Επεισόδιο 349 - Ημερομηνία 20-04-2010

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 349 - Ημερομηνία 20-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap11%Επεισόδιο 349 - Ημερομηνία 20-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 349 - Ημερομηνία 20-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap29%Επεισόδιο 349 - Ημερομηνία 20-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 29% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 349 - Ημερομηνία 20-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap27%Επεισόδιο 349 - Ημερομηνία 20-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 27% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 349 - Ημερομηνία 20-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Επεισόδιο 349 - Ημερομηνία 20-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 349 - Ημερομηνία 20-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap9%Επεισόδιο 349 - Ημερομηνία 20-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 9% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 349 - Ημερομηνία 20-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap11%Επεισόδιο 349 - Ημερομηνία 20-04-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]

Σύνολο Ψήφων : 55

Επεισόδιο 349 - Ημερομηνία 20-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 349 - Ημερομηνία 20-04-2010

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Τρι Απρ 20, 2010 11:37 pm

Χάλια!
Νόρα-Λουκάς χάλια! Η υστερία και η τσιρίδα της Νόρας χάλια και φυσικά είναι πολύ γελοίο που δεν κατάλαβε κανείς ότι ο Λουκάς ήταν τάβλα.
Μάνος-Λουκάς: Ο Μάνος είναι επαγγελματίας στο δίπορτο.Το λέει και καμαρώνει κιόλας.
Η Νταίζη απλά θεά!
Η Εύα έβλεπε μια τρίχα στον Μάνο και γινόταν τούρμπο. Θα ήταν από αυτές τις τρίχες που έλεγε ο Μάνος. Καλά αυτή τόσα χρόνια δεν ήξερε ότι υπάρχει η Μελίτα; Με την τρίχα γινόταν τούρμπο;
Ο κυρ Ηλίας κλασσικά Manos Eua l.f.e yo!
O Μάνος άρχισε τα Ξανθοπουλίστικα και με έπιασαν τα γέλια.
Το μόνο που άξιζε ήταν η Αμαλία να απαγγέλει και ο Ρούσσος με το θεϊκό του βλέμμα.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 349 - Ημερομηνία 20-04-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 349 - Ημερομηνία 20-04-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Την / Το Τρι Απρ 20, 2010 11:41 pm

Ntinaki1 έγραψε:Χάλια!
Νόρα-Λουκάς χάλια! Η υστερία και η τσιρίδα της Νόρας χάλια και φυσικά είναι πολύ γελοίο που δεν κατάλαβε κανείς ότι ο Λουκάς ήταν τάβλα.
Μάνος-Λουκάς: Ο Μάνος είναι επαγγελματίας στο δίπορτο.Το λέει και καμαρώνει κιόλας.
Η Νταίζη απλά θεά!
Η Εύα έβλεπε μια τρίχα στον Μάνο και γινόταν τούρμπο. Θα ήταν από αυτές τις τρίχες που έλεγε ο Μάνος. Καλά αυτή τόσα χρόνια δεν ήξερε ότι υπάρχει η Μελίτα; Με την τρίχα γινόταν τούρμπο;
Ο κυρ Ηλίας κλασσικά Manos Eua l.f.e yo!
O Μάνος άρχισε τα Ξανθοπουλίστικα και με έπιασαν τα γέλια.
Το μόνο που άξιζε ήταν η Αμαλία να απαγγέλει και ο Ρούσσος με το θεϊκό του βλέμμα.

Πέθανα με το συγκεκριμένο σημείο! gelio
Γενικώς πάντως πολύ γελοία και η ατάκα της Εύας για την τρίχα και που ο Μάνος καμάρωνε σαν γύφτικο σκερπάνι επειδή κεράτωνε με μαεστρία την Μελίτα τόσα χρόνια!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Δημοσίευση από rachel Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 12:07 am

Ακομα ενα αθλιο επεισοδιο...

Καθημερινη σειρα βλεπουμε και ειναι λογικο να υπαρχουν και καποια ανουσια επεισοδια, αλλα πλεον εχει ξεφυγει η κατασταση...

Μα ειναι δυνατον να στηριζεται ενα ΟΛΟΚΛΗΡΟ επεισοδιο σ'αυτο το τρισαθλιο και προχειροφτιαγμενο σκηνικο με τις φωτογραφιες??? vomit

Δεν μας εφτανε το γεγονος οτι οι φωτο φαινοταν καραψευτικες, επρεπε να τις βλεπουμε και να τις ξαναβλεπουμε με ζουμ απο τον σκηνοθετη καθ'ολη την περιοδεια του Λουκα στους υπολοιπους... vomit Το γεγονος οτι ο Μανος και ο Νικολας θαμπωθηκαν απο θαυμασμο για την Τζουλια by Μυστικα, το αφηνω ασχολιαστο... vomit vomit vomit

Το μονο θετικο που μπορω να βρω στο σημερινο επεισοδιο, γιατι το λαμβανω σαν προοικονομια, ειναι την προειδοποιηση του Χρηστου προς την Νταιζαρα..οτι θα βρεθει σε κανενα χαντακι!!! Ελπιζω οι συγγραφεις να μου το κανουν αυτο το δωρο...Doro

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Δημοσίευση από nicole Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 12:22 am

Cancoon έγραψε:Μακράν ένα από τα πιο ανούσια και βαρετά επεισόδια της σειράς.
Είναι κρίμα που η Νόρα έχει μετατραπεί σε ένα τόσο άκριτο πλάσμα, ικανό να πιστέψει ένα τόσο εξώφθαλμο συνωμοτικό φιάσκο. Από τη άλλα βέβαια ας το λουστούν η Νόρα και ο Λουκάς όλο αυτό. Είδες, Λουκά, πόσο θλιβερό και άδικο είναι να κολλάνε οι άνθρωποι στο φαίνεσθαι των πραγμάτων και όχι στο είναι; Ε, αφού στη φωτογραφία φαίνεσαι ένοχος, είσαι κιόλας - μη μπαίνεις καν στον κόπο να εξηγήσεις τη θέση σου.
Αυτή η οικογένεια Χαρίτου βγάζει έναν κακώς νοούμενο μικροαστισμό: περίμεναν να τους βγει το παραμύθι της φτωχής χωριατοπούλας που γίνεται πριγκίπισσα και, μιας και αυτό δεν έγινε, θα πρέπει τώρα να τις βλέπουμε να μιζεριάζουν.
Οικογένεια Ρούσσου: η ασυνεννοησία και η τρέλλα, αλλά σίγουρα πιο ενδιαφέρον το θέαμα.

Με εχεις καλυψει πληρως : respect : Congrats ειδικα αυτο για την οικογενεια Χαριτου...ακριβως μεσα εισαι...αυτες οι δηθεν μεγαλοστομιες τους εφυγαν...και δυστυχως τωρα βλεπουμε το Βασιλακη Καιλα στην 2010 version.

Λουκακο / Νορακι...ετσι οπως τα κανατε....καλα να παθετε....οι συμβουλες σε αλλους σας μαραναν...εισασταν και αντιπροεδροι και μεγαλοδικηγοροι τρομαρα σας....ατομα σαν την Νταιζη τα πατας κατω απ την αρχη αλλιως την εβαψες...αλλα το καταλαβατε αργα....

Νταιζαρα....κουκλα μου συνεχισε...και ΕΣΥ καλα το παιζεις το παιχνιδακι....αλλωστε μας εδειξες τα "διαπιστευτηρια"σου απ την αρχη...αλλοι ειναι μαζοχες....τελικα η νυχτα ειναι ΜΕΓΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ...

Στεφανακο αρχισαμε να ξυπναμε η ιδεα μου ειναι? για να δουμε τι θα δουμε και με σενα....

Μανωλακη / Ευακι: λυπηθειτε μας..οχι αλλο Ξανθοπουλο και Καιλα...

Και η ΘΕΑ του επεισοδιου ηταν η ΑΜΑΛΙΑ: σε παω με χιλια....οχι μονο για την απαγγελια ενος απ τα αγαπημενα μου ποιηματα...αλλα μου αρεσει τρελλα το πως φερνεις τα πραγματα εκει που θελεις : respect :

PS. κα Ακριτα μου για ποσα επεισοδια ακομα θα ασχολουμαστε με τους χαζοχαρουμενους πενταχρονους ερωτες δυο, υποτιθεται, εξυπνων και μορφωμενων δικηγορων? Νομιζω μετα απο ολα αυτα εχει υπερκαλυφθει το γεγονος οτι κανατε ενα χρονο να τους ζευγαρωσετε....

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 12:31 am

ΚΑΛΟ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ!

Η ΝΟΡΑ ΕΞΩ ΦΡΕΝΩΝ ΑΠ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΑ ΕΣΠΑΣΕ ΟΛΑ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΓΛΥΤΩΣΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ!
Η ΕΥΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΗΓΟΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΠΟ ΚΑΙ Η ΔΑΦΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΗ ΣΥΝΕΦΕΡΕΙ, ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕ ΚΑΜΙΑ!

ΝΟΡΑΚΙ ΞΥΠΝΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΠΙΣΤΑ ΤΑ ΟΡΓΑΝΩΣΕ. ΜΗ ΤΟ ΔΙΩΧΝΕΙΣ ΤΟ ΑΓΟΡΙ.
Ο ΛΟΥΚΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠ ΤΗ ΝΤΑΙΖΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗ ΧΑΡΗ ΝΑ ΤΗ ΣΤΡΑΓΓΑΛΙΣΕΙ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ! ΑΡΕ ΣΤΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΤΗΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ! ΚΑΝΑΤΕ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΜΕ ΦΩΤΟ ΔΕΝ ΦΕΡΝΟΥΜΕ Κ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟΥΛΗ ΝΑ ΤΗΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ!!

ΜΕΤΑ ΠΗΡΕ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΕΨΑΧΝΕ ΝΑ ΒΡΕΙ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ.
ΩΡΑΙΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΜΕ ΝΙΚΟΛΑ ΚΑΙ ΜΑΝΟ. Ο ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗΣ ΣΤΟ ΚΩΜΙΚΟ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΤΑΙ!!
Η ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΧΤΗΚΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΘΥΜΑΤΑΙ ΟΤΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΤΗΣ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΧΑΡΗ. ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ!

Η ΝΟΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ. ΠΛΗΓΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΕΙΝΑΙ ΝΩΠΟ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΚΑΘΑΡΑ!
Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΡΟΥΣΣΟ ΝΑ ΑΠΕΙΛΗΣΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΤΟΥ ΚΕΡΙΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΤΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΦΕΛΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ!
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΠΟΥΛΗ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΠΙΣΩ Η ΜΠΑ;

Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΨΑΧΝΕΙ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ ΠΙΣΩ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΡΗ!
ΤΕΛΙΚΑ Η ΕΥΑ ΜΕ ΔΥΟ ΤΗΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΤΟ ΜΑΝΟ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΙ ΕΧΑΣΕ Love!
ΣΤΟ ΡΟΥΣΕΙΚΟ Η ΑΜΑΛΙΑ ΝΑ ΑΠΑΓΓΕΛΕΙ ΕΛΥΤΗ ΚΑΙ Ο ΡΟΥΣΣΟΣ ΝΑ ΑΦΡΙΖΕΙ ΑΠ ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΙΤΟΝΙ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥ! gelio
ΤΕΛΙΚΑ Ο ΧΑΤΖΗΠΤΩΜΑΣ ΕΙΠΕ ΣΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ ΝΑ ΨΑΞΕΙ ΤΗ ΔΙΑΘΗΚΗ. ΘΑ ΣΚΑΣΩ. ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΑΠΟΛΥΤΟ.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από kelly Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 2:17 am

Καλό το επεισόδιο σήμερα από μένα!Για τις αρκετούτσικες σκηνές που μου άρεσαν και για το ότι επανερχόμαστε σιγά σιγά στη δράση με το μυστήριο της διαθήκης!

Νόρα-Λουκάς: Καταλαβαίνω την Νόρα και τον θυμό της όπως θα καταλάβαινα και κάθε γυναίκα που θα της συνέβαινε κάτι τέτοιο είτε αληθές,είτε ψευδές!Αυτό όμως σε πρώτη φάση..Σε δεύτερη φάση και αφού τα νεύρα έχουν ηρεμήσει και έρχεται στην επιφάνεια μόνο η θλίψη,δεν μπορώ να καταλάβω πως μια τόσο έξυπνη γυναίκα,ακριβώς για τον έρωτά της,δεν καταλαβαίνει πως η Νταίζη είναι ικανότατη να στήσει κάτι τέτοιο!Τον λυπήθηκα τον Λουκάκο και εδώ και στο υπόλοιπο tour του και τον καταλαβαίνω διότι όταν δεν έχεις τρόπο να αποδείξεις μόνος σου μια αλήθεια και να πείσεις αυτόν που αγαπάς αναγκαστικά ρίχνεις κ άλλους στην αρένα!Να πω τώρα εγώ ότι αγαπώ Εύα που αγαπά και νοιάζεται τους φίλους της παρόλα τα δικά της προβλήματα??? Love

Λουκάς-Νταίζη: Πόσο τέλειος ήταν ο Λουκάκος σ αυτή τη σκηνή??Ρεαλιστικότατος,μ αρεσε πολύ το δάκρυ που έτρεχε και λίγο ακόμα σφύξιμο είναι η αλήθεια πως θα το ήθελα!!Κάνει και κουμάντο το πεδιλάκι σε ξένα σπίτια από που θα μπούμε και από που θα βγούμε!!Όσο για το "άντε στο δι@ολ@" απ το στόμα μου το πήρε!!!: curse :

Στέφανος-Ρούσσος : Ο θίασος συνεχίζει τις περιοδίες του και μας χαρίζει άφθονο γέλιο!!!Ποιά είναι η ηλικία του κυρίου είπαμε??5??Έτσι νομίζω!!Συγγνώμη,το μόνο πρόβλημά τους είναι ότι δεν τους αφήνουν οι γονείς τους να χαρούν τον έρωτά τους?Και επειδή κάθε απόγευμα που ο Στέφανος παίρνει τη Μελίτα απ το φροντιστήριο και πηγαίνουν για καφέ τους κάνουν φασαρία και τους ταράζουν στα τηλέφωνα θα κλέψει τη νύφη?? gelio Δεν μπορώ άλλο λέμε!!!Νόμιζα ότι τα είχα ακούσει όλα απ αυτό το ζεύγος!!

Δάφνη-Εύα-Νόρα: Πολύ γέλιο οι ζήλιες της Δάφνης και οι αντιδράσεις του Νικόλα στο τηλέφωνο,αλλά ψιλοπεριττά,και άκυρα..Επίσης δεν μου άρεσε καθόλου αυτό που είπε η Νόρα στην Εύα"Θα τον σκοτώσω και μετα θα πάω να σκοτωθώ..Όχι απο εκεί που πας εσύ,απο άλλο βράχο,να μην μπορεί να με σώσει"(καπως έτσι)Νομίζω ότι καλό είναι να τα περιορίζουμε ορισμένες φορές τα νεύρα μας..Καταλαβαίνω ότι και εκείνη είναι πληγωμένη και φορτισμένη αλλά δεν ήταν καθόλου κομψό καθότι πολύ σοβαρό γεγονός..(βέβαια για να μην τα παίρνω κ όλα τοις μετριτοις ίσως στο πλαίσιο μιας παρέας αυτά συγχωρούνται και δεν λαμβάνονται καν υπόψιν)

Αμαλία-Λουκάς,Αμαλία-Νόρα
: Το πόσο χαίρομαι που έχουν καταντήσει "φιλαράκια" δεν περιγράφεται!!!Μας χαρίζουν πολύ γέλιο οι διάλογοί τους..Απελπισμένος ο Λουκάκος τους παρακαλάει όλους να επέμβουν,φυσικά η γλυκειά και πάντα τίμια Αμαλίτσα σιγά μη δεν την έφερνε με το μέρος της αυτή την επέμβαση!!Στη συνέχεια το όσα είπε στη Νόρα εμένα μόνο παράλογα δεν μου φάνηκαν!!Ξέρουν όλοι ποιά είναι η Νταίζη και τι είναι ικανή να κάνει!Επίσης αυτό που δεν μπορεί να αμφισβητεί και να προσπερνάει είναι η αγάπη που της έχει ο Λουκάς!(και η αλήθεια είναι πως σ εκείνο το σημείο ψιλολύγισε)

Μελίτα-Πέτρος-Αμαλία
: Φτάσαμε στη πιό ωραία για μένα σκηνή του επεισοδίου!!Με πέθανε στα γέλια!!!Κακάριζα και το είδα και τώρα το επεισόδιο,πράγμα που σημαίνει πως θα με πετάξουν έξω αύριο στην καλύτερη περίπτωση!!!Η Αμαλία θεά!!Μ άρεσε πολύ το πως απήγγειλε το ποίημα!Γενικά τρελαίνομαι για την κυρία Πεφάνη και κυρίως για την άρθρωσή της!Οι αντιδράσεις του Πέτρου απλά ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ!!! gelio gelio Αλλά η αντίδραση της Λόρας απ το μικρό σπίτι στο λιβάδι ήταν κορυφή!!!Η 5χρονη αγάπη του 5χρονου Στέφανου(αυτή ντε,που θα κλεφτούνε κτλ κτλ με δοξα και τιμή) με έκανε να πεθάνω στα γέλια!Οι επόμενες ατάκες,ακόμα απολαυστικότερες!!Αγαπιόμαστε και είναι κ έντιμος!!Μου θύμισε απίστευτα την Μάρθα Καραγιάννη όταν τραγουδούσε:"ο άντρας που θα παντρευτώ θα είναι απο σόι,σκληρό κολάρο θα φορεί μ ολόχρυσο ρολόι" gelio

Αυτά για σήμερα..Αναμένονται εξελιξούλες με το μυστήριο της διαθήκης και πολύ χαίρομαι!! :lol:
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από oriana Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 3:46 am

anastasia20 έγραψε:
Izabella29 έγραψε:Τα ίδια Παντελάκη μου,τα ίδια Παντελή μου!
Τι επεισόδιο αίσχος και αυτό!Έχουμε και λέμε!

Ας ξεκινήσουμε με τις ατακες της ημέρας:
-"με νάρκωσε,είναι φως φανάρι!" Λουκάς σε Νόρα--> είναι κάτι παραπάνω από φανάρι Λουκά,αλλά η Νόρα αλλού νταλλού!Και πόσα ποτήρια έπσασε γι'αυτό το γελοίο λόγο???Πόση κατακρεούργηση πια...
-"μόνος σου φεύγεις?θα χαθείς..." Νταίζη σε Λουκά--> Καλά σήμερα ήταν θεά!Πολύ ύφος ρε παιδί μου...ψήστους Νταίζη!!! : juhu :
-"ένας καλός άντρας δεν υπάρχει?" είπε η Εύα και απαντάει η Δάφνη "υπάρχει ο Νικόλας μου"-->Τι ανέκδοτο κι αυτό,αλλά επειδή έχω βαρυστομαχιάσει δεν μπορώ να γελάσω βρε Δάφνη.Και λέει "ναι ναι" και η γλαροπούλα!
Και το παράλογο συνεχίζει "ο Νικόλας δεν κάνει τέτοια" ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΕΙ Η ΕΥΑ--> οκ πρώτος κύκλος και επισήμως ανύπαρκτος! Tigania
-"μόλις γεννήσω θα πέσω με τα μούτρα στην δουλειά" ποιός λέει συνήθως τέτοια γελοία?Εύα φυσικά!-->της Γαλλίας την δουλειά υποθέτω γιατί για μόντελ δεν λέει!Και φιλική συμβουλή...συνεργάσου με την Τζούλια!Θα κάνετε θραύση!
-"για την γέννα και το μωρό μην δεχτείς τίποτα" Αγγέλα η άφθαρτη--> εκτός του ότι ο Στέφανος είναι πατέρας του παιδιού και αν πληρώσει δεν είναι και κακό,ξερνάω με την ανιδιοτέλεια!εμετός πια με την φτωχή πλην τίμια πουρομοντέλα! vomit
-"ξέρω ότι η Εύα θα κάνει τα πάντα για το παιδί της" Αντιγόνη--> αυτή η σιγουριά με τρελαίνει!από που πηγάζει??ειλικρινά δεν πιάνω το νόημα του ειρμού! slap
-"αυτή η γυναίκα είναι η δύναμή σου" Ηλίας ο σοφός-->οοοοοο εμετός πάλι!γενικώς η συζήτηση Μάνου-Ηλία πιο γελοία δεν γίνεται!Πόσο εμετικοί βαρύγδουποι λόγοι! Kotsides
Και τώρα Η ατάκα του επεισοδίου!!ταραμ τα ταμ!
-"εγώ τρίχα να έβλεπα στον Μάνο γινόμουν τούρμπο" έφη Εύα-->ΤΙ ΛΕΕΙ???η Εύα δεν είναι που εν πλήρη γνώσει της πήγαινε μαζί του ενώ γυρνούσε από τα τραπεζάτα με την γυναίκα του??!!??Η τρίχα σε μάρανε!Το 'καψε και επισήμως εις βάθος η Εύα τελικά... Synelthe

Καλά για Νόρα-Λουκά έχω πει χίλιες φορές πόσο γελοίες είναι οι συμπεριφορές τους!
Το φλας μπάκ της Νόρας ήταν γελοιωδέστατο λες και είχε μάθει πως είναι ετοιμοθάνατη και νοσταλγούσε τις όμορφες στιγμές που έζησαν μαζί...
Ο Λουκάς πάλι έκανε περιοδεία την φωτογραφία!Και σε ποιόν δεν πήγε!Μόνο η Αγγέλα του ξέφυγε!Να τον ακούς τον Μάνο πάντως Λουκά...εκείνος έχει εκτελέσει και διπλοβάρδιες και ξέρει!Άκου τον παππού!
Γενικώς Νόρα: Fskl

+Για τον Νικόλα πάλι έχω να πω:πώς κοιτούσε σαν ξελιγωμένος την φωτογραφία,αφήστε που ήθελε να την κρατήσει κιόλας!Εν τω μεταξύ είχε δεν είχε στον ύπνο το γύρισε...χα-χα-χα γελάσαμε πάλι με αυτό το πρωτότυπο αστείο... -_-
+Αμαλία και Πέτρος θεοί για ακόμη μια φορά!Πεθαίνω για τους παραλογισμούς της Αμαλιας!
+Μπέλλο δώσε!Και ροχάλα να έσκαγε δεν θα με χάλαγε...αλλά άμα είσαι θύμα,είσαι θύμα!Ακόμα και τώρα ανησυχεί που την βλέπει κάπως...

Προσεχώς: πείτε μου και αυτό!ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΜΠΕΛΛΟ ΘΑ ΤΗΝ ΠΕΣΕΙ Η ΝΤΑΙΖΗ??? Wow

ιζαμπέλα μου συμφωνώ σε όλα....
και ειδικά στο σημείο που τόνισα....ας πει κάποιος σε μάνα και κόρη ότι δεν έχουν δικαίωμα να απομακρύνουν τον πατέρα από το παιδί....και αν ο στέφανος θέλει να συμβάλλει οικονομικά εχει κάθε δικαίωμα να το κάνει...
το εμπεδώσαμε ότι δεν έχετε στοχο τα λεφτά και είστε υπεράνω..αλλά όσο το τονίζετε σε κάθε ατάκα τόσο δίνετε την εντύπωση ότι προσπαθείτε να πείσετε για την ανιδιοτέλεια σας....ΕΛΕΟΣ....

συμφωνω και με τις δυο!!
και θα προσθεσω ακόμα ενα + στο Ρουσσο....ΘΕΟΣ!!!!
oriana
oriana
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : uk

Δημοσίευση από pelopidas Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 8:45 am

Γεωργόνη και Πεφάνη : respect : : respect : Η ερμηνεία τους ΟΑΣΗ.

Δάφνη και Αμαλία ΤΟ γέλιο. Δεν υπάρχουν οι δυο τους.

Η αντίδραση της Δάφνης όταν είδε τη φωτογραφία όλα τα λεφτά. Στη συνέχεια φούντωσε και στο τέλος ρώτησε αν υπάρχουν και άλλες φωτογραφίες να ρίξει και μια ματιά. Η Αμαλία τη Δάφνη έπρεπε να έχει κόρη. Θα την είχε κάνει ξεφτέρι.

Έλιωσα με την Αμαλία στην απαγγελία του Ελύτη και το ανέκδοτο για τις ξανθιές

Η Αντιγόνη βγήκε στο σεργιάνι να πείσουν την πρώην νύφη της να γυρίσει μιας που είναι πολλά τα λεφτά.

Σχετικά με το Στέφανο δεν νομίζω πως έχει στην παρούσα φάση κάποιο σχέδιο. Πιο πιθανό μου φαίνεται στην πορεία να συμβεί κάτι, να αλλάξει στάση και ίσως πάρει η μπάλα και τη Μελίτα.

Γενικά το σκηνικό με τις φωτογραφίες πολύ κακοστημένο. Άντε να ξεκολλήσουμε να πάμε παρακάτω.

Μόνο για Γεωργόνη και Πεφάνη πολύ καλό.

pelopidas

Δημοσίευση από LYDIA Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 9:07 am

oriana έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
Izabella29 έγραψε:Τα ίδια Παντελάκη μου,τα ίδια Παντελή μου!
Τι επεισόδιο αίσχος και αυτό!Έχουμε και λέμε!

Ας ξεκινήσουμε με τις ατακες της ημέρας:
-"με νάρκωσε,είναι φως φανάρι!" Λουκάς σε Νόρα--> είναι κάτι παραπάνω από φανάρι Λουκά,αλλά η Νόρα αλλού νταλλού!Και πόσα ποτήρια έπσασε γι'αυτό το γελοίο λόγο???Πόση κατακρεούργηση πια...
-"μόνος σου φεύγεις?θα χαθείς..." Νταίζη σε Λουκά--> Καλά σήμερα ήταν θεά!Πολύ ύφος ρε παιδί μου...ψήστους Νταίζη!!! : juhu :
-"ένας καλός άντρας δεν υπάρχει?" είπε η Εύα και απαντάει η Δάφνη "υπάρχει ο Νικόλας μου"-->Τι ανέκδοτο κι αυτό,αλλά επειδή έχω βαρυστομαχιάσει δεν μπορώ να γελάσω βρε Δάφνη.Και λέει "ναι ναι" και η γλαροπούλα!
Και το παράλογο συνεχίζει "ο Νικόλας δεν κάνει τέτοια" ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΕΙ Η ΕΥΑ--> οκ πρώτος κύκλος και επισήμως ανύπαρκτος! Tigania
-"μόλις γεννήσω θα πέσω με τα μούτρα στην δουλειά" ποιός λέει συνήθως τέτοια γελοία?Εύα φυσικά!-->της Γαλλίας την δουλειά υποθέτω γιατί για μόντελ δεν λέει!Και φιλική συμβουλή...συνεργάσου με την Τζούλια!Θα κάνετε θραύση!
-"για την γέννα και το μωρό μην δεχτείς τίποτα" Αγγέλα η άφθαρτη--> εκτός του ότι ο Στέφανος είναι πατέρας του παιδιού και αν πληρώσει δεν είναι και κακό,ξερνάω με την ανιδιοτέλεια!εμετός πια με την φτωχή πλην τίμια πουρομοντέλα! vomit
-"ξέρω ότι η Εύα θα κάνει τα πάντα για το παιδί της" Αντιγόνη--> αυτή η σιγουριά με τρελαίνει!από που πηγάζει??ειλικρινά δεν πιάνω το νόημα του ειρμού! slap
-"αυτή η γυναίκα είναι η δύναμή σου" Ηλίας ο σοφός-->οοοοοο εμετός πάλι!γενικώς η συζήτηση Μάνου-Ηλία πιο γελοία δεν γίνεται!Πόσο εμετικοί βαρύγδουποι λόγοι! Kotsides
Και τώρα Η ατάκα του επεισοδίου!!ταραμ τα ταμ!
-"εγώ τρίχα να έβλεπα στον Μάνο γινόμουν τούρμπο" έφη Εύα-->ΤΙ ΛΕΕΙ???η Εύα δεν είναι που εν πλήρη γνώσει της πήγαινε μαζί του ενώ γυρνούσε από τα τραπεζάτα με την γυναίκα του??!!??Η τρίχα σε μάρανε!Το 'καψε και επισήμως εις βάθος η Εύα τελικά... Synelthe

Καλά για Νόρα-Λουκά έχω πει χίλιες φορές πόσο γελοίες είναι οι συμπεριφορές τους!
Το φλας μπάκ της Νόρας ήταν γελοιωδέστατο λες και είχε μάθει πως είναι ετοιμοθάνατη και νοσταλγούσε τις όμορφες στιγμές που έζησαν μαζί...
Ο Λουκάς πάλι έκανε περιοδεία την φωτογραφία!Και σε ποιόν δεν πήγε!Μόνο η Αγγέλα του ξέφυγε!Να τον ακούς τον Μάνο πάντως Λουκά...εκείνος έχει εκτελέσει και διπλοβάρδιες και ξέρει!Άκου τον παππού!
Γενικώς Νόρα: Fskl

+Για τον Νικόλα πάλι έχω να πω:πώς κοιτούσε σαν ξελιγωμένος την φωτογραφία,αφήστε που ήθελε να την κρατήσει κιόλας!Εν τω μεταξύ είχε δεν είχε στον ύπνο το γύρισε...χα-χα-χα γελάσαμε πάλι με αυτό το πρωτότυπο αστείο... -_-
+Αμαλία και Πέτρος θεοί για ακόμη μια φορά!Πεθαίνω για τους παραλογισμούς της Αμαλιας!
+Μπέλλο δώσε!Και ροχάλα να έσκαγε δεν θα με χάλαγε...αλλά άμα είσαι θύμα,είσαι θύμα!Ακόμα και τώρα ανησυχεί που την βλέπει κάπως...

Προσεχώς: πείτε μου και αυτό!ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΜΠΕΛΛΟ ΘΑ ΤΗΝ ΠΕΣΕΙ Η ΝΤΑΙΖΗ??? Wow

ιζαμπέλα μου συμφωνώ σε όλα....
και ειδικά στο σημείο που τόνισα....ας πει κάποιος σε μάνα και κόρη ότι δεν έχουν δικαίωμα να απομακρύνουν τον πατέρα από το παιδί....και αν ο στέφανος θέλει να συμβάλλει οικονομικά εχει κάθε δικαίωμα να το κάνει...
το εμπεδώσαμε ότι δεν έχετε στοχο τα λεφτά και είστε υπεράνω..αλλά όσο το τονίζετε σε κάθε ατάκα τόσο δίνετε την εντύπωση ότι προσπαθείτε να πείσετε για την ανιδιοτέλεια σας....ΕΛΕΟΣ....

συμφωνω και με τις δυο!!
και θα προσθεσω ακόμα ενα + στο Ρουσσο....ΘΕΟΣ!!!!

Ιζαμπελλα μου συμφωνω απολυτα με τον σχολιασμο σου...ειναι απλα καταπληκτικος!!!!!!!!
και τον προσυπογραφωωωω...
LYDIA
LYDIA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΑΚΡΙΑ...

Δημοσίευση από CineFreak Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 9:40 am

Τι θα κανει ο Στεφανος? Θα τη παρει και θα φυγουν? Προσεξε ρε Μεσιέ μη σε παρει ο τυφωνας Μανος πρωτα και σε σηκωσει..

ή οπως λέει ο θεός Πέτρος ... ΟΥΤΕ μέχρι διόδια δε θα φτάσουν τα απόλυτα πιτσουνάκια ... xaxa

Νταίζη πάρτους ΚΑΙ τα σώβρακα .... ρίξτα και στον Μπέλλο και κάντον λιώμα !!! χιχιχιχι πολύ γουστάρω!!! είμαι πολύ κακιά ή απλώς έχω σκυλοβαρεθεί ??? ...GN1

Μάνος κριτής της τσοντο-φωτό ... ΘΕΟΣ !!! και μόνο το ύφος του έγραψε ...για γκεστ είναι καταπληκτικός - τί είπατε ?? είναι ο πρωταγωνιστής ?? ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑ μπα σε καλό σας, γέλασα πρωί πρωί ...Penguin

Αμαλία Ρούσσος "μ ' ακούς??" "σ'ακουσα ... και συ την έχεις ακούσει" ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑ ευχαριστώ Θέ μου που υπάρχουν αυτοί οι δύο oscar γιατί δεν παλεύεται το εργάκι λέμε με τα απόλυτα-καρμικά-ουρλιαχτά-ζήλιες-υστερίες-σπασίματα κλπκλπκλπ...

η δε εικόνα της Μελίτας "μπαμπά θα τον πάρω, τον αγαπώωωωωωω και μ αγαπάααααα" με γύρισε πίσω στην δεκαετία του 60 - Νόρα Βαλσάμη και λοιπές δεσποσύνες ... (εμετός νο 1) vomit

Εύα - Μάνα Κουράγιο - οικονομικές σφίξεις - δε πειράζει θα σφίξουμε το ζωνάρι και θα παλέψουμε τη φτώχεια μας, τα ροζιασμένα χέρια μας να είναι καλά, ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ (εμετός νο 2) vomit

ο Νικόλας πρότυπο σωστού άνδρα ?? (εμετός νο3) vomit
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Δημοσίευση από Jennifer Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 10:11 am

Clarabelle έγραψε:
Ο μεσιέ ντε κερί πήγε στο Ρούσσο να εξηγηθεί. Την ώρα που έλεγε οτι θα πάρει τη Μελίτα και θα φύγει εγώ χειροκροτούσα και φώναζα ΝΑΙ. : juhu : Καλύτερα στο Παρίσι παρά ολόκληρα επεισόδια σερί-κερί που λέει κι η soso. Μπούλη σου έχω νέα. Ο Μάνος δεν είναι σαν εσένα λάθος τον εκτίμησες που απειλείς κιόλας. Ακου θα πάρει το παιδί και θα φύγει. Σιγά αγοράκι μου και τρομάξαμε.

Κι εγώ ενθουσιάστηκα πολύ απο την ατάκα του Στέφανου χτες! : juhu : Να την πάρει όσο πιο μακρυά γίνεται! Φτάνει να μην τους βλέπουμε και το κυριότερο να μην ακούμε τις βλακείες που ξεστομίζουν σε κάθε τους σκηνή! lol!
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 10:34 am

kelly έγραψε:Καλό το επεισόδιο σήμερα από μένα!Για τις αρκετούτσικες σκηνές που μου άρεσαν και για το ότι επανερχόμαστε σιγά σιγά στη δράση με το μυστήριο της διαθήκης!

Νόρα-Λουκάς: Καταλαβαίνω την Νόρα και τον θυμό της όπως θα καταλάβαινα και κάθε γυναίκα που θα της συνέβαινε κάτι τέτοιο είτε αληθές,είτε ψευδές!Αυτό όμως σε πρώτη φάση..Σε δεύτερη φάση και αφού τα νεύρα έχουν ηρεμήσει και έρχεται στην επιφάνεια μόνο η θλίψη,δεν μπορώ να καταλάβω πως μια τόσο έξυπνη γυναίκα,ακριβώς για τον έρωτά της,δεν καταλαβαίνει πως η Νταίζη είναι ικανότατη να στήσει κάτι τέτοιο!Τον λυπήθηκα τον Λουκάκο και εδώ και στο υπόλοιπο tour του και τον καταλαβαίνω διότι όταν δεν έχεις τρόπο να αποδείξεις μόνος σου μια αλήθεια και να πείσεις αυτόν που αγαπάς αναγκαστικά ρίχνεις κ άλλους στην αρένα!Να πω τώρα εγώ ότι αγαπώ Εύα που αγαπά και νοιάζεται τους φίλους της παρόλα τα δικά της προβλήματα??? Love

Λουκάς-Νταίζη: Πόσο τέλειος ήταν ο Λουκάκος σ αυτή τη σκηνή??Ρεαλιστικότατος,μ αρεσε πολύ το δάκρυ που έτρεχε και λίγο ακόμα σφύξιμο είναι η αλήθεια πως θα το ήθελα!!Κάνει και κουμάντο το πεδιλάκι σε ξένα σπίτια από που θα μπούμε και από που θα βγούμε!!Όσο για το "άντε στο δι@ολ@" απ το στόμα μου το πήρε!!!: curse :

Στέφανος-Ρούσσος : Ο θίασος συνεχίζει τις περιοδίες του και μας χαρίζει άφθονο γέλιο!!!Ποιά είναι η ηλικία του κυρίου είπαμε??5??Έτσι νομίζω!!Συγγνώμη,το μόνο πρόβλημά τους είναι ότι δεν τους αφήνουν οι γονείς τους να χαρούν τον έρωτά τους?Και επειδή κάθε απόγευμα που ο Στέφανος παίρνει τη Μελίτα απ το φροντιστήριο και πηγαίνουν για καφέ τους κάνουν φασαρία και τους ταράζουν στα τηλέφωνα θα κλέψει τη νύφη?? gelio Δεν μπορώ άλλο λέμε!!!Νόμιζα ότι τα είχα ακούσει όλα απ αυτό το ζεύγος!!

Δάφνη-Εύα-Νόρα: Πολύ γέλιο οι ζήλιες της Δάφνης και οι αντιδράσεις του Νικόλα στο τηλέφωνο,αλλά ψιλοπεριττά,και άκυρα..Επίσης δεν μου άρεσε καθόλου αυτό που είπε η Νόρα στην Εύα"Θα τον σκοτώσω και μετα θα πάω να σκοτωθώ..Όχι απο εκεί που πας εσύ,απο άλλο βράχο,να μην μπορεί να με σώσει"(καπως έτσι)Νομίζω ότι καλό είναι να τα περιορίζουμε ορισμένες φορές τα νεύρα μας..Καταλαβαίνω ότι και εκείνη είναι πληγωμένη και φορτισμένη αλλά δεν ήταν καθόλου κομψό καθότι πολύ σοβαρό γεγονός..(βέβαια για να μην τα παίρνω κ όλα τοις μετριτοις ίσως στο πλαίσιο μιας παρέας αυτά συγχωρούνται και δεν λαμβάνονται καν υπόψιν)

Αμαλία-Λουκάς,Αμαλία-Νόρα
: Το πόσο χαίρομαι που έχουν καταντήσει "φιλαράκια" δεν περιγράφεται!!!Μας χαρίζουν πολύ γέλιο οι διάλογοί τους..Απελπισμένος ο Λουκάκος τους παρακαλάει όλους να επέμβουν,φυσικά η γλυκειά και πάντα τίμια Αμαλίτσα σιγά μη δεν την έφερνε με το μέρος της αυτή την επέμβαση!!Στη συνέχεια το όσα είπε στη Νόρα εμένα μόνο παράλογα δεν μου φάνηκαν!!Ξέρουν όλοι ποιά είναι η Νταίζη και τι είναι ικανή να κάνει!Επίσης αυτό που δεν μπορεί να αμφισβητεί και να προσπερνάει είναι η αγάπη που της έχει ο Λουκάς!(και η αλήθεια είναι πως σ εκείνο το σημείο ψιλολύγισε)

Μελίτα-Πέτρος-Αμαλία
: Φτάσαμε στη πιό ωραία για μένα σκηνή του επεισοδίου!!Με πέθανε στα γέλια!!!Κακάριζα και το είδα και τώρα το επεισόδιο,πράγμα που σημαίνει πως θα με πετάξουν έξω αύριο στην καλύτερη περίπτωση!!!Η Αμαλία θεά!!Μ άρεσε πολύ το πως απήγγειλε το ποίημα!Γενικά τρελαίνομαι για την κυρία Πεφάνη και κυρίως για την άρθρωσή της!Οι αντιδράσεις του Πέτρου απλά ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ!!! gelio gelio Αλλά η αντίδραση της Λόρας απ το μικρό σπίτι στο λιβάδι ήταν κορυφή!!!Η 5χρονη αγάπη του 5χρονου Στέφανου(αυτή ντε,που θα κλεφτούνε κτλ κτλ με δοξα και τιμή) με έκανε να πεθάνω στα γέλια!Οι επόμενες ατάκες,ακόμα απολαυστικότερες!!Αγαπιόμαστε και είναι κ έντιμος!!Μου θύμισε απίστευτα την Μάρθα Καραγιάννη όταν τραγουδούσε:"ο άντρας που θα παντρευτώ θα είναι απο σόι,σκληρό κολάρο θα φορεί μ ολόχρυσο ρολόι" gelio

Αυτά για σήμερα..Αναμένονται εξελιξούλες με το μυστήριο της διαθήκης και πολύ χαίρομαι!! :lol:

Με πέθανε λέμε
''Ο άντρας που θα παντρευτώ θα είναι από σόι'' Λες γι αυτό να του έκανε δώρο το ρολόι; Tongue
Super ο σχολιασμός σου

Επεισόδιο 349 - Ημερομηνία 20-04-2010 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από annaki Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 10:51 am

Δεύτερο συνεχές άκυρο επεισόδιο και το ερώτημά μου παραμένει αναπάντητο: Ουδείς φεγγαροπετρίτης δεν απορεί πώς επέτρεψε ο μοιχός - νηφάλιος ων και έχων σώας τας φρένας - την καταγραφή των ερωτικών του περιπτύξεων μετά της αοιδού; Αφού οι σεναριογράφοι απαξιούν, μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος/α ειδήμων επί των Μεξικάνικων συμφορουμίτης/σα, πώς χειρίζονται στη Ν. Αμερική ανάλογες περιπτώσεις;

Κάηκε το πελεκούδι πάλι γιατί, τόση νηνεμία (ένα επεισόδιο σκάρτο), βαρέθηκαν τα παιδιά! Τελικά η Νόρα όντως δεν έχει γείτονες γιατί ειδάλλως θα 'χαν μαζέψει υπογραφές και θα της είχαν κάνει έξωση προ πολλού για τα ''πάρτυ'' που διοργανώνει καθ' εκάστην και αργία! Άντε ξανά μανά στους δρόμους ο Λουκάς να ψάχνει το δίκιο του και να μη το βρίσκει ένεκα βεβαρημένου παρελθόντος! Θίχτηκε κιόλας απ' την έλλειψη εμπιστοσύνης, τρομάρα του, γιατί, ως γνήσιος πρωταγωνιστής της σειράς, έχει επιλεκτική μνήμη που ασφαλώς δεν περιλαμβάνει τα δικά του καραγκιοζιλίκια στην ορεινή Αρκαδία!

Ο ένας και μοναδικός ανασταλτικός παράγων, ονόματι Αμαλία, ειδικευμένος στις ανατροπές πάσης φύσεως, θαυματούργησε πάλι! Καλοί οι φίλοι, δε λέω, αλλά χάρη σε τίνος την καίρια συμβολή άρχισε να μεταπείθεται η Νόρα; Επ' αμοιβή εννοείται, γιατί όλα δούναι-λαβείν στο μάταιο τούτο κόσμο ή εναλλακτικά «το τζάμπα, Πέτρο μου, δε το εκτιμάει κανείς»!
Ποια διαθήκη λέει, του Χατζηπτώμα, και πού να τη βρει ακριβώς; Να τη γυρέψει στα χαρτιά, να τη γυρέψει στ' άστρα; Δε βρίσκεται στο γραφείο κάποιου βαριόμοιρου συμβολαιογράφου; Εκτός αν είναι ιδιόγραφη, αλλά - εδώ ο νόμος προβλέπει ως και έκτακτη διαθήκη (σε πλοίο, σε εκστρατεία, σε αποκλεισμό) με μάρτυρες πλοιάρχους, αξιωματικούς, καντηλανάφτες και δε συμμαζεύεται, προκειμένου να διασφαλισθεί η γνησιότητά της - αυτός, επιχειρηματίας και καλλιτέχνης (λολ) πράμα, τη συνέταξε μόνος του όπως η γιαγιάδες για τα κιούπια με τις λίρες;

Αυτές οι μπηχτές για άλλοθι και συμβόλαια θανάτου καθόλου δε μ' αρέσουν! Κάτι σάπιο υπάρχει στο βασίλειο της Δανιμαρκίας.. και, κατά παραπομπή (Άμλετ και Τηλέμαχος αλληλένδετες οντότητες πλέον), πού χάθηκε ο Κάλαχαν οέο;;;

Δε θέλω κακοήθειες! Κανείς δε γέλασε με το Μπέλλο, δε θα το επέτρεπε η Νόρα! Οι 1.600.000 κατά μέσο όρο τηλεθεατές που έχουμε κάνει καινούργιο συκώτι, υποθέτω δε πιανόμαστε καθότι η Νόρα αγνοεί την ύπαρξή μας για να 'ρθει να καθαρίσει!

Σφουγγάρισμα δε βλέπω κι ανησυχώ! Να ελπίζω ότι εισακουστήκαμε ή μήπως περιμένουν να κλεφτούν πρώτα όπως Τάσος-Γκόλφω (εξίσου αντιπροσωπευτικό ζευγάρι)! Καλοτάξιδοι!

Καλό για τη φωτογραφία σε λιτανεία και την οικογένεια Ρούσσου σε βραδιά ποίησης! Ένα oscar στον κ. Κατρανίδη από 'μένα με πολύ πολύ δέος!

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από xristina79 Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 11:46 am

Εγώ πάλι γέλασα πολύ σήμερα! Με:
-Την Δάφνη να λέει "ο Νικόλας δεν κάνει τέτοια" με την Εύα αγκαλίτσα!
- Την Εύα και την Αγγέλα να αγχώνονται για τα οικονομικά! Πότε την φάγανε καλέ την σούπερ αμοιβή του σούπερ μοντέλου????? Αφού μέχρι τώρα ο Στέφανος την συντηρούσε.
-Την Μελίτα να λέει "ο Στέφανος είναι έντιμος".....
-Την Εύα "Εγώ μια τρίχα να έβλεπα στον Μάνο τρελαινόμουν"..... Υποθέτω της Μελίτας τις παράβλεπε.... τις υπόλοιπες εννοεί!

Με το χαζό σκηνικό με τις φωτογραφίες και Νόρα-Λουκά δεν γέλασα καθόλου. Αντιθέτως την Νταίζη την παραδέχομαι, τους παίζει κανονικότατα....

Με την εμπλοκή του Στέφανου στο φόνο έχω μπερδευτεί. Αν ήθελε να έχει άλλοθι ατράνταχτο γιατί να εξαρτάται από την Μελίτα? Γιατί δεν μπορούσε να ξέρει ότι ο Μάνος παρακολουθεί... σωστά? Και ότι η Μελίτα θα μιλούσε? Ήταν τόοοοοσο σίγουρος? Τόσο καλός κριτής χαρακτήρων πια? Πάντως σίγουρα κάτι παίζει εδώ....

Για άλλη μια φορά Αμαλία-Πέτρος θεοί! Ειδικά εκεί που απαγγέλει η Αμαλία ο Πέτρος είχε κάτι εκφράσεις..... απίστευτοι και οι δύο!
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 11:54 am

Ας σχολιάσω και εγώ…
Το επεισόδιο το ψηφίζω πολύ καλό και αυτό μόνο και μόνο επειδή πραγματικά γέλασα με κάποια πράγματα, αλλιώς… το θέατρο του παραλόγου για ακόμα μια φορά… Έχουμε και λέμε λοιπόν…

Νόρα-Λουκάς: Μα καλά «Δεν είναι αυτό που νομίζεις?» Η επόμενη ατάκα αγαπητέ Λουκάκο ήταν «Για όλα φταίει ο ΟΤΕ»… Μας υποχρέωσες… Κοτζαμαν δικηγόρος είσαι βρες κάτι λιγότερο τετριμμένο… Η Νόρα πάλι το βαλε σκοπό να εξαφανίσει ότι γυαλικό βρήκε μπροστά της… Θα θελα να ήμουν στα γυρίσματα να τα σπάσω και εγώ!! Μα τι απολαυστικό αυτό το πράγμα!! Κατά τα άλλα μου άρεσε που μπήκε στη μέση η Θεά Εύα με τα ασπροκόκκινα και φώναξε άμαχος πληθυσμός δείχνοντας την κοιλίτσα…Αχχχ…..

Νταίζη-Λουκάς: Μια σκηνή απολαυστική και έντονη… Ο Λουκάκος με το δάκρυ με έλιωσε αλλά και η Νταίζη Θεά! Πόσο όμορφη μπορεί να είναι η Μαριάννα? Πραγματικά κούκλα και το κακό της πάει πολύ…

Νόρα-Εύα : Ευάκι άσε τα σκουπίσματα και το Μελίτακι κάπως έτσι ξεκίνησε και κάνω συνειρμούς με σφουγγαρίσματα και πατώματα και εκνευρίζομαι… Γλυκιά σκηνούλα γενικώς…

Ρούσσος-Στέφανος: Ο Ρούσσος είναι απλά Θεός!!! Καρτάλη κάνε μας τη χάρη σκιαχτήκαμε, τώρα σου ξαναφούντωσε ο έρωτας και θα την τρέχεις και αυτή την αγαπημένη στα Παρίσια… Για το γιο ούτε λέξη και ο Μάνος να πάει να κουρεύεται.. Ρε κοιτάξτε ένα ξυπνοπούλι.. Έχει κ άλλον τέτοιον η μάνα του ή έσπασε το καλούπι μετά???

Κοριτσοπαρέα-Λουκάς-Νικόλας: ΤΑ σχολιάζω όλα μαζί γιατί πολύ γέλασα.. Αρχικά με την αντίδραση της Δάφνης και έπειτα την παράνοια σε όλο της το μεγαλείο , μα καλά η Δαφνουλα τι παθαίνει σεληνιάζεται??? Άρχισε πάλι να υποψιάζεται το αρνάκι του Θεού?? Μια φορά την έκανε τη στραβή, τρελός είναι να τα βάλει πάλι μαζί σου???
Μου θυμίσανε τους Αγγέλους του Τσάρλι πάντως τα κοριτσόπουλα… Ο Νικόλας κλασσικά σκέφτεται τον ύπνο του, έλεος όμως.. Και τέλος το τηλεφώνημα που δεν υπάρχει!!! Αναμετάδοση η Δαφνουλα στις υπόλοιπες , δούλεμα κανονικό ο Νικολάκης.. Δεν υπάρχει δις!! Μπράβο τους γέλασε το χειλάκι μου πρωινιατικο..!

Δάφνη-Αντιγόνη: Λεφτά.. λεφτά.. λεφτά.. Έλεος αυτή η γυναίκα πια.. Της είπε κανείς ότι όλα αγοράζονται??? Η εμπιστοσύνη πάντως σίγουρα δεν κερδίζεται με το χρήμα…

Μάνος-Λουκάς: Δώστε στο Μπουγιούρη ατάκες!! Τις απογειώνει!!! ΘΕΟΣ!!!

Σύναξη στο ατελιέ: Πάρτε μπρος παιδία.. Κάτι βρωμάει εδώ, άντε να πάμε παρακάτω γιατί προβλέπονται δύσκολες μέρες… Καλά όταν είπε η Δάφνη κατά φωνή νόμιζα ότι θα σκάσει η μουγκή από τη τζαμαρία σαν το Χάρο…

Αντιγόνη-Στέφανος: Ο Στέφανος μεγάλωσε και βάζει και τις φωνές στη μαμά… Πώς ακριβώς προσπάθησε να γυρίσει πίσω την Εύα θα μας πει κανείς???? Ναι καλό μου, τη ζωή που ονειρεύεσαι κανά εφτάμηνο γιατί πριν την Εύα ονειρευόσουν μια μεγάλη οικογένεια, Παρίσια και δεν συμμαζεύεται… Αλλά ξέχασα, καρδία αγκινάρα και εσύ σαν το Μάνο.. Να σας χαίρονται βρε!!!

Αμαλία-Λουκάς: Δώστε μας κοινές σκηνές.. Είναι απίστευτοι μαζί.. Καλά ρε Λούκα στη θεότρελη βρήκες να πας να πεις τον πόνο σου?? Αυτή θα σε στείλει γραμμή στο Δαφνί…Αγαπάμε πατάτες τηγανιτές και Λουκά με Αμαλιτσα να συζητάνε τα ερωτικά τους… Τι ντύσιμο θεϊκό αυτό της Πεφάνη?? Κούκλα!!!

Χρήστος-Νταίζη:
Απειλές Νταιζούλα??? Με μπράβο τα βάζεις κορίτσι μου όχι με το αρνάκι άσπρο και παχύ… Καλά αυτές οι αναστολές που είχε η Νταιζη μου θύμισαν θεϊκή ατάκα Σωσως από τα εγκλήματα.. «Τύψεις..what is Τύψεις??» (με την ανάλογη προφορά).. Έμαθε και οι Νταιζούλα τις αναστολές… Η Αδίστακτη με το Α κεφαλαίο
(σαν τη Μελίτα ένα πράγμα)

Μάνος- Ηλίας:
Μανωλάκη να σου θυμίσω πως ακριβώς την έχασες αυτή τη γυναίκα???? Γιατί έχεις μνήμη χρυσόψαρου τελευταία.. Τυφλά να χει ο αμνησιακός Λουκάς!! Βαριέμαι Ηλία…Αφόρητα…

Νόρα-Λουκάς :
Ασχολίαστο!! Σταματήστε να κατακρεουργείτε το ζευγάρι.. Έλεος! Τι
φταίξαμε οι φαν???

Μελιτοσπιτο:
ΟΧΙ Μονόγραμμα για τον απόλυτο.. ΘΑ πηδηχτώ από το παράθυρο!!
Μελίτα κατέβα από τον πλανήτη σου καλέ.. Τι χαμόγελο της Crest ήταν αυτό.. Την βάρεσε ο απόλυτος κατακέφαλα, για να λέει και το Στέφανο έντιμο ή κάτι πίνει και δεν μας δίνει..
Ρούσσο θέλω να σε πιστέψω η έρμη… Δεν την αντέχω άλλο αυτή τη χαλβαδίαση του Μπόυλη.. Ποτε θα ξυπνήσει πάλι ο εκδικητής μέσα του να τα κάνει όλα λαμπογυαλο!!???
Καλέ η Μελίτα θυμήθηκε ότι είναι ενήλικη!! Συγκλονίστηκα.. Τώρα δεν κρέμομαι από τους γονείς μου αλλά από το Στέφανο.. και αυτό μια πρόοδος είναι ,αλλά Μελιτακι φυλάξου, ο απόλυτος θα μείνει ταπί και θα γίνεις εσύ η κολόνα του σπιτιού?? Μην τρέχουμε στο μπαμπάκα πάλι όταν θα αφορίσει το χαλβά η Αγία Μητέρα…

Νόρα-Μπέλλος:
Τώρα φταίω αν πω καλά της τα πε?? Πόση κοροϊδία να αντέξει και το κακόμοιρο το χαπατό?? Έπρεπε να το λυπηθείς Νοράκι μου…

Εύα-Λουκάς:
Παλιές καλές εποχές.. Μου αρέσουν οι σκηνές τους.. Είναι πάντα γλυκουλικες και αληθινές… Α ρε Εύα!! Πρόεδρος πρέπει να γίνει στο κλαμπ των χωρισμένων.. Αν δε σε ξεπεράσει ο απόλυτος που χωρίζει κάθε 15..Σαν μισθοδοσία ένα πράγμα.. Εμείς γιατί δεν κερδίζουμε τίποτα????

Αμαλία-Ρούσσος:
Βραχυκύκλωσα.. Για ποια διαθήκη μιλάμε?? Ρίξτε λίγο φως στο τούνελ και για μας που δεν τα πιάνουμε με τη μια!!!

Τελικά πολλά έγραψα.. Συγνώμη για το άπλωμα της προίκας αλλά πήρα φόρα φόρα κατηφόρα….Αναμονή για τις εξελίξεις.. Άντε να δούμε!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 2:32 pm

annaki έγραψε:Δεύτερο συνεχές άκυρο επεισόδιο και το ερώτημά μου παραμένει αναπάντητο: Ουδείς φεγγαροπετρίτης δεν απορεί πώς επέτρεψε ο μοιχός - νηφάλιος ων και έχων σώας τας φρένας - την καταγραφή των ερωτικών του περιπτύξεων μετά της αοιδού; Αφού οι σεναριογράφοι απαξιούν, μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος/α ειδήμων επί των Μεξικάνικων συμφορουμίτης/σα, πώς χειρίζονται στη Ν. Αμερική ανάλογες περιπτώσεις;

Κάηκε το πελεκούδι πάλι γιατί, τόση νηνεμία (ένα επεισόδιο σκάρτο), βαρέθηκαν τα παιδιά! Τελικά η Νόρα όντως δεν έχει γείτονες γιατί ειδάλλως θα 'χαν μαζέψει υπογραφές και θα της είχαν κάνει έξωση προ πολλού για τα ''πάρτυ'' που διοργανώνει καθ' εκάστην και αργία! Άντε ξανά μανά στους δρόμους ο Λουκάς να ψάχνει το δίκιο του και να μη το βρίσκει ένεκα βεβαρημένου παρελθόντος! Θίχτηκε κιόλας απ' την έλλειψη εμπιστοσύνης, τρομάρα του, γιατί, ως γνήσιος πρωταγωνιστής της σειράς, έχει επιλεκτική μνήμη που ασφαλώς δεν περιλαμβάνει τα δικά του καραγκιοζιλίκια στην ορεινή Αρκαδία!

Ο ένας και μοναδικός ανασταλτικός παράγων, ονόματι Αμαλία, ειδικευμένος στις ανατροπές πάσης φύσεως, θαυματούργησε πάλι! Καλοί οι φίλοι, δε λέω, αλλά χάρη σε τίνος την καίρια συμβολή άρχισε να μεταπείθεται η Νόρα; Επ' αμοιβή εννοείται, γιατί όλα δούναι-λαβείν στο μάταιο τούτο κόσμο ή εναλλακτικά «το τζάμπα, Πέτρο μου, δε το εκτιμάει κανείς»!
Ποια διαθήκη λέει, του Χατζηπτώμα, και πού να τη βρει ακριβώς; Να τη γυρέψει στα χαρτιά, να τη γυρέψει στ' άστρα; Δε βρίσκεται στο γραφείο κάποιου βαριόμοιρου συμβολαιογράφου; Εκτός αν είναι ιδιόγραφη, αλλά - εδώ ο νόμος προβλέπει ως και έκτακτη διαθήκη (σε πλοίο, σε εκστρατεία, σε αποκλεισμό) με μάρτυρες πλοιάρχους, αξιωματικούς, καντηλανάφτες και δε συμμαζεύεται, προκειμένου να διασφαλισθεί η γνησιότητά της - αυτός, επιχειρηματίας και καλλιτέχνης (λολ) πράμα, τη συνέταξε μόνος του όπως η γιαγιάδες για τα κιούπια με τις λίρες;

Αυτές οι μπηχτές για άλλοθι και συμβόλαια θανάτου καθόλου δε μ' αρέσουν! Κάτι σάπιο υπάρχει στο βασίλειο της Δανιμαρκίας.. και, κατά παραπομπή (Άμλετ και Τηλέμαχος αλληλένδετες οντότητες πλέον), πού χάθηκε ο Κάλαχαν οέο;;;

Δε θέλω κακοήθειες! Κανείς δε γέλασε με το Μπέλλο, δε θα το επέτρεπε η Νόρα! Οι 1.600.000 κατά μέσο όρο τηλεθεατές που έχουμε κάνει καινούργιο συκώτι, υποθέτω δε πιανόμαστε καθότι η Νόρα αγνοεί την ύπαρξή μας για να 'ρθει να καθαρίσει!

Σφουγγάρισμα δε βλέπω κι ανησυχώ! Να ελπίζω ότι εισακουστήκαμε ή μήπως περιμένουν να κλεφτούν πρώτα όπως Τάσος-Γκόλφω (εξίσου αντιπροσωπευτικό ζευγάρι)! Καλοτάξιδοι!

Καλό για τη φωτογραφία σε λιτανεία και την οικογένεια Ρούσσου σε βραδιά ποίησης! Ένα oscar στον κ. Κατρανίδη από 'μένα με πολύ πολύ δέος!

Κλασσική Θεά annaki μου : respect : : respect :

Επεισόδιο 349 - Ημερομηνία 20-04-2010 - Σελίδα 3 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 2:34 pm

Foulitsa έγραψε:Ας σχολιάσω και εγώ…
Το επεισόδιο το ψηφίζω πολύ καλό και αυτό μόνο και μόνο επειδή πραγματικά γέλασα με κάποια πράγματα, αλλιώς… το θέατρο του παραλόγου για ακόμα μια φορά… Έχουμε και λέμε λοιπόν…

Νόρα-Λουκάς: Μα καλά «Δεν είναι αυτό που νομίζεις?» Η επόμενη ατάκα αγαπητέ Λουκάκο ήταν «Για όλα φταίει ο ΟΤΕ»… Μας υποχρέωσες… Κοτζαμαν δικηγόρος είσαι βρες κάτι λιγότερο τετριμμένο… Η Νόρα πάλι το βαλε σκοπό να εξαφανίσει ότι γυαλικό βρήκε μπροστά της… Θα θελα να ήμουν στα γυρίσματα να τα σπάσω και εγώ!! Μα τι απολαυστικό αυτό το πράγμα!! Κατά τα άλλα μου άρεσε που μπήκε στη μέση η Θεά Εύα με τα ασπροκόκκινα και φώναξε άμαχος πληθυσμός δείχνοντας την κοιλίτσα…Αχχχ…..

Νταίζη-Λουκάς: Μια σκηνή απολαυστική και έντονη… Ο Λουκάκος με το δάκρυ με έλιωσε αλλά και η Νταίζη Θεά! Πόσο όμορφη μπορεί να είναι η Μαριάννα? Πραγματικά κούκλα και το κακό της πάει πολύ…

Νόρα-Εύα : Ευάκι άσε τα σκουπίσματα και το Μελίτακι κάπως έτσι ξεκίνησε και κάνω συνειρμούς με σφουγγαρίσματα και πατώματα και εκνευρίζομαι… Γλυκιά σκηνούλα γενικώς…

Ρούσσος-Στέφανος: Ο Ρούσσος είναι απλά Θεός!!! Καρτάλη κάνε μας τη χάρη σκιαχτήκαμε, τώρα σου ξαναφούντωσε ο έρωτας και θα την τρέχεις και αυτή την αγαπημένη στα Παρίσια… Για το γιο ούτε λέξη και ο Μάνος να πάει να κουρεύεται.. Ρε κοιτάξτε ένα ξυπνοπούλι.. Έχει κ άλλον τέτοιον η μάνα του ή έσπασε το καλούπι μετά???

Κοριτσοπαρέα-Λουκάς-Νικόλας: ΤΑ σχολιάζω όλα μαζί γιατί πολύ γέλασα.. Αρχικά με την αντίδραση της Δάφνης και έπειτα την παράνοια σε όλο της το μεγαλείο , μα καλά η Δαφνουλα τι παθαίνει σεληνιάζεται??? Άρχισε πάλι να υποψιάζεται το αρνάκι του Θεού?? Μια φορά την έκανε τη στραβή, τρελός είναι να τα βάλει πάλι μαζί σου???
Μου θυμίσανε τους Αγγέλους του Τσάρλι πάντως τα κοριτσόπουλα… Ο Νικόλας κλασσικά σκέφτεται τον ύπνο του, έλεος όμως.. Και τέλος το τηλεφώνημα που δεν υπάρχει!!! Αναμετάδοση η Δαφνουλα στις υπόλοιπες , δούλεμα κανονικό ο Νικολάκης.. Δεν υπάρχει δις!! Μπράβο τους γέλασε το χειλάκι μου πρωινιατικο..!

Δάφνη-Αντιγόνη: Λεφτά.. λεφτά.. λεφτά.. Έλεος αυτή η γυναίκα πια.. Της είπε κανείς ότι όλα αγοράζονται??? Η εμπιστοσύνη πάντως σίγουρα δεν κερδίζεται με το χρήμα…

Σύναξη στο ατελιέ: Πάρτε μπρος παιδία.. Κάτι βρωμάει εδώ, άντε να πάμε παρακάτω γιατί προβλέπονται δύσκολες μέρες… Καλά όταν είπε η Δάφνη κατά φωνή νόμιζα ότι θα σκάσει η μουγκή από τη τζαμαρία σαν το Χάρο…

Αντιγόνη-Στέφανος: Ο Στέφανος μεγάλωσε και βάζει και τις φωνές στη μαμά… Πώς ακριβώς προσπάθησε να γυρίσει πίσω την Εύα θα μας πει κανείς???? Ναι καλό μου, τη ζωή που ονειρεύεσαι κανά εφτάμηνο γιατί πριν την Εύα ονειρευόσουν μια μεγάλη οικογένεια, Παρίσια και δεν συμμαζεύεται… Αλλά ξέχασα, καρδία αγκινάρα και εσύ σαν το Μάνο.. Να σας χαίρονται βρε!!!

Αμαλία-Λουκάς: Δώστε μας κοινές σκηνές.. Είναι απίστευτοι μαζί.. Καλά ρε Λούκα στη θεότρελη βρήκες να πας να πεις τον πόνο σου?? Αυτή θα σε στείλει γραμμή στο Δαφνί…Αγαπάμε πατάτες τηγανιτές και Λουκά με Αμαλιτσα να συζητάνε τα ερωτικά τους… Τι ντύσιμο θεϊκό αυτό της Πεφάνη?? Κούκλα!!!

Χρήστος-Νταίζη:
Απειλές Νταιζούλα??? Με μπράβο τα βάζεις κορίτσι μου όχι με το αρνάκι άσπρο και παχύ… Καλά αυτές οι αναστολές που είχε η Νταιζη μου θύμισαν θεϊκή ατάκα Σωσως από τα εγκλήματα.. «Τύψεις..what is Τύψεις??» (με την ανάλογη προφορά).. Έμαθε και οι Νταιζούλα τις αναστολές… Η Αδίστακτη με το Α κεφαλαίο

Μάνος- Ηλίας:
Μανωλάκη να σου θυμίσω πως ακριβώς την έχασες αυτή τη γυναίκα???? Γιατί έχεις μνήμη χρυσόψαρου τελευταία.. Τυφλά να χει ο αμνησιακός Λουκάς!! Βαριέμαι Ηλία…Αφόρητα…

Νόρα-Λουκάς :
φταίξαμε οι φαν???

Μελιτοσπιτο:
Μελίτα κατέβα από τον πλανήτη σου καλέ.. Τι χαμόγελο της Crest ήταν αυτό.. Την βάρεσε ο απόλυτος κατακέφαλα, για να λέει και το Στέφανο έντιμο ή κάτι πίνει και δεν μας δίνει..
Ρούσσο θέλω να σε πιστέψω η έρμη… Δεν την αντέχω άλλο αυτή τη χαλβαδίαση του Μπόυλη.. Ποτε θα ξυπνήσει πάλι ο εκδικητής μέσα του να τα κάνει όλα λαμπογυαλο!!???
Καλέ η Μελίτα θυμήθηκε ότι είναι ενήλικη!! Συγκλονίστηκα.. Τώρα δεν κρέμομαι από τους γονείς μου αλλά από το Στέφανο.. και αυτό μια πρόοδος είναι ,αλλά Μελιτακι φυλάξου, ο απόλυτος θα μείνει ταπί και θα γίνεις εσύ η κολόνα του σπιτιού?? Μην τρέχουμε στο μπαμπάκα πάλι όταν θα αφορίσει το χαλβά η Αγία Μητέρα…

Νόρα-Μπέλλος:
Τώρα φταίω αν πω καλά της τα πε?? Πόση κοροϊδία να αντέξει και το κακόμοιρο το χαπατό?? Έπρεπε να το λυπηθείς Νοράκι μου…

Εύα-Λουκάς:
Παλιές καλές εποχές.. Μου αρέσουν οι σκηνές τους.. Είναι πάντα γλυκουλικες και αληθινές… Α ρε Εύα!! Πρόεδρος πρέπει να γίνει στο κλαμπ των χωρισμένων.. Αν δε σε ξεπεράσει ο απόλυτος που χωρίζει κάθε 15..Σαν μισθοδοσία ένα πράγμα.. Εμείς γιατί δεν κερδίζουμε τίποτα????

Αμαλία-Ρούσσος:
Βραχυκύκλωσα.. Για ποια διαθήκη μιλάμε?? Ρίξτε λίγο φως στο τούνελ και για μας που δεν τα πιάνουμε με τη μια!!!

Τελικά πολλά έγραψα.. Συγνώμη για το άπλωμα της προίκας αλλά πήρα φόρα φόρα κατηφόρα….Αναμονή για τις εξελίξεις.. Άντε να δούμε!!!

Εγώ που από ενδιαφέρον μάζεψα το σεντόνι, τι να το κάνω; : respect : : respect : : respect :

jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από spy Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 2:49 pm

pelopidas έγραψε:Γεωργόνη και Πεφάνη : respect : : respect : Η ερμηνεία τους ΟΑΣΗ.

Η αντίδραση της Δάφνης όταν είδε τη φωτογραφία όλα τα λεφτά. Στη συνέχεια φούντωσε και στο τέλος ρώτησε αν υπάρχουν και άλλες φωτογραφίες να ρίξει και μια ματιά. Η Αμαλία τη Δάφνη έπρεπε να έχει κόρη. Θα την είχε κάνει ξεφτέρι.

Η Αντιγόνη βγήκε στο σεργιάνι να πείσουν την πρώην νύφη της να γυρίσει μιας που είναι πολλά τα λεφτά.

Σχετικά με το Στέφανο δεν νομίζω πως έχει στην παρούσα φάση κάποιο σχέδιο. Πιο πιθανό μου φαίνεται στην πορεία να συμβεί κάτι, να αλλάξει στάση και ίσως πάρει η μπάλα και τη Μελίτα.

Γενικά το σκηνικό με τις φωτογραφίες πολύ κακοστημένο. Άντε να ξεκολλήσουμε να πάμε παρακάτω.

Συμφωνώ απόλυτα. Μαζί με Γεωργόνη, Πεφάνη προσθέτω και Κατρανίδη. Και οι τρεις τους άψογοι : respect : : respect : : respect :
spy
spy
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 2:54 pm

Ας σχολιασω κι εγω.......

Στεφανος γενικως
Το ειπα και χθες αυτος ο ρολος με εχει κανει να μην αντεχω τις σκηνες του Σταυρου και να της βλεπω στο γρηγορο.Πριν απο καποιο διαστημα αυτο το εκανα μονο στις σκηνες του με την απολυτη villeda του.Τωρα δεν αντεχω καμια σκηνη του.

Πετρος-Αμαλια γενικως
Μου αρεσε τρελα που η Αμαλια απηγγειλε το ''Μονογραμμα'' και ο Πετρος την κοιτουσε ειρωνικα.Το υφος του ηταν ολα τα λεφτα : respect : : respect :Την σκηνη που του λεει οτι ειχε συναντησει τον Χατζηβασιλειου την ημερα της δολοφονιας του θα την σχολιασω αυριο που θα ειναι ολοκληρωμενη.

Λουκας-Νορα και τα παρελκομενα γενικως

Μου αρεσε
Η σκηνη του Λουκα με την Νταιζη.Με το δακρυ του ελιωσα.Δεν μπορω να τον βλεπω να κλαιει στενοχωριεμαι.Χαθηκε βρε αγορι μου να την σφιξεις λιγο παραπανω;'Η ενα χαστουκι εστω.

Η σκηνη του Λουκα με την Αμαλια.Απο την μια στιγμη στην αλλη εγιναν φιλαρακια και την εμπιστευεται.Νομιζω οτι η Αμαλια τον πιστεψε και αποφασισε να παει να μιλησει στη Νορα γιατι καταβαθος νιωθει ενοχες αφου εκεινη χρηματισε την Νταιζη να γυρισει πισω και τελικα εκανε την ζωη ολων μπαχαλο η καργια.Οχι η τιτανομεγιστη η αλλη.

Η σκηνη Νορας και Αμαλιας.Μου εκανε εντυπωση που μονο η Αμαλια καταφερε να την ηρεμησει καπως και να ξανασκεφτει λιγο τα πραγματα αν και μετα με τον Λουκα ξαναεβαλε μπροστα τον εγωισμο της.Για την Αμαλια και μονο : respect : : respect :

Η σκηνη Λουκα και Μανου.Ο Μανος προσπαθησε να τον διασκεδασει τον Λουκα και για αυτο αρχισε την πλακα.Τουλαχιστον τον πιστεψε και μας εδειξε για αλλη μια φορα πως ξερει να αυτοσαρκαζεται.Μονο κωμωδια ο Μπουγιου λεμε.

Μου αρεσε η σκηνη Νορας και Ευας οπως παντα αλλωστε.Η Ευα προσπαθησε να την ηρεμησει και καταλαβε αμεσως την παγιδα της Νταιζης αλλα η Νορα ως συνηθως αρνειται να ακουσει.

Η σκηνη Λουκα και Νικολα.Δεν νομιζω πως ο Νικολας δεν τον πιστεψε.Απλα εξακολουθει να τον ''εκδικειται'' για οσες φορες τον ειπε λαμογιο και φακελακια ο ''αμνησιακος'' Λουκας.Αλλα ο καλος μου ο Λουκακος ετοιμος και προθυμος μεχρι και αιματολογικες εξετασεις να κανει για να αποδειξει την αθωοτητα του.Και η συνεχεια της σκηνης με την Δαφνη στο τηλεφωνο εξαιρετικη.Να σχολιαζει ο Θεος Γιαννακοπουλος την καλλιτεχνικη αρτιοτητα της φωτογραφιας και να κενταει για αλλη μια φορα : respect : : respect :

Η σκηνη Λουκα και Ευας οπως παντα αλλωστε.Αλλα παρακαλω πολυ καλοι μου σεναριογραφοι μη βαζετε και τον Λουκα να λεει για ανασες και ''εγω δεν ειμαι Μανος''.Γιατι οτι δεν ειναι Μανος ειναι απολ------συγγνωμη 100% σιγουρο ηθελα να πω.Κι οσο για τις ανασες βαλτε να πει ''δε μπορω να ζησω χωρις τη Νορα''.Τοσο απλο λιτο και απερριτο.Γιατι στον Μανο που ειπε ''η Νορα ειναι η ζωη μου'' ασχημο ηταν;Ωραιοτατο ηταν.

Δεν μου αρεσε

Η σκηνη του Λουκα και της Νορας στην αρχη.Και αυτο γιατι με εκνευριζει που η Νορα παντα οτι και να γινεται αρνειται να ακουσει το οτιδηποτε.Μα να την παρακαλαει ο ανθρωπος κι εκεινη να μην αφηνει να της πει ουτε λεξη.Ασε που ειναι η πρωτη φορα ή μαλλον η δευτερη φορα σε αυτη τη σειρα που η φραση κλισε ''δεν ειναι αυτο που νομιζεις'' ειναι περα για περα αληθεια.

Η σκηνη Νορας και Μπελλου btbμ.Ηρθε να μας ζητησει και τα ρεστα το χαπατο καταλαβες;Που τοσο καιρο τον εφτυνε κι εκεινος ελεγε βρεχει.Που του ειχε πει οτι τον βλεπει φιλικα κι εκεινος εκει.Που του ειπε οτι ειναι ερωτευμενη με αλλον κι εκεινος συνεχιζε να τρεχει απο πισω της σαν σκυλακι.Και μου κανει και τον ανηξερο οτι και καλα δεν ξερει γιατι δεν ειναι καλα η Νορα.Αφου το εβαλε κι αυτος το χερακι του.Ενα θα πω ετσι και τον τυλιξει η Σοραγια Μοντενεγκρο της Ελλαδας και του τα φαει ολα εγω μαζι της.Θα το καταευχαριστηθω.

Και η σκηνη Λουκα και Νορας στο γραφειο.Τωρα πειτε μου εχει αδικο να αμφιβαλλει για την αγαπη της;Το Νορακι εβαλε ξανα τον εγωισμο της μπροστα και δεν βλεπει οτι ο Λουκας λιωνει για εκεινη.Απαιτω την επανεμφανιση του γραμματος και ο Λουκας να πει στη Νορα ξανα για το πως εγινε αυτο το σωτηριο ατυχημα.Και επισης απαιτω να μην καψουν και αυτο το ζευγαρι και να ασχοληθητε και λιγο σοβαρα μαζι τους.Δεν μου αρεσε που το ξαναγυρισαν στην πλακα.Αντιμετωπιστε αυτο το ζευγαρι με την σοβαροτητα που του πρεπει.

Πολυ καλο το επεισοδιο γιατι η αγαπη του Λουκα με συγκινησε οπως και το δακρυ του.

Αυτα απο μενα.Αυριο παλι.

Υ.Γ.Γιατι και ο Νικολας και ο Μανος ηθελαν να κρατησουν την φωτογραφια;Ου να μου χαθειτε λιγουρια lol!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την loukasnora στις Τετ Απρ 21, 2010 3:01 pm, 2 φορές συνολικά
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 2:55 pm

spy έγραψε:
pelopidas έγραψε:Γεωργόνη και Πεφάνη : respect : : respect : Η ερμηνεία τους ΟΑΣΗ.

Συμφωνώ απόλυτα. Μαζί με Γεωργόνη, Πεφάνη προσθέτω και Κατρανίδη. Και οι τρεις τους άψογοι : respect : : respect : : respect :

Συφωνώ και εγώ η Δάφνη ήταν πολύ καλή σ' αυτό το επεισόδιο. Πεφάνη Κατρανίδης απλά Θεοί.

jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 2:56 pm

jim7 έγραψε:
spy έγραψε:

Συφωνώ και εγώ η Δάφνη ήταν πολύ καλή σ' αυτό το επεισόδιο. Πεφάνη Κατρανίδης απλά Θεοί.

Πεφανη και Κατρανιδης ειναι σταθερες αξιες.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 3:02 pm

Φουλίτσα θα μου επιτρέψεις να σταθώ στον σχολιασμό σου για να πώ και εγώ λίγα πράγματα γιατί έχω ξεχάσει τη σειρά με την οποία προβλήθηκαν οι σκηνές και πρέπει απο κάπου να αρχίσω... Μου επιτρέπεις ε; (ρητορική ερώτηση...χιχιχι)

Foulitsa έγραψε:Ας σχολιάσω και εγώ…

Και εγώ ψήφισα "πολύ καλό" το επισόδιο γιατί μπορεί το όλο επεισόδιο να ήταν κωμωδία αλλά σε κάποια φάση με είχαν πάρει τα ζουμιά.. Ανάμεικτα δηλαδή τα συναισθήματα...

Foulitsa έγραψε:

Ο Λουκάς είπε την ατάκα της δεκαετίας "δεν είναι αυτό που νομίζεις"...
Για τον ΟΤΕ δεν ξέρω Φουλίτσα αλλά η ΔΕΗ; Θα μπορούσε να πεί στη Νόρα οτι "έπεσε το ρεύμα στο σπίτι του, δεν έβλεπαν την τύφλα τους και εκεί που έψαχναν να βρούν φανάρι, σκόνταψαν στο κρεβάτι και τσα, η κάντιτ κάμερα.. Πιό πειστικός θα ήτανε...
Η Νόρα πάντως μου μετέδωσε την απόγνωση που ένιωθε εκείνη τη στιγμή.. Θεωρώ λογική την αντίδρασή της να ξεσπάσει γιατί της ήρθαν όλα μαζεμένα... Όσο για την Εύα, τρελάθηκα με τον τρόπο που φώναξε το "άμαχος πληθυσμός".. Γενικά λιώνω σαν κερί.... κουχου κουχου..... σαν καραμέλα ήθελα να πώ κάθε φορά που βλέπω την κοιλίτσα της...

Foulitsa έγραψε:

Θα συμφωνήσω... Κούκλα η Μαριάννα και συγκλονιστικός ο Παναγιώτης...
Την Νταίζη όμως δε την θεωρώ θεά, την θεωρώ θέε μου μακριά... Είναι μια γυναίκα που ακόμα δεν έχω καταλάβει ποιός είναι ο στόχος της και τι προσπαθεί να καταφέρει.. Τον Λουκά θέλει ή τον Χρήστο; Ποιός ο λόγος να την πέφτει στο κάθε αρσενικό;
Η Νταίζη όμως σε ένα μόνο πράγμα ξέρει τι θέλει... Θέλει να κάνει κακό στη Νόρα, προσπαθεί με κάθε τρόπο να εμποδίσει την ευτυχία της με τον Λουκά.. Και η Νόρα την αντιπαθεί και έχει τραβήξει τα τέρατα εξαιτίας της αλλά δεν πάει να το παίξει Τζούλια στο πλευρό του Χρήστου.. Γιαυτό επιμένω οτι όσο και να χαρακτηρίζουμε ως "κατίνα" τη Νόρα, δεν μπορεί να ξεπεράσει την οχιά στο θέμα αυτό...
Όσο για τον Λουκά και τα δάκρυα, απλά ρεαλιστικότατος και μου μετέδωσε επίσης τον πόνο και τον θυμό του...
Πολύ προκλητική η Νταίζη και πολύ συγκρατημένος ο Λουκάς...

Foulitsa έγραψε:

Όντως πολύ γλυκιά σκηνούλα και θα ξαναπώ οτι το γυναικείο δύδιμο ΝΟΡΑ-ΕΥΑ τα σπάει..
Η αγκαλιά τους τέλεια και η συνειδητοποιημένη σε όλα Εύα επίσης τέλεια... Η Νόρα ακόμα στα πατώματα παρέα με τα γυαλικά...

Foulitsa έγραψε:

Μάλλον έσπασε το καλούπι Φουλίτσα γιατί αν είχε άλλον η μάνα του, δε θα έμενε κερί για κερί στα μαγαζιά...
Ο Ρούσσος τον αντιμετώπισε ειρωνικά και ο Στέφανος απείλησε να κλέψει την κόρη του σε περίπτωση που δεν τους αφήσουν να είναι μαζί.. Για 5χρονα μιλάμε που λέει και η Κέλυ; (εν τω μεταξύ πολύ ωραίος ο σχολιασμός σου Κέλυ μου..)
Την Νόρα και τον Λουκά χαρακτηρίζουμε νηπιαγωγάκια και άλλοι φαίρονται έτσι.. Άλλωστε το λέει και η παροιμία "Άλλος έχει το όνομα και άλλος τη χάρη..."
Αφήστε που είχα και την Στεφανομελιτική γιαγιά μου δίπλα μου να κλαίει και να μου λέει "έτσι με έκλεψε και εμένα ο παππούς σου.. Αλλά που να καταλάβεις εσύ απο τέτοιον μεγάλο έρωτα...
Είχα αγανακτήσει, πόσο να αντέξω η έρμη;

Foulitsa έγραψε:

Και εγώ πολύ γέλασα με την συγκεκριμένη σκηνή... Ο καθένας με τον πόνο του εκεί μέσα...
Και η Εύα στη Μέση να προσπαθεί να "μαζέψει" τις άλλες δύο τρελές...χαχαχα....
Το φτύσιμο <<παραγγελία>> του Νικόλα στον Λουκά, ήταν όλα τα λεφτά.. Ο Νικόλας τουλάχιστον έπρεπε να πιστέψει με τη μία τον Λουκά, αντ'αυτού του έβαζε πιο βαθιά το μαχαίρι στην πληγή..
Η ερωτήσεις <<ανάκρηση>> της Δάφνης προς τον Νικόλα για το πώς βρίσκει καλλιτεχνικά την φωτογραφία, ήταν για νευρικό γέλιο...

Foulitsa έγραψε:

Η Αντιγόνη είναι ικανή να πουλήσει τον γιό της για την περιβόητη διαθήκη Φουλίτσα μου... Εννοείται οτι όλα είναι χρήματα γι'αυτήν.. Τελικά με τον Κυριάκο ταιριάζουνε και συμπεθεριάζουνε (προς το παρόν....)..
Προβλέπω να ζούμε μεγάλες στιγμές με Κυριάκο-Αντιγόνη.. Όσα μίλια και να απέχουνε ο ένας απο τον άλλον σαν προσωπικότητες, στο θέμα των χρημάτων είναι ολόϊδιοι και εκεί θα τα βρούνε μια χαρά...

Foulitsa έγραψε:

Πράγματι ΘΕΟΣ ο Μπουγιούρης στα πιο κωμικά.. Του πάνε απίστευτα...
Το ύφος του όταν <<δούλευε>> τον Λουκά, δεν υπήρχε και χαίρομαι που κατάλαβε τι παίζει με τον Μπέλλο..
Αυτό πάλι που όλοι θέλουν να κρατήσουν τη φωτογραφία; Τόσο πετυχημένη ήταν;

Foulitsa έγραψε:

Μου αρέσει η παρέα της Φεγγαρόπετρας ενωμένη και δυνατή... Αν και θα προτειμούσα να ήταν όλοι μαζί...
Όντως προβλέπονται δύσκολες μέρες και επιτέλους δηλαδή πρέπει να πάει παρακάτω η ιστορία...

Foulitsa έγραψε:

Πόσο συμφωνώ μαζί σου.. Δεν έχω να προσθέσω κάτι, μόνο να πώ οτι έτσι όπως το πάει η ο Στέφανος θα την ξαναμουγκάνει την μανούλα και δεν κάνει..

Foulitsa έγραψε:

Η Πεφάνη Θ-Ε-Α...
Η Αμαλία επίσης μια θεά εκβιάστρια αλλά την καλή της την πράξη τη έκανε... Έφτιαξέ πατάτες.... Πάλι καλά που δεν ζήτησε και 3 ευρώ απο τον Λουκά για τις πατάτες που του φτιάχνει (αλήθεια είμαστε σίγουροι γιαυτό...;;Wink

Foulitsa έγραψε:

Χρήστος-Νταίζη:

Καλά για την Νταίζη δε θα τα ξαναπώ αλλά Χρήστο αγόρι μου, άστραψέ της εκεί ένα χαστούκι να χαρούμε και εμείς..
Δεν μπορώ να βλέπω άλλο αυτή τη γυναίκα να τους παίζει όλους στα δάχτυλά της, να τους τυραννάει και στο φινάλε να βγαίνει και απο πάνω... Τρελλαίνομαι....

Foulitsa έγραψε:Ας
Μάνος- Ηλίας:

Έτσι Μάνο να κάνεις μια αναδρομή στο παρελθόν για να έρθεις στα σύγκαλά σου και να δείς τι έκανες και τί έχασες...
Θέλω να δώ σούρσιμο απο τον Μάνο για την Εύα και να την διεκδικεί.. Και αυτή να τον φτύνει διακριτικά (προς το παρόν....)

Foulitsa έγραψε:

Νόρα-Λουκάς :
φταίξαμε οι φαν???

Εγώ πάλι θα σχολιάσω Φουλίτσα...
Η Νόρα τώρα λειτουργεί με την λογική και τον εγωϊσμό, το ίδιο και ο Λουκάς...
Ο ένας λέει οτι δεν τον εμπιστεύεται και η άλλη λέει οτι την απάτησε...
Και οι δύο έχουν δίκιο και άδικο ταυτόχρονα...
Με συγκίνησε η σκηνή τους η αλήθεια είναι γιατί είχαν ένα διαφορετικό τόνο στην συζήτηση τους..
Μιλούσαν σοβαρά χωρίς παιδιαρίσματα και αυτό με άγγιξε...
Δεν μου αρέσει βέβαια η όλη αντιμετώπιση αυτού του ζευγαριού αλλά κοντεύει η Παρασκεύη.. Που θα πάει; Θα έρθουν τα καλήτερα...

Foulitsa έγραψε:
Μελιτοσπιτο:

Πάντως το έχουμε δέσει κόμπο, η Μελίτα απο κάπου πρέπει να κρέμεται.. Είτε είναι γονείς, είτε είναι Μάνος, είτε Οδυσσέας, είτε Στέφανος...
Καλά η Αμαλία για άλλη μια φορά κέντησε με την απαγγελία της... Και η Μελίτα με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά, το οποίο χαμόγελο δε θα της βγεί σε καλό..

Foulitsa έγραψε:
Νόρα-Μπέλλος:

Εδώ θα διαφωνίσουμε Φουλίτσα μου... Είμουν κάθετη στο θέμα του Μπέλλου και απο την αρχή σε κάθε σχολιό μου φώναζα οτι η Νόρα κάνει λάθος και οτι πρέπει να ξεκαθαρίσει με τον Μήτσο...
Αλλά τώρα δεν μπορώ να λυπηθώ τον Μήτσουλα, πώς το λένε;
Μετά απο αυτά που είδε στο σπίτι του Λουκά να γίνονται εις βάρος της Νόρας και το δέχτηκε κιόλας, δεν μπορώ να τον θεωρήσω έντιμο...
Άλλωστε τόσο καιρό ανέχεται να ακούει την Νταίζη να προσβάλλει και να βρίζει την Νόρα χωρίς να βγάλει κουβέντα...
Εγώ ξέρω οτι ένας ερωτευμένος άνδρας δε θα ανεχόταν ποτέ να συνεργαστεί με κάποια που μισεί την γυναίκα που αγαπά και που ο μόνος στόχος της είναι να της κάνει κακό...

Foulitsa έγραψε:
Εύα-Λουκάς:

Και εμένα μου αρέσουν πολύ οι σκηνές τους...
Η Εύα φίλη με όλη τη σημασία της λέξης και ο Λουκάς "τα ήθελες και τα έπαθες" με όλη τη σημασία της φράσης..

Foulitsa έγραψε:
Αμαλία-Ρούσσος:

Ας την δούμε πρώτα ολοκληρωμένη και μετά βλέπουμε για ποιά διαθήκη αν και εγώ νομίζω πως μιλάνε για την διαθήκη του Χατζηβασιλείου (ακόμα....)... Μέχρι να τα βάλουν σε μια σειρά...

Foulitsa έγραψε:

Δεν είναι πολλά αυτά που έγραψες (αν τα συγκρίνεις με τα της Τζίνας.....) αλλά ήταν πολύ ωραίος σχολιασμός όπως και όλα τα σεντονάκια.. Άσχετα αν διαφωνώ με μερικά...

Αυτά και απο μένα...
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Izabella29 Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 3:24 pm

CineFreak έγραψε:Τι θα κανει ο Στεφανος? Θα τη παρει και θα φυγουν? Προσεξε ρε Μεσιέ μη σε παρει ο τυφωνας Μανος πρωτα και σε σηκωσει..

ή οπως λέει ο θεός Πέτρος ... ΟΥΤΕ μέχρι διόδια δε θα φτάσουν τα απόλυτα πιτσουνάκια ... xaxa

Νταίζη πάρτους ΚΑΙ τα σώβρακα .... ρίξτα και στον Μπέλλο και κάντον λιώμα !!! χιχιχιχι πολύ γουστάρω!!! είμαι πολύ κακιά ή απλώς έχω σκυλοβαρεθεί ??? ...GN1

Μάνος κριτής της τσοντο-φωτό ... ΘΕΟΣ !!! και μόνο το ύφος του έγραψε ...για γκεστ είναι καταπληκτικός - τί είπατε ?? είναι ο πρωταγωνιστής ?? ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑ μπα σε καλό σας, γέλασα πρωί πρωί ...Penguin

Αμαλία Ρούσσος "μ ' ακούς??" "σ'ακουσα ... και συ την έχεις ακούσει" ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑ ευχαριστώ Θέ μου που υπάρχουν αυτοί οι δύο oscar γιατί δεν παλεύεται το εργάκι λέμε με τα απόλυτα-καρμικά-ουρλιαχτά-ζήλιες-υστερίες-σπασίματα κλπκλπκλπ...

η δε εικόνα της Μελίτας "μπαμπά θα τον πάρω, τον αγαπώωωωωωω και μ αγαπάααααα" με γύρισε πίσω στην δεκαετία του 60 - Νόρα Βαλσάμη και λοιπές δεσποσύνες ... (εμετός νο 1) vomit

Εύα - Μάνα Κουράγιο - οικονομικές σφίξεις - δε πειράζει θα σφίξουμε το ζωνάρι και θα παλέψουμε τη φτώχεια μας, τα ροζιασμένα χέρια μας να είναι καλά, ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ (εμετός νο 2) vomit

ο Νικόλας πρότυπο σωστού άνδρα ?? (εμετός νο3) vomit

Α ρε CineFreak κάθε φορά ψάχνω σχολιασμό σου για να γελάσω! :cheers:

LYDIA ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια :lol:
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 5:25 pm

Mόλις τώρα κατάφερα να δω το επεισόδιο και ένα έχω να πω, ο Mr.Χυλόπιτας της χιλιετίας πήγε ΠΑΛΙ απο τη Νόρα? Απο που να πηδηχτώ? πείτε μου!!!

Το ψηφίζω καλό για την Θεά εγκυμονούσα παίδαρο που ήταν και μια κούκλα στη σκηνή με το Λουκά αλλα και τον Μάναρο γιατί στη σκηνή με το Λουκά με ξέρανε και με τον μπαρμπαλιάκουρα με συγκίνησε!

Και εις άλλα με υγείαν!

Επεισόδιο 349 - Ημερομηνία 20-04-2010 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Τετ Απρ 21, 2010 5:32 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Mόλις τώρα κατάφερα να δω το επεισόδιο και ένα έχω να πω, ο Mr.Χυλόπιτας της χιλιετίας πήγε ΠΑΛΙ απο τη Νόρα? Απο που να πηδηχτώ? πείτε μου!!!

Το ψηφίζω καλό για την Θεά εγκυμονούσα παίδαρο που ήταν και μια κούκλα στη σκηνή με το Λουκά αλλα και τον Μάναρο γιατί στη σκηνή με το Λουκά με ξέρανε και με τον μπαρμπαλιάκουρα με συγκίνησε!

Και εις άλλα με υγείαν!

Εγώ πάντως αν συνεχίσει έτσι θα πηδηχτώ απο το Big Ben για σίγουρα αποτελέσματα, κατάλαβες; lol!

Δεν μας έχεις συνηθίσει Τζίνα μου σε τόσο <<μεγάλο>> σχολιασμό αλλά είναι ουσιαστικός όπως πάντα... Congrats
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης