Επεισόδιο 332 - Ημερομηνία 26-03-2010

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 332 - Ημερομηνία 26-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap9%Επεισόδιο 332 - Ημερομηνία 26-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 9% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 332 - Ημερομηνία 26-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap44%Επεισόδιο 332 - Ημερομηνία 26-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 44% 
[ 24 ]
Επεισόδιο 332 - Ημερομηνία 26-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap24%Επεισόδιο 332 - Ημερομηνία 26-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 24% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 332 - Ημερομηνία 26-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap15%Επεισόδιο 332 - Ημερομηνία 26-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 15% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 332 - Ημερομηνία 26-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 332 - Ημερομηνία 26-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 332 - Ημερομηνία 26-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 332 - Ημερομηνία 26-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 54

Επεισόδιο 332 - Ημερομηνία 26-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 332 - Ημερομηνία 26-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Σαβ Μαρ 27, 2010 8:41 pm

anastasia20 έγραψε:μετά από καιρό που είχα να μπω και να σχολιάσω...
ας πω λίγα πραγματάκια για το χθεσινό επεισόδιο....

αυτόν τον τηλέμαχο σταυρίδη δεν τον μπορώ άλλο....μόνο χορεύτρια δεν μας έχει πει ότι ήθελε να γίνει....τι κακό και αυτό;;;πάντως διακριτικότατος άνθρωπος....τα ερωτικά γραμματάκια της αμαλίτσας ούτε που τα ακούμπησε....
και τώρα που αναφέρθηκα στα γράμματα....ας μου εξηγήσει κάποιος....η αμαλία από τι εμπνεύστηκε και έστελνε ερωτικά γράμματα....από την γοητεία της μπουκλάς του μακαρίτη;;;; vomit

ο μάνος ΠΤΩΧΕΥΣΕ....και ενώ το ξέραμε εδώ και ποοοοολύ καιρό....όλοι κάνουν και το μαθαίνουν τώρα....λες και τους ήρθε ξαφνικά;;;τι να πω;;;
και μετά από ένα ευχάριστο διάλειμμα στο ρόλο του μπουγιούρη....προς το κωμικό...γυρίσαμε και πάλι στο βασιλάκη καίλα...
και για μια ακόμα φορά....που ο μάνος καταστρέφεται θυμάται πόσο σημαντική είναι η εύα για εκείνον....αλλά εμένα δεν με πείθει....τα έχω ξανακούσει....ουκ ολίγες φορές...αν δεν κάνω λάθος τα ίδια έλεγε και όταν ο καρτάλης του πήρε τον όμιλο....
πάγια τακτική του μάνου....μόλις χάνει την εξουσία θυμάται την εύα....

και ενώ χαίρομαι πάρα πολύ που ο λουκάς με τη νόρα είναι μαζί....δεν μου αρέσει καθόλου η σμπεριφορά της νόρας προς το μπέλλο....η νόρα είναι φάουλ...πρέπει να του εξηγηθεί...δεν σε θέλω....τελεία και παύλα...
και όχι τη μία δημήτρη πάμε στα μπουζούκια και την άλλη μπέλλο δεν έχω χρόνο να μιλήσουμε...δεν είναι καλή μέρα...
δεν του εξηγείται...και στο τέλος ο μπέλλος θα τα πάρει και με το δίκιο του για μένα....

και στο τέλος....να αφιερώσω στο στέφανο....<της φυλακής τα σίδερα είναι για τους λεβέντες>....

ΑΥΤΑ....

Αναστασία μου καλώς μας επέστρεψες, είχα αρχίσει να ανησυχώ αφού το έλεγα σήμερα στα κορίτσια στον καφέ ότι φοβήθηκα μην σου είχε συμβεί κάτι. Όλα καλα υποθέτω αρα καλώς μας επέστρεψες όπως είπα! :D

Όσο για τα γράμματα δες το πιο πάνω ποστ της Ezi (το οποίο σχολιάστηκε εκτενέστατα σήμερα στον καφέ - μας ακουσε όλη η καφετέρια απο τα γέλια) να καταλάβεις ... Αγαπημένο μου μπουκλοκεφαλάκι gelio

Επεισόδιο 332 - Ημερομηνία 26-03-2010 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 332 - Ημερομηνία 26-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 332 - Ημερομηνία 26-03-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Σαβ Μαρ 27, 2010 8:46 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
anastasia20 έγραψε:μετά από καιρό που είχα να μπω και να σχολιάσω...
ας πω λίγα πραγματάκια για το χθεσινό επεισόδιο....

αυτόν τον τηλέμαχο σταυρίδη δεν τον μπορώ άλλο....μόνο χορεύτρια δεν μας έχει πει ότι ήθελε να γίνει....τι κακό και αυτό;;;πάντως διακριτικότατος άνθρωπος....τα ερωτικά γραμματάκια της αμαλίτσας ούτε που τα ακούμπησε....
και τώρα που αναφέρθηκα στα γράμματα....ας μου εξηγήσει κάποιος....η αμαλία από τι εμπνεύστηκε και έστελνε ερωτικά γράμματα....από την γοητεία της μπουκλάς του μακαρίτη;;;; vomit

ο μάνος ΠΤΩΧΕΥΣΕ....και ενώ το ξέραμε εδώ και ποοοοολύ καιρό....όλοι κάνουν και το μαθαίνουν τώρα....λες και τους ήρθε ξαφνικά;;;τι να πω;;;
και μετά από ένα ευχάριστο διάλειμμα στο ρόλο του μπουγιούρη....προς το κωμικό...γυρίσαμε και πάλι στο βασιλάκη καίλα...
και για μια ακόμα φορά....που ο μάνος καταστρέφεται θυμάται πόσο σημαντική είναι η εύα για εκείνον....αλλά εμένα δεν με πείθει....τα έχω ξανακούσει....ουκ ολίγες φορές...αν δεν κάνω λάθος τα ίδια έλεγε και όταν ο καρτάλης του πήρε τον όμιλο....
πάγια τακτική του μάνου....μόλις χάνει την εξουσία θυμάται την εύα....

και ενώ χαίρομαι πάρα πολύ που ο λουκάς με τη νόρα είναι μαζί....δεν μου αρέσει καθόλου η σμπεριφορά της νόρας προς το μπέλλο....η νόρα είναι φάουλ...πρέπει να του εξηγηθεί...δεν σε θέλω....τελεία και παύλα...
και όχι τη μία δημήτρη πάμε στα μπουζούκια και την άλλη μπέλλο δεν έχω χρόνο να μιλήσουμε...δεν είναι καλή μέρα...
δεν του εξηγείται...και στο τέλος ο μπέλλος θα τα πάρει και με το δίκιο του για μένα....

και στο τέλος....να αφιερώσω στο στέφανο....<της φυλακής τα σίδερα είναι για τους λεβέντες>....

ΑΥΤΑ....

Αναστασία μου καλώς μας επέστρεψες, είχα αρχίσει να ανησυχώ αφού το έλεγα σήμερα στα κορίτσια στον καφέ ότι φοβήθηκα μην σου είχε συμβεί κάτι. Όλα καλα υποθέτω αρα καλώς μας επέστρεψες όπως είπα! :D

Όσο για τα γράμματα δες το πιο πάνω ποστ της Ezi (το οποίο σχολιάστηκε εκτενέστατα σήμερα στον καφέ - μας ακουσε όλη η καφετέρια απο τα γέλια) να καταλάβεις ... Αγαπημένο μου μπουκλοκεφαλάκι gelio

ναι,τζίνα μου...όλα καλά...ένα πρόβλημα με το internet είχα μόνο...τώρα όλα οκ....
καλώς σας βρήκα...
μόλις το διάβασα....και εχω πεθάνει.... gelio <αγαπημένο μπουκλοκεφαλάκι>...θεική ατάκα....όπως και το τακτ της αμαλίας...
πάντως πολύ θα ήθελα να μάθω τι έγραφε η αμαλίτσα στον χατζητέτοιο.... huhu
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Σαβ Μαρ 27, 2010 8:55 pm

Kι εγώ Αναστασία μου γιατί όσο να πεις άλλαξα 5, 6, 7 χρώματα όταν άκουσε για τα γράμματα gelio

Επεισόδιο 332 - Ημερομηνία 26-03-2010 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Σαβ Μαρ 27, 2010 9:00 pm

και 10 μην σου πω...
από εκεί που η γλώσσα της αμαλίας πήγαινε ροδάνι...ξαφνικά άκρα του τάφου σιωπή....σαν να την κατάπιε...

κοιτάξτε που θα μας βγει ο χατζημπούκλας....θερμός άνδρας...που προκαλεί ταραχή στις γυναίκες...
πάντως και η αμαλία...δεν πάει πίσω....κρυφοπληγίτσα....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Σαβ Μαρ 27, 2010 11:28 pm

Ψήφισα απλά καλό...Λίγες σκηνές ξεχώρισα απο το επεισόδιο...
Ο Νικόλας είπε την αληθεια και καλά εκανε,βέβαια με το λαγωνικό που μπέξανε όλα φαίνται κουφα πλεον...
Στο ατελιέ της Δάφνης έγινε της πτωχευσης!!!!Κάθε φορά που άκουγα τη λέξη το μυαλό μου έφτιχνε εικονίτσα με το Μάνο καφωμένο καθε φορά με καινούριο μαχαίρι...Παρεειστικη σκηνουλα ομως γι αυτο μου αρεσε..
Μου έμεινε η απορία τι υπάρχει που δεν ξέρουμε εμεις για την Ευα και το Μάνο,τι δηλαδή έκανε ο Μάνος και δεν μας το χει πει..Περίεργο..Κατα τα άλλα πολυ καλή σκηνούλα λογω σενάριου Λουκά βεβαίως βεβαίως...
Η Νταίζη μας δεν υποτίθεται οτι γύρισε στο Χρήστο????Τι τα σκαλίζει τώρα????Αν καταλάβει κάτι και γυρίσει πάλι στο Λουκά θα είναι για πολλές σφαλιάρες......
ξεχώρισα τη σκηνή της Αμαλίας με το Σταυρίδη..Πολυ καλοί και οι δύο...Την κόλλησε στη γωνία ο αστυνόμος την Αμαλίτσα..Μπερδευτηκα βέβαια μετα με τα άλλοθι και το Νταιζουλίνι αλλα θα ξεμπερδευτώ που θα πάει...
Ο Μπέλλος αρχισε να κάνει τον επιθεωρητή Κλουζό και έλεος...Συνωμοσίες με το Νταιζουλίνι..αν είναι ποτε δυνατον..Τον πήρε πρέφα όμως ο Λουκάκος,πάλι καλά γιατί αρκετα ψηθηκαμε για να τους δουμε μαζί..Όχι άλλο...
pleeease
Ο Στέφανος με την Εύα μια παγωμάρα να το πω..μην το πώ πιο άσχημα...Εμ Στεφανάκο έτσι πάνε αυτα..Τουλάχιστον η Εύα είναι ειλικρινής..Συνάντησε το Μάνο και του πε κατευθειαν,οχι για να βλεπουνε μερικόι μερικοί..Ακους Παριζιάνε???
Η σκηνή της αγοροπαρέας μου άρεσε,ο ΛΟυκάκοα μας πέθανε πάλι...Επίσης μου άρεσε παραδόξως και η σκηνή Μάνου Ευας γιατί υπήρχε μια απόσταση απο την πλευρά της Εύας..
Η σύλληψη μου φάνηκε λίγο άκυρη αλλά πυροδοτεί άλλες εξελιξεις οποτε δεν μιλάω καθόλου...
Στα προσεχώς μ'αρέσει που ο Μάνος τη στήνει στη γωνία τη Μελίτα...Να βγαίνουν σιγά σιγά οι αλήθειες στο φώς!!!!!!
Αυτό που δεν μου άρεσε και είναι το γενικό νοημα του επεισοδίου οπως το έλαβα εγω βέβαια...Συνέχεια ακουγαμε για Ευα και Μάνο οποτε αυτο σημαινει επανασυνδεση,κατι στο οποιο εγω είμαι αντιθετη και το εχω αναλυσει και στο ανάλογο τόπικ..Αφησανε να φανεί οτι η κατρακύλα του Μανου θα είναι η αρχή για μια νέα σχεση μεταξυ τους...Δηλαδή μέχρι εδώ άλλαξε η Ευα??Πάλι τα ιδία??? Υποτίθεται πως έχει καταλάβει πια τι είναι ο Μάνος,ακόμα και αν μάθει για το Στεφαβο δεν μπορεί να μείνει μονη της..??Δεν θέλω να απογητευτω και απο αυτη την ηρωίδα..Ελεος..
ΥΓ.Εζι μου περιμένω και εγώ εξελίξεις για τα γαμματακια της Αμαλιας...Θεεικα τα σχολια σου... : respect :
Αυτα...Σε αναμονή για τα καλύτερα!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από verile_mistika Την / Το Κυρ Μαρ 28, 2010 12:00 am

μ'αρεσε το επεισοδιο διοτι εχουμε δραση !!και ειναι πολυ ωραιο.... αντε παντως εχω καιρο να δω καποιον πισω απο της φυλακης τα σιδερα(βλ.στεφανος) και ειχα αρχισει να ανησυχω !!! gelio

δεν αναλυω και πολλα διοτι περιμενω της εξελιξεις !!
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Κυρ Μαρ 28, 2010 8:35 pm

Μόλις διάβασα τα σχολιά σας για το επεισόδιο και για το γράμμα της Αμαλίας.. Έχω να κάνω μια δήλωση και ζητάω εκ των προτέρων συγγνώμη απο τους διαχειρηστές του φόρουν αν είμαι οφ τόπικ...

Λοιπόν....
Μετά απο πολλές έρευνες διαπιστώθηκε οτι το πόστ μας με τίτλο "Το μπουκλοκεφαλάκι και το τάκτ μιας κεραυνοβολιμένης" που περιλαμβάνει το καυτό και ερωτικό γραμματάκι της Αμαλίας προς τον πινακοσυλλέκτη Χατζηβασιλείου, έκανε ρεκόρ πωλήσεων και είμαστε πολύ συγκινημένοι... Snif
Η συγγραφική ομάδα και οι εκδόσεις "γλυπτομπουκλίτσες" σας ευχαριστούνε θερμά για την προτίμηση σας cake cake
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Μαρ 29, 2010 11:25 am

Ας σχολιάσω κι εγώ.

Καταρχήν μου αρέσει το πλαίσιο μυστηρίου που δημιουργήθηκε. Έτσι όλες οι αντιδρασεις και οι ιστορίες προχωρούν μέσα απ αυτό και έχει ενδιαφέρον.

Η Αμαλία νομίζω έχει γράψει σ αυτά τα γράμματα ενδιαφέροντα πράγματα και όχι μόνο τρυφερά ερωτόλογα. Είδα οτι ενώ ταράχτηκε ελάχιστα ακόμη κι όταν την ρώτησε ο Σταυρίδης που βρισκόταν την ώρα του φόνου, πανικοβλήθηκε στη σκέψη οτι καποιος διάβασε τα συγκεκριμένα γράμματα. Η λογική λέει οτι το πρώτο που θα έπρεπε να την ενδιαφέρει είναι το άλλοθί της, μη ξεχνάμε τα αποτυπώματά της είναι στο αυτοκίνητο του νεκρού και η Αμαλία κόρη εισαγγελέα είναι ξέρει οτι αυτό θα φέρει τις έρευνες και προς την πλευρά της.

Το υπόλοιπο επεισόδιο κινήθηκε γύρω απ την πτώχευση του Μάνου και κυρίως γύρω απ την στήριξη που θα χρειαστεί για να ανακάμψει ψυχολογικά. Υπήρχε γενική παραδοχή οτι στη δεδομένη στιγμή η μόνη που μπορεί να βοηθήσει το Μάνο να σταθεί όρθιος ψυχολογικά είναι η Εύα. Είναι ειρωνία όλο αυτό. Δεν μπόρεσα να μη σκεφτώ όλους αυτούς που χθες παραδέχονταν ανοιχτά το πόσο πολύ αγάπησε η Εύα το Μάνο, να την πιέζουν και ενίοτε να την εξευτελίζουν γι αυτή την αγάπη όλη την περασμένη χρονιά. Θυμήθηκα τον Ηλία και τη Δάφνη να ζητούν απ το Μάνο μόλις έμαθαν τη συγγένειά τους σαν πρώτη χάρη να αφήσει την Εύα, το Λουκά να τη λέει αριβίστρια και συμφεροντολόγα, και πολλά πολλά ακόμη.

Η Νταίζη τελικά είναι μεγάλη εγωίστρια. Θέλει να έχει και την πίτα γερή και το σκύλο χορτάτο. Θα μείνει με το Χρήστο αλλά παράλληλα μεθοδεύει τρόπους να μην επιτρέψει στη Νόρα να είναι με το Λουκά. Νομίζω οτι ο Μπέλλος απο δω και πέρα θα μας δημιουργήσει πολλά πολλά προβλήματα.

Ο Στέφανος τελευταία με εκνευρίζει όλο και περισσότερο. Βλέπει την Εύα σαν φορτίο και της το δείχνει. Απαράδεκτος μέχρι εκεί που δεν παίρνει άλλο. Όταν μάθει η Εύα για τη σχέση του με την κατσαρή μουχρίτσα, καλό θα ήταν να μη πάει εκείνη στο βράχο, αλλά να τον πάρει μαζί και να του δώσει μια κλωτσιά να πάει από κάτω. Παίζει με τη ζωή της γνωρίζοντας μάλιστα οτι δημιουργεί μια πληγή πάνω σε μια άλλη πολύ βαθειά.

Άφησα για το τέλος την Εύα. Είπε στο Μάνο όσα έπρεπε να πει με το σωστό τρόπο. Σε θέλω περήφανο και δυνατό και αμέσως μετά εγώ είμαι αλλού. Για άλλη μια φορά ξεκάθαρη αλλά παρούσα. Κατάφερε να ξεχωρίσει μέσα της το κομάτι που γράφει Μάνος και να το κλειδώσει. Ζει με το υπόλοιπο μισό του εαυτού της, χωρίς να σκοτώνει το άλλο μισό χωρίς να φτύσει ή να ακυρώσει τη μισή της ζωή. Τελικά σε κείνο το υπόγειο υποσχέθηκε στον εαυτό της μια δεύτερη ευκαιρία και το έκανε και είναι κρίμα που και αυτή η δεύτερη ευκαιρία ναυάγησε.

Με τη σύλληψη του Στέφανου δρομολογούνται εξελίξεις. Σε αναμονή λοιπόν.

Επεισόδιο 332 - Ημερομηνία 26-03-2010 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Δευ Μαρ 29, 2010 12:05 pm

Ezi_loukno έγραψε:Μόλις διάβασα τα σχολιά σας για το επεισόδιο και για το γράμμα της Αμαλίας.. Έχω να κάνω μια δήλωση και ζητάω εκ των προτέρων συγγνώμη απο τους διαχειρηστές του φόρουν αν είμαι οφ τόπικ...

Λοιπόν....
Μετά απο πολλές έρευνες διαπιστώθηκε οτι το πόστ μας με τίτλο "Το μπουκλοκεφαλάκι και το τάκτ μιας κεραυνοβολιμένης" που περιλαμβάνει το καυτό και ερωτικό γραμματάκι της Αμαλίας προς τον πινακοσυλλέκτη Χατζηβασιλείου, έκανε ρεκόρ πωλήσεων και είμαστε πολύ συγκινημένοι... Snif
Η συγγραφική ομάδα και οι εκδόσεις "γλυπτομπουκλίτσες" σας ευχαριστούνε θερμά για την προτίμηση σας cake cake
Είσαι Θ Ε Α Έζι! : respect : Ε, αγαπητό μπουκλοκεφαλάκι; gelio
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης