Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

+60
zwi
Καρ-Mik
filitsa
anna90
jo8
Clarabelle
konst@ntin@
Foulitsa
pet
loukasnora
basilis
soso
PenOuli
verile_mistika
xristinaki_noraloukofan
mirrella
Izabella29
sifantid
antzy
$ofi@ loukakos + nora
ΚΑΤΙΑ
nicole
tinaki18
glgs
FieryRed
xara
elenitsa_loukonoraki
edem4ever
katerina--noraloukakos
andy
mina
Ezantakou
elli
evitaemi
almaresi
nansy
KonstantinaA
T2eNnh
kesnio74
Katrin
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
Pennaki.......!!
nora_loukas_love
ioulieta
Ntinaki Agapaei Petraki
PrincessRachel
ellileo
evanna
Mary
angel_patra
Penny
iloveeva+manos!!
LIBRA
masoul
Black rose
jim7
Ελένα
loukitsa
moonstone1
KatsaroYpotheto
64 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap85%Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 85% 
[ 93 ]
Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap7%Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 7% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap5%Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 5% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap3%Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 3% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 110
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από edem4ever Παρ Μαρ 19, 2010 10:07 pm

Ενα εχω να πω ηταν το πιο ΓΕΜΑΤΟ επεισοδιο ever
Τα ειχε ολα ερωτα, φιλια, γελιο, κλαμα...
Ειμαι ενθουσιασμενη το ΤΕΛΕΙΟ ειναι λιγο πολυ λιγο για αυτο το επεισοδιο : respect : : respect : : respect :
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από elenitsa_loukonoraki Παρ Μαρ 19, 2010 10:48 pm

επιτελους ειδαμε τα ζευγαρια της παρεας της φεγγαροπετρας να φιλιουνται!!πρωτοι αρχισαν η νορα και ο λουκας,συνεχισαν η δαφνη και ο νικολας και τελος η ευα και ο μανος!!εδω ταιριαζουν οι στιχοι απο το τραγουδι των vegas "ηρθε η στιγμη"
"ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΗΡΘΕ Η ΣΤΙΓΜΗ
ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΠΑΘΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ
ΝΑ ΔΙΩΞΕΙΣ ΚΑΘΕ ΛΟΓΙΚΗ
ΕΛΑ ΜΑΖΙ ΜΥΟ ΚΙ ΟΠΟΥ ΒΓΕΙ!!"
elenitsa_loukonoraki
elenitsa_loukonoraki
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καρδίτσα και ΠαρασκευοΣαββατοΚύριακα,καλοκαιρινές και χείμερινες διακοπές,αργίες Λίμνη Πλαστήρα
Ασχολίες : λατρευω το τραγουδι!!οπου σταθω και οπου βρεθω τραγουδαω!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από xara Παρ Μαρ 19, 2010 11:27 pm

Κορίτσια μου εγώ θεωρώ την τελευταία σκηνή με όλη την παρέα της Φεγγαρόπετρας από τις καλύτερες, αν όχι Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ σκηνή κι των δύο χρόνων της σειράς...!!! Love! Love! Love!

Μπορεί να γίνομαι λίγο υπερβολική αλλά μου άρεσε αφάνταστα!!!!
xara
xara
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ηλιουπολη
Ασχολίες : θεατρο, τεννις, μουσικη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από elenitsa_loukonoraki Παρ Μαρ 19, 2010 11:29 pm

xara έγραψε:Κορίτσια μου εγώ θεωρώ την τελευταία σκηνή με όλη την παρέα της Φεγγαρόπετρας από τις καλύτερες, αν όχι Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ σκηνή κι των δύο χρόνων της σειράς...!!! Love! Love! Love!

Μπορεί να γίνομαι λίγο υπερβολική αλλά μου άρεσε αφάνταστα!!!!


και τωρα που την ειδα αλλες 20 φορες την "ρουφηξα"κανονικοτατα την σκηνη!!
elenitsa_loukonoraki
elenitsa_loukonoraki
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καρδίτσα και ΠαρασκευοΣαββατοΚύριακα,καλοκαιρινές και χείμερινες διακοπές,αργίες Λίμνη Πλαστήρα
Ασχολίες : λατρευω το τραγουδι!!οπου σταθω και οπου βρεθω τραγουδαω!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Παρ Μαρ 19, 2010 11:29 pm

xara έγραψε:Κορίτσια μου εγώ θεωρώ την τελευταία σκηνή με όλη την παρέα της Φεγγαρόπετρας από τις καλύτερες, αν όχι Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ σκηνή κι των δύο χρόνων της σειράς...!!! Love! Love! Love!

Μπορεί να γίνομαι λίγο υπερβολική αλλά μου άρεσε αφάνταστα!!!!
Καλε τι υπερβολικη???Εγω τα ειπα ποιο υπερβολικα!!!!Μην ανυσηχεις σημερα ολοι γιναμε ενα με το πατωμα Χαρα μου.......
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από xara Παρ Μαρ 19, 2010 11:32 pm

Pennaki.......!! έγραψε:
xara έγραψε:Κορίτσια μου εγώ θεωρώ την τελευταία σκηνή με όλη την παρέα της Φεγγαρόπετρας από τις καλύτερες, αν όχι Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ σκηνή κι των δύο χρόνων της σειράς...!!! Love! Love! Love!

Μπορεί να γίνομαι λίγο υπερβολική αλλά μου άρεσε αφάνταστα!!!!
Καλε τι υπερβολικη???Εγω τα ειπα ποιο υπερβολικα!!!!Μην ανυσηχεις σημερα ολοι γιναμε ενα με το πατωμα Χαρα μου.......

Πραγματικά με τι να πρωτοχαρείς με την "Ανάσταση" Νόρας-Λουκά ή με την υπέροχη τελευταία σκηνή...!!! Love!
Ήταν υπέροχο το επεισόδιο!!!!
xara
xara
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ηλιουπολη
Ασχολίες : θεατρο, τεννις, μουσικη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Παρ Μαρ 19, 2010 11:34 pm

xara έγραψε:
Pennaki.......!! έγραψε:
xara έγραψε:Κορίτσια μου εγώ θεωρώ την τελευταία σκηνή με όλη την παρέα της Φεγγαρόπετρας από τις καλύτερες, αν όχι Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ σκηνή κι των δύο χρόνων της σειράς...!!! Love! Love! Love!

Μπορεί να γίνομαι λίγο υπερβολική αλλά μου άρεσε αφάνταστα!!!!
Καλε τι υπερβολικη???Εγω τα ειπα ποιο υπερβολικα!!!!Μην ανυσηχεις σημερα ολοι γιναμε ενα με το πατωμα Χαρα μου.......

Πραγματικά με τι να πρωτοχαρείς με την "Ανάσταση" Νόρας-Λουκά ή με την υπέροχη τελευταία σκηνή...!!! Love!
Ήταν υπέροχο το επεισόδιο!!!!
Εχεις απολυτο δικιο!!!!Εμενα μου αρεσε ποιο πολυ απο ολα τα επεισοδια που εχουμε δει τωρα τελευταια.....
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από FieryRed Σαβ Μαρ 20, 2010 12:19 am

Πωωω!!! σοκ έχω πάθει, πάρα πολύ καλό επεισόδιο. Αυτό το πολυαγαπημένο γκρουπ των 6 παιδιών που λατρέψαμε μας κάνανε σκόνη!!! ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ!!!!! Ίσως το καλύτερο επεισόδιο, δυναμισμός, συγκίνηση, ΕΝΩΤΗΤΑ ήταν τα κύρια χαρακτηρίστηκα του επεισοδίου. Καταπληκτική δουλειά μπράβο!!!
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από glgs Σαβ Μαρ 20, 2010 12:26 am

ε ναι λοιπόν τώρα που είδα και εγώ το επεισόδιο μπορώ να ψηφίσω ΤΕΛΕΙΟ
απλά ένα γεμάτο επεισόδιο με πολλές εναλλαγές διάθεσης και με όλη την παρέα σε τρελά (υποκριτικά) κέφια!!!
ήταν απλά όλοι όλα τα λεφτά : respect :
α και ως λουκονορική να πω ότι ΑΓΑΠΩ ΛΟΥΚΑ-ΝΟΡΑ ΣΕ ΖΟΥΖΟΥΝΙΕΣ Heart2
glgs
glgs
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Ασχολίες : Ύπνος-Καφές κλπ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από tinaki18 Σαβ Μαρ 20, 2010 12:32 am

νταξει καλο ηητανε ....ενοειται γελασα με τα φασκελα των κοριτσιων στην νορα ...αλλα ρε γαμωτο το εχουνε παρατραβιξει πιστευω πως θα ητανε καλυτερα αν σταματαγε εδω ...τιποτα δεν ειναι σαν τον πρωτο κυκλο ...ο πρωτοσ ητανε τελιος ο φετινοσ εχει παρα πολλα κουλα γεγονοτα !!!!!!!!!!( σορυ γι το οφφφ τοπικ)
tinaki18
tinaki18
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ Μ !:)
Ασχολίες : -μουσικη -βολτεσ με φιλουσ- υπολογιστη- και φυσικα να βλεπω οποτε προλαβενω μυστικα της εδεμ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από nicole Σαβ Μαρ 20, 2010 12:55 am

πολυ καλο το σημερινο επεισοδιο...
απο τις λιγε φορες που νορα-λουκας μου αρεσαν γιατι το ειχαν ξεχειλωσει πολυ το θεμα οι σεναριογραφοι...το μονο που δεν μου αρεσει ειναι οτι ο Λουκας δεν εχει πει ολη την αληθεια στη Νορα για την αμνησια του και ελπιζω αφου ξεφορτωθουν τη Νταιζη να της πει ολη την αληθεια...

βεβαια με προβληματιζει η Νταιζη...αν την ξεφορτωθουν στο θεμα του παιδιου και η Πολυχρονιδη εχει ανανεωσει το συμβολαιο της για του χρονου, τι ακριβως θα κανει...που σημαινει οτι ειναι περισσοτερο μπλεγμενη ειτε με το Στεφανο ειτε με το Χατζηβασιλειου...

Στεφανε....δεν σε λυπαμαι καθολου...ετσι οπως εστρωσες να κοιμηθεις και εχεις πολυ δρομο ακομη να διανυσεις....ειδικα οταν μαθεις τι εχει κανει μανουλα...και ασε τα μεγαλα λογια στην Ευα γιατι τα πιστευει...

Αμαλια ΘΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! πολυ γελιο....με προβληματισε για αυτη τη νεαρη που εκλαιγε στη κηδεια...καινουργιος ρολος?

Η τελευταια σκηνη πολυ μου αρεσε και ολα τα φιλια και το παιξιμο και το στησιμο της σκηνης....μ αρεσει που απο αλλου περιμεναμε τα φιλια και τις αγαπες και απο αλλου τα ειδαμε....

βεβαια μετα απο αυτη τη σκηνη δεν καταλαβαινω γιατι ο Μανος θα ειναι εκνευρισμενος αφου η κατασταση τον συμφερει... και οπως εχω πει και σε αλλο topic αμφιβαλλω αν ολοι στη παρεα θα σοκαριστουν με τη σχεση Μελιτας - Στεφανου...και οταν λεω ολοι εννοω ΟΛΟΙ....αφου οι κυριοι ενδιαφερομενοι ειναι αλλου...

παντως οσο περνανε τα επεισοδια τοσο πειθομαι οτι το γαμο Στεφανου-Ευα δεν θα τον χαλασει ο Στεφανος η η Μελιτα αλλα η Ευα και μπραβο για τη Ευα που θα καταλαβει το ακυρο αυτου του γαμου αλλα ειλικρινα θλιβομαι με το Στεφανο....δυστυχως θα το πω ξανα εισαι αξιος της μοιρας σου και ουτε η Ευα ουτε η Μελιτα σου αξιζει...

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από ΚΑΤΙΑ Σαβ Μαρ 20, 2010 12:59 am

ΤΕΛΕΙΟ.ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ!!!!

ΚΑΤΙΑ

Θηλυκό Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Ασχολίες : ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΑVON

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από $ofi@ loukakos + nora Σαβ Μαρ 20, 2010 1:09 am

ΚΑΙ ΝΑΙ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑΣ ΜΑΖΙ ΧΩΡΙΣ ΑΜΝΗΣΙΑ
$ofi@ loukakos + nora
$ofi@ loukakos + nora
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην χώρα του CINEMA!
Ασχολίες : cinema, θεατρο,

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από antzy Σαβ Μαρ 20, 2010 1:10 am

den exo logia gia to simerino episodio i leksi teleio pisteuo einai poli ligi itan to kati allo epitelous kai episima mazi o loukas me tin nora me mia eksomologisei pou pou an mou tin ekanan emena tha me mazeuan apo ta patomata!!!!! i teleutaia skini me to tragoudi itan mia skini pou imoun etoimi na balo ta klamata!!!!! uper-teleioooooooo !!!!!!!!!!



Η γλώσσα του Φόρουμ είναι η Ελληνική και μόνο. Τα Αγγλικά επιτρέπονται μερικώς (για παράδειγμα η χρήση λέξεων που δε μεταφράζονται), αρκεί να μην χρησιμοποιούνται με βρισιές ή/και μειωτικά σχόλια. Η χρήση greeklish ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ.

antzy


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από sifantid Σαβ Μαρ 20, 2010 1:15 am

Ψήφισα και εγώ το σημερινό επεισόδιο "Τέλειο"! Δε βαρέθηκα (σχεδόν) ούτε σε μία σκηνή του. Και επειδή έχω κέφια λόγω των εξελίξεων λέω να το σχολιάσω λίγο πιο αναλυτικά!

- - - - - - - - - -

Νόρα-Λουκάς (Το δούλεμα της αρκούδας vs Ερωτική εξομολόγηση): Αυτός ο Λουκάς τη στρίμωξε μέχρι και την τελευταία στιγμή τη Νόρα! Αχ, τι θυσίες κάνει γι'αυτή τη ρυτιδούλα... Love! Αλλά τελικά μετά από συνεχείς αρνητικές απαντήσεις και σαρδάμ, ενέδωσε! Και του έκανε πρώτη ερωτική εξομολόγηση... Παραδέχτηκε με τόσο γλυκό και ειλικρινή τρόπο τα συναισθήματά της και ο Λουκάς με έναν εξίσου έξυπνο τρόπο της έδειξε και τα δικά του! Πραγματικά Μ Ο Ν Α Δ Ι Κ Η σκηνή! : respect : Και έληξε με τον καλύτερο τρόπο... Με μία υπόσχεση για την αρχή μίας ιστορίας αγάπης και ένα φιλί πλημμυρισμένο από συναισθήματα! Αχ... Ιστορία βγαλμένη από παραμύθι...

- - - - - - - - - -

Μάνος-"Για τον αδερφό μου ρε γαμώτο": Με το που άκουσα την ατάκα "Δεν τη θέλω" έκαναν αμέσως συνειρμό με το γνωστό ρεφρέν της παραλλαγής του άσματος "Ο Χαραλάμπης" από τα "Ζουζούνια"... cake (Δε φταίω εγώ! Τα έχω μάθει όλα απ'έξω με την ανιψιά μου!) https://www.youtube.com/watch?v=pIXC5o2AhJM
Μάνος: Δεν τη θέλω την επιταγή!
Δάφνη: Θα την πάρεις!
Μάνος: Μα δεν τη θέλω!
Δάφνη: Μα θα την πάρεις!
Ρε παιδιά... ρε παιδιά... Μη μαλώνετε! Αν δεν τη θέλετε, ευχαρίστως να σας κάνω μία εξυπηρέτηση και να τη δεχτώ! Razz

- - - - - - - - - -

Νόρα-Λουκά (Άναψα τώρα!): Αυτή τη σκηνή για να την προλάβω, άργησα 15 λεπτά στο μάθημα! red Και να πεις ότι την ευχαριστήθηκα κιόλας... Τζάμπα! Η τηλεόρασή μας έχει βαρέσει διάλυση και εγώ αντί να βλέπω ερωτική σκηνή, έβλεπα ροζ, μπλε και πράσινες βουλίτσες σε συνδυασμό με κυμματάκια! Έλεος! wall Δε βοηθούσε, βέβαια, και το καλλιτεχνικό μοντάζ, γιατί ναι μεν είναι κάτι το διαφορετικό, αλλά εγώ μετά βίας ξεχώριζα τις σκηνές... Δεν ήξερα τι να πρωτοδώ... Αλλά και πάλι, δεν πτοήθηκα! Απλά... Έ Λ Ι Ω Σ Α ! ! ! (Το έχουμε κλίνει σε όλους τους χρόνους αυτό το ρήμα, έτσι; )

- - - - - - - - - - -

Στέφανος-Εύα: Μπορεί πολλοί να υποστηρίζουν ότι ο Στέφανος θα έπρεπε να είναι τώρα με τη Μελίτα, αλλά εγώ σε αυτή τη σκηνή διέκρινα την αγάπη του για την Εύα! Ήταν τόσο τρυφερός μαζί της... Για άλλη μια φορά προσφέρθηκε να κάνει τα πάντα γι'αυτήν! Δεν ήταν μόνο η αγάπη του για το μωρό... Ήταν η πραγματική φροντίδα και το ενδιαφέρον του για την Εύα! Και μία πιο κωμική νότα τώρα:
Εύα: Εκεί έμεινα έγκυος στη Μαρίλια... (Τα άλλα τα κρύβουμε τώρα; Εκεί δεν ήταν που σε ψιλο-βίασε (όρος που διάβασα κάπου στο Forum) ο Μάνος; )

- - - - - - - - - - -

Νόρα-Λουκάς (Κρατείστε με λιώνω! Τι είναι αυτό σήμερα!): Αχ... Δε θα πρωτοτυπήσω... Στα άναρθρα θα μείνω... Ήταν τόσο Τ Ε Λ Ε Ι Α η σκηνή ! ! ! Heart2 Τρελαίνομαι να βλέπω την ευτυχία ζωγραφισμένη στα πρόσωπά τους! Χαμογελάνε μέχρι και τα μάτια τους! Μετά από τόσο καιρό, πάντως, βλέπω τη Νόρα συνέχεια να χαμογελάει και το απολαμβάνω! Της αξίζει! Πέρασε τόσα πολλά... Και τώρα γνωρίζει την πραγματική αγάπη... Τον πραγματικό έρωτα... Λατρεύω! Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ ! ! ! Και η παιχνιδιάρικη διάθεση στο τέλος όπως και... ο δεύτερος γύρος ολοκλήρωσαν τη Μ Ο Ν Α Δ Ι Κ Η αυτή σκηνή! Κατά τα άλλα, βέβαια, αυτά με το ηφαίστειο ρε παιδί μου ήταν και κομματάκι μακάβρια... Σκιάχτηκα η κοπέλα... lol!

- - - - - - - - - - -

Το υπόλοιπο σε λίγο... lol! Τέλειωσαν τα emoticon!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από sifantid Σαβ Μαρ 20, 2010 1:46 am

Και τώρα η συνέχεια...

- - - - - - - - - -

Εύα-Υπνοβάτης: Εδώ θα τα χαλάσω με το Στέφανο... Αν ήθελε να είναι μαζί με τη Μελίτα, ας ήταν μαζί με τη Μελίτα... Δεν του έβαλε και το μαχαίρι στο λαιμό η Εύα να την παντρευτεί! Καλύτερα θα ήταν η Εύα να έμενε μόνη της παρά παντρεμένη με έναν άντρα που ουσιαστικά (ψυχικά) δεν είναι μαζί της... Παραπάνω, βέβαια, είπα ότι την αγαπάει, αλλά πλέον έχει πάρει το χρόνο του και θα έπρεπε να έχει πάρει και τις αποφάσεις του! Δεν είπα να ξεγράψει τη Μελίτα κατευθείαν... Δε γίνεται! Αλλά τουλάχιστον μη γυρνάει στα παλιά... Μη χαζεύει ένα κερί αναπολώντας τη ζωή που δεν έζησε... Πρέπει να ξεκαθαρίσει πρώτα στον εαυτό του τι θέλει, γιατί αλλιώς δε θα είναι ευτυχισμένος ούτε αυτός, ούτε οι γύρω του!

- - - - - - - - - - -

Νταίζη σε περιπλάνηση: Θα είμαι για τούρτωμα αν πω ότι έστω και για ένα δευτερόλεπτο τη λυπήθηκα...; cake Δε φταίω εγώ! Η καλή μου η ψυχή! lol!

- - - - - - - - - - -

Νόρα-Λουκάς... Σαμπάνια με φράουλες!: Αυτό το κλίμα μεταξύ τους, σας το είπα ότι το λατρεύω; Razz Ήταν τόσο Νόρα-Λουκάς η σκηνή... Με τα πειράγματά τους, τα αστεία τους... Μου είχαν λείψει!
Νόρα: Η κουζίνα έκλεισε...
Λουκάς: Η κρεβατοκάμαρα;
Νόρα: Η κρεβατοκάμαρα είναι ανοιχτή και σας περιμένει! huhu
Πόσο μ'αρέσουν ΚΑΙ αυτά τα υπονοούμενα...;
Μετά, βέβαια, ήρθε και το γαρίφαλο! vomit Τι ήθελε; Πάντως εγώ ξεκαρδίστηκα με τη στιχομυθία Νόρας-Λουκά και τα... extension με τις ταραμοσαλάτες! gelio Ευχαριστήθηκα δε το τσόκαρο που έμεινε έξω από την πόρτα! Και εκεί θα μείνει! Έξω από τη σχέση Νόρας και Λουκά! Γιατί, ό,τι και αν κάνει, δεν πρόκειται να τους χωρίσει! Τέτοιες αγάπες, δε χάνονται...! Heart2
Αυτές οι τιμωρίες, εμπνεύσεως συμφορουμιτών πάντως, είναι όλα τα λεφτά! Αν είναι έτσι οι τιμωρίες, θέλω πιο συχνά!
Και μία τελευταία παρατήρηση: Στη Νόρα δε θα φορέσουν κανένα νυχτικό της προκοπής; wall Αμάν πια! Έχουν κάνει πλούσιους τους Κινέζους με τα Κιμονό και τις ρόμπες! (Έμπνευση Ραχήλ) Απαιτώ κάτι πιο... mini και elegant!

- - - - - - - - - - -

Κοριτσοπαρέα: Η Μελίτα είναι το μαύρο πρόβατο ή είναι η ιδέα μου; Δεν κολλάς κορίτσι μου! Δεν κολλάς! Πώς το λένε; Ούτε να χαρεί με τη χαρά της Νόρας δεν μπορεί! Η πλερέζα της έλειπε όντως! Να μη μιλήσω για την Εύα... Μόνο ο δικός της έρωτας την απασχολεί τη Μελίτα! Πάντως η Νόρα αλά Αλίκη Βουγιουκλάκη έκανε μία επίσης ξεκαρδιστική είσοδο! Τρέλα η ξανθιά περούκα και το "Βράδυ, πρωί... βράδυ, πρωί..." Όλο νάζι, όλο σκέρτσο και μπρίο! Λατρεύω Αντιγόνη! Και μετά με το κινητό στο χέρι, σαν τα 15χρονα που περιμένουν πάνω από το τηλέφωνο! Δεν ήξερα ότι αυτό το σύνδρομο περνάει σε όλες τις ηλικίες! lol!

- - - - - - - - - - -

Θα 'μαι γαϊδούρα αν βάλω και 3ο μέρος; Είναι να μην πάρω φόρα!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από sifantid Σαβ Μαρ 20, 2010 2:10 am

Και η συνέχεια... Razz

- - - - - - - - - -

Νικόλας-Μικρός Ελαιοχρωματιστής: Εγώ την πρακτική χρησιμότητα αυτής της μεταμφίεσης ΔΕΝ μπορώ να την καταλάβω! Άντε και να πεις ότι τη Νόρα δεν την αναγνωρίζεις με το ξανθό, ο Λουκάς πιστεύει ότι με τη στολή του μπογιατζή δεν αναγνωρίζεται; gelio Τρομερή ιδέα!

- - - - - - - - - -

Α Μ Α Λ Ι Α : Αυτή η γυναίκα είναι ένα κεφάλαιο από Μ Ο Ν Η της! : respect : Τιτανομέγιστη όπως λέει και η Βασιλική! Ήταν Θ Ε Α σήμερα η γυναίκα και δε συμμαζεύεται! gelio Τι να πρωτοθυμηθώ; Την πλερέζα; Το γραφείο κηδειών "Η Αμαλία"; Ξετρελάθηκα! Ξεκαρδίστηκα! Πάντως να μου το θυμηθείτε! Αυτή η αναφορά στην κοπέλα που έκλαιγε και η επιμονή τους πάνω στο θέμα αποκλείεται να είναι τυχαία! Κάπου θα μας ξαναεμφανιστεί στην πορεία...

- - - - - - - - - -

Και επειδή πέρασε η ώρα θα προσπεράσω και εγώ δύο-τρεις σκηνές, γιατί δε με παίρνει! Razz Και φτάνουμε ΣΤΗΝ σκηνή!

Εδεμοαποχαιρετισμός: Ίσως η καλύτερη σκηνή του επεισοδίου! :wink2: Με top στιγμή όταν τραγουδούσαν το "Έλα πουλί μου γέλα" και ξεκίνησε και το "Dust in the wind"... : respect : Και τα... Φ Ι Λ Ι Α ! ! ! Love! Το καθένα εξέφραζε και τους ήρωες... Η Νόρα και ο Λουκάς επιτέλους μαζί και δεν το κρύβουν τουλάχιστον από την παρέα! Love! Βγήκε τόσο φυσικά το φιλί... Που την έπιασε από το λαιμό και τη γύρισε προς το μέρος του... Και πάλι... Αχ... Το φιλί της Δάφνης και του Νικόλα -αν και έκρυψαν τη Νόρα και το Λουκά- μου άρεσε εξίσου! Δύο άνθρωποι που αγαπιούνται και που μόλις ξεπέρασαν μία δυσκολία από κοινού. Της Εύας και του Μάνου, πάλι, όπως είναι λογικό, μου φάνηκε αμήχανο... Ίσα-ίσα για να "επισφραγίσουν" τη στιγμή... Να αποχαιρετήσουν την Εδέμ τους...

- - - - - - - - - - -

Περιμένω με αγωνία τη δευτέρα λοιπόν που αν δεν κάνω λάθος θα έχουμε και παιχνίδι με το φαγητό!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Σαβ Μαρ 20, 2010 2:48 am

Σοφία μου, ο σχολιασμός σου ήταν ο πιο ολοκληρωμένος για το σημερινό επεισόδιο..
Γέλασα πολύ με τον σχολιασμό σου αλλά ξετρελάθηκα με το Δάφνη=για τον αδελφό μου ρε γαμώτο gelio
Πάντως δεν είσαι η μόνη, και εγώ τη λυπήθηκα τη Νταίζη, όχι τίποτα άλλο κουράστηκε η καημενούλα με το πήγαινε έλα και δεν θα μπορεί να σταθεί μετά στη πίστα, που είναι και το φυσικό της περιβάλλον..
Εννοείται οτι συμφωνώ 100% με όλα τα σχολιά σου.. Ειδικά για Νόρα και Λουκά, δε το συζητώ, καλήτερο ζευγάρι έγινε και απο αυτό που φανταζόμουνα : respect :
Μπράβο Σοφάκι...
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από loukitsa Σαβ Μαρ 20, 2010 2:50 am

Ezi_loukno έγραψε:Σοφία μου, ο σχολιασμός σου ήταν ο πιο ολοκληρωμένος για το σημερινό επεισόδιο..
Γέλασα πολύ με τον σχολιασμό σου αλλά ξετρελάθηκα με το Δάφνη=για τον αδελφό μου ρε γαμώτο gelio
Πάντως δεν είσαι η μόνη, και εγώ τη λυπήθηκα τη Νταίζη, όχι τίποτα άλλο κουράστηκε η καημενούλα με το πήγαινε έλα και δεν θα μπορεί να σταθεί μετά στη πίστα, που είναι και το φυσικό της περιβάλλον..
Εννοείται οτι συμφωνώ 100% με όλα τα σχολιά σου.. Ειδικά για Νόρα και Λουκά, δε το συζητώ, καλήτερο ζευγάρι έγινε και απο αυτό που φανταζόμουνα : respect :
Μπράβο Σοφάκι...

αααα καλά θα με στείλετε απόψε όλα καλά και ωραία αλλά....gelio gelio όχι και να λυπηθώ την οχιά vomit vomit
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Σαβ Μαρ 20, 2010 2:53 am

loukitsa έγραψε:
Ezi_loukno έγραψε:Σοφία μου, ο σχολιασμός σου ήταν ο πιο ολοκληρωμένος για το σημερινό επεισόδιο..
Γέλασα πολύ με τον σχολιασμό σου αλλά ξετρελάθηκα με το Δάφνη=για τον αδελφό μου ρε γαμώτο gelio
Πάντως δεν είσαι η μόνη, και εγώ τη λυπήθηκα τη Νταίζη, όχι τίποτα άλλο κουράστηκε η καημενούλα με το πήγαινε έλα και δεν θα μπορεί να σταθεί μετά στη πίστα, που είναι και το φυσικό της περιβάλλον..
Εννοείται οτι συμφωνώ 100% με όλα τα σχολιά σου.. Ειδικά για Νόρα και Λουκά, δε το συζητώ, καλήτερο ζευγάρι έγινε και απο αυτό που φανταζόμουνα : respect :
Μπράβο Σοφάκι...

αααα καλά θα με στείλετε απόψε όλα καλά και ωραία αλλά....gelio gelio όχι και να λυπηθώ την οχιά vomit vomit

Τι να κάνουμε Λουκίτσα, πάνω απ'όλα η ανθρωπιά.. Σε όλη τη διάρκεια του επεισοδίου πάντως η Νταίζη ήταν μονίμως ή στους δρόμους ή πίσω απο μια πόρτα.. Είναι δυνατόν να μην τη λυπηθείς? gelio gelio
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από sifantid Σαβ Μαρ 20, 2010 2:58 am

Ezi_loukno έγραψε:
loukitsa έγραψε:
Ezi_loukno έγραψε:Σοφία μου, ο σχολιασμός σου ήταν ο πιο ολοκληρωμένος για το σημερινό επεισόδιο..
Γέλασα πολύ με τον σχολιασμό σου αλλά ξετρελάθηκα με το Δάφνη=για τον αδελφό μου ρε γαμώτο gelio
Πάντως δεν είσαι η μόνη, και εγώ τη λυπήθηκα τη Νταίζη, όχι τίποτα άλλο κουράστηκε η καημενούλα με το πήγαινε έλα και δεν θα μπορεί να σταθεί μετά στη πίστα, που είναι και το φυσικό της περιβάλλον..
Εννοείται οτι συμφωνώ 100% με όλα τα σχολιά σου.. Ειδικά για Νόρα και Λουκά, δε το συζητώ, καλήτερο ζευγάρι έγινε και απο αυτό που φανταζόμουνα : respect :
Μπράβο Σοφάκι...

αααα καλά θα με στείλετε απόψε όλα καλά και ωραία αλλά....gelio gelio όχι και να λυπηθώ την οχιά vomit vomit

Τι να κάνουμε Λουκίτσα, πάνω απ'όλα η ανθρωπιά.. Σε όλη τη διάρκεια του επεισοδίου πάντως η Νταίζη ήταν μονίμως ή στους δρόμους ή πίσω απο μια πόρτα.. Είναι δυνατόν να μην τη λυπηθείς? gelio gelio
Είπαμε! Δε φταίμε εμείς! Η καλή μας η καρδιά! Razz
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Σαβ Μαρ 20, 2010 6:29 am

Θα ηθελα να διευκρινησω το εξης, χθες παρασκευη ημουν στο casablanca στον Παναγιωτη και τον ρωτησα εαν θα παιξει στον 3ο νομο στο mega με τη Φαιη Ξυλα και ειπε οτι δεν ισχυει το δημοσιευμα και δεν του εχουν κανει καμμια τετοια προταση.

Επισης μια φωτο που υπαρχει εκει μαζι με την Φαιη ειναι απο μια παλια πρεμιερα που ειχαν παει μαζι. Γι' αυτο λοιπον μην περιμενεται να τον δειτε εκει.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Σαβ Μαρ 20, 2010 6:32 am

nicole έγραψε:πολυ καλο το σημερινο επεισοδιο...
απο τις λιγε φορες που νορα-λουκας μου αρεσαν γιατι το ειχαν ξεχειλωσει πολυ το θεμα οι σεναριογραφοι...το μονο που δεν μου αρεσει ειναι οτι ο Λουκας δεν εχει πει ολη την αληθεια στη Νορα για την αμνησια του και ελπιζω αφου ξεφορτωθουν τη Νταιζη να της πει ολη την αληθεια...

βεβαια με προβληματιζει η Νταιζη...αν την ξεφορτωθουν στο θεμα του παιδιου και η Πολυχρονιδη εχει ανανεωσει το συμβολαιο της για του χρονου, τι ακριβως θα κανει...που σημαινει οτι ειναι περισσοτερο μπλεγμενη ειτε με το Στεφανο ειτε με το Χατζηβασιλειου...

Στεφανε....δεν σε λυπαμαι καθολου...ετσι οπως εστρωσες να κοιμηθεις και εχεις πολυ δρομο ακομη να διανυσεις....ειδικα οταν μαθεις τι εχει κανει μανουλα...και ασε τα μεγαλα λογια στην Ευα γιατι τα πιστευει...

Αμαλια ΘΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! πολυ γελιο....με προβληματισε για αυτη τη νεαρη που εκλαιγε στη κηδεια...καινουργιος ρολος?

Η τελευταια σκηνη πολυ μου αρεσε και ολα τα φιλια και το παιξιμο και το στησιμο της σκηνης....μ αρεσει που απο αλλου περιμεναμε τα φιλια και τις αγαπες και απο αλλου τα ειδαμε....

βεβαια μετα απο αυτη τη σκηνη δεν καταλαβαινω γιατι ο Μανος θα ειναι εκνευρισμενος αφου η κατασταση τον συμφερει... και οπως εχω πει και σε αλλο topic αμφιβαλλω αν ολοι στη παρεα θα σοκαριστουν με τη σχεση Μελιτας - Στεφανου...και οταν λεω ολοι εννοω ΟΛΟΙ....αφου οι κυριοι ενδιαφερομενοι ειναι αλλου...

παντως οσο περνανε τα επεισοδια τοσο πειθομαι οτι το γαμο Στεφανου-Ευα δεν θα τον χαλασει ο Στεφανος η η Μελιτα αλλα η Ευα και μπραβο για τη Ευα που θα καταλαβει το ακυρο αυτου του γαμου αλλα ειλικρινα θλιβομαι με το Στεφανο....δυστυχως θα το πω ξανα εισαι αξιος της μοιρας σου και ουτε η Ευα ουτε η Μελιτα σου αξιζει...


Δεν πρόλαβα σήμερα να το δω κανονικά το επεισόδιο,αλλά συμφωνώ σχεδόν με όλα!!Με κάλυψες! Wink
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από evanna Σαβ Μαρ 20, 2010 10:31 am

Τι ωραια που τα λετε ολοι!Αλλα λογικο με τετοιο επεισοδιο! :D Εγω παντως θελω να σταθω στο φοβερο,μεγαλο-η μαλλον τεραστιο Razz -σχολιασμο της Σοφιας!
Ηταν απολαυστικος,μπραβο Σοφακι και συμφωνω! : respect :

Και για να μην ξεχνιομαστε ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΕΥΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ(με το Μανωλακη καλυτερα!)Ακουτε Κ.Σεναριογραφοι!?
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 327 - Ημερομηνία 19-03-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Σαβ Μαρ 20, 2010 11:15 am

Θα σχολιάσω λοιπόν στα γρήγορα..

Η Δάφνη με τον Νικόλα με συγκίνησαν η αλήθεια είναι.. Φαίνεται οτι έχουνε συγχωρέσει ο ενας τον άλλον και αγαπιούνται βαθύτατα.. Βέβαια θα ήθελα στο μέλλον να τους δώ να λύνουν τα προβλήματα με πεισσότερη κατανόηση και επικοινωνία..

Η Εύα νομίζω πονάει λίγι παραπάω απ'ότι οι άλλοι για την Εδέμ τους.. Λογικό είναι αφού έχει ζήσει πιό έντονες καταστάσεις απο τους άλλους.. Θα το ξαναπώ, της πάει απίστευτα η εγκυμοσύνη (εννοείται και στη Φαίη Razz ) και περιμένω να μεγαλώσει καιάλλο η κοιλίτσα..

Ο Μάνος είναι στα πρόθυρα να αναθεωρήσει κάποια πράγματα και να αποδεχτεί τα αυτονόητα, οτι δηλαδή έχει βάλει τα χεράκια του για την κατάσταση που επικρατεί και ευθύνεται σε μεγάλο βαθμό γι'αυτά που συμβαίνουν.. Είχα αρχίσει να "αποδέχομαι-συμπαθώ" αυτόν τον χαρακτήρα αλλά διάβασα κάτι δημοσιεύματα περι βιαιοπραγίας και κρατάω μικρό καλάθι..
Πάντως να πώ κάτι? Δε θα με χάλαγε να μπεί ο Μάνος στη φυλακή για τον φόνο του "συγχωρεμένου" ακόμα και άδικα, αν είναι να αλλάξει και να καταλάβει κάποια πράγματα έτσι.. Άλλωστε και αυτός (παρέα με τον Ρούσσο βεβαίως βεβαίως) έκανε ακριβώς το ίδιο στη "νυχτερίδα" της σειράς (Αντιγόνη).. Μη ξεχνάμε οτι σ'αυτή τη ζωή πληρώνουμε όλοι, ο Μάνος να τη γλυτώσει? (δεκτές και οι "μούντζες" και οι "τούρτες")...

Ο Στέφανος απο την άλλη άρχισε να τον πνίγει ο έρωτας του για την Μελίτα.. Εγώ μια χαρά δοτικό και τρυφερό τον είδα πάντως με την Εύα, μέχρι και την Εδέμ θα αγόραζε για εκείνη..

Η Μελίτα με τη σειρά της καταλαβαίνω μέχρι κάποιο σημείο οτι πονάει αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό το κορίτσι ασχολείται μόνο με τα δικά της προβλήματα.. Με χάλασε που μίλησε στη Νόρα για τον Στέφανο την στιγμή εκείνη που η Νόρα πετούσε στα σύννεφα, λές και το κάνει επίτειδες.. Απλά μεταφέρει και διασκορπίζει τα προβλήματα της εκεί που δεν χωράνε..

Η Νόρα και ο Λουκάς..
Δεν μου βρίσκεται κάτι πρωτότυπο να πώ.. Στην πρώτη σκηνή εννοείται οτι γέλασα πολύ, ειδικά εκεί που ο Λουκάς λέει στη Νόρα "εσύ? εσύ η καλήτερή μου φίλη με εκμεταλεύτηκες την πιο αδυναμή μου στιγμή?" Πάρτα λουκά μου μη στα χρωστάω Fskl Τα κατάφερε όμως ο Λουκάκος να την κάνει να τα ξεράσει όλα.. Μου άρεσε πάντως που η Νόρα του έκανε αυτή τη τόσο τρυφερή ερωτική εξομολόγηση τώρα που είναι χωρίς αμνησία (για την Νόρα) και όχι παλιότερα με την αμνησία που ο Λουκάς συνεχώς την κουτούπωνε..
Η σκηνή στο κρεβάτι ήταν απολαυστικότατη, η Νόρα και ο Λουκάς που ξέρουμε και αγαπήσαμε επιτέλους μαζί.. Έλαμπαν τα παιδιά και δεν ξέρω πως τα καταφέρνουν οι ηθοποιοί να βγάζουν κάθε φορά και άλλο πρόσωπο και ύφος αλλά αυτή τους τη πλευρά δεν τη είχα ξαναδεί.. Τόση ευτυχία και λάμψη και χαμόγελο δε είχα ξαναδεί στο προσωπό τους.. Heart1
Πολύ χάρηκα τα πειράγματα τους όταν η Νταίζη χτυπούσε την πόρτα της Νόρας και μπου άρεσε που την χ@@@νε όσο δεν πάει και συνέχισαν να "σκοντάφτουν" huhu

Η παρέα της Φεγγαρόπετρας
Πολύ συναισθηματικά φορτισμένη σκηνή, απο τις καλήτερες, ίσως και η καλήτερη σκηνή του επεισοδίου (και όχι μόνο)..
Το τραγούδι τους με συγκίνησε πολύ και εμένα, ο τρόπος και η απόγνωση με την οποία τραγουδούσαν το τραγούδι τους ήταν τουλάχιστον για πολλά Snif
Τα φιλιά των ζευγαριών μου άρεσαν μπορώ να πώ..
Το αυθόρμητο φιλί του Λουκά στη Νόρα, το αναμενόμενο φιλί του Νικόλα στη Δάφνη και το ξαφνικό-αμήχανο φιλί του Μάνου στην Εύα, ήταν ο κατάλληλος τρόπος για να τελειώσει το επεισόδιο Heart2
Η συγκεκριμένη σκηνή λές και γυρίστηκε για φινάλε, ήταν δηλαδή τόσο πετυχημένη και τόσο συγκινητική που δεν το εξέλαβα εγώ τουλάχιστον σαν οποιοδήποτε επισόδιο..
Μπράβο σε όλους : respect :

Αυτά απο μένα και απο Δευτέρα μας περιμένει πολύ αστυνομικό ρεπορτάζ με τον Ζουγανέλη :Banned:
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης