Επεισόδιο 329 - Ημερομηνία 23-03-2010

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 329 - Ημερομηνία 23-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 329 - Ημερομηνία 23-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 329 - Ημερομηνία 23-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap41%Επεισόδιο 329 - Ημερομηνία 23-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 41% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 329 - Ημερομηνία 23-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap31%Επεισόδιο 329 - Ημερομηνία 23-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 31% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 329 - Ημερομηνία 23-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap16%Επεισόδιο 329 - Ημερομηνία 23-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 16% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 329 - Ημερομηνία 23-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap6%Επεισόδιο 329 - Ημερομηνία 23-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 329 - Ημερομηνία 23-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 329 - Ημερομηνία 23-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 49

Επεισόδιο 329 - Ημερομηνία 23-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 329 - Ημερομηνία 23-03-2010

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 8:44 pm

loukasnora έγραψε:
evanna έγραψε:
Μανος γενικως
Απορια απο τα προσεχως:ο αστυνομος Σαινης ειναι κατι που σκεφτηκα κι εγω.Απο την στιγμη που ο Χατζηβασιλειου δολοφονηθηκε και απο την στιγμη που ο Χατζηβασιλειου ηταν στην ουσια ο τοκογλυφος που εδωσε τα λεφτα στον Μανο τα χρεη του Μανου προς αυτον εχουν παραγραφει.Η Εδεμ γιατι πουληθηκε αφου τα χρεη παραγραφηκαν;Ο Μανος δεν το σκεφτηκε καθολου αυτο;Δεν τον ειχα για ηλιθιο αλλα αν μας δειξουν οτι δεν το ειχε σκεφτει αυτο απο την ωρα που εμαθε για τον φονο του Χατζηβασιλειου και αφησε την Δαφνη να πουλησει την Εδεμ τοτε θα ειναι ηλιθιος με περικεφαλαια.
Νικη απο οτι εχω καταλαβει τα χρεη του Μανου δεν ειναι μονα αυτα του Χατζηβασιλειου αλλα και διαφορα αλλα σε τραπεζες και κλπ. οποτε γι'αυτο δεν σωζεται

Ναι αλλα εγω απο οτι εχω καταλαβει τα περισσοτερα ειναι απο τα χρεη του στους τοκογλυφους.Δηλαδη στον Χατζηβασιλειου.Αρα;;;;;;;Τι να πω μπορει εγω να εχω καταλαβει λαθος.
Τι να σου πω και εγω!?Σαϊνι στα μαθηματικα και τα οικονομικα δεν ειμαι οποτε ασ'το και ας περιμενουμε να δουμε πως θα εξελιχθει το πραγμα! :)
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 329 - Ημερομηνία 23-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 329 - Ημερομηνία 23-03-2010

Δημοσίευση από νοριτσα Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 8:46 pm

Υγ. Μην χαλανε το καλύτερο ζευγαρι της σειρας .......ειναι ΚΡΙΜΑ....... απογοητευτηκα απ τα σημερινα.......ειναι κριμα την τύχη μου πως καταφερνεται απ το νιωσαμε να μας πετάτε αυτες τις χαζομάρες δεν το καταλαβαίνω........ΜΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!! : curse :

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ!!!!!!! ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΨΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΖΕΥΓΑΡΙ!!!!!!!!!! ελεος δηλαδη ακομα δεν γινανε ζευγαρι αρχισανε να μας τα χαλανε!!!!! αυτο το ζευγαρι ειναι το πιο καθαρο της σειρας γιατι πρεπει να το κανουν μπαχαλο!!!! maaaad Grrr
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 8:47 pm

evanna έγραψε:
loukasnora έγραψε:
evanna έγραψε:
Μανος γενικως
Απορια απο τα προσεχως:ο αστυνομος Σαινης ειναι κατι που σκεφτηκα κι εγω.Απο την στιγμη που ο Χατζηβασιλειου δολοφονηθηκε και απο την στιγμη που ο Χατζηβασιλειου ηταν στην ουσια ο τοκογλυφος που εδωσε τα λεφτα στον Μανο τα χρεη του Μανου προς αυτον εχουν παραγραφει.Η Εδεμ γιατι πουληθηκε αφου τα χρεη παραγραφηκαν;Ο Μανος δεν το σκεφτηκε καθολου αυτο;Δεν τον ειχα για ηλιθιο αλλα αν μας δειξουν οτι δεν το ειχε σκεφτει αυτο απο την ωρα που εμαθε για τον φονο του Χατζηβασιλειου και αφησε την Δαφνη να πουλησει την Εδεμ τοτε θα ειναι ηλιθιος με περικεφαλαια.
Νικη απο οτι εχω καταλαβει τα χρεη του Μανου δεν ειναι μονα αυτα του Χατζηβασιλειου αλλα και διαφορα αλλα σε τραπεζες και κλπ. οποτε γι'αυτο δεν σωζεται

Ναι αλλα εγω απο οτι εχω καταλαβει τα περισσοτερα ειναι απο τα χρεη του στους τοκογλυφους.Δηλαδη στον Χατζηβασιλειου.Αρα;;;;;;;Τι να πω μπορει εγω να εχω καταλαβει λαθος.
Τι να σου πω και εγω!?Σαϊνι στα μαθηματικα και τα οικονομικα δεν ειμαι οποτε ασ'το και ας περιμενουμε να δουμε πως θα εξελιχθει το πραγμα! :)

και αυτο που πε ο σταυριδης οτι τα χρεη του Μανου παραγραφονται δηλαδη τι????? scratch
ειχε το κινητρο ο Μανος αλλα δεν το κανε επειδη ειναι χρυσο παιδι lol! gelio
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από Katrin Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 9:16 pm

Ψηφίζω καλό αν και θα ψήφιζα μέτριο λόγω του καυγά του Λουκά και της Νόρας.

Αν υποψιαστώ ότι θα κάνει κάτι η Νόρα με τον Μπέλλο για αντίποινα πολύ θα απογοητευτώ.

Τον Νικόλα και την Δάφνη τους τα ξαναφτιάχνουν αμέσως, γιατί πρέπει να πειράξουν το ζευγάρι μας ακόμα δεν ομολόγησαν τον έρωτά τους??

Μου άρεσε ο Ζουγανέλης=είναι ενημερωμένος για όλα και τους φέρνει τισ συζητήσεις εκεί που θέλει.
Όλοι τελικά θα βρεθούν ύποπτοι και θα τρέχουν.

Το Νταιζουλίιιινι να κάτσει φρόνιμα που θέλει και ειδικά χάπια.

Αχ βρε Νόρα υπομονή..Μην τα χαλάσεις τώρα που φτάνετε στο τέλος.

Μπέλλο πάρε την Νταίζη και φύγετε.

Άντε να μείνει έγκυος και η Νόρα. Είναι η μόνη από την παρέα που δεν έχει παιδάκι. Να κάνουν πολλά παιδιά με τον Λουκά και νονός ο Ρούσσος που πάντα άψογος ακόμα και με τις φουρτούνες του πάντα βοηθάει.

Katrin
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 10:05 pm

Συμφωνω με ολους τους σχολιασμους.Agree

Μια απορία εχω μονο: Ο Χατζηβασιλείου οποιον και να συναντούσε κατέγραφε τη συνομιλία?? Για ποιο λογο?? Για πλάκα?? Βίτσιο?? Για να βοηθήσει την αστυνομία να εξιχνιάσει τη δολοφονία του?? Εκτός από συλλέκτης πινάκων έκανε και συλλογή κασσετών??? Τι να πω...δεν ξερω... 😕

Κατα τ αλλα ψήφισα καλό. Περιμένω τη συνέχεια!!!
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από soso Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 10:30 pm

Καλο σκέτο!

Μια χαρά τελικά δένει ο Ζουγανέλης και μια που το 'χουμε εύκολο το μουσικοχορευτικό,προτείνω άμεσα κι ενα guest της ταλαντουχας κόρης,να πει κανα τραγούδι με τη φωνάρα της.. Ειδικά αυτό, το "Ελα και σιχαθηκα να διασκεδάζω/έλα και βαρέθηκα να ζω",θα ταιριαζε καταπληκτικά στην Ευα και το γαμο της!
Εννοειται,κόβω το κεφαλι μου,ότι Ανθή aka λουλούδι,δεν υπαρχει,κι αν υπηρξε ποτέ συνοπτικώς φυτεύτηκε σε κανα κτήμα/κήπο, εξου και το προσωνύμιο! Scandal

Κατα τ'άλλα,έχω εκπλαγεί με το Στεφανούκο,που αν και νωρίς αποδέχτηκα ότι είναι δέσμιος της καλής εικόνας του,και όχι των παθών του/ότι (υπο)κινείται από τη μάνα του,και καθόλου από τον ήδη 40χρονο (!!) εαυτό του/και ότι έιναι φύσει φλώρος(κατα βασιν),παράλληλα τον βλέπω όχι απλά να πληγώνει και τις δυο (αθελα του),αλλα και να αραδιάζει αβέρτα μακρόσυρτα πειστικά ψέματα με ΤΡΕΛΗ ανεση κι ευκολία! (ροχαλα emoticon δεν παίζει;;; ) zip

Επίσης,το ζευγαρι Νόρα-Λουκάς μαλλον αξίζει καλύτερη μεταχείριση,απο το αμέσως "πάρε να 'χεις" (γνωστές/παλιές) ιστορίες και θα θελα έστω λίγο παραπάνω να τους απολαυσω φυσικούς, ανεπιτήδευτους κι ευτυχισμενους..Το περιμέναμε καιρό,το πήραν και το σήκωσαν οι ίδιοι,δε βλέπω το λόγο, καπάκι να ενισχυθεί το μπέρδεμα και να χουμε και τα -από ατακες τους προκύπτοντα- μάλλον περιεργα προσεχώς!!! Αυτό με τα 40 κύματα,δεν είναι πλέον απλό σεναριακό φετίχ,είναι μαθηματικά λάθος μετρημα!!Εναμισης χρόνος περασε,δε δικαιούμαστε να ξαποστάσουμε καμιά έρμη βδομάδα;;; Synelthe

Υγ.Αυτο το μπουζουξίδικο μου θύμισε μεγαααααααλες στιγμές! : respect :
β. SAVE THE QUEEN.

φιλιά
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 11:53 pm

Καλό και από μένα.

Στράβωσα με την εξέλιξη της ιστορίας του Λουκά και της Νόρας. Ενώ ξεκίνησε σήμερα το επεισόδιο με την αγαπησιάρικη σκηνή των δυό τους συνεχίστηκε σαν φαρσοκωμωδία. Πόσο είναι ο Λουκάς και η Νόρα που γνωρίζουμε αυτοί οι δύο άνθρωποι που παρακολούθησα σήμερα να μη μπορούν να συνενοηθούν μεταξύ τους; Εγώ ήξερα δύο ανθρώπους που μιλούσαν και με τα βλέματα και σήμερα είδα δύο τύπους που δεν μπορούν να μοιράσουν δυό γαιδουριών άχυρα που λέει η παροιμία, για να μη μιλήσω για το δούλεμα της Νόρας στο Μπέλλο που με στράβωσε απίστευτα. Γιατί πρέπει όλοι οι έρωτες σε τούτη τη σειρά να είναι αφύσικοι; Περιμέναμε ενάμιση χρόνο για να βλέπουμε τους δυό τους να κάνουν κουλά; Δεν χρειάζομαι να βλέπω απαραίτητα ξενοδοχεία και κρεβάτια ένα φιλάκι και μια κουβέντα καρδιάς ή ένα καυγαδάκι που θα τέλειωνε με μια αγκαλιά θα μου έφτανε αρκεί να ήταν ο Λουκάς και η Νόρα που ήξερα.

Υποθέτω οτι όλο αυτό γίνεται για να γεμίσουν τα επεισόδια μέχρι να αρχίσει να τρέχει το θέμα του φόνου. Σήμερα ο αστυνόμος έκανε την επισκεψούλα του στο γραφείο του Μάνου όπου πάλι χρησιμοποίησε το τηλέφωνο και την πρώτη κρούση σε Στέφανο και Δάφνη. Τελικά μου αρέσει ο Ζουγανέλης. Η σκηνή στο γραφείο του Μάνου είχε τη σωστή δόση μυστηρίου μου άρεσε.

Βρήκα ευρηματικό το χώρο που έγινε η προσέγγιση του αστυνομικού στο Στέφανο. Μου θύμισε παλιούς καλούς καιρούς με μεγαλύτερη οικονομική άνεση που γίνονταν γυρίσματα σε ενδιαφέροντες χώρους. Ο κύριος Καρτάλης έπιασε αμέσως το υπονοούμενο. Ευτυχως το κλάμα του κεριού δεν έχει κάψει εντελώς τον εγκέφαλό του. Για να δούμε θα σκαρφιστεί κάποια καλή δικαιολογία ή τις έχει εξαντήσει στο να λέει ψέματα στην Εύα.

Θα βάλλω ένα συν στο Μάνο για τη σιωπή του. Αυτό που κατάλαβα είναι οτι διαλέγει να μη μιλήσει επειδή ξέρει οτι η αναμπουμπούλα θα βλάψει την Εύα. Αν πράγματι είναι έτσι παίζει να είναι η πρώτη φορα που τη βάζει πάνω απ το προσωπικό του συμφέρον. Κρατάω πάντως μικρό καλάθι γιατί Μάνος είναι αυτός ποτέ δεν ξέρει κανείς τι του επιφυλάσει.

Τέλος να πω οτι γέλασα αφάνταστα με τη σκηνή στο γραφείο του Ρούσσου για τα μπλέ χαπάκια. Νομίζω οτι ο κύριος Κατρανίδης πρέπει να το καταδιασκέδαζε γιατί το ύφος και το πονηρό γέλιο του αυτό έδειχναν.

Σε αναμονή ενός πιο ενδιαφέροντος ελπίζω επεισοδίου....

Επεισόδιο 329 - Ημερομηνία 23-03-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από katie007 Την / Το Τρι Μαρ 23, 2010 11:58 pm

Ναι πραγματι ..ο μεγαλος γλυπτης και ακαδημαικος Γιαννης Παππας ηταν νονος του Αλεξανδρου και εχαν μια ιδιαιτερη σχεση,αλλα και ο πατερας του ο Νικος Σταυρου.υπηρξε σημαντικος γλυπτης και ηταν καθηγητης στη Σχολη Καλων Τεεχνων ,μαλιστα κατειχε την εδρα της γλυπτικης στο ξυλο..

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Μαρ 24, 2010 12:13 am

Clarabelle έγραψε:
Καλό και από μένα.

Στράβωσα με την εξέλιξη της ιστορίας του Λουκά και της Νόρας. Ενώ ξεκίνησε σήμερα το επεισόδιο με την αγαπησιάρικη σκηνή των δυό τους συνεχίστηκε σαν φαρσοκωμωδία. Πόσο είναι ο Λουκάς και η Νόρα που γνωρίζουμε αυτοί οι δύο άνθρωποι που παρακολούθησα σήμερα να μη μπορούν να συνενοηθούν μεταξύ τους; Εγώ ήξερα δύο ανθρώπους που μιλούσαν και με τα βλέματα και σήμερα είδα δύο τύπους που δεν μπορούν να μοιράσουν δυό γαιδουριών άχυρα που λέει η παροιμία, για να μη μιλήσω για το δούλεμα της Νόρας στο Μπέλλο που με στράβωσε απίστευτα. Γιατί πρέπει όλοι οι έρωτες σε τούτη τη σειρά να είναι αφύσικοι; Περιμέναμε ενάμιση χρόνο για να βλέπουμε τους δυό τους να κάνουν κουλά; Δεν χρειάζομαι να βλέπω απαραίτητα ξενοδοχεία και κρεβάτια ένα φιλάκι και μια κουβέντα καρδιάς ή ένα καυγαδάκι που θα τέλειωνε με μια αγκαλιά θα μου έφτανε αρκεί να ήταν ο Λουκάς και η Νόρα που ήξερα.

Υποθέτω οτι όλο αυτό γίνεται για να γεμίσουν τα επεισόδια μέχρι να αρχίσει να τρέχει το θέμα του φόνου. Σήμερα ο αστυνόμος έκανε την επισκεψούλα του στο γραφείο του Μάνου όπου πάλι χρησιμοποίησε το τηλέφωνο και την πρώτη κρούση σε Στέφανο και Δάφνη. Τελικά μου αρέσει ο Ζουγανέλης. Η σκηνή στο γραφείο του Μάνου είχε τη σωστή δόση μυστηρίου μου άρεσε.

Βρήκα ευρηματικό το χώρο που έγινε η προσέγγιση του αστυνομικού στο Στέφανο. Μου θύμισε παλιούς καλούς καιρούς με μεγαλύτερη οικονομική άνεση που γίνονταν γυρίσματα σε ενδιαφέροντες χώρους. Ο κύριος Καρτάλης έπιασε αμέσως το υπονοούμενο. Ευτυχως το κλάμα του κεριού δεν έχει κάψει εντελώς τον εγκέφαλό του. Για να δούμε θα σκαρφιστεί κάποια καλή δικαιολογία ή τις έχει εξαντήσει στο να λέει ψέματα στην Εύα.

Θα βάλλω ένα συν στο Μάνο για τη σιωπή του. Αυτό που κατάλαβα είναι οτι διαλέγει να μη μιλήσει επειδή ξέρει οτι η αναμπουμπούλα θα βλάψει την Εύα. Αν πράγματι είναι έτσι παίζει να είναι η πρώτη φορα που τη βάζει πάνω απ το προσωπικό του συμφέρον. Κρατάω πάντως μικρό καλάθι γιατί Μάνος είναι αυτός ποτέ δεν ξέρει κανείς τι του επιφυλάσει.

Τέλος να πω οτι γέλασα αφάνταστα με τη σκηνή στο γραφείο του Ρούσσου για τα μπλέ χαπάκια. Νομίζω οτι ο κύριος Κατρανίδης πρέπει να το καταδιασκέδαζε γιατί το ύφος και το πονηρό γέλιο του αυτό έδειχναν.

Σε αναμονή ενός πιο ενδιαφέροντος ελπίζω επεισοδίου....

Συμφωνω clarabelle.... το σημερινο στην αρχη ήταν Λουκας Νόρα τα υπόλοιπα στο γραφείο πάλι όχι :wink2: Impatient TutTut

Επεισόδιο 329 - Ημερομηνία 23-03-2010 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Τετ Μαρ 24, 2010 12:34 am

Πες τα Μαρία, πες τα
-πόση υπομονή να κάνει κανείς??? ενάμιση χρόνο να γίνουν ζευγάρι και ποιος ξέρει πόσο να γίνουν ζευγάρι της προκοπής... εμένα ομολογώ με ξένισε και η πρώτη σκηνή... δεν ξέρω αν το αίσθημα της προσμονής τόσων μηνών μας δημιούργησε μεγάλες προσδοκίες, πάντως αυτό που βλέπουμε -τουλάχιστον προσωπικά- δεν νομίζω πως μας αποζημιώνει... εντάξει κάποιες σκηνές ίσως, αλλά η ιστορία δεν προχωράει καλά...

off-topic: επιτέλους βλέπω κι εγώ την περίφημη καρδούλα... yeeeeiiiiiiii!!!!
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από CineFreak Την / Το Τετ Μαρ 24, 2010 10:50 am

Αυτό που παρατήρησα εγώ μετά λύπης μου είναι η κάθοδος στο σαπουνοπερικό μπουρδόλοτζι του ζεύγους Νόρας-Λουκά...wall
με κατακλύζει μία τεράστια απογοήτευση για την αδυναμία διαχείρισης μίας ερωτικής ιστορίας χωρίς υστερίες, φτηνούς εντυπωσιασμούς, άσκοπες ζήλιες, ίσα-ίσα για να γεμίσουν σκηνές μεταξύ των ανακρίσεων και των απόλυτων-καρμικών ερώτων ... η δε χρήση του Μπελλου ως κωμικό αντίβαρο, τύπου Δημήτρη Καλλιβωκά στο "μία τρελή τρελή οικογένεια" είναι τουλάχιστον εμετική vomit , όταν το ζευγάρι έχει πλέον ομολογήσει με βαρύγδουπα λόγια τον μεγάλο του έρωτα από την αρχή του χρόνου "Ab Aeterno" - In a galaxy far far away (όποιος κατάλαβε τις αναφορές, κατάλαβε :wink2: )...

Επίσης θέλω να εξάρω την είσοδο του Γιάννη Ζουγανέλη, μου αρέσει το στυλ του (ήμουν πάντα φαν του) και δείχνει να έχει καταλάβει πιο πολλά από όσα μας λέει για τον ένοχο ... μου αρέσει που ενω κάνει δήθεν αναλαφρες συζητήσεις, πετάει μία μπόμπα με κοφτερό βλέμμα και κόβει αντιδράσεις Thumbs up ... για να δούμε ... έχω και μία θεωρία για το ποιός είναι ο δολοφόνος, θα την αναπτύξω στο κατάλληλο τόπικ ... Idea

Επίσης ξανά μπράβο στη Μαριάννα Πολυχρονίδη που παίζει πλέον κωμικά το ρόλο της και ξεχωρίζει Klap ... η δήθεν μοιραία γυναίκα που κατέληξε υστερική νοσοκόμα-φύλακας ενός χαμένου, που ζητάει σεξ από έναν "αμνησιακό" ο οποίος φανερά ανατριχιάζει που τη βλέπει, αλλά αυτή θέλει να τον χαπακώσει με βιάγκρα μπας και τον "τυλίξει" για να την παντρευτεί, μόνο για γέλια είναι (σεναριακά πάντα) TutTut ...

Flkia
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Δημοσίευση από konst@ntin@ Την / Το Τετ Μαρ 24, 2010 11:57 am

Ψήφισα πολύ καλό μόνο για τη σκηνή ζήλειας Λουκά-Νόρας..Κι αυτός ο Λουκάς τι της κάνει πλάκα,δεν κατάλαβε ότι είναι ζηλιαρόγατα;
Αλλά κι αυτή δεν πάει πίσω έτρεξε στην αγκαλιά του Μπέλλου...Το ύφος του Λουκά όταν είδε το κορίτσι του να το αγκαλιάζει και να το φιλάει άλλος μου άρεσε πολύ...
gelio
konst@ntin@
konst@ntin@
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καρδίτσα

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Τετ Μαρ 24, 2010 4:01 pm

Μόλις είδα το επεισόδιο ολόκληρο.. "Καλό" και συμπαθητικό απο μένα..
Δεν έχω να πώ και κάτι πρωτότυπο, τα σεντονάκια που απλώσατε με κάλυψαν Congrats

Ο Ζουγανέλης μου άρεσε πολύ, κατάφερε να δώσει μια δόση μυστηρίου στο όλο θέμα.. Ο Τηλέμαχος Σταυρίδης κάνει αργά και σταθερά βήματα με διακριτικότητα και ευγένεια.. Πετάει τις κατάλληλες σπόντες στους κατάλληλους ενδιαφερόμενους και δεν κινείται καθόλου τυχαία.. Μου αρέσει τελικά ο ρόλος αυτός γιατί έχει και κωμικά στοιχεία όπως εξάλλου αρμόζει και στον κύριο Ζουγανέλι..

Η Αμαλία με τον Λουκά έδωσαν για άλλη μια φορά ρέστα και δεν κρατιόμουνα απο τα γέλια με το ανέκδοτο του Λουκά, με τις πατάτες και τα χαρτιά gelio

Η Νταίζη θέλει και σωματική επαφή τρομάρα της.. Ως γνωστόν η εγκεφαλική επαφή μεταξύ δύο ανθρώπων δεν την πολυνοιάζει Siga... Θίχτηκε λέει ως γυναίκα, όταν εκβιάζει όμως τον Λουκά και μαλώνει με την Νόρα, μια χαρά νταλικέρης γίνεται..
Άκου εκεί χάπια στον Λουκάκο... Αλλά βέβαια, η κυρία δεν είναι ενημερωμένη οτι μια χαρά λειτουγεί η "μηχανή" του Λουκά, απλά όχι όπου νά'ναι.. Διακρίνει "ποιότητα" και ανάλογα παίρνει μπρός huhu (τι λέω μεσιμεριάτικα? cake )

Ο Μπέλλος απλά δεν υπάρχει (κυριολεκτικά).. Τόσο στόκο άνθρωπο δεν έχω ξαναδεί.. Φώς φανάρι είναι οι ζήλειες του Λουκά και της Νόρας και αυτός να μηνκαταλαβαίνει τίποτα? Πάντως όταν μιλούσε με την Νόρα στη παραλία για το θέμα του Μάνου, είχε πάρει ένα εντελώς διαφορετικό ύφος, αυτού του σοβαρού επιχειρηματία.. Τελικά όντως μπορεί να μην έχουμε δεί το δεύτερο και ίσως το πραγματικό πρόσωπο του κυρίου Μπέλλου.. Αυτό όμως δεν αναιρεί το φάουλ της Νόρας να τον χρησιμοποιεί (όχι οτι με καίει για τον Μπέλλο, για τον Λουκά με καίει) wall

Ο Ρούσσος επίσης απολαυστικός στη σκηνή με τον Λουκά και τα χάπια.. Αυτός ή είναι τρελός Λουκονορικός ή το διασκεδάζει το όλο θέμα.. Μου αρέσει πάντως που βοηθάει τον Λουκά :wink2:

Στέφανος-Εύα και το τρίτο πρόσωπο, στην προκειμένη περίπτωση έχουμε τρίτο αντικείμενο, το κερί...
Ο Στέφανος ξενυχτάει όπως πάντα (το έχει πάρει απο τη μάνα του αυτό το χούϊ) και σκέφτεται την χαμένη του ζωή.. Και την επόμενη λέει στην Εύα οτι θέλει να σκέφτεται και να έχει έννοια μόνο εκείνη και το παιδί τους.. Μπερδεύτηκα πάλι η ξανθιά slap Να το ξαναπώ οτι λατρεύω τη κοιλίτσα της Εύας? Heart1

Ο Μάνος επιτέλους για πρώτη φορά στα χρονικά δεδομένα σκέφτεται τη Εύα και τη αναστάτωση που θα προκαλέσει και όχι τον εαυτό του και τον εγωϊσμό του Klap Χαίρομαι γ'ιαυτό αλλά δεν ενθουσιάζομαι αν δεν δώ κάτι πιό έμπρακτο και ουσιαστικό.. Οπότε περιμένουνε..

Η Μελίτα και η Δάφνη παραλίγο να αποκαλύψουν τα μυστικά τους μεταξύ τους.. Η Δάφνη είπε για τον Χατζιβασιλείου οτι είναι μαγάλο καθίκι και μετά το έσωσε και η Μελίτα είπε οτι είναι απολύτως σήγουρη για την αθωότητα του Στέφανου και το έσωσε και εκείνη.. Γενικά το σώζουν, μετά είναι όμως που το πράγμα δεν θα σώζεται με τίποτα..

Και φτάσαμε στον Λουκά και την Νόρα.. Απογοητεύτηκα με τον χθεσινό τους καυγά η αλήθεια είναι Threat
Δεν μου άρεσε που ο Λουκάς άρχισε να τα φτύνει (αντί για την Νταίζη) και είπε στη Νόρα οτι άμα το πάνε έτσι δεν βλέπει πολύ μέλλον μπροστά τους Snif
Δεν μου άρεσε η αντίδραση της Νόρας στην πλάκα του Λουκά που πήγε και γλυκολογούσε με τον Μήτσο vomit
Μου άρεσε όμως απίστευτα η σκηνή στο ξενοδοχείο μετά το τηλεφώνημα της Νταίζης όταν ο Λουκάς ήταν να φύγει και η Νόρα τον αγκαλιάζει σφιχτά και δεν τον αφήνει.. Δεν ξέρω γιατί αλλά ήτανε για μένα πολύ δυνατό σημείο.. Η Νόρα κατάφερε να μου περάσει την απελπησία που ένιωθε μέσω αυτής της σφιχτής αγκαλίτσας Heart2
Βασικά τη Νόρα δεν την καταλαβαίνω στο θέμα του Δημήτρη και στο θέμα της ασυγκράτητης ζήλειας της αλλά κατανοώ οτι είναι δύσκολο να δεχτεί οτι ο άνδρας που τόσα χρόνια ήταν δίπλα του κάθε ώρα και στα καλά και στα άσχημα, τώρα τον έχει δίπλα της μια άλλη η οποία τον είχε κάνει κουρέλι στο παρελθόν.. Είναι δύσκολο να προσαρμοστεί η Νόρα σε μια τέτοια κατάσταση ειδικά τώρα που είναι και ερωτευμένη.. Αλλά όπως και το κάνουμε πρέπει να λογικευτεί και να περιμένει σαν καλή φίλη και ερωμένη ( gelio ) που είναι...

Αυτά απο μένα.. Flkia
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από KonstantinaA Την / Το Τετ Μαρ 24, 2010 4:32 pm

Ελεος βρε Νορα τι τσιμπας ετσι και εσυ? εδω κανει τον αμνησιακο ο ανθρωπος να γλιτωσει απο την παπια και εσυ πιστεψες πως κοιμαται και μαζι της? που πηγε και αυτο το λιγο μυαλο που σου ειχε απομεινει?

Και αυτος ο Μπελλος Παναγια μου με ανατριχιασε!!!!!!!!!τι χαπατο καλε αχ!!!!!!! να του κανει η νορα επεσε και τον πηγε και στη Νταιζη που απο οτι φαινεται ειναι ο μονος που χαιρεται να την ακουει.

Στο γραφειο της Νορας αγαλμα ο Λουκας μολις η Νορα την επεσε στο Μητσουλα, Λουκακο θα την πληρωσεις ακριβα την πλακιτσα "μην παρεις το χαπακι αποψε δεν θα κανεις διπλοβαρδια, αλλος εχει αποψε βαρδια" τον φουντωσε μεσα στο καμαρινι, μεσα στα φτερα και στα πουπουλα ο ερημος να φτερνιζεται να ανεχεται να τον σερνει η τραγουδιαρα εδω και εκει αλλα η Νορα να μην παιρνει χαμπαρι.

Στο σπιτι της Αμαλιας ειχαν πολυ πλακα, καλα η Αμαλια ειναι γατονι πως δεν ψιλιαστηκε οτι ο Λουκας θυμαται οταν καταλαβε πως εκλεψε στα χαρτια? Αλλα αυτο με τις τηγανητες πατατες αν τις κανεις τοσο καλες βρε Αμαλια να ερθω και εγω να φαω.

Ο Σταυριδης ακολουθει τους παντες και τους πιανει τις πιο καταλληλες στιγμες, Στεφανακο χλωμιασες ειδα, εχασες τη μιλια σου. Αλλα μην ανυσηχεις εσυ εχεις τη μανουλα θα κανει τα παντα για να μην σε μπλεξουν και απο οτι βλεπω εσυ δεν αντιδρας στα λεγομενα της μανουλας, απλα ακους.

Δαφνη και Μελιτα τα ντουβαρια της σειρας και παλι καλα δηλ. γιατι εχουν κατακαρφωθει με τον τροπο που τα λενε και κοιταζονται αμα καταλαβαιναν κιολας τι συμβαινει καλα θα ηταν.

Αντε να δουμε που θα παει το θεμα, αλλα δεν θελω εκει που τα βρηκαν ο Λουκας με τη Νορα εκει και να τα σπασουν παλι εξαιτιας της παπιας.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τετ Μαρ 24, 2010 6:49 pm

Θα κάνω και γώ εναν γρήγορο σχολιασμό,πριν κλείσει το το θέμα για το επεισόδιο...μου άρεσε η πρώτη σκηνη της Νόρας και του λουκά και που ο Λουκάκος αποκαλεί τη Νταίζη Γκεστάπω...ακριβέστατο!!!!
Ξενέρωσα πάλι με το Στέφανο που χαλβάδιαζε το κερί μες στην άγρια νύχτα,βέβαια οταν σηκώθηκε η Ευα το χάρηκα, σκέφτηκα αντε να τα μπαλώσει ο Μπούλης τώρα..κρίμα και πάλι κρίμα για την Εύα..
Μου άρεσε τρελά η σκηνή στο γραφείο του Ρούσου,με τα μπλε χαπάκια..απαλαυσα και τους τρεις να δίνουν ρέστα με αρχηγό τον Κατρανίδη!! : respect :
ξενέρωσα με τη στάση της Μελίτας,που δηλώνει οτι δεν έχει ικανό το Στέφανο για φόνο,λες και τον ξέρει χρόνια,αλλά το Μάνο τον έχει και μια χαρά μαλιστα...Σαν να τα ισοπεδώσαμε όλα νομίζω...Καρφώθηκε και στη Δάφνη...θα ψάχνει καράβι να φύγει και θα το χαρώ..!~!!
τρελάθηκα με τις σκηνές του Ζουγανέλη,δεν ξερω αν φταίει η αδυναμια μου στον ίδιο αλλα μου αρέσει πολύ που δειχνει εκτος τοπου και χρόνου ενω το μυαλό του είναι ξουράφι...Η σκηνή στην εκθεση με το φλας μπακ ευρηματική!!!!
Επίσης τρελάθηκα με Αμαλία και Λουκάς!!Πέθανα στο γέλιο...
Αυτοι είναι οι λόγοι που το θεωρώ ενα πολύ καλό επεισόδιο...
Απο την άλλη ξενερωσα απιστευτα με τη συμπεριφορα της Νόρα απεναντι στο Λουκά και στο Μπέλλο...Ας μην μας τη ρημάξουν και αυτην την ιστορία..παράκληση!!Ελεος δηλαδή με τις τρελοκαψουρεμένες...Αυτα...Ευελπιστω για κατι πολυ καλυτερο σημερα!!!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης