΙΚΑ:ΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΡΙΝ ΞΚΙΝΗΣΕΙ Ο ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΚΥΚΛΟΣ "ΜΥΣΤΙΚΩΝ".ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΥΠΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΘΑ ΜΑΣ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΜΠΕΛΑΔΕΣ....Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΔΙΑΘΗΚΗΣ? ΠΟΙΑΣ ΔΙΑΘΗΚΗΣ? ΤΙ ΑΛΛΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Η ΑΝΤΙΓΟΝΑΡΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΤΗΣ? ΟΛΟΙ ΘΑ ΘΕΩΡΗΘΟΥΝ ΥΠΟΠΤΟΙ ΛΕΕΙ Η ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΦΩΝΟ ΤΥ ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ. ΑΝ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΓΟΝΑΡΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ. ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ Ο ΦΟΝΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟΣ....
ΔΑΦΝΗ ΝΙΚΟΛΑΣ: ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΤΑ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Ο ΜΑΝΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟΥ....
ΣΤΕΦΑΝΟΣ: ΤΕΛΕΙΟΣ! ΤΑ ΧΩΝΕΙ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΤΑΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ...!ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΟΙ ΣΚΗΝΕΣ "ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΑΡΑΤΑΣ ΡΕ ΜΑΝΑ"! ΡΕ ΣΤΕΦΑΝΕ ΠΕΤΑ ΤΗΝ ΕΞΩ. ΝΟΙΚΙΑΣΕ ΤΗΣ ΜΙΑ ΓΚΑΡΣΟΝΙΕΡΙΤΣΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ!
ΜΕΛΙΤΑ-ΜΑΝΟΣ. ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ. ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΣΚΗΝΗ ΠΟΛΥ....
ΚΑΙ Η ΕΥΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣΑΕΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ...ΣΑΝ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΩ ΤΗΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ...
ΝΟΡΑ ΛΟΥΚΑΣ ΑΠΛΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟ "ΜΟΙΡΑΙΟ"...
nora_oscar
nora_oscar
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από evanna Σαβ Μαρ 13, 2010 11:14 am

Λιγα πραγματα και απο εμενα για το χτεσινο καλο επεισοδιο!
Πρωτον ακουσα καλα?...Ειπε η Μελιτα οτι τωρα πια ξερει πως βγαινουν τα λεφτα!?Ε,θα τρελαθω,θα πηδηχτω απο το παραθυρο! wall

Δευτερον παιζει να ειμαι η μονη εδω μεσα που συμπαθει το Λιακουρα!Χιχι!

Τριτον συγκινηθηκα παρα πολυ με τη σκηνη Λουκα-Νορας που κλαιγανε μαζι και με τη σκηνη Μανου-Μαριλιας που ηταν απο τις ωραιοτερες συζητησεις τους για μενα! Snif Σε ολους : respect :

Τεταρτον γελασα πολυ με το ''παρκαρισμα'' του Λουκα στην Αμαλιτσα!Φοβερη σκηνη οι δυο τους gelio

Πεμπτον συγχυστηκα απιστευτα με την Αντιγονη!Θελω να την πνιξω με αυτα που λεει δεν μπορω αλλο! Tsanties Καλα εκανε το Ευακι και της τα εχωσε!
Επισης με τη Δαφνη που ενω κατανοω τις προθεσεις της και τη βοηθεια που θελει να δωσει στον αδερφο της απο την αλλη εχει τοσο πεισμωσει που δεν καταλαιβαινει αυτο που της λενε ολοι-ακομα και ο Μανος- οτι η κινηση της ειναι εντελως λανθασμενη!Η Γεωργονη παντως ηταν εξαιρετικη! : respect :

Κατα τ'αλλα η Ευα υποτιθεται οτι πηγε στο Μανο να του συμπαρασταθει γιατι ηταν που ηταν κομματια εκεινη τον αποτελειωσε!Οπως και να εχει ηταν ωραια σκηνη!
Στη συνατηση Αντιγονης-Χατζηπτωμα(οσονουπω) το μονο που μαθαμε ειναι οτι ο δευτερος ειναι μαρτυρας σε καποια διαθηκη,μαλλον του Λαζαριδη!

Τελος δεν δεχομαι να ξανακουσω απο κανεναν τους οτι ο Μανος τους διωχνει απο την ''Εδεμ''!Αν ειναι δυνατον,λες και τους το ζητησε!Αυτο ειναι καθαρα πρωτοβουλια της Δαφνης και το κριμα στο λαιμο της!

Αυτα και ανυπομονω για τη Δευτερα για να ξεκινησει η δραση με τη δολοφονια του Χατζητετοιου και κυριως για Νορα-Λουκα! : jump :
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από jo8 Σαβ Μαρ 13, 2010 11:30 am

Ναι, ο Στέφανος θα αγοράσει την Εδέμ....

Είτε το κάνει για την Μελίτα είτε για την Εύα αυτός σώζει τον Μάνο για ακόμη μία φορά...

Αυτό με την διαθήκη δεν το πολυκατάλαβα... Σε ποιον τα αφήνει:?::?:
Και κυρίος ποιανού είναι η διαθηκη........

jo8

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Μαρ 13, 2010 12:07 pm


Aς σχολιάσω κι εγώ...

Τα επεισόδια της γομολάστιχας συνεχίζονται....

Πριν απο μια βδομάδα διαγράψαμε όσα ξέραμε για τη σχέση της Νόρας με το Στέλιο. Τώρα ήρθε η ώρα να διαγράψουμε όσα ξέρουμε για το παρελθόν του Μάνου. Μας είπαν ούτε λίγο ούτε πολύ οτι ο Μάνος έκανε όσα έκανε επειδή ερωτεύτηκε την Εύα εκτός ορίων. Καλό και σύντομο. Την έβγαλε τρελή όταν έκοψε τις φλέβες της επειδή ήταν ερωτευμένος, την άδειαζε για την κατσαρή κυρία που δεν είχε ούτε μια κουβέντα να του πει χθες για να τον κρατήσει όρθιο επειδή την ερωτεύτηκε, την ξεπούλησε την βραδυά πριν το γάμο επίσης επειδή ο έρωτάς του ήταν απέραντος, σκότωνε παιδιά γι αυτήν και μόνο, και γω απόμεινα να ψάχνω πόσα επεισόδια έχω χάσει που νόμιζα η ηλίθια οτι τα είχα παρακολουθήσει όλα.

Μάθαμε ακόμη οτι ο αξιότιμος κύριος Ρούσσος δεν χρειάζεται να πληρώσει για κάτι, επειδή την ίδια ακριβώς κατσαρή κυρία την ερωτεύτηκε ο απόλυτος λαπάς που ήρθε ως εκδικητής αλλά αποφάσισε οτι δεν είναι και τόσο σπουδαίο το γεγονός οτι επίσης με ευθύνη του Ρούσσου πέθαναν κάτι παιδάκια, οτι δεν είναι και τόσο σοβαρό το ρίξιμο που έκανε στον πατέρα του, γιατί εξιλεώθηκε που γέννησε την κυρία που τον βοηθάει στο σφουγγάρισμα. Κοίτα να δεις που πίστευα οτι αν ο Μάνος είναι κατά το 1/4 υπεύθυνος και ο γερο Λύτρας επισης κατά το 1/4 ο Ρούσσος είναι υπεύθυνος κατά το ήμισυ μια και συνεργάστηκε και στο παλιό και το πρόσφατο ρίξιμο της οικογένειας Λαζαρίδη.

Το επόμενο καταπληκτικό του επεισοδίου ήταν ο τρόπος που Ηλίας και Δάφνη σπρώχνουν την Εύα να βγάλει για άλλη μια φορά τα κάστανα απ τη φωτιά. Αφού πρώτα παρακολούθησα αυτούς τους δύο -και όχι μόνο- να παλεύουν μια ολόκληρη σεζόν να απομακρύνουν το αγοράκι τους απ την καταστροφή που ακούει στο όνομα Εύα, ξαφνικά της ζητούν να πάει δίπλα του, να διαλύσει για άλλη μια φορά τη ζωή της για να του σταθεί. Μάλλον κάτι δεν έχω καταλάβει. Ή η Εύα είναι ο βράχος που πάνω του στηρίζεται η ύπαρξη του Μάνου ή είναι ο βάλτος που τον καταπίνει, και τα δύο δεν γίνεται.

Ευτυχώς απ αυτή τη λαίλαπα των διαγραφών κατάφερε μέχρι στιγμής να ξεφύγει η σχέση του Λουκά και της Νόρας που εξακολουθεί να είναι το μοναδικό σταθερό και με συνέχεια κομάτι της σειράς. Σκηνές απείρου κάλλους με τον αμνησιακό σε μεγάλα κέφια να ταλαιπωρεί Νταίζη και Αμαλία, πρόσφεραν απλόχερα γέλιο. Σκηνές τρυφερότητας ανάμεσα στο ζευγαράκι έδωσαν με τέλειο τρόπο τον πόνο για το χαμό της Εδέμ.

Νομίζω οτι η απώλεια της έκτασης της κατασκήνωσης είναι χτύπημα για όλους ανεξαιρέτως. Προσπαθώ να καταλάβω τους λόγους που οδηγούν τη Δάφνη σ αυτή την ενέργεια. Σίγουρα ο ένας λόγος είναι για να βοηθήσει το Μάνο να ξελασπώσει, σίγουρα ο άλλος είναι για να αισθανθεί εκείνη καλά και χθες έγινε ξεκάθαρο, ίσως ακόμη να προσπαθεί να πιέσει το Μάνο να μην εγκαταλείψει. Ότι κι αν την οδηγεί πάντως την πάει στο λάθος δρόμο. Και τα χρήματα δεν είναι αρκετά, και το Μάνο τον σπρώχνει να μείνει γατζωμένος στον όμιλο.

Η Εύα πήγε στο γραφείο του Μάνου και νομίζω οτι έκανε ακριβώς αυτό που έπρεπε. Δεν τον χάιδεψε και δεν του είπε λογάκια συμπόνιας. Αν το έκανε το μόνο που θα κατάφερνε θα ήταν να τον οδηγήσει στην αυτολύπηση. Απλά του είπε οτι αν θέλει μπορεί να καταφέρει να κάνει μια καινούρια αρχή και του έδειξε που ήταν το λάθος που τον οδήγησε στην καταστροφή. Πέταξε τη μπάλα στο δικό του γήπεδο και καλά έκανε.

Η Αντιγόνη συναντά τον Χατζηβασιλείου και από δω και μπρος νομίζω οτι τα δικά της μυστικά θα δρομολογήσουν τις εξελίξεις. Περιμένω να δω τι στην ευχή γράφει αυτή η διαθήκη και πόσο μπορεί να μπλέκεται η παρέα ή η Εύα μ αυτή. Αυτά όμως από βδομάδα.

Ξεχώρισα τρείς σκηνές απ το χθεσινό επεισόδιο.
1. Τη σκηνή Μάνου και Μαρίλιας, άμεση συναισθηματική ουσιώδης και καλοπαιγμένη.: respect :
2. Τη σκηνή Λουκά και Αμαλίας σπαρταριστή και καλοπαιγμένη επίσης.: respect :
3. Το εκπληκτικό κλείσιμο του επεισοδίου που νομίζω τα πήρε όλα με το Νικόλα να λέει στο Λουκά ''η Εδέμ πουλήθηκε φίλε και γω με τη Δάφνη χωρίζουμε''. Η καλύτερη μέχρι τώρα σκηνή του Γιαννακόπουλου στη σειρά.: respect : : respect :

Τη Δευτέρα έρχονται τα καλύτερα με την ολοκλήρωση της σχέσης του Λουκά με τη Νόρα που επιτέλους αποφάσισαν οτι δεν τραβάει άλλη καθυστέρηση.runaround

Σε αναμονή λοιπόν.......
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Σαβ Μαρ 13, 2010 12:14 pm

Ας σχολιάσω και εγώ με τη σειρά μου..

Για μένα πολύ καλό το επεισόδιο και νομίζω πως τα καλύτερα έρχονται (απο άποψη εξελίξεων)..
Αυτό που με χαροποιεί ιδιαίτερα είναι οτι η σειρά ξαναφέρνει στο προσκήνιο την Παρέα της Φεγγαρόπετρας, οι οποίοι άλλωστε είναι και οι πρωταγωνιστές μας Cheer


Θα ξεκινήσω και σήμερα με τη Δάφνη και τον Νικόλα..
Η Δάφνη συνεχίζει να είναι απόλυτη και ξεροκέφαλη (οικογενιακό χούϊ), δε καταλαβάινω τον λόγο που έχει μουλαρώσει τόσο πολύ και δεν ακούει ΚΑΝΕΝΑΝ.. Άν αυτά τα λεφτά κατάφερναν να ξελασπώσουν τον Μάνο, καλώς να επιμένει τόσο αλλά απο τη στιγμή που γνωρίζει οτι πάνε χαμένα τόσα χρήματα, ποιός ο λόγος?
Η Δάφνη στη συζητησή της με τον Μάνο, του είπε να φροντήσει να μην χαθούν ούτε τα λεφτά ούτε και "εκείνη".. Απο τη μία αυτό θα δώσει ένα κίνητρο στον Μάνο για να μή αφήσει αυτά τα λεφτά ανεκμετάλευτα.. Απο την άλλη όμως, για άλλη μιά φορά η Δάφνη (βάζοντας σε ρίσκο την οικογενιακή της ευτυχία), κακομαθαίνει τον αδελφό της σαν να του λέει "ότι και να κάνεις, όσο και να σου φωνάζω, θα είμαι δίπλα σου"..
Όσο για τον Νικόλα, φαίνεται να τα έχει πάρει πολύ άσχημα και έχει δίκιο.. Στην τελευταία σκηνή, στο δηκηγορικό γραφείο, με συγκίνησε πολύ, μπορεί να έχει κάνει τα λάθη που έχει κάνει στο παρελθόν αλλά φαίνεται οτι πονάει για τη Δάφνη και για τη ζωή που αφήνουνε πίσω τους Snif


Η Μελίτα λέγει και αντιλέγει.. Τη μία λέει οτι έχει τον πόνο της για τον Στέφανο, ο Μάνος δε τη νοιάζει και απο την άλλη λέει οτι πονάει για τον Μάνο.. Επίσης είπε στον Μάνο οτι το σπίτι στο οποίο μένει δε είναι αγορασμένο με το δικό του ιδρώτα.. Εγώ να το δεχτώ αυτό αλλά να σημειώσω οτι ούτε τα σπίτια και τα εξοχικά του πατέρα της είναι αγορασμένα με ιδρώτα wall
Κατά τα άλλα η Μελίτα είπε και σωστές κουβέντες στον Μάνο, όπως οτι πρέπει να ρίξει τον εγωϊσμό του..


Ο Μάνος φαίνεται να αρχίζει να συνειδητοποιεί τα λάθη του (εύχομαι) αλλά το έχω πεί και παλιότερα, στα λόγια καλός είναι και τον παραδέχομαι.. Μένει να δούμε στην πράξη την υποτιθέμενη αλλαγή του..
Μου άρεσε πάντως η συζητησή του με τη Μαρίλια, η οποία του είπε ΜΕΓΑΛΗ κουβέντα "τα παιδιά δε χρειάζονται πεντάστερο ξενοδοχείο, βολεύονται και σε μιά σκηνή αρκεί να υπάρχει καλή διάθεση"..΄Μήπως η Μαρίλια να αναλάμβαινε την ανατροφή του πατέρα της? (απο τον Λουκά είναι κλεμμένο αυτό gelio ) Μιλάει πιο ώριμα και κατασταλλαγμένα απο τον Μάνο..


Η Εύα στο χθεσινό επεισόδιο ήταν πιο δραστήρια και ετοιμόλογη απο ποτέ.. Μου άρεσε απίστευτα που ξενύχτησε με την φίλη της για τον πόνο της φίλης της.. Μου άρεσε που αντιμετώπισε ψύχραιμα και χαμογελαστά τον Ηλία (δεν είναι και εύκολο)..
Μου άρεσε ο τρόπος που μίλησε στον Μάνο και ΟΛΑ όσα του είπε : respect :
Μου άρεσε που δεν κόλωσε με τη πεθερούλα και της είπε ακριβώς αυτά που έπρεπε με το σωστό ύφος και με ηρεμία..
Μου άρεσε που ξεκαθάρησε στον Στέφανο οτι μόνο σε εκείνον θα δίνει λογαριασμό και σε κανέναν άλλον..
Γενικά απότι καταλάβατε χθές η Εύα ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ..


Και τώρα που λέμε για την Αντιγόνη, αρχίζει και βγάζει ένα ένα τα μαχαίρια της.. Προς το παρόν δεν ¨κυνδυνεύει" η Εύα λόγω του μωρού που περιμένει και λόγω του Στέφανου, ο οποίος την υποστηρίζει μπροστά στη μάνα του.. Αλλά στο μέλλον έχω την εντύπωση οτι αυτή η υποτιθέμενη αγάπη της Αντιγόνης προς την Εύα θα αποδειχτεί οτι μόνο αγάπη δεν ήταν maaaad

Ο Στέφανος απο την άλλη, μου αρέσει που υπερασπίζεται τη Εύα και που την αγαπάει.. Είπε όμως στον Ρούσσο οτι είναι ερωτευμένος με την Μελίτα αλλά δεν θα αφήσει τον Μάνο να διεκδικήσει την Εύα (εμένα αυτά τα δύο γιατί δε μου κολλάνε, με άλλη είμαι ερωτευμένος και άλλη ζηλεύω?) emmm


Τώρα η σειρά του Μπέλλου.. Παρόλο που είμαι πορωμένη με την Νόρα, δε μου αρέσει μερικές φορές ο τρόπος που μιλάει στον Μήτσο αλλά και αυτός ο Δημήτριος πιά είναι δυνατόν να είναι τρελά ερωτευμένος (σύμφωνα με τα λεγόμενα του) και να πιστεύει οτι η Νόρα κοιμάται με τον άνδρα της κολλητής της? Συγγνώμη κι όλας αλλά τις τραβούσε ο οργανισμός του τις φωνές της Νόρας.. Την πρόσβαλλε κανονικά : curse :
Δε νομίζω όμως να είναι τόσο στόκος ο συγκεκριμένος κύριος, κρύβει νομίζω πολλά που δε θα μας αρέσουν και τόσο..

Το Νταιζουλίνι πάντως δεν άντεξε και φόρτωσε τον Λουκά στη Αμαλία, η οποία αναγκάστηκε να του φτιάξει τιγανιτές πατάτες και μύριζε ολόκληρη.. Πολύ καλή η σκηνή τους πάντως, με απίστευτες ατάκες και απο τους δυο : respect :


Πάμε τώρα στη κοκκινομάλλα και το μελαχρινάκι (κοινώς Νόρα-Λουκάς)..
Αναρωτιέμαι πόσο ακόμα μπορώ να τους λατρέψω, είναι μοναδικοί και έχουν σπάνια χημεία
Η σκηνή που έκλαιγαν μαζί με συγκίνησε πολύ, με πήραν και εμένα τα ζουμιά για την μικρή τους Εδέμ..
Δεν έχω να πώ πολλά γιαυτούς, όλα τη Δευτέρα θα τα πώ (εκεί να δείς ανάλυση Katsaro Ypothet'aki )
Το μόνο που έχω να πώ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ


Ανυπομονώ να έρθει η Δευτέρα για ευνόητους λόγους..
Η σειρά πάντως πήρε τα πάνω της, η δολοφονία του Χατζηβασιλείου, ο "κρυφός" αγοραστής της "Εδεμοταβέρνας" και η ευχάριστη εξέλιξη στη σχέση Νόρα-Λουκάς, είναι τα κίνητρα για να ανυπομονούμε για τα επόμενα επεισόδια..
Οι σεναριογράφοι μας έχουν βάλει στο τρυπάκι να αναρωτιόμαστε ποιός είναι ο δολοφόνος, ο αγοραστής κ.τ.λ. και αυτό είναι υπέρ τους..

Αυτά απο μένα.. Τα υπόλοιπα τη Δευτέρα (πόσες ώρες είπαμε οτι έμειναν?):
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Σαβ Μαρ 13, 2010 1:07 pm

Clarabelle έγραψε:

Το επόμενο καταπληκτικό του επεισοδίου ήταν ο τρόπος που Ηλίας και Δάφνη σπρώχνουν την Εύα να βγάλει για άλλη μια φορά τα κάστανα απ τη φωτιά. Αφού πρώτα παρακολούθησα αυτούς τους δύο -και όχι μόνο- να παλεύουν μια ολόκληρη σεζόν να απομακρύνουν το αγοράκι τους απ την καταστροφή που ακούει στο όνομα Εύα, ξαφνικά της ζητούν να πάει δίπλα του, να διαλύσει για άλλη μια φορά τη ζωή της για να του σταθεί. Μάλλον κάτι δεν έχω καταλάβει. Ή η Εύα είναι ο βράχος που πάνω του στηρίζεται η ύπαρξη του Μάνου ή είναι ο βάλτος που τον καταπίνει, και τα δύο δεν γίνεται.



Είναι ένα κομμάτι που ήθελα και ξέχασα να σχολιάσω αλλά μόλις διάβασα τον σχολιασμό σου είδα οτι με κάλυψες..
Συμφωνώ απόλυτα : respect :
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από annaki Σαβ Μαρ 13, 2010 1:38 pm

Προτείνω ταμπελίτσα 'Προσοχή Ηλίας' έξω απ' το ατελιέ, να είναι ενήμερος ο κόσμος περί εράνου για την εκστρατεία διάσωσης του προστατευόμενου είδους Μάνος-Μάνος, να φυλάγεται! Με τίποτα δε παίζεται πια! Σε λίγο θα ζητήσει επιδότηση μέχρι κι απ' την κομισιόν προκειμένω να ξεχρεώσει το μονάκριβό του! Αν αυτοί που μας κυβερνάνε επεδείκνυαν τον ίδιο ζήλο, δε θα 'χαμε φτάσει σ' αυτό το σημείο σαν κράτος!

Εκτός από απίστευτη διορατικότητα έχει και πειθώ πάντως ο άτιμος! Ενώ αρχικά η Εύα ήταν λίγο «Δε μας... κι εσύ κι οι δυο σου απόγονοι που - αν δεν ήμουν ήδη έγγειος - θα με είχατε γκαστρώσει οικογενειακώς!», τελικά τη κατάφερε να το κάνει το ψυχικό και να του σταθεί του φαλιρισμένου! Αναφορικά με το μπινελίκωμα εν είδει συμπαράστασης - επειδή παρατήρησα ότι σε πολλούς φάνηκε κάπως αψυχολόγητο - τολμώ να πω ότι κι εγώ κάπως έτσι θα του τα 'λεγα! Στη τελική, να τον συνεφέρει πήγε, όχι να κλάψουνε μαζί το μακαρίτη!

Κι η τέως κα Λύτρα προσπάθησε ομοίως! Για να καταλάβω όμως, μόλις άκουσε «Θεέ μου, τί έκανα!» σκέφτηκε «Εντάξει, στο Θεό απευθύνεται, μη του χαλάσω τη μυσταγωγία!», έκανε μεταβολή και τον άφησε να μουλιάσει όλη νύχτα; wall Κι εγώ το ζώον ήλπιζα σε συνέχεια τρυφερής σκηνής! Όχι ότι την αδικώ τελείως πάντως, υπερίσχυσε το ένστικτο της αυτοσυντήρησης: Σου λέει «Για τέτοια είμαστε τώρα; Δε φτάνει που 'χω γίνει μούσκεμα απ' το φτύσιμο του ενός απόλυτου, να γίνω κι απ' το μυξόκλαμα του άλλου; Και το wet look είναι πλέον passé!». slap

Προσκυνώ Λουκονορική Τιτανομέγιστη με τα τσιπσάκια της! : respect : Ψυχούλα είναι μωρέ όμως με το Λουκάκο! Είδατε για να έχει παιδί μειωμένης αντίληψης, πόσο ευαισθητοποιημένη είναι με όλα τα παιδάκια σε ανάλογη κατάσταση;

Εύα πιπέρι! :Banned: Κατανοώ τις ψυχολογικές σου μεταπτώσεις λόγω εγκυμοσύνης αλλά παραδειγματίσου λίγο κι απ' τη πεθερά και προσπάθησε να συγκρατήσεις τα νεύρα σου! Κι αυτή στα πρόθυρα της παράνοιας είναι - μη σου πω απολαμβάνει ένα σύντομο διάλειμμα μέχρι να ξαναμουγκαθεί - αλλά είδες πώς σε υποδέχθηκε με το χαμόγελο της Τζοκόντα στα χείλη!

Εν αντιθέσει με τελευταία σκηνή που έλιωσα, Love! εγώ είμαι η μόνη αναίσθητη που βρήκα σκηνή Λουκά-Νόρας άκρως χιουμοριστική; gelio Παραθέτω τμήμα αυτούσιο:

Ν: Λουκά κλαις; Λουκά μου θυμήθηκες;
Λ: Όχι, βλέπω εσένα που κλαις και συγκινούμαι!
Ν: Κλαις για συμπαράσταση;
Λ: Ναι γιατί σ' αγαπάω κιόλας ατιμούλικο κι επηρεάζομαι!
Ν: Όλοι σε χρειαζόμαστε τώρα.
Λ: Εδώ είμαι εγώ. Τί μπορώ να κάνω πες μου!
Ν: Τίποτα!
Λ: Τότε δε με χρειάζεστε!
Ν: Άστο, άστο..

Κατά τα λοιπά, τα αναμενόμενα. Το διαζύγιο δρομολογείται, ο ένας άχρηστος περιφέρει το χαμένο του κορμί σ' όλο του το σόι αναζητώντας εξιλέωση, ο άλλος άχρηστος μάλλον αποφάσισε ν' αγοράσει τη ταβέρνα ως ελάχιστη ένδειξη ευγνωμοσύνης που σκαπούλαρε το τουλούμιασμα...

Πάλι καλό. 53 ώρες, 21 λεπτά και 14 δευτερόλεπτα ως το επόμενο...

ΥΓ: Άσχετο αλλά τα σέβη μου για το νέο background του forum, όποιου έμπνευση κι αν ήταν! Congrats Δε μπαίνω πια στα επιμέρους topics, κάθομαι και χαζεύω τους υπέρτιτλους! Το «Σ' αγαπάω πάρα πολύ.. Είσαι η φίλη μου, η αδερφή μου, η οικογένειά μου!» πότε της το 'πε;;

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Black rose Σαβ Μαρ 13, 2010 1:45 pm

Να σχολιάσω κι εγώ...

Χαίρομαι βλέποντας τον Μάνο να συνειδητοποιεί όλα του τα λάθη.Ελπίζω να μην είναι επιφανειακό και όντως να πιστεύει όσα λέει...

Λυπάμαι βλέποντας την Δάφνη και τον Νικόλα να χωρίζουν. Ένα ζευγάρι δεν μπορεί να στεριώσει σ'αυτή τη σειρά??!!
Πάντως με νευριάζει η Δάφνη όταν της μιλάνε και δεν καταλαβαίνει τι της λένε.

Εκνευρίζομαι με την πίεση του κυρ-Ηλία.Μην την πετύχει πουθενά την Εύα ν'αρχίσει...

Ξεσπώ σε γέλια με το που βλέπω τη σκηνή Αμαλίας-Λουκά. Συνάντηση κορυφής!
-Κυρία Αμαλία να έρχομαι καθε μέρα να μου μαγειρεύετε?
-Εδώ δεν μαγειρεύω στον άντρα μου θα μαγειρέψω σε σένα παιδί μου?

Ευχαριστιέμαι να βλέπω την Ευάρα να τα ρίχνει στην κυρία Καρτάλη! Άστο κόρακα πια!

Συγκινούμαι με τη σκηνή Μάνου-Μαρίλιας και το κλάμα Λουκά Νόρας για την εδέμ.

Ικανοποιούμαι Βλέποντας τη σχέση Λουκάκου-Νόρας να προχωράει.
Black rose
Black rose
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Aθήνα -7-

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Σαβ Μαρ 13, 2010 1:47 pm

annaki έγραψε:

ΥΓ: Άσχετο αλλά τα σέβη μου για το νέο background του forum, όποιου έμπνευση κι αν ήταν! Congrats Δε μπαίνω πια στα επιμέρους topics, κάθομαι και χαζεύω τους υπέρτιτλους! Το «Σ' αγαπάω πάρα πολύ.. Είσαι η φίλη μου, η αδερφή μου, η οικογένειά μου!» πότε της το 'πε;;


Όντως τα λόγια είναι καταπληκτικά και (ξανα)συγχαρητήρια στα κορίτσια : respect :
Τη συγκεκριμένη κουβέντα που ανέφερες όμως, αν θυμάμαι καλά ο Λουκάς της το είχε πεί στο επεισόδιο 216, εκεί που τη φίλησε στο μέτωπο τόσο τρυφερά Love!
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από annaki Σαβ Μαρ 13, 2010 1:50 pm

Ezi_loukno έγραψε:
annaki έγραψε:

ΥΓ: Άσχετο αλλά τα σέβη μου για το νέο background του forum, όποιου έμπνευση κι αν ήταν! Congrats Δε μπαίνω πια στα επιμέρους topics, κάθομαι και χαζεύω τους υπέρτιτλους! Το «Σ' αγαπάω πάρα πολύ.. Είσαι η φίλη μου, η αδερφή μου, η οικογένειά μου!» πότε της το 'πε;;


Όντως τα λόγια είναι καταπληκτικά και (ξανα)συγχαρητήρια στα κορίτσια : respect :
Τη συγκεκριμένη κουβέντα που ανέφερες όμως, αν θυμάμαι καλά ο Λουκάς της το είχε πεί στο επεισόδιο 216, εκεί που τη φίλησε στο μέτωπο τόσο τρυφερά Love!

Πώς ξέχασα η επαίσχυντη τέτοια σκηνή! Ευχαριστώ!

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Σαβ Μαρ 13, 2010 2:22 pm

[quote="Clarabelle"][color=indigo][b][size=16][font=Georgia]
Aς σχολιάσω κι εγώ...

Τα επεισόδια της γομολάστιχας συνεχίζονται....

Πριν απο μια βδομάδα διαγράψαμε όσα ξέραμε για τη σχέση της Νόρας με το Στέλιο. Τώρα ήρθε η ώρα να διαγράψουμε όσα ξέρουμε για το παρελθόν του Μάνου. Μας είπαν ούτε λίγο ούτε πολύ οτι ο Μάνος έκανε όσα έκανε επειδή ερωτεύτηκε την Εύα εκτός ορίων. Καλό και σύντομο. Την έβγαλε τρελή όταν έκοψε τις φλέβες της επειδή ήταν ερωτευμένος, την άδειαζε για την κατσαρή κυρία που δεν είχε ούτε μια κουβέντα να του πει χθες για να τον κρατήσει όρθιο επειδή την ερωτεύτηκε, την ξεπούλησε την βραδυά πριν το γάμο επίσης επειδή ο έρωτάς του ήταν απέραντος, σκότωνε παιδιά γι αυτήν και μόνο, και γω απόμεινα να ψάχνω πόσα επεισόδια έχω χάσει που νόμιζα η ηλίθια οτι τα είχα παρακολουθήσει όλα.[quote]

Αυτό έχει αρχίσει και μένα και με εκνευρίζει...Έχουμε φτιάξει τον κάθε ήρωα στο μυαλό μας σύμφωνα με τον τρόπο που μας τον έχουν παρουσιάσει και φέτος για διευκολυνθεί η πλοκή και η συνέχεια του σεναρίου,μας τα αντρέπουν όλα... Ο Μάνος μπορεί να έκανε λανθασμένες κινήσεις τυφλωμενος απο τον ερωτά του για την Εύα αλλά νομιζω πως αε αυτές συγκαταλέγονται η απαγωγή της στην αρχή του κυκλου, ή το οτι μπούκαρε στο γάμο της....τέτοιας φύσεως πράγματα...Ακόμα και τον όμιλο δεν τον πήρε πίσω για τα ωραία μάτα της Εύας μας..αλλα για να μπεί στο μάτι του Καρτάλη και να βγεί απο πάνω...Οι κινήσεις του απο την αρχή της σειρά ήταν πολύ ξεκάθαρες...Παντρευτηκε μια γυναίκα με σκοπο με την οποία δν ήτανε ερωτευμένος για ποιόν? Για την Εύα???Εκανε παιδι μαζι της για την Εύα???Περισυ είδαμε εναν Μάνο,εναν σκληρό επιχειρηματία που κάνει τα πάντα για τη δύναμη,που δεν μπορεί να χάνει όσα πιστεύει οτι του ανήκουν (Ευα, Μελιτα) άλλα έχει και τις αδύναμες πλευρές του...Και φέτος μας ανατρέπουν όλο το σκηνικό λέγοντας πως ο Μάνος κινείται τυφλωμένος απο τον ερωτα του για την Εύα... Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο θα πρέπει στο τέλος να πιστεύουμε οτι περισι παρακολουθούσαμε άλλη σειρά με διαφορετικούς πρωταγωνιστες....
Όσο για τη Νόρα και το Λουκά εδώ αν έχουμε χάσει τα αυγά και τα πασχάλια..Κατανοητό οτι είανι ερωτευενα τα παιδιά,και εμείς αυτο θέλαμε, άλλα η σχέση τους εξελιχθηκε έτσι...και ο Λουκάς υπηρξε κάποτε ερωτευμένος με τη Μαργαρίτα αλλα και η Νόρα με το Στέλιο.....πριν ένα χρόνο τα βλεπαμε...Δεν έχουμε πάθει αμνησία....
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από orfeasm Κυρ Μαρ 14, 2010 5:39 pm

ΓΕΩΡΓΟΝΗ : respect : : respect : : respect : : respect : ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ
Τα έχει πάρει όλα και έχει φύγει. Είναι απίστευτη η ερμηνεία της με πολύ συναίσθημα και με συγκινεί απόλυτα ως Δάφνη

Σαν άνδρας λοιπόν εγώ θα πω ΔΑΦΝΗ ΘΕΑ και Νικόλας ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ και ΦΑΟΥΛ

Η Δάφνη με τη στάση της δίνει ένα μεγάλο μάθημα στους ανθρώπους που την έχουν δίπλα της και είναι κρίμα που κανείς δεν το αντιλαμβάνεται. Προσωπικά θα ήμουν πολύ περήφανος αν είχα μια γυναίκα σαν τη Δάφνη δίπλα μου, γιατί αποδεικνύει πως όποια δυσκολία και να έρθει στη ζωή δεν παραδίνει τα όπλα και το παλεύει με οποιοδήποτε κόστος. Είναι μαχήτρια και τέτοιες γυναίκες δεν πρέπει να φοβάσαι πως στις αναποδιές θα λακίσουν. Έχει αυτό που λέμε τσαγανό και δύναμη και μ'αρέσει πολύ που σκίζεται και πάει κόντρα σε όλους για να υποστηρίξει τον αδελφό της, στη θέση του οποίου αύριο μεθαύριο μπορεί να είναι ο πατέρας της, ο άνδρας της, οι φίλοι της. Ο Νικόλας το βλέπει εντελώς λάθος, γιατί τον πνίγουν τα κόμπλεξ του για τον Μάνο και βγάζει μια ανασφάλεια που κακώς την περνάει και στη Δάφνη τη συγκεκεριμένη στιγμή. Θα μπορούσε να είναι ουδέτερος, αλλά εκείνος την βάζει να διαλέξει και είναι φυσικό η Δάφνη να υπερασπιστεί τον Μάνο, γιατί ο Μάνος είναι σε αδύναμη θέση. Πολλοί θα ήθελαν να είναι σαν τη Δάφνη, αλλά λίγοι κάνουν την υπέρβαση γιατί είναι και αυτό το βόλεμα που θέλουμε όλοι μας. Ο Νικόλας πάντως μόνο να νοιάζεται για το χωρισμό δεν δείχνει. Ίσως φταίει και ο Γιαννακόπουλος που δεν βγάζει κανένα συναίσθημα. Ειδικά εκείνο το χωρίζουμε με την Δάφνη το είπε τόσο αδιάφορα που ξενερωσα απιστευτα σε σημείο να με πιάσουν τα γέλια.
Η ΣΚΗΝΑΡΑ της Δαφνης με τον Μάνο τα είπε όλα και νομίζω πως πρόσεξαν τα λόγια της Δάφνη μέχρι την τελευταία λέξη.
Εγώ πάντως γουστάρω τρελά την κίνηση της Δάφνης και θέλω να την φτάσει στο τερμα. Να πάρει το ρίσκο της-είναι πολύ γοητευτικό

orfeasm


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Μαρ 14, 2010 8:54 pm

orfeasm έγραψε:ΓΕΩΡΓΟΝΗ : respect : : respect : : respect : : respect : ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ
Τα έχει πάρει όλα και έχει φύγει. Είναι απίστευτη η ερμηνεία της με πολύ συναίσθημα και με συγκινεί απόλυτα ως Δάφνη

Σαν άνδρας λοιπόν εγώ θα πω ΔΑΦΝΗ ΘΕΑ και Νικόλας ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ και ΦΑΟΥΛ

Η Δάφνη με τη στάση της δίνει ένα μεγάλο μάθημα στους ανθρώπους που την έχουν δίπλα της και είναι κρίμα που κανείς δεν το αντιλαμβάνεται. Προσωπικά θα ήμουν πολύ περήφανος αν είχα μια γυναίκα σαν τη Δάφνη δίπλα μου, γιατί αποδεικνύει πως όποια δυσκολία και να έρθει στη ζωή δεν παραδίνει τα όπλα και το παλεύει με οποιοδήποτε κόστος. Είναι μαχήτρια και τέτοιες γυναίκες δεν πρέπει να φοβάσαι πως στις αναποδιές θα λακίσουν. Έχει αυτό που λέμε τσαγανό και δύναμη και μ'αρέσει πολύ που σκίζεται και πάει κόντρα σε όλους για να υποστηρίξει τον αδελφό της, στη θέση του οποίου αύριο μεθαύριο μπορεί να είναι ο πατέρας της, ο άνδρας της, οι φίλοι της. Ο Νικόλας το βλέπει εντελώς λάθος, γιατί τον πνίγουν τα κόμπλεξ του για τον Μάνο και βγάζει μια ανασφάλεια που κακώς την περνάει και στη Δάφνη τη συγκεκεριμένη στιγμή. Θα μπορούσε να είναι ουδέτερος, αλλά εκείνος την βάζει να διαλέξει και είναι φυσικό η Δάφνη να υπερασπιστεί τον Μάνο, γιατί ο Μάνος είναι σε αδύναμη θέση. Πολλοί θα ήθελαν να είναι σαν τη Δάφνη, αλλά λίγοι κάνουν την υπέρβαση γιατί είναι και αυτό το βόλεμα που θέλουμε όλοι μας. Ο Νικόλας πάντως μόνο να νοιάζεται για το χωρισμό δεν δείχνει. Ίσως φταίει και ο Γιαννακόπουλος που δεν βγάζει κανένα συναίσθημα. Ειδικά εκείνο το χωρίζουμε με την Δάφνη το είπε τόσο αδιάφορα που ξενερωσα απιστευτα σε σημείο να με πιάσουν τα γέλια.
Η ΣΚΗΝΑΡΑ της Δαφνης με τον Μάνο τα είπε όλα και νομίζω πως πρόσεξαν τα λόγια της Δάφνη μέχρι την τελευταία λέξη.
Εγώ πάντως γουστάρω τρελά την κίνηση της Δάφνης και θέλω να την φτάσει στο τερμα. Να πάρει το ρίσκο της-είναι πολύ γοητευτικό

Καταρχας καλως ήρθες στο φορουμ.
Εσυ σαν άντρας, θεωρείς οτι η Δάφνη έκανε καλά, που πήρε μια τόσο σοβαρή απόφαση, χωρίς καν να την συζητήσει με τον άνδρα της? Θεωρείς οτι σε έναν γάμο, ο καθένας θα έπρεπε να λειτουργεί έτσι αυτόνομα?
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από orfeasm Κυρ Μαρ 14, 2010 9:02 pm

Mik έγραψε:
orfeasm έγραψε:ΓΕΩΡΓΟΝΗ : respect : : respect : : respect : : respect : ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ
Τα έχει πάρει όλα και έχει φύγει. Είναι απίστευτη η ερμηνεία της με πολύ συναίσθημα και με συγκινεί απόλυτα ως Δάφνη

Σαν άνδρας λοιπόν εγώ θα πω ΔΑΦΝΗ ΘΕΑ και Νικόλας ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ και ΦΑΟΥΛ

Η Δάφνη με τη στάση της δίνει ένα μεγάλο μάθημα στους ανθρώπους που την έχουν δίπλα της και είναι κρίμα που κανείς δεν το αντιλαμβάνεται. Προσωπικά θα ήμουν πολύ περήφανος αν είχα μια γυναίκα σαν τη Δάφνη δίπλα μου, γιατί αποδεικνύει πως όποια δυσκολία και να έρθει στη ζωή δεν παραδίνει τα όπλα και το παλεύει με οποιοδήποτε κόστος. Είναι μαχήτρια και τέτοιες γυναίκες δεν πρέπει να φοβάσαι πως στις αναποδιές θα λακίσουν. Έχει αυτό που λέμε τσαγανό και δύναμη και μ'αρέσει πολύ που σκίζεται και πάει κόντρα σε όλους για να υποστηρίξει τον αδελφό της, στη θέση του οποίου αύριο μεθαύριο μπορεί να είναι ο πατέρας της, ο άνδρας της, οι φίλοι της. Ο Νικόλας το βλέπει εντελώς λάθος, γιατί τον πνίγουν τα κόμπλεξ του για τον Μάνο και βγάζει μια ανασφάλεια που κακώς την περνάει και στη Δάφνη τη συγκεκεριμένη στιγμή. Θα μπορούσε να είναι ουδέτερος, αλλά εκείνος την βάζει να διαλέξει και είναι φυσικό η Δάφνη να υπερασπιστεί τον Μάνο, γιατί ο Μάνος είναι σε αδύναμη θέση. Πολλοί θα ήθελαν να είναι σαν τη Δάφνη, αλλά λίγοι κάνουν την υπέρβαση γιατί είναι και αυτό το βόλεμα που θέλουμε όλοι μας. Ο Νικόλας πάντως μόνο να νοιάζεται για το χωρισμό δεν δείχνει. Ίσως φταίει και ο Γιαννακόπουλος που δεν βγάζει κανένα συναίσθημα. Ειδικά εκείνο το χωρίζουμε με την Δάφνη το είπε τόσο αδιάφορα που ξενερωσα απιστευτα σε σημείο να με πιάσουν τα γέλια.
Η ΣΚΗΝΑΡΑ της Δαφνης με τον Μάνο τα είπε όλα και νομίζω πως πρόσεξαν τα λόγια της Δάφνη μέχρι την τελευταία λέξη.
Εγώ πάντως γουστάρω τρελά την κίνηση της Δάφνης και θέλω να την φτάσει στο τερμα. Να πάρει το ρίσκο της-είναι πολύ γοητευτικό

Καταρχας καλως ήρθες στο φορουμ.
Εσυ σαν άντρας, θεωρείς οτι η Δάφνη έκανε καλά, που πήρε μια τόσο σοβαρή απόφαση, χωρίς καν να την συζητήσει με τον άνδρα της? Θεωρείς οτι σε έναν γάμο, ο καθένας θα έπρεπε να λειτουργεί έτσι αυτόνομα?

Ευχαριστώ
Αυτό είναι κάτι που τη συγκεκριμένη στιγμή έρχεται σε δεύτερη μοίρα. Η σοβαρότητα της κατάστασης επιβάλλει τη λήψη μιας απόφασης άμεσα. Δεν θεωρώ ότι είναι λόγος να ζητήσει ο άλλος διαζύγιο. Κοινώς πήρε φωτιά το κορδελιό και ο Νικόλας ασχολείται με το ότι η Δάφνη πήρε την απόφαση να την σβήσει χωρίς να τον ρωτήσει. Δεν το θεωρώ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

orfeasm


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από jim7 Κυρ Μαρ 14, 2010 9:10 pm

Η Δάφνη στην προκειμένη περίπτωση λειτουργεί με το συναίσθημα και όχι με την λογική και αυτό ξέρουμε ότι είναι λάθος.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 322 - Ημερομηνία 12-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Μαρ 14, 2010 9:11 pm

orfeasm έγραψε:
Ευχαριστώ
Αυτό είναι κάτι που τη συγκεκριμένη στιγμή έρχεται σε δεύτερη μοίρα. Η σοβαρότητα της κατάστασης επιβάλλει τη λήψη μιας απόφασης άμεσα. Δεν θεωρώ ότι είναι λόγος να ζητήσει ο άλλος διαζύγιο. Κοινώς πήρε φωτιά το κορδελιό και ο Νικόλας ασχολείται με το ότι η Δάφνη πήρε την απόφαση να την σβήσει χωρίς να τον ρωτήσει. Δεν το θεωρώ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Δεν νομίζω οτι να συζήτήσεις με τον σύζυγο σου, την πώληση ενός κτήματος/οικοπέδου, στο οποίο βρίσκεται και το σπίτι σας είναι κάτι που έρχεται σε δευτερη μοίρα. 3 πράγματα κρατάνε ένα γάμο. Η εμπιστοσύνη, η επικοινωνία και η αγάπη. Η αγάοη δεν μου φάνηκε όταν η Δάφνη του πέταξε οτι έκαψε το εργοστάσιο, πράγμα που ΞΕΡΕΙ οτι ο Νικόλας δεν έκανε, ούτε είδα να έχουν επικοινωνία.

Ο Νικόλας δεν πιστευω οτι ήθελε απο την αρχή διαζύγιο, αλλα οι χοντράδες που του είπε η Δάφνη τον οδήγησαν σε αυτό.

Εγώ πάντως το οτι πήρε μια τόσο σοβαρή απόφαση χωρίς να τον ρωτήσει , το θεωρώ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης