Επεισόδιο 362 - Ημερομηνία 10-05-2010

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 362 - Ημερομηνία 10-05-2010 Vote_lcap10%Επεισόδιο 362 - Ημερομηνία 10-05-2010 Vote_rcap 10% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 362 - Ημερομηνία 10-05-2010 Vote_lcap37%Επεισόδιο 362 - Ημερομηνία 10-05-2010 Vote_rcap 37% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 362 - Ημερομηνία 10-05-2010 Vote_lcap31%Επεισόδιο 362 - Ημερομηνία 10-05-2010 Vote_rcap 31% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 362 - Ημερομηνία 10-05-2010 Vote_lcap10%Επεισόδιο 362 - Ημερομηνία 10-05-2010 Vote_rcap 10% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 362 - Ημερομηνία 10-05-2010 Vote_lcap6%Επεισόδιο 362 - Ημερομηνία 10-05-2010 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 362 - Ημερομηνία 10-05-2010 Vote_lcap8%Επεισόδιο 362 - Ημερομηνία 10-05-2010 Vote_rcap 8% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 52

Επεισόδιο 362 - Ημερομηνία 10-05-2010 Empty Επεισόδιο 362 - Ημερομηνία 10-05-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 5:47 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 362 - Ημερομηνία 10-05-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 362 - Ημερομηνία 10-05-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 362 - Ημερομηνία 10-05-2010

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 8:02 pm

Ευα-Μανος:Που να ξερες γιατι σε σφιγγει Ευάκι ο Μάνος.Επιβάτες του ΤΟΒ 8088 ποιοι είναι?Ενταξει ρε Μάνο η Νόρα δεν ξερει να βρασει νερό αλλά θα μάθει στην τελικη στο Λουκακο αρέσει xaxa Θα σε ταισει καλέ μην κανεις τη δυσκολη

Αντιγόνη-Σαϊνης:Ελα που δεν ξερεις τιποτα για καμια Διαθηκη!!Αυτή τωρα ξέρει ή δεν ξέρει??

Δαφνη-Πυθία:Ακου το Λιακουρα Δαφνη αυτος ξέρει αποδεδειγμένα\

Ρούσσος-Αμαλί:Από αυτόν περιμενεις?Μα παντου χωνεσαι κοπελια για όλα εχεις άποψη.Καλε σιγουρα είναι αυτός ο πίνακας που κληρονόμησε η Αμαλί?Πιο πολύ μου θυμιζει το Λιακο με την πίπα του πάρα ένα έργο τέχνης!Ε ποτεεεεε με παρακολουθουν!!!!!Ανεκτιμητης αξιας για όλα τα αλλα υπάρχει η Μάστερ-καρντ

Λουκάς-Νόρα:Ετσι να πονηρευτείτε όπως παλιά.Θα βρειτε ηρεμια βρε..Ο Λουκακος πτωμα είναι γιατι τι του κάνεις Νοράκι???? Impatient

Μαμοθρεφτακος-Κατσαρούλα:Εσυ κάλους δεν πάτησες ρε Ζυμαρούλη?Δεν εχει κανει μονο ο Λυτρας βρωμιες μικρε… που είναι η λίμα μου??

Παρεα:Μια φορα εχει δικιο ο Μάνος πάντως…Λουκά εισαι Θεος πως τα λες έτσι για το Νικόλα???

Αντιγόνη-Χρησταρας:Η Λαζαρίδαινα ξερει για τις απόπειρες ή κάνει την πάπια?Δυνατες ερμηνείες και οι δυο τους!

Εύα-Σαϊνης:Μη λες μεγαλες κουβεντες Ευα μου για το παιδί και τα περι προστασίας του

Λουκάς-Νόρα στο γραφείο:Ο Λουκάς στρόφαρε και μου θυμιζει τον περσινό…καλε πως τα λέει έτσι στη Νόρα ο γλυκος μου!
Στέκομαι σ αυτό το σημείο του διαλόγου
Νορα:Τι σκεφτεσαι;
Λουκας:Τωρα τιποτα κατεβασα ρολα.Και σου εχω πει μη με κοιτας ετσι μωρο μου χανω τον ειρμο μου
ΑΝΤΙΟΣ…..χμμμ κατι μου θυμιζει κατι μου θυμιζει zip Idea

Λουκάς-Εύα:Αφου περνάνε και από το δικο σου μυαλό Ευα αυτά που λέει ο Λουκάς.Σε 25 μέρες Λουκακο και πολύ λεμε θα είμαστε έγκυες…προικονομια οεο???

Ρούσσος-Νόρα:Καλα αυτή η σκεψη τα <<σπάει>>..όντως πως έκαναν τετοια ζωή στα Παρίσια?

Ζυμαρούλης-Κατσαρούλα:Σκοτώνεστε στη δουλεια και οι δυο σας…(σόρρυ αλλα δεν κρατηθηκα…μόνο για Λουκα και Νόρα λέτε)

Λουκάς-Νόρα-Σαϊνης:Φαίνεται πολύ ανήσυχος ο Σαϊνης.

Νεφελη-Μάνος-Κατσαρούλα:Πολύ γλυκια σκηνη.Την Αγγελικη την κρατησαν τελικά.Μανο δεν εχει παρεδωσε το παιδι με τον μαμοθρεφτάκο είναι μονιμως άφαντο!

Σαϊνια:Μην εκνευριζεστε…η διαθηκη είναι του Λαζαριδη λέμε

Λουκάς-Νόρα-Δαφνη: ( ο ηχος ήταν από κινητο και όχι από σταθερο)

Αμαλί-Κατσαρούλα:Μην φωναζεις Αμαλί , ώπα εχει δικιο η Μελίτα σ αυτά που λέει!

Λουκάς-Μαμοθρεφτάκος:Κάτι γινεται όμως Ζυμαρούλη…Ποιος σε ενοχοποιεί ρε μικρο αγόρι Ευγε Λουκα η ΑΤΑΚΑ!Λυσε τωρα την απορια του Λουκά εδώ σε θελω.

Κοριτσοπαρέα:Μου κοπηκε η χολή μ αυτό πάνω απ την πολυκατοικία.

Πεθανα στα γελια με τα προσεχως Νικόλας vs κάμπιας

Το επεισόδιο σήμερα ήταν χλιαρό.Ψηφίζω καλό λόγω Λουκά και Νόρας

Υγ1. Θέλω και εγώ Λουκανορική μπέμπα!

Υγ2. Η ΟΧΙΑ ΚΟΥΡΑΣΕ ΠΟΛΥ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΝΟΡΑ!
Ακουει κανεις??
?

Με αγάπη και Λουκονορικά φιλιά
loukitsa Love!

Επεισόδιο 362 - Ημερομηνία 10-05-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επεισόδιο 362 - Ημερομηνία 10-05-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 362 - Ημερομηνία 10-05-2010

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 8:07 pm

Πότε πρόλαβε καλέ η Εύα και έφτασε 8 μηνών όταν για 4 επεισόδια φοράνε όλοι τα ίδια ρούχα γιατί δεν περνάει η μέρα; Αυτό πάντως δεν έχει ξαναγίνει. Πριν ενάμιση μήνα που ήρθε ο Σταυρίδης ήταν με την κοιλιά πίτα και φούσκωσε μέσα σε 2 μήνες και τώρα είναι στον όγδοο!! Μπράβο.Αυτό δεν έχει ξαναγίνει πάντως!! Όσο για το τούβλο τι να πω; Πως ήξερε ο δολοφόνος ότι αυτές θα περνούσαν κάτω από την συγκεκριμένη οικοδομή για να έχει πάρει και θέση για να ρίξει το τούβλο;
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 8:09 pm

Ntinaki1 έγραψε:Πότε πρόλαβε καλέ η Εύα και έφτασε 8 μηνών όταν για 4 επεισόδια φοράνε όλοι τα ίδια ρούχα γιατί δεν περνάει η μέρα; Αυτό πάντως δεν έχει ξαναγίνει. Πριν ενάμιση μήνα που ήρθε ο Σταυρίδης ήταν με την κοιλιά πίτα και φούσκωσε μέσα σε 2 μήνες και τώρα είναι στον όγδοο!! Μπράβο.Αυτό δεν έχει ξαναγίνει πάντως!! Όσο για το τούβλο τι να πω; Πως ήξερε ο δολοφόνος ότι αυτές θα περνούσαν κάτω από την συγκεκριμένη οικοδομή για να έχει πάρει και θέση για να ρίξει το τούβλο;

Λογικα και στις υπολοιπες οικοδομες καραδοκουσε καποιος ετοιμοπόλεμος με τουβλο gelio Σόρρυ δεν κρατηθηκα gelio gelio

Επεισόδιο 362 - Ημερομηνία 10-05-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 8:11 pm

loukitsa έγραψε:
Ntinaki1 έγραψε:Πότε πρόλαβε καλέ η Εύα και έφτασε 8 μηνών όταν για 4 επεισόδια φοράνε όλοι τα ίδια ρούχα γιατί δεν περνάει η μέρα; Αυτό πάντως δεν έχει ξαναγίνει. Πριν ενάμιση μήνα που ήρθε ο Σταυρίδης ήταν με την κοιλιά πίτα και φούσκωσε μέσα σε 2 μήνες και τώρα είναι στον όγδοο!! Μπράβο.Αυτό δεν έχει ξαναγίνει πάντως!! Όσο για το τούβλο τι να πω; Πως ήξερε ο δολοφόνος ότι αυτές θα περνούσαν κάτω από την συγκεκριμένη οικοδομή για να έχει πάρει και θέση για να ρίξει το τούβλο;

Λογικα και στις υπολοιπες οικοδομες καραδοκουσε καποιος ετοιμοπόλεμος με τουβλο gelio Σόρρυ δεν κρατηθηκα gelio gelio

Ντινα η Ευα τα ειχε με τον Καρταλη τον Σεπτεβρη μετρα τους μηνες αδιαβαστηηη!!!
οσο για την οικοδομη θα συμφωνησω gelio gelio
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 8:13 pm

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ελεοοοοοοοςςςς!!!! Μάλλον αυτό που λες είναι Λουκίτσα! Όχι βρε Νίκη δεν τα είχε από Σεπτέμβριο! Εντάξει πάλι κάνα κουλό με τις ημερομηνίες θα έχει παίξει και δεν τα έχουν προσέξει. Εγκυμοσύνη express!!
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 8:14 pm

Ntinaki1 έγραψε:Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ελεοοοοοοοςςςς!!!! Μάλλον αυτό που λες είναι Λουκίτσα! Όχι βρε Νίκη δεν τα είχε από Σεπτέμβριο! Εντάξει πάλι κάνα κουλό με τις ημερομηνίες θα έχει παίξει και δεν τα έχουν προσέξει. Εγκυμοσύνη express!!

υποτιθετε στην σειρα ο χρονος τοτε που γυρισε ο Καρταλης ηταν Αυγουστος αλλα δεν πηγε μαζι του απο τοτε αλλα τον Σεπτεβρη
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από verile_mistika Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 8:17 pm

Μπορω να πω οτι μ'αρεσε το σημερινο διοτι ηταν ξεχωριστο δεν ειχε τα καθιερωμενα πλανα !!
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 8:18 pm

Και πως γίνεται τότε αν πήγε μαζί του από τον Σεπτέμβρη και έμεινε έγκυος Σεπτέμβρη( για να είναι τώρα 8 μηνών) το τέλος Γενάρη να ήταν 2 μηνών;Πάλι έχασαν τις ημερομηνίες εκεί στην Εδέμ!! Μπάχαλο τα έχουν κάνει ό,τι να ναι.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από ksanthi Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 8:22 pm

ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΡΓΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ ΠΕΡΝΑΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ. ΜΕΛΙΤΑ ΜΑΝΟΣ ΞΕΝΕΡΩΣΑΠΛΗΡΩΣ. ΜΑΝΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΣ ΤΗΝ ΝΕΦΕΛΗ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ. ΜΑΝΟΣ ΕΥΑ ΘΕΙΚΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΚΑΛΑ ΤΡΕΛΟΣ Ο ΜΑΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ ΤΟΥ. ΘΑ ΣΟΥ ΤΑΙΣΩ ΕΓΩ ΤΟ ΓΛΥΚΟ. ΓΛΥΚΕ ΜΟΥ ΜΑΝΟ. ΚΑΙ ΕΣΥ ΒΡΕ ΕΥΑ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΤΥΡΑΝΑΣ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΜΑΣ. ΤΑ ΚΟΥΚΛΙΑ ΜΟΥ ΜΑΝΟΣ ΕΥΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 8:22 pm

Το σημερινό επεισόδιο χωρίς να είναι κάτι ιδιαίτερο θύμιζε ''Μυστικά της Εδέμ'' άρα πολύ καλό.
Βρε που καταντήσαμε να ψάχνουμε με το κυάλι επεισόδια που να θυμίζουν αυτό που ξεκινήσαμε να παρακολουθούμε lol!

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 8:24 pm

gelio gelio gelio τα ίδια σκέφτηκα και εγώ...καθόμουν και μετρούσα ημερομήνιες και δεν μου έβγαιναν...καλά αυτό με την οικοδομή μπορεί να την είδε και να γκάζωσε να πήδηξε σκαλωσιές πιλοφώρια και να έφτασε πάνω να προλάβει να τις ρίξει το τούβλο....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από filitsa Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 8:26 pm

loukitsa έγραψε:Ευα-Μανος:Που να ξερες γιατι σε σφιγγει Ευάκι ο Μάνος.Επιβάτες του ΤΟΒ 8088 ποιοι είναι?Ενταξει ρε Μάνο η Νόρα δεν ξερει να βρασει νερό αλλά θα μάθει στην τελικη στο Λουκακο αρέσει xaxa Θα σε ταισει καλέ μην κανεις τη δυσκολη

Αντιγόνη-Σαϊνης:Ελα που δεν ξερεις τιποτα για καμια Διαθηκη!!Αυτή τωρα ξέρει ή δεν ξέρει??

Δαφνη-Πυθία:Ακου το Λιακουρα Δαφνη αυτος ξέρει αποδεδειγμένα\

Ρούσσος-Αμαλί:Από αυτόν περιμενεις?Μα παντου χωνεσαι κοπελια για όλα εχεις άποψη.Καλε σιγουρα είναι αυτός ο πίνακας που κληρονόμησε η Αμαλί?Πιο πολύ μου θυμιζει το Λιακο με την πίπα του πάρα ένα έργο τέχνης!Ε ποτεεεεε με παρακολουθουν!!!!!Ανεκτιμητης αξιας για όλα τα αλλα υπάρχει η Μάστερ-καρντ

Λουκάς-Νόρα:Ετσι να πονηρευτείτε όπως παλιά.Θα βρειτε ηρεμια βρε..Ο Λουκακος πτωμα είναι γιατι τι του κάνεις Νοράκι???? Impatient

Μαμοθρεφτακος-Κατσαρούλα:Εσυ κάλους δεν πάτησες ρε Ζυμαρούλη?Δεν εχει κανει μονο ο Λυτρας βρωμιες μικρε… που είναι η λίμα μου??

Παρεα:Μια φορα εχει δικιο ο Μάνος πάντως…Λουκά εισαι Θεος πως τα λες έτσι για το Νικόλα???

Αντιγόνη-Χρησταρας:Η Λαζαρίδαινα ξερει για τις απόπειρες ή κάνει την πάπια?Δυνατες ερμηνείες και οι δυο τους!

Εύα-Σαϊνης:Μη λες μεγαλες κουβεντες Ευα μου για το παιδί και τα περι προστασίας του

Λουκάς-Νόρα στο γραφείο:Ο Λουκάς στρόφαρε και μου θυμιζει τον περσινό…καλε πως τα λέει έτσι στη Νόρα ο γλυκος μου!
Στέκομαι σ αυτό το σημείο του διαλόγου
Νορα:Τι σκεφτεσαι;
Λουκας:Τωρα τιποτα κατεβασα ρολα.Και σου εχω πει μη με κοιτας ετσι μωρο μου χανω τον ειρμο μου
ΑΝΤΙΟΣ…..χμμμ κατι μου θυμιζει κατι μου θυμιζει zip Idea

Λουκάς-Εύα:Αφου περνάνε και από το δικο σου μυαλό Ευα αυτά που λέει ο Λουκάς.Σε 25 μέρες Λουκακο και πολύ λεμε θα είμαστε έγκυες…προικονομια οεο???

Ρούσσος-Νόρα:Καλα αυτή η σκεψη τα <<σπάει>>..όντως πως έκαναν τετοια ζωή στα Παρίσια?

Ζυμαρούλης-Κατσαρούλα:Σκοτώνεστε στη δουλεια και οι δυο σας…(σόρρυ αλλα δεν κρατηθηκα…μόνο για Λουκα και Νόρα λέτε)

Λουκάς-Νόρα-Σαϊνης:Φαίνεται πολύ ανήσυχος ο Σαϊνης.

Νεφελη-Μάνος-Κατσαρούλα:Πολύ γλυκια σκηνη.Την Αγγελικη την κρατησαν τελικά.Μανο δεν εχει παρεδωσε το παιδι με τον μαμοθρεφτάκο είναι μονιμως άφαντο!

Σαϊνια:Μην εκνευριζεστε…η διαθηκη είναι του Λαζαριδη λέμε

Λουκάς-Νόρα-Δαφνη: ( ο ηχος ήταν από κινητο και όχι από σταθερο)

Αμαλί-Κατσαρούλα:Μην φωναζεις Αμαλί , ώπα εχει δικιο η Μελίτα σ αυτά που λέει!

Λουκάς-Μαμοθρεφτάκος:Κάτι γινεται όμως Ζυμαρούλη…Ποιος σε ενοχοποιεί ρε μικρο αγόρι Ευγε Λουκα η ΑΤΑΚΑ!Λυσε τωρα την απορια του Λουκά εδώ σε θελω.

Κοριτσοπαρέα:Μου κοπηκε η χολή μ αυτό πάνω απ την πολυκατοικία.

Πεθανα στα γελια με τα προσεχως Νικόλας vs κάμπιας

Το επεισόδιο σήμερα ήταν χλιαρό.Ψηφίζω καλό λόγω Λουκά και Νόρας

Υγ1. Θέλω και εγώ Λουκανορική μπέμπα!

Υγ2. Η ΟΧΙΑ ΚΟΥΡΑΣΕ ΠΟΛΥ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΝΟΡΑ!
Ακουει κανεις??
?

Με αγάπη και Λουκονορικά φιλιά
loukitsa Love!
αριαδνη λατρευω τον σχολιασμο σου
filitsa
filitsa
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από evanna Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 8:27 pm

Kαλο απο εμενα το σημερινο επεισοδιο!

1.Μανος-Ευα....υπεροχοι(θα καταντησω γραφικη πια)Ολο ναζια και τσαχπινια η Ευα,ολο πλακιτσα ο Μανος!Φοβερο διδυμο! Love! Ηθελα μια σκηνουλα ακομα βεβαια αλλα τελος παντων!

2.Παρεα...μου αρεσε πολυ που αρχισαν να παιρνουν πιο σοβαρα τα λογια του Μανου και κινητοποιηθηκαν! Hug

3.Λουκας-Νορα...σε αντιθεση με το επεισοδιο της Παρασκευης σημερα ηταν πολυ ωραιοι!Μου θυμισαν κατι απο τα παλια,που ετρεχαν για τους φιλους τους,που εψαχναν λυσεις σε προβληματα και απαντησεις σε αινιγματα!Απλα τελειοι! Love

4.Απολυτοι....κλασσικα βαριεμαι!Τα ιδια και τα ιδια!Ο Στεφανος ξαναλεω τωρα θυμηθηκε το παιδι του και αρχισε να εκθειαζει τις ανησυχιες του! Fskl

5.Μανος-Μελιτα...πρωτα απ'ολα ο Μανος με το Νεφελακι ηταν πολυ τρυφερη εικονα!
Δευτερον 100% μαζι σου Μανο!Η Μελιτα τωρα δηλωσε πως εκεινη παιρνει αποφασεις για τη ζωη της....φυσικα κυρα μου την ευθυνη για τη δικη σου ζωη την εχεις εσυ και κανεις αλλος και μπορεις να κανεις και λαθη και να παρεις και ρισκα αλλα οπως πολυ σωστα ειπε ο Μανος οταν ολα αυτα υπαρχει πιθανοτητα να ειναι σε βαρος του παιδιου σου δεν νομιζεις πως οφειλεις να το σκεφτεις καλυτερα!?

6.Τιτανομεγιστοι.....Ρουσσος και Αμαλια σε ρολο Ρομπερτ Λανγκτον κορυφαιοι!Γελασα απιστευτα,ειδικα με τις γκριματσες του Πετρου! : respect :

7.Βλεποντας τις αντιδρασεις της Αντιγονης σημερα σχετικα με την αποπειρα εναντιον της Ευας ολο και αποκλειω να κρυβεται αυτη πισω απο το γεγονος!

8.Ευα-Λουκας...πολυ ομορφη σκηνουλα ως συνηθως!Ο Λουκας της μιλησε πολυ σωστα αλλα απο την αλλη καταλαβαινω και τη δυσφορια της Ευας στο να σε παρακολουθουν ολη μερα!
Μετα που του ελεγε για γαμο και παιδι με τη Νορα ηταν απολαυστικοι! Thumbs up

9.Ουτε μια σκηνη Μπελλου-Νταιζης! Palamakia

10.Λουκας-Στεφανος...μου κανει και εμενα τρομερη εντυπωση πως ο αφου ο Λαζαριδης δεν ειχε τιποτα η Αντιγονη με το Στεφανο βρηκαν τοσα λεφτα!!! scratch

Αυτα τα ολιγα για σημερα!Αναμενω τα αυριανα!!!! :wink2:
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από evanna Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 8:29 pm

anastasia20 έγραψε:

gelio gelio gelio τα ίδια σκέφτηκα και εγώ...καθόμουν και μετρούσα ημερομήνιες και δεν μου έβγαιναν...καλά αυτό με την οικοδομή μπορεί να την είδε και να γκάζωσε να πήδηξε σκαλωσιές πιλοφώρια και να έφτασε πάνω να προλάβει να τις ρίξει το τούβλο....
Αυτο με την οικοδομη ηταν οντως λιγο ακυρο!Τωρα για την εγκυμοσυνη κοριτσια θυμαμαι χαρακτηριστικα πως η Ευα εμαθε τον Ιανουαριο πως ειναι εγκυος σχεδον τριων μηνων,αντε δυομιση,αρα μια χαρα βγαινουν οι χρονοι! :wink2:
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από ksanthi Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 8:57 pm

ΕΣΕΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΕΒΑΝΝΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΛΕΣ. ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΕΛΙΩΣΑ. ΤΙ ΜΑΤΙΕΣ ΤΙ ΑΤΑΚΕΣ ΘΕΕ ΜΟΥ. Η ΕΥΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΝ ΣΙΓΟΨΗΝΕΙ ΤΟΝ ΜΑΝΟ. ΕΙΔΕΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΣΦΗΞΕ ΤΟ ΧΕΡΙ. ΣΙΓΑ ΒΡΕ ΜΑΝΟ ΠΩΣ ΜΕ ΣΦΙΓΓΕΙΣ ΕΤΣΙ; ΜΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ. ΤΙ ΓΛΥΚΑΣ. ΕΒΑΝΝΑ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΤΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΜΑΝΟΥ ΕΥΑΣ;

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από ksanthi Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 8:59 pm

ΕΒΑΝΝΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΜΑΝΟΥ ΕΥΑΣ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ. ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ

edit by Jim7
1η προειδοποίηση
2.2 Απαντήσεις σε θέματα που δεν έχουν σχέση με το θέμα "Εκτός θέματος" είναι ανεπιθύμητες και μπορεί να οδηγήσουν σε προειδοποίηση.
1.2 Μετά από τρεις (3) προειδοποιήσεις ένας λογαριασμός μπορεί να αποκλειστεί προσωρινά για διάρκεια, ανάλογη της σοβαρότητας της παράβασης. Η παράκαμψη του αποκλεισμού με τη δημιουργία δεύτερου λογαριασμού δεν επιτρέπεται. Αν ένας χρήστης έχει αποκλειστεί πολλαπλά αλλά εξακολουθεί να παραβιάζει τους κανόνες, τότε μπορεί να αποκλειστεί μόνιμα, ανάλογα το ‘βάρος’ των κατά καιρούς παραβιάσεών του.

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από evanna Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 9:04 pm

ksanthi έγραψε:ΕΒΑΝΝΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΜΑΝΟΥ ΕΥΑΣ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ. ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ
Γλυκια μου εδω δεν ειμαστε στο σωστο τοπικ αλλα μην ανησυχεις θα ανεβασει τα βιντεακια η Clarabelle! :wink2:
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από fangirl Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 9:05 pm

den mporw oloi na trexoun me provlimata pragmatika sovara kai h melita to monadiko thn provlima na einai oti den pernaei hremes meres me ton stefano.....fonoi,apopeires dolofwnies,ekviasmoi,psemata,fulakiseis kai h melita ton erwta ths.....eleos.......allakse ligo ton rolo ths den anyexetai allo..... 🇳🇴 kala manos uperoxos latreuei eua kai kanei ta panta gia ekeinh......nora loukas sthn kosmara tous.......thelw na vlepw perissotero eua-mano...... :cheers:

Edit by Clarabelle
Καλώς ήρθες στην παρέα.
Παρακαλώ να διαβάσεις τους κανόνες του φόρουμ. Η γλώσσα που χρησιμοποιούμε είναι η Ελληνική.
Ευχαριστώ

fangirl

Θηλυκό Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Ασχολίες : ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ

Δημοσίευση από Petrinaki Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 9:32 pm

Όντως η σκηνή με το τούβλο κ το οτι χάθηκαν κ κάθησε ακριβώς απο κάτω ήταν εντελώς άκυρη..Η Μελίτα δεν την παλεύει καθόλου στον κόσμο της εντελώς..Ανυπομονώ για την αυριανή σκηνή Νικόλας-Λουκάς-Οχιά θα ρίξουμε πολύ γέλιο!
Petrinaki
Petrinaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Vampire world!

Δημοσίευση από kelly Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 9:50 pm

Καλό από μένα το σημερινό γιατί δεν είδαμε καθόλου το βλακοζεύγαρο οχιά-εραστής δυτικών προαστίων και είδαμε παρέα σε ουσιαστικές σκηνές και όχι χαζούλες μόνο για να υπάρχουν!Αναλυτικά:

Αμαλία-Πέτρος: Τι να πω τώρα εγώ?Οι άνθρωποι είναι θεοί!!! : respect : Κεντάνε μαζί!Κάθε σκηνή τους είναι απολαυστική!Η σημερινή,απ τις πιό αστείες!!!Πέθανα με τις γκριμάτσες του Ρούσσου για τον πίνακα,την Αμαλία να προσπαθεί να τον κρύψει,να κάνει τον μυστικό πράκτορα για να δεί τι κρύβεται πίσω απ το έκτρωμα και τον ναυτικό με το τσιμπούκι σε πρώτο πλάνο!Πάντως καλά της είπε ο Ρούσσος να τον κρύψει!Είχε μια φάτσα ο μπαρμπα-Μπέν σκιαχτική!!Άντε να τον έχεις στο σαλόνι σου να σε χαιρετάει καθημερινά!

Μάνος-Εύα:Πολύυυυυυυυ ωραία σκηνή!!!(φόρος τιμής στην Ευάννα προφανώς lol! ) Ο Μάνος χάρηκε που η Εύα δεν μπορεί να κάνει λεπτό μακριά του αλλά η έγκυος μας μάλλον ανυπομονούσε να χλαπακιάσει και γι αυτό θορυβήθηκε περισσότερο!Μ αρέσουν οι σπόντες της και δεν με κουράζουν,διότι δεν πρέπει να ξεχνιόμαστε κιόλας επειδή βρέθηκε ένα αγοράκι που φώναζε δεν είμαι Μάνος και έκανε χειρότερα!Οι πράξεις μένουν και οι περισσότερες πράξεις του Μάνου προς την Εύα δεν ήταν και οι αγαθότερες!Συνεπώς καλά κάνει το Ευάκι να τον ψήσει και λίγο!Έρχεται όμως ο άτιμος και σου λέει θα σε ταΐσω εγώ...Εμ πως να αντισταθείς στον Μπουγούρη τον άτιμο?Γίνεται?Δεν γινεται!

Λουκάς-Νόρα: Στο σημερινό επεισόδιο το ζευγαράκι μου άρεσε πολύ!Επιτέλους είναι η Νόρα και ο Λουκάς που ξέραμε!!!Έτρεξαν για τους φίλους τους,ανησύχησαν,επενέβησαν πήραν πρωτοβουλίες και άφησαν λίγο στην άκρη τα δικά τους!Παρόλα τα παραπονάκια του Λουκά για ξεκούραση και για το ότι εκείνος έχει ανάγκη τη Νόρα,εγώ είδα τον παλιό καλό Λουκά..Που ανησυχεί για τους φίλους του,που δεν μπορεί να είναι ήρεμος όταν δεν είναι και εκείνοι και που όπως το είπε και η Νόρα εκείνος της έμαθε να τρέχει για το καλό των φίλων της γιατί αυτό είναι κάτι που έκανε πάντα!!!

Μελίτα-Στέφανος: Τα γνωστά..Ο εγωίσταρος 5χρονος αντι να νοιαστεί ουσιαστικά(αλλά πότε το έκανε αυτό θα μου πείτε)για την γυναίκα που θα γεννήσει το παιδί του,άγχεται για το ότι οι γυναίκες του(σιγά το Ζάχο Δόγγανο)είναι δίπλα στο Μάνο και κινδυνεύουν οπότε εκδίδει εγχειρίδια με τίτλο: "ΠΩΣ ΝΑ ΣΩΘΕΙΤΕ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ.ΤΑ 10 ΒΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΤΟ ΜΑΝΟ ΑΠ ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ".Κατα τα άλλα η Χάιντη στην κοσμάρα της,ο κόσμος καίγεται και αυτή βγάζει άκυρα επιχειρήματα,όπως το γνωστό σε όλους μας ως:"ο αστυνόμος είναι μπουζούκι" αλλαγμένο κατά αυτόν τον τρόπο:
-Η μητέρα του απολύτου μου είναι στη φυλακή και αυτός ανησυχεί πολύ για εκείνην.
-Η Εύα κινδυνεύει από τον πιθανό δολοφόνο του Χατζηγλίτσα συνεπώς και ο απόλυτός μου.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Σε θέλω,με θέλεις,γιατί δεν παντρευόμαστε??

ΓΙΟΥΧΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ μανδαμ!!!!!Είσαι άκυρη!!!!!

Δάφνη-Ηλίας/Νικόλας-Ηλίας: Η Δάφνη είναι σε οριακό σημείο και την δικαιολογώ απόλυτα..Έχει ουσιαστικά άγχη που έχει κάθε οικογένεια στις μέρες μας..Επιπλέον θεωρεί τον εαυτό της υπεύθυνο για την κακή τους οικονομική κατάσταση και νιώθει τύψεις που αυτό δεν αφορά μόνο τον εαυτό της αλλά πλέον και την οικογένειά της..Είναι τραγικό να ξέρεις ότι το επάγγελμα που αγαπάς,εξασκείς-πιθανώς-χρόνια,που δίνεις την ψυχή σου σ αυτό δεν μπορεί να σε εξασφαλίσει οικονομικά και αναγκάζεσαι να στραφείς αλλού..Εκτιμώ πολύ το ότι η Δάφνη δεν ρίχνει ευθύνες για τα προβλήματά της σε άλλους οι οποίοι φυσικά και δεν την σκέφτηκαν και φυσικά την εξαπάτησαν αναγκάζοντάς την με αυτόν τον τρόπο να λήξει μια προσοδοφόρα συνεργασία και προσπαθεί να βρεί λύσεις.Όμως εκνευρίζομαι αφάνταστα όσο βλέπω την κατσαρή κιουρία να είναι στον κόσμο της τραγουδώντας "σ όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε" και "όχι θα κάτσω να σκάσω,τι λές καλέ που θα πεθάνω" και πετώντας απίστευτες ατάκες του τύπου"δεν με νοιάζει ας μην μου μιλάει κανείς,μόνο να έχω εσένα","αγαπηθήκαμε δεν κάναμε κακό ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ"!!!!!!!!! KotsidesΟ Ηλίας όπως πάντα νοιάζεται και τρέχει για το παιδί του..Ο Νικόλας επίσης..τη στηρίζει φανερά και δεν την έχει φορτώσει ούτε μια φορά με τα λάθη της..Η κουβέντα και ο θυμός του για την πώληση της Εδέμ έληξε και στο σημείο που δεν ρώτησε τη γνώμη του και εκείνος ενοχλήθηκε..Δεν της το έχει χτυπήσει ούτε μια φορά..Τελικά ο Νικόλας είναι εκτός απο καλός άνθρωπος και καλός σύζυγος..Θα ήθελα να τους δω να πηγαίνουν κάπου για να χαλαρώσουν έτσι ώστε να έχουμε περισσότερες ζουζουνίστικες σκηνές και μ αυτό το ζευγάρι!!

Λουκάς-Εύα
: Το χω ξαναπεί..Πάντα μ αρέσουν οι σκηνές τους!Πάντα!Δένουν πολύ καλά αυτοί οι δύο!!Ο Λουκάς όπως προείπα,νοιάζεται πολύ για τους φίλους του και το θέμα της Εύας τον έχει αγχώσει αρκετά!Όταν είπε"σε λίγο γεννάμε" έλιωσα!!!ΠΑΡΕΑ!!!Έτσι είναι οι φίλοι..Γίνονται όντως μέρος της ευτυχίας ή και της δυστυχίας του φίλου τους και προσπαθούν να μοιραστούν καλές ή κακές στιγμές μαζί του!

Μάνος-Μελίτα: Ξεκίνησε τόοοοοοσο γλυκά η σκηνή!!!Γιατί έπρεπε να τη χαλάσουμε και να επέμβει ο επαναστάτης ποπολάρος να υψώσει στον Μάνο παράστημα???Τι κάνει η κιουρία πάλι?Τα γνωστά..Μιλάει για τον έρωτά της,λέει σαχλαμάρες για υποτιθέμενη χολή που της έριξαν(ε βεβαια,θέμα κακίας και ζήλιας είναι όχι ότι είχαν δίκιο)και για να καλύψει τα δικά της χάλια και τον δικό της ξεπεσμό πετάει κακίες στο Μάνο για τα δικά του χάλια!Ξύπνα κοπέλα μου..Ακόμα και ο Μάνος έχει αλλάξει και σκέφτεται και άλλους ανθρώπους εκτός από την πάρτη του..Εσύ τίποτα ακόμα????

Κοριτσοπαρέα-Τούβλο: Μετά τις καραψεύτικες στημένες φωτογραφίες α λα Σοράγια Μοντενέγρο τώρα έρχεται το φονικό όπλο νούμερο τούβλο!! slap Λίγο εώς πολύ άκυρο το τουβλάκι..Κοτζάμ δολοφόνος,τιμωρός,διπλωμάτης και τη βγάζει με τόσο φτηνές λύσεις?!Μα τούβλο?!Ωστόσο η κοριτσοπαρέα μ άρεσε απίστευτα!!!!Οι τρεις τους αγκαλίτσα ήταν θεές!!!

Αυτά για σήμερα..Το αυριανό απ όσο κατάλαβα θα έχει πολύ γέλιο!!
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Izabella29 Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 9:52 pm

anastasia20 έγραψε:

Καλά η κοιλιά της εγκυμοσύνης είναι ασχολίαστη!Αλλά εκεί κολλάτε και εσείς?Πες ότι κανείς δεν δίνει σημασία στο μαξιλάρι στην θέση της κοιλιάς και τον ρυθμό που μεγαλώνει.
Αυτό με την οικοδομή που το πάτε?Τόσο γελοίο θέαμα!Καλά ο δολοφόνος πρέπει να είναι από τους καλοπληρωμένους επαγγελματίες gelio
Οργανωμένο και σίγουρο έγκλημα cake
Για πολλά γέλια όμως...

Κατά τα άλλα άθλιο το επεισοδιάκι
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Δημοσίευση από sarita Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 9:57 pm

Και ναι απολαυσαμε περισσοτερο μανο σημερα..Ξεκιναω.
ΜΑΝΟΣ-ΕΥΑ:
Αχ βρε κουκλι μου δεν ηθελες να την τρομαξεις αλλα παραλιγο να την κουλανεις την γυναικα.Και οχι τιποτα αλλο μετα θα την βαζαμε παρεα με τη νορα.Πως πηδηξε ετσι και ορμησε στο αυτοκινητο,που παρεπιπτοντως οπως το ειδα εγω θα μπορουσε καλλιστα να ανοιξει την πορτα αλλα μας ξεφυγαν οι ατιμοι.Παντως τον αριθμο κυκλοφοριας τον εχουμε καποιος να ειδοποιησει την αστυνομια ρε παιδια.Να βοηθησουμε κι εμεις στην εξελιξη.Αχ!Ελιωσα οταν της ειπε οτι δεν θα ξαναφυγει απο κοντα της.Καλα κι αυτη τι φοβηθηκε οτι εφυγε ο μανος?Που να παει καλη μου το παιδι?Λιωνει για παρτη σου. λες να σε παρατησει?Μου αρεσε ομως που ηξερε τι να παραγγειλει.Εδω που τα λεμε μια βαφλα με παγωτο σοκολατα απο πανω το λιμπιστηκα κι εγω.Α παπα!Για να συγκεντρωνομαι.

ΑΝΤΙΓΟΝΗ-ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ:
Αν δεν ηξερα την συνεχεια θα ελεγα οτι οντως δεν ξερει τι της γινεται.Αλλα ο σαινης ευτυχως δεν την πιστεψε.

ΑΝΤΙΓΟΝΗ- ΧΡΗΣΤΟΣ:
Χαιρομαι ιδιαιτερα που βλεπω τον χρηστο ολο πιο συχνα.Παντως τα βλεμματα τους ηταν ολη η ερμηνεια.Ειδικα προς το τελος με το βλεμμα του χρηστου δεν ξερω γιατι αλλα αυθυορμητα τραγουδησα "ψυλλοι στα αυτια μου μπηκανε".Ειμαι περιεργη οταν ερθει εκεινη η ωρα ποιον θα υπερασπιστει ο χρηστος την ευα η την Γκεσταμπω?

ΑΜΑΛΙΑ-ΠΕΤΡΟΣ:
Ολα τα λεφτα ο πετρος ενα βλεμμα του και μπορει να σε πεθανει στο γελιο χωρις καν να μιλαει.Και η αμαλια ως γνωστον ξυπνησε ο σερλοκ χολμς μεσα της.Ηθελα να ξερα με αυτο τον πινακα τι μηνυμα θελει να της περασει.Δεν ειναι και κανενας πινακας της προκοπης.Α! Το βρηκα.Μηπως επειδη ο πετρος ειχε ιδιαιτερη συμπαθεια στην θαλασσα εχει ζωγραφισει τον πετρο δηλωνοντας ετσι την πικρια του που τελικα η αμαλια δεν τον ακολουθησε αλλα εμεινε πιστη στον παραλιγο ναυτικο αντρα της?Τι λεω χριστε μου.

ΜΑΝΟΣ-ΜΕΛΙΤΑ:
Και εδω ανεβαινει η πιεση σε ηλικια προγιαγιας.Τι βλεμμα ηταν αυτο χαρα μου στον μανο?Επαιζε με το παιδι του δεν το μαστιγωνε.Ετοιμη να ορμησεις ησουνα.Και φυσικα το στειλαμε το παιδι στην αγγελικη.Μωρε το βλεπω εγω στο τελος θα φωναζει την αγγελικη μαμα .Για να μην πω οτι το ζουρλανε το παιδι.Απο το "πηγαινε να ζωγραφισεις κατι για τον μπαμπα" στο "παμε να πλυνουμε χερακια για φαι".Καλε μην το αποσυντονιζεις το παιδι.Μετα αναρωτιομαστε γιατι εχει προβλημα.Βεβαια ως πιστη πηνελοπη και αξιο φερεφωνο και ερμαιο του στεφανου επανελαβε στον μανο οτι της ειπε ο στεφανος.Καταρχας κοπελια ασε αυτο το βλεμμα της μανταμ μποβουαρ γιατι τελικα μονο στον μανο το παιζεις καποια στον στεφανο κουταβακι και με σκυμμενο κεφαλι.Οταν εχεις παιδι κυρια μου δεν εχει ζωη μου εχει ζωη μας.Προσεχεις ποιον βαζεις σπιτι σου.Οχι σαν κι εσενα που το εχεις κανει μπατε σκυλοι αλεστε.Καλε ποτε θυμηθηκε την κορη της?Οταν την παραταγε στην μανα της η την αγγελικη και ετρεχε στα πατωματα με τον στεφαν ντε κερι?Οταν ελεγε ψεμματα για να αποφυγει την ευα οτι ειναι αρρωστη η μικρη?Πραγμα ανεπιτρεπτο για μενα.Δεν λες ψεμματα υγειας για το παιδι σου για κανεναν λογο.Το καυμενο κοριτσακι με τα σπιρτα αντιμετωπισε την κατακραυγη του κοσμου.Τα ξερες μανταμ αυτα.Σε ειχαν προειδοποιησει.Αλλα που εσυ.Το σχεδιο εκδικουμαι την ευα καλα προχωρουσε.

ΜΕΛΙΤΑ- ΑΜΑΛΙΑ:
Κοπελια οταν ξερεις τι μανα εχεις δεν πας της τα λες, την φουντωνεις και μετα μαμα μην κανεις τιποτα.Κανεις μοκο και αντιμετωπιζεις μονη σου την κατασταση.Αλλα τι λεω μηπως εχεις αυτη την δυνατοτητα?Οχι βεβαια απλα καθε φορα πας σαν δεκαχρονο στη μαμα και της λες "μαμα μαμα ο γιαννακης με ειπε κοντη" και μετα "μαμα μην του κανεις τιποτα γιατι δεν θα με ξανακανει παρεα".Μεγαλωσε πια και γινε σωστη γυναικα ενηλικη που να ξερει να διαχειριζεται την κατασταση μονη της.

ΜΕΛΙΤΑ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ:
Τι ειπες μεσιε ντε κερι?Να μεινει μακρια ο μανος απο το παιδι του?Αρα αν σε βγαλει και εσενα η ευα απο τη ζωη του παιδιου σας μια χαρα θα το παρεις.Στεφανακο μαθε οτι κι αν ειναι ο πατερας μας τον αγαπαμε και ειδικα ενα παιδι στην ηλικια της νεφελης που εχει και προβλημα.Απορω πως εγινε επιχειρηματιας αυτος.Ειναι δυνατον ρε στεφανε να θελουν τον μανο και να προσπαθουν να τον σκοτωσουν μπροστα σε αλλους?Ακομα κι εγω ξερω οτι αυτα γινονται στα μουλωχτα και σκοτεινα.Δες παραδειγμα χατζηβασιλειου. Και στο σπιτι του κρεμασμενου μην μιλας για σχοινι αν ειναι ο μανος μπλεγμενος εισαι και εσυ αγορι μου.Γιατι τοσα λεφτα δεν τα βγαζεις με τον σταυρο στο χερι.Μην πηδηχτω απο το παραθυρο.
Αμ η αλλη?Εδω καραβια χανονται βαρκουλες αρμενιζουν.Ο κοσμος καιγεται και αυτη στεναχωριεται γιατι δεν εχει καταφερει να ζησει λιγες στιγμες ευτυχιας.Ποσο εγωιστρια πια?Ποσο?

Κατα τα αλλα στεναχωρεθηκα με την δαφνη αλλα μου αρεσει ο νικολας την εμπιστοσυνη που της δειχνει.
Οσο για το ζευγος μας χαιρομαι που κρατησε χαρακτηρα η νορα και αφησαν τα καραμελωματα για να τρεξουν για τους φιλους τους.Βρε λουκα μου ποτε δεν εχεις ησυχια το βραδυ?Μονοι σας δεν τρεχετε στον νικολα και την δαφνη καθε φορα?
Για αλλη μια φορα μου αρεσε η παρεα που συσπειρωθηκε για να βοηθησει την ευα.Και επιτελους εκει που ελεγα ελα λουκα ξυπνησες τσουπ ξαναρχιζει τις γλυκες με την νορα και μου το χαλαει αλλα ευτυχως πηρε τα πανω του και πηγε στον στεφανο.Ο οποιος μου φαινεται οτι αρχιζει να αναρωτιεται και ο ιδιος για τα λεφτα.
Και τελος μου αρεσε παρα πολυ η σκηνη της ευας με τον αστυνομο.Τελικα ο ζουγα ολα τα λεφτα.
Το παρακανα μου φαινεται.Καλη συνεχεια.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 9:59 pm

Mετά απο καιρό επιτέλους ένα επεισόδιο που θύμιζε τα μυστικά που ξεκίνησα να παρακολουθώ.

Επιτέλους είδαμε παρέα και όχι σε χαζολόγημα. Ίσως γιατί είναι απ τις λίγες φορές πια που η παρέα έχει θέμα και δεν ασχολείται μόνο με χαζά.

Επιτέλους άρχισε κάτι να κινείται και να υποψιάζονται κάποια πράγματα οπότε προσπαθούν να συντονιστούν και να βρούν λύσεις.

Μάνος και Εύα κλασικά σε δίλεπτη σκηνή διότι δεν πρέπει να κακομαθαίνουμε και κλασικά με θέμα συζήτησης τα κολοκυθάκια. Έλεος κύριοι σεναριογράφοι. Μια ιστορία που κράτησε σχεδόν μια εικοσαετία και δύο τηλεοπτικές σεζόν και που σύντομα κλείνει αξίζει να έχει κάποιο χρόνο παραπάνω και αξίζει να έχει κάποιους διαλόγους ουσίας. Σε τελική ανάλυση έχουν ένα παιδί και θα μπορούσε να τους απασχολήσει αυτό αντί για τις μαγειρικές ικανότητες του Μάνου. Βέβαια αν σκεφτώ οτι τους είχαμε χάσει έναν ολόκληρο χρόνο ακόμη και το ψίχουλο που μας πετούν είναι κάτι. Ο Μάνος το έπαιξε άνετος και χαλαρός με την Εύα αλλά η ψυχή του το ήξερε. Ανησυχεί και δεν είναι η πρώτη φορά. Θυμάμαι οτι και πέρσι όταν ο Ρούσσος πρότεινε να τη βγάλουν απ τη μέση τότε που απειλούσε οτι θα εμφανίσει κάποιο μυστικό που θα τους ανακατέψει τη ζωούλα η πρώτη του αντίδραση -η ενστικτώδης- ήταν να την προστατέψει.

Ο Σταυρίδης προσπάθησε να ρίξει άδεια και να πιάσει γεμάτα αλλά δεν κατάφερε και πολλά. Η Αντιγόνη δεν μάσησε και δεν είναι πρωτάρα οπότε δεν της πήρε λόγια. Βέβαια φάνηκε να μην της αρέσει οτι η Εύα και το μωρό κινδύνεψαν και δεν ξέρω κατά πόσον αληθεύει οτι πίσω απ τις απόπειρες κρύβεται εκείνη. Δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να το θέλει νεκρό και ταυτόχρονα να προετοιμάζει το Χρήστο οτι ίσως χρειαστεί κάποια στιγμή να το πάρουν απ τη μάνα του. Εκτός και αν το κάνει για ξεκάρφωμα. Θα δούμε. Πάντως και πάλι ζήτησε απ το Χρήστο να γυρίσει η Εύα στο σπίτι προκειμένου να είναι προστατευμένη.

Επιτέλους κινητοποιήθηκαν. Ο Μάνος τους ξύπνησε με το έτσι θέλω. Δύσπιστοι αλλά τον άκουσαν και ευτυχώς άρχισαν να το ψάχνουν. Ο Ρούσσος εξέφρασε την απορία που έχω γράψει κι εγώ προ διμήνου. Πως βρέθηκαν μάνα και γιός με τόσα λεφτά. Περιμένω να δω τι θα απαντήσει ο Στέφανος στις ερωτήσεις του Λουκά αν και δεν είμαι σίγουρη οτι αυτά που θα ακούσω θα είναι η αλήθεια. Υπάρχει πάντοτε η πιθανότητα να τον έχει φορτώσει η μανούλα του με μπόλικα ψέματα και αυτά τα ψέματα να αναπαράγει στο Λουκά.

Η επίσκεψη του Σταυρίδη στην Εύα με προβλημάτισε. Λογικό να θέλει να την προφυλάξει αλλά με παραξενεύει που της φέρεται προστατευτικά. Έχει πει πολλές φορές οτι δεν κατάφερε με τη γυναίκα του να αποκτήσει παιδιά, και δεν ξέρω πως μπορεί αυτό να σχετίζεται με όσα συμβαίνουν. Αυτές οι αναφορές στα παιδιά που γίνονται κατά καιρούς ίσως και να έχουν σχέση με την ιστορία. Τις κρατάω στα υπ όψιν. Ο Στέφανος είπε κάποτε στην Αντιγόνη πως μπόρεσαν να της το κάνουν αυτό εκείνης που αγαπούσε τόσο τα παιδιά. Ο Σταυρίδης πάλι δεν μπόρεσε με τη γυναίκα του να κάνει παιδιά. Παράξενα όλα αυτά.

Η Δάφνη έχει φτάσει στα όριά της. Πρόκειται μάλλον γι αυτά τα χρέη που της έμειναν απ το άνοιγμα που έκανε όταν συνεργάστηκε με τον Καρτάλη. Δεν είναι παράξενο; Σε ανύποπτο χρόνο ο Ρούσσος είχε πει οτι με αυτή τη συνεργασία ο Καρτάλης κρατούσε τα κορίτσια και όταν ανοιχτούν ίσως να κάνει πίσω και να βρεθούν χρεωμένες. Παράξενο δεν είναι που επαληθεύεται;

Περίμενα κάποιο σχολιάκι για την επιστολή του μακαρίτη εκ μέρους του Ρούσσου αλλά παρόλο που δεν έγινε αποζημειώθηκα με τον πίνακα που άφησε ο Χατζημπουκλίτσας στην Αμαλία. Τι εξάμβλωμα ήταν αυτό; Προσπαθεί η Αμαλία να παραστήσει τον Λάνγκτον και όταν τα καταφέρει ελπίζω να διαβάσουμε κι εμείς το περιβόητο γράμμα και να μην μας αφήσουν να βράζουμε στο ζουμί μας. Ο Πετράκης την τάραξε στο δούλεμα την καλλιτέχνη για την μεγάλης αξίας κληρονομιά

Λουκάς και Εύα μου αρέσουν πάντα. Το έχω πει; Δεν πειράζει το ξαναλέω. Ο γλυκούλης μου τι είπε; Θα γεννησουμε; Ευτυχώς και υπάρχουν οι φίλοι γιατί αν περίμενε συμπαράσταση απ τον πατέρα η Εύα τα έπιασε τα λεφτά της.

Κι ενώ ο κόσμος τρέχει και δεν φτάνει η Μελίτα έχει του απόλυτου το χαβά. Κλασικά αραχτοί στον καναπέ, που δεν μπορεί δυό χρόνια τώρα με δυό μεγάλους έρωτες στο ενεργητικό της μια γούβα θα την έχει κάνει, ξυπόλητη κατά την προσφιλή της συνήθεια γουργούριζε. Πάντως ο Στέφανος δεν ξέρω πόσοι το παρατηρήσατε έκανε κίνηση. Της είπε οτι πρέπει να απομακρυνθεί εκείνη και το παιδί απ το Μάνο για να μην κινδυνέψουν. Περίεργο γιατί αυτό ακριβώς ισχυρίζεται ο Μάνος οτι προσπαθεί να πετύχει, να τον απομακρύνει από το παιδί. Η Μελίτα βέβαια της τα λέει ή όχι ο Μάνος έχει κατεβάσει ρολά ότι πει ο Στέφανος είναι νόμος κατά τα άλλα τι είπε το άτομο; Τις αποφάσεις για τη ζωή της τις παίρνει μόνη της; Ευτυχώς γλυτώσαμε για σήμερα απο εμετικά ζαχαρώματα απολύτων και αυτός είναι ένας ακόμη λόγος που μου άρεσε το επεισόδιο.

Η δεύτερη απόπειρα δρομολογήθηκε και περιμένω απο αύριο να δω την παρέα να συσπειρώνεται γύρω απ την Εύα μήπως επιτέλους τους δω όλους μαζί. Και τους έξι. Πριν το τέλος.

Σε αναμονή λοιπόν.....

Υγ. Απομένει λίγος χρόνος μέχρι το τέλος μπορούμε να έχουμε περισσότερο Εύα Μάνο; Μπορούμε να χαρούμε την παρέα σε σκηνές με απαρτία;

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από ksanthi Την / Το Δευ Μάης 10, 2010 10:05 pm

ΕΒΑΝΝΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕ ΜΕ ΟΤΑΝ ΤΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΟΚ; ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΧΑΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΑΠΛΙΚΤΙΚΗ ΣΤΟΥΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΥΣ ΣΟΥ ΕΙΣΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης