Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap12%Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 12% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap53%Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 53% 
[ 35 ]
Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap12%Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 12% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 66

Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Δευ Μαρ 22, 2010 9:05 pm

Ezi_loukno έγραψε:
Pennaki.......!! έγραψε:Βρε παιδια...κατι κανει με τα τηλεφωνα αυτος ο Σταυριδης οπου παει..Τι λετε να κανει???????????????????

Μόλις είδα το τρέϊλες και πρόσεξα οτι ο αστυνομικός χρησιμοποιεί και το τηλέφωνο του γραφείου του Μάνου, δε νομίζω να είναι τυχαίο, ραντάρ βάζει αυτός σήγουρα..
Συγγνώμη αν είμαι οφ τόπικ απλά μου έκανε και εμένα εντύπωση που αγαπάει τόσο τη γυναίκα του gelio

Συνθηματικά θα είναι!! "... βάλε λίπασμα στη μπιγκόνια" μπορεί να σημαίνει στενή παρακολούθηση ή κάτι τέτοιο.. Δεν ξέρω λίγο υπερβολικό το να παίρνει έτσι τη γυναίκα του από τηλέφωνα των υπόπτων πολύ περίεργο μου φαίνεται!!
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Μαρ 22, 2010 9:09 pm

Ezi_loukno έγραψε:
Pennaki.......!! έγραψε:Βρε παιδια...κατι κανει με τα τηλεφωνα αυτος ο Σταυριδης οπου παει..Τι λετε να κανει???????????????????

Μόλις είδα το τρέϊλες και πρόσεξα οτι ο αστυνομικός χρησιμοποιεί και το τηλέφωνο του γραφείου του Μάνου, δε νομίζω να είναι τυχαίο, ραντάρ βάζει αυτός σήγουρα..
Συγγνώμη αν είμαι οφ τόπικ απλά μου έκανε και εμένα εντύπωση που αγαπάει τόσο τη γυναίκα του gelio

Χρησιμοποιεί τα τηλέφωνά τους και μιλάει για τη γυναίκα του και πόσο τυχαίο είναι οτι ανέφερε οτι δεν έχει παιδιά στο Ρούσσο; Και ο Μάνος κάτι έχει μάθει για τη σχέση του Χατζηπτώμα με την Αμαλία.

Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από evanna Την / Το Δευ Μαρ 22, 2010 9:09 pm

FieryRed έγραψε:
Ezi_loukno έγραψε:

Συνθηματικά θα είναι!! "... βάλε λίπασμα στη μπιγκόνια" μπορεί να σημαίνει στενή παρακολούθηση ή κάτι τέτοιο.. Δεν ξέρω λίγο υπερβολικό το να παίρνει έτσι τη γυναίκα του από τηλέφωνα των υπόπτων πολύ περίεργο μου φαίνεται!!
Συμφωνω...και εμενα μου φανηκε πολυ παραξενο αυτο με τα τηλεφωνα!!!!!Τι να παιζεται αραγε!? scratch
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από evitaemi Την / Το Δευ Μαρ 22, 2010 9:09 pm

μαλλον κανουν υποκλοπη για να παρακολουθησουν τα τηλεφωνα. λεει οτι μιλαει στην γυναικα του αλλα κανει check up για να δει εαν ειναι καλο το σημα...εγω αυτο πιστευω

evitaemi
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : στην χώρα του Ποτέ

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Δευ Μαρ 22, 2010 9:14 pm

evitaemi έγραψε:μαλλον κανουν υποκλοπη για να παρακολουθησουν τα τηλεφωνα. λεει οτι μιλαει στην γυναικα του αλλα κανει check up για να δει εαν ειναι καλο το σημα...εγω αυτο πιστευω

Η υποκλοπή απαγορεύεται νομίζω... Δεν ξέρω αν μπορεί να το κάνει η αστυνομία,, χμμ τώρα που το σκέφτομαι μπορεί να το κάνει με εισαγγελική εντολή;;!! δεν είμαι και νομικός αλλά κάτι μπορεί να γίνεται.. στο εξωτερικό πάντως μπορούν να παρακολουθούνται τα τηλέφωνα των υπόπτων.. πω πω!!! CSI γίναμε!!! γουστάρω!!!!
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Δευ Μαρ 22, 2010 9:15 pm

Clarabelle έγραψε:
Ezi_loukno έγραψε:

Χρησιμοποιεί τα τηλέφωνά τους και μιλάει για τη γυναίκα του και πόσο τυχαίο είναι οτι ανέφερε οτι δεν έχει παιδιά στο Ρούσσο; Και ο Μάνος κάτι έχει μάθει για τη σχέση του Χατζηπτώμα με την Αμαλία.
Και εγώ αυτό ακριβώς σχολίασα Μαρία σχετικά με τα παιδιά... Δεν μπορεί να είναι τυχαίο! :wink2:
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Δευ Μαρ 22, 2010 9:15 pm

Clarabelle έγραψε:
Ezi_loukno έγραψε:

Συμφωνώ μαζί σου.. Ειδικά τα λόγια του αστυνόμου σε όλη τη διάρκεια του επεισοδίου μόνο τυχαία δεν είναι.. Και αυτά που έλεγε στον Μάνο και αυτά που έλεγε στον Ρούσσο κάπου αποσκοπούν..
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Δευ Μαρ 22, 2010 9:20 pm

Δεν θυμάμαι και πολλά, αλλά μου έμειναν:

-το χαμόγελο της Δάφνης όταν ο Νικόλας έλεγε της Μαργαρίτας "...σε ενημερώνουμε ωστόσο... αυτό πρέπει να το εκτιμήσεις..."
Μη θυμόταν τα δικά της "αποφάσισα να πουλήσω την Εδέμ"??? τι να πω? ποιος ξέρει?

-το αλληλο-γδύσιμο Νόρας-Λουκά (δεν μπορώ να το πιστέψω ότι βλέπουμε όντως τέτοιες σκηνές... αν και η ιστορία τους έχει πάρει περίεργη τροπή, αλλά το αφήνω αυτό προς το παρόν...)

-η απάντηση "Μάνος" της Μελίτας στην υποθετική της ερώτηση "ποιος εκ των δυο είναι ο δολοφόνος?"

-η Μαργαρίτα... τόσο δούλεμα... δεν μπορώ, δεν το αντέχει η ψυχή μου... ούτε καν γι αυτή... Ένας Χρήστος να της πει κάτι αληθινό και γρήγορα παρακαλώ...

-και τέλος, νομίζω, μετά απο τόσα επεισόδια μυστικών, κατάλαβα γιατί η Εύα δεν μπορεί να ερωτευθεί τον Στέφανο...
btw, την αίσθηση της ζεστασιάς πώς στο καλό την εισπράτουν σ' αυτό το σπίτι??? Κάτι η πέτρα, κάτι οι συγκάτοικοι... Έχω επιθυμήσει λίγο Αγγέλα-Μαρίλια
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από ioulieta Την / Το Δευ Μαρ 22, 2010 9:20 pm

ΤΕΛΕΙΟΣ Ο ΖΟΥΓΑΝΕΛΗΣ. ΕΔΩΣΕ ΑΛΛΗ ΠΝΟΗ ΣΤΟ ΕΡΓΟ. ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΕΛΟΥΣΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΤΟΝ ΘΥΜΑΜΕ ΣΕ ΚΩΜΙΚΟ ΡΟΛΟ. ΘΕΙΚΟ ΜΑΝΟΣ ΕΥΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ. ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΝΟ ΤΗΝ ΞΑΝΑΒΟΥΤΗΞΕΣ. ΠΕΡΙΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΑΜΑΛΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΗ. ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙΣ ΤΑ ΕΧΩΣΕ Η ΑΜΑΛΙΑ. ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΠΗΚΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΤΗΣ ΑΝΤΙΓΟΝΗΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΤΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΗΣ ΤΟΝ ΜΑΝΟ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ.

ioulieta
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Μαρ 22, 2010 9:23 pm

almaresi έγραψε:Δεν θυμάμαι και πολλά, αλλά μου έμειναν:

-το χαμόγελο της Δάφνης όταν ο Νικόλας έλεγε της Μαργαρίτας "...σε ενημερώνουμε ωστόσο... αυτό πρέπει να το εκτιμήσεις..."
Μη θυμόταν τα δικά της "αποφάσισα να πουλήσω την Εδέμ"??? τι να πω? ποιος ξέρει?

-το αλληλο-γδύσιμο Νόρας-Λουκά (δεν μπορώ να το πιστέψω ότι βλέπουμε όντως τέτοιες σκηνές... αν και η ιστορία τους έχει πάρει περίεργη τροπή, αλλά το αφήνω αυτό προς το παρόν...)

-η απάντηση "Μάνος" της Μελίτας στην υποθετική της ερώτηση "ποιος εκ των δυο είναι ο δολοφόνος?"

-η Μαργαρίτα... τόσο δούλεμα... δεν μπορώ, δεν το αντέχει η ψυχή μου... ούτε καν γι αυτή... Ένας Χρήστος να της πει κάτι αληθινό και γρήγορα παρακαλώ...

-και τέλος, νομίζω, μετά απο τόσα επεισόδια μυστικών, κατάλαβα γιατί η Εύα δεν μπορεί να ερωτευθεί τον Στέφανο...
btw, την αίσθηση της ζεστασιάς πώς στο καλό την εισπράτουν σ' αυτό το σπίτι??? Κάτι η πέτρα, κάτι οι συγκάτοικοι... Έχω επιθυμήσει λίγο Αγγέλα-Μαρίλια

Καλή μου η πέτρα μπροστά στη ζεστασιά των ενοίκων του σπιτιού είναι καυτό υλικό. Είναι απίστευτη η ψυχρότητα που επικρατεί εκεί μέσα lol!

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Izabella29 Την / Το Δευ Μαρ 22, 2010 9:29 pm

almaresi έγραψε:-και τέλος, νομίζω, μετά απο τόσα επεισόδια μυστικών, κατάλαβα γιατί η Εύα δεν μπορεί να ερωτευθεί τον Στέφανο...

Ζεστασιά δεν βγάζει με την καμία αυτό το σπίτι!Και μεις έχουμε πέτρα αλλά έχουμε ζεστασιά οικογενειακή και όχι ένα φάντασμα(βλέπε Αντιγόνη) να περιπλανιέται και να μας πρήζει το μυαλό!
Γιατί το λες για την Εύα και τον Στέφανο αυτό?Εννοώ τι είδες σήμερα και το συμπέρανες?
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Δημοσίευση από Alexia-Sofia Την / Το Δευ Μαρ 22, 2010 9:31 pm

Συγγνώμη για το οφ τόπικ αλλά άκουσα ότι το Ζάπινγκ γράφει στο εξώφυλλο του οτι η Εύα θα κάνει ξανά απόπειρα αυτοκτονίας!Το είδε κανείς σας?

Alexia-Sofia
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από $ofi@ loukakos + nora Την / Το Δευ Μαρ 22, 2010 9:33 pm

Alexia-Sofia έγραψε:Συγγνώμη για το οφ τόπικ αλλά άκουσα ότι το Ζάπινγκ γράφει στο εξώφυλλο του οτι η Εύα θα κάνει ξανά απόπειρα αυτοκτονίας!Το είδε κανείς σας?
ναι αυτο το εξωφυλλο εχει
$ofi@ loukakos + nora
$ofi@ loukakos + nora
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην χώρα του CINEMA!
Ασχολίες : cinema, θεατρο,

Δημοσίευση από nicole Την / Το Δευ Μαρ 22, 2010 10:16 pm

Τρια πραγματακια θα σχολιασω:

1. Ο Ζουγανελης μου αρεσει σαν ιδιορρυθμος αστυνομικος...και δεν του το ειχα το δραματικο...θα δουμε πολλα παντως...τα λογια και οι πραξεις του προς τους υποπτους εχουν το νοημα τους που φανταζομαι θα το δουμε στη συνεχεια...

2. Συγνωμη ειχε κανεις την εντυπωση πως η Αντιγονη "αγαπησε" την Ευα επειδη εχουν το ιδιο χρωμα μαλλιων και την αγγιξε και μιλησε η πρωην μουγγη?

3. Το εγραψα και σε αλλο topic:
"Αν και καταλαβαινω οτι καποιοι διαφωνουν, η σειρα για μενα εχει ξεφυγει απο τα στενα πλαισια της παρεας της Φεγγαροπετρας...και λογικο ειναι απο πλευρας παραγωγης/σεναριου..δεν μπορεις να κρατησεις μια σειρα για 3 χρονια μονο με μια παρεα...
αυτη τη στιγμη παρακολουθουμε την ιστορια μιας παρεας και τη συγκρουση "τριων ισχυρων οικογενειων" (Λυτρα, Ρουσου, Λαζαριδη)....υπαρχουν παρα πολλα που δεν ξερουμε για το παρελθον αυτων των οικογενειων που ειλικρινα απο καποιο σημειο και μετα αμφιβαλλω εαν κανεις θα ασχολειται με το ποιο απ τα δυο ζευγαρια ειναι πιο καλο/ηθικο κλτ η οχι...
αλλωστε η σειρα λεγεται τα μυστικα της εδεμ...για μενα ο τιτλος ειναι συμβολικος...παρακολουθουμε τη ζωη καποιων χαρακτηρων να ανατρεπονται απο τα μυστικα που κρυβουν και περιμενω να δω στο τελος ποιοι τελικα θα φτασουν στην εδεμ τους και ποιοι οχι..."

Απο σημερα αυτο βλέπουμε "τη συγκρουση" τριων ισχυρων οικογενειων...ειχα την αισθηση οτι μονο η Αντιγονη και η Αμαλια ηξεραν την πλειοψηφια αυτων των μυστικων απο το παρελθον αλλα σημερα ειχα την αισθηση οτι και ο Ρουσσος εχει αρκετα που δεν τα εχει πει....

Παντως εμενα μ αρεσουν οι εξελιξεις!!!

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Victoria Την / Το Δευ Μαρ 22, 2010 10:31 pm

Υποδειγματικός σχολιασμός nicole! Mου άρεσε πολύ.
Victoria
Victoria
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Μαρ 22, 2010 10:38 pm

Απο σημερα αυτο βλέπουμε "τη συγκρουση" τριων ισχυρων οικογενειων...ειχα την αισθηση οτι μονο η Αντιγονη και η Αμαλια ηξεραν την πλειοψηφια αυτων των μυστικων απο το παρελθον αλλα σημερα ειχα την αισθηση οτι και ο Ρουσσος εχει αρκετα που δεν τα εχει πει....

Συμφωνώ απόλυτα και αυτός ακριβώς ήταν ο λόγος που το προηγούμενο επεισόδιο άφησε σε όλους μας την εντύπωση ενός τέλους και μιας νέας αρχής.
Θα έλεγα όμως οτι η σύγκρουση που περιγράφεις έχει αντίκτυπο στους έξι της παρέας και μάλιστα άμεσο. Μάνος και Νικόλας και κατά συνέπεια και η Δάφνη και ενδεχομένως ο Ηλιας που ας μην το ξεχνάμε είχε κάποτε σχέση με την αδελφή του Λύτρα, και η Εύα λόγω του μωρού και της περίεργης διαθήκης θα έχουν εμπλοκή με την ιστορία. Ίσως ακόμη ο Λουκάς και η Νόρα με την ιδιότητά τους ως δικηγόροι να έχουν επίσης εμπλοκή έμεση στην περίπτωσή τους.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Δευ Μαρ 22, 2010 10:47 pm

η Μαριλια και η Αγγελα που εχουν εξαφανιστει???????????????????????????????????? scratch
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Δευ Μαρ 22, 2010 10:50 pm

Izabella29 έγραψε:
almaresi έγραψε:-και τέλος, νομίζω, μετά απο τόσα επεισόδια μυστικών, κατάλαβα γιατί η Εύα δεν μπορεί να ερωτευθεί τον Στέφανο...

Ζεστασιά δεν βγάζει με την καμία αυτό το σπίτι!Και μεις έχουμε πέτρα αλλά έχουμε ζεστασιά οικογενειακή και όχι ένα φάντασμα(βλέπε Αντιγόνη) να περιπλανιέται και να μας πρήζει το μυαλό!
Γιατί το λες για την Εύα και τον Στέφανο αυτό?Εννοώ τι είδες σήμερα και το συμπέρανες?
Ωχ, δεν νομίζω πως μπορώ να βρω έναν τρόπο να το διατυπώσω σωστά αυτό που σκέφτομαι... Έχει να κάνει με τον παρορμητισμό και την διεκδικητικότητα του Μάνου, χαρακτηριστικά που δεν φαίνεται να 'χει ο Στέφανος. Γενικά, κάθε άνθρωπος "εκτιμά" στον σύντροφό του κάποιες "ποιότητες" περισσότερο από άλλες, αλλά υπάρχουν κι εκείνες που κάνουν την καρδούλα του να φτερουγίζει(πέρα από ομορφιά και τα προφανή)... Μπα, δεν υπάρχει τρόπος να εξηγηθεί, δεν υπάρχει λογική και όσο πιο πολύ προσπαθώ να το αναλύσω τόσο πιο γελοίο γίνεται... Ας πούμε ότι είναι απλώς μια δήλωση δίχως επιχείρημα...

Μαρία, καλό... και δυστυχώς, σωστό...
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από soso Την / Το Δευ Μαρ 22, 2010 11:11 pm

nicole έγραψε:3. Το εγραψα και σε αλλο topic:
"Αν και καταλαβαινω οτι καποιοι διαφωνουν, η σειρα για μενα εχει ξεφυγει απο τα στενα πλαισια της παρεας της Φεγγαροπετρας...και λογικο ειναι απο πλευρας παραγωγης/σεναριου..δεν μπορεις να κρατησεις μια σειρα για 3 χρονια μονο με μια παρεα...
...παρακολουθουμε τη ζωη καποιων χαρακτηρων να ανατρεπονται απο τα μυστικα που κρυβουν και περιμενω να δω στο τελος ποιοι τελικα θα φτασουν στην εδεμ τους και ποιοι οχι..."

Συμφωνωντας,θα προσθέσω ότι η σειρά προφανώς δεν αντέχει την αποκλειστική και απόλυτη σεναριακή ενασχόληση με τους έξι της φεγγαροπετρας..Και οι τηλεθεατές της,επίσης.. Δε βγαίνουν 600 επεισόδια με την Ευα να παντρεύεται και ν' αυτοκτονεί,το Μανο να χορεύει ζειμπέκικο και να παίζει μπουνιές,και ουτω καθεξής..

Ο τίτλος,ωστόσο,κατα τη γνώμη μου είναι αναμφίβολα συμβολικός και δίνει σαφές προβαδισμα στην παρέα που ονόμασε την έκταση της παλιάς της κατασκήνωσης "Μικρή Ε-δ-έ-μ".. (κι εδώ ακριβώς αυτός δικαιώνεται)

Οι υπόλοιποι,διαπλέκονται/εμπλέκονται/συμπλέκονται άμεσα ή έμμεσα μαζί τους..Μ έναν εξ αυτών ή περισσότερους!Και φυσικά,αναλόγως ρόλου,χτιζουν και κοινό,αναπτύσσουν και αυτόνομες ιστορίες..κι άλλα τέτοια ωραία!
Θα μπορούσα να φανταστώ ένα επεισόδιο μόνο με τους έξι τους -ασχετως του αν προσωπικά σε κάποιους δε θ'άρεσε,αλλά ένα επεισόδιο χωρίς κανέναν από τους έξι μέσα,δε θα μπορούσα ούτε και να φανταστώ ούτε και να παρακολουθήσω!

Υγ.Διαβάζω με ενδιαφέρον τις εντυπώσεις σας από πρώτη εμφανιση Ζουγανέλη!Εγώ δεν το 'χω ακόμη ξεκαθαρα!
β.Πολύ το χαίρομαι το αστυνομικό θεματάκι!
γ.Almaresi,συμφωνώ απολύτως και με το σχόλιό σου και με την ερμηνεία του!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Δευ Μαρ 22, 2010 11:19 pm

loukitsa έγραψε:
sifantid έγραψε:
ΥΓ. 1: Τζίνα μόλις άκουσα Lara Croft ο δημιούργημά σου σκέφτηκα!

Πειράζει που και γω αυτό σκέφτηκα? Tongue huhuΟ Λουκάς Σούπερμαν σας λέει κάτι lol!
Ώρες, ώρες, έχω την εντύπωση ότι ο μεγάλος αδερφός είμαι μαζί μας! lol!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από νοριτσα Την / Το Δευ Μαρ 22, 2010 11:25 pm

sifantid έγραψε:
loukitsa έγραψε:
sifantid έγραψε:
ΥΓ. 1: Τζίνα μόλις άκουσα Lara Croft ο δημιούργημά σου σκέφτηκα!

Πειράζει που και γω αυτό σκέφτηκα? Tongue huhuΟ Λουκάς Σούπερμαν σας λέει κάτι lol!
Ώρες, ώρες, έχω την εντύπωση ότι ο μεγάλος αδερφός είμαι μαζί μας! lol!
ναι ρε κοριτσια και γω την τζινα και τις δημιουργίες της σκεφτηκα!!!!!!!
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από katie007 Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 12:19 am

Μηπως καποια απο εσας ειδε στη δοαφημιση του νεου ΖΑΠΙΝΓ Κ?ΕΙΧΕ ΣΤΟ ΕΞΩΦΥΛΛΟμανο, Ευα,και Μαριλια με τιτλο <κανει αποπειρα αυτοκτονιας η Ευα..>και κατω με μικρα γραμματα γραφει κατι για τη Μελιτα το ειδεκανεις?

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 12:25 am

katie007 έγραψε:Μηπως καποια απο εσας ειδε στη δοαφημιση του νεου ΖΑΠΙΝΓ Κ?ΕΙΧΕ ΣΤΟ ΕΞΩΦΥΛΛΟμανο, Ευα,και Μαριλια με τιτλο <κανει αποπειρα αυτοκτονιας η Ευα..>και κατω με μικρα γραμματα γραφει κατι για τη Μελιτα το ειδεκανεις?

Γίνεται γι αυτό συζήτηση στο τοπικ Μανος Εύα στον τομέα για την σειρα.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από dikigoros tou diavolou Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 12:43 am

Eγω ψηφισα ''καλο'' διότι εχουμε δει (και προκειται να δουμε και πολυ καλυτερα).. Ο ζουγανέλλης αστερι όπως πάντα.. Δινει μια κωμικη νοτα στην υποθεση με την ιδιορρυθμια του και το στυλακι του.. Νορα-Λουκας καλοι αλλά θελω επιτελους η Νορα (δαν δυναμικη γυναικα που ειναι) να ριξει στον Μητσουλα μια βαρβατη χυλοπιταρα που θα τη θυμαται στον αιωνα τον απαντα!! Μην σου πω και μια χαστουκα να εξαφανιστει επιτελους ο γελοιος.. Γιατι ελεοσ πια!! Τοσα Χ εχει φαει και αυτος εκει κολλημενος.. Αυτο με την Νταιζη-η καραμελα με το παιδι και η συνεχης επαναληψη αυτου του θεματος- με εχει κουρασει λιγο..Ωστοσο πολυ καλη και η αντιμετωπιση του Ρουσσου (εγραψε παλι με τις θρυλικες γκριματσες του ο Κατρανιδης).. Φατσα Μάνου όλα τα λεφτα όταν το λαγωνικο του πέταξε Σεξπηρ και αυτος ''απο την πόλη ερχομαι''.. Τελεια ατακα του Λουκα επειτα που τον είπε ντουβαρι, στοκο..(κατι τετοιο τελοσπαντων).. Και ερχομαι στο ξεσπασμα της Θεας εναντι της Καρταλαινας.. Εδωσε παλι σημερα η θεα ρεσιταλ οπως μόνο αυτη ξερει.. Η γυναικα ανεβαζει τηλεθεαση λεμε.. Τελειο υφος-λιωμα η καρταλω.. Μακαρι και η κορουλα της(μελιτα) να ειχε παρει λιγο απο το ταπεραμεντο της Θεας...!! και οχι να καθεται μουγκα στη στρουγγα και να επιμενει κιολας μετα ότι ''νταξει ρε μανα,δεν εχει κι αδικο η Καρταλω εδω που τα λεμε''.. Ξυυυπνα Μελιτακι..Καταλαβαινουμε τον ερωτα της για τον Στεφανο αλλα η καταλαβε χρυσό μου ότι η Καρταλομάνα κανει όλο αυτο το ξεσπασμα για το παιδι της για να ριξει ''σταχτη στα ματια'' και να καλυψει τα δικα της μυστικα και τη φωλιτσα της την οποία έχει χ*****η...

dikigoros tou diavolou
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 2:49 am

Ας σχολιάσω και εγώ λοιπόν..
Πολύ καλό για μένα το σημερινό επεισόδιο γιατί πρώτον θα έρθουν σήγουρα καλήτερα και δεύτερον δεν μπορώ να το συγκρίνω με το επεισόδιο της Παρασκεύης που ήταν μακράν καλήτερο..

Έχουμε και λέμε..

Τουρτοπόλεμος με guest star τον Τηλέμαχο Σταυρίδη
Γενικά λατρεύω τις κοινές σκηνές της παρέας, ειδικά όταν έχει να κάνει με τουρτοπολέμους και σαλατοπολέμους.. Είναι αυτή μια ιδιαιτερότητα που έχουνε και η οποία τους κρατάει ενωμένους.. Αυτή η παιδικότητα που βγάζουνε σε τέτοιες σκηνές μου αρέσει πολύ.. Νομίζω πως έχουνε βρεί το κουμπί που τους ενώνει.. Άντε εύχομαι σύντομα και μαξιλαροπόλεμο :cheers:
Ο αστυνομικός ήρθε την ακατάλληλη στιγμή αλλά καθόλου τυχαία.. Συμφωνώ με τον Λουκά σε όλα, δεν πήγε εκεί τυχαία ο αστυνομικός, ούτε απήγγηλε Σέξπηρ τυχαία στον Μάνο, ούτε τηλεφώνησε τυχαία απο το γραφείο του Ρούσσου στη γυναίκα του.. Το έχει πιάσει το θέμα απο τη ρίζα και προβλέπω να ξεριζώνει πολλά μυστικά.. Ο Σταύρήδης όμως φαίνεται να είναι καλός σύζηγος και να τιμάει τα παντελόνια του, για να δούμε πόσο τυχαίο είναι και αυτό scratch
Ο Ζουγανέλης πάντως για αρχή μου έκανε πολύ καλή εντύπωση γιατί ο ρόλος του περιλάμβανε και το κωμικό στοιχείο που τον αντιπροσωπεύει..

Ο Μάνος και το άλλοθι Ηλίας
Ο Μάνος δεν είναι και το πιο έμπιστο άτομο του κόσμου αλλά στη σκηνή αυτή, όταν ορκιζόταν στον πατέρα του οτι δεν είχε κάνει τον φόνο, φάνηκε να είναι ειλικρινής αλλά συνεχίζω να κρατάω μικρό καλάθι για τον συγκεκριμένο ήρωα..

Εύα και Αντιγόνη
Κάθε μέρα που περνάει σηγουρεύομαι οτι η Αντιγόνη μόνο για το διάδοχο ενδιαφέρεται..
Είπε στη Εύα το εξείς "Να χαρείς τη ζωή σου με τον άνδρα σου και μη σε νοιάζει το παιδί.. Εγώ είμαι εδώ, θα το μεγαλώσω εγώ όπως αρμόζει σε έναν Λαζαρίδη".. Εμένα γιατί μου φάνηκε πρώτη φορά ειλικρινής αυτή η γυναίκα? Αυτό θέλει, να μεγαλώσει εκείνη το παιδί, αν ήταν στο χέρι της θα το υιοθετούσε κιόλας.. Δεν νοιάζεται για την Εύα και φοβάμαι πως μόλις γεννηθεί το μωρό, η Αντιγόνη θα αρχίσει να δείχνει το πραγματικό της πρόσωπο απέναντι στην Εύα Grrr Μπορεί να είμαι υπερβολική αλλά αυτή είναι η γνώμη μου..

Δάφνη, Νικόλας και "πονεμένη μάνα"
Το πόσο απόλαυσα την συγκεκριμένη σκηνή δεν περιγράφεται.. Σε όλη τη διάρκεια την συζήτησης του Νικόλα και της Νταίζης, η Δάφνη είχε ένα ύφος θεϊκό και πετούσε που και που ατάκες-φράσεις όπως "σκωτίστηκε" και "γειάσου κουμπαρούλα".. Ο Νικόλας απο την άλλη μια χαρά της τα είπε της Νταίζης και δεν του τό'χα να είναι τόσο καλός..
Όσο για την Νταίζη, χαίρομαι τόσο μα τόσο πολύ που επιτέλους οι εκβιασμοί της δεν πιάνουν τόπο, χαίρομαι τόσο που έχει στριμωχθεί στη γωνία και δεν ξέρει τι να κάνει.. Κι όμως μερικές φορές η ζωή γίνεται και δίκαιη, η Νταίζη τώρα βρίσκεται στην κατάσταση που πρίν λίγο καιρό ήταν ο Λουκάς (χάρη σ'αυτήν) "μπρός γκρεμός και πίσω ρέμα", Νταιζουλίνι γύρισε ο τροχός..... Αλλά η αλήθεια είναι οτι ο Λουκάς δεν αντέχεται και έχω αρχίσει να την λυπάμαι (πολύ λίγο) sss

Ρούσσος και Μάνος
Ο Ρούσσος τα τελευταία επεισόδια πετάει κάτι ατάκες που με στέλνουνε, ειδικά όταν μιλάει με την Αμαλία gelio
Στο θέμα μας όμως, στη σκηνή αυτή δεν κατάλαβα ποιός προσπαθεί να στριμώξει ποιόν.. Ο Ρούσσος στριμώχνει τον Μάνο να του πεί αν έχει κάποια σχέση και στο καπάκι ο Μάνος αναφέρεται στην Αμαλία και τον φέρνει σε άβολη θέση.. Κάτι παραπάνω ξέρει πάντως ο Μανωλάκης για την Αμαλία νομίζω.. Ειδώμεν..

Αμαλία, Μελίτα και Αντιγόνη
Αυτή η Αντιγόνη νομίζω αναπληρώνει τον χαμένο χρόνο της στο ίδρυμα.. Όλο βόλτες είναι τελευταία, ακόμα και μέσα στο σπίτι της τις νύχτες πάνω κάτω στο διάδρομο είναι.. Δεν νομίζω να πήγε στο σπίτι της Μελίτας επειδή φοβάται για τον γιό της, περισσότερο να τους ρίξει στάχτη στα μάτια πήγε γιατί με κάποιον τρόπο όντως έχει λερωμένη την φωλιά της που λέει και η Αμαλία.. Η Αμαλία μια χαρά της τα είπε αλλά η Μελίτα πολύ υπερασπίζεται τον Στέφανο και έχω καταλάβει γιατί (γιατί ήταν μαζί του εκείνη τη νύχτα).. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ο λόγος που η Μελίτα ρωτούσε πρίν κάποια επεισόδια τον Στέφανο αν έχει σχέση με την δολοφονία.. Αφού ήξερε οτι δεν είχε σχέση, πρός τι η ανάκρηση? Άβυσσος η ψυχή του ερωτευμένου lock

Τα πιτσουνάκια Νόρα-Λουκάς
Αυτό το παράνομο που έχουνε δεν με χαλάει εμένα προσωπικά.. Μου αρκεί που αξιώθηκα ( lol! ) να τους δώ μαζί και "έτσι" Love!
Φυσικά και περιμένω να τους δώ τον Πάσχα μαζί και "νόμιμα" αλλά προς το παρόν μου φτάνει που έγιναν ζευγάρι..
Η σκηνή στο σπίτι της Νόρας είναι η αγαπημένη μου.. Μου κάνει εντύπωση η οικειότητα και η άνεση με την οποία συμπεριφέρονται ο ένας στον άλλον.. Με έχουνε κερδίσει με το παραπάνω για τον λόγο οτι δεν έχουνε αλλάξει καθόλου, είναι αυτοί που αγαπήσαμε Heart2
Μου αρέσει επίσης που η Νόρα το παίζει και δύσκολη, "μη Λουκά" "σταμάτα Λουκά" "φτάνει Λουκά" αλλά ως γνωστόν άλλα λέει και άλλα εννοεί.. Έλα τώρα που δεν της αρέσει..
Ο Λουκάς πάλι, το ζεί με όλη του την ψυχή, άλλος ένας που αναπληρώνει τον χαμένο χρόνο.. Όλο βουτάει το Νοράκι και καλά κάνει αν με ρωτάτε, έτσι να συνεχίσει.. Καιρός να χαρεί και αυτός μετά απο τους 1265 εκβιασμούς της Νταίζης..
Καλά, όταν του είδα στο ξενοδοχείο με αυτή την αμφίεση, λύθηκα στα γέλια gelio
Όταν έφτασαν στο δωμάτιο ο Λουκάς άρχισε τα γνωστά του και η Νόρα άλλο που δεν ήθελε παρ'όλο που όσα έλεγε είχαν μια βάση και είχε δίκιο εδώ που τα λέμε να μην της αρέσει η κατάσταση που επικρατεί, δεν της αρέσει το "παράνομο", είναι και δικηγόρος γυναίκα, πώς να το κάνουμε..
Και το Νοράκι μας όμως δεν ξεκαθαρίζει με τον Μπέλλο τον μπελά, άσε που μπήκε η φωτογραφία του στους τίτλους αρχής και σκοτείνιασα η έρμη.. Μας μπαστακώθηκε και η "αρσενική Νταίζη" και άντε τώρα να ησυχάσουμε Grrr
Αλίμονο ο κος Καλαθάς μια χαρά ηθοποιός είναι αλλά με έπιασε ο Λουκονορισμός μου και παρασύρθηκα /S

Αύριο δε θα δώ το επεισόδιο, ελπίζω φανταστικά κορίτσια να το ανεβάσετε για να το δώ όταν γυρήσω red

Αυτά απο μένα για σήμερα άλλωστε τέτοια ώρα εγώ και η Καρταλαίνα μόνο είμαστε στο πόδι gelio
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης