Επεισόδιο 348 - Ημερομηνία 19-04-2010

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 348 - Ημερομηνία 19-04-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap22%Επεισόδιο 348 - Ημερομηνία 19-04-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 22% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 348 - Ημερομηνία 19-04-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap32%Επεισόδιο 348 - Ημερομηνία 19-04-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 32% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 348 - Ημερομηνία 19-04-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 348 - Ημερομηνία 19-04-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 348 - Ημερομηνία 19-04-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 348 - Ημερομηνία 19-04-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 348 - Ημερομηνία 19-04-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 348 - Ημερομηνία 19-04-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 348 - Ημερομηνία 19-04-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 348 - Ημερομηνία 19-04-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 7 ]

Σύνολο Ψήφων : 69

Επεισόδιο 348 - Ημερομηνία 19-04-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 348 - Ημερομηνία 19-04-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 8:00 pm

Πόσο βαρετό και κυρίως γελοίο επεισόδιο!
Δεν έχει και τίποτα ουσιώδες να σχολιάσει κανείς...

Για Νόρα και Λουκά:
"κακονοικοκυρά" και "μπάσταρδη σκύλα" είπε η Νταίζη την Νόρα και παρ'ότι αντιπαθώ υπο κανονικές συνθήκες την Νταίζη,σήμερα την χάρηκα!
Θεά ήταν σήμερα!Δεν τα πιστεύω αυτά που λέω,αλλά μια Νταίζη τους χρειάζεται εκεί μέσα για να στρώσουν!
Ουσιαστικά με τις γελοιότητες της Νόρας(είναι και σοβαρή δικηγόρος μην ξεράσω) αντί να βγάζουν την Νταίζη από την ζωή τους,την βάζουν όλο και πιο βαθιά!
Δηλαδή είναι για γέλια:"δεν έχω να πω κάτι με την κυρία","ούτε γω με τον κύριο"--> είναι συζήτηση αυτή?ούτε 5 χρόνων να ήτανε! cake
Γενικώς πολλοί περίμεναν αυτό το ζευγάρι να δημιουργηθεί,αλλά τελικά πιστεύω καλύτερα να έμεναν δύο καλοί φίλοι που έβγαζαν πλάκα με τις ατάκες τους,παρά αυτό το ξεφτιίκι... -_-

Για να περιλάβω και του υπόλοιπους ξεφτιλισμένους:
Μελίτα: όρσε για να μην στα χρωστάω! Fskl Μα καλά,μ'αυτόν τον γελοίο τύπο θέλεις να είσαι?ποποποπο λες και έχουν θέμα με τις γυναίκες σ'αυτή τη σειρά και θέλουν να τις ισοπεδώσουν...από το κακό στο χειρότερο όλες!
Νικόλας-Δάφνη:Αν ξαναξυπνήσουν τον Νικόλα θα ουρλιάξω!Αν ξαναακούσω από το στόμα του την λέξη "να κοιμηθώ" θα αυτοκτονήσω!Ειλικρινά αυτό το ζευγάρι δεν έχει προσωπική ζωή...η ζωή τους είναι τα καμώματα των άλλων... GN2
Μάνος:Πρέπει να συγκινηθώ τώρα με την υποτιθέμενη αλλαγή του Μάνου?Μπορώ λίγο αργότερα γιατί κουράστηκα?
Επίσης είδα καλά?Πήγε και αποκάλυψε στο Μπέλλο τα πάντα για την Νόρα?Την ξεμπρόστιασε έτσι? Tigania
Στέφανος:Πόσο μαμάκιας?ΠΟΣΟ?με έχει αηδιάσει και δαύτος...πολύ ξύλο θα του έριχνα ευαχρίστως...
Ιδίως η σκηνή του με την Εύα ήταν γελοιωδέστατη.Και οι δύο όσο γελοιοί πάει!Δεν μπορεί περισσότερο!Αυτός και καλά προσπάθησε να την γυρίσει πίσω?Έκανε μπάμ πως το έκανε έτσι για να το κάνει και εκείνη και καλά πάει να βγεί από πάνω?Αφου και η ίδια ξέρει πως όντως μια ευκαιρία ήθελε για να φύγει από τον γάμο...τι?επειδή στα τελευταία 3 επεισόδια την βάζανε να λέει κλασικά βαρύγδουπά για να φανεί κάπως η αποκάλυψη?Αφου και στο δωμάτιο να σκέφτεται μόνη της είχε δείξει και στο οδοιπορικό της μόνο Μάνο σκεφτόταν...αλλά θέλει κι αυτή το βρωμόξυλό της...ε δεν θα επιστρέψει στον Μάνο?Θα το φάει,δεν αργεί!Α!και να μην ξεχάσω το γεγονός πως ζητάει και τα ρέστα για την μήνυση στον τσάμπα μάγκα Μάνο από τον Στέφανο... Fskl

Και οι καθιερωμένες ατάκες της ημέρας:
-"αυτό που είχα αποφασίσει και πριν θα κάνω,θα μεγαλώσω μόνη μου το παιδί" Εύα ένας φτωχός και μόνος γλάρος--> αυτό είχε αποφασίσει?γιατί εγώ θυμάμαι να ζητάει από το Στέφανο γάμο?μάλλον έχω μπερδευτεί από το jet lag...
-"ξέρουμε όλοι πως δεν θα γυρίσει στον Στέφανο η Εύα" Λουκάς-->από που αντλούν οι "όλοι" αυτή την σιγουριά?από την αντίστοιχη σταθερότητα που είχε όταν έλεγε για 1220η φορά στον Μάνο πως θα πορευτεί μόνη της χωρίς δεκανίκια και θα μεγαλώσει μόνη την κόρη της δουλεύοντας(ανάθεμα αν ξέρει η Εύα τι θα πεί δουλειά!όσο η Τζούλια άλλο τόσο και η Εύα) και μετά γύριζε στο κρεβάτι του Μάνου με τα χίλια ζόρια(!)? BadMood
-"μαλώσατε?εσύ θα έφταιγες!" Νόρα σε Δάφνη για τσακωμό με Νικόλα--> ΤΙ ΛΕΕΙ??(αλά Κανάκης) πραγματικά δεν ξέρω τι λέει η κοπελιά...ίσως από την υστερία το έχει χάσει
-"αυτό δεν σημαίνει κάτι για μας τους δύο" Εύα σε Μάνο--> τότε γιατί πήγες να τον δείς?κλασικά καραάκυρη επίσκεψη,αλλά είπαμε μόνο η Μελίτα και ο Στέφανος είναι πονηρό και ανούσιο να συνταντιούνται...η Εύα που για χιλιοστή φορά πήγε στο Μάνο και καλά για να δει αν έχει ανοίξει τα παντζούρια,είναι φυσιολογικό Kotsides
-"τα έχεις χάσει,δεν εξηγείται αλλιώς" Στέφανος στην μανούλα-->'Αργησες αλλά το έπιασες το νόημα...
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 348 - Ημερομηνία 19-04-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 348 - Ημερομηνία 19-04-2010

Δημοσίευση από $ofi@ loukakos + nora Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 8:00 pm

ας σχολιασω

λουκας - νταιζη

ααχχχχχ βαστατε τουρκοι τ'αρματα.... θα τραβηξω τις κοτσιδες μου Kotsides με αυτα που βλεπω.... η οχια το τσοκαρο(σορρυ για τους χαρακτηρισμους) θα την φαω ζωντανη.. τι του εριξε του λουκακου στο κρασι ελεος ελεος και μετα φωναξε και τον μπουλη(οπου μπουλης μπελλος).... οσο περναει η ωρα τοσο φουντωνω απο τα νευρα μου... που το εγδυσε το παιδι και εβγαλε και φωτο ( κατα εμενα φοβερο σεναριακο λαθος KKarta ,,, ενιωθα λες και εβλεπα καποιο μεξικανικο).... καλα πραγματικα δεν εχω ξαναδει πιο εμμετικη σκηνη στην σειρα vomit Νταιζολιινιι Fskl ολο δικο σου χαρα μου.....

δαφνη - νικολας - νορα στο τηλεφωνο

την λυπηθηκα την νορα σε αυτη τη σκηνη αλλα απο την αλλη καλα να παθει ο ανθρωπος της εκανε κανταδα και αυτη οχι μονο δεν τον συγχωρεσε τον εβρεξε και τον αφησε στην νταιζη.... ρε παιδια τι εχει γινει με τον νικολα εχει μεταλαχτει κυριολεκτηκα. που ειναι ο νικολας που μολις εμαθε για τον λουκα και την νορα ειπε στον λουκα να του δωσει χαπι για να ηρεμισει... που εχετε τον παλιο νικολα γιατι ο τωρινος δεν σκεφτετε κανεναν και κοιτα μονο τον υπνο του...το ξερω οτι χανει τον υπνο του αλλα πρεπει να δειξει κατανοηση....

ευα-μαριλια-αγγελα

πολυ γλυκια σκηνη με τρεις γενιες να μιλουν. η μαριλια σητν αγγαλια της ευας να της χαιδευει την κοιλιτσα της και η αγγελα να προσεχει κι της δυο... αχου μωρε

νορα-λουκας-νταιζη γραφειο

τι να πω τι να πω....δεν αντεχω να βλεπω φιλια λουκα νταιζης ελεος εχω αρχισει να κουραζομε αν ειναι εσα σε μια βδομαδα να μαλονουν 3 φορες τοτε τι να πω ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!! νορα εισαι λαθος τοσα κανει το παιδι για συγχωρεση...

δαφνη-νορα

νορακι οπως εστρωσες θα κοιμιθεις κιολας...πριν λιγο τον εδιωξες και τωρα τον ζητας πισω ή εχεις την απετηση να μεινει μονος του(ασχετο οτι ο λουκακος μ δεν εχει ματια για αλλη)

δαφνη προς νορα και λουκα

ετσι ρε δαφνη βαλε μια ταξη βαλ'τους εκει να μιλησουν και να τα βρουν...θεα γεωργονη

νορα-λουκας κατασκηνωση

τι να πω.... λοιπον υπεροχη σκηνη που σωζει το επεισοδιο απο την καταστροφη.... γλυκα λογια και λιωσιμο... ειδικα εκει που λεει ο λουκας "οτι εκανα αυτην την ευχη για να περασω μια ζωη διπλα σου"
και η νορα "τα καλητερα τα λες απο μεσα σου" και φυσικα το γλυκο φιλι και παθιασμενο μαζι μετα απο το καυγα...!!! Heart1

αμαλια-πετρος

αμαλια η ανασταιναρα... σε ολη την σκηνη αναστεναζε πως ομως να μην αναστεναζει με αυτο που επρεπε να πει στον πετραν.... μελιτα και στεφανακος μαζι.. ...αμαλια πετρος οπως παντα: respect :

νορα λουκας στο σπιτι

δεν κρατιωταν το παιδι.... αμεσως αγκαλια και στο μπανιο... αντε οι ευχες μας για το μπανιο ισακουστηκαν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!Heart2 ... ελιωσα και ενιωσα μαζι....αλλα η χαρα δεν κρατησε για πολυ η φωτο ηρθαν σαν κεραυνος τον νορακι με ραγισμενη καρδια και τον λουκα να μην καταλαβαινει τπτ.... το εχουν παρατραβηξει ενα επεισοδιο χαρας δεν εχουμε...

ΥΓ: παροτι ειμαι κατα της βιας στα προσεχως καταχαρικα που ο λουκας ειπε στην νταιζη θα σε πνιξω...

μετριο το επεισοδιο με καποια ελαχιστα φωτινα σημεια
$ofi@ loukakos + nora
$ofi@ loukakos + nora
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην χώρα του CINEMA!
Ασχολίες : cinema, θεατρο,

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 8:02 pm

Mik έγραψε:
jim7 έγραψε:Μέχρι τώρα ξέραμε ότι ο Στέφανος:
α) Αγαπάει την Εύα.
β) Είναι ερωτευμένος με την Μελίτα
Σήμερα σε ένα λεπτό είπε σ' αγαπάω και στις δύο. Πόσο ποιό πολύ ψεύτης τελικά μπορεί να γίνει;

Αχ ρε Μελίτα καλά σε λένε δευτεράντζα, αφού στο πετάει κατάμουτρα ότι πρώτα η Εύα και μετά εσύ, μετά γιατί γκρινιάζεις; Τάθελες και τάπαθες.

Καλά Λουκά, έτσι όπως το πας αν και όταν παντρευτείς θα σε βάζει να κάνεις την Φιλιππινέζα η Νόρα, αφού τώρα δέχεσαι όλα αυτά που λέει και κάνει.

Πολύ φοβάμαι ότι θα τραβήξει πολύ αυτή η βαρεμάρα, γιατί το στόρυ έχει κολλήσει πλέον για τα καλά και οι εξελίξεις προγραμματίζονται για την νέα σαιζόν. Ο Θεός να βάλει το χέρι του πως θα κυλήσουν αυτά τα 40 επεισόδια.

Eτσι σας χρειάζεται εσάς τους άντρες!!!
Είδες που δεν του σφίγγει τα λουριά η Μελίτα του μπούλη? Οτι θέλει την κάνει (και αυτον η μανούλα!!!) lol!

Συγγνώμη κιόλας αλλά θα συμφωνήσω με την Βάσω...
Μη μας πάρει και το αέρα ο Λουκάκος.. Άλλωστε λογικό είναι να αντιδρά έτσι η Νόρα, σήμερα ανέχτηκε 2 επιπλέον "εμετικά φιλιά"... Πόσο να αντέξει;
Αλλά αγαπητοί σεναριογράφοι, ας τελειώνει αυτό το χωρίζω, τα ξαναφτιάχνω με Νόρα και Λουκά..
Στο τέλος θα καταλήξω να μετράω τους δικούς τους χωρισμούς και όχι τους χωρισμούς του "απόλυτου" και δεν το θέλω γιατί αγαπάμε Νόρα και Λουκά pleeease
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από kelly Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 8:07 pm

Μέτριο το επεισόδιο για μένα σήμερα,μόνο και μόνο για ελάχιστες σκηνές που μου άρεσαν ιδιαιτέρως!

Λουκάς-Νταίζη
: Τα κατάλαβε όλα,η κατα τα άλλα,πανέξυπνη οχιά και σιγά μην δεν τα καταλάβαινε δηλαδή!Μήπως όμως-λέω εγώ-είναι πολύ τραβηγμένα και εκνευριστικά αναμασημένα όλα αυτά με τα υπνωτικά και τις στημένες φωτογραφίες??Τα έχουμε παρακολουθήσει πολλάκις στο παρελθόν σε κωμωδίες και δράματα,τηλεοπτικά και θεατρικα..Νομίζω πως θέλουμε κάτι περισσότερο από όλη αυτή την κοινότυπη εξέλιξη σχετικά με τη Νόρα και το Λουκά!

Στέφανος-Μελίτα: Ο Κλούβιος και η Σουβλίτσα(έπειτα απ'όλα τα ιστορικά ζευγάρια που αναφέρθηκαν σήμερα είπα να πω και εγώ το αγαπημένο μου geek ))συναντήθηκαν και πάλι για να μας ταράξουν τα νεύρα και να μας κουφάνουν με τα γνωστά τους κουλά και παράλογα!Τι πήγε πάλι ο monsieur να κάνει εκεί?Να βάλει πάλι το Μελιτάκι στην πρίζα και να την τρέχει??Τι πενταχρονίστικες συμπεριφορές(ουτε καν δηλαδή)είναι αυτές??Της λέει να περιμένει να πάει για ακόμα μια τελευταία παράσταση τον θίασό του στην Εύα και αν δεν την ρίξει να ανθίσουν μετά τον απόλυτο έρωτά τους??Ω φευ!!Τι ακούμε??!!Την κοπελιά δίπλα του δεν την σχολιάζω καν..Ένα μόνο θα πω..Όσο ήταν βέβαιη ότι τους είχε διαλύσει τελέιως με την αποκάλυψη της αλήθειας την πήρε ο πόνος να νοιάζεται και να σκάει για την Εύα..Τώρα είναι και πάλι αυτή απ την οποία εξαρτάται η ζωή της! gelio Βρε πώς τα λέτε έτσι και οι δύο!!

Εύα-Μαρίλια-Αγγέλα: Καταρχήν να πω ότι ήταν μια απ'τις αγαπημένες μου σκηνές!!Τόσο γλυκειά και τρυφερή η αγκαλιά και των τριών αλλά κυρίως της Εύας με τη Μαρίλια!!(Μπορώ να ζητήσω να αποτυπωθεί αυτό το πολύ γλυκό στιγμιότυπο σε εικόνα απο την φωτογράφο μας??χιχιχι)Τα όσα είπε η Εύα για τον Μάνο δείχνουν ότι καταλαβαίνει την αλλαγή του απέναντί της!Η Αγγέλα περισσότερο δύσπιστη και με το δίκιο της και το Μαριλιάκι προβληματισμένο για τον πάτο που έχει πιάσει ο Μάνος!
[σ αυτό το σπίτι καθαρίζουν συχνά πυκνά φρουτάκια και ομολογώ ότι μου ανοίγουν την όρεξη gelio ]

Νόρα-Λουκάς: Δεν είναι δυνατόν να υπάρχει σεναριακά μια τόσο βαθειά σχέση μεταξύ 2 τέτοιων χαρακτήρων,να τους κάνεις ζευγάρι,να έχουν τόσα πράγματα να δώσουν ως ζευγάρι και να τους καις με άπειρες σκηνούλες ζήλιας και τραβηγμένων απ τα μαλλιά παρουσιαζόμενων προβλημάτων!Η μόνη σκηνή τους που μου άρεσε ήταν στην κατασκήνωση τη στιγμή που τα βρήκαν!Πολύ γλυκειά και αληθινή..

Λουκάς-Μελίτα: Πήρε το κορίτσι 10 στο διαγώνισμα υπομονής,εγκράτειας και αυτοθυσίας(για μένα ξεφτίλας)και φώναξε κόσμο να το ανακοινώσει να την θαυμάσουν όλοι μαζί!Καλά της είπε όμως ο Λουκάκος!Τις μαγκιές και τις δήθεν μου τάχα υποχωρήσεις και θυσίες τις κάνουμε εκ του ασφαλούς τώρα που ξέρουμε ότι η Εύα δεν πρόκειται να τον συγχωρήσει με τίποτα,πόσο μάλλον να γυρίσει κοντά του..

Στέφανος-Εύα: Ο θίασος συνεχίζει την περιοδία του με παράσταση στην Εύα!Ήταν τόσο αστεία τα λόγια του!!"Μην πεις μετά ότι δεν προσπάθησα"Ελα..Πες την αλήθεια..Είχες δουλειές στο κέντρο και μιας και περνούσες,είπες να πας και απ την Εύα να μας χαρίσεις και εμάς στιγμές άφθονου γέλιου!!Επιτέλους ακούω την Εύα να λέει όλα αυτά που ήθελα!Αξιοπρεπέστατη και χωρίς υστερίες,μιλάει λογικά και επιτέλους δείχνει ότι το μόνο που τη νοιάζει είναι εκείνη και το αγοράκι της!Ας πάει να ζήσει ο κύριος όποιον απόλυτο έρωτα θέλει!Μπράβο Ευάκι!! Klap

Εύα-Μάνος: Παρόλο που ήταν σύντομη,ήταν η αγαπημένη μου!Η Εύα χωρίς να έχει αλλάξει ξαφνικά τη στάση της απέναντι στο Μάνο επειδή προδόθηκε απ τον Στέφανο,του λέει τα ίδια που του έλεγε και ούσα δεσμευμένη ακόμα..Να σταθεί στα πόδια του και να κάνει μια καινούρια αρχή!Τρελαίνομαι όταν αλλάζει το σκληρό ύφος του ο Μάνος απέναντι στην Εύα..Οι δυο τους στις σκηνές τους βγάζουν πάντα κάτι πολύ ιδιαίτερο και γεμάτο απο συναισθήματα ακόμα και αν πούν ελάχιστα πράγματα!

Αυτά για σήμερα και ας ελπίσουμε ότι δεν θα πάει μακριά η βαλίτσα με τα κουλά και τα παρατραβηγμένα γιατί στην αρχή έχει κάποιο ενδιαφέρον στη συνέχεια όμως καταντά αφόρητα βαρετό!!
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από evanna Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 8:11 pm

Κelly μου υπεροχος ο σχολιασμος σου και συμφωνω απολυτα....ή μαλλον 100% γιατι αυτη η λεξη με κανει να κανω συνειρμους που δεν μου αρεσουν οποτε το 100% ειναι μια χαρα διατυπωση! Razz

Μπραβο! : respect :
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 8:12 pm

loukitsa έγραψε:Νόρα-Οχιά-Νόρα:Νόρα καλα να πάθεις………….

Ζυμαρούλης-Μελίτα:Τελικά καταλάβατε τι έγινε?Πολλές ερωτησεις για το αν καταλαβε η μία και ο άλλος..Από την Ευα και όχι απ αυτόν εξαρτάται η σχέση του με τη Μελίτα….χαχαχαχα…Μελίτα έπρεπε να πεις και το must εγω δεν είμαι Ευα…μόνο ο Ζυμαρούλης θα μας λέει ξανα και ξανα την ίδια φράση???

Οχιά-Λουκάς:Σαν μικρό παιδάκι του μιλάει υποτιμητικά κιόλας.Σκύλλα είσαι συ…Πατσαβούρα είσαι μωρη καμπια…που είναι η καναρινί τσίου τσίου πετσετούλα?(μου τη θυμησε το Σοφάκι)

Δάφνη-Νικόλας-Νόρα:Ο Νικόλας κοιμόταν κλασσικά….ντιπ αναίσθητος….καλα σου κανε αρε Νόρα το χασαμε το κορμί του Λουκάκου πατριώτισσα…Πτερυγα Λυτρας τέλειο χαχαχαχα

Οχιά-Λουκάς-Μπέλλος:Τι του δίνει????Ω Θεε μουυυ κρατηστε με Θα τη σκισω την καμπιαα.Γαιδουρα είσαι μωρη!Λουκάκο μου ξυπναααα καλε μου σε παρακαλώωωωωωωω

Σπίτι Ζυμαρούλη:Απαιχτο το βλέμμα της γκεστάπως…μην του υψωνεις τη φωνη χαχαχα!

Σπίτι Χαρίτου:Τρυφερη σηνη που είναι αγκαλίτσα με Μαρίλια αχουυυ

Λουκάς-οχιά-Νόρα:Κρατηστε μεεεεε…και το πρωινο χαλια είναι το αγορακι μου τι του δωσε η ηλίθια θα την κοψω κομματακια και θα τη δωσω στους ζουλού ΤΕΛΟΣ!
Νόρα υπομονη εμετικά ηταν όλα αυτά που είδαμε αλλά και συ εισαι Φαουλ…θελω πίσω την παλιά καλή Νόρα

Δαφνη-Νόρα:Και μεις ερωτευτηκαμε αλλα τετοια συμπεριφορα από πλευρας της Νόρας δεν είχαμε…Τα μαλλια της Δαφνης τέλεια σημερα!

Μάνος-Μπέλλος:Μανο είσαι ηλίθιος!!Τα ξέρασες όλα καλός είσαι και συ λαμόγιο του κερατά

Εύα-Ζυμαρούλης:Καλα του τα λέει…Τραβα να ζήσεις τοω ερωτα σου καλεε

Μελίτα-Ζυμαρούλης:Δεν περίμενα να το πω αλλα μου άρεσε η σταση της Μελίτας που δεν πανηγυρισε

Δαφνη στην Κατασκηνωση με Νόρα και Λουκά:Θεα

Σπίτι Καρτάλη:Ούτε η Εκάβη σε μονολογο αυτή η γκεσταπω…αν δεν την ήξερα θα δάκρυζα χαχαχα

Λουκάς-Νόρα:Τι ωραία που τα λέει ο Λουκάκος..εχω λιώσει αχ τι τελεια φιλάκια που επεσαν.Ο Νικόλας μεταλλάχθηκε φερτε τον πίσω

Αμαλία-Ρούσσος:Σκούζει σαν μαούνα η δόλια….Πως θα του το φέρει τώρα την επανασύνδεση Μαρουλίτας και Ζυμαρούλη…Τρέμει λέει ο Πετρος μας χαχαχα…προχωρηστε το σενάριο λοιπόν….(διωξτε την οχια).. υπογλώσσιο στο Ρούσσο

Μάνος-Ευα:Ωραία σκηνουλα είναι το στηριγμα του η Ευα..

Νόρα-Λουκάς:Αχχχχχχχχχχ ΕΝΙΩΣΑααααα Τελεια σκηνη στο μπάνιο τους (να πάρω κουράγιο για τη στιγμη που θα ανοιξουν τον βρωμοφάκελο)Το Σερραϊκο κρασί δεν το πιστεύωωωωωωω θέλετε να με πεθάνετε??? Ναι το παραδέχομαι εγω τους το στειλα από το αμπέλι του μπαμπά μου!!!!!

Ψηφιζω Τελειο μετα από καιρό
Με αγάπη loukitsa
Love! Love! Love!
Η μόνη ερώτηση που έχω να κάνω εγώ γι'αυτό το κατά τα άλλα ΦΟΒΕΡΟ ( gelio Μικρό αλλά πετυχημένο!) επεισόδιο είναι: Τι είναι αυτά που τσαμπουνάς για το κρασί; lol!

Κατά τα άλλα το καναρινί το τσίου, τσίου είναι σήμα κατατεθέν πλέον! Μη σου πω ότι πρέπει να προστεθεί και στα ειδικά χρωματολόγια! Razz Να σε ρωτάει ο ελαιοχρωματιστής: "Τι χρώμα θέλετε να βάψουμε το σπίτι σας;" και να απαντάς εσύ: "Κίτρινο! Καναρινί τσίου, τσίου"! lol!

Στη Νόρα πάντως εγώ δίνω δίκιο (Εμ, τι άλλο θα έδινα; )... Σε αυτήν την περίπτωση δεν έχει νεύρα άνευ λόγου και αιτίας! Μαζεύτηκαν πολλά! Εντάξει! Ο τρόπος που εκφράζει τα συναισθήματά της ίσως να μην αρμόζει σε μία σοβαρή δικηγόρο, αλλά δε νομίζω ότι ακόμη έχει μάθει πώς να διαχειρίζεται αυτήν την κατάσταση... Το πέρασμα από τη φιλία στον έρωτα! Με τον καιρό θέλω να ελπίζω ότι θα αντιμετωπίζουν τις κρίσεις μεταξύ τους με περισσότερη σοβαρότητα και οι δύο χωρίς να παλιμπαιδίζουν!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 8:13 pm

kelly έγραψε:Μέτριο το επεισόδιο για μένα σήμερα,μόνο και μόνο για ελάχιστες σκηνές που μου άρεσαν ιδιαιτέρως!

Λουκάς-Νταίζη
: Τα κατάλαβε όλα,η κατα τα άλλα,πανέξυπνη οχιά και σιγά μην δεν τα καταλάβαινε δηλαδή!Μήπως όμως-λέω εγώ-είναι πολύ τραβηγμένα και εκνευριστικά αναμασημένα όλα αυτά με τα υπνωτικά και τις στημένες φωτογραφίες??Τα έχουμε παρακολουθήσει πολλάκις στο παρελθόν σε κωμωδίες και δράματα,τηλεοπτικά και θεατρικα..Νομίζω πως θέλουμε κάτι περισσότερο από όλη αυτή την κοινότυπη εξέλιξη σχετικά με τη Νόρα και το Λουκά!

Στέφανος-Μελίτα: Ο Κλούβιος και η Σουβλίτσα(έπειτα απ'όλα τα ιστορικά ζευγάρια που αναφέρθηκαν σήμερα είπα να πω και εγώ το αγαπημένο μου geek ))συναντήθηκαν και πάλι για να μας ταράξουν τα νεύρα και να μας κουφάνουν με τα γνωστά τους κουλά και παράλογα!Τι πήγε πάλι ο monsieur να κάνει εκεί?Να βάλει πάλι το Μελιτάκι στην πρίζα και να την τρέχει??Τι πενταχρονίστικες συμπεριφορές(ουτε καν δηλαδή)είναι αυτές??Της λέει να περιμένει να πάει για ακόμα μια τελευταία παράσταση τον θίασό του στην Εύα και αν δεν την ρίξει να ανθίσουν μετά τον απόλυτο έρωτά τους??Ω φευ!!Τι ακούμε??!!Την κοπελιά δίπλα του δεν την σχολιάζω καν..Ένα μόνο θα πω..Όσο ήταν βέβαιη ότι τους είχε διαλύσει τελέιως με την αποκάλυψη της αλήθειας την πήρε ο πόνος να νοιάζεται και να σκάει για την Εύα..Τώρα είναι και πάλι αυτή απ την οποία εξαρτάται η ζωή της! gelio Βρε πώς τα λέτε έτσι και οι δύο!!

Εύα-Μαρίλια-Αγγέλα: Καταρχήν να πω ότι ήταν μια απ'τις αγαπημένες μου σκηνές!!Τόσο γλυκειά και τρυφερή η αγκαλιά και των τριών αλλά κυρίως της Εύας με τη Μαρίλια!!(Μπορώ να ζητήσω να αποτυπωθεί αυτό το πολύ γλυκό στιγμιότυπο σε εικόνα απο την φωτογράφο μας??χιχιχι)Τα όσα είπε η Εύα για τον Μάνο δείχνουν ότι καταλαβαίνει την αλλαγή του απέναντί της!Η Αγγέλα περισσότερο δύσπιστη και με το δίκιο της και το Μαριλιάκι προβληματισμένο για τον πάτο που έχει πιάσει ο Μάνος!
[σ αυτό το σπίτι καθαρίζουν συχνά πυκνά φρουτάκια και ομολογώ ότι μου ανοίγουν την όρεξη gelio ]

Νόρα-Λουκάς: Δεν είναι δυνατόν να υπάρχει σεναριακά μια τόσο βαθειά σχέση μεταξύ 2 τέτοιων χαρακτήρων,να τους κάνεις ζευγάρι,να έχουν τόσα πράγματα να δώσουν ως ζευγάρι και να τους καις με άπειρες σκηνούλες ζήλιας και τραβηγμένων απ τα μαλλιά παρουσιαζόμενων προβλημάτων!Η μόνη σκηνή τους που μου άρεσε ήταν στην κατασκήνωση τη στιγμή που τα βρήκαν!Πολύ γλυκειά και αληθινή..

Λουκάς-Μελίτα: Πήρε το κορίτσι 10 στο διαγώνισμα υπομονής,εγκράτειας και αυτοθυσίας(για μένα ξεφτίλας)και φώναξε κόσμο να το ανακοινώσει να την θαυμάσουν όλοι μαζί!Καλά της είπε όμως ο Λουκάκος!Τις μαγκιές και τις δήθεν μου τάχα υποχωρήσεις και θυσίες τις κάνουμε εκ του ασφαλούς τώρα που ξέρουμε ότι η Εύα δεν πρόκειται να τον συγχωρήσει με τίποτα,πόσο μάλλον να γυρίσει κοντά του..

Στέφανος-Εύα: Ο θίασος συνεχίζει την περιοδία του με παράσταση στην Εύα!Ήταν τόσο αστεία τα λόγια του!!"Μην πεις μετά ότι δεν προσπάθησα"Ελα..Πες την αλήθεια..Είχες δουλειές στο κέντρο και μιας και περνούσες,είπες να πας και απ την Εύα να μας χαρίσεις και εμάς στιγμές άφθονου γέλιου!!Επιτέλους ακούω την Εύα να λέει όλα αυτά που ήθελα!Αξιοπρεπέστατη και χωρίς υστερίες,μιλάει λογικά και επιτέλους δείχνει ότι το μόνο που τη νοιάζει είναι εκείνη και το αγοράκι της!Ας πάει να ζήσει ο κύριος όποιον απόλυτο έρωτα θέλει!Μπράβο Ευάκι!! Klap

Εύα-Μάνος: Παρόλο που ήταν σύντομη,ήταν η αγαπημένη μου!Η Εύα χωρίς να έχει αλλάξει ξαφνικά τη στάση της απέναντι στο Μάνο επειδή προδόθηκε απ τον Στέφανο,του λέει τα ίδια που του έλεγε και ούσα δεσμευμένη ακόμα..Να σταθεί στα πόδια του και να κάνει μια καινούρια αρχή!Τρελαίνομαι όταν αλλάζει το σκληρό ύφος του ο Μάνος απέναντι στην Εύα..Οι δυο τους στις σκηνές τους βγάζουν πάντα κάτι πολύ ιδιαίτερο και γεμάτο απο συναισθήματα ακόμα και αν πούν ελάχιστα πράγματα!

Αυτά για σήμερα και ας ελπίσουμε ότι δεν θα πάει μακριά η βαλίτσα με τα κουλά και τα παρατραβηγμένα γιατί στην αρχή έχει κάποιο ενδιαφέρον στη συνέχεια όμως καταντά αφόρητα βαρετό!!

Kelly μου πολύ ωραίος σχολιασμός!!! Συμφωνώ σε όλα(εκτός απο Ευα-Μάνμο,το θεωρήσα περιττό να παέι αν τον βρει πάλι) ειδικά για απόλυτους που δεν θα αντέχονται για πολύ και για Νόπρα Λουκά που πάνε να τους διαλύσουν...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 8:13 pm

kelly έγραψε:Μέτριο το επεισόδιο για μένα σήμερα,μόνο και μόνο για ελάχιστες σκηνές που μου άρεσαν ιδιαιτέρως!

Λουκάς-Νταίζη

Θα συμφωνήσω ακόμη μια φορά μαζί σου.
Αυτό δεν ήταν προσπάθεια να τα βρει με την Εύα ήταν προσπάθεια να διαλύσει το μαγαζάκι αλλά να μπορεί να λέει προσπάθησα.
Ελάχιστες σκηνές μου άρεσαν κι εμένα κι αυτές του λεπτού.
Όλα τα άλλα ήταν ο απόλυτα ξεφτιλισμένος έρωτας και τα τερτίπια του.

Επεισόδιο 348 - Ημερομηνία 19-04-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από glgs Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 8:19 pm

Λουκάς-Νταίζη

ομολογώ ότι κάθε φορά οι σχολιασμοί σου με υπερκαλύπτουν (και τους περιμένω πως και πως)...συμφωνώ απόλυτα σε όλα!!
και όσο για τον απόλυτο ζευγάρι τι να πω!!!!οι αρχές του Στέφανου που επιτάσσουν να προσπαθήσει άλλη μια φορά για τον γάμο του και αν δεν κάτσει....τότε πάμε στον απόλυτο έρωτα?και όλα αυτά με την συγκατάθεση της Μελίτας??????τι να πω..πόσο πιο κάτω..
glgs
glgs
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Ασχολίες : Ύπνος-Καφές κλπ

Δημοσίευση από kelly Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 8:28 pm

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!!! :lol:
Ας ελπίσουμε ότι θα ακολουθήσουν καλύτερα επεισόδια για να μπορέσουμε να σχολιάζουμε και ουσιωδώς!!
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από nicole Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 8:45 pm

Izabella29 έγραψε:Πόσο βαρετό και κυρίως γελοίο επεισόδιο!
Δεν έχει και τίποτα ουσιώδες να σχολιάσει κανείς...

Για Νόρα και Λουκά:
"κακονοικοκυρά" και "μπάσταρδη σκύλα" είπε η Νταίζη την Νόρα και παρ'ότι αντιπαθώ υπο κανονικές συνθήκες την Νταίζη,σήμερα την χάρηκα!
Θεά ήταν σήμερα!Δεν τα πιστεύω αυτά που λέω,αλλά μια Νταίζη τους χρειάζεται εκεί μέσα για να στρώσουν!
Ουσιαστικά με τις γελοιότητες της Νόρας(είναι και σοβαρή δικηγόρος μην ξεράσω) αντί να βγάζουν την Νταίζη από την ζωή τους,την βάζουν όλο και πιο βαθιά!
Δηλαδή είναι για γέλια:"δεν έχω να πω κάτι με την κυρία","ούτε γω με τον κύριο"--> είναι συζήτηση αυτή?ούτε 5 χρόνων να ήτανε! cake
Γενικώς πολλοί περίμεναν αυτό το ζευγάρι να δημιουργηθεί,αλλά τελικά πιστεύω καλύτερα να έμεναν δύο καλοί φίλοι που έβγαζαν πλάκα με τις ατάκες τους,παρά αυτό το ξεφτιίκι... -_-

Για να περιλάβω και του υπόλοιπους ξεφτιλισμένους:
Μελίτα: όρσε για να μην στα χρωστάω! Fskl Μα καλά,μ'αυτόν τον γελοίο τύπο θέλεις να είσαι?ποποποπο λες και έχουν θέμα με τις γυναίκες σ'αυτή τη σειρά και θέλουν να τις ισοπεδώσουν...από το κακό στο χειρότερο όλες!
Νικόλας-Δάφνη:Αν ξαναξυπνήσουν τον Νικόλα θα ουρλιάξω!Αν ξαναακούσω από το στόμα του την λέξη "να κοιμηθώ" θα αυτοκτονήσω!Ειλικρινά αυτό το ζευγάρι δεν έχει προσωπική ζωή...η ζωή τους είναι τα καμώματα των άλλων... GN2
Μάνος:Πρέπει να συγκινηθώ τώρα με την υποτιθέμενη αλλαγή του Μάνου?Μπορώ λίγο αργότερα γιατί κουράστηκα?
Επίσης είδα καλά?Πήγε και αποκάλυψε στο Μπέλλο τα πάντα για την Νόρα?Την ξεμπρόστιασε έτσι? Tigania
Στέφανος:Πόσο μαμάκιας?ΠΟΣΟ?με έχει αηδιάσει και δαύτος...πολύ ξύλο θα του έριχνα ευαχρίστως...
Ιδίως η σκηνή του με την Εύα ήταν γελοιωδέστατη.Και οι δύο όσο γελοιοί πάει!Δεν μπορεί περισσότερο!Αυτός και καλά προσπάθησε να την γυρίσει πίσω?Έκανε μπάμ πως το έκανε έτσι για να το κάνει και εκείνη και καλά πάει να βγεί από πάνω?Αφου και η ίδια ξέρει πως όντως μια ευκαιρία ήθελε για να φύγει από τον γάμο...τι?επειδή στα τελευταία 3 επεισόδια την βάζανε να λέει κλασικά βαρύγδουπά για να φανεί κάπως η αποκάλυψη?Αφου και στο δωμάτιο να σκέφτεται μόνη της είχε δείξει και στο οδοιπορικό της μόνο Μάνο σκεφτόταν...αλλά θέλει κι αυτή το βρωμόξυλό της...ε δεν θα επιστρέψει στον Μάνο?Θα το φάει,δεν αργεί!Α!και να μην ξεχάσω το γεγονός πως ζητάει και τα ρέστα για την μήνυση στον τσάμπα μάγκα Μάνο από τον Στέφανο... Fskl

Και οι καθιερωμένες ατάκες της ημέρας:
-"αυτό που είχα αποφασίσει και πριν θα κάνω,θα μεγαλώσω μόνη μου το παιδί" Εύα ένας φτωχός και μόνος γλάρος--> αυτό είχε αποφασίσει?γιατί εγώ θυμάμαι να ζητάει από το Στέφανο γάμο?μάλλον έχω μπερδευτεί από το jet lag...
-"ξέρουμε όλοι πως δεν θα γυρίσει στον Στέφανο η Εύα" Λουκάς-->από που αντλούν οι "όλοι" αυτή την σιγουριά?από την αντίστοιχη σταθερότητα που είχε όταν έλεγε για 1220η φορά στον Μάνο πως θα πορευτεί μόνη της χωρίς δεκανίκια και θα μεγαλώσει μόνη την κόρη της δουλεύοντας(ανάθεμα αν ξέρει η Εύα τι θα πεί δουλειά!όσο η Τζούλια άλλο τόσο και η Εύα) και μετά γύριζε στο κρεβάτι του Μάνου με τα χίλια ζόρια(!)? BadMood
-"μαλώσατε?εσύ θα έφταιγες!" Νόρα σε Δάφνη για τσακωμό με Νικόλα--> ΤΙ ΛΕΕΙ??(αλά Κανάκης) πραγματικά δεν ξέρω τι λέει η κοπελιά...ίσως από την υστερία το έχει χάσει
-"αυτό δεν σημαίνει κάτι για μας τους δύο" Εύα σε Μάνο--> τότε γιατί πήγες να τον δείς?κλασικά καραάκυρη επίσκεψη,αλλά είπαμε μόνο η Μελίτα και ο Στέφανος είναι πονηρό και ανούσιο να συνταντιούνται...η Εύα που για χιλιοστή φορά πήγε στο Μάνο και καλά για να δει αν έχει ανοίξει τα παντζούρια,είναι φυσιολογικό Kotsides
-"τα έχεις χάσει,δεν εξηγείται αλλιώς" Στέφανος στην μανούλα-->'Αργησες αλλά το έπιασες το νόημα...

Με εχεις καλυψει απολυτα!!!! Απ τα πιο βαρετα επεισοδια...

Νορα - Λουκας: ασχολιαστοι...παρα πολυ καλα κανει η Νταιζη και τους δουλευει...αφου δεν την τελειωσανε στο δικαστηριο...τωρα θα την τρωνε στη μαπα...

Μελιτα: αντε διωξε το μαμοθρευτο γιατι μας επρηξε τοσο καιρο....και αγνοησε και τους υπολοιπους...δεν τους χρειαζεσαι...

Ευα - Στεφανος: ειστε και οι δυο για γελια...

Ρε Στεφανε παρτης το παιδι δικαστικως και τελειωνε την υποθεση....και πολυ ασχοληθηκες με μια γυναικα που σε ειχε για καβατζα...

Ρε Ευα...δεν μας χε***** λεω γω...μου πες...δεν μου πες...σου εδωσα ευκαιριες...δεν σου εδωσα ευκαιριες...
Ολη η Ελλαδα το ξερε οτι αυτος ηταν ενας συμβιβαστικος γαμος...το παιζεις και σοκαρισμενη απο πανω...

Αντε τρεχα στο Μανο να ενωσετε τις πικρες σας και βρειτε μια συμβιβαστικη λυση με το Στεφανο για το παιδι...το πρωτο σου παιδι μεγαλωσε μεσα στη φτωχεια...μην μεγαλωσει και το δευτερο κριμα ειναι....μου θελες και παιδια τρομαρα σου...

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 8:47 pm

Κοίτα να δεις τι παθαίνω, να θέλω να θάψω και να μην προλαβαίνω! Ζω ένα δράμα!!!

Στα γρήγορα (τα δικά μου γρήγορα εννοείται)

Η σκηνή Εύας - Μαρίλιας με έκανε να σκούζω, χοροπήδαγα στον καναπέ και έλεγα στη γιαγιά μου "Κοίτα κοίτα της χαϊδεύει την κοιλιά, τι γλυκόοοοοοοοοοοοοο!!!"

Η σκηνή Εύας - Στέφανου προκάλεσε διπλές αντιδράσεις, έλεγε ατάκα ο Στέφανος μια που γέλαγα με την κάθε γελοιότητα που ξεφούρναγε μία που μούτζωνα την οθόνη. Πετάγεται ο παππούς ξαφνικά και λέει "Καλά εσύ όλο μουτζώνεις, έτσι το βλέπεις?" και απαντάω απαθέστατη "Όχι μουτζώνω μόνο στα ΑΠΟΛΥΤΩΣ απαραίτητα" gelio Μόνο προσπάθεια δεν έκανε ο Στέφανος, ή μάλλον για την ακρίβεια προσπάθησε όσο έπρεπε για να φάει την χυλόπιτα και αν θυμάμαι καλά ζήτησε και τα ρέστα? Μη φας...εχουμε γλαρόσουπα!!! :wink2:

Η σκηνή Λουκά - Μελίτας μου άρεσε (μονόπαντα πάντα) καθώς ο Λουκάς μια χαρά της τα είπε!!! Ουστ που θα πεις και για την Εύα τριτοδεύτερη κατσαρή σερνάμενη! Η Εύα σερνόταν πίσω απο έναν και κατάσλαβε το λάθος της κάποια στιγμή, όχι πίσω απο τον κάθε ένα που πήγαινε με την ανταγωνίστριά της!

Η σκηνή Μελίτας - Στέφανου Νο.1 είχε τις ίδιες διπλές αντιδράσεις με τη σκηνή Εύας - Στέφανου, κυρίως για την κατσαρή που πριν 3 επεισόδια έλεγε "ακόμα και να μην είναι ο Στέφανος με την Εύα εμείς τελειώσαμε"! Βλέπει οτι ο απολύτως μ...πίτουρας έρωτας δεν έχει καμμία πρόθεση να παλέψει για εκείνη και είναι έρμαιο στα προστάγματα της Εύας και αντί να τον σουτάρει και να μην ξανασχοληθεί εκνευρίζεται με την Εύα! χαχαχαχαχαχαχαχαχα Ντροπή βρε Ευάκι, πάρε γρήγορα τις αποφάσεις σου δεν μπορεί το κατιναριό να αγχώνεται! Και όχι κατσαρή δεν αποφασίζει η Εύα για εσάς, ο Στέφανος αποφασίζει για εκείνον και αποφασίζει να ακολουθήσει την Εύα και εσύ αποφασίζεις για εσενα και αποφασίζεις να ακολουθήσεις σαν καλό κουτάβι τον Στέφανο! Οπότε αν θες να μάθεις ποιος φταίει για την κατάντια σου κοίτα στον καθρέφτη!!!

Η σκηνή Μελίτας - Στέφανου Νο.2 πάλι μου προκάλεσε τρελό γέλιο, ο Στέφανος έπαιζε μόνος του! Πώς το έπαθε το μελιτόνι αναρωτιέμαι μια και αν κάτι της βγαίνει καλά αυτό είναι η σχέση της με τον Στέφανο (ναι καλά καταλάβατε, το κομμένο κομμάτι εννοω όχι τις ανάσες) χαχαχαχαχαχαχα

Η Νόρα με το Λουκα με εκνεύρισαν απίστευτα! Είχα και το λουκανορικό παππού απο δίπλα που όλο μου έλεγε σσσσσς και με σύγχυζε! Χάρηκα βέβαια όπως της μίλησε και που σκοντάψανε! Ότι και να τραβήξει ο Λουκάκος όμως για μένα αιτιολογημένο, τα φιλιά με τη Νταίζη δεν τα δικαιολογώ με την καμμία! Η Νόρα απαράδεκτη ΑΛΛΑ καλά να πάθει κι ο Λουκάκος με συγχωρείτε!

Η Νταίζη χρειάζεται επειγόντως μια σκηνή με το Χρήστο γιατί θα τα κάνω όλα λίμπα θα τα κάνω ρημαδιό!!!

Όσο για το χάπατο (δεν καταλαβα τελικά συνεργάστηκε με τη Νταίζη ή όχι?) ζητάει και τα ρέστα? Ρε δεν μας χε??? Στην τελική να του τη φέρεις πήγαινες του μανουλοΜάνου νομίζεις το ξεχάσαμε? Που ζητάς και τα ρεστα???

Ο Μάνος σήμερα είναι ο μόνος που μου άρεσε τρελάαα!!! Διόρθωση: ο μόνος μετά τη Θεά εγκυμονούσα παίδαρο και έτοιμη για πόλεμο (ελπίζω)

Καλό απο μενα γιατί με τόσες σκηνές απόλυτα κενές νοήματος και νοημοσύνης βαρέθηκα κομμάτι..

Και εις άλλα με υγείαν!

YΓ. Δεν θα προλάβω καν να σας διαβάσω μάλλον, αλλα ελπίζω όταν τα καταφέρω να δω πολλά σεντονάκια μια και δεν προλαβαίνω να απλώσω την δική μου προικούλα! Ακούς soso / annaki / kelly / Foulitsa / loukasnora / Ezi / aggeliki / DESPOINA / Mik / Giouli / Clarabelle & evanna???

Επεισόδιο 348 - Ημερομηνία 19-04-2010 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από Αντιγόνη2 Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 8:54 pm

επιτέεεεεεεεεεεεελους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

edit by Jim7
Διάβασε τους κανόνες του forum
2.12 Όλες οι απαντήσεις πρέπει να περιέχουν τουλάχιστον 3 λέξεις και να είναι επoικοδομητικές για το θέμα συζήτησης. Λιγότερες λέξεις θα θεωρούνται σπαμ και θα προειδοποιούνται. Εξαίρεση αποτελεί ο τομέας ΣΠΑΜ.
Αντιγόνη2
Αντιγόνη2

Ασχολίες : Λογοτεχνία, Σινεμά, Τέννις, Εδέμ

Δημοσίευση από oriana Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 8:57 pm

[quote="Χρύσα"]Το επεισόδιο άξιζε μόνο για τα 10 δευτερόλεπτα του φιλιού Στέφανου-Μελίτας....δεν ξέρω τι βλέπετε εσείς αλλά για μένα ο μόνος αληθινός έρωτας εκεί μέσα είναι αυτός του Στέφανου και της Μελίτας. Ξέρω ότι και οι δύο έχουν κάνει κάποια λάθη, αλλά τα συναισθήματα που περνάνε αυτοί οι δύο στους τηλεθεατές δεν τα περνάει κανένα άλλο ζευγάρι. Ωραία σας αρέσει ο Λουκάς και η Νόρα από ότι έχω καταλάβει αλλά πιο πολύ σαν παιδιά κάνουν παρά σαν ερωτευμένοι ενήλικες. Αυτά και όποιος συμφωνεί...ίσως δύο τρία άτομα εδώ μέσα, αλλά να ξέρετε ότι τα πράγματα που αξίζουν μόνο λίγοι τα εκτιμούν...

εγω αν και δεν ειδα το επεισοδιο δεν μπορω να σχολιασω αλλα θα συμφωνησω μαζι σου Razz
oriana
oriana
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : uk

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 8:57 pm

Επειδή δεν είδα όλο το επεισόδιο θα σχολιάσω από εκεί που είδα…

Νόρα-λουκάς:και εκεί που είπα τι ωραία τα βρήκαν ΑΛΗΛΟΥΙΑ ανοίγει τον φάκελο…φτου σου ρε…αμάν βρε νταίζη…δεν μας λυπάσαι καθόλου τους άμοιρους τηλεθεατές;;;;ΓΙΑΤΙ τα κάνεις αυτά;;;πάλι θα έχουμε τη νόρα να μην τον πιστεύει….

Η συμπεριφορά του λουκά προς τη μελίτα καθόλου καλή….δεν το πιστεύω ότι έχουν συγχωρήσει τους πάντες και τη μελίτα δεν την ακούν καν…και το επιχείρημα του ήταν ότι έδωσαν τροφές για σχόλια…για αυτό δεν την πιστεύει…επειδή οι άλλοι φαντάζονται ό,τι θέλουν….μάλιστα….ωραία κατηγορία….

Εύα –μου αρέσει που θυμήθηκε αναδρομικά ότι η σχέση του στέφανου με την αλήθεια δεν είναι η καλύτερη….άραγε όταν τον παντρεύοταν το είχε ξεχάσει;;;
Και μετά πάει μια βόλτα από το μάνο…βέβαια το λόγο δεν τον κατάλαβα που πήγε να τον επισκεφτεί…για να του πει ότι χώρισε πήγε;;;να του δώσει αναφορά;;;;δεν καταλαβαίνω….από εκεί που δεν ήθελε να τον δει ξαφνικά επειδή ο στέφανος αποδείχτηκε ότι της έλεγε ψέματα ο μάνος έγινε καλύτερος;;;;

Αντιγόνη-πάρε μαρή τη νύφη σου και ζήστε μαζί στην έπαυλη….γιατί μας έχεις σπάσει τα νεύρα με το εγγόνι σου…μόνο ο στέφανος να λείπει από εκεί και εσείς κάντε ό,τι θέλετ....

Και το καλύτερο….
ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΜΕΛΙΤΑ…..ΤΙ ΦΙΛΙ…Love!
Αν και θα ήθελα η μελίτα να μην τον δεχτεί αμέσως….αλλά τέλοσπαντων επειδή κάναμε αμήν και πως να δούμε σκηνή τους οι άμοιροι φανς θα δώσω τόπο στην οργή…αρκεί ο στέφανος να μην ξεκινήσει τις βλακείες....
ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΑΥΡΙΟ ΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑΑΑΑ.....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από sarita Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 9:02 pm

καλησπερα σας.Λοιπον ξεκιναω
ΑΦΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΛΙΩΣΩ ΜΕ:
Ευα-Μαριλια.Τι γλυκια αγκαλια ηταν αυτη?Ποσο τρυφερη?Ποσο υπεροχη?Τζινακι αν προλαβεις ξερεις...
Ευα-Μανος.Η ευα νομιζω ειναι η μοναδικη που μπορει να ορθοποδησει τον μανο.Και απο αναλογη προσωπικη μου εμπειρια το να θες να βοηθησεις τον ανθρωπο που σου σημαδεψε την ζωη δεν σημαινει απαραιτητα οτι θες να γυρισεις κοντα του.Απλα τον αγαπας τοσο ωστε να θες να τον βλεπεις ευτυχισμενο.Αλλα μου αρεσε και η απαντηση του μανου που του ειπε η ευα τερμα με τον στεφανο οτι δεν χαιρεται.Αχ!Αλλαζει και ελπιζω αυτη τη φορα μονιμα.Μην με απογοητευσεις παλι μαναρι μου.Βεβαια δεν καταλαβα γιατι της ειπε οτι δεν φοβαται που πηγε η κατι τετοιο?Συγνωμη καλε μου ποιος να την εμποδισει.Δεν εχει να δωσει λογαριασμο σε κανεναν.
Με Αμαλια-Πετρο.Νομιζω οτι με τα γελια μου ξεσηκωσα ολη την περιοχη.Απλα υποκλινομαι και απαιτω περισσοτερες σκηνες μαζι.
Νορα-Λουκα. Τι καταπληκτικη προσεγγιση.Τι υπεροχα φιλια.Τι αισθαντικη σκηνη.Αχ λιωνω δεν ειμαι καλα μαζεψτε με.
ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΛΕΞΟΤΑΝΙΛ ΜΕ:
Νορα.Μα ειναι δυνατον να του πεταει πετσετα.Αλλα το ευχαριστηθηκα μετα με την νταιζη.Ετσι μπουκαλα κοκκινομαλλα.Σε αναμμενα καρβουνα να καθεσαι.Αντε γιατι το παραξηλωσες πια.
Νταιζη.Ποσο ξυλο θελει αυτη η γυναικα.Ελα ρε πληγωθηκες που σε δουλεψαν.Που αν το δουλεμα ηταν οσκαρ εσυ θα το επαιρνες.Ακου σκυλλα την νορα.Ξερω τι ρατσα εισαι εσυ χαρα μου.Ροντβαιλερ.
Μελιτα.Ετσι μπραβο κοπελα μου επιτελους βγαζεις το αληθινο σου προσωπο.Νομιζω οτι κανεις δεν αμφιβαλλει πια οτι η μελιτα οτι εκανε το εκανε απο εκδικηση.Μιλαγε για την ευα και εσταζε φαρμακι.Και τι κουφο ακουσα.Μπροστα μου τη βρισκω?Ελα σωπα ποτε?Καλα για τον μανο στη χαριζω δεν ηξερες.Αν και βεβαια και που εμαθες δεν ειδα να κανεις πολλα πραγματα.Μια μερα πριν το γαμο του με την ευα μια χαρα τον τυλιξες.Αλλα τωρα με τον στεφανο ηξερες που εμπλεκες κοπελια.Με την ευα ηταν ο στεφανος οχι με την μονικα μπελουτσι.Εσυ βρεθηκες στον δρομο της ευας.Ελεος πια με εχεις κουρασει.Εσυ μια χαρα το εχεις το παιδακι σου αυτος να μην κανει μια προσπαθεια για το δικο του?Για να μην μιλησω για τον στεφανο που μου το παιζει και θιγμενος.Εκει που μας χρωσταγαμε μας πηραν και τα βοδια.Παρε τον εναν και κοπανα την αλλην ειναι αυτο το ζευγαρι.
Στεφανος.Αυτο τωρα ηταν προσπαθεια ξαναφερνω την γυναικα μου στο σπιτι?Γιατι εγω το ειδα σου κανω τη χαρη και πολυ σου ειναι.Μπορεις να με διευκολυνεις να με διωξεις?Γεια στο στομα της της ευας.Πηγαινε αγορι μου μην καταπιεζεσαι.Που ο αντε μην τον χαρακτηρισω γιατι θα φαω προειδοποιηση απο τον jim7 δεν ειχε την ηθικη να το πω το τακτ να το πω, δεν ξερω πως να το πω να φυγει απο τον σπιτι και μετα να παρει το κουταβι τηλεφωνο.Απο τα σκαλια κιολας επαιρνε τηλεφωνο.Αυτο το αγορι ποιος θα το δειρει?Προσφερομαι.Εχω εκνευριστει πολυ δεν θυμαμαι αλλα.Αν θυμηθω θα επανελθω.Καλη συνεχεια.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Αντιγόνη2 Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 9:03 pm

anastasia20 έγραψε:
ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΜΕΛΙΤΑ…..ΤΙ ΦΙΛΙ…Love!
Αν και θα ήθελα η μελίτα να μην τον δεχτεί αμέσως….αλλά τέλοσπαντων επειδή κάναμε αμήν και πως να δούμε σκηνή τους οι άμοιροι φανς θα δώσω τόπο στην οργή…αρκεί ο στέφανος να μην ξεκινήσει τις βλακείες....
ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΑΥΡΙΟ ΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑΑΑΑ.....

συμφωνω...αλλά από την άλλη τί να μην γυριζε αμεσως, να το παιζει κι αυτη δυσκολη και μετα να τρεχει σαν κατι αλλες? καλυτερα ειλικρινεια εξ αρχης.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Αντιγόνη2 στις Δευ Απρ 19, 2010 9:12 pm, 1 φορά
Αντιγόνη2
Αντιγόνη2

Δημοσίευση από klarita Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 9:04 pm

Δεν πρόλαβα να το δω faint Κρίμα!! Καλό ήταν??
klarita
klarita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ...στον κόσμο μου...
Ασχολίες : Μυστικά της Εδέμ, τι άλλο;

http://mystikatisedem.forumotion.net/

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 9:06 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Κοίτα να δεις τι παθαίνω, να θέλω να θάψω και να μην προλαβαίνω! Ζω ένα δράμα!!!

Η σκηνή Εύας - Μαρίλιας με έκανε να σκούζω, χοροπήδαγα στον καναπέ και έλεγα στη γιαγιά μου "Κοίτα κοίτα της χαϊδεύει την κοιλιά, τι γλυκόοοοοοοοοοοοοο!!!"

Η σκηνή Εύας - Στέφανου προκάλεσε διπλές αντιδράσεις, έλεγε ατάκα ο Στέφανος μια που γέλαγα με την κάθε γελοιότητα που ξεφούρναγε μία που μούτζωνα την οθόνη. Πετάγεται ο παππούς ξαφνικά και λέει "Καλά εσύ όλο μουτζώνεις, έτσι το βλέπεις?" και απαντάω απαθέστατη "Όχι μουτζώνω μόνο στα ΑΠΟΛΥΤΩΣ απαραίτητα" gelio Μόνο προσπάθεια δεν έκανε ο Στέφανος, ή μάλλον για την ακρίβεια προσπάθησε όσο έπρεπε για να φάει την χυλόπιτα και αν θυμάμαι καλά ζήτησε και τα ρέστα? Μη φας...εχουμε γλαρόσουπα!!! :wink2:

Η σκηνή Λουκά - Μελίτας μου άρεσε (μονόπαντα πάντα) καθώς ο Λουκάς μια χαρά της τα είπε!!! Ουστ που θα πεις και για την Εύα τριτοδεύτερη κατσαρή σερνάμενη! Η Εύα σερνόταν πίσω απο έναν και κατάσλαβε το λάθος της κάποια στιγμή, όχι πίσω απο τον κάθε ένα που πήγαινε με την ανταγωνίστριά της!

Η σκηνή Μελίτας - Στέφανου Νο.1 είχε τις ίδιες διπλές αντιδράσεις με τη σκηνή Εύας - Στέφανου, κυρίως για την κατσαρή που πριν 3 επεισόδια έλεγε "ακόμα και να μην είναι ο Στέφανος με την Εύα εμείς τελειώσαμε"! Βλέπει οτι ο απολύτως μ...πίτουρας έρωτας δεν έχει καμμία πρόθεση να παλέψει για εκείνη και είναι έρμαιο στα προστάγματα της Εύας και αντί να τον σουτάρει και να μην ξανασχοληθεί εκνευρίζεται με την Εύα! χαχαχαχαχαχαχαχαχα Ντροπή βρε Ευάκι, πάρε γρήγορα τις αποφάσεις σου δεν μπορεί το κατιναριό να αγχώνεται! Και όχι κατσαρή δεν αποφασίζει η Εύα για εσάς, ο Στέφανος αποφασίζει για εκείνον και αποφασίζει να ακολουθήσει την Εύα και εσύ αποφασίζεις για εσενα και αποφασίζεις να ακολουθήσεις σαν καλό κουτάβι τον Στέφανο! Οπότε αν θες να μάθεις ποιος φταίει για την κατάντια σου κοίτα στον καθρέφτη!!!

Η σκηνή Μελίτας - Στέφανου Νο.2 πάλι μου προκάλεσε τρελό γέλιο, ο Στέφανος έπαιζε μόνος του! Πώς το έπαθε το μελιτόνι αναρωτιέμαι μια και αν κάτι της βγαίνει καλά αυτό είναι η σχέση της με τον Στέφανο (ναι καλά καταλάβατε, το κομμένο κομμάτι εννοω όχι τις ανάσες) χαχαχαχαχαχαχα

Η Νόρα με το Λουκα με εκνεύρισαν απίστευτα! Είχα και το λουκανορικό παππού απο δίπλα που όλο μου έλεγε σσσσσς και με σύγχυζε! Χάρηκα βέβαια όπως της μίλησε και που σκοντάψανε! Ότι και να τραβήξει ο Λουκάκος όμως για μένα αιτιολογημένο, τα φιλιά με τη Νταίζη δεν τα δικαιολογώ με την καμμία! Η Νόρα απαράδεκτη ΑΛΛΑ καλά να πάθει κι ο Λουκάκος με συγχωρείτε!

Η Νταίζη χρειάζεται επειγόντως μια σκηνή με το Χρήστο γιατί θα τα κάνω όλα λίμπα θα τα κάνω ρημαδιό!!!

Όσο για το χάπατο (δεν καταλαβα τελικά συνεργάστηκε με τη Νταίζη ή όχι?) ζητάει και τα ρέστα? Ρε δεν μας χε??? Στην τελική να του τη φέρεις πήγαινες του μανουλοΜάνου νομίζεις το ξεχάσαμε? Που ζητάς και τα ρεστα???

Ο Μάνος σήμερα είναι ο μόνος που μου άρεσε τρελάαα!!! Διόρθωση: ο μόνος μετά τη Θεά εγκυμονούσα παίδαρο και έτοιμη για πόλεμο (ελπίζω)

Καλό απο μενα γιατί με τόσες σκηνές απόλυτα κενές νοήματος και νοημοσύνης βαρέθηκα κομμάτι..

Και εις άλλα με υγείαν!

YΓ. Δεν θα προλάβω καν να σας διαβάσω μάλλον, αλλα ελπίζω όταν τα καταφέρω να δω πολλά σεντονάκια μια και δεν προλαβαίνω να απλώσω την δική μου προικούλα! Ακούς soso / annaki / kelly / Foulitsa / loukasnora / Ezi / aggeliki / DESPOINA / Mik / Giouli / Clarabelle & evanna???

Ypothetaki απταιστη για ακόμα μια φορά!!!Ξερεις οτι συμφωνω απόλυτα( zip sorry, εντελώς ήθελα να πώ) με τα λεγομενά σου δεν χρειάζεται να το πω... Και εγω τη Μαρίλια με την Ευα έμεινα και τις χάζευα..Και στις σκηνες απόλυτου που πάει για συμφιλίωση και το μετανιώνει και ξανα μανα απο την αρχή πέφτανε τα φάσκελα σύννεφο..Πάλι καλα που η μάνα μου έλειπε,καθε φορά με κοιτάει περιεργα ταν βλέπω Μυστικά...Μάλλον θα πιστευει οτι σάλεψα...
Τέλος επειδη και εγώ σε πολλές σκηνές σκυλοβαρέθηκε σε συμβουλεύω να το συνηθίσεις γιατί ξεκινάει πάλι το μαρτύριο..Πάλι καλα που έχουμε και έναν φόνο γιατί πάλι με τους ερωτοχτυπημένους(λέμε τώρα) θα ασχολιομασταν και μόνο!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Αντιγόνη2 Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 9:09 pm

α) Αγαπάει την Εύα.
Σήμερα σε ένα λεπτό είπε σ' αγαπάω και στις δύο. Πόσο ποιό πολύ ψεύτης τελικά μπορεί να γίνει;

βασικά άλλο έρωτας άλλο αγαπη. ο ερωτας μπορει να περιλαμβανει και την αγαπη, ενω η αγαπη μπορει να μην περιλαμβανει τον ερωτα. αυτο συμβαινει εδω. ο Στεφανος ειναι ερωτευμενος με τη Μελιτα και την αγαπαει, και απο την αλλη αγαπαει την Ευα αλλα δεν ειναι ερωτευμενος μαζι της.

ακριβως το ιδιο με την Ευα δηλαδη - ειναι ερωτευμενη με και αγαπαει τον Μανο αλλα και τον Στεφανο τον αγαπαει χωρις να ειναι ερωτευμενη
Αντιγόνη2
Αντιγόνη2

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 9:11 pm

sarita έγραψε:καλησπερα σας.

Στεφανος.Αυτο τωρα ηταν προσπαθεια ξαναφερνω την γυναικα μου στο σπιτι?Γιατι εγω το ειδα σου κανω τη χαρη και πολυ σου ειναι.Μπορεις να με διευκολυνεις να με διωξεις?Γεια στο στομα της της ευας.Πηγαινε αγορι μου μην καταπιεζεσαι.Που ο αντε μην τον χαρακτηρισω γιατι θα φαω προειδοποιηση απο τον jim7 δεν ειχε την ηθικη να το πω το τακτ να το πω, δεν ξερω πως να το πω να φυγει απο τον σπιτι και μετα να παρει το κουταβι τηλεφωνο.Απο τα σκαλια κιολας επαιρνε τηλεφωνο.Αυτο το αγορι ποιος θα το δειρει?Προσφερομαι.Εχω εκνευριστει πολυ δεν θυμαμαι αλλα.Αν θυμηθω θα επανελθω.Καλη συνεχεια.

Συμφωνω με το σχολιασμό σου αλλά στέκομαι εδώ... Ο Στεφανακος άρχισε τα σ 'αγαπώ απο τα σκαλιά κιολας,οντως...Ηθελα να ξερα αν εβγαινε η Ευα εξω και του λεγε οτι το μετάνιωσε τι θα έκανε??Θα παιρνε την απόλυτη αγαπημένη και θα της έλεγε σόρρυ άκυρο??? Αλλα μετά παίζει να κατηγορούσαμε την Ευα για ασταθεια στο χαρακτήρα της λες και οι άλλοι δύο είναι σταθερότατοι...Και λίγα λες!!Να αγιάσει το στόμα σου!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από sarita Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 9:14 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Κοίτα να δεις τι παθαίνω, να θέλω να θάψω και να μην προλαβαίνω! Ζω ένα δράμα!!!

Και εις άλλα με υγείαν!

καλε τωρα τον ειδα τον σχολιασμο σου.Απολαυστικος για αλλη μια φορα.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Katrin Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 9:18 pm

ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ Η ΣΚΗΝΗ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ ΗΤΑΝ ΦΟΒΕΡΗ!
ΑΧ ΒΡΕ ΛΟΥΚΑ ΤΙ ΤΡΑΒΑΣ ΚΙ ΕΣΥ...
ΜΑΝΟ ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ....
ΑΜΑΛΙΑ-ΡΟΥΣΣΟΣ ΦΟΒΕΡΟΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ!

Katrin
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από sarita Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 9:26 pm

Foulitsa έγραψε:
sarita έγραψε:καλησπερα σας.

Συμφωνω με το σχολιασμό σου αλλά στέκομαι εδώ... Ο Στεφανακος άρχισε τα σ 'αγαπώ απο τα σκαλιά κιολας,οντως...Ηθελα να ξερα αν εβγαινε η Ευα εξω και του λεγε οτι το μετάνιωσε τι θα έκανε??Θα παιρνε την απόλυτη αγαπημένη και θα της έλεγε σόρρυ άκυρο??? Αλλα μετά παίζει να κατηγορούσαμε την Ευα για ασταθεια στο χαρακτήρα της λες και οι άλλοι δύο είναι σταθερότατοι...Και λίγα λες!!Να αγιάσει το στόμα σου!!!
foulitsa μου σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.Χαιρομαι που συμφωνουμε.Ετσι παει μαλλον οταν αλλαζουν καθε τρεις και λιγο γνωμη κανουν θυσια οταν αλλαζει η ευα ειναι ασταθης χαρακτηρας.Τι να πω πια.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Δευ Απρ 19, 2010 9:27 pm

Αντιγόνη2 έγραψε:
α) Αγαπάει την Εύα.

βασικά άλλο έρωτας άλλο αγαπη. ο ερωτας μπορει να περιλαμβανει και την αγαπη, ενω η αγαπη μπορει να μην περιλαμβανει τον ερωτα. αυτο συμβαινει εδω. ο Στεφανος ειναι ερωτευμενος με τη Μελιτα και την αγαπαει, και απο την αλλη αγαπαει την Ευα αλλα δεν ειναι ερωτευμενος μαζι της.

ακριβως το ιδιο με την Ευα δηλαδη - ειναι ερωτευμενη με και αγαπαει τον Μανο αλλα και τον Στεφανο τον αγαπαει χωρις να ειναι ερωτευμενη

α) Στέφανος καρδιά αγγινάρα όλες τις χωράει μόνο που δεν μπορεί να βάλει προτεραιότητες, πχ ποιάν αγαπάει πιο πολύ την Κοκό ή την Κική; με ποιάν θέλει να ζήσει το υπόλοιπο (λέμε τώρα) της ζωής του;

β) Η Εύα πότε είπε στον Στέφανο σ' αγαπάω; πάντοτε έλεγε ότι νοιώθει καλά μαζί του, αυτό δεν λέγεται αγάπη.

γ) Δε λένε ότι όταν έρχεται η αγάπη φεύγει ο έρωτας; Ο έρωτας δεν περιλαμβάνει αγάπη ούτε η αγάπη έρωτα. Άλλο τόνα άλλο τάλλο μην τα μπερδεύουμε.

Επεισόδιο 348 - Ημερομηνία 19-04-2010 - Σελίδα 2 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης