Επεισόδιο 335 - Ημερομηνία 31-03-2010

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 335 - Ημερομηνία 31-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap32%Επεισόδιο 335 - Ημερομηνία 31-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 32% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 335 - Ημερομηνία 31-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap45%Επεισόδιο 335 - Ημερομηνία 31-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 45% 
[ 25 ]
Επεισόδιο 335 - Ημερομηνία 31-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Επεισόδιο 335 - Ημερομηνία 31-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 335 - Ημερομηνία 31-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap5%Επεισόδιο 335 - Ημερομηνία 31-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 335 - Ημερομηνία 31-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 335 - Ημερομηνία 31-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 335 - Ημερομηνία 31-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap5%Επεισόδιο 335 - Ημερομηνία 31-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 56

Επεισόδιο 335 - Ημερομηνία 31-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 335 - Ημερομηνία 31-03-2010

Δημοσίευση από kelly Την / Το Τετ Μαρ 31, 2010 11:56 pm

Καλώς σας βρήκα κορίτσια!!!Ευχαριστώ πολύ για την υποδοχή και μακάρι να μπορώ κάποια στιγμή να απλώνω και εγώ σεντονάκια παρόμοια των δικών σας!! lol!
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 335 - Ημερομηνία 31-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 335 - Ημερομηνία 31-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Μαρ 31, 2010 11:57 pm

Εμείς έχουμε περάσει σε προικούλες Kelly σε λίγο θα ξεπερνάμε την Πειραϊκή-Πατραϊκη! Αντε και στα δικά σου! Σε περιμένουμε!!!

Επεισόδιο 335 - Ημερομηνία 31-03-2010 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από soso Την / Το Τετ Μαρ 31, 2010 11:58 pm

Clarabelle έγραψε:
soso έγραψε:Τώρα το είδα και μου φάνηκε καλό!

"Τα αίτια της δολοφονίας βρίσκονται στο βάθος του χρόνου",που σημαίνει ότι και ο δολοφόνος βρίσκεται στο βαθος του τάφου,να υποθέσω;;;

Η πέτρα του σκανδάλου,όχι ως προς το ύφος,αλλά ως προς την φορά που ακολουθεί η πέτρα-προς τα πάνω δύσκολα,προς τα κατω αβίαστα,την έκανε την κίνηση!Απολύτως λογικό μου φαίνεται!
Λογικό θα μου φαινόταν, επίσης,αν ο άρτι αποφυλακισθείς Στεφανούκος την έπαιρνε πρώτη και αμέσως κανα τηλέφωνο,πολλώ δε μαλλον επειδή γνωρίζει την πρόθεσή της να τον ξελασπώσει!Ας τον βαρέσει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ καποιος, έκκληση ν.878!

Το θέμα με το dvd άσχετο,αλλά χθες το ξέχασα,το οποίο δείχνει αποκλειστικά και μόνο τη μεταξύ τους συζήτηση,πέραν του ότι γενικά είναι ξενερωτικό,από πού κι ως πού μας βγήκε και τόσο ενδεικτικό και δηλωτικό της παράνομης σχέσης(sic);;Πάλι επεισόδια,έχω χάσει;;;

Ποίηση και καμα σούτρα!Έχεις 2 στα δύο,Μανο,αγόρι μου!

Ο Λουκας,η Ευα και ο Νόρα σε μεγάλα κέφια ξανά : respect : : respect : : respect :
(και η Θεά σε τρελή χαρά που αποφυλακίστηκε το αγόρι-επαναλαμβάνω μονότονα έκκληση ν.879)

Οι ατάκες του Νικόλα όλα τα λεφτά : respect :

Το ανυπέρβλητο φινάλε στην παρεξήγηση του Λουκά και της Νόρας,όλα τα λέφτα και το εθνικό μας χρέος μέσα Heart2 Heart2
Το 'παμε απόψε πόσο αγαπάμε;;;Να το ξαναπώ!

Υγ.Προσωπικώς, τον Μπέλο ΠΛΕΟΝ τον θεωρώ πανύβλακα!Καμιά επιείκεια από μένα!Γκώσαμε στις χαζοβιόλες!Όχι άλλο καρβουνο!

Σχολιασμός surer και ταύτιση απόψεων επίσης. Ακριβώς το ίδιο έγραψα στο live. Ο Μάνος παλιά καραβάνα έπεσε μέσα έκανε δύο στα δύο. Ποίηση και κάμα σούτρα. Έκανα την ίδια σκέψη με σένα και για το τηλεφώνημα. Να το πω οτι γέλασα ή όχι; Η απόλυτη όταν άκουσε το Μάνο να λέει οτι δεν μίλησε για την Εύα έβγαλε τρελή ζήλεια, και ο απόλυτος άρτι αποφυλακισθείς αντί να πάρει την τρελαμένη που ξέρει οτι ήθελε να τρέξει για κατάθεση πήρε την καρμική. Τι να πω η γυναίκα δεν ξέρω. Όχι ξέρω. Καταδιασκεδάζω με το τουρλουμπούκι.

Σωστή!Μα τί πρωτότυπο..!
Ηθελα κι εγώ να το προσθέσω για απόλυτη!Μου 'κανε εντύπωση!

Υγ.K.a., Ετσι ακριβώς!Η προσωπική μου αδυναμία στα όρια του νταλκά, είναι δηλωμένη και ξεκαθαρη Opados1 ,
αλλά Α Γ Α Π Ω!..Παρέα και /ναι/τα μυαλα/όσα δλδ/,στα καγκελα!Έξι στα έξι!
Εδώ ξανακούω Κατσιμίχα,μετά από κατι χρόνια!Βρίσκομαι στα πρόθυρα του να πάω σε κατασκήνωση! Wink Wink Τι να λέμε τώρα..
Σώστε με,μήπως;;

Καλωσήρθες,Κέλλυ!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την soso στις Πεμ Απρ 01, 2010 12:09 am, 1 φορά
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από kelly Την / Το Πεμ Απρ 01, 2010 12:04 am

χιχιχιχι!Ελπίζω κάποιο απ τα προσεχή επεισόδια να μου εμπνεύσουν εκτενή σχολιασμό!! :lol:
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από panda Την / Το Πεμ Απρ 01, 2010 1:28 am

Clarabelle έγραψε:
panda έγραψε:Και θα ρωτήσω πάλι ο ζυμαρούλης κόρη δεν είχε όταν το κέρατο το είχε δίπορτο???????????????? Η μας προέκυψε ξαφνικά και στοργικός πατέρας slap cake gelio .

Πολλά του καταλογίζει κανείς του Μάνου αλλά τις γκομενοδουλειές του δεν τις πάσαρε στο παιδάκι του.
Άσε που και αριθμητικά να το δεις, η έρμη η Νεφέλη μετά το μπαμπά βρέθηκε μερικά βράδυα συγκάτοικος με τον Οδυσσέα και στη συνέχεια μερικά ακόμη με το Στέφανο. Ο Μάνος πάλι με το παιδί του ούτε καν την Εύα που ήταν ιστορία μου αμαρτία μου δεν έβαλε στο σπίτι.

Απλά έλειπε ταξίδια ως συνήθως για ... ασκήσεις εδάφους cake . Μα όχι προς Θεού πρωϊνό-μεσημεριανό-βραδυνό το έπαιζε καλός ταρανδογενιάρχης και φυσικά δεν το πήγε σπίτι απλά η μάγισσα Εύα lol! πολύ αργότερα έκανε τα ντουμ ταρατατζούμ μαγικά της και ξαφνικά βρέθηκε στο λούνα παρκ με την μικρή . Shame on you Εύα bad witch ruuun .

panda
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Izabella29 Την / Το Πεμ Απρ 01, 2010 1:38 am

panda έγραψε:Απλά έλειπε ταξίδια ως συνήθως για ... ασκήσεις εδάφους cake . Μα όχι προς Θεού πρωϊνό-μεσημεριανό-βραδυνό το έπαιζε καλός ταρανδογενιάρχης και φυσικά δεν το πήγε σπίτι απλά η μάγισσα Εύα lol! πολύ αργότερα έκανε τα ντουμ ταρατατζούμ μαγικά της και ξαφνικά βρέθηκε στο λούνα παρκ με την μικρή . Shame on you Εύα bad witch ruuun .

Στο έχω πει πως είσαι θεά???Αν όχι στο λέω τώρα!!!
Θέλω σχολιασμούς σου!!!! Razz
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Απρ 01, 2010 7:45 am

Panda ο Μάνος με την Εύα είχαν μια ιστορία 15 χρόνων, και όταν αποφάσισε να φέρει τη μικρή σε επαφή με την Εύα ήταν και επίσημα μαζί και υποτίθεται σε σοβαρή σχέση, συνέχεια των 15 χρόνων πηγαιν-έλα. Δεν είδαμε ποτέ όμως να είναι το παιδί στο δωμάτιό του και να είναι ο Μάνος με την Εύα στο διπλανό (αν κάνω λάθος διορθώστε με).

Επίσης η Μελίτα έχει φέρει μεσα στο σπιτι τόσο τον Οδυσσέα όσο και τον Στέφανο εντελώς επιπόλαια, ειδικά τον πρώτο αφού δεν ήταν σίγουρη ποτέ που πηγαίνει η σχέση τους. Και τέλος για να μην μακρυγορώ, αυτό που με χαλάει είναι οι δηλώσεις, τουλάχιστον το λαμόγιο δεν δήλωσε εγώ θα μείνω μόνος μου μέχρι να μεγαλώσει το παιδί και μετά να μπάζει τις φίλες του τη μία μετά την άλλη και να παρατάει το παιδί του έρμαιο στην "Αγγελική". Στην τελική ας παραδεχτούν επιτέλους ότι κάνουν όσα έκραζαν και ακόμα χειρότερα κι εγώ μαζί τους!

ΥΓ. Izabella τον προλαβαίνω, είναι Ο panda χιχι

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Izabella29 Την / Το Πεμ Απρ 01, 2010 11:04 am

KatsaroYpotheto έγραψε:ΥΓ. Izabella τον προλαβαίνω, είναι Ο panda χιχι[/size][/color][/font]

Καλά που μου το είπες για να διορθώσω!!!
Είσαι θεός!!!! Razz
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από panda Την / Το Πεμ Απρ 01, 2010 12:57 pm

Υπήρχε όμως ο χωρισμός Τζίνα δεν το είχε δίπορτο φύγε εσύ έλα εσύ (άρα συμφωνούμε τουλάχιστον ότι και η γνωριμία Εύας-Νεφέλης αλλά και η γνωριμία Οδυσσέα-Νεφέλης έγινε με τους ίδιους όρους). Δεν λέω ότι το κατσαρό υπόθετο είναι πρώτυπο μάνας αλλά τουλάχιστον είναι πολύ περισσότερο γονιός από ότι είναι ο ζυμαρούλης που όποτε θυμάται χαίρεται ότι είναι και γονιός. Συγνώμη αλλά οι συνειδήσεις δεν είναι ρούχο να λεκιαστεί και να βάλεις το επόμενο και όλα εντάξει παραγράφονται.

Δεν θα διαφωνήσω ότι προσπαθούν να πουν την ίδια ιστορία από το ανάποδο αλλά δεν δέχομαι σε τίποτα ότι κάποια πράγματα πρέπει να παραγραφούν μόνο και μόνο επειδή δεν συμφέρουν την μια ή την άλλη παράταξη.

Για κλείσιμο κάποιοι χαρακτήρες θα πρέπει πριν μιλούν να κάνουν ένα flashback στις καφρίλες του παρελθόντος και μετά να ανοίγουν το στόμα τους και να μιλούν.

Για κλείσιμο part II φέρτε πίσω την παλιά καλή Εύα που αγωνιζόταν για αυτό που πίστευε χωρίς ίχνος κατσαρού υπόθετου επάνω της ( δυστυχώς αυτό που βλέπω στα τελευταία επεισόδια με κάνει να στηρίζω ολοένα και πιο πολύ την κατσαρομπουκλίτσα 🇳🇴 ).

Για κλείσιμο part III αφήστε τον Νικόλα επιτέλους να κοιμηθεί λέμε GN1 gelio .

panda
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Απρ 01, 2010 1:14 pm

Μισό λεπτό, το ίδιο είναι ένας άνθρωπος να εχει μια γκόμενα και το ίδιο να την φέρει μέσα στο σπίτι του, στο δίπλα δωμάτιο απο αυτό που κοιμάται το παιδί του? Εδω δεν ήθελε η Μελίτα να πάει το παιδί στο γάμο και εκείνη μία στη σκάλα με τον έναν μια στα πατώματα με τον άλλον με το παιδί μέσα στο σπίτι, ο γάμος μην το μπερδέψει τη μαρανε.. Δεν λέω ότι ο Μάνος είναι καλύτερος άνθρωπος αλλα σε ότι αφορά τα παιδιά του βρέξει - χιονίσει είναι εκεί. Εφόσον η Μελίτα μένει με το παιδί εκείνη οφείλει να είναι σαφέστατα πιο προσεκτικη!

Και μάλιστα τώρα με τον Στέφανο η Μελίτα δεύτερη φορά βάζει άντρα μέσα στο σπίτι της και μαζί με το παιδί της (και δήλωνε κιόλας ότι αυτή δεν θα το κάνει ποτε, τι τις ήθελε τις δηλώσεις? Αυτό με τις δηλώσεις της μου έχει κάτσει όμως!)

Αναφορικά με τα κλεισίματα συμφωνώ μόνο στο 1 και το 3 χαχα

Η Μελίτα πολύ θα ήθελε αλλα δεν θυμίζει Ευα περσινή σε πολλά, αντέγραψε τα άσχημα μόνο, too bad..

ΥΓ. Εγω γιατί σε λέω panda κι εσύ Τζίνα, δεν παιζω! χαχα πώς σε λένε καλε?

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από anna90 Την / Το Πεμ Απρ 01, 2010 1:18 pm

Να ρωτήσω και εγώ κάτι?Συμφωνώ ότι ο Μάνος είναι λαμόγιο που έχει και ένα μεγάλο πρόβλημα στη διαχείριση του θυμού του...
Γιατί μας έδειχναν οι σεναριογράφοι ότι όταν η κατσαρή βρήκε γκομενάκι έγραψε το παιδί της...!Γιατί μας τόνιζαν ότι ο Μάνος ήταν κάθε μέρα εκεί?Γιατί εβαλαν τον Μάνο να πει στη Μελίτα ότι το παιδί ρωτάει για τη μάνα του?Γιατί έδειξαν ότι η Μελίτα ξέχασε να πάρει δώρο στο παιδί της?Δεν νομίζω ότι το έκαναν για να γεμίσουν επεισόδια...Έχουν βρει ωραιότητο τρόπο:videoclips με τα τρίγωνα τετράγωνα και πολύγωνα...!
Άρα κάπου αποσκοπούσαν αυτές οι σκηνές...Για να γίνει μάλλον μια σύγκριση, μια διαπίστωση...
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Πεμ Απρ 01, 2010 1:28 pm

Το ότι η Μελίτα πέρασε μια φάση και μπορεί να μην ασχολήθηκε με το παιδί της όσο έπρεπε δεν σημαίνει ότι είναι αυτόματα κακή μάνα. Όλοι κάνουν λάθη σαν γονείς κανείς δεν είναι τέλειος. Το παιδάκι έχω ξαναπεί δεν το δείχνουν συνέχεια. Τώρα, μια χαρά την δείχνει να ασχολείται με το παιδί της. Όπως και να έχει δεν μπορούμε να συγκρίνουμε την Μελίτα με τον Μάνο σαν γονείς. Ο Μάνος έχει 2 παιδιά που το ένα το μεγάλωσε η Αγγέλα και το άλλο η Μελίτα.Μια επίσκεψη κάθε μέρα στο ένα παιδί και μια φορά στο τόσο στο άλλο δεν είναι αρκετή.Γενικά δεν είναι καλός πατέρας. Δεν είπα ότι δεν αγαπάει τα παιδιά του αλλά δεν τα σκέφτεται. Αν τα σκεφτόταν δεν θα έκανε το ένα έγκλημα μετά το άλλο ούτε θα φαιρόταν έτσι στις μάνες τους. Το ότι η Μελίτα ξέχασε να πάρει δώρο στο παιδί μπορεί να είναι λάθος της. Το παιδί σύμφωνα με τον Μάνο δεν έπρεπε να είναι σε εντάσεις. Σήμερα όμως αυτή η γυναίκα που βρίζει και χτυπάει είναι η μάνα του ενός παιδιού του που μάλιστα δεν θέλει εντάσεις.Αν το παιδί ήταν πάνω εκείνη την ώρα; Η μήπως επειδή θα είναι στο σχολείο είναι και σωστό; Την άλλη φορά όταν την έσουρε από τις σκάλες και την πέταξε έξω ήταν πάνω το παιδί που δεν θέλει εντάσεις. Δεν είδα να το σκεφτεί. Γενικά ο Μάνος είναι άστα να πάνε.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Δημοσίευση από Izabella29 Την / Το Πεμ Απρ 01, 2010 1:32 pm

Ntinaki1 έγραψε:Το ότι η Μελίτα πέρασε μια φάση και μπορεί να μην ασχολήθηκε με το παιδί της όσο έπρεπε δεν σημαίνει ότι είναι αυτόματα κακή μάνα. Όλοι κάνουν λάθη σαν γονείς κανείς δεν είναι τέλειος. Το παιδάκι έχω ξαναπεί δεν το δείχνουν συνέχεια. Τώρα, μια χαρά την δείχνει να ασχολείται με το παιδί της. Όπως και να έχει δεν μπορούμε να συγκρίνουμε την Μελίτα με τον Μάνο σαν γονείς. Ο Μάνος έχει 2 παιδιά που το ένα το μεγάλωσε η Αγγέλα και το άλλο η Μελίτα.Μια επίσκεψη κάθε μέρα στο ένα παιδί και μια φορά στο τόσο στο άλλο δεν είναι αρκετή.Γενικά δεν είναι καλός πατέρας. Δεν είπα ότι δεν αγαπάει τα παιδιά του αλλά δεν τα σκέφτεται. Αν τα σκεφτόταν δεν θα έκανε το ένα έγκλημα μετά το άλλο ούτε θα φαιρόταν έτσι στις μάνες τους. Το ότι η Μελίτα ξέχασε να πάρει δώρο στο παιδί μπορεί να είναι λάθος της. Το παιδί σύμφωνα με τον Μάνο δεν έπρεπε να είναι σε εντάσεις. Σήμερα όμως αυτή η γυναίκα που βρίζει και χτυπάει είναι η μάνα του ενός παιδιού του που μάλιστα δεν θέλει εντάσεις.Αν το παιδί ήταν πάνω εκείνη την ώρα; Η μήπως επειδή θα είναι στο σχολείο είναι και σωστό; Την άλλη φορά όταν την έσουρε από τις σκάλες και την πέταξε έξω ήταν πάνω το παιδί που δεν θέλει εντάσεις. Δεν είδα να το σκεφτεί. Γενικά ο Μάνος είναι άστα να πάνε.

Γενικά ο Μάνος είναι ό,τι χειρότερο σε άντρα μπορεί να σου τύχει!Ειλικρινα!Μέχρι να δω αυτό τον χαρακτήρα νόμιζα πως ο μπαμπάς μου ήταν καλός υποψήφιος για τρισάθλιος σύζυγος,αλλά ο Μάνος είναι τοπ τοπ τοπ! lol!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Απρ 01, 2010 1:34 pm

Για μένα το μεγάλο σφάλμα της Μελίτας είναι οτι την κάθε σχέση της την κουβαλάει στο σπίτι της. Την έχουμε δει να φιλάει τον Οδυσσέα μπροστά στη μικρή και να κάνει έρωτα στις σκάλες στον καναπέ με το παιδάκι στον επάνω όροφο για να μη πω και στο διπλανό δωμάτιο. Αν το πιτσιρίκι της ξυπνούσε και κατέβαινε να ζητήσει ας πούμε νεράκι τι θα του έλεγε;

Επεισόδιο 335 - Ημερομηνία 31-03-2010 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Απρ 01, 2010 1:36 pm

Δεν είδα ποτέ το Μάνο να κάνει βαρύγδουπες δηλώσεις όμως ότι θα μονάσει, ενώ η Μελίτα προκειμένου να μην πλησιάσει το παιδί η Εύα δήλωνε ότι μέχρι να μεγαλώσει το παιδί άλλος άντρας δεν θα μπει μέσα στο σπίτι και εκτοτε παρελάσανε δύο.

Και ναι δεν συγκρίνονται σαν γονείς (και οι δύο το αγαπούν βέβαια) αλλα εφόσον η Μελίτα έχει το παιδί το βάρος και οι ευθύνες πέφτουν επάνω της..

Όσο για το ξύλο δε δικαιολογείται με την καμμία αλλα μη μιλάτε για τα προσεχώς βρε παιδιά στο σχολιασμόοο

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Izabella29 Την / Το Πεμ Απρ 01, 2010 1:38 pm

Clarabelle έγραψε:
Για μένα το μεγάλο σφάλμα της Μελίτας είναι οτι την κάθε σχέση της την κουβαλάει στο σπίτι της. Την έχουμε δει να φιλάει τον Οδυσσέα μπροστά στη μικρή και να κάνει έρωτα στις σκάλες στον καναπέ με το παιδάκι στον επάνω όροφο για να μη πω και στο διπλανό δωμάτιο. Αν το πιτσιρίκι της ξυηπνούσε και κατέβαινε να ζητήσει ας πούμε νεράκι τι θα του έλεγε;

Θέλω να πιστεύω πως όλα αυτά τα κάνει έχοντας εξασφαλισμένο ότι δεν θα κατεβεί το παιδί.Μπορούμε να εικάσουμε δηλαδή πως στο διπλανό δωμάτιο της μικρής κοιμάται η γνωστή νταντά που την προσέχει.Γενικώς νομίζω πως αυτό το να ξυπνήσει το παιδί και να δει και τους γονείς του ακόμα σε περιπτύξεις,είναι πάντα ένα ενδεχόμενο Scandal
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Απρ 01, 2010 1:41 pm

Άλλο τους γονείς του και άλλο τον έναν γονιό με κάποιον άλλο (αφενός) και επιπλέον αμα φέρνεις εσύ τον Οδυσσέα μέσα στο σπίτι δεν είναι λίγο άκυρο να μη αφήνεις το παιδί σου να πάει στον γάμο του πατέρα του? Εμένα αυτό με χαλάει, τα δικά μου, δικά μου, τα δικά σου, δικά μας..εμ δεν γίνεται!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Απρ 01, 2010 1:41 pm

Izabella29 έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Για μένα το μεγάλο σφάλμα της Μελίτας είναι οτι την κάθε σχέση της την κουβαλάει στο σπίτι της. Την έχουμε δει να φιλάει τον Οδυσσέα μπροστά στη μικρή και να κάνει έρωτα στις σκάλες στον καναπέ με το παιδάκι στον επάνω όροφο για να μη πω και στο διπλανό δωμάτιο. Αν το πιτσιρίκι της ξυηπνούσε και κατέβαινε να ζητήσει ας πούμε νεράκι τι θα του έλεγε;

Θέλω να πιστεύω πως όλα αυτά τα κάνει έχοντας εξασφαλισμένο ότι δεν θα κατεβεί το παιδί.Μπορούμε να εικάσουμε δηλαδή πως στο διπλανό δωμάτιο της μικρής κοιμάται η γνωστή νταντά που την προσέχει.Γενικώς νομίζω πως αυτό το να ξυπνήσει το παιδί και να δει και τους γονείς του ακόμα σε περιπτύξεις,είναι πάντα ένα ενδεχόμενο Scandal

Θα συμφωνήσω οτι πάντοτε υπάρχει περίπτωση να ξυπνήσει ένα μικράκι και να πέσει πάνω στους γονείς του αλλά εδώ μιλάμε για τον έναν μετά τον άλλον σε ελάχιστο χρονικό διάστημα. Επίσης δεν ξέρω τώρα αλλά με τον Οδυσσέα διευκρίνιζε η Μελίτα οτι δεν μπορούσε να παει στο δικό του σπίτι γιατί είχε το παιδί και δεν μπορούσε να το αφήσει.

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Izabella29 Την / Το Πεμ Απρ 01, 2010 1:45 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Δεν είδα ποτέ το Μάνο να κάνει βαρύγδουπες δηλώσεις όμως ότι θα μονάσει, ενώ η Μελίτα προκειμένου να μην πλησιάσει το παιδί η Εύα δήλωνε ότι μέχρι να μεγαλώσει το παιδί άλλος άντρας δεν θα μπει μέσα στο σπίτι και εκτοτε παρελάσανε δύο.

Και ναι δεν συγκρίνονται σαν γονείς (και οι δύο το αγαπούν βέβαια) αλλα εφόσον η Μελίτα έχει το παιδί το βάρος και οι ευθύνες πέφτουν επάνω της..

Ναι είναι αλήθεια πως η Μελίτα είχε πει πως δεν θα είναι ποτέ ξανά με κανένα,αλλά αυτό έγινε στις αρχές του στραπάτσου με τον Μάνο.Λογικό το βρίσκω να πίστευε και η ίδια τότε πως δεν θα έκανε κάτι.Ναι το είπε αλλά δεν υπέγραψε και συμβόλαιο.Και μην ξεχνάμε πως η σκηνή αυτή ήταν μια δύο μέρες από τότε που βγήκε το παιδί από το νοσκοκομείο.Είχε τρόμο με το παιδί της,που παραλίγο να το χάσει και εξ'αιτίας του!Επίσης οι άλλοι είχαν φαγωθεί να βρεί κάποιον μήπως και ξεκολλήσει από τον Μάνο.Δεν ήταν και κάτι το υπερβολικά μεμπτό να θελήσει να κάνει βήματα μπροστά.Να προσπαθήσει τουλάχιστον.

Συμφωνώ επίσης πως και ο Μάνος αγαπάει το παιδί,αλλά περισσότερη ευθύνη έχει η Μελίτα γιατί ζει μαζί του,αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορεί να παντρευτεί κάποιον άλλο.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Πεμ Απρ 01, 2010 1:46 pm

Εντάξει, δεν πήγε και στο δωμάτιο του παιδιού μέσα. Τι θα έλεγε στο παιδί αν.... δεν μας έδειξαν κάτι τέτοιο να κατέβει το παιδάκι και να δει την Μελίτα με κάποιον άλλον. Φαντάζομαι ότι επίτηδες φρόντισαν να μην το δείξουν αυτό γιατί κοιμόταν. Και ναι οκ επειδή πρέπει να παίρνουμε όλες τις εκδοχές και να είμαστε αντικειμενικοί συμφωνώ ότι η Μελίτα δεν έπρεπε να φέρει τον Οδυσσέα ούτε τον Στέφανο στο σπίτι.ΛΑΘΟΣ! Αλλά αυτό μην το παίρνει και ο Μάνος σαν καραμέλλα γιατί πάλι κάτι τέτοιο της πέταξε χτες. Όποτε τον βολεύει νοιάζεται για το παιδί του.Ειδικά ο Στέφανος ούτε που έχει πλησιάσει την Νεφέλη, οπότε ό,τι λέει ο Μάνος σχετικά με τον Στέφανο-Νεφέλη απλά δεν στέκει.Όμως και ο Μάνος είχε φέρει την Εύα σπίτι αδιαφορώντας αν ξεσπιτωθεί το δικό του το παιδί. Σαφώς και η Μελίτα κάνει λάθη σαν μάνα αλλά θέλω να πω ότι δεν συγκρίνονται με τα τέρατα του Μάνου ακόμα και σε σχέση με τα παιδιά του. Και γενικότερα ο Μάνος είναι γελοίο να κάνει κυρήγματα στην Μελίτα.Δεν είπα να μην της τονίσει τα λάθη της αφού και αυτός είναι πατέρας αλλά είναι γελοίο να την κρίνει και να την κατηγορεί λες και αυτός είναι ο θεός και ο τέλειος πατέρας και ο αναμάρτητος.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Απρ 01, 2010 1:49 pm

Izabella29 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Δεν είδα ποτέ το Μάνο να κάνει βαρύγδουπες δηλώσεις όμως ότι θα μονάσει, ενώ η Μελίτα προκειμένου να μην πλησιάσει το παιδί η Εύα δήλωνε ότι μέχρι να μεγαλώσει το παιδί άλλος άντρας δεν θα μπει μέσα στο σπίτι και εκτοτε παρελάσανε δύο.

Ναι είναι αλήθεια πως η Μελίτα είχε πει πως δεν θα είναι ποτέ ξανά με κανένα,αλλά αυτό έγινε στις αρχές του στραπάτσου με τον Μάνο.Λογικό το βρίσκω να πίστευε και η ίδια τότε πως δεν θα έκανε κάτι.Ναι το είπε αλλά δεν υπέγραψε και συμβόλαιο.Και μην ξεχνάμε πως η σκηνή αυτή ήταν μια δύο μέρες από τότε που βγήκε το παιδί από το νοσκοκομείο.Είχε τρόμο με το παιδί της,που παραλίγο να το χάσει και εξ'αιτίας του!Επίσης οι άλλοι είχαν φαγωθεί να βρεί κάποιον μήπως και ξεκολλήσει από τον Μάνο.Δεν ήταν και κάτι το υπερβολικά μεμπτό να θελήσει να κάνει βήματα μπροστά.Να προσπαθήσει τουλάχιστον.

Συμφωνώ επίσης πως και ο Μάνος αγαπάει το παιδί,αλλά περισσότερη ευθύνη έχει η Μελίτα γιατί ζει μαζί του,αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορεί να παντρευτεί κάποιον άλλο.

Συμφωνώ οτι έχει κάθε δικαίωμα να ξαναφιάξει τη ζωή της. Όταν όμως έχει την φροντίδα ενός παιδιού οφείλει να το φέρει σε επαφή μόνο όταν σιγουρευτεί οτι ο νέος της σύντροφος δεν είναι κατι περαστικό απ τη ζωή της και αυτό όπως κι αν το κάνουμε δεν το φρόντισε

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Izabella29 Την / Το Πεμ Απρ 01, 2010 1:49 pm

Clarabelle έγραψε:
Θα συμφωνήσω οτι πάντοτε υπάρχει περίπτωση να ξυπνήσει ένα μικράκι και να πέσει πάνω στους γονείς του αλλά εδώ μιλάμε για τον έναν μετά τον άλλον σε ελάχιστο χρονικό διάστημα. Επίσης δεν ξέρω τώρα αλλά με τον Οδυσσέα διευκρίνιζε η Μελίτα οτι δεν μπορούσε να παει στο δικό του σπίτι γιατί είχε το παιδί και δεν μπορούσε να το αφήσει.

Δεν θυμάμαι την συγκεκριμένη λεπτομέρεια,απλά γενικώς θεωρώ πως μια μανούλα ξέρει όταν πράττει κάτι τέτοιο Wink
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Πεμ Απρ 01, 2010 1:52 pm

Ο ΜΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.
ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΠΟΤΕ ΤΟΥ ΕΙΠΕ
ΕΣΥ ΔΕΝ ΑΔΙΚΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΟΥ ΑΔΙΚΕΙΣ.ΑΣ ΜΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΛΟΓΙΖΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΕΥΘΥΝΕΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ ΟΙ ΠΑΝΤΕΣ.
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ!!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από Izabella29 Την / Το Πεμ Απρ 01, 2010 1:53 pm

Clarabelle έγραψε:Συμφωνώ οτι έχει κάθε δικαίωμα να ξαναφιάξει τη ζωή της. Όταν όμως έχει την φροντίδα ενός παιδιού οφείλει να το φέρει σε επαφή μόνο όταν σιγουρευτεί οτι ο νέος της σύντροφος δεν είναι κατι περαστικό απ τη ζωή της και αυτό όπως κι αν το κάνουμε δεν το φρόντισε

Δεν είμαι μανούλα αλλά συμφωνώ πως θα πρέπει μια μαμά να παρουσιάσει το νέο της σύντροφο στο παιδί μόνο όταν δει πως θα γίνει κάτι σοβαρό.Απλώς θεωρώ πως με τον Οδυσσέα δεν ισχύει κάτι τέτοιο.Η μικρή τον είχει γνωρίσει νωρίτερα ως δάσκαλο της μαμάς της και ποτέ δεν της ανακοίνωσε πως είναι σύντροφός της.Δεν ξέρω δηλαδή και αν θα μπορούσε το παιδί να κατανοήσει κάτι τέτοιο στην ηλικία που είναι Rolling Eyes
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Izabella29 Την / Το Πεμ Απρ 01, 2010 1:57 pm

aggeliki έγραψε:Ο ΜΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.
ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΠΟΤΕ ΤΟΥ ΕΙΠΕ
ΕΣΥ ΔΕΝ ΑΔΙΚΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΟΥ ΑΔΙΚΕΙΣ.ΑΣ ΜΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΛΟΓΙΖΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΕΥΘΥΝΕΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ ΟΙ ΠΑΝΤΕΣ.
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ!!

Ποτέ δεν αρνήθηκα πως αγαπάει την Νεφέλη ο Μάνος,απλά θεωρώ πως δεν αρκεί αυτό.Η αγάπη πρέπει να φαίνεται και σε άλλες εκφάνσεις της ζωής μας.Το να βιοπραγεί με κίνδυνο το παιδί να παρίσταται δεν είναι και η μεγαλύερη ένδειξη αγάπης.Γενικώς δεν έχω παράπονα από τον Μάνο σχετικά με την Νεφέλη,διότι για το τι ποιόν έχει και πολύ καλά φέρεται!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης