Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

+37
dennis
Katrin
Penny
Izabella29
nicole
annaki
kelly
pet
aggeliki
loukakos4ever
katerina--noraloukakos
Cancoon
pasxalitsa
sarita
KonstantinaA
ellie
Ntinaki1
panda
manthaki-loukanoraki
Ελένα
evanna
edem4ever
zwi
anastasia20
manos for ever
loukasnora
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
PrincessRachel
giouli_edem
FieryRed
loukitsa
ksanthi
nikidanis
Καρ-Mik
Ezantakou
KatsaroYpotheto
Clarabelle
41 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap61%Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 61% 
[ 43 ]
Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap24%Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 24% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap3%Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap1%Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap3%Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap8%Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 8% 
[ 6 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 71
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από ellie Πεμ Μάης 06, 2010 9:49 pm

Ευχαριστώ για την πληροφορία...
Εγώ που το είχα δει χτες το επεισόδιο στο ιντερνετ έχω να πω εύγε!!! Palamakia : respect : : thanks : : juhu :
Τέλειο, η παρέα τα έσπαγε. Ακόμη και Νικόλας Δάφνη που συνήθως είναι βαρετοί είχαν πλάκα και με το συρματόπλεγμα, και που ήταν πιο ζευγάρι.
Εύα Μάνος τέλειοι στη σκηνή με την κοιλίτσα...Αχχ τι κρίμα να φύγει ο Μάνος!Πολύ κρίμα!Μήπως θέλουν κάποιοι να αλλάξουν γνώμη για αυτό το θέμα???
pleeease
Τέλος ΝΟΡΑ ΛΟΥΚΑΣ ΤΕΛΕΙΟΙΟΙΟΙ Love!
Υ.Γ. Για κάποιον που το αναρωτήθηκε χτες, όχι δεν υπάρχουν άντρες σαν τον Λουκά, ή αν υπάρχουν απλά κρύβονται πολύ καλά είναι τόσο καλός ο γλυκός μου της έφερε της Νόρας την Εδέμ.... Love!
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από loukitsa Πεμ Μάης 06, 2010 9:55 pm

panda έγραψε:Γιατί περίμενες να ψήφιζα τίποτα άλλο εκτός από άθλιο βρε Mik. Ούτε την σκηνή Νταιζάρας με Αζώρ ή την τάπα του Αζώρ στην σουπιά μπόρεσα να ευχαριστηθώ σήμερα.

Εγώ τί να πω βρε Ezi_loukno? Μέχρι και Κάρμα έβαλα να δω λίγο μπας και γλιτώσω από το νηπιαγωγείο και συνέλθω από όλα όσα είδα σήμερα αλλά τίποτα.

Όντως δεν είχε poodle σήμερα 🇳🇴.

Μιας και σε χαλάει η Παρεα της Φεγγαρόπετρας δηλαδη τα Μυστικα της Εδέμ και τόσο καιρο βασανίζεσαι...γυρισε το στο Καρμα δεν θέλω να αναγουλιάζεις γιατι σε συμπαθω πολύ
Hug
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Πεμ Μάης 06, 2010 10:00 pm

Mik έγραψε:
KonstantinaP έγραψε:
panda έγραψε:Εντελώς Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 G020 το σημερινό. Δηλαδή κυρά Λένα μου έτσι θα το πάμε τώρα, ο ιδιωτικός σταθμός τα "Αϊδονάκια" παρουσιάζουν έλεος πια με τα ξεράσματα και σήμερα Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 A030.
Εσυ ποια σειρα παρακολουθεις?

Στέφανος-Μελίτα στο μικρό σπίτι στο πηγάδι!! gelio

Και το "αμάρτημα της μητρός μου" της "Βυζιηνού" (Νταίζη gelio )
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Μάης 06, 2010 10:45 pm



Τέλειο το σημερινό από μένα φυσικά

Ένα επεισόδιο που γυρνούσε γύρω απ την παρέα δεν θα μπορούσα να το ψηφίσω διαφορετικά.

Ο Μπέλλος σήμερα κατάφερε να με κάνει να τον λυπηθώ και την ίδια στιγμή με εκνεύρισε. Μας είπε αγάπησε τη Νόρα και ήθελε να της προσφέρει την Εδέμ με σκοπό να την έχει πάντα ευτυχισμένη. Μέχρι εδώ με έκανε να τον λυπηθώ γιατί έχω πει κι άλλη φορά οτι δεν μου άρεσε κάποιες φορές το δούλεμα της Νόρας.
Όμως την ίδια στιγμή σκέφτηκα οτι όπως κατάλαβε την αγάπη της Νόρας για αυτό το κομμάτι γής έπρεπε να έχει καταλάβει και την απόρριψη.
Απ την άλλη θυμάμαι καλά την Νόρα να σπαράζει για την απώλεια και το Δημήτριο να σαρκάζει ''σκυλίτσα'' στο άκουσμα του ονόματος Εδέμ.
Αντιδράει με τον τρόπο των ανθρώπων που έχουν λεφτά και νομίζουν οτι μ αυτά μπορούν να αγοράσουν την ευτυχία. Την ώρα που η Νόρα είχε ανάγκη δεν την αγκάλιασε δεν την παρηγόρησε δεν είπε έστω δυό λόγια συμπάθειας απλά έκανε τον καραγκιόζη.
΄Ακυρος λοιπόν απο εμένα γιατί μου φάνηκε σαν δωροδοκία κι όχι σαν προσφορά. Αν σε έχω να είσαι ευτυχισμένη αν όχι δεν με νοιάζει.
Νοράκι έκανες τη σωστή επιλογή κούκλα μου.
Ο Λουκάκος ζήλεψε τόσο που έτρωγε τα κρέατά του και είπε και μπόλικες βλακείες γιατί ζήλεψε. Στη συνέχεια όμως κατάλαβε οτι μπορούσε να προσφέρει στη γυναίκα που αγαπάει ένα κομμάτι απ την Εδέμ κάθε μέρα. Να κάνει τη ζωή της όμορφη την κάθε μέρα. Αυτό αρκεί. Η ερωτική σκηνή τους δεν ήταν τόσο καλογυρισμένη όσο άλλες αλλά ήταν η σωστή αντίδραση τη σωστή στιγμή με τον σωστό τρόπο και ίσως θα μου άρεσε να ήταν έτσι η πρώτη τους φορά.

Ο Νικόλας σήμερα φιάχνοντας την περίφραξη ήθελε πρώτα απ όλα να κάνει τη Δάφνη να ξεσκάσει και να γελάσει. Το σκηνικό ήταν ίσως παιδική χαρά αλλά μερικές φορές κάνουμε πράγματα που με πρώτη ματιά μοιάζουν ανόητα αλλά που ο σκοπός τους είναι διαφορετικός απ το προφανές. Η Δάφνη ξεχάστηκε γέλασε και ένοιωσε καλά.

Η Εύα συζήτησε με το Λουκά τις ανησυχίες της για το Μάνο. Δείχνει να αρχίζει να κάμπτεται. Παράλληλα μετά απο τόσο πούλημα είναι φυσικό να διστάζει να τον πιστέψει. Συμφωνώ εν μέρει με το Λουκά οι άνθρωποι δεν μεταλλάσσονται μαθαίνουν όμως να διαχειρίζονται τις ιδιαιτερότητες του χαρακτήρα τους. Νομίζω οτι ο Μάνος πάντοτε θα κάνει δεύτερες και τρίτες σκέψεις πάνω σε όλα τα θέματα έτσι έχει μάθει άλλωστε να λειτουργεί αλλά ίσως αρχίσει να θέτει μόνος του τα όριά του, Αυτό είναι το ζητούμενο και απομένει να δούμε αν το έχει καταφέρει γιατί πια δεν υπάρχει χρόνος.

Δεν ξέρω αν ο Μάνος άλλαξε ως προς τους άλλους αλλά σίγουρα άλλαξε σε σχέση με την Εύα. Όταν την είδε να μπαίνει το γραφείο του αναθάρρησε. Ο τρόπος που της μίλησε ήταν διαφορετικός. Απευθύνθηκε στον πιτσιρίκο της και είπε όσα ήθελε έμμεσα. Στην ουσία τη ρωτάει αν τον αγαπάει ακόμη. Χαμήλωσε το βλέμμα στην κοιλίτσα και μίλησε στο μπόμπιρα αλλά την ώρα που έλεγε η μάνα σου δεν αγάπησε κανέναν άλλον όπως εμένα κοιτούσε τα μάτια της. Η Εύα κρατάει ακόμη αντίσταση αλλά δεν νομίζω για πολύ ακόμη.
Η σκηνή του ατυχήματος ήταν καλογυρισμένη. Δεν βγήκε ψεύτικη παρόλο που το φοβόμουν.
Αυτός ο Μάνος που προσπαθούσε να καθησυχάσει την Εύα και να υποβαθμίσει το γεγονός για να μην την τρομάξει ήταν άλλος απ αυτόν που ξέραμε παλιά.
Η προσφώνηση μάτια μου συνεχίζει να ακούγεται απ το στόμα του και να με λιώνει.

Ρούσσος και Αμαλία σε μια ακόμη πολύ καλή σκηνή μίλησαν για το πρόβλημα με το όνομα Μελίτα. Ο Ρούσσος απ την δική του μεριά έχει δίκιο που προσπαθεί να απομακρύνει την κόρη απ τον απόλυτό της. Βλέπει οτι ο τύπος την έχει στρέψει εναντίον του και παράλληλα είναι μπλεγμένος σε αρκετές βρώμικες καταστάσεις οπότε το λογικότερο είναι να μη θέλει το παιδί του να μπλέξει σε όλα αυτά. Η Αμαλία πάλι υποστηρίζει την κόρη αλλά τι περιμένεις απ την παλαβιάρα μάνα;
Υπενθύμιση προς τους σεναριογράφους: Ακούστηκε σήμερα οτι ο Μάνος ήταν μια χαρά στο γάμο του μέχρι που γνώρισε και ερωτεύτηκε την Εύα και όλα στράβωσαν. Κύριοι την Εύα τη γνώριζε απ τα δεκαπέντε του αν θέλετε μπορώ να σας δώσω αριθμούς επεισοδίων που έχει αναφερθεί.

Σήμερα το Μελιτόνι απέδειξε για άλλη μια φορά πόσο καλή κόρη είναι. Αντιδράει στον πατέρα που την πατρονάρει λέει. Να γελάσω τώρα ή έχει αρχές άνοιας το κοριτσάκι; Αυτός δεν την υποστήριξε όταν είχε σχέση με τον Οδυσσέα και αντιδρούσε η Αμαλία; Αυτός δεν ήταν εκεί γι αυτήν όταν η Αμαλία έκανε τα παλαβά της με το Μάνο και την έφερνε σε δύσκολη θέση; Αλλά ξέχασα δεν θέλει τον απόλυτο οπότε όλα τα καλά του τα διαγράφουμε.

Ο Στέφανος επισκέφτηκε τη μητέρα του στη φυλακή και φάνηκε καθαρά οτι η Αντιγόνη τον χειρίζεται με μεγάλη ευκολία. Του πέρασε την ιδέα να πάρει το μωρό και να το μεγαλώσει αυτός και το αγόρι αμέσως τσίμπησε. Για θυμήστε μου αυτός δεν έλεγε στην Εύα να χαρεί τη μητρότητα και εκείνος θα είναι εκεί οτι κι αν αποφασίσει ή κάνω λάθος; Ο Χρήστος προσπάθησε να του εξηγήσει οτι το σκεπτικό του ήταν λάθος αλλά στου κουφού την πόρτα παρ την πόρτα και φύγε. Ο Στέφανος έχει κατεβάσει διακόπτη δεν ακούει και δεν βλέπει τίποτα. Μέχρι με την απόλυτη τα έβαλε.

Ο Μπέλλος πάλι έπαθε μια αναλαμπή αλλά επανήλθε στη φυσιολογική του κατάσταση. Μόλις άκουσε η Νταιζάρα τι αγόρασε για την Νόρα και κατάλαβε το μέγεθος των λογαρισμών του άρχισε τις προσκλήσεις και τις γαλυφιές. Στόχος να ξεκοκαλίσει το Μπέλλο. Βέβαια σαν να μου φάνηκε οτι κι αυτός το κατάλαβε αλλά τους βαριέμαι για να τους δώσω ιδιαίτερη προσοχή.

Η σκηνή με την παρέα να συγκεντρώνεται για άλλη μια φορά στης Δάφνης παρά τα μέτρα ασφαλείας με άφησε με ένα χαμόγελο. Εξακολουθεί να λείπει η απαρτία και στεναχωριέμαι. Ενημερώθηκαν πάντως όλοι για τον κίνδυνο και ελπίζω να μην αργήσει η ώρα που θα συσπειρωθούν και θα τους βλέπουμε όλους μαζί. Είπαμε ο καιρός που απέμεινε είναι λίγος.

Σε αναμονή λοιπόν.....
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από katerina--noraloukakos Πεμ Μάης 06, 2010 11:09 pm

τελειο κι απο μενα για..
~Ευα-Μανο.πολυ γλυκια και τρυφερη η σκηνουλα τους στο γραφειο που ακουμπησε το χερι του στην κοιλιτσα της και ποσο γλυκο το χαμογελο της Ευας! Love! (δε θελω να φυγει ο Μπουγιουρης απ τη σειρα!!!!!) επισης πολυ ομορφη η σκηνη στο σπιτι μετα την αποπειρα δολοφονιας..
~Δαφνη-Νικολα.ηθελε να κανει τη γυναικα του να γελασει και τα καταφερε!!ΤΟ γελιο με το συρματοπλεγμα!η ατακα της Δαφνης ''απωθητικο Λουκανορικων νυχτερινων επιδρομων'' μ εστειλε!
~Λουκα-Νορα (κυριως!αδυναμιες ειναι αυτες).υ π ε ρ τ ε λ ε ι α η σκηνη στο σπιτι που της εφερε την αμμο και της ειπε
εγω δεν μπορω να σου αγορασω την Εδεμ,μπορω ομως να στη φερω εδω σιγα,σιγα..καθε μερα θα κουβαλαω αμμο για σενα.. Heart2 ελιωσα.και φυσικα σουπερ η ερωτικη τους σκηνη!!
Χρηστο.ειπε αυτα ακριβως που επρεπε στον απολυτο...μαμακια : respect :
Λουκα-Ευα παντα μου αρεσουν οι σκηνες τους,ειναι πολυ ομορφες,δενουν οι δυο τουςLove!
την παρεα στην κατασκηνωση,αν και δεν υπηρχε απαρτια..τρελο γελιο με
-τη χαρα του Νικολα που ηταν σιγουρος οτι δε θα τους διακοψει κανεις και θα κοιμοταν επιτελους..(που να ξερε!)
-''ψηθηκε ο Λουκας,κοντεψε να γινει λουκανικο'' gelio gelio
-κραυγη του Μανου,που λιγο ακομα και θα ειχαν την ιδια τυχη με το Λουκα gelio
θελω να βλεπω τετοια επεισοδια συχνοτερα!!!
katerina--noraloukakos
katerina--noraloukakos
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από loukakos4ever Πεμ Μάης 06, 2010 11:15 pm

Αχχχχ....ηταν πολυ ωραια η σημερινη σκηνη Νορας-Λουκα...νομιζω πως την ευχαριστηθηκαμε ολοι!!!!!παντως εριξα πολυ γελιο στο τελος xaxa lol! gelio
loukakos4ever
loukakos4ever

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από aggeliki Παρ Μάης 07, 2010 12:11 am

ΤΕΛΕΙΟ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ!

Ο ΜΠΕΛΛΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΔΕΜ ΟΤΙ Η ΝΟΡΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΘΕΛΕ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ; ΚΑΙ ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΗΓΕ ΝΑ ΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΥΨΕΙΣ; ΦΥΛΑΞΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑΚΗ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΠΑΚΤΙΚΟ ΝΤΑΙΖΗ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΗ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΛΟΥΚΑ ΗΣΥΧΟΥΣ.

Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΑΦΝΟΥΛΑ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕΙ ΕΣΤΗΣΕ ΛΟΥΚΟΝΟΡΙΚΟ ΦΡΑΓΜΑ. Η ΔΑΦΝΗ ΒΕΒΑΙΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΟΜΩΣ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕ.

Ο ΛΟΥΚΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ. ΑΚΟΜΗ ΚΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΕΜΑΘΕ ΝΑ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ.

Η ΣΚΗΝΗ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΥΠΕΡΤΕΛΕΙΑ. ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΣΙ ΛΑΤΡΕΥΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ. ΟΤΑΝ ΕΙΠΕ ''Η ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΑΓΑΠΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΠΩΣ ΕΜΕΝΑ'' ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΕΝΑ ΝΑΙ ΑΛΛΑ Η ΕΥΑ ΒΡΑΧΟΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΑΚΟΜΗ! Heart2

Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΟΛΙΣ ΤΟΥ ΕΙΠΕ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΑΥΤΟΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΠΑΓΑΛΙΖΕΙ ΣΤΟ ΧΡΗΣΤΟ.
Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΛΙ ΗΤΑΝ Η ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ.

Η ΣΚΗΝΗ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ. Ο ΜΑΝΟΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΑ ΧΡΟΝΟ. ΚΡΙΜΑ!

Ο ΛΟΥΚΑΣ ΠΗΓΕ ΣΤΗ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΕ ΝΑ ΤΗΣ ΦΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΕΔΕΜ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΠΙΤΙ. ΤΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ; Η ΣΚΗΝΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΥΠΕΡΟΧΗ!! Heart2

Ο ΡΟΥΣΣΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΜΠΛΕΓΜΕΝΟ ΣΤΙΣ ΒΡΩΜΟΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ, ΑΛΛΑ Η ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΕΤΑ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΕΜΟΙΑΣΕ Η ΚΟΡΗ!

Η ΣΚΗΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ. ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΕΛΛΕΙΠΕ Η ΕΥΑ. ΟΛΟΥΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΣΟ ΑΚΟΜΗ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΠΑΡΟΝΤΕΣ.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ Η ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΠΕΙΡΑ!!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από pet Παρ Μάης 07, 2010 12:13 am

Τέλειο επεισόδιο!!!

Η παρέα όπως θα έπρεπε να είναι, σε μεγάλα κέφια!!! Με το χιούμορ, την συντροφικότητα, τις αμφιβολίες, τις παράλογες αντιδράσεις αλλά κυρίως για την αγάπη που έχουν μεταξύ τους!!!

Λάτρεψα την σκηνή με Λουκά και Νόρα!!! Ο Λουκάς την ώρα που φέρνει την άμμο από την Εδέμ στο σπίτι για την Νόρα, πιστεύω ότι είναι ο "ονειρεμένος άντρας" για κάθε γυναίκα!!! Ο άντρας που δείχνει με μοναδικό τρόπο τα συναισθήματα που έχει για μια γυναίκα και αναγνωρίζει με τον τρόπο του την λάθος αντίδραση του!!! Heart2 Heart2 Heart2

pet
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Παρ Μάης 07, 2010 12:15 am

Ας σχολιάσω και εγώ αυτό το επεισόδιο...
Εννοείται οτι ψήφισα ΤΕΛΕΙΟ....



Νόρα-Μπέλλος-->
Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω για ποιό λόγο ο Μπέλλος είναι τόσο θιγμένος και πληγωμένος... Τι έζησε με την Νόρα ώστε να πιστεί οτι είναι η γυναίκα της ζωής του;

Πάντως κακά τα ψέματα, ο Μπέλλος είναι ένας άνδρας που εκπληρώνει τα μεγαλύτερα όνειρα μιας γυναίκας και τα αγαπάει κιόλας.. Όνειρα όμως που να αγοράζονται, σαν αυτά που έχει η Νταίζη..
Έμαθε εκεί για την Εδέμ και κατευθείαν να την αγοράσει.. Δε του είπαν όμως οτι η Εδέμ της Νόρας είναι ο Λουκάς.. Δεν του είπαν οτι η ευτυχία δεν αγοράζεται...
Προσπαθεί ο κύριος να χτυπήσει την Νόρα στο αδύναμο σημείο, να την κάνει να νιώσει τύψεις που τον άφησε ενώ εκείνος απο την μεγάλη του αγάπη γι'αυτήν πήγε και της έφερε την Εδέμ στα πόδια...
Και επαναλαμβάνω,πότε πρόλαβε αυτός να την αγαπήσει τόσο πολύ ώστε να της κάνει τέτοιο δώρο; Μήπως μας κρύβει κάτι άλλο; Μήπως πήρε την Εδέμ για δική του προσωπική ικανοποίηση; scratch Ειδώμεν..

Όσο για την Νόρα, χαίρομαι που του διευκρίνησε οτι είναι ερωτευμένη με τον Λουκά αν και δεν κατάλαβα τον λόγο για τον οποίον ήθελε να απολογηθεί στον Ωνάση.... συγγνώμη Μπέλλο ήθελα να πώ και μάλιστα στην Εδέμ.. Με χάλασε πολύ που μίλησαν στην παραλία της Εδέμ.. Μπορεί να εξυπηρετεί το σενάριο αλλά δεν εξυπηρετεί την αισθητική μας, γι'αυτό ας περιοριστούμε στην παρέα.. Μόνο η παρέα μπορεί να υποστηρίξει μια σκηνή στην Εδεμοπαραλία...




Αμαλία-Ρούσσος-->
Οι τιτανομέγιστοι έχουν δέσει πολύ καλά και απαιτούμε ζουζουνίστικη σκηνή... Ένα φιλάκι στο στόμα βρε αδελφέ..
Ο Ρούσσος να παραληρεί και η Αμαλία του λέει "φάε το φαγάκι σου, θα κρυώσει".. Δύο άνθρωποι που αν μη τί άλλο συνεχίζουν να αγαπιούνται μετά απο τόσα χρόνια κοινής ζωής...



Δάφνη-Νικόλας-->
Μου αρέσει που ο Νικόλας δίνει κουράγιο στην Δάφνη και προσπαθεί να την κάνει να χαμογελάσει.. Πολύ ωραία σκηνή, πολύ ωραία τα λόγια του Νικόλα και πολύ αστεία η προετοιμασία του "απωθητικού Λουκανορικού σχεδίου"..
Ο Ηλίας είπε οτι δε θα μεγαλώσουν ποτέ.. Κανένας δε θέλει να μεγαλώσει και αυτή η παρέα καταφέρνει να διατηρεί την παιδικότητα της...




Νόρα στην παραλία
Λουκάς στην τσίτα-->

Η Νόρα τα έχασε η καλή μου και ήθελε να μείνει μόνη να χωνέψει αυτά που της είπε ο Μπέλλος.. Ο Λουκάς πάλι νόμισε οτι η Νόρα άλλο πράγμα "χώνευε" αλλά τέλος πάντων (έχε χάρη που σου πάει η ζήλεια Λουκάκο..)




Λουκάς-Εύα-->
Πολύ καλή σκηνή.. Πολύ καλό δίδυμο..
Η Εύα συνεχίζει μέχρι και τώρα να εμποστεύεται την γνώμη και την κρίση του Λουκά, αυτό είναι φιλία...
Ειδικά όταν συζητάνε για τις ερωτικές τους ανησυχίες είναι όλα τα λεφτά.. Μόνο το ποπκόρν τους έλειπε εκεί στην καφετέρια..




Στέφανος-Αντιγόνη-->
Συναισθηματικά πολύ δυνατή σκηνή..Το δάκρυ του Στέφανου και η έκφραση της Αντιγόνης τα πήραν όλα..
Η Αντιγόνη είχε ένα βλέμμα σαν αυτό που είχε παλιά όταν ήταν "μουγκή" αλλά έχω την εντύπωση οτι η συμπεριφορά της αυτή είναι επιτηδευμένη για να καταφέρει να φέρει τον Στέφανο με τα νερά της...
Τελικά η Αντιγόνη ξέρει να πατρονάρει τον Στέφανο και όχι ο Ρούσσος τη Μελίτα...




Αμαλία-Μελίτα-->
Κατα φωνή... Λίγο απόλυτη τη βρήκα την Μελίτα στο θέμα των γονιών της αλλά αν δεν είναι αυτή απόλυτη, ποιός θα είναι;
Έχει ξαφνικά διαγράψει τον πατέρα της λές και τώρα μαθαίνει τις βρωμοδουλειές του.. Καλά της είπε η Αμαλία οτι δεν είναι τα πάντα άσπρο και μαύρο αλλά υπάρχει και το γκρί, το οποίο θα φορεθεί πολύ φέτος.. Ορίστε και κάτι που μας έμεινε απο την σκηνή..




Νόρα-Λουκάς στο γραφείο-->
Υπερβολικός ο Λουκάς.. Αυτός είναι ο Λουκάς που πρίν απο λίγες μέρες (εποχή φωτογραφιών) μιλούσε στην Νόρα για εμπιστοσύνη; Τουλάχιστον η Νόρα είδε μια φωτογραφία, εκείνος πώς υπέθεσε οτι τον απάτησε, απο το κλειστό τηλέφωνο..;;; Α ρε Λουκά τι σου κάνει ο έρωτας..

Όταν δε η Νόρα του είπε για την Εδέμ, εκεί τον αποτελείωσε.. Εκτός απο την ζήλια του, τον έπιασαν και οι εγωϊσμοί του.. Λογικό ήταν να νιώσει άσχημα αλλά όχι να ξεσπάσει και στην Νόρα..
Αν και με εκνεύρησε η συμπεριφορά του, παραδέχομαι οτι με διασκεδάζει ο ζηλιαρόγατος Λουκάκος...
Η Νόρα πάλι ήταν πολύ ψύχραιμη και μου άρεσε που δεν έδωσε σημασία στα λεγόμενα του Λουκα.. Αυτό σημαίνει οτι τον ξέρει καλά και περίμενε τέτοια αντίδραση απο αυτόν...




Νταίζη-Μπέλλος-->
Βαριέμαι και ανακατεύομαι... Δεν έχει ουσία να βλέπω δύο άτομα να κοροϊδεύουν ο ένας τον άλλον... Γιατί εμένα ο Δημήτρης δεν με έχει πείσει οτι είναι το γλυκό αυτό αγόρι που το πρόδωσε η αρραβωνιαστικιά του..

Η Νταίζη του την πέφτει για να του τα φάει και ο Μπέλλος ενδίδει για να την <<χουφτάει>>.. Στο τέλος όντως θα καταλήξουνε να βλέπουνε μαζί τον ουρανό με τα άστρα ντυμένοι με τα βαπτιστικά τους...
Λίγο με νοιάζει αυτό όμως... Να αφήσουνε ήσυχους τον Λουκά με την Νόρα γίνεται;




Μάνος-Εύα-->
Μαγευτική σκηνή.. Έτσι μπορώ να την χαρακτηρίσω..
Η Εύα πήγε να του ευχηθεί καλή αρχή και νομίζω ήταν η καλήτερη αρχή που θα μπορούσε να κάνει ο Μάνος.. Το χαμόγελο ζωγραφισμένα στα πρόσωπα και των δύο.. Περιττώ να πώ ποιά κίνηση του Μάνου με έκανε να λέω "πότε θα γίνω μάνα" αλα Παπαδοπούλου... Snif
Απίστευτα συγκινητική κίνηση να πιάσει την κοιλίτσα της Εύας και να κάνει μια σοβαρή συζήτηση με το φασολάκι σαν άνδρας πρός άνδρα...
Η Εύα χαμογελούσε και αυτό είχε σημασία...
Η σκηνή με το αυτοκίνητο-ατύχημα ήταν αρκετά αληθοφανείς..




Στέφανος-Χρήστος-->
Πολύ καλός ο Χρήστος σ'αυτή τη σκηνή.. Έχει πάρει τα πάνω του και είπε αλήθειες στον Στέφανο..
Ο Στέφανος απο την άλλη φαίνεται οτι ενέδωσε στον ψυχολογικό εκβιασμό της μητέρας του και σκέφτεται να πάρει το παιδί του και να φύγει.. Αλλά τι λέω οτι σκέφτεται, για να περνάει κάτι τέτοιο απο το μυαλό του, αυτός απλά δεν σκέφτεται...slap




Νόρα-Λουκάς στην δική τους Εδέμ-->
Σκηνή όνειρο..
Ο Λουκάς απλά δεν υπάρχει.. Ζούμε σε πολύ ρεαλιστικό κόσμο για να υπάρχουν τέτοιοι παραμυθένιοι άνδρες..
Ο Λουκάς αγαπάει τρελά την Νόρα και το αποδεικνύει καθημερινά αυτό.. Όπως είπε, δεν έχει τα χρήματα για να της αγοράσει την Εδέμ αλλά έχει τη δύναμη και την αγάπη για να της την φέρει στο σπίτι.. inlove
Ήταν γλύκες και οι δύο..
Η Νόρα είχε κάτι κόκκινα μαγουλάκια που τη γλύκαιναν και ο Λουκάς ήταν αξύριστος που του πάει πάρα πολύ.. Έλιωσα και Ένιωσα...
Αυτό είναι χημεία και δεν καθορίζεται ούτε αγοράζεται απλά προκύπτει, τυχαίνει και πετυχαίνει...




Η παρέα σε νυχτερινές αποστολές (ο καθένας για διαφορετικούς λόγους)-->
Ξεράθηκα στο γέλειο.. Εκεί που ο Νικόλας και η Δάφνη πήγαιναν να "το διασκεδάσουν" τα παιδιά, τσούπ ο πεισματάρης Λουκάς τους διακόπτει και μάλιστα 2 φορές..
Νικόλας: 200 volt έπρεπε να το βάλω, να πάμε φυλακή μπάς και κοιμηθούμε λίγο.. gelio
Νόρα: Παραλίγο να ψηθεί ο Λουκάς και να γίνει Λουκάνικο.. gelio

Όταν έμαθαν για την Εδέμ και τον Μπέλλο, η αντίδραση του Νικόλα όλα τα λεφτά.. Ο Λουκάς ακόμα και μετά το σκόνταμα συνέχισε να αμφιβάλλει και να ζηλεύει.. Κοιτούσε με ένα βλέμμα γεμάτο λαχτάρα την Νόρα όταν της έλεγε ο Νικόλας να πάει να παντρευτεί τον Μπέλλο.. Η απάντηση της Νόρας, πολύ <<Νορίστικη>> και η ανακούφηση του Λουκά πολύ <<Λουκίστικη>>....

Εκτός απο τον Λουκά παραλίγο να ψηθεί και ο Μάνος και να γίνει μπριζολίτσα...
Πολύ παρεϊστικη σκηνή και μου αρέσει που σιγά σιγά μαζεύονται γιατί τελειώνει και η σεζόν και θέλουμε όσο το δυνατόν περισσότερη παρέα...



Αυτά απο μένα..!!!
Αναμένουμε τα επόμενα που ευτυχώς προβλέπονται ενδιαφέρον επεισόδια...
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από kelly Παρ Μάης 07, 2010 12:27 am

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!Ένα τέλειο επεισόδιο που είχε τα πάντα!!!Κάλιο αργά παρά ποτέ!!!Θυμήθηκα για ποιούς λόγους αγαπάω αυτή τη σειρά!!!Σήμερα θα εκφράσω πολλές λατρείες και εύχομαι να μην σας κουράσω..Αναλυτικά:

Νόρα-Μπέλλος: Τον λυπήθηκα τον Δημήτρη σ αυτή τη σκηνή!Η αλήθεια είναι πως όταν τον έβλεπα να αντιμετωπίζει τη Νόρα,τις μέρες που πουλιόταν η Εδέμ,σαν ένα κοριτσάκι που αδίκως κλαίει για τη "σκυλίτσα" της που χάνει μου την έδινε πολύ και έβλεπα πως αυτός ο άντρας όσο και αν την αγαπάει δεν θα μπορούσε ούτε να την καταλάβει ποτέ,ούτε να την μάθει..Δεν μου περνούσε απ το μυαλό ότι θα μπορούσε να κάνει κάτι τόσο μεγάλο και σημαντικό γι αυτήν..Να λοιπόν που ο έρωτας,όσο λίγο και αν ξέρεις τον άλλον σε κάνει να τον νιώθεις,να τον καταλαβαίνεις,να τον συμπονάς,όσα μίλια μακριά και αν απέχετε σαν χαρακτήρες..Ήταν η πρώτη φορά παρουσίας του στη σειρά που τον παραδέχτηκα..Μου άρεσε πολύ και η αντίδραση της Νόρας..Λογικό να την επηρεάσει τόσο και να προβληματιστεί καθώς ο άνθρωπος αυτός της έδωσε πολλά ενώ εκείνη δεν του φέρθηκε πολύ τίμια,ούσα τυφλωμένη απ τον έρωτά της για τον Λουκά!

Νικόλας-Δάφνη: ΛΑΤΡΕΥΩ Νικόλα ως σύζυγο!!Μου άρεσε τόσο πολύ η σκηνή τους!Ναι,ένα ζευγάρι έχει διαφωνίες,έχει ζήλιες,έχει ρουτίνα αλλά έχει και στιγμές που ο ένας δηλώνει το παρόν στον άλλο όταν χρειάζεται έναν ώμο να ακουμπήσει!Ο Νικόλας μίλησε πολύ σωστά στη γυναίκα του,της έδωσε κουράγιο,την αποφόρτισε από την υποχρέωση που θεωρεί πως έχει να φέρει χρήματα στο σπίτι μετά την άδικη πώληση της Εδέμ και τη διάλυση της συνεργασίας με τους απόλυτους γεγονότα που τους πήγαν πίσω οικονομικά και την έκανε να γελάσει με το 5χρονίστικο κόλπο που θύμιζε κατασκήνωση..

Λουκάς(Δάφνη-Εύα στο τηλέφωνο): ΛΑΤΡΕΥΩ τις ζήλιες του Λουκά!!!!Μπορώ να πω πως επειδή είναι λίγο πιο σπάνιες και ουσιαστικές απ τις ζήλιες της Νόρας,μ αρέσουν πολύ,γελάω γιατί μιλάει πολύ σοβαρά και γιατί στο μυαλό του ζηλιάρη έχουν κάποια βάση!χιχι!Τα τηλεφωνάκια στις φίλες του για να την ψάξει,να τους πει τον πόνο του και να ακούσει και μια γνώμη τα απήλαυσα!!Γενικότερα ό,τι έχει σχέση με παρέα το απολαμβάνω!!

Στέφανος-Αντιγόνη: ΛΑΤΡΕΥΩ τα δάκρυα του κύριου Σταύρου στις ερμηνείες του!!!Γενικά όταν φορτίζεται και βουρκώνουν τα μάτια του μ αρέσει πολύ!Η σκηνή τους επίσης πολύ ωραία!Σίγουρα ο Στέφανος βλέποντας τη μητέρα του να βγαίνει απ το κελί "είδε" σκηνές από το παρελθόν που ήταν πολύ οδυνηρές για εκείνον και που δυστυχώς τον σημάδεψαν..Η Αντιγόνη πάλι με θύμωσε πολύ..Δεν αμφιβάλλω για το πόσο αγαπά μια μάνα το παιδί της και πιθανόν τα όσα κάνει να θέλει να ωφελήσουν εκείνον όμως μ ενοχλεί που τον έχει μεγαλώσει ως "όργανό" της και ακόμη και τώρα προσπαθεί να τον κατευθύνει γνωρίζοντας πολύ καλά πως στην προκειμένη φάση δεν μπορεί να της αρνηθεί και να της αντισταθεί λόγω της κατάστασής της..

Μελίτα-Αμαλία
: Βρε Μελίτα μου..Είμαι διατεθιμένη να σου δώσω όλα τα δίκια του κόσμου για το θέμα του πατέρα σου διότι ανεξάρτητα απ το ότι όλα όσα έκανε για να ανέβει μπορεί να τα έκανε και για την οικογένειά του,Άγιο δεν τον λές σε καμία περίπτωση!!Αλλά συγγνώμη,ο άνθρωπος που τόσο πολύ αγαπάς,τόσο πολύ έχεις ερωτευτεί,τόση λύσσα έχεις να συγκατοικήσετε,να σε στεφανωθεί με δόξα και τιμή και να τον έχει το παιδί σου πρότυπο δίπλα του νομίζεις ότι είναι Άγιος?Θεωρείς πως οι δουλίτσες του είναι καθαρές?Τα χρήματα που βγάζει?Θα μου πεις για αυτόν τα παραβλέπεις όλα αυτά διότι είναι ο απόλυτος,σε δένει μαζί του μια απέραντη,ανιδιοτελής,αιώνια αγάπη vomit Για τον πατέρα σου όμως?Όχι!Είσαι φάουλ κοπέλα μου!!

Εύα-Λουκάς: ΛΑΤΡΕΥΩ παρεΐστικες συζητήσεις Εύας-Λουκά!Συζήτησε ο καθένας αυτά που τον απασχολούν και ο άλλος ως φίλος πάντα πρόθυμος να ξεχάσει για λίγο τα δικά του και να τον συμβουλεύσει!Ο Λουκάς σε όσα είπε για τον Μάνο είχε πολύ δίκιο!Είναι και δικές μου σκέψεις αυτές όταν βλέπω τον Μάνο!Μπορεί σαν άνθρωπος να μην είναι εύκολο να αλλάξει,αλλά σίγουρα στο πως αγαπά την Εύα έχει αλλάξει ριζικά!Έχει θάψει συμπεριφορές του προκειμένου να είναι εκείνη καλά και ευτυχισμένη και αυτή είναι η αγάπη που αξίζει στην Εύα!

Εύα-Μάνος: ΛΑΤΡΕΥΩ την πιο ωραία σκηνή του επεισοδίου(μαζί με τις άλλες δύο->παρολίγον ατύχημα και σπίτι της Εύας)!!!!!!Όταν η Εύα μπήκε στο γραφείο άρχισε να σκάει το χειλάκι μου όπως πάντα όταν ακολουθούν σκηνές τους!!!Τι να πω για τη σκηνή?!Με συγκίνησε απίστευτα που ο Μάνος συστήθηκε με το παιδάκι της Εύας!!!Και την Εύα επίσης και φάνηκε!!!Η Ευα βλέπει έναν Μάνο διαφορετικό,πιο ήρεμο,πιο συνειδητοποιημένο που για χάρη της ξεχνάει ΄ότι το παιδί της έχει μπαμπά τον Καρτάλη και το βλέπει μόνο ως το παιδάκι του έρωτα της ζωής του,θέλει να της δείξει ότι είναι παρών και την αγαπάει!

Νόρα-Λουκάς: ΛΑΤΡΕΥΩ τέτοιες κουλές κινήσεις ζευγαρακίων(βλέπε κουβαλάω άμμο σπίτι)που σκλαβώνουν τον άλλον,τον ρίχνουν στα πατώματα και του υπενθυμίζουν για ποιούς λόγους είναι τρελός για σένα!!!!!!Μ έλιωσε η σκηνή,η κίνηση,το βλέμμα του Λουκά,το μήνυμά του,ο έρωτάς τους,τα ζουζουνίσματά τους στα πατώματα!!!
Love!

Παρέα(πλην Εύας->γκρρρρρρρρ)
: ΛΑΤΡΕΥΩ σκηνές παρέας!!!!Θέλω κι άλλες,όπως επίσης ΘΕΛΩ ΕΥΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ!!!Είναι δυνατόν να την βλέπαμε περισσότερο με την παρέα όσο ζούσε στο Καρταλόσπιτό,με την κακιά πεθερά να την πρήζει για τον διάδοχο και να μην την βλέπουμε τώρα που ζει με τη δική της οικογένεια?Τέλοσπάντων,μου έχει αφήσει πολύ γλυκειά γεύση το σημερινό επεισόδιο οπότε θα αφήσω τα παράπονα για άλλη φορά!!!

Με όσα emoticons μου απομένουν θα εκφράσω τη χαρά μου για το επεισόδιο και την ελπίδα μου πως η σειρά παίρνει και πάλι την ανιούσα και μας περιμένουν πολλά άλλα παρόμοια και καλύτερα!(καντε κύριοι σεναριογράφοι να μην προσγειωθώ απότομα λόγω υπερβολικής χαράς gelio )

Palamakia Palamakia Palamakia Palamakia Palamakia Palamakia Palamakia
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Μάης 07, 2010 12:29 am

Ezi_loukno έγραψε:Ας σχολιάσω και εγώ αυτό το επεισόδιο...
Εννοείται οτι ψήφισα ΤΕΛΕΙΟ....



Νόρα-Μπέλλος-->
Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω για ποιό λόγο ο Μπέλλος είναι τόσο θιγμένος και πληγωμένος... Τι έζησε με την Νόρα ώστε να πιστεί οτι είναι η γυναίκα της ζωής του;

Πάντως κακά τα ψέματα, ο Μπέλλος είναι ένας άνδρας που εκπληρώνει τα μεγαλύτερα όνειρα μιας γυναίκας και τα αγαπάει κιόλας.. Όνειρα όμως που να αγοράζονται, σαν αυτά που έχει η Νταίζη..
Έμαθε εκεί για την Εδέμ και κατευθείαν να την αγοράσει.. Δε του είπαν όμως οτι η Εδέμ της Νόρας είναι ο Λουκάς.. Δεν του είπαν οτι η ευτυχία δεν αγοράζεται...
Προσπαθεί ο κύριος να χτυπήσει την Νόρα στο αδύναμο σημείο, να την κάνει να νιώσει τύψεις που τον άφησε ενώ εκείνος απο την μεγάλη του αγάπη γι'αυτήν πήγε και της έφερε την Εδέμ στα πόδια...
Και επαναλαμβάνω,πότε πρόλαβε αυτός να την αγαπήσει τόσο πολύ ώστε να της κάνει τέτοιο δώρο; Μήπως μας κρύβει κάτι άλλο; Μήπως πήρε την Εδέμ για δική του προσωπική ικανοποίηση; scratch Ειδώμεν..

Όσο για την Νόρα, χαίρομαι που του διευκρίνησε οτι είναι ερωτευμένη με τον Λουκά αν και δεν κατάλαβα τον λόγο για τον οποίον ήθελε να απολογηθεί στον Ωνάση.... συγγνώμη Μπέλλο ήθελα να πώ και μάλιστα στην Εδέμ.. Με χάλασε πολύ που μίλησαν στην παραλία της Εδέμ.. Μπορεί να εξυπηρετεί το σενάριο αλλά δεν εξυπηρετεί την αισθητική μας, γι'αυτό ας περιοριστούμε στην παρέα.. Μόνο η παρέα μπορεί να υποστηρίξει μια σκηνή στην Εδεμοπαραλία...




Αμαλία-Ρούσσος-->
Οι τιτανομέγιστοι έχουν δέσει πολύ καλά και απαιτούμε ζουζουνίστικη σκηνή... Ένα φιλάκι στο στόμα βρε αδελφέ..
Ο Ρούσσος να παραληρεί και η Αμαλία του λέει "φάε το φαγάκι σου, θα κρυώσει".. Δύο άνθρωποι που αν μη τί άλλο συνεχίζουν να αγαπιούνται μετά απο τόσα χρόνια κοινής ζωής...



Δάφνη-Νικόλας-->
Μου αρέσει που ο Νικόλας δίνει κουράγιο στην Δάφνη και προσπαθεί να την κάνει να χαμογελάσει.. Πολύ ωραία σκηνή, πολύ ωραία τα λόγια του Νικόλα και πολύ αστεία η προετοιμασία του "απωθητικού Λουκανορικού σχεδίου"..
Ο Ηλίας είπε οτι δε θα μεγαλώσουν ποτέ.. Κανένας δε θέλει να μεγαλώσει και αυτή η παρέα καταφέρνει να διατηρεί την παιδικότητα της...




Νόρα στην παραλία
Λουκάς στην τσίτα-->

Η Νόρα τα έχασε η καλή μου και ήθελε να μείνει μόνη να χωνέψει αυτά που της είπε ο Μπέλλος.. Ο Λουκάς πάλι νόμισε οτι η Νόρα άλλο πράγμα "χώνευε" αλλά τέλος πάντων (έχε χάρη που σου πάει η ζήλεια Λουκάκο..)




Λουκάς-Εύα-->
Πολύ καλή σκηνή.. Πολύ καλό δίδυμο..
Η Εύα συνεχίζει μέχρι και τώρα να εμποστεύεται την γνώμη και την κρίση του Λουκά, αυτό είναι φιλία...
Ειδικά όταν συζητάνε για τις ερωτικές τους ανησυχίες είναι όλα τα λεφτά.. Μόνο το ποπκόρν τους έλειπε εκεί στην καφετέρια..




Στέφανος-Αντιγόνη-->
Συναισθηματικά πολύ δυνατή σκηνή..Το δάκρυ του Στέφανου και η έκφραση της Αντιγόνης τα πήραν όλα..
Η Αντιγόνη είχε ένα βλέμμα σαν αυτό που είχε παλιά όταν ήταν "μουγκή" αλλά έχω την εντύπωση οτι η συμπεριφορά της αυτή είναι επιτηδευμένη για να καταφέρει να φέρει τον Στέφανο με τα νερά της...
Τελικά η Αντιγόνη ξέρει να πατρονάρει τον Στέφανο και όχι ο Ρούσσος τη Μελίτα...




Αμαλία-Μελίτα-->
Κατα φωνή... Λίγο απόλυτη τη βρήκα την Μελίτα στο θέμα των γονιών της αλλά αν δεν είναι αυτή απόλυτη, ποιός θα είναι;
Έχει ξαφνικά διαγράψει τον πατέρα της λές και τώρα μαθαίνει τις βρωμοδουλειές του.. Καλά της είπε η Αμαλία οτι δεν είναι τα πάντα άσπρο και μαύρο αλλά υπάρχει και το γκρί, το οποίο θα φορεθεί πολύ φέτος.. Ορίστε και κάτι που μας έμεινε απο την σκηνή..




Νόρα-Λουκάς στο γραφείο-->
Υπερβολικός ο Λουκάς.. Αυτός είναι ο Λουκάς που πρίν απο λίγες μέρες (εποχή φωτογραφιών) μιλούσε στην Νόρα για εμπιστοσύνη; Τουλάχιστον η Νόρα είδε μια φωτογραφία, εκείνος πώς υπέθεσε οτι τον απάτησε, απο το κλειστό τηλέφωνο..;;; Α ρε Λουκά τι σου κάνει ο έρωτας..

Όταν δε η Νόρα του είπε για την Εδέμ, εκεί τον αποτελείωσε.. Εκτός απο την ζήλια του, τον έπιασαν και οι εγωϊσμοί του.. Λογικό ήταν να νιώσει άσχημα αλλά όχι να ξεσπάσει και στην Νόρα..
Αν και με εκνεύρησε η συμπεριφορά του, παραδέχομαι οτι με διασκεδάζει ο ζηλιαρόγατος Λουκάκος...
Η Νόρα πάλι ήταν πολύ ψύχραιμη και μου άρεσε που δεν έδωσε σημασία στα λεγόμενα του Λουκα.. Αυτό σημαίνει οτι τον ξέρει καλά και περίμενε τέτοια αντίδραση απο αυτόν...




Νταίζη-Μπέλλος-->
Βαριέμαι και ανακατεύομαι... Δεν έχει ουσία να βλέπω δύο άτομα να κοροϊδεύουν ο ένας τον άλλον... Γιατί εμένα ο Δημήτρης δεν με έχει πείσει οτι είναι το γλυκό αυτό αγόρι που το πρόδωσε η αρραβωνιαστικιά του..

Η Νταίζη του την πέφτει για να του τα φάει και ο Μπέλλος ενδίδει για να την <<χουφτάει>>.. Στο τέλος όντως θα καταλήξουνε να βλέπουνε μαζί τον ουρανό με τα άστρα ντυμένοι με τα βαπτιστικά τους...
Λίγο με νοιάζει αυτό όμως... Να αφήσουνε ήσυχους τον Λουκά με την Νόρα γίνεται;




Μάνος-Εύα-->
Μαγευτική σκηνή.. Έτσι μπορώ να την χαρακτηρίσω..
Η Εύα πήγε να του ευχηθεί καλή αρχή και νομίζω ήταν η καλήτερη αρχή που θα μπορούσε να κάνει ο Μάνος.. Το χαμόγελο ζωγραφισμένα στα πρόσωπα και των δύο.. Περιττώ να πώ ποιά κίνηση του Μάνου με έκανε να λέω "πότε θα γίνω μάνα" αλα Παπαδοπούλου... Snif
Απίστευτα συγκινητική κίνηση να πιάσει την κοιλίτσα της Εύας και να κάνει μια σοβαρή συζήτηση με το φασολάκι σαν άνδρας πρός άνδρα...
Η Εύα χαμογελούσε και αυτό είχε σημασία...
Η σκηνή με το αυτοκίνητο-ατύχημα ήταν αρκετά αληθοφανείς..




Στέφανος-Χρήστος-->
Πολύ καλός ο Χρήστος σ'αυτή τη σκηνή.. Έχει πάρει τα πάνω του και είπε αλήθειες στον Στέφανο..
Ο Στέφανος απο την άλλη φαίνεται οτι ενέδωσε στον ψυχολογικό εκβιασμό της μητέρας του και σκέφτεται να πάρει το παιδί του και να φύγει.. Αλλά τι λέω οτι σκέφτεται, για να περνάει κάτι τέτοιο απο το μυαλό του, αυτός απλά δεν σκέφτεται...slap




Νόρα-Λουκάς στην δική τους Εδέμ-->
Σκηνή όνειρο..
Ο Λουκάς απλά δεν υπάρχει.. Ζούμε σε πολύ ρεαλιστικό κόσμο για να υπάρχουν τέτοιοι παραμυθένιοι άνδρες..
Ο Λουκάς αγαπάει τρελά την Νόρα και το αποδεικνύει καθημερινά αυτό.. Όπως είπε, δεν έχει τα χρήματα για να της αγοράσει την Εδέμ αλλά έχει τη δύναμη και την αγάπη για να της την φέρει στο σπίτι.. inlove
Ήταν γλύκες και οι δύο..
Η Νόρα είχε κάτι κόκκινα μαγουλάκια που τη γλύκαιναν και ο Λουκάς ήταν αξύριστος που του πάει πάρα πολύ.. Έλιωσα και Ένιωσα...
Αυτό είναι χημεία και δεν καθορίζεται ούτε αγοράζεται απλά προκύπτει, τυχαίνει και πετυχαίνει...




Η παρέα σε νυχτερινές αποστολές (ο καθένας για διαφορετικούς λόγους)-->
Ξεράθηκα στο γέλειο.. Εκεί που ο Νικόλας και η Δάφνη πήγαιναν να "το διασκεδάσουν" τα παιδιά, τσούπ ο πεισματάρης Λουκάς τους διακόπτει και μάλιστα 2 φορές..
Νικόλας: 200 volt έπρεπε να το βάλω, να πάμε φυλακή μπάς και κοιμηθούμε λίγο.. gelio
Νόρα: Παραλίγο να ψηθεί ο Λουκάς και να γίνει Λουκάνικο.. gelio

Όταν έμαθαν για την Εδέμ και τον Μπέλλο, η αντίδραση του Νικόλα όλα τα λεφτά.. Ο Λουκάς ακόμα και μετά το σκόνταμα συνέχισε να αμφιβάλλει και να ζηλεύει.. Κοιτούσε με ένα βλέμμα γεμάτο λαχτάρα την Νόρα όταν της έλεγε ο Νικόλας να πάει να παντρευτεί τον Μπέλλο.. Η απάντηση της Νόρας, πολύ <<Νορίστικη>> και η ανακούφηση του Λουκά πολύ <<Λουκίστικη>>....

Εκτός απο τον Λουκά παραλίγο να ψηθεί και ο Μάνος και να γίνει μπριζολίτσα...
Πολύ παρεϊστικη σκηνή και μου αρέσει που σιγά σιγά μαζεύονται γιατί τελειώνει και η σεζόν και θέλουμε όσο το δυνατόν περισσότερη παρέα...



Αυτά απο μένα..!!!
Αναμένουμε τα επόμενα που ευτυχώς προβλέπονται ενδιαφέρον επεισόδια...


Ezi μου ήθελα να το γράψω κι εγώ και το ξέχασα.
Ας μην γυρίζουν στην παραλία της Εδέμ σκηνές με άσχετους.
Ο τυπάκος αποκάλεσε την Εδέμ σκυλίτσα και έλεος με τον κάθε τυχαρπαστο να τον πηγαίνουν στο δικό τους μέρος.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από annaki Παρ Μάης 07, 2010 12:31 am

Έσκασε τέλειο επεισόδιο μετά από μήνες ανομβρίας, κι εγώ δεν μπορώ παρά να του αφιερώσω ό,τι του αξίζει, oscar αν και με έχουν καλύψει ήδη οι συναγωνίστριες!

Ακροθιγώς, φεγγαροζεύγαρα και ξερό ψωμί! Πολύ χαίρομαι που κι οι σεναριογράφοι τα διαχωρίζουν! Έεεετσι, τις ζυγές μέρες οι έρωτες, τις μονές οι ξερατοξενέρωτες!

Χαίρομαι επίσης που αποκαταστάθηκε το πατωματάτο! Love!Τελικά δε φταίει το εκάστοτε κι εκασταχού παρκέ για την αναγούλα, αυτοί που ξαπλώνουν πάνω φταίνε! Γιατί βρε Νόρα μου ήσουν επιφυλακτική αρχικά; Δε σου εξύμνησε ποτέ η φιλενάδα σου lol! την κρυφή ηδονή του σφουγγαρίσματος; Και χωρίς άμμους και ιδιαίτερους συμβολισμούς, έτσι για τη χαρά της φασίνας και μόνο!

Αναγούλα είπα και θυμήθηκα τη Νταίζη που, αν δε την ενσάρκωνε η θεά Πολυχρονίδη, θα είχε γίνει κουραστικά εμετική! Το κακό είναι ότι τέτοιες γυναίκες υπάρχουν και κυκλοφορούν ανάμεσά μας...

Οι Τιτανομέγιστοι μου θύμισαν τους γονείς μου! :shock:Ν' ανησυχήσω; Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων, ουδεμία ταύτιση με τη θυγατέρα τους! Εγώ είμαι πολύ συντηρητική και οπισθοδρομική για να τους πουλήσω για τον οποιονδήποτε γκόμενο!

Ποιος κακοήθης είπε ότι ο Νικολάκης μόνο νυστάζει; Ρητορική ερώτηση γιατί θα με πάρει κι εμένα η μπάλα! Γλύκας ο στοργικός σύζυγος!Love!

Ό,τι κι αν πω για Καρμικούς απλά θα το χαλάσω! Ας μιλήσουν τα εικονίδια, στην τελική για κάτι τέτοιες στιγμές αφωνίας τα 'χουμε!Heart1 Heart2 Love
Μια απορία μόνο: Τα ταξί δεν είθισται να κάνουν αναστροφή και να σε περιμένουν έξω απ' την πόρτα σου; Βαλτός κι ο ταξιτζής! cake (τουρτώνομαι μόνη μου, μη σας βάζω σε κόπο!)

Χρήστο μου, εσείς που μεγαλώσατε μαζί, μήπως έπεσε ποτέ με το κεφάλι σε καμιά ορθοπεταλιά; Πάντως αν εσύ που τον ξέρεις καλύτερα προσπαθείς ακόμα να τον συνεφέρεις, τότε υπάρχει ελπίδα ο υποτυπώδης εγκέφαλός του να έχει πρόσθετες δυνατότητες!

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Παρ Μάης 07, 2010 12:42 am

Clarabelle έγραψε:

Ezi μου ήθελα να το γράψω κι εγώ και το ξέχασα.
Ας μην γυρίζουν στην παραλία της Εδέμ σκηνές με άσχετους.
Ο τυπάκος αποκάλεσε την Εδέμ σκυλίτσα και έλεος με τον κάθε τυχαρπαστο να τον πηγαίνουν στο δικό τους μέρος.

Ακριβώς Μαρία μου..
Η Εδέμ για μερικούς δεν έχει καμία συναισθηματική αξία.. Ενώ για την παρέα είναι η ζωή τους και τα παιδικά τους χρόνια..
Λοπόν, ας γυρίσουν καμιά ωραία σκηνή στην παραλία της Εδέμ με την παρέα και ας αφήσουν τις άσχετες συζητήσεις για τα γραφεία, τόσα υπάρχουν...


Παρεπιπτόντως ΥΠΕΡΟΧΟΣ ο σχολισμός σου, μόλις τον διάβασα και εννοείται οτι συμφωνώ : respect :
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από nicole Παρ Μάης 07, 2010 2:37 am

Σχετικα καλο το σημερινο επεισοδιο:

Μπελλος: για πρωτη φορα το συγκεκριμενο ατομο με προβληματισε...μπορει κανεις να πει πολλα για το ποσο ηλιθια φερθηκε στο θεμα με την Νορα...αλλα εαν ολο αυτο δεν ειναι προαποφασισμενο σχεδιο και αν και αυτος δεν συνεργαζεται με καποιον τριτο...τοτε θα ελεγα στη Νορα να το ξανασκεφτει...

εδω δεν μιλαμε για ενα κοσμημα ή ενα γευμα, μιλαμε για ολοκληρη εκταση, μιλαμε για πολλα εκατομμυρια ευρω...και για να μπει κανεις στην διαδικασια να κανει τετοιο δωρο, ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΙΟ, τοτε αυτη η κινηση δειχνει ατομο που πραγματικα νοιαζεται και αγαπαει...

Και οπως ειπε και η Αμαλια στη ζωη υπαρχει και το γκρι...καλοι οι ερωτες αλλα επισης καλο ειναι να λαμβανει κανεις και αλλες παραμετρους υποψιν...και δεν μιλαω για τα χρηματα...αλλα για το παιδι...

Καλως η κακως, ο Λουκας και η Νταιζη εχουν ενα παιδι μαζι και οι ζωες τους παντα θα ειναι συνδεδεμενες...ακομα και αν δεν υπηρχαν οι εκβιασμοι...δεν ειναι το ιδιο να ξεκινας τη κοινη ζωη σου με ενα ατομο που δεν εχει αλλες σοβαρες δεσμευσεις με ενα ατομο που εχει ηδη ενα παιδι και υπαρχει και κακιστο κλιμα με τους εκβιασμους...

Δικαιως ειδα τη Νορα προβληματισμενη....

Για το Μπελλο οψομεθα...δεν ειμαι τοσο σιγουρη οτι θα τον τουμπαρει η Νταιζαρα....

Πετρος: τωρα μιλας σωστα...ειπες και καποιες αληθειες για Μανο, Ευα, Στεφανο, Μελιτα...

Αμαλια: εισαι ψυχαρα μεγαλη λεμε...στον αγωνα οπως παντοτε...στο Πετρο σιγονταριζες την Μελιτα και στην Μελιτα τον Πετρο...

Νικολας-Δαφνη: επιτελους ειδαμε και μια σκηνη στην αρχη που να μην ασχολουνται με τον υπνο του Νικολα...βεβαια μετα επανηλθαμε στις συνηθισμενες μπουρδιτσες...και ησυχασα...

Λουκας - Νορα: αγαπητη παραγωγη..εχω μια ρητορικη ερωτηση?

Μπορειτε να μου πειτε γιατι σε ολα τα ελληνικα σηριαλ οι ερωτευμενοι παρουσιαζονται ως χαζοχαρουμενοι, υπερβολικα ζηλιαρηδες και γκρινιαριδες?

BTW, εαν αντρας μου εφερνε αμμο μεσα στο σαλονι μου και αρχισε να την σκορπαει, θα τον ειχα πεταξει εξω απο το σπιτι...

Πειραζει που δεν συγκινηθηκα καθολου απο την σκηνη? Ειναι που με το που ειδα το Λουκα με τις τσαντες, αναρωτιομουν οπως η Νορα "Τι κανει ο μ*****ς? ποιος θα τα μαζεψει μετα?"

Αντιγονη - Στεφανος: ειμαι παρααααααα πολυυυυυυυ περιεργη να μαθω το παρελθον της Αντιγονης...ειμαι πολυ περιεργη για ποιο λογο μεγαλωσε το παιδι της με το να πιστευει οτι ολοι ειναι εχθροι? Και ειμαι πολυ περιεργη για τις αντιδρασεις του Στεφανου οταν μαθει την αληθεια...

Ημουν σιγουρη οτι η Ευα θα εβλεπε ενα αλλο προσωπο της Αντιγονης και του Στεφανου...νομιζα οτι αυτο θα γινοταν μετα τη γεννηση αλλα μαλλον θα ξεκινησει νωριτερα....

Α, ρε Ευα στο ειχα πει...που πας ρε Καραμητροοοοοοοο! ο Στεφανος καλα εκανε και ηθελε παιδι, εσυ τρομαρα σου τι το ηθελες το δευτερο?

Α ρε Στεφανε, εκει που πεταξες "θα παρω το παιδι και θα φυγουμε" τι μου θυμισες...παλιες καλες εποχες Στρατου-Ρεγγινα...

Εγω παντως εχω καταλαβει τι εισαι ικανος να κανεις και περιμενω τη στιγμη που θα κανεις και τους υπολοιπους να το καταλαβουν...

και τουλαχιστον εσυ δεν χρειαζεται να ξενιτευτεις σαν το Στρατο...μεχρι το δικαστηριο θα πας...με αυτοκτονιες, καταθλιψεις, παρατημενο παιδι, πεθερο στη φυλακη, εποχικη δουλεια, τσοντες....ανετοτατα παιρνεις επιμελεια....

Χρηστος: λειπει ο γατος και χορεουν τα ποντικια? εφυγε το μεγαλο αφεντικο και αρχισαμε να λαλιζουμε?....

Ευα -Μανος: δεν ξερω τι ειδαν ολοι οι υπολοιποι...εγω ειδα να επιβεβαιωνονται αυτα που ειχα γραψει παλιοτερα...

Ειδα δυο ανθρωπους που συνειδητοποιησαν το ποσο τραγικα λαθη ζωης εχουν κανει και το πως δεν εχουν τα χρονικα περιθωρια για αλλα λαθη...


ΥΓ. Αγαπητε Παναγιωτη, γιατι εχω την αισθηση στα τελευταια επεισοδια οτι ειτε λες τα λογια παρα πολυ γρηγορα ειτε μεσα απο τα δοντια σου? Καταλαβαινω οτι κανεις αγγαρεια...αλλα εαν αληθευουν οι μισθοι που ακουγονται για 10-15 χιλιαδες, ε, δεν ειναι και λιγα για 3-4 αραδες το επεισοδιο...αν δεν σεβεσαι τους συναδελφους ηθοποιους, σεβασου τουλαχιστον τα χρηματα που παιρνεις, ισως?

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Μάης 07, 2010 5:46 am

nicole έγραψε:Σχετικα καλο το σημερινο επεισοδιο:

Μπελλος: για πρωτη φορα το συγκεκριμενο ατομο με προβληματισε...μπορει κανεις να πει πολλα για το ποσο ηλιθια φερθηκε στο θεμα με την Νορα...αλλα εαν ολο αυτο δεν ειναι προαποφασισμενο σχεδιο και αν και αυτος δεν συνεργαζεται με καποιον τριτο...τοτε θα ελεγα στη Νορα να το ξανασκεφτει...

εδω δεν μιλαμε για ενα κοσμημα ή ενα γευμα, μιλαμε για ολοκληρη εκταση, μιλαμε για πολλα εκατομμυρια ευρω...και για να μπει κανεις στην διαδικασια να κανει τετοιο δωρο, ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΙΟ, τοτε αυτη η κινηση δειχνει ατομο που πραγματικα νοιαζεται και αγαπαει...

Και οπως ειπε και η Αμαλια στη ζωη υπαρχει και το γκρι...καλοι οι ερωτες αλλα επισης καλο ειναι να λαμβανει κανεις και αλλες παραμετρους υποψιν...και δεν μιλαω για τα χρηματα...αλλα για το παιδι...

Καλως η κακως, ο Λουκας και η Νταιζη εχουν ενα παιδι μαζι και οι ζωες τους παντα θα ειναι συνδεδεμενες...ακομα και αν δεν υπηρχαν οι εκβιασμοι...δεν ειναι το ιδιο να ξεκινας τη κοινη ζωη σου με ενα ατομο που δεν εχει αλλες σοβαρες δεσμευσεις με ενα ατομο που εχει ηδη ενα παιδι και υπαρχει και κακιστο κλιμα με τους εκβιασμους...

Δικαιως ειδα τη Νορα προβληματισμενη....

Για το Μπελλο οψομεθα...δεν ειμαι τοσο σιγουρη οτι θα τον τουμπαρει η Νταιζαρα....

Πετρος: τωρα μιλας σωστα...ειπες και καποιες αληθειες για Μανο, Ευα, Στεφανο, Μελιτα...

Αμαλια: εισαι ψυχαρα μεγαλη λεμε...στον αγωνα οπως παντοτε...στο Πετρο σιγονταριζες την Μελιτα και στην Μελιτα τον Πετρο...

Νικολας-Δαφνη: επιτελους ειδαμε και μια σκηνη στην αρχη που να μην ασχολουνται με τον υπνο του Νικολα...βεβαια μετα επανηλθαμε στις συνηθισμενες μπουρδιτσες...και ησυχασα...

Λουκας - Νορα: αγαπητη παραγωγη..εχω μια ρητορικη ερωτηση?

Μπορειτε να μου πειτε γιατι σε ολα τα ελληνικα σηριαλ οι ερωτευμενοι παρουσιαζονται ως χαζοχαρουμενοι, υπερβολικα ζηλιαρηδες και γκρινιαριδες?

BTW, εαν αντρας μου εφερνε αμμο μεσα στο σαλονι μου και αρχισε να την σκορπαει, θα τον ειχα πεταξει εξω απο το σπιτι...

Πειραζει που δεν συγκινηθηκα καθολου απο την σκηνη? Ειναι που με το που ειδα το Λουκα με τις τσαντες, αναρωτιομουν οπως η Νορα "Τι κανει ο μ*****ς? ποιος θα τα μαζεψει μετα?"

Αντιγονη - Στεφανος: ειμαι παρααααααα πολυυυυυυυ περιεργη να μαθω το παρελθον της Αντιγονης...ειμαι πολυ περιεργη για ποιο λογο μεγαλωσε το παιδι της με το να πιστευει οτι ολοι ειναι εχθροι? Και ειμαι πολυ περιεργη για τις αντιδρασεις του Στεφανου οταν μαθει την αληθεια...

Ημουν σιγουρη οτι η Ευα θα εβλεπε ενα αλλο προσωπο της Αντιγονης και του Στεφανου...νομιζα οτι αυτο θα γινοταν μετα τη γεννηση αλλα μαλλον θα ξεκινησει νωριτερα....

Α, ρε Ευα στο ειχα πει...που πας ρε Καραμητροοοοοοοο! ο Στεφανος καλα εκανε και ηθελε παιδι, εσυ τρομαρα σου τι το ηθελες το δευτερο?

Α ρε Στεφανε, εκει που πεταξες "θα παρω το παιδι και θα φυγουμε" τι μου θυμισες...παλιες καλες εποχες Στρατου-Ρεγγινα...

Εγω παντως εχω καταλαβει τι εισαι ικανος να κανεις και περιμενω τη στιγμη που θα κανεις και τους υπολοιπους να το καταλαβουν...

και τουλαχιστον εσυ δεν χρειαζεται να ξενιτευτεις σαν το Στρατο...μεχρι το δικαστηριο θα πας...με αυτοκτονιες, καταθλιψεις, παρατημενο παιδι, πεθερο στη φυλακη, εποχικη δουλεια, τσοντες....ανετοτατα παιρνεις επιμελεια....

Χρηστος: λειπει ο γατος και χορεουν τα ποντικια? εφυγε το μεγαλο αφεντικο και αρχισαμε να λαλιζουμε?....

Ευα -Μανος: δεν ξερω τι ειδαν ολοι οι υπολοιποι...εγω ειδα να επιβεβαιωνονται αυτα που ειχα γραψει παλιοτερα...

Ειδα δυο ανθρωπους που συνειδητοποιησαν το ποσο τραγικα λαθη ζωης εχουν κανει και το πως δεν εχουν τα χρονικα περιθωρια για αλλα λαθη...


ΥΓ. Αγαπητε Παναγιωτη, γιατι εχω την αισθηση στα τελευταια επεισοδια οτι ειτε λες τα λογια παρα πολυ γρηγορα ειτε μεσα απο τα δοντια σου? Καταλαβαινω οτι κανεις αγγαρεια...αλλα εαν αληθευουν οι μισθοι που ακουγονται για 10-15 χιλιαδες, ε, δεν ειναι και λιγα για 3-4 αραδες το επεισοδιο...αν δεν σεβεσαι τους συναδελφους ηθοποιους, σεβασου τουλαχιστον τα χρηματα που παιρνεις, ισως?


Φοβερά εύστοχος σχολιασμός!Κλασικά πράγματα δηλαδή Wink
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από Penny Παρ Μάης 07, 2010 9:15 am

ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ !!!!!!!!!!!!!
Penny
Penny
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Παρ Μάης 07, 2010 9:20 am

Mik έγραψε:
KonstantinaP έγραψε:
panda έγραψε:Εντελώς Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 G020 το σημερινό. Δηλαδή κυρά Λένα μου έτσι θα το πάμε τώρα, ο ιδιωτικός σταθμός τα "Αϊδονάκια" παρουσιάζουν έλεος πια με τα ξεράσματα και σήμερα Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 A030.
Εσυ ποια σειρα παρακολουθεις?

Στέφανος-Μελίτα στο μικρό σπίτι στο πηγάδι!! gelio
Κοριτσακι μου τοτε να αλλαξεις καναλι γιατι η σειρα βασιζεται στην παρεα της φεγγαροπετρας οπου ουδεμια σχεση εχει με τη Μελιτα και το Στεφανο. Ψαξε και βρες το original "Μικρο σπιτι στο λιβαδι" θα διασκεδασεις περισσοτερο.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Μάης 07, 2010 9:23 am

nicole έγραψε:
και τουλαχιστον εσυ δεν χρειαζεται να ξενιτευτεις σαν το Στρατο...μεχρι το δικαστηριο θα πας...με αυτοκτονιες, καταθλιψεις, παρατημενο παιδι, πεθερο στη φυλακη, εποχικη δουλεια, τσοντες....ανετοτατα παιρνεις επιμελεια....
Αν πάει σε δικαστήριο ο Στέφανος, το πιο πιθανό είναι να μην πάρει κανείς απο τους δυο τους την επιμέλια. Ο Στέφανος είναι επικνυδινος και αυτό θα λειτουργήσει κατά του.

Οσο για την Ευα, οι απόπειρες μπορούν να λειτουργήσουν κατά της όπως και η ψυχική της υγεία, όλα τα άλλα όχι.Ούτε το ποιόν του μπαμπά της παίζει ρόλο, ούτε οτι άφησε την Μαρίλια (Και η Νταίζη το ίδιο δεν έκανε ? scratch Και με σώας τα φρένα, και με δόλο? scratch ), ούτε για τις ταινίες που έχει γυρίσει.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Μάης 07, 2010 9:25 am

KonstantinaP έγραψε:
Mik έγραψε:
KonstantinaP έγραψε:
panda έγραψε:Εντελώς Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 G020 το σημερινό. Δηλαδή κυρά Λένα μου έτσι θα το πάμε τώρα, ο ιδιωτικός σταθμός τα "Αϊδονάκια" παρουσιάζουν έλεος πια με τα ξεράσματα και σήμερα Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 A030.
Εσυ ποια σειρα παρακολουθεις?

Στέφανος-Μελίτα στο μικρό σπίτι στο πηγάδι!! gelio
Κοριτσακι μου τοτε να αλλαξεις καναλι γιατι η σειρα βασιζεται στην παρεα της φεγγαροπετρας οπου ουδεμια σχεση εχει με τη Μελιτα και το Στεφανο. Ψαξε και βρες το original "Μικρο σπιτι στο λιβαδι" θα διασκεδασεις περισσοτερο.

Κωνσταντίνα, ο panda είναι αγοράκι, όχι κοριτσάκι!!!

:wink2:
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από Katrin Παρ Μάης 07, 2010 9:54 am

ΤΙ ΤΕΛΕΙΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ!!ΟΛΗ Η ΠΑΡΕΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΗ!!!!
ΑΣ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΝΟΡΑ-ΛΟΥΚΑ.....ΑΠΛΑ ΛΙΩΝΩ Heart2 huhu

Katrin
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από nicole Παρ Μάης 07, 2010 10:34 am

Mik έγραψε:
nicole έγραψε:
και τουλαχιστον εσυ δεν χρειαζεται να ξενιτευτεις σαν το Στρατο...μεχρι το δικαστηριο θα πας...με αυτοκτονιες, καταθλιψεις, παρατημενο παιδι, πεθερο στη φυλακη, εποχικη δουλεια, τσοντες....ανετοτατα παιρνεις επιμελεια....
Αν πάει σε δικαστήριο ο Στέφανος, το πιο πιθανό είναι να μην πάρει κανείς απο τους δυο τους την επιμέλια. Ο Στέφανος είναι επικνυδινος και αυτό θα λειτουργήσει κατά του.

Οσο για την Ευα, οι απόπειρες μπορούν να λειτουργήσουν κατά της όπως και η ψυχική της υγεία, όλα τα άλλα όχι.Ούτε το ποιόν του μπαμπά της παίζει ρόλο, ούτε οτι άφησε την Μαρίλια (Και η Νταίζη το ίδιο δεν έκανε ? scratch Και με σώας τα φρένα, και με δόλο? scratch ), ούτε για τις ταινίες που έχει γυρίσει.

Συγνωμη αλλα διαφωνω...καταρχην για τη Νταιζη, στη πραγματικη ζωη, ουτε αυτη θα επαιρνε τοσο ευκολα επιμελεια αλλα επειδη μιλαμε για σειρα..βολευε το σεναριο...

Για το Στεφανο δεν ξερω εαν ειναι επικινδυνος η οχι...αλλα αυτα που εχει κανει δεν αποδεικνυονται στο δικαστηριο...τι θα πει η Ευα? οτι μου εστελνε στεφανια και νυφικα?...αντε αποδειξε το...ο λογος της εναντιον του δικου του...

Η καταθλιψη, οι αυτοκτονιες, κτλ αποδεικνυονται πολυ ευκολα σε πραγματικο δικαστηριο....επισης σε πραγματικο διακστηριο ολα παιζουν ρολο και δημιουργουν κλιμα...

Εαν ο Στεφανος πηγαινε και ελεγε...μπορω να μεγαλωσω το παιδι σε ενα σταθερο περιβαλλον και με μια οικονομικη ανεση ενω η πρωην γυναικα μου περα απο το βεβαρημενο ιατρικο παρελθον της, τη μη συμμετοχη της στην ενεργη ανατροφη του πρωτου της παιδιου, δεν εχει σταθερη δουλεια, μενει σε ενα σπιτι που ο πατερας της οποτε παιρνει αδεια απο τη φυλακη, μπαινοβγαινει και ο οποιος πατερας την πυροβολησε και ξυλοφορτωνε την μητερα της κτλ....

ειλικρινα πιστευετε οτι υπαρχει πραγματικο δικαστηριο που θα εδινε στην Ευα τοσο ευκολα την επιμελεια?...

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Μάης 07, 2010 10:39 am

Εγώ δεν είπα οτι η Ευα θα έπαιρνε την επιμέλεια.Γιαυτο είπα κανείς απο τους δύο.

Και για τον Στέφανο δεν μιλάω για τα νυφικά.Μια χαρά πήγε να πυροβολήσει τον Μάνο προχτες :wink2:
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Μάης 07, 2010 10:46 am

Mik έγραψε:Εγώ δεν είπα οτι η Ευα θα έπαιρνε την επιμέλεια.Γιαυτο είπα κανείς απο τους δύο.

Και για τον Στέφανο δεν μιλάω για τα νυφικά.Μια χαρά πήγε να πυροβολήσει τον Μάνο προχτες :wink2:


Μια χαρά θα πήγαινε ο Στέφανος στα δικαστήρια
Πως θα συστηνόταν Λαζαρίδης ή Καρτάλης;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Μάης 07, 2010 10:53 am

Clarabelle έγραψε:
Mik έγραψε:Εγώ δεν είπα οτι η Ευα θα έπαιρνε την επιμέλεια.Γιαυτο είπα κανείς απο τους δύο.

Και για τον Στέφανο δεν μιλάω για τα νυφικά.Μια χαρά πήγε να πυροβολήσει τον Μάνο προχτες :wink2:


Μια χαρά θα πήγαινε ο Στέφανος στα δικαστήρια
Πως θα συστηνόταν Λαζαρίδης ή Καρτάλης;

Kάτσε γιατι μέχρι τότε μπορεί να είναι και Λύτρας!! gelio gelio
Και το μικρό της Ευας να ναι αδερφάκι και ξεδερφάκι με την Μαρίλια!! gelio gelio
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 360 - Ημερομηνία 06-05-2010

Δημοσίευση από nicole Παρ Μάης 07, 2010 10:53 am

Απο οτι εχει αφησει να εννοηθει το σεναριο και απο οτι εχω καταλαβει γιατι τα εχουν μπλεξει με τα παιδια, σχεσεις και τα ονοματα...το επιθετο του Στεφανου ειναι Καρταλης...δεν ειναι παρανομη η αλλαγη ονοματος εαν γινεται επισημα...

Οσο για το πυροβολισμο του Μανου...ο Μανος ειναι υποδικος απο μονος του και ο Χρηστος ειναι ανθρωπος του Στεφανου και της Αντιγονης, θα κατεθετε ποτε εναντιον τους, δεν νομιζω....το εχει πει και ο διος αλλωστε...

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης