Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010

+43
madolato
keratsini
spy
kelly
LYDIA
lizzie
nicole
aggeliki
Ntinaki1
KonstantinaA
tinaki18
FieryRed
atreidhs
konstantina
soso
jim7
DESPOINA
ELAN
evapop
Doris_
ouki_loukanorikhgiamiazwh
ellileo
filitsa
Ezantakou
ksanthi
panda
Izabella29
LIBRA
glgs
xristina79
$ofi@ loukakos + nora
sarita
Cancoon
evanna
Katrin
nikidanis
Καρ-Mik
Foulitsa
KatsaroYpotheto
loukasnora
Antigoni!
loukitsa
Clarabelle
47 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap41%Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 41% 
[ 29 ]
Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap35%Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 35% 
[ 25 ]
Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap8%Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 8% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap4%Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap3%Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap8%Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 8% 
[ 6 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 71
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Απρ 13, 2010 9:53 am


Πολύ καλό από μένα το επεισόδιο για την καταπληκτική Φαίη Ξυλά που με έκανε να καταλάβω το μέγεθος της απελπισίας της και τους λόγους που την έσπρωξαν στο χείλος του γκρεμού, για τον Παναγιώτη Πετράκη που στη σκηνή του γκρεμού ήταν υπέροχος και για το εκπληκτικό γεμάτο πυρετό βλέμμα του Μπουγιού στην τελευταία σκηνή.

Εκείνη η σκηνή στο γκρεμό δύσκολη φαντάζομαι αλλά μου άρεσε πολύ. Πόσο πια ξεπούλημα σ αυτή την ηρωίδα έλεος. Αυτή τη γυναίκα την ξεπούλησαν οι πάντες. Απ τον πατέρα της που έβλεπε να την βιάζουν και δεν έκανε το παραμικρό για να το εμποδίσει μέχρι το Στέφανο που παρόλο που γνώριζε τα πάντα της έκανε ακριβώς το ίδιο που καταλόγιζε στο Μάνο.
Στο ατελιέ της Δάφνης οι φίλοι δήλωσαν παρουσία και στάθηκαν δίπλα προσπαθώντας να κάνουν το καλύτερο δυνατόν. Μετά την αναχώρηση του Λουκά και της Εύας η συζήτηση ήταν τουλάχιστον περίεργη. Ο κάθε ένας έλεγε κάτι διαφορετικό αλλά όλοι είχαν το δικό τους δίκιο.
Ο Νικόλας είπε οτι για να φτάσει σ αυτό το σημείο έχει τσακίσει μέσα της. Σωστό.
Ο Ηλίας είπε οτι είναι η δεύτερη φορά που τη φέρνει σε αυτό το σημείο ο Καρτάλης, Σωστό.
Η Νόρα είπε οτι ο Μάνος προηγουμένως της είχε τσακίσει τις άμυνές της. Σωστό
Η Δάφνη είπε οτι στην προκειμένη περίπτωση η ευθύνη δεν είναι του Μάνου. Σωστό.
Ο Νικόλας είπε οτι Λουκάς και Νόρα δεν μίλησαν όταν έπρεπε. Σωστό
Τελικά συνέβαλλαν πολλά για να φτάσει η Εύα στο χείλος του γκρεμού. Ελπίζω αυτό να είναι το τελευταίο πλήγμα που της επιφυλάσσουν και να ξαναδώ την Εύα δυνατή και μαχητική να βάζει στη θέση τους του δύο τύπους που θέλουν να ονομάζονται άντρες. pleeease

Ο Ρούσσος και η Αμαλία κατάλαβαν τους λόγους που έφεραν την Εύα σ αυτή την κατάσταση, και ήταν φυσικό να σκεφτούν οτι το καμάρι τους προκάλεσε μεγάλο κακό. Αλλά είναι γονείς και προσπάθησαν να προστατέψουν την κόρη τους κι ας τους αδειάζει εκείνη σε κάθε ευκαιρία. Η Αμαλία είπε στη Μελίτα δεν φταίς εσύ για να την κάνει να νοιώσει καλύτερα αλλά το αστείο είναι οτι η κατσαρή κατίνα το πίστεψε κιόλας απ ότι είδα στα προσεχώς. Για να πω την αλήθεια έριξα ένα γέλιο με την Μελίτα γιατί τις τελευταίες ημέρες δεν πείθει δεν πείθει. Εκείνο το στομφώδες μαμά άσε με μόνη μου σε παρακαλώ με ξέρανε. Σκέφτηκε τον πόνο της Εύας σε βάθος πρέπει να της πήρε και τρία λεπτά και στη συνέχεια πήρε τον απόλυτο τηλέφωνο, να προλάβει ότι σώζεται. Άκουσα καλά; Τις χτυπούσε το κουδούνι τις νύχτες; Πόσες νύχτες Μαρουλίτα; Εμάς για μιά μας μιλήσατε που αναπνέατε. Υπήρχαν κι άλλες; Impatient

Η παρέα έκλεισε τον κύκλο για να προστατέψει την Εύα. Είναι αστείο που κανένας δεν σκέφτηκε καν να ενημερώσει το Στέφανο. Αυτός ακόμη γυρνούσε με το αυτοκίνητο και αναρωτιέμαι που την έψαχνε τρομάρα του. Όταν του τηλεφώνησε η Μελίτα να τον ενημερώσει οτι η Εύα βρέθηκε γέλασα που η πρώτη του αντίδραση ήταν τα είπαμε δεν έχουμε κάτι άλλο να πούμε. Αν αγαπητέ μου είχες κρατήσει αυτή τη στάση όταν διαλαλούσες οτι Μελίτα και απόλυτος τέλος, τίποτα δεν θα είχε συμβεί, αφού όμως ανασαίνατε παρέα τα βράδια, κάνε τον κινέζο και μίλα της. Σίγουρα αυτό που έκανε η Μελίτα δεν σηκώνει καμιά δικαιολογία αλλά στον γκρεμό δεν την έστειλε μόνη της τη βοήθησες κι εσύ.
Πειράζει που όταν ο Στέφανος αποκάλεσε το Λουκά φίλε χτυπιόμουν απ τα γέλια; Ούτε κι αυτός δεν ξέρει τι σημαίνει η λέξη. Φίλτατε αν άφηνε ο Λουκάς ελεύθερο τον εαυτό του μετά τη φρίκη που πέρασε θα σου έριχνε την κουτουλιά που ζητάει η Τζίνα με μεγάλη ευχαρίστηση.
Ο μικρός όταν τον μάλωσε η μανούλα μούγκα. Αποκαλούσε η μανούλα τη Μελίτα γύναιο και αυτός τουμπεκί ψιλοκομμένο.
Πήρε το κερί και το ζύγισε με τη βέρα και αποφάσισε να του ρίξει σουτ ψηλοκρεμαστό. Μας έπεισες Στεφανάκο, ας γελάσω τρις χα χα χα. Αύριο σε βλέπω να ψάχνεις εις τους κήπους. gelio

Τον Μπέλλο ούτε να τον σχολιάσω δεν θέλω. Έχει αρχίσει να με εκνευρίζει απ την πρώτη στιγμή που τον βλέπω.

Η Αντιγόνη τα έχει παίξει με τις εξελίξεις. Πιστεύω οτι αυτός ο κάποιος στον οποίο λογοδοτεί την τρομάζει. Θα σκάσω μ αυτή την ιστορία της διαθήκης. Ελπίζω να αρχίσουν σιγά σιγά να μας δίνουν στοιχεία. Πιστεύω οτι κάτι έχει γίνει ανάμεσα σε Αντιγόνη, Λαζαρίδη, Λύτρα και Όλγα. Νομίζουμε οτι είναι το ερωτικό στοιχείο που δένει αυτούς τους τέσσερις αλλά μου δημιουργείται η εντύπωση οτι είναι το οικονομικό το καθοριστικό.

Ο Μάνος ακόμη τρέχει. Αν έτρεχες Μανωλάκη τότε που έπρεπε τίποτε δεν θα συνέβαινε. Το βλέπει τώρα οτι η προδοσία του Στέφανου πάτησε πάνω στα χνάρια της δικής του. Όταν άκουσε οτι η Εύα είναι στης Νόρας, μάλλον κατέρριψε το παγκόσμιο ρεκόρ απ την τρεχάλα και δεν υπήρχε και κάποιος να το καταγράφει δυστυχώς. Έφαγε πόρτα απ το Λουκά και σφαίρα στης Δάφνης. Επιτέλους καταλαβαίνει. Επιτέλους χρησιμοποίησε πληθυντικό. Τι της κάναμε; Άκουσε τη Δάφνη να λέει οτι η Εύα χρειάζεται σ αυτή τη φάση τους φίλους και την οικογένειά της και δεν μίλησε. Έχει πει πολλές φορές στη Μαρίλια ότι θα ήθελε να είναι οι τρείς τους οικογένεια και ποτέ δεν τον πίστεψα, σήμερα δεν μίλησε αλλά ήμουν σίγουρη ότι το σκεπτόταν και τον πίστευα. Μεγάλη ειρωνεία.

Το σπίτι της Νόρας έγινε το στρατηγείο της παρέας. Ο Λουκάς και η Νόρα την αγκάλιασαν την άκουσαν την προστάτεψαν απ τους ανεπιθύμητους και έκαναν τους καραγκιόζηδες για να την κάνουν να νοιώσει καλύτερα. Τελικά αυτό που χρειαζόταν η Εύα ήταν μια αγκαλιά και δεν μπόρεσα να μη σκεφτώ πόσο διαφορετικά θα ήταν τα πράγματα αν οι αποκαλύψεις είχαν γίνει απ τους φίλους κι όχι με τον τρόπο που έγιναν.

Η σκηνούλα της Νόρας να χτυπάει την πόρτα και του Λουκά να ζητάει το σύνθημα ήταν τρυφερή και αστεία και δικαιολόγησε με τον καλύτερο τρόπο το ατύχημα της κυρίας Δρακουλάκη, ο δε Λουκάς με τα σώβρακα και την ποδιά με έκανε να λυθώ στα γέλια. Όλο το σκηνικό ήταν αστείο και αποφόρτισε το βαρύ κλίμα του επεισοδίου.Love!

Περιμένω σήμερα τη συζήτηση Μάνου Στέφανου που αν κρίνω απ το πυρετικό βλέμμα του Μάνου αναμένεται ενδιαφέρουσα. runaround

Σε αναμονή λοιπόν.......
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010

Δημοσίευση από sarita Τρι Απρ 13, 2010 11:40 am

θα γινω κουραστικη αν πω οτι συμφωνω για πολλοστη φορα με σενα τζινα και μαρια?Μαρακι αυτο που αναρωτηθηκες εσυ το εχω ρωτησει κι εγω σε σχολιο μου σε προηγουμενα επεισοδια.Σε μια κουβεντα του με τον χρηστο ο στεφανος ειπε οτι οσες φορες συναντηθηκαν με την μελιτα ηταν αθωες απλα μιλαγανε.Και ερχομαι και ξαναρωταω υπαρχουν κι αλλες νυχτες που εμεις δεν εχουμε δει?Και ηταν ποσο μεγαλο ηταν το παθος τους και ο ερωτας τους που το δαμαζαν και δεν οδηγηθηκαν σε σφουγγαρισμα?Αδυνατον αυτο.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Τρι Απρ 13, 2010 11:49 am

Clarabelle έγραψε:
Πολύ καλό από μένα το επεισόδιο για την καταπληκτική Φαίη Ξυλά που με έκανε να καταλάβω το μέγεθος της απελπισίας της και τους λόγους που την έσπρωξαν στο χείλος του γκρεμού, για τον Παναγιώτη Πετράκη που στη σκηνή του γκρεμού ήταν υπέροχος και για το εκπληκτικό γεμάτο πυρετό βλέμμα του Μπουγιού στην τελευταία σκηνή.

Εκείνη η σκηνή στο γκρεμό δύσκολη φαντάζομαι αλλά μου άρεσε πολύ. Πόσο πια ξεπούλημα σ αυτή την ηρωίδα έλεος. Αυτή τη γυναίκα την ξεπούλησαν οι πάντες. Απ τον πατέρα της που έβλεπε να την βιάζουν και δεν έκανε το παραμικρό για να το εμποδίσει μέχρι το Στέφανο που παρόλο που γνώριζε τα πάντα της έκανε ακριβώς το ίδιο που καταλόγιζε στο Μάνο.
Στο ατελιέ της Δάφνης οι φίλοι δήλωσαν παρουσία και στάθηκαν δίπλα προσπαθώντας να κάνουν το καλύτερο δυνατόν. Μετά την αναχώρηση του Λουκά και της Εύας η συζήτηση ήταν τουλάχιστον περίεργη. Ο κάθε ένας έλεγε κάτι διαφορετικό αλλά όλοι είχαν το δικό τους δίκιο.
Ο Νικόλας είπε οτι για να φτάσει σ αυτό το σημείο έχει τσακίσει μέσα της. Σωστό.
Ο Ηλίας είπε οτι είναι η δεύτερη φορά που τη φέρνει σε αυτό το σημείο ο Καρτάλης, Σωστό.
Η Νόρα είπε οτι ο Μάνος προηγουμένως της είχε τσακίσει τις άμυνές της. Σωστό
Η Δάφνη είπε οτι στην προκειμένη περίπτωση η ευθύνη δεν είναι του Μάνου. Σωστό.
Ο Νικόλας είπε οτι Λουκάς και Νόρα δεν μίλησαν όταν έπρεπε. Σωστό
Τελικά συνέβαλλαν πολλά για να φτάσει η Εύα στο χείλος του γκρεμού. Ελπίζω αυτό να είναι το τελευταίο πλήγμα που της επιφυλάσσουν και να ξαναδώ την Εύα δυνατή και μαχητική να βάζει στη θέση τους του δύο τύπους που θέλουν να ονομάζονται άντρες. pleeease

Ο Ρούσσος και η Αμαλία κατάλαβαν τους λόγους που έφεραν την Εύα σ αυτή την κατάσταση, και ήταν φυσικό να σκεφτούν οτι το καμάρι τους προκάλεσε μεγάλο κακό. Αλλά είναι γονείς και προσπάθησαν να προστατέψουν την κόρη τους κι ας τους αδειάζει εκείνη σε κάθε ευκαιρία. Η Αμαλία είπε στη Μελίτα δεν φταίς εσύ για να την κάνει να νοιώσει καλύτερα αλλά το αστείο είναι οτι η κατσαρή κατίνα το πίστεψε κιόλας απ ότι είδα στα προσεχώς. Για να πω την αλήθεια έριξα ένα γέλιο με την Μελίτα γιατί τις τελευταίες ημέρες δεν πείθει δεν πείθει. Εκείνο το στομφώδες μαμά άσε με μόνη μου σε παρακαλώ με ξέρανε. Σκέφτηκε τον πόνο της Εύας σε βάθος πρέπει να της πήρε και τρία λεπτά και στη συνέχεια πήρε τον απόλυτο τηλέφωνο, να προλάβει ότι σώζεται. Άκουσα καλά; Τις χτυπούσε το κουδούνι τις νύχτες; Πόσες νύχτες Μαρουλίτα; Εμάς για μιά μας μιλήσατε που αναπνέατε. Υπήρχαν κι άλλες; Impatient

Η παρέα έκλεισε τον κύκλο για να προστατέψει την Εύα. Είναι αστείο που κανένας δεν σκέφτηκε καν να ενημερώσει το Στέφανο. Αυτός ακόμη γυρνούσε με το αυτοκίνητο και αναρωτιέμαι που την έψαχνε τρομάρα του. Όταν του τηλεφώνησε η Μελίτα να τον ενημερώσει οτι η Εύα βρέθηκε γέλασα που η πρώτη του αντίδραση ήταν τα είπαμε δεν έχουμε κάτι άλλο να πούμε. Αν αγαπητέ μου είχες κρατήσει αυτή τη στάση όταν διαλαλούσες οτι Μελίτα και απόλυτος τέλος, τίποτα δεν θα είχε συμβεί, αφού όμως ανασαίνατε παρέα τα βράδια, κάνε τον κινέζο και μίλα της. Σίγουρα αυτό που έκανε η Μελίτα δεν σηκώνει καμιά δικαιολογία αλλά στον γκρεμό δεν την έστειλε μόνη της τη βοήθησες κι εσύ.
Πειράζει που όταν ο Στέφανος αποκάλεσε το Λουκά φίλε χτυπιόμουν απ τα γέλια; Ούτε κι αυτός δεν ξέρει τι σημαίνει η λέξη. Φίλτατε αν άφηνε ο Λουκάς ελεύθερο τον εαυτό του μετά τη φρίκη που πέρασε θα σου έριχνε την κουτουλιά που ζητάει η Τζίνα με μεγάλη ευχαρίστηση.
Ο μικρός όταν τον μάλωσε η μανούλα μούγκα. Αποκαλούσε η μανούλα τη Μελίτα γύναιο και αυτός τουμπεκί ψιλοκομμένο.
Πήρε το κερί και το ζύγισε με τη βέρα και αποφάσισε να του ρίξει σουτ ψηλοκρεμαστό. Μας έπεισες Στεφανάκο, ας γελάσω τρις χα χα χα. Αύριο σε βλέπω να ψάχνεις εις τους κήπους. gelio

Τον Μπέλλο ούτε να τον σχολιάσω δεν θέλω. Έχει αρχίσει να με εκνευρίζει απ την πρώτη στιγμή που τον βλέπω.

Η Αντιγόνη τα έχει παίξει με τις εξελίξεις. Πιστεύω οτι αυτός ο κάποιος στον οποίο λογοδοτεί την τρομάζει. Θα σκάσω μ αυτή την ιστορία της διαθήκης. Ελπίζω να αρχίσουν σιγά σιγά να μας δίνουν στοιχεία. Πιστεύω οτι κάτι έχει γίνει ανάμεσα σε Αντιγόνη, Λαζαρίδη, Λύτρα και Όλγα. Νομίζουμε οτι είναι το ερωτικό στοιχείο που δένει αυτούς τους τέσσερις αλλά μου δημιουργείται η εντύπωση οτι είναι το οικονομικό το καθοριστικό.

Ο Μάνος ακόμη τρέχει. Αν έτρεχες Μανωλάκη τότε που έπρεπε τίποτε δεν θα συνέβαινε. Το βλέπει τώρα οτι η προδοσία του Στέφανου πάτησε πάνω στα χνάρια της δικής του. Όταν άκουσε οτι η Εύα είναι στης Νόρας, μάλλον κατέρριψε το παγκόσμιο ρεκόρ απ την τρεχάλα και δεν υπήρχε και κάποιος να το καταγράφει δυστυχώς. Έφαγε πόρτα απ το Λουκά και σφαίρα στης Δάφνης. Επιτέλους καταλαβαίνει. Επιτέλους χρησιμοποίησε πληθυντικό. Τι της κάναμε; Άκουσε τη Δάφνη να λέει οτι η Εύα χρειάζεται σ αυτή τη φάση τους φίλους και την οικογένειά της και δεν μίλησε. Έχει πει πολλές φορές στη Μαρίλια ότι θα ήθελε να είναι οι τρείς τους οικογένεια και ποτέ δεν τον πίστεψα, σήμερα δεν μίλησε αλλά ήμουν σίγουρη ότι το σκεπτόταν και τον πίστευα. Μεγάλη ειρωνεία.

Το σπίτι της Νόρας έγινε το στρατηγείο της παρέας. Ο Λουκάς και η Νόρα την αγκάλιασαν την άκουσαν την προστάτεψαν απ τους ανεπιθύμητους και έκαναν τους καραγκιόζηδες για να την κάνουν να νοιώσει καλύτερα. Τελικά αυτό που χρειαζόταν η Εύα ήταν μια αγκαλιά και δεν μπόρεσα να μη σκεφτώ πόσο διαφορετικά θα ήταν τα πράγματα αν οι αποκαλύψεις είχαν γίνει απ τους φίλους κι όχι με τον τρόπο που έγιναν.

Η σκηνούλα της Νόρας να χτυπάει την πόρτα και του Λουκά να ζητάει το σύνθημα ήταν τρυφερή και αστεία και δικαιολόγησε με τον καλύτερο τρόπο το ατύχημα της κυρίας Δρακουλάκη, ο δε Λουκάς με τα σώβρακα και την ποδιά με έκανε να λυθώ στα γέλια. Όλο το σκηνικό ήταν αστείο και αποφόρτισε το βαρύ κλίμα του επεισοδίου.Love!

Περιμένω σήμερα τη συζήτηση Μάνου Στέφανου που αν κρίνω απ το πυρετικό βλέμμα του Μάνου αναμένεται ενδιαφέρουσα. runaround

Σε αναμονή λοιπόν.......

Τέλειος ο σχολιασμός σου Μαρία...
Τα λές με έναν ιδιαίτερο τρόπο και αποκλείεται να μην συμφωνήσει κανείς : respect :
Συμφωνώ σε όλα λοιπόν....
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010

Δημοσίευση από madolato Τρι Απρ 13, 2010 12:26 pm

Άστην να πέσει λέμε!
Δεν μπορώ άλλο, κουράστηκα! Την πρόδωσαν δύο άντρες -ε, και; Κάθε φορά που την προδίδει άντρας/ γκόμενος/ σύζυγος, η Ευούλα θα προσπαθεί να φουντάρει; Κι άντε για το Μάνο να το καταλάβω, είναι ο καρμικός έρωτας. ΤΟΣΟ πάθος και ΤΟΣΟ απογοήτευση ΚΑΙ για τον άλλον πια;
Άσε που αυτό που κανείς δεν πιστεύει κανέναν και δεν σπαταλά ούτε μισό δευτερόλεπτο για να το σκεφτεί λίγο, πολύ έχει αρχίσει και μου τη δίνει. Πού πας κυρά μου στο γκρεμό με ένα παιδί στην κοιλιά, χωρίς ούτε ΚΑΝ να το συζητήσεις; Κι από πότε μου 'γινες τόσο αθώα κι απονήρευτη που πέφτεις απ' τα σύννεφα;
Κλείστε την Εύα σε μια γυάλα λοιπόν, γιατί την απογοήτευση δεν την αντέχει! Προστασία 2 σε 1: της Εύας από τον έξω κόσμο και του έξω κόσμου από την Εύα! Άντε, γιατί πολλά μας τα 'πε πια!

Μ' αυτά και μ' αυτά, δεν μπόρεσα να ευχαριστηθώ δεόντως τις ατάκες του Λουκά και της Νόρας και φυσικά το σούπερ εκπληκτικό outfit του Λουκά!
madolato
madolato
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Κατσαβίδια!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010

Δημοσίευση από edem4ever Τρι Απρ 13, 2010 1:22 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Ας σχολιάσω κι εγώωω.. Βέβαια μετά τη Doris που φώναξε ΚΟΥ-ΤΟΥ-ΛΙΑ νομίζω έχω μείνει άφωνη αλλα θα προσπαθήσω να βάλω τις σκέψεις μου σε τάξη..

Εύα - Λουκάς

Τρομερή η σκηνή της Παρασκευής και μου άρεσε που την άρχισαν απο την αρχή!

Ο Λουκάς απορώ πώς είδε την Εύα στον γκρεμό και δεν της φώναξε πριν την πλησιάσει για να προλάβει τα χειρότερα.. κατά τα άλλα η σκηνή τέλεια! Οι δύο ηθοποιοι την αποθέωσαν!

Η Εύα να παλεύει να φύγει απο τα χέρια του και ο Λουκάς σοκαρισμένος να προσπαθεί να την συνεφέρει! Όταν είπε ότι όλοι την προδίδουν ήταν ανατριχιαστική! Και αυτή είναι η αλήθεια.. Πρόδωσε τους φίλους της μία (όταν παντρεύτηκε το Νικόλα) και έμαθε απο τα λάθη της.. εκείνη όμως την προδίδουν ξανά και ξανά, πρώτα ο Μάνος και μετά το Στέφανος και μάλιστα με την ίδια γυναίκα και στο ενδιάμεσο ένας πατέρας (ο Θεός να τον κάνει) που επίσης την πούλησε και ενώ εκείνη έδωσε τόσο πολύ αγάπη γύρω της δεν έχει πάρει τίποτα!

Μπορεί να επιλέγουν κάποιοι να θυμούντα μόνο τα λάθη της και να αγνοούν την προσπάθειά της να διορθωθεί όταν όμως η Εύα ήταν στο χείλος της κατάρρευσης με τα καμώματα του Καρταλουά το χειμώνα και ο Λουκάς είχε μάθει για τον Αρη του είπε "Δεν μπορώ να σου σταθώ" τον σκέφτηκε τον φίλο της και δεν μίλησε για τον Στέφανο σεβόμενη τον τότε σύντροφό της παρά μόνο στη Μελίτα που ως μητέρα της Νεφέλης της κορης του Μάνου θέλησε να την ενημερώσει για να ξέρει! Απο όταν συνήλθε και άρχισε να εισπράττει καλοσύνη άρχισε να δίνει και σε αυτούς απλόχερα και τους σεβάστηκε σε αντίθεση με το κατινάκι!

Αν η αμαρτία της Εύας είναι ότι πάτησε πάνω σε δύο ζωές (Μελίτα-Μάνος και Δάφνη-Νικόλας) για να βρει την ευτυχία και το πληρώνει έτσι, δεν θέλω να ξέρω τι επιφυλλάσει η μοίρα στο κατιναριό που πάτησε πάνω σε δύο ζωές (Εύα-Μάνος και Εύα-Στέφανος-μωρό) κι αυτό όχι επειδή αγάπησε αλλα επειδή δεν μπορεί να είναι ευτυχισμένη εκείνη και θέλει όσα κάνουν ευτυχισμένους τους άλλους!!!

Ειλικρινά η σκηνή ήταν ανατριχιαστική! Το σοκ του Λουκά ήταν πραγματικά απίστευτο!!!

+++

Παρέα -1 +μπαρμπαλιάκουρας
Η σκηνή στο ατελιέ ήταν τόσο μα τόσο αληθινή και την έχω ζήσει τόσο έντονα στο πετσί μου (απο μεριά Εύας) που ήθελα να κλαίω.. η Εύα απαρηγόρητη και οι φίλοι της να προσπαθούν να την συνεφέρουν και να της μιλούν σαν σε πεντάχρονο..τόσο μα τόσο αληθινο που ακόμα και τώρα που την ξαναβλέπω με αγγίζει τρομερά! Τι να πεις σε έναν άνθρωπο που καταστρέφεται για δεύτερη φορά το όνειρό του να ζήσει μια όμορφη ζωή με τον ίδιο τρόπο και με τον ίδιο τρίτο άνθρωπο?

Μου άρεσε τρομερά η σπόντα του Νικόλα περί νυχτερινών ξυπνημάτων αλλά και η ατάκα "ο...αυτός και ο άλλος ο ....αυτός" απο τον Λουκά που δεν ήθελε να μιλήσει μπροστά στην Εύα αλλα το σήμα του το έδωσε, κανείς απο τους δύο δεν είναι ευπρόσδεκτος!!!

Και η μετέπειτα συζήτηση πολύ καλή, ο καθένας έλεγε το δικό του και όλοι μαζί είχαν δίκιο! Κουλό ε? χιχι

+++

Χαριταίικο - Μάνος
Πολύ μου άρεσαν οι "Χιώτες" και ο τρόπος που αντιμετώπισαν τον Μάνο! Καλά του τα είπαν, γιατί να του έχει εμπιστοσύνη η Εύα? Για ποιο λόγο? Ο βασικός λόγος που σάλταρε η κοπέλα είναι που της συμβαίνει το ίδιο πράγμα για δεύτερη φορά, και ποιος έφτιαγε για την πρώτη οεο?

Μου άρεσε τρελά που έφυγε σφαίρα πάντως! Έμπαινε αγόρι μου!

+++

Αντιγόνη - ???
Αναρωτιέμαι ποιος να ήταν στο τηλέφωνο! Και αναρωτιέμαι επίσης γιατί η Αντιγόνη φάνηκε σαν να φοβάται αυτόν τον κάποιον ο οποίος σημειωτέον της την είπε όταν η Αντιγονίτσα προσπαθούσε να δικαιολογήσει τον Στέφανο! Να είναι ο Λαζαρίδης αποκλείεται μια και αν ο Λαζαρίδης ζει για ποιανου τη διαθήκη μιλάμε?? Αν είναι ο εκτελεστής της διαθήκης πάντως σαν πολύ εξουσία δεν έχει πάνω στην Αντιγόνη??? Πολύ περίεργο τηλεφώνημα... ΠΟΛΥ!!!

+++

Ρουσσαίικο
Κρύωσε και ο Πετράν ρε παιδιά? Προσέχετε! Ύπουλος καιρός!!!

Μου αρέσει να τους βλέπω ενωμένους να ανησυχούν για το παιδί τους και συγχύζομαι διπλά με την αχαριστία του κατιναριού απέναντι στους γονείς της που τους συμπαθεί και τους αγαπάει όποτε τη συμφέρει! Κακομαθημένη μέχρι το κοκκαλο! Και χάρηκα που τα άκουσε και λίγο εστω η Αμαλία γιατί έχει βάλει το χεράκι της κι αυτή για το μπάχαλο τούτο! Τη γλωσσίτσα της μάλλον που έλεγε έλεγε έλεγε αηδίες και σταματημό δεν είχε!!!

Όταν πήγε να μιλήσει στη Μελίτα δεν ήξερα τι να κάνω.. Να γελάσω με το άθλιο ύφος της Μελίτας ή με την τρομερή ερώτηση "Τι έπαθε?" (η Εύα)

Της κάηκε το φαΐ!!!!! Τι άλλο να απαντήσεις στην πανχαζη! Τι να έπαθε χρυσό μου? Εκτός που και ο δεύτερος άντρας της την απατά και πάλι μαζί σου? Έμαθε πως χωρίζει και η Μενεγάκη και η Κοκκίνου και συγχύστηκε που τρίτωσε το κακό!

Και μετά που στεναχωριόταν και έκλαιγε (λέμε τώρα) για την Εύα και καλά... Αφού βλέπει τώρα ότι δεν της έδεσε το γλυκό... Φίλοι γιοκ! Απόλυτος γιόκ! (προς το παρόν) για την πάρτη της έκλαιγε!

+++

Νόρα - Μπέλλος
Με το που επέστρεψε η Εύα... τσουπ! να σου ο Μπέλλος στον πλανήτη Γκούφυ! Όχι ότι δεν ήταν πάντα αλλα παράγινε το κακό! Έχουμε σοβαρά θέματα και ο Μπέλλος ακόμα και μετά από τόοοοοοοσο φτύσιμο έχει του κ.....του τον χαβά! Δηλαδή ας τον μαζέψει κάποιος γιατί σήμερα με το που τον είδα μου άναψαν τα λαμπάκια!!!

Κάθισε κιόλας! Ε ψιτ κύριος? ποιος σου είπε να κάτσεις καλέ μου? Αντε ουστ απο κει χάμω έχουμε και δουλειές!!!

+++

Απόλυτος..φταίχτης?
Το τι γέλιο έριξα που μέχρι να τον πάρει το κατινάκι δεν είχε βρεθεί ένας να ενημερώσει το σύζυγο δε λέγεται! gelio

Η Μελίτα πήρε και ενημέρωσε τον Στέφανο (με περισσότερες πληροφορίες απο όσες της έδωσαν - σεναριακό λάθος?)

Μετά το καταπληκτικό λέω-σε-μια-εγκυο-πως-ο-αντρας-της-την-απατα περάσαμε στο εξίσου καταπληκτικό λέω-σε-ανθρωπο-που-οδηγει-οτι-παρολιγο-θα-εμενε-χωρις-συζυγο-και-απογονο... Εχει βαλθεί να τους ξεκάνει όλους μιλάμε gelio

Για να συμπληρώσει μετα τα γεγονότα "Τι κάναμε Στέφανε?" χαχαχαχαχαχα

Για να καταλάβω κατινάκι, πήρες τον Στέφανο να σε παρηγορήσει? Πήρες να μοιραστείς τη δυστυχία σου? Θα τρελαθώωωωω! χαχαχαχαχαχαχαχα

Και κάπως όπως "μαζί" αποφάσισαν να διακόψουν για να γίνει ο γάμος κάπως έτσι "μονη" η Μελίτα φταίει! Η συνεννόηση σε αυτή τη σχέση είναι για πολλά γέλια!!! Κάνει ο Στέφανος τον κινέζο και ξυπνά για τα καλά η κατίνα μέσα στη Μελίτα απο ότι είδα στα προσεχώς! Μου φαίνεται όσο τη διώχνει τόσο θα σκυλιάζει και θα τα κάνει όλα λίμπα.. άντε να δούμε...

+++

Νταίζη - Μπέλλος ασχολίαστοι! Panda όταν άκουσα τη Νταίζη να λέει τη Νόρα σουπιά σε θυμήθηκα gelio

+++

Μάνος - Δάφνη - Νικόλας
Γουστάρω Μάνο να χρησιμοποιεί πρώτο πληθυντικό! "Ω Θεέ μου τι της έχουΜε κάνει??"

Και μου άρεσε που του έβαλαν πάγο οι Λυτραίοι! Αντε Μανωλάκη κάτσε στα αυγά σου να ξυπνήσει η Θεά και μετά αρχισε να σέρνεσαι!!! Στα γόνατα παρακαλώ πολύ!!!

+++

Χαριταίικο - Αντιγόνη
Τρομερό το συνολάκι της Αντιγόνης (μα πόσο ζαβή είμαι?) και σούπερ η αντιμετώπιση απο την Αγγέλα! Κανείς δεν θα σου αρνηθεί να βλέπεις το εγγόνι σου αλλα μέχρι εκεί!

Δεν αντέχω άλλο να ακούω τη λέξη εγγόνι! Δεν αντέχω λέμεεεεεεεε!!!

+++

Καρταλαίικο
Πειράζει που δεν τους αντέχω να μαλώνουνε? Απαπα!

Τη χάρηκα που του έδωσε το κερί πάντως! Πάρε το κερί μεσιέ, πάρε και το κατινάκι και ξωπαρεού! Αντε! Στα τσακίδια!!!

+++

Μαριλού - Μελίτα
Η Μαρίλια ποτέ δε χαρίστηκε σε κανέναν, ούτε καν στην Εύα και πολύ χάρηκα τα όσα είπε!

"Πάλι τον άντρα της Εύας βρήκες να αγαπήσεις?" Πες τα βρε Μαρίλια! Πες τα!!!

Γιατί όλοι δικαιολογήσαμε τα περσινά σφουγγαρίσματα μια και έρωτας ήταν η αιτία, όταν όμως πας και ερωτεύεσαι τον φίλο της πάλαι ποτέ αντιζήλου σου κάτι τρέχει κατινάκι και όχι στα γύφτικα!!!

"Αν ήσουν ενταξει δεν θα είχες διανοηθεί καν να μπλέξεις μαζί του!!!" : respect :

"To βρήκαμε τώρα στο όνομα του έρωτα κάνουμε τέρατα!!!" : respect :

+++

ΒενετοΦωκαίικο (ωραία δεν ακούγεται???)
Η σκηνή του Λουκά και της Εύας στο σπίτι της Νόρας ήταν εξίσου καταπληκτική με την πρώτη! Ο Λουκάκος σκιάχτηκε με την ατάκα περί γλάρου χιχι όταν όμως η Εύα ανέλυσε τη θεωρία της...... προσωπικά ελιωσα.. Snif

Ο Μάνος άλλαζε γνώμη καθε διήμερο για το άν την αγαπά ή όχι και ο Στέφανος φώναζε την αγάπη του... και οι δυο όμως επειδή δεν είχαν τίποτε καλύτερο να κάνουν σκότωσαν όλα της τα όνειρα! Και οι δύο με τη βοήθεια μιας πολύ συγκεκριμένης κατσαρής που κάθε φορά ερωτευμένη ούσα σερνόταν πίσω απο τον εκάστοτε άντρα της Εύας χαχα

Την ώρα που ήρθε ο Μάνος και ο Στέφανος, ο Λουκάς είπε τα ίδια και στους δύο! Έτσι Λουκάκο μου! Βράχος!

"Σε περιμένω το ηλιοβασίλεμα για μονομαχία" gelio
"Δεν θέλεις να ξέρεις τι θα γίνει αμα όντως ανοίξω την πόρτα γιαυτό πάρε δρόμο!" (ΚΟΥ-ΤΟΥ-ΛΙΑ!!! ΚΟΥ-ΤΟΥ-ΛΙΑ!!! ΚΟΥ-ΤΟΥ-ΛΙΑ!!! Opados)

"Ήρθε κι ο δεύτερος γλαροκυνηγός, τον έδιωξα με τακτ και δεν πρόκειται να ξαναγυρίσει"

Τον χάρηκα να κάνει τον κλόουν για το Ευάκι και τελικά τα κατάφερε και του χαμογέλασε! Λιώνωωωωω!!!
Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Vlcsnap-111068

Μου άρεσε που είδα την Εύα σταδιακά να συνέρχεται! Συνειδητοποίησε τη βλακεία που πήγε να κάνει και ντράπηκε να το μάθουν οι δικοί της! Άντε σύνελθε κοπέλα μου! Σύνελθε!

Η σκηνή (εμβόλιμη ίσως?) με τη Νορα να σπάει το χέρι της ήταν τόοοσο γλυκούλα!
Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Vlcsnap-112642

"Να το κάνω μακια να περάσει?"

"Θα φτιάξεις ποπ κορν και μετά γλυκάκι" - "Μπακλαβά?" - "Δεν έχω καρύδια, κάνε κέικ ή cheesecake" (Λουκάκο αν ξέρεις να κάνεις cheesecake σε παντρεύομαι αύριο! χαχα / Κορίτσια μη βαράτε αστιεύομαι!!!)

Τέλειο το ζευγαράκι - ΤΕΛΕΙΟ!!!

Όταν η Εύα μιλούσε για τα ψέμματα του Στέφανου τους λυπήθηκα.. είδαν πόσα έκαναν ο Στέφανος και η Μελίτα πίσω απο την πλάτη όλων (που λέγαν οτι στάθηκαν και πιστοί κιόλας / ουτε καν ο ένας στον άλλον χαχα) και πόσο άσχημα εξελίχθηκε η προσπάθειά τους να ευτυχίσει η Εύα και πόναγαν πολύ! Φανηκαν στα πρόσωπα και στα λόγια τους οι τύψεις τους και χαίρομαι που θα της πούν την αλήθεια!

"Οι κότες το σκασαν" είναι τρομερή ταινια!!! Και τα ζουζούνια επίσης!!! Τα συνιστώ ανεπιφύλακτα! (ασχετο χαχα)

Όταν μπούκαρε η Νταίζη δεν νομίζω ότι μπορώ να περιγράψω και πολλά για τη σκηνή! Έλιωσα στο γέλιο όσες φορές κι αν την είδα! Και ΟΝΤΩΣ η Νταίζη γέλαγε όσο του μίλαγε του Λουκά χαχαχαχαχαχαχα

Το ότι η Νταίζη που είναι γάτα υποψιάστηκε την Εύα το αφήνω ασχολίαστο! Ημαρτόοον!

Κατά τα άλλα χτυπιέμαι και δεν μπορώ να σχολιάσω ειλικρινά σας μιλάω.. θα αφήσω να μιλήσουν οι εικόνες..

Δάφνη: Λουκά δεν ντρέπεσαι? Τι δουλειά έχεις στο διάδρομο ξεβράκωτος?
Λουκάς: Αμα σας πω ότι έβγαλα τα ρούχα μου για να τα ξελεκιάσω θα με πιστέψετε?

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 LoukasPodia

Βρε Λουκάκο είσαι τρέλα!
Είσαι τρέλα όταν βγάζεις τη φανέλα! Opados1

Τρέλα η ποδιά σου - τρέλα!!!

+++

Ο Στέφανος που πετάει το κερί ασχολίαστος, θα το ψάχνει αύριο στα παρτέρια έχω μια υποψία χαχαχαχαχαχαχα

Κατά τα άλλα ο τρόπος που εμφανίστηκε ο Μάνος πίσω απο την πόρτα ήταν σούπερ! Και η μουσική και οι ηθοποιοι δημιούργησαν μια απίστευτη ατμόσφαιρα μυστηρίου και έντασης!!!

Το βλέμα του Μπουγιού για να λιώνεις!!

Και το μόνο που έχω να πω είναι...

Κουτούλησε το το μαμακιασμένο
Δεν μπορώ δεν μπορώ να περιμένω Opados1

Αυτά απο μένα! (εξάντλησα και το όριο των emoticon απαπα)

Πολύ καλό το επεισόδιο για τη Θεα εγκυμονούσα παίδαρο και οσονούπω κοψοκ...λισσα Ευα και για τον Πετράκη αλλα και τον Λουκά που με έκαναν να λιώσω απο συγκίνηση και γέλιο!!!

Και εις άλλα με υγείαν!


ΘΕΪΚΟΣ ο σχολιασμος σου για ακομη φορα τα σεβη μου -δεν εχεις αφησει emoticon αλλιως...- Συμφωνω απολυτα!!!

Δυο πραγματα μονο...
1ον Οταν ο αλλος ειναι στο χειλος του γκρεμου ετοιμος να φουνταρει ΔΕΝ του φωναζεις ΠΟΤΕ υπαρχει κινδυνος να τρομαξει και να πεσει μια ωρα αρχυτερα...Τον απομακρυνεις οπως εκανε κι ο Λουκας

2ον Οταν η Ευα μιλησε για γλαρους εφαγα τη φρικη της ζωης μου δις... Μια γιατι λεω παει το εχασε τελειως και τη δευτερη οταν εδωσε την εξηγηση που εδωσε η οποια τελικα ηταν ακρως λογικη...

Κατα τ'αλλα πεθανα στα γελια με τις σκηνες στο ΒενετοΦωκαίικο -οντως ακουγεται πολυυυυ ωραια- και επι τη ευκαιρια πρεπει να δω "Οι κοτες το σκασαν" τα "Ζουζουνια" τα εχω δει....

Α! Σουπερ οι φωτο!!!!!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010

Δημοσίευση από evanna Τρι Απρ 13, 2010 2:33 pm

Τζινα,Νικη,Kelly και Clarabelle απολαυστικοτατα τα σεντονακια σας!Ευχαριστηθηκα να διαβαζω : respect : και φυσικα Agree
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010

Δημοσίευση από hionati Τρι Απρ 13, 2010 2:52 pm

το επεισοδιο καλουτσικο...θα σταθω σε τρια σημεια...
1)ολο το επεισοδιο ηταν ΛΟΥΚΑΣΣΣΣΣ Love! σε μεγαλα κεφια...υπεροχος ,αξεπεραστος,φοβερος...ματαρες,κορμαρα σιγουρα αλλα επειδη η αληθεια ειναι οτι επειδη οι τοσο γυμνασμενοι δεν ειναι αδυναμια μου ,μενω στις ματαρες και το υπεροχο χαμογελο...
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΤΕΤΟΙΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΝΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΝΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ...ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΘΑ ΤΟΝ ΧΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ...ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΜΑΣ ΚΛΕΒΟΥΝ ΤΑ ΤΑΛΕΝΤΑ...ΝΤΡΟΠΗ...ΔΩΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΕΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΣΕ ΝΕΟΥΣ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ...
ΠΕΤΡΑΚΗΣ... : respect : : respect : : respect :
2)αλεξανδρος οπως παντα θεος...αν και το επεισοδιο ηταν σημερα ΛΟΥΚΑΣΣΣ....
ο στεφανος για πολλες μπατσες και ο αλεξανδρος οπως παντα για πολλα φιλια και πολλα : respect : : respect : : respect :
3)λογικο ειναι αυτες τις μερες η ιστορια να περιστρεφεται γυρω απο την αληθεια που εμαθε η ευα...αλλα τοσο καιρο περιμενα σκηνες λουκας-νορα σα ζευγαρι...πολλες,πολλες,πολλες...ομως αυτα που ηθελα να δω με λουκα-νορα με την κλαψα της ευας περασαν στο ετσι...ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΛΟΥΚΑ-ΝΟΡΑ ΣΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΖΕΥΓΑΡΙ...ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΗΣ ΤΡΙΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ... pleeease

ΥΓ1η ευα δε μου αρεσε καθολου...αδιαφορη..ουτε καν με επεισε οτι πονουσε...σαν κακομαθημενο παιδακι εκανε που πεισμωσε επειδη του πηραν την κουκλα του....για να μην πω οτι ηταν απαραδεκτο να τρεχει στους γκρεμους στην κατασταση της...
συμφωνω στην περιπτωση της ευα με οσα ειπε η μικ παραπανω...υποτιθεται οτι εχει κανει βηματα σα ρολος...εμενα η ιδια παρτακιας ευα του πρωτου κυκλου μου κανει...
ΥΓ2η μελιτα επισης απαραδεκτη...στο επεισοδιο αυτο να και μου αρεσε που αντιμιλησε στο χαπατο το στεφανο ηταν πολυ λιγα αυτα που ειπε...τι να πω εισαι γεννημενη θυμα μελιιτακι...ξυπνα κοριτσι και χωσε που με το παραμικρο απολογησε σε ολους...ουτε οι αλλοι σου εχουν φερθει τιμια στο παρελθον...θα προτιμουσα να τα κανει ολα απο εκδικηση παρα να μυξοκλαιει αλλα μαλλον στην τριτη χρονια βλεπω να ξυπναει απο τον υπνο που εχει πεσει...
ΗΓ3ο μανος καθε μερα γινεται ολο και πιο γελοιος και εκνευριστικος...η αγαπη φιλε αποδεικνυεται με πραξεις...ουτε με βαρυγδουπες δηλωσεις αλλα ουτε με το να φερεσαι σα σκουπιδι και να σηκωνεις χερι στην πρωην για να αποδειξεις την αγαπη στη νυν..παρε λοιπον ενα Fskl και προτεινω για να εξιλεωθεις να κανεις τη φιλιπινεζα στη ευα απο τωρα μεχρι το τελος της επομενης σεζον χωρις αμοιβη ουτε υλικη ουτε σε ειδος,χωρις ενσημα και ΙΚΑ...ετσι σεμνα και ταπεινα αν φερθεις μπορει να αλλαξω γνωμη για το κελι 33 που θεωρω οτι αξιζεις...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010

Δημοσίευση από ouki_loukanorikhgiamiazwh Τρι Απρ 13, 2010 3:57 pm

Μετά το καταπληκτικό λέω-σε-μια-εγκυο-πως-ο-αντρας-της-την-απατα περάσαμε στο εξίσου καταπληκτικό λέω-σε-ανθρωπο-που-οδηγει-οτι-παρολιγο-θα-εμενε-χωρις-συζυγο-και-απογονο... Εχει βαλθεί να τους ξεκάνει όλους μιλάμε
μη με τα λες ετσι με λιωνεις
Βρε Λουκάκο είσαι τρέλα!
Είσαι τρέλα όταν βγάζεις τη φανέλα!
ναι λουκακο εισαι τρελα εισαι τρελααααααααααα
ouki_loukanorikhgiamiazwh
ouki_loukanorikhgiamiazwh
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : RMS Titanic
Ασχολίες : polles

https://www.facebook.com/group.php?gid=128246800531083

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Τρι Απρ 13, 2010 5:00 pm

Το επεισόδιο ΤΕΛΕΙΟ και από εμένα !!!

Ξυλά - Πετράκης ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ όπως πάντα και μαζί και χώρια !!!

Η Ξυλά όταν την έσωσε στα βράχια, ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ !!
Ο Πετράκης στο σπίτι της Νόρας (μαζί με τη Δρακουλάκη) υπέροχοι όταν προσπαθούσαν να της φτιάξουν το κέφι !!!

Εγώ να πώ ότι λιώνω όταν λέει ο Λουκάς την Εύα "κορίτσι μου" ? ......

Γενικά το πήραν πάνω τους το επεισόδιο !!! Εκείνοι και η Μαρίλια στο χώσιμο προς τη Μελίτα !!

ΕΜΠΑΙΝΕ κοριτσάρα μου !!! Opados

Συμφωνώ απόλυτα με τη Τζίνα ότι έχω σιχαθεί τη λέξη εγγόνι !!!
Πειράζει που εγώ θέλω κουτουλιά στην Αντιγόνη ???? lol!


Εν αναμονή του σημερινού, ειδικά για τη στιγμή που θα πάει η Ευάρα στην πόρτα του Παρτάλη !!!!

ΧΩΣΕ κοριτσάρα μου !!! Opados
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010

Δημοσίευση από Penny Τρι Απρ 13, 2010 5:32 pm

Clarabelle έγραψε:
Πολύ καλό από μένα το επεισόδιο για την καταπληκτική Φαίη Ξυλά που με έκανε να καταλάβω το μέγεθος της απελπισίας της και τους λόγους που την έσπρωξαν στο χείλος του γκρεμού, για τον Παναγιώτη Πετράκη που στη σκηνή του γκρεμού ήταν υπέροχος και για το εκπληκτικό γεμάτο πυρετό βλέμμα του Μπουγιού στην τελευταία σκηνή.

Εκείνη η σκηνή στο γκρεμό δύσκολη φαντάζομαι αλλά μου άρεσε πολύ. Πόσο πια ξεπούλημα σ αυτή την ηρωίδα έλεος. Αυτή τη γυναίκα την ξεπούλησαν οι πάντες. Απ τον πατέρα της που έβλεπε να την βιάζουν και δεν έκανε το παραμικρό για να το εμποδίσει μέχρι το Στέφανο που παρόλο που γνώριζε τα πάντα της έκανε ακριβώς το ίδιο που καταλόγιζε στο Μάνο.
Στο ατελιέ της Δάφνης οι φίλοι δήλωσαν παρουσία και στάθηκαν δίπλα προσπαθώντας να κάνουν το καλύτερο δυνατόν. Μετά την αναχώρηση του Λουκά και της Εύας η συζήτηση ήταν τουλάχιστον περίεργη. Ο κάθε ένας έλεγε κάτι διαφορετικό αλλά όλοι είχαν το δικό τους δίκιο.
Ο Νικόλας είπε οτι για να φτάσει σ αυτό το σημείο έχει τσακίσει μέσα της. Σωστό.
Ο Ηλίας είπε οτι είναι η δεύτερη φορά που τη φέρνει σε αυτό το σημείο ο Καρτάλης, Σωστό.
Η Νόρα είπε οτι ο Μάνος προηγουμένως της είχε τσακίσει τις άμυνές της. Σωστό
Η Δάφνη είπε οτι στην προκειμένη περίπτωση η ευθύνη δεν είναι του Μάνου. Σωστό.
Ο Νικόλας είπε οτι Λουκάς και Νόρα δεν μίλησαν όταν έπρεπε. Σωστό
Τελικά συνέβαλλαν πολλά για να φτάσει η Εύα στο χείλος του γκρεμού. Ελπίζω αυτό να είναι το τελευταίο πλήγμα που της επιφυλάσσουν και να ξαναδώ την Εύα δυνατή και μαχητική να βάζει στη θέση τους του δύο τύπους που θέλουν να ονομάζονται άντρες. pleeease

Ο Ρούσσος και η Αμαλία κατάλαβαν τους λόγους που έφεραν την Εύα σ αυτή την κατάσταση, και ήταν φυσικό να σκεφτούν οτι το καμάρι τους προκάλεσε μεγάλο κακό. Αλλά είναι γονείς και προσπάθησαν να προστατέψουν την κόρη τους κι ας τους αδειάζει εκείνη σε κάθε ευκαιρία. Η Αμαλία είπε στη Μελίτα δεν φταίς εσύ για να την κάνει να νοιώσει καλύτερα αλλά το αστείο είναι οτι η κατσαρή κατίνα το πίστεψε κιόλας απ ότι είδα στα προσεχώς. Για να πω την αλήθεια έριξα ένα γέλιο με την Μελίτα γιατί τις τελευταίες ημέρες δεν πείθει δεν πείθει. Εκείνο το στομφώδες μαμά άσε με μόνη μου σε παρακαλώ με ξέρανε. Σκέφτηκε τον πόνο της Εύας σε βάθος πρέπει να της πήρε και τρία λεπτά και στη συνέχεια πήρε τον απόλυτο τηλέφωνο, να προλάβει ότι σώζεται. Άκουσα καλά; Τις χτυπούσε το κουδούνι τις νύχτες; Πόσες νύχτες Μαρουλίτα; Εμάς για μιά μας μιλήσατε που αναπνέατε. Υπήρχαν κι άλλες; Impatient

Η παρέα έκλεισε τον κύκλο για να προστατέψει την Εύα. Είναι αστείο που κανένας δεν σκέφτηκε καν να ενημερώσει το Στέφανο. Αυτός ακόμη γυρνούσε με το αυτοκίνητο και αναρωτιέμαι που την έψαχνε τρομάρα του. Όταν του τηλεφώνησε η Μελίτα να τον ενημερώσει οτι η Εύα βρέθηκε γέλασα που η πρώτη του αντίδραση ήταν τα είπαμε δεν έχουμε κάτι άλλο να πούμε. Αν αγαπητέ μου είχες κρατήσει αυτή τη στάση όταν διαλαλούσες οτι Μελίτα και απόλυτος τέλος, τίποτα δεν θα είχε συμβεί, αφού όμως ανασαίνατε παρέα τα βράδια, κάνε τον κινέζο και μίλα της. Σίγουρα αυτό που έκανε η Μελίτα δεν σηκώνει καμιά δικαιολογία αλλά στον γκρεμό δεν την έστειλε μόνη της τη βοήθησες κι εσύ.
Πειράζει που όταν ο Στέφανος αποκάλεσε το Λουκά φίλε χτυπιόμουν απ τα γέλια; Ούτε κι αυτός δεν ξέρει τι σημαίνει η λέξη. Φίλτατε αν άφηνε ο Λουκάς ελεύθερο τον εαυτό του μετά τη φρίκη που πέρασε θα σου έριχνε την κουτουλιά που ζητάει η Τζίνα με μεγάλη ευχαρίστηση.
Ο μικρός όταν τον μάλωσε η μανούλα μούγκα. Αποκαλούσε η μανούλα τη Μελίτα γύναιο και αυτός τουμπεκί ψιλοκομμένο.
Πήρε το κερί και το ζύγισε με τη βέρα και αποφάσισε να του ρίξει σουτ ψηλοκρεμαστό. Μας έπεισες Στεφανάκο, ας γελάσω τρις χα χα χα. Αύριο σε βλέπω να ψάχνεις εις τους κήπους. gelio

Τον Μπέλλο ούτε να τον σχολιάσω δεν θέλω. Έχει αρχίσει να με εκνευρίζει απ την πρώτη στιγμή που τον βλέπω.

Η Αντιγόνη τα έχει παίξει με τις εξελίξεις. Πιστεύω οτι αυτός ο κάποιος στον οποίο λογοδοτεί την τρομάζει. Θα σκάσω μ αυτή την ιστορία της διαθήκης. Ελπίζω να αρχίσουν σιγά σιγά να μας δίνουν στοιχεία. Πιστεύω οτι κάτι έχει γίνει ανάμεσα σε Αντιγόνη, Λαζαρίδη, Λύτρα και Όλγα. Νομίζουμε οτι είναι το ερωτικό στοιχείο που δένει αυτούς τους τέσσερις αλλά μου δημιουργείται η εντύπωση οτι είναι το οικονομικό το καθοριστικό.

Ο Μάνος ακόμη τρέχει. Αν έτρεχες Μανωλάκη τότε που έπρεπε τίποτε δεν θα συνέβαινε. Το βλέπει τώρα οτι η προδοσία του Στέφανου πάτησε πάνω στα χνάρια της δικής του. Όταν άκουσε οτι η Εύα είναι στης Νόρας, μάλλον κατέρριψε το παγκόσμιο ρεκόρ απ την τρεχάλα και δεν υπήρχε και κάποιος να το καταγράφει δυστυχώς. Έφαγε πόρτα απ το Λουκά και σφαίρα στης Δάφνης. Επιτέλους καταλαβαίνει. Επιτέλους χρησιμοποίησε πληθυντικό. Τι της κάναμε; Άκουσε τη Δάφνη να λέει οτι η Εύα χρειάζεται σ αυτή τη φάση τους φίλους και την οικογένειά της και δεν μίλησε. Έχει πει πολλές φορές στη Μαρίλια ότι θα ήθελε να είναι οι τρείς τους οικογένεια και ποτέ δεν τον πίστεψα, σήμερα δεν μίλησε αλλά ήμουν σίγουρη ότι το σκεπτόταν και τον πίστευα. Μεγάλη ειρωνεία.

Το σπίτι της Νόρας έγινε το στρατηγείο της παρέας. Ο Λουκάς και η Νόρα την αγκάλιασαν την άκουσαν την προστάτεψαν απ τους ανεπιθύμητους και έκαναν τους καραγκιόζηδες για να την κάνουν να νοιώσει καλύτερα. Τελικά αυτό που χρειαζόταν η Εύα ήταν μια αγκαλιά και δεν μπόρεσα να μη σκεφτώ πόσο διαφορετικά θα ήταν τα πράγματα αν οι αποκαλύψεις είχαν γίνει απ τους φίλους κι όχι με τον τρόπο που έγιναν.

Η σκηνούλα της Νόρας να χτυπάει την πόρτα και του Λουκά να ζητάει το σύνθημα ήταν τρυφερή και αστεία και δικαιολόγησε με τον καλύτερο τρόπο το ατύχημα της κυρίας Δρακουλάκη, ο δε Λουκάς με τα σώβρακα και την ποδιά με έκανε να λυθώ στα γέλια. Όλο το σκηνικό ήταν αστείο και αποφόρτισε το βαρύ κλίμα του επεισοδίου.Love!

Περιμένω σήμερα τη συζήτηση Μάνου Στέφανου που αν κρίνω απ το πυρετικό βλέμμα του Μάνου αναμένεται ενδιαφέρουσα. runaround

Σε αναμονή λοιπόν.......
ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ ΣΟΥ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ!!!
Penny
Penny
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης