Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

+36
xristina79
oriana
Lyn
LYDIA
nikidanis
LIBRA
mm
Izabella29
DESPOINA
Katrin
aggeliki
mimi
soso
loukitsa
panda
KatsaroYpotheto
milia
nicole
jim7
Ελένα
verile_mistika
Evelyn
FieryRed
filitsa
mina
evanna
Cancoon
glgs
Pennaki.......!!
Ntinaki1
$ofi@ loukakos + nora
natasa-pap
ksanthi
Black rose
anastasia20
Clarabelle
40 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap16%Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 16% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap57%Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 57% 
[ 28 ]
Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap18%Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 18% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap2%Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap2%Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap4%Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 49
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από xristina79 Τρι Απρ 06, 2010 11:58 am

Εγώ είδα το τελευταίο μισάωρο οπότε δεν έχω να σχολιάσω πολλά.

Από ότι καταλαβαίνω η Μελίτα ότι και να κάνει λάθος θα θεωρείται.... Για μένα πάντως το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να μιλήσει στην Εύα πρώτα και μετά στην αστυνομία να τελειώνουμε. Αφού βλέπει ότι ο Στέφανος δεν..... θέλει να βγει λάδι ο κύριος!

Το σύνδρομο του κακοποιημένου αναφέρθηκε από την Εύα. Αυτό που θεωρώ επικίνδυνο είναι να βγάζουμε έναν άνθρωπο που βιοπραγεί εναντίον γυναικών καθαρό και εντάξει επειδή αποφάσισε ότι αγαπάει την πρωταγωνίστρια και θέλει να θυσιαστεί για αυτή.... Αν πάει το πράγμα προς τα εκεί (όπως μέχρι τώρα) τότε λυπάμαι αλλά είναι μεγάλο φάουλ γιατί το μήνυμα που περνάει είναι απαράδεκτο.

Μας είπε κιόλας ο Μάνος ότι αν ήξερε η Νόρα τι έχει κάνει η Μελίτα θα την χτύπαγε κι αυτή! Η Νόρα φυσικά δεν είπε ότι γνώριζε και γνωρίζει! (Το ότι θα τους κατηγορήσουν Δάφνη-Νικόλας-Μάνος έπρεπε να το σκεφτούν από την αρχή...) Μετά από αυτό αδυνατώ να πιστέψω ότι αυτός ο άνθρωπος αξίζει στην Εύα ή σε οποιαδήποτε γυναίκα...
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Απρ 06, 2010 12:00 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Ας σχολιάσω κι εγω...

Με τη σειρά και αναλυτικα μια και είμαι κρεβατωμένη έχω ώρα μπροστά μου!

Καταρχάς, περαστικά !!!!


KatsaroYpotheto έγραψε:

Η Μελίτα ελεγε να μιλήσουν και ο Στέφανος το ανάποδο..τρελή σύμπνοια ο απόλυτος! Και τόνισε κιόλας ο μεσιέ ότι θα εκτεθούν και οι δυό τους! Αυτό να το σκεφτόσασταν πριν τα βραδυνά τσάγια αγαπητε!
~
Η Μελίτα λύσσαξε να μιλήσουνε! Η κακία και η ζήλια που έβγαλε όταν του είπε και βέβαια υπήρχε κάτι ερωτικό μεταξύ μας πολύ την ευχαριστήθηκα (ετσι να φανερωνόμαστε σιγά σιγά), έχουμε μια ιστορία σου λέει και πρέπει να αποκαλυφθεί και καθόλου δεν του άρεσε του μεσιέ! Αλλα κι εκείνη όταν της είπε να περιμένουν μήπως δεν χρειαστεί να μιλήσουν μια σύγχυση την πήρε χαχαχα Είναι που για τον Μάνο τα κάνει όλα, όχι που βρήκε ευκαιρία να μιλήσει χωρίς να φανεί ότι το κάνει εξεπίτηδες! Ασε μανταμίτσα αν ήθελες να μην φτάσουν τα πράγματα μέχρι εκεί δεν θα είχαν φτάσει.. είναι αυτή η κακιά στιγμή χαχαχαχαχαχα ατιμο πράγμα!!!
Τουλάχιστον η κατσαρή ήθελε να μιλήσουνε... Απο ότι φαίνεται έχει περισσότερα κότσια απο τον μεσιέ των Παρισιων....
Αυτος πάλι, φοβάται μη χαλάσει το ίματζ του!! Τι να πω? Απορώ? Τα θέλει και τα παθαίνει η Μελίτα...Οταν ερωτευεται εναν άχρηστο, που δεν έχει το θάρος της γνώμης του, ας πρόσεχε.....


KatsaroYpotheto έγραψε:
Ταβανοθεραπεία
Σήμερα γενικά εχω ένα θέμα με τα στυλιστικά. Κάποιος να βγάλει αυτη την άθλια κόκκινη μπλούζα απο το Λουκάκο! Εχασε τη μνήμη και το γούστο του μαζί ο αγόραρος? Ελα σας παρακαλώ!!!

Κατά τα άλλα τους χαίρομαι απίστευτα μαζί!!! Σας παρακαλώ μόνο βγάλτε τα στόρια απο τις σκηνές! Δεν μπορώ να τις ευχαριστηθώ! Σας παρακαλώ!!!!!

Η τρελή ατάκα του επεισοδίου:
Νόρα: Έλα Μάνο που είσαι? Στον εισαγγελέα?
Λουκάς: Πες μου ότι είναι καφενείο αυτό!!! χαχαχαχαχαχαχα

Όσο για την εμφάνιση του χάπατου αν είναι δυνατόν, τώρα αρχισε να νιώθει ηλίθιος? χαχαχαχαχαχαχα Είπε τελειώσαμε, το ακούσατε ε? Μην τον δω να ξαναεμφανιστεί θα είναι έλεος ο τύπος!!!

Αχ~ Λατρευω ταβανοθεραπεία!!!! Επίσης, το γεγονός οτι έλειπε η ζώνη τι μας λέει???? huhu

KatsaroYpotheto έγραψε:
Στη βιοτεχνία
Κατά εναν περίεργο τρόπο συγχύστηκα να τους ακούω να θάβουν το φέρσιμο του Μάνου, όχι γιατί δεν του άξιζε αλλα γιατί όλο αυτό ήταν απόρρεια της ευγλωτίας του Ρούσσου και της Μελίτας που δεν θυμόντουσαν βρε για ποιο λόγο ο Μάνος ξέσπασε! Δεν τον υπερασπίζομαι αλλα επαναλαμβάνω, δεν σήκωσε χέρι επειδή ήταν ανάδρομος ο Ερμής αλλα γιατί η Μελίτα αφου έφερε τον εχθρό του να βγάζουνε τα μάτια τους στο διπλανό δωμάτιο από το παιδί του, ζήταγε και τα ρέστα κιόλας! Όταν ελεγε ο Ηλίας ότι του έπεσαν τα μούτρα ήθελα να τον ταρακουνήσω α λα Λουκάς Synelthe και να του πω κανονικά και του άλλου τα μούτρα πεσμένα έπρεπε να είναι!!!
Διαφωνώ... Δεν με ενδιαφέρει για ποιον λόγο έδειρε την Μελίτα. Διαφωνώ με την βία όπως και να χει.
+++
KatsaroYpotheto έγραψε:
Θέατρο του παραλόγου
Άκουγα τον Στέφανο να λέει "Ειλικρινα δεν ξερω τι να κάνω, μπορώ να πληγώσω έτσι την Εύα?" και ήθελα να τραβάω τις κοτσίδες μου! Αν δεν ήθελες να την πληγώσεις αγαπητε μην την παντρευόσουν και αφού την παντρεύτηκες ας άφηνες τα παραθύρια/κεριά/μεταμεσονύκτια πλατωνικά τσάγια κατα μέρους! Ετσι όπως τα έκανες τώρα μην πας να μας βγείς και ο θιγμένος κιόλας!!!

Και η Μελίτα να λέει δεν έγινε τίποτα, ενώ πριν του έλεγε ότι υπάρχει κάτι ερωτικό μεταξύ τους μην κοροιδευόμαστε χαχα σωστα βρε, να κοροιδεύετε μόνο τους άλλους!
Πειράζει που εγώ πεθανα στο γέλιο???? Αυτές οι απορίες είναι ..... ανέκδοτα!

KatsaroYpotheto έγραψε:
Καταχάρηκα Νόρα και Λουκά!!!

- Τι δουλειά ειχες Στέφανε να ρίχνεις βραδιάτικα πασιεντζες στο σπίτι της Μελίτας? (Για απάντα καμάρι μου να σε χαρω! Απάντα!)

Δώσε Νόρα!!!! "Ο καθένας όπως την εννοεί την απάτη", έτσι είναι, αμα η Εύα πλατωνικά αντάλλασε όρκους αγάπης και ξημερωνότανε με τον Μάνο να του λέει πόσο ασφυκτιά μαζί σου και πόσο τον αγαπάει να δούμε πόσο ευρωπαϊκα θα το αντιμετώπιζες το ζήτημα μεσιέ! Αλλα βλέπεις η Εύα και το χέρι που πήγε να της αγγίξει ο Μάνος του ξεκαθάρισε ότι τον στηρίζει αλλα είναι αλλού!

Αν ήταν τόσο αθώα όσο τα παρουσιάζουν όλα μόνο κρυφή δεν θα ήταν η συνάντηση!!! Αντε τώρα πουλάκι μου να εξηγήσεις στη γυναίκα σου ότι ενώ ξεροστάλιαζε και σε περίμενε εσύ έλυνες το Κυπριακό ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΘΩΑ με την κατσαρή! Αντε να σε δω!!!

Το θράσσος της Μελίτας να λέει "Δεν περιμέναμε τα πράγματα να φτάσουν ως εδώ" με εστειλε λέμε! Δεν περιμέναμε βρε παιδιά να μας δει ο Μάνος και να χρειαστεί να το πούμε, νομίζαμε θα μείνει μυστικό, μην μας σταυρώνετε! Το σφάλμα δεν είναι που συναντηθηκαμε αλλα που κάποιος βλαμμένος έκανε το φόνο σε πολύ ακατάλληλη ώρα! Σα δε ντρέπεται λέω εγω ο δολοφόνος... Για να μη σχολιάσω τη θρασύτητα με την οποία ζήτησε να βγάλουν η Νόρα με το Λουκά το φίδι από την τρύπα! Ε οχι χρυσουλάκι μου, ετσι όπως τα κάνατε να τα λουστείτε, που θέλετε και να σας δικαιολογήσουν κιόλας!!!

Επίσης παρακαλώ κάποιος εκ των δύο αθώων περιστερών να απαντήσει τις εύλογες απορίες της Νόρας, καθώς όπως είπε (εύστοχα όπως πάντα) και η soso είτε μιλαμε για δυο δειλά ανθρωπάκια είτε για δυο ανθρώπους με ενοχη συνείδηση!

Και γω ευχαριστήθηκα την Νόρα και το χώσιμο. Ο Στέφανος με την Μελίτα, προσπερνούν το γεγονός οτι η Νόρα με τον Λουκά , τους κάνανε πλάτες όταν έμαθαν για την σχέση τους. Και σαν να μην έφτασε αυτό, τους αντιμιλάει και απο πάνω ο Παριζιάνος? Γιατι? Για να μην τον κακοχαρακτηρίσει η Ευα? Ωρε, γιατι χαλβα μιλάμε, και έχει περάσει και η Σαρακοστή?

+++
KatsaroYpotheto έγραψε:
Τιτανομέγιστο ζεύγος!
Η Αμαλία με τα αυγά ήταν εντελώς αστεία χαχα δεν της πάει το νοικοκυρίστικο δεν...!

Κατά τα άλλα μέσα στην παράνοια όπως πάντα! Ο Ρούσσος να λέει ότι έφταιγε και η κόρη τους για όσα έχουν γίνει και η Αμαλία να λέει εγω φταίω που την έκανα καλό άνθρωπο! Τι την έκανες λέει??? Αχαχαχαχαχαχαχαχα Ναι απο την καλή της την καρδιά βρέθηκε μαυρα μεσάνυχτα με παντρεμένο άνθρωπο και χαλάει δεύτερη φορά το γάμο της ίδια γυναίκας και απο την καλή της την καρδια τη νοιάζει μόνο η πάρτη της! Για να μη σχολιάσω ότι το πληρώνει με τη συνείδησή της, γιατί το βασικό της πρόβλημα που την ταλαιπωρεί είναι που ο απόλυτος παντρεύτηκε και όχι που ενώ παντρεύτηκε συνεχίζουν να συναντώνται! χαχαχαχαχαχαχαχα Μπα σε καλό σου Αμαλίτσα μέρες που είναι!
Impatient Επ, για να προσέχουμε τι λέμε για την Αμαλια!!! ΧΑΧΑ~ Νοικοκυρά ΑΑ είναι περικαλώ. Και παστίτσιο νοστιμο κάνει, και μαγειρίτσα, και πατάτες τραγανές που αρέσουν στο Λουκά, και αυγά θα γυαλίσει άμα λάχει. Αλλωστε, με τις μπογιές πάντα τα πήγαινε καλά gelio



KatsaroYpotheto έγραψε:
Νόρα - Λουκάς - Πείραμα
Γιατί αμφισβητείς την αγάπη σας Νοράκι μου? Γιατί?!

Όταν ο Λουκάς έλεγε για το πείραμα σκεφτόμουν ότι εκείνος πάντως έχει μπει μπροστά πο σφαίρα για εκείνην! Τότε με τον Στέλιο..

Και βέβαια εκτός απο τα στόρια εξίσου ταχυκαρδία μου προκάλεσαν τα φιλιά στο αυτοκίνητο! Κοιτούσα πίσω απο τη Νόρα μην τους παρακολουθεί κανείς! Είμαι σοβαρά γιατρέ μου???

Τέλος γουστάρω να βλέπω Λουκά να απειλεί! Αυτό το θα σου σπάσω τα γόνατα παίζει να είναι η πιο συνηθισμένη απειλή μεταξύ ζευγαριών χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Xα,χα εκεί που είπε οτι θα της σπάσει τα γόνατα ΕΛΙΩΣΑ...Πειράζει????

KatsaroYpotheto έγραψε:
Ανάσταση

Καταπληκτική η Ακρόπολη με τα πυροτεχνήματα - πολύ όμορφο πλάνο!

Χαλια οι λαμπάδες όλων αλλα πολύ όμορφες οι οικογενειακές σκηνές!

Στο Λυτραίικο μου άρεσαν τα λόγια του Νικόλα και η αγκαλίτσα με τη Δάφνη!

Στο Ρουσσαίικο το βατραχάκι ήταν όλα τα λεφτά, το ίδιο και το σακάκι της Μελίτας (κάτι τέτοια ντυσίματα με έφτασαν με 38 πυρετο στο κρεβάτι σήμερα) - το ότι η Αμαλία έφτιαξε μαγειρίτσα ασχολίαστο χιχι

Στο Καρταλαίικο είχε κολλήσει η βελόνα της Αντιγόνης και έλεγε τα ίδια και τα ίδια! (Το τρίπτυχο Αντιγόνη - Αγιο Φως - Καντήλι ασχολίαστο επίσης) Ο Χρήστος ΑΞΙΟΛΑΤΡΕΥΤΟΣ και όπως πάντα ΚΟΥΚΛΟΣ!!! Όσο για το Στέφανο.. ρε @#$%^ (συμπληρώστε ελεύθερα) η σταύρωση ήταν τη Μ.Πέμπτη λάθος μάσκα φόρεσες!! Πήγε περίπατο η αγάπη που διατυμπάνιζε χαχα Εμ τι αφήνεις κι εσύ τα παράθυρα ανοιχτά? Το σκασε!!! gelio

Και τέλος κάποις απορίες και σχόλια μου για την Ανάσταση

1)Αυτο το δόλιο το Νεφελάκι θα φάει μαγειρίτσα?
2)Ολοι πια τρώνε μαγερίτσα? Εγώ είμαι απο άλλο πλανήτη, που τους μισούς που ξέρω, ούτε να την βλέπουν δεν θέλουν?
3)Να δω Λουκά να καθαρίζει το αντεράκι, και τι στον κόσμο
lol!
4) Το φουστάνι της Μελίτας, απο την Ανάσταση, της πήγαινε πολύ
5)Γιατι την ντύνουν και την χτενίζουν έτσι την Μαρίλια? Γιατί?
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Τρι Απρ 06, 2010 12:03 pm

xristina79 έγραψε:Εγώ είδα το τελευταίο μισάωρο οπότε δεν έχω να σχολιάσω πολλά.

Από ότι καταλαβαίνω η Μελίτα ότι και να κάνει λάθος θα θεωρείται.... Για μένα πάντως το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να μιλήσει στην Εύα πρώτα και μετά στην αστυνομία να τελειώνουμε. Αφού βλέπει ότι ο Στέφανος δεν..... θέλει να βγει λάδι ο κύριος!

Το σύνδρομο του κακοποιημένου αναφέρθηκε από την Εύα. Αυτό που θεωρώ επικίνδυνο είναι να βγάζουμε έναν άνθρωπο που βιοπραγεί εναντίον γυναικών καθαρό και εντάξει επειδή αποφάσισε ότι αγαπάει την πρωταγωνίστρια και θέλει να θυσιαστεί για αυτή.... Αν πάει το πράγμα προς τα εκεί (όπως μέχρι τώρα) τότε λυπάμαι αλλά είναι μεγάλο φάουλ γιατί το μήνυμα που περνάει είναι απαράδεκτο.

Μας είπε κιόλας ο Μάνος ότι αν ήξερε η Νόρα τι έχει κάνει η Μελίτα θα την χτύπαγε κι αυτή! Η Νόρα φυσικά δεν είπε ότι γνώριζε και γνωρίζει! (Το ότι θα τους κατηγορήσουν Δάφνη-Νικόλας-Μάνος έπρεπε να το σκεφτούν από την αρχή...) Μετά από αυτό αδυνατώ να πιστέψω ότι αυτός ο άνθρωπος αξίζει στην Εύα ή σε οποιαδήποτε γυναίκα...

συμφωνώ σε όλα xristina79....
μέχρι πριν λίγο καιρό ο μάνος ήταν λαμόγιο,καθίκι κ.α...ξαφνικά αποφάσισε ότι αγαπάει την εύα και έτσι άλλαξε...
αλλά δυστυχώς δεν αλλάζουν οι άνθρωποι από τη μία μέρα στην άλλη...ούτε επειδή άρχισε να σκέφτεται την εύα και να ενδιαφέρεται για εκείνη εξιλεώνεται για όλα τα υπόλοιπα...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Απρ 06, 2010 12:05 pm

xristina79 έγραψε:Εγώ είδα το τελευταίο μισάωρο οπότε δεν έχω να σχολιάσω πολλά..
Αν θέλεις ο χρήστης kalymnos0202 στο youtube ανεβάζει κάθε μέρα όλο το επεισόδιο.

xristina79 έγραψε:Από ότι καταλαβαίνω η Μελίτα ότι και να κάνει λάθος θα θεωρείται.... .
Για μένα ναι ότι και να κάνει θα είναι λάθος, αν ήθελε να είναι σωστή θα είχε φροντίσει να μην έχει βρεθεί σε αυτή τη θέση, να το σκεφτόταν πριν βάλει μαυρη νυχτά παντρεμένο άντρα σπίτι της, τώρα που πρέπει είτε να διαλύσει τη ζωή της Εύας είτε του Μάνου νομίζω είναι άκυρο να κλαίγεται για την θέση στην οποία βρέθηκε και που και στις δύο περιπτώσεις ο δρόμος προς τη δική της (λέμε τώρα) ευτυχία είναι αυτός που ανοίγει!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τρι Απρ 06, 2010 12:10 pm

anastasia20 έγραψε:
xristina79 έγραψε:Εγώ είδα το τελευταίο μισάωρο οπότε δεν έχω να σχολιάσω πολλά.

Από ότι καταλαβαίνω η Μελίτα ότι και να κάνει λάθος θα θεωρείται.... Για μένα πάντως το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να μιλήσει στην Εύα πρώτα και μετά στην αστυνομία να τελειώνουμε. Αφού βλέπει ότι ο Στέφανος δεν..... θέλει να βγει λάδι ο κύριος!

Το σύνδρομο του κακοποιημένου αναφέρθηκε από την Εύα. Αυτό που θεωρώ επικίνδυνο είναι να βγάζουμε έναν άνθρωπο που βιοπραγεί εναντίον γυναικών καθαρό και εντάξει επειδή αποφάσισε ότι αγαπάει την πρωταγωνίστρια και θέλει να θυσιαστεί για αυτή.... Αν πάει το πράγμα προς τα εκεί (όπως μέχρι τώρα) τότε λυπάμαι αλλά είναι μεγάλο φάουλ γιατί το μήνυμα που περνάει είναι απαράδεκτο.

Μας είπε κιόλας ο Μάνος ότι αν ήξερε η Νόρα τι έχει κάνει η Μελίτα θα την χτύπαγε κι αυτή! Η Νόρα φυσικά δεν είπε ότι γνώριζε και γνωρίζει! (Το ότι θα τους κατηγορήσουν Δάφνη-Νικόλας-Μάνος έπρεπε να το σκεφτούν από την αρχή...) Μετά από αυτό αδυνατώ να πιστέψω ότι αυτός ο άνθρωπος αξίζει στην Εύα ή σε οποιαδήποτε γυναίκα...

συμφωνώ σε όλα xristina79....
μέχρι πριν λίγο καιρό ο μάνος ήταν λαμόγιο,καθίκι κ.α...ξαφνικά αποφάσισε ότι αγαπάει την εύα και έτσι άλλαξε...
αλλά δυστυχώς δεν αλλάζουν οι άνθρωποι από τη μία μέρα στην άλλη...ούτε επειδή άρχισε να σκέφτεται την εύα και να ενδιαφέρεται για εκείνη εξιλεώνεται για όλα τα υπόλοιπα...


Να πρωτοτυπήσω και γω και να συμφωνήσω! Razz
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Απρ 06, 2010 12:15 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
xristina79 έγραψε:Εγώ είδα το τελευταίο μισάωρο οπότε δεν έχω να σχολιάσω πολλά..
Αν θέλεις ο χρήστης kalymnos0202 στο youtube ανεβάζει κάθε μέρα όλο το επεισόδιο.

xristina79 έγραψε:Από ότι καταλαβαίνω η Μελίτα ότι και να κάνει λάθος θα θεωρείται.... .
Για μένα ναι ότι και να κάνει θα είναι λάθος, αν ήθελε να είναι σωστή θα είχε φροντίσει να μην έχει βρεθεί σε αυτή τη θέση, να το σκεφτόταν πριν βάλει μαυρη νυχτά παντρεμένο άντρα σπίτι της, τώρα που πρέπει είτε να διαλύσει τη ζωή της Εύας είτε του Μάνου νομίζω είναι άκυρο να κλαίγεται για την θέση στην οποία βρέθηκε και που και στις δύο περιπτώσεις ο δρόμος προς τη δική της (λέμε τώρα) ευτυχία είναι αυτός που ανοίγει!

Aκριβώς.
Απο την στιγμή που μπαίνεις σε μια τέτοια κατάσταση, είναι λάθος όπως και να χει.
Μου θυμίζει τις γιαγιάδες, που λένε οτι νηστεύουν, αλλα τσιμπάνε το τυράκι τους όταν δεν βλέπει κανείς, και νομίζουν οτι ποτέ δεν έγινε!! lol!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Απρ 06, 2010 12:21 pm

Οχι δεν αλλάζουν οι άνθρωποι, ο Μάνος δεν άλλαξε (νομίζω το χαστούκι προς τη Μελίτα το απέδειξε αυτό) αλλα βελτιώθηκε κομματάκι αν σκεφτούμε ότι με τη μία δεν έβαλε το κεφάλι κάτω να κάνει τα γνωστά του κουλά!

Και ενώ η αγάπη του δεν τον εξιλεώνει για τα υπόλοιπα αυτό δεν σημαίνει ότι όπως δώθηκε η κατάσταση είναι το ίδιο με το αν είχε ξυπνήσει ένα πρωι έμπαινε μέσα στο σπίτι και άρχιζε τη Μελίτα στις γρήγορες, εκεί είναι η ένστασή μου, παρόλο που δεν αλλάζει τίποτα είναι τουλάχιστον υποκρισία να λέμε ότι ο Μάνος σήκωσε χέρι επειδή ξύπνησε ανάποδα! Ο Ρούσσος είναι πατέρας και πάλι παραδέχτηκε οτι έφταιγε και η κόρη του έστω κι αν αυτό δεν δικαιολογεί το Μάνο ούτε στο ελάχιστο!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Τρι Απρ 06, 2010 12:58 pm

δηλαδή επειδή το ξύλο το έριξε μετά αφού πέρασε λίγο ο καιρός και όχι αμέσως αυτό τον αλλάζει έστω και λίγο;;;;
δεν ξέρω αν τον αλλάζει απέναντι στην εύα και δεν ξέρω αν για μερικούς είναι αυτό το ζητούμενο...
αλλά για μένα όταν ήθελα να δω αλλαγή του μάνου εννούσα αλλαγή ή τουλάχιστον βελτίωση του χαρακτήρα του...όχι να αγαπήσει την εύα και κατά τ'αλλα να τουμπανιάζει τον υπόλοιπο κόσμο...
δηλαδή αν χτυπούσε την εύα αλλά η συμπεριφορά του προς τη μελίτα και τους άλλους ήταν καλή αυτό θα σήμαινε ότι άλλαξε;;;;
εγώ δεν θεωρώ καν ότι ο μάνος βελτιώθηκε...ίσα ίσα που χειροτέρεψε...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από kelly Τρι Απρ 06, 2010 1:08 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Οχι δεν αλλάζουν οι άνθρωποι, ο Μάνος δεν άλλαξε (νομίζω το χαστούκι προς τη Μελίτα το απέδειξε αυτό) αλλα βελτιώθηκε κομματάκι αν σκεφτούμε ότι με τη μία δεν έβαλε το κεφάλι κάτω να κάνει τα γνωστά του κουλά!

Και ενώ η αγάπη του δεν τον εξιλεώνει για τα υπόλοιπα αυτό δεν σημαίνει ότι όπως δώθηκε η κατάσταση είναι το ίδιο με το αν είχε ξυπνήσει ένα πρωι έμπαινε μέσα στο σπίτι και άρχιζε τη Μελίτα στις γρήγορες, εκεί είναι η ένστασή μου, παρόλο που δεν αλλάζει τίποτα είναι τουλάχιστον υποκρισία να λέμε ότι ο Μάνος σήκωσε χέρι επειδή ξύπνησε ανάποδα! Ο Ρούσσος είναι πατέρας και πάλι παραδέχτηκε οτι έφταιγε και η κόρη του έστω κι αν αυτό δεν δικαιολογεί το Μάνο ούτε στο ελάχιστο!



Συμφωνώ απόλυτα..Με ενοχλεί πολύ που ακόμα και στη σειρά προσπαθούν να παρουσιάσουν τον Μάνο,που όντως ήταν απαράδεκτος και απ όσο είδα όλοι λίγο πολύ στο forum καταδίκασαν τη συμπεριφορά του,ως τον παλιό βίαιο Μάνο που σήκωνε το χέρι του γιατί απλά του αντιμίλησε η Εύα ή η Μελίτα.Τα πράγματα δεν έγιναν έτσι.Και φυσικά αυτό δεν του δίνει ελαφρυντικά αλλά να μην τα λέμε και όλα όπως μας συμφέρει.
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από Cancoon Τρι Απρ 06, 2010 1:12 pm

anastasia20 έγραψε:δηλαδή επειδή το ξύλο το έριξε μετά αφού πέρασε λίγο ο καιρός και όχι αμέσως αυτό τον αλλάζει έστω και λίγο;;;;
δεν ξέρω αν τον αλλάζει απέναντι στην εύα και δεν ξέρω αν για μερικούς είναι αυτό το ζητούμενο...
αλλά για μένα όταν ήθελα να δω αλλαγή του μάνου εννούσα αλλαγή ή τουλάχιστον βελτίωση του χαρακτήρα του...όχι να αγαπήσει την εύα και κατά τ'αλλα να τουμπανιάζει τον υπόλοιπο κόσμο...
δηλαδή αν χτυπούσε την εύα αλλά η συμπεριφορά του προς τη μελίτα και τους άλλους ήταν καλή αυτό θα σήμαινε ότι άλλαξε;;;;
εγώ δεν θεωρώ καν ότι ο μάνος βελτιώθηκε...ίσα ίσα που χειροτέρεψε...

Αυτό ακριβώς.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από panda Τρι Απρ 06, 2010 1:22 pm

jim7 έγραψε:Τελικά είναι άξιο απορίας. Πως είναι δυνατόν με αυτά που γράφουν πολλά μέλη του forum, για ποιό λόγο έβλεπαν και βλέπουν την σειρά (βέβαια οι πιο πολλοί μαλλον δεν πρέπει να την έβλεπαν).

Δεν το κατάλαβα αυτό jim7 δηλαδή βλέπεις μια σειρά μόνο για τους πρωταγωνιστές και δικαιολογείς το οτιδήποτε επειδή είναι οι πρωταγωνιστές και τί να κάνουμε 🇳🇴 :cyclops: wall απλά ΕΛΕΟΣ? Συγνώμη κιόλας αλλά δεν την βλέπω την σειρά για την επανεσύνδεση του αρρωστοζεύγαρου vomit . Συγνώμη για το τιτανοτεράστιο λάθος που κάνω άλλη φορά θα ρωτάω πρώτα και μετά θα γράφω slap .

panda
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από Ελένα Τρι Απρ 06, 2010 1:59 pm

Mik έγραψε:
5)Γιατι την ντύνουν και την χτενίζουν έτσι την Μαρίλια? Γιατί?

πλάκα πλάκα θυμάστε τη Μαρίλια του 1ου επεισοδίου??/ καμία σχεση!!!!!!!!!
Ελένα
Ελένα
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τρι Απρ 06, 2010 2:05 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Ας σχολιάσω κι εγω...

Με τη σειρά και αναλυτικα μια και είμαι κρεβατωμένη έχω ώρα μπροστά μου!

Το ζευγαράκι της Αγίας Παρασκευής
Καταρχήν κάποιος να απομακρύνει την μακιγιέζ απο τη στυλίστρια πάραυτα! Η μελανιά της Μελίτας ενώ το βραδάκι ήταν μια χαρά μόλις ξημέρωσε ο Θεός τη μέρα γυάλιζε χαχα.. Κατά τα άλλα η ενδυματολόγος για να ισοβαθμίσει την αθλιότητα της μπουνιάς εβαλε στην κοπέλα μια όμορφη μπλουζα αλλα την κατακρεούργισε με τα παπούτσια των 7 νάνων! Ελεος κοτζαμ κοπελα, έλεος αυτό μόνο!

Ο μπούλης θα τον σκοτώσει τον Μανο λέει χαχαχαχαχαχαχα πρόσεχε μη σου φύγει κάνας πόντος αγαπητέ!

Η Μελίτα ελεγε να μιλήσουν και ο Στέφανος το ανάποδο..τρελή σύμπνοια ο απόλυτος! Και τόνισε κιόλας ο μεσιέ ότι θα εκτεθούν και οι δυό τους! Αυτό να το σκεφτόσασταν πριν τα βραδυνά τσάγια αγαπητε!

Δείτε το ύφος του Στέφανου όταν λέει η Μελίτα ότι θέλει να εχει τη συνείδησή της καθαρή!
Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Vlcsnap-38193

Χαχαχαχαχαχαχα η απόλυτη έκπληξη! Καθαρή συνείδηση εκτός νυχτερινών συναντήσεων εννοεί βρε Στέφανε!

Η Μελίτα λύσσαγε να πούνε την αλήθεια και όταν ο Στεφανος της είπε "Καταλαβαίνεις τι σημάινει να πούμε την αλήθεια? Τι θα πω στην Εύα?" ετσουξεεεεεεεεε! χεχεχε

Αμ τα θες και τα παθαίνεις κατσαρή γιατί ο Στέφανος απο πάντα το ίδιο παραμύθι πιπιλαγε, εσύ το ανεχόσουν και το ανέχεσαι! Και συγχύστηκε τα μάλα και τα πλείστα που πήγε να της μειώσει σε σημασία το τσαγάκι επί του καναπέως, σου λέει εγω επιβεβαιώθηκα σαν γυναίκα και ξύπνησα με το χαμόγελο μέχρι τα αυτιά η κλειδοκυμβαλίζουσα, μη μου το χαλάς τώρα, μπροστά μου θα λες εσένα αγαπάω την άλλη δεν τη θέλω, δεν με νοιάζει, ασφυκτιώ μαζί της, μή μου το χαλάς λέμε!!!

Η Μελίτα λύσσαξε να μιλήσουνε! Η κακία και η ζήλια που έβγαλε όταν του είπε και βέβαια υπήρχε κάτι ερωτικό μεταξύ μας πολύ την ευχαριστήθηκα (ετσι να φανερωνόμαστε σιγά σιγά), έχουμε μια ιστορία σου λέει και πρέπει να αποκαλυφθεί και καθόλου δεν του άρεσε του μεσιέ! Αλλα κι εκείνη όταν της είπε να περιμένουν μήπως δεν χρειαστεί να μιλήσουν μια σύγχυση την πήρε χαχαχα Είναι που για τον Μάνο τα κάνει όλα, όχι που βρήκε ευκαιρία να μιλήσει χωρίς να φανεί ότι το κάνει εξεπίτηδες! Ασε μανταμίτσα αν ήθελες να μην φτάσουν τα πράγματα μέχρι εκεί δεν θα είχαν φτάσει.. είναι αυτή η κακιά στιγμή χαχαχαχαχαχα ατιμο πράγμα!!!

+++

Ταβανοθεραπεία
Σήμερα γενικά εχω ένα θέμα με τα στυλιστικά. Κάποιος να βγάλει αυτη την άθλια κόκκινη μπλούζα απο το Λουκάκο! Εχασε τη μνήμη και το γούστο του μαζί ο αγόραρος? Ελα σας παρακαλώ!!!

Κατά τα άλλα τους χαίρομαι απίστευτα μαζί!!! Σας παρακαλώ μόνο βγάλτε τα στόρια απο τις σκηνές! Δεν μπορώ να τις ευχαριστηθώ! Σας παρακαλώ!!!!!

Η τρελή ατάκα του επεισοδίου:
Νόρα: Έλα Μάνο που είσαι? Στον εισαγγελέα?
Λουκάς: Πες μου ότι είναι καφενείο αυτό!!! χαχαχαχαχαχαχα

Όσο για την εμφάνιση του χάπατου αν είναι δυνατόν, τώρα αρχισε να νιώθει ηλίθιος? χαχαχαχαχαχαχα Είπε τελειώσαμε, το ακούσατε ε? Μην τον δω να ξαναεμφανιστεί θα είναι έλεος ο τύπος!!!

+++

Στη βιοτεχνία
Κατά εναν περίεργο τρόπο συγχύστηκα να τους ακούω να θάβουν το φέρσιμο του Μάνου, όχι γιατί δεν του άξιζε αλλα γιατί όλο αυτό ήταν απόρρεια της ευγλωτίας του Ρούσσου και της Μελίτας που δεν θυμόντουσαν βρε για ποιο λόγο ο Μάνος ξέσπασε! Δεν τον υπερασπίζομαι αλλα επαναλαμβάνω, δεν σήκωσε χέρι επειδή ήταν ανάδρομος ο Ερμής αλλα γιατί η Μελίτα αφου έφερε τον εχθρό του να βγάζουνε τα μάτια τους στο διπλανό δωμάτιο από το παιδί του, ζήταγε και τα ρέστα κιόλας! Όταν ελεγε ο Ηλίας ότι του έπεσαν τα μούτρα ήθελα να τον ταρακουνήσω α λα Λουκάς Synelthe και να του πω κανονικά και του άλλου τα μούτρα πεσμένα έπρεπε να είναι!!!

+++

Θέατρο του παραλόγου
Άκουγα τον Στέφανο να λέει "Ειλικρινα δεν ξερω τι να κάνω, μπορώ να πληγώσω έτσι την Εύα?" και ήθελα να τραβάω τις κοτσίδες μου! Αν δεν ήθελες να την πληγώσεις αγαπητε μην την παντρευόσουν και αφού την παντρεύτηκες ας άφηνες τα παραθύρια/κεριά/μεταμεσονύκτια πλατωνικά τσάγια κατα μέρους! Ετσι όπως τα έκανες τώρα μην πας να μας βγείς και ο θιγμένος κιόλας!!!

Και η Μελίτα να λέει δεν έγινε τίποτα, ενώ πριν του έλεγε ότι υπάρχει κάτι ερωτικό μεταξύ τους μην κοροιδευόμαστε χαχα σωστα βρε, να κοροιδεύετε μόνο τους άλλους!

Καταχάρηκα Νόρα και Λουκά!!!

- Τι δουλειά ειχες Στέφανε να ρίχνεις βραδιάτικα πασιεντζες στο σπίτι της Μελίτας? (Για απάντα καμάρι μου να σε χαρω! Απάντα!)

Δώσε Νόρα!!!! "Ο καθένας όπως την εννοεί την απάτη", έτσι είναι, αμα η Εύα πλατωνικά αντάλλασε όρκους αγάπης και ξημερωνότανε με τον Μάνο να του λέει πόσο ασφυκτιά μαζί σου και πόσο τον αγαπάει να δούμε πόσο ευρωπαϊκα θα το αντιμετώπιζες το ζήτημα μεσιέ! Αλλα βλέπεις η Εύα και το χέρι που πήγε να της αγγίξει ο Μάνος του ξεκαθάρισε ότι τον στηρίζει αλλα είναι αλλού!

Αν ήταν τόσο αθώα όσο τα παρουσιάζουν όλα μόνο κρυφή δεν θα ήταν η συνάντηση!!! Αντε τώρα πουλάκι μου να εξηγήσεις στη γυναίκα σου ότι ενώ ξεροστάλιαζε και σε περίμενε εσύ έλυνες το Κυπριακό ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΘΩΑ με την κατσαρή! Αντε να σε δω!!!

Το θράσσος της Μελίτας να λέει "Δεν περιμέναμε τα πράγματα να φτάσουν ως εδώ" με εστειλε λέμε! Δεν περιμέναμε βρε παιδιά να μας δει ο Μάνος και να χρειαστεί να το πούμε, νομίζαμε θα μείνει μυστικό, μην μας σταυρώνετε! Το σφάλμα δεν είναι που συναντηθηκαμε αλλα που κάποιος βλαμμένος έκανε το φόνο σε πολύ ακατάλληλη ώρα! Σα δε ντρέπεται λέω εγω ο δολοφόνος... Για να μη σχολιάσω τη θρασύτητα με την οποία ζήτησε να βγάλουν η Νόρα με το Λουκά το φίδι από την τρύπα! Ε οχι χρυσουλάκι μου, ετσι όπως τα κάνατε να τα λουστείτε, που θέλετε και να σας δικαιολογήσουν κιόλας!!!

Επίσης παρακαλώ κάποιος εκ των δύο αθώων περιστερών να απαντήσει τις εύλογες απορίες της Νόρας, καθώς όπως είπε (εύστοχα όπως πάντα) και η soso είτε μιλαμε για δυο δειλά ανθρωπάκια είτε για δυο ανθρώπους με ενοχη συνείδηση!

+++

Τιτανομέγιστο ζεύγος!
Η Αμαλία με τα αυγά ήταν εντελώς αστεία χαχα δεν της πάει το νοικοκυρίστικο δεν...!

Κατά τα άλλα μέσα στην παράνοια όπως πάντα! Ο Ρούσσος να λέει ότι έφταιγε και η κόρη τους για όσα έχουν γίνει και η Αμαλία να λέει εγω φταίω που την έκανα καλό άνθρωπο! Τι την έκανες λέει??? Αχαχαχαχαχαχαχαχα Ναι απο την καλή της την καρδιά βρέθηκε μαυρα μεσάνυχτα με παντρεμένο άνθρωπο και χαλάει δεύτερη φορά το γάμο της ίδια γυναίκας και απο την καλή της την καρδια τη νοιάζει μόνο η πάρτη της! Για να μη σχολιάσω ότι το πληρώνει με τη συνείδησή της, γιατί το βασικό της πρόβλημα που την ταλαιπωρεί είναι που ο απόλυτος παντρεύτηκε και όχι που ενώ παντρεύτηκε συνεχίζουν να συναντώνται! χαχαχαχαχαχαχαχα Μπα σε καλό σου Αμαλίτσα μέρες που είναι!

+++

Εύα - Δάφνη - Εεε...ααα....οοο....ιιι....
Η Εύα και η Δάφνη την υποστήριζαν και το κατινάκι γνωρίζοντας ότι δεν την αξίζει την υποστήριξη αυτή, τουλάχιστον απο την Εύα, έχασε τη μιλιά της! "Τα παράλογα του Μάνου" Η δικαιολογία για το ξέσπασμα lame εντελώς! Ο ανάδρομος Ερμής που λέω κι εγω πιο πιστευτός θα ήταν! Μόνο παράλογος δεν ήταν ο Μάνος μην τρελαθούμε κιόλας, όκ δεν έπρεπε να σηκώσει χέρι αλλα παράλογο δεν τον λες! Τσου κατινάκι!

+++

Μάνος - Νόρα - Λουκάς
Τρομερες οι σκηνές με το ήμισυ της παρέας. Το χαστούκι της Νόρα όλα τα λεφτά : respect : Και το βουκολικό Πάσχα με το κορίτσι του Λουκά, επίσης! Heart2 Ο μανουλοΜάνος κούκλος!

+++

Νόρα - Λουκάς - Πείραμα
Γιατί αμφισβητείς την αγάπη σας Νοράκι μου? Γιατί?!

Όταν ο Λουκάς έλεγε για το πείραμα σκεφτόμουν ότι εκείνος πάντως έχει μπει μπροστά πο σφαίρα για εκείνην! Τότε με τον Στέλιο..

Και βέβαια εκτός απο τα στόρια εξίσου ταχυκαρδία μου προκάλεσαν τα φιλιά στο αυτοκίνητο! Κοιτούσα πίσω απο τη Νόρα μην τους παρακολουθεί κανείς! Είμαι σοβαρά γιατρέ μου???

Τέλος γουστάρω να βλέπω Λουκά να απειλεί! Αυτό το θα σου σπάσω τα γόνατα παίζει να είναι η πιο συνηθισμένη απειλή μεταξύ ζευγαριών χαχαχαχαχαχαχαχαχα

+++

Ανάσταση

Καταπληκτική η Ακρόπολη με τα πυροτεχνήματα - πολύ όμορφο πλάνο!

Χαλια οι λαμπάδες όλων αλλα πολύ όμορφες οι οικογενειακές σκηνές!

Στο Λυτραίικο μου άρεσαν τα λόγια του Νικόλα και η αγκαλίτσα με τη Δάφνη!

Στο Ρουσσαίικο το βατραχάκι ήταν όλα τα λεφτά, το ίδιο και το σακάκι της Μελίτας (κάτι τέτοια ντυσίματα με έφτασαν με 38 πυρετο στο κρεβάτι σήμερα) - το ότι η Αμαλία έφτιαξε μαγειρίτσα ασχολίαστο χιχι

Στο Καρταλαίικο είχε κολλήσει η βελόνα της Αντιγόνης και έλεγε τα ίδια και τα ίδια! (Το τρίπτυχο Αντιγόνη - Αγιο Φως - Καντήλι ασχολίαστο επίσης) Ο Χρήστος ΑΞΙΟΛΑΤΡΕΥΤΟΣ και όπως πάντα ΚΟΥΚΛΟΣ!!! Όσο για το Στέφανο.. ρε @#$%^ (συμπληρώστε ελεύθερα) η σταύρωση ήταν τη Μ.Πέμπτη λάθος μάσκα φόρεσες!! Πήγε περίπατο η αγάπη που διατυμπάνιζε χαχα Εμ τι αφήνεις κι εσύ τα παράθυρα ανοιχτά? Το σκασε!!! gelio

Στο ΒενετοΦωκαίικο πάντως κάνανε την καλύτερη ανάσταση! Το τερτίπι με το αυγουλάκι σούπερ, το ίδιο και η μαγειρίτσα και το σκόνταμα after! Σούπερ!!!
Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Vlcsnap-86783

+++

Η σκηνή Στέφανου - Εύας με καρασύγχυσε, η Εύα να απολογείται για τα αυτονόητα και ο μεσιέ να εύχεται ΚΑΙ ΚΑΛΑ για το καλό του Μάνου προκειμένου να σωθεί ο απαυτούλης του που έχει πάρει φωτιά! Ουστ!

Το φουστανάκι της Δάφνης απερίγραπτο, έλεος πια με αυτά τα ρούχααααααα!!!

Το ντύσιμο της Αμαλίας παλι μου άρεσε πολύ!

Κρατάω τις ατάκες Αμαλίας - Πέτρου "Τα ξένα χάλια είναι πιο γλυκά" - "Και πιο εύκολα" Εμ βλέπεις το να κράζεις απο θέση ισχύος είναι εύκολο, τώρα που κάνεις όσα έκραζες και περιμένεις να σε καταλάβουν κιόλας δυσκολεύει το πράγμα! Δεν το'χεις κατινάκι ... δεν!

Η σκηνή Αντιγόνης - Στέφανου αδιάφορη όμως τρομερό παίξιμο και οι δύο ηθοποιοι! Αναρωτιέμαι πλέον ειλικρινα ποιος να είναι ο δολοφόνος!!!

Μου άρεσε η μουσική με σασπένς και σκηνές απο όλους τους ήρωες, ο Στέφανος μόνος μια και συνειδητά απομακρύνεται όλο και περισσότερο απο την Εύα, η παρέα μαζί, οι δικηγόροι στα πόστα τους και η Μελίτα μια και ηταν μονή μερα ήταν μαζί με τους γονείς της που τι θα έκανε χωρίς εκείνους!

Πολύ καλό απο εμένα για την πάντα κουκλίτσα Θεα εγκυμονούσα παίδαρο Εύα - για το πειραματικό εμβολιο της Μαρίλιας και - για Νόρα Λουκά σε ζουζουνιές και εντάσεις με τους ιμιτασιον ξεφτιλισμένους!

Και εις άλλα με υγείαν!

ΥΓ. @Jim7 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα είσαι έλεος!



Τζινα μου συγκλονιστικος ο σχολιασμος σου.Και μιας και δε θα προλαβω να σχολιασω με καλυψες και συμφωνω απολυτα.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από xristina79 Τρι Απρ 06, 2010 2:17 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:

xristina79 έγραψε:Από ότι καταλαβαίνω η Μελίτα ότι και να κάνει λάθος θα θεωρείται.... .
Για μένα ναι ότι και να κάνει θα είναι λάθος, αν ήθελε να είναι σωστή θα είχε φροντίσει να μην έχει βρεθεί σε αυτή τη θέση, να το σκεφτόταν πριν βάλει μαυρη νυχτά παντρεμένο άντρα σπίτι της, τώρα που πρέπει είτε να διαλύσει τη ζωή της Εύας είτε του Μάνου νομίζω είναι άκυρο να κλαίγεται για την θέση στην οποία βρέθηκε και που και στις δύο περιπτώσεις ο δρόμος προς τη δική της (λέμε τώρα) ευτυχία είναι αυτός που ανοίγει!

Η όλη κατάσταση είναι λάθος, συμφωνώ..... αλλά για μένα, δεδομένων των συνθηκών, η Εύα πρέπει να μάθει και ο Μάνος να μην πάει στη φυλακή για κάτι που δεν έκανε. Και για να γίνουν αυτά η Μελίτα πρέπει να μιλήσει. Αυτό θεωρώ ως σωστή αντίδραση.... Α, και να ρίξει μια μήνυση στον Μάνο-τραμπούκο.... Πάντως τον δρόμο για την ευτυχία της δεν τον βλέπω.

Να πω και κάτι άλλο για τον Μάνο:ναι, δεν είναι το ίδιο όπως όταν μάλωνε με τις αγάπες του, του αντιμιλούσαν και σήκωνε χέρι. Για μένα όμως είναι χειρότερο. Και εξηγούμαι: ο Μάνος τους παρακολούθησε το βράδυ της δολοφονίας αλλά δεν όρμησε να... τους ζητήσει τον λόγο να πω? Όοοοοχι... είχε την ψυχραιμία να τραβήξει βίντεο (μάλλον), να γυρίσει κύριος σπίτι, να μην μιλήσει για μέρες και να χτυπήσει την Μελίτα μετά από μέρες. Άρα δεν έγινε από νεύρα, εν βρασμώ ψυχής..... Ίσα-ίσα. Ήξερε πολύ καλά τι έκανε και το χαιρόταν, αφού δεν έχει μετανιώσει στιγμή. Και περιμένει και οι φίλοι του να του πουν καλά έκανες..... Καμένη προσωπικότητα για μένα.... (όπως έχετε καταλάβει είμαι πολύ ευαίσθητη με το θέμα της βίας...)
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Απρ 06, 2010 2:23 pm

xristina79 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:

xristina79 έγραψε:Από ότι καταλαβαίνω η Μελίτα ότι και να κάνει λάθος θα θεωρείται.... .
Για μένα ναι ότι και να κάνει θα είναι λάθος, αν ήθελε να είναι σωστή θα είχε φροντίσει να μην έχει βρεθεί σε αυτή τη θέση, να το σκεφτόταν πριν βάλει μαυρη νυχτά παντρεμένο άντρα σπίτι της, τώρα που πρέπει είτε να διαλύσει τη ζωή της Εύας είτε του Μάνου νομίζω είναι άκυρο να κλαίγεται για την θέση στην οποία βρέθηκε και που και στις δύο περιπτώσεις ο δρόμος προς τη δική της (λέμε τώρα) ευτυχία είναι αυτός που ανοίγει!

Η όλη κατάσταση είναι λάθος, συμφωνώ..... αλλά για μένα, δεδομένων των συνθηκών, η Εύα πρέπει να μάθει και ο Μάνος να μην πάει στη φυλακή για κάτι που δεν έκανε. Και για να γίνουν αυτά η Μελίτα πρέπει να μιλήσει. Αυτό θεωρώ ως σωστή αντίδραση.... Α, και να ρίξει μια μήνυση στον Μάνο-τραμπούκο.... Πάντως τον δρόμο για την ευτυχία της δεν τον βλέπω.


Οπως είπα και γω , μαγκιά της που πάει και μιλάει στην Ευα, χωρις όμως αυτο να σημαίνει οτι είναι αγία, ή οτι δεν φταίει.Ούτε οτι της δίνει ελαφρυντικά.
Τουλάχιστον αναλαμβάνει την ευθύνη των πράξεων της, και τιμάει αυτη τα παντελόνια του Στέφανου.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Απρ 06, 2010 2:43 pm

xristina79 έγραψε:Να πω και κάτι άλλο για τον Μάνο:ναι, δεν είναι το ίδιο όπως όταν μάλωνε με τις αγάπες του, του αντιμιλούσαν και σήκωνε χέρι. Για μένα όμως είναι χειρότερο. Και εξηγούμαι: ο Μάνος τους παρακολούθησε το βράδυ της δολοφονίας αλλά δεν όρμησε να... τους ζητήσει τον λόγο να πω? Όοοοοχι... είχε την ψυχραιμία να τραβήξει βίντεο (μάλλον), να γυρίσει κύριος σπίτι, να μην μιλήσει για μέρες και να χτυπήσει την Μελίτα μετά από μέρες. Άρα δεν έγινε από νεύρα, εν βρασμώ ψυχής..... Ίσα-ίσα. Ήξερε πολύ καλά τι έκανε και το χαιρόταν, αφού δεν έχει μετανιώσει στιγμή. Και περιμένει και οι φίλοι του να του πουν καλά έκανες..... Καμένη προσωπικότητα για μένα.... (όπως έχετε καταλάβει είμαι πολύ ευαίσθητη με το θέμα της βίας...)

Δηλαδή ο Μάνος δεν έδειρε τη Μελίτα απο τα νεύρα του που ζητούσε και τα ρέστα η κυρία αλλα μετά απο σκέψη για τα όσα ξέρει ότι εκανε? Δεν ήταν αυτό που είδαμε εν βρασμω ψυχής? Τότε τι ήταν? Καλοστημένο σχέδιο για να της μαυρίσει το μάγουλο?

Αυτό που έκανε κι εγω το κατακρίνω αλλα όχι ότι δεν ήταν εν βρασμώ (όχι ότι κι έτσι δικαιολογείται καθώς δεν είναι η πρώτη φορα)
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από panda Τρι Απρ 06, 2010 2:52 pm

Γιατί φαίνονται τότε σαν να είναι όλα ένα καλοστημένο σχέδιο και τίποτα άλλο KatsaroYpotheto?

Αν ήταν εν βρασμώ θα έμπαινε μέσα και θα τα έκανε όλα μπίλιες και μπορεί να μην το δικαιολογούμε αλλά θέλοντας και μη θα ήταν μια "λογική" αντίδραση και θα ήταν εν μέρει δικαιολογημένος. Αλλά έτσι όπως τα έκανε όλα ο κοτοχεστούλης μου κάνει για ακόμα ένα φτηνό-κακό κόλπο για να βγει λάδι για μια ακόμα φορά και να κερδίσει την χαμένη εύνοια όλων.

panda
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από xristina79 Τρι Απρ 06, 2010 2:58 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
xristina79 έγραψε:Να πω και κάτι άλλο για τον Μάνο:ναι, δεν είναι το ίδιο όπως όταν μάλωνε με τις αγάπες του, του αντιμιλούσαν και σήκωνε χέρι. Για μένα όμως είναι χειρότερο. Και εξηγούμαι: ο Μάνος τους παρακολούθησε το βράδυ της δολοφονίας αλλά δεν όρμησε να... τους ζητήσει τον λόγο να πω? Όοοοοχι... είχε την ψυχραιμία να τραβήξει βίντεο (μάλλον), να γυρίσει κύριος σπίτι, να μην μιλήσει για μέρες και να χτυπήσει την Μελίτα μετά από μέρες. Άρα δεν έγινε από νεύρα, εν βρασμώ ψυχής..... Ίσα-ίσα. Ήξερε πολύ καλά τι έκανε και το χαιρόταν, αφού δεν έχει μετανιώσει στιγμή. Και περιμένει και οι φίλοι του να του πουν καλά έκανες..... Καμένη προσωπικότητα για μένα.... (όπως έχετε καταλάβει είμαι πολύ ευαίσθητη με το θέμα της βίας...)

Δηλαδή ο Μάνος δεν έδειρε τη Μελίτα απο τα νεύρα του που ζητούσε και τα ρέστα η κυρία αλλα μετά απο σκέψη για τα όσα ξέρει ότι εκανε? Δεν ήταν αυτό που είδαμε εν βρασμω ψυχής? Τότε τι ήταν? Καλοστημένο σχέδιο για να της μαυρίσει το μάγουλο?

Αυτό που έκανε κι εγω το κατακρίνω αλλα όχι ότι δεν ήταν εν βρασμώ (όχι ότι κι έτσι δικαιολογείται καθώς δεν είναι η πρώτη φορα)

Για μένα ήταν ένα ξεκάθαρο μήνυμα: μακριά από τον Στέφανο αλλιώς.... θα σε γδάρω της είπε? Κάτι τέτοιο. Εν βρασμώ, για μένα, δεν ήταν, θα ήταν αν το έκανε όταν τους παρακολουθούσε. Απλά ο Μάνος μπέρδεψε κάτι: πως στη δουλειά του λύνει τα προβλήματα με απειλές και εκβιασμούς? Ε, σου λέει έτσι κι εδώ, θα της μαυρίσω το μάτι, θα της χτυπήσω και λίγο το κεφάλι στην σκάλα και δεν θα τον ξαναδει τον Στέφανο. Δυσκολο είναι?
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από soso Τρι Απρ 06, 2010 3:04 pm

xristina79 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:

xristina79 έγραψε:Από ότι καταλαβαίνω η Μελίτα ότι και να κάνει λάθος θα θεωρείται.... .
Για μένα ναι ότι και να κάνει θα είναι λάθος, αν ήθελε να είναι σωστή θα είχε φροντίσει να μην έχει βρεθεί σε αυτή τη θέση, να το σκεφτόταν πριν βάλει μαυρη νυχτά παντρεμένο άντρα σπίτι της, τώρα που πρέπει είτε να διαλύσει τη ζωή της Εύας είτε του Μάνου νομίζω είναι άκυρο να κλαίγεται για την θέση στην οποία βρέθηκε και που και στις δύο περιπτώσεις ο δρόμος προς τη δική της (λέμε τώρα) ευτυχία είναι αυτός που ανοίγει!

Η όλη κατάσταση είναι λάθος, συμφωνώ..... αλλά για μένα, δεδομένων των συνθηκών, η Εύα πρέπει να μάθει και ο Μάνος να μην πάει στη φυλακή για κάτι που δεν έκανε. Και για να γίνουν αυτά η Μελίτα πρέπει να μιλήσει. Αυτό θεωρώ ως σωστή αντίδραση.... Α, και να ρίξει μια μήνυση στον Μάνο-τραμπούκο.... Πάντως τον δρόμο για την ευτυχία της δεν τον βλέπω.

Να πω και κάτι άλλο για τον Μάνο:ναι, δεν είναι το ίδιο όπως όταν μάλωνε με τις αγάπες του, του αντιμιλούσαν και σήκωνε χέρι. Για μένα όμως είναι χειρότερο. Και εξηγούμαι: ο Μάνος τους παρακολούθησε το βράδυ της δολοφονίας αλλά δεν όρμησε να... τους ζητήσει τον λόγο να πω? Όοοοοχι... είχε την ψυχραιμία να τραβήξει βίντεο (μάλλον), να γυρίσει κύριος σπίτι, να μην μιλήσει για μέρες και να χτυπήσει την Μελίτα μετά από μέρες. Άρα δεν έγινε από νεύρα, εν βρασμώ ψυχής..... Ίσα-ίσα. Ήξερε πολύ καλά τι έκανε και το χαιρόταν, αφού δεν έχει μετανιώσει στιγμή. Και περιμένει και οι φίλοι του να του πουν καλά έκανες..... Καμένη προσωπικότητα για μένα.... (όπως έχετε καταλάβει είμαι πολύ ευαίσθητη με το θέμα της βίας...)

Συμφωνώ στο ότι η Ευα πρέπει οπωσδήποτε να μαθει την αλήθεια..Ιδανικά,από το Στεφανο στον οποίο και καταλογιζω παραδοσιακά τη μεγαλυτερη ευθύνη!Αλλα που..!

Ωστόσο,μένει να προβληθεί το επίμαχο επεισόδιο,προτού αποδώσουμε τα ευσημα στη Μελίτα..Κι αυτό γιατί,δεν ξέρουμε ακόμη,το ακριβές κίνητρο και τον τρόπο που αυτός θα δοθεί σεναριακά!Τη στιγμή που όλοι σκίζονται-και ο μπούλης μεσα-να ΜΗ μαθευτεί,και τη στιγμή που πάει να βρεθεί μια συνεναιτική ως προς τον Στεφανο και το Μανο λύση wall -ναι οι γυναίκες σ αυτήν τη σειρά δεν ερωτώνται ποτέ και για τίποτα,έχει εδιαφέρον να παρακολουθήσουμε πρώτα,πώς ακριβώς σκεφτόμενη θα κανει την εκπληξη η -φρεσκότατα- δυναμικιά Μελίτα.
Χαίρομαι απίστευτα που το καραγκιοζιλίκι οσονούπω θα λήξει,ένα παρόμοιο είχε λήξει και με την επίσκεψη της Ευας,φανταζομαι με τον ίδιο ενθουσιασμό;;;,αλλά ακόμη δεν ξερουμε καν ΤΙ ακριβώς θα της αποκαλύψει και με ποια πρόθεση!

Αν ξεκαθαριζε εξ αρχής και πριν το μωρό,θα το θεωρούσα μαγκιά της!Αν αναλαμβανε τις ευθύνες της,ακόμη και μετά το μωρό και πριν το γάμο,ομοίως!Αν ακολουθούσε τη συμβουλή της μανας της πάνω από ένα τηλεφώνημα και τον έδιωχνε καπάκι,θα τη θεωρούσα γατα!Αν δεν σερνόταν σ΄έναν άντρα που ως παντρεμένος την έχει ξεφτιλίσει,θα τη θεωρούσα αξιοπρεπή!Κι αν,το ξεκοβε και δεν ανησυχούσε "μην τυχόν και τον ξεπεράσει (αλί,αλί και 3αλί)"θα τη θεωρούσα κυρία!Ετσι δε μας συστήθηκε εξάλλου;;

Ακόμη δεν τη θεωρώ τίποτα απ΄τα παραπάνω,και περιμένω το επίμαχο!Ομως,σίγουρα δεν την θεωρώ και το προστατευόμενο είδος της Εδέμ,που όλα τα κανει αγια,γιατί φέτος όλα τα χει κανει μπαχαλο,κι αν δεν το κανει από πρόθεση,αλλα απλά από γκαφα και ατζαμοσύνη,είναι ακόμη πιο κωμικό κι ακόμη πιο βαρετό!Αν και,φυσικά, πολιτικώς ορθότερο!

Υγ.Βεβαια, προστατευομενο είδος δε θεωρώ και την Ευα,που αν μη τι αλλο έβγαζε και την απαιτούμενη για μια αντροχωρίστρα αυθάδεια και ανέδεια (last year),και λούστηκε το χαμό που προκαλεσε!
Υγ.Παρεμπιπτόντως,μια που οι αδέκαστοι της μοιάζουν στο πολύ πιο προβλέψιμο,και μια που περασε και θα περάσε τα πάνδεινα προς χαριν της τηλεοπτικής συμπόνοιας,μήπως να ξαναφερουμε ΠΙΣΩ την παλιά την καλή την περσινή να τα κανει όλα λίμπα να γουστάρουμε οι πιστοι της;;; pleeease pleeease
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από LIBRA Τρι Απρ 06, 2010 3:08 pm

jim7 έγραψε:Τελικά είναι άξιο απορίας. Πως είναι δυνατόν με αυτά που γράφουν πολλά μέλη του forum, για ποιό λόγο έβλεπαν και βλέπουν την σειρά (βέβαια οι πιο πολλοί μαλλον δεν πρέπει να την έβλεπαν).

ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΩ!!!ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΛΛΗ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ "Ο ΤΕΛΕΙΟΣ,Η ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΡΙ"!!!! gelio gelio gelio gelio gelio gelio gelio
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από xristina79 Τρι Απρ 06, 2010 3:21 pm

soso έγραψε:
xristina79 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:

xristina79 έγραψε:Από ότι καταλαβαίνω η Μελίτα ότι και να κάνει λάθος θα θεωρείται.... .
Για μένα ναι ότι και να κάνει θα είναι λάθος, αν ήθελε να είναι σωστή θα είχε φροντίσει να μην έχει βρεθεί σε αυτή τη θέση, να το σκεφτόταν πριν βάλει μαυρη νυχτά παντρεμένο άντρα σπίτι της, τώρα που πρέπει είτε να διαλύσει τη ζωή της Εύας είτε του Μάνου νομίζω είναι άκυρο να κλαίγεται για την θέση στην οποία βρέθηκε και που και στις δύο περιπτώσεις ο δρόμος προς τη δική της (λέμε τώρα) ευτυχία είναι αυτός που ανοίγει!

Η όλη κατάσταση είναι λάθος, συμφωνώ..... αλλά για μένα, δεδομένων των συνθηκών, η Εύα πρέπει να μάθει και ο Μάνος να μην πάει στη φυλακή για κάτι που δεν έκανε. Και για να γίνουν αυτά η Μελίτα πρέπει να μιλήσει. Αυτό θεωρώ ως σωστή αντίδραση.... Α, και να ρίξει μια μήνυση στον Μάνο-τραμπούκο.... Πάντως τον δρόμο για την ευτυχία της δεν τον βλέπω.

Να πω και κάτι άλλο για τον Μάνο:ναι, δεν είναι το ίδιο όπως όταν μάλωνε με τις αγάπες του, του αντιμιλούσαν και σήκωνε χέρι. Για μένα όμως είναι χειρότερο. Και εξηγούμαι: ο Μάνος τους παρακολούθησε το βράδυ της δολοφονίας αλλά δεν όρμησε να... τους ζητήσει τον λόγο να πω? Όοοοοχι... είχε την ψυχραιμία να τραβήξει βίντεο (μάλλον), να γυρίσει κύριος σπίτι, να μην μιλήσει για μέρες και να χτυπήσει την Μελίτα μετά από μέρες. Άρα δεν έγινε από νεύρα, εν βρασμώ ψυχής..... Ίσα-ίσα. Ήξερε πολύ καλά τι έκανε και το χαιρόταν, αφού δεν έχει μετανιώσει στιγμή. Και περιμένει και οι φίλοι του να του πουν καλά έκανες..... Καμένη προσωπικότητα για μένα.... (όπως έχετε καταλάβει είμαι πολύ ευαίσθητη με το θέμα της βίας...)

Συμφωνώ στο ότι η Ευα πρέπει οπωσδήποτε να μαθει την αλήθεια..Ιδανικά,από το Στεφανο στον οποίο και καταλογιζω παραδοσιακά τη μεγαλυτερη ευθύνη!Αλλα που..!

Ωστόσο,μένει να προβληθεί το επίμαχο επεισόδιο,προτού αποδώσουμε τα ευσημα στη Μελίτα..Κι αυτό γιατί,δεν ξέρουμε ακόμη,το ακριβές κίνητρο και τον τρόπο που αυτός θα δοθεί σεναριακά!Τη στιγμή που όλοι σκίζονται-και ο μπούλης μεσα-να ΜΗ μαθευτεί,και τη στιγμή που πάει να βρεθεί μια συνεναιτική ως προς τον Στεφανο και το Μανο λύση wall -ναι οι γυναίκες σ αυτήν τη σειρά δεν ερωτώνται ποτέ και για τίποτα,έχει εδιαφέρον να παρακολουθήσουμε πρώτα,πώς ακριβώς σκεφτόμενη θα κανει την εκπληξη η -φρεσκότατα- δυναμικιά Μελίτα.
Χαίρομαι απίστευτα που το καραγκιοζιλίκι οσονούπω θα λήξει,ένα παρόμοιο είχε λήξει και με την επίσκεψη της Ευας,φανταζομαι με τον ίδιο ενθουσιασμό;;;,αλλά ακόμη δεν ξερουμε καν ΤΙ ακριβώς θα της αποκαλύψει και με ποια πρόθεση!


εγώ πάντως δεν σχολίασα την εξέλιξη της υπόθεσης (η Μελίτα τα λέει όλα στην Εύα, μπράβο κτλ...) είπα απλώς τι θεωρώ εγώ ότι πρέπει να κάνει εδώ που φτάσαμε. Το κίνητρο της όντως είναι σημαντικό αλλά μένει να το δούμε και να σχολιάσουμε τότε. Και σίγουρα εύσημα δεν δίνω σε κανένα, μα κανένα....
Πάντως και σε συμφωνία να φτάσουν τα καλά παιδιά Μάνος-Στέφανος δεν νομίζω ότι δεσμεύει την Μελίτα.... (Καλά, το πόσο χαίρομαι που θα του την φέρει του Στέφανου η Μελίτα δεν λέγεται ότι πρόθεση και να χει!)
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Τρι Απρ 06, 2010 5:30 pm

Mik έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Ας σχολιάσω κι εγω...

Με τη σειρά και αναλυτικα μια και είμαι κρεβατωμένη έχω ώρα μπροστά μου!

Καταρχάς, περαστικά !!!!


KatsaroYpotheto έγραψε:

Η Μελίτα ελεγε να μιλήσουν και ο Στέφανος το ανάποδο..τρελή σύμπνοια ο απόλυτος! Και τόνισε κιόλας ο μεσιέ ότι θα εκτεθούν και οι δυό τους! Αυτό να το σκεφτόσασταν πριν τα βραδυνά τσάγια αγαπητε!
~
Η Μελίτα λύσσαξε να μιλήσουνε! Η κακία και η ζήλια που έβγαλε όταν του είπε και βέβαια υπήρχε κάτι ερωτικό μεταξύ μας πολύ την ευχαριστήθηκα (ετσι να φανερωνόμαστε σιγά σιγά), έχουμε μια ιστορία σου λέει και πρέπει να αποκαλυφθεί και καθόλου δεν του άρεσε του μεσιέ! Αλλα κι εκείνη όταν της είπε να περιμένουν μήπως δεν χρειαστεί να μιλήσουν μια σύγχυση την πήρε χαχαχα Είναι που για τον Μάνο τα κάνει όλα, όχι που βρήκε ευκαιρία να μιλήσει χωρίς να φανεί ότι το κάνει εξεπίτηδες! Ασε μανταμίτσα αν ήθελες να μην φτάσουν τα πράγματα μέχρι εκεί δεν θα είχαν φτάσει.. είναι αυτή η κακιά στιγμή χαχαχαχαχαχα ατιμο πράγμα!!!
Τουλάχιστον η κατσαρή ήθελε να μιλήσουνε... Απο ότι φαίνεται έχει περισσότερα κότσια απο τον μεσιέ των Παρισιων....
Αυτος πάλι, φοβάται μη χαλάσει το ίματζ του!! Τι να πω? Απορώ? Τα θέλει και τα παθαίνει η Μελίτα...Οταν ερωτευεται εναν άχρηστο, που δεν έχει το θάρος της γνώμης του, ας πρόσεχε.....


KatsaroYpotheto έγραψε:
Ταβανοθεραπεία
Σήμερα γενικά εχω ένα θέμα με τα στυλιστικά. Κάποιος να βγάλει αυτη την άθλια κόκκινη μπλούζα απο το Λουκάκο! Εχασε τη μνήμη και το γούστο του μαζί ο αγόραρος? Ελα σας παρακαλώ!!!

Κατά τα άλλα τους χαίρομαι απίστευτα μαζί!!! Σας παρακαλώ μόνο βγάλτε τα στόρια απο τις σκηνές! Δεν μπορώ να τις ευχαριστηθώ! Σας παρακαλώ!!!!!

Η τρελή ατάκα του επεισοδίου:
Νόρα: Έλα Μάνο που είσαι? Στον εισαγγελέα?
Λουκάς: Πες μου ότι είναι καφενείο αυτό!!! χαχαχαχαχαχαχα

Όσο για την εμφάνιση του χάπατου αν είναι δυνατόν, τώρα αρχισε να νιώθει ηλίθιος? χαχαχαχαχαχαχα Είπε τελειώσαμε, το ακούσατε ε? Μην τον δω να ξαναεμφανιστεί θα είναι έλεος ο τύπος!!!

Αχ~ Λατρευω ταβανοθεραπεία!!!! Επίσης, το γεγονός οτι έλειπε η ζώνη τι μας λέει???? huhu

KatsaroYpotheto έγραψε:
Στη βιοτεχνία
Κατά εναν περίεργο τρόπο συγχύστηκα να τους ακούω να θάβουν το φέρσιμο του Μάνου, όχι γιατί δεν του άξιζε αλλα γιατί όλο αυτό ήταν απόρρεια της ευγλωτίας του Ρούσσου και της Μελίτας που δεν θυμόντουσαν βρε για ποιο λόγο ο Μάνος ξέσπασε! Δεν τον υπερασπίζομαι αλλα επαναλαμβάνω, δεν σήκωσε χέρι επειδή ήταν ανάδρομος ο Ερμής αλλα γιατί η Μελίτα αφου έφερε τον εχθρό του να βγάζουνε τα μάτια τους στο διπλανό δωμάτιο από το παιδί του, ζήταγε και τα ρέστα κιόλας! Όταν ελεγε ο Ηλίας ότι του έπεσαν τα μούτρα ήθελα να τον ταρακουνήσω α λα Λουκάς Synelthe και να του πω κανονικά και του άλλου τα μούτρα πεσμένα έπρεπε να είναι!!!
Διαφωνώ... Δεν με ενδιαφέρει για ποιον λόγο έδειρε την Μελίτα. Διαφωνώ με την βία όπως και να χει.
+++
KatsaroYpotheto έγραψε:
Θέατρο του παραλόγου
Άκουγα τον Στέφανο να λέει "Ειλικρινα δεν ξερω τι να κάνω, μπορώ να πληγώσω έτσι την Εύα?" και ήθελα να τραβάω τις κοτσίδες μου! Αν δεν ήθελες να την πληγώσεις αγαπητε μην την παντρευόσουν και αφού την παντρεύτηκες ας άφηνες τα παραθύρια/κεριά/μεταμεσονύκτια πλατωνικά τσάγια κατα μέρους! Ετσι όπως τα έκανες τώρα μην πας να μας βγείς και ο θιγμένος κιόλας!!!

Και η Μελίτα να λέει δεν έγινε τίποτα, ενώ πριν του έλεγε ότι υπάρχει κάτι ερωτικό μεταξύ τους μην κοροιδευόμαστε χαχα σωστα βρε, να κοροιδεύετε μόνο τους άλλους!
Πειράζει που εγώ πεθανα στο γέλιο???? Αυτές οι απορίες είναι ..... ανέκδοτα!

KatsaroYpotheto έγραψε:
Καταχάρηκα Νόρα και Λουκά!!!

- Τι δουλειά ειχες Στέφανε να ρίχνεις βραδιάτικα πασιεντζες στο σπίτι της Μελίτας? (Για απάντα καμάρι μου να σε χαρω! Απάντα!)

Δώσε Νόρα!!!! "Ο καθένας όπως την εννοεί την απάτη", έτσι είναι, αμα η Εύα πλατωνικά αντάλλασε όρκους αγάπης και ξημερωνότανε με τον Μάνο να του λέει πόσο ασφυκτιά μαζί σου και πόσο τον αγαπάει να δούμε πόσο ευρωπαϊκα θα το αντιμετώπιζες το ζήτημα μεσιέ! Αλλα βλέπεις η Εύα και το χέρι που πήγε να της αγγίξει ο Μάνος του ξεκαθάρισε ότι τον στηρίζει αλλα είναι αλλού!

Αν ήταν τόσο αθώα όσο τα παρουσιάζουν όλα μόνο κρυφή δεν θα ήταν η συνάντηση!!! Αντε τώρα πουλάκι μου να εξηγήσεις στη γυναίκα σου ότι ενώ ξεροστάλιαζε και σε περίμενε εσύ έλυνες το Κυπριακό ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΘΩΑ με την κατσαρή! Αντε να σε δω!!!

Το θράσσος της Μελίτας να λέει "Δεν περιμέναμε τα πράγματα να φτάσουν ως εδώ" με εστειλε λέμε! Δεν περιμέναμε βρε παιδιά να μας δει ο Μάνος και να χρειαστεί να το πούμε, νομίζαμε θα μείνει μυστικό, μην μας σταυρώνετε! Το σφάλμα δεν είναι που συναντηθηκαμε αλλα που κάποιος βλαμμένος έκανε το φόνο σε πολύ ακατάλληλη ώρα! Σα δε ντρέπεται λέω εγω ο δολοφόνος... Για να μη σχολιάσω τη θρασύτητα με την οποία ζήτησε να βγάλουν η Νόρα με το Λουκά το φίδι από την τρύπα! Ε οχι χρυσουλάκι μου, ετσι όπως τα κάνατε να τα λουστείτε, που θέλετε και να σας δικαιολογήσουν κιόλας!!!

Επίσης παρακαλώ κάποιος εκ των δύο αθώων περιστερών να απαντήσει τις εύλογες απορίες της Νόρας, καθώς όπως είπε (εύστοχα όπως πάντα) και η soso είτε μιλαμε για δυο δειλά ανθρωπάκια είτε για δυο ανθρώπους με ενοχη συνείδηση!

Και γω ευχαριστήθηκα την Νόρα και το χώσιμο. Ο Στέφανος με την Μελίτα, προσπερνούν το γεγονός οτι η Νόρα με τον Λουκά , τους κάνανε πλάτες όταν έμαθαν για την σχέση τους. Και σαν να μην έφτασε αυτό, τους αντιμιλάει και απο πάνω ο Παριζιάνος? Γιατι? Για να μην τον κακοχαρακτηρίσει η Ευα? Ωρε, γιατι χαλβα μιλάμε, και έχει περάσει και η Σαρακοστή?

+++
KatsaroYpotheto έγραψε:
Τιτανομέγιστο ζεύγος!
Η Αμαλία με τα αυγά ήταν εντελώς αστεία χαχα δεν της πάει το νοικοκυρίστικο δεν...!

Κατά τα άλλα μέσα στην παράνοια όπως πάντα! Ο Ρούσσος να λέει ότι έφταιγε και η κόρη τους για όσα έχουν γίνει και η Αμαλία να λέει εγω φταίω που την έκανα καλό άνθρωπο! Τι την έκανες λέει??? Αχαχαχαχαχαχαχαχα Ναι απο την καλή της την καρδιά βρέθηκε μαυρα μεσάνυχτα με παντρεμένο άνθρωπο και χαλάει δεύτερη φορά το γάμο της ίδια γυναίκας και απο την καλή της την καρδια τη νοιάζει μόνο η πάρτη της! Για να μη σχολιάσω ότι το πληρώνει με τη συνείδησή της, γιατί το βασικό της πρόβλημα που την ταλαιπωρεί είναι που ο απόλυτος παντρεύτηκε και όχι που ενώ παντρεύτηκε συνεχίζουν να συναντώνται! χαχαχαχαχαχαχαχα Μπα σε καλό σου Αμαλίτσα μέρες που είναι!
Impatient Επ, για να προσέχουμε τι λέμε για την Αμαλια!!! ΧΑΧΑ~ Νοικοκυρά ΑΑ είναι περικαλώ. Και παστίτσιο νοστιμο κάνει, και μαγειρίτσα, και πατάτες τραγανές που αρέσουν στο Λουκά, και αυγά θα γυαλίσει άμα λάχει. Αλλωστε, με τις μπογιές πάντα τα πήγαινε καλά gelio



KatsaroYpotheto έγραψε:
Νόρα - Λουκάς - Πείραμα
Γιατί αμφισβητείς την αγάπη σας Νοράκι μου? Γιατί?!

Όταν ο Λουκάς έλεγε για το πείραμα σκεφτόμουν ότι εκείνος πάντως έχει μπει μπροστά πο σφαίρα για εκείνην! Τότε με τον Στέλιο..

Και βέβαια εκτός απο τα στόρια εξίσου ταχυκαρδία μου προκάλεσαν τα φιλιά στο αυτοκίνητο! Κοιτούσα πίσω απο τη Νόρα μην τους παρακολουθεί κανείς! Είμαι σοβαρά γιατρέ μου???

Τέλος γουστάρω να βλέπω Λουκά να απειλεί! Αυτό το θα σου σπάσω τα γόνατα παίζει να είναι η πιο συνηθισμένη απειλή μεταξύ ζευγαριών χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Xα,χα εκεί που είπε οτι θα της σπάσει τα γόνατα ΕΛΙΩΣΑ...Πειράζει????

KatsaroYpotheto έγραψε:
Ανάσταση

Καταπληκτική η Ακρόπολη με τα πυροτεχνήματα - πολύ όμορφο πλάνο!

Χαλια οι λαμπάδες όλων αλλα πολύ όμορφες οι οικογενειακές σκηνές!

Στο Λυτραίικο μου άρεσαν τα λόγια του Νικόλα και η αγκαλίτσα με τη Δάφνη!

Στο Ρουσσαίικο το βατραχάκι ήταν όλα τα λεφτά, το ίδιο και το σακάκι της Μελίτας (κάτι τέτοια ντυσίματα με έφτασαν με 38 πυρετο στο κρεβάτι σήμερα) - το ότι η Αμαλία έφτιαξε μαγειρίτσα ασχολίαστο χιχι

Στο Καρταλαίικο είχε κολλήσει η βελόνα της Αντιγόνης και έλεγε τα ίδια και τα ίδια! (Το τρίπτυχο Αντιγόνη - Αγιο Φως - Καντήλι ασχολίαστο επίσης) Ο Χρήστος ΑΞΙΟΛΑΤΡΕΥΤΟΣ και όπως πάντα ΚΟΥΚΛΟΣ!!! Όσο για το Στέφανο.. ρε @#$%^ (συμπληρώστε ελεύθερα) η σταύρωση ήταν τη Μ.Πέμπτη λάθος μάσκα φόρεσες!! Πήγε περίπατο η αγάπη που διατυμπάνιζε χαχα Εμ τι αφήνεις κι εσύ τα παράθυρα ανοιχτά? Το σκασε!!! gelio

Και τέλος κάποις απορίες και σχόλια μου για την Ανάσταση

1)Αυτο το δόλιο το Νεφελάκι θα φάει μαγειρίτσα?
2)Ολοι πια τρώνε μαγερίτσα? Εγώ είμαι απο άλλο πλανήτη, που τους μισούς που ξέρω, ούτε να την βλέπουν δεν θέλουν?
3)Να δω Λουκά να καθαρίζει το αντεράκι, και τι στον κόσμο
lol!
4) Το φουστάνι της Μελίτας, απο την Ανάσταση, της πήγαινε πολύ
5)Γιατι την ντύνουν και την χτενίζουν έτσι την Μαρίλια? Γιατί?


Καταρχήν να πώ και εγώ περαστικά στην Katsaro Ypotheto μας..

Οι σχολιασμοί Τζίνας και Βάσως υπέροχοι όπως πάντα και συμφωνώ.. Congrats
Δεν είδα το επεισόδιο εκτός απο τις σκηνές Νόρας-Λουκά αλλά με τους συγκεκριμένους σχολιασμούς είναι σαν να το είδα : respect : : respect :

Να πώ μόνο οτι και εγώ χάρηκα που η Νόρα τα έχωσε στην Μελίτα..
Μπορεί το ζευγαράκι μας να έχει κάνει φάουλ στο θέμα αυτό (που έσπρωξε την Εύα να παντρευτεί τον Στέφανο) αλλά μην ακούω οτι ο Στέφανος περίμενε την γνώμη της Νόρας και του Λουκά για να πάρει την τελική απόφαση γιατί θα τρελαθώ..
Τι είναι ο στέφανος, κανένας έφηβος που περιμένει την επιβεβαίωση για να κάνει το επόμενο βήμα? TutTut
Μην τα ρίχνουμε λοιπόν στο ζευγάρι της ταβανοθεραπείας.. gelio

Αυτά.. Σήμερα θα δώ το επεισόδιο ελπίζω και θα σχολιάσω πιο αναλυτικά...
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης