Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

+54
mariannitaki
sarita
annoula!
JESSIE
ΤΖΕΛΑ
pelopidas
Χρύσα
loukasnora
Goofy!
tinaki18
melitaki-evaki
aggeliki
at
T2eNnh
ouki_loukanorikhgiamiazwh
anastasia20
mimi
Ελένα
xara
annaki
manos 4 ever!!
anna90
mina
jim7
stefmel4ever
ilaeira
loukitsa
Izabella29
LYDIA
KonstantinaA
nicole
Black rose
Ezantakou
spy
Foulitsa
Melita4ever
iloveeva+manos!!
soso
Ntinaki1
CineFreak
Jennifer
viviP
laoura
ΡΕΓΓΙΝΑ
Cancoon
Clarabelle
elli
Καρ-Mik
hionati
evanna
Doris_
evangeliap2808
KatsaroYpotheto
mimi_loukas+nora
58 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από mimi_loukas+nora Δευ Μαρ 15, 2010 5:43 pm

Ποιες είναι οι πιθανές λύσεις σε αυτό το τετράγωνο όπου όλοι έχουν πάει με όλους και υπάρχουν παιδιά με 3 από τους 4 συνδιασμούς :?:
mimi_loukas+nora
mimi_loukas+nora
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη...Και 7-8 στην κοσμάρα της Δάφνης!!
Ασχολίες : Biology

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Μαρ 15, 2010 5:58 pm

Απλά και λιτά:
Εύα - Στέφανος / Μάνος - Μελίτα είναι ο μόνος τρόπος να δημιουργηθούν 2 ζευγάρια!

Για να μιλάμε για ρεαλισμό μόνο το Εύα - Στέφανος μπορεί να μείνει αν μείνει ένα ζευγάρι αλλιως 4 άνθρωποι μόνοι τους, οτιδηποτε αλλο είναι για τούρτες!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από evangeliap2808 Δευ Μαρ 15, 2010 6:13 pm

Εύα-Μάνος: Να τους δείχνει μετά απο 2-3 χρόνια να συναντιούνται ξάνα (εκείνος θα έχει φύγει καπού στο εξωτερικό για να σκεφτεί) και να τα φτιάξουν(αν αυτό είναι δυνατό)!
Στέφανος-Μελίτα:Αφού θα έχει χωρίσει με το Ευάκι(ας βρει η κα Ακρίτα πως,έτσι αχταρμά που τα έκανε)και μετά άπο 40 κύμματα που θα έχουν περάσει να είναι μαζι( Palamakia )και να κάνουν και μια κορούλα που τόσο θέλει ο Στεφ. Love!
Heart2
evangeliap2808
evangeliap2808
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σε ένα κόσμο χαμένων ονείρων...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Doris_ Δευ Μαρ 15, 2010 6:20 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Απλά και λιτά:
Εύα - Στέφανος / Μάνος - Μελίτα είναι ο μόνος τρόπος να δημιουργηθούν 2 ζευγάρια!

Για να μιλάμε για ρεαλισμό μόνο το Εύα - Στέφανος μπορεί να μείνει αν μείνει ένα ζευγάρι αλλιως 4 άνθρωποι μόνοι τους, οτιδηποτε αλλο είναι για τούρτες!

Θα συμφωνησω απολυτα.Για πολλες τουρτες ομως!!!
Να αρχισω απο τωρα,γιατι μου φαινεται δεν θα προλαβαινω...!!! cake cake
Doris_
Doris_
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στον Αλεξ - οκοσμο μου ... Kατω απο την Ακροπολη ειναι SUPER !!!
Ασχολίες : Καλλιτεχνης - Θεατρο -Μουσικη-Βερα με Τρελα ...ο mesie Kαρταλης

http://clubs.pathfinder.gr/Alexandros_Stavrou_

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από evanna Δευ Μαρ 15, 2010 6:32 pm

Πολυ ωραιο θεματακι Μιμη!Βεβαια μου ειναι πολυ δυσκολο να επιστρατευσω την αντικειμενικοτητα μου γιατι οτι και να γινει εγω θελω την Ευα με το Μανο μαζι στο τελος!
Καταλαβαινω οτι πρεπει να εχει μια δοση αληθοφανειας η σειρα ετσι οπως τα εχουν κανει με αυτους τους 4 αλλα με τιποτα δεν θα ηθελα να δω Μανο-Μελιτα και Ευα-Στεφανο!
Πιστευω παντως οτι οι σεναριογραφοι ειναι αρκετα ικανοι να βρουν κατι(δεν ξερω τι!) που θα εξομαλυνει τα πραγματα και θα προκυψουν στο τελος αν οχι δυο ζευγαρια(Μανος-Ευα,Στεφανος-Μελιτα)τουλαχιστον ενα(που ελπιζω να ειναι ο Μανος και η Ευα)

Οπως και να εχει εχω μεγαλη περιεργεια να δω πως θα εξελιχθει το τετραγωνακι αυτο!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από mimi_loukas+nora Δευ Μαρ 15, 2010 6:39 pm

Egω ψηφιζω το συνδιασμο
Μάνος-Μελίτα
Στέφανος-Εύα

1)Λατρευω Μάνο-Μελίτα
2)Προσπαθω με το ζόρι να μην τρελαθώ με Ξυλά-Σταύρου
3)Δεν το μπορω το ζευγαρι Μάνος-Ευα
4)Παπα και Σταυρου εχουν πολυ λιγη χημεια και διπλα του η κοπελα παιζει χαλια!
4)Η Ευα θα είναι η απολυτη χαμένη γυρνόντας στο Μάνο
5)Ειναι γελοιο 2 εχθροι να μεγαλωνουν ο ενας το παιδι του αλλου!!Σε τι υγειες περιβαλλον θα μεγαλωνουν αυτα τα παιδια??
mimi_loukas+nora
mimi_loukas+nora
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη...Και 7-8 στην κοσμάρα της Δάφνης!!
Ασχολίες : Biology

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από hionati Δευ Μαρ 15, 2010 8:44 pm

γεια μενα για να δημιουργηθει,να διατηρηθει και να καταληξει βεβαια μαζι απαιτει 2 απλα συστατικα...
ΧΗΜΕΙΑ στους δυο παρτενερ και ΣΤΟΡΥ απο πλευρας σεναριου....οποτε εχουμε και λεμε...
1)ΕΥΑ-ΜΑΝΟΣ=υπηρχε και υπαρχει ερωτας και απο τις δυο πλευρες και ενω μεχρι προσφατα η μονη που αγαπουσε ηταν η ευα φετος το στορυ θελει και το μανο τρελο απο αγαπη για την ευα...ακολουθωντας λοιπον το σεναριο ,το στορυ υπαρχει...οσο για τη χημεια αν και δεν με τρελαινουν η ευα παντα με επειθε οτι με το μανο ζουσε εναν ερωτα περα απο τα ορια...γι αυτο και μονο δινω μια χημεια ας πουμε 65%...και προσωπικα χωρις να ειμαι φαν θα ηθελα να δω να δικαιωνεται αυτος ο παιδικος ερωτας με το μανο βεβαια να εχει μετανιωσει ειλικρινα και να αλλαξει...συν του οτι η ευα μονο πλαι του θα ειναι ευτυχισμενη..κακα τα ψεματα μπορει να γινεται μανουλα αλλα ο μανος θα ειναι παντα το ανεκπληρωτο ονειρο της...η σχεση τους ειναι απο αυτες που ενω μπορεις να ξερεις οτι ειναι το μεγαλυτερο λαθος ειναι απλα κατι απο το οποιο δεν μπορεις να ξεφυγεις...εκτος αν καταφερουν επιτελους να βρουν τη χρυση τομη...τους το ευχομαι επιτελους...
2)ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΕΥΑΣ=θεωρω οτι το στορυ ειναι υπο του μηδενος για αυτους τους δυο...δυο ανθρωποι που τρεφουν τρυφεροτητα,κατανοηση,σεβασμο και αγαπη? ο ενας για τον αλλον....η σχεση τους ειναι προβληματικη οχι τοσο γιατι λειπει ο μεγαλος ερωτας αλλα γιατι υπαρχει και απο τις δυο πλευρες ο τριτος ανθρωπος....και η οποια αγαπη υπαρχει μεταξυ τους φαινεται να μην αρκει...αλλιως πως να δικαιολογησεις τις ισως τρυφερες κουβεντες αλλα απομακρες και ψυχρες κινησεις μεταξυ τους...καλιστα θα μπορουσαν να ειναι κολλητοι που εκαναν σεξ και θα αποκτησουν ενα παιδι...θεωρω οτι αυτη η ελλειψη στενοτερης επαφης και δεν εννοω τιποτα αλλο απο μια αγκαλια ή ενα φιλι οδηγει στο γεγονος οτι κανενας απο τους δυο δεν εχει ορεξη για αγαπες και φιλακια καθως ζουν σε εναν αναγκαστικο γαμο...συνεπως το να καταληξουν μαζι θεωρω οτι ειναι ανεφικτο καθως η σχεση τους στηριζεται στο ψεμα και ειναι απλως μια παρωδια...οσο για τη χημεια επειδη η αποψη μου για το ζευγαρι ειναι η χειροτερη τονιζω πως προκειται για προσωπικη εκτιμηση...θεωρω οτι η χημεια τους μολις που αγγιζει ενα 20% και αυτο το βαζω επειδη απλα ο αλεξ ειναι υπεροχος ακομη και αν με με την ευα το παλευει πολυ...
3)ΜΑΝΟΣ-ΜΕΛΙΤΑ=μεχρι και το καλοκαιρι η στορια τους ειχε τα φοντα να εξελιχθει...η μελιτα ηταν κολλημενη και ο μανος ειχε τιναξει το γαμο του στον αερα για να κοιμηθει με την πρωην...μετα ομως την εξελιξη της ιστοριας δεν υπαρχει γυρισμος...αυτο το ζευγαρι υπηρξε απο τα πιο ομορφα και θελκτικα...η ιστορια τους ηταν περιπετειωδης και ενδιαφερουσα...η αγαπη τους και ο ερωτας τους αγγιξε πολλους...ωστοσο η εξελιξη της σειρας οχι μονο θελησε να δωσει τελος στην ιστορια τους αλλα την κατακρεουργησε...το να καταληξουν μαζι ειναι σιγουρο οτι δεν αποτελει ενδεχομενο...η ιστορια απλα συνεχιστηκε και τους προσπερασε σα ζευγαρι...το μονο που εμεινε ειναι η χημεια τους που ηταν οντως εκρηκτικη...δενανε υπεροχα μαζι...απο τα αγαπημενα μου ζευγαρια...παναγωτης και χρυσα υπεροχοι...θα εδινε ενα 85%...
4)ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΜΕΛΙΤΑ=το αγαπημενο μου ζευγαρι...γιατι να το κρυψωμεν αλλωστε...απο τις πιο καθαρες και αληθινες για μενα σχεσεις...η ιστορια τους αρχισε εδω και καιρο αλλα εχει πολυ ψωμι καθως τωρα ζουμε την καταπιεση απο τα πρεπη ενος ερωτα που θα μας απασχολησει στο μελλον...το σεναριο μας εδωσε την εικονα οτι ο στεφανος ενιωσε για πρωτη φορα τοσο δυνατα συναισθηματα για τη μελιτα και εκεινη βγηκε απο τα ορια και τη λογικη της για χαρη του...η ιστορια τους εχει πολυ δρομο μεχρι του χρονου και ανυπομονω να δω τη διαδρομη και την ευτυχη καταληξη...ακομη και αν τωρα δεν ειναι μαζι και ο στεφανος ειναι παντρεμενος με την ευα νομιζω οτι ο τοσο δυνατος και απολυτος ερωτας τους θα κανει την υπερβαση...οσο για τη χημεια για μενα παιρνει ενα 95%...και οι δυο χρυσα και αλεξανδρος ειναι υπεροχοι και δενουν εξαιρετικα καθως μαγνητιζουν σε καθε σκηνη...απλα το στρατος-ρεγγινα που αγγιζει το 1000% ειναι δυσκολα συναγωνισιμο...
οσο για το ρεαλισμο για μενα ρεαλιστικο θα ηταν να μεινουν τα ζευγαρια στεφανος -μελιτα και ευα-μανος...ή ο καθενας μονος του...οποιοσδηποτε αλλος συνδυασμος δε στεκει σεναριακα...και το να μεινει μονο το ευας-μανος ή το στεφ-μελ θα ηταν αδικο για το αλλο ζευγαρι καθως και οι 4 αξιζουν να βρουν την ευτυχια...και οι 4 πλη του μανου ο οποιος πιστευω οτι θα ανατρεψει το κακο κλιμα στα προσεχως...
οσο για τα παιδια αν και ευχομαι να γινει η ανατροπη και το παιδι να ειναι του μανου...αν τελικα ειναιι του στεφανου θα με χαλασει μεν αλλα απο την αλλη ενα παιδι δεν μπορει να δεσει δυο ανθρωπους που δε θελουν να ειναι μαζι...και αυτο ειναι ακρως ρεαλιστικο...αν μανος-μελιτα και στεφ-ευα μενανε μαζι για τα παιδια υπο τις υπαρχουσες συνθηκες μεσα σε ενα χρονο το πολυ θα χωριζανε...
ουφ τελειωσα...ελπιζω να μη σας κουρασα.. Love!
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από evanna Δευ Μαρ 15, 2010 8:54 pm

Χιονατη μου παρα πολυ ωραια η αναλυση σου ασχετως αν δεν συμφωνω 100%!
Θα ηθελα παντως πολυ να γινοντουσαν ετσι τα πραγματα! :)
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από hionati Δευ Μαρ 15, 2010 9:03 pm

evanna έγραψε:Χιονατη μου παρα πολυ ωραια η αναλυση σου ασχετως αν δεν συμφωνω 100%!
Θα ηθελα παντως πολυ να γινοντουσαν ετσι τα πραγματα! :)

σε ευχαριστω πολυ... flower φανταζομαι διαφωνεις στα ποσοστα...λογικο...οτι ειναι για μενα το στεφανος-μελιτα ειναι για σενα το ευα-μανος...φετος παντως μου αρεσουν αρκετα ο μανος με την ευα σα ζευγαρι καθως και υποκριτικα...πιστευω οτι στο μελλον οι σκηνες τους θα ειναι πιο αληθινες καθως η ιστορια τους θα συνεχιστει με τους δυο τους να χτιζουν μια σχεση με βαση την ειλικρινεια και το σεβασμο που λειπανε απο τη σχεση τους...
παντως ασχετα με τα ποσοστα το αποτελεσμα που θελουμε να επιτευχθει ειναι το ιδιο...και γιατι οχι???
εξαλλου η ζωη πολλες φορες εχει πολυ λιγοτερο ρεαλισμο απο τα σηριαλ...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από evanna Δευ Μαρ 15, 2010 9:06 pm

hionati έγραψε:
evanna έγραψε:Χιονατη μου παρα πολυ ωραια η αναλυση σου ασχετως αν δεν συμφωνω 100%!
Θα ηθελα παντως πολυ να γινοντουσαν ετσι τα πραγματα! :)

σε ευχαριστω πολυ... flower φανταζομαι διαφωνεις στα ποσοστα...λογικο...οτι ειναι για μενα το στεφανος-μελιτα ειναι για σενα το ευα-μανος...φετος παντως μου αρεσουν αρκετα ο μανος με την ευα σα ζευγαρι καθως και υποκριτικα...πιστευω οτι στο μελλον οι σκηνες τους θα ειναι πιο αληθινες καθως η ιστορια τους θα συνεχιστει με τους δυο τους να χτιζουν μια σχεση με βαση την ειλικρινεια και το σεβασμο που λειπανε απο τη σχεση τους...
παντως ασχετα με τα ποσοστα το αποτελεσμα που θελουμε να επιτευχθει ειναι το ιδιο...και γιατι οχι???
εξαλλου η ζωη πολλες φορες εχει πολυ λιγοτερο ρεαλισμο απο τα σηριαλ...
Ναι δεν διαφωνω!Αντε να δουμε αν θα μας κανουν τη χαρη οι σεναριογραφοι! :D
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Μαρ 15, 2010 9:13 pm

Ρεαλιστικά μιλώντας......
Κανένα ζευγάρι....
Δηλαδή τι θα χουμε?
Τον Μάνο να μεγαλώνει το παιδί του Στέφανου? Η τον Στέφανο να μεγαλώνει το παιδί του Μάνου... Δεν θα το δεχτεί κανείς απο τους δυό!!!!!
Αρα Στέφανος-Μελίτα και Μάνος-Ευα, κάηκε το χαρτί......

Αν το πάρουμε τι θα μπορούσε να γίνει, θα μπορούσαμε να έχουμε Μάνο-Μελίτα και Στέφανο-Ευα, αλλα δεν βλέπω τους σεναριογράφους να το πηγαίνουν προς τα κει. Κάψανε απίστευτα της ιστορία Μάνου-Μελίτας με εναν καρμικό που δεν υπάρχει, και την ιστορία Στέφανου-Ευας με έναν απόλυτο που επίσης δεν υπάρχει.

Απο τις δύο περιπτώσεις πάντως, πιο λογικό μου ακούγεται να έχουμε Μάνο-Μελίτα και Στέφανο-Ευα......

Απο την άλλη, ότι πιο ρεαλιστικό είναι να μην γίνει κανένα ζευγάρι....
Η Ευα δεν χρειάζεται ακόμα έναν που να της δίνει μισή αγάπη, και η Μελίτα δεν χρειάζεται ακόμα εναν και σύνολο να βγαίνουν 3.

Για μένα, ότι καλύτερο θα ήταν να πάρει ο καθένας τον δρόμο του...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από elli Δευ Μαρ 15, 2010 9:57 pm

Λοιπόν τα ζευγάρια πρέπει να είναι
Στέφανος+Μελίτα
Μάνος+Εύα
για τον απλούστερο λόγο ότι οι ήρωες αυτό θέλουν. Πώς να το κάνουμε; Ανάμεσα σε Στέφανο και Μελίτα υπάρχει τρελός έρωτας όπως και ανάμεσα σε Εύα και Μάνο(όχι ότι μου αρέσουν ο Μάνος με την Εύα αλλά αυτό μας δείχνουν οι σεναριογράφοι)
Τώρα όσο αναφορά τα παιδιά...να βρουν οι σεναριογράφοι έναν τρόπο να βγάλουν ότι το παιδί της Εύας είναι του Μάνου και όχι του Στέφανου.
Αυτή είναι η μόνη λύση για να ευτυχίσουν τα ζευγάρια, γιατί ασφαλώς δεν πρόκειται ο Στέφανος να αφήσει το Μάνο να μεγαλώσει το παιδί του και ούτε ο Μάνος το Στέφανο να μεγαλώσει τη Νεφέλη.
Θέλω όσο τίποτε άλλο να είναι ο Στέφανος με τη Μελίτα, αλλά να λυθεί πρώτα το θέμα με το παιδί, γιατί έτσι και οι φαν Στεφ-Μελ θα χαρούν αλλά και η Εύα θα μείνει για πάντα με το Μάνο...

elli
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Μαρ 15, 2010 10:03 pm

elli έγραψε:Λοιπόν τα ζευγάρια πρέπει να είναι
Στέφανος+Μελίτα
Μάνος+Εύα
για τον απλούστερο λόγο ότι οι ήρωες αυτό θέλουν. Πώς να το κάνουμε; Ανάμεσα σε Στέφανο και Μελίτα υπάρχει τρελός έρωτας όπως και ανάμεσα σε Εύα και Μάνο(όχι ότι μου αρέσουν ο Μάνος με την Εύα αλλά αυτό μας δείχνουν οι σεναριογράφοι)
Τώρα όσο αναφορά τα παιδιά...να βρουν οι σεναριογράφοι έναν τρόπο να βγάλουν ότι το παιδί της Εύας είναι του Μάνου και όχι του Στέφανου.
Αυτή είναι η μόνη λύση για να ευτυχίσουν τα ζευγάρια, γιατί ασφαλώς δεν πρόκειται ο Στέφανος να αφήσει το Μάνο να μεγαλώσει το παιδί του και ούτε ο Μάνος το Στέφανο να μεγαλώσει τη Νεφέλη.
Θέλω όσο τίποτε άλλο να είναι ο Στέφανος με τη Μελίτα, αλλά να λυθεί πρώτα το θέμα με το παιδί, γιατί έτσι και οι φαν Στεφ-Μελ θα χαρούν αλλά και η Εύα θα μείνει για πάντα με το Μάνο...

Με το παιδί να ναι του Μάνου (που είναι αδύνατον) δεν σώζεται κάτι.
Η Νεφέλη είναι του Μάνου και ο Μάνος δεν θα αφήσει τον Στέφανο να μεγαλώσει την κόρη του...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Μαρ 15, 2010 10:27 pm


Εγώ απλά στέκομαι και περιμένω να δω αν υπάρχει κάτι που σώζεται.
Η σειρά ξεκίνησε με δυο δυνατά χαρτιά τον Μπουγιούρη και την Ξυλά και συμπληρώθηκε με ένα ακόμη το Σταύρου που όμως οι ιστορίες τους κάηκαν εντελώς.
Τι να σωθεί όταν όλοι κοιμούνται με όλους;
Πέρσυ υπήρχε μια πολύ δυνατή ερωτική ιστορία με δυό ήρωες ακραίους που κινούσαν το ενδιαφέρον. Ο Μάνος απλά με την κίνηση να τον ρίξουν στα παρκέ κάηκε σε σχέση με την Εύα οπότε περίμενα να τον δω με τη Μελίτα και περίμενα να δω το Στέφανο που μας συστήθηκε να κλαίει με τη φωτογραφία της Εύας στην τσέπη να διεκδικήσει την Εύα.
Έφτιαξαν έναν έρωτα απ το απόλυτο ξεπούλημα των ιστοριών, με δυό ηθοποιούς που δεν ταιριάζουν με τίποτα μας τον μπούκωσαν και είδαν τα νουμεράκια τους να πέφτουν κατακόρυφα.
Τώρα με την παρέα και την ιστορία μυστηρίου να ανέκαμψαν αλλά πια οι συγκεκριμένοι ήρωες είναι καμένοι.
Ερωτικά λοιπόν ή θα πρέπει να δούμε το Μάνο ξαφνικά να γίνεται ένα με τον όσιο Πατάπιο για να πουμε δεν βαριέσαι ας μείνει με την Εύα ή θα πρέπει να μείνει ο κακός της παρέας και η Εύα να μείνει με το Στέφανο αν συνυπολογίσουμε οτι έχουν ένα μικρό παιδί υπο την προυπόθεση οτι κάτι θα αλλάξει και δεν θα βλεπουμε να την αδειάζει. Η Εύα ήταν η ηρωίδα που έκανε τη μεγαλύτερη διαδρομή και αυτή που ταλαιπωρήθηκε περισσότερο όλων οπότε περιμένω οτι κάποια στιγμή θα φτάσει στην Εδέμ της.
Το να δω μια ιστορία Στέφανου Μελίτας και μόνο το θεωρώ το απόλυτο ξενέρωμα. Ένας έρωτας που ξεκίνησε από ξεπούλημα των συναισθημάτων και των δύο δεν έχει τίποτα να μου πει.
Το να δω δυό ζευγάρια το θεωρώ εντελώς σαπουνοπερέ.
Περιμένω λοιπόν να δω αν σώζεται κάτι.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Μαρ 15, 2010 10:40 pm

evangeliap2808 έγραψε:Εύα-Μάνος: Να τους δείχνει μετά απο 2-3 χρόνια να συναντιούνται ξάνα (εκείνος θα έχει φύγει καπού στο εξωτερικό για να σκεφτεί) και να τα φτιάξουν(αν αυτό είναι δυνατό)!
Στέφανος-Μελίτα:Αφού θα έχει χωρίσει με το Ευάκι(ας βρει η κα Ακρίτα πως,έτσι αχταρμά που τα έκανε)και μετά άπο 40 κύμματα που θα έχουν περάσει να είναι μαζι( Palamakia )και να κάνουν και μια κορούλα που τόσο θέλει ο Στεφ. Love!
Heart2

Συμφωνώ, ναι. Απλά και καθαρά! Τόσο ερωτευμένοι που είναι ο Στέφανος με τη Μελίτα, τους αξίζει να είναι μαζί.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από elli Δευ Μαρ 15, 2010 10:46 pm

Mik έγραψε:
elli έγραψε:Λοιπόν τα ζευγάρια πρέπει να είναι
Στέφανος+Μελίτα
Μάνος+Εύα
για τον απλούστερο λόγο ότι οι ήρωες αυτό θέλουν. Πώς να το κάνουμε; Ανάμεσα σε Στέφανο και Μελίτα υπάρχει τρελός έρωτας όπως και ανάμεσα σε Εύα και Μάνο(όχι ότι μου αρέσουν ο Μάνος με την Εύα αλλά αυτό μας δείχνουν οι σεναριογράφοι)
Τώρα όσο αναφορά τα παιδιά...να βρουν οι σεναριογράφοι έναν τρόπο να βγάλουν ότι το παιδί της Εύας είναι του Μάνου και όχι του Στέφανου.
Αυτή είναι η μόνη λύση για να ευτυχίσουν τα ζευγάρια, γιατί ασφαλώς δεν πρόκειται ο Στέφανος να αφήσει το Μάνο να μεγαλώσει το παιδί του και ούτε ο Μάνος το Στέφανο να μεγαλώσει τη Νεφέλη.
Θέλω όσο τίποτε άλλο να είναι ο Στέφανος με τη Μελίτα, αλλά να λυθεί πρώτα το θέμα με το παιδί, γιατί έτσι και οι φαν Στεφ-Μελ θα χαρούν αλλά και η Εύα θα μείνει για πάντα με το Μάνο...

Με το παιδί να ναι του Μάνου (που είναι αδύνατον) δεν σώζεται κάτι.
Η Νεφέλη είναι του Μάνου και ο Μάνος δεν θα αφήσει τον Στέφανο να μεγαλώσει την κόρη του...

Τουλάχιστον θα υπάρχει ένα παιδί και όχι δύο...και επειδή οι σεναριογράφοι τρελαίνονται για Μάνο-Εύα αυτός θα ήταν ο καλύτερος τρόπος για να είναι ξανά μαζί...

elli
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από ΡΕΓΓΙΝΑ Δευ Μαρ 15, 2010 10:47 pm

ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΜΕΛΙΤΑ Κ ΕΥΑ-ΜΑΝΟΣ ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΙΔΑ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΥ Κ ΕΛΠΙΖΩ Ν ΜΗΝ ΜΑΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΟΥΝ!!!
ΣΤΕΦ-ΜΕΛ ΤΕΤΟΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ,ΔΕΝ ΣΒΗΝΕΙ..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Ν ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ!Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΓΑΠΗ ΠΑΝΤΑ ΝΙΚΑΕΙ! Love
ΡΕΓΓΙΝΑ
ΡΕΓΓΙΝΑ
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Στον δικο μου κοσμο...οπου ολα τα ονειρα γινονται πραγματικοτητα κ οι αγαπες δεν τελειωνουν ζουν παντα κ για παντα!!!
Ασχολίες : Σπουδες-Χορος-Μουσικη-Θεατρο-Α!Κ ΝΑ ΖΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Μαρ 15, 2010 10:48 pm

elli έγραψε:
Mik έγραψε:
elli έγραψε:Λοιπόν τα ζευγάρια πρέπει να είναι
Στέφανος+Μελίτα
Μάνος+Εύα
για τον απλούστερο λόγο ότι οι ήρωες αυτό θέλουν. Πώς να το κάνουμε; Ανάμεσα σε Στέφανο και Μελίτα υπάρχει τρελός έρωτας όπως και ανάμεσα σε Εύα και Μάνο(όχι ότι μου αρέσουν ο Μάνος με την Εύα αλλά αυτό μας δείχνουν οι σεναριογράφοι)
Τώρα όσο αναφορά τα παιδιά...να βρουν οι σεναριογράφοι έναν τρόπο να βγάλουν ότι το παιδί της Εύας είναι του Μάνου και όχι του Στέφανου.
Αυτή είναι η μόνη λύση για να ευτυχίσουν τα ζευγάρια, γιατί ασφαλώς δεν πρόκειται ο Στέφανος να αφήσει το Μάνο να μεγαλώσει το παιδί του και ούτε ο Μάνος το Στέφανο να μεγαλώσει τη Νεφέλη.
Θέλω όσο τίποτε άλλο να είναι ο Στέφανος με τη Μελίτα, αλλά να λυθεί πρώτα το θέμα με το παιδί, γιατί έτσι και οι φαν Στεφ-Μελ θα χαρούν αλλά και η Εύα θα μείνει για πάντα με το Μάνο...

Με το παιδί να ναι του Μάνου (που είναι αδύνατον) δεν σώζεται κάτι.
Η Νεφέλη είναι του Μάνου και ο Μάνος δεν θα αφήσει τον Στέφανο να μεγαλώσει την κόρη του...

Τουλάχιστον θα υπάρχει ένα παιδί και όχι δύο...και επειδή οι σεναριογράφοι τρελαίνονται για Μάνο-Εύα αυτός θα ήταν ο καλύτερος τρόπος για να είναι ξανά μαζί...

Δεν στέκει οπως και να χει... Ο Μάνος δεν θα αφήσει τον Στέφανο να μεγαλώσει το παιδί του , με τίποτα..
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από elli Δευ Μαρ 15, 2010 10:51 pm

Cancoon έγραψε:
evangeliap2808 έγραψε:Εύα-Μάνος: Να τους δείχνει μετά απο 2-3 χρόνια να συναντιούνται ξάνα (εκείνος θα έχει φύγει καπού στο εξωτερικό για να σκεφτεί) και να τα φτιάξουν(αν αυτό είναι δυνατό)!
Στέφανος-Μελίτα:Αφού θα έχει χωρίσει με το Ευάκι(ας βρει η κα Ακρίτα πως,έτσι αχταρμά που τα έκανε)και μετά άπο 40 κύμματα που θα έχουν περάσει να είναι μαζι( Palamakia )και να κάνουν και μια κορούλα που τόσο θέλει ο Στεφ. Love!
Heart2

Συμφωνώ, ναι. Απλά και καθαρά! Τόσο ερωτευμένοι που είναι ο Στέφανος με τη Μελίτα, τους αξίζει να είναι μαζί.

Έτσι....Στέφανος+Μελίτα Heart2 Heart2 Heart2

elli
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από hionati Δευ Μαρ 15, 2010 11:03 pm

Mik έγραψε:
elli έγραψε:
Mik έγραψε:
elli έγραψε:Λοιπόν τα ζευγάρια πρέπει να είναι
Στέφανος+Μελίτα
Μάνος+Εύα
για τον απλούστερο λόγο ότι οι ήρωες αυτό θέλουν. Πώς να το κάνουμε; Ανάμεσα σε Στέφανο και Μελίτα υπάρχει τρελός έρωτας όπως και ανάμεσα σε Εύα και Μάνο(όχι ότι μου αρέσουν ο Μάνος με την Εύα αλλά αυτό μας δείχνουν οι σεναριογράφοι)
Τώρα όσο αναφορά τα παιδιά...να βρουν οι σεναριογράφοι έναν τρόπο να βγάλουν ότι το παιδί της Εύας είναι του Μάνου και όχι του Στέφανου.
Αυτή είναι η μόνη λύση για να ευτυχίσουν τα ζευγάρια, γιατί ασφαλώς δεν πρόκειται ο Στέφανος να αφήσει το Μάνο να μεγαλώσει το παιδί του και ούτε ο Μάνος το Στέφανο να μεγαλώσει τη Νεφέλη.
Θέλω όσο τίποτε άλλο να είναι ο Στέφανος με τη Μελίτα, αλλά να λυθεί πρώτα το θέμα με το παιδί, γιατί έτσι και οι φαν Στεφ-Μελ θα χαρούν αλλά και η Εύα θα μείνει για πάντα με το Μάνο...

Με το παιδί να ναι του Μάνου (που είναι αδύνατον) δεν σώζεται κάτι.
Η Νεφέλη είναι του Μάνου και ο Μάνος δεν θα αφήσει τον Στέφανο να μεγαλώσει την κόρη του...

Τουλάχιστον θα υπάρχει ένα παιδί και όχι δύο...και επειδή οι σεναριογράφοι τρελαίνονται για Μάνο-Εύα αυτός θα ήταν ο καλύτερος τρόπος για να είναι ξανά μαζί...

Δεν στέκει οπως και να χει... Ο Μάνος δεν θα αφήσει τον Στέφανο να μεγαλώσει το παιδί του , με τίποτα..

οπως και να εχει δεν εχει δικαιωμα να μιλαει...ο στεφανος δεν εχει δωσει δειγματα οτι κακομεταχειριζεται παιδια ή οτι θελει να κανει κακο στη νεφελη...συν του οτι δεν χρησιμοποιει τα παιδια για να πετυχει τους σκοπους τους...οποτε αφου η κορη του δεν κινδυνευει δεν εχει λογο να διαφωνει..το οτι δεν τον συμπαθει αυτος δε λεει κατι...ουτε τον οδυσσεα συμπαθουσε...δηλαδη η μελιτα θα μεινει μονη μεχρι να εγκρινει καποιον ο μανος???
και που δε συμφωνει υπαρχει φαρμακο...ξιδακι...κανει καλο και στην πεψη...
αυτος δεν ειπε καποτε<<το παιδι παει οπου θελει η μανα του...αυτην αποφασιζε...>>ας τα λουστει τωρα...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Μαρ 15, 2010 11:09 pm

hionati έγραψε:
Mik έγραψε:
elli έγραψε:
Mik έγραψε:
elli έγραψε:Λοιπόν τα ζευγάρια πρέπει να είναι
Στέφανος+Μελίτα
Μάνος+Εύα
για τον απλούστερο λόγο ότι οι ήρωες αυτό θέλουν. Πώς να το κάνουμε; Ανάμεσα σε Στέφανο και Μελίτα υπάρχει τρελός έρωτας όπως και ανάμεσα σε Εύα και Μάνο(όχι ότι μου αρέσουν ο Μάνος με την Εύα αλλά αυτό μας δείχνουν οι σεναριογράφοι)
Τώρα όσο αναφορά τα παιδιά...να βρουν οι σεναριογράφοι έναν τρόπο να βγάλουν ότι το παιδί της Εύας είναι του Μάνου και όχι του Στέφανου.
Αυτή είναι η μόνη λύση για να ευτυχίσουν τα ζευγάρια, γιατί ασφαλώς δεν πρόκειται ο Στέφανος να αφήσει το Μάνο να μεγαλώσει το παιδί του και ούτε ο Μάνος το Στέφανο να μεγαλώσει τη Νεφέλη.
Θέλω όσο τίποτε άλλο να είναι ο Στέφανος με τη Μελίτα, αλλά να λυθεί πρώτα το θέμα με το παιδί, γιατί έτσι και οι φαν Στεφ-Μελ θα χαρούν αλλά και η Εύα θα μείνει για πάντα με το Μάνο...

Με το παιδί να ναι του Μάνου (που είναι αδύνατον) δεν σώζεται κάτι.
Η Νεφέλη είναι του Μάνου και ο Μάνος δεν θα αφήσει τον Στέφανο να μεγαλώσει την κόρη του...

Τουλάχιστον θα υπάρχει ένα παιδί και όχι δύο...και επειδή οι σεναριογράφοι τρελαίνονται για Μάνο-Εύα αυτός θα ήταν ο καλύτερος τρόπος για να είναι ξανά μαζί...

Δεν στέκει οπως και να χει... Ο Μάνος δεν θα αφήσει τον Στέφανο να μεγαλώσει το παιδί του , με τίποτα..

οπως και να εχει δεν εχει δικαιωμα να μιλαει...ο στεφανος δεν εχει δωσει δειγματα οτι κακομεταχειριζεται παιδια ή οτι θελει να κανει κακο στη νεφελη...συν του οτι δεν χρησιμοποιει τα παιδια για να πετυχει τους σκοπους τους...οποτε αφου η κορη του δεν κινδυνευει δεν εχει λογο να διαφωνει..το οτι δεν τον συμπαθει αυτος δε λεει κατι...ουτε τον οδυσσεα συμπαθουσε...δηλαδη η μελιτα θα μεινει μονη μεχρι να εγκρινει καποιον ο μανος???
και που δε συμφωνει υπαρχει φαρμακο...ξιδακι...κανει καλο και στην πεψη...
αυτος δεν ειπε καποτε<<το παιδι παει οπου θελει η μανα του...αυτην αποφασιζε...>>ας τα λουστει τωρα...


Ας μην ξεχνάμε οτι ο Στέφανος δεν ειναι το ευαίσθητο αγόρι που μυξοκλαίει για την απόλυτη. Άσκησε τρομοκρατία έναν ολόκληρο χρόνο σε μια ομάδα ανθρώπων, και τελικά μάθαμε οτι ήξερε οτι μόνο ένας έφταιγε και την πλήρωσαν και οι αθώοι. Να ένας καλός λόγος να μη θέλει ο Μάνος να μεγαλώσει ο Στέφανος τη Νεφέλη. Άσχετα με το πως τον εμφανίζουν της έχει αδυναμία και δεν νομίζω το αμφισβητεί κανένας αυτο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από elli Δευ Μαρ 15, 2010 11:16 pm

Ότι ο Μάνος αγαπάει τη Νεφέλη και θέλει το καλό της είναι αλήθεια και κανείς δεν το αμφισβητεί αυτό, αλλά όχι και να πούμε ότι ο Στέφανος θα έκανε ποτέ κάτι εναντίον της Νεφέλης. Μπορεί να τους τρομοκρατούσε όλους, αλλά είναι υπερβολικά ευαίσθητος...

elli
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Μαρ 15, 2010 11:20 pm

elli έγραψε:Ότι ο Μάνος αγαπάει τη Νεφέλη και θέλει το καλό της είναι αλήθεια και κανείς δεν το αμφισβητεί αυτό, αλλά όχι και να πούμε ότι ο Στέφανος θα έκανε ποτέ κάτι εναντίον της Νεφέλης. Μπορεί να τους τρομοκρατούσε όλους, αλλά είναι υπερβολικά ευαίσθητος...


Ασκούσε πάντως τρομοκρατία έναν ολόκληρο χρόνο.
Ρισκάρισε άνευ λόγου όταν έβαλε να τον πυροβολήσουν
Λειτουργει μεθοδικά και ειναι εκδικητικός
Προτιμώ κάποιον που κανει φόνο εν βρασμό από κάποιον ψυχρό εκτελεστή

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Μαρ 16, 2010 8:27 am

Το οτι δεν έχει δώσει δείγμα οτι κακομεταχειρίζεται τα παιδια σημαίνει οτι πρέπει να τα μεγαλώσει κιολας?
Οπως είπε και η Clarabelle,o Στέφανος δεν είναι και κανας άγιος..
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από laoura Τρι Μαρ 16, 2010 10:51 am

Από τη στιγμή που υπάρχουν παιδιά είναι δύσκολο να δούμε 2 ζευγάρια. Μια λύση είναι να προκύψει ένα ζευγάρι, μια γυναίκα μόνη τουλάχιστον όσο θα δούμε εμείς και ένας νεκρός άνδρας

laoura


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης