Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap41%Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 41% 
[ 29 ]
Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap35%Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 35% 
[ 25 ]
Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap8%Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 8% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap4%Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap3%Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap8%Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 8% 
[ 6 ]

Σύνολο Ψήφων : 71

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 10:42 pm

nikidanis έγραψε:
Cancoon έγραψε:
ELAN έγραψε:
Οι προδοσιες που εχει διαπραξει εκινη δεν συγχωρούνται με τιποτα............

Πραγματικά ήταν κωμικοτραγικό να βλέπουμε την Εύα να λέει ότι περιήλθε σε απόγνωση "επειδή την πρόδωσαν όλοι"! Πόσους πρόδωσε αυτή η ίδια όμως! Και αυτοί θα έπρεπε να έχουνε πέσει από τον γκρεμό;

δεν συμφωνω με αυτο που λες επειδη ολοι οι υπολοιποι τουλαχιστον ειχαν μια νορμαλ εφηβεια μεχρι την ενηλικιωση τους (εξαιρειται ο Μανος που μυαλο δεν εβαλε)! Η Ευα υπεστει απο εφηβη τα παντα ..ενα βιασμο ασχετα ποιος τον εκανε την αφησε σοβαρα τραυματα μετα ακουλουθησε η εγγυμοσυνη με την καταθλιψη και ενας Μανος που συνεχεια την κυνηγουσε αλλα ποτε δεν ηταν διπλα της και καθε φορα την ξεπουλουσε... αν για δευτερη φορα ζει ξεπουλημα απο τον ανθρωπο που αγαπησε και εμπιστευτηκε και θα κανουν και ενα παιδι μαζι...μια χαρα ειναι η αντιδραση της ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΗ!!!! ετσι οπως καθε γυναικα θα ενοιωθε για 2 φορα πουλημενη ...και θα το εβγαζε
ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΑ ΚΕΝΤΑΕΙ Η ΞΥΛΑ!! : respect :

Υ.Γ σκληρο αυτο που θα πω αλλα θα ηθελα να ξανασυμβουλευτει ψυχιατρο για να ηρεμησει και να ορθοποδησει ο χαρακτηρας της Ευας!!! ειδικα οταν κανεις 2 αποπειρες αυτοκτονιας

Νίκη μου τα ξεπουλήματα της Εύας δεν περιορίζονται μόνο στους δύο κυρίους. Συνυπολόγισε σ αυτά, το ξεπούλημα του πατέρα που έβλεπε τον βιασμό και δεν τον σταμάτησε, και όσο κι αν φανεί σκληρό της μάνας που έστω κι αν μετά εξιλεώθηκε με την ανατροφή της Μαρίλιας την ξεπούλησε με κάποιο τρόπο κι αυτή αφήνοντάς την μόνη σε μια ξένη χώρα μόλις βγήκε απ την κατάθλιψη.
Και συμφωνώ οτι η Ξυλά όταν έχει σκηνές που απαιτούν υποκριτική δεινότητα δείχνει την κλάση της. Στα τελευταία επεισόδια πραγματικά κεντάει.
Θεωρώ βέβαιο οτι θα ζητήσει βοήθεια αν δεν συνέλθει αμέσως, αλλά απ όσο είδα και μόνη η συμπαράσταση των φίλων την έκαναν να ντραπεί για την σκέψη της να αυτοκτονίσει, πράγμα που με κάνει να σκέπτομαι οτι αν το είχε μάθει με πιο ήπιο τρόπο όλα θα ήταν διαφορετικά. Αυτός είναι ο λόγος που είπα οτι ήταν σαδιστικός ο τρόπος που το έμαθε.

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 10:46 pm

panda έγραψε:
Foulitsa έγραψε:
panda έγραψε:Δεν βλέπω κανέναν να σχολιάζει το τηλέφωνο της Αντιγόνης και παραξενεύομαι μόνο σε εμένα έκανε εντύπωση μεγάλη το ότι η Αντιγόνη δικαιολογούνταν στον ή στην άγνωστο Χ για το κατά πόσο φταίει ο Λαλάκης ο εξαγώμενος και κατά πόσο δεν φταίει χμμμμμμμμμμ?

Σωστό αυτό..Κάποια στιγμή είχε ακουστεί οτι μίλαγε με τον Χατζηπτώμα..Τώρα τι??Εχει ανοιχτή σύνδεση με τον άλλο κόσμο...?
Και φαίνεται να διακαιολογείται κόλας..και σαν να φοβάται και λίγο η Αντιγοντσα...

Αυτό ακριβώς Foulitsa μου έκανε πολύ εντύπωση αυτό το "όχι όχι δεν λέω ότι φταίει ο Στέφανος αλλά......" Wow (wtf τί γίνεται τελικά?).

Δεν ξέρω γιατί και δεν μπορώ να το τεκμηριώσω κιόλας αλλά έχω την εντύπωση πως η μάνα του κοτοχεστούλη ζει τελικά και απλά κρύβεται κάπου έξω για τους δικούς της λόγους /S και αυτή είναι το άτομο που λογοδοτεί η Αντιγόνη στο τηλέφωνο χμμμμμμμμ.

Κοτοχεστούλης είναι ο Μάνος?Για να μοω στο νόημα... lol!
Εχει μια βάση αυτό που λες, μου μυρίζεται όμως χοντρη συγγένεια μεταξύ Μάνου και Στέφανου και θα απογοητευτώ..Αν γίνει και αυτό θα κάνουν μια ωραιοτατη ανταλλαγη γυναικών και θα μείνουν μαζί με τα παιδακια τους ολοι μαζί σε μια φάρμα στο δάσος σαν να μην συμβαινει τίποτα..Και μετά εμεις θα πηδηχτούμε απο το παραθυρο... Πάντως οσον αφορά τη διαθηκη μάλλον έχει να κάνει και με την Ευα και οχι μόνο για το παιδί αλλιως γιατί φαγωθηκε η Αντιγονάρα για γάμο???Δεν ξέρω πάντως τη τηλεφωνημα σήμερα ήταν περίεργο...Σε κάποιον δίνει αναφορά για τα πάντα...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 10:54 pm

Clarabelle έγραψε:
nikidanis έγραψε:
Cancoon έγραψε:
ELAN έγραψε:

Πραγματικά ήταν κωμικοτραγικό να βλέπουμε την Εύα να λέει ότι περιήλθε σε απόγνωση "επειδή την πρόδωσαν όλοι"! Πόσους πρόδωσε αυτή η ίδια όμως! Και αυτοί θα έπρεπε να έχουνε πέσει από τον γκρεμό;

δεν συμφωνω με αυτο που λες επειδη ολοι οι υπολοιποι τουλαχιστον ειχαν μια νορμαλ εφηβεια μεχρι την ενηλικιωση τους (εξαιρειται ο Μανος που μυαλο δεν εβαλε)! Η Ευα υπεστει απο εφηβη τα παντα ..ενα βιασμο ασχετα ποιος τον εκανε την αφησε σοβαρα τραυματα μετα ακουλουθησε η εγγυμοσυνη με την καταθλιψη και ενας Μανος που συνεχεια την κυνηγουσε αλλα ποτε δεν ηταν διπλα της και καθε φορα την ξεπουλουσε... αν για δευτερη φορα ζει ξεπουλημα απο τον ανθρωπο που αγαπησε και εμπιστευτηκε και θα κανουν και ενα παιδι μαζι...μια χαρα ειναι η αντιδραση της ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΗ!!!! ετσι οπως καθε γυναικα θα ενοιωθε για 2 φορα πουλημενη ...και θα το εβγαζε
ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΑ ΚΕΝΤΑΕΙ Η ΞΥΛΑ!! : respect :

Υ.Γ σκληρο αυτο που θα πω αλλα θα ηθελα να ξανασυμβουλευτει ψυχιατρο για να ηρεμησει και να ορθοποδησει ο χαρακτηρας της Ευας!!! ειδικα οταν κανεις 2 αποπειρες αυτοκτονιας

Νίκη μου τα ξεπουλήματα της Εύας δεν περιορίζονται μόνο στους δύο κυρίους. Συνυπολόγισε σ αυτά, το ξεπούλημα του πατέρα που έβλεπε τον βιασμό και δεν τον σταμάτησε, και όσο κι αν φανεί σκληρό της μάνας που έστω κι αν μετά εξιλεώθηκε με την ανατροφή της Μαρίλιας την ξεπούλησε με κάποιο τρόπο κι αυτή αφήνοντάς την μόνη σε μια ξένη χώρα μόλις βγήκε απ την κατάθλιψη.
Και συμφωνώ οτι η Ξυλά όταν έχει σκηνές που απαιτούν υποκριτική δεινότητα δείχνει την κλάση της. Στα τελευταία επεισόδια πραγματικά κεντάει.
Θεωρώ βέβαιο οτι θα ζητήσει βοήθεια αν δεν συνέλθει αμέσως, αλλά απ όσο είδα και μόνη η συμπαράσταση των φίλων την έκαναν να ντραπεί για την σκέψη της να αυτοκτονίσει, πράγμα που με κάνει να σκέπτομαι οτι αν το είχε μάθει με πιο ήπιο τρόπο όλα θα ήταν διαφορετικά. Αυτός είναι ο λόγος που είπα οτι ήταν σαδιστικός ο τρόπος που το έμαθε.

ακριβως ολα αυτα συνθετουν το χαρακτηρα της Ευας !!! γι αυτο εχει και τετοιες αντιδρασεις σε τετοια γεγονοτα !!Agree
θελω πισω την παλια Ευα !!!!!!!!!!! τουλαχιστον ηξερε να διεκδικει αυτα που ηθελε!!!!!
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 11:04 pm

Ας σχολιάσω κι εγώωω.. Βέβαια μετά τη Doris που φώναξε ΚΟΥ-ΤΟΥ-ΛΙΑ νομίζω έχω μείνει άφωνη αλλα θα προσπαθήσω να βάλω τις σκέψεις μου σε τάξη..

Εύα - Λουκάς

Τρομερή η σκηνή της Παρασκευής και μου άρεσε που την άρχισαν απο την αρχή!

Ο Λουκάς απορώ πώς είδε την Εύα στον γκρεμό και δεν της φώναξε πριν την πλησιάσει για να προλάβει τα χειρότερα.. κατά τα άλλα η σκηνή τέλεια! Οι δύο ηθοποιοι την αποθέωσαν!

Η Εύα να παλεύει να φύγει απο τα χέρια του και ο Λουκάς σοκαρισμένος να προσπαθεί να την συνεφέρει! Όταν είπε ότι όλοι την προδίδουν ήταν ανατριχιαστική! Και αυτή είναι η αλήθεια.. Πρόδωσε τους φίλους της μία (όταν παντρεύτηκε το Νικόλα) και έμαθε απο τα λάθη της.. εκείνη όμως την προδίδουν ξανά και ξανά, πρώτα ο Μάνος και μετά το Στέφανος και μάλιστα με την ίδια γυναίκα και στο ενδιάμεσο ένας πατέρας (ο Θεός να τον κάνει) που επίσης την πούλησε και ενώ εκείνη έδωσε τόσο πολύ αγάπη γύρω της δεν έχει πάρει τίποτα!

Μπορεί να επιλέγουν κάποιοι να θυμούντα μόνο τα λάθη της και να αγνοούν την προσπάθειά της να διορθωθεί όταν όμως η Εύα ήταν στο χείλος της κατάρρευσης με τα καμώματα του Καρταλουά το χειμώνα και ο Λουκάς είχε μάθει για τον Αρη του είπε "Δεν μπορώ να σου σταθώ" τον σκέφτηκε τον φίλο της και δεν μίλησε για τον Στέφανο σεβόμενη τον τότε σύντροφό της παρά μόνο στη Μελίτα που ως μητέρα της Νεφέλης της κορης του Μάνου θέλησε να την ενημερώσει για να ξέρει! Απο όταν συνήλθε και άρχισε να εισπράττει καλοσύνη άρχισε να δίνει και σε αυτούς απλόχερα και τους σεβάστηκε σε αντίθεση με το κατινάκι!

Αν η αμαρτία της Εύας είναι ότι πάτησε πάνω σε δύο ζωές (Μελίτα-Μάνος και Δάφνη-Νικόλας) για να βρει την ευτυχία και το πληρώνει έτσι, δεν θέλω να ξέρω τι επιφυλλάσει η μοίρα στο κατιναριό που πάτησε πάνω σε δύο ζωές (Εύα-Μάνος και Εύα-Στέφανος-μωρό) κι αυτό όχι επειδή αγάπησε αλλα επειδή δεν μπορεί να είναι ευτυχισμένη εκείνη και θέλει όσα κάνουν ευτυχισμένους τους άλλους!!!

Ειλικρινά η σκηνή ήταν ανατριχιαστική! Το σοκ του Λουκά ήταν πραγματικά απίστευτο!!!

+++

Παρέα -1 +μπαρμπαλιάκουρας
Η σκηνή στο ατελιέ ήταν τόσο μα τόσο αληθινή και την έχω ζήσει τόσο έντονα στο πετσί μου (απο μεριά Εύας) που ήθελα να κλαίω.. η Εύα απαρηγόρητη και οι φίλοι της να προσπαθούν να την συνεφέρουν και να της μιλούν σαν σε πεντάχρονο..τόσο μα τόσο αληθινο που ακόμα και τώρα που την ξαναβλέπω με αγγίζει τρομερά! Τι να πεις σε έναν άνθρωπο που καταστρέφεται για δεύτερη φορά το όνειρό του να ζήσει μια όμορφη ζωή με τον ίδιο τρόπο και με τον ίδιο τρίτο άνθρωπο?

Μου άρεσε τρομερά η σπόντα του Νικόλα περί νυχτερινών ξυπνημάτων αλλά και η ατάκα "ο...αυτός και ο άλλος ο ....αυτός" απο τον Λουκά που δεν ήθελε να μιλήσει μπροστά στην Εύα αλλα το σήμα του το έδωσε, κανείς απο τους δύο δεν είναι ευπρόσδεκτος!!!

Και η μετέπειτα συζήτηση πολύ καλή, ο καθένας έλεγε το δικό του και όλοι μαζί είχαν δίκιο! Κουλό ε? χιχι

+++

Χαριταίικο - Μάνος
Πολύ μου άρεσαν οι "Χιώτες" και ο τρόπος που αντιμετώπισαν τον Μάνο! Καλά του τα είπαν, γιατί να του έχει εμπιστοσύνη η Εύα? Για ποιο λόγο? Ο βασικός λόγος που σάλταρε η κοπέλα είναι που της συμβαίνει το ίδιο πράγμα για δεύτερη φορά, και ποιος έφτιαγε για την πρώτη οεο?

Μου άρεσε τρελά που έφυγε σφαίρα πάντως! Έμπαινε αγόρι μου!

+++

Αντιγόνη - ???
Αναρωτιέμαι ποιος να ήταν στο τηλέφωνο! Και αναρωτιέμαι επίσης γιατί η Αντιγόνη φάνηκε σαν να φοβάται αυτόν τον κάποιον ο οποίος σημειωτέον της την είπε όταν η Αντιγονίτσα προσπαθούσε να δικαιολογήσει τον Στέφανο! Να είναι ο Λαζαρίδης αποκλείεται μια και αν ο Λαζαρίδης ζει για ποιανου τη διαθήκη μιλάμε?? Αν είναι ο εκτελεστής της διαθήκης πάντως σαν πολύ εξουσία δεν έχει πάνω στην Αντιγόνη??? Πολύ περίεργο τηλεφώνημα... ΠΟΛΥ!!!

+++

Ρουσσαίικο
Κρύωσε και ο Πετράν ρε παιδιά? Προσέχετε! Ύπουλος καιρός!!!

Μου αρέσει να τους βλέπω ενωμένους να ανησυχούν για το παιδί τους και συγχύζομαι διπλά με την αχαριστία του κατιναριού απέναντι στους γονείς της που τους συμπαθεί και τους αγαπάει όποτε τη συμφέρει! Κακομαθημένη μέχρι το κοκκαλο! Και χάρηκα που τα άκουσε και λίγο εστω η Αμαλία γιατί έχει βάλει το χεράκι της κι αυτή για το μπάχαλο τούτο! Τη γλωσσίτσα της μάλλον που έλεγε έλεγε έλεγε αηδίες και σταματημό δεν είχε!!!

Όταν πήγε να μιλήσει στη Μελίτα δεν ήξερα τι να κάνω.. Να γελάσω με το άθλιο ύφος της Μελίτας ή με την τρομερή ερώτηση "Τι έπαθε?" (η Εύα)

Της κάηκε το φαΐ!!!!! Τι άλλο να απαντήσεις στην πανχαζη! Τι να έπαθε χρυσό μου? Εκτός που και ο δεύτερος άντρας της την απατά και πάλι μαζί σου? Έμαθε πως χωρίζει και η Μενεγάκη και η Κοκκίνου και συγχύστηκε που τρίτωσε το κακό!

Και μετά που στεναχωριόταν και έκλαιγε (λέμε τώρα) για την Εύα και καλά... Αφού βλέπει τώρα ότι δεν της έδεσε το γλυκό... Φίλοι γιοκ! Απόλυτος γιόκ! (προς το παρόν) για την πάρτη της έκλαιγε!

+++

Νόρα - Μπέλλος
Με το που επέστρεψε η Εύα... τσουπ! να σου ο Μπέλλος στον πλανήτη Γκούφυ! Όχι ότι δεν ήταν πάντα αλλα παράγινε το κακό! Έχουμε σοβαρά θέματα και ο Μπέλλος ακόμα και μετά από τόοοοοοοσο φτύσιμο έχει του κ.....του τον χαβά! Δηλαδή ας τον μαζέψει κάποιος γιατί σήμερα με το που τον είδα μου άναψαν τα λαμπάκια!!!

Κάθισε κιόλας! Ε ψιτ κύριος? ποιος σου είπε να κάτσεις καλέ μου? Αντε ουστ απο κει χάμω έχουμε και δουλειές!!!

+++

Απόλυτος..φταίχτης?
Το τι γέλιο έριξα που μέχρι να τον πάρει το κατινάκι δεν είχε βρεθεί ένας να ενημερώσει το σύζυγο δε λέγεται! gelio

Η Μελίτα πήρε και ενημέρωσε τον Στέφανο (με περισσότερες πληροφορίες απο όσες της έδωσαν - σεναριακό λάθος?)

Μετά το καταπληκτικό λέω-σε-μια-εγκυο-πως-ο-αντρας-της-την-απατα περάσαμε στο εξίσου καταπληκτικό λέω-σε-ανθρωπο-που-οδηγει-οτι-παρολιγο-θα-εμενε-χωρις-συζυγο-και-απογονο... Εχει βαλθεί να τους ξεκάνει όλους μιλάμε gelio

Για να συμπληρώσει μετα τα γεγονότα "Τι κάναμε Στέφανε?" χαχαχαχαχαχα

Για να καταλάβω κατινάκι, πήρες τον Στέφανο να σε παρηγορήσει? Πήρες να μοιραστείς τη δυστυχία σου? Θα τρελαθώωωωω! χαχαχαχαχαχαχαχα

Και κάπως όπως "μαζί" αποφάσισαν να διακόψουν για να γίνει ο γάμος κάπως έτσι "μονη" η Μελίτα φταίει! Η συνεννόηση σε αυτή τη σχέση είναι για πολλά γέλια!!! Κάνει ο Στέφανος τον κινέζο και ξυπνά για τα καλά η κατίνα μέσα στη Μελίτα απο ότι είδα στα προσεχώς! Μου φαίνεται όσο τη διώχνει τόσο θα σκυλιάζει και θα τα κάνει όλα λίμπα.. άντε να δούμε...

+++

Νταίζη - Μπέλλος ασχολίαστοι! Panda όταν άκουσα τη Νταίζη να λέει τη Νόρα σουπιά σε θυμήθηκα gelio

+++

Μάνος - Δάφνη - Νικόλας
Γουστάρω Μάνο να χρησιμοποιεί πρώτο πληθυντικό! "Ω Θεέ μου τι της έχουΜε κάνει??"

Και μου άρεσε που του έβαλαν πάγο οι Λυτραίοι! Αντε Μανωλάκη κάτσε στα αυγά σου να ξυπνήσει η Θεά και μετά αρχισε να σέρνεσαι!!! Στα γόνατα παρακαλώ πολύ!!!

+++

Χαριταίικο - Αντιγόνη
Τρομερό το συνολάκι της Αντιγόνης (μα πόσο ζαβή είμαι?) και σούπερ η αντιμετώπιση απο την Αγγέλα! Κανείς δεν θα σου αρνηθεί να βλέπεις το εγγόνι σου αλλα μέχρι εκεί!

Δεν αντέχω άλλο να ακούω τη λέξη εγγόνι! Δεν αντέχω λέμεεεεεεεε!!!

+++

Καρταλαίικο
Πειράζει που δεν τους αντέχω να μαλώνουνε? Απαπα!

Τη χάρηκα που του έδωσε το κερί πάντως! Πάρε το κερί μεσιέ, πάρε και το κατινάκι και ξωπαρεού! Αντε! Στα τσακίδια!!!

+++

Μαριλού - Μελίτα
Η Μαρίλια ποτέ δε χαρίστηκε σε κανέναν, ούτε καν στην Εύα και πολύ χάρηκα τα όσα είπε!

"Πάλι τον άντρα της Εύας βρήκες να αγαπήσεις?" Πες τα βρε Μαρίλια! Πες τα!!!

Γιατί όλοι δικαιολογήσαμε τα περσινά σφουγγαρίσματα μια και έρωτας ήταν η αιτία, όταν όμως πας και ερωτεύεσαι τον φίλο της πάλαι ποτέ αντιζήλου σου κάτι τρέχει κατινάκι και όχι στα γύφτικα!!!

"Αν ήσουν ενταξει δεν θα είχες διανοηθεί καν να μπλέξεις μαζί του!!!" : respect :

"To βρήκαμε τώρα στο όνομα του έρωτα κάνουμε τέρατα!!!" : respect :

+++

ΒενετοΦωκαίικο (ωραία δεν ακούγεται???)
Η σκηνή του Λουκά και της Εύας στο σπίτι της Νόρας ήταν εξίσου καταπληκτική με την πρώτη! Ο Λουκάκος σκιάχτηκε με την ατάκα περί γλάρου χιχι όταν όμως η Εύα ανέλυσε τη θεωρία της...... προσωπικά ελιωσα.. Snif

Ο Μάνος άλλαζε γνώμη καθε διήμερο για το άν την αγαπά ή όχι και ο Στέφανος φώναζε την αγάπη του... και οι δυο όμως επειδή δεν είχαν τίποτε καλύτερο να κάνουν σκότωσαν όλα της τα όνειρα! Και οι δύο με τη βοήθεια μιας πολύ συγκεκριμένης κατσαρής που κάθε φορά ερωτευμένη ούσα σερνόταν πίσω απο τον εκάστοτε άντρα της Εύας χαχα

Την ώρα που ήρθε ο Μάνος και ο Στέφανος, ο Λουκάς είπε τα ίδια και στους δύο! Έτσι Λουκάκο μου! Βράχος!

"Σε περιμένω το ηλιοβασίλεμα για μονομαχία" gelio
"Δεν θέλεις να ξέρεις τι θα γίνει αμα όντως ανοίξω την πόρτα γιαυτό πάρε δρόμο!" (ΚΟΥ-ΤΟΥ-ΛΙΑ!!! ΚΟΥ-ΤΟΥ-ΛΙΑ!!! ΚΟΥ-ΤΟΥ-ΛΙΑ!!! Opados)

"Ήρθε κι ο δεύτερος γλαροκυνηγός, τον έδιωξα με τακτ και δεν πρόκειται να ξαναγυρίσει"

Τον χάρηκα να κάνει τον κλόουν για το Ευάκι και τελικά τα κατάφερε και του χαμογέλασε! Λιώνωωωωω!!!
Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 Vlcsnap-111068

Μου άρεσε που είδα την Εύα σταδιακά να συνέρχεται! Συνειδητοποίησε τη βλακεία που πήγε να κάνει και ντράπηκε να το μάθουν οι δικοί της! Άντε σύνελθε κοπέλα μου! Σύνελθε!

Η σκηνή (εμβόλιμη ίσως?) με τη Νορα να σπάει το χέρι της ήταν τόοοσο γλυκούλα!
Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 Vlcsnap-112642

"Να το κάνω μακια να περάσει?"

"Θα φτιάξεις ποπ κορν και μετά γλυκάκι" - "Μπακλαβά?" - "Δεν έχω καρύδια, κάνε κέικ ή cheesecake" (Λουκάκο αν ξέρεις να κάνεις cheesecake σε παντρεύομαι αύριο! χαχα / Κορίτσια μη βαράτε αστιεύομαι!!!)

Τέλειο το ζευγαράκι - ΤΕΛΕΙΟ!!!

Όταν η Εύα μιλούσε για τα ψέμματα του Στέφανου τους λυπήθηκα.. είδαν πόσα έκαναν ο Στέφανος και η Μελίτα πίσω απο την πλάτη όλων (που λέγαν οτι στάθηκαν και πιστοί κιόλας / ουτε καν ο ένας στον άλλον χαχα) και πόσο άσχημα εξελίχθηκε η προσπάθειά τους να ευτυχίσει η Εύα και πόναγαν πολύ! Φανηκαν στα πρόσωπα και στα λόγια τους οι τύψεις τους και χαίρομαι που θα της πούν την αλήθεια!

"Οι κότες το σκασαν" είναι τρομερή ταινια!!! Και τα ζουζούνια επίσης!!! Τα συνιστώ ανεπιφύλακτα! (ασχετο χαχα)

Όταν μπούκαρε η Νταίζη δεν νομίζω ότι μπορώ να περιγράψω και πολλά για τη σκηνή! Έλιωσα στο γέλιο όσες φορές κι αν την είδα! Και ΟΝΤΩΣ η Νταίζη γέλαγε όσο του μίλαγε του Λουκά χαχαχαχαχαχαχα

Το ότι η Νταίζη που είναι γάτα υποψιάστηκε την Εύα το αφήνω ασχολίαστο! Ημαρτόοον!

Κατά τα άλλα χτυπιέμαι και δεν μπορώ να σχολιάσω ειλικρινά σας μιλάω.. θα αφήσω να μιλήσουν οι εικόνες..

Δάφνη: Λουκά δεν ντρέπεσαι? Τι δουλειά έχεις στο διάδρομο ξεβράκωτος?
Λουκάς: Αμα σας πω ότι έβγαλα τα ρούχα μου για να τα ξελεκιάσω θα με πιστέψετε?

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 LoukasPodia

Βρε Λουκάκο είσαι τρέλα!
Είσαι τρέλα όταν βγάζεις τη φανέλα! Opados1

Τρέλα η ποδιά σου - τρέλα!!!

+++

Ο Στέφανος που πετάει το κερί ασχολίαστος, θα το ψάχνει αύριο στα παρτέρια έχω μια υποψία χαχαχαχαχαχαχα

Κατά τα άλλα ο τρόπος που εμφανίστηκε ο Μάνος πίσω απο την πόρτα ήταν σούπερ! Και η μουσική και οι ηθοποιοι δημιούργησαν μια απίστευτη ατμόσφαιρα μυστηρίου και έντασης!!!

Το βλέμα του Μπουγιού για να λιώνεις!!

Και το μόνο που έχω να πω είναι...

Κουτούλησε το το μαμακιασμένο
Δεν μπορώ δεν μπορώ να περιμένω Opados1

Αυτά απο μένα! (εξάντλησα και το όριο των emoticon απαπα)

Πολύ καλό το επεισόδιο για τη Θεα εγκυμονούσα παίδαρο και οσονούπω κοψοκ...λισσα Ευα και για τον Πετράκη αλλα και τον Λουκά που με έκαναν να λιώσω απο συγκίνηση και γέλιο!!!

Και εις άλλα με υγείαν!

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 11:11 pm

Λουκάκο βγάλε την ποδιά
και πάνε πάρε μπακλαβά
το Νοράκι θέλει μπακλαβά
και όχι τον άλλον τον χαλβά Opados1
απο το μέλος του φόρουμ μας helenp

Τζίνα να με πεθανεις θές τι φωτο ΚΟΛΑΣΗ είναι αυτές???? faint faint

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 11:16 pm

τι να πω τι να πω !!!!! νωρις το απλωσες το σεντονακι αλλα παντα πετυχημενο μαζι με το οπτικο υλικο!!!! κολαστηκαμε βραδυατικα και ειναι και μετα τις 12

υ.γ που κρυωσε ο Πετραν δεν το καταλαβα????
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 11:17 pm

nikidanis έγραψε:τι να πω τι να πω !!!!! νωρις το απλωσες το σεντονακι αλλα παντα πετυχημενο μαζι με το οπτικο υλικο!!!! κολαστηκαμε βραδυατικα και ειναι και μετα τις 12

Στη σκηνή στο Καρταλαίικο μου φάνηκε αρκετά μπουκωμένος Νίκη μου! Περαστικά του κιόλας του ανθρώπου!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 11:19 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
nikidanis έγραψε:τι να πω τι να πω !!!!! νωρις το απλωσες το σεντονακι αλλα παντα πετυχημενο μαζι με το οπτικο υλικο!!!! κολαστηκαμε βραδυατικα και ειναι και μετα τις 12

Στη σκηνή στο Καρταλαίικο μου φάνηκε αρκετά μπουκωμένος Νίκη μου! Περαστικά του κιόλας του ανθρώπου!

scratch μηπως Ρουσσαίικο???? δεν αλλαξαμε ακομη στεγη!!! gelio
εμμμ τρεχει δεν καθεται και πουθενα !!!
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 11:23 pm

soso έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:KOY - TOY - ΛΙΑ!
KOY - TOY - ΛΙΑ!!
KOY - TOY - ΛΙΑ!!!

Opados Opados Opados

XAXAXA!'Εκκληση ν.10000 BlackEye
Και μιλώντας για εκκλήσεις ένα emoticon "ροχάλα",που 'χω από καιρό παραγγειλει αργεί;;
Κάτι σχολιάστηκε για κολλύριο,αν ισχύει,παραυτα να δοθεί και στο υπόλοιπο καστ,καθότι οι σχετικές διακρίσεις βγάζουν κακό όνομα!
Πεθαίνω για μία,έστω ΜΙΑ σταγόνα! Cheer
Ο Πετράκη απολαυστικός..Όλα τα λεφτά,σήμερα!Ειδικά στο "σύνθημα",με πέθανε!
Η συνύπαρξη Νόρα-Λουκά-Ευας,όπως πάντα απολαυστική!
Ελπίζω να 'ναι αυτό το τελευταίο σημείο της εκστρατείας της τηλεοπτικής εξιλέωσης της Ευας,και συντόμως να τα κάνει όλα λίμπα!Όταν λέω συντόμως,εννοώ αυριο το πρωί!
Ο Σταυρου γιατί ακριβώς ήρθε στα Μυστικα;;για να παίζει τον πολλάκις σχετικώς περιγραφέντα,απολυτο φλώρο;;

Υγ("..πιάστο τιμόνι πιο γερά,για να σωθούμε ναυτη..,)
Δε θα πεθάνουμε ποτέ,κουφάλα νεκροθάφτη!" kyma

Φιλιά

Με συγχωρείς αγαπητή αλλα προβλέπω η δεύτερη έκκλησή σου (γιατί την πρώτη τη στηρίζω απόλυτα) να μένει μετέωρη! Που να το βρω η έρημη το emoticon ροχαλα να το ...φτύσω? lol!

Συμφωνούμε απόλυτα στο πώς αντιλαμβανόμαστε το "λιαν συντόμως"!!!

Αντε Ευα ξύπνα και πάρε κεφάλια! Πρώτα το μπουκλωτο παρακαλώ!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 11:35 pm

nikidanis έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:

scratch μηπως Ρουσσαίικο???? δεν αλλαξαμε ακομη στεγη!!! gelio
εμμμ τρεχει δεν καθεται και πουθενα !!!

Ναι συγνώμη Ρουσσαίικο ήθελα να πω..

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από nicole Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 11:35 pm

Canoon, Ntinaki, Xristina, Izabella, Panda με καλυψατε απολυτα!

Θελω να πιστευω οτι και στα επομενα επεισοδια οι σεναριογραφοι θα αναφερουν το θεμα "ψυχιατρος" γιατι με DVD, πλακιτσες και μακαροναδες δεν γινεται δουλεια...σαφως και ειναι σημαντικα η οικογενειακη και φιλικη υποστηριξη και συμπαρασταση αλλα μετα απο καποιο σημειο δεν φτανουν μονο αυτα...

Στην τελικη αν ηθελα να δω ακρως αυτοκαταστροφικους χαρακτηρες και αυτοκτονιες, θα ξαναεβλεπα τις ταινιες "Gia, Girl, Interrupted, Pinero" που οι Angelina Jolie & Benjamin Bratt ειναι κλασεις ανωτεροι απο την Ξυλα!

Ο τιτλος του DVD μου αρεσε...κα Ακριτα μου τι εγινε αυτοσαρκαζομαστε?

Προσωπικα γελασα σε 2 σκηνες: τη στιγμη που η Ευα ελεγε "μα του εδωσα τοσες ευκαιριες να πει την αληθεια" και στη σκηνη Μαριλια - Μελιτα.

Ευακι, αστο μην το κουραζεις...δεν βγηκες εχθες απο το παρθεναγωγειο! εχεις κανει και εχεις περασει πολλα για να καταλαβαινεις ποτε καποιος σε δουλευει η οχι...ασχετα τωρα που βολευει το σεναριο να σε παρουσιαζουν ξανθια και χαζη.. gelio

Στη δε σκηνη Μαριλια -Ευα γελαγα κα Ακριτα μου γιατι ελπιζω μεχρι το τελος του τριτου κυκλου να μην δουμε και το Μαριο και την Νεφελη να ζητανε τα ρεστα απο την Ευα, τον Αρη απο τη Νορα και τον αγεννητο γιο απο το Μανο και τους Ευα-Στεφανο που του λαχανε για γονεις... gelio

Σοβαρα μιλωντας παντως...κα Ακριτα μου θεωρω εντελως παραλογη τη σκηνη Μελιτα - Μαριλια: η Μαριλια ειναι εφηβη αλλα δεν παυει να ειναι ανηλικη...τι αντιπαραθεση και τι λογο να ζητησει ενας ενηλικας απο ενα ανηλικο παιδι?

Και ειναι γνωστο νομιζω πως τα παιδια, ανεξαρτητου ηλικιας, τα αφηνουμε απεξω απο προσωπικες σχεσεις, συγκρουσεις η δικαστικες διαμαχες... τι εγινε δεν υπηρχε τιποτα αλλο να γεμισετε τις σκηνες?

Ρε Νταιζουλινι: δεν σε καταλαβαινω Wow απορω ακομα πως δεν την εχεις πεσει στο Μπελλο!!!...χαζος ειναι, επιχειρηματιας ειναι, βασιλισσα θα σε εχει και ταιριαζετε.... απορω γιατι ασχολησε ακομη με τους χαζοχαρουμενους και πανεξυπνους μεγαλοδικηγορους...οτι ειχες να παρεις απ τον Λουκα το πηρες...δες το αλλιως :wink2:

Στεφανακο ουτε να σε κραξω δεν μπορω....εχεις να ριξεις τρεξιμο στο τριτο κυκλο που δεν λεγεται....

Panda θα συμφωνησω μαζι σου...εχω αρχισει και εγω να πιστευω οτι η μανα του κοτοχεστουλη ζει...

Κα Ακριτα μου δεν αντεχω αλλες εγκυμοσυνες, αυτοκτονιες και κλαψες...εμενα μου αρεσουν οι ιστοριες απο το ΠΑΡΕΛΘΟΝ....

ΘΕΛΩ ΜΑΘΩ ΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΑΞΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗΣ ΟΛΓΑ ΛΥΤΡΑ ΠΑΤΕΡΑ ΛΥΤΡΑ ΚΑΙ ΛΑΖΑΡΙΔΗ!!!!

Κατι μου λεει οτι Αντιγονη και Ολγα εχουν ενα πολυ μυστηριωδες και περιπετειωδες παρελθον :wink2:

ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΗ ΛΕΕΙ Η ΔΙΑΘΗΚΗ ΛΑΖΑΡΙΔΗ!!!

Εχω την αισθηση οτι η διαθηκη δεν αφορα μονο χρηματα...γιατι υποτιθεται οτι ο Λαζαριδης καταστραφηκε οικονομικα...και ο Στεφανος δουλευει με εργα τεχνης, προφανως εχει βγαλει τα δικα του χρηματα...μηπως αφησε τιποτα κτηματα και εκτασεις στη Γαλλια η σημαντικα εργα τεχνης?

Και δεν καταλαβαινω την τοση εμμονη της Αντιγονης προς το προσωπο της Ευας....στην τελικη αν η Αντιγονη / Στεφανος θελουν το παιδι μονο..ευκολα παιρνουν την επιμελεια δικαστικως με το βεβαρημενο παρελθον της Ευας...

Υστερα συνηθως στις διαθηκες υπαρχουν και διαφορετικοι οροι και ρητρες....τι θα γινοταν αν το παιδι ηταν κοριτσι, η αν ο Στεφανος ηταν ακληρος, η σε περιπτωση διαζυγιου των γονιων κτλ? Που θα κατεληγε η περιουσια? Δεν θα επρεπε ολα αυτα να τα αναφερει η διαθηκη? Η ζηταω too much απο ελληνικη σειρα?

Γιατι ειπαμε η συγκεκριμενη...πασχει λιγο στο νομικοδικαστικο κομματι...

Και επιτελους αυτος ο Χατζηπτωμας...οικογενεια..γυναικα, παιδια, γατια, σκυλια, συνεργατες δεν ειχε να ζητησουν το λογο? Αυτη η κοπελα στην κηδεια που εκλαιγε, που πηγε? gelio

Βαρεθηκα να βλεπω ολο τα ιδια προσωπα...να δουμε και κανενα καινουργιο...η μπαααααααα λογω οικονομικης κρισης?

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 11:36 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:

Βρε Λουκάκο είσαι τρέλα!

Πάμε και Ζακυνθινά :

Βρε Λουκάκο, εισαι τρέλα, εισαι τρέλα οταν βάζεις την μπροστέλα !!! Opados1

(Με κόλασες βραδυάτικα, το ξέρεις, έ?

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 11:40 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:

Η σκηνή του Λουκά και της Εύας στο σπίτι της Νόρας ήταν εξίσου καταπληκτική με την πρώτη! Ο Λουκάκος σκιάχτηκε με την ατάκα περί γλάρου χιχι όταν όμως η Εύα ανέλυσε τη θεωρία της...... προσωπικά ελιωσα.. Snif

Ο Μάνος άλλαζε γνώμη καθε διήμερο για το άν την αγαπά ή όχι και ο Στέφανος φώναζε την αγάπη του... και οι δυο όμως επειδή δεν είχαν τίποτε καλύτερο να κάνουν σκότωσαν όλα της τα όνειρα! Και οι δύο με τη βοήθεια μιας πολύ συγκεκριμένης κατσαρής που κάθε φορά ερωτευμένη ούσα σερνόταν πίσω απο τον εκάστοτε άντρα της Εύας χαχα

Την ώρα που ήρθε ο Μάνος και ο Στέφανος, ο Λουκάς είπε τα ίδια και στους δύο! Έτσι Λουκάκο μου! Βράχος!

"Δεν θέλεις να ξέρεις τι θα γίνει αμα όντως ανοίξω την πόρτα γιαυτό πάρε δρόμο!" (ΚΟΥ-ΤΟΥ-ΛΙΑ!!! ΚΟΥ-ΤΟΥ-ΛΙΑ!!! ΚΟΥ-ΤΟΥ-ΛΙΑ!!! Opados)

"Ήρθε κι ο δεύτερος γλαροκυνηγός, τον έδιωξα με τακτ και δεν πρόκειται να ξαναγυρίσει"

Τον χάρηκα να κάνει τον κλόουν για το Ευάκι και τελικά τα κατάφερε και του χαμογέλασε! Λιώνωωωωω!!!

Μου άρεσε που είδα την Εύα σταδιακά να συνέρχεται! Συνειδητοποίησε τη βλακεία που πήγε να κάνει και ντράπηκε να το μάθουν οι δικοί της! Άντε σύνελθε κοπέλα μου! Σύνελθε!

"Θα φτιάξεις ποπ κορν και μετά γλυκάκι" - "Μπακλαβά?" - "Δεν έχω καρύδια, κάνε κέικ ή cheesecake" (Λουκάκο αν ξέρεις να κάνεις cheesecake σε παντρεύομαι αύριο! χαχα / Κορίτσια μη βαράτε αστιεύομαι!!!)

Όταν η Εύα μιλούσε για τα ψέμματα του Στέφανου τους λυπήθηκα.. είδαν πόσα έκαναν ο Στέφανος και η Μελίτα πίσω απο την πλάτη όλων (που λέγαν οτι στάθηκαν και πιστοί κιόλας / ουτε καν ο ένας στον άλλον χαχα) και πόσο άσχημα εξελίχθηκε η προσπάθειά τους να ευτυχίσει η Εύα και πόναγαν πολύ! Φανηκαν στα πρόσωπα και στα λόγια τους οι τύψεις τους και χαίρομαι που θα της πούν την αλήθεια!

"Οι κότες το σκασαν" είναι τρομερή ταινια!!! Και τα ζουζούνια επίσης!!! Τα συνιστώ ανεπιφύλακτα! (ασχετο χαχα)

Όταν μπούκαρε η Νταίζη δεν νομίζω ότι μπορώ να περιγράψω και πολλά για τη σκηνή! Έλιωσα στο γέλιο όσες φορές κι αν την είδα! Και ΟΝΤΩΣ η Νταίζη γέλαγε όσο του μίλαγε του Λουκά χαχαχαχαχαχαχα

Το ότι η Νταίζη που είναι γάτα υποψιάστηκε την Εύα το αφήνω ασχολίαστο! Ημαρτόοον!

Κατά τα άλλα χτυπιέμαι και δεν μπορώ να σχολιάσω ειλικρινά σας μιλάω.. θα αφήσω να μιλήσουν οι εικόνες..

Βρε Λουκάκο είσαι τρέλα!

+++

ΑΠΙΘΑΝΟΣ ο σχολιασμός και πάλι Τζίνα..
Τον πόλαυσα όσο ποτέ, δεν ξέρω γιατί... Μάλλον λόγω Λουκά-ποδιά-κορμάρα (καταλαβαίνεις...)..

Κρατάω το παραπάνω απόσμασμα γιατί με καλύπτει απόλυτα και ειδικά η φωτογραφία της Εύας που γελάει είναι θεϊκή..
Μόλις είδα την φωτογραφία σου αυτή, έλεγα απο μέσα μου: "κατέβασε τα πόδια σου Εύακι, να δούμε λίγη κοιλίτσα..."..
Γελούσε κιόλας, θα ήταν η ωραιότερη φωτογραφία για αβατάρ μαζί με την κοιλίτσα...

Όσο για την συμπαράσταση της Νόρας και του Λουκά στην Εύα ήταν πολύ συγκινητική και θέλω και εγώ τέτοιους φίλους.. Επίσης θα συμφωνήσω οτι φάνηκε να μετανιώνουν και να αναγνωρίζουν το λάθος που έκαναν να εμπιστευτούν Μελίτα και Στέφανο.. Περιμένω με ενυπομονησία να πούν την αλήθεια στην Εύα γιατί έτσι θα δείξουν οτι είναι φίλοι με το "Φ" κεφαλαίο (πολύ κυκλοφορεί αυτό το μοντελάκι τελευταία *σφυρίζει αδιάφορα*)..

Υ.Γ. Και ναι λοιπόν Τζίνα, το ΒενετοΦωκαίικο ακούγεται πολύ ωραίο και προσωπικά το λάτρεψα..

Να πώ και πάλι οτι ο σχολιασμός σου ήταν ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟΤΑΤΟΣ : respect :
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 11:59 pm

Ας σχολιασω κι εγω......

Ευα-Λουκας(Γωνιακος μπακλαβαδοκομματος)
Συγκλονιστικη σκηνη.Και οι δυο τους εδωσαν ρεστα.Η αγκαλια του Λουκα στη Νορα ηταν αυτη που την εκανε να καταλαβει το λαθος που πηγε να κανει και την συνεφερε.

Ευα:Δυο αντρες αγαπησα και με προδωσαν και οι δυο.

Παρεα-1 - Ηλιας
Μου αρεσει αυτη η παρεα μου αρεσει τρελα.Μου αρεσε που της ανοιξαν την αγκαλια τους και ειναι ετοιμοι ολοι τους να σταθουν στο πλαι της φιλης τους.

Νορα-Μπελλος born to be γραμμενος
Καντε κατι δεν μπορω να τον βλεπω αλλο τον σιχαθηκα πια.Εκτος απο ολα τα αλλα μας βγηκε και κουτσομπολης και εκατσε να μαθει για το λιωσιμο του κεριου.Αλλα και η Νορα τσακαλι.Αρχισε να του εξιστορει την ιστορια του τετραγωνου μας και τον μπερδεψε.Ειχε παλι αυτο το υφος το ''δεν ειμαι τοσο ηλιθιος οσο φαινομαι.ειμαι ακομα περισσοτερο'' και τελικα τα παρατησε και σηκωθηκε κι εφυγε.Περιμνω την στιγμη που θα σηκωθει να φυγει και απο την σειρα.Σας το ειπα οτι δεν μπορω να τον βλεπω αλλο;

Μελιτα γενικως
Ναι κοριτσι μου σε πιστευουμε αν ειναι δυνατον.Δεν το εκανες για να εκδικηση προς την Ευα και ουτε ειχες σκοπο να την στειλεις στα βραχια να πηδηξει.Αλλωστε αν τελικα η Ευα επεφτε απο τον γκρεμο σιγα μη σου γυρναγε ο απολυτος.Και τον πηρε και τηλεφωνο την ωρα που οδηγουσε να του πει οτι παραλιγο να μεινει και χηρος και ακληρος.ΕΛΕΟΣ.Θα αρχισω να συμφωνω με την λυση που προτεινει η Τζινα για την Μελιτα.Ν-Ι-Κ-Η-Τ-Α-Σ!!!!!!!!!

Νορα-Ευα-Λουκας(Γωνιακος μπακλαβαδοκομματος) και οι επισκεπτες
Να δω τον Λουκα να μονομαχει με τον Μανο ή τον Στεφανο και τι στον κοσμο.Μου αρεσε ο τροπος που τους εδιωξε και που καταφερε να κανει επιτελους την Ευα να χαμογελασει.Μου αρεσε ο τροπος που χτυπησε το χερι της η Νορα ηταν εξυπνος.Ευτυχως γιατι εγω φοβομουν τιποτα χειροτερο.

Λουκας:Να του δωσω ενα φιλακι να περασει;

Οσο για την σκηνη με την Νταιζη ειχε τρελο γελιο.Μου αρεσαν απιστευτα ολοι τους.Ακομα και ο τροπος που την πηρε σηκωτη για να την βγαλει εξω την Νταιζη ο γωνιακος μπακλαβαδοκομματος ηταν απολαυστικος.Οσο για τις εικονες τα ειπε ολα η Τζινα.

Δαφνη:Λουκα τι κανεις εξω στο διαδρομο ξεβρακωτος;

Τι θες να κανει βρε Δαφνη μου κι εσυ;Την ζωη μας κολαση κανει.

Αντιγονη-Στεφανος
Αντιγονη:Μονος σου ηρθες;
Στεφανος:Οχι εχω φερει και κοσμο μας αφηνεις λιγο μονους; gelio gelio gelio

Απο εκει και περα για αλλη μια φορα εγω ειδα δυο εκπληκτικους ηθοποιους που δενουν απολυτα.Μου αρεσε που του εδωσε το κερι και αυτα που του ειπε.Μου αρεσε που εκεινος το πεταξε αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα τρεχει να το βρει παλι γιατι μετα τι θα εχει να θρηνει;

Προσεχως-Τρειλερ
Ο Μπελλος απο που κι ως που ορμαει ετσι μεσα στην κρεβατοκαμαρα για να κανει και ελεγχο;Διωξτε τον λεμε δεν αντεχεται αλλο.

Το κουταβι παει παλι να παρακαλεσει τον απολυτο και βγαζει την καρακατιναρα που παντα εκρυβε μεσα της τολμωντας να υψωσει την φωνη στην Αντιγοναρα.Αλλα η Αντιγοναρα δεν σταματαει πουθενα και της απανταει με χαστουκι.

Τελειο το επεισοδιο απο εμενα για την Θεα Φαιη και για τον γωνιακο μπακλαβαδοκομματο.

Υ.Γ.Μετα την Αμαλια και ο Λουκας εχει τακτ.
Υ.Γ.2 ΚΟΥ-ΤΟΥ-ΛΙΑ ΚΟΥ-ΤΟΥ-ΛΙΑ-ΚΟΥ-ΤΟΥ-ΛΙΑ
Υ.Γ.3 Ξεχασα να σχολιασω την Μαριλια και το χωσιμο της στην Μελιτα.Ενα πραγμα μονο θα πω ή μαλλον θα κανω.Μαριλια : respect : : respect : : respect : : respect :
Υ.Γ.4 Θεικος ο σχολιασμος Τζινα.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την loukasnora στις Τρι Απρ 13, 2010 12:17 am, 1 φορά
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τρι Απρ 13, 2010 12:03 am

loukasnora έγραψε:Ας σχολιασω κι εγω......

Συγκλονιστικη σκηνη.Και οι δυο τους εδωσαν ρεστα.Η αγκαλια του Λουκα στη Νορα ηταν αυτη που την εκανε να καταλαβει το λαθος που πηγε να κανει και την συνεφερε.

Παρεα-1 - Ηλιας
Μου αρεσει αυτη η παρεα μου αρεσει τρελα.Μου αρεσε που της ανοιξαν την αγκαλια τους και ειναι ετοιμοι ολοι τους να σταθουν στο πλαι της φιλης τους.

Καντε κατι δεν μπορω να τον βλεπω αλλο τον σιχαθηκα πια.Εκτος απο ολα τα αλλα μας βγηκε και κουτσομπολης και εκατσε να μαθει για το λιωσιμο του κεριου.Αλλα και η Νορα τσακαλι.Αρχισε να του εξιστορει την ιστορια του τετραγωνου μας και τον μπερδεψε.Ειχε παλι αυτο το υφος το ''δεν ειμαι τοσο ηλιθιος οσο φαινομαι.ειμαι ακομα περισσοτερο'' και τελικα τα παρατησε και σηκωθηκε κι εφυγε.Περιμνω την στιγμη που θα σηκωθει να φυγει και απο την σειρα.Σας το ειπα οτι δεν μπορω να τον βλεπω αλλο;

Μελιτα γενικως
Ναι κοριτσι μου σε πιστευουμε αν ειναι δυνατον.Δεν το εκανες για να εκδικηση προς την Ευα και ουτε ειχες σκοπο να την στειλεις στα βραχια να πηδηξει.Αλλωστε αν τελικα η Ευα επεφτε απο τον γκρεμο σιγα μη σου γυρναγε ο απολυτος.Και τον πηρε και τηλεφωνο την ωρα που οδηγουσε να του πει οτι παραλιγο να μεινει και χηρος και ακληρος.ΕΛΕΟΣ.Θα αρχισω να συμφωνω με την λυση που προτεινει η Τζινα για την Μελιτα.Ν-Ι-Κ-Η-Τ-Α-Σ!!!!!!!!!

Να δω τον Λουκα να μονομαχει με τον Μανο ή τον Στεφανο και τι στον κοσμο.Μου αρεσε ο τροπος που τους εδιωξε και που καταφερε να κανει επιτελους την Ευα να χαμογελασει.Μου αρεσε ο τροπος που χτυπησε το χερι της η Νορα ηταν εξυπνος.Ευτυχως γιατι εγω φοβομουν τιποτα χειροτερο.

Οσο για την σκηνη με την Νταιζη ειχε τρελο γελιο.Μου αρεσαν απιστευτα ολοι τους.Ακομα και ο τροπος που την πηρε σηκωτη για να την βγαλει εξω την Νταιζη ο γωνιακος μπακλαβαδοκομματος ηταν απολαυστικος.Οσο για τις εικονες τα ειπε ολα η Τζινα.

Δαφνη:Λουκα τι κανεις εξω στο διαδρομο;

Αντιγονη-Στεφανος

Απο εκει και περα για αλλη μια φορα εγω ειδα δυο εκπληκτικους ηθοποιους που δενουν απολυτα.Μου αρεσε που του εδωσε το κερι και αυτα που του ειπε.Μου αρεσε που εκεινος το πεταξε αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα τρεχει να το βρει παλι γιατι μετα τι θα εχει να θρηνει;

Προσεχως-Τρειλερ
Ο Μπελλος απο που κι ως που ορμαει ετσι μεσα στην κρεβατοκαμαρα για να κανει και ελεγχο;Διωξτε τον λεμε δεν αντεχεται αλλο.

Το κουταβι παει παλι να παρακαλεσει τον απολυτο και βγαζει την καρακατιναρα που παντα εκρυβε μεσα της τολμωντας να υψωσει την φωνη στην Αντιγοναρα.Αλλα η Αντιγοναρα δεν σταματαει πουθενα και της απανταει με χαστουκι.

Τελειο το επεισοδιο απο εμενα για την Θεα Φαιη και για τον γωνιακο μπακλαβαδοκομματο.

Υ.Γ.3 Ξεχασα να σχολιασω την Μαριλια και το χωσιμο της στην Μελιτα.Ενα πραγμα μονο θα πω ή μαλλον θα κανω.Μαριλια : respect : : respect : : respect : : respect :

Ρισπεκτ και στο δικο σου σχολιασμό Νικακι μου Thumbs up

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από lizzie Την / Το Τρι Απρ 13, 2010 12:42 am

Ntinaki1 έγραψε:

Είχαμε και τον Στέφανο που το έπαιξε Κώστας Γκατσιούδης και έκανε το κερί ακόντιο μέσα στην νύχτα. Που μακάρι να έβρισκε τον Μάνο στην κεφάλα αλλά που τέτοια τύχη.

Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 397896 Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 397896 Επεισόδιο 343 - Ημερομηνία 12-04-2010 - Σελίδα 4 397896 Είσαι φοβερή!!!Ακόμα γελάω με το σχόλιο σου!!!!

Πάντως εγώ το χάρηκα που το πέταξε αν και κάτι μου λέει ότι στα επόμενα επεισόδια θα το ψάχνει..
lizzie
lizzie
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από LYDIA Την / Το Τρι Απρ 13, 2010 1:11 am

Izabella29 έγραψε:Μάνα κουράγιο έχω να πω για το σημερινό επεισόδιο!Τι κοσμοϊστορικά συμβαίνουν και εμείς καθόμαστε αμέριμνοι στους καναπέδες μας??
Ας ξεκινήσω με το γλυκό μου κολλύριο...αχ και μετά λέμε πως δεν θέλει ψυχίατρο Εύα!Όντως δεν χρειάζεται ένα ψυχίατρο,ολόκληρη ψυχιατρική ομάδα χρειάζεται!!Να πέσουν πάνω της και να κάνουν πειράματα "Πώς μπορεί να κλαίγεται συνεχώς ένα άτομο","Δεν στερεύει το κολλύριο?ή μήπως έχει αγοράσει ολόκληρη κούτα για ώρες ανάγκης?" και άλλα πολλά αναπάντητα και καίρια ερωτήματα! slap
Δεν ξέρω ποιός είπε "άλλος ζει το δράμα τώρα" αναφερόμενος στην Εύα,μα καλέ μου μόνο δράματα ζει η Μάρθα Βούρτση!Αχ βρε αδικοχαμένε μου γλάρε,σε σκότωσαν αθώα μου κοπέλα! cake
Και η ατάκα του γκρεμού "πώς θα φέρω σ'αυτόν τον κόσμο το παιδί?" ναι βρε Εύα η κοινωνία είναι σκληρή και άδικη στις μέρες μας,άσε που υπάρχει και ανεργία,η εγκληματικότητα χτυπάει κόκκινο,παιδάκια πεθαίνουν...αλλά μωρέ τι λέω!εσύ εννοείς πως ο κόσμος δεν είναι κατάλληλος για να γεννηθεί ένα παιδί επειδή ο Στέφανος σε είχε φλομώσει...πό συμφορά Fskl

Καλά οι αντιδράσεις όλων ήταν τόσο αστείες!
-Ο Μάνος,αυτή η ηρωική μορφή της σειράς είχε τόσο γέλιο όταν έγινε μπουχός μόλις άκουσε πως η Εύα θα πάει στης Νόρας!Ούτε νέφτη να του έβαζαν!!χαχαχαχαχαχ Και όταν έμαθε για την απόπειρα λέει"ως εκεί φτάσαμε?" ε Μάνο να σου θυμίσω είχε κόψει και φλέβες κάποτε...το έχει εύκολο βρε παιδί,μην ξαφνιάζεσαι τόσο!
-Η Αμαλία επίσης αγωνιά για της Εύα!Τι άλλο θα δούν τα γριζοπράσινα ματάκια μου!!!
-Ρε Μελίτα δεν σε αδικώ που στεναχωριέσαι,αν και η Εύα ούτε καν νοιάστηκε όταν στα αμόλησε όλα φάτσα κάρτα με πολύ σκληρότερο τρόπο απ'ότι εσύ,έπρεπε όμως να θυμάσαι πως για την Εύα πρόκειται!Όταν έχει να κάνει με άντρες κάνει απόπειρες,για την Μαρίλια ή για τίποτε άλλο ούτε λόγος!Τί?Να σκεφτεί το παιδί που κουβαλάει?Καλό! xaxa
-Καλά Στέφανε είσαι ΚΟΤΑΡΑΡΑ!ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ ΠΟΛΛΑ.Και αυτός και ο Μάνος χτυπάνε να την βρουν μα δεν τους ανοίγουν!Ορέ δυο κοπέλια σφάζονται στην ποδιά της χαζεμένης!! Tigania
-Καλά η Νόρα και ο Λουκάς μαμακίζονται και η χαζεμένη σκέφτεται γλάρους στο δωμάτιο.Καλά είναι γελοίοι τύποι όμως.Την ακούνε να λέει πόσο προτιμότερο θα ήταν αν το ήξερε πριν τον γάμο και έκαναν τουμπεκί...δεν άκουσα?πώς είπατε? zip

Να σχολιάσω ξεχωριστά την Μαρίλια...
Μαρίλια έφη "χώνεσαι πάντα στην ζωή της" ε...Μαριλιάκι αλτσχάιμερ???
"στο όνομα του έρωτα κάνουμε τέρατα" ΠΟΣΗ ΕΙΡΩΝΙΑ!στην Μελίτα τα λες ορέ?Φαντάζομαι ήταν η ατάκα του επείσοδίου που ακολουθείται από τη φράση "εδώ γελάμε?"
Μην ξεχάσω Μαρίλια,να πεις και στην Εύα να πει στην Νεφέλη τι έκανε στην μάνα της αδελφής της...α! και στην θεία της επίσης...

Και το συμπέρασμα του επεισοδίου: ΤΟ ΓΚΑΝΤΕΜΟΧΕΡΟ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΤΗ ΖΗΜΙΑ!

Ιζαμπελλα μου συμφωνω μαζι σου ακομα κ στις τελειες!

Καταπληκτικος ο σχολιασμος σου,απλα κεντησες...
LYDIA
LYDIA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΑΚΡΙΑ...

Δημοσίευση από KonstantinaA Την / Το Τρι Απρ 13, 2010 1:37 am

Καλα Τζινα με πεθανες λεμε : respect : : respect : και αυτες οι φωτο του Λουκακου αχ!!!!!!!!!!!! τι μας κανεις καλε?

Για οσους δεν εχουν διαβασει το "ΓΛΑΡΟ" ειναι του Α.Τσεχωφ, καταπληκτικο θεατρικο εργο, το συστηνω αν και ειναι λιγο βαρυ.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από kelly Την / Το Τρι Απρ 13, 2010 1:41 am

Πολύ καλό το επεισοδιάκι!!
Σήμερα το επεισόδιο για μένα ήταν ΦΙΛΙΑ!!!Με συγκινεί απίστευτα που αυτή η παρέα,αποδεδειγμένα πλέον,στα δύσκολα γίνεται μια γροθιά!Και δεδομένου ότι ο καθένας έχει τα προβλήματά του(σημαντικότερα και μη)είναι αξιοθαύμαστο ότι είναι όλοι διαθέσιμοι να τρέξουν για τον φίλο τους που έχει πρόβλημα!

ΕΥΑ-ΛΟΥΚΑΣ : Τρομερή σκηνή!Η Εύα απελπισμένη,ο Λουκάς να προσπαθεί να την συνεφέρει και να της θυμίσει τους λόγους για τους οποίους αξίζει να ζήσει,όπως επίσης και ότι οι φίλοι της είναι εκεί για εκείνη!Στη συνέχεια με την παρέα(εκτός του Μάνου)γύρω της,αυτό έγινε σαφές..Οι φίλοι είναι φίλοι..Όσα κ αν συμβούν μεταξύ τους πάντα ο ένας θα στηρίζεται στον άλλον για να προχωρήσει,χαράζοντας φυσικά ο καθένας την πορεία του..Μια ζωή όμως με φίλους γύρω μας είναι πιο γλυκεία!

ΜΕΛΙΤΑ-ΚΑΡΤΑΛΗΣ(ΤΗΛΕΦΩΝΟ) : Η κοπέλα μάλλον δεν έχει καταλάβει τι γίνεται απο δω και πέρα..Έχει την εντύπωση πως τώρα που η αλήθεια βγήκε στο φως θα την πάρει ο απόλυτος απ το χέρι και θα αρμενίζουνε στα πέλαγα?? TutTut Λάθος Μελιτάκι!Και το θέμα είναι πως ο απόλυτος ουδέποτε είχε και αυτή την πρόθεση..Δεν είχα ακούσει να της τάζει πως όταν χωρίσω με την Εύα με το καλό να δεις τι ωραία που θα τα περνάμε!Τα όσα ειπώθηκαν στο τηλέφωνο,η ανησυχία της Μελίτας για την Εύα,οι τύψεις ετεροχρονισμένα,ασχολίαστα..Ένα έχω να πω!Βρε κύριε Καρτάλη,τι: "Συνειδητοποιείς τι έκανες Μελίτα" είναι αυτα??Είπαμε,μετά το θεικό ματάκι που άρχισε να βουρκώνει-όπως είπα και την Παρασκευή-το μόνο που ήθελα ηταν να στείλω την κυρία με Κ κεφαλαίο στο εκτελεστικό απόσπασμα,αλλά μη λέμε κ ό,τι θέμε!!Μόνη της τα έκανε η κιουρία?Μόνη της μιλούσε στο σπίτι της και έλεγε πόσο δεν μπορεί μακριά σας??Μόνη της χάιδευε κεριά και στεκόταν σε παράθυρα αγναντεύοντας??Όχι..Έχετε και εσείς τεράαααστιο μερίδιο ευθύνης!Πάρτε λοιπόν απο μένα μια να συνέλθετε! Tigania

ΜΑΡΙΛΙΑ-ΜΕΛΙΤΑ : Μπράβο Μαριλιάκι!!Πες τα!! Palamakia Πέσατε πολύ έξω με την κυρία!!Μ άρεσε που η Μαρίλια υποστήριξε τόσο πολύ την Εύα απέναντι σε όλους!!Και μιλούσε και για εκείνη λέγοντάς τη "μάνα"!!!Γλυκόοοοοοοοο!!!! :D

ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΕΡΧΟΜΕΝΩΝ : Εμένα το σπίτι της Νόρας παρά το βαρύ κλίμα που υπήρχε μου θύμισε έντονα κατασκήνωση,ή παρεΐστικη μάζωξη 15χρονων(απο πλευράς ζευγαρακίου τουλάχιστον)και μου άρεσε πάρα πολύ!Η σκηνή με τη Νόρα έξω απ την πόρτα και το Λουκάκο να της κάνει πλάκα με πέθανε!!Ειδικά με τον τρόπο που φώναζε ο Λουκάς: "σύνθημα" gelioΣτη συνέχεια,όταν η Νόρα χτύπησε και μπήκε στο σπίτι,θεωρώ πως παρόλο που το επεισόδιο δεν είχε άμεση σχέση με εκείνους,η σκηνούλα αυτή ήταν απ τις πιό γλυκούλες τους!!Αυτές οι καθημερινές τους στιγμές μ αρέσουν απίστευτα!!Δεν ξέρω πως γίνεται,αλλά όταν παίζουν η κυρία Δρακουλάκη και ο κύριος Πετράκης τέτοιες σκηνές μεταξύ τους νιώθω ότι τους βγαίνουν τόσο φυσικά που τις ατάκες τις πετούν μόνοι τους!Απίστευτα ρεαλιστική η οικειότητα!!Η Εύα όταν της είπε η Νόρα για το χέρι της τη ρώτησε:"πονάει?"Και έρχομαι εδώ να συμπεράνω πως αυτή η γυναίκα είναι απίστευτα στοργική!Έχει γκρεμιστεί ο κόσμος γύρω της και εκείνη νοιάζεται και για τα άτομα που αγαπά!Η Εύα έχει αλλάξει πάρα πολύ!Απέχει έτη φωτός απ την Εύα που γνωρίσαμε στον προηγούμενο κύκλο!
Όσο για τους διερχόμενους κυρίους πολύ μου άρεσε που ο Λουκάς τους ξεφορτώθηκε και μάλιστα μίλησε στον πληθυντικό λέγοντας: "Εμείς δεν θέλουμε να σε δούμε"!
Όσο για την τελευταία σκηνή με το Λουκάκο "ξεβράκωτο"...μιλούν απλά οι φωτογραφίες της Τζίνας!! : respect : gelio gelio

Να πω κ εγώ με τη σειρά μου ότι περιμένω να δω την Εύα να στέκεται στα πόδια της,να βάζει τον καθένα στη θέση που του αξίζει και να νοιάζεται μόνο για το αντράκι που θα φέρει στον κόσμο(που πολύ σωστά και γλυκά της είχε πει η Νόρα πως είναι ο μόνος άντρας που δεν θα την προδώσει ποτέ)και τη Μαρίλιά της!

Αυτά για σήμερα!!
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τρι Απρ 13, 2010 2:19 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Ας σχολιάσω κι εγώωω.. Βέβαια μετά τη Doris που φώναξε ΚΟΥ-ΤΟΥ-ΛΙΑ νομίζω έχω μείνει άφωνη αλλα θα προσπαθήσω να βάλω τις σκέψεις μου σε τάξη..

Εύα - Λουκάς

Τρομερή η σκηνή της Παρασκευής και μου άρεσε που την άρχισαν απο την αρχή!

Ο Λουκάς απορώ πώς είδε την Εύα στον γκρεμό και δεν της φώναξε πριν την πλησιάσει για να προλάβει τα χειρότερα.. κατά τα άλλα η σκηνή τέλεια! Οι δύο ηθοποιοι την αποθέωσαν!

Η Εύα να παλεύει να φύγει απο τα χέρια του και ο Λουκάς σοκαρισμένος να προσπαθεί να την συνεφέρει! Όταν είπε ότι όλοι την προδίδουν ήταν ανατριχιαστική! Και αυτή είναι η αλήθεια.. Πρόδωσε τους φίλους της μία (όταν παντρεύτηκε το Νικόλα) και έμαθε απο τα λάθη της.. εκείνη όμως την προδίδουν ξανά και ξανά, πρώτα ο Μάνος και μετά το Στέφανος και μάλιστα με την ίδια γυναίκα και στο ενδιάμεσο ένας πατέρας (ο Θεός να τον κάνει) που επίσης την πούλησε και ενώ εκείνη έδωσε τόσο πολύ αγάπη γύρω της δεν έχει πάρει τίποτα!

Μπορεί να επιλέγουν κάποιοι να θυμούντα μόνο τα λάθη της και να αγνοούν την προσπάθειά της να διορθωθεί όταν όμως η Εύα ήταν στο χείλος της κατάρρευσης με τα καμώματα του Καρταλουά το χειμώνα και ο Λουκάς είχε μάθει για τον Αρη του είπε "Δεν μπορώ να σου σταθώ" τον σκέφτηκε τον φίλο της και δεν μίλησε για τον Στέφανο σεβόμενη τον τότε σύντροφό της παρά μόνο στη Μελίτα που ως μητέρα της Νεφέλης της κορης του Μάνου θέλησε να την ενημερώσει για να ξέρει! Απο όταν συνήλθε και άρχισε να εισπράττει καλοσύνη άρχισε να δίνει και σε αυτούς απλόχερα και τους σεβάστηκε σε αντίθεση με το κατινάκι!

Αν η αμαρτία της Εύας είναι ότι πάτησε πάνω σε δύο ζωές (Μελίτα-Μάνος και Δάφνη-Νικόλας) για να βρει την ευτυχία και το πληρώνει έτσι, δεν θέλω να ξέρω τι επιφυλλάσει η μοίρα στο κατιναριό που πάτησε πάνω σε δύο ζωές (Εύα-Μάνος και Εύα-Στέφανος-μωρό) κι αυτό όχι επειδή αγάπησε αλλα επειδή δεν μπορεί να είναι ευτυχισμένη εκείνη και θέλει όσα κάνουν ευτυχισμένους τους άλλους!!!

Ειλικρινά η σκηνή ήταν ανατριχιαστική! Το σοκ του Λουκά ήταν πραγματικά απίστευτο!!!

+++

Παρέα -1 +μπαρμπαλιάκουρας
Η σκηνή στο ατελιέ ήταν τόσο μα τόσο αληθινή και την έχω ζήσει τόσο έντονα στο πετσί μου (απο μεριά Εύας) που ήθελα να κλαίω.. η Εύα απαρηγόρητη και οι φίλοι της να προσπαθούν να την συνεφέρουν και να της μιλούν σαν σε πεντάχρονο..τόσο μα τόσο αληθινο που ακόμα και τώρα που την ξαναβλέπω με αγγίζει τρομερά! Τι να πεις σε έναν άνθρωπο που καταστρέφεται για δεύτερη φορά το όνειρό του να ζήσει μια όμορφη ζωή με τον ίδιο τρόπο και με τον ίδιο τρίτο άνθρωπο?

Μου άρεσε τρομερά η σπόντα του Νικόλα περί νυχτερινών ξυπνημάτων αλλά και η ατάκα "ο...αυτός και ο άλλος ο ....αυτός" απο τον Λουκά που δεν ήθελε να μιλήσει μπροστά στην Εύα αλλα το σήμα του το έδωσε, κανείς απο τους δύο δεν είναι ευπρόσδεκτος!!!

Και η μετέπειτα συζήτηση πολύ καλή, ο καθένας έλεγε το δικό του και όλοι μαζί είχαν δίκιο! Κουλό ε? χιχι

+++

Χαριταίικο - Μάνος
Πολύ μου άρεσαν οι "Χιώτες" και ο τρόπος που αντιμετώπισαν τον Μάνο! Καλά του τα είπαν, γιατί να του έχει εμπιστοσύνη η Εύα? Για ποιο λόγο? Ο βασικός λόγος που σάλταρε η κοπέλα είναι που της συμβαίνει το ίδιο πράγμα για δεύτερη φορά, και ποιος έφτιαγε για την πρώτη οεο?

Μου άρεσε τρελά που έφυγε σφαίρα πάντως! Έμπαινε αγόρι μου!

+++

Αντιγόνη - ???
Αναρωτιέμαι ποιος να ήταν στο τηλέφωνο! Και αναρωτιέμαι επίσης γιατί η Αντιγόνη φάνηκε σαν να φοβάται αυτόν τον κάποιον ο οποίος σημειωτέον της την είπε όταν η Αντιγονίτσα προσπαθούσε να δικαιολογήσει τον Στέφανο! Να είναι ο Λαζαρίδης αποκλείεται μια και αν ο Λαζαρίδης ζει για ποιανου τη διαθήκη μιλάμε?? Αν είναι ο εκτελεστής της διαθήκης πάντως σαν πολύ εξουσία δεν έχει πάνω στην Αντιγόνη??? Πολύ περίεργο τηλεφώνημα... ΠΟΛΥ!!!

+++

Ρουσσαίικο
Κρύωσε και ο Πετράν ρε παιδιά? Προσέχετε! Ύπουλος καιρός!!!

Μου αρέσει να τους βλέπω ενωμένους να ανησυχούν για το παιδί τους και συγχύζομαι διπλά με την αχαριστία του κατιναριού απέναντι στους γονείς της που τους συμπαθεί και τους αγαπάει όποτε τη συμφέρει! Κακομαθημένη μέχρι το κοκκαλο! Και χάρηκα που τα άκουσε και λίγο εστω η Αμαλία γιατί έχει βάλει το χεράκι της κι αυτή για το μπάχαλο τούτο! Τη γλωσσίτσα της μάλλον που έλεγε έλεγε έλεγε αηδίες και σταματημό δεν είχε!!!

Όταν πήγε να μιλήσει στη Μελίτα δεν ήξερα τι να κάνω.. Να γελάσω με το άθλιο ύφος της Μελίτας ή με την τρομερή ερώτηση "Τι έπαθε?" (η Εύα)

Της κάηκε το φαΐ!!!!! Τι άλλο να απαντήσεις στην πανχαζη! Τι να έπαθε χρυσό μου? Εκτός που και ο δεύτερος άντρας της την απατά και πάλι μαζί σου? Έμαθε πως χωρίζει και η Μενεγάκη και η Κοκκίνου και συγχύστηκε που τρίτωσε το κακό!

Και μετά που στεναχωριόταν και έκλαιγε (λέμε τώρα) για την Εύα και καλά... Αφού βλέπει τώρα ότι δεν της έδεσε το γλυκό... Φίλοι γιοκ! Απόλυτος γιόκ! (προς το παρόν) για την πάρτη της έκλαιγε!

+++

Νόρα - Μπέλλος
Με το που επέστρεψε η Εύα... τσουπ! να σου ο Μπέλλος στον πλανήτη Γκούφυ! Όχι ότι δεν ήταν πάντα αλλα παράγινε το κακό! Έχουμε σοβαρά θέματα και ο Μπέλλος ακόμα και μετά από τόοοοοοοσο φτύσιμο έχει του κ.....του τον χαβά! Δηλαδή ας τον μαζέψει κάποιος γιατί σήμερα με το που τον είδα μου άναψαν τα λαμπάκια!!!

Κάθισε κιόλας! Ε ψιτ κύριος? ποιος σου είπε να κάτσεις καλέ μου? Αντε ουστ απο κει χάμω έχουμε και δουλειές!!!

+++

Απόλυτος..φταίχτης?
Το τι γέλιο έριξα που μέχρι να τον πάρει το κατινάκι δεν είχε βρεθεί ένας να ενημερώσει το σύζυγο δε λέγεται! gelio

Η Μελίτα πήρε και ενημέρωσε τον Στέφανο (με περισσότερες πληροφορίες απο όσες της έδωσαν - σεναριακό λάθος?)

Μετά το καταπληκτικό λέω-σε-μια-εγκυο-πως-ο-αντρας-της-την-απατα περάσαμε στο εξίσου καταπληκτικό λέω-σε-ανθρωπο-που-οδηγει-οτι-παρολιγο-θα-εμενε-χωρις-συζυγο-και-απογονο... Εχει βαλθεί να τους ξεκάνει όλους μιλάμε gelio

Για να συμπληρώσει μετα τα γεγονότα "Τι κάναμε Στέφανε?" χαχαχαχαχαχα

Για να καταλάβω κατινάκι, πήρες τον Στέφανο να σε παρηγορήσει? Πήρες να μοιραστείς τη δυστυχία σου? Θα τρελαθώωωωω! χαχαχαχαχαχαχαχα

Και κάπως όπως "μαζί" αποφάσισαν να διακόψουν για να γίνει ο γάμος κάπως έτσι "μονη" η Μελίτα φταίει! Η συνεννόηση σε αυτή τη σχέση είναι για πολλά γέλια!!! Κάνει ο Στέφανος τον κινέζο και ξυπνά για τα καλά η κατίνα μέσα στη Μελίτα απο ότι είδα στα προσεχώς! Μου φαίνεται όσο τη διώχνει τόσο θα σκυλιάζει και θα τα κάνει όλα λίμπα.. άντε να δούμε...

+++

Νταίζη - Μπέλλος ασχολίαστοι! Panda όταν άκουσα τη Νταίζη να λέει τη Νόρα σουπιά σε θυμήθηκα gelio

+++

Μάνος - Δάφνη - Νικόλας
Γουστάρω Μάνο να χρησιμοποιεί πρώτο πληθυντικό! "Ω Θεέ μου τι της έχουΜε κάνει??"

Και μου άρεσε που του έβαλαν πάγο οι Λυτραίοι! Αντε Μανωλάκη κάτσε στα αυγά σου να ξυπνήσει η Θεά και μετά αρχισε να σέρνεσαι!!! Στα γόνατα παρακαλώ πολύ!!!

+++

Χαριταίικο - Αντιγόνη
Τρομερό το συνολάκι της Αντιγόνης (μα πόσο ζαβή είμαι?) και σούπερ η αντιμετώπιση απο την Αγγέλα! Κανείς δεν θα σου αρνηθεί να βλέπεις το εγγόνι σου αλλα μέχρι εκεί!

Δεν αντέχω άλλο να ακούω τη λέξη εγγόνι! Δεν αντέχω λέμεεεεεεεε!!!

+++

Καρταλαίικο
Πειράζει που δεν τους αντέχω να μαλώνουνε? Απαπα!

Τη χάρηκα που του έδωσε το κερί πάντως! Πάρε το κερί μεσιέ, πάρε και το κατινάκι και ξωπαρεού! Αντε! Στα τσακίδια!!!

+++

Μαριλού - Μελίτα
Η Μαρίλια ποτέ δε χαρίστηκε σε κανέναν, ούτε καν στην Εύα και πολύ χάρηκα τα όσα είπε!

"Πάλι τον άντρα της Εύας βρήκες να αγαπήσεις?" Πες τα βρε Μαρίλια! Πες τα!!!

Γιατί όλοι δικαιολογήσαμε τα περσινά σφουγγαρίσματα μια και έρωτας ήταν η αιτία, όταν όμως πας και ερωτεύεσαι τον φίλο της πάλαι ποτέ αντιζήλου σου κάτι τρέχει κατινάκι και όχι στα γύφτικα!!!

"Αν ήσουν ενταξει δεν θα είχες διανοηθεί καν να μπλέξεις μαζί του!!!" : respect :

"To βρήκαμε τώρα στο όνομα του έρωτα κάνουμε τέρατα!!!" : respect :

+++

Βρε Λουκάκο είσαι τρέλα!

+++

Ο Στέφανος που πετάει το κερί ασχολίαστος, θα το ψάχνει αύριο στα παρτέρια έχω μια υποψία χαχαχαχαχαχαχα

Κατά τα άλλα ο τρόπος που εμφανίστηκε ο Μάνος πίσω απο την πόρτα ήταν σούπερ! Και η μουσική και οι ηθοποιοι δημιούργησαν μια απίστευτη ατμόσφαιρα μυστηρίου και έντασης!!!

Το βλέμα του Μπουγιού για να λιώνεις!!

Και το μόνο που έχω να πω είναι...

Κουτούλησε το το μαμακιασμένο
Δεν μπορώ δεν μπορώ να περιμένω Opados1

Αυτά απο μένα! (εξάντλησα και το όριο των emoticon απαπα)

Πολύ καλό το επεισόδιο για τη Θεα εγκυμονούσα παίδαρο και οσονούπω κοψοκ...λισσα Ευα και για τον Πετράκη αλλα και τον Λουκά που με έκαναν να λιώσω απο συγκίνηση και γέλιο!!!

Και εις άλλα με υγείαν!

Εκπληκτικός ο σχολιασμός σου για ακόμα μια φορά...
Ας πώ και εγώ κάποια πραγματάκια τωρα γιατί αυριο δεν με βλέπω να προλαβαίνω...Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για αρχή....
Όσο και αν είμαι αντιθετη στην απόπειρα αυτοκτονίας της Ευας η πρώτη σκηνή με άγγιξε απίστευτα και με την αγκαλιά στο τέλος έλιωσα..Το μάτι της Ξυλά γυάλιζε και ο Λουκάκος είχε ασπρίσει απο την αγωνία..Ευγε και στους δυο!!

Οι σκηνές της παρέας και εμένα μου αρέσουν πάντα..άλλωστε αγαπάμε παρέα της Φεγγαρόπετρας που είναι εκεί πάντα και στα καλά και στα ασχημα..!!

Το τηλεφωνημα της Αντιγόνης όντως ήταν περίεργο, το βλέμμα της εμενα που έδειξε ποτι μιλάει με κάποιον που τον φοβάται και πρέπει να του δίνει εξηγήσεις για τις πατατιές του απόλυτου..

Το Μελιτάκι ουτε εμενα με έπισε για την αγωνία της,δεν ξέρω αν είμαι προκατειλημμένη αλλά δεν...Η Αμαλίτσα με αυτα τα δεν φταίς την έκανε γαιδούραβτην κοράκλα..Βαλτης εκει μια φωνή που μυξοκλαιγεται 30 χρονών γυναίκα..Και μετά σου λέει έκανε το σωστό.. Ο Στεφανος άκυρος,λες και η άλλη μόνη της εβγαζε τα μάτια της..Και δεν έχω και φάσκελο να ρίξω..

Ο Μπέλλος γνωστο χάπατο,οσο παέι και με νευριάζει περισσότερο!!!

Εμένα μου αρέσει η Καρταλαινα να μαλώνει τον αταχτουλη απόλυτο..Σαν να μην εφαγε όλο το φαι του ενα πραγμα.. Κακό νινί!!

Η Μαρίλια ΘΕΑ!!Με κάλυψες!!!

Για το ΒενετοΦωκεικο(οντως ωραίο ακουγεται) τα πες όλα..Αυτοι οι δύο κάθε φορά με δικαιώνουν που τους έχω τόση μεγάλη λατρεία ως ζευγάρι..Πολύ ζουζουνιά έπεσε σήμερα..Ο ΛΟυκάκος πορτιέρης βράχος!!!Οι φωτογραφίες όλα τα λεφτά..Μα τι φατσούλες είναι αυτές???Ολα τα λεφτά!!!!

Το συνθηματάκι φοβερό!!!Να φτιάξουμε κερκίδα μπας και τη φάει καμιά ωρα την κουτουλιά ο Μπούλης και γυρίζει το μυαλό του καμιά σβούρα!!!

Δεν έχω emoticons να υποκλιθώ στον σχολιασμό σου...Εγραψες πάλι...Αναλυτικότατος και οι φωτό τέλεις!!! Αυτά...
Να δούμε τι άλλο θα δόυμε απο δω και πέρα.....
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από panda Την / Το Τρι Απρ 13, 2010 2:22 am

Nicole +1 και εγώ θέλω να μάθω τί έγινε στο παρελθόν ανάμεσα σε Αντιγόνη και Όλγα αλλά και Λαζαρίδη και Λύτρα ;/ ? Και εγώ το πιστεύω αυτό ότι και κάτι άλλο που δεν γνωρίζουμε παιζόταν ανάμεσα σε αυτά τα άτομα και όχι μόνο η αντιζηλία και πως ο ένας θα επικρατήσει του άλλου.

Τζίνα πώς και δεν το πρόσεξα το σκηνικό με την Νταίζη και το "σουπιά" φτου lol!.

panda
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από spy Την / Το Τρι Απρ 13, 2010 7:49 am

nikidanis έγραψε:
Cancoon έγραψε:
ELAN έγραψε:

δεν συμφωνω με αυτο που λες επειδη ολοι οι υπολοιποι τουλαχιστον ειχαν μια νορμαλ εφηβεια μεχρι την ενηλικιωση τους (εξαιρειται ο Μανος που μυαλο δεν εβαλε)!

Ούτε η Δάφνη είχε νορμάλ εφηβεία. Στα 15 της έμαθε ότι η μητέρα της την εγκατέλειψε για να φύγει με τον εραστή της προκαλώντας της τρομερή συναισθηματική ανασφάλεια. Ένιωθε ενοχές και πίστευε ότι η ίδια δεν ήταν τόσο καλή και γι'αυτό την άφησε και έφυγε. Γκρεμίστηκε σε μια νύχτα το μητρικό, γυναικείο και οικογενειακό πρότυπο και μάλιστα στην πιο κρίσιμη ηλικία. Μεγάλωσε με έναν "σκοτεινό" πατέρα που μιλούσε στα δέντρα. Έζησε 4 προδοσίες(η μητέρα της, ο πατέρας της, ο άνδρας της ζωής της και η παιδική της φίλη)
Τώρα όσον αφορά στην Εύα το μόνο σίγουρο είναι ότι χρειάζεται ψυχιατρική υποστήριξη άμεσα.
spy
spy
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από keratsini Την / Το Τρι Απρ 13, 2010 9:02 am

Το λουκα διωχτην της ευας οταν μπουκαρε η νταιζη ολα τα λεφτα :)

keratsini

Άντρας

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Απρ 13, 2010 9:19 am

loukasnora έγραψε:Ας σχολιασω κι εγω......

Παρεα-1 - Ηλιας

Μελιτα γενικως

Δαφνη:Λουκα τι κανεις εξω στο διαδρομο ξεβρακωτος;

Αντιγονη-Στεφανος

Προσεχως-Τρειλερ

Ευχαριστώ και ανταποδίδω Νίκη μου!

Προβλέπω σιγά σιγά να ξεκινά νέο κίννημα με τις κουτουλιές να μη σου πώ ότι θέλω και τον Μπέλλο στη λίστα γιατί όντως στα τελευταία επεισόδια έχει γίνει ανυπόφορος!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Απρ 13, 2010 9:25 am

kelly έγραψε:Πολύ καλό το επεισοδιάκι!!
Σήμερα το επεισόδιο για μένα ήταν ΦΙΛΙΑ!!!Με συγκινεί απίστευτα που αυτή η παρέα,αποδεδειγμένα πλέον,στα δύσκολα γίνεται μια γροθιά!Και δεδομένου ότι ο καθένας έχει τα προβλήματά του(σημαντικότερα και μη)είναι αξιοθαύμαστο ότι είναι όλοι διαθέσιμοι να τρέξουν για τον φίλο τους που έχει πρόβλημα!

ΕΥΑ-ΛΟΥΚΑΣ : Τρομερή σκηνή!Η Εύα απελπισμένη,ο Λουκάς να προσπαθεί να την συνεφέρει και να της θυμίσει τους λόγους για τους οποίους αξίζει να ζήσει,όπως επίσης και ότι οι φίλοι της είναι εκεί για εκείνη!Στη συνέχεια με την παρέα(εκτός του Μάνου)γύρω της,αυτό έγινε σαφές..Οι φίλοι είναι φίλοι..Όσα κ αν συμβούν μεταξύ τους πάντα ο ένας θα στηρίζεται στον άλλον για να προχωρήσει,χαράζοντας φυσικά ο καθένας την πορεία του..Μια ζωή όμως με φίλους γύρω μας είναι πιο γλυκεία!

ΜΕΛΙΤΑ-ΚΑΡΤΑΛΗΣ(ΤΗΛΕΦΩΝΟ) : Η κοπέλα μάλλον δεν έχει καταλάβει τι γίνεται απο δω και πέρα..Έχει την εντύπωση πως τώρα που η αλήθεια βγήκε στο φως θα την πάρει ο απόλυτος απ το χέρι και θα αρμενίζουνε στα πέλαγα?? TutTut Λάθος Μελιτάκι!Και το θέμα είναι πως ο απόλυτος ουδέποτε είχε και αυτή την πρόθεση..Δεν είχα ακούσει να της τάζει πως όταν χωρίσω με την Εύα με το καλό να δεις τι ωραία που θα τα περνάμε!Τα όσα ειπώθηκαν στο τηλέφωνο,η ανησυχία της Μελίτας για την Εύα,οι τύψεις ετεροχρονισμένα,ασχολίαστα..Ένα έχω να πω!Βρε κύριε Καρτάλη,τι: "Συνειδητοποιείς τι έκανες Μελίτα" είναι αυτα??Είπαμε,μετά το θεικό ματάκι που άρχισε να βουρκώνει-όπως είπα και την Παρασκευή-το μόνο που ήθελα ηταν να στείλω την κυρία με Κ κεφαλαίο στο εκτελεστικό απόσπασμα,αλλά μη λέμε κ ό,τι θέμε!!Μόνη της τα έκανε η κιουρία?Μόνη της μιλούσε στο σπίτι της και έλεγε πόσο δεν μπορεί μακριά σας??Μόνη της χάιδευε κεριά και στεκόταν σε παράθυρα αγναντεύοντας??Όχι..Έχετε και εσείς τεράαααστιο μερίδιο ευθύνης!Πάρτε λοιπόν απο μένα μια να συνέλθετε! Tigania

ΜΑΡΙΛΙΑ-ΜΕΛΙΤΑ : Μπράβο Μαριλιάκι!!Πες τα!! Palamakia Πέσατε πολύ έξω με την κυρία!!Μ άρεσε που η Μαρίλια υποστήριξε τόσο πολύ την Εύα απέναντι σε όλους!!Και μιλούσε και για εκείνη λέγοντάς τη "μάνα"!!!Γλυκόοοοοοοοο!!!! :D

ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΕΡΧΟΜΕΝΩΝ : Εμένα το σπίτι της Νόρας παρά το βαρύ κλίμα που υπήρχε μου θύμισε έντονα κατασκήνωση,ή παρεΐστικη μάζωξη 15χρονων(απο πλευράς ζευγαρακίου τουλάχιστον)και μου άρεσε πάρα πολύ!Η σκηνή με τη Νόρα έξω απ την πόρτα και το Λουκάκο να της κάνει πλάκα με πέθανε!!Ειδικά με τον τρόπο που φώναζε ο Λουκάς: "σύνθημα" gelioΣτη συνέχεια,όταν η Νόρα χτύπησε και μπήκε στο σπίτι,θεωρώ πως παρόλο που το επεισόδιο δεν είχε άμεση σχέση με εκείνους,η σκηνούλα αυτή ήταν απ τις πιό γλυκούλες τους!!Αυτές οι καθημερινές τους στιγμές μ αρέσουν απίστευτα!!Δεν ξέρω πως γίνεται,αλλά όταν παίζουν η κυρία Δρακουλάκη και ο κύριος Πετράκης τέτοιες σκηνές μεταξύ τους νιώθω ότι τους βγαίνουν τόσο φυσικά που τις ατάκες τις πετούν μόνοι τους!Απίστευτα ρεαλιστική η οικειότητα!!Η Εύα όταν της είπε η Νόρα για το χέρι της τη ρώτησε:"πονάει?"Και έρχομαι εδώ να συμπεράνω πως αυτή η γυναίκα είναι απίστευτα στοργική!Έχει γκρεμιστεί ο κόσμος γύρω της και εκείνη νοιάζεται και για τα άτομα που αγαπά!Η Εύα έχει αλλάξει πάρα πολύ!Απέχει έτη φωτός απ την Εύα που γνωρίσαμε στον προηγούμενο κύκλο!
Όσο για τους διερχόμενους κυρίους πολύ μου άρεσε που ο Λουκάς τους ξεφορτώθηκε και μάλιστα μίλησε στον πληθυντικό λέγοντας: "Εμείς δεν θέλουμε να σε δούμε"!
Όσο για την τελευταία σκηνή με το Λουκάκο "ξεβράκωτο"...μιλούν απλά οι φωτογραφίες της Τζίνας!! : respect : gelio gelio

Να πω κ εγώ με τη σειρά μου ότι περιμένω να δω την Εύα να στέκεται στα πόδια της,να βάζει τον καθένα στη θέση που του αξίζει και να νοιάζεται μόνο για το αντράκι που θα φέρει στον κόσμο(που πολύ σωστά και γλυκά της είχε πει η Νόρα πως είναι ο μόνος άντρας που δεν θα την προδώσει ποτέ)και τη Μαρίλιά της!

Αυτά για σήμερα!!

Kelly μου πολύ χαίρομαι που απλώνεις πλέον κι εσύ την προικούλα σου!!! Τέλειος ο σχολιασμός σου, το επεισόδιο ήταν όντως φιλία!!!

Είπαμε τα ίδια πράγματα, απο όταν η Εύα άρχισε να εισπράττει αγάπη ότι και να της συνέβαινε ήταν εκεί για τους φίλους της, χρησιμοποιήσαμε διαφορετικά παραδείγματα αλλα όντως το ότι ρώτησε τη Νόρα αν πονάει δείχνει ότι την σκέφτηκε μέσα στο χαμό που επικραττούσε μέσα της!

Επίσης επειδή ξέχασα να το σχολιάσω, στη σκηνή με τον σωβρακοφορεμένο Λουκά τι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ που ήταν η κα Γεωργόνη??? ΘΕΑ! Η έκφρασή της όλα τα λεφτά!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης