Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εύα - Μελίτα

+81
giwta20
ntina fan
noraki_love_97
Antigoni!
polykarpos
maria_sab
ειρηνη7
JELSOMINA
despinam
pasxalitsa
sarita
JESSIE
loukasnora
Dorina <3 Πέτρος
mariannitaki
trelh gia nora-louka
anna_loukonoriki4ever!!
k@terinio-loukonoraki
giouli_edem
MaryLoo
feggaropetra
loukitsa
ebelina2007
DESPOINA
$ofi@ loukakos + nora
maeveline
Vasouli
margel
Ελένα
NATALITSA_LOUKITSA
maria*
Koukoutsaki
nora_oscar
Αντιγόνη2
masoul
μαριαλενα82
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
edem4ever
nicole
Doris_
Petrinaki
panda
koalaki
Goofy!
aggeliki
eva thea%
soso
kelly
helenaki_edem
anastasia20
pet
Black rose
melitaki-evaki
Ntinaki1
ΤΖΕΛΑ
manos 4 ever!!
T2eNnh
tinaki18
margaret
iloveeva+manos!!
Melita4ever
evangeliap2808
mimi_loukas+nora
Izabella29
ouki_loukanorikhgiamiazwh
Pennaki.......!!
marializ25
KonstantinaA
hionati
jim7
Alexia-Sofia
Καρ-Mik
Foulitsa
Vampirela
KatsaroYpotheto
Clarabelle
lina
oriana
anna90
evanna
Ezantakou
85 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 24 1, 2, 3 ... 12 ... 24  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Ezantakou Τρι Μαρ 16, 2010 4:22 pm

Η Εύα μπορεί να έκανε τα λάθη που έκανε λόγω της υπερβολικής και καθόλου φυσιολογικής της αγάπης για τον Μάνο αλλά τώρα βλέπουμε μια Εύα ισορροπημένη, να έχει πάρει τη ζωή στα χέρια της και να περιμένει να μεγαλώσει ένα παιδί με αγάπη, ηρεμία και γαλήνη.. Θέλει να ζήσει αυτά που δεν έζησε με την Μαρίλια και πώς άλλωστε να τα ζήσει απο τη στιγμή που ήταν 15 χρονών παιδάκι όταν τη γέννησε και χωρίς να έχει κανέναν Ρούσσο και Αμαλία να την προστατεύουνε.. Είχε μια Αγγέλα μαμά (με όλη τη σημασία της λέξης) που ανέλαβε εκείνη το παιδί.. Δε λέω οτι η Εύα είναι καμιά αγία και οτι δεν έχει κάνει τις κακίες της αλλά κατάφερε κάτι σπάνιο, ΑΛΛΑΞΕ και ΜΕΤΑΝΙΩΣΕ.. Λέω σπάνιο γιατί όντως θέλει κότσια και δύναμη να αλλάξει κανείς και να καταφέρει να σταθεί πάλι στα πόδια του..

Όσο για τη Μελίτα, ίσως όλος αυτός ο έρωτας που της προέκυψε με τον Στέφανο να ήταν πολύ γρήγορο.. Τι εννοώ? Η Εύα με τον Μάνο ήταν ερωτευμένη 15 χρόνια και κάπως καταλάβαινες το μέγεθος της αγάπης της γιαυτόν. Ενώ η Μελίτα μόλις λίγους μήνες είναι ερωτευμένη με τον Στέφανο και δε μπορώ, εγώ τουλάχιστον, να αντιληφθώ αυτό τό τεράστιο πάθος..

Άλλωστε η Μελίτα έχει κάτι σημαντικό στη ζωή της, μια κόρη που είχε την ευκαιρία και την τύχη να το βλέπει να μεγαλώνει και δύο γονείς που την στηρίζουν ΣΕ ΟΛΑ και κυρίως οικονομικά..

Αυτός λοιπόν είναι ο λόγος που θεωρώ υπερβολική τη Μελίτα και πολύ αξιοπρεπή πλέον τη Εύα..
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από evanna Τρι Μαρ 16, 2010 4:23 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
giouli_edem έγραψε:Όταν διαβάζω ότι "η Μελίτα αντιλαμβάνεται τί θα πει όριο" , τρελαίνομαι !!!!!!!!!! Πώς ακριβώς βάζει όρια στον εαυτό της δηλαδή ??

Εγώ ξέρω από τον εαυτό μου ότι βάζω όριο ότι άντρα φίλης μου δεν τον τσεκάρω ούτε με τα μάτια !!!!!!!!!!!
Η Μαρουλίτα όχι μόνο καλούσε τον Στέφανο στα εξοχικά της μέσα στην άγρια νύχτα (μα πείτε μου από που κι ως που ξεμοναχιάζεις άντρα άλλης γυναίκας!!!!!!!!) αλλά υπέκυψε και στο φιλάκι αμέσως χωρίς κανένα δισταγμό !! (Δε λέω, ο Στέφανος έκανε την κίνηση και άλλα πολλά, αλλά δε μιλάμε για αυτόν τώρα!)

Και μετά έβγαινε και με τη "φίλη της" για καφέ και τη ρώταγε πώς πάει η σχέση της ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ για να την ψαρέψει αν είναι καλά με το Στέφανο !

Και αφού της ήρθε ο 2ος μεγάλος έρως κατακούτελα (ενώ πριν λίγα επεισόδια έκλαιγε στο προσκέφαλο του Μάνου στο νοσοκομείο και του έλεγε πόοοοοοοοοοοοοοοσο τον αγαπάει!) μετά από δυο κρεβάτια, δυό τραπέζια και τρεις ντιβανοκασσέλες που έπεσε με τον Στέφανο έγινε ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ που δε μπορούσε να ζήσει μακρυά του !!!!
Η Εύα όσα λάθη κι αν έκανε αγάπησε ΕΝΑΝ άντρα και με όσους (είτε σωστούς είτε λάθος) τρόπους προσπάθησε να τον διεκδικήσει τα έκανε όλα μόνο για αυτόν και δεν είχε την καρδιά αγκινάρα της Μελίτας που δε μπορούσε να μείνει μόνη της (ενώ πέρισυ έλεγε το αντίθετο στον Μάνο για να μην ξεχνιόμαστε !) και έβαλε και τον Οδυσσέα στο κρεβάτι της έτσι για αλλαγή και για να έχει κάτι να ασχολείται στην ανιαρή ζωούλα που ζούσε !!!

Και η Εύα τον Μάνο δεν τον έκλεψε ποτέ από τη Μελίτα, απλά διεκδίκησε τον εφηβικό της έρωτα, όχι έναν ΑΠΟΛΥΤΟ που διμιουργήθηκε μετά από κάποιες βραδιές σεξ ....

.....και που (να προσθέσω αφού υποκλιθώ αγαπητή : respect : : respect : : respect : ) την παραμύθιαζε ότι θέλει να είναι μαζί της κι ότι θα χώριζε, όχι σαν τον Στέφανο που μονίμως της λέει να πάει μπροστά και τον βλέπει απο πρώτο χέρι ότι ζει μια χαρά και δεν έχει καμμία πρόθεση να χωρίσει!!!
Αφου υποκλιθω και εγω στα γραφομενα σου Γιουλη μου : respect : να πω οτι συμφωνω απολυτα!Η Μελιτα την λεξη σ'αγαπω την εχει ψωμοτυρι μου φαινεται!Και εκτος αυτου εκανε οσα εκραζε χωρις καν να εχει καποια δικαιολογια!Γι'αυτο με χαλαει απιστευτα γιατι ειναι ολο μεγαλα λογια και απο πραξεις τιποτα!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από anna90 Τρι Μαρ 16, 2010 9:50 pm

Δημοσίευση από lina Yesterday at 4:45 pm
όπως αυτό που είπε κάποιος ότι η Μελίτα πήγε στο γάμο για να υπενθυμίσει την παρουσία της στο Στέφανο. Εγώ είδα ότι δεν ήθελε να πάει και πήγε για να μην κινηθούν υποψίες, οι οποίες πάντως το λιγότερο κακό στη Μελίτα θα το έκαναν γιατί αυτή δεν έκανε κάτι κακό με την σχέση της με το Στέφανο τη στιγμή που ήταν και οι δυο ελεύθεροι. Αν την υποψιάζονταν, η Εύα θα στενοχωριόταν- γιατί είναι ευαίσθητη και αθώα- πάντως αμάρτημα δεν υπήρχε. Ούτε είδα τη Μελίτα να κυνηγάει το Στέφανο, να τον στριμώχνει στα εξοχικά που λέτε, είδα το αντίστροφο.- Αλλά αν το είχε κάνει δεν θα την κατέκρινα, εκτός αν ο Στέφανος ήταν παντρεμένος με παιδί ή ήταν έτοιμος να παντρευτεί τη φίλη της.

Το ότι η Μελίτα δεν έκανε κακό με τη σχέση της με το Στέφανο και ότι όταν ξεκίνησε η σχέση ήταν και οι 2 ελεύθεροι, είναι ένα ακόμα θέμα συζήτησης καθώς ξεχνάμε πολύ ΒΟΛΙΚΑ τι ακριβώς είχε γίνει τότε και με ποια σειρά έγιναν τα γεγονότα..!
Ήταν μετά την απαγωγή, η Μελίτα είχε δεθεί με τα κορίτσια , η Εύα της είχε δώσει την πέτρα της φεγγαρόπετρας( καθώς το Μελιτάκι έκλαιγε στο μπουντρούμι ότι δεν θα ανησυχήσει κανένας για αυτήν γιατί ΔΕΝ έχει φίλους), κάθε μέρα βρισκόντουσαν για καφεδάκι, μαζεύτηκαν και μαγείρεψαν στο σπίτι της Μελίτας κτλ κτλ. Άγνωστες λοιπόν δεν τις λες.. Η Εύα (το χαιβάνι)μιλούσε για το Στέφανο με τα καλύτερα λόγια και το Μελιτάκι που είχαν μυριστεί και ταίριαξαν στο χορό τον κάλεσε βραδιάτικο στο εξοχικό της...!Άλλο μέρος και άλλη ώρα δεν υπήρχαν ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ.. Ο Στέφανος την φίλησε αλλά ΝΟΜΙΖΩ η Μελίτα το δέχτηκε μια χαρά... Και για να θυμίσω ΑΚΟΜΑ η Εύα -----> φίλη Μελίτας ήταν ΜΑΖΙ με το Στέφανο...Όταν στάλθηκαν τα ποιηματάκια και τα τηλεφωνάκια ήταν ΜΑΖΙ η Εύα με το Στέφανο... Όταν η Εύα ανακοίνωσε στις φίλες ότι παντρεύεται η Μελίτα έφυγε (ως φίλη χαίρεται με την χαρά της φίλης) και καλά για να δει το παιδί της (δεν το χρησιμοποίησε και λίγες φορές σαν δικαιολογία άσχετα που τότε το είχε γραμμένο) και πήγε στο ΚΟΛΛΗΤΑΡΙ της τον Στέφανο να του ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ...!!!Πολύ λογική κίνηση μέχρι και ως τότε είχαν πει τα πάντα και αν δεν πήγαινε θα την κακοχαρακτήριζαν οι υπόλοιπες της καλής κοινωνίας...!
ΟΠΟΤΕ , όσο έγιναν μέχρι εδώ καθόλου αθώα δεν είναι....
Εδώ ούτε καν το Μελίτακι δεν πιστεύει ότι είναι αθώα, και το πιστεύουμε εμείς...Βέβαια έπεσαν φιλάκια στις πόρτες πριν τους γάμους(συμηθισμένο φαινόμενο), ΑΘΩΑ τηλέφωνα με Εύα δίπλα για ακροατήριο Σ ΑΓΑΠΩ κτλ κτλ.. Και όλα αυτά θεωρούνται ΑΘΩΑ, ΜΗ ΕΠΙΛΗΨΙΜΑ, ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ...!!
Ε εντάξει βρε κορίτσια αν σας το έκανε ο φίλος σας με μια φίλη-γνωστή σας εσείς που δεν είστε αθώες και ευαίσθητες να δίνατε την ευχή σας...!!Και να λέγατε ok, δεν πειράζει...
Και τέλος μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις το ΒΑΘΥΤΕΡΟ νοήμα της τελευταίας σου πρότασης γιατί όπως είπες ΔΕΝ ξέρω ελληνικά και δυσκολεύομαι..
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από oriana Τετ Μαρ 17, 2010 5:55 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Brooke - Taylor / Ολυμπιακός - Παναθηναικός / Λάρισα - Βόλος, ότι και να πεις μέσα είσαι χιχι

Ναι οκ όπως λες κανείς δεν θα έφευγε απο μια σχέση με καλό κρεβάτι, αλλά όταν για 5 μόνο κρεβάτια σέρνεσαι ολημερίς και οληνυχτίς και το μόνο σου μέλημα είναι να χαλάσεις το γάμο του άλλου γιατί πώς θα περνάς εσύ τώρα τα βράδια σου που σου λείπει είναι λίγο εως πολύ κουλό!

Η Μελίτα ήθελε Μάνο και μόνο Μάνο, στο ενδιάμεσο χτύπησε έναν Οδυσσέα για να μην είναι μόνη, για να πικάρει το Μάνο και για να κάνει και μια μικρή προσπάθεια για απεξάρτηση, αλλα απέτυχε παταγωδώς και συνέχισε να θέλει Μάνο και μόνο Μάνο παρόλα όσα είχε κάνει σε εκείνη και γενικότερα!

Στη συνέχεια τα κατάφερε και χάλασε το γάμο του Μάνου με την Εύα όμως δεν έδεσε το γλυκό! Είδε ότι στην τελική η Εύα ξέμεινε με έναν Παριζιάνο (που μας εμφανιζόταν πορωμένος μαζί της και θα έκανε τα πάντα για εκείνη και μόνο) ενώ εκείνη ξέμεινε με έναν Μάνο που και της έριχνε άδικο και δεν την ήθελε πια και ήταν αυτός που ήταν πάντα! Σου λέει έτσι είσαι? Γιατί να έχει η Εύα τον παριζιάνο και να έχω ξεμείνει με τον Μάναρο που δεν με θέλει?

Όταν λοιπον ο Στέφανος που τον εκθείαζε η Εύα συνέχεια έκανε κίνηση η κυρία δεν σκέφτηκε ΚΑΝ οτι δεν είναι Εύα, ενέδωσε με τη μία, αρχισε τα γνωστά μουλωχτά που έκανε πάντα και μετά απο 3 βραδιες τον αγαπησε κι αυτόν! Α και εντωμεταξύ τον ξέχασε και τον άλλον!!!

Και μόλις είδε οτι ο Στέφανος είναι ακριβώς τα ίδια χάλια με το Μάνο, μουλάρωσε που τον έχει η Εύα και αυτό που νιώθει όλο και δυναμώνει! Και αυτό τώρα το λέμε first class lady? Εγώ το λέω "προσπαθώ να πάρω ακόμα και τώρα εκδίκηση από την Εύα γιατί μου έκατσε την πρώτη (με το σφουγγάρισμα με τον Μάνο) αλλα σαν πολύ γρήγορα ανέκαμψε η Εύα και θέλω να την πονέσω κι άλλο και ταυτόχρονα μουλαρώνω κιόλας που δεν μου κάθεται η εκδίκηση γιατί ο μεσιέ είναι χέστης και εγω δεν θέλω να βγω κακιά!"

Και αυτό δεν είναι first class είναι middle class κατιναριό!



1.H melita itn trelli g ton mano k mexri k tin teleutaia stigmi prospa8ise na ton diekdikisei.auto kanei kapoios otan einai eroteumenos: peftei xamila.

2.Auto p epa8e i melita me to stefano einai apolitos an8ropino k mporo na sas to po me isxiro paradeigma ton idio m ton eauto (imoun trelli k palavi me ton proin m k 3afnika entelos tixaia gnorisa kapoion k meta apo poli mikro xroniko diastima ton eroteutika).G ti melita itn mono o manos k kaneis allos autos itn o protos tis erotas (opos i idia eixe pei sto xoro tis me to stefano) me auton ekane to paidi tis.Poios mporei na 3eperasei ton proto t erota toso eukola?Poios mporei na min pesei xamila k na min ta dosei ola g ena erota?Otan ema8e ola osa tis eixe kanei o manos den mporouse na ton misisei apo ti mia stigmi stin alli otan omos perase kairos k eide ta pragmata me allo mati katalave posi epirroi eixe autos o antras sti zoi tis.Evale aplos ena telos.Ton ponaei, einai pateras tis koris tis alla den 8elei na anextei tpt allo apo kapoion p einai eroteumenos me alli ginaika k p exei kanei ta terata.Opote to kefalaio manos sti zoi tis melitas telionei k meta erxetai o stefanos.o odisseas itn kati san "perastikos" k dexomai to oti i8ele na kanei to mano na zile4ei, na tarakouni8ei(poia k sas rotao eilikrina,poia den to exei kanei auto?)

3.O manos telionei g ti melita k meta ir8e o stefanos.De leo k auti kounise ligo tin ouritsa tis omos o stefanos tin prokalese k auti den i8ele k polu.Oloi autoi oi kavgades k i antipa8eia stin arxi ekanan to pa8os tous na einai akoma pio dinato sto telos.3afnika ola alla3an epd gnorizei to stefano.Ton eroteuetai k gt oxi?H eua POTE de 8 einai pragmatiki tis fili k oute i melita itn sosto na nio8ei enoxes epd 3erei apo proto xeri oti i eua einai eroteumeni me to mano oxi me to stefano

4.H melita arxise na ton eroteuetai meta pou eua eixe pei oxi stin protasi gamou k prn kan ma8ei g to paidi.Tora vlepoume ti melita na kanei kiniseis adinamias k apelpisias (episke4eis,tilefona,para8ira) alla ola auta ta kanei epd einai trella eroteumeni mazi tou, ton skeftetai snx,ena tilefonima na ton akousei ena lepto einai arketo gi autin.Ola auta einai men la8os alla i melita 8elei to xrono tis k ap'oti fanike sto simerino epeisodio arxizei na allazei oxi g na trexei apo piso tis o stefanos(pou ego an imoun i melita poli 8 i8ela na to kanei auto) alla g to diko tis kalo.O stefanos apofasise na zisei me tin eua k to paidi tou g na megalosei auto to paidi se mia oikogeneia.Ara o stefanos katadikazei ti zoi t gi'auti tin oikogeneia.H melita ton agapaei den 8 ton 3exasei pote ponaei perissotero apo ka8e alli fora alla den mporei na kanei tpt gt an ton diekdikouse de 8 3exnage tin a3ioprepeia tis-ston erota tin 3exnas epivalletai na tin 3exnas-apla 8 katestrefe ti zoi enos paidiou to opoio einai paidi tou antra p agapa.

5.To an einai i melita einai kali mitera H oxi den mporoume na to krinoume epd aploustata den iparxoun arketes skines melitas-nefelis etsi oste na vgaloume simperasmata.Pantos den mporoume na poume oti den einai kali mitera afou dene egn kati g na fanei kati tetoio.To oti 3eniktaei sto para8iro k ponaei g to stefano den tin kanei kaki mana,eleos dld.ENO g tin eua iparxoun trantaxtes apodei3eis oti den itn kali mana.Simfono oti sta 15 sou den mporeis na eisai kali mana den 3ereis kan ti smn auto alla megalontas 8 ma8aine.I3ere poli kala pos na trexei piso apo to mano.

6.To oti i melita genni8ike mesa se mia plousia oikogeneia den kanei tin eua kaliteri oute ftaiei auti.K as to paradextoume mporei ta lefta na min fernoun eutixia alla den mporeis na kaneis tpt xoris auta ara gt na min diekdikisei auta p anikoun se ekeini k stin kori tis?H melita to kanei apo agapi OXI san tin ntaizi p to kanei apo simferon auto einai 3eka8aro.Ektos autou i melita k spoudaze k douleuei.Tha itn simferontologa an etroge mono apo ta etoima t patera tis.Omos o roussos k i amalia exoun 2 paidia k to ena einai xameno,exoun polla lefta ta opoia outos i allos 8 meinoun sti melita k stin kori tis ara gt na min ta dexetai?eseis an eixate tosi periousia p dikaiomatika sas anike 8 legate oxi??

Auta eixa na po!!


Edit by Clarabelle
Καλώς ήρθες στην παρέα.
Παρακαλώ διάβασε τους κανόνες του φόρουμ. Η γλώσσα που χρησιμοποιούμε είναι η Ελληνική
Ευχαριστώ
oriana
oriana
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : uk

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από lina Τετ Μαρ 17, 2010 9:27 am

anna90 έγραψε:Δημοσίευση από lina Yesterday at 4:45 pm
όπως αυτό που είπε κάποιος ότι η Μελίτα πήγε στο γάμο για να υπενθυμίσει την παρουσία της στο Στέφανο. Εγώ είδα ότι δεν ήθελε να πάει και πήγε για να μην κινηθούν υποψίες, οι οποίες πάντως το λιγότερο κακό στη Μελίτα θα το έκαναν γιατί αυτή δεν έκανε κάτι κακό με την σχέση της με το Στέφανο τη στιγμή που ήταν και οι δυο ελεύθεροι. Αν την υποψιάζονταν, η Εύα θα στενοχωριόταν- γιατί είναι ευαίσθητη και αθώα- πάντως αμάρτημα δεν υπήρχε. Ούτε είδα τη Μελίτα να κυνηγάει το Στέφανο, να τον στριμώχνει στα εξοχικά που λέτε, είδα το αντίστροφο.- Αλλά αν το είχε κάνει δεν θα την κατέκρινα, εκτός αν ο Στέφανος ήταν παντρεμένος με παιδί ή ήταν έτοιμος να παντρευτεί τη φίλη της.

Το ότι η Μελίτα δεν έκανε κακό με τη σχέση της με το Στέφανο και ότι όταν ξεκίνησε η σχέση ήταν και οι 2 ελεύθεροι, είναι ένα ακόμα θέμα συζήτησης καθώς ξεχνάμε πολύ ΒΟΛΙΚΑ τι ακριβώς είχε γίνει τότε και με ποια σειρά έγιναν τα γεγονότα..!
Ήταν μετά την απαγωγή, η Μελίτα είχε δεθεί με τα κορίτσια , η Εύα της είχε δώσει την πέτρα της φεγγαρόπετρας( καθώς το Μελιτάκι έκλαιγε στο μπουντρούμι ότι δεν θα ανησυχήσει κανένας για αυτήν γιατί ΔΕΝ έχει φίλους), κάθε μέρα βρισκόντουσαν για καφεδάκι, μαζεύτηκαν και μαγείρεψαν στο σπίτι της Μελίτας κτλ κτλ. Άγνωστες λοιπόν δεν τις λες.. Η Εύα (το χαιβάνι)μιλούσε για το Στέφανο με τα καλύτερα λόγια και το Μελιτάκι που είχαν μυριστεί και ταίριαξαν στο χορό τον κάλεσε βραδιάτικο στο εξοχικό της...!Άλλο μέρος και άλλη ώρα δεν υπήρχαν ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ.. Ο Στέφανος την φίλησε αλλά ΝΟΜΙΖΩ η Μελίτα το δέχτηκε μια χαρά... Και για να θυμίσω ΑΚΟΜΑ η Εύα -----> φίλη Μελίτας ήταν ΜΑΖΙ με το Στέφανο...Όταν στάλθηκαν τα ποιηματάκια και τα τηλεφωνάκια ήταν ΜΑΖΙ η Εύα με το Στέφανο... Όταν η Εύα ανακοίνωσε στις φίλες ότι παντρεύεται η Μελίτα έφυγε (ως φίλη χαίρεται με την χαρά της φίλης) και καλά για να δει το παιδί της (δεν το χρησιμοποίησε και λίγες φορές σαν δικαιολογία άσχετα που τότε το είχε γραμμένο) και πήγε στο ΚΟΛΛΗΤΑΡΙ της τον Στέφανο να του ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ...!!!Πολύ λογική κίνηση μέχρι και ως τότε είχαν πει τα πάντα και αν δεν πήγαινε θα την κακοχαρακτήριζαν οι υπόλοιπες της καλής κοινωνίας...!
ΟΠΟΤΕ , όσο έγιναν μέχρι εδώ καθόλου αθώα δεν είναι....
Εδώ ούτε καν το Μελίτακι δεν πιστεύει ότι είναι αθώα, και το πιστεύουμε εμείς...Βέβαια έπεσαν φιλάκια στις πόρτες πριν τους γάμους(συμηθισμένο φαινόμενο), ΑΘΩΑ τηλέφωνα με Εύα δίπλα για ακροατήριο Σ ΑΓΑΠΩ κτλ κτλ.. Και όλα αυτά θεωρούνται ΑΘΩΑ, ΜΗ ΕΠΙΛΗΨΙΜΑ, ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ...!!
Ε εντάξει βρε κορίτσια αν σας το έκανε ο φίλος σας με μια φίλη-γνωστή σας εσείς που δεν είστε αθώες και ευαίσθητες να δίνατε την ευχή σας...!!Και να λέγατε ok, δεν πειράζει...
Και τέλος μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις το ΒΑΘΥΤΕΡΟ νοήμα της τελευταίας σου πρότασης γιατί όπως είπες ΔΕΝ ξέρω ελληνικά και δυσκολεύομαι..

Φίλες η Μελίτα με την Εύα δεν είναι ούτε μπορούν να γίνουν ποτέ, κατά ομολογία και των ιδίων στις μανάδες τους, στη Νόρα, στο Μάνο κλπ. Έχει ειπωθεί πάμπολλες φορές και από τις δυο τους νομίζω.
Πριν να χωρίσουν η Εύα με το Στέφανο δεν υπήρχε σχέση Μελίτας- Στέφανου. Μπορεί να ερωτεύτηκαν , υπήρξε ένα φιλί αλλά δεν υπήρξε συνέχεια. Ούτε τα ποιήματα –τα οποία έστειλε ο Στέφανος πάντως και όχι η Μελίτα, ούτε τα συγχαρητήρια αποτελούν σχέση, αυτή προέκυψε αφού ήταν και οι δύο ελεύθεροι. Πιο λιανά δεν μπορώ να το κάνω…

Όσο για την τελευταία μου πρόταση, εγώ λοιπόν έγραψα πως όταν έκαναν σχέση ήταν και οι δύο ελεύθεροι και εσύ είπες πως έγραψα ότι : δεν πειράζει να κυνηγήσεις κάποιον παντρεμένο αρκεί να μην έχει παιδί . ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΣΗ και αν δεν το παραδεχτείς δεν έχω τίποτα άλλο να σου πω γιατί ο καθένας μπορεί να έχει τις απόψεις του αλλά να μη διαστρεβλώνει τις δικές μου.

lina


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 17, 2010 9:59 am

oriana έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Ntinaki1 έγραψε:Αν η Μελίτα το έκανε αυτό πριν τον γάμο και πάλι θα τα άκουγε από όλους! Και κυρίως από την Νόρα και τον Λουκά.
Και εντάξει γνώμες είναι αυτές, αλλά εγώ δεν είδα καμιά Μελίτα να πει "αααα τώρα θα πάρω τηλέφωνο επίτηδες για να χαλάσω τον γάμο του Στέφανου".


Θέλει πολύ κουράγιο να κάνεις κάτι όταν ξέρεις οτι θα βάλλουν απέναντι
Αυτό ακριβώς λέμε οτι δεν το διαθέτει η Μελίτα

kala eisaste sovaroi tora???H melita simfonise na to poun stin parea k afou 8 einai mazi me to stefano k 8 pale4oun mazi den tin endiaferei tpt allo.Auto de deixnei 8arros k kouragio??Meta omos ir8e to paidi alla par'ola auta akomi i8ele na to poun afou i eua stin arxi den eixe zitisei tpt apo to stefano.Sto telos omos 3anair8e to a8oo euaki k zitise apo to stefano na tin apokatastisei (k kala g na megalosei to paidi se mia oikogeneia).Meta apo auto ti na ekane i melita???


Θα μου επιτρέψεις να πιστεύω οτι είμαι σοβαρή.
Η Μελίτα απ την αρχή της σχέσης της με το Στέφανο φοβόταν να πει την αλήθεια ίσως επειδή η σχέση ξεκίνησε βρώμικα πίσω απ την πλάτη της Εύας που συζούσε μαζί του. Δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα να πεις σε όλους μιά μέρα μετά την πρόταση γάμου οτι έχεις σχέση με τον άντρα που συζούσε αυτή που πριν τρείς μήνες της κατέστρεψες το γάμο επειδή κοιμήθηκες με το γαμπρό πόσο μάλλον επειδή ο άντρας που έχεις σχέση την έστειλε να δει ερωτική πράξη live.
Aκόμη και όταν ο Στέφανος της είπε να το πουν ανοιχτά δίστασε και ζητούσε χρόνο.
Η ''εγώ δεν είμαι Εύα'' δεν είχε καν το σθένος να απομακρυνθεί. Νιαουρίζει κλαψουρίζει και παρακαλάει απ την ώρα που ανακοινώθηκε ο γάμος μέχρι και τώρα. Τουλάχιστον η Εύα είχε το κουράγιο και τη δύναμη να φύγει όταν ο Μάνος ανακοίνωσε το γάμο του και επέστρεψε σ αυτόν -κακώς- μετά από πίεση και παρακάλια του Μάνου.
Το κουράγιο της Εύας λοιπον η Μελίτα ούτε το έχει ονειρευτεί.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Μαρ 17, 2010 10:43 am

oriana έγραψε:1.H melita itn trelli g ton mano k mexri k tin teleutaia stigmi prospa8ise na ton diekdikisei.auto kanei kapoios otan einai eroteumenos: peftei xamila.

Το θέμα είναι πόσο χαμηλά πέφτει! Μεγάααλο θέμα αυτό..

oriana έγραψε:2.Auto p epa8e i melita me to stefano einai apolitos an8ropino k mporo na sas to po me isxiro paradeigma ton idio m ton eauto (imoun trelli k palavi me ton proin m k 3afnika entelos tixaia gnorisa kapoion k meta apo poli mikro xroniko diastima ton eroteutika).G ti melita itn mono o manos k kaneis allos autos itn o protos tis erotas (opos i idia eixe pei sto xoro tis me to stefano) me auton ekane to paidi tis.Poios mporei na 3eperasei ton proto t erota toso eukola?Poios mporei na min pesei xamila k na min ta dosei ola g ena erota?Otan ema8e ola osa tis eixe kanei o manos den mporouse na ton misisei apo ti mia stigmi stin alli otan omos perase kairos k eide ta pragmata me allo mati katalave posi epirroi eixe autos o antras sti zoi tis.Evale aplos ena telos.Ton ponaei, einai pateras tis koris tis alla den 8elei na anextei tpt allo apo kapoion p einai eroteumenos me alli ginaika k p exei kanei ta terata.Opote to kefalaio manos sti zoi tis melitas telionei k meta erxetai o stefanos.o odisseas itn kati san "perastikos" k dexomai to oti i8ele na kanei to mano na zile4ei, na tarakouni8ei(poia k sas rotao eilikrina,poia den to exei kanei auto?)

Το μίσος είναι η άλλη όψη της αγάπης! Πέραν τούτου, νομίζω, δεν αντιλέγει κανείς ότι η Μελίτα θα μπορούσε να μισήσει τον Μάνο όταν έμαθε όλα όσα έκανε! Αντ'αυτού όμως συνέχισε να σέρνεται πίσω του με αποτέλεσμα τα σφουγγαρίσματα πέρισυ το καλοκαίρι και βέβαια ακόμα κι όταν ο Μάνος ήταν στο νοσοκομείο απειλούσε ότι θα την βρούν μπροστά της αν πάνε να τον πειράξουν! Τότε δεν ήξερε τι έχει κάνει ο Μάνος? Μετά το καταλαβε? Όχι βέβαια! Μια χαρά ήξερε αλλα δεν ήθελε να τον αφήσει. Είδε όμως μετά ότι η Εύα δεν νοιαζόταν για εκείνον και ότι καλοπερνούσε με τον Στέφανο ενώ εκείνη είχε ξεμείνει να σέρνεται πίσω απο κάποιον που δεν την θέλει και ζήλεψε!

Όσο για τον Οδυσσέα, και στη ζωή της Νόρας υπάρχει ένας Δημήτρης που έχει ρόλο "αφυπνιστικό" για το Λουκά αλλα δεν του πούλησε έρωτα ούτε και κοιμήθηκε μαζί του και του έλεγε σ'αγαπώ και θα περνάμε τα καλοκαίρια μας στη Σύρο! Η Μελίτα σε όλους λέει τα ίδια!


oriana έγραψε:3.O manos telionei g ti melita k meta ir8e o stefanos.De leo k auti kounise ligo tin ouritsa tis omos o stefanos tin prokalese k auti den i8ele k polu.Oloi autoi oi kavgades k i antipa8eia stin arxi ekanan to pa8os tous na einai akoma pio dinato sto telos.3afnika ola alla3an epd gnorizei to stefano.Ton eroteuetai k gt oxi?H eua POTE de 8 einai pragmatiki tis fili k oute i melita itn sosto na nio8ei enoxes epd 3erei apo proto xeri oti i eua einai eroteumeni me to mano oxi me to stefano

lina έγραψε:Φίλες η Μελίτα με την Εύα δεν είναι ούτε μπορούν να γίνουν ποτέ, κατά ομολογία και των ιδίων στις μανάδες τους, στη Νόρα, στο Μάνο κλπ. Έχει ειπωθεί πάμπολλες φορές και από τις δυο τους νομίζω.
Πριν να χωρίσουν η Εύα με το Στέφανο δεν υπήρχε σχέση Μελίτας- Στέφανου. Μπορεί να ερωτεύτηκαν , υπήρξε ένα φιλί αλλά δεν υπήρξε συνέχεια. Ούτε τα ποιήματα –τα οποία έστειλε ο Στέφανος πάντως και όχι η Μελίτα, ούτε τα συγχαρητήρια αποτελούν σχέση, αυτή προέκυψε αφού ήταν και οι δύο ελεύθεροι. Πιο λιανά δεν μπορώ να το κάνω…

ΛΑΘΟΣ! Η Εύα δεν ήταν πραγματική της φίλη, αυτό ναι! Με τους φίλους σε δένουν εμπειρίες και συναισθήματα αγάπης δεκτό. Όμως η Μελίτα είχε κάθε λόγο να νιώθει ένοχη! Ξεμονάχιαζε το Στέφανο (λες και μόνο στο εξοχικό της μπορούσαν να συναντηθούν να μιλήσουν), ανταποκρίθηκε στο φιλί του και μετά πήγαινε και δήλωνε παρούσα μόλις έμαθε για την πρόταση γάμου! Αν δεν ένιωθε ένοχη να είσαι σίγουρη ότι θα είχε βγει να το φωνάξει! Η σιωπή τους και μόνο είναι τρανό δείγμα της βρωμιάς που έχουν κάνει!

oriana έγραψε:4.H melita arxise na ton eroteuetai meta pou eua eixe pei oxi stin protasi gamou k prn kan ma8ei g to paidi.Tora vlepoume ti melita na kanei kiniseis adinamias k apelpisias (episke4eis,tilefona,para8ira) alla ola auta ta kanei epd einai trella eroteumeni mazi tou, ton skeftetai snx,ena tilefonima na ton akousei ena lepto einai arketo gi autin.Ola auta einai men la8os alla i melita 8elei to xrono tis k ap'oti fanike sto simerino epeisodio arxizei na allazei oxi g na trexei apo piso tis o stefanos(pou ego an imoun i melita poli 8 i8ela na to kanei auto) alla g to diko tis kalo.O stefanos apofasise na zisei me tin eua k to paidi tou g na megalosei auto to paidi se mia oikogeneia.Ara o stefanos katadikazei ti zoi t gi'auti tin oikogeneia.H melita ton agapaei den 8 ton 3exasei pote ponaei perissotero apo ka8e alli fora alla den mporei na kanei tpt gt an ton diekdikouse de 8 3exnage tin a3ioprepeia tis-ston erota tin 3exnas epivalletai na tin 3exnas-apla 8 katestrefe ti zoi enos paidiou to opoio einai paidi tou antra p agapa.

Οριοθετείς τον έρωτα της Μελίτας ότι ξεκίνησε ακόμα πιο αργα απο το φιλί, δηλαδή τον φίλησε δεν ένιωσε τίποτα, μετά της έστελνε ποιήματα κι αυτή καθόταν και τα χάζευε και πάλι τίποτα? Αλλα μετά που είδε ότι χώρισε τον ερωτεύτηκε? Εδώ κι αν διαφωνώ! Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα.. Άσε που είναι εμφανές ότι ενδιαφερόταν με τις κινήσεις που έκανε!

oriana έγραψε:5.To an einai i melita einai kali mitera H oxi den mporoume na to krinoume epd aploustata den iparxoun arketes skines melitas-nefelis etsi oste na vgaloume simperasmata.Pantos den mporoume na poume oti den einai kali mitera afou dene egn kati g na fanei kati tetoio.To oti 3eniktaei sto para8iro k ponaei g to stefano den tin kanei kaki mana,eleos dld.ENO g tin eua iparxoun trantaxtes apodei3eis oti den itn kali mana.Simfono oti sta 15 sou den mporeis na eisai kali mana den 3ereis kan ti smn auto alla megalontas 8 ma8aine.I3ere poli kala pos na trexei piso apo to mano.

Η Μελίτα μεγάλωνε το παιδί της μια χαρά μέχρι που εμφανίστηκε ένα συννεφάκι στη ζωή της, το θέμα είναι όμως ότι γονιός είσαι 24 ώρες τη μέρα κι όχι μόνο όταν είσαι καλά κι ευτυχισμένος! Κι ό Μάνος δεν έχει σκηνές με το παιδάκι αλλα αφήνουν να εννοηθεί ότι κάνει το καλύτερο δυνατόν για εκείνο όπως πάντα παρά τα προβλήματά του σε αντίθεση με τη Μελίτα η οποία το παράτησε για να κάθεται στα παράθυρα να μοιρολογάει τον απόλυτο! Όσο για την Εύα το έχω αναλύσει και πιο πάνω, δεν υπήρξε ποτέ μητέρα της Μαρίλιας! Απο τη στιγμή που δεν δημιουργήθηκαν δεσμοί ανάμεσα σε μάνα και κόρη δεν θα μπορούσε ποτέ να είναι μητέρα! Αυτό όμως δεν καθιστά καλύτερη τη Μελίτα! Είναι απλά δύο περιπτώσεις που δεν συγκρίνονται καθώς η μία γέννησε στα 15 της μόνη στο Παρίσι και μπήκε καπάκι σε κλινική χωρίς να έχει κανένα στήριγμα και όταν βγήκε η μητέρα της για να αποφύγει σκάνδαλα κλπ την άφησε στο Παρίσι αντί να την γυρίσει πίσω, ώστε να αναπτυχθεί σχέση Εύας-Μαρίλιας, ενώ η άλλη γέννησε φυσιολογικά μέσα σε έναν ευτυχισμένο γάμο και με όλους τους δικούς της δίπλα της!

oriana έγραψε:6.To oti i melita genni8ike mesa se mia plousia oikogeneia den kanei tin eua kaliteri oute ftaiei auti.K as to paradextoume mporei ta lefta na min fernoun eutixia alla den mporeis na kaneis tpt xoris auta ara gt na min diekdikisei auta p anikoun se ekeini k stin kori tis?H melita to kanei apo agapi OXI san tin ntaizi p to kanei apo simferon auto einai 3eka8aro.Ektos autou i melita k spoudaze k douleuei.Tha itn simferontologa an etroge mono apo ta etoima t patera tis.Omos o roussos k i amalia exoun 2 paidia k to ena einai xameno,exoun polla lefta ta opoia outos i allos 8 meinoun sti melita k stin kori tis ara gt na min ta dexetai?eseis an eixate tosi periousia p dikaiomatika sas anike 8 legate oxi??

Σαφεστατα η Μελίτα δεν μπορεί να καταδικαστεί που γεννήθηκε πλούσια! Όμως αν θέλει να διεκδικεί τα λεφτά, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να το βουλώνει κι όχι να κατηγορεί αυτούς που τα βγάλανε ότι είναι βρώμικα! Έσκουζε ώρες και ώρες (ούτε φίλαθλοι τέτοια πόρωση δηλαδή) ότι το σπίτι έχει αγοραστεί με βρώμικα λεφτά, ότι δεν μπορεί να μένει εκεί κλπ κλπ όμως άρχισε να σκούζει αφού γνώρισε το Στέφανο και βέβαια ενω ήδη ήξερε μήνες ότι τα λεφτα είναι βρώμικα (από το επεισόδιο 41 αν δεν απατώμαι)! Αν θέλει να διεκδικεί τα λεφτά με'γειά της με χαρά της αλλά όχι να φωνάζει κιόλας η αθώα όταν θέλει να καρπωθεί το βρώμικο χρήμα!

Επίσης το να σπουδάζει κανείς δεν τον κάνει μη συμφεροντολόγο! Σαφέστατα.. Και βεβαια ναι οι γονείς της έχουν χρήματα αλλα αν θέλει να τα καρπωθεί επίσης καλό είναι να μην είναι αχάριστη εντελώς! Όποτε θέλει ο μπαμπάκας είναι ο καλός που τη ζεί και την αγαπάει και της έσωσε το σπίτι και όποτε της πάει κόντρα στον απόλυτο δεν δέχεται καν τη συγνώμη του! Θα μας τρελάνει η σερνάμενη τελείως!

Τέλος, η Μελίτα μέχρι πρόσφατα και ακόμα και τώρα τρώει απο τα έτοιμα! Μας την δείχνουν ότι δουλεύει λίγο αλλα τόσα χρόνια απο τι ζουσε? Μέχρι πριν 2 μήνες απο τι ζουσε? Ξέρουμε καλά ότι μπορεί να δουλεύουν όμως λεφτά απο την επιχείρηση της Δάφνης δεν έχουν βγει και πολλά. Ή μήπως πιστεύεις ότι την "Αγγέλικη το παιδί, φεύγω" την πληρώνει με τον ιδρώτα της?

ΥΓ. Καλως μας ήρθες και καλά εδεμοπόστ!
Σε παρακαλώ να γράφεις στα ελληνικά.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 17, 2010 10:53 am


oriana έγραψε:6.To oti i melita genni8ike mesa se mia plousia oikogeneia den kanei tin eua kaliteri oute ftaiei auti.K as to paradextoume mporei ta lefta na min fernoun eutixia alla den mporeis na kaneis tpt xoris auta ara gt na min diekdikisei auta p anikoun se ekeini k stin kori tis?H melita to kanei apo agapi OXI san tin ntaizi p to kanei apo simferon auto einai 3eka8aro.Ektos autou i melita k spoudaze k douleuei.Tha itn simferontologa an etroge mono apo ta etoima t patera tis.Omos o roussos k i amalia exoun 2 paidia k to ena einai xameno,exoun polla lefta ta opoia outos i allos 8 meinoun sti melita k stin kori tis ara gt na min ta dexetai?eseis an eixate tosi periousia p dikaiomatika sas anike 8 legate oxi??



Σαφεστατα η Μελίτα δεν μπορεί να καταδικαστεί που γεννήθηκε πλούσια! Όμως αν θέλει να διεκδικεί τα λεφτά, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να το βουλώνει κι όχι να κατηγορεί αυτούς που τα βγάλανε ότι είναι βρώμικα! Έσκουζε ώρες και ώρες (ούτε φίλαθλοι τέτοια πόρωση δηλαδή) ότι το σπίτι έχει αγοραστεί με βρώμικα λεφτά, ότι δεν μπορεί να μένει εκεί κλπ κλπ όμως άρχισε να σκούζει αφού γνώρισε το Στέφανο και βέβαια ενω ήδη ήξερε μήνες ότι τα λεφτα είναι βρώμικα (από το επεισόδιο 41 αν δεν απατώμαι)! Αν θέλει να διεκδικεί τα λεφτά με'γειά της με χαρά της αλλά όχι να φωνάζει κιόλας η αθώα όταν θέλει να καρπωθεί το βρώμικο χρήμα!

Επίσης το να σπουδάζει κανείς δεν τον κάνει μη συμφεροντολόγο! Σαφέστατα.. Και βεβαια ναι οι γονείς της έχουν χρήματα αλλα αν θέλει να τα καρπωθεί επίσης καλό είναι να μην είναι αχάριστη εντελώς! Όποτε θέλει ο μπαμπάκας είναι ο καλός που τη ζεί και την αγαπάει και της έσωσε το σπίτι και όποτε της πάει κόντρα στον απόλυτο δεν δέχεται καν τη συγνώμη του! Θα μας τρελάνει η σερνάμενη τελείως!

Τέλος, η Μελίτα μέχρι πρόσφατα και ακόμα και τώρα τρώει απο τα έτοιμα! Μας την δείχνουν ότι δουλεύει λίγο αλλα τόσα χρόνια απο τι ζουσε? Μέχρι πριν 2 μήνες απο τι ζουσε? Ξέρουμε καλά ότι μπορεί να δουλεύουν όμως λεφτά απο την επιχείρηση της Δάφνης δεν έχουν βγει και πολλά. Ή μήπως πιστεύεις ότι την "Αγγέλικη το παιδί, φεύγω" την πληρώνει με τον ιδρώτα της?

ΥΓ. Καλως μας ήρθες και καλά εδεμοπόστ!
Σε παρακαλώ να γράφεις στα ελληνικά.


Το αστείο σ αυτή την ιστορία είναι οτι υπερασπίζεται τον απόλυτο και τον βλέπει τίμιο ευαίσθητο και ειλικρινή. Τα λεφτουδάκια του κυρίου Καρτάλη η σουρνάμενη αναρωτήθηκε ποτε πως βγήκαν; Πόση εξυπνάδα χρειάζεται να αναρωτηθεί κανείς αφού ο πατέρας του αυτοκτόνησε κατεστραμένος πως αυτός απ το τίποτα βρέθηκε με τόσο χρήμα; Είναι μάλλον αστείο να λέμε τα δικά του λεφτουδάκια καθαρά. Θα μου πεις τα λεφτά του μπαμπάκα και του Μάνου προκάλεσαν το θάνατο παιδιών και θα το δεχτώ. Μόνο που η Μαρουλίτα δεν νοιάστηκε να φωνάξει όταν το έμαθε άρχισε να χτυπιέται όταν έμαθε οτι έφαγαν τα λεφτά του Λαζαρίδη. Έ τέτοιους τύπους σαν το Λαζαρίδη έχει εξαπατήσει και ο απόλυτο μπόλικους....
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Vampirela Τετ Μαρ 17, 2010 11:05 am

Κανένας δεν μπορεί να ζυμώσει μια περιουσία χωρίς να κάνει αλεύρι τους γύρω του που έλεγε και ο Μανολίτο στη Μαφάλντα! Μην γελιόμαστε και τα πολλά λεφτά δεν βγαίνουν ποτέ με καθαρά χέρια ούτε καθαρή συνείδηση! Απλά ο Μάνος το ξέρουμε ότι είναι λαμόγιο ενώ ο φωτο-Στέφανος είναι μουλωχτούλης... Και μην γελιόμαστε και οι 2 κοπέλες ξέρουν ποιός είναι ποιός. Απλά η Εύα τον δέχεται όπως είναι ζυγίζοντας ελαττώματα και χαρίσματα ενώ η Μελίτα επιλέγει να εθελοτυφλεί... Και ο Μάνος και ο "Εγώ δεν είμαι Μάνος" τα ίδια χάλια έχουν! Απλά από εκεί και έπειτα πας στο λιγότερο από τα 2 κακά! Τώρα ποιό είναι αυτό... Αυτό είναι άλλο θέμα!
Vampirela
Vampirela
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

http://tamystikathsedem.forumotion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Μαρ 17, 2010 8:25 pm

Clarabelle έγραψε:

oriana έγραψε:6.To oti i melita genni8ike mesa se mia plousia oikogeneia den kanei tin eua kaliteri oute ftaiei auti.K as to paradextoume mporei ta lefta na min fernoun eutixia alla den mporeis na kaneis tpt xoris auta ara gt na min diekdikisei auta p anikoun se ekeini k stin kori tis?H melita to kanei apo agapi OXI san tin ntaizi p to kanei apo simferon auto einai 3eka8aro.Ektos autou i melita k spoudaze k douleuei.Tha itn simferontologa an etroge mono apo ta etoima t patera tis.Omos o roussos k i amalia exoun 2 paidia k to ena einai xameno,exoun polla lefta ta opoia outos i allos 8 meinoun sti melita k stin kori tis ara gt na min ta dexetai?eseis an eixate tosi periousia p dikaiomatika sas anike 8 legate oxi??



Σαφεστατα η Μελίτα δεν μπορεί να καταδικαστεί που γεννήθηκε πλούσια! Όμως αν θέλει να διεκδικεί τα λεφτά, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να το βουλώνει κι όχι να κατηγορεί αυτούς που τα βγάλανε ότι είναι βρώμικα! Έσκουζε ώρες και ώρες (ούτε φίλαθλοι τέτοια πόρωση δηλαδή) ότι το σπίτι έχει αγοραστεί με βρώμικα λεφτά, ότι δεν μπορεί να μένει εκεί κλπ κλπ όμως άρχισε να σκούζει αφού γνώρισε το Στέφανο και βέβαια ενω ήδη ήξερε μήνες ότι τα λεφτα είναι βρώμικα (από το επεισόδιο 41 αν δεν απατώμαι)! Αν θέλει να διεκδικεί τα λεφτά με'γειά της με χαρά της αλλά όχι να φωνάζει κιόλας η αθώα όταν θέλει να καρπωθεί το βρώμικο χρήμα!

Επίσης το να σπουδάζει κανείς δεν τον κάνει μη συμφεροντολόγο! Σαφέστατα.. Και βεβαια ναι οι γονείς της έχουν χρήματα αλλα αν θέλει να τα καρπωθεί επίσης καλό είναι να μην είναι αχάριστη εντελώς! Όποτε θέλει ο μπαμπάκας είναι ο καλός που τη ζεί και την αγαπάει και της έσωσε το σπίτι και όποτε της πάει κόντρα στον απόλυτο δεν δέχεται καν τη συγνώμη του! Θα μας τρελάνει η σερνάμενη τελείως!

Τέλος, η Μελίτα μέχρι πρόσφατα και ακόμα και τώρα τρώει απο τα έτοιμα! Μας την δείχνουν ότι δουλεύει λίγο αλλα τόσα χρόνια απο τι ζουσε? Μέχρι πριν 2 μήνες απο τι ζουσε? Ξέρουμε καλά ότι μπορεί να δουλεύουν όμως λεφτά απο την επιχείρηση της Δάφνης δεν έχουν βγει και πολλά. Ή μήπως πιστεύεις ότι την "Αγγέλικη το παιδί, φεύγω" την πληρώνει με τον ιδρώτα της?

ΥΓ. Καλως μας ήρθες και καλά εδεμοπόστ!
Σε παρακαλώ να γράφεις στα ελληνικά.


Το αστείο σ αυτή την ιστορία είναι οτι υπερασπίζεται τον απόλυτο και τον βλέπει τίμιο ευαίσθητο και ειλικρινή. Τα λεφτουδάκια του κυρίου Καρτάλη η σουρνάμενη αναρωτήθηκε ποτε πως βγήκαν; Πόση εξυπνάδα χρειάζεται να αναρωτηθεί κανείς αφού ο πατέρας του αυτοκτόνησε κατεστραμένος πως αυτός απ το τίποτα βρέθηκε με τόσο χρήμα; Είναι μάλλον αστείο να λέμε τα δικά του λεφτουδάκια καθαρά. Θα μου πεις τα λεφτά του μπαμπάκα και του Μάνου προκάλεσαν το θάνατο παιδιών και θα το δεχτώ. Μόνο που η Μαρουλίτα δεν νοιάστηκε να φωνάξει όταν το έμαθε άρχισε να χτυπιέται όταν έμαθε οτι έφαγαν τα λεφτά του Λαζαρίδη. Έ τέτοιους τύπους σαν το Λαζαρίδη έχει εξαπατήσει και ο απόλυτο μπόλικους....

Ο Στέφανος είναι πάντα αθώος για τη Μελίτα...να το στηρίξω στο οτι λεει πως τον αγαπάει η στο οτι δεν έχει βάλει μυαλό μετα απο όλα αυτα τα καθίκια που εχει γνωρίσει στη ζωή της???Ο εκάστοτε απόλυτος εξαιρείται μάλλον...Νέους κανόνες το Μελιτάκι....
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από lina Πεμ Μαρ 18, 2010 1:09 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:

Αν δεν ένιωθε ένοχη να είσαι σίγουρη ότι θα είχε βγει να το φωνάξει! Η σιωπή τους και μόνο είναι τρανό δείγμα της βρωμιάς που έχουν κάνει!

Το αν νοιώθει κανείς ενοχή και πόση δεν καθορίζεται πάντα μόνο από το βάρος της πράξης του αλλά καμία φορά και από το βαθμό της ευαισθησίας του και γενικά του χαρακτήρα του. Γιατί με τη δική σου λογική, η πράξη της Μελίτας είναι βρωμιά -όπως λες -επειδή δεν ένιωθε άνετα να το φωνάξει ενώ η Εύα όταν πήγε να της ανακοινώσει στο ίδιο της το σπίτι τη σχέση της με το Μάνο-μια και ο Μάνος δεν το είχε σκοπό- και να της ζητήσει να χωρίσει, επειδή πράγματι το έκανε με περισσή άνεση αυτομάτως σημαίνει ότι ήταν καλή και τίμια πράξη. Κατά την δική μου κρίση το μόνο που συνεπάγεται η άνεση της να κάνει κάτι τέτοιο είναι ότι έχει πολύ θράσος.

lina


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μαρ 18, 2010 2:02 pm

Η Εύα και βέβαια είχε θράσσος και θάρρος πέρισυ να γυρίσει και να διεκδικήσει όσα πίστευε ότι της ανήκουν! Μόνο που είχε κι έναν Μάνο να της λέει παραμύθια! Και παρόλαυτά έπαθε και έμαθε! Και δεν είχε και τις βάσεις και τον περίγυρο της Μελίτας να στηριχτεί!

Η Μελίτα απο την άλλη, δεν είχε ούτε το θάρρος ούτε τα κότσια να διεκδικήσει τον Στέφανο όταν έπρεπε και προσπαθεί να το κάνει τώρα έμμεσα για να μην καρφωθεί! Περιμένει δηλαδή ότι ο Στέφανος θα παρατήσει τη γυναίκα του για εκείνη και κανείς δεν θα του θυμώσει? Και δεν θα βρεθεί κι εκείνη στο στόχαστρο? Αν είναι τόσο έντιμο και σωστό για ποιο λόγο να βρεθούν στο στόχαστρο?? Κι αν δεν περιμένει αυτό θελει απλά να είναι η γκόμενα του μεσιέ? Άλλο εντιμο κι αυτό???

Πόνεσε απο μια "άλλη", πήρε το αίμα της πίσω και αντί να προχωρήσει μπροστά πάει και γίνεται η "αλλη γυναίκα" σε μια σχέση που θίγει πάλι το ίδιο άτομο! Λυπάμαι αλλα τις ντομάτες δεν τις αποφεύγει!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από lina Πεμ Μαρ 18, 2010 2:37 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Η Εύα και βέβαια είχε θράσσος και θάρρος πέρισυ να γυρίσει και να διεκδικήσει όσα πίστευε ότι της ανήκουν! Μόνο που είχε κι έναν Μάνο να της λέει παραμύθια! ......
Τι πάει να πει της όσα της ανήκουν ; Αγορασμένο τον είχε; Παντρεύτηκε μια άλλη γυναίκα. Όσο για το παραμύθιασμα , ήθελε να παραμυθιάζεται 6 ολόκληρα χρόνια.
Η Εύα ήταν αυτή που δεν είχε πρόβλημα να είναι γκόμενα του ενώ ήταν παντρεμένος.

KatsaroYpotheto έγραψε:
Κι αν δεν περιμένει αυτό θελει απλά να είναι η γκόμενα του μεσιέ? Άλλο εντιμο κι αυτό???
Η Εύα ήταν αυτή που δεν είχε πρόβλημα να είναι γκόμενα του ενώ ήταν παντρεμένος.
Αλήθεια αν κάνει και η Μελίτα το ίδιο μπορεί να το δικαιολογήσει λέγοντας ας πούμε ότι το κάνει για το « μεγάλο» της έρωτα ή μόνο το «εφηβικός» έρωτας πιάνει σαν δικαιολογία;

lina


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Μαρ 18, 2010 2:41 pm

lina έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Η Εύα και βέβαια είχε θράσσος και θάρρος πέρισυ να γυρίσει και να διεκδικήσει όσα πίστευε ότι της ανήκουν! Μόνο που είχε κι έναν Μάνο να της λέει παραμύθια! ......
Τι πάει να πει της όσα της ανήκουν ; Αγορασμένο τον είχε; Παντρεύτηκε μια άλλη γυναίκα. Όσο για το παραμύθιασμα , ήθελε να παραμυθιάζεται 6 ολόκληρα χρόνια.
Η Εύα ήταν αυτή που δεν είχε πρόβλημα να είναι γκόμενα του ενώ ήταν παντρεμένος.

KatsaroYpotheto έγραψε:
Κι αν δεν περιμένει αυτό θελει απλά να είναι η γκόμενα του μεσιέ? Άλλο εντιμο κι αυτό???
Η Εύα ήταν αυτή που δεν είχε πρόβλημα να είναι γκόμενα του ενώ ήταν παντρεμένος.
Αλήθεια αν κάνει και η Μελίτα το ίδιο μπορεί να το δικαιολογήσει λέγοντας ας πούμε ότι το κάνει για το « μεγάλο» της έρωτα ή μόνο το «εφηβικός» έρωτας πιάνει σαν δικαιολογία;

Eγω διαβάζω καθαρά να λέει ΟΣΑ ΠΙΣΤΕΥΕ οτι της ανήκουν....

Κοίτα να δεις που είναι το πρόβλημα... Η Ευα, ήταν το τρίτο πρόσωπο...Πάλεψε, έκανε λάθη, έπαιξε και έχασε που λένε....
Η Μελίτα τι κάνει?
Ειδε οτι η Ευα που τα κανε πέρυσι αυτά έφαγε τα μούτρα της, και παρόλα αυτά, κάνει ότι έκανε η Ευα πέρυσι...
Αφενός μεν, ξέρει το αποτέλεσμα, αφετερου δε, κάνεια αυτά που κοροϊδευε....

Το οτι τα έκανε ΚΑΙ η Ευα πέρυσι, είναι δικαιολογία για την Μελίτα ???
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μαρ 18, 2010 2:42 pm

Αν βγει η Μελίτα να παραδεχτεί ότι κάνει ότι και η Εύα και ο Στέφανος ότι και η Μελίτα θα το δικαιολογήσω λόγω συναισθήματος όπως κάνω με Εύα και Μάνο,

μόνο που:
α) Να εισπάξουν κι εκείνοι το ίδιο μένος με την Εύα και το Μάνο
β) Να σταματήσουν πάραυτά να λένε ότι δεν είναι το ίδιο όταν είναι η ίδια συμπεριφορά
γ) Να θυμηθούμε ότι το κατινάκι έχει ήδη πάρει το άιμα του πίσω χαλώντας το γάμο της Εύας και τώρα το κάνει ΔΕΥΤΕΡΗ φορά!!!


KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μαρ 18, 2010 2:57 pm

Alexia-Sofia έγραψε:Ε δεν έχει κάνει και καμιά άλλη πλήν της Εύας και της Νόρας μεγάααααααλα λάθη!Βέβαια για μένα η Εύα δεν ξεπληρώνει με λόγια.Όσον αφορά τους άντρες,μην περιμένεις μετάνοια!

Κατηγοροιοποιούμε και τα λάθη τώρα για να βγάλουμε λάδι τη Δάφνη και τη Μελίτα?

Όλοι έχουν κάνη λάθη άλλοι μεγάλα και άλλοι μικρά! Το θέμα είναι όμως τι κάνουν στη συνέχεια!

Τόσο η Νόρα όσο και η Εύα που αναφέρεις έχουν αποδείξει έμπρακτα ότι έμαθαν απο αυτά και ΔΕΝ τα επαναλαμβάνουν!

Η Δάφνη δεν δείχνει να τα αναγνωρίζει.

Ενώ η Μελίτα απλά τα επαναλαμβάνει σα χαζή.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Μαρ 18, 2010 2:59 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Alexia-Sofia έγραψε:Ε δεν έχει κάνει και καμιά άλλη πλήν της Εύας και της Νόρας μεγάααααααλα λάθη!Βέβαια για μένα η Εύα δεν ξεπληρώνει με λόγια.Όσον αφορά τους άντρες,μην περιμένεις μετάνοια!

Κατηγοροιοποιούμε και τα λάθη τώρα για να βγάλουμε λάδι τη Δάφνη και τη Μελίτα?

Όλοι έχουν κάνη λάθη άλλοι μεγάλα και άλλοι μικρά! Το θέμα είναι όμως τι κάνουν στη συνέχεια!

Τόσο η Νόρα όσο και η Εύα που αναφέρεις έχουν αποδείξει έμπρακτα ότι έμαθαν απο αυτά και ΔΕΝ τα επαναλαμβάνουν!

Η Δάφνη δεν δείχνει να τα αναγνωρίζει.

Ενώ η Μελίτα απλά τα επαναλαμβάνει σα χαζή.

Ακριβώς αυτό...

Η Μελίτα οχι μόνο επαναλαμβάνει τα λάθη της, αλλα κάνει και λάθη που κάνανε άλλοι και της καταστρέψανε την ζωή...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Μαρ 18, 2010 3:04 pm


Η Εύα έκανε τραγικά λάθη, έπαθε και έμαθε.
Η Νόρα έκανε λάθος με το Στέλιο έπαθε και έμαθε.
Η Μελίτα έκανε λάθος με το Μάνο την παραμονή του γάμου έπαθε αλλά δεν έμαθε. Κι αν την πρώτη φορά το έκανε για το μεγάλο της έρωτα άντε να το καταλάβω έτσι όπως τον άδειασε για τον επόμενο μεγάλο έρωτα ακυρη η κατανόηση.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από lina Πεμ Μαρ 18, 2010 3:12 pm

Mik έγραψε:
lina έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Η Εύα και βέβαια είχε θράσσος και θάρρος πέρισυ να γυρίσει και να διεκδικήσει όσα πίστευε ότι της ανήκουν! Μόνο που είχε κι έναν Μάνο να της λέει παραμύθια! ......
Τι πάει να πει της όσα της ανήκουν ; Αγορασμένο τον είχε; Παντρεύτηκε μια άλλη γυναίκα. Όσο για το παραμύθιασμα , ήθελε να παραμυθιάζεται 6 ολόκληρα χρόνια.
Η Εύα ήταν αυτή που δεν είχε πρόβλημα να είναι γκόμενα του ενώ ήταν παντρεμένος.

KatsaroYpotheto έγραψε:
Κι αν δεν περιμένει αυτό θελει απλά να είναι η γκόμενα του μεσιέ? Άλλο εντιμο κι αυτό???
Η Εύα ήταν αυτή που δεν είχε πρόβλημα να είναι γκόμενα του ενώ ήταν παντρεμένος.
Αλήθεια αν κάνει και η Μελίτα το ίδιο μπορεί να το δικαιολογήσει λέγοντας ας πούμε ότι το κάνει για το « μεγάλο» της έρωτα ή μόνο το «εφηβικός» έρωτας πιάνει σαν δικαιολογία;

Eγω διαβάζω καθαρά να λέει ΟΣΑ ΠΙΣΤΕΥΕ οτι της ανήκουν....

Κοίτα να δεις που είναι το πρόβλημα... Η Ευα, ήταν το τρίτο πρόσωπο...Πάλεψε, έκανε λάθη, έπαιξε και έχασε που λένε....
Η Μελίτα τι κάνει?
Ειδε οτι η Ευα που τα κανε πέρυσι αυτά έφαγε τα μούτρα της, και παρόλα αυτά, κάνει ότι έκανε η Ευα πέρυσι...
Αφενός μεν, ξέρει το αποτέλεσμα, αφετερου δε, κάνεια αυτά που κοροϊδευε....

Το οτι τα έκανε ΚΑΙ η Ευα πέρυσι, είναι δικαιολογία για την Μελίτα ???

ΟΧΙ δεν είναι δικαιολογία , έχεις δίκιο. Απλά δεν βλέπω να κάνει τα ίδια , αυτό λέω. Δεν έχει σχέση με το Στέφανο, απλά ελπίζει ότι ο ίδιος θα αποφασίσει να φύγει από αυτό το γάμο. Επίσης ΛΑΘΟΣ για μένα, αλλά έχει μεγάλη διαφορά. Στο «ίδιες» είναι η αντίρρηση και στο ότι με ένα σωρό δικαιολογίες(εφηβικός, καρμικός) και μεγαλοστομίες οι ίδιοι άνθρωποι που δικαιολογούν την Εύα βρίσκουν τη Μελίτα απαράδεκτη και κατίνα χωρίς να έχει κάνει ούτε τα μισά.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την lina στις Πεμ Μαρ 18, 2010 3:14 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : λαθος)

lina


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μαρ 18, 2010 3:16 pm

Βρίσκω απαράδεκτη τη Μελίτα όπως και πέρισυ την Εύα! Μόνο που η Εύα είχε μια ιστορία 15 χρόνων, ενα σαθρό οικογενειακό περιβάλλον και έναν Μάνο που της έταζε διάφορα για να υποστηρίξει όσα έκανε και αφού τα έκανε εβαλε μυαλό!

Απο την άλλη η Μελίτα μεγαλωμένη σωστά και ζώντας ευτυχισμένη, για 5 κρεβάτια κάνει όσα κορόιδευε, θέλει ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ να χαλάσει το γάμο της ίδιας γυναίκας και έχει το θράσσος να λέει ότι δεν έείναι Εύα!

Η Εύα σαν χαζή, πίστευε το Μάνο που έλεγε θα χωρίσει αλλα όλο έβρισκε δικαιολογίες γιατί δεν το κάνει, η Μελίτα για ποιο λόγο γυροφέρνει τον Στέφανο αφού ΔΕΝ έιναι Εύα και ΔΕΝ της λέει ότι έχει πρόθεση να χωρίσει (μάλλον το αντίθετο)
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Μαρ 18, 2010 3:18 pm

lina έγραψε:
ΟΧΙ δεν είναι δικαιολογία , έχεις δίκιο. Απλά δεν βλέπω να κάνει τα ίδια , αυτό λέω. Δεν έχει σχέση με το Στέφανο, απλά ελπίζει ότι ο ίδιος θα αποφασίσει να φύγει από αυτό το γάμο. Επίσης ΛΑΘΟΣ για μένα, αλλά έχει μεγάλη διαφορά. Στο «ίδιες» είναι η αντίρρηση γιατί για μένα και στο ότι με ένα σωρό δικαιολογίες(εφηβικός, καρμικός) και μεγαλοστομίες οι ίδιοι άνθρωποι που δικαιολογούν την Εύα βρίσκουν τη Μελίτα απαράδεκτη και κατίνα χωρίς να έχει κάνει ούτε τα μισά.

Eγω προσωπικά δεν δικαιολογώ την Ευα, και τότε ας πω την γνώμη μου...
Η Μελίτα τα χνάρια της Ευας ακολουθει. ... Ο Στέφανος είναι παντρεμένος, και αυτή τρέχει απο πίσω του, του στέλνει μηνυματάκια, τον παίρνει τηλ να του πει οτι τον αγαπάει με την γυναίκα του μπροστά, παρακαλάει για φιλάκια μια μέρα πριν το γάμο, κτλ κτλ
Περυσι που πηγε με τον Μάνο, τις έδωσα χίλια δίκια, γιατι την Ευα ούτε την ήξερε, και στο κάτω κάτω η Ευα ευθυνόταν για τον δικό της χωρισμό.
Πήρε τη ρεβάνς η Μελίτα και τέλος. Φέτος τι κάνει? Πάει να μπλέξει σε ενα τρίγωνο? Πάει να μπλέξει σε ένα τρίγωνο με την Ευα ΠΑΛΙ?
Είδε οτι όταν το έκανε η Ευα, δεν εβγαλε πουθενα και προκάλεσε και στις δύο πονο. Τώρα τι? Γιατι κάνει τα ίδια, αφού ξέρει το αποτέλεσμα?
Γιατι κάνει τα ίδια που κοροιδευε?
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Μαρ 18, 2010 4:49 pm

Danah έγραψε:δε θα τρελαθουμε και τελειως ..ο καθενας εχει την αποψη του ,αλλα υπαρχουν κα γεγονοτα. δεν ειναι δυνατον να αποκαλειτε ανηθικη τη Μελιτα που αποτελει τον πιο καθαρο χαρακτηρα της σειρας. εδω η Νορα χθες μετα την ολονυκτια με το Λουκα το επαιζε θιγμενη στο Μπελο..τι εχει κανει η Μελιτα? επειδη ειναι γνησια και δεν το παιζει? λεει οτι σκεθτεται και δειχνει οτι νοιωθει? ειναι προτιμοτερη η Ευα που αλλα θελει και αλλα κανει?


Γνήσια δεν τη λες τη Μελίτα με τίποτα. Γνήσια όταν κοιμόταν με τον έναν γαμπρό τον Ιούνιο, γνήσια όταν παρακαλούσε τον άλλο γαμπρό πρόσφατα; Πότε απ τις δύο φορές ήταν γνήσια ακριβώς; Ποιά απ τις δύο φορές έκανε αντίποινα; Πότε έζησε το μεγάλο έρωτα τότε ή τώρα; Ή μήπως και τις δύο φορές γιατί αν είναι έτσι πρέπει να το προσέξει δεν ξέρεις τι γίνεται το άλλο τρίμηνο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Ezantakou Πεμ Μαρ 18, 2010 4:59 pm

Danah έγραψε:μου ειναι αδυνατον να καταλαβω που στηριζεται ολα αυτα που γραφετε :για ανηθικοτητες και τετοια. ποσο χρονων ειστε? ιδεα δεν εχετε τι θα πει ερωτας? ο Στεφανος και η Μελιτα ηταν 2 ελευθεροι ανθρωποι οταν ερωτευτηκαν. δε θα καθοταν ο Στεφανος να νταντευει μια ζωη την Ευα που μονο εχει παρει απ αυτον και απαιτει συμπεριφορα..η Ευα περυσι εκβιαζε το Μανο να χωρισει και στο τελος πηγε και το ειπε μονη της.
επειδη η Ευα σερνεται 15 χρονια πισω απο το Μανο πρεπει να θυσιαστουν ολοι γιατι δηθεν δεν αντεχει αλλο? ουτως η αλλως τζαμπα η θυσια γιατι η Ευα συνεχεια γυρω απο το Μανο τριβεται και παντα ετσι θα γινεται. Ανεντιμο ειναι αυτο που εκανε η Ευα¨: που κρατησε το παιδι καποιου που δεν αγαπαει χωρις να σκεφτει οτι ετσι τον δεσμευει για μια ζωη και του στερει την ευκαιρια να ζησει και αυτος τον ερωτα.

Εννοείτε οτι διαφωνώ σε όλα αλλά επέτρεψέ μου να πώ την άποψη μου.. Θα σταθώ στο τελευταίο που είπες, οτι ήταν ανέντιμο που η Εύα κράτησε το παιδί του Στέφανου ο οποίος είναι ερωτευμένος με τη Μελίτα και δε τους αφήνει να ζήσουν τον έρωτα τους.. Εγώ γιατί δε θυμάμαι η Εύα να πίεσε ποτέ τον Στέφανο? Επίσης αν η Εύα είχε κάνει έκτρωση θα την λέγαμε "δολοφόνο" είμαι σήγουρη.. Δε νομίζω να είναι τόσο εύκολο να "ρίξει" μια γυναίκα το πλασματάκι που κυοφορεί πόσο μάλλον η Εύα που αυτό το πλασματάκι είναι καρπός μιάς αγάπης (ο Στέφανος έχει πεί χιλιάδες φορές οτι αγαπάει την Εύα).. Σε λίγο θα ειπωθεί οτι η Εύα βίασε κιόλας τον Στέφανο, μη τρελαθούμε.. Ο Στέφανος είναι ερωτευμένος με τη Μελίτα ναι αλλά μια χαρά κάνει όνειρα για το δεύτερο παιδί του με την Εύα, (να τονίσω)..

Συγγνώμη αν ξέφυγα λίγο και πήγα οφ τόπικ αλλά ένιωσα την ανάγκη να απαντήσω..
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μαρ 18, 2010 5:02 pm

Επαναλαμβάνω, πιάσαμε τις 100 σελίδες, προσοχή τι ποστάρετε μην το χάσετε όταν θα κλειδώσει το θέμα!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Μαρ 18, 2010 5:13 pm

Danah έγραψε:μου ειναι αδυνατον να καταλαβω που στηριζεται ολα αυτα που γραφετε :για ανηθικοτητες και τετοια. ποσο χρονων ειστε? ιδεα δεν εχετε τι θα πει ερωτας? ο Στεφανος και η Μελιτα ηταν 2 ελευθεροι ανθρωποι οταν ερωτευτηκαν. δε θα καθοταν ο Στεφανος να νταντευει μια ζωη την Ευα που μονο εχει παρει απ αυτον και απαιτει συμπεριφορα..η Ευα περυσι εκβιαζε το Μανο να χωρισει και στο τελος πηγε και το ειπε μονη της.
επειδη η Ευα σερνεται 15 χρονια πισω απο το Μανο πρεπει να θυσιαστουν ολοι γιατι δηθεν δεν αντεχει αλλο? ουτως η αλλως τζαμπα η θυσια γιατι η Ευα συνεχεια γυρω απο το Μανο τριβεται και παντα ετσι θα γινεται. Ανεντιμο ειναι αυτο που εκανε η Ευα¨: που κρατησε το παιδι καποιου που δεν αγαπαει χωρις να σκεφτει οτι ετσι τον δεσμευει για μια ζωη και του στερει την ευκαιρια να ζησει και αυτος τον ερωτα.

Είμαι 26, ευχαριστώ που ρωτάς. Και έχω ιδεά τι θα πει έρωτας, πόνο, αγάπη και απογνωση. Εχω όμως και ιδέα τι θα πει αξιοπρέπεια.
Καταρχάς όταν ξεκίνησε οτι ξεκίνησε με Στέφανο-Μελίτα ΔΕΝ ήταν ελευθεροι.

Το να λες οτι κράτησε το παιδι είναι ανέντιμο το θεωρώ προσβολή στην γυναικία υπόσταση. Μια εγκυμοσύνη δεν την κρίνουμε με εγωισμούς και έρωτες, αλλα με βάση την ανθρώπινη ζωη. Το οτι χωρίστηκαν οι δρόμοι της Ευας με τον Στέφανο, τι σημαίνει? Οτι θα πρέπει να σκοτώσει αυτη την αθώα ψυχή?
Να θυσιάσουμε ένα έμβρυο στον βωμό του έρωτα? Στον βωμό ενός έρωτα τον οποίο η Ευα δεν γνωρίζει καν την ύπαρξη του?

Στο κάτω κάτω, δεν επέβαλε στον Στέφανο να την παντρευτει, με πολύ ευκολία προσφέρθηκε μόνος του ο κύριος....

Πραγματικά σοκαρίζομαι όταν θεωρείς οτι είναι ανέντιμο να κρατήσει κάποιος ένα παιδί, μόνο και μόνο για να μην χαθει ένας ''ερωτας''
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 24 1, 2, 3 ... 12 ... 24  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης