Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap41%Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 41% 
[ 23 ]
Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap25%Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 25% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap11%Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap11%Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap2%Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap10%Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 10% 
[ 6 ]

Σύνολο Ψήφων : 56

Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 1:28 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Σας ευχαριστώ κορίτσια! Δεν έχσω δει αν πάνω κάτω έχετερ γράψει τα ίδια και Εζι μου δεν μπορώ να πω ότι δεν το απόλαυσα αλλα βαρέθηκα να βλέπω τους 6 να χαζοχάσκουνε και τους υπόλοιπους να κάνουνε παιχνίδι. Είναι έξω απο την ιστορία εντελώς! Ήμαρτον!!!

Καταλαβαίνω πολύ καλά Τζίνα...
Ούτε εμένα μου αρέσει να βλέπω μερικούς άσχετους να έχουνε πάρει το επεισόδιο πάνω τους και η παρέα να ασχολείται με κολοκυθάκια και να παίζει σπασμένο τηλέφωνο.. Απλά το σημερινό το απόλαυσα και θέλω να πιστεύω οτι στα επόμενα επεισόδια θα έχουμε πιό ουσιαστικές σκηνές μεταξύ της παρέας και των ζευγαριών.. Ελπίζω να μην αυταπατάμαι...
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 1:32 am

Ezi_loukno έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Σας ευχαριστώ κορίτσια! Δεν έχσω δει αν πάνω κάτω έχετερ γράψει τα ίδια και Εζι μου δεν μπορώ να πω ότι δεν το απόλαυσα αλλα βαρέθηκα να βλέπω τους 6 να χαζοχάσκουνε και τους υπόλοιπους να κάνουνε παιχνίδι. Είναι έξω απο την ιστορία εντελώς! Ήμαρτον!!!

Ούτε εμένα μου αρέσει να βλέπω μερικούς άσχετους να έχουνε πάρει το επεισόδιο πάνω τους και η παρέα να ασχολείται με κολοκυθάκια και να παίζει σπασμένο τηλέφωνο.. Απλά το σημερινό το απόλαυσα και θέλω να πιστεύω οτι στα επόμενα επεισόδια θα έχουμε πιό ουσιαστικές σκηνές μεταξύ της παρέας και των ζευγαριών.. Ελπίζω να μην αυταπατάμαι...

Όλοι με την ίδια ελπίδα ακολουθούμε Εζι μου. Πήγαμε το ταξίδι απ το πρώτο επεισόδιο και στην παρέα που αγαπήσαμε αλλά παρ όλα αυτά την παρόπλισαν αξίζει ένα κλείσιμο αξιοπρεπές.
Ξέρουμε οτι τίποτα δεν θα είναι ίδιο του χρόνου όχι μόνο γιατί θα σπάσει η εξάδα αλλά κυρίως γιατί οι εναπομείναντες δεν έχουν πια ιστορία πάνω τους. Άλλωστε γι αυτό τράβηξαν τόσο ξεκατίνιαμα που κούρασε για να έχουν να δείξουν κάτι που να σχετίζεται με παρέα.
Για να δούμε

Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010 - Σελίδα 4 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από kelly Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 1:33 am

Η αλήθεια είναι πως και εμένα μου άρεσαν πολύ όλοι μαζί,ακόμα και αν έκαναν χαζομάρες!!Έχεις δίκιο βέβαια στο ότι φαίνεται σαν κάτι πρόχειρο που δείχνουν για να μας ικανοποιήσουν συνεπώς θα θέλαμε κάτι πιό ουσιαστικό!Όπως και να χει τον απήλαυσα το σχολιασμό σου!!!!Και το έντονο ύφος σου-πίστεψέ με-καθόοοοοολου δεν με πείραξε!!! Palamakia Palamakia
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 1:42 am

Clarabelle έγραψε:
Ezi_loukno έγραψε:

Όλοι με την ίδια ελπίδα ακολουθούμε Εζι μου. Πήγαμε το ταξίδι απ το πρώτο επεισόδιο και στην παρέα που αγαπήσαμε αλλά παρ όλα αυτά την παρόπλισαν αξίζει ένα κλείσιμο αξιοπρεπές.
Ξέρουμε οτι τίποτα δεν θα είναι ίδιο του χρόνου όχι μόνο γιατί θα σπάσει η εξάδα αλλά κυρίως γιατί οι εναπομείναντες δεν έχουν πια ιστορία πάνω τους. Άλλωστε γι αυτό τράβηξαν τόσο ξεκατίνιαμα που κούρασε για να έχουν να δείξουν κάτι που να σχετίζεται με παρέα.
Για να δούμε

Αυτό που θα δούμε φοβάμαι και εγώ Μαρία μου..
Γιατί εκτός του ότι η παρέα χάνεται, θα έχουμε να βλέπουμε την μετάβαση κάποιων απο δευτεραγωνιστές σε πρωταγωνιστές ώστε να καλύψουν τα κενά της παρέας...
Τέλος πάντων, έχω την ελπίδα οτι σε αντίθεση με το σημερινό επεισόδιο, τα επόμενα επεισόδια θα μας ανταμείψουν γιατί μας το χρωστάνε...
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από goldy24 Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 2:21 am

Cancoon έγραψε:Στα τελευταία επεισόδια πήξαμε στους παλιμπαιδισμούς, τα βεβιασμένα αστεία και τις σαχλές παρεξηγήσεις για τις σεξουαλικές προτιμήσεις των ηρώων, αισθητική των ελληνικών σίριαλ της δεκαετίας των 90. Αυτό ρίχνει πολύ τα επεισόδια και δεν βγάζει καν γέλιο. Άσε που η κατ' αυτόν τον τρόπο προστασία της Εύας είναι για γέλια. Πώς, ακριβώς, οι ερασιτεχνισμοί των φεγγαροπετριτών θα προστατέψουν την Εύα; Δηλαδή όσο ήταν στο ατελιέ με τη Δάφνη, ποια ήταν η προστασία που της παρείχαν; Η τζαμαρία του ατελιέ;
Πώς τράβηξε έτσι ο Στέφανος τη Μελίτα για να την αγκαλιάσει;;!!; Αυτο θα πει ερωτευμένος άνθρωπος. Μ' αρέσει που η Μελίτα συμμερίζεται και συζητάει λογικά και αμερόληπτα τις αγωνίες του Στέφανου, ακόμα κι αν αφορούν την Αντιγόνη που της έχει φερθεί απαίσια.
Η σκηνή Πέτρου-Μελίτας ήταν η πτώση του Πέτρου Ρούσσου. Δεν είναι αλήθεια, Πέτρο, ότι επιδίωκες να ζει η κόρη σου μέσα στο ψέμα γιατί έτσι σε βόλευε; Δεν είναι αυτό ξεπούλημα; Εν τέλει ποιο είναι το πρόβλημα; Ότι το έκανες ή ότι σου το λέει η Μελίτα; Και ποια είναι η μεγαλύτερη απόδειξη για το ότι την πούλησες, από το πόσο εύκολα χάνεις την ψυχραιμία σου όταν σου λέει αλήθειες; Την προηγούμενη φορά τσίριζες μέσα στα μούτρα της, τώρα τη χαστούκισες κιόλας. Ευτυχώς σώθηκε η κατάσταση από το πόσο άμεσα συνειδητοποίησε ο Ρούσσος τη σκληρότητα της πράξης του. Εξαιρετικές ερμηνείες και από τον Κατρανίδη και από την Παπά. Βλέποντας, δε, την τελευταία σε σκηνές σαν κι αυτή αλλά και την χτεσινή δεν είναι να απορεί κανείς που ο Μπουγιούρης την ήθελε για παρτενέρ.
Το όλο σκεπτικό της απομάκρυνσης της Μελίτας από το Στέφανο για τη δική της ασφάλεια είναι πραγματικά γελοίο. Ο Στέφανος με τα μέσα και τα χρήματα που διαθέτει είναι ασυζητητί ο πλέον ικανός να προστατέψει τον εαυτό του και την Μελίτα από οποιαδήποτε απειλή.
Αυτή η γελοιότητα με τα κολοκυθάκια γίνεται να σταματήσει;; Μιλάμε για τον πλήρη εξευτελισμό του Μάνου Λύτρα. Από όλους τους τρόπους που θα μπορούσαν να δείξουν τα αισθήματα του για την Εύα έχει επιλεγεί ο πιο ανόητος, για το πόσο δε χαραμίζεται ο Μπουγιούρης δεν το συζητώ καν.

ΦΟΒΕΡΟΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ...ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΑΥΤΗ Η ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ...ΓΙΑΤΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΚΗΝΗ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΔΝ ΤΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΕΥΚΟΛΑ...ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ...ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΣΑΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΤΟΝ ΣΚΟΠΟ ΤΟΥ....ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΥΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΜΑΚΡΙΑ ΤΗΣ....ΚΑΙ Ο ΠΕΤΡΟΣ ΟΤΑΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΣΕ ΚΑΙ Η ΕΓΓΟΝΗ ΤΟΥ ΚΑΙ Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΝΟ , ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΜΕΙΝΕ ΜΑΚΡΙΑ ΤΗΣ..

goldy24
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από KonstantinaA Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 8:32 am

Με πεθανες Τζινακι, το emoticon ροχαλα δεν εχει βρεθει ακομη gelio gelio και λιγο ειναι αυτο αγαπη μου, τετοια που ειναι ουτε τα xastouki θα την συνεφερουν ουτε τιποτα, δωστε ανελεητο sex στο Μελιτονι με τον απολυτο και ολα καλα. Ποιος πατερας, ποιο παιδι τωρα, πλακα κανετε? Χωρις νερο μπορει, χωρις απολυτο οχι.

Βεβαια τον Μανο δεν τον ερωτευτηκε απο την πρωτη στιγμη που τον ειδε στο γραφειο του Πετρου και ειπε αυτος ο αντρας θα γινει δικος μου, δεν κυλιοταν συνεχεια στο κρεββατι μαζι του, δεν ηθελε και 2ο παιδι απο εκεινον, δεν εκανε απελπισμενες προσπαθειες να τον κρατησει μην της φυγει με την Ευα, δεν κοιμηθηκε μαζι του την παραμονη του γαμου του και τα κατεστρεψε ολα, δεν σουρνωταν και ελεγε ποσο ερωτευμενη ειναι μαζι του και δεν μπορει να τον σκεφτεται με την Ευα.

Οχι καλε, αυτη ηταν αντιθετη σε ολα, με χειροπεδες την πηγαν στην εκκλησια και το πιστολι στον κροταφο, πως να πει οχι στον μπαμπα που απειλουσε τη ζωη της, η το Μανο η τιποτα, καλογρια θα την εκανε.

Σε πειραξαν οι βρωμιες του μπαμπα και του Μανου κυρα μου? οι βρωμιες τους? απο ποια λεφτα ετρωγες και τρως ακομα? αυτα δεν ειναι βρωμικα? αφου εισαι υπερανω σηκω φυγε να ζησεις μονη σου να δεις τη γλυκα, εχεις τη σπιταρωνα, το αυτοκινητο που το παιρνεις και τρεχεις στον απολυτο οτι ωρα γουσταρεις, εχεις και υπηρετρια να σου κραταει το παιδι να κανεις τα γουστα σου και οτι αλλο τραβαει η ψυχη σου, ποιος τα πληρωνει ολα αυτα? ο μπαμπας που σε πουλησε, και εσυ η ΚΥΡΙΑ τα δεχεσαι. Ουστ παλιοκοταρα, εχεις και μουτρα και μιλας.

Δεν λεω παραπανω θα κατηγορηθω ως βιαιη, εγω αν ημουν στη θεση του Πετρου μαυρη στο ξυλο θα την ειχα κανει την αχαριστη.Ειπα, καλα εκανε ο Μανος και την τσακιζε ειχε καταλαβει τι κουμασι ειναι.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από sarita Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 9:02 am

τζινακι μου πες τα χρυσοστομη.Μεχρι τελειας συμφωνω.Να αγιασει το πληκτρολογιο σου.Πολλα oscar απο μενα.Μπραβο και παλι μπραβο.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 10:18 am

goldy24 έγραψε:ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΣΑΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΤΟΝ ΣΚΟΠΟ ΤΟΥ....ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΥΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΜΑΚΡΙΑ ΤΗΣ

Πολύ εύστοχη αυτή η παρατήρηση!!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από manthaki-loukanoraki Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 10:43 am

Για να μην τα πολυ λεω...Τ Ε Λ Ε Ι Ο το χθεσινο επεισοδιο και με παρα μα παρα πολυ γελιο lol! gelio Bounce (εσκασα στα γελια xaxa xaxa xaxa )
πρωσεχος:τι τρειλερ ηταν αυτο ρε παιδια...τρομαξα μολις το ειδα Confused? ...παντως την καρταλω θελω να την κανω χαλια BlackEye απ'τα xastouki xastouki xastouki .....εεεεε δεν φταιω εγω...με εκνευριζει Grrr οπως ολους αλλωστε..!
manthaki-loukanoraki
manthaki-loukanoraki
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο τρελοκοσμο Νορας και Λουκα!!!
Ασχολίες : Βλεπω τα ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ και αυτο φτανει.

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 10:49 am

ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ...ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΣΑΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΤΟΝ ΣΚΟΠΟ ΤΟΥ....ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΥΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΜΑΚΡΙΑ ΤΗΣ

Ο ΜΑΝΟΣ ΔΕΝ ΦΟΒΑΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ,ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΕΦΕΛΗ,ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ!ΚΑΤΙ ΠΟΥ Κ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από evanna Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 10:54 am

Τζινακι τελειος ο σχολιασμος!Μια παρατηρησουλα:Μ'αρεσει που θα σχολιαζες στα γρηγορα! Tongue
Κατα τ'αλλα το oscar δικο σου αν και δεν συμφωνω 100%! Razz

Επισης τα σεντονακια των Sarita,Kelly,Clarabelle(προβληματιστηκα απιστευτα),Βασω,Αγγελικη ηταν απολαυστικα! : respect :
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από sarita Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 11:03 am

evannaki moy σε ευχαριστω που δεν με ξεχνας. Flkia
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από CineFreak Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 12:14 pm

Το επεισόδιο ήταν ΑΠΛΑ μία τρανή απόδειξη της ΔΙΑΦΟΡΑΣ του Δάνη Κατρανίδη από τους υπόλοιπους ηθοποιούς ... oscar

Επίσης ήταν ένα τρανό δείγμα της καθόδου του χαρακτήρα του Μάνου Λύτρα στον κόσμο των κωμικών δευτεραγωνιστών - ρόλο που ο Π. Μπουγιούρης υπηρετεί με υπομονή και συνέπεια και αδιόρατη ειρωνία - χαρά στο κουράγιο του να υποστηρίζει με κέφι τέτοιο υποτιμητικό σενάριο ...τουλάχιστον αποδεικνύει τις ικανότητές του ΚΑΙ στην κωμωδία ...Thumbs up

Να πω εδώ ότι η σκηνή Πέτρου-Μελίτας έβγαλε το επεισόδιο από τη χρυσή μετριότητα ... : respect :
η Μελίτα είναι τυφλωμένη από έρωτα και γραπώνεται πεισματικά από την πεποίθηση ότι μπορεί να είναι ευτυχισμένη με τον Στέφανο - δε θέλει να δει πόσο σκοτεινοί μαφιόζοι είναι η οικογένειά του (και ο ίδιος) και χάνει ό,τι λογική διαθέτει ...
ο Ρούσσος επιμένει ότι ο εχθρός του μόνο δυστυχία θα φέρει στο παιδί του και δε βλέπει ότι έτσι την οδηγεί μαθηματικά στην αγκαλιά του και μακριά από την οικογένειά της ...

η Μελίτα ξεκίνησε τη συζήτηση με τον πατέρα της αρνητικά καθότι είναι αντίθετος με την αγάπη της ... οταν λοιπόν ο Ρούσσος έκανε το ΛΑΘΟΣ να αναφέρει ότι συμπορεύεται με τον Μάνο στο να μείνει μακριά από το Στέφανο, η ερωτευμένη-πελαγωμένη θόλωσε στην ιδέα ότι ο πατέρας της για άλλη μία φορά στηρίζει τον άντρα που την εξαπάτησε, απάτησε, βάρεσε, κοροίδεψε επανειλημμένως ... άρχισε να θυμάται πόσες φορές ο Ρούσσος στο παρελθόν ΔΕΝ την προστάτεψε από τις λαμογιές του Μάνου, ξεστόμισε βαριές κουβέντες (αληθινές αλλά άκομψες) και ο Ρούσσος έχασε το δίκιο του και την ψυχραιμία του ... xastouki

με δυσκολία θα ξαναφτιάξουν οι σχέσεις τους, καθότι η Μελίτα τον έβαλε στην κατηγορία "Μάνος" (άντρας που εξαπατά την οικογένειά του και βαράει γυναικόπαιδα όταν τα βρει σκούρα)
ο Ρούσσος την έβαλε στην κατηγορία "αχάριστη μουλάρα κόρη", οπότε ... μάλλον στον 3ο κύκλο θα τα βρούνε ουσιαστικά... άμα γίνει καμιά αποπειρα-νοσοκομείο-σφαίρα στο νεφρί-φυλακή κλπκλπκλπ ;/

εκτός εάν, για άλλη μία φορά το σενάριο μας κουφάνει και τους δούμε μέλι-γάλα την επόμενη εβδομάδα όταν θα πάει να ζητήσει λεφτά για τη Δάφνη (καρα-άκυρο by the way ...) slap

Jump
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 12:52 pm

Ας σχολιάσω και εγώ...
Κορίτσια στο πρωινό: Πολύ γλυκούλες ήταν μαζί να τρώνε το πρωινό τους ,ο Μάναρος με τα κορίτσια μου με έλιωσε. Καιμετά με τα ρεμάλια..Πολύ γέλιο...Και το Νού σας ρεμαλια!!Θεος!!Οι ζουζουνιές των ζευγαριών... Και το Ευάκι ζήλεψε και το ριξε στα κρουασάν..Πολύ γλυκιά σκηνή....

Πέτρος-Αμαλία: Το καψε στη σκέψη η Αμαλίτσα..Αφου κοιμόσουν βρε κοπελιά,ονειρο με το Χατζημπουκλα έβλεπες??? Το χαμένο ύφος της Πεφάνη όλα τα λεφτά..Είναι και έτη φωτός μπροστά η Αμαλία...Μας έστειλε πάλι..και ο Πετρος που σοβάρεψε απότομα,αλλά για τον Δάνη θα τα πώ αναλυτικά οποτε οτι και να πω είναι λίγο τώρα...

Απόλυτος: Δεν θα αναρωτηθώ που ήταν το Νεφελάκι γιατί απλά ξέρω..Την πηγε η Αγγελική στο σχολικό..Πολύ απλά γιατί ανχωνόμαστε..Κλασσικά δεν μου άρεσε η σκηνή οπως και τίποτα που έχει σχέση με αυτους τους δύο γενικώς...

Μπέλλος-Νταίζη: Τα νεύρα μουυυυυυ...Σταματησετ το αυτό το παραμυθάκι πλεόν μας κούρασε...Η Νταιζάρα δηλαδή είχε πρωί πρώι την απορία αν ο Λουκάς τα χει με το Νικόλα???Οταν κυλιότανε στα κρεβάτια μαζί του δεν αμφέβαλλε για τον αντρισμό του??Η πιστευει οτι του άφησε τέτοια πληγή που το γύρισε??Ημαρτον..Το δώρο του Μπέλλου ασχολίαστο...Πόσο θα αντέξω πια???? Χάπατο και φιλευσπλαχνη μάνα... Αηδίες και ξεράσματα...

Μάνος-Πέτρος: Η Κατερίνα τα πε καλά σε αυτή τη σκηνούλα άσχετο... Αυτό το μέτωπο το ξαναλέω κρίμα που έσπασε..Μου άρεσουν πολύ μαζί τα παλικάρια....Και η συζήτηση πολύ ενδιαφέρουσα... Γιατί ο Μάνος ενδιαφέρεται για το παιδί του οχι σαν κάποιους άλλους...Και ο Πέτρος πάντως έκανε την κίνηση του,Τι να της μιλησει σαν πατερας ρε Μάνο υπολογίζει η Μελίτα πατέρα μπροστά στον απόλυτο???Ακυρο αυτό για τις απειλές... Μανούλη έχεις λερωμένη τη φωλίτσα,το σηκωσες το χεράκι....προσεχε!!

Ευα-Δαφνη-Αγγέλα: Την έπιασε τη δουλέία η Αγγέλα..Στα δυσκολα η παρέα μαζί..Αααααααχχχχ.....

Στέφανος-Χρήστος: Σιγά που θα μέινει κλειδωμένη η Αντιγονάρα ρε Στεφανε...Δεν την ξέρεις????Εριξε δίκιο στην Ευα ο Στέφανος???? Το άκουσα και ευτό..Και ανησυχεί και για την Εύα.... Γιατί αμφιβάλλει οτι θα καθαρίσουν τα αγορια μας ο Μπούλης??Αυτός δηλαδή τι θα κανει?Θα φωνάξει τη μαμά να τους καρφώσει????

Μελίτα-Πέτρος: Ξεκινάμε με κίτρινη κάρτα Νο1 στο Μελιτάκι, τι ύφος ήταν αυτό??? Ο πατερας σου ήρθε κορίτσι μου σε περιοδο δύσκολη μάλιστα και εσύ μας το παίζεις υπεράνω????? Ελεος πια....
Συνεχίζουμε με κίτρινη κάρτα Νο2..Συνεχίζει το κοριτσάκι.. Την πουλησε ο μπαμπάς στο Μάνο την αθωα περιστερά..Αυτή δεν ζόυσε το μεγάλο έρωτα??? Να σαι καλά Clarabelle που μας τα θυμησες..Οχι οτι ξεχνιούνται τα λογάκια της κιουρίας δηλαδη...Στο μπαμπά δεν έτρεχες καλή μου πάντα οταν έβρισκες τα σκούρα???Τωρα τι, ξαφνικά ο μπαμπάς δεν πάει με τα νερά μας και κάνουμε επανάσταση??? Αργα Μελιτάκι μου,.στασου στα ποδια σου και μετα μίλα..Γιατί αν δεν ήταν ο μπαμπάς Ρούσσος εσύ δεν θα χδες τίποτα... Και θα αναγκαζόσουν να δουλέψεις κιολας..Μαγκια σου που έχεις λεφτά αλλά το χερί που σε ταιζει δεν το δαγκωνεις κούκλά μου...
Εφτασε το άνθρωπο στα όρια και σηκωσε χέρι..Ε'μαι κατα της βιας αλλά πρωτον το ευχαριστήθηκα και δέυτερον να μαζεψει τη γλωσσίτσα το κοριτσάκι γιατί μιλάει στον πατέρα της που την σητριξε οχι σε κανα τυχαίο..Πόσο χαμηλά πια πόσο..
Κόκκινη κάρτα Μελιτάκι..,"Ιδιο είστε" και "Να ξεχάσεις οτι έχεις κόρη¨Ωπα κοπελιά απο αλλού τα δεχόσουνα, απο το μπαμπάκα που τον έφτασες στα πρόθυρα του εγκεφαλικού δεν τα δέχεσαι???? Αντι να ρίξεις τα μάτια κάτω τον διώχνεις απο το σπίτι που σου αγόρασε για να μη χάσεις τη βολεψή σου..Αστο Μελίτα...Κόκκινη κάρτα λέμε...Σφύριξα και έληξες!!!

Ενα στο ΘΕΟ ΚΑτρανίδη.. Ο τρόπος που κοιταξε το χέρι του λες και αυτονιομήθηκε και δεν πίστευε τι έιχε κάνει ήταν απλά συγκλονιστικος..Υπέρτατος ο Δάνης..Τα πήρε όλα και έφυγε με τις εκφράσεις του..Υποκλίνομαι ταπείνα..Μου θύμισε θέατρο χτες, συγκλονιστικός και λίγα λέω....

Νόρα-Λουκάς-Νταίζη: Ο Λουκάς μιλάει για δουλεία και η Νόρα κανονιζει τη ρίζα... Μαζώχτε τη Νταιζάρα..Μαντρωστε την κάπου τη φωκια δεν την αντέχω..Με ποιο δικαίωμα φέρεται έτσι δηλαδή??Και θέλει και λεφτά??Κουράστηα πια... Ξεκολλήστε και κατεβαστε καμια άλλη ιδέα...

Απόλυτο-Τηλεφώνημα: Ασκοπη σκηνή να μας δείξει την απόγνωση της Μελίτας???Δεν έπεισε...

Πέτρος-Λουκάς: Βάλαμε και το Λουκά στο κόλπο..Ετσι να συμμαζευομαστε σιγά σιγα μπας και αποκτησει λίγη δράση το θεματάκι γιατι βάλτωσε...

Αμαλία-Μελίτα:Μα συνεχίζει το Μελίτόνι??? Τον διαγράφει έτσι απλά??? Αμαλίτσα για αυτό φτασανε ως εδώ επειδη δεν της έσκασε καμία μπουφλα να ισιωσει..Βαλτη σε τάξη την τσουράπω,που λεει τον πατέρα της καθίκι...Μα καλά είναι στραβή η κοπέλα??? Δεν βλέπει μπροστά της.???Βάλτα και με τη μανούλα τωρα κοριτσακι επειδη σε αποκοβει απο τον απόλυτο..Δεν αντέχω άλλο τέτοιες σκηνές..Δεστε και φιμωστε τη Μελίτα γιατί θα μπώ στη τηλεόραση και θα της κάνω ισιωτική απο το μαλλιοτραβηγμα...
Μεγάλωσε και έιναι ευτυχισμένη???Τι άλλο θα ακύσω???????

Μάνος-κολοκυθάκια:Εφυγε ο επιχειρηματίας Λϋτρας απο το γραφείο του που τώρα είναι υπαλληλος για να γεμίσει κολοκυθάκια????Οχι άλλο κάρβουνο!!!!!!

Εύα-Δάφνη-Μάνος:Να και μια σοβαρή συζήτηση μεταξύ τους...Παλι καλά..Ο Μπουγιούρης μου άρεσε τρελά σε μια σκηνη χωρίς νόημα αλλά πέθανα με τις ατάκες και τις φάτσουλες του!! Κια οι γυναίκες όμως κούκλες!!Το Σκαμπροζικο κολοκυθάκι μα είναι δυαντόν???? Η Ευα ΘΕΑ! τα μπλε της πάνε απιστευτα...Οι Φωτό Τζίνα απιστευτες..Κουκλα!!!

Αμαλία-Πέτρος: Μι ακόμα υπέροχη σκηνη μεταξύ τους... Η Αμαλία είναι με το μέρος του αλλά του τονίζει το λάθος του..Μπράβο της.. Βεβαια δεν μπόρεσα να συγκαρτηθω,τα παιδια τους μόνο το χάδι είδαν απο τον Πέτρο και ο ενας ξενιτευτηκε και η άλλη εγινε απο κουτάβι γαιδούρα και τούμπαλιν και λέει οτι αρλουμπα της κατέβει στο μυαλό.. Και μου αρέσει που δεν αλλάζει γνώμη ο Πέτρος,, τον πλήγωσε η ίδια του η κόρη,του φέρθηκε άθλια,και δεν είναι η πρώτη φορά...Δηλαδη έλεος... Να καταλάβει θέλει... Φοβερός ο Κατρανίδης και πάλι...

Παρεούλα στο τηλεφωνο: Μου άρεσαν πάααρα πολύ...Μιλαγανε και οι 'εξι μαζί ο καθένας για τα δικά του με κυριο θέμα τα κολοκύθια...Γέλασα και τους χάρηκα που διακωμοδούν την κατάστσαη... Η Δαφνουλα θιχτηκε και τα βαλε με το Νικόλα..χιχι!!
Η Νταίζη τόλμησε να θίξει τη Δαφνη ως μάνα???Πάρε το φουσκο σου τώρα και μη μιλάς!!!Πως μπουκάρει έτσι πια αηδια έχει καταντήσει...

Αγόρια-Νταίζη:Ο Μάναρος να υποστηρίζει τον αντρισμό του,η λάμια να ζητάει ακουσον ακουσον 10 χιλιαρικα..Ετσι θα πάμε ως το τελος???Την έσωσε η Μπουγιού τη σκηνη... ΥΓ: Σταματησετ να ντυνετε ετσι την κ.Πολυχρονλδη,είναι κούκλα η κοπέλά και την αδικείτε!!!!

Αντιγονάρα εκτός φυλακης: Αυτη η σουπιά είναι πίσω απο τις επιθέσεις???Τι παιχνίδι παίζεται πάλι να δώ ποτε θα μαθουμε..Πάντως την Ευα τη θέλει στο σπίτι αυτό ειναι το σίγουρο,μάλλον αλλιως λεφτά γιοκ..Θα δουμε!!!

Απο ένα oscar από για Ευάννα, kelly, sarita, Mik, Clarabelle,KonstantinaP, aggeliki, και φυσικά katsaroYpotheto για τους σχολιασμούς!!!!!

Αυτά απο μένα..Καλή συνέχεια!!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από annaki Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 1:02 pm

Ούτε να φτύσω δεν προλαβαίνω (τρόπος του λέγειν, όχι ότι νιώθω την ανάγκη :Ρ) αλλά αν δε σχολίαζα σήμερα θα έσκαγα καθότι το 364 ανήκει δικαιωματικά στο Μελιτόνι μας!

oscar κακομάθειας λοιπόν στο φριζέ βούρλο που 'χει τριανταρίσει κι εξακολουθεί να συμπεριφέρεται σαν ερωτοχτυπημένη έφηβη, που προσβάλλει κι εξομοιώνει τόσο ισοπεδωτικά όποιον τολμά να της φέρει αντίρρηση και που έχει ξεχάσει και το μόνο πράγμα που κατείχε ως βέρα Εκαλιώτισσα: το καλόγουστο ντύσιμο! (Ήσσονος σημασίας σε σχέση με τα λοιπά της κουσούρια αλλά όσο να 'ναι προστίθεται!)

Μη βαράς βαριόμοιρε πατέρα γιατί, εκτός που σαν νομικός οφείλω να ταχθώ κατά της βίας (γμτ), δε συμμορφώνεται έτσι ο κόσμος! Αν ήταν θα την είχε στρώσει ο άντρας της! Στον αληθινό κόσμο έπρεπε να τη βγάλεις να φάει χαστούκια που πονάνε πολύ περισσότερο! Τώρα κόψε της το επίδομα, αν θες να της φύγει η μαγκιά γιατί με το φούσκο το πολύ να της έφυγε καμιά γέφυρα!

Ο δεύτερος γύρος με τη μαμά πάντως ήταν πολύ χειρότερος! Να της λέει για τη διαθήκη και να μην πείθεται λες κι είχε συμφέρον η Τιτανομέγιστη να τη χωρίσει απ' τον Απόλυτο! Fskl Κι εκεί που λέω ανάσταση, πήρε μπρος, τί ακούω; «Ποια είναι η λύση; Να κλειστώ στο σπίτι ή να χωρίσω;» Να μη τον ξανασπιτώσεις ίσως; Υπάρχει σαν επιλογή στο πλάνο ή μπα; Ούτε την ελάχιστη ωριμότητα δε διαθέτει να του κάνει μια σοβαρή συζήτηση και να ζητήσει την κατανόησή του για την ασφάλεια του παιδιού της!Fskl

Συμπέρασμα: η Μελίτα μεγάλωσε! xaxa Να προστεθεί και το σημερινό στα στάδια ωρίμανσής της by kelly παρακαλώ!

Και 4 θερμές παρακλήσεις:

1. Ήμαρτον ανακαλώ! Στείλτε τη σε εξωτερικά γυρίσματα να φιλιέται! Με πατσά, με "βρώμικο" στη Μαβίλη, άντε και η επέτειός τους με κοντοσούβλι στα Βλάχικα στη Βάρη γιατί ως τότε θα 'χουν ανεβεί τα ποιοτικά μας standards! lol!Μόνο να σταματήσουν οι επιδρομές! Το πρωί μπουκάρει στα ξένα γραφεία για είσπραξη, το βράδυ στα ξένα σπίτια για έλεγχο! ΠΑΛΙΩΣΕ ΠΙΑ!!!

2. Κουρέψτε το Jamie Oliver ή τουλάχιστον φοράτε του φακιόλι όταν μαγειρεύει, είναι θέμα υγιεινής! Επίσης ξυρίστε τον γιατί αρχίζει να ομοιάζει επικίνδυνα με τον πίνακα της διαθήκης!

3. Δρομολογήστε επιτέλους αξιοπρεπώς την αποχώρηση του Μάνου, αν μη τι άλλο για την υστεροφημία ΤΟΥ και ΣΑΣ! Είναι ο μόνος τρόπος να αποδείξετε ότι το δημιούργημά σας είναι κάτι παραπάνω από έρμαιο του κάθε συμβολαίου που σπάει!

4. Βάλτε επειγόντως την Ελληνίδα Paris Hilton να ζητήσει συγγνώμη απ' τον πατέρα της σούρνοντας! Δεν είναι δα και κόντρα ο ρόλος!

Καλό μόνο για μπούφλες! Λατρεύω τις μπούφλες της Δάφνης (ή της Γεωργόνη, δεν έχω καταλήξει)! Μακράν το πιο θαυματουργό χέρι στην αγορά!

Όλο κι ανεβαίνει ο πήχης στις προικούλες!
kingστην Αυτού Μεγαλειότητα Δάνη Κατρανίδη! Cheer

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Izabella29 Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 1:10 pm

CineFreak έγραψε:
Το επεισόδιο ήταν ΑΠΛΑ μία τρανή απόδειξη της ΔΙΑΦΟΡΑΣ του Δάνη Κατρανίδη από τους υπόλοιπους ηθοποιούς ... oscar

Επίσης ήταν ένα τρανό δείγμα της καθόδου του χαρακτήρα του Μάνου Λύτρα στον κόσμο των κωμικών δευτεραγωνιστών - ρόλο που ο Π. Μπουγιούρης υπηρετεί με υπομονή και συνέπεια και αδιόρατη ειρωνία - χαρά στο κουράγιο του να υποστηρίζει με κέφι τέτοιο υποτιμητικό σενάριο ...τουλάχιστον αποδεικνύει τις ικανότητές του ΚΑΙ στην κωμωδία ...Thumbs up

Να πω εδώ ότι η σκηνή Πέτρου-Μελίτας έβγαλε το επεισόδιο από τη χρυσή μετριότητα ... : respect :
η Μελίτα είναι τυφλωμένη από έρωτα και γραπώνεται πεισματικά από την πεποίθηση ότι μπορεί να είναι ευτυχισμένη με τον Στέφανο - δε θέλει να δει πόσο σκοτεινοί μαφιόζοι είναι η οικογένειά του (και ο ίδιος) και χάνει ό,τι λογική διαθέτει ...
ο Ρούσσος επιμένει ότι ο εχθρός του μόνο δυστυχία θα φέρει στο παιδί του και δε βλέπει ότι έτσι την οδηγεί μαθηματικά στην αγκαλιά του και μακριά από την οικογένειά της ...

η Μελίτα ξεκίνησε τη συζήτηση με τον πατέρα της αρνητικά καθότι είναι αντίθετος με την αγάπη της ... οταν λοιπόν ο Ρούσσος έκανε το ΛΑΘΟΣ να αναφέρει ότι συμπορεύεται με τον Μάνο στο να μείνει μακριά από το Στέφανο, η ερωτευμένη-πελαγωμένη θόλωσε στην ιδέα ότι ο πατέρας της για άλλη μία φορά στηρίζει τον άντρα που την εξαπάτησε, απάτησε, βάρεσε, κοροίδεψε επανειλημμένως ... άρχισε να θυμάται πόσες φορές ο Ρούσσος στο παρελθόν ΔΕΝ την προστάτεψε από τις λαμογιές του Μάνου, ξεστόμισε βαριές κουβέντες (αληθινές αλλά άκομψες) και ο Ρούσσος έχασε το δίκιο του και την ψυχραιμία του ... xastouki

με δυσκολία θα ξαναφτιάξουν οι σχέσεις τους, καθότι η Μελίτα τον έβαλε στην κατηγορία "Μάνος" (άντρας που εξαπατά την οικογένειά του και βαράει γυναικόπαιδα όταν τα βρει σκούρα)
ο Ρούσσος την έβαλε στην κατηγορία "αχάριστη μουλάρα κόρη", οπότε ... μάλλον στον 3ο κύκλο θα τα βρούνε ουσιαστικά... άμα γίνει καμιά αποπειρα-νοσοκομείο-σφαίρα στο νεφρί-φυλακή κλπκλπκλπ ;/

εκτός εάν, για άλλη μία φορά το σενάριο μας κουφάνει και τους δούμε μέλι-γάλα την επόμενη εβδομάδα όταν θα πάει να ζητήσει λεφτά για τη Δάφνη (καρα-άκυρο by the way ...) slap

Jump

Άψογος σχολιασμός!Έμεινες στα σημεία που έπρεπε και είπες όσα πιστεύω! : respect :
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Δημοσίευση από evanna Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 1:40 pm

Foulitsa oscar για ολο το σχολιασμο αλλα κυριως για το ''Σφυριξα και Εληξες''στη Μελιτα! lol!
Αnnaki επισης oscar !Το φριζε βουρλο με πεθανε! : respect :
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από dennis Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 3:30 pm

‘Ντάξει να πούμε δηλαδή…καταλαβαίνω ότι απαραιτήτως θα πρέπει το κάθε επεισόδιο να έχει τα στανταράκια του ,
Δηλαδή , λίγο παρέα, λίγο ζευγαράκια , λίγο σούρτα φέρτα , λίγο κωμικό ,λίγο κολοκυθάκι , λίγο χαστουκάκι ,λίγο μπουτάκι λίγο υπαρξιακό και κτλ…
Όμως νομίζω ότι έχουμε αφήσει στη μέση κάτι θεματάκια…να μωρέ , όχι τίποτε σοβαρό …έναν φόνο, μια διαθήκη κάτι απειλές , κάτι πιστόλια ,
Μια ( πρώην ) μουγκή νυν αποφυλακισμένη , λεφτά που ήρθαν από το υπερπέραν , χαρτάκια πίσω από καπεταναίους , Παρίσια , μακαρίτες , κερατάδες , αυτοκτονισμένους ,τελεφωνήματα , πιστόλια μαζί με κυλότες , σούξου-μούξου και πόσα ακόμα …
Και έχουμε τόσα επεισόδια που επί της ουσίας δεν γίνεται ΤΙΠΟΤΑ . Δεν μαθαίνουμε τίποτα….λες και οι σεναριογράφοι έχουν ξεχαστεί και γράφουν τα ίδια και τα ίδια .
Πετάνε εκεί ένα στοιχείο …και πρέπει να ανατριχιάσουμε από την ίντριγκα…εκτός αν πρέπει εμείς τώρα να διαβάσουμε βουλωμένο γράμμα και είμαστε τόσο ντούβλα ( συνδιασμός τούβλου και Ντούβλης ) που δεν τα καταφέρνουμε .
Βρε άντε από ‘κει , στρωθείτε και γράψτε κανά σενάριο με εξέλιξη και στοιχεία να πάει η ιστορία παρακάτω γιατί σίριαλ με κολοκύθια και σούρτα φέρτα βλακώδη δεν γίνεται .Με πορδές αυγά δεν βάφονται….
TutTut
dennis
dennis

Θηλυκό Τόπος : Στο Νησί με τον Desmond...

Δημοσίευση από νοριτσα Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 4:53 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Aς σχολιάσω κι εγω.. Σήμερα θα σχολιάσω στα γρήγορα και δυστυχώς αύριο δεν το κόβω να είμαι μαζί σας οπότε ότι προλάβω.. Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη για το έντονο ύφος αλλα το επεισόδιο με έφτασε στα όριά μου!

Παρέα της Φεγγαρόπετρας
Η σκηνούλα απο την αρχή μέχρι το τέλος ήταν απίστευτα γλυκιά! Ο άγρυπνος φρουρός Μαναρος, ο Νικόλας που θα διεκδικήσει τις 6 ώρες ύπνου που του αναλογούν, ο Λουκάς που τον τελευταίο τον....φλόμωσε, η Νόρα που γέλαγε με το βλέμα του Ρουφού, η Θεά του Νικόλα, Δάφνη που καμάρωνε αλλα και η απαστράπτουσα εγκυμονούσα που παρολίγο να παθει ζάχαρο ήταν όλοι απίστευτα γλύκες!!!

+++

Ζεύγος Ρούσσου
Ο Πέτρος ξύπνησε ορεξάτος και ήταν απίστευτος στη σκηνή! Ταμπλάς του ήρθε με το γράμμα του καημένου του ανθρώπου!

Όσο για την Αμαλία πεθαίνω να τη δώ κυνηγημένη απο το πνεύμα του Περικλή! Θα κλείσει δίκλινο μαζί με την Αντιγόνη μετά! χαχαχαχαχαχαχα

+++

Την απόλυτη αηδία και τα παρατράγουδα τα αφήνω ασχολίαστα! Πρωινά γουτσου γουτσου (δεν υποτίθεται δεν θα έμενε ο Ριρής εκεί λόγω του παιδιού?) και το δώρο του Μπέλλου μου έφεραν αηδία!!! Μπλιαχ!

+++

Μάνος - Πέτρος
Ο Μάνος φώναξε αμέσως τον Πέτρο να μάθει τι του λείπει απο το παζλ και να εκφράσει πολύ σωστές ανησυχίες. Η σκηνή μου άρεσε πολύ, δύο πατεράδες που ο καθένας ανησυχούσε για το δικό του παιδί! Γλύκα!

+++

Εύα - Δάφνη - Αγγέλα
Και απο τους πατεράδες περάσαμε στις μαμάδες! Η Αγγέλα αμέσως την έπιασε τη δουλειά! Μπράβο Αγγέλα!!! Μου άρεσε η μεταμφίεση της απόπειρας δολοφονίας.. ανησυχητική σύμπτωση! gelio Τι όμορφες που ήταν όλες τους!

+++

Χρήστος - Στέφανος
Ο Στέφανος ανησυχεί εκτός απο το παιδί του και για την Εύα? Και της δίνει και δίκιο? Ε ρε τι σου κάνει ένα καλό......πριν τον ύπνο! Ξεκινά να λειτουργεί προσωρινα έστω ο εγκέφαλος!

Πάντως ήταν και οι δύο πολύ προβληματισμένοι και αυτό απο τη μία με χαλάει (δηλαδή τι ο Στεφανος είναι ένας απλος βουτυρομπεμπές εξαρτημένος απο το σεξ?) και απο την άλλη με χαροποιεί ιδιαίτερα (ο Χρήστος δεν είναι μπλεγμένος στα βρώμικα κόλπα του όποιου εκδικείται!)

Το ότι μόνο κάποιος με όπλο μπορεί να προστατεύσει την Εύα το αφήνω ασχολίαστο! Υπάρχει κι ο Μάνος σε αυτή την περίπτωση Ριρή δεν είναι απαραίτητο το αγόρι μου!

+++

Δεν σχολιάζω τους αστυνομικούς βαριέμαι.. Ο Τηλέμαχος πήρε τώρα το ρόλο-Πυθία του Ηλία? Ιουυυυυ!

+++

Πέτρος - Απόλυτη..αποτυχία
Μόνο έτσι μπορώ να τη χαρακτηρίσω την κιουρία που μου πήρε υφάκι και έβαλε κλασσικά το χέρι στη μέση και άρχισε τις ειρωνίες μόλις είδε τον πατέρα της. Ο οποιός της είπε ότι δεν ήταν σωστή όπως του μίλησε αλλά και πάλι ήρθε να την προστατεύσει!

Της εξήγησε με λογικα επιχειρήματα γιατί πρέπει να κρατήσει μια απόσταση αλλα η μανταμίτσα με το που της είπε να κόψει το σεξ φόρτωσε αγρίως! Δεν πα να με σκοτώσουν, με το Στέφανο να είμαι και δεν πειράζει ε? Μπράβο Μελίτα εύγε!!! (Το emoticon ροχάλα δεν το βρήκαμε ακόμα ε?) Φτού σου! Μόνο αυτό μπορώ να πω ΦΤΟΥ ΣΟΥ!!! Εϊσαι για πολύ φτύσιμο κοπελιά! Και κάτσε κάτω να σκεφτείς (με το τίποτα που διαθέτεις για μυαλό) να δεις ότι μάλλον κάτι κάνεις λάθος που έφτασες μέχρι και τον πατέρα σου στο αμήν!!!

ΠΕΤΡΟ ΝΑ ΑΓΙΑΣΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ! Και ακόμα μια ήθελα! Ακόμα μια! Μπας και ξυπνήσει η κοράκλα σου! Η οποία του είπε να ξεχάσει ότι έχει κόρη ε? Και να φύγει εξω απο που??? Απο το σπίτι ΤΟΥ????? Να δω με τι μούτρα θα του ζητάει σε μια βδομάδα να την ξεχρεώσει η παλιο........ (συμπληρώστε ελεύθερα)

Για να μη σχολιάσω τις άκυρες κατηγορίες! Μια και η σφουγγαρίστρα πολλάκις δήλωνε ότι τον Μάνο με το που τον είδε είπε "Αυτός ο άντρας θα γίνει δικός μου" αλλα βέβαια αυτό το ξεχνάμε δεν μας συμφέρει, όσο περνάγαμε καλα εμείς διεκδικήσαμε το τρόπαιο τώρα που μας τέλειωσε φταίει ο μπαμπάκας που μας πούλησε ε?

όταν θα χρειαστείς λεφτα λλοιπόν μανταμίτσα να τα ζητήσεις απο το Στέφανο ως αντάλλαγμα για τις υπηρεσίες σου! Που τολμάς και μιλάς κιόλας!!! Αυτό που με δαιμονίζει πιο πολυ είναι ότι είχε υφάκι απο την αρχή η κιουρία! Ενω θα έπρεπε να εχει τα μάτια χαμηλα! Μωρε λίγη ήταν η μία που έφαγε! Λίγη!!! Έπρεπε να της τις είχες δώσει όταν ήταν μικρή Πέτρο! Λάθος..

Επίσης ένα oscar στον κο Κατρανίδη γιατί ο άνθρωπος είναι ΗΘΟΠΟΙΑΡΑ! Μου περισσεύει κι ένα razzie για τη μαλάμω... αλλα και πάλι χαμένο πάει... Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010 - Σελίδα 4 Razzie

+++

Η σκηνή με Νόρα-Λουκά και Νταίζη με άφησε αδιάφορη. Μια απο τα ίδια, έλεος δηλαδή!!! Κουράστηκα..

Λουκά δεν υπάρχει τέλειο έγκλημα! Αν και...τώρα που έχει πεθάνει ο Πουαρό όλο και κάτι γίνεται..

+++

Πέτρος - Λουκάς
Ο Πέτρος μπορεί να μην εμπιστεύθηκε τον Μάνο και δικαίως αλλα μου άρεσε που άνοιξε τα χαρτιά του στο Λουκά, δεν τους αφορά που δεν τους αφορά η ιστορία αμα τους άφηναν και τελείως απέξω θα την κόβαμε τη φλέβα!

+++

Αμαλία - Σφουγγαρίστρα
Δηλαδή πόσο θέλουνε να με συγχύσουν βραδιάτικο? Η Μελίτα εκνευρίστηκε και με την Αμαλία επειδή δεν βρήκε τον Πέτρο παράλογο (μια και δεν ήταν!)? Δηλαδή πόσο χαμηλά θα πέσεις μανταμίτσα για το κρεβάτωμα του Στέφανου? Πόσο???

Μεγάλωσες ε? Ναι αγαπητή σουρνάμενη μεγάλωσες αλλα ακόμα θηλάζεις το πορτοφόλι του μπαμπά. Αν δεν αρχίσει λοιπόν να στα στάζει ο Στέφανος για όσα του παρέχεις κοίτα να κάνεις κάτι γιατί δεν σε βλέπω καλά! Γιατί όταν επιλέγεις να τα τρώς απο τον πατέρα σου οφείλεις τουλάχιστον σεβασμό!

+++

Σήμερα πέραν πάσης αμφιβολίας κατάλαβα γιατί ο κος Μπουγιούρης φεύγει απο τη σειρά! Για να με γλιτώσει απο τα πολλαπλα! Τι εκτρωμα ήταν αυτό με τα κολοκυθάκια? Τι βλέπουμε καθημερινή δραματική σειρά η τον Μαμαλάκη junior σε νέες περιπέτειες??? Δεν ντρέπεστε λίγο λέω εγω??? (Στη συγγραφική ομάδα πάει αυτό...ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!)

+++

Εύα - Δάφνη - Μάνος
Η συζητηση μεταξύ της Εύας και της Δάφνης μου άρεσε πολυ! Επιτέλους και ένα σοβαρό πρόβλημα που συζητιέται ανθρώπινα. Μου άρεσε που ανοίχτηκε στη φίλη της η Δάφνη. Και η κα Γεωργόνη είναι πολύ καλή τόσο στο δραματικό όσο και στο κωμικό! Μπράβο και στις δύο ήταν έξοχες!!!

Η μετέπειτα σκηνή με τα κολοκύθια ήταν ακόμα πιο γελοία κι απο το μαγείρεμα! Στο Μάνο που αγαπάει βαθιά την Εύα, είναι ο αρχηγός της παρέας και ο πιο φιλόδοξος απο όλους στόχος του είναι πλέον τα κολοκύθια! Να ξεράσω τώρα ή να το αφήσω?

Το μόνο που μου άρεσε ήταν η Ευα! Η κοπέλα δεν παίζεται!!!

Μήπως να τσιμπούσαμε λιγάκι? Την προηγούμενη φορά τα είχε φτιάξει τέλεια! Αλλα μην του το πείς!
Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010 - Σελίδα 4 Eva364

+++

Πέτρος - Αμαλία
Η σκηνή ήταν καταπληκτική! Ο κος Κατρανίδης ήταν απίστευτος αλλα εχει κι όλο το δίκιο με το μέρος του! Η κόρη του οφείλει να τον σέβεται! Και το ότι το μόνο που τον νοίαζει είναι να την προστατεύσει λέει πολλά!!!

Το παραλήρημα της Αμαλίας έλεος εντελώς!!! Όσο για το ότι η Μελίτα μοιάζει στην Αμαλία το έχουμε καταλάβει Πετραν! Σόι πάει το βασίλειο!

+++

Παρέα της Φεγγαρόπετρας και κολοκυθάκια γύρος δεύτερος
Όποιος νομίζει ότι μπορεί να με ξεγελάσει με σαχλαμάρες για να μην δω ότι η ιστορία ουδεμία σχέση έχει με την παρέα μόνο μία απάντηση του έχω: ΚΟΛΟΚΥΘΙΑ ΜΕ ΤΗ ΡΙΓΑΝΗ!!!

Δηλαδή ένα μέτρο δεν μπορούμε να έχουμε? Εϊναι ανάγκη να τα ξεφτιλίζουμε όλα? Η σκηνή συγνώμη αλλα μου φάνηκε τραβηγμένη απο τα μαλλιά! Πόσα ήμαρτον θα πούμε σε ένα επεισόδιο μέσα???

Ένα πράγμα άξιζε ΤΟ ΔΕΞΙ ΚΡΟΣΕ ΤΗΣ ΔΑΦΝΑΡΑΣ! Δάφνη κάνε μου μια χάρη πέρνα κι απο τη Μελίτα μια βόλτα, το δικό σου χαστούκι ήταν καλύτερο!!! oscar Η Δάφνη μου θυμίζει τη Μόνικα! Go Δαφνη go! Κι άλλο! Κι άλλο! Ξύλο! Ξύλο!

+++

Για τα προσεχώς δεν έχω να σχολιάσω και πολλά! Λατρεύω Νικόλα να δουλεύει την Νταίζη, να δω πόσο ακόμα δικηγόροι πράγμα θα αφήσουν να τους κάνει ότι θέλει... Αντιγονίτσα μου εσύ, σε αγαπώ σε εκτιμώ...αλλάαααα στο τάφο να πας εσύ! Που θα πεις στο αγόρι μου να πάρει μαζί του το μυστικό στον τάφο! Αντε μην τα πάρω!!! Όσο για το τρέιλερ μια αναγούλα όλο! Ο κόσμος καίγεται (μεταφορικά και κυριολεκτικά) και ο απόλυτος χαλβαδιάζει! Μόνο η τελευταία σκηνή άξιζε!!! Αμα συνεχίσουμε έτσι μας βλέπω να το κλείνουμε το μαγαζάκι... το χάνουμε το κορμί πατριώτηηηηηη!!!

Τι να ψηφίσω δεν ξέρω, μόνο ο κος Κατρανίδης άξιζε απο όλο το επεισόδιο, η σκηνή Ξυλά-Γεωργόνη και το δεξί κροσέ της Δάφνης! Για αυτά και μόνο σκέτο καλό.. Όλα τα άλλα ας μην τα σχολιάσω... Τελικά δεν ξέρω ποιος είναι πιο βλάκας ο Μπουγιούρης που εγκαταλείπει εγκαίρως το πλοίο που βουλιάζει ή εγω που σκέφτομαι να το αφήσω τελευταία???

Και εις άλλα με υγείαν!

ΥΓ. Παρακαλούνται οι αρμόδιοι να μας απαλλάξουν απο τον απόλυτο ξενέρωτα (κλεμμένο ναι ναι) όσο το δυνατόν πιο γρήγορα.
Απώλεια Μάνου (TV Zapping) + Φούντωμα Ξενέρωτα (Τηλεθεατής) μαζί θα έχουν ένα και μόνο αποτέλεσμα στους βαριόμοιρους τηλεθεατές
Tζινακι μου τελειος ο σχολιασμος σου οπως παντα αλλωστε!!!!!!!!!! και ΣΥΜΦΩΝΩ σε ΟΛΑ!!!!! δωστε μας παρεα αλλα με ουσιαστικες σκηνες!!!!!! ειναι που ειναι μετρημενες οι μερες της παρεας μην τις χαλατε με ανουσιες κ ακυρες σκηνες!!!!!! oscar oscar
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 5:02 pm

Το επεισόδιο δεν ήξερα τί να το ψηφίσω .....

Τέλειο για την παρέα και τα χαστούκια σε Νταίζη - Μελίτα, ή
Άθλιο για την ΑΘΛΙΑ και ξεφτιλισμένη Μελίτα ??? ... Μπερδεύτηκα ...
Σας παρακαλώ, όχι όλα μαζί σε ένα επεισόδιο κύριοι σεναριογράφοι ...

Από τη μία ευχαριστήθηκα την παρέα με τις ζουζουνιές της, τα αγοράκια και τα κοριτσάκια να μιλάνε όλοι μεταξύ τους και να είναι τόσο γλύκες .... inlove

Ευχαριστήθηκα το χαστούκι της Δάφνης στην Νταιζάρα γιατί το έχει παρακάνει και μας έχει πρήξει με τα λεφτά μέρα - νύχτα !! Μα, χτυπάει τα κουδούνια αξημέρωτα στα σπίτια για να βρει το Λουκά ??

Από την άλλη ξενέρωσα πολύ με την καταστροφή στο ρόλο του Μπουγιούρη .... Είπαμε, φεύγει, αλλά γιατί του το κάνετε αυτό και κατ' επέκταση το κάνετε και σε μας ?? Αφήστε μας να τον βλέπουμε να φεύγει με αξιοπρέπεια και όχι με αυτές τις γελοιότητες με το μαγείρεμα ... Όσο και να είναι γλυκό και αστείο, καταντάει κουραστικό !!

Και φυσικά, άφησα για το τέλος να σχολιάσω τις σκηνές που με έκαναν πρώτη φορά να δω ένα επεισόδιο και τελειώνοντας να έχω άπειρα νεύρα !!
Πόσο πιο ΞΕΥΤΙΛΙΣΜΕΝΗ μπορεί να γίνει η Μελίτα ??? Νομίζω ότι δε μετριέται πλέον ..... Ήταν τρόπος αυτός να μιλήσει στον πατέρα της ???? Από την πρώτη στιγμή που μπήκε στο σπίτι ήταν παγοκολώνα μαζί του (όπως είναι και το φυσικό της δηλαδή) και μετά άρχισε να φωνάζει και να ωρίεται το σούργελο και να λέει πράγματα που πληγώνουν και είναι αναληθή, σε έναν πατέρα που την έχει μεγαλώσει στα πούπουλα !!
Απαρνήθηκε τον πατέρα της και του μίλησε έτσι, για έναν έρωτα !!!! Τον έκανε να νιώσει ενοχές για το χαστούκι που της έριξε, ενώ ο Πέτρος έπρεπε να έχει ενοχές που δεν τις έριξε παραπάνω από ένα !!
Τον έκανε κουρέλι, τον είπε ίδιο με το Μάνο, ο οποίος πατέρας της δεν έχει ξανασηκώσει ποτέ χέρι, και όλα αυτά γιατί νομίζει ότι δε θέλει το καλό της αλλά τη θέλει μακρυά από την Απόλυτο !! Που μόνο αυτός την νοιάζει την μοσχοαναθρεμένη κλώσσα !!

Και μετά, έδιωξε κιόλας τον πατέρα της, και αντί να νιώθει εκείνη ένοχη για τον τρόπο που του μίλησε, το μόνο που την ενδιέφερε ήταν να περιμένει να την πάρει τηλέφωνο ο Απόλυτος, να χοροπηδήσει πάλι πάνω στην πολυθρόνα με το που είδε το νούμερο του, να τον πει "αγάπη μου" και "μωρό μου" και να κατεβάσει "κεκαλυμένα" βέβαια πλερέζες όταν άκουσε ότι ο Απολυτούλης δε θα πάει το βράδυ από το σπίτι γιατί βγήκε η μανούλα!!
Αχ ρε γαμώτο, τί θα κάνεις απόψε χωρίς να αναστενάξουν οι σουμιέδες ???? Fskl

Είσαι απαράδεκτη κοριτσάκι μου και καραξεφτίλω !!! Fskl xastouki

Συγνώμη κι εγώ με τη σειρά μου για το ύφος μου, αλλά όσο σκέφτομαι ότι τα "Μυστικά της Εδέμ" τελειώνουν φέτος, και του χρόνου θα πρωταγωνιστεί ο έρωτας του κατιναριού με τον βουτυρολαπά, τρελαίνομαι !

Αυτά ....

Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010 - Σελίδα 4 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Δημοσίευση από evanna Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 5:14 pm

giouli_edem έγραψε:Το επεισόδιο δεν ήξερα τί να το ψηφίσω .....

Από τη μία ευχαριστήθηκα την παρέα με τις ζουζουνιές της, τα αγοράκια και τα κοριτσάκια να μιλάνε όλοι μεταξύ τους και να είναι τόσο γλύκες .... inlove

Ευχαριστήθηκα το χαστούκι της Δάφνης στην Νταιζάρα γιατί το έχει παρακάνει και μας έχει πρήξει με τα λεφτά μέρα - νύχτα !! Μα, χτυπάει τα κουδούνια αξημέρωτα στα σπίτια για να βρει το Λουκά ??

Από την άλλη ξενέρωσα πολύ με την καταστροφή στο ρόλο του Μπουγιούρη .... Είπαμε, φεύγει, αλλά γιατί του το κάνετε αυτό και κατ' επέκταση το κάνετε και σε μας ?? Αφήστε μας να τον βλέπουμε να φεύγει με αξιοπρέπεια και όχι με αυτές τις γελοιότητες με το μαγείρεμα ... Όσο και να είναι γλυκό και αστείο, καταντάει κουραστικό !!

Και φυσικά, άφησα για το τέλος να σχολιάσω τις σκηνές που με έκαναν πρώτη φορά να δω ένα επεισόδιο και τελειώνοντας να έχω άπειρα νεύρα !!
Πόσο πιο ΞΕΥΤΙΛΙΣΜΕΝΗ μπορεί να γίνει η Μελίτα ??? Νομίζω ότι δε μετριέται πλέον ..... Ήταν τρόπος αυτός να μιλήσει στον πατέρα της ???? Από την πρώτη στιγμή που μπήκε στο σπίτι ήταν παγοκολώνα μαζί του (όπως είναι και το φυσικό της δηλαδή) και μετά άρχισε να φωνάζει και να ωρίεται το σούργελο και να λέει πράγματα που πληγώνουν και είναι αναληθή, σε έναν πατέρα που την έχει μεγαλώσει στα πούπουλα !!
Απαρνήθηκε τον πατέρα της και του μίλησε έτσι, για έναν έρωτα !!!! Τον έκανε να νιώσει ενοχές για το χαστούκι που της έριξε, ενώ ο Πέτρος έπρεπε να έχει ενοχές που δεν τις έριξε παραπάνω από ένα !!
Τον έκανε κουρέλι, τον είπε ίδιο με το Μάνο, ο οποίος πατέρας της δεν έχει ξανασηκώσει ποτέ χέρι, και όλα αυτά γιατί νομίζει ότι δε θέλει το καλό της αλλά τη θέλει μακρυά από την Απόλυτο !! Που μόνο αυτός την νοιάζει την μοσχοαναθρεμένη κλώσσα !!

Και μετά, έδιωξε κιόλας τον πατέρα της, και αντί να νιώθει εκείνη ένοχη για τον τρόπο που του μίλησε, το μόνο που την ενδιέφερε ήταν να περιμένει να την πάρει τηλέφωνο ο Απόλυτος, να χοροπηδήσει πάλι πάνω στην πολυθρόνα με το που είδε το νούμερο του, να τον πει "αγάπη μου" και "μωρό μου" και να κατεβάσει "κεκαλυμένα" βέβαια πλερέζες όταν άκουσε ότι ο Απολυτούλης δε θα πάει το βράδυ από το σπίτι γιατί βγήκε η μανούλα!!

Συγνώμη κι εγώ με τη σειρά μου για το ύφος μου, αλλά όσο σκέφτομαι ότι τα "Μυστικά της Εδέμ" τελειώνουν φέτος, και του χρόνου θα πρωταγωνιστεί ο έρωτας του κατιναριού με τον βουτυρολαπά, τρελαίνομαι !

Αυτά ....
Πρωτα απ'ολα ενα oscar δικο σου και δευτερον συμφωνω μεχρι τελειας! Agree

Υ.Γ Τελικα το επεισοδιακι δεν μας ειπες τι το ψηφισες!? Razz
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 5:16 pm

evanna έγραψε:
giouli_edem έγραψε:Το επεισόδιο δεν ήξερα τί να το ψηφίσω .....

Αυτά ....
Πρωτα απ'ολα ενα oscar δικο σου και δευτερον συμφωνω μεχρι τελειας! Agree

Υ.Γ Τελικα το επεισοδιακι δεν μας ειπες τι το ψηφισες!? Razz

Συμφωνώ με το σεντονάκι σου Γιούλη μου
Κι εσύ μικρό κουτσομπόλικο Ευαννάκι τι ρωτάς; Κι εγώ δεν ήξερα τι να ψηφίσω.
Μήπως να αρχίσω να βάζω και μια επιλογή Εκνευριστικό;

Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010 - Σελίδα 4 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 5:17 pm

Ευάννα μου σε ευχαριστώ πολύ..Οταν ξανάβλεπα τις σκηνές,αυτό το τραγουδι είχα στο μυαλό μου..Πάει γάντι με την ξεφτίλα της Μελίτας...

Γιούλη και annaki απο ένα oscar και για τους δικούς σας σχολιασμόυς!!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 5:21 pm

Μαράκι μου, η επιλογή "Εκνευριστικό" νομίζω ότι είναι η καταλληλότερη για τέτοιες περιπτώσεις !! Siga...

Επεισόδιο 364 - Ημερομηνία 12-05-2010 - Σελίδα 4 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Δημοσίευση από Goofy! Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 5:36 pm

Απο το κακο κατευθειαν στο χειριστο παμε;;;Τιποτα,ουτε κατι ανδιαμεσα;;ουτε ενα χειροτερο βρε αδερφε;;;
Δεν μας λυπαστε καθολου;;;ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ;;;
Καθε φορα λεω οτι δεν εχει πιο κατω!!
Και καθε φορα,καθε 7-8,τι στο διαλο γινετε δεν ξερω, και συνεχεια διαψευδομαι!!
Τωρα αυτο το επεισοδιο απο που να το πιασω;;απο οπου και να το πιασω,λερωνει!!
Σημερα δυστηχως μετα λυπης μου σας πληροφορω κυρια Ακριτα,πως δεν την γλιτωσατε!!!
Η περιοδος χαριτος σας,για μενα τουλαχιστον,ΕΛΗΞΕ!!!
Τιποτα δεν σας σωζει πλεον!Ουτε ερμηνειες,ουτε χημεια,ουτε ζευγαρια ουτε ΤΙΠΟΤΑ!!!
Μεταξυ μας,με βλεπω να βλεπω αποσπασματα με Μελιτα-Στεφανο απο υτβ next year και πολυ σας ειναι!Αν δεν το καψετε και αυτο το ζευγαρακι!!
Και αναρωτιεμαι τωρα εγω η αφελης να με πω;μ*********η που σπαταλησα μια ΟΛΟΚΛΗΡΗ ωρα απο τον χρονο μου για να βλεπω κωλο-κυθακια να με πω;;;Τελως παντων,αναρωτιεμαι...ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ;;;
Τοσο μαζοχiστρια μα τοσο μαζοχιστρια ειμαι πια;;;και δεν μου το 'χα!
Οντως η δυνατοτερη σκηνη σημερα ηταν Πετρος-Μελιτα!
Το οτι εχουνε χημεια το εχουμε χιλιοπει.
Το οτι εκπλησσομαι με αυτα που διαβαζω,τυπου :"να γιασει το χερι του!!!επρεπε να το'χε κανει απο καιρο!!!",δεν θα το πω.... TutTut Gum
Ουτε βεβαια θα μπω στην διαδικασια να καθομαι να δινω και να αφαιρω δικια απο τον εναν ή τον αλλον,ουτε βεβαια θα καθομαι να ανεβαζω αποσπασματα λιγες ωρες πριν για να ειμαι "ετοιμη" να αποκρουσω τυχον διαφωνιες μου!
Το μονο που κρατω,ΑΣΧΕΤΩΣ ΑΝ ΗΤΑΝ ΔΙΚΑΙΑ Ή ΑΔΙΚΗ Η ΜΕΛΙΤΑ Ή Ο ΠΕΤΡΟΣ,ειναι τα λογια της Αμαλιας!!:
"Ουτε με τον Μανο ημουνα μπροστα οταν την χτυπησε,αλλα θελω να τον βαλω στην φυλακη για αυτο που εκανε"
Τι σημαινει αυτο;Ειται ειχε δικιο ο Πετρος ειται ειχε αδικο,δεν θα επρεπε να χειροδικησει!
Και επειδη δεν μ'αρεσει να κρυβομαι πισω απο τα λογια μου ή να καλυπτω το πραγματικο νοημα της καταστασης,δεν θα επρεπε να σηκωσει χερι πανω της!να την ΧΤΥΠΗΣΕΙ!!!
Τον λυπηθηκα τον Πετρο σημερα ομως,και αυτο χαρη στην εξαιρετικη ερμηνεια του Κατρανιδη,ναι τον λυπηθκα...γιατι αυτοματως το μετανιωσε!!!Οχι σαν το αλλο το λαμογιο που ενιωθε και υπερυφανος που δεν την σκοτωσε!
Κοιτα που καταντησαμε;;Να τον λυπομαστε επειδη δεν ειναι Μανος!!!
ΕΛΕΟΣ!!!

Ειναι κριμα ομως να υπαρχουν τετοιες αποψεις περι κακοποιησης στις μερες μας,και μαλιστα απο νεα παιδια!Αυτη ειναι η καταντια μας τελικα σαν κοινωνια!
Επειδη ομως το μελο δεν μου παει,να συνεχισω αυτο που ελεγα...

Θα μπορουσα να το αναλυω για ωρες ολοκληρες,αλλα πλεον η σειρα ΔΕΝ το αξιζει!!!
Γλυκια οστωσο η σκηνη Στεφ-Μελ! Love!
Α,και ναι εχουμε καινουριο ρεκορ!!!Ποσο λετε να κρατησε η σημερινη σκηνη τους;;Και 30 δευτερα μην σου πω!
Τι ειστε εσεις ρε;Μπουχτησαμε και σημερα απολυτο!! slap
Μια παρακληση βρε παιδια:Βαλτε και λιγο παρεα vomit -ο Θεος να την κανει δηλαδη γιατι απο μονη της....ΔΕΝ!!-καθολου δεν μας τους δειχνετε!Απαπα!Θα σας μαλωσω!
*Δεν θα αντεχα αν δεν το εγραφα,συγνωμη αλλα ειδα την Ευα και την Δαφνη αγκαζε,με αγκαλιες και τα σιναφι;;;ή κανουν πουλακια τα ματια μου;;;
Οχι οχι,δεν υπηρξε ποτε ο πρωτος κυκλος!Εγω προφανως εβλεπα αλλη σειρα!!...Δεν εξηγειται αλλιως σου λεω!
Εγω παντως εβλεπα αυτη τη σειρα...,να δεις πως την λενε..πως την λενε;;;Μια φορα,7-8 την εδειχνε στο Mega Channel!Απο 'κει και περα θα σε γελασω!Και δεν το θελω....
*Α,και κατι αλλο!Τι λεγαμε;;Καηκε ο ρολος του Στεφανου;;;
Και του Μανου τι εκανε;;;
ΚΡΙΜΑ και παλι ΚΡΙΜΑ και για το κοινο που τον αγαπησε αυτον τον ρολο και για ολα!
Μια φορα προτιμω τον μαμοθρεφτο τον Στεφανο,απο τον κινητο τσελεμεντε που vomit (x1000000)
Πως το κατασρεψανε αυτον τον ρολο;;;
Αλλα θα μου πεις,εδω ακυρωνουν αλλους και αλλους εδω θα κ*λοσουμε;;
Κ*λονουμε;;Δεν κ*λονουμε!

Η σκηνη ομως που μου αρεσε πιο πολυ ηταν η Μελιτα στο τηλεφωνο με τον Στεφανο!
Με "πονεσε" αυτη η σκηνη η αληθεια ειναι!
Δεν ειναι θεμα το τι ειπαν,ειναι θεμα το τι δεν του ειπε η Μελιτα!
Τραγικο....
Δεν ηθελε να τον φορτωνει με τα δικα της,και ουτε καν που τον αφησε να καταλαβει οτι δεν ειναι καλα...Μαλιστα του το κλεισε και γρηγορα γιατι δεν την εκοβα να αντεχε και πολυ ακομα...θα λυγιζε...
Για μενα μακραν η πιο ωραια σκηνη του επεισοδιου...
Μ'αγγιξε απιστευτα...την λυπηθηκα οτι και να λεμε.. ((

*Καλα το αλλο..,ασχολιαστο!
Τι ειπε το ντεκαπαζ;;τι ειπε;;
"Καλα της εκανες!!!"
Οταν μαρη σε σαπιζε ο Μανος ηταν καλα;;;
Ε μα το τραβαει αυτο το εμοτικον ο οργανισμος σου,δεν εξηγειται αλλιως!Και για να μην σ'αφησω και παραπονεμενη: Fskl(x10000000000000)
Μπορει να μην συμπαθω την Νταιζη,αλλα και η εμπαθεια,για μενα οπως αποδεικνυεται τουλαχιστον,εχει τα ορια της!!!
ΥΓ.Εννοειται αθλιο το επεισοδιο!!! Grrr
ΥΓ.2.Πλακα πλακα το Μελιτονι,που τοσο πολυ συμαθουμε,και οτι περιστρεφεται γυρω απο το Μελιτονι γεμιζει πολλες σελιδες!!!!
Γινονται αναλυσεις επι αναλυσεων,συζητησεις επι συζητησεων,ταβανοπροκες,αλλα μονο αδιαφορη δεν μας ειναι... sss
Εχουμε πολυ πλακα τελικα....

ΥΓ.3.Τελικα δεν αντεξα και θα κανω ενα μικρο σχολιο,το οτι ηταν ερωτευμενη η Μελιτα με τον Μανο,δεν εχει καμια σχεση με το οτι την ξεπουλησε ο Πετρος!Τι θελω να πω;Οτι αν της ειχε πει της Μελιτας τοτε στην ερχη τι κουμασι ειναι ο Μανος δεν θα ηταν τοσο μεγαλο το χαστουκι οταν θα μαθαινε την αληθεια γ'αυτον(τον Μανο).Θα ειχε και αυτο στα υποψιν της!Γιατι η Μελιτα ερωτευτηκε την εικονα του τελειου αντρα/πατερα/συζηγου/επιχειρηματια εν ονοματι Μανου Λυτρα,οχι αυτο που στα'ληθεια ειναι!Εστω οτι της το'χε πει και αυτη ακεθεκτη συνεχιζε και δεν τον πιστευε,τοτε θα ηταν καθαρα δικια η ευθυνη!
Δεν λεω οτι δεν αγαπαει την Μελιτα,ή οτι μετα που εμαθε για την σχεση Μανου-Ευας δεν τα εκανε ολα για να την προστατεψει,αλλα η διαφορα στις δυο περιπτωσεις(Στεφ-Μελ κι Μανος-Μελ) ειναι η εξης:
Στην δευτερη δεν μιλησε γιατι ειχε συμφεροντα να μην μιλησει και συνεργαζονταν με το λαμογιο της συμφορας!
Στην πρωτη ομως μιλα γιατι ειναι ΕΧΘΡΟΣ ΤΟΥ!!!!
Στην σχεση Μανου-Μελιτας τα εχει αναγνωρισει τα λαθη του ομως και γι'αυτο τον λυπαμαι!Οχι ομως οτι δεν ειναι και αληθεια αυτα που ειπε η Μελιτα!
Το σταματω εδω ομως γιατι συνεχεια αναλωνομαστε στα ιδια και στα ιδια!
ΥΓ.4.Και συγνωμη κατι τελευταιο γιατι θα τρελαθω,τι πηγε να της πει να κανει δηλαδη;;;Οπως πολυ σωστα τονισε και η Anastasia20:
anastasia20 έγραψε:αλλά η μελίτα τι να κάνει;;;<ξέρεις αγάπη μου τώρα που κινδυνεύεις να απομακρυνθούμε για να μην κινδυνεύσω και εγώ και όταν σωθείς αν σωθείς τα λέμε τότε;;;>
Τελειως κουφο ομως!(χωρις να αμφισβητω τις προθεσεις του!)
Goofy!
Goofy!
Τουρίστας
Τουρίστας

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης