Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010

Σελίδα 8 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap48%Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 48% 
[ 48 ]
Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap27%Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 27% 
[ 27 ]
Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap7%Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 7% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap6%Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 6% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap5%Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 5% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap6%Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 6% 
[ 6 ]

Σύνολο Ψήφων : 99

Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010

Δημοσίευση από Goofy! Την / Το Σαβ Απρ 10, 2010 6:25 pm

Cancoon έγραψε:
atreidhs έγραψε:

PS: Τη μουσική ρε παιδιά που υπάρχει στο site, γίνεται να την απενεργοποιήσουμε; Ακούω ταυτόχρονα μουσική από ραδιόφωνο και είναι σα μαρτύριo του Γκουαντάναμο...

Έχω το ίδιο πρόβλημα ακριβώς!! Μπορούμε να βάλουμε μια επιλογή απενεργοποίησής του;;
Και εγω το ιδιο!!!Ξερω οτι ειναι οφ τοπικ και ζητω 1000000Συγνωμη,αλλα δεν γινεται να κανετε κατι;;;; pleeease pleeease pleeease
Και παλι συγνωμη για το οφ τοπικ,αλλα μου εχει σπασει τα νευρα!
Goofy!
Goofy!
Τουρίστας
Τουρίστας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010

Δημοσίευση από vs116117 Την / Το Σαβ Απρ 10, 2010 6:29 pm

Goofy! έγραψε:
Cancoon έγραψε:
atreidhs έγραψε:

PS: Τη μουσική ρε παιδιά που υπάρχει στο site, γίνεται να την απενεργοποιήσουμε; Ακούω ταυτόχρονα μουσική από ραδιόφωνο και είναι σα μαρτύριo του Γκουαντάναμο...

Έχω το ίδιο πρόβλημα ακριβώς!! Μπορούμε να βάλουμε μια επιλογή απενεργοποίησής του;;
Και εγω το ιδιο!!!Ξερω οτι ειναι οφ τοπικ και ζητω 1000000Συγνωμη,αλλα δεν γινεται να κανετε κατι;;;; pleeease pleeease pleeease
Και παλι συγνωμη για το οφ τοπικ,αλλα μου εχει σπασει τα νευρα!

Μόνο στην αρχική σελίδα υπάρχει η μουσική και μπορείτε να πατήσετε το pause κάτω δεξιά....
Έχει κι ανάλογο topic αν παρόλα αυτά αντιμετωπίζετε μεγάλο πρόβλημα.
vs116117
vs116117
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη!!!!

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Σαβ Απρ 10, 2010 6:45 pm

nicole έγραψε:Εξακολουθω να επιμενω οτι δεν ειπα οτι μονο οι πλουσιοι μπορουν να κανουν παιδια...νομιζω οτι ειναι ξεκαθαρο τι εννοω...οτι πρεπει να εχεις καποιο σταθερο πλαισιο στη ζωη σου, ειτε οικονομικο, ειτε μορφωτικο, ειτε ψυχολογικο, ειτε κοινωνικο, για να προγραμματισεις να κανεις παιδια...τωρα αν καποιος τα εχει ΟΛΑ αυτα συγχρονως ακομα καλυτερα...εμ πασει περιπτωση προφανως εγω ως γυναικα και εσυ ως αντρας εχουμε διαφορετικη αποψη για τα παιδια και τις εγκυμοσυνες...

Ωραία, και οι άλλοι που δεν πληρούν αυτές τις συνθήκες να μην κάνουν παιδιά; Δεν είναι θέμα άνδρα ή γυναίκας αλλά κοινωνικό φαινόμενο, μια ρατσιστική άποψη (και για να μην παρεξηγηθώ και οι αρχαίοι Σπαρτιάτες ήταν πολύ ρατσιστές).

Ψυχιατρος δεν ειμαι αλλα εχω προσωπικη εμπειρια φιλικου προσωπου απο ψυχικη διαταραχη για αυτο και επιμενω οτι η Ευα πρεπει καποια στιγμη απο το σεναριο να φανει εστω και για καποιες εβδομαδες οτι τιθεται υπο ιατρικη παρακολουθηση....

Αυτό βολεύει την πλοκή όπως την θέλεις εσύ όχι την Εύα.

Ναι ειναι θεμα λογικης και οχι προτιμησης χαρακτηρων...Και αυτο το λεω για το καλο της μηπως και καταφερει να σωσει το μυαλο και τον εαυτο της....

Το μυαλό της μια χαρά στέκει, άλλων το μυαλό χρειάζεται επισκευή και πέταμα.

Τωρα αν καποιος θελει να βλεπει την Ευα να κοβει φλεβες, να κλεινεται σε δωματια και να κλαιει, να αναλωνεται σε σχεδια εκδικησης και δικαστικες διαμαχες, να ασχολειται με αδιεξοδες και ακραιες σχεσεις, να την εκμεταλλευονται ολοι πισω απο την πλατη της αντι να ζητησει ιατρικη βοηθεια για ενα χρονικο διαστημα...τοτε παω ΠΑΣΟ!

Άμα από τα 342 επεισόδια σου έμειναν μόνο τα παραπάνω και εγώ πάω ΠΑΣΟ. Εγώ αυτά τα είδα σαν μικρολεπτομέρειες μέσα στην όλη ιστορία το ζουμί είναι αλλού. Η σειρά δεν είναι Άρλεκιν κρύβει πολλά και όχι μόνο τα επιφανειακά που αναφέρεις.

Φαντασου να μην ηταν και αγαπημενος χαρακτηρας καποιων!

Τα νούμερα λένε πάντα την αλήθεια, όχι κάποιων της πλειοψηφίας είτε μας αρέσει είτε όχι.

Παντως προσωπικη μου αποψη ειναι οτι εαν συνεχισει να κανει τα παραπανω, θεωρω ουτοπικο το happy end για το συγκεκριμενο χαρακτηρα αλλα και για ενα υπαρκτο προσωπο που θα περνουσε ολες τις καταστασεις που εχει περασει η Ευα χωρις ιατρικη υποστηριξη.

Σεβαστή αλλά διαφωνώ πλήρως

Και κατι τελευταιο, δεν θεωρω οτι ΜΟΝΟ ο Μπουγιουρης και η Ξυλα ειναι πρωταγωνιστες, οπως και δεν θεωρω ετσι οπως εξελισσεται το σεναριο οτι Κατρανιδης, Παππα, Σταυρου, Πεφανη, Παπαδημητριου ειναι δευτεροτριτοι...ισως καποιοι απο αυτους ηταν στην αρχη οχι ομως στο δευτερο και πολυ περισσοτερο στο τριτο κυκλο.

Όπως και να το κάνουμε οι Πρωταγωνιστές είναι αυτοί Μάνος και Εύα και στην συνέχεια η παρέα όλοι οι άλλοι είναι περιφερειακοί. Το σήριαλ αυτούς αφορά και όχι τον Στέφανο και την Μελίτα. Αυτό βέβαια δεν έχει καμμία σχέση με την προσωπικότητα των ηθοποιών. Και στην Βέρα ο βασικός Πρωταγωνιστής ήταν ο Σταύρου όχι ο Κατρανίδης ούτε ο Καζάκος από την αρχή ως το τέλος

Και για να κλείσω την συζήτηση χωρίς να ξαναεπανέλθω, εγώ αυτό που βλέπω τώρα μου αρέσει. Οι αγάπες και τα λουλούδια ποτέ δεν με ενθουσίαζαν. Και τέλος ποτέ δεν θάθελα να μεταφερθεί στην σειρά η πραγματική ζωή και οι πραγματικές συνθήκες, αυτήν την ζω κάθε μέρα, μου φτάνει δεν χρειάζεται να την βλέπω και στην τηλεόραση, αρκετά μου μαυρίζει η ψυχή από τις ειδήσεις. Τελικά μου φαίνεται ο τοίχος είναι πολύ γερός wall

Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010 - Σελίδα 8 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από nicole Την / Το Σαβ Απρ 10, 2010 8:44 pm

Ωραία, και οι άλλοι που δεν πληρούν αυτές τις συνθήκες να μην κάνουν παιδιά; Δεν είναι θέμα άνδρα ή γυναίκας αλλά κοινωνικό φαινόμενο, μια ρατσιστική άποψη (και για να μην παρεξηγηθώ και οι αρχαίοι Σπαρτιάτες ήταν πολύ ρατσιστές).

Φυσικα και ο καθενας μπορει να αποφασισει αν θελει η δεν θελει να κανει παιδια ανεξαρτητα αν πληρει η δεν πληρει καποιες προυποθεσεις...το θεμα ειναι (και αυτο εννουσα στο αρχικο μου post) αν αυτο ειναι μια υπευθυνη και ωριμη συμπεριφορα η οχι...στη τελικη ο καθε γονιος ειναι υπολογος στα παιδια του/της...νομιζω οτι το γεγονος οτι η Μαριλια αποκαλει την Αγγελα "μαμα" λεει πολλα...

Ψυχιατρος δεν ειμαι αλλα εχω προσωπικη εμπειρια φιλικου προσωπου απο ψυχικη διαταραχη για αυτο και επιμενω οτι η Ευα πρεπει καποια στιγμη απο το σεναριο να φανει εστω και για καποιες εβδομαδες οτι τιθεται υπο ιατρικη παρακολουθηση....

Αυτό βολεύει την πλοκή όπως την θέλεις εσύ όχι την Εύα.

Ναι ειναι θεμα λογικης και οχι προτιμησης χαρακτηρων...Και αυτο το λεω για το καλο της μηπως και καταφερει να σωσει το μυαλο και τον εαυτο της....

Το μυαλό της μια χαρά στέκει, άλλων το μυαλό χρειάζεται επισκευή και πέταμα.

Σεβομαι την προσωπικη σου αποψη αλλα αν το μυαλο της εστεκε μια χαρα τοτε δεν θα μιλαγαμε για καταθλιψεις και αυτοκτονιες....και στην τελικη δεν ειπα η σειρα απο Μυστικα να γινει House M.D. και να βλεπουμε δεκαδες γιατρους να εξεταζουν την Ευα...αλλα ειτε καποιος απο την οικογενεια της ειτε καποιος απο τους φιλους της να της πει οτι πρεπει να τη δει και ενας ψυχιατρος εκτος απο ψυχολογος...να παει σε καποιες συνεδριες...να παρει καποια φαρμακευτικη αγωγη για να ελεγχει τον εαυτο της...κατι να κανει τελοσπαντων...

Τωρα αν καποιος θελει να βλεπει την Ευα να κοβει φλεβες, να κλεινεται σε δωματια και να κλαιει, να αναλωνεται σε σχεδια εκδικησης και δικαστικες διαμαχες, να ασχολειται με αδιεξοδες και ακραιες σχεσεις, να την εκμεταλλευονται ολοι πισω απο την πλατη της αντι να ζητησει ιατρικη βοηθεια για ενα χρονικο διαστημα...τοτε παω ΠΑΣΟ!

Άμα από τα 342 επεισόδια σου έμειναν μόνο τα παραπάνω και εγώ πάω ΠΑΣΟ. Εγώ αυτά τα είδα σαν μικρολεπτομέρειες μέσα στην όλη ιστορία το ζουμί είναι αλλού. Η σειρά δεν είναι Άρλεκιν κρύβει πολλά και όχι μόνο τα επιφανειακά που αναφέρεις.

Συμφωνω οτι η σειρα δεν ειναι αρλεκιν και προσωπικα ποτε δεν ζητησα να γινει...και οτι το ζουμι ειναι αλλου.... αν και η ιδια η Ακριτα ειχε πει οταν τελειωσε η Βερα οτι η καινουργια της σειρα θα ειναι "πιο ερωτικη απο οτι ηταν η Βερα". Διαφωνω οτι αυτα ειναι μικρολεπτομερειες και επιφανειακα γιατι αυτα τα γεγονοτα ειναι που τονιζουν ολοι τις τελευταιες μερες οταν αναφερονται στην Ευα...αλλιως γιατι γινεται ο χαμος αν θα τα μαθει η οχι και πως θα τα μαθει?

Αυτο που ζητησα ειναι καποια σοβαρα θεματα (επιμελειες παιδιων, βιασμοι, ξυλοδαρμοι, ψυχικες διαταραχες κτλ) οπως ανεφεραν και αλλα μελη να δινονται με μεγαλυτερη σοβαροτητα.

Φαντασου να μην ηταν και αγαπημενος χαρακτηρας καποιων!

Τα νούμερα λένε πάντα την αλήθεια, όχι κάποιων της πλειοψηφίας είτε μας αρέσει είτε όχι.

Αυτο για καλο το ειπα...εννοουσα οτι και οι ιδιοι fans της Ευας φανταζομαι οτι προτιμουν να την βλεπουν ηρεμη και χαρουμενη παρα να κανει αυτοκτονιες...

Παντως προσωπικη μου αποψη ειναι οτι εαν συνεχισει να κανει τα παραπανω, θεωρω ουτοπικο το happy end για το συγκεκριμενο χαρακτηρα αλλα και για ενα υπαρκτο προσωπο που θα περνουσε ολες τις καταστασεις που εχει περασει η Ευα χωρις ιατρικη υποστηριξη.

Σεβαστή αλλά διαφωνώ πλήρως

Και κατι τελευταιο, δεν θεωρω οτι ΜΟΝΟ ο Μπουγιουρης και η Ξυλα ειναι πρωταγωνιστες, οπως και δεν θεωρω ετσι οπως εξελισσεται το σεναριο οτι Κατρανιδης, Παππα, Σταυρου, Πεφανη, Παπαδημητριου ειναι δευτεροτριτοι...ισως καποιοι απο αυτους ηταν στην αρχη οχι ομως στο δευτερο και πολυ περισσοτερο στο τριτο κυκλο.

Όπως και να το κάνουμε οι Πρωταγωνιστές είναι αυτοί Μάνος και Εύα και στην συνέχεια η παρέα όλοι οι άλλοι είναι περιφερειακοί. Το σήριαλ αυτούς αφορά και όχι τον Στέφανο και την Μελίτα. Αυτό βέβαια δεν έχει καμμία σχέση με την προσωπικότητα των ηθοποιών. Και στην Βέρα ο βασικός Πρωταγωνιστής ήταν ο Σταύρου όχι ο Κατρανίδης ούτε ο Καζάκος από την αρχή ως το τέλος
[/quote]

Σε αυτο διαφωνω...γενικοτερα σε ολες τις σειρες των Ακριτα / Κυριτση δεν εχουν ενα η δυο πρωταγωνιστες αλλα εχουν μια ομαδα πρωταγωνιστων και αναλογα με τα επεισοδια, τις ιστοριες η τους κυκλους τους χρησιμοποιουν και αναλογα....πρωταγωνιστης για μενα σε μια σειρα ειναι καποιος που η ιστορια του κινει τα νηματα η εξελισσει ενεργα το σεναριο

Και για να κλείσω την συζήτηση χωρίς να ξαναεπανέλθω, εγώ αυτό που βλέπω τώρα μου αρέσει. Οι αγάπες και τα λουλούδια ποτέ δεν με ενθουσίαζαν. Και τέλος ποτέ δεν θάθελα να μεταφερθεί στην σειρά η πραγματική ζωή και οι πραγματικές συνθήκες, αυτήν την ζω κάθε μέρα, μου φτάνει δεν χρειάζεται να την βλέπω και στην τηλεόραση, αρκετά μου μαυρίζει η ψυχή από τις ειδήσεις. Τελικά μου φαίνεται ο τοίχος είναι πολύ γερός wall[/quote]

Σεβαστη η αποψη σου και φυσικα μιλαμε για σεναριο και δραματικη σειρα το εχω τονισει και εγω πολλες φορες αυτο... απλως η δικη μου προσωπικη αποψη ειναι οτι θα ηθελα και καποιες πινελιες αληθοφανειας οχι σε ολα αλλα εστω σε καποια σοβαρα θεματα.

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Σαβ Απρ 10, 2010 10:23 pm

Ας σχολιασω κι εγω....

Τελειο το χθεσινο επεισοδιο για τους παρακατω λογους.

1)Για την Φαιη Ξυλα που σε ολη την διαρκεια του επεισοδιου ειπε μονο δεκα λεξεις αλλα με τις εκφρασεις του προσωπου της κατα τη διαρκεια της περιπλανησης της ειπε δεκα χιλιαδες πραγματα.Σου περναγε μονο με το βλεμμα της ποσο την πονεσε η δευτερη προδοσια του Στεφανου.Ισως και περισσοτερο απο του Μανου.Γιατι τον Στεφανο η Ευα τον εμπιστευοταν απο την πρωτη στιγμη στο Παρισι.Που του ειχε πει για τον Φωτη,για τον βιασμο της,για την Μαριλια,για την νοσηλεια της.Τον εμπιστευοταν τυφλα και τον αγαπησε επισης τυφλα.Και η δικη του προδοσια την πονεσε περισσοτερο απο του Μανου γιατι κακα τα ψεματα τον Μανο ποτε δεν του ειχε απολυτη εμπιστοσυνη και παντα το ηξερε οτι καποια στιγμη θα της την εκανε τη στραβη.

2)Για τον Αλεξανδρο Σταυρου που μου θυμησε γιατι θεωρουσα τον ρολο του απο τους πιο πολυπλευρους της σειρας και η αληθεια ειναι πως τον τελευταιο καιρο ο ρολος-ο ρολος οχι ο Σταυρου-με ειχε απογοητευσει.Εξακολουθω να ελπιζω πως ο Στεφανος δεν ειναι μονο αυτο που δειχνει γιατι αλλιως.......

3)Για τον Παναγιωτη Μπουγιουρη που ακολουθουσε τα βηματα της Ευας.

4)Για την παρεα που συσπειρωθηκε ξανα για να βρει την Ευα και να την βοηθησει.

Αυτα απο μενα δεν εχω να πω κατι αλλο.Στο επομενο παλι.

Υ.Γ.για Φαιη Ξυλα και Αλεξανδρο Σταυρου(οι αδυναμιες δεν κρυβονται) : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Κυρ Απρ 11, 2010 10:33 am

nicole έγραψε:Σε αυτο διαφωνω...γενικοτερα σε ολες τις σειρες των Ακριτα / Κυριτση δεν εχουν ενα η δυο πρωταγωνιστες αλλα εχουν μια ομαδα πρωταγωνιστων και αναλογα με τα επεισοδια, τις ιστοριες η τους κυκλους τους χρησιμοποιουν και αναλογα....πρωταγωνιστης για μενα σε μια σειρα ειναι καποιος που η ιστορια του κινει τα νηματα η εξελισσει ενεργα το σεναριο

wall wall wall wall Άρα στην Βέρα ο ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ ήταν ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΩΣΤΑ;

Και στα μυστικά της ΕΔΕΜ θα τον μάθουμε του χρόνου αφού οι πληροφορίες εκεί οδηγούν.
wall wall wall wall

Τα υπόλοιπα post μεταφέρθηκαν στο topic Εύα - Μελίτα

Παρακαλώ να επανέλθουμε στον σχολιασμό του επεισοδίου και μόνο. Ευχαριστώ.

Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010 - Σελίδα 8 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Penny Την / Το Κυρ Απρ 11, 2010 10:52 am

ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ!!!!!!!!!
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ : respect : ΣΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΗΣ ΞΥΛΑ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΚΙ ΟΜΩΣ ΤΑ ΕΙΠΕ ΟΛΑ : respect : : respect : : respect :
Penny
Penny
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από alexan.2 Την / Το Κυρ Απρ 11, 2010 1:55 pm

Πολύ τέλειο το επεισόδιο!!!!!! Κυρία Ξυλά απλά : respect : : respect :
Τελικά όταν η Φαίη έχει επεισόδια πάνω της απλά τα απογειώνει....
Επίσης θυμήθηκα γιατί αγάπησα αυτή τη σειρά, για την παρέα της φεγγαρόπετρας που παρά τα όσα έχουν γίνει πάντα στα δύσκολα είναι εκεί ο ένας για τον άλλο.
Την Μελίτα δεν θα σχολιάσω γιατί πολύ απλά δεν την πρόσεξα, στην σκηνή ειδικά με την Εύα νομίζω οτι εκτοπίστηκε, δεν ξέρω περίμενα σε ένα τέτοιο επεισόδιο μια πιο δυνατή ερμηνεία.
Όσο για τον Στέφανο πόσο θα με ξενερώσει ακόμα? Κρίμα γιατί είχα πολλές προσδοκίες απο αυτό τον ρόλο στην αρχή...

ΥΓ : Αύριο μην χάσετε την Φαίη στον Όμορφο κόσμο!!!
alexan.2
alexan.2

Δημοσίευση από nicole Την / Το Κυρ Απρ 11, 2010 2:18 pm

jim7 έγραψε:
nicole έγραψε:Σε αυτο διαφωνω...γενικοτερα σε ολες τις σειρες των Ακριτα / Κυριτση δεν εχουν ενα η δυο πρωταγωνιστες αλλα εχουν μια ομαδα πρωταγωνιστων και αναλογα με τα επεισοδια, τις ιστοριες η τους κυκλους τους χρησιμοποιουν και αναλογα....πρωταγωνιστης για μενα σε μια σειρα ειναι καποιος που η ιστορια του κινει τα νηματα η εξελισσει ενεργα το σεναριο

wall wall wall wall Άρα στην Βέρα ο ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ ήταν ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΩΣΤΑ;

Και στα μυστικά της ΕΔΕΜ θα τον μάθουμε του χρόνου αφού οι πληροφορίες εκεί οδηγούν.
wall wall wall wall

Τα υπόλοιπα post μεταφέρθηκαν στο topic Εύα - Μελίτα

Παρακαλώ να επανέλθουμε στον σχολιασμό του επεισοδίου και μόνο. Ευχαριστώ.

Αν και ειμαστε εκτος θεματος...ναι ο Αγγελος ηταν ΕΝΑΣ εκ των ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΩΝ στην Βερα...γι αυτον αλλωστε ο Στρατος πηρε εκδικηση, ηταν ο κυριος αντιπαλος του Αμοιρα κτλ...δεν καταλαβαινω γιατι τοση επιμονη στο να υπαρχει ενας η δυο πρωταγωνιστες στα σηριαλ των Ακριτα - Κυριτση...οταν οι ΙΔΙΟΙ εχουν πει επανειλημμένα οτι χρησιμοποιουν μια πλειαδα πρωταγωνιστων στα σηριαλ τους...ειναι δυνατον Δανδουλακη, Κατρανιδης, Καζακος (που τα ονοματα τους ειναι και πρωτα στους τιτιλους εναρξης και των δυο σηριαλ παρεμπιπτοντως) να δεχοντουσαν να συμμετασχουν σε ενα σηριαλ κανοντας τους κομπαρσους η παιζοντας δευτεροτριτους ρολους?

edit by Jim7
1η προειδοποίηση
Ζητήθηκε να σταματήσει η συζήτηση και οποιαδήποτε απάντηση να δωθεί στο κατάλληλο topic.
2.2 Απαντήσεις σε θέματα που δεν έχουν σχέση με το θέμα "Εκτός θέματος" είναι ανεπιθύμητες και μπορεί να οδηγήσουν σε προειδοποίηση.
1.2 Μετά από τρεις (3) προειδοποιήσεις ένας λογαριασμός μπορεί να αποκλειστεί προσωρινά για διάρκεια, ανάλογη της σοβαρότητας της παράβασης. Η παράκαμψη του αποκλεισμού με τη δημιουργία δεύτερου λογαριασμού δεν επιτρέπεται. Αν ένας χρήστης έχει αποκλειστεί πολλαπλά αλλά εξακολουθεί να παραβιάζει τους κανόνες, τότε μπορεί να αποκλειστεί μόνιμα, ανάλογα το ‘βάρος’ των κατά καιρούς παραβιάσεών του.

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από xristina79 Την / Το Κυρ Απρ 11, 2010 4:59 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
xristina79 έγραψε:Οι φίλοι της Εύας πάντως πρέπει να την πείσουν να μείνει κάτω από ιατρική φροντίδα για αρκετό καιρό. Άτομο που κάνει δυο φορές απόπειρα αυτοκτονίας, και την δεύτερη φορά μάλιστα όντας έγκυος, δεν έχει άλλο δρόμο. Αλλά δεν το βλέπω να αντιμετωπιστεί σοβαρά το όλο θέμα. Τι έχετε πάθει κύριοι σεναριογράφοι????? Πρώτα σκηνή ξυλοδαρμού, μετά απόπειρα αυτοκτονίας εγκύου… σκηνές που ουσιαστικά σεναριακά δεν προσφέρουν τίποτα αλλά όσο να πεις μια τηλεθέαση την προσφέρουν…. Συγχαρητήρια!

Επειδή τη σκηνή την είδαμε μισή και είδαμε την Εύα να πηγαίνει σε μέρη που ήταν για εκείνην σημαντικά και να σκέφτεται όμορφα και άσχημα πράγματα σημαίνει ότι κάνει απόπειρα αυτοκτονίας? Αν δηλαδή δούμε τη Δευτέρα να έχει πέσει απλά στα γόνατα? Γιατί προδικάζουμε?

Τώρα είδα την επισήμανση σου..... αν και αργά:
Μα δεν προδικάζω.... νομίζω είναι εμφανέστατο ότι την αυτοκτονία υπονοούν. Εννοείς αν τελικά δεν αποπειραθεί να αυτοκτονήσει, απλά το σκέφεται? Ναι, μακάρι να γίνει έτσι, αλλά και πάλι το βρίσκω υπερβολικό και άσχημο ακριβώς γιατί μιλάμε για έγκυο γυναίκα. Μέχρι εκεί που πήγαινε από μέρος σε μέρος και θυμόταν (τον Μάνο και την προδοσία) όλα οκ (και παραπάνω από οκ), η συνέχεια όμως, όπως κι αν δοθεί το τέλος της, με χάλασε... τι να κάνω?????
Με τους σεναριογράφους τα έχω, νομίζω σκέφτηκαν ότι θα φέρει πολύ τηλεθέαση η απόπειρα ή η υπονόηση της απόπειρας, και αφήνουν νοήματα, μηνύματα (που δεν έπρεπε) να περνάνε στο ντούκου....
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από sarita Την / Το Κυρ Απρ 11, 2010 7:06 pm

Καλησπερα σε ολους.Ειναι χειμαρρος οι σκεψεις στο μυαλο μου ελπιζω να τις βαλω σε σωστη σειρα και να βγαλω ενα αρτιο κειμενο.Καταρχας ειμαι εκνευρισμενη γιατι τοσο καιρο που εχω να μπω και βλεποντας τωρα τα επεισοδια της εβδομαδας εχασα τα καλυτερα για σχολιασμο.Τελος παντων θα περιοριστω μονο στην Παρασκευη.

Ευα-Κουταβι: Αυτη τη σκηνη νομιζω οτι την πηρε ολοι πανω της η Κυρια Ξυλα.Μια εικονα χιλιες λεξεις.Μου περασε την εκπληξη της, την απογοητευση ειλικρινα. Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010 - Σελίδα 8 195890 Η μελιτουλα γιατι ακριβως της τονισε οτι δεν το κανω απο εκδικηση?Μαλλον για να το πιστεψει και η ιδια προφανως.Και τι ειπε τον ερωτευτηκα και τον αγαπησα οπως εσυ τον μανο?Ωραια συγκριση εκανε.Απορω πως θεωρει οτι ειναι ιδιοι αυτοι οι ερωτες και απο αποψη διαρκειας και εντασης συναισθηματων και απο αποψη πως χτιζω μια σχεση.Δεν εχω να πω κατι αλλο θα την σχολιασω και αργοτερα.
Μελιτα-Αμαλια: Καλε τι ειδα?Η αμαλια νοιαστηκε για την ευα?Και η συμμορια εγινε παιδια?Μαλλον πηρε τα χαπια της.
Μελιτα-Παρεα: Γιατι τα βαζετε με την κοπελα?Αληθεια ειπε της το οφειλε να της το πει εκεινη.Για αντιποινα σε αυτο που της εκανε η ευα αρα την αληθεια ειπε.
Στεφανος-Νικολας-Δαφνη: Ο Νικολας ολα τα λεφτα.Μια χαρα του τα εχωσαν και οι δυο.Και χαρηκα που απο ενα σημειο και μετα ο στεφανος εβγαλε τον σκασμο και δεν μιλαγε.Μηπως γιατι τους δινει δικιο?Ωρυεται οτι δεν ειχε τιποτα με τη μελιτα και εχω να κανω μια ερωτηση: Στη σκηνη με τον χρηστο αν θυμαμαι καλα ειπε οτι οσες φορες συναντηθηκε με την μελιτα απλα μιλαγανε.Που σημαινει οτι εχουν ξαναβρεθει αυτοι οι δυο κατι που δεν εχουμε δει.Και θελουν να μου πουν οτι οσες φορες βρισκοντουσαν δεν εκαναν κατι.Που υποτιθεται κιολας οτι το παθος και ο ερωτας τους ηταν μεγαλος?Απο εμπειρια εχω να πω οτι οταν εχεις τοσο δυνατα συναισθηματα και εχεις τον αλλον απεναντι σου δυσκολα συγκρατεισαι και μενεις μονο σε ομιλιες.Εστικτωδως οδηγεισαι στο να ζησεις για αλλη μια φορα τον ερωτα σου.Οι λιγες σταγονες ευτυχιας που λενε.Μα ποιος τους πιστευει?Για αυτο η Μελιτα Μανωλιδου επαιζε την επομενη Μπαχ.Και ηταν και ηρεμη γιατι κατι καλο προηγηθηκε την προηγουμενη βραδια.Και αν ηταν αθωα τοτε θα το ελεγε και στη μαμακα της που ξερει οτι την υποστηριζει αλλα και σε αυτην κουβεντα.Ενας λογος παραπανω που δεν πιστευω οτι ηταν αθωες οι συναντησεις τους.
Μελιτα-Πετρος-Αμαλια: Τι ειπε η μαρθα βουρτση?Επρεπε να της το ξεκαθαρισω εγω?Επρεπε να μαθει την αληθεια?Και ερχομαι και αναρωτιεμαι παλι αν οπως λεει της το χρωστουσε γιατι δεν το εκανε απο την αρχη.Πριν παντρευτει τον στεφανο.Να παει και να της πει οτι εγω με τον στεφανο ειμαστε μαζι αλλα χωρισαμε τωρα που εμαθε οτι εισαι εγκυος?Γιατι περιμενε ειδικα τωρα?Γιατι και τωρα δεν λογαριασε κανεναν και τοτε δεν θα λογαριαζε κανεναν.Και τωρα δε θα μιλαγε ο στεφανος και τοτε δεν μιλησε ο στεφανος.Τα κοτσια μελιτακι και την ειλικρινεια και την εντιμοτητα η την εχουμε απο την αρχη η οχι γαιτι μετα λεγεται σκοπιμοτητα και δολος τιποτα αλλο.Και μια προιστορια οτι εχει στο αιμα της την εκδικηση την ειδαμε και σημερα στο φλας μπακ της ευας οταν πηγε στο γραφειο η ευα και βλεπαμε την μελιτα να φιλαει τον μανο ξεροντας οτι ειναι η ευα και τους βλεπει.Αρα το γονιδιο και η ικανοτητα υπηρχε απο πριν.Και οχι δεν ενδιαφερεται για το καλο της ευας.Αλλα για την παρτη της.Γιατι ξερει οτι αν παθει κατι η ευα θα την κατασπαραξουν ολοι και κυριως ο απολυτος για τον οποιο φωναζε συνεχεια.
Κατα τα αλλα γελασα πολυ με τη σκηνη Αμαλια-Πετρος, απολαυστικο αυτο το ζευγαρι τελικα. Και επισης μου αρεσε πολυ η Μαριλια. Α και κατι που ξεχασα.Η αμαλια τι ειπε?Και η ευα τα ιδια μας εκανε περσι που βρηκε τη μελιτα και της ειπε οτι ειναι ερωμενη του μανου?Πρωτον το εκανε αφου ειδε οτι μετα απο τα λογια του μανου οτι θα χωρισει με την μελιτα εκεινος δεν εκανε κατι αποφασισε να το αποκαλυψει εν αντιθεσει με τον στεφανο που ποτε δεν ειχε πει στη μελιτα οτι θα χωρισει με την ευα.Και δευτερον οταν το εκανε η μελιτα δεν ηταν εγκυος εν αντιθεσει με την ευα που βρισκεται σε προχωρημενη εγκυμοσυνη.Αυτα συγνωμη αν κουρασα.Αν θυμηθω κατι θα επανελθω.Καλη συνεχεια σε ολους.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Κυρ Απρ 11, 2010 7:14 pm

sarita έγραψε:Καλησπερα σε ολους.Ειναι χειμαρρος οι σκεψεις στο μυαλο μου ελπιζω να τις βαλω σε σωστη σειρα και να βγαλω ενα αρτιο κειμενο.Καταρχας ειμαι εκνευρισμενη γιατι τοσο καιρο που εχω να μπω και βλεποντας τωρα τα επεισοδια της εβδομαδας εχασα τα καλυτερα για σχολιασμο.Τελος παντων θα περιοριστω μονο στην Παρασκευη.

Ευα-Κουταβι: Αυτη τη σκηνη νομιζω οτι την πηρε ολοι πανω της η Κυρια Ξυλα.Μια εικονα χιλιες λεξεις.Μου περασε την εκπληξη της, την απογοητευση ειλικρινα. Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010 - Σελίδα 8 195890 Η μελιτουλα γιατι ακριβως της τονισε οτι δεν το κανω απο εκδικηση?Μαλλον για να το πιστεψει και η ιδια προφανως.Και τι ειπε τον ερωτευτηκα και τον αγαπησα οπως εσυ τον μανο?Ωραια συγκριση εκανε.Απορω πως θεωρει οτι ειναι ιδιοι αυτοι οι ερωτες και απο αποψη διαρκειας και εντασης συναισθηματων και απο αποψη πως χτιζω μια σχεση.Δεν εχω να πω κατι αλλο θα την σχολιασω και αργοτερα.
Μελιτα-Αμαλια: Καλε τι ειδα?Η αμαλια νοιαστηκε για την ευα?Και η συμμορια εγινε παιδια?Μαλλον πηρε τα χαπια της.
Μελιτα-Παρεα: Γιατι τα βαζετε με την κοπελα?Αληθεια ειπε της το οφειλε να της το πει εκεινη.Για αντιποινα σε αυτο που της εκανε η ευα αρα την αληθεια ειπε.
Στεφανος-Νικολας-Δαφνη: Ο Νικολας ολα τα λεφτα.Μια χαρα του τα εχωσαν και οι δυο.Και χαρηκα που απο ενα σημειο και μετα ο στεφανος εβγαλε τον σκασμο και δεν μιλαγε.Μηπως γιατι τους δινει δικιο?Ωρυεται οτι δεν ειχε τιποτα με τη μελιτα και εχω να κανω μια ερωτηση: Στη σκηνη με τον χρηστο αν θυμαμαι καλα ειπε οτι οσες φορες συναντηθηκε με την μελιτα απλα μιλαγανε.Που σημαινει οτι εχουν ξαναβρεθει αυτοι οι δυο κατι που δεν εχουμε δει.Και θελουν να μου πουν οτι οσες φορες βρισκοντουσαν δεν εκαναν κατι.Που υποτιθεται κιολας οτι το παθος και ο ερωτας τους ηταν μεγαλος?Απο εμπειρια εχω να πω οτι οταν εχεις τοσο δυνατα συναισθηματα και εχεις τον αλλον απεναντι σου δυσκολα συγκρατεισαι και μενεις μονο σε ομιλιες.Εστικτωδως οδηγεισαι στο να ζησεις για αλλη μια φορα τον ερωτα σου.Οι λιγες σταγονες ευτυχιας που λενε.Μα ποιος τους πιστευει?Για αυτο η Μελιτα Μανωλιδου επαιζε την επομενη Μπαχ.Και ηταν και ηρεμη γιατι κατι καλο προηγηθηκε την προηγουμενη βραδια.Και αν ηταν αθωα τοτε θα το ελεγε και στη μαμακα της που ξερει οτι την υποστηριζει αλλα και σε αυτην κουβεντα.Ενας λογος παραπανω που δεν πιστευω οτι ηταν αθωες οι συναντησεις τους.
Μελιτα-Πετρος-Αμαλια: Τι ειπε η μαρθα βουρτση?Επρεπε να της το ξεκαθαρισω εγω?Επρεπε να μαθει την αληθεια?Και ερχομαι και αναρωτιεμαι παλι αν οπως λεει της το χρωστουσε γιατι δεν το εκανε απο την αρχη.Πριν παντρευτει τον στεφανο.Να παει και να της πει οτι εγω με τον στεφανο ειμαστε μαζι αλλα χωρισαμε τωρα που εμαθε οτι εισαι εγκυος?Γιατι περιμενε ειδικα τωρα?Γιατι και τωρα δεν λογαριασε κανεναν και τοτε δεν θα λογαριαζε κανεναν.Και τωρα δε θα μιλαγε ο στεφανος και τοτε δεν μιλησε ο στεφανος.Τα κοτσια μελιτακι και την ειλικρινεια και την εντιμοτητα η την εχουμε απο την αρχη η οχι γαιτι μετα λεγεται σκοπιμοτητα και δολος τιποτα αλλο.Και μια προιστορια οτι εχει στο αιμα της την εκδικηση την ειδαμε και σημερα στο φλας μπακ της ευας οταν πηγε στο γραφειο η ευα και βλεπαμε την μελιτα να φιλαει τον μανο ξεροντας οτι ειναι η ευα και τους βλεπει.Αρα το γονιδιο και η ικανοτητα υπηρχε απο πριν.Και οχι δεν ενδιαφερεται για το καλο της ευας.Αλλα για την παρτη της.Γιατι ξερει οτι αν παθει κατι η ευα θα την κατασπαραξουν ολοι και κυριως ο απολυτος για τον οποιο φωναζε συνεχεια.
Κατα τα αλλα γελασα πολυ με τη σκηνη Αμαλια-Πετρος, απολαυστικο αυτο το ζευγαρι τελικα. Και επισης μου αρεσε πολυ η Μαριλια. Α και κατι που ξεχασα.Η αμαλια τι ειπε?Και η ευα τα ιδια μας εκανε περσι που βρηκε τη μελιτα και της ειπε οτι ειναι ερωμενη του μανου?Πρωτον το εκανε αφου ειδε οτι μετα απο τα λογια του μανου οτι θα χωρισει με την μελιτα εκεινος δεν εκανε κατι αποφασισε να το αποκαλυψει εν αντιθεσει με τον στεφανο που ποτε δεν ειχε πει στη μελιτα οτι θα χωρισει με την ευα.Και δευτερον οταν το εκανε η μελιτα δεν ηταν εγκυος εν αντιθεσει με την ευα που βρισκεται σε προχωρημενη εγκυμοσυνη.Αυτα συγνωμη αν κουρασα.Αν θυμηθω κατι θα επανελθω.Καλη συνεχεια σε ολους.

Είχαμε καιρό να σε δούμε στο σχολιασμό και όχι δεν μας κούρασες.
Συμφωνώ με τα λεγόμενα σου και βλέπω οτι η soso με την έκφραση μίλησε σαν κουτάβι προς γυναίκα μας άγγιξε όλες lol!

Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010 - Σελίδα 8 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από sarita Την / Το Κυρ Απρ 11, 2010 7:19 pm

Clarabelle έγραψε:
sarita έγραψε:Καλησπερα σε ολους.Ειναι χειμαρρος οι σκεψεις στο μυαλο μου ελπιζω να τις βαλω σε σωστη σειρα και να βγαλω ενα αρτιο κειμενο.Καταρχας ειμαι εκνευρισμενη γιατι τοσο καιρο που εχω να μπω και βλεποντας τωρα τα επεισοδια της εβδομαδας εχασα τα καλυτερα για σχολιασμο.Τελος παντων θα περιοριστω μονο στην Παρασκευη.

Είχαμε καιρό να σε δούμε στο σχολιασμό και όχι δεν μας κούρασες.
Συμφωνώ με τα λεγόμενα σου και βλέπω οτι η soso με την έκφραση μίλησε σαν κουτάβι προς γυναίκα μας άγγιξε όλες lol!

Συνωνοματη χαιρομαι καταρχας που σου αρεσε ο σχολιασμος.Κατα δευτερον ηταν οτι καλυτερο και επιτυχημενο θα μπορουσε να χρησιμοποιησει κανεις για την μελιτα.Την ελεγα και εγω ετσι αλλα τοσο καιρο που εχω να μπω να σχολιασω δεν προλαβα να το γραψω. Επεισόδιο 342 - Ημερομηνία 09-04-2010 - Σελίδα 8 Icon_biggrin
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Κυρ Απρ 11, 2010 7:46 pm

Έχω διαβάσει τόσους σχολιασμούς, με άλλους συμφωνώ και με άλλους όχι, πάντως το επεισοδιο μας άγγιξε όλους σχεδόν με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο..Περιττό να πώ πως το ψηφίζω τέλειο για την καταπληκτική ερμηνεια της Ξυλά και για το ξεκαθάρισμα αυτης της παρωδίας που με είχε κουράσει τον τελευταίο καιρό..Θα πάρω τα πράγματα με τη σειρά...

Εύα-Μελίτα: Οταν άκουσα την Ευα να ρωτάει αν έπαθε κάτι ο Στεφανος ήθελα να κλείσω τον υπολογιστή και να μη δώ άλλο μιας και ήξερα τι θα επακολουθήσει...Οπως θεώρησα χυδαίο να εισβάλλει μια γυναίκα σπιτι σου και να σου διαλύει τη ζωή πέρσι ετσι το βλέπω και φέτος..Χωρις καμία διάκριση, η πράξη μένει ίδια,το σκηνικό αλλάζει και το έχουμε αναλύσει πολλές φορές...Εμενα πλέον κανένας έρωτας δεν με πείθει ουτε του Μάνου με της Ευας ουτε του Στεφανου και της Μελίτας(καλά αυτος δεν με έπεισε ποτέ), τα καρμικά και τα απόλυτα με απογοητευσαν πλήρως..
Η ατάκα που μου έμεινε απο πλευράς Μελίτας είναι το "Οπως ερωτευτηκες εσύ το Μάνο", με αυτην την ατάκα περιμένει απο την Ευα να πιστευει πως δεν το έκανε για εκδικηση???Με τίποτα.. Και ας ξεχωρίζουμε τα πραγματα.. Μιλάμε για ένα δυνατό έρωτα,οχι για αισθηματα βαθειά και ουσιαστικά,αυτά τα έτρεφε η Ευα για το Στεφανο και για μένα αυτι ειναι το κλειδί ενος επιτυχημένου γάμου..Ο έρωτας ξεφουσκώνει..Δεν καταλαβαινω γιατι οι ήρωες διαχωρίζουν τον έρωτα απο την αγάπη για δύο ξεχωριστά πρόσωπα και όχι για την πραγματική ουσία..Ερωτευεσαι και με τα βιώματα και τις εμπειρίες αγαπάς...Δεν ερωτευσαι σήμερα και αγαπάς αυριο... Το φλας μπακ ήταν ευρηματικό!! Σαν ιδέα μου άρεσε και επίσης νομίζω πως διευκόλυνε την κατάσταση..Τι ακριβώς θα έλεγε η Μελίτα??Για φιλία στο εξοχικό,για ιστοριες που δεν γράφτηκαν ποτέ,για κρεβάτια και πάλι κερβάτια και το λιώσιμο ενος κεριού??? Για μένα αυτο είναι αυτός ο απόλυτος... Ας μιλήσουμε για πάθος και όχι για έρωτα και αγάπη πάνω απο κάθε λογική...Ετσι να το δεχτώ...Και εδώ να σημειώσω οτι η Μελίτα είπε αγαπηθήκαμε,ενω ο Στέφανος μοιραστήκαμε ένα πάθος...Αβυσσος η ψυχή του απόλυτου και ας μας διαφωτίσει κάποιος τι ακριβώς θεωρόυν αυτοι οι δύο την σχέση που ειχανε.. Κοκκάλωσα με το βλεμμα της Ξυλά,πιστευα οτι θα κάνει έκρηξη απο στιγμή σε στιγμή και αυτό το "τελέιωσες?" με τελείωσε και μένα...Αψογη!!Η σκηνή της ανηκει δικαιωματικά.....

Στέφανος-Νικόλας-Δάφνη: Σε κάποια πράγματα διαφωνώ, οταν ερωτευεσαι(εστω και με τον τροπο που μας έδειξε αυτος ο απόλυτος) δεν μπορείς να χωρίσεις τους ανθρωπους σε κατηγορίες..Εδω ερωτευομαστε άφοβα και εδώ δεν αγγίζουμε..Ακυρος λοιπόν ο Νικόλας..Κατα τα άλλα λογικό να μην τον πιστευουν..Αν είχαν ξεκαθαριστει απο την αεχή τα πράγαματα η κατασταση ια ηταν αλλίως τωρα ετσι οπως τα κανατε λουστειτε τα Στεφανάκο μου!! Ας κάνει την εκπληξη ο Σταυρου δεν μπορώ αλλο να τον βλεπω σε αυτο το ρόλο..

Αμαλία-Μελίτα:
Η Αμαλία τρώει φλασιές... Ενω μας έλεγε οτι τα παιδιά δεν κάνανε κάτι κακό ξαφνικά η Μελόιτα βρέθηκε να είναι με τον άντρα της Ευας... Ενω μέχρι χτες η παρέα ήταν μαφία και συνδικάτο του τρόμου(αν κάνω λάθος διορθωστε με,νομιζω ετσι τους είπε) ξαφνικα έγιναν τα παιδία και η Ευα που διέλυσε τη ζωη της κόρης της έγινε η γυναίκα..Θα πω απλά οτι το τελευταιο θα το λάβω ως ανθρωπιστκό ενδιαφερον για να μην φρικάρω τελείως με τα κουφά που ακούω..

Στέφανος(γενικώς): Τι σκέφεται με το κερί αγκαλία ο μεσίε??? Εμενα αυτο με ανησυχεί πολύ... Δεν το βρίσκω και πολύ λογική αντίδραση απο μέρους του..Μπορει να τρέφω πολλές ελπιδες αλλά θέλω να πιστευω ακόμα πως ο Στεφανος θα κάνει τη μεγάλη ανατροπή και θα ψαχνόμαστε όλοι...Οσον αφορα τη σκηνή με την Αντιγόνη γυάλισε το μάτι μου,λέω ξύπνησε ο Στρατος μέσα του...!! Βάλτης τις φωνες γιατί το μόνο που την κόφτει είναι το χρήμα,μα όλα για τα λεφτά πια?? Αν είναι δυνατόν..

Παρέα-Μελίτα
: Δεν θα σχολιάσω τα πριν Μελίτας γιατί είναι μια απο τα ίδια..Μετά μου άρεσε που τους είδα ενωμένιους οπως σε κάθε δυσκολη στιγμή.. Για μένα αυτο που είδα ειναι η παρέα της Φρεγγαροπετρας που νοιάζεται που στέκεται και είνει εκει στα δυσκολα και στα ευκολα..Είναι εκει πάντα..Η Μελιτα έβαλε την ουρά κάτω απο τα σκέλια..Κάνω λάθος που θυμάμαι οτι η Ευα δεν ήταν έτσι πέρσι??? Αφου πιστευει οτι έκανε το σωστό ας τους αντιμετωπίσει,όλους!!Εκείνη το διάλεξε συνειδητά και δεν το μετανιωνει κιόλας,ας σταματησει να κλάιγεται ή εστω ας μπει στο mute...Δεν αντέχω άλλα νιαουρίσματα...

Μελίτα-Στέφανος: Καταρχάς αυτό το έρμο το Νεφελάκι που έιναι κάθε φορά που κάποιος νταής σηκώνει φωνή εκει μέσα(και όχι μόνο..)??
Ο Στέφανος έχει δίκιο που η Μελίτα δεν τον υπολόγισε αλλα μην μας βγει και απο πάνω κιολας,μαζί κάνατε οτι κάνατε καλέ μου,απλά αυτη για τους λόγους της μίλησε,εσύ μούγγα!!Και το τελείωσαμε εμενα απλά μου δείχνει πως αυτοι οι δύο είχαν τελειώσει ποτέ...Ουτε μετά το γάμο ουτε τίποτα....Γιατί προσπαθουσαν να μας πείσουν για τον αντίθετο????

Αμαλία-Πέτρος : Δυο μεγάλα ταλέντα όπως πάντα κάνουν μια υπέροχη σκηνή.. Ατάκα στην ατάκα.. Μ' αρέσει να βλέπω τον Πέτρο θυμωμένο!! Ο Κατρανίδης Θεός!!!! Η Αμαλίτσα απο δω το πήγε απο κει το πήγε πάλι να διπλαρωσει τον απόλυτο θέλει για την κορούυλα της,εδω ο κόσμος χάνεται και αυτή το μυαλό της στο πώς θα αποκατασταθει το Μελιτάκι...Να δω αν μείνει χωρις περιουσία ο Παριζιάνος τι θα πει η ζωγράφα μας...

Νικόλας-Μαρίλια-Αγγέλα: Η Αγγέλα υπερασπίζεται το παιδί της επειφή ειναι παιδί της και ξεχνάει τα λάθη της..Εγω αυτό που λέω είναι οτι η Ευα έδωσε πόνο λλά το πλήρωσε.. Το να πληρώσει πάλι απο τη στιγμή που σηκωηκε στα ποσια της και προχωρησε μπροστά το θεωρώ τραγικό..Πως να μην ξεσπαθωσει η μάνα?? Και η Ευα τα μετανιώνει τα λάθη της και το δειχνει έμπρακτα...πλέον..!

Ρούσσος-Μελίτα-Αμαλία: Η πιο σωστη κουβέντα που είπε ο Ρουσσος στην κόρη του"Μην χαμηλώνεις τα μάτια" Ειπες οτι σταθηκες απεναντι της Μελιτάκι και είπες την αληθεια σου, στάσου τωρα απέναντι στις πράξεις σου και μην κοιτάς κάτω...Το μόνιμο κόλλημα ο Στέφανος που δεν θέλει ουτε να τη δει...Ελεος πια.. Και αυτο που άκουσα γιατο όνειρο το βρίσκω τελειως λάθος..Η Ευα το ονειρο το παρατησε μια νυχτα πριν το γάμο της..Η Μελίτα κυνηγησε μπας και βρεί και αυτή πάλι κάτι να ελπίζει και κατα τυχη έπεσε πάνω στην Ευα και συγκρουστηκαν πάλι..Ακυρο το οτι κηνυγάνε και οι δύο το ίδιο ονειρο,εγω βλέπω μια Ευα να κηνυγάει την ευτυχία (εστω με οποιο τιμημα.περσι τουλάχψιστον) και μία Μελίτα να ψάχνει συνεχώ δικαιολογίες για την εκάστοτε συμπεριφορά..Ουτε για το Μάνο πάλεψε..Αφησε το όνειρο να γκρεμιστεί..

Κρατάω τη φοβερή ατάκα της Μαρίλιας στο Στέφανο για την προυπηρεσία στα λαμόγια,η οποια με πέθανε!!
Επίσης έχω να σημειώσω οτι τελευτάια πολύ ακουμε για σχέδιο εκδικησης τηου Καρτάλη,να αρχισω να ελπίζω η όχι ακομα???

Εύα:
Το βλέμμα της χτες ήταν ανατριχιαστικό...παρ'ολο που είπε λίγα πράγματα ο πόνος της ξεδιπλώθηκε μόνο με τα βλέμματα και με τις κινήσεις της..Εξαιρετική και η επιλογή των τραγουδιών..Εγω χτες είδα μια γυναίκα που νόμιζε οτι έχει καταφέρει να είναι ευτυχισμένη,που νόμιζε οτι δίοπλα της είναι ένας άνθρωπος που την αγαπάει πραγματικα και δεν έχει λόγο να τον φοβάται...Οποτε για μένα το μέγεθος της προδοσίας είναι ακόμα μεγαλύτερο απο οτι ήταν με το Μάνο...Παράτησε τα ονειρα της,προσπαθησε να σταθει στα πόδια της και πάνω που το κατάφερε ξανά της γκρεμίστηκε η ζωή απο την ίδια γυναίκα....Η Ξυλά χτες ήταν συγκλονιστική,απέδωσε όλα τα συναισθήματα με εναν τρόπο που μονο εκείνη μπορεί και εμένα προσωπικά με έκανε να ανατριχιάσω.... Στις σκέψεις της εγώ δεν είδα το Μάνο,είδα οσα ονειρευτηκε να ζήσει μαζί του και πως έβλεπε τα πάντα να γκρεμζιονται..Ειδε τη ζωή της μπλεγμένη με τη ζωή της Μελίτας με εναν τρόπο που την έπνιγε..Οτι και να πώ ειναι λίγο...Απλα υποκλίνομαι στο ταλέντο της!!!

: respect : : respect : : respect :

Δεν μου άρεσε καθόλου που ο Μάνος ακολουθούσε τα βηματά της, δεν μπορεί να υπάρχει τόση αγάπη έτσι ξαφνικά..Για το Μάνο η Ευα πάντα ήταν το κομμάτι που τον κρατουσε στην αθωότητα της εφηβείας του,αυτό αγαπάει σε εκείνη,πέρα απο το πάθος που έχει για αυτή.. Ξαφνικά η αγάπη του εγινε τόσο μεγάλη που ήξερε που θα πάει η Ευα και βρισκόταν εκεί λίγο αργότερα...Ισως φταίει το οτι δεν μπορώ να πειστώ για την αγαπη του Μάνου,δεν ξέρω...Δεν θέωρω πια τη σχέση αυτη υγιή..Θέλω την Ευα μόνη της,να σταθει στα πόδια της,να διώξει όλους τους καραγκιόζηδες και να μεγαλώσει τον αγόραρο της μακρία απο όλους.....

Αυτά..Συγνώμη αν κούρασα...Ελίπιζω να χουμε πάντα τετοια δυνατά επεισοδια να μας αποδεικνύοουν συνέχεια γιατι βλέπουμε μανιωδώς μυστικά!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Κυρ Απρ 11, 2010 10:41 pm

Επέτρεψε μου Φουλίτσα να ξανασχολιάσω με βάση τον δικό σου σχολισμό...

Foulitsa έγραψε:Έχω διαβάσει τόσους σχολιασμούς, με άλλους συμφωνώ και με άλλους όχι, πάντως το επεισοδιο μας άγγιξε όλους σχεδόν με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο..Περιττό να πώ πως το ψηφίζω τέλειο για την καταπληκτική ερμηνεια της Ξυλά και για το ξεκαθάρισμα αυτης της παρωδίας που με είχε κουράσει τον τελευταίο καιρό..Θα πάρω τα πράγματα με τη σειρά...

Καλά η ερμηνεία της Ξυλά ήταν αδιαμφισβήτητα αξιοθάυμαστη και περιττώ να πώ οτι : respect :
Foulitsa έγραψε:
Εύα-Μελίτα: Οταν άκουσα την Ευα να ρωτάει αν έπαθε κάτι ο Στεφανος ήθελα να κλείσω τον υπολογιστή και να μη δώ άλλο μιας και ήξερα τι θα επακολουθήσει...Οπως θεώρησα χυδαίο να εισβάλλει μια γυναίκα σπιτι σου και να σου διαλύει τη ζωή πέρσι ετσι το βλέπω και φέτος..Χωρις καμία διάκριση, η πράξη μένει ίδια,το σκηνικό αλλάζει και το έχουμε αναλύσει πολλές φορές...Εμενα πλέον κανένας έρωτας δεν με πείθει ουτε του Μάνου με της Ευας ουτε του Στεφανου και της Μελίτας(καλά αυτος δεν με έπεισε ποτέ), τα καρμικά και τα απόλυτα με απογοητευσαν πλήρως..
Η ατάκα που μου έμεινε απο πλευράς Μελίτας είναι το "Οπως ερωτευτηκες εσύ το Μάνο", με αυτην την ατάκα περιμένει απο την Ευα να πιστευει πως δεν το έκανε για εκδικηση???Με τίποτα.. Και ας ξεχωρίζουμε τα πραγματα.. Μιλάμε για ένα δυνατό έρωτα,οχι για αισθηματα βαθειά και ουσιαστικά,αυτά τα έτρεφε η Ευα για το Στεφανο και για μένα αυτι ειναι το κλειδί ενος επιτυχημένου γάμου..Ο έρωτας ξεφουσκώνει..Δεν καταλαβαινω γιατι οι ήρωες διαχωρίζουν τον έρωτα απο την αγάπη για δύο ξεχωριστά πρόσωπα και όχι για την πραγματική ουσία..Ερωτευεσαι και με τα βιώματα και τις εμπειρίες αγαπάς...Δεν ερωτευσαι σήμερα και αγαπάς αυριο... Το φλας μπακ ήταν ευρηματικό!! Σαν ιδέα μου άρεσε και επίσης νομίζω πως διευκόλυνε την κατάσταση..Τι ακριβώς θα έλεγε η Μελίτα??Για φιλία στο εξοχικό,για ιστοριες που δεν γράφτηκαν ποτέ,για κρεβάτια και πάλι κερβάτια και το λιώσιμο ενος κεριού??? Για μένα αυτο είναι αυτός ο απόλυτος... Ας μιλήσουμε για πάθος και όχι για έρωτα και αγάπη πάνω απο κάθε λογική...Ετσι να το δεχτώ...Και εδώ να σημειώσω οτι η Μελίτα είπε αγαπηθήκαμε,ενω ο Στέφανος μοιραστήκαμε ένα πάθος...Αβυσσος η ψυχή του απόλυτου και ας μας διαφωτίσει κάποιος τι ακριβώς θεωρόυν αυτοι οι δύο την σχέση που ειχανε.. Κοκκάλωσα με το βλεμμα της Ξυλά,πιστευα οτι θα κάνει έκρηξη απο στιγμή σε στιγμή και αυτό το "τελέιωσες?" με τελείωσε και μένα...Αψογη!!Η σκηνή της ανηκει δικαιωματικά.....

Συμφωνώ στα περισσότερα..
Και εγώ απορώ όμως, είναι δυνατόν να είσαι ερωτευμένος με τον έναν ή τη μία και να αγαπάς τον άλλον ή την άλλη;
Νομίζω πως εδώ τα έχουν μπερδέψει λίγο.. Ειδικά ο Στέφανος τα έχει κάνει σαλάτα..
Να δεχτώ το γεγονός οτι αγαπάει την Εύα και την νοιάζεται και ταυτόχρονα να είναι ερωτευμένος με την Μελίτα αλλά μέχρι εκεί.. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως γίνεται να είναι τρελά ερωτευμένος με την Μελίτα (ο θεός να το κάνει έρωτα αυτό...) και ταυτόχρονα να θέλει να περάσει την υπόλοιπη ζωή του με την Εύα και να κάνει μια χαρά το σεξ του με εκείνη..
Όσο για την Μελίτα, ούτε εγώ την καταλαβαίνω και δεν θεωρώ με τίποτα "μαγκιά" αυτό που πήγε και έκανε με το έτσι θέλω...
Η Εύα στην τελευταία σκηνή με έκανε κουρέλι κυριολεκτικά.. Δεν κλαίω ποτέ σε σίριαλ αλλά η Εύα το κατάφερε και αυτό..
Μου πέρασε απίστευτα συναισθήματα και θεωρώ την συγκεκριμένη σκηνή απο τις καλήτερες και τις πιο συναισθηματικά έντονες σκηνές των Μυστικών.. Ίσως με επιρέασε και η κατάσταση της Εύας με την κοιλίτσα την οποία ΛΑΤΡΕΥΩ...

Foulitsa έγραψε:
Στέφανος-Νικόλας-Δάφνη: Σε κάποια πράγματα διαφωνώ, οταν ερωτευεσαι(εστω και με τον τροπο που μας έδειξε αυτος ο απόλυτος) δεν μπορείς να χωρίσεις τους ανθρωπους σε κατηγορίες..Εδω ερωτευομαστε άφοβα και εδώ δεν αγγίζουμε..Ακυρος λοιπόν ο Νικόλας..Κατα τα άλλα λογικό να μην τον πιστευουν..Αν είχαν ξεκαθαριστει απο την αεχή τα πράγαματα η κατασταση ια ηταν αλλίως τωρα ετσι οπως τα κανατε λουστειτε τα Στεφανάκο μου!! Ας κάνει την εκπληξη ο Σταυρου δεν μπορώ αλλο να τον βλεπω σε αυτο το ρόλο..

Καλά έκαναν και τα έχωσαν στον Στέφανο αν με ρωτάς..
Να την πώ την αμαρτία μου;
Γέλασα πολύ με την ατάκα του Στέφανου:
Κρατήστε το μυστικό βρε παιδία λίγο ακόμα..
όχι για μένα, για εκείνη gelio
Μου θύμησε τη γνωστή διαφίμηση και έλεγα απο μέσα μου:
Στέφανε τρέξε σπίτι σου αγόρι μου..
όχι για μένα, για την φουκαριάρα την Εύα που έχασε τον κόσμο κάτω απο τα πόδια της

Foulitsa έγραψε:
Αμαλία-Μελίτα: Η Αμαλία τρώει φλασιές... Ενω μας έλεγε οτι τα παιδιά δεν κάνανε κάτι κακό ξαφνικά η Μελόιτα βρέθηκε να είναι με τον άντρα της Ευας... Ενω μέχρι χτες η παρέα ήταν μαφία και συνδικάτο του τρόμου(αν κάνω λάθος διορθωστε με,νομιζω ετσι τους είπε) ξαφνικα έγιναν τα παιδία και η Ευα που διέλυσε τη ζωη της κόρης της έγινε η γυναίκα..Θα πω απλά οτι το τελευταιο θα το λάβω ως ανθρωπιστκό ενδιαφερον για να μην φρικάρω τελείως με τα κουφά που ακούω..

Η Αμαλία σ'αυτή τη σκηνή απλά δεν ήταν η Αμαλία..
Άκου εκεί "παιδιά" και "γυναίκα"...
Μάλλον Φουλίτσα για ανθρωπιστικό ενδιαφέρον πρόκειται...

Foulitsa έγραψε:
Στέφανος(γενικώς): Τι σκέφεται με το κερί αγκαλία ο μεσίε??? Εμενα αυτο με ανησυχεί πολύ... Δεν το βρίσκω και πολύ λογική αντίδραση απο μέρους του..Μπορει να τρέφω πολλές ελπιδες αλλά θέλω να πιστευω ακόμα πως ο Στεφανος θα κάνει τη μεγάλη ανατροπή και θα ψαχνόμαστε όλοι...Οσον αφορα τη σκηνή με την Αντιγόνη γυάλισε το μάτι μου,λέω ξύπνησε ο Στρατος μέσα του...!! Βάλτης τις φωνες γιατί το μόνο που την κόφτει είναι το χρήμα,μα όλα για τα λεφτά πια?? Αν είναι δυνατόν..

Αλήθεια τι ήταν αυτό με τον Στέφανο και την Αντιγόνη; Τρόμαξα η έρμη και δεν ήθελα και πολύ μετά απο τα γεγονότα με την Μελίτα και την Εύα..
Όσο για το κερί, κεριά και λιβάνια.. Σκεφτόταν μάλλον τις δύο (πλέον) χαμένες ζωές του με την γυναίκα με την οποία είναι ερωτευμένος και με την γυναίκα που αγαπάει...

Foulitsa έγραψε:
Παρέα-Μελίτα: Δεν θα σχολιάσω τα πριν Μελίτας γιατί είναι μια απο τα ίδια..Μετά μου άρεσε που τους είδα ενωμένιους οπως σε κάθε δυσκολη στιγμή.. Για μένα αυτο που είδα ειναι η παρέα της Φρεγγαροπετρας που νοιάζεται που στέκεται και είνει εκει στα δυσκολα και στα ευκολα..Είναι εκει πάντα..Η Μελιτα έβαλε την ουρά κάτω απο τα σκέλια..Κάνω λάθος που θυμάμαι οτι η Ευα δεν ήταν έτσι πέρσι??? Αφου πιστευει οτι έκανε το σωστό ας τους αντιμετωπίσει,όλους!!Εκείνη το διάλεξε συνειδητά και δεν το μετανιωνει κιόλας,ας σταματησει να κλάιγεται ή εστω ας μπει στο mute...Δεν αντέχω άλλα νιαουρίσματα...

Συμφωνώ Φουλίτσα..
Δεν έχω να προσθέσω κάτι παρα μόνο οτι η παρέα της Φεγγαρόπετρας είναι παρέα με το "Π" καιφαλαίο και δεν είναι ανέκδοτο σαν αυτά που ακούμε τελευταία...

Foulitsa έγραψε:
Μελίτα-Στέφανος: Καταρχάς αυτό το έρμο το Νεφελάκι που έιναι κάθε φορά που κάποιος νταής σηκώνει φωνή εκει μέσα(και όχι μόνο..)??
Ο Στέφανος έχει δίκιο που η Μελίτα δεν τον υπολόγισε αλλα μην μας βγει και απο πάνω κιολας,μαζί κάνατε οτι κάνατε καλέ μου,απλά αυτη για τους λόγους της μίλησε,εσύ μούγγα!!Και το τελείωσαμε εμενα απλά μου δείχνει πως αυτοι οι δύο είχαν τελειώσει ποτέ...Ουτε μετά το γάμο ουτε τίποτα....Γιατί προσπαθουσαν να μας πείσουν για τον αντίθετο????

Μη σας πώ οτι τον διευκόλυνε κιόλας η Μελίτα που μίλησε στην Εύα.. Βέβαια αν της το έλεγε ο Στέφανος θα ήταν πιο ανώδυνο για την Εύα αλλά η Μελίτα χε@@@κε για την αντίδραση της Εύας...

Foulitsa έγραψε:

Αμαλία-Πέτρος : Δυο μεγάλα ταλέντα όπως πάντα κάνουν μια υπέροχη σκηνή.. Ατάκα στην ατάκα.. Μ' αρέσει να βλέπω τον Πέτρο θυμωμένο!! Ο Κατρανίδης Θεός!!!! Η Αμαλίτσα απο δω το πήγε απο κει το πήγε πάλι να διπλαρωσει τον απόλυτο θέλει για την κορούυλα της,εδω ο κόσμος χάνεται και αυτή το μυαλό της στο πώς θα αποκατασταθει το Μελιτάκι...Να δω αν μείνει χωρις περιουσία ο Παριζιάνος τι θα πει η ζωγράφα μας...

Φυσικά και απολαυστική σκηνή..
Φυσικά και επανήλθε η φυσιολογική Αμαλία που γνωρίσαμε και αγαπήσαμε και που νοιάζεται για την κορούλα της μόνο και τον "απόλυτο" που παρεπιπτώντως είναι και πάμπλουτος...

Foulitsa έγραψε:
Νικόλας-Μαρίλια-Αγγέλα: Η Αγγέλα υπερασπίζεται το παιδί της επειφή ειναι παιδί της και ξεχνάει τα λάθη της..Εγω αυτό που λέω είναι οτι η Ευα έδωσε πόνο λλά το πλήρωσε.. Το να πληρώσει πάλι απο τη στιγμή που σηκωηκε στα ποσια της και προχωρησε μπροστά το θεωρώ τραγικό..Πως να μην ξεσπαθωσει η μάνα?? Και η Ευα τα μετανιώνει τα λάθη της και το δειχνει έμπρακτα...πλέον..!

Συμφωνώ και πάλι.. Η Εύα προκάλεσε πόνο αλλά πλήρωσε μετάνιωσε και πλέον βλέπουμε μια Εύα διαφορετική αλλά μετά τα τελευταία γεγονότα, δε θα με χάλαγε να δώ την Εύα του πρώτου κύκλου.. Όχι την κακιά και την εξαρτημένη απο τον Μάνο Εύα αλλά την δυναμηκή που ξέρει να κοιτά τον άλλον στα μάτια και όχι να κατεβάζει κεφάλι..
Όσο για την σκηνή, θέλω και άλλο Μαρίλια, πειράζει;

Foulitsa έγραψε:

Ρούσσος-Μελίτα-Αμαλία: Η πιο σωστη κουβέντα που είπε ο Ρουσσος στην κόρη του"Μην χαμηλώνεις τα μάτια" Ειπες οτι σταθηκες απεναντι της Μελιτάκι και είπες την αληθεια σου, στάσου τωρα απέναντι στις πράξεις σου και μην κοιτάς κάτω...Το μόνιμο κόλλημα ο Στέφανος που δεν θέλει ουτε να τη δει...Ελεος πια.. Και αυτο που άκουσα γιατο όνειρο το βρίσκω τελειως λάθος..Η Ευα το ονειρο το παρατησε μια νυχτα πριν το γάμο της..Η Μελίτα κυνηγησε μπας και βρεί και αυτή πάλι κάτι να ελπίζει και κατα τυχη έπεσε πάνω στην Ευα και συγκρουστηκαν πάλι..Ακυρο το οτι κηνυγάνε και οι δύο το ίδιο ονειρο,εγω βλέπω μια Ευα να κηνυγάει την ευτυχία (εστω με οποιο τιμημα.περσι τουλάχψιστον) και μία Μελίτα να ψάχνει συνεχώ δικαιολογίες για την εκάστοτε συμπεριφορά..Ουτε για το Μάνο πάλεψε..Αφησε το όνειρο να γκρεμιστεί..

Κρατάω τη φοβερή ατάκα της Μαρίλιας στο Στέφανο για την προυπηρεσία στα λαμόγια,η οποια με πέθανε!!
Επίσης έχω να σημειώσω οτι τελευτάια πολύ ακουμε για σχέδιο εκδικησης τηου Καρτάλη,να αρχισω να ελπίζω η όχι ακομα???

Πόσο ακόμα να συμφωνήσω; Νομίζω πως διατύπωσες πολύ καλά τη διαφορά ανάμεσα στην Εύα και την Μελίτα..
Η Εύα έζησε μια ζωή στο περιθώριο.. Ακόμα και τη μητρότητα δεν μπόρεσε να χαρεί λόγω ηλικίας και ανωριμότητας αν θέλετε.. Και μόνο αυτό, και μόνο που έζησε μια ζωή περιμένοντας τον Μάνο δείχνει πόσο η ζωή της ήταν πάντα στο χείλος του γκρεμού..
Η Μελίτα μπορεί να πληγώθηκε αλλά τουλάχιστον είχε την ευκαιρία να ζήσει μέσα σε έναν ευτυχισμένο γάμο, όσο και αν κράτησε αυτός και να γεννήσει την κόρη με τους ανθρώπους που αγαπάει δίπλα της... Και το κυριότερο, είχε την ευκαιρία να μεγαλώσει το παιδί της η ίδια..
Όσο για την ατάκα της Μαρίλιας για τα λαμόγια, και εμένα με πέθανε και θα το ξαναπώ, θέλω και άλλο Μαρίλια...

Foulitsa έγραψε:
Εύα: Το βλέμμα της χτες ήταν ανατριχιαστικό...παρ'ολο που είπε λίγα πράγματα ο πόνος της ξεδιπλώθηκε μόνο με τα βλέμματα και με τις κινήσεις της..Εξαιρετική και η επιλογή των τραγουδιών..Εγω χτες είδα μια γυναίκα που νόμιζε οτι έχει καταφέρει να είναι ευτυχισμένη,που νόμιζε οτι δίοπλα της είναι ένας άνθρωπος που την αγαπάει πραγματικα και δεν έχει λόγο να τον φοβάται...Οποτε για μένα το μέγεθος της προδοσίας είναι ακόμα μεγαλύτερο απο οτι ήταν με το Μάνο...Παράτησε τα ονειρα της,προσπαθησε να σταθει στα πόδια της και πάνω που το κατάφερε ξανά της γκρεμίστηκε η ζωή απο την ίδια γυναίκα....Η Ξυλά χτες ήταν συγκλονιστική,απέδωσε όλα τα συναισθήματα με εναν τρόπο που μονο εκείνη μπορεί και εμένα προσωπικά με έκανε να ανατριχιάσω.... Στις σκέψεις της εγώ δεν είδα το Μάνο,είδα οσα ονειρευτηκε να ζήσει μαζί του και πως έβλεπε τα πάντα να γκρεμζιονται..Ειδε τη ζωή της μπλεγμένη με τη ζωή της Μελίτας με εναν τρόπο που την έπνιγε..Οτι και να πώ ειναι λίγο...Απλα υποκλίνομαι στο ταλέντο της!!!

Δεν μου άρεσε καθόλου που ο Μάνος ακολουθούσε τα βηματά της, δεν μπορεί να υπάρχει τόση αγάπη έτσι ξαφνικά..Για το Μάνο η Ευα πάντα ήταν το κομμάτι που τον κρατουσε στην αθωότητα της εφηβείας του,αυτό αγαπάει σε εκείνη,πέρα απο το πάθος που έχει για αυτή.. Ξαφνικά η αγάπη του εγινε τόσο μεγάλη που ήξερε που θα πάει η Ευα και βρισκόταν εκεί λίγο αργότερα...Ισως φταίει το οτι δεν μπορώ να πειστώ για την αγαπη του Μάνου,δεν ξέρω...Δεν θέωρω πια τη σχέση αυτη υγιή..Θέλω την Ευα μόνη της,να σταθει στα πόδια της,να διώξει όλους τους καραγκιόζηδες και να μεγαλώσει τον αγόραρο της μακρία απο όλους.....

Με συγκήνησες καλέ, πώς τα λές έτσι;
Προσπαθώ να δώ αν μπορώ να προσθέσω κάτι και νομίζω οτι τα είπες όλα και φυσικά συμφωνώ..
Όσο για τον Μάνο, περιμένώ και περιμένω να δώ που θα καταλήξει.. Έχει κάνει τόσα πολλά στην Εύα που ούτε εγώ μπορώ να τον δεχτώ τόσο εύκολα πάλι κοντά της..
ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΕΥΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΟΑΓΟΡΑΚΙ ΤΗΣ

Foulitsa έγραψε:
Αυτά..Συγνώμη αν κούρασα...Ελίπιζω να χουμε πάντα τετοια δυνατά επεισοδια να μας αποδεικνύοουν συνέχεια γιατι βλέπουμε μανιωδώς μυστικά!!!

Εμένα πάντως δε με κούρασες και θα πιαστώ απο την τελευταία σου κουβέντα..
Θέλω και εγώ παρόμοια δυνατά επεισόδια για να βλέπω πιο φανατικά τα Μυστικά μας.. Είναι πια η συνήθεια που έγινε κυριολεκτικά λατρεία.. Όπως και το φόρουμ..

Αυτά και απο μένα..
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Κυρ Απρ 11, 2010 11:07 pm

Προσπαθώ να δώ αν μπορώ να προσθέσω κάτι και νομίζω οτι τα είπες όλα και φυσικά συμφωνώ..
Όσο για τον Μάνο, περιμένώ και περιμένω να δώ που θα καταλήξει.. Έχει κάνει τόσα πολλά στην Εύα που ούτε εγώ μπορώ να τον δεχτώ τόσο εύκολα πάλι κοντά της..

Θα συμφωνήσω οτι ο Μάνος έχει κάνει στην Εύα παρα πολλά. Μια ολόκληρη σεζόν τον βλέπαμε να την αδειάζει ξανά και ξανά. Αν οι σεναριογράφοι έχουν πρόγραμμα απ ότι φαίνεται να έχουν ξανά μαζί αυτό το ζευγάρι πρέπει να του δώσουν χρόνο στα επεισόδια έτσι ώστε να γίνει πιστευτό μια και όλη σχεδόν τη σεζόν δεν τους ειδαμε μαζί σχεδόν καθόλου.
Και ναι θελω κι εγώ να δω την Εύα του πρώτου κύκλου δυναμική και να βρει επιτέλους το δρόμο της.

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από anna90 Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 12:44 am

Δεν νομίζω να έχουν μείνει και πολλά να πω μετά απο 20 σελίδες σχολιασμο αλλά μιας και βλέπω το επεισόδιο..:
Όχι η Κιουρία (το Κ Π-Α-Ν-Τ-Α κεφαλαίο) δεν το έκανε για να πληγώσει την Εύα...Απλώς είπε κοντά στις 20 φορές ότι ΑΓΑΠΗΘΗΚΑΝ...
Το βλέμμα της Ξυλά σε όλη τη σκηνή ήταν απλά καθηλωτικό...
Απορία: Όταν η Μελίτα-ΚΟΥΤΑΒΙ παρακαλούσε :"Εύα, πες μου κάτι, πες μου κάτι" τι ακριβώς ήθελε και περίμενε να ακούσει??????
Στέφανος-Νικόλας-Δάφνη: Το ζευγάρακι μας ΣΑΡΩΣΕ...!!
Ο Μπουλίνος μήπως τους έκρυξε κάτι?? Όταν αποφάσισε να παντρευτεί την Εύα τελείωσαν ΟΛΑ??ΟΛΑ??Κάτι φιλάκια στις πόρτες πεταχτά ή και απ τα άλλα πριν το γάμο και τη νύχτα τι είναι??Δεν πιάνονται...
Βρες τα κότσια ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πες όλη την αλήθεια και τελείωνε...
Τι βαρύγδουπες δηλώσεις είναι αυτές??Από την μέρα που παντρευτήκαμε της είμαι πιστός??Σαρκικά μπορεί αλλά το μυαλό του και η καρδιά του (λέμε τώρα) όλο στη Μελίτα γυρνάει...Και αυτό είναι ότι χειρότερο...Το να σφουγγαρίσεις με κάποια μπορεί να ειπωθεί ότι ήταν ένα στιγμιαίο λάθος (Α, ρε Πασχάλη ιστορία έγραψες), ότι είχες πιει και άλλα δύο...Αλλά όταν σκέφτεσαι, είσαι ερωτευμένος με άλλον δεν νομίζει να υπάρχει χειρότερο "είδος" απιστίας..Γνώμη μου πάντα...(Αν και εγώ ούτε τα στιγμιαία λάθη συγχωρώ)..
ΉΤΤΑ μεγάλη ο Μπουλίνος και πολύ το χάρηκα...
Αμαλία-Μελίτα:"Τι να καταλάβει ότι ήσουν με τον άντρα ΤΗΣ?"
"Τι είπε η Γ-Υ-Ν-Α-Ι-Κ-Α πως αντέδρασε?"...
"Πάρε τηλέφωνο τα ΠΑΙΔΙΑ, να την προλάβουνε??"
Άτσα η Αμαλίτσα...!!!Άτσα...Α πάει θα καραφλιάσω...Το έχουμε χάσει τελείως??Μήπως μπερδεύτηκαν οι διάλογοι??
Ρούσσος-Νόρα-Λουκάς:"Η Μελίτα με το Στέφανο δεν είχαν απολύτως τίποτα μετά το γάμο".. Σε πόση απόσταση είδε ο Πετράν το dvd με το πεταχτό των απόλυτων???Άμα το είδε από πολύ κοντά μάλλον θα φταίει η πρεσβυωπία... Αλλιώς δεν εξηγείται...
Παρέα-Μελίτα:"Της το όφειλα"... Είναι η 1η φορά που συμφωνώ μ αυτή τη κοπέλα...Επιτέλους παραδέχεται ότι γι αυτό το έκανε...Μια της Εύας μια δικιά σου...Της το όφειλες..Της τα είπες...Και τώρα άντε στο καΚό κοπέλα μου, πάρε και τον Μπουλίνο σου και σε άλλη παραλία-χώρα-ήπειρο κτλ κτλ..
Μπουλης-Αντιγόνη: Αναβαθμίστηκε σε Μπούλης μιας και ύψωσε οκτάβα το αγόρι μας στην μανουλίτα... Εγώ πάντως θα πρότεινα να πάει η Αντιγόνη σε ψυχιατρείο...Γυαλίζει το μάτι της...Πολύ άσχημα...
Μελίτα-Μπουλίνος:Έχουνε τελειώσει... Για 1524η φορά οι απόλυτοι τελείωσαν...!Τι ακριβώς τελείωσαν??Αφού η ιστορία τους δεν ξεκίνησε ποτέ...Αφού αυτοί οι 2 δεν είχαν τίποτα μετά το γάμο...
Αμαλία-Πέτρος: ΑΠΛΑ.. : respect : Ανεπανάληπτοι όπως πάντα...Απλά κέντισαν...
Αγγέλα-Μαρίλια-Νικόλας/Αγγέλα-Μαρίλια-Μπουλίνος: Αυτή η Μαρίλια η φωνή της λογικής..Μπράβο παιδί..Απορώ...!Και η Αγγέλα κλασική μάνα, βλέπει το παιδί της να πονάει..Και τώρα ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ κιόλας...
Αγγέλα Θ-Ε-Α!!!! Τα χωσε στο ΚΟΥΤΑΒΟ κανονικά...Κέντισε και αυτή..
Και ο άλλος δάκρυσε και πόνεσε έχοντας το ασορτί βλέμμα με την απόλυτη του κουταβιού που μόλις το κλώτσησε κάποιος καταλάθως...Αχου τα μωρέ τα καλά μου, τα συμπονιάρικα μου...
ΤΕΛΕΙΟ το επεισόδιο από μένα...!!
Η κα. Ξυλά ήταν συγκλονιστική...Μου πέρασε όλο το πόνο της..Δάκρυσα με όλα αυτά που έχει περάσει.. Σκέφτηκε όλα τα γεγονότα που την πλήγωσαν ενα ενα και δεν ήταν λίγα..
Τέλειο επίσης και για το χώσιμο προς Μπουλίνο και Κουτάβι...
Ένα πολύ ωραία δοσμένο επεισόδιο...
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 6:08 am

Ό,τι θυμάμαι...

Στέφανος: είναι πολύ περίεργο το πως ορίζει κανείς το "(δεν έχουμε) τίποτα"...

Πέτρος: "ευθεία να κοιτάς, να δεις τι έκανες"... εξαιρετικό, χρόνια είχα να το ακούσω... να το βάλουμε στα "Σοφά Λόγια"

Αντιγόνη: δεν μπορεί να είναι τόσο παρανοϊκή... τέλος πάντων, πρέπει κάποιος να το παρατηρήσει εκεί μέσα. Και Στεφανάκο, δεν φωνάζουμε έτσι στη ΜΑΜΑ

Παρέα: δεν είναι δικαστήριο, για να αναμένουμε να είναι αντικειμενικοί, σωστοί, δίκαιοι κλπ. Φυσικά και θα νοιάζονται πρώτα και πάνω απ' όλα για τους ανθρώπους με τους οποίους τους συνδέει φιλία χρόνων. Όποιος κάθεται να του τα ψέλνουν σημαίνει ότι τον/την ενδιαφέρει η γνώμη της παρέας, ειδάλλως δεν έχει νόημα. Ο καθένας έχει κάνει τα λάθη του και τα ακούει φυσικά από αυτούς που υπολογίζει

Μάνος: κερδίζει πόντους, αλλά... ΟΧΙ!!! Ούτε Μάνος, ούτε Στέφανος

Εύα: βιώνει την ουσία της μοναξιάς με τον πιο τραγικό τρόπο

ΥΓ. Μαρία, είσαι "εκνευριστικά" παρατηρητική... είναι δυνατόν??? "άφησε το κερί και πήρε μαζί του τα δαχτυλίδια"... και η ανάλυση του συμβολισμού... πολύ φοβάμαι ότι προτιμώ να βλέπω την ιστορία μέσα από εσένα...
(τι γλύψιμο Θε μου!!!!! Θέλω χάρη, γι αυτό... Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue )
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 8:56 am

Μια θλιβερή παρατήρηση μόνο ακόμη.
Ο Στέφανος σαν χαρακτήρας ακυρώθηκε τόσο πολύ και σε τόσο σύντομο χρόνο (στο ένα επεισόδιο ονειρευόταν μια γυναίκα και αγωνιούσε γι αυτή και δύο επεισόδια μετά μύρισε μια άλλη και άλλαξε πλεύση) που δείχνει ρηχός και ανούσιος με αποτέλεσμα να μην πείθει κανέναν. Και είναι κρίμα γιατι η επίσης εξαιρετική ερμηνεία του κυρίου Σταύρου πέρασε σχεδόν απαρατήρητη.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από annaki Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 10:32 am

Ψήφισα τέλειο πρώτον για τις εκπληκτικές ερμηνείες Ξυλά, Παπά, Σταύρου, Παπαδημητρίου, Κατρανίδη, Πεφάνη, Χηνάρη και δεύτερον γιατί ο γνωστός και μη εξαιρετέος μισογύνης σεναριογράφος - τον οποίο θα εντοπίσω πού θα μου πάει - δείχνει να συμμορφώνεται επιτέλους! Και, διά του λόγου το αληθές, σήμερα σχολιάζω μόνο γυναίκες μιας και είχαν την τιμητική τους:

Κάτι μου λέει ότι, μετά το πρώτο χάσιμο του 'άνοιξε πέτρα', θα δούμε την Ευάρα Uma Thurman στο Kill Bill και πολύ θα το ευχαριστηθώ! Έτσι κορίτσι μου, βούτα τη χατζάρα κι αντί για ραπανάκια πάρε κάνα λαιμό να έρθουμε στα ίσια μας γιατί, απ' το πολύ τo κλάμα, θα βγάλετε τον κοκίτη εκεί μέσα!

Και την Εύα μαϊμού, ως σταθερή ιμιτασιόν της original, ευελπιστώ να τη δω στα χνάρια της. Ξαναβλέποντας τη σκηνή που φιλάει εσκεμμένα το Μάνο για να πικάρει την Εύα, θυμήθηκα ότι διόλου δε με είχε χαλάσει τότε γιατί τουλάχιστον είχε την ευθύτητα να δηλώνει ντεκλαρέ: Μου 'φαγες τον άντρα, θα σε φάω ζωντανή! Ουδεμία σχέση με το φετινό γυναικουλίστικο, δήθεν υπεράνω στυλάκι! Κι ενώ σύσσωμο το Ελληνικό κοινό φαίνεται να συγκλίνει επί του θέματος και ως κι οι πιο πιστοί της φαν απηύδησαν κι άρχισαν τα 'ξύπνα Μελίτα', αυτή εκεί να χτυπιέται ότι απ' την καλή της την καρδιά πήρε πρωτοβουλία κι έγινε της κολάσεως κι όχι από εκδικητικότητα. Για να πειστούμε δε, εκσφενδονίζει μ' αυτό το μισοκακόμοιρο, βουρκωμένο μουτράκι που όλοι αγαπήσαμε,vomit τη πρώτη σπαραξικάρδια ρουκέτα: «Ένα με τη γη έχω γίνει!»Snif Ένα με το παρκέ θα σε διόρθωνα καλή μου που το βολεύεσαι κιόλας καθότι φυσικό σου περιβάλλον και πιο σικ όπως αρμόζει σε μια Κιουρία με Κ κεφαλαίο! Και πριν προλάβουμε να συνέλθουμε απ' το σοκ, να σου κι η δεύτερη: «Τί να κάνω, ν' αυτοκτονήσω;»Snif slapΚάτσε καλέ τί προτρέχεις; Άσε πρώτα να δεις αν και πως θ' αυτοκτονήσει η Εύα και μετά την αντιγράφεις στο άνετο μια που το 'χεις αναγάγει σε επιστήμη! Έτσι όπως καταντήσανε το ρόλο σου κοπελιά, δυο εναλλακτικές έχεις: Ή μασκοφόρος εκδικητής θα είσαι, ή παντελώς ηλίθια! Προσωπικά προτιμώ το πρώτο αλλά εσύ αποφασίζεις..

Να συγχαρώ λίγο και μαμάδες εν δράση με προεξάρχουσα την Καρτάλω! : respect : στο 1ο βλέμμα που έμεινε ενεά όταν διαπίστωσε τις φωνητικές δυνατότητες του γιου της ν' ανεβοκατεβαίνει τόσες οκτάβες σε μία μόνο πρόταση! Ομολογώ ούτε εγώ του το 'χα του ζαβού σου Αντιγόνη μου! Ακόμα πιο : respect : στο 2ο το βλέμμα της Αστέρως μετά που έμεινε μόνη της! Εγώ το 'χω πει, θέμα χρόνου είναι να ξαναμουγκαθεί οριστικά αλά Άγγελος Αντύπας κι όχι τίποτα άλλο, αυτός αναπολούσε τη μεγάλη του αγάπη, τη θάλασσα, και παρηγοριόταν μες την παραφροσύνη του, αυτή τί θα νοσταλγεί, τα Champs-Elysées;

Και η Αγγέλα καλή προσπάθεια δε λέω αλλά αφόρητα προβλέψιμη! Ξέραμε τί θα πει πριν καν ανοίξει το στόμα της! Αυτή είναι και η βασική υπεροχή της λατρεμένης, ποτέ δε ξέρεις τί μπορεί να ξεστομίσει το επόμενο δευτερόλεπτο και να ψάχνεσαι από πού σου 'ρθε! Γιατί Τιτανομέγιστη δε γίνεσαι, γεννιέσαι! : respect :

Και μια ρητορική ερώτηση: Γιατί δε τη βρίσκει ο Ηλίας την αγνοούμενη που 'χει και την έκτη αίσθηση, παρά έστειλαν το βραδύστροφο το γιο του (άξιος Forrest Gump κι αυτός, μη ξεχνιόμαστε) να την κυνηγάει με διαφορά φάσης; Τελικά η έλλειψη timing ταλανίζει όλα τα ζευγάρια της σειράς, μια φορά να δω ένα να συγχρονίζεται και τί στο κόσμο!

Αυτά προς το παρόν σε αναμονή για τα καλύτερα που έρχονται οσονούπω!

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από CineFreak Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 10:49 am

Σκέψεις Εύας περιπατούσας, όταν έμαθε περί απόλυτου και λίγο πριν (και καλά) φουντάρει από τα βράχια:

- δηλαδή ΔΕν είμαι η μεγάλη και ανεκπλήρωτη αγάπη του Στέφανου ?? ΔΕΝ λατρεύει το χώμα που πατάω ?? δεν είναι ο παντοντινός σκλάβος μου που αγοράζει και πουλάει για πάρτη μου ?? δεν είμαι το άλφα και το ωμέγα του ??? έχω πάθει σοκ !! αφού είμαι η ομορφότερη - δεν είμαι ???

- άλλος ένας άντρας μου που κρεβατώνεται με τη Μελίτα ... τί διάλο μέλι έχει η γκόμενα και ΟΛΟΙ με απατάνε με αυτήνα ??? τζάμπα τόσες τσόντες που γύρισα, άλλη έχει το όνομα άλλη έχει τη χάρη ??? να θυμηθώ να ρωτήσω τη Τζούλια πως καταφέρνει να κόβει ΑΚΟΜΑ φλέβες ο Ψωμόπουλος γι αυτήν - μήπως να αγοράσω και εγώ μία σαμπάνια ???...

- δηλαδή έμεινα με ένα αγέννητο αμανάτι, που δεν είναι ΚΑΝ του άντρα που αγαπάω αλλά του φλούφλη ?? γκαμώ την ατυχία μου !!! χάθηκε μία αποβολή τώρα που τη χρειάζομαι ???

- Στέφανος καπούτ, εγώ με μωρό αγκαλιά να το μεγαλώνω μόνη, η μάνα μου γέρασε δε με παίρνει να της το πασάρω και αυτό, στο Μάνο ΔΕΝ μπορώ να γυρίσω γιατί είναι άφράγκου και κατεστραμμένου γωνία, μην πω ΚΑΙ πιθανός δολοφόνος, η Εδέμ πουλήθηκε οπότε δεν μπορώ να πάω να κλαφτώ/κατσικωθώ/γκρινιάξω/πλαντάξω/αυτοκτονήσω/βιαστώ πουθενά πλέον ... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΑΤΟΣ !!!

- να πάθω επιλόχεια κατάθλιψη από τώρα ή να αυτοκτονήσω ??

- θα αυτοκτονήσω καλύτερα - να γεμίσουν όλοι ενοχές !!! ποιός το χ*ζει το αγέννητο ??? η εκδίκηση είναι πιάτο που τρώγεται κρύο ....

- τώρα που είπα για πιάτο, φτου γαμωτη, μου έκοψε την όρεξη για τα πλευρώτους η ρουφιάνα η Μελίτα - δεν μπορούσε να περιμένει να φάω κάτι πρώτα πριν αρχίσει να μου λέει τα περί κεριού και λιβανίου ? τώρα με τραβάει το στομάχι μου, και εγώ όταν πεινάω είμαι ικανή μέχρι και να πηδήξω από τα βράχια - όπα νατος ο γκρεμός ... ΠΕΙΝΑΩΩΩΩΩΩΩ ... θέλω να πεθάνω λέμεεεεεε !!!

(πλησιάζει τα βράχια ... η μεγάλη ώρα έρχεται ... to be continued)

TV DoksasteME
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Ασχολίες : multitasking...

Δημοσίευση από Izabella29 Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 11:57 am

CineFreak έγραψε:
Σκέψεις Εύας περιπατούσας, όταν έμαθε περί απόλυτου και λίγο πριν (και καλά) φουντάρει από τα βράχια:

- δηλαδή ΔΕν είμαι η μεγάλη και ανεκπλήρωτη αγάπη του Στέφανου ?? ΔΕΝ λατρεύει το χώμα που πατάω ?? δεν είναι ο παντοντινός σκλάβος μου που αγοράζει και πουλάει για πάρτη μου ?? δεν είμαι το άλφα και το ωμέγα του ??? έχω πάθει σοκ !! αφού είμαι η ομορφότερη - δεν είμαι ???

- άλλος ένας άντρας μου που κρεβατώνεται με τη Μελίτα ... τί διάλο μέλι έχει η γκόμενα και ΟΛΟΙ με απατάνε με αυτήνα ??? τζάμπα τόσες τσόντες που γύρισα, άλλη έχει το όνομα άλλη έχει τη χάρη ??? να θυμηθώ να ρωτήσω τη Τζούλια πως καταφέρνει να κόβει ΑΚΟΜΑ φλέβες ο Ψωμόπουλος γι αυτήν - μήπως να αγοράσω και εγώ μία σαμπάνια ???...

- δηλαδή έμεινα με ένα αγέννητο αμανάτι, που δεν είναι ΚΑΝ του άντρα που αγαπάω αλλά του φλούφλη ?? γκαμώ την ατυχία μου !!! χάθηκε μία αποβολή τώρα που τη χρειάζομαι ???

- Στέφανος καπούτ, εγώ με μωρό αγκαλιά να το μεγαλώνω μόνη, η μάνα μου γέρασε δε με παίρνει να της το πασάρω και αυτό, στο Μάνο ΔΕΝ μπορώ να γυρίσω γιατί είναι άφράγκου και κατεστραμμένου γωνία, μην πω ΚΑΙ πιθανός δολοφόνος, η Εδέμ πουλήθηκε οπότε δεν μπορώ να πάω να κλαφτώ/κατσικωθώ/γκρινιάξω/πλαντάξω/αυτοκτονήσω/βιαστώ πουθενά πλέον ... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΑΤΟΣ !!!

- θα αυτοκτονήσω καλύτερα - να γεμίσουν όλοι ενοχές !!! ποιός το χ*ζει το αγέννητο ??? η εκδίκηση είναι πιάτο που τρώγεται κρύο ....

- τώρα που είπα για πιάτο, φτου γαμωτη, μου έκοψε την όρεξη για τα πλευρώτους η ρουφιάνα η Μελίτα - δεν μπορούσε να περιμένει να φάω κάτι πρώτα πριν αρχίσει να μου λέει τα περί κεριού και λιβανίου ? τώρα με τραβάει το στομάχι μου, και εγώ όταν πεινάω είμαι ικανή μέχρι και να πηδήξω από τα βράχια - όπα νατος ο γκρεμός ... ΠΕΙΝΑΩΩΩΩΩΩΩ ... θέλω να πεθάνω λέμεεεεεε !!!

TV DoksasteME

Χαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχχαα!!!Γελάω ασταμάτητα!!! gelio gelio
Θεικός σχολιασμός!!!!! : respect : Penguin
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 12:56 pm

Ezi_loukno έγραψε:Επέτρεψε μου Φουλίτσα να ξανασχολιάσω με βάση τον δικό σου σχολισμό..

Foulitsa έγραψε:Έχω διαβάσει τόσους σχολιασμούς, με άλλους συμφωνώ και με άλλους όχι, πάντως το επεισοδιο μας άγγιξε όλους σχεδόν με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο..Περιττό να πώ πως το ψηφίζω τέλειο για την καταπληκτική ερμηνεια της Ξυλά και για το ξεκαθάρισμα αυτης της παρωδίας που με είχε κουράσει τον τελευταίο καιρό..Θα πάρω τα πράγματα με τη σειρά...

Καλά η ερμηνεία της Ξυλά ήταν αδιαμφισβήτητα αξιοθάυμαστη και περιττώ να πώ οτι : respect :

Foulitsa έγραψε:

Συμφωνώ στα περισσότερα..
Και εγώ απορώ όμως, είναι δυνατόν να είσαι ερωτευμένος με τον έναν ή τη μία και να αγαπάς τον άλλον ή την άλλη;
Νομίζω πως εδώ τα έχουν μπερδέψει λίγο.. Ειδικά ο Στέφανος τα έχει κάνει σαλάτα..
Να δεχτώ το γεγονός οτι αγαπάει την Εύα και την νοιάζεται και ταυτόχρονα να είναι ερωτευμένος με την Μελίτα αλλά μέχρι εκεί.. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως γίνεται να είναι τρελά ερωτευμένος με την Μελίτα (ο θεός να το κάνει έρωτα αυτό...) και ταυτόχρονα να θέλει να περάσει την υπόλοιπη ζωή του με την Εύα και να κάνει μια χαρά το σεξ του με εκείνη..
Όσο για την Μελίτα, ούτε εγώ την καταλαβαίνω και δεν θεωρώ με τίποτα "μαγκιά" αυτό που πήγε και έκανε με το έτσι θέλω...
Η Εύα στην τελευταία σκηνή με έκανε κουρέλι κυριολεκτικά.. Δεν κλαίω ποτέ σε σίριαλ αλλά η Εύα το κατάφερε και αυτό..
Μου πέρασε απίστευτα συναισθήματα και θεωρώ την συγκεκριμένη σκηνή απο τις καλήτερες και τις πιο συναισθηματικά έντονες σκηνές των Μυστικών.. Ίσως με επιρέασε και η κατάσταση της Εύας με την κοιλίτσα την οποία ΛΑΤΡΕΥΩ...

Foulitsa έγραψε:

Καλά έκαναν και τα έχωσαν στον Στέφανο αν με ρωτάς..
Να την πώ την αμαρτία μου;
Γέλασα πολύ με την ατάκα του Στέφανου:
Κρατήστε το μυστικό βρε παιδία λίγο ακόμα..
όχι για μένα, για εκείνη gelio
Μου θύμησε τη γνωστή διαφίμηση και έλεγα απο μέσα μου:
Στέφανε τρέξε σπίτι σου αγόρι μου..
όχι για μένα, για την φουκαριάρα την Εύα που έχασε τον κόσμο κάτω απο τα πόδια της

Foulitsa έγραψε:
Αμαλία-Μελίτα: Η Αμαλία τρώει φλασιές... Ενω μας έλεγε οτι τα παιδιά δεν κάνανε κάτι κακό ξαφνικά η Μελόιτα βρέθηκε να είναι με τον άντρα της Ευας... Ενω μέχρι χτες η παρέα ήταν μαφία και συνδικάτο του τρόμου(αν κάνω λάθος διορθωστε με,νομιζω ετσι τους είπε) ξαφνικα έγιναν τα παιδία και η Ευα που διέλυσε τη ζωη της κόρης της έγινε η γυναίκα..Θα πω απλά οτι το τελευταιο θα το λάβω ως ανθρωπιστκό ενδιαφερον για να μην φρικάρω τελείως με τα κουφά που ακούω..

Η Αμαλία σ'αυτή τη σκηνή απλά δεν ήταν η Αμαλία..
Άκου εκεί "παιδιά" και "γυναίκα"...
Μάλλον Φουλίτσα για ανθρωπιστικό ενδιαφέρον πρόκειται...

Foulitsa έγραψε:

Αλήθεια τι ήταν αυτό με τον Στέφανο και την Αντιγόνη; Τρόμαξα η έρμη και δεν ήθελα και πολύ μετά απο τα γεγονότα με την Μελίτα και την Εύα..
Όσο για το κερί, κεριά και λιβάνια.. Σκεφτόταν μάλλον τις δύο (πλέον) χαμένες ζωές του με την γυναίκα με την οποία είναι ερωτευμένος και με την γυναίκα που αγαπάει...

Foulitsa έγραψε:
Παρέα-Μελίτα: Δεν θα σχολιάσω τα πριν Μελίτας γιατί είναι μια απο τα ίδια..Μετά μου άρεσε που τους είδα ενωμένιους οπως σε κάθε δυσκολη στιγμή.. Για μένα αυτο που είδα ειναι η παρέα της Φρεγγαροπετρας που νοιάζεται που στέκεται και είνει εκει στα δυσκολα και στα ευκολα..Είναι εκει πάντα..Η Μελιτα έβαλε την ουρά κάτω απο τα σκέλια..Κάνω λάθος που θυμάμαι οτι η Ευα δεν ήταν έτσι πέρσι??? Αφου πιστευει οτι έκανε το σωστό ας τους αντιμετωπίσει,όλους!!Εκείνη το διάλεξε συνειδητά και δεν το μετανιωνει κιόλας,ας σταματησει να κλάιγεται ή εστω ας μπει στο mute...Δεν αντέχω άλλα νιαουρίσματα...

Συμφωνώ Φουλίτσα..
Δεν έχω να προσθέσω κάτι παρα μόνο οτι η παρέα της Φεγγαρόπετρας είναι παρέα με το "Π" καιφαλαίο και δεν είναι ανέκδοτο σαν αυτά που ακούμε τελευταία...

Foulitsa έγραψε:

Μη σας πώ οτι τον διευκόλυνε κιόλας η Μελίτα που μίλησε στην Εύα.. Βέβαια αν της το έλεγε ο Στέφανος θα ήταν πιο ανώδυνο για την Εύα αλλά η Μελίτα χε@@@κε για την αντίδραση της Εύας...

Foulitsa έγραψε:

Φυσικά και απολαυστική σκηνή..
Φυσικά και επανήλθε η φυσιολογική Αμαλία που γνωρίσαμε και αγαπήσαμε και που νοιάζεται για την κορούλα της μόνο και τον "απόλυτο" που παρεπιπτώντως είναι και πάμπλουτος...

Foulitsa έγραψε:

Συμφωνώ και πάλι.. Η Εύα προκάλεσε πόνο αλλά πλήρωσε μετάνιωσε και πλέον βλέπουμε μια Εύα διαφορετική αλλά μετά τα τελευταία γεγονότα, δε θα με χάλαγε να δώ την Εύα του πρώτου κύκλου.. Όχι την κακιά και την εξαρτημένη απο τον Μάνο Εύα αλλά την δυναμηκή που ξέρει να κοιτά τον άλλον στα μάτια και όχι να κατεβάζει κεφάλι..
Όσο για την σκηνή, θέλω και άλλο Μαρίλια, πειράζει;

Foulitsa έγραψε:

Πόσο ακόμα να συμφωνήσω; Νομίζω πως διατύπωσες πολύ καλά τη διαφορά ανάμεσα στην Εύα και την Μελίτα..
Η Εύα έζησε μια ζωή στο περιθώριο.. Ακόμα και τη μητρότητα δεν μπόρεσε να χαρεί λόγω ηλικίας και ανωριμότητας αν θέλετε.. Και μόνο αυτό, και μόνο που έζησε μια ζωή περιμένοντας τον Μάνο δείχνει πόσο η ζωή της ήταν πάντα στο χείλος του γκρεμού..
Η Μελίτα μπορεί να πληγώθηκε αλλά τουλάχιστον είχε την ευκαιρία να ζήσει μέσα σε έναν ευτυχισμένο γάμο, όσο και αν κράτησε αυτός και να γεννήσει την κόρη με τους ανθρώπους που αγαπάει δίπλα της... Και το κυριότερο, είχε την ευκαιρία να μεγαλώσει το παιδί της η ίδια..
Όσο για την ατάκα της Μαρίλιας για τα λαμόγια, και εμένα με πέθανε και θα το ξαναπώ, θέλω και άλλο Μαρίλια...

Foulitsa έγραψε:
Εύα: Το βλέμμα της χτες ήταν ανατριχιαστικό...παρ'ολο που είπε λίγα πράγματα ο πόνος της ξεδιπλώθηκε μόνο με τα βλέμματα και με τις κινήσεις της..Εξαιρετική και η επιλογή των τραγουδιών..Εγω χτες είδα μια γυναίκα που νόμιζε οτι έχει καταφέρει να είναι ευτυχισμένη,που νόμιζε οτι δίοπλα της είναι ένας άνθρωπος που την αγαπάει πραγματικα και δεν έχει λόγο να τον φοβάται...Οποτε για μένα το μέγεθος της προδοσίας είναι ακόμα μεγαλύτερο απο οτι ήταν με το Μάνο...Παράτησε τα ονειρα της,προσπαθησε να σταθει στα πόδια της και πάνω που το κατάφερε ξανά της γκρεμίστηκε η ζωή απο την ίδια γυναίκα....Η Ξυλά χτες ήταν συγκλονιστική,απέδωσε όλα τα συναισθήματα με εναν τρόπο που μονο εκείνη μπορεί και εμένα προσωπικά με έκανε να ανατριχιάσω.... Στις σκέψεις της εγώ δεν είδα το Μάνο,είδα οσα ονειρευτηκε να ζήσει μαζί του και πως έβλεπε τα πάντα να γκρεμζιονται..Ειδε τη ζωή της μπλεγμένη με τη ζωή της Μελίτας με εναν τρόπο που την έπνιγε..Οτι και να πώ ειναι λίγο...Απλα υποκλίνομαι στο ταλέντο της!!!

Foulitsa έγραψε:

Εμένα πάντως δε με κούρασες και θα πιαστώ απο την τελευταία σου κουβέντα..
Θέλω και εγώ παρόμοια δυνατά επεισόδια για να βλέπω πιο φανατικά τα Μυστικά μας.. Είναι πια η συνήθεια που έγινε κυριολεκτικά λατρεία.. Όπως και το φόρουμ..

Αυτά και απο μένα..

Ευχαριστώ που στηρίχτηκες στο σχολιασμό μου, και για τα καλά σου λόγια Εζι μου..Το μόνο που θέλω να ξαναπώ είναι οτι θέλω την Ευα ευτυχισμένη και μακριά οπο όλους... Ποιον να πιστεψω οτι τηνη αγαπάει μετα απο οσα της κάνανε???Ας αφήσουν λοιπόν την Ευα ησυχη, με το φασολακοαγοράκι της ,που λες και εσύ, οποιος πειράξει την κοιλίτσα τον έσφαξα... Και δεν μπορώ παρά να λυπάμαι πραγματικά αυτην την κοπέλα που ούτε την εγκυμοσύνη της δεν την άφησαν αν χαρεί...αλλά που θα πάει θα ξυπνήσει η παλία Ευα και θα πάρει κεφάλια!!!Ετσι για να μην ξεχνιόμαστε.....
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από nicole Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 2:13 pm

CineFreak έγραψε:

Τι να πω τωρα? Εχω πεσει κατω απο τα γελια και δεν ξερω και το φυλο σου, διαλεξε οποιο απο τα δυο θες:

ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ!!!!!
ΕΙΣΑΙ ΘΕΑ!!!!!!

Αυτος ειναι ο σχολιασμος που ταιριαζει στο συγκεκριμενο επεισοδιο!!! gelio Congrats

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από soso Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 2:17 pm

[quote="annaki"]Ψήφισα τέλειο πρώτον για τις εκπληκτικές ερμηνείες Ξυλά, Παπά, Σταύρου, Παπαδημητρίου, Κατρανίδη, Πεφάνη, Χηνάρη και δεύτερον γιατί ο γνωστός και μη εξαιρετέος μισογύνης σεναριογράφος - τον οποίο θα εντοπίσω πού θα μου πάει - δείχνει να συμμορφώνεται επιτέλους! Και, διά του λόγου το αληθές, σήμερα σχολιάζω μόνο γυναίκες μιας και είχαν την τιμητική τους:

Κάτι μου λέει ότι, μετά το πρώτο χάσιμο του 'άνοιξε πέτρα', θα δούμε την Ευάρα Uma Thurman στο Kill Bill και πολύ θα το ευχαριστηθώ! Έτσι κορίτσι μου, βούτα τη χατζάρα κι αντί για ραπανάκια πάρε κάνα λαιμό να έρθουμε στα ίσια μας γιατί, απ' το πολύ τo κλάμα, θα βγάλετε τον κοκίτη εκεί μέσα!
Και την Εύα μαϊμού, ως σταθερή ιμιτασιόν της original, ευελπιστώ να τη δω στα χνάρια της. Ξαναβλέποντας τη σκηνή που φιλάει εσκεμμένα το Μάνο για να πικάρει την Εύα, θυμήθηκα ότι διόλου δε με είχε χαλάσει τότε γιατί τουλάχιστον είχε την ευθύτητα να δηλώνει ντεκλαρέ: Μου 'φαγες τον άντρα, θα σε φάω ζωντανή! Ουδεμία σχέση με το φετινό γυναικουλίστικο, δήθεν υπεράνω στυλάκι! Κι ενώ σύσσωμο το Ελληνικό κοινό φαίνεται να συγκλίνει επί του θέματος και ως κι οι πιο πιστοί της φαν απηύδησαν κι άρχισαν τα 'ξύπνα Μελίτα', αυτή εκεί να χτυπιέται ότι απ' την καλή της την καρδιά πήρε πρωτοβουλία κι έγινε της κολάσεως κι όχι από εκδικητικότητα. Για να πειστούμε δε, εκσφενδονίζει μ' αυτό το μισοκακόμοιρο, βουρκωμένο μουτράκι που όλοι αγαπήσαμε,vomit τη πρώτη σπαραξικάρδια ρουκέτα: «Ένα με τη γη έχω γίνει!»Snif Ένα με το παρκέ θα σε διόρθωνα καλή μου που το βολεύεσαι κιόλας καθότι φυσικό σου περιβάλλον και πιο σικ όπως αρμόζει σε μια Κιουρία με Κ κεφαλαίο! Και πριν προλάβουμε να συνέλθουμε απ' το σοκ, να σου κι η δεύτερη: «Τί να κάνω, ν' αυτοκτονήσω;»Snif slapΚάτσε καλέ τί προτρέχεις; Άσε πρώτα να δεις αν και πως θ' αυτοκτονήσει η Εύα και μετά την αντιγράφεις στο άνετο μια που το 'χεις αναγάγει σε επιστήμη! Έτσι όπως καταντήσανε το ρόλο σου κοπελιά, δυο εναλλακτικές έχεις: Ή μασκοφόρος εκδικητής θα είσαι, ή παντελώς ηλίθια! Προσωπικά προτιμώ το πρώτο αλλά εσύ αποφασίζεις..
Να συγχαρώ λίγο και μαμάδες εν δράση με προεξάρχουσα την Καρτάλω! : respect : στο 1ο βλέμμα που έμεινε ενεά όταν διαπίστωσε τις φωνητικές δυνατότητες του γιου της ν' ανεβοκατεβαίνει τόσες οκτάβες σε μία μόνο πρόταση! Ομολογώ ούτε εγώ του το 'χα του ζαβού σου Αντιγόνη μου! Ακόμα πιο : respect : στο 2ο το βλέμμα της Αστέρως μετά που έμεινε μόνη της! Εγώ το 'χω πει, θέμα χρόνου είναι να ξαναμουγκαθεί οριστικά αλά Άγγελος Αντύπας κι όχι τίποτα άλλο, αυτός αναπολούσε τη μεγάλη του αγάπη, τη θάλασσα, και παρηγοριόταν μες την παραφροσύνη του, αυτή τί θα νοσταλγεί, τα Champs-Elysées;

Και η Αγγέλα καλή προσπάθεια δε λέω αλλά αφόρητα προβλέψιμη! Ξέραμε τί θα πει πριν καν ανοίξει το στόμα της! Αυτή είναι και η βασική υπεροχή της λατρεμένης, ποτέ δε ξέρεις τί μπορεί να ξεστομίσει το επόμενο δευτερόλεπτο και να ψάχνεσαι από πού σου 'ρθε!
Γιατί Τιτανομέγιστη δε γίνεσαι, γεννιέσαι! : respect :
Και μια ρητορική ερώτηση: Γιατί δε τη βρίσκει ο Ηλίας την αγνοούμενη που 'χει και την έκτη αίσθηση, παρά έστειλαν το βραδύστροφο το γιο του (άξιος Forrest Gump κι αυτός, μη ξεχνιόμαστε) να την κυνηγάει με διαφορά φάσης; Τελικά η έλλειψη timing ταλανίζει όλα τα ζευγάρια της σειράς, μια φορά να δω ένα να συγχρονίζεται και τί στο κόσμο!

Αυτά προς το παρόν σε αναμονή για τα καλύτερα που έρχονται οσονούπω![/quote

: respect :
Πολύ μ΄αρεσε ο σχολιασμός σου (σύνηθες),αποστασιοποιημένος από συμπαθειες ή αντιπάθειες,και εξαιρετικα ακριβής!
Τα πολύ μου αγαπημένα,τα φρόντισα αναλόγως! lol!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Σελίδα 8 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης