Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap12%Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 12% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap53%Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 53% 
[ 35 ]
Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap20%Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 20% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap12%Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 12% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap2%Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap1%Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 66

Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 5:30 am

Πολύ καλό το επεισόδιο!!

Το έδωσε τελικά η θεά το χαστούκι,αλλά ο άντρας ο σωστός, ο πρόστυχος δεν καταλαβαίνει την αρπάζει και....... Heart2 Τι να φτουρήσει ο μπούλης μπροστά σου αγόρι μου? Κάνε την δουλεία σου εσύ κ άσε τον άλλον να κλαίει το κερί!

Τουρτοπόλεμος,παρέα όλα τα λεφτά!

Λουκάς-Νόρα Heart2 Αν κ το ξενοδοχείο με χάλασε!

Αντιγονίτσα,κάτσε καλά.Σιγά μη σου δώσουμε να μεγαλώσεις τον παίδαρο! ΧΩΣΕ ΕΥΑ!!

Το κατινάκι πολύ σίγουρο για καρτάλη.Μερικά επεισόδια πριν βέβαια δεν....
Θα συμφωνήσω όμως ο Στέφανος δεν είναι ικανός για τπτ! Μάπα το καρπούζι!

Διάβασα κάπου οτι η Εύα θα κάνει απόπειρα αυτοκτονίας. Για να μαζευτούμε λίγο. Εγκυος γυναίκα!Δεν θα διακινδύνευε με τπτ το παιδί της!

ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΕΥΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ Κ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΚΟΥΛΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010

Δημοσίευση από margaret Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 11:39 am

Καλο το επεισοδιο..
Νικολας-Δαφνη-Νταιζη: Τι να πω?? Υποκλινομαι στο Νικολα!!! Φοβερος!!!

Αμαλια: ΕΙΣΑΙ ΘΕΑ!!!!!!!!!!!!!!! Πες τα!!!! Που ηρθε η Καρταλαινα να υψωσει και φωνη..Αντε γιατι πολυ αερα εχει παρει...Δε μιλας δε μιλας αλλα εεεε..
Και προοικονομια η Αμαλια για το οτι η Αντιγονη φοβαται μη φτασουν σ'αυτην.....Πολλα κρυβει η Αντιγονη και μαλλον αυτη κινει τα νηματα και θα τα κινει για πολυ ακομα..

Ρουσσος-Νταιζη: Τελειος και ο Ρουσσος!!! Πειστικοτατος!!!!

Καρταλω: -Εμενα αυτο που με ενδιαφερει ειναι να γεννηθει το εγγονι μου υγειεστατο.
-Εκεινη (Ευα) δεν υπηρξε ποτε προτυπο μητερας..
Τωρα βγαζεις τον πραγματικο σου εαυτο Αντιγονιτσα....Οχι που μας πουλουσες τρελλα οτι ηθελες την Ευα για νυφη σου..Μια να σου κανει εγγονο ηθελες...Και αν δεν ηταν αγορι, Ευα τρεξε να κρυφτεις gelio gelio gelio gelio
margaret
margaret
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 12:01 pm

Ξέχασα να σχολιάσω κάτι........
Ο Μάνος είπε οτι ο Ρούσσος έχει κίνητρο να σκοτώσει τον Χατζηνέκρα λόγω Αμαλίας?

Εγκλημα πάθους η Τιτανομέγιστη???? lol! lol!

Πως τα σκεφτονται αυτά?? gelio

Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 12:05 pm

Mik έγραψε:Ξέχασα να σχολιάσω κάτι........
Ο Μάνος είπε οτι ο Ρούσσος έχει κίνητρο να σκοτώσει τον Χατζηνέκρα λόγω Αμαλίας?

Εγκλημα πάθους η Τιτανομέγιστη???? lol! lol!

Πως τα σκεφτονται αυτά?? gelio

Αναβει τα παθη η Τιτανομεγιστη να χυθουν αιματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ε ρε σουξε η ΘΕΑ!!!!! : respect :
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 12:09 pm

Μου άρεσε πάρα πολύ ο Ζουγανέλης και γενικότερα το όλο στυλάκι του. Πάρα πολύ καλός! : respect :
Μου άρεσε τρελλά η σκηνή Αντιγόνης Αμαλίας Μελίτας ειδικά η Αμαλία ήταν όλα τα λεφτά! Βέβαια, για άλλη μια φορά τα παραφούσκωσαν γιατί η Αντιγόνη όχι μόνο δεν ζήτησε ή παρακάλεσε... αλλά απείλησε και από πάνω.
Πάντως η Αμαλία έχει μάθει για την Αντιγόνη πολλά!
2 ώρες και ένα τέταρτο μόνο θα μιλούσε ο Στέφανος με την Μελίτα; Βέβαια,μπορεί όντως να μιλούσαν μόνο. Θα το δούμε. Το θέμα ήταν τι είπαν και ο δικός μας από εκείνη την νύχτα είναι στα παράθυρα ξάγρυπνος και έχει λυσσάξει το κερί ( και σήμερα από οτι είδα έχουμε και άλλο κερί)
Η Αντιγόνη το πέταξε το καλό " Η Εύα ποτέ δεν ήταν πρότυπο μάνας"! Συμφωνώ! Αλλά εσύ ήσουν;;
Αυτο το παιδί της Εύας τι παιδί είναι που στριφογυρίζει συνέχεια;; Πόσο μηνών είναι αυτή; Ελπίζω να ήταν εκφραστικό λάθος. Είναι δυνατόν μια βδομάδα πρίν απλά να σαλεύει στην πίτα κοιλιά που ξαφνικά της φούσκωσε και τώρα να στριφογυρίζει κιόλας; Αν είναι έτσι, άντε την άλλη εβδομάδα να γεννήσει κιόλας να ξεμπερδεύουμε.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 12:20 pm

Ας σχολιάσω κι εγώ δυό πράγματα για ένα επεισόδιο που μου φάνηκε μεταβατικό.

Περίμενα να δω την αντίδραση της Εύας σ αυτό το ξαφνικό φιλί του Μάνου. Χαστουκάκι τελικά. Σωστή η παίκτρια. Αλλά ο Μάνος αποδεικνύει άλλη μια φορά οτι ξέρει να διεκδικεί και επαναλαμβάνει χαμογελώντας μάλιστα για να πάρει ένα τούρτωμα. Αυτός είναι ο Μάνος. Κάνει όσα κάνει ανοιχτά. Δεν τον πειράζει το κοινό, και δεν κρύβεται πίσω απ το δάχτυλό του. Τελικά τη μάσκα δεν ειναι ο Μάνος που τη φοράει.

Η εμφάνιση του Κοτζακ ταράζει τα νερά κι εδώ που τα λέμε καιρός ήταν. Μου έκανε εντύπωση η συνεχής αναφορά του στη γυναίκα του. Και ας πούμε οτι μίλησε γι αυτή στα παιδιά ενοώντας οτι θα πρέπει να δικαιολογηθεί για τους λεκέδες. Στο Ρούσσο όμως γιατί την ανέφερε; Περίεργη συζήτηση, είπε δεν έχουμε παιδιά και έχει μεταφέρει ολη τη μητρική φροντίδα σ εμένα. Ψάχω να δω αν ταιριάζει σε κάποιον απ τους ήρωες αυτό αλλά δεν έβγαλα άκρη. Το δεύτερο παράξενο ήταν η χρήση του τηλεφώνου που απ όσο είδα θα την επαναλάβει και στο γραφείο του Μάνου. Άρα κάτι ετοιμάζει με τα τηλέφωνα.

Η Αντιγόνη απ τη μεριά της με παραξένεψε επίσης. Ξέρουμε οτι θέλει το μωρό και μάθαμε οτι αυτό αφορά κάποια διαθήκη. Σήμερα είπε το προφανές οτι η Εύα δεν υπήρξε πρότυπο μητέρας. Κι όμως εκείνη λύσαξε να την κάνει νύφη πριν ακόμη μάθει για την εγκυμοσύνη. Μήπως λοιπόν αυτή η διαθήκη έχει να κάνει με το παιδί της Εύας και όχι με το παιδί του Στέφανου ή μήπως θεώρησε οτι την Εύα θα μπορούσε να τη χειριστεί και να της παρει το παδί επειδή δεν έχει ισχυρή υποστήριξη;

Ο Μάνος δείχνει να ξέρει πράγματα για τη σχέση της Αμαλίας με τον Χατζηνεκρό. Μου κινεί την περιέργεια το γεγονός οτι ο Ρούσσος όταν αναφέρεται σ αυτόν τονίζει ο πλατωνικός σου έρωτας και ο Μάνος μιλάει για αντιζηλεία. Δεν νομίζω οτι έχει ο Ρούσσος σχέση με το φόνο -άλλωστε είδαμε οτι έμεινε μόνος επειδή ο πελάτης τον έστησε και μάλλον είναι κάποιο σχέδιο- απλά πιστεύω οτι κι απο εκεί θα σκάσει κάποιο μυστικό.

Η Μελίτα θέλει να κρυφτει μα η χαρά δεν την αφήνει. Καρφώνεται και θα φανεί στην πορεία. Όπως το βλέπω λοιπόν και Μάνος και ο Στέφανος και ο Ρούσσος και η Αμαλια και η Νταίζη και η Εύα και ο Χρήστος αλλά και ο Νικόλας και η Δάφνη και η Νόρα και ο Λουκάς που τους είδαμε σε στιγμιότυπα εκείνη τη βραδυά ξέρουμε που ήταν. Απομένουν η Αντιγόνη και ο Ηλίας. Γι αυτούς δεν ξέρουμε κάτι. Για μένα όλα τα βελάκια δείχνουν Αντιγόνη. Με παραξενεύει η επίσκεψή της στην Αμαλία. Νομίζω οτι κάπου αποσκοπει αλλά δεν βλέπω που. Οι δυό τους έκαναν σε δεύτερο επίπεδο μια συζήτηση που εγώ δεν την κατάλαβα. Κάποιο μήνυμα πέρασε η Αντιγόνη με την επίσκεψή της αλλιώς δεν έχει νόημα.

Η Δάφνη και ο Νικόλας έκαναν βάσει σχεδίου την κίνησή τους και η Νταίζη τα βρήκε σκούρα. Είδε οτι με το Λουκά εκτός μάχης το γερό της χαρτί δηλαδή το παιδί είναι ένα τίποτα. Ο Ρούσσος το χειρίστηκε καλά και γρήγορα νομίζω θα έχουμε αποτελεσμα και θα κλείσει αυτό το μέτωπο.

Ο Στέφανος τελικά είναι εντελώς γελοίος. Φώναξε το γιατρό κι εκεί τελείωσε με τις υποχρεώσεις του σαν σύζυγος. Τι να πω γι αυτόν, άλλον μας δείξανε κι άλλον μας μπήξανε. Ακυρώθηκε σαν χαρακτήρας σε ελάχιστο χρόνο. Αν ήταν έτσι οι ευαίσθητοι σκέψου πως είναι οι αναίσθητοι. Πάντως το κερί ένα διωράκι το έκαιγε παλι αλλά προς θεού αυτός δεν είναι Μάνος.

Με τις σκηνές Λουκά και Νόρας γέλασα και θύμωσα. Περίμενα διαφορετική εξέλιξη σ αυτή τη σχέση και απογοητεύομαι. Δίνεται σαν φάρσα ένας έρωτας στο πρώτο του σκίρτημα και δεν μου αρέσει. Περίμενα γι αυτούς τους δύο κάτι πιο τρυφερό και πιο ρομαντικό και βλέπω μεταμφιέσεις και δωμάτια ξενοδοχείων. Μου φαίνεται σαν να το δίνουν πρόχειρα και να μας λένε φαγωθήκατε ορίστε πάρτε έναν έρωτα να πάμε παρακάτω και δεν μου αρέσει αυτό.

Σε αναμονή λοιπόν.....

Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 12:50 pm

Nα σχολιάσω και εγω...
Τουρτοπόλεμος-Λαγωνικό : Μ'αρέσει οταν κάνουνε σαν 15χρονα,πολύ μ'αρέσει...Πάλι καλά που η Εύα τον σφαλιάρωσε το Μάνο,βέβαια αυτός εκεί..το χαβά του...Ενώ σπαστηκα με το φιλάκι,το Μάνο τον παραδέχομαι...δεν κολλάει σε τίποτα...Η ατάκα της Νόρας στο Λουκά "Γιατί μου βγαλες την ψυχή μέχρι να παραδεχτες οτι μ'αγαπάς.."Ολα τα λεφτά!!!
ωραία η παρεειστικη σκηνή..και κάπου εκεί σκάει το λαγωνικό και εγώ χειροκροτάω γιατί τρελαίνομαι για Ζουγανέλη,γιατί μ'άρεσει σ'αυτόν το διαφορετικό ρόλο...και πέταξε και το "λουλούδι μου" και μου θύμισε το "ερωτας είναι ο Γιάννης" και πέθανα...
Λαγωνικό-Μάνος(ή αλλιώς αχρείος) : Μικρή σκηνούλα αλλά περιεκτική..Άρχισε ο αστυνόμος να απαγγέλει Άμλετ,χλώμιασε ο Μάνος,σέρβιρε και το ψεμματάκι το ζεστό ζεστό και στο τέλος θα τρέχει...
Ξανά παρέα:Ενωθήκανε πάλι τα καλά μου να αντιμετωπίσουνε την κρίση,μ'αρέσουν!!!!!!πολυ....!!Και μου άρεσε και η ατάκα της Εύας "Αρχίζουν πάλι τα μυστικά στην Εδέμ" Αυτο περίμεναμε και μείς κοπέλα μου..πήξαμε στον απόλυτο και τη μιρλα....Τώρα αρχίζει το καλό!!
Ο Σταυρίδης τον έπιασε το Μανωλάκη οτι δεν έχει άλλοθι...Θα μου πείς δεν ήταν και δύσκολο...
Ηλίας-Μάνος : βαρέμαιιι..... Sleep
Εύα-Αντιγόνη-Στέφανος : Τι πρεμούρα είναι αυτή Αντιγονίτσα έλεος??? Άρχισε και τα δικά της για το Μάνο,πως να τον συλλάβει ρε κοπελιά χωρις αποδεικτικα????Αντε Εύα πήγαινε να αλλάξεις γιατι σου βγάζει μια τάση να την βουτήξεις απο το λαρύγγι την πεθερούλα...Τι ρωτάς Αντιγονίτσα που ήτανε???Είχανε συζήτηση επιπέδου με τον απόλυτο...
Ρούσσος-λαγωνικό: Τι κάνουν δυο μεγάλα ταλέντα σε ένα δικηγορικό γραφείο???Μία πολύ καλη σκηνη....Μ'αρεσει ο Ζουγανέλης σάυτόν το ρόλο το πα???Θα το ξαναπώ μάλλον..
Λουκάς-Νόρα : Ζουζουνιές..το ζευγαράκι μας σε μεγάλα κέφια...Βγάζουν μια οικειότητα ανθρώπων που είναι χρόνια μαζί...Εμένα πάντως το ξενοδοχείο δεν με χαλάει...Τι δηλαδή το ξενοδοχείο χαλαέι την εικόνα της σχέσης τους???Καθόλου...οταν βλεπουμε αυτο που βλέπουμε στις οθόνες μας,εμένα δεν μπορεί να με χαλάσει τίποτα μ'αυτους τους δύο...
Νταίζη-Δάφνη-Νικόλας: Μπήκανε φορτσάτοι και την αφήσανε με το στόμα ανοιχτό την κουμπάρα....Εμπαινε Νικόλα!!!Ξεσπάθωσε ο γιατρός και ποιός τον μαζέυει...Πολύ καλόι και οι τρείς..Και η σκηνούλα με τους δυο τους εξώ απο το σπίτι,μου άρεσε...απλά αυτους τους δύο κάποια στιγμή κάποιος πρέπει να τους πεί οτι τα θεματάκια τους πρεπει να τα λυσουνε και οχι να τα αφήσουνε να αιωρούνται γιατι θα έχουμε πάλι τα ίδια..
Μελίτα-Αμαλία : Εντάξει κοριτσάκι μου,ήσασταν μαζί,το πιάσαμε αλλά ελεος πια...Είναι δυνατόν να λέει το Μελιτάκι πως ξέρει τοσο καλά πια εναν άνθρωπο που στο κάτω κάτω τον γνώρισε πριν κάτι μήνες και στην αρχή τον είχε και στη μπόυκα???πριν μας προκύψει ο μεγάλος έρωτας βεβαίως βεβαίως...Τόση τυφλή εμπιστοσύνη πια???και τόση υπερβολή??? wall
Μάνος-Πέτρος: Μ'αρέσουνε μαζί...αλλα βρε Μανωλάκη όχι και να την βγείς απο δεξιά στο αστέρι του Αρείου Πάγου...Δεν σε παίρνει με τον Πετράκη, παρτο χαμπάρι...Όταν πας να κάνεις κάτι μόνος σου,σαλάτα τα κάνεις....Κάτσε στα αυγα σου...Και έγκλημα πάθους??Ο Πέτρος????
Δεν του την έχω τόση επιπολαιότητα...
Άφιξη της αυτού μεγαλειότης στη φτωχοβίλα της Μελίτας: Πάγωσε το Μελιτάκι με το που είδε την Καρτάλαινα...gelio
Πήγε να υπερασπιστεί το αγοράκι της η μανούλα γιατί είανι σχολιαρόπαιδο ακόμα και μπορεί να την πατήσει...Μα καλά που θα φτάσει αυτη η γυναίκα???Πες της τα Αμαλίτσα!!!!!!!!!
Εύα-Στέφανος: Τα παιξε ο μπαμπάκας...Αυτά για να δείς τι συμπεριφορά πρέπι να χεις μεσιέ....Την έχει τρελάνει στην ψυχραμάρα την κοπέλα..Οχι οτι πονάει απ αυτο...αλλά με εχει εκνευρίσει ο Παριζιάνος..
Ζουζουνοτηλέφωνο:Επλανέλθετε παρακαλώ στα φυσιολοικά...κοκκινομάλα,ηλίθιε και τέτοια...έτσι σας θέλω..κατα 'άλλα μια χαρα..Το Νταιζουλίνι τα παιξε αλλά και ο Ρούσσος την παίζει καλά....Όλα τα λεφτα!!!
Νόρα-Μπέλλος: IQ ραδικιού ένα πράγμα...Τα υπόλοιπα ασχολίαστα... vomit
Καλά η Αντιγονάρα είπε οτι η Εύα δεν είναι και πρότυπο μάνας...Δεν θα διαφωνήσω εντελώς αλλά κάτσε...Πώς τα πετάει έτσι και με ποιο δικαίωμα...Θα μας βγει άλλος ανθρωπος η Αντιγόνη μετα τη γέννηση του πρίγκηπα...Θα το τρελλάνει το Ευάκι... Faint Άσε το άλλο...οτι ο Στέφανος άφησε τον ερωτα του για το παιδι..λες και την πηρε ο πόνος...
Μελίτα-Ρούσσος: Και εδώ ασχολίαστο...Αμάν ρε Μελίτα ξεκόλλα κορίτσι μου...
Να ξαναπώ πόσο μ'αρέσει ο Ζουγανέλης ή θα φάω ξύλο..Του πάει το αστυνομικό....το έχει φέρει στα μέτρα του....
Αυτα...Πολύ καλό το επεισοδιο απο μένα...ειχε μία απο ολα..και είχε και παρέα φυσικά....
Το σημέρινο δεν θα το δώ,με έφαγε ευτή η σχολή..Θα επανέλθω αυριο!!!Φιλία!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 12:55 pm

Clarabelle έγραψε:

Περίμενα να δω την αντίδραση της Εύας σ αυτό το ξαφνικό φιλί του Μάνου. Χαστουκάκι τελικά. Σωστή η παίκτρια. Αλλά ο Μάνος αποδεικνύει άλλη μια φορά οτι ξέρει να διεκδικεί και επαναλαμβάνει χαμογελώντας μάλιστα για να πάρει ένα τούρτωμα. Αυτός είναι ο Μάνος. Κάνει όσα κάνει ανοιχτά. Δεν τον πειράζει το κοινό, και δεν κρύβεται πίσω απ το δάχτυλό του. Τελικά τη μάσκα δεν ειναι ο Μάνος που τη φοράει.

Η εμφάνιση του Κοτζακ ταράζει τα νερά κι εδώ που τα λέμε καιρός ήταν. Μου έκανε εντύπωση η συνεχής αναφορά του στη γυναίκα του. Και ας πούμε οτι μίλησε γι αυτή στα παιδιά ενοώντας οτι θα πρέπει να δικαιολογηθεί για τους λεκέδες. Στο Ρούσσο όμως γιατί την ανέφερε; Περίεργη συζήτηση, είπε δεν έχουμε παιδιά και έχει μεταφέρει ολη τη μητρική φροντίδα σ εμένα. Ψάχω να δω αν ταιριάζει σε κάποιον απ τους ήρωες αυτό αλλά δεν έβγαλα άκρη. Το δεύτερο παράξενο ήταν η χρήση του τηλεφώνου που απ όσο είδα θα την επαναλάβει και στο γραφείο του Μάνου. Άρα κάτι ετοιμάζει με τα τηλέφωνα.

Η Αντιγόνη απ τη μεριά της με παραξένεψε επίσης. Ξέρουμε οτι θέλει το μωρό και μάθαμε οτι αυτό αφορά κάποια διαθήκη. Σήμερα είπε το προφανές οτι η Εύα δεν υπήρξε πρότυπο μητέρας. Κι όμως εκείνη λύσαξε να την κάνει νύφη πριν ακόμη μάθει για την εγκυμοσύνη. Μήπως λοιπόν αυτή η διαθήκη έχει να κάνει με το παιδί της Εύας και όχι με το παιδί του Στέφανου ή μήπως θεώρησε οτι την Εύα θα μπορούσε να τη χειριστεί και να της παρει το παδί επειδή δεν έχει ισχυρή υποστήριξη;

Ο Μάνος δείχνει να ξέρει πράγματα για τη σχέση της Αμαλίας με τον Χατζηνεκρό. Μου κινεί την περιέργεια το γεγονός οτι ο Ρούσσος όταν αναφέρεται σ αυτόν τονίζει ο πλατωνικός σου έρωτας και ο Μάνος μιλάει για αντιζηλεία. Δεν νομίζω οτι έχει ο Ρούσσος σχέση με το φόνο -άλλωστε είδαμε οτι έμεινε μόνος επειδή ο πελάτης τον έστησε και μάλλον είναι κάποιο σχέδιο- απλά πιστεύω οτι κι απο εκεί θα σκάσει κάποιο μυστικό.

Η Μελίτα θέλει να κρυφτει μα η χαρά δεν την αφήνει. Καρφώνεται και θα φανεί στην πορεία. Όπως το βλέπω λοιπόν και Μάνος και ο Στέφανος και ο Ρούσσος και η Αμαλια και η Νταίζη και η Εύα και ο Χρήστος αλλά και ο Νικόλας και η Δάφνη και η Νόρα και ο Λουκάς που τους είδαμε σε στιγμιότυπα εκείνη τη βραδυά ξέρουμε που ήταν. Απομένουν η Αντιγόνη και ο Ηλίας. Γι αυτούς δεν ξέρουμε κάτι. Για μένα όλα τα βελάκια δείχνουν Αντιγόνη. Με παραξενεύει η επίσκεψή της στην Αμαλία. Νομίζω οτι κάπου αποσκοπει αλλά δεν βλέπω που. Οι δυό τους έκαναν σε δεύτερο επίπεδο μια συζήτηση που εγώ δεν την κατάλαβα. Κάποιο μήνυμα πέρασε η Αντιγόνη με την επίσκεψή της αλλιώς δεν έχει νόημα.

Η Δάφνη και ο Νικόλας έκαναν βάσει σχεδίου την κίνησή τους και η Νταίζη τα βρήκε σκούρα. Είδε οτι με το Λουκά εκτός μάχης το γερό της χαρτί δηλαδή το παιδί είναι ένα τίποτα. Ο Ρούσσος το χειρίστηκε καλά και γρήγορα νομίζω θα έχουμε αποτελεσμα και θα κλείσει αυτό το μέτωπο.

Ο Στέφανος τελικά είναι εντελώς γελοίος. Φώναξε το γιατρό κι εκεί τελείωσε με τις υποχρεώσεις του σαν σύζυγος. Τι να πω γι αυτόν, άλλον μας δείξανε κι άλλον μας μπήξανε. Ακυρώθηκε σαν χαρακτήρας σε ελάχιστο χρόνο. Αν ήταν έτσι οι ευαίσθητοι σκέψου πως είναι οι αναίσθητοι. Πάντως το κερί ένα διωράκι το έκαιγε παλι αλλά προς θεού αυτός δεν είναι Μάνος.

Με τις σκηνές Λουκά και Νόρας γέλασα και θύμωσα. Περίμενα διαφορετική εξέλιξη σ αυτή τη σχέση και απογοητεύομαι. Δίνεται σαν φάρσα ένας έρωτας στο πρώτο του σκίρτημα και δεν μου αρέσει. Περίμενα γι αυτούς τους δύο κάτι πιο τρυφερό και πιο ρομαντικό και βλέπω μεταμφιέσεις και δωμάτια ξενοδοχείων. Μου φαίνεται σαν να το δίνουν πρόχειρα και να μας λένε φαγωθήκατε ορίστε πάρτε έναν έρωτα να πάμε παρακάτω και δεν μου αρέσει αυτό.

Σε αναμονή λοιπόν.....

Πολύ ωραίος ο σχολιασμός σου Μαρία μου...
Για κάποιον λόγο, έχω την εντυπωση οτι η Αντιγόνη, προσπαθεί να δώσει βάρος με τις κινήσεις της στον Στέφανο, ετσι ώστε να περάσει στο ντουκου, το που ήταν εκείνη εκείνο το βράδυ...Μας είπε και όλας οτι θα κάνει τα πάντα (ή κάπως έτσι) για να μην μπλέξει και 3 φορά ο γιοκας της και κατι μου λέει οτι τα κανε ήδη, με ένα περιστροφο στο χέρι...

Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 12:58 pm

Πολύ ωραίος ο σχολιασμός σου Μαρία μου...
Για κάποιον λόγο, έχω την εντυπωση οτι η Αντιγόνη, προσπαθεί να δώσει βάρος με τις κινήσεις της στον Στέφανο, ετσι ώστε να περάσει στο ντουκου, το που ήταν εκείνη εκείνο το βράδυ...Μας είπε και όλας οτι θα κάνει τα πάντα (ή κάπως έτσι) για να μην μπλέξει και 3 φορά ο γιοκας της και κατι μου λέει οτι τα κανε ήδη, με ένα περιστροφο στο χέρι...

Μπορεί να ανατραπούν όσα ξέρουμε. Με βάση όμως όσα έχουμε δει μόνο η Αντιγόνη και ο Ηλίας δεν ξέρουμε που ήταν. Για τον Ηλία δεν το πιστεύω γιατί έχει ζήσει χρόνια με τύψεις και δεν νομίζω να έκανε φόνο αρα μας μένει η κυρία. Εκτός κι αν φανεί στην εικόνα και κάποιος άλλος που δεν γνωρίζουμε.

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 1:51 pm

Clarabelle έγραψε:

Για άλλη μια φορά πολύ καλός ο σχολισμός σου Clarabelle αλλά θα σταθώ στο κομμάτι που έχω παραθέσει κιόλας..

Δε το είχα σκεφτεί η αλήθεια είναι αυτό που λές αλλά έχει μια βάση.. Η Αντιγόνη απο την αρχή ήθελε με μανία την Εύα για νύφη της και προσπαθούσε με κάθε τρόπο να κρατήσει τον Στέφανο μακριά απο την Μελίτα.. Καταλαβαίνω οτι η Αντιγόνη δεν θέλει να έχει καμία σχέση με τον Ρούσσο και με τον Μάνο γιαυτό δεν θέλει τη Μελίτα αλλά μην ξεχνάμε οτι και η Εύα έχει προήγούμενα (και επόμενα...) με τον Μάνο, γιατί τόση εμμονή να την κάνει νύφη?

Στο χθεσινό επεισόδιο πάντως φάνηκε οτι η Αντιγόνη έχει γραμμένη την Εύα και την ανέχεται μέχρι να γεννήσει τον "διάδοχο" και το χειρότερο είναι οτι και ο Στέφανος άρχισε τα τελευταία επεισόδια να μην δίνει τόση ασφάλεια και ζεστασία στη γυναίκα που αποφάσισε να παντρευτεί..
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 1:57 pm

Ezi_loukno έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Για άλλη μια φορά πολύ καλός ο σχολισμός σου Clarabelle αλλά θα σταθώ στο κομμάτι που έχω παραθέσει κιόλας..

Δε το είχα σκεφτεί η αλήθεια είναι αυτό που λές αλλά έχει μια βάση.. Η Αντιγόνη απο την αρχή ήθελε με μανία την Εύα για νύφη της και προσπαθούσε με κάθε τρόπο να κρατήσει τον Στέφανο μακριά απο την Μελίτα.. Καταλαβαίνω οτι η Αντιγόνη δεν θέλει να έχει καμία σχέση με τον Ρούσσο και με τον Μάνο γιαυτό δεν θέλει τη Μελίτα αλλά μην ξεχνάμε οτι και η Εύα έχει προήγούμενα (και επόμενα...) με τον Μάνο, γιατί τόση εμμονή να την κάνει νύφη?

Στο χθεσινό επεισόδιο πάντως φάνηκε οτι η Αντιγόνη έχει γραμμένη την Εύα και την ανέχεται μέχρι να γεννήσει τον "διάδοχο" και το χειρότερο είναι οτι και ο Στέφανος άρχισε τα τελευταία επεισόδια να μην δίνει τόση ασφάλεια και ζεστασία στη γυναίκα που αποφάσισε να παντρευτεί..

Ακριβως...και μένα απο την αρχή δεν μου φάνηκε να τη νοιάζει ιδιαίτερα η Ευα αλλά να έχουν απόγονο....και φυσικά αγορι για να θυμιζει δηθεν το Σπύρο....αλλού αυτα Καρτάλαινα εδω εμείς είμαστε ΓΑΤΟΝΙΑ ΛΕΜΕ Idea Impatient :wink2:

Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από νοριτσα Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 3:18 pm

Clarabelle έγραψε:

Σε αναμονή λοιπόν.....
Μαρια μου καταπληκτικος ο σχολιασμος σου μπραβο!!! και φυσικα συμφωνω σε ολα!!
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από KonstantinaA Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 3:20 pm

Εγω θα ηθελα το Λουκα και τη Νορα να ζουν τον ερωτα τους αλλα οχι με αυτον τον τροπο, μπορει να εχουν πλακα οι μεταμφιεσεις τους αλλα περιμενα πιο ουσιαστικα πραγματα, πιο αγαπησιαρικα και πιο γλυκα. Τετοια αγαπη τοσα χρονια και μετα απο ολα αυτα της αξιζει κατι καλυτερο.

Εσυ παναγιωτη μου δεν εχασες ευκαιρια να αναφερεις το superman ενταξει ξερουμε οτι του εχεις αδυναμια αλλα να σε δω ντυμενο superman και στα μυστικα θα τα εχω δει ΟΛΑ gelio gelio

Η Α τιγονη δεν ξερω τι αλλα κατι σκαρωνει σιγουρα, λυσσαξε να κανει νυφη την Ευα και χθες την πεταξε την κακια της στο Στεφανο οτι ποτε η Ευα δεν ηταν το καλυτερο υποδειγμα μητερας και αν εχετε προσεξει ειπε στην Ευα χθες να κανεις εσυ οτι θες και την ανατροφη του παιδιου θα την αναλαβω εγω οπως αξιζει σε ενα Λαζαριδη.

Επισης μεγαλη καψα εχει που το μωρακι θα ειναι αγορι και οχι οπως λεει για να ακουστει παλι το ονομα του "Σπυρου" της, (αυτου που κερατωνε) και την πηρε τωρα ο πονος για τον αντρουλη της που θα ξαναζωντανεψουν οι μνημες παλι οπως λεει, αλλα καλο χαιβανι εισαι και εσυ Στεφανε οτι σου λεει την κοιτας.

Και τι ηθελε στην Αμαλια? αφου εχει λερωμενη τη φωλια της και η Αμαλια τα ξερει παει να απειλησει κιολας, θα γινει πανικος Αντιγονη και Αμαλια στα οπλα.

Αυτη η Μελιτα βαζει το χερι της στη φωτια για το Στεφανο τη βραδια του φονου για να ειναι τοοοοοοοοοσο σιγουρη υποψιαζομαι πως καποιο παρκε σκουπιζαν παλι μαζι αλλιως αυτη η σιγουρια δεν εξηγειται. Ο Στεφανακος οπως ειπε και η μαμα 10 τελειωσε απο τον πελατη αλλα 11.45 πηγε σπιτι, που ηταν το αγορι λοιπον?

Καλα για το Μανο η πριγκιπησσα νιπτει τας χειρας της, ενοχος ο κατηγορουμενος και ειναι και πατερας του παιδιου της και ασχετα τι της ειχε κανει τοσα χρονια αυτη δεν ειχε παρει χαμπαρι και μια χαρα ευτυχισμενη ηταν διπλα του, ας δει πως συμπεριφερεται ο Στεφανος στην Ευα και θα καταλαβει, επισης χορταινει με τα ψιχουλα που της πεταει ο Στεφανος και ολα οκ για αυτη, τι να πω?

Ο τουρτοπολεμος μου αρεσε εκαναν ολοι σαν παιδια ξεφευγουν απο τα προβληματα οσο τους επιτρεπεται, Μανο μην πτοεισαι απο το χαστουκακι, εχει πολυ καιρο να παρει τετοιο φιλι η Ευα δωσε και αλλο γιατι θα αραχνιασει με τον Καρταλη που εμπλεξε, αυτος κλαιει για ενα κερι και οχι για την πραγματικοτητα.

Λουκας και Νορα μου αρεσε πολυ η σκηνη που ξεντυνονταν στο σπιτι της και την πηρε αγκαλια να μπουν μαζι για μπανακι huhu huhu

Νταιζακι τα εχεις παιξει ετσι? ελα να δεις και εσυ τι γλυκα ωρα ηταν και ο εκβιασμος παιρνω το παιδι μου και φευγω δεν πιανει πια σε ρουπωσε ο Νικολας με τη Δαφνη και εμεινες με ανοιχτο το στομα. Αλλα το δουλεμα που σου ριχνει ο Ρουσσος δεν υπαρχει!!!!! ετσι....... ετσι......... πολυ μου αρεσει που τρεχεις εσυ τωρα γιατι τοσο καιρο ετρεχες τον κακομοιρη το Λουκακο μας.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από verile_mistika Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 3:38 pm

μ'αρεσε πολυ το επεισοδιο απο την αποψη οτι ηταν κατι το διαφορετικο πιστευω !!
ο ζουγανελης σε ρολο αστυνομικου μ'αρεσε κι δεν μ'αρεσε δεν εχω σαφη εικονα για τον ρολο του... ( τα πιανω δυσκολα, υπομονη)
αυτοι δυο ηταν να μην παρουν φορα (βλ.νορα-λουκας).....συγκεκριμενα εγω περιμενα ποσα ειναι δεν θυμαμαι 328 επεισοδια για να δω κατι λιγο εστω μεταξυ τους και Δεν ξετρελαθηκα με το ξενοδοχειο αλλα αφου περιμενα τοσο καιρο πιστευω μεσα στο χαος που θα επικρατει με τις ανακρισεις ειναι πραγματικα οτι καλυτερο να βλεπουμε τετοιες σκηνουλες μεταξυ τους !

αντιγονη μιλαμε την εχει φοβηθει το ματι μου! το τι ετοιμαζει,τι σποντες πεταει και λεει ειναι οολα ενα μυστηριο τελικα.. Με εχει δυσκολεψει πολυ να την ψυχολογησω ως χαρακτηρα...
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 5:35 pm

Ας σχολιάσω κι εγωωωωωωωωωωωωωωω..

To επεισοδιάκι το βρήκα αρκετά καλό, ακολούθησε ένα υπερτέλειο επεισόδιο και ήταν και μεταβατικό οπότε δεν θέλω να το χαντακώσω, το ψηφίζω «Πολύ Καλό».

Αναλυτικά..

Παρέα της Φεγγαρόπετρας εν δράση
Υπερτέλειο το κλείσιμο του προηγούμενου επεισοδίου, εξίσου υπερτέλεια και η αρχή αυτού! Όλα τα ωραία όμως κάποτε τελειώνουν...

Το τετράπτυχο Φιλί – Φούσκος – Φιλί – Τούρτωμα το ευχαριστήθηκα απο την αρχή εως το τέλος!!!

Βουτάει ο Μάνος να φιλήσει - Απότομο χαστούκι η Εύα (μιλάμε εκανε πλατς χιχι) και απανωτές οι αντιδράσεις, Ω! ο Μάνος, Ε? ο Λουκάς κι εγω έλιωσα στα γέλια!

Ο Μάναρος όμως αν μη τι άλλο ξέρει να διεκδικεί (στο πότε και το πόσα τα χαλάγαμε εξαρχής αλλωστε χαχα) και ορμάει για δεύτερο φιλί! Ε και την έφαγε την τούρτα λογικό!

Όλοι γέλαγαν και η Εύα μέχρι να ρίξει τούρτα και η Δάφνη στο Νικόλα στεκόταν μαγκωμένη και αγανακτησμένη αν παρατηρήσατε.. Μη σκας Ευάκι μου!

Ο τουρτοπόλεμος που ακολούθησε ήταν –όπως πάντα- απολαυστικός, ο Μάνος, καταλαβε κανείς σας τι πέταγε? Σαν μαρούλια μου έκαναν..

Και κάπου εκεί σκάει μύτη ο Τηλε(α)μαχος Σταυρίδης!!!

Είχα διαβάσει ότι ο ρόλος του θα είναι μυστηριώδης και όχι κωμικός και σκάει πρώτη ατάκα «Το μόνο που με ανησυχεί είναι τι θα πώ στο λουλούδι μου» είναι μετά να τον πάρεις στα σοβαρά? Ξεράθηκα στο γέλιο!!! (Για να μη σχολιάσω ότι με το που είπε Ανθή μου ήρθε στο μυαλό ο σύζυγός της 65χρονης λογίστριας στο γραφείο που τη λένε Ανθη να της λέει ..Λουλούδι μου??? και χτυπιόμουνα!!! gelio)

Πάντως τον βρήκα πολύ καλό στο ρόλο! Αν και...ο συνεργάτης του μου έκανε πιο πολύ για μπατσινίλας, ο Ζουγα είναι σαν Τηλέμαχος σαφέστατα γατόνι και μορφωμένος, δεν ανταποκρίνεται στο μέσο αστυνομικό όπως είπε και ο Λουκάς!!!

Η αντίδραση του Μάνου στις ερωτήσεις για μένα δεν ήταν η πρέπουσα, κεκέδιζε προσπαθώντας να δείξει ότι μη όντας μπλεγμένος δεν είχε κάτσει να πολυσκεφτεί που ήταν και τι έκανε την ώρα του φόνου, ενώ η σωστή αντίδραση είναι αυτή του Ρούσσου που είχε αμέσως έτοιμο το άλλοθι, όχι γιατί είναι ένοχος αλλα γιατί δεν κρύβει ότι είναι γάτα (δηλαδή ο Μάνος έτσι αθώα έχτισε ολόκληρο Όμιλο?), ξέρει ότι θα του χρειαστεί και είναι προετοιμασμένος..

Τέλος πάντων πέραν της ανάκρισης μου άρεσε πολύ που είδα την παρέα ενωμένη όπως πάντα απέναντι στον κίνδυνο και μέσα μου λιγάκι χάρηκα για τον παιδί που φώναζε «Λύκος» (βλ. Μάνο) που δεν τον πίστεψαν. Η εμπιστοσύνη χάθηκε αγαπητέ κουνήσου να την ξανακερδίσεις!!! Αλλα και ο Λουκάς για μένα ήταν εντελώς φάουλ που του είπε οτι δεν θέλει να είναι δικηγόρος του, είμαι σίγουρη ότι αν έβαζε άλλο δικηγόρο θα τον έπαιρνε το παράπονο, δεν μίλησε σωστά!

Και τέλος θα συμφωνήσω με την Εύα «Αρχίζουνε πάλι τα Μυστικά στην Εδέμ» Ναιιιιι!!!!!

+++

Εύα – Στέφανος – Αντιγόνη
Πολύ μου αρέσει η Εύα με τα φαρδιά ρουχαλάκια χιχι

Η Αντιγονίτσα μου αρχίζει και ξεφεύγει! Το βαριόμοιρο το παιδάκι το ρώτησε κανείς αν θέλει να μεγαλώσει σαν ένας Λαζαρίδης? Να γίνει δηλαδή ταμάμ ο χαλβάς – λαμόγιο undercover μπαμπάς του? Κρίμα είναι! Ελπίζω το παιδί να έχει στενές επαφές με τους νονούς του να έχει κι ένα σωστό αντρικό πρότυπο!!!

+++

Αρχι-μαφία και Αρχί-αστυνομία σε σύσκεψη
Ο Τηλεμαχος σα να μη μας τα λέει καλά... Ο Ρουσσος γατόνι ων δεν μάσησε, έδωσε το άλλοθι, χωρίς να πει την αλήθεια αλλα και χωρίς να πει και ψέμματα!!! Χεχε

Η αναφορά στο «λουλούδι» που δεν έχει παιδιά με μπέρδεψε απίστευτα πολύ, για ποιο λόγο να αναφερθεί? Μου θύμησε τη φράση του Στέφανου στη μάνα του «γιατί να το κάνουν αυτό σε σένα, σε σένα που αγαπούσες τόσο τα παιδιά..» δεν ξέρω...

+++

Νόρα – Λουκας
Η σκηνή στο σπίτι όπου...σκόνταψαν στο ντουζ ήταν πολύ καλή! Δεν τους χορταίνω! Δεν τους χορταίνω! Η Αννούλα σχολίασε ότι όταν της ξεκουμπώνει το φερμουάρ και του λέει να μην γδυθεί εκεί αλλα να πάει μέσα μιλούσε η Αντιγόνη και όχι η Νόρα και συμφωνώ! Ήταν τόσο φυσική η σκηνή τους!!!!!

+++

Οικογένεια Λύτρα-Γεραλή vs Νταιζουλινίου
Ο Νικόλας μίλαγε, η Δάφνη αντιδρούσε και η Νταίζη κάγκελο!!! Απλά...ΤΕΛΕΙΟ!!! Οι γκριμάτσες της Δάφνης με ξετρέλαναν, ερχόντουσαν και κόλλαγαν πάνω στα λόγια του Νικόλα άψογα! Τέλεια συνεργασία! Και μου άρεσε κιόλας που την κόλλησαν στον τοίχο την Νταιζούλα! Θες το παιδί σου κυρία μου? Τρέχα πάρτο! Χαχα Όταν έφυγαν δε, λέω τώρα θα άρχίσει πάλι τις ανάσες το Νταιζουλίνι!! Χαχαχαχαχαχαχα

Πάντως στην μετέπειτα συζήτηση του ζευγαριού φάνηκε ότι είπαμε και χτες και προχτες και αντιπροχτες κλπ κλπ αν δεν συζητήσουν δεν θα τη βγάλουν καθαρή! Ούτε ο Νικόλας είναι σωστός που το φευγιό το έχει σε πρώτη ζήτηση ούτε η Δάφνη είναι σωστή που πάνω στην πλάκα πετάει σποντίτσες! Ξεκολλάτεεεεεεε!!!

+++

Μάνος - Πέτρος
Ρε Πετράν πόσα θες να μας τρελάνεις? Πριν δύο επεισόδια δεν του έλεγες του Μάνου ότι ως την κομπίνα με τους πίνακες θα έχετε την ίδια ιστορία και μετά ο καθένας για την πάρτη του? Και τώρα θέλεις να έχετε κοινη γραμμή και απο εδώ και πέρα?? Αι παράτα μας Πετράν! Αποφάσισε!!!!!

Όσο για το Μάνο, μιλώντας με τον Πετράν για την Αμαλίτσα μου ήρθε στο νού ο Βουτσάς που έλεγε συνομωτικά «Κάτι ξέρει Κάτι ξέρει!» Ε ρε πάθη που προκαλεί η ζουζουνοτρελιάρα! Ρε μπας και η Μελίτα δεν είναι κόρη Ρούσσου αλλα Χατζηπτώμα? Ή ο Φίλιππος? Έχω μπερδευτεί!

Πάντως ο Μάνος λέει ότι είχαν σχέση ενώ ο Πετραν συνεχώς μιλά για πλατωνικό έρωτα... ή που ο ένας ξέρει για τραπεζοκαθίσματα και ο άλλος μόνο για κεριά (της μητρός πάντα μην μπερδεύεστε) ή που κάποιος απο τους δύο δεν λέει αλήθεια.. η πορεία θα δείξει!

+++

Αντιγόνη vs Αμαλία & offspring
Αυτό που η Αντιγόνη ήρθε και έφυγε και η Μελίτα ήταν γλάστρα

(ατυχώς στημένη)
Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 PaoGiaNero

μέσα στο ίδιο της το σπίτι δεν το καταλαβαίνω! Πρέπει η κοπελιά να καταλάβει ότι το πρώτο βήμα του «παίρνω τη ζωή στα χέρια μου» είναι ανεξαρτητοποιούμαι απο τους γονείς μου! Όχι περνάω απο τους γονείς στο Μάνο – στους γονείς – στο Στέφανο και πάλι στους γονείς και τους αφήνω να με κουμαντάρουν.. έλεος!!! Βάλε λίγο τη μητέρα σου στη θέση της! Έκανε παιχνίδι η Αμαλία και η Μελίτα καθόταν και ακουγε στη γωνιά της. Καθόλου καλή συμπεριφορά κατ'εμέ!

Όσο για τη συζήτηση ψηφίζω Ρούσσο, η Αντιγόνη κάτι ήθελε! Η Αμαλία πάλι γιατί δεν μιλάει??? ΓΙΑΤΙ??? Τι φοβάται ότι αν ξεμπροστιάσει τη μανούλα μετά ο Στεφανος δεν θα θέλει τη Μελίτα? Αφου ούτως ή άλλως έχουν χωρίσει..

Και να πω ότι όσο άκομψος ήταν ο εκβιασμός αλλο τόσο άκομψη ήταν και η τσιρίδα, δεν βλέπεις βρε Αμαλία την Αντιγόνη που ξυρίζει με το χαμόγελο στα χείλη? gelio Για μένα το ματς έληξε υπέρ της Αντιγονάρας!

Τέλος (για τη σκηνή αυτή) δεν μπορώ να ακούω άλλο την Αντιγόνη να λέει «Τον τυλίξανε επειδή είναι ευαίσθητος» θέλω να πηδηχτώ απο το παράθυρο every single time!!! Είναι 40 χρονών μουλάρι αγαπητή και μια χαρά ήξερε να τρομοκρατεί και να κουτουπώνει, έλα που τον τυλίξανε!

Όσο για τον Ρούσσο αυτά που έλεγε στη Μελίτα που θύμησαν την Εύα, που τον είχε ψηλά τον Στέφανο, ήταν σίγουρη για εκείνον και της ήρθε κεραμίδα όταν αποκαλύφθηκε η κοροιδία Νο.1 (γιατί τώρα έχουμε περάσει στο σίκουελ) Εχει μια βάση αυτό που λέει, αλλά γιατί το λέει στη Μελίτα οεο?

+++

Μυστικά τηλεφωνήματα
Το είπα ότι τρελαίνομαι για τις ζουζουνιές ε? Βέβαια η Νόρα δεν με έπεισε και πολύ αλλα πάντως...τρελαίνομαι!!!!!

+++

Πέτρος – Λουκάς – Νταίζη
O Λουκάς έχει αρχίσει και με εκνευρίζει τα μάλα αναφορικά με τον Μάνο, να του φορτώνουμε όσα έχει κάνει όχι και όσα δεν έχει κάνει! Για να μη σχολιάσω ότι αν ο Μάνος (που για μένα είναι το πιο βαρύ) έφταιγε μια για τα παιδάκια και τα εργοστάσια ο Ρούσσος έφταιγε τρεις! Και αντιμετωπίζει το Μάνο σαν τον κακό και το Ρούσσο σαν τον Άγιο Πατέρα! Για να συνέλθουμε γιατί ξεχνάμε νομίζω! Ξεχνάμε κι ας μην έχουμε αμνησία!!!

Στο θέμα με τη Νταίζη βέβαια τον παραδέχομαι! Απο εδώ το πήγε απο εκεί το πήγε την έφερε εκεί που ήθελε! Πιεσμένη απο παντού!!!

Συγχύστηκα που τον απείλησε κι εκείνον με το παιδί η αθεόφοβη! Πάει καλά???

+++

Miss Piggy – Χάπατο
ΓΙΑΤΙ??? Γιατί ξαναπήγε στο γραφείο? Πόσο φτύσιμο θέλει ακόμα? Πόσο? Είσαι έλεος ρε φίλε! Δεν περιγράφω άλλο!!!!!

+++

Καρταλαίικο σε πανικό
Η Αντιγονίτσα τσούκου τσούκου όλο και περισσότερο το χάνει! Βλεπει την Εύα σαν τη κλώσσα με το χρυσό αυγό! Ιουυυυυυ!!! Χαλάστηκα απεριόριστα που την προσέβαλε την Εύα, για να μη σχολιάσω ότι έλεγε έξω φωνή με την Εύα στον επάνω όροφο για τον έρωτα του γιόκα της! Αντιγονίτσα δεν σου πάνε τα άσπρα, παρτο αλλιώς!

Σημείωση: Μου αρέσει πολύ ο τρόπος που ντύνεται, είναι πολύ κομψη για την ηλικία της! Και απο ότι έχω δει και στην ζωή της έτσι όμορφα ντύνεται. Εύγε!

Σημείωση 2: Η ρόμπα της Εύας αλλα και το ασορτί νυχτικό και η αντίστοιχη καλοκαιρινή του έκδοση σε σιέλ είναι απλά λατρεμένα!!!!!

+++

Τον Ηλία δεν τον σχολίασα, τον σχολίασα? Ε, δεν θα τον σχολιάσω!!! Tongue

+++

Σ’ενα φτηνό ξενοδοχείο να τρυπώσουμε!!!
Eδω θα κάνω μια παρένθεση στο σχολιασμό να πω ότι σας ευχαριστώ κορίτσια που με θυμηθηκατε, κι εγώ μόλις άκουσα Lara Croft μου ήρθε στο μυαλό το wallpaper που είχα κάνει και το οποίο απο όσο ξέρω άρεσε και στους πρωταγωνιστές μας! Δεν ξέρω αν πήραν απο εκεί την ιδέα αλλα σίγουρα θα ήθελα να τους δω ντυμένους Lara Croft και Superman κατ’αντιστοιχία!

Και συνεχίζουμε για το τέλος...

Την ώρα που η Νόρα μίλησε για φτηνό ξενοδοχείο πριν προλάβει να σχολιάσει ο Λουκάς σχολιάσα ακριβώς το ίδιο εγω, ε όχι και φτηνό! Χιχι Είναι το ίδιο ξενοδοχείο που ήταν το μανάρι μου με τη Νταίζη πάντως.

Το υπόλοιπο της σκηνής τώρα θα πω ότι με χάλασε λίγο.. δεν μου αρέσει που όλο του λέει σταμάτα! Απόλαυσέ το καλή μου πιααααααααααααααααα Heart2 Heart2 Heart2

+++

Όσο για τη σκηνή στο αστυνομικό τμήμα νομίζω ήταν το καλύτερο κλείσιμο του πρώτου επεισοδίου των νέων μας ηθοποιών! Καλώς τους δεχτήκαμε!

Αυτά απο μένα..

Και εις άλλα με υγείαν!!!

Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 5:49 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Ας σχολιάσω κι εγωωωωωωωωωωωωωωω..

To επεισοδιάκι το βρήκα αρκετά καλό, ακολούθησε ένα υπερτέλειο επεισόδιο και ήταν και μεταβατικό οπότε δεν θέλω να το χαντακώσω, το ψηφίζω «Πολύ Καλό».

Αναλυτικά..

Υπερτέλειο το κλείσιμο του προηγούμενου επεισοδίου, εξίσου υπερτέλεια και η αρχή αυτού! Όλα τα ωραία όμως κάποτε τελειώνουν...

Το τετράπτυχο Φιλί – Φούσκος – Φιλί – Τούρτωμα το ευχαριστήθηκα απο την αρχή εως το τέλος!!!

Βουτάει ο Μάνος να φιλήσει - Απότομο χαστούκι η Εύα (μιλάμε εκανε πλατς χιχι) και απανωτές οι αντιδράσεις, Ω! ο Μάνος, Ε? ο Λουκάς κι εγω έλιωσα στα γέλια!

Ο Μάναρος όμως αν μη τι άλλο ξέρει να διεκδικεί (στο πότε και το πόσα τα χαλάγαμε εξαρχής αλλωστε χαχα) και ορμάει για δεύτερο φιλί! Ε και την έφαγε την τούρτα λογικό!

Όλοι γέλαγαν και η Εύα μέχρι να ρίξει τούρτα και η Δάφνη στο Νικόλα στεκόταν μαγκωμένη και αγανακτησμένη αν παρατηρήσατε.. Μη σκας Ευάκι μου!

Ο τουρτοπόλεμος που ακολούθησε ήταν –όπως πάντα- απολαυστικός, ο Μάνος, καταλαβε κανείς σας τι πέταγε? Σαν μαρούλια μου έκαναν..

Είχα διαβάσει ότι ο ρόλος του θα είναι μυστηριώδης και όχι κωμικός και σκάει πρώτη ατάκα «Το μόνο που με ανησυχεί είναι τι θα πώ στο λουλούδι μου» είναι μετά να τον πάρεις στα σοβαρά? Ξεράθηκα στο γέλιο!!! (Για να μη σχολιάσω ότι με το που είπε Ανθή μου ήρθε στο μυαλό ο σύζυγός της 65χρονης λογίστριας στο γραφείο που τη λένε Ανθη να της λέει ..Λουλούδι μου??? και χτυπιόμουνα!!! gelio)

Πάντως τον βρήκα πολύ καλό στο ρόλο! Αν και...ο συνεργάτης του μου έκανε πιο πολύ για μπατσινίλας, ο Ζουγα είναι σαν Τηλέμαχος σαφέστατα γατόνι και μορφωμένος, δεν ανταποκρίνεται στο μέσο αστυνομικό όπως είπε και ο Λουκάς!!!

Η αντίδραση του Μάνου στις ερωτήσεις για μένα δεν ήταν η πρέπουσα, κεκέδιζε προσπαθώντας να δείξει ότι μη όντας μπλεγμένος δεν είχε κάτσει να πολυσκεφτεί που ήταν και τι έκανε την ώρα του φόνου, ενώ η σωστή αντίδραση είναι αυτή του Ρούσσου που είχε αμέσως έτοιμο το άλλοθι, όχι γιατί είναι ένοχος αλλα γιατί δεν κρύβει ότι είναι γάτα (δηλαδή ο Μάνος έτσι αθώα έχτισε ολόκληρο Όμιλο?), ξέρει ότι θα του χρειαστεί και είναι προετοιμασμένος..

Τέλος πάντων πέραν της ανάκρισης μου άρεσε πολύ που είδα την παρέα ενωμένη όπως πάντα απέναντι στον κίνδυνο και μέσα μου λιγάκι χάρηκα για τον παιδί που φώναζε «Λύκος» (βλ. Μάνο) που δεν τον πίστεψαν. Η εμπιστοσύνη χάθηκε αγαπητέ κουνήσου να την ξανακερδίσεις!!! Αλλα και ο Λουκάς για μένα ήταν εντελώς φάουλ που του είπε οτι δεν θέλει να είναι δικηγόρος του, είμαι σίγουρη ότι αν έβαζε άλλο δικηγόρο θα τον έπαιρνε το παράπονο, δεν μίλησε σωστά!

Και τέλος θα συμφωνήσω με την Εύα «Αρχίζουνε πάλι τα Μυστικά στην Εδέμ» Ναιιιιι!!!!!

+++

Η Αντιγονίτσα μου αρχίζει και ξεφεύγει! Το βαριόμοιρο το παιδάκι το ρώτησε κανείς αν θέλει να μεγαλώσει σαν ένας Λαζαρίδης? Να γίνει δηλαδή ταμάμ ο χαλβάς – λαμόγιο undercover μπαμπάς του? Κρίμα είναι! Ελπίζω το παιδί να έχει στενές επαφές με τους νονούς του να έχει κι ένα σωστό αντρικό πρότυπο!!!

+++

Ο Τηλεμαχος σα να μη μας τα λέει καλά... Ο Ρουσσος γατόνι ων δεν μάσησε, έδωσε το άλλοθι, χωρίς να πει την αλήθεια αλλα και χωρίς να πει και ψέμματα!!! Χεχε

Η αναφορά στο «λουλούδι» που δεν έχει παιδιά με μπέρδεψε απίστευτα πολύ, για ποιο λόγο να αναφερθεί? Μου θύμησε τη φράση του Στέφανου στη μάνα του «γιατί να το κάνουν αυτό σε σένα, σε σένα που αγαπούσες τόσο τα παιδιά..» δεν ξέρω...

+++

Νόρα – Λουκας
Η σκηνή στο σπίτι όπου...σκόνταψαν στο ντουζ ήταν πολύ καλή! Δεν τους χορταίνω! Δεν τους χορταίνω! Η Αννούλα σχολίασε ότι όταν της ξεκουμπώνει το φερμουάρ και του λέει να μην γδυθεί εκεί αλλα να πάει μέσα μιλούσε η Αντιγόνη και όχι η Νόρα και συμφωνώ! Ήταν τόσο φυσική η σκηνή τους!!!!!

+++

Ο Νικόλας μίλαγε, η Δάφνη αντιδρούσε και η Νταίζη κάγκελο!!! Απλά...ΤΕΛΕΙΟ!!! Οι γκριμάτσες της Δάφνης με ξετρέλαναν, ερχόντουσαν και κόλλαγαν πάνω στα λόγια του Νικόλα άψογα! Τέλεια συνεργασία! Και μου άρεσε κιόλας που την κόλλησαν στον τοίχο την Νταιζούλα! Θες το παιδί σου κυρία μου? Τρέχα πάρτο! Χαχα Όταν έφυγαν δε, λέω τώρα θα άρχίσει πάλι τις ανάσες το Νταιζουλίνι!! Χαχαχαχαχαχαχα

Πάντως στην μετέπειτα συζήτηση του ζευγαριού φάνηκε ότι είπαμε και χτες και προχτες και αντιπροχτες κλπ κλπ αν δεν συζητήσουν δεν θα τη βγάλουν καθαρή! Ούτε ο Νικόλας είναι σωστός που το φευγιό το έχει σε πρώτη ζήτηση ούτε η Δάφνη είναι σωστή που πάνω στην πλάκα πετάει σποντίτσες! Ξεκολλάτεεεεεεε!!!

+++

Μάνος - Πέτρος
Ρε Πετράν πόσα θες να μας τρελάνεις? Πριν δύο επεισόδια δεν του έλεγες του Μάνου ότι ως την κομπίνα με τους πίνακες θα έχετε την ίδια ιστορία και μετά ο καθένας για την πάρτη του? Και τώρα θέλεις να έχετε κοινη γραμμή και απο εδώ και πέρα?? Αι παράτα μας Πετράν! Αποφάσισε!!!!!

Όσο για το Μάνο, μιλώντας με τον Πετράν για την Αμαλίτσα μου ήρθε στο νού ο Βουτσάς που έλεγε συνομωτικά «Κάτι ξέρει Κάτι ξέρει!» Ε ρε πάθη που προκαλεί η ζουζουνοτρελιάρα! Ρε μπας και η Μελίτα δεν είναι κόρη Ρούσσου αλλα Χατζηπτώμα? Ή ο Φίλιππος? Έχω μπερδευτεί!

Πάντως ο Μάνος λέει ότι είχαν σχέση ενώ ο Πετραν συνεχώς μιλά για πλατωνικό έρωτα... ή που ο ένας ξέρει για τραπεζοκαθίσματα και ο άλλος μόνο για κεριά (της μητρός πάντα μην μπερδεύεστε) ή που κάποιος απο τους δύο δεν λέει αλήθεια.. η πορεία θα δείξει!

+++

(ατυχώς στημένη)

μέσα στο ίδιο της το σπίτι δεν το καταλαβαίνω! Πρέπει η κοπελιά να καταλάβει ότι το πρώτο βήμα του «παίρνω τη ζωή στα χέρια μου» είναι ανεξαρτητοποιούμαι απο τους γονείς μου! Όχι περνάω απο τους γονείς στο Μάνο – στους γονείς – στο Στέφανο και πάλι στους γονείς και τους αφήνω να με κουμαντάρουν.. έλεος!!! Βάλε λίγο τη μητέρα σου στη θέση της! Έκανε παιχνίδι η Αμαλία και η Μελίτα καθόταν και ακουγε στη γωνιά της. Καθόλου καλή συμπεριφορά κατ'εμέ!

Όσο για τη συζήτηση ψηφίζω Ρούσσο, η Αντιγόνη κάτι ήθελε! Η Αμαλία πάλι γιατί δεν μιλάει??? ΓΙΑΤΙ??? Τι φοβάται ότι αν ξεμπροστιάσει τη μανούλα μετά ο Στεφανος δεν θα θέλει τη Μελίτα? Αφου ούτως ή άλλως έχουν χωρίσει..

Και να πω ότι όσο άκομψος ήταν ο εκβιασμός αλλο τόσο άκομψη ήταν και η τσιρίδα, δεν βλέπεις βρε Αμαλία την Αντιγόνη που ξυρίζει με το χαμόγελο στα χείλη? gelio Για μένα το ματς έληξε υπέρ της Αντιγονάρας!

Τέλος (για τη σκηνή αυτή) δεν μπορώ να ακούω άλλο την Αντιγόνη να λέει «Τον τυλίξανε επειδή είναι ευαίσθητος» θέλω να πηδηχτώ απο το παράθυρο every single time!!! Είναι 40 χρονών μουλάρι αγαπητή και μια χαρά ήξερε να τρομοκρατεί και να κουτουπώνει, έλα που τον τυλίξανε!

Όσο για τον Ρούσσο αυτά που έλεγε στη Μελίτα που θύμησαν την Εύα, που τον είχε ψηλά τον Στέφανο, ήταν σίγουρη για εκείνον και της ήρθε κεραμίδα όταν αποκαλύφθηκε η κοροιδία Νο.1 (γιατί τώρα έχουμε περάσει στο σίκουελ) Εχει μια βάση αυτό που λέει, αλλά γιατί το λέει στη Μελίτα οεο?

+++

Μυστικά τηλεφωνήματα
Το είπα ότι τρελαίνομαι για τις ζουζουνιές ε? Βέβαια η Νόρα δεν με έπεισε και πολύ αλλα πάντως...τρελαίνομαι!!!!!

+++

Πέτρος – Λουκάς – Νταίζη
O Λουκάς έχει αρχίσει και με εκνευρίζει τα μάλα αναφορικά με τον Μάνο, να του φορτώνουμε όσα έχει κάνει όχι και όσα δεν έχει κάνει! Για να μη σχολιάσω ότι αν ο Μάνος (που για μένα είναι το πιο βαρύ) έφταιγε μια για τα παιδάκια και τα εργοστάσια ο Ρούσσος έφταιγε τρεις! Και αντιμετωπίζει το Μάνο σαν τον κακό και το Ρούσσο σαν τον Άγιο Πατέρα! Για να συνέλθουμε γιατί ξεχνάμε νομίζω! Ξεχνάμε κι ας μην έχουμε αμνησία!!!

Στο θέμα με τη Νταίζη βέβαια τον παραδέχομαι! Απο εδώ το πήγε απο εκεί το πήγε την έφερε εκεί που ήθελε! Πιεσμένη απο παντού!!!

+++

Miss Piggy – Χάπατο
ΓΙΑΤΙ??? Γιατί ξαναπήγε στο γραφείο? Πόσο φτύσιμο θέλει ακόμα? Πόσο? Είσαι έλεος ρε φίλε! Δεν περιγράφω άλλο!!!!!

+++

Καρταλαίικο σε πανικό
Η Αντιγονίτσα τσούκου τσούκου όλο και περισσότερο το χάνει! Βλεπει την Εύα σαν τη κλώσσα με το χρυσό αυγό! Ιουυυυυυ!!! Χαλάστηκα απεριόριστα που την προσέβαλε την Εύα, για να μη σχολιάσω ότι έλεγε έξω φωνή με την Εύα στον επάνω όροφο για τον έρωτα του γιόκα της! Αντιγονίτσα δεν σου πάνε τα άσπρα, παρτο αλλιώς!

Σημείωση: Μου αρέσει πολύ ο τρόπος που ντύνεται, είναι πολύ κομψη για την ηλικία της! Και απο ότι έχω δει και στην ζωή της έτσι όμορφα ντύνεται. Εύγε!

Σημείωση 2: Η ρόμπα της Εύας αλλα και το ασορτί νυχτικό και η αντίστοιχη καλοκαιρινή του έκδοση σε σιέλ είναι απλά λατρεμένα!!!!!

+++

+++

Eδω θα κάνω μια παρένθεση στο σχολιασμό να πω ότι σας ευχαριστώ κορίτσια που με θυμηθηκατε, κι εγώ μόλις άκουσα Lara Croft μου ήρθε στο μυαλό το wallpaper που είχα κάνει και το οποίο απο όσο ξέρω άρεσε και στους πρωταγωνιστές μας! Δεν ξέρω αν πήραν απο εκεί την ιδέα αλλα σίγουρα θα ήθελα να τους δω ντυμένους Lara Croft και Superman κατ’αντιστοιχία!

Την ώρα που η Νόρα μίλησε για φτηνό ξενοδοχείο πριν προλάβει να σχολιάσει ο Λουκάς σχολιάσα ακριβώς το ίδιο εγω, ε όχι και φτηνό! Χιχι Είναι το ίδιο ξενοδοχείο που ήταν το μανάρι μου με τη Νταίζη πάντως.

Το υπόλοιπο της σκηνής τώρα θα πω ότι με χάλασε λίγο.. δεν μου αρέσει που όλο του λέει σταμάτα! Απόλαυσέ το καλή μου πιααααααααααααααααα Heart2 Heart2 Heart2

+++

Όσο για τη σκηνή στο αστυνομικό τμήμα νομίζω ήταν το καλύτερο κλείσιμο του πρώτου επεισοδίου των νέων μας ηθοποιών! Καλώς τους δεχτήκαμε!

Αυτά απο μένα..

Υποθετάκι τέλειος ο σχολιασμός!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Κι εμένα με ενοχλεί αφάνταστα το συγχωροχάρτι που δίνουν στο Ρούσσο. Είναι συνυπεύθυνος για τα εργοστάσια, και αν σκεφτούμε οτι για το Μάνο ήταν καθοδηγητής είναι δυο φορές πιο ένοχος απ αυτόν και το προσπερνάμε στο χαλαρό. Να πληρωσει ο Μάνος αλλά οχι μόνο αυτός.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 5:49 pm

Ας σχολιασω κι εγω λιγα πραγματακια οσα θυμαμαι δηλαδη........

Τηλεμαχος Σταυριδης γενικως
Χμμμμ μυστηριος τυπος.Πολυ μυστηριος τυπος.Για αυτο αρχισε αμεσως να ψαχνει να μαθει ο Ρουσσος τι μερος του λογου ειναι.Τσακαλι του ειπαν ειναι και αυτο καταλαβαμε κι εμεις απο την αρχη.Δεν ξερω κατα ποσο ειναι τυχαιες οι αναφορες του στην γυναικα του παντως ειναι ζορικος.Ο Ζουγανελης απλα πολυ μεγαλη εκπληξη.Ευχαριστη βεβαια.

Μανος γενικως
Το χαστουκι το εφαγε αλλα αυτος.....ξανα προς τη δοξα τραβα.Ξαναορμησε και εφαγε την τουρτα στη μαπα.Εμ τι νομιζες Μανο μου ετσι αρπαζουμε και φιλαμε;Απο εκει και περα αναρωτιεμαι τι ειναι αυτο που μπορει να ξερει ο Λουκας για την σχεση Αμαλιας-Χατζηπτωματος.Και γιατι τσιγκλαει τον Ρουσσο με αυτην την ιστορια.

Στεφανος γενικως
Απλα απαξιω.Αμα δω κατι που θεωρησω οτι πρεπει να το σχολιασω θα το κανω.Τωρα τελευταια με αφηνει παγερα αδιαφορη και αυτος και ο ερωτας του κεριου.

Αντιγονη γενικως
Πολυ μπερδεμα με αυτη την τυπισσα.Παρα πολυ μπερδεμα.Απο τους πιο ενδιαφεροντες ρολους της σειρας θεωρω.Σε αντιθεση με τον Στεφανο που απο ενας ενδιαφεροντας ρολος κατεληξε ενας αδιαφορος ρολος και ειναι κριμα γιατι ειναι εξαιρετικος ο Σταυρου.

Νικολας-Δαφνη-Νταιζη
Η δευτερη καλυτερη σκηνη του επεισοδιου.Ο Νικολας ΘΕΟΣ : respect : : respect : η Δαφνη κουκλιτσα με το πονηρο χαμογελακι της και η Νταιζη εξοθρευτηκε δια παντως.Οπου να'ναι τα εγκαταλειπει τα οπλα.Τωρα που καταλαβε οτι ο εκβιασμος με το παιδι που τον εχει προχειρο εκει κοντα ετσι για να της βρισκεται δεν πιανει πλεον εγκαταλειπει σιγα σιγα την μαχη.Και πολυ αργησε.

Λουκας-Νορα γενικως
Η πρωτη καλυτερη σκηνη του επεισοδιου ηταν βεβαιως βεβαιως η σκηνη στο σπιτι της που την πηρε σηκωτη για το ντουζ.Αλλα να μη μας δειξουν το ντουζ;Ουτε 20 δευτερολεπτα;Ντροπη και αισχος κυριε προεδρε.Το τηλεφωνημα τους ηταν πολυ γλυκο και τρυφερο και μεσα στα μελια.Ετσι θελω να ειναι τωρα.Μεσα στα μελια.''Μωρο μου'' η μια ''Αγαπη μου'' ο αλλος.Νορακι σε περασε ο Λουκακος.Το ''αγαπη μου'' ειναι ακομα καλυτερο.Οσο για την σκηνη στο ξενοδοχειο δεν με χαλασε και τοσο.Σιγουρα κι εγω θα προτιμουσα κατι αλλο για αυτους τους δυο αλλα απο την στιγμη που δεν υπαρχει αλλος τροπος εμενα δεν με πειραζει.Το σπιτι της Νορας δεν ειναι και το πιο ασφαλες μερος στον κοσμο.Δεν μπορει να κανει συνεχεια οτι λειπει.Καποια στιγμη θα το καταλαβουν.

Μπελλος γενικως
Πρωτον:Καθολου δεν μου αρεσε που προσθεσαν την φωτο του στους τιτλους αρχης.Αλλα καθολου ομως.
Δευτερον:Του εχω προταση για το πως να συστηνεται απο δω και περα.

Μπελλος born to be βλαμμενος!!!!!!!

Τριτον:Να ηταν απο μια μερια ο Λουκας να σε εβλεπε να φιλας το χερι της Νορας ΤΟΥ να μην ηξερες που να κρυφτεις.

Πολυ καλο το επεισοδιο απο εμενα.Ακομα δεν μπορω να ξεπερασω το επεισοδιο της Παρασκευης.

Αυτα απο μενα.Αυριο παλι.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 5:50 pm

Τελειος σχολιασμος Τζινακι! : respect : Και για δευτερη συνεχομενη μερα συμφωνω 100%! : juhu :
Νικη και ο δικος σου σουπερ! Thumbs up
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 5:57 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Ας σχολιάσω κι εγωωωωωωωωωωωωωωω..

Αναλυτικά..

+++

+++

+++

Νόρα – Λουκας

+++

+++

Μάνος - Πέτρος

+++

(ατυχώς στημένη)

+++

Μυστικά τηλεφωνήματα

+++

Πέτρος – Λουκάς – Νταίζη

+++

Miss Piggy – Χάπατο

+++

Καρταλαίικο σε πανικό

+++

+++

+++

Αυτά απο μένα..

Τζινα μου θεικος ο σχολιασμος σου.Συμφωνω σε ολα απολυτα.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 5:58 pm

loukasnora έγραψε:
Μπελλος γενικως
Πρωτον:Καθολου δεν μου αρεσε που προσθεσαν την φωτο του στους τιτλους αρχης.Αλλα καθολου ομως.

Τριτον:Να ηταν απο μια μερια ο Λουκας να σε εβλεπε να φιλας το χερι της Νορας ΤΟΥ να μην ηξερες που να κρυφτεις.

Koρίτσια μου ευχαριστώ πολύ!

Νίκη όπως πάντα συμφωνούμε σε όλα, δεν είχα παρατηρήσει τη φωτο του Μπέλλου στους τίτλους, έβαλα και το ξαναείδα επίτηδες αλλα επειδη ο μεσιέ μας συστήθηκε άντρας με τα όλα του και χάζεψε στην πορεία ένα έχω να δηλώσω, ΦΕΡΤΕ ΤΟΝ ΟΔΥΣΣΕΑ ΠΙΣΩ!!!

Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 6:03 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
loukasnora έγραψε:
Μπελλος γενικως

Νίκη όπως πάντα συμφωνούμε σε όλα, δεν είχα παρατηρήσει τη φωτο του Μπέλλου στους τίτλους, έβαλα και το ξαναείδα επίτηδες αλλα επειδη ο μεσιέ μας συστήθηκε άντρας με τα όλα του και χάζεψε στην πορεία ένα έχω να δηλώσω, ΦΕΡΤΕ ΤΟΝ ΟΔΥΣΣΕΑ ΠΙΣΩ!!!

Τζινα μαζι σου.ΦΕΡΤΕ ΤΟΝ ΟΔΥΣΣΕΑ ΠΙΣΩ!!!!!!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 6:10 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
loukasnora έγραψε:
Μπελλος γενικως

Και γω νοσταλγω τον Οδυσσέα.....όσο ερωτευμένος και να είναι ένας επιτυχημένος επιχειρηματίας-γατόνι δεν φέρεται έτσι....δαχτυλιδια του δωσε πίσω....τον απωθεί και αυτός εκει...Αυτο δεν είναι κόλλημα είναι βλακεία για να μην πω τίποτα άλλο σεβόμενη τους κανονες του φορουμ που με φιλοξενει.Με κουράζει ο ΜΠΕΛΛΟΣ ΤΕΛΟΣ! :Banned:

Επεισόδιο 328 - Ημερομηνία 22-03-2010 - Σελίδα 3 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης